Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 318

Wątek: GKM Grudziądz 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach

    GKM Grudziądz 2016 - wątek klubowy

    Zacznę dokładnie jak przed rokiem:

    Od wielu tygodni spekulacje niejako stały się faktem.
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/563...-w-ekstralidze

    Nie jest to oczywiście informacja oficjalna ale po problemach jakie spotkały Rzeszowską Stal, to GKM zastąpi podkarpacką drużynę w Ekstralidze. Pisać o problemach finansowych Stali nie będę a ich kibicom życzę drużyny w lidze w przyszłym sezonie.
    Być może niektórzy pamiętają jak w ub. roku pisali, że klapa finansowa GKM-u odbije się czkawką a jeszcze inni pisali wręcz odwrotnie, czyli przewidywali nam utrzymanie, nawet jakbyśmy zajęli ostatnie miejsce w tabeli. I właśnie tak się stało. Otwierać szampana w pracy, przed monitorem nie zamierzam, natomiast wątek jak najbardziej.

    Być może kogoś to zainteresuje ale wklejam postęp prac na stadionie w Grudziądzu:



    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Tylko czekać na najazd "przyjaciół" z wiadomego miasta wyrażających głębokie zainteresowanie Waszym klubem Innej decyzji być nie mogło - skoro Stal nie spłaciła zawodników, tzn. że grała nie fair (utworzyła skład ponad możliwości). W takiej sytuacji regulamin w ogóle nie powinien przyznawać pierwszeństwa drużynie, która przegrała baraż o ekstraligę - w pierwszej kolejności automatycznie powinna utrzymywać się wyżej sklasyfikowana z drużyn, które spadły z ligi walcząc (uczciwie) z nieuczciwym rywalem.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Yozayan za jego przydatny post!

    Falubaz (01-12-2015)

  4. Powrót do góry    #3
    Ekspert
    Dołączył
    06-04-2013
    Postów
    5,410
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 379 w 286 postach
    Super wiadomość, jak uda wam się wzmocnić Doylem i jakimś obiecujacym juniorem to spokojne utrzymanie, i mało kto was pokona w Grudziądzu, o ile wogule ktoś u was wygra, pozdrawiam z Leszna

  5. Powrót do góry    #4
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Witamy Grudziadz w elidze.Jak widać stabilnosc sie oplaca

  6. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    To ja mam parę pytań zatem.

    Na jakich warunkach przedłużono kontrakty z wiadomymi zawodnikami?
    Zakładam, że wg regulaminu NICE, bo przecież inaczej być nie może
    Czy zawodnicy powinni renegocjować kontrakty w związku ze startami w wyższej lidze?
    I czy wówczas nie okaże się, że Okoniewski bądź inny Buczkowski jednak nadal są do wzięcia?

    Tak tylko pytam. Pewnie za chwilę przeczytam "nie interesuj się, bo Dowhan nie zapłacił Wardowi w terminie", ale mimo wszystko spróbuję.

  7. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    A jak dla mnie to jest jednak lipa. Liczylem, ze Rzeszow splaci jednak tych zawodnikow, a my awansujemy normalnie.
    Trudno, w takim wypadku mam nadzieje, ze ten sklad ktory mamy nie jest skladem ostatecznym.

  8. Powrót do góry    #7
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    479
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Ehh, szkoda, że znowu jesteśmy przesuwani z ligi do ligi w taki sposób. Wiadomo, że dla medialności, oglądalności i wizerunku "najlepszej ligi żużlowej świata" lepszym rozwiązaniem jest pełna liga, bez pauzujących zespołów. O ile można było to jakoś przełknąć w ubiegłym roku, kiedy to defekt Jeleniewskiego odebrał nam - moim zdaniem - co najmniej baraże o Ekstraligę, to teraz? Mieliśmy niezapomniane mecze u siebie, wiele emocji, ale finalnie to my zakończyliśmy sezon na ostatnim miejscu. Niestety nie "oszustwo" rzeszowskiej Stali, zrobiło nam taki, a nie inny tor w meczu z Tarnowem, niestety nie Oni zmarnowali wspaniałą pogoń za Unią z Leszna u siebie, niestety nie Oni byli powodem, dla którego prezentowaliśmy na wyjazdach totalną degrenoladę. "Spadliśmy razem, awansujmy razem" - czy nie tak mówił zawodnik, który swoimi wyjazdowymi występami mocno przyczynił się do spadku GKM-u? Wiem, że romantyczne czasy odeszły w niebyt, ale 1997 był dla mnie jednym z fajniejszych sezonów w historii. Dominowaliśmy ligę, awansowaliśmy po spadku(ehh, może byłoby inaczej gdyby nie to złodziejskie 32-34 ) i 1998 był najlepszym rokiem GKM-u pod wieloma względami. Przecież wedle zapowiedzi klubu i zawodników jesteśmy przygotowani na to, aby przejechać ten sezon w I lidze, więc czemu nie możemy - tym razem - wybrać sportowej drogi? Dać radość całemu środowisku po ostatnim meczu w 2016? My naprawdę byliśmy w tym roku najsłabsi i nie zmieni tego to, czy Hancock będzie miał zapłacone, czy nie. Oglądajmy się na siebie, nie posiłkujmy się tym, że w innym ośrodku nie płacili, więc my zasługujemy na utrzymanie. Czym zasługujemy? Średnią punktów z wyjazdów niewiele wyższą niż Wybrzeże z 2013? Walką o jeden punkt w biegu między Gollobem, a Okoniem w Gorzowie? Czy może tym, że Mroczka zapewne nie bez satysfakcji ogolił nas na luzie w Grudziądzu? Teraz się utrzymamy i co? Będziemy drużyną jeżdżącą w Ekstralidze, która nigdy tak naprawdę do niej nie awansowała. Smutne to.


    Pzdr.

  9. Powrót do góry    #8
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    A jak dla mnie to jest jednak lipa. Liczylem, ze Rzeszow splaci jednak tych zawodnikow, a my awansujemy normalnie.
    Trudno, w takim wypadku mam nadzieje, ze ten sklad ktory mamy nie jest skladem ostatecznym.
    No widzisz. Z kolei najbardziej szczęśliwi z powodu tej decyzji są Wasi nowi powiernicy z Torunia.

    Czy to z powodu ich "chlubnej" przeszłości?
    Pzdr,
    Garfield

  10. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Wcale nie jest łatwo awansować z pierwszej ligi do ekstralipy. Trzeba mieć zawodników, którzy tego chcą i nie wyłożą klubu na ostatniej prostej - na zasadzie, że za chwilę przyjdzie im szukać nowego klubu w NICE, bo na Elipę są za słabi.
    Korzystaj chłopie z koniunktury i tyle. Łotwy nie chcą bo tam wina chleją z Cieślakiem, Ostrów sam się nie chce, a ktoś w lidze jeździć musi.

  11. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Grudziądz po raz drugi ratuje prestiż Speedway Ekstraligi. Przy kłopotach finansowych Stali Rzeszów, GKM jest jedynym klubem, którego w tym momencie stać na wyzwanie zastąpienia bankruta i dołączenia do ligi. Ciekawe tylko co by było gdyby w Grudziądzu jednak zdecydowanie odmówiono Stępniewskiemu i wystartowano zgodnie z planem w 1 ligi. Przecież żadna inna drużyna nie ma w tym momencie możliwości wystartowania w Ekstralidze, nikogo na to zwyczajnie nie stać. Chyba ktoś tu musiałby się przeprosić z Łotyszami, bo siedmiozespołowa Ekstraliga to byłby całkowity strzał w kolano i nie wiem czy PGE oraz NC+ nie rozważałyby renegocjacji kontraktów z Ekstraligą.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi brindel za jego przydatny post!

    Jap (02-12-2015)

  13. Powrót do góry    #11
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Cytat Zamieszczone przez brindel Zobacz posta
    Grudziądz po raz drugi ratuje prestiż Speedway Ekstraligi. Przy kłopotach finansowych Stali Rzeszów, GKM jest jedynym klubem, którego w tym momencie stać na wyzwanie zastąpienia bankruta i dołączenia do ligi. Ciekawe tylko co by było gdyby w Grudziądzu jednak zdecydowanie odmówiono Stępniewskiemu i wystartowano zgodnie z planem w 1 ligi. Przecież żadna inna drużyna nie ma w tym momencie możliwości wystartowania w Ekstralidze, nikogo na to zwyczajnie nie stać. Chyba ktoś tu musiałby się przeprosić z Łotyszami, bo siedmiozespołowa Ekstraliga to byłby całkowity strzał w kolano i nie wiem czy PGE oraz NC+ nie rozważałyby renegocjacji kontraktów z Ekstraligą.
    Jest klub który awansował sportowo, posiada ustabilizowane finanse, infrastrukturę i jedyną przeszkodą na jego drodze do Eligi jest dobra wola jej władz.

    To nie Grudziądz ratuje prestiż Ekstraligi. To Ekstraliga kompromituje się odrzucając Łotyszy i zapraszając klub który sportowo nie ma prawa tam startować.
    Pzdr,
    Garfield

  14. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    no i się zaczyna
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  15. Powrót do góry    #13
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,143
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 298 w 206 postach
    To ja mam parę pytań zatem.

    Na jakich warunkach przedłużono kontrakty z wiadomymi zawodnikami?
    Zakładam, że wg regulaminu NICE, bo przecież inaczej być nie może
    Czy zawodnicy powinni renegocjować kontrakty w związku ze startami w wyższej lidze?
    I czy wówczas nie okaże się, że Okoniewski bądź inny Buczkowski jednak nadal są do wzięcia?

    Tak tylko pytam. Pewnie za chwilę przeczytam "nie interesuj się, bo Dowhan nie zapłacił Wardowi w terminie", ale mimo wszystko spróbuję.
    A co za problem podpisać rózne wersje kontraktu na różne ligi...?

    To nie Grudziądz ratuje prestiż Ekstraligi. To Ekstraliga kompromituje się odrzucając Łotyszy i zapraszając klub który sportowo nie ma prawa tam startować.
    Żeby być w jakimś towarzystwie to najpierw Ci, którzy w tym towarzystwie są, musieliby tego chcieć. Zarząd powinien podejmować decyzje po myśli udziałowców. Z drugiej strony jak ktoś chce być w jakimś towarzystwie to powinien wcześniej poznać zasady uczestnictwa.

    Grudziądz dobrze przeczuwał wcześniej co się święci.

  16. Powrót do góry    #14
    Użytkownik Awatar Walk
    Dołączył
    30-08-2002
    Postów
    234
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 22 w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez kleczes_GKM Zobacz posta
    ...Wiem, że romantyczne czasy odeszły w niebyt, ale 1997 był dla mnie jednym z fajniejszych sezonów w historii. Dominowaliśmy ligę, awansowaliśmy po spadku(ehh, może byłoby inaczej gdyby nie to złodziejskie 32-34 ) i 1998 był najlepszym rokiem GKM-u pod wieloma względami. Przecież wedle zapowiedzi klubu i zawodników jesteśmy przygotowani na to, aby przejechać ten sezon w I lidze, więc czemu nie możemy - tym razem - wybrać sportowej drogi? Dać radość całemu środowisku po ostatnim meczu w 2016? Pzdr.
    Też tworzyłem sobie takie analogie i jak piszesz sporo w tym romantyzmu ... niestety/stety czasy się diametralnie zmieniły i Panowie zarządzający polskim żużlem sami trochę nie bardzo wiedzą jaką drogą iść ... Brutalna prawda jest taka, że zarząd GKM byłby głupi, gdyby nie skorzystał z takiej okazji mając do wyboru jazdę z najlepszymi a ściganie się z kadłubową w tej chwili dość dziwną ligą Nice ... w której jedzie się od dwóch/trzech sezonów tak naprawdę nie wiadomo o co ... nie ma co się opierać na całej masie dotychczasowych wywiadów, które nie ma co ukrywać wymagały tzw. "poprawności politycznej" ze strony zainteresowanych i śmiało można stwierdzić, że już "jakiś czas" temu klub z Grudziądza dostał bynajmniej "cynk" o takowej możliwości, o której wiedzieli także zawodnicy ... Nie wiem co mieli i jak mieli podpisane/przedłużone umowy/kontrakty, ale do dzisiaj był to taki okres przeczekania w która stronę idziemy ze składem. Nie dowiemy się zapewne co by się działo, gdyby przyszło jechać w Nice1 ale jakoś dziwnie czuję, że teraz to nie koniec transferów w GKM Można sobie tutaj i w innych miejscach "miliony kilobajtów" wypisywać bo takie prawo kibica ... działacze i tak swoje zrobią bo żużlem rządzi pieniądz ... Ci z mojego miasta pokazali, ze od 2003 roku potrafią w tym aspekcie robić to z głową choć były lata, że nie zawsze w tle było tak różowo - jak to w życiu Z ekipą Loko Daugavpils to też jest jak jest ... trochę to wyglądało w tej "po ligowej przepychance" - że obydwie strony wiedziały co będzie i tylko wypadało pograć przed publiką żeby to jakoś wyglądało ... Skłonny jestem postawić "sporą sumkę" że ekipa z Łotwy gdyby dostała zielone światło na starty w tej lidze zmieniła by trochę retorykę ... no, ale co było a nie jest nie pisze się w rejestr
    z Gdza pzdr. Walk

  17. Powrót do góry    #15
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Walk Zobacz posta
    Skłonny jestem postawić "sporą sumkę" że ekipa z Łotwy gdyby dostała zielone światło na starty w tej lidze zmieniła by trochę retorykę ... no, ale co było a nie jest nie pisze się w rejestr
    No jeśli to "zielone światło" miałoby polegać na wymianie swoich juniorów na polskich i startowanie na torze w Polsce to nic dziwnego... Na normalnych warunkach podejrzewam, że chętnie by wystartowali.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  18. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar bananio
    Dołączył
    31-10-2007
    Postów
    607
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 114 w 59 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Na jakich warunkach przedłużono kontrakty z wiadomymi zawodnikami?
    Zakładam, że wg regulaminu NICE, bo przecież inaczej być nie może
    Czy zawodnicy powinni renegocjować kontrakty w związku ze startami w wyższej lidze?
    A nie było przypadkiem tak, że kontrakty z tymi zawodnikami przedłużyli zanim został wprowadzony regulamin NICE PLŻ?

  19. Powrót do góry    #17
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Włodarze studzą głowy, żadne oficjalne decyzje jeszcze nie zapadły. Jednak pewnie sporo w tym kurtuazji.
    Jest też o Wardzie, którego sprzątnęła nam ZG:
    http://www.pomorska.pl/sport/zuzel/g...dnie,id,t.html
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  20. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Nie rozumiem jak można mieć pretensje do Grudziądza, skoro spadł tylko dlatego, że te rzeszowskie ****y wzięły Hancocka na kreskę.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  21. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    Falubaz (01-12-2015), Martines (02-12-2015), Phenomenon (01-12-2015)

  22. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Tarnow tez jest w d... czyli nie zmienia sie nic. Dalej pol ligi jezdzi wirtualnie.
    Nie mam nic do GKM, swietne mecze byly u was na torze, ale wasza obecnosc kosztem Rzeszy to kolejny gwozdz do trumny dla Unii Tarnow.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  23. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Tarnów w dupie? Przecież dopiero co Gruby Wojtek wychwalal Sadego?

  24. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    "Gdy walczyliśmy w ekstralidze i ważyło się nasze utrzymanie się, rozmawialiśmy przecież z markowymi żużlowcami. Mogliśmy wziąć już wcześniej Grega Hancocka a "na rynku" był Darcy Ward, któremu zaproponowaliśmy tyle, na ile nas było stać. Jego oczekiwania były, jak dla nas, zbyt wygórowane. Inni dali mu o wiele więcej. Mogliśmy przebić stawkami, mieć Hancocka czy Warda i być dziś w ekstralidze! Ale też ze sporą luką w kasie. Jesteśmy realistami, wolimy być w niższej lidze, ale bez długów i ryzykowania "być albo nie być" klubu."

    Wszystko na ten temat. Nikt nie kazał Stali Rzeszów kontraktowania Hancocka za pieniądze których wiedzieli, że w sezonie nie będą mieli i liczenie na cud, że po sezonie ktoś i innych zawodników spłaci.

    Teraz albo ta fala upadłości klubów w końcu czegoś nauczy prezesów ale też i zawodników i za 2-3 lata te kluby wrócą, ale już z odpowiedzialnymi ludźmi za sterami. Albo nic się nie zmieni i za rok o tej porze znowu 2-3 kluby znikną z żużlowej mapy Polski.

  25. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Buszmen (01-12-2015), Marsh (02-12-2015)

  26. Powrót do góry    #22
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    ^^Twoje słowa przypominają mi o słowach które wypowiedział jakiś czas temu Mrozek w Rybniku. Powiedział on coś w stylu, że jeśli po 2016 ROW spadnie to będzie to oznaczało koniec żużla w Rybniku. No i co z takim fantem zrobić? Niektórzy sami ściągają na siebie nieszczęścia. Bo albo będą musieli zakontraktować liderów za duże pieniądze a potem drżeć czy uda się to spłacić, albo pojadą średniakami i zlecą. Co prawda nie rozumiem dlaczego spadek do I ligi uznaliby jako tragedię skoro występują w niej tyle czasu i jakoś im się wiedzie.
    Ostatnio edytowane przez Marsh ; 02-12-2015 o 00:10
    BKS Polonia Bydgoszcz

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    Jap (02-12-2015)

  28. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    młody napisał:
    Nie rozumiem jak można mieć pretensje do Grudziądza, skoro spadł tylko dlatego, że te rzeszowskie ****y wzięły Hancocka na kreskę.
    Można też w drugą stronę. Nie rozumiem jak można mieć pretensje do Rzeszowa, Ostrowa, Rybnika, Częstochowy tylko dlatego że w celu otrzymania licencji miasto wpompowało kasę w infrastrukturę, (skoro można co roku dostać warunkową licencję, a nawet zaproszenie do eligi mimo nie spełniania warunków licencji stadionu) Można przecież zamiast tego opłacać za miejską kasę kontrakty zawodników pokroju Golloba, Łaguty czy Buczkowskiego. Nie rozumiem też po co szkolić własną młodzież i wywalić na nią kasę skoro można juniorów kupić lub wypożyczyć za darmo od tej ostrowskiej czy częstochowskiej........., albo najlepiej za darmo. Kto tu jest kim?
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  29. Powrót do góry    #24
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/563...ni?src01=6a4c8
    Zielony stoliczek w Częstochowie? No proszę, a niby tak się nim brzydzą!

  30. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    młody napisał:

    Można też w drugą stronę. Nie rozumiem jak można mieć pretensje do Rzeszowa, Ostrowa, Rybnika, Częstochowy tylko dlatego że w celu otrzymania licencji miasto wpompowało kasę w infrastrukturę, (skoro można co roku dostać warunkową licencję, a nawet zaproszenie do eligi mimo nie spełniania warunków licencji stadionu) Można przecież zamiast tego opłacać za miejską kasę kontrakty zawodników pokroju Golloba, Łaguty czy Buczkowskiego. Nie rozumiem też po co szkolić własną młodzież i wywalić na nią kasę skoro można juniorów kupić lub wypożyczyć za darmo od tej ostrowskiej czy częstochowskiej........., albo najlepiej za darmo. Kto tu jest kim?
    Nie wiem czy wiesz, ale miasto Grudziądz również "pompuje" kasę w remont stadionu żużlowego. Stadion w tym sezonie będzie już wyglądał naprawdę dobrze, a to nie będzie jeszcze koniec remontu.
    Co do wychowanków, ty wydaje mi się, że w ostatnich latach mamy ich i tak więcej niż Rzeszów czy Ostrów. Przecież w tym roku w Rzeszowie jeździł Czaja i Rempała, więc w tym przypadku niczym się od GKMu nie róznili.

  31. Powrót do góry    #26
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    479
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    GKM_fan, no faktycznie może i mamy więcej wychowanków niż Ostrów, czy Rzeszów. Ale przecież to są zawodnicy, którzy po prostu podchodzą do licencji, żeby było widać, że coś się w klubie dzieje w temacie szkolenia i potem słuch o nich ginie. Niedzielskiego już nie ma. Zostali nam Marszałek(pojechał jakieś zawody po egzaminie?), Danielewicz no i nasza perełka - Rujner. Przecież szkolenie u nas leży, a to, że być może leży też w Rzeszowie to żadne usprawiedliwienie, co to za argument? W Łodzi chyba w ogóle szkółki nie ma i sobie radzą, to może to drogą powinniśmy iść, zaoszczędzone środki spożytkujemy na kontrakty. Na pewno nigdy ze szkolenia nie słynęliśmy jak inne ośrodki jak choćby Leszno, Gorzów, czy Toruń. Ale raz na kilka lat pojawiał się ktoś mający faktyczne papiery na jazdę i na tyle determinacji, aby coś w tym sporcie osiągnąć, a teraz? Odkąd szkółką zajmuje się trener Kempiński to jest jak jest(i przyznaje to z bólem, bo lubię i szanuję tę postać). Mamy Rujnera, który na samym początku zrobił wrażenie kompletem w Gnieźnie, na którymś turnieju juniorskim. Od wtedy czuć było gipsem w każdym jego biegu i wszyscy bardziej skupiali się na tym czy dojedzie cało do mety, niż nad jego rozwojem. Ponadto w klubie nie chcą/nie potrafią zająć się choćby właśnie nim od strony mentalnej. Bo każdy średnio zorientowany kibic żużla w Grudziądzu wie o pozasportowej stronie życia Mateusza.


    Jesteśmy realistami, wolimy być w niższej lidze, ale bez długów i ryzykowania "być albo nie być" klubu."


    Mam nadzieję, że te słowa znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.


    No i moim zdaniem, ten sezon i proces licencyjny nic nikogo nie nauczy. Ostrów jest nad przepaścią już 2 raz w ciągu ostatnich kilku lat, Gniezno raz już padło, teraz też jest w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Gdańsk musiał upaść 2 razy. Rybnik podobnie. Lublin może być bez drużyny w lidze drugi raz w ciągu 8 lat. Poznań wrócił i zniknął. Jaką naukę wynieśli działacze z Rzeszowa po tym co stało się z Włókniarzem? Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

  32. Powrót do góry    #27
    Użytkownik
    Dołączył
    03-02-2015
    Postów
    171
    Kliknij i podziękuj
    134
    Podziękowania: 43 w 30 postach
    Cytat Zamieszczone przez kleczes_GKM Zobacz posta
    GKM_fan, no faktycznie może i mamy więcej wychowanków niż Ostrów, czy Rzeszów. Ale przecież to są zawodnicy, którzy po prostu podchodzą do licencji, żeby było widać, że coś się w klubie dzieje w temacie szkolenia i potem słuch o nich ginie. Niedzielskiego już nie ma. Zostali nam Marszałek(pojechał jakieś zawody po egzaminie?), Danielewicz no i nasza perełka - Rujner. Przecież szkolenie u nas leży, a to, że być może leży też w Rzeszowie to żadne usprawiedliwienie, co to za argument? W Łodzi chyba w ogóle szkółki nie ma i sobie radzą, to może to drogą powinniśmy iść, zaoszczędzone środki spożytkujemy na kontrakty. Na pewno nigdy ze szkolenia nie słynęliśmy jak inne ośrodki jak choćby Leszno, Gorzów, czy Toruń. Ale raz na kilka lat pojawiał się ktoś mający faktyczne papiery na jazdę i na tyle determinacji, aby coś w tym sporcie osiągnąć, a teraz? Odkąd szkółką zajmuje się trener Kempiński to jest jak jest(i przyznaje to z bólem, bo lubię i szanuję tę postać). Mamy Rujnera, który na samym początku zrobił wrażenie kompletem w Gnieźnie, na którymś turnieju juniorskim. Od wtedy czuć było gipsem w każdym jego biegu i wszyscy bardziej skupiali się na tym czy dojedzie cało do mety, niż nad jego rozwojem. Ponadto w klubie nie chcą/nie potrafią zająć się choćby właśnie nim od strony mentalnej. Bo każdy średnio zorientowany kibic żużla w Grudziądzu wie o pozasportowej stronie życia Mateusza.




    [/I]Mam nadzieję, że te słowa znajdą odzwierciedlenie w rzeczywistości.


    No i moim zdaniem, ten sezon i proces licencyjny nic nikogo nie nauczy. Ostrów jest nad przepaścią już 2 raz w ciągu ostatnich kilku lat, Gniezno raz już padło, teraz też jest w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Gdańsk musiał upaść 2 razy. Rybnik podobnie. Lublin może być bez drużyny w lidze drugi raz w ciągu 8 lat. Poznań wrócił i zniknął. Jaką naukę wynieśli działacze z Rzeszowa po tym co stało się z Włókniarzem? Dlaczego teraz miałoby być inaczej?

    Niestety, na razie nie będzie inaczej.
    Dlaczego ? Dlatego,że panowie decydenci nie mają honoru, stanowczego podejścia do tego problemu. Ich słowo , nawet pisane znaczy tyle co zeszłoroczny śnieg.

    Po zeszłorocznych "WŁAŚCIWYCH" decyzjach licencyjnych mówiono,że za rok nie będzie żadnego pobłażania nawet za cenę znacznego zmniejszenia się liczby zespołów w ligach.
    Co mamy po roku? Kpiny z regulaminu, który sami uchwalili.
    Na dzień 30.11.2015r. w wielu klubach powinno się "gasić światło" tylko dlatego ,że zawodnicy nie zostali spłaceni.
    Tymczasem, im bliżej było do 30.11. zaczęła funkcjonować nowa data : 7.12.2015 r.
    Dlaczego nikt nie podaje stanu na dzień 30.11.?
    Czy dlatego,że UNIA Tarów nie zdążyła ze spłatą zadłużenia ? Pytań może być wiecej ale po co ?
    I tak nikt nie ma zamiaru na nie odpowiadać.

  33. Powrót do góry    #28
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Stało się to co stać się musiało GKM otrzymał zaproszenie do ekstraligi. Decyzja klubu w poniedziałek

  34. Powrót do góry    #29
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Umieram z ciekawości co zrobi GKM który budował skład na 1 ligę i za pieniądze zgodne z regulaminem tejże

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  35. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Już wcześniej ktoś mi odpowiedział na to pytanie.
    Prawdopodobnie podpisano po dwa kontrakty, gdzie każdy przewiduje oddzielna ligę.
    Bardzo pomysłowe.
    Jeśli ta wersja Cię nie przekona, znaczy że się czepiasz jak reszta hejterów

  36. Powrót do góry    #31
    Ekspert
    Dołączył
    20-10-2011
    Postów
    10,380
    Kliknij i podziękuj
    663
    Podziękowania: 2,837 w 1,735 postach
    Prawdopodobnie też założono wejście do play off i uzależniono od tego wypłatę należności dla zawodników. A w przypadku obsuwy jest jeszcze oddział Stelmetu,ktory ma dużo kasy i lubi ratować "prognozujących inaczej".

  37. Powrót do góry    #32
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Brazylijczyk w GKM. Bardzo się cieszę.
    No to się wydaje, że skład seniorski mamy następujący:

    Antonio Lindback
    Tomasz Gollob
    Rafał Okoniewski
    Krzysztof Buczkowski
    Artiom Łaguta
    rez. Peter Ljung

    Do Mike Trzensioka miejmy nadzieję, że dołączy Krystian Rempała. Tyle, że to może być arcytrudne zadanie, więc stawiam na Huberta Łęgowika, który jest na pewno lepszym zawodnikiem niż Marcin Nowak.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  38. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Zazdroszczę typa

  39. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    No widzisz. Z kolei najbardziej szczęśliwi z powodu tej decyzji są Wasi nowi powiernicy z Torunia.

    Czy to z powodu ich "chlubnej" przeszłości?
    Do "chlubnej" przeszłości Twojego klubu
    to nie mamy podejścia...
    !Adrian walcz!

  40. Powrót do góry    #35
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    479
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Cóż wyszło na to, że te wypowiedzi nt. "Jedziemy w I lidze", to była jedynie zasłona dymna, miałem cichą nadzieję, że uda nam się sportowo awansować do Ekstraligi, a nie już drugi raz wchodzić do niej kuchennymi drzwiami. Znak czasów.
    Pod względem sportowym to wydaje się być bardzo dobry wybór. Miejmy nadzieję, że Brazylijczyk podtrzyma formę z ubiegłego sezonu i będzie jasnym punktem drużyny. Trochę obaw jednak mam, bo w przeszłości lubił on dobre sezony, przeplatać słabymi. Zdaję sobie także sprawę, że żużel to nie jest sport dla grzecznych i ułożonych chłopców, ale ta ciemniejsza strona zawodnika z Ameryki Południowej także wzbudza mój niepokój, bo mimo wszystko zawodnicy z wyrokami za jazdę po pijanemu to nie jest taki chleb powszedni w tym sporcie. Być może zarząd jak i trener będą potrafili nad nim zapanować?

    Jestem także ciekawy czy rodak Pele odniesie do wielu kłamstw i niesprawiedliwych oskarżeń, które kilka lat temu nawygadywał nt. miasta jak i jego mieszkańców(mam tu na myśli choćby rzekomą kradzież sprzętu elektronicznego).

    Pzdr.

  41. Powrót do góry    #36
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Jest klub który awansował sportowo, posiada ustabilizowane finanse, infrastrukturę i jedyną przeszkodą na jego drodze do Eligi jest dobra wola jej władz.

    To nie Grudziądz ratuje prestiż Ekstraligi. To Ekstraliga kompromituje się odrzucając Łotyszy i zapraszając klub który sportowo nie ma prawa tam startować.
    Też uważam , że Rybnik nie powinien startować w miejsce Lokomotivu

    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    No widzisz. Z kolei najbardziej szczęśliwi z powodu tej decyzji są Wasi nowi powiernicy z Torunia.

    Czy to z powodu ich "chlubnej" przeszłości?
    Raczej tego powodu, że na derbach był 17 000 kibiców.
    PS Włókniarz w 1991 awansował do ówczesnej 1ligi dzięki jej powiększeniu, więc nie wiem o co te pretensje do Torunia?

  42. Powrót do góry    #37
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Zazdroszczę typa
    No cóż, jak ktoś wcześniej zauważył Lindbaeck może mieć sezon bardzo dobry, albo bardzo słaby. To chyba zależy od tego czy ktoś potrafi go krótko przytrzymać. Oby w Grudziądzu im się to udało, bo Antonio w formie daje oczom dużo radości. W każdym razie jest to wzmocnienie w stosunku do sezonu 2015. Nie duże, ale jest.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  43. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Lindbaeck w wielu klubach byłby dobry jako solidne uzupełnienie składu - coś między liderami a 2 linią - w GKMie w sumie nie ma wyraźnego lidera i to może być problem. Rybnik ma Łagutę, ma też bardzo ciekawych juniorów z Woryną na czele. Na pewno GKMowi przydałoby się wzmocnienie młodzikami, bo w tym roku mieli chyba najsłabszą juniorską parę w lidze. Ale kandydatów raczej nie ma wielu...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  44. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez Drapichrust Zobacz posta
    Brazylijczyk w GKM. Bardzo się cieszę.
    No to się wydaje, że skład seniorski mamy następujący:

    Antonio Lindback
    Tomasz Gollob
    Rafał Okoniewski
    Krzysztof Buczkowski
    Artiom Łaguta
    rez. Peter Ljung

    Do Mike Trzensioka miejmy nadzieję, że dołączy Krystian Rempała. Tyle, że to może być arcytrudne zadanie, więc stawiam na Huberta Łęgowika, który jest na pewno lepszym zawodnikiem niż Marcin Nowak.
    Golloba do konca pewny bym nie byl.
    Byc moze dlatego jest Ljung i Líndbäck.
    Zobaczymy na wiosne jaka ochote bedzie mial Tomek
    na dalsze sciganie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  45. Powrót do góry    #40
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Gdyby nie miał ochoty to by kontraktu nie podpisywał, no chyba, że masz na myśli to, że nie załapie się do składu

  46. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,472
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,328 w 4,312 postach
    Moze nie miec ochoty do jazdy ale zawsze bedzie miec ochote podpisac kontrakt
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  47. Powrót do góry    #42
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Do nowego sezonu GKM przystąpi z wyremontowaną kolejną częścią trybun:
    https://zapodaj.net/cd06872cf7147.jpg.html
    https://zapodaj.net/bd1424a247d89.jpg.html (starsze zdjęcie)
    Ruin Arena przeszła do historii. Nareszcie stadion godny ekstraligi, zapraszamy wszystkich do wypróbowania nowych trybun
    Grigorij Łaguta :Nowa formuła Speedway Best Pairs Cup jest atrakcyjna, ponieważ walczymy dla naszych sponsorów

  48. Powrót do góry    #43
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Trochę się zmieniło


  49. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Mefitzo (08-04-2016), Peter Kildemand (08-04-2016)

  50. Powrót do góry    #44
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Serio jedziecie bez Antona i Mike ? to są dwie totalnie złe decyzje.

  51. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Wierzę, że w klubie pójdą jeszcze po rozum do głowy i jednak Antonio jutro pojedzie. Ljung to jest jak dla mnie kompletne nieporozumienie. To jest za słaby zawodnik na ekstraligę, uzupełnienie składu i myślałem, że z taką myślą był kontraktowany. Tymczasem okazuje się, że trochę lepsza jazda w sparingach daje mu numer 9...

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi gkm_fan za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (08-04-2016)

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •