Strona 112 z 132 PierwszyPierwszy ... 1262102110111112113114122 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,996 do 5,040 z 5900

Wątek: Włókniarz Częstochowa 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #4996
    Użytkownik
    Dołączył
    07-01-2015
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    187
    Podziękowania: 209 w 96 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    6 mln
    Wczoraj potwierdzonej było 4 tak Prezes utrzymuje. W tym nie ma z ekstraligi bo ta kasa podobno dopiero od 2 sezonu się należy.
    Na tym się nie znam więc można mi różne rzeczy wciskać jak pelikanom magnez uczciwie stawiając sprawę.

    Osobiście życzyłem Prezesowi POWODZENIA.
    Zdania jednak nie zmieniam ostatnie 24 miesiące zostały zmarnowane.

  2. Powrót do góry    #4997
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez P.S.U.J. Zobacz posta
    Wczoraj potwierdzonej było 4 tak Prezes utrzymuje. W tym nie ma z ekstraligi bo ta kasa podobno dopiero od 2 sezonu się należy.
    Na tym się nie znam więc można mi różne rzeczy wciskać jak pelikanom magnez uczciwie stawiając sprawę.

    Osobiście życzyłem Prezesowi POWODZENIA.
    Zdania jednak nie zmieniam ostatnie 24 miesiące zostały zmarnowane.
    Bzdura. Pieniadze z eligi naleza sie kazdemu czlonkowi spolki A juz w szczegolnosci pieniadze z telewizji, ktore nie sa dzielone rowno tylko za kazde pokazane spotkanie iles tam tysiecy jest placone.

    No coz... zorientowany prezes

    edyta
    Po chwilowym zastanowieniu... preziowi moglo chodzic o to, ze te pieniadze sa wyplacane na koniec roku i przez to moga byc liczone do budzetu na rok kolejny, bo kiedy te pieniadze sa wyplacone to w zasadzie juz wczesniej trzeba wszystko poregulowac.
    Ale wyplacane sa za kazdy rok startow
    Natomiast majac pewnosc wplyniecia srodkow spokojnie mozna uzyskac w banku linie kredytowa z zabezpieczeniem poprzez te srodki wlasnie...
    Ale to swiatly czlowiek byznesu powinien wiedziec <smiech>
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 30-09-2016 o 12:35
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #4998
    Ekspert Awatar Girion
    Dołączył
    05-01-2003
    Postów
    4,025
    Kliknij i podziękuj
    172
    Podziękowania: 108 w 43 postach
    A ja powiem tak - generalnie jeśli Dauga nie może jeździć w E-lidze (choć należy mu się jak psu buda), a prezes Witold nie chce - to nie jest nasz problem. Jeśli regulamin przewiduje wówczas możliwość startu trzeciej drużyny 1. ligi, to mamy święte prawo z niego skorzystać. I jakoś niespecjalnie ruszają mnie teksty o zielonym stoliku. Sorry, ale gdyby prezesowi Skrzydlewskiemu zależało na awansie, nie opowiadałby bajeczek o honorze. Inną sprawą jest oczywiście to, czy nas na ten awans stać i jakie możliwości kadrowe są dostępne. Bo nie oszukujmy się, z obecnego składu na drugą linię nadaje się co najwyżej Thorssell i ew. Czaja/Łęgowik jako perspektywiczny swojak, od biedy juniorka (bo lepszej nie znajdziemy, tym bardziej szkoda, że nie objeżdżano Miśka). I właśnie to jest obecnie nasz problem. A właściwie, to problem miłościwie panującego nam zarządu.

  4. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Girion za jego przydatny post!

    Magik (30-09-2016), berciol (02-10-2016)

  5. Powrót do góry    #4999
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez Girion Zobacz posta
    A ja powiem tak - generalnie jeśli Dauga nie może jeździć w E-lidze (choć należy mu się jak psu buda), a prezes Witold nie chce - to nie jest nasz problem. Jeśli regulamin przewiduje wówczas możliwość startu trzeciej drużyny 1. ligi, to mamy święte prawo z niego skorzystać. I jakoś niespecjalnie ruszają mnie teksty o zielonym stoliku. Sorry, ale gdyby prezesowi Skrzydlewskiemu zależało na awansie, nie opowiadałby bajeczek o honorze. Inną sprawą jest oczywiście to, czy nas na ten awans stać i jakie możliwości kadrowe są dostępne. Bo nie oszukujmy się, z obecnego składu na drugą linię nadaje się co najwyżej Thorssell i ew. Czaja/Łęgowik jako perspektywiczny swojak, od biedy juniorka (bo lepszej nie znajdziemy, tym bardziej szkoda, że nie objeżdżano Miśka). I właśnie to jest obecnie nasz problem. A właściwie, to problem miłościwie panującego nam zarządu.
    Poniekąd się zgadzam.

    Jeśli regulamin na to zezwala i klub stać to jedziemy. A że przy zielonym stoliku? Cóż, przynajmniej nikt tego nie ukrywa i nie próbuje się zasłaniać tak jak ludki spod Bydgoszczy śmiesznymi tekstami w stylu że "klub zasłużył bo płacił na czas a inni oszukiwali".
    Pzdr,
    Garfield

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Garfield za jego przydatny post!

    Magik (30-09-2016)

  7. Powrót do góry    #5000
    Początkujący
    Dołączył
    08-07-2015
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 14 w 7 postach
    Bardzo średnio podoba mi się ten pomysł ośmieszenia się po raz kolejny. No ale parcie jest ogromne
    Zamiast okrzepnąć mieć jakiegoś chodź jednego pewnego zawodnika będziemy rzuceni na głęboką wodę.
    W kwestie zarządzania nawet nie wchodzę bo aż boje się pomyśleć jak to będzie wyglądało.
    No ale trzeba błyszczeć i poniżyć nas kibiców kolejny raz !
    Będzie eliga i pewnie wątpliwej klasy szrot

    Ale jak już tak gdybamy to widział bym taki skład

    N.Pedersen - KONIECZNOŚĆ ! strzelba jest potrzebna, kolejnego tak słabego sezonu raczej mieć nie będzie a jego pkt będą nam bardzo potrzebne.
    A.Lebiediew - Takie moje małe marzenie, ogromny potencjał, zadzior na torze i gość który może być magnesem dla kibiców. Pewnie nie do wyciągnięcia
    J.Thorssell - Udowodnił że jeśli da mu się szanse to stać go na wiele, jest to w tej chwili jedyny zawodnik w naszej kadrze który rokuje na przyszłość.
    T.Lahti - Wcześniej myślałem o Thomsenie ale po kontuzji będzie potrzebował jazdy i pewnego miejsca w składzie. Lahti w końcówce sezonu pokazał że drzemie w nim duży potencjał.
    T.Musielak - U nas na torze czuje się bardzo dobrze i jest w stanie wygrać z każdym.
    R.Holta - tu chyba nie trzeba niczego dodawać

    Zawodnicy godni uwagi:
    M.J.Jensen, R.Lambert, A.Jonsson, T.Jędrzejak, Sz.Woźniak, K.Pieszczek
    A co z tego wszystkiego wyjdzie to zobaczymy

    9.T.Musielak
    10.J.Thorssell/T.Lahti
    11.R.Holta
    12.A.Lebiediew
    13.N.Pedersen
    Najlepsi z najlepszej szkółki

    Wole oglądać takich zawodników niż Lindgrenów czy Madsenów którzy pewnego poziomu nie przeskoczą lub nagle nie pokochają tak naszej ligi.

  8. Powrót do góry    #5001
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,709
    Kliknij i podziękuj
    2,091
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Jeśli chodzi o awans. Niech se awansuje Michał.
    Ma parcie na szkło, chce jakoś zabłysnąć, to ma idealną okazję.

    Nie rozumiem tłumaczeń tylko, że nie możemy sobie pozwolić na kolejny rok w 1. lidze, bo będzie trudniej i szybko nie awansujemy.
    A to w Ekstralidze będzie łatwiej? To boimy się Rzeszowa czy Gdańska w NPLŻ ale już Wrocławia i Leszna w SE nie?

    Zgadzam się też z Półtorak. My mieliśmy jechać w 2 lidze ZA KARĘ. Powinniśmy więc IMO być bardziej na cenzurowanym i nie dostawać zaproszenia do SE w pierwszej kolejności, nawet mimo bardzo dobrego wyniku. Toż to przecież niż nas to nie nauczyło i dalej możemy kręcić wałki

    A co do samego Włókniarza i jego Ekstraligi.
    Fajnie, byle była kasa, a nie znów ufanie niewiadomo komu. Byle byli tam ludzie z łbem na karku, a nie tylko przydupasy bez swojego zdania głaskający Michała.
    Ktoś z wiedzą i potrafiący ją wykorzystać, tak by było coś efektywnego i efektownego, a nie walka o życie w każdej dziedzinie ważnej dla funkcjonowania klubu żużlowego.

    PS Ekstraliga dla Lokomotivu!
    Ostatnio edytowane przez muuu ; 30-09-2016 o 13:34
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  9. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi muuu za jego przydatny post!

    Gadol (30-09-2016), Petroniusz (30-09-2016), pakosik (30-09-2016)

  10. Powrót do góry    #5002
    Zaawansowany Awatar Magik
    Dołączył
    19-05-2002
    Postów
    2,729
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 384 w 243 postach
    Co do zielonego stolika to myślę podobnie jak Girion. Podstawowym pytaniem jest czy na stać na e-lige? Jeżeli prezes zbuduje odpowiedni budżet złożony z pieniędzy, a nie obietnic to moim zdaniem w sytuacji w której jeden nie może, a drugi nie chce powinniśmy pojechać w E-lidze.
    Priorytetem wtedy musi być sprowadzenie Marka i to jak najszybciej. Trzeba dać mu wolną rękę w budowaniu składu, oczywiście w oparciu o realia finansowe,a wtedy nie będzie źle.
    "Dziwna sprawa z tą wódką,
    jest to piekielnie ostry napitek,tajemniczy wywar z ziółek,
    ktory ma jakiś osobliwy związek z gwiazdami."

    Herman Broch

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Magik za jego przydatny post!

    berciol (02-10-2016)

  12. Powrót do góry    #5003
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Ktoś wierzy, że Miś zakontraktuje trenera z jajami, własną wizją składu? Gratuluję bujnej wyobraźni

    Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  13. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Petroniusz (30-09-2016), Tommq (30-09-2016), ananasek_vel_oman (30-09-2016)

  14. Powrót do góry    #5004
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 44 w 24 postach
    Doyle 1,5 mln
    Holta 1 mln
    Janowski 1 mln
    Czaja/Łegowik 1 mln po 500
    Thorsell 800 tys Jonsson 1 mln do wyboru
    Polis 300 tys
    Gruchalski 300 tys
    Dobrze rozumuje, czy trzeba odejmować i dodawać?

    No i Cieślak charytatywnie mogę mu psy wyprowadzać i pompować opony, ewentualnie herbatę(z prądem??) do bidonu nalewać. Bo Dymek, to bankowo charytatywnie poleci.

  15. Powrót do góry    #5005
    Stały bywalec Awatar Bronek12
    Dołączył
    04-04-2014
    Postów
    793
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 219 w 121 postach
    Jaki Doyle ? Jaki Janowski ?
    Obecnie najwyższa półka zawodników nie chce się nigdzie ruszać, jak mają pewna kasę to zostają tam gdzie są, a jak już zmieniają klub to idą do pewnego klubu jakim my na pewno nie jesteśmy
    O Polakach nawet nie mówię bo jakiegoś porządnego wyrwać się w zasadzie nie da bo nawet nie ma kogo, który by kosztował poniżej 1 mln.
    Pozostają odpady które nie gwarantują niczego i trzeba liczyć że ktoś wypali przypadkiem. A nawet jakiś odpad typu Jonsson wybrał by prędzej Lokomotiv niż Włókniarz.
    Wejście do Elipy teraz to BŁĄD. Póki renoma nie zostanie odbudowana to nie ma szans wejść do Elipy i utrzymać się.

    Może Harris by się zgodził u nas jeździć jedynie jeśli chodzi o gwiazdy
    Ostatnio edytowane przez Bronek12 ; 30-09-2016 o 15:55

  16. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Bronek12 za jego przydatny post!

    Petroniusz (30-09-2016), ananasek_vel_oman (30-09-2016), herbie13 (30-09-2016)

  17. Powrót do góry    #5006
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-04-2002
    Postów
    2,988
    Kliknij i podziękuj
    521
    Podziękowania: 628 w 357 postach
    Ponoć młody Drabik bez kontraktu

  18. Powrót do góry    #5007
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lafan Zobacz posta
    Ponoć młody Drabik bez kontraktu
    Nie chce mi sie wierzyc ze ojciec popelni bledy swojej mlodosci.
    Tzn w jego przypadku bledem bylo pozostanie tak dlugo we Wlokniarzu. W przypadku mlodego byloby przyjscie tutaj.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #5008
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-08-2006
    Postów
    1,251
    Kliknij i podziękuj
    92
    Podziękowania: 187 w 105 postach
    Kiedyś mój kolega zapalony kibic Włókniarza spotkał pewna osobę w Biedronce{pracuje tam}rozmowa o zuzlu i kolega pyta ....... a jak będzie z Włókniarzem i padły słowa które wtedy uznaliśmy za żart CYGANY WZIEŁY KLUB CYGANY NIECH SIE BAWIA{autetyczne słowa}dzisiaj dla mnie te słowa dotarły i nabraly innego sensu.Panowie czy teraz własnie wychodzi ignorancja prezesa ze mając 2 lata nie przygotował szkieletu drużyny .Czy mając pieniądze nie można było zakontraktować młodych zawodników którzy teraz stanowili by solidna 2 linie.Potrzeba było by tylko drobnych roszad a nie wymiany praktycznie całego seniorskiego składu.
    Troche niektórzy swoimi typami do składu powodują grymas uśmiechu. Jak można wyczytać w innych klubach będą roszady ale w zawodnikach do odstrzału przez wynik.Czyli albo będą odpady i trzeba będzie liczyć ze się odbudują albo trzeba będzie wysoko się licytować.Prezes chce Ekstraligi proszę bardzo kto bogatemu zabroni tylko prezesie proszę nie wspominać za często ze robisz to dla kibiców .Sport to Wzloty i Upadki a łaska kibica na ..........!Czas pokaze co z tego wyniknie.

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Slawek1976 za jego przydatny post!

    muuu (30-09-2016)

  21. Powrót do góry    #5009
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Co wyniknie? Yawal 2.

    Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Petroniusz (30-09-2016), ananasek_vel_oman (30-09-2016)

  23. Powrót do góry    #5010
    Ekspert Awatar cukrzyca
    Dołączył
    26-08-2015
    Postów
    4,669
    Kliknij i podziękuj
    1,427
    Podziękowania: 639 w 470 postach
    jeśli będziecie jeździć w EL to będzie przyklepaniem początku końca żużla w tyn kraju.

  24. Powrót do góry    #5011
    Stały bywalec Awatar Bronek12
    Dołączył
    04-04-2014
    Postów
    793
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 219 w 121 postach
    Cytat Zamieszczone przez cukrzyca Zobacz posta
    jeśli będziecie jeździć w EL to będzie przyklepaniem początku końca żużla w tyn kraju.
    To już zostało daaawno przyklepane

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Bronek12 za jego przydatny post!

    muuu (30-09-2016)

  26. Powrót do góry    #5012
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Właśnie przeczytałem poranne wywody MiSia. On naprawdę jest takim idiotą czy tylko go udaje?

    Po tym co się działo w polskim żużlu, a zwłaszcza tym, co tutaj przed laty spowodowała częstochowska spółka, nie możemy sobie pozwolić na choćby cień nieprawidłowości. To jest dla nas najważniejsze - powiedział w rozmowie z WP SportoweFakty Michał Świącik, prezes Eko-Dir Włókniarza Częstochowa.
    Przecież był członkiem spółki na eksponowanym stanowisku rzecznika jak zaczęły się cyrki z kasą. A teraz nagle odżegnuje się od Włókniarza S.A., chociaż...

    - Nasi kibice i my jesteśmy wychowani na Ekstralidze.
    Już zapomniał, że ekstraliga = Włókniarz S.A. I poza tym niech mówi za siebie odnośnie "wychowania się" na ekstralidze. Ja zacząłem chodzić podczas 2-ligowej mizerii ale Włókniarz '88 czy '89 był mi o niebo bliższy niż Włókniarz 2013 czy Włókniarz 2016. Ale chociaż widać, że targetem są kibice sukcesu.

    Uważam, że naszym obowiązkiem, działaczy klubu, ale też wszystkich ludzi związanych ze sportem w Częstochowie, jest zrobić wszystko, aby móc podjąć to wyzwanie.
    Czy zapomniał co jest obowiązkiem jego i działaczy stowarzyszenia? Zerknijmy:

    Rozdział 2
    Cele i środki działania Klubu
    § 8
    Celem Klubu jest:
    1) popularyzacja kultury fizycznej i sportu w społeczeństwie oraz rozwój sportów motorowych ze stałym podnoszeniem ich poziomu,
    2) współudział w wychowaniu i kształtowaniu właściwych postaw, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży,
    3) czynny udział w życiu społecznym i gospodarczym regionu i kraju.
    § 9
    1. skreślony.
    2. Dla realizacji celów i zadań, Klub podejmuje następujące działania:
    a) organizuje szkolenia sportowe, otaczając opieką adeptów oraz zawodników sportów motorowych,
    b) troszczy się o wysoki poziom moralny adeptów, zawodników i działaczy sportowych,
    c) organizuje lub współorganizuje zawody i imprezy sportowe,
    d) uczestniczy w krajowym systemie rozgrywania zawodów motorowych,
    e) propaguje rozwój kultury fizycznej i turystyki aktywnie uczestnicząc w realizacji programów środowiskowych, okręgowych i krajowych PZM,
    f) organizuje seminaria i zgrupowania szkoleniowe dla adeptów, zawodników, instruktorów i działaczy Klubowych,
    g) zarządza posiadanymi obiektami, urządzeniami i wyposażeniem sportowym dbając o ich prawidłowy stan techniczny poprzez wykonywanie konserwacji, remontów, modernizacji i rozbudowy,
    h) współdziała z instytucjami, organizacjami społecznymi i innymi podmiotami w zakresie popularyzacji kultury motoryzacyjnej i turystyki motorowej,
    i) organizuje imprezy mające na celu integrację środowiska sportów motorowych,
    j) podejmuje inne przedsięwzięcia w celu realizacji działalności statutowej.
    To coś powyżej to statut stowarzyszenia, co z tego Misio realizuje? Chyba, że nastąpiły w statucie znaczące zmiany od 2014 to proszę o sprostowanie. Szczególnie w § 9 pkt 2 podpunkt b
    Ostatnio edytowane przez Gadol ; 30-09-2016 o 21:31
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  27. Powrót do góry    #5013
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Sławek napisał:
    Panowie czy teraz własnie wychodzi ignorancja prezesa ze mając 2 lata nie przygotował szkieletu drużyny .Czy mając pieniądze nie można było zakontraktować młodych zawodników którzy teraz stanowili by solidna 2 linie.Potrzeba było by tylko drobnych roszad a nie wymiany praktycznie całego seniorskiego składu.
    Oczywiście, że wychodzi ignorancja prezesa
    Stawiał na wychowanków, Czaja zaliczył 14 spotkań, Łęgi 17 i Polis 18 czy Ułamek 15. Poza Czają trzej pozostali odjechali maksymalną liczbę spotkań gdy byli tylko zdolni do jazdy.
    Czaja po odjęciu punktów z Opola i Rawicza miałby 59-60 średnią w najs lidze (tak na marginesie) Nie wiem czyja to wina tak naprawdę że na niego stawiano.
    Zatrudnił jedno z największych objawień sezonu (Thorssell (9 spotkań) mimo, że nie pokazał tego w pełni w lidze a mam nadzieję, że jeszcze się zaprezentuje z najlepszej strony) i całkiem niezły i podobno tani po kontuzji Klindt (13) (kontraktowany na II ligę).
    Plus odpady typu Jeleń(18 spotkań) co akurat uważam, za dobry transfer na niższą ligę plus Trojan(8), THJ(9) za których płacili w dużej części sponsorzy powiązani mniej lub bardziej z tymi zawodnikami.
    Rzeczywiście ignorant.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 01-10-2016 o 01:27
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  28. Powrót do góry    #5014
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    Ok, to składamy papiery w procesie licencyjnym....

    ...w ekstralidze.

    Śmiać się czy płakać?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  29. Powrót do góry    #5015
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 44 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez veronek Zobacz posta
    Ok, to składamy papiery w procesie licencyjnym....

    ...w ekstralidze.

    Śmiać się czy płakać?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Kupować karnet!
    Ostatnio edytowane przez BB1 ; 01-10-2016 o 11:28 Powód: Błędy młodości XD

  30. Powrót do góry    #5016
    Stały bywalec Awatar sirqaz
    Dołączył
    19-05-2005
    Postów
    1,062
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 65 w 51 postach
    W poniedziałek do naszego klubu wpłynęło zapytanie dotyczące przystąpieniaWłókniarza Częstochowa*do rozgrywekLigi Zawodowej w sezonie 2017. Na udzielenie odpowiedzi dostaliśmy siedem dni. Patrząc na sytuację finansową klubu, mogliśmy podjąć decyzję zaraz po wpłynięciu zapytania. Jednak zdając sobie sprawę z powagi decyzji, jaką podejmujemy, wykorzystaliśmy ten czas maksymalnie na dopięcie wielu ważnych spraw.

    Kluczowe dla nas jest zdanie środowiska żużlowego, kibiców, sponsorów i władz miasta. Częstochowa zasługuje na Ekstraligę i to jest pewne. Mamy wspaniałych kibiców, piękny stadion SGP Arena, tradycje, oddanych działaczy i co najważniejsze władze miasta, którym zależy na sporcie w najwyższym krajowym wydaniu.

    Jako Stowarzyszenie CKM Włókniarz, pokazaliśmy w zeszłym roku, organizując wspólnie z WTS Wrocław rundę play-off, że organizacyjnie jesteśmy gotowi na największe imprezy żużlowe w kraju.

    Wszystkie powyższe sprawy plus stabilność finansowa klubu, dają nam gwarancję wypełnienia wszelkich wyzwań, jakie stawia przed Włókniarzem start w najwyższej fazie rozgrywek w sezonie 2017.

    Zarząd Klubu podjął decyzję o przystąpieniu klubu CKM Włókniarz Częstochowa do rozgrywek Ligi Zawodowej w sezonie 2017.

    Przed nami teraz procedura weryfikacyjna do której oczywiście jesteśmy przygotowani.

  31. Powrót do góry    #5017
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Hahahaha. No to dołączacie do klubów awansujących przy zielonym stoliku!
    Dla GKMu to dobra wiadomość, bo prawdopodobnie nie będziemy najsłabszą drużyną wyjazdową w przyszłym sezonie ekstraligi.

  32. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Drapichrust (01-10-2016), młody_piernik (01-10-2016)

  33. Powrót do góry    #5018
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Zielony stoliczek ? Emil już dokonał autodefenestracji ?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  34. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Drapichrust (01-10-2016), gulas (01-10-2016), j-rules (01-10-2016), młody_piernik (01-10-2016)

  35. Powrót do góry    #5019
    Użytkownik Awatar CKMik
    Dołączył
    18-09-2008
    Postów
    342
    Kliknij i podziękuj
    401
    Podziękowania: 71 w 41 postach
    no cóż czyli w przyszłym sezonie szykujmy sie na wp****al za wp******em przy Olszyńskiej, no na pewno to ściągnie kibica...

  36. Powrót do góry    #5020
    Użytkownik
    Dołączył
    15-05-2014
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 14 w 7 postach
    To już chyba wiemy kto pogrzebie żużel w Częstochowie na wieki wieków i o jeden dzień dłużej...

  37. Powrót do góry    #5021
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2015
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 38 w 21 postach
    Zimny i DJ Kaczka witają Włókniarza w ekstra.
    Wasze miejsce jest w ekstra i basta.
    Sklećcie jakąś porządną paczkę i jedziemy!!!!!

  38. Powrót do góry    #5022
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Pewnie jestem w mniejszości, ale ja również cieszę się, że w elidze będzie Włókniarz. Głównie ze względu na najlepszy do ścigania tor. Kwestia tylko zmontowania przyzwoitego składu i wypłacalności. Skoro Grudziądz dał jednak radę to czemu ma nie dać rady Częstochowa ze swoim ogromnym potencjałem (stadion, kibice) ? Jeżeli działacze tego zasłużonego klubu decydują się na ekstraligę to znaczy, że chyba mają na tą ligę jakiś pomysł, bo nikt raczej nie jest na tyle naiwny by myśleć, że skład z Ułamkiem, Czają czy Trojanem zagwarantuje cokolwiek. Skoro więc nie chce Łódź (btw. nie mam pojęcia o co chodzi Skrzydlewskiemu, raz deklaruje, że mają zgodę, że robią stadion, że chcą, a nagle się rozmyślił...) to niech będzie Częstochowa.

    Jednak cała ta sytuacja w kwestii awansu do eligi w tym sezonie (i w poprzednim) skłania mnie do kolejnych refleksji, że ekstraligę powinno się zwyczajnie zamknąć i zrezygnować z tych śmiesznych spadków i awansów. Od paru lat i tak w najwyższej lidze jadą ci co mają kasę i to jest wbrew pozorom zdrowa sytuacja.
    Ostatnio edytowane przez Reptile ; 01-10-2016 o 16:34
    TeamLindgren

  39. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Reptile za jego przydatny post!

    Girion (01-10-2016), Kazoon (01-10-2016), berciol (03-10-2016), blacktop (01-10-2016)

  40. Powrót do góry    #5023
    Użytkownik Awatar Walk
    Dołączył
    30-08-2002
    Postów
    234
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 22 w 9 postach
    [QUOTE=Reptile;1794751]
    Jednak cała ta sytuacja w kwestii awansu do eligi w tym sezonie (i w poprzednim) skłania mnie do kolejnych refleksji, że ekstraligę powinno się zwyczajnie zamknąć i zrezygnować z tych śmiesznych spadków i awansów.[QUOTE]

    Ale o co chodzi, regulamin jest przejrzysty od 3 sezonów "awansuje" trzecia ekipa #NicePLŻ 🤔😂😉👌
    z Gdza pzdr. Walk

  41. Powrót do góry    #5024
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 44 w 24 postach
    [QUOTE=Walk;1794754][QUOTE=Reptile;1794751]
    Jednak cała ta sytuacja w kwestii awansu do eligi w tym sezonie (i w poprzednim) skłania mnie do kolejnych refleksji, że ekstraligę powinno się zwyczajnie zamknąć i zrezygnować z tych śmiesznych spadków i awansów.

    Ale o co chodzi, regulamin jest przejrzysty od 3 sezonów "awansuje" trzecia ekipa #NicePLŻ 🤔😂😉👌
    Gdy Łódź się bardziej postarała, to by jechała. Ale, że się nie postarała, to i nie jedzie.

    P.S
    Prezes montuj jeszcze dwie banie i rozbijaj bank XD

  42. Powrót do góry    #5025
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,024
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    No niestety dopoki Witkowski bedzie prezesem to takie kwiatki beda mialy miejsce.Smutny dzien polskiego zuzla.

  43. Powrót do góry    #5026
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,809
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,368 w 3,153 postach
    Nie no, wszystko fajnie. Tylko czasu na kontrakty zdecydowanie mało. Ale jak się postaracie to ja już widzę we Włokniarzu takie nazwiska jak Walas, Pieszczek, może Loktajev ? Do tego jakiś Madsen, Lindgren może Bjerre, juniorzy swoi i skład macie

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No niestety dopoki Witkowski bedzie prezesem to takie kwiatki beda mialy miejsce.Smutny dzien polskiego zuzla.
    Ale czemu smutny ? Nie rozumiem ?

    Skoro regulamin tak precyzuje to o co chodzi ?

    Ja ogólnie, podobnie jak Reptile, uważam, ze SE powinna być zamknięta, w pełni zawodowa. Kto zbierze odp. kasę na budżet w SE ten ma prawo jechać.

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No niestety dopoki Witkowski bedzie prezesem to takie kwiatki beda mialy miejsce.Smutny dzien polskiego zuzla.
    Ale czemu smutny ? Nie rozumiem ?

    Skoro regulamin tak precyzuje to o co chodzi ?

    Ja ogólnie, podobnie jak Reptile, uważam, ze SE powinna być zamknięta, w pełni zawodowa. Kto zbierze odp. kasę na budżet w SE ten ma prawo jechać.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Reptile (01-10-2016), blacktop (01-10-2016)

  45. Powrót do góry    #5027
    Stały bywalec Awatar STRZELBA POWER
    Dołączył
    17-10-2015
    Postów
    1,002
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 406 w 226 postach
    Cytat Zamieszczone przez BB1 Zobacz posta
    Doyle 1,5 mln
    Holta 1 mln
    Janowski 1 mln
    Czaja/Łegowik 1 mln po 500
    Thorsell 800 tys Jonsson 1 mln do wyboru
    Polis 300 tys
    Gruchalski 300 tys
    Dobrze rozumuje, czy trzeba odejmować i dodawać?

    No i Cieślak charytatywnie mogę mu psy wyprowadzać i pompować opony, ewentualnie herbatę(z prądem??) do bidonu nalewać. Bo Dymek, to bankowo charytatywnie poleci.
    Jonsson 1 mln Tyle to Hancock w Toruniu ma, a o klasy sportowej tej dwójki na ten moment nawet nie ma co porównywać.

  46. Powrót do góry    #5028
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,314
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach

    Włókniarz Częstochowa 2016 - wątek klubowy

    W mojej opinii jedyna szansa na frekwencję to Drabik + Pedersen.

    I to powinno być priorytetem. Jeśli prawda jest ze kontrakt Drabika to fikcja to powinnismy na ch*u stanąć żeby go sprowadzić!


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez veronek ; 01-10-2016 o 12:47

  47. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    Girion (01-10-2016), GriN (01-10-2016), Kazoon (01-10-2016), berciol (03-10-2016), blacktop (01-10-2016)

  48. Powrót do góry    #5029
    Użytkownik
    Dołączył
    04-07-2010
    Postów
    205
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 44 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez STRZELBA POWER Zobacz posta
    Jonsson 1 mln Tyle to Hancock w Toruniu ma, a o klasy sportowej tej dwójki na ten moment nawet nie ma co porównywać.
    Dzięki Strzelba za poprawkę, czyli w 6 mln się mieszczę

  49. Powrót do góry    #5030
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2012
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 339 w 160 postach
    Wyrzucili nas z ekstraligi po to aby po dwóch latach z powrotem zaprosić
    Jestem na nie z ekstraliga, ale skoro już musimy jechać to naszym priorytetem powinno być sprowadzenie za wszelką cenę Cieślaka i pozwolić mu robić że składem co tylko mu się podoba. Biorąc pod uwagę co się działo w tym sezonie chyba każdy się zgodzi że teraz w tym klubie nikt się ie zna na składzie.
    Cieślak musi być numerem jeden. Ale pytanie czy miś wytrzyma to że nie będzie miał władzy absolutnej

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
    "Jedzie dalej karawan, psy będą szczekać"

  50. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi gustawson za jego przydatny post!

    GriN (01-10-2016), berciol (03-10-2016), muuu (01-10-2016)

  51. Powrót do góry    #5031
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,024
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie no, wszystko fajnie. Tylko czasu na kontrakty zdecydowanie mało. Ale jak się postaracie to ja już widzę we Włokniarzu takie nazwiska jak Walas, Pieszczek, może Loktajev ? Do tego jakiś Madsen, Lindgren może Bjerre, juniorzy swoi i skład macie



    Ale czemu smutny ? Nie rozumiem ?

    Skoro regulamin tak precyzuje to o co chodzi ?

    Ja ogólnie, podobnie jak Reptile, uważam, ze SE powinna być zamknięta, w pełni zawodowa. Kto zbierze odp. kasę na budżet w SE ten ma prawo jechać.



    Ale czemu smutny ? Nie rozumiem ?

    Skoro regulamin tak precyzuje to o co chodzi ?

    Ja ogólnie, podobnie jak Reptile, uważam, ze SE powinna być zamknięta, w pełni zawodowa. Kto zbierze odp. kasę na budżet w SE ten ma prawo jechać.

    Bo Ty generalnie niewiele rozumiesz. Poczytaj Zdunka na sf to może zrozumiesz

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Kriso (01-10-2016)

  53. Powrót do góry    #5032
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    "Jestem zbulwersowany tą sytuacją. Częstochowianie nie powinni być brani pod uwagę do awansu z jednej prostej przyczyny - w tym roku mieli startować w trzeciej klasie rozgrywkowej i tylko dlatego, że ona nie wystartowała, zostali dokooptowani do Nice PLŻ. My, aby znaleźć się w tej lidze musieliśmy porozumieć się z zawodnikami i rozłożyć spłatę zobowiązań na trzy lata. Podczas, gdy mi zostały jeszcze do zapłacenia ostatnie raty, Włókniarz mógł gromadzić środki i teraz to wykorzystuje"

    Tadeusz Zdunek w punkt - http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/634...a-to-nieuczciw

  54. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Gadol (01-10-2016), GriN (01-10-2016), Kriso (01-10-2016), muuu (01-10-2016), młody_piernik (01-10-2016)

  55. Powrót do góry    #5033
    Użytkownik Awatar CKMLeW
    Dołączył
    03-04-2016
    Postów
    217
    Kliknij i podziękuj
    125
    Podziękowania: 123 w 48 postach
    Nie będę się powtarzał co sądzę o tej sytuacji... Ale wg. Mnie trzeba zapomnieć i jak najszybciej zacząć się przygotowywać do tej eligi, żeby cokolwiek w niej ugrać. Wg mnie jedynie zestaw Cieślak + Holta + Drabik + Pedersen daje jakikolwiek wynik, i jakakolwiek frekwencję. Do tego najlepiej by było ściągnąć Lebiedewa i ostatni Łęgowik, bo wierzę że on może coś pokazać nawet na torach ekstraligowych. Do tego juniorka i miejsce w okolicach 6 jest do osiągnięcia. Ale o Cieślaku myślę że nie mamy nawet co marzyc, ani o żadnym innym ogarnietym trenerze. MiŚ nie pozwoli żeby ktoś wchodził mu w kompetencje... Naprawdę za jakie grzechy nas to wszystko spotyka... Najpierw pokaz częstochowskiej mafii, a teraz do klubu dorwal się człowiek z chorymi ambicjami robiący z klubu prywatną zabawę...

  56. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CKMLeW za jego przydatny post!

    CKMik (01-10-2016), gustawson (02-10-2016)

  57. Powrót do góry    #5034
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,809
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,368 w 3,153 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Bo Ty generalnie niewiele rozumiesz. Poczytaj Zdunka na sf to może zrozumiesz
    Zdunek, tak jak i Ty, żyje starymi czasami. A to już przeszłość.

    Dlatego własnie jestem za całkowicie profesjonalną i zamkniętą SE. Masz budżet na odp. poziomie, kompletujesz składa i jedziesz w SE. CZemu Skrzydlewski czy Zdunek nie garną sie do SE ? Nie wierze w te pieprzenie Skrzydlewskiego, ze chce awansować w sportowej walce. On po prostu wie, ze nie da rady zgromadzić budżetu an odp. poziomie na sezon 2017. A wtedy musiałby jechać jakimiś kelnerami w SE. Obawiał się prawdopodobnego spadku. I wtedy byłby obciach. Bo w sezonie 2018, miasto oddałoby stadion a Orzeł spadłby ze SE. A Witek sobie umyślił, ze o awans powalczy w następnym sezonie, będzie miał rok czasu więcej na zgromadzenie odp. budżetu. A jak oddadzą nowy stadion to być może uda się awansować. Wtedy to i kibiców więcej będzie, bo i SE i nowy stadion.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  58. Powrót do góry    #5035
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    To że polski żużel, to burdel było wiadomo już od dawna. Natomiast ew. awans Częstochowy, tylko wyniesie ten burdel na wyższy poziom k.u.r.e.s.t.w.a.

  59. Już 8 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mruczek za jego przydatny post!

    GriN (01-10-2016), Kriso (01-10-2016), Petroniusz (02-10-2016), ScotFZG (01-10-2016), ananasek_vel_oman (01-10-2016), młody_piernik (01-10-2016), spitt22 (01-10-2016), wespe (01-10-2016)

  60. Powrót do góry    #5036
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Tak!!! Jest!!! Włókniarz jedną nogą w ekstralidze.. Czyli kabaret 2016 w wykonaniu Włókniarza, trwa dalej nie skończył się po ostatnim meczu.
    Może procesu licencyjnego do EL nie przebrniemy, więc jest jakaś nadzieja na normalność.
    U Jeleniewskiego, Ułamka i całej reszty gwiazd teraz zapewne płacz, kontrakty miały być, gwarancje startów i w ogóle miało być fajnie...
    Kto będzie miał jeździć, kto tę fajną drużynę poprowadzi.
    przecież cały skład do wymiany a na rynku klasowych zawodników i do tego CHCĄCYCH JEŹDZIĆ w doskonale zarządzanym i zorganizowanym klubie, może nie być za wiele.
    Na marginesie, dobrze że Gruchalski dostał tyle szans na objeżdżenie się Nice Lidze, teraz łatwiej mu będzie w ekstralidze udowodnić swój talent...
    W El odetchną z ulgą, przynajmniej wiadomo kto spadnie.

  61. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kubag za jego przydatny post!

    Kriso (01-10-2016), wespe (01-10-2016)

  62. Powrót do góry    #5037
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  63. Powrót do góry    #5038
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,156
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,925 w 3,238 postach
    No, no-oczekujcie Drabika jeszcze widze, ze tam ktos wrzucil Janowskiego. Widze, ze Czestochowa juz ostro swietuje
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  64. Powrót do góry    #5039
    Zaawansowany
    Dołączył
    22-11-2001
    Postów
    1,561
    Kliknij i podziękuj
    28
    Podziękowania: 9 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    No, no-oczekujcie Drabika jeszcze widze, ze tam ktos wrzucil Janowskiego. Widze, ze Czestochowa juz ostro swietuje
    A pewnie Maksym, Magic i jeszcze Tai z nimi, w końcu w Częstochowie już jeździł...

  65. Powrót do góry    #5040
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Za grosz honoru ten Włókniarz nie ma!

    Powinniście jeździć w 1 lidze za te wszystkie długi i machloje.

    W sportowej walce awansować do Ekstraligi a nie przy stoliku.

    Byliście dopiero 3 drużyną I ligi!

    Mam nadzieję, że szybko wam wybiją z głowy tą Ekstraligę.

    Współczuje braku stałego składu jak u nas. Sami wychowankowie plus ruscy. A u was emeryci plus zaciągi najemników. Na E-ligę pewnie 2-3 zawodników zostanie i reszta nowi. Nikt za wasz klub nie będzie walczył do końca. U nas bieda, ale walczaki i związani z klubem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •