Strona 53 z 59 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,341 do 2,385 z 2643

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2341
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Może i jest to folwark Gollobów, może i w tym klubie dzieje się z roku na rok coraz gorzej, niemniej za te emocje, które dzisiaj przeżyłem w Rawiczu, oglądając nasz mecz i odświeżając jednocześnie sportowefakty.pl co 5 sekund muszę Władkowi i jego armii, a także Wandzie Kraków podziękować Naprawdę miło było się poemocjonować rywalizacją na dwóch frontach i obserwować jak sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie
    Sposób w jaki Polonia się utrzymała jest oczywiście mega słaby, bo wygrać 2-oma punktami na obiekcie najgorszej drużyny w Polsce, to troszkę wstyd. Niemniej cel został osiągnięty i teraz wypada się tylko zastanowić, jak zbudować zespół na 2017 rok aby nie przegrać wszystkich spotkań w sezonie (jak Gniezno 2015), na co niestety się raczej zanosi.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi brindel za jego przydatny post!

    ndr113 (12-09-2016)

  3. Powrót do góry    #2342
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    Jakis czas temu. Papa z Tomkiem ustalili, ze jak sie utrzymamy to przyjdzie z pomoca.
    Kulakov pewnie out, Siopek tez niepewny zostania.
    Curylo. Adamczak zostaja.
    A to według jakiego klucza Siopek miałby być niepewny, a Curyło zostać? Wybieramy najsłabszych? To Sówka też pewny zostania.

  4. Powrót do góry    #2343
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A więc jest utrzymanie!

    1. Jak można było się domyśleć, Władek okazał się człowiekiem bez honoru. Najpierw przez cały tydzień mamy jechanie na Wandę, że nie jadą fair-play i odpuszczają, Władek był pewien że Krosno zgarnie bonusa. A teraz jakoś nie widzę słów przepraszam. Tylko pieprzenie, że wygrał sport - konkretnie, Panie Władku, to wygrała Wanda, która w Krośnie jechała do końca. Okazało się, że te wszystkim spółdzielnie najpierw Rzeszowa, potem Krakowa to były wymysły jedynie chorego umysłu. I gadanie, że każdy "jeży się na nas" - no kuźwa, rozumiem że rywale na sam dźwięk słów Polonia Bydgoszcz powinni padać na kolana i oddawać punkty bez walki? A Stal i Wanda nie najeżyły się na Krosno?

    2. Inna sprawa to postawa naszych w Rawiczu. Rawiczanie jeszcze ani razu w tym sezonie nie przekroczyli u siebie... 35 punktów! A my z nimi walczyliśmy do samego końca...

    3. No i osobna sprawa to postawa Oskara. Ostentacyjnie zjeżdżał na finale SK w Rawiczu we wszystkich swoich biegach po jednym okrążeniu, bo zna ten tor bo wygrał tam rok wcześniej zawody młodzieżowe. No i teraz w meczu z najsłabszą drużyną ligi pokonuje raptem jednego rywala. Widać, że znalazł sobie w Polonii ciepłą posadkę. Zawodnik jednego toru.

    Co dalej? W przyszłym roku na 100% zostaje Oskar zjeżdżam-po-jednym-okrążeniu-sk-bo-znam-ten-tor-dobrze-a-potem-w-meczu-z-najslabsza-druzyna-zdobywam-3-punkty Gollob. Do tego Kudriaszow, Kułakow, Siopek, Adamczak, Kai i Curyło - czyli siedmiu przeciętnych i słabych seniorów na pięć miejsc a do tego kompletny brak młodzieży. Orwat przez cały rok pod okiem Jacka nie zrobił żadnych postępów. Pachnie spadkiem z hukiem. Po sezonie Władek będzie mógł mówić, że wszyscy się na nas najeżyli. Złośliwi.

    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Może i Władek za dużo pierdzielił ale prawda jest taka, że Krosno sporo punktów zawdzięcza gościom szczególnie Kaczmarkowi a po za tym jeździli tam jeszcze Madej, Rolnicki czy Wieczorek. My zaś nawet jak kaleczył Orwat i woził 0 jakoś punkty zdobywaliśmy bez tej chorej instytucji gościa.
    Idiotyczny argument. Jest przepis to z niego korzystali. To tak jakby nie brać obcokrajowców, bo to "chory przepis" i mieć do rywali pretensje, że oni biorą...

    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    Kulakov pewnie out, Siopek tez niepewny zostania.
    Curylo. Adamczak zostaja.
    Widzę, że kolega też płynie. Siopek out, a Curyło zostaje Władkowe gadanie jednak się wielu udziela. Widzę, że Top10 Curyły nie przepadło, zostało jedynie przesunięte o rok
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  5. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Mihalo (12-09-2016), krystyn (12-09-2016), never_mind (12-09-2016), rogal1979 (12-09-2016), spitt22 (12-09-2016)

  6. Powrót do góry    #2344
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Jeden pewniak do składu na 2017 już jest - Curyło Mikołaj. W końcu jak powiedział Władek, tylko przypadkiem zdarza się, że nie przyjeżdża do mety na punktowanej pozycji.


    Skoro zdarza się to tylko przypadkiem, wnioskować można, że zazwyczaj celowo dojeżdżał z 0 do mety, a te punkty zdobywał przypadkiem.
    Szkoda, bo miał być w TOP10 ligi.

    Nie wiem jak w ogóle Władek wpadł na ten pomysł swej wypowiedzi, bo nie ma to sensu. Nawet jak wszystko ułożyło się po myśli widział w tym spisek/knucie. A wystarczyło powiedzieć "dziękujemy drużynie Wandy Kraków za jazdę fair do końca". Pewnie i tak część kibiców miałaby pretensje, że nie przeprosił za swoje oskarżenia, ale tak czy siak wyglądałoby to lepiej niż to, że "oszustwo im przypadkiem nie wyszło".

    Ciekaw jestem koncepcji składu na 2017. Najpierw należy się upewnić, że będzie II liga, bo nadal nie znamy kształtu rozgrywek. Wg mnie nadal nie wiadomo, że jakieś zespoły dojdą do rozgrywek, nie wiadomo także czy wszystkie w rozgrywkach pozostaną (odpukać).

    Miki w tej chwili to poziom II ligi i tam powinien zostać wypożyczony. Do składu seniorskiego dochodzi Oskar. Władek dobrze się wypowiadał o Kaiu, więc może zostanie. Tak czy siak skład jest za słaby i na moje wychodzi, że z pozostałej ekipy najsłabiej wypada Siopek. Adamczak nie zawiódł. Wiem, że finalnie Siopek wyższa średnia, więcej punktów...ale to Siopek miał drużynę ciągnąć do przodu, a wypadł słabiej niż obaj Rosjanie i Oskar.
    Tak czy siak potrzebujemy wzmocnienia w postaci jednego lidera.

    No i nie wiadomo co z juniorami. Orwat w 10 meczach zdobył 5pkt i bonus. Kiepsko to wygląda i wydaje się, że trzeba się mniej lub bardziej dogadać z Stalkowskim i Sitarkiem (chociaż nadal jestem zdania, że im powinno zależeć bardziej). Ewentualnie Jagła o ile zda licencję (zdał? albo będzie jeszcze jakiś egzamin?) niech jeździ. Jakby wszedł do składu od razu po licencji to dużo możliwości do rozjeżdżania się przez lata jako junior.
    Ostatnio edytowane przez mentikk ; 12-09-2016 o 09:45
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  7. Powrót do góry    #2345
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Tak czy siak skład jest za słaby i na moje wychodzi, że z pozostałej ekipy najsłabiej wypada Siopek. Adamczak nie zawiódł. Wiem, że finalnie Siopek wyższa średnia, więcej punktów...ale to Siopek miał drużynę ciągnąć do przodu, a wypadł słabiej niż obaj Rosjanie i Oskar.
    Tak czy siak potrzebujemy wzmocnienia w postaci jednego lidera.
    Siopek musi zostać. Miał w tym sezonie problemy, ale jak trzeba było to w Rawiczu swoje zrobił - w przeciwieństwie do mistrza tamtego toru - Oskara. To jest swojak, któremu zależy na drużynie. Wystarczy do dobrze wesprzeć.

    Ewentualnie Jagła o ile zda licencję (zdał? albo będzie jeszcze jakiś egzamin?) niech jeździ. Jakby wszedł do składu od razu po licencji to dużo możliwości do rozjeżdżania się przez lata jako junior.
    Tak samo było z Rydlewskim i Stalkowskim. Na 2017 mielibyśmy super pakę juniorów. Rydlewski przecież już w zeszłym roku robił punkty w lidze, Stalek w tym (i w zeszłym też). No ale Władek obu skutecznie do żużla zniechęcił.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    rogal1979 (12-09-2016)

  9. Powrót do góry    #2346
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Gomólski zapewne będzie wolny na I ligę jak znalazł. tylko czy ktoś będzie chciał gadać z Władkiem?

  10. Powrót do góry    #2347
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    Gomólski zapewne będzie wolny na I ligę jak znalazł. tylko czy ktoś będzie chciał gadać z Władkiem?
    Gomólski? Jak znalazł? Mamy już sześciu seniorów i jeśli ktoś jest nam potrzebny, to lider a nie przeciętniak.

    Nie rozumiem narzekania na Siopka i jeszcze porównywania z Adamczakiem?
    Siop da się pokroić za Polonię. Dwa razy uratował nam dupę w tym sezonie w PIĘTNASTYM biegu (z Gdańskiem i Piłą). Jakbyśmy mieli się pozbyć kogoś z tej dwójki to wybór dla mnie jest oczywisty. To że został kapitanem sprawiło, że widzieliście w nim pewniaka do dwucyfrówek? Został kapitanem, bo taka bida w składzie. Jeszcze w ub. sezonie był piątym kołem u wozu (najczęściej oglądał mecz z parkingu), a w tym roku Władek zorganizował taki skład, że miał być jednym z liderów. I był! A jeśli ktoś myślał, że Siop będzie w stabilnej formie przez cały sezon, to znaczy, że nie zna się na żużlu.

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rogal1979 za jego przydatny post!

    never_mind (12-09-2016)

  12. Powrót do góry    #2348
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Siopek zawalal mecze tego nie da sie ukryc a zrobienie 10pkt z rawiczem to jakies szczegolne osiagniecie nie jest.
    Na druga linie bym go zostawil bo zawsze swoj.
    Ale zyjac sentymentami to by wyszlo ze skladu nie zmieniamy.
    Silny Polak/ obcokrajowiec i dogadanie sie ze Stalkowskim jest niezbedne. Musza byc zmiany i.poprzeczks wyzej podniesiona

  13. Powrót do góry    #2349
    Początkujący
    Dołączył
    10-04-2015
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    Pogodzić się z Hougaardem, wypożyczyć na cały sezon juniora (Kubera?) i robić przyczepniejszy tor przy S2. Subiektywny skład:
    Hougaard
    Adamczak/Jędrzejewski
    O.Gollob
    Kułakow/Huckenbeck
    Kudriaszow
    Kubera
    Stalkowski
    Mimo wielkiej sympatii do Mikiego nie widzę go w 2017 w Polonii.

  14. Powrót do góry    #2350
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    Gomólski zapewne będzie wolny na I ligę jak znalazł. tylko czy ktoś będzie chciał gadać z Władkiem?
    Który Gomólski??

    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    Siopek zawalal mecze tego nie da sie ukryc a zrobienie 10pkt z rawiczem to jakies szczegolne osiagniecie nie jest.
    Na druga linie bym go zostawil bo zawsze swoj.
    Ale zyjac sentymentami to by wyszlo ze skladu nie zmieniamy.
    Silny Polak/ obcokrajowiec i dogadanie sie ze Stalkowskim jest niezbedne. Musza byc zmiany i.poprzeczks wyzej podniesiona
    Na drugą linię Siopek nadaje się tak samo jak Adamczak. Biorąc pod uwagę, że Adamczak jeździł przez ostatnie 2(?) lata bardzo niewiele to różnica pomiędzy nimi wychodzi niewielka. W sumie obaj mieli swój wkład, widać było, że Siopek się stara, ale nie idzie. Adamczak natomiast mimo wszystko nieco ożywienia wniósł do drużyny.

    Cytat Zamieszczone przez Sir Przemek Zobacz posta
    Pogodzić się z Hougaardem, wypożyczyć na cały sezon juniora (Kubera?) i robić przyczepniejszy tor przy S2. Subiektywny skład:
    Hougaard
    Adamczak/Jędrzejewski
    O.Gollob
    Kułakow/Huckenbeck
    Kudriaszow
    Kubera
    Stalkowski
    Mimo wielkiej sympatii do Mikiego nie widzę go w 2017 w Polonii.
    Wydaje się spoko, ale czy tak będzie? Wątpię. Kubera zresztą nie będzie w podstawowym składzie Unii?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #2351
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Który Gomólski??
    Chyba Jacek

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rogal1979 za jego przydatny post!

    Giani (12-09-2016)

  17. Powrót do góry    #2352
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Pewnie Kacper Gomolski bo Adrian już dogadany w Gnieznie a i sportowo młodszy lepszy

    Nie wiem czy sciąganie Tomasza Golloba to taki dobry pomysł.Owszem marketingowo to strzał w 10 i kibiców powinno przybyć ale sportowo i finansowo może się to nie oplacic.Za drobne nie pojedzie Tomek i Oskar skutecznien wydrenują budżet.W cenie Tomka można mieć pewnie 2-3 Hougardoow a sam Tomek na niektórych ciężkich torach nie pojedzie a jest ich kilka w Nice plż.Przykładem Walasek miał być gwiazdą ligi a był tylko dobrym zawodnikiem

  18. Powrót do góry    #2353
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Pewnie Kacper Gomolski bo Adrian już dogadany w Gnieznie a i sportowo młodszy lepszy

    Nie wiem czy sciąganie Tomasza Golloba to taki dobry pomysł.Owszem marketingowo to strzał w 10 i kibiców powinno przybyć ale sportowo i finansowo może się to nie oplacic.Za drobne nie pojedzie Tomek i Oskar skutecznien wydrenują budżet.W cenie Tomka można mieć pewnie 2-3 Hougardoow a sam Tomek na niektórych ciężkich torach nie pojedzie a jest ich kilka w Nice plż.Przykładem Walasek miał być gwiazdą ligi a był tylko dobrym zawodnikiem
    Kacper raczej za zbyt dużą "gwiazdą" na przyjście do Polonii. Wątpię, aby I liga go interesowała, a jeśli już to któryś z kandydatów do awansu. Aczkolwiek sportowo wydaje mi się ciekawy kierunek i pewnie byłby solidnym zawodnikiem na tym poziomie rozgrywek.
    Co do TG - tutaj chyba ewentualne przyjście tego zawodnika do Polonii miałoby właśnie większy sens marketingowy niż sportowy. Ma przyciągnąć ludzi na S2, a i tak na własnym torze śmigałby dużo lepiej niż teraz robi wyniki w Grudziądzu ELigowym. Wyjazdy mógłby pewnie całkiem odpuścić. Ale to tylko moje gdybania.

    Kilku zawodników pewnie będzie do zgarnięcia na rynku, pytanie kim Polonia będzie zainteresowana, bo utrzymanie obecnego składu daje raczej marny obraz na 2017.

    Ciekawe kiedy pełne podsumowanie sezonu się pojawi. Sportowo cel osiągnięty, więc pomimo kontrowersji w samym Władku zrobił to, co zrobić miał. Interesuje mnie natomiast kwestia wyniku finansowego. Z płatnościami ponoć jesteśmy bardzo dobrze (wg Władka), ciekawe ile długu udało się uregulować, bo to może być jakieś odniesienie do wyniku drużyny/podjętej polityki kadrowej.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #2354
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Chciałem rzucić nazwiskiem Mirka Jabłońskiego który u was zrobił 12 +1 ale przypomniałem sobie wywiad Władka o życzeniach finansowych jegomościa (o ile Wladek czegoś nie wymyślił)

  20. Powrót do góry    #2355
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Gomólski, Jabłoński... ta, może jeszcze Chrzanowski i Trojanowski. Ludzie! Gości typu Thorsell, Tungate czy Łogaczow trzeba zgarniać, którzy mogą być porządnymi żużlokami, a nie jakieś mierne przeciętniactwo, które wyżej wała nie podskoczy.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Powrót do góry    #2356
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Gomólski, Jabłoński... ta, może jeszcze Chrzanowski i Trojanowski. Ludzie! Gości typu Thorsell, Tungate czy Łogaczow trzeba zgarniać, którzy mogą być porządnymi żużlokami, a nie jakieś mierne przeciętniactwo, które wyżej wała nie podskoczy.
    Hmm uważasz że Kacper Gomólski to marne przeciętniacto? Wg mnie jest lepszy i to dużo chociażby od Oskara Fajfera który w Nice Plż miał bardzo dobry sezon.Kacpra stać na to by w 1 lidze być jednym z liderów a i do tego jest młodziutki

  22. Powrót do góry    #2357
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Jeśli chcemy o coś jechać (przynajmniej o pewne utrzymanie) to musi przyjść lider i junior. Na Kuberę nie ma szans. Przecież to będzie podstawowy zawodnik Unii w nowym sezonie i po wejściu w wiek seniora kilku zawodników (Zmarzlik,Pieszczek,Przedpełski) niewykluczone, że czołowy młodzieżowiec Ekstraligi.

    Wielu chciałoby powrotu Tomka (ja również), ale nie ma co się oszukiwać, że jest to nierealne. Gollobowi dopóki ktoś chce płacić to będzie startował. Najbardziej byłaby mu na rękę jazda w I lidze w barwach GKM-u, no ale że się utrzymali to znów się pomęczy w Ekstralidze. PS pisze, że ma tam jechać w meczach u siebie. 7 imprez w sezonie - trochę śmieszne, ale jak widać lepsze to niż jazda w rodzinnym klubie.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  23. Powrót do góry    #2358
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    2,167
    Podziękowania: 305 w 208 postach
    Cel osiągnięty, tym niemniej atmosfera w jakiej kończymy ten sezon jest przerażająca w kontekście kolejnego sezonu.

    1. Na stadionie smród, brud, ubóstwo. Odechciewa się tam chodzić (nie patrząc już nawet na wynik sportowy). Powód do wstydu nr 1.

    2. Właściciel (a także i trener) skompromitowali Polonię swoimi wypowiedziami przez cały sezon do granic możliwości. Zero honoru, zero przyzwoitości, zero jakichkolwiek pozytywnych cech. Powód do wstydu nr 2.

    3. Wczorajszy mecz w Rawiczu to kolejna kompromitacja i powód do wstydu nr 3.

    4. Oskar - oddajmy cesarzowi co cesarskie - w wielu meczach punktował ponad oczekiwania i był liderem zespołu, ale ogólne podejście do wszelkich spraw związanych z drużyną (niekiedy można było mieć wrażenie, że Polonia to 6-osobowa drużyna + on właśnie) i meczami ligowymi pozostawia wiele do życzenia.

    5. Z Polonią jestem od 1993 roku, na pierwszym meczu na żywo byłem w 1997. Faktem jest, że od tego roku zaczęły się złote czasy bydgoskiego żużla, więc pasja do tego sportu i do Polonii tylko rosła, ale nawet gdy złoty czas się skończył, to ta pasja we mnie pozostawała. Rok 2004 wspominam jako jeden z najlepszych a na pewno jako najlepszy z tych, kiedy nie było medalu. Były spadki, awanse - jak to w życiu kibica - wzloty i upadki wraz z drużyną. Z przerażaniem stwierdzam, że obecnie zarządzający Polonią (z Bruskim na czele) są na dobrej drodze do całkowitego "ugaszenia" tej pasji nie tylko we mnie, ale też w wielu innych. I nie chodzi tu w pierwszej kolejności o wynik sportowy, ale o ogólny obraz klubu.

    6. Najmniej w tym wszystkim winię zawodników - jestem przekonany, że większość dała w tym sezonie z siebie wszystko.

    7. Co do składu, to nie wierzę w pozostanie Kułakova (to jest chłopak, który przy odpowiednim ustawieniu składu może naprawdę wozić dobre punkty osiągając niejednokrotnie wynik dwucyfrowy). Przy 8-zespołowej I lidze nawet przyjście Patricka (w które również nie wierzę) nas nie ratuje. Andriej - Curyło - Oskar - Adamczak - Siopek - Orwat - ??? i lecimy z hukiem.

  24. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi never_mind za jego przydatny post!

    Giani (12-09-2016), krystyn (12-09-2016)

  25. Powrót do góry    #2359
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Ostafiński w PS Golloba opisze jako potencjalny łakomy kąsek dla 6 z 8 klubów ELigi. Co nie znaczy, że to prawda.
    Zresztą GKM bardzo szybko zaczął umowy przedłużać, ale jakoś z TG się jeszcze nie dogadali, a co udało im się z liderami drużyny w zasadzie od ręki. Więc nie brałbym słów tego Pana jako wyznacznik czegokolwiek, bo on standardowo zrobi wielki miks każdy z każdym.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  26. Powrót do góry    #2360
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Hmm uważasz że Kacper Gomólski to marne przeciętniacto? Wg mnie jest lepszy i to dużo chociażby od Oskara Fajfera który w Nice Plż miał bardzo dobry sezon.Kacpra stać na to by w 1 lidze być jednym z liderów a i do tego jest młodziutki
    Jak tam chcesz. Ani on swój, ani nie budzi pozytywnych emocji, ani już dużo w tym sporcie nie osiągnie, ani nie przyciągnie ludzi na stadion. Co roku pojawia się temat Mirka Jabłońskiego i chwała Bogu, że upada, bo nawet w Krośnie przestał się łapać do składu. Kurtz, Masters, Holder, Jensen - taki żużloków co mogą narobić niezłego wiatru w Nice PLŻ jest cała masa, ale prezesi wolą stawiać na nazwiska "bo Gomólski i Jabłoński jeździli w Ekstralidze". Oni tu zostaną, sportowo, na zawsze.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  27. Powrót do góry    #2361
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Tomek jak dostanie swoje pieniądze w Elidze, to jeszcze tam pojeździ. Jak nie dostanie takiej kasy to sobie odpuści.
    Jego zawodnicze zaangażowanie w przyszłym sezonie w Polonii będzie również oznaką chęci wejścia w klub w kolejnych latach.
    Tomek jakieś tam zaplecze organizacyjno-finansowo-sprzętowe ma. Zna menedżerów (ma Gaszyńskiego), ma sprzęt i mechanika, ma kontakty ze sponsorami.
    Mógłby to chociaż spróbować zdyskontować w Polonii.

    Druga opcja jest taka, że rzuci to wszystko i pojedzie w Bieszczady.

  28. Powrót do góry    #2362
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Pan Władysław nie będzie nas długo trzymał w niepewności
    i zapewne ogłosi, że zwycięskiego składu się nie zmienia.
    Zresztą w zeszłym tygodniu potwierdził, że kontrakty
    są dwuletnie więc wiele szukać nie musi. Jedynie co
    Oskar będzie seniorem więc , chyba jednak Curyło będzie
    musiał szukać nowego pracodawce, moim zdaniem wypożyczenie
    jak najbardziej uzasadnione.
    Zresztą znając pana Władysława to mało który zawodnik będzie
    odpowiedni, a niejeden zostanie obsmarowany za cokolwiek.

  29. Powrót do góry    #2363
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    2,167
    Podziękowania: 305 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mihalo Zobacz posta
    chyba jednak Curyło będzie
    musiał szukać nowego pracodawce, moim zdaniem wypożyczenie
    jak najbardziej uzasadnione.
    Ostatnia wypowiedź Władka mówi wiele w kwestii Mikołaja. Oskar wejdzie w miejsce Kułakova.

  30. Powrót do góry    #2364
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez never_mind Zobacz posta
    Ostatnia wypowiedź Władka mówi wiele w kwestii Mikołaja. Oskar wejdzie w miejsce Kułakova.
    Jakby został Curyło, a pozbyto by się Kułakowa to to byłby dramat.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  31. Powrót do góry    #2365
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    ^^Ja tam idę o zakład że co najmniej jeden z Rosjan po tym sezonie poleci. Nie wiem czy oni też mają 2-letnie kontrakty, ale już Władysław coś wymyśli, zresztą on nigdy jakoś ciepło się o nich nie wypowiadał, zwłaszcza po słabszych meczach. Co najwyżej skończy się na rozwiązaniu kontraktu i awanturze, ale czy kogoś to zdziwi?

    Ogólnie jest (będzie) na rynku kilka ciekawych nazwisk:
    - młodych Polaków, którzy z różnych powodów nie będą mieli większych szans na występy w ekstralidze (Pieszczek, Gomólski),
    - starszych Polaków którzy w ekstralidze już wiele nie zwojują (Świderski),
    - młodych zdolnych zagraniczniaków (Kurtz, Lambert? chociaż nie śledzę dokładnie ich klubowej sytuacji),
    - zdolnych juniorów bez gwarancji miejsca w ekstraligowym klubie (jeden z leszczyńskiej trójki, w Gorzowie też mają wysyp młodych, chociaż niekoniecznie objeżdżonych).

    ...tylko nie widzę sensu żeby o tym rozmawiać, bo i tak jedyną "zmianą" będzie Oskar jako senior...
    BKS Polonia Bydgoszcz

  32. Powrót do góry    #2366
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,185
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Jakiś super turniej się wam szykuje. Pojadą Jaca Gollob, Bietracki plus

    Organizatorzy ciągle też oczekują na zgłoszenia od expolonistów, którzy byliby zainteresowani występem przy Sportowej 2.
    pełna profeska, zawsze myślałem, że to organizator zaprasza zawodników, ale tak się pewnie Władek nie "poniży"
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  33. Powrót do góry    #2367
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Wiadomo taki Pieszczek to byłby kozak. Przy Sportowej zawsze notuje świetne występy od lat. Chyba lepiej tu mu się jeździ niż w Gdańsku Jednak nie ten pułap cenowy także od razu można go wykreślić. Pewnie wróci do domu i to dla niego będzie najlepsze. Wyżej czytałem o obcokrajowcach typu Thorsell, Łogaczow a co nie mamy swoich zdolnych? Jest Kudriaszow i Kułakow. Może zostawią też Huckenbecka. Dwaj pierwsi mają ważne umowy, ale aneksy pewnie nie. Taki Andriey na pewno przedłuży a Wiktor to nie wiem bo plotkuje się różnie. Gdyby odszedł to wówczas warto się rzucić na kogoś innego zdolnego, ale tylko wtedy. Nie będziemy przecież robić tu przytułku dla obcokrajowców i iść w ilość. Max trzech ale w tym już jeden raczej jako oczekujący. Na razie to trzeba czekać na informację o ligach. Dla nas nawet lepiej gdyby zostało jak jest bo łatwiej będzie o utrzymanie(tańszy skład).

  34. Powrót do góry    #2368
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    670
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Już tak schodząc niejako z Władysława, bo jak wiadomo z jego rozumowaniem i postrzeganiem rzeczywistości - niestety dla kibiców Polonii i całego żużla w Polsce - nie jest najlepiej. To jeszcze nie tak dawno, bo w sierpniu - roku pańskiego 2016 po Finale SK na torze w Rawiczu, niejaki Oskar Ajtner Gollob - wnuk Władysława - rzekł coś w deseń, że 'on ma Rawicz opanowany, to łatwy owal i nie będzie żyłował sprzętu' - skończył zawody be punktu [0,d,d,d,0].
    Z ciekawością czekałem co pokaże w niedzielę - w meczu 'o życie' dla Polonii. No i pokazał No chyba, że taki był team order Gollobów, żeby Władysław mógł obwieścić światu, że go oszukano, a tu cały misterny plan położyły Wilki z Krosna, albo Ruskie nie zrozumiały, że mają jechać do tyłu

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Bartucha za jego przydatny post!

    vicar (13-09-2016)

  36. Powrót do góry    #2369
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    1. Wiele wskazuje na to, że w przyszłym sezonie powróci kilka klubów, więc popyt (a co za tym idzie - ceny) się znacznie zwiększy przy stałej, bądź wręcz spadającej podaży.
    2. Zmiana zawodnika robiącego 5-7 punktów na innego robiącego 7-9 punktów na mecz to dla nas za mało. Potrzebujemy dodatkowego lidera (dwóch?), a nie średniaków.
    3. Szanowny prezes myślał podobnie jak 90% uczestników tego forum "sytuacja Polonii to wynik beznadziejnego zarządzania; jak ja przyjdę to wszystko będzie super". Zderzył się ze ścianą. Inteligentnych ludzi poznaje się nie po tym, że wszystko wiedzą, ale po tym, że się uczą. Może dotrze, że jeśli nie ma się swojaków umierających za klub i jednocześnie zdobywających dużo punktów to trzeba się posiłkować najemnikami. Choćby ci ostatni przyjeżdżali 5 minut przed meczem i znikali 5 minut po nim. Not za styl w żużlu nie przydzielają - liczą się punkty, a te decydują o utrzymaniu/awansie/medalu. Czasami lepiej zatrudnić chłodnego profesjonalistę niż zakładać, że można przechytrzyć pozostałe drużyny solidnie przepracowując zimę, dosprzętowiając zawodników i (moje ulubione) wyciągając wnioski.
    4. Niezależnie od powyższego, warto mieć jakiś plan inny niż "totalny chaos". Można na przykład skoncentrować się na meczach w Bydgoszczy, a na wyjazdy wysyłać 3 doświadczonych seniorów (tu mógłbym przełknąć nawet zakwalifikowanie Oskara do doświadczonych...) i resztę składu uzupełnić juniorami. Przecież dyplomowany trener ma zapewne znaczące osiągnięcia szkoleniowe, a do doskonale zarządzanego (przez doskonałego prezesa) klubu młodzież się garnie drzwiami i oknami. Trzeba tylko tej młodzieży wskazać właściwy kierunek biegu...

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi chrzan za jego przydatny post!

    krystyn (18-09-2016)

  38. Powrót do góry    #2370
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Panowie przestancie bredzic o Gomolskich i Piszczkach bo oni na wiesc o propozycji od Wladka popukali by sie w glowe. To cofniecie do sredniowiecza i liczenie ze mosci pan i wladca da pojezdzic bo jak mu cos nie tak sie powie to Cie posadzi na reszte sezonu. Nikt normalny do Wladka po tym sezonie nie przyjdzie. Same ogryzki nielapiace sie do skladow Opola i Rawicza beda sie zglaszac a nie Pieszczki czy Gomolskie. Z czym do ludu !!!
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 12-09-2016 o 22:15
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  39. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    Mihalo (12-09-2016), krystyn (18-09-2016), never_mind (12-09-2016)

  40. Powrót do góry    #2371
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    mizeria z ogórków się nam szykuje...

    ...niestety, zdaje sobie sprawę, że nadchodzący okres "ogórkowy" będzie "najuboższy" w postkomunistycznej historii tego klubu!!! Zdumiewa mnie optymizm co niektórych i szukanie wzmocnień... zacząłbym się obawiać, że my się jeszcze osłabimy, jakkolwiek by to idiotycznie nie zabrzmiało w naszej sytuacji! Przypomnę, że dotacja będzie niższa w nadchodzącym sezonie!!!!!

  41. Powrót do góry    #2372
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Nawet sporo ludzi w Rawiczu było. Papa nawet piątki zbijał po meczu widziałem a tu cyka fotki po meczu. Nawet fajne zdjęcie

    http://www.foto.espeedway.pl/main.ph...093.JPG&var2=1

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    vicar (13-09-2016)

  43. Powrót do góry    #2373
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-06-2005
    Postów
    1,327
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 113 w 69 postach
    Władek nawet obiecał wszystkim wyjazdowiczom darmowy wstęp na pierwszy mecz ligowy sezonu 2017 przy Sportowej 2. Ładny gest z jego strony, oby tylko w przyszłym roku o tym fakcie nie zapomniał bądź nie zmienił nagle zdania

  44. Powrót do góry    #2374
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Nawet sporo ludzi w Rawiczu było. Papa nawet piątki zbijał po meczu widziałem a tu cyka fotki po meczu. Nawet fajne zdjęcie

    http://www.foto.espeedway.pl/main.ph...093.JPG&var2=1
    Faktycznie spoko fota i takie coś na pewno buduje więź z kibicami. Pomysł z turniejem dla exriderów (Dołek, Woźniak, Cisoń) też dobry. Gdyby tylko Władek nie miał mentalności wszystko wiedzącego chłopa z wioski, nabrał ogłady i dał sobie czasem coś wytłumaczyć...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Giani (13-09-2016)

  46. Powrót do góry    #2375
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach

  47. Powrót do góry    #2376
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mihalo Zobacz posta
    Tyle ciepłych słów w kierunku zawodników? Pan Władysław chyba źle się czuje? Forma ewidentnie spadła.

    Niestety widać, że ze Stalkowskim się nie dogada. Żal.

  48. Powrót do góry    #2377
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez rogal1979 Zobacz posta
    Tyle ciepłych słów w kierunku zawodników? Pan Władysław chyba źle się czuje? Forma ewidentnie spadła.

    Niestety widać, że ze Stalkowskim się nie dogada. Żal.
    Wiele ciepłych słów bo gorąco jest

  49. Powrót do góry    #2378
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Zero konkretów.

    Oby były wzmocnienia.

  50. Powrót do góry    #2379
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Ciepłe słowa świadczą o tym, że Władek (we własnym mniemaniu) zrealizował cel, który założył, czyli innymi słowy "miał nosa". Nawet Kułakowa nie pocisnął, co dla mnie nieco zaskoczeniem, aczkolwiek najmniej pozytywnie o nim się wypowiada. Szkoda, bo akurat z Wiktora może być jeszcze dobry zawodnik. Jest w tym samym wieku co Oskar, a radził sobie wg mnie lepiej niż młody Gollob biorąc pod uwagę choćby fakt, że startował jako senior i miał trudniej. Nie twierdzę, że Oskar wypadł przy nim blado. Wg mnie i tak zrobił w tym sezonie więcej punktów niż się spodziewano, a przynajmniej więcej niż ja się spodziewałem. Jego postawa - fakt, nie zawsze taka jak trzeba. Ale patrząc ogólnie na zawodnika to spełnił oczekiwania, a kilkukrotnie to on właśnie pociągnął wynik drużyny.
    Szkoda sytuacji z juniorami. Tutaj jednak bardziej stanę po stronie Władka niż chłopaków. Wszyscy zawodnicy jeździli bez marudzenia, dostawali wypłaty na czas (tak przynajmniej mówią plotki) i ogólnie chyba pozytywnie się czuli w klubie, więc dziwiłoby mnie uwzięcie się Władka na tychże właśnie chłopaków, którzy nagle tak obłożnie "zachorowali".
    Mam nadzieję, że temat zmian kadrowych to zasłona dymna w wykonaniu Władka i zimą trafi nas jakiś ciekawy transfer, bo za rok nie będzie już można robić punktów na tych drużynach, które skończyły sezon pod nami.
    Oczywiście wszystko to pod warunkiem, że ta II liga ruszy, bo póki co to nawet plotki na ten temat są liche..
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  51. Powrót do góry    #2380
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez rogal1979 Zobacz posta
    Tyle ciepłych słów w kierunku zawodników? Pan Władysław chyba źle się czuje? Forma ewidentnie spadła.

    Niestety widać, że ze Stalkowskim się nie dogada. Żal.
    A szkoda, bo na oficjalnym profilu Stalkowskiego wygląda, że wszystko jest ok. Że Damian wraca do treningów, że team się cieszy z wygranej w Rawiczu i utrzymania itd. Szkoda chłopaka.

    A Władkowi albo ktoś podsunął na kartce te wypowiedzi, albo ktoś wywiad autoryzował
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  52. Powrót do góry    #2381
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Odnośnie "afery Kuskowskiego" przypominam "ścierwo na długim kiju umocowane do karku zawodnika...". Dla młodszych informacja, to cytat z oświadczenia Gollobów o rezygnacji ze startów w barwach reprezentacji. Chwilę później ogłosili, że wyprzedają sprzęt i kończą przygodę z żużlem. To był początek lat 90-tych.

    Oby sytuacja się powtórzyła, a "bohater" zamieszania został mistrzem świata.
    Ostatnio edytowane przez rogal1979 ; 13-09-2016 o 12:33

  53. Powrót do góry    #2382
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Na pewno będzie wzmocnienie formacji seniorów. Wszak Oskar będzie teraz kapitanem.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

  54. Powrót do góry    #2383
    Początkujący
    Dołączył
    10-04-2015
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    W Pomorskiej jest konkretniejszy wywiad.

    http://www.pomorska.pl/sport/zuzel/p...nach,10619969/

    "W czasie mojej pracy spłaciłem 670 tysięcy złotych zaległości wobec zawodników za 2015 rok, bo taką rzeczywistość tu zastałem. Do tego: 100 tysięcy złotych z pożyczki wobec Pronatury, zaciągniętej przez poprzedników i gwarantowanej przez miasto. 400 tysięcy złotych zaległej raty kredytu bankowego zaciągniętego kilka lat temu. Również ponad 50 tysięcy zaległości wobec ZUS i 100 tysięcy w PZM. Do tego około 40 tysięcy przeznaczyliśmy na wyposażenie zawodników w kaski, kevlary i inne rzeczy."

  55. Powrót do góry    #2384
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    670 tysięcy złotych zaległości wobec zawodników za 2015 rok, bo taką rzeczywistość tu zastałem. Do tego:
    100 tysięcy złotych z pożyczki wobec Pronatury, zaciągniętej przez poprzedników i gwarantowanej przez miasto.
    400 tysięcy złotych zaległej raty kredytu bankowego zaciągniętego kilka lat temu. Również ponad
    50 tysięcy zaległości wobec ZUS i
    100 tysięcy w PZM.

    1mln 320k zeszło.

    ile było na wejściu?

  56. Powrót do góry    #2385
    Początkujący
    Dołączył
    10-04-2015
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 10 w 6 postach
    670 000 względem zawodników spłacił z "własnej kieszeni". Z miejskiej dotacji spłacił dużo mniej. Liczyłem, że trochę więcej kredytu spłaci. Z jego słów, że po sezonie 2017 dług wyniesie 0 można uznać za niewykonalny.

Strona 53 z 59 PierwszyPierwszy ... 3435152535455 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •