Strona 8 z 59 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 316 do 360 z 2643

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #316
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2014
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    Tylko narzekać potrafisz. W pierwszym etapie rozgrywek drużyny jadą systemem każdy z każdym (mecz i rewanż). Do drugiej tury przechodza po cztery najlepsze zespoły z obu grup. Jadą jednak wyłącznie z zespołami, z którymi nie były wcześniej w grupie. Na deser będziemy mieli natomiast finał z udziałem dwóch najlepszych drużyn połączonych grup. W przypadku Polonii: W grupie jedziemy z Rzeszowem, Piłą, Rawiczem, Opolem i Łodzią. Jeśli uda nam się wyjść z grupy to czekają nas mecze z Gdańskiem, Częstochową, Krakowem i Daugavpils. Jeśli nie wyjdziemy z grupy bo np nie będzie kasy to kończymy sezon. Moim zdaniem ok. Kogo stać jedzie dalej. Jak kogoś nie stać to kończy sezon. Szczególnie takie kluby jak Krosno, Opole i Rawicz zgodziły się na takie rozwiązanie..

  2. Powrót do góry    #317
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Ten "regulamin" to najdurniejszy pomysł w polskim żużlu w tym stuleciu. 3 drużyny skończą sezon po 4 meczach u siebie i skończą go w lipcu/sierpniu żeby zdążyć z terminami, a podział na grupy jest wzięty z (tu wstaw słowo rymujące się z "grupy").

    A tu masz dowód na "zgodzenie się przez Krosno na takie rozwiązanie":
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/569...waza-wycofanie
    Wszystko wskazuje na to, że w 2016 roku I i II liga zostaną połączone. We wtorek na spotkaniu klubów z GKSŻ doszło do wstępnego podziału drużyn na dwie grupy. - Jestem oburzony tym, co zostało ustalone - mówi prezes KSM Krosno, Janusz Steliga.

    Ze względu na to, że licencje otrzymało tylko jedenaście klubów, w najbliższym sezonie nie zobaczymy rozgrywek II ligi. Wszystkie zespoły podzielono zamiast tego na dwie grupy. Patrząc na ostateczny układ, w najmniej korzystnej sytuacji wydaje się być KSM Krosno. Drużyna ta ma rywalizować z odległymi rywalami z Gdańska i Daugavpils.


    Oburzony takim podziałem na grupy jest prezes Janusz Steliga. - Gdybym już dziś miał podjąć decyzję, nie konsultując się z zarządem, ogłosiłbym, że wycofujemy się z ligi. Powiedziałbym, że rzucono nam koło ratunkowe, które jest z ołowiu. Ktoś kto podzielił w taki sposób kluby na dwie grupy nie miał po prostu wyobraźni. Niestety większość klubów przegłosowała tę propozycję. Najbardziej zadowolone są zespoły z drugiej grupy. Nie muszą jeździć do Krosna i Daugavpils. Nam przydzielono Wybrzeże i Lokomotiv, a to oznacza, że czekają nas dwa możliwie najdalsze wyjazdy. Nikt w całej lidze nie będzie musiał podróżować tak daleko jak my. Do Rzeszowa mamy 60 kilometrów, ale Stal jest w drugiej grupie. Łączenie lig ma sens, jeśli do rozegrania byłoby więcej spotkań. Drugi problem to rywalizacja sportowa. Nie licząc Włókniarza, który buduje mocny skład, jesteśmy w tej grupie jedynym drugoligowym zespołem. Pomysłodawcy mogą argumentować, że w naszej grupie będzie mniej meczów i czekają nas w sezonie tylko cztery wyjazdy. Nie jest to jednak rekompensata, która by nas satysfakcjonowała. Nie będziemy mieli bowiem żadnych szans na nawiązanie sportowej rywalizacji na torze. Żal jest tym większy, gdy spojrzy się na pierwszą grupę. Są tam rawiczanie czy opolanie, a także rzeszowianie, z którymi moglibyśmy mieć lokalne derby - wyjaśnił w rozmowie z naszym portalem.

    Na wtorkowym spotkaniu w Poznaniu zabrakło przedstawiciela KSM Krosno. Klub ten był jednak reprezentowany przez Włókniarza Częstochowa. - Poprosiliśmy Michała Finfę, który pochodzi z Krosna, by był naszym pełnomocnikiem. Wysłałem też w tej sprawie osobiście pismo do przewodniczącego GKSŻ, Piotra Szymańskiego. Niestety podział ligi na grupy, który w takim kształcie zupełnie nam nie odpowiada, został na tym spotkaniu przegłosowany. Podejrzewamy, że skoro temat jest "przyklepany", niczego u PZM nie wskóramy - dodał Steliga.

    To czy KSM Krosno zgodzi się przystąpić przy obecnym podziale na grupy do rozgrywek ligowych wyjaśni się w przyszłym tygodniu. - Nie wiem jaką podejmiemy decyzję. Planuję zwołać po nowym roku spotkanie zarządu i wtedy zapadną decyzje. Dostaliśmy w tej sprawie policzek i jesteśmy naprawdę oburzeni - podsumował prezes klubu.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  3. Powrót do góry    #318
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2014
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    No tak nie stać ich na wyjazd do Gdańska a chcą więcej kolejek jeździć. Ja pierdo..ę oni sami nie wiedzą czego chcą!!! Każdy klub chciałby mieć regulamin pod siebie zrobiony. Przecież to nie możliwe. Tu z PS: Były głosy, żeby nie dzielić na grupy, tylko jechać każdy z każdym, ale zastosowane rozwiązanie też nie jest złe – mówił nam Michał Świącik, prezes Włókniarza. - Siedziałem blisko działaczy z Opola, Rawicza i Krosna. Oni byli z podziału na grupy zadowoleni.

  4. Powrót do góry    #319
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Ja bym na T.Golloba w roli gościa nie liczył, bo gościem będzie ten kto nie będzie łapał się do składu swojej ekstraligowej drużyny. Tomek może i obniżył loty, ale takiego Jeleniewskiego biję na głowę, więc Grudziądz go nie puści. Tym bardziej, że znów będą walczyć o utrzymanie i każdy mecz będzie o wszystko.
    Po pozyskaniu Lindbaecka to już to tak różowo nie wygląda, zwłaszcza na wyjazdach to nawet Ljung może go wygryźć ze składu. No chyba , że Gollob nagle zacznie punktować na wyjazdach. No i nie można wykluczyć, że GKM będzie jechał w inny dzień niż niedziela, albo też mecze GKM lub Polonii zostaną przełożone z powodu deszczu

  5. Powrót do góry    #320
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach

    icon24.gif

    Cytat Zamieszczone przez 19(P)20 Zobacz posta
    No tak nie stać ich na wyjazd do Gdańska a chcą więcej kolejek jeździć. Ja pierdo..ę oni sami nie wiedzą czego chcą!!! Każdy klub chciałby mieć regulamin pod siebie zrobiony. Przecież to nie możliwe. Tu z PS: Były głosy, żeby nie dzielić na grupy, tylko jechać każdy z każdym, ale zastosowane rozwiązanie też nie jest złe – mówił nam Michał Świącik, prezes Włókniarza. - Siedziałem blisko działaczy z Opola, Rawicza i Krosna. Oni byli z podziału na grupy zadowoleni.
    Jedno mnie dziwi jak prezes z Wlokniarza mogl siedziec kolo dzialaczy z Krosna skoro tam ich nie bylo a reprezentowal ich wlasnie....Wlokniarz.

    @19(P)20 - mozna odjechac po 4 mecze w sezonie bo na tyle dzialaczom starczy kasy z miejskich dotacji ale w takim wypadku po co im kibice no bo chyba nie chcesz mi powiedziec ze przez caly rok bedziez obgryzac paznokcie czekajac na te kilka meczy z czego 6 to potyczki z Opolem, Pila i Rawiczem. Wow i tyle.
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 29-12-2015 o 19:36
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  6. Powrót do góry    #321
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Równie dobrze mogłoby Krosno psioczyć, gdyby z tych 11 drużyn utworzono 2 ligi i w tej drugiej zostałoby ile drużyn? 3! Wtedy mieliby spotkań, że ja Cię proszę. Nie rozumiem też czemu NIKT z Krosna nie wybrał się na to spotkanie? Przecież skoro można było prosić Finfę to równie dobrze można by udzielić pełnomocnictwa innemu pracownikowi klubu. A jeśli problemem był sam przejazd to zawsze jest taki wynalazek jak telekonferencja, do której pan prezes mógł się wdzwonić. A zwykle jest tak, że nieobecni głosu nie mają
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  7. Powrót do góry    #322
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    "Jesteśmy na dobrej drodze do modernizacji stadionu żużlowego Polonii. Prezydent Rafał Bruski złożył deklarację, że do marca 2016 ustalimy plan prac. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia" - napisał dzisiaj na portalu społecznościowym jeden z radnych miejskich Bydgoszczy Ireneusz Igielski.

    http://www.przegladsportowy.pl/stadion-polonii-bedzie-modernizowany-,artykul,633541,1,12407.html
    Ostatnio edytowane przez chrzan ; 30-12-2015 o 13:14

  8. Powrót do góry    #323
    Użytkownik
    Dołączył
    20-10-2012
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    Czyżby jakieś wybory się szykowały w przyszłym roku ?

  9. Powrót do góry    #324
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Spokojnie. Po pierwsze - poczekajmy na konkrety. Po drugie - sprawdzimy realizację. Bruski nie pierwszy raz już obiecał tę modernizację, nie jest też pierwszym prezydentem, który takie obietnice składał. Na razie skupmy się na tej realnej przyszłości, bo modernizacja stadionu to póki co pusta mrzonka (chociaż ja nie widzę powodu, żeby te prace wykonywać chociażby powoli - na ligową bytność można jeden czy drugi łuk wyłączyć nawet i na cały sezon, w następnym sezonie tak samo powoli klepać drugi).
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Powrót do góry    #325
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Cytat Zamieszczone przez chrzan Zobacz posta
    "Jesteśmy na dobrej drodze do modernizacji stadionu żużlowego Polonii. Prezydent Rafał Bruski złożył deklarację, że do marca 2016 ustalimy plan prac. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia" - napisał dzisiaj na portalu społecznościowym jeden z radnych miejskich Bydgoszczy Ireneusz Igielski.

    http://www.przegladsportowy.pl/stadion-polonii-bedzie-modernizowany-,artykul,633541,1,12407.html
    Dziwne to info, bo aż z ciekawości sprawdziłem - nie ma radnego miejskiego w Bydgoszczy Ireneusza Igielskiego. Jest za to dyrektor Unii Leszno Ireneusz Igielski. Coś się chyba u Ostafińskiego do końca pomieszało.

    Przy okazji - życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku, w tym i modernizacji stadionu i sukcesów żużlowych
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mildura za jego przydatny post!

    never_mind (30-12-2015)

  12. Powrót do góry    #326
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    No ciekawe na czym ta modernizacja miała by polegać. Jeszcze niedawno nie było środków a teraz co nagle się zmieniło? Jak ma być odwalona fuszerka na "odwal się" w stylu byle jak przybliżyć trybuny i położyć kostkę na koronie bo i tak to będzie lepsze jak teraz to lepiej nic nie robić a czekać dalej na ciekawy projekt aby ten stadion jakoś wyglądał i można było przyciągnąć na niego kibiców na jakieś ciekawe zawody(nie chodzi o ligę). Jak coś robić to tylko porządnie!

  13. Powrót do góry    #327
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Jedno mnie dziwi jak prezes z Wlokniarza mogl siedziec kolo dzialaczy z Krosna skoro tam ich nie bylo a reprezentowal ich wlasnie....Wlokniarz.
    To jest ostateczny dowód na to, że działacze po prostu łżą w żywe oczy. O systemie wypowiedziałem się w innym wątku. Kończyć sezon w lipcu po 8 kolejkach - kpina, a nie zawodowa liga. Prosta droga do zarżnięcia dyscypliny.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    atomenda (30-12-2015)

  15. Powrót do góry    #328
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Dziwne to info, bo aż z ciekawości sprawdziłem - nie ma radnego miejskiego w Bydgoszczy Ireneusza Igielskiego. Jest za to dyrektor Unii Leszno Ireneusz Igielski. Coś się chyba u Ostafińskiego do końca pomieszało.

    Przy okazji - życzę Wam Szczęśliwego Nowego Roku, w tym i modernizacji stadionu i sukcesów żużlowych
    Też coś mi sie wydaje że coś sie Ostafowi pomyliło. Nigdzie oprócz PS i powiązanego z nim jednego z portali nie ma ani śladu o tym.

  16. Powrót do góry    #329
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Jesteśmy na dobrej drodze do modernizacji stadionu żużlowego Polonii. Prezydent Rafal Bruski złożył deklarację, że do marca 2016 ustalimy plan prac. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.
    Warto było walczyć w Polonię wspólnie z radnym Tomaszem Puławskim.
    Dziękuję za wsparcie zastępców Prezydenta Mirosława Kozłowicza i Anne Mackiewicz.
    To dobra droga dbania o miasto i klub, który tak dobrze zapisał się w historii polskiego sportu i reklamuje nasze miasto. Dla wielu osób w kraju Bydgoszcz kojarzy się z speedwayem - Ireneusz Nitkiewicz.

    Zobaczymy co tam z tego wyczarują

  17. Powrót do góry    #330
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2014
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Jesteśmy na dobrej drodze do modernizacji stadionu żużlowego Polonii. Prezydent Rafal Bruski złożył deklarację, że do marca 2016 ustalimy plan prac. Cieszę się, że doszliśmy do porozumienia.
    Warto było walczyć w Polonię wspólnie z radnym Tomaszem Puławskim.
    Dziękuję za wsparcie zastępców Prezydenta Mirosława Kozłowicza i Anne Mackiewicz.
    To dobra droga dbania o miasto i klub, który tak dobrze zapisał się w historii polskiego sportu i reklamuje nasze miasto. Dla wielu osób w kraju Bydgoszcz kojarzy się z speedwayem - Ireneusz Nitkiewicz.

    Zobaczymy co tam z tego wyczarują
    Trochę dziwna ta deklaracja bo niema tego w ogóle w budżecie zapisane. Chyba że Bruski "zaplanuje pracę" na jesień 2018 przed...wyborami bo będzie miał chęć jeszcze następne cztery lata przy korycie posiedzieć. Nie znaczy to oczywiście że te obietnice po ewentualnie wygranych wyborach spełni. Sam też jestem ciekaw co tam wyczarują. Pewnie tak jak zawsze wielkie G...

  18. Powrót do góry    #331
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,899
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    A mało to czarowników wcześniej było ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #332
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    Jak wejdzie ekipa budowlana i zaczną remontować stadion to będzie można się zachwycać choć w naszym przypadku to jak skończą bo może dla Bruskiego remont stadionu Poloni to umycie krzesełek i wyrwanie chwastów.

    Trafiliśmy do grupy w której awans do PO jest realny co da nam w przypadku podziału ligi w następnym sezonie jazdę w I lidze.

  20. Powrót do góry    #333
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez FATaMORGANa Zobacz posta
    Jak wejdzie ekipa budowlana i zaczną remontować stadion to będzie można się zachwycać choć w naszym przypadku to jak skończą bo może dla Bruskiego remont stadionu Poloni to umycie krzesełek i wyrwanie chwastów.
    Dokładnie. Do marca ma być podany plan prac. Pewnie będzie to założone na kolejne lata. Wcale się nie zdziwię jak plan prac zostanie założony na okres wyborczy. No, ale wiadomo - historia lubi się powtarzać, a kolejni prezydenci lubią powtarzać te same obietnice (własne i innych). Zaczną pracować na stadionie to wtedy będzie jakiś powód do radości.
    Cytat Zamieszczone przez FATaMORGANa Zobacz posta
    Trafiliśmy do grupy w której awans do PO jest realny co da nam w przypadku podziału ligi w następnym sezonie jazdę w I lidze.
    Nie wiem czy to Władek skutecznie przeforsował, czy tak wyszło, ale dla nas ten podział okazał się szczęśliwy. Nie do końca jednak rozumiem czemu na rok 2017 znów robić podział na 3 ligi. Potencjalnie mają dojść 3 ekipy, więc byłoby po 7 drużyn w każdej grupie, więc nawet max 8 ekip na grupę może zostać i PO też będzie z czego zrobić przy takim podziale. A tak znów może dojść do głupiego szastania kasą, byle być w czołowej czwórce i nie spaść do II ligi.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #334
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,761
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 132 w 96 postach
    Ktoś posiada screeny dzisiejszego wywiadu z Władkiem w expresie?
    Polonia Bydgoszcz

  22. Powrót do góry    #335
    Użytkownik
    Dołączył
    30-12-2006
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Może nie skany z Expressu ale artykuł na podstawie tej rozmowy:

    http://espeedway.pl/news,wladyslaw_g...,80054,12.html

  23. Powrót do góry    #336
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/570...nak-nie-bedzie

    Chyba nici z połączenia, firma Nice pogroziła palcem, a bez sponsora ciężko
    mówić o rozwoju. Burdel jak nic.

  24. Powrót do góry    #337
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Rozbawiła mnie propozycja Włókniarza. "Jesteśmy nowi w lidze, zróbmy regulamin taki, który będzie nas faworyzował w pozostaniu w I lidze w najbliższym i kolejnym sezonie"
    Wychodzi na to, że piłka po stronie GKSŻ. Nadal zadziwia mnie, że nikt (z działaczy) nawet nie napomknął o pomyśle porozumienia ze spółką ELiga o powiększeniu tegoż poziomu rozgrywek do 10 zespołów od sezonu 2017 (albo 2018 jeśli potrzebują czasu) i umieszczenia reszty zespołów w I lidze. Wszyscy by wyszli z tego rozwiązania zadowoleni (nie kupuję tekstu, że to by spowodowało większe licytowanie o zawodników, uważam że byłoby wręcz odwrotnie).
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  25. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    STALECZKA (05-01-2016), vicar (05-01-2016)

  26. Powrót do góry    #338
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez szymon001 Zobacz posta
    Może nie skany z Expressu ale artykuł na podstawie tej rozmowy:

    http://espeedway.pl/news,wladyslaw_g...,80054,12.html
    Po raz pierwszy Władek napomknął coś o sponsorach. Zabrzmiało to optymistycznie.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Rozbawiła mnie propozycja Włókniarza. "Jesteśmy nowi w lidze, zróbmy regulamin taki, który będzie nas faworyzował w pozostaniu w I lidze w najbliższym i kolejnym sezonie"
    Ta, mają czelność

    Wychodzi na to, że piłka po stronie GKSŻ. Nadal zadziwia mnie, że nikt (z działaczy) nawet nie napomknął o pomyśle porozumienia ze spółką ELiga o powiększeniu tegoż poziomu rozgrywek do 10 zespołów od sezonu 2017 (albo 2018 jeśli potrzebują czasu) i umieszczenia reszty zespołów w I lidze. Wszyscy by wyszli z tego rozwiązania zadowoleni (nie kupuję tekstu, że to by spowodowało większe licytowanie o zawodników, uważam że byłoby wręcz odwrotnie).
    Właściwie to bardzo dobry pomysł, aż dziw że nikt wcześniej na to nie wpadł.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  27. Powrót do góry    #339
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    10 zespołowa ekstraliga to obniżenie poziomu rozgrywek. To jest dobre tylko dla kibiców bo jego drużyna ma więcej meczów. Wchodzą dwie ekipy z I ligi piętro wyżej i kim mają jechać? Już teraz taki Rybnik składem będzie odstawał od innych drużyn jadąc Balińskim, Ułamkiem, Mroczką czy innym Szombierskim. Biorąc pod uwagę to, że nie byłoby praktycznie wielu zmian w składach nowi są skazani na pożarcie jadąc w składzie praktycznie tym co awansowali. 8 zespołów to optymalna liczba. 8-8-6(lub więcej) to rozkład ligowy dla mnie optymalny.

    Co do Władka to wychodzi, że musiał ze swoich dołożyć do długu. Zobaczymy czy uda się plan i 3 lata starczą aby awansować do Ekstraligi i potem się w niej chociaż utrzymać. Mówi, że chciałby doczekać(dożyć) tych kilku lat na fotelu właściciela i oby to się udało. Niech doczeka jeszcze MP niekoniecznie już u sterów, ale potem jako osoba blisko klubu to też będzie miał satysfakcję, że miał w tym jakiś udział. Co właściwie jest po tym końcu umowy? Władek może przekazać(sprzedać) klub komu chce, bo rozumiem, że miasto się już w to nie wcina? I jak to jest z dotacją jak chodzi o II ligę, czy warunkiem był starty w minimum I lidze? To tak pytam, bo różnie może być z tym utrzymaniem jak nie będzie grup i żadnych wzmocnień.

  28. Powrót do góry    #340
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    10 zespołowa ekstraliga to obniżenie poziomu rozgrywek. To jest dobre tylko dla kibiców bo jego drużyna ma więcej meczów.
    No to chyba o to chodzi? Im więcej kibiców, tym więcej kasy do budżetu, tym więcej sponsorów itd?

    Wchodzą dwie ekipy z I ligi piętro wyżej i kim mają jechać? Już teraz taki Rybnik składem będzie odstawał od innych drużyn jadąc Balińskim, Ułamkiem, Mroczką czy innym Szombierskim. Biorąc pod uwagę to, że nie byłoby praktycznie wielu zmian w składach nowi są skazani na pożarcie jadąc w składzie praktycznie tym co awansowali.
    A ludzie cały czas popełniają ten sam błąd Przy 10-cio zespołowej Elidze łatwiej będzie beniaminkowi się utrzymać, bo poziom ligi będzie niższy! A nie trudniej! Rybnik teraz będzie odstawał bo będzie 8 ekip, jakby było 10 to by takim składem mógł się utrzymać
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 05-01-2016 o 18:40
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Powrót do góry    #341
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Również popieram pomysł 10-zespołowej Ekstraligi od sezonu 2017. Nie uważam, aby obniżyło to jej poziom, wręcz przeciwnie, bo każda poważna liga w obojętnie jakiej dyscyplinie ma na ogół kilkanaście zespołów i nikomu to nie przeszkadza.

    W tym roku niech pojedzie I z połączoną II ligą, tj. 11 zespołów i 20 kolejek, bez PO tylko normalnie "po piłkarsku" wygrywa najlepszy w sezonie. 2 zespoły niech wywalczą bezpośredni awans, a trzeci pojedzie baraż z ósmym ekstraligi (chyba, że ktoś z tej dwójki z barażu rezygnuje) i mamy 10 ekip w Ekstralidze. W pierwszej lidze zostanie wtedy 7 ekip + kluby "po karencji" i jakieś nowe np. Świętochłowice. Wtedy mamy około 10-12-zespołowe zaplecze Ekstraligi i tu też będzie można jeździć sezon każdy z każdym bez PO, które zostawiłbym tylko dla najlepszej czwórki Ekstraligi. Kibic zadowolony bo ma kilkanaście spotkań w sezonie. Kluby też większe wpływy, zarówno od kibiców jak i sponsorów, którzy mając więcej spotkań bardziej opłacać się będzie inwestować w klub.
    Ostatnio edytowane przez expert ; 05-01-2016 o 20:16
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  30. Powrót do góry    #342
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Również popieram pomysł 10-zespołowej Ekstraligi od sezonu 2017. Nie uważam, aby obniżyło to jej poziom, wręcz przeciwnie, bo każda poważna liga w obojętnie jakiej dyscyplinie ma na ogół kilkanaście zespołów i nikomu to nie przeszkadza.

    W tym roku niech pojedzie I z połączoną II ligą, tj. 11 zespołów i 20 kolejek, bez PO tylko normalnie "po piłkarsku" wygrywa najlepszy w sezonie. 2 zespoły niech wywalczą bezpośredni awans, a trzeci pojedzie baraż z ósmym ekstraligi (chyba, że ktoś z tej dwójki z barażu rezygnuje) i mamy 10 ekip w Ekstralidze. W pierwszej lidze zostanie wtedy 7 ekip + kluby "po karencji" i jakieś nowe np. Świętochłowice. Wtedy mamy około 10-12-zespołowe zaplecze Ekstraligi i tu też będzie można jeździć sezon każdy z każdym bez PO, które zostawiłbym tylko dla najlepszej czwórki Ekstraligi. Kibic zadowolony bo ma kilkanaście spotkań w sezonie. Kluby też większe wpływy, zarówno od kibiców jak i sponsorów, którzy mając więcej spotkań bardziej opłacać się będzie inwestować w klub.
    Tak było przez większość lat 90-tych. Nie wiem komu to przeszkadzało.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  31. Powrót do góry    #343
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Tak było przez większość lat 90-tych. Nie wiem komu to przeszkadzało.
    Działaczom, którzy zaczęli wymyślać KSM, limity, Jokery etc. - czyli tzw. "profesjonalizacja" rozgrywek wzorem tych z lig zagranicznych stała się tematem pierwszorzędnym.
    Oczywiście nie można tego traktować w kategorii czarne - białe, ale dużo (za dużo) wprowadzanych zmian było na siłę, albo w określonym interesie. Czasami nawet miałem wrażenie, że tylko po to stwarzać pozory, że coś się robi.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  32. Powrót do góry    #344
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    No to się wyjaśniło, jedziemy w wielkiej I lidze. Miało być oszczędnie a będzie bardzo drogo i bardzo dziwnie bo 2 drużyny jadą tylko u siebie. Ktoś się napalił czegoś dobrego tworząc ten regulamin.

    http://www.pomorska.pl/sport/zuzel/informacje/art/9262342,beda-tylko-dwie-ligi-zuzlowe-w-polsce-zasady,id,t.html


    To co może się nie udać
    Nie uda się na pewno

  33. Powrót do góry    #345
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez DruhBoruch Zobacz posta
    No to się wyjaśniło, jedziemy w wielkiej I lidze. Miało być oszczędnie a będzie bardzo drogo

    Nie drogo, tylko porzadnie. W koncu jakas liga z prawdziwego zdarzenia. Nie da sie wiezi z kibicami i sponsorami zbudowac na 5 spotkaniach w sezonie u siebie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  34. Powrót do góry    #346
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Nie drogo, tylko porzadnie. W koncu jakas liga z prawdziwego zdarzenia. Nie da sie wiezi z kibicami i sponsorami zbudowac na 5 spotkaniach w sezonie u siebie.
    Bez przesady, 8 drużyn to optymalne rozwiązanie i bez udziwnień. A tak mamy 2 dodatkowe wyjazdy na koniec świata. Jedyna pociecha że zostaje 8 drużyn na przyszły rok czyli 3 spadają. Z naszym składem jest szansa na utrzymanie.
    To co może się nie udać
    Nie uda się na pewno

  35. Powrót do góry    #347
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Dlaczego 8 jest optymalne? Wg mnie optymalne jest akurat 10-12 drużyn. Wówczas WSZYSCY mogą się tą drużyną swoją nacieszyć, a nie tylko ci, którzy do PO się załapią.
    Łapiemy się też na kilka bliskich wyjazdów jak Gdańsk czy Piła, a Łódź to też żaden koniec świata. Do Rawicza zresztą też nie jest tak strasznie.
    W tym momencie wychodzi na to, że musimy wyprzedzić w tabeli 1 ekipę by się utrzymać. Bo chyba nie będzie aż tak źle, żeby drużyny nie jadące wyjazdów nas wyprzedziły
    Tak więc pyknąć jedną ekipę w lidze i będzie drżenie o byt w kolejnym sezonie w I lidze
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  36. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    FATaMORGANa (07-01-2016), never_mind (07-01-2016), vicar (07-01-2016)

  37. Powrót do góry    #348
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    Dla tych, którzy nie czytali Expressu z Papą

    a.jpg
    b.jpg

  38. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi FATaMORGANa za jego przydatny post!

    kitas (08-01-2016), mentikk (08-01-2016), szymon001 (08-01-2016)

  39. Powrót do góry    #349
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    405
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Zatem wiemy, że bilety będą droższe i wiemy, że powinniśmy stawiać się na meczach w liczbie 5-6 tysięcy. Moim zdaniem w obecnej sytuacji nierealne.

  40. Powrót do góry    #350
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,829
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Droższe bilety za gorszy skład i kiepskie widowisko? Skoro Władek mówi, że ceny mają być adekwatne do poziomu widowiska to ciekawe jakie atrakcje chce nam zapewnić...
    5-6 tysięcy ludzi? Słabo to widzę. Już teraz spotykając się ze znajomymi słyszę, że może na kilka meczy przyjdą z sentymentu, ale sportowo nic ich nie przyciąga na Polonię.
    Co dopiero zwykły kibic, który nie jest zaangażowany i szuka rozrywki.

  41. Powrót do góry    #351
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Wladek ma podobno jakiegos asa przedstawic wkrotce i ma to byc ktos z wyzszej polki. Swoja droga zaczyna sie palic grunt pod nogami niektorym "gwiazda" bez miejsca w skladzie w polskiej lidze.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  42. Powrót do góry    #352
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Co do połączenia lig to trochę namieszali z tymi walkowerami, mało to profesjonalne, ale i tak to lepsze rozwiązanie niż było z tym podziałem na grupy. Przynajmniej mamy zagwarantowane 8 meczów na Sportowej + bliskie wyjazdy do Piły czy Gdańska. 18 spotkań w sezonie to optymalny wariant. Teraz trzeba skupić się na walce o 8 miejsce. W teorii wystarczy nam wyprzedzić jednego drugoligowca (Krosno lub Piła, bo Rawicz i Opole to chyba miniemy, chociażby dzięki darmowym bonusom za mecze z nimi ). W sumie jakby nie udałoby się nam zająć tego 8 miejsca po walce z drugoligowymi zespołami, to strach pomyśleć co działoby się z Polonią, gdyby pierwsza liga pojechałaby normalnie, czyli w siedmiu-ośmiu wg dawnego systemu...

    Gollob zapowiada podwyżki cen biletów. Brzmi niepoważnie, zważywszy na to, że mamy gorszy skład i jedziemy o niższe cele. Dopóki nie poznamy oficjalnie cen wejściówek uznaję tę wypowiedź jako żart.

    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Wladek ma podobno jakiegos asa przedstawic wkrotce i ma to byc ktos z wyzszej polki.
    Poważna informacje czy to twoje domysły?
    Ostatnio edytowane przez expert ; 08-01-2016 o 12:29
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  43. Powrót do góry    #353
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Walasek jest wolny jako gość

  44. Powrót do góry    #354
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Wladek ma podobno jakiegos asa przedstawic wkrotce i ma to byc ktos z wyzszej polki. Swoja droga zaczyna sie palic grunt pod nogami niektorym "gwiazda" bez miejsca w skladzie w polskiej lidze.
    To chyba tylko Gollob w roli gościa mógłby spowodować , że frekwencja będzie w granicach 6 tysięcy. Ekstraliga jedzie 14 kolejek, ale GKM tylko 10 w niedzielę, na pewno kilka razy będzie możliwość zakontraktowania Golloba. Na pewno w lipcu chętnie wybiorę się do Bydgoszczy gdy ekstraliga będzie mieć tą durną przerwę. Fajnie byłoby zobaczyć Golloba ponownie z gryfem na plastronie

  45. Powrót do góry    #355
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Też mnie doszły słuchy, że zasilić ma nas dobre nazwisko. Tyle i tylko tyle. Nie wiem jak z finansami i kto by chciał jechać za podobne stawki(takie jakie Władek wymienił w artykule), ale raczej nie jakiś lider. No chyba, że dołoży. Coś cicho jest o Bjarne Pedersenie ale wątpie aby Papa szedł w tym kierunku. Może Mroczka, on już bardziej by tu pasował bo jeszcze jest młody...

    Jednak nowy senior to znowu ktoś poleci ze składu np. Curyło czy Siopek. Wnuczka nawet nie wymienił w tym gronie

    Co do cen to widzę, że zamiast odejmować po 5zł od cen ubiegłorocznych to będzie tyle dodawał. Życie. Sam zobaczy czy to się opłaciło...

  46. Powrót do góry    #356
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Za taki stadion i taki skład, 20 zł za bilet normalny to powinno być absolutne maksimum. W minionym sezonie mieliśmy średnią ok. 3 tys./mecz... przy droższych biletach i gorszym składzie ma przyjść 2x tyle?! Nierealne. Na szczęście wskutek "osobliwego" regulaminu zwiększyły się nieco nasze szanse na utrzymanie w lidze.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  47. Powrót do góry    #357
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Władek nie jest głupi i wie co powiedzieć wprost (np. rozliczenie go z rozwoju juniorów), a czego nie (oczekiwania ws. frekwencji - póki co powiedział, że liczy na poprawę frekwencji, a 5-6k to byłby dobry zastrzyk finansowy, a nie, że na tyle liczy w nadchodzącym sezonie).
    No i z jednym trzeba się zgodzić - wydać na paczkę fajek nikomu nie żal, ale tyle samo za wejście na mecz to już tutaj wszyscy kręcą nosem..
    W tym roku dostaniemy 3 mln z miasta, a jak Władek mówi - przy średniej 2,0 pkt zawodnik zarobi 150k pln. Wszyscy tego nie osiągną, więc wydatki na drużynę nie będą kosmiczne - toteż skuteczność wychodzenia na prostą zapowiada się dobrze. Pierwsze przebąkiwania o sponsorach się zaczęły, więc może coś tam się faktycznie zaczęło dziać. Wiadomo, że na tym etapie rozmów nie wymienia się nazw firm.
    Nie chcę uchodzić za jakiegoś obrońcę Władkowej filozofii, ale dobija mnie ta kibicowska tendencja do gadania "jak będzie tak i tak, to ja na stadion nie pójdą, a chodzę od 30 lat". Nie to nie. Nikt się płaszczył nie będzie, a już na pewno nie Władek


    @KC - to, że TG będzie miał mecz w pt nie upoważni go do jazdy dla Polonii w niedzielę - zawodnik, aby wystąpić jako gość nie może być w ELidze desygnowany do jazdy w danej kolejce (właśnie po to, aby takich wałków nie robić).

    @kitas - a skąd wiesz, że widowisko będzie kiepskie? Przypomnieć 2004 i najciekawsze emocjonalnie spotkania przy S2 mimo mizernego składu??

    Info o "asie" w rękawie interesujące, nie spotkałem się jeszcze. No cóż. Jest jeszcze trochę nazwisk na rynku, a na I ligę to nawet niezgorszych. Jeśli by się trafił jakiś solidny rider na 2-3 letni kontrakt to jest szansa. Na jednosezonowy epizod raczej Władek nie pójdzie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  48. Powrót do góry    #358
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Zawodników na rynku jeszcze sporo, ale skoro my mamy płacić max. 150.000zł, to każdy jest w stanie nas przepłacić. Może przyjdzie jakiś perspektywiczny junior, ale nie bardzo chce mi się wierzyć, aby był to jakiś kandydat na lidera. Zawodnicy, szczególnie z zagranicy nie są aż takimi desperatami, aby na siłę za parę groszy się teraz gdzieś w Polsce zaczepić. Lepiej im poczekać do maja na otwarcie okienka i wtedy mogą sobie wybrać klub na dużo lepszych dla siebie warunkach.

    Z formalności można wskazać, że bez klubu są obecnie: Batchelor, Jonasson, B.Pedersen, Holta, Ułamek, Gapiński, Mroczka, M.Jabłoński, Nicholls, Lambert, Pavlic, Michał Szczepaniak, Mateusz Szczepaniak, Watt, Suchecki, Kościuch, Miesiąc, Kuciapa, Lampart, Porsing, Szombierski
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  49. Powrót do góry    #359
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Z formalności można wskazać, że bez klubu są obecnie: Batchelor, Jonasson, B.Pedersen, Holta, Ułamek, Gapiński, Mroczka, M.Jabłoński, Nicholls, Lambert, Pavlic, Michał Szczepaniak, Mateusz Szczepaniak, Watt, Suchecki, Kościuch, Miesiąc, Kuciapa, Lampart, Porsing, Szombierski
    W grupie tych zawodników jest tylko dwóch, którzy pasują do filozofii budowania drużyny przez Papę. Lambert i Porsing pasują wiekowo i dają jakieś nadzieje na przyszłość, reszta to stare koty więc nie dla nas.

  50. Powrót do góry    #360
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    bedzie paru zdesperowanych zawodnikow chcacych zapalpac sie gdziekolwiek i nawet Krosno moze miec ciekawe nazwiska. papa moze na tym skorzystac.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

Strona 8 z 59 PierwszyPierwszy ... 6789101858 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •