Strona 55 z 59 PierwszyPierwszy ... 5455354555657 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,431 do 2,475 z 2643

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2431
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Jak było z tym 800k to trzeba Władka by zapytać, bo włożył, może pożyczył na procent , a może dotacja miejska przychodziła w kilku transzach i łatał dziurę, a jak już było z czego wyjąć to i wyjął.
    O ile chłopaki faktycznie jechali za free oba mecze Opole,Rawicz to możliwe, że tym właśnie jest podyktowany brak Kaia w składzie. Mógł się po prostu na takie zapisy nie zgodzić. Mimo wszystko to chyba ciekawa opcja zawodnika, nawet na rotacyjnego w składzie. Mam nadzieję, że Miki nie będzie trzymany przez wzgląd na sentyment, bo niestety chłopak nie jest gwarantem żadnego punktu. Miał 2 lata przerwy, ok, ale przez cały sezon nie poczynił żadnego postępu. Te zdobyte na Rawiczu punkty w jego wykonaniu jarają mnie tak samo jak te zaj***ste wyniki Sówki w zawodach młodzieżowych. Zresztą nie wiem jak odbierać te doniesienia fanpage'a Polonii o wynikach Sówki w tychże zawodach, bo to dla mnie lekka kpina, że chwalimy się jego piątym miejscem w zawodach dla nieopierzonych juniorów. Wyniki Orwata to oczywiście powód do smutku, ale cóż zrobić...no niech już jeździ. Jak nie ma komu to trzeba jemu. Może w końcu zrobi jakiś wynik.

    Potencjalne transfery to pewnie i tak będą podyktowane tym, że rynek transferowy się pokręci, a my będziemy mogli wtedy zaczynać ewentualne rozmowy z zawodnikami, którzy zostali niechciani. I tak analizując obecne składy to wygląda na to, że:
    Pieszczek przechodzi w seniora, o ile kojarzę. Ale mam wrażenie, że on ma ten sam syndrom gwiazdy, co kiedyś Sówka, czy Hlib. Nie będzie nas stać.
    Kacper Gomólski - raczej się w Toruniu nie zmieści w składzie, na I ligę lider by z niego był, ale też pewnie za drogi.
    Mroczka - ten też mógłby pojeździć nawet nieźle przy dobrze przepracowanej zimie, ale jego postawa osobowa raczej Władkowi nie będzie pasować
    TG nie wiadomo czy w Grudziądzu nadal widziany w koncepcji
    Ljung? Mało jeździł w tym roku, ale on też coraz młodszy nie jest.
    Batchelor? Mam wrażenie, że jak wpadł w dołek to zupełnie nie potrafi z niego wyjść.
    Michelsen - ten wydaje mi się być ciekawym kandydatem, aczkolwiek nie upatrywałbym w nim postaci lidera drużyny, bo wg mnie Andriej wypada znacznie lepiej, ale na pewno lepsze to niż nasz TOP10 Curyło
    Przy awansie Orła (i decyzji o jeździe w ELidze) podejrzewam, że tam byłoby małe przemeblowanie składu. Jamróg, Lahti, Schlein, Tungate. Ci zawodnicy raczej w podstawowym składzie się by nie znaleźli, chociaż pewnie na rezerwową opcję ktoś z nich szanse ma.
    Brady Kurtz? Nie wiadomo jak na niego w Pile patrzą, ale to nadal chłopak rozwojowy, a już ma przebłyski. Bjarne niby ich zawiódł, ale z naszymi finansami nie ma chyba nawet o czym rozmawiać
    Podobnie do Kurtza można rozpatrywać Sama Mastersa.
    No i może jeszcze Rene Bach.
    Pewnie znalazłoby się też kilka nazwisk wśród zawodników, którzy w Polsce nie pojechali w minionym sezonie, jak np. Lambert.

    Ale to i tak wszystko pobożne życzenia, bo może stanąć na zupełnie czym innym, albo wręcz niczym nowym, poza Jagłą na juniorce
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  2. Powrót do góry    #2432
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    90% zespołu zostaje czyli wiadomo jak będzie wyglądać okienko transferowe. Dojdzie Jagła i być może Kevin Fajfer, który jechał już u nas w MDMP. Biegi juniorskie to będzie jakaś maskara, oby chociaż 1:5 je przegrywać a nie 0:5.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  3. Powrót do góry    #2433
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Nie wiadomo jeszcze jakimi juniorami będą dysponować rywale. The best of the best kończą juniorkę. W ELidze zostaje Drabik, Woryna, chłopaki z Leszna. Poza tym to już się chyba przepaść robi. W I lidze też chyba wielkich juniorów nie będzie, więc może to dobry czas, żeby nasi juniorzy mieli jakieś szanse pojeździć a nie oglądać plecy z odległości 50m.
    A ten Kevin to może nawet ciekawy pomysł by był.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #2434
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    no w przyszłym sezonie to raczej żaden zespół z I ligi na silnych gości z juniorskich pozycji to nie ma co liczyć.

    ogólnie może być ciekawy sezon na juniorce. takie "czyszczenie magazynów" może dobrze zrobić. nie jeden chłopak będzie miał okazję odpalić i pewnie tak się stanie.

  5. Powrót do góry    #2435
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Stalkowski i Sitarek przegapią swoją szansę. Zamiast jeździć strzelają fochy. Skończą jak Bietracki.

  6. Powrót do góry    #2436
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Też tak uważam. Tak to jest jak rodzice i/lub menadżerowie bardziej się skupiają na szybkim nabiciu złotówek na nową furę/mieszkanie niż na solidnym budowaniu zawodnika - forma, sprzęt, umiejętności i ogólnie marka własna zawodnika. Szkoda tylko, że nikt nie bierze nauki z doświadczeń kolegów, którzy przechodzili to kilka lat temu. Jednego takiego nawet mieli na bieżąco w parkingu i mogli się przypatrzeć jaka to ciężka praca wrócić. Łatwiej było cwaniaczyć z lewym L4 i spieraniu się z klubem, zamiast trenować, jeździć i się rozwijać. A ten menadżery poza walką z klubem to jakichś sponsorów im znaleźli, czy tylko namówili do zrobienia internetowej zrzuty?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  7. Powrót do góry    #2437
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Sitarek dużym talentem nie był, ale Stalkowskiego i Rydlewskiego mi szkoda. No ale jak chłopaki sami nie chcą, to nic nie poradzimy Szkoda, ogromne talenty.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  8. Powrót do góry    #2438
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Widzę to tak:
    Rydlewski nie miał opieki ze strony menadżera i skończył karierę w marcu (tetryk pomógł). Stalkowski miał menadżera i dzięki temu "dotrwał" do czerwca.

    W obecnej sytuacji w naszym klubie aby istnieć można być, miernym, biernym, ale trzeba być wiernym.

  9. Powrót do góry    #2439
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Dotrwali? Proszę Cię. Jak ktoś strzela fochy i już ma pragnienia i żądania zanim jeszcze zaczęła się kariera, a treningi to w zasadzie nie są dla niego istotne to raczej świadczy o tym, że ten menadżer nie koniecznie obrał tę drogę, którą młody zawodnik powinien podążać. Ja wiem, że taki młody chłopak może jeszcze nie myśleć strategicznie i przyszłościowo i chciałby wszystko tu i teraz od ręki, ale po to ma tego menadżera, żeby ten go pokierował, a nie tylko zrobił sobie z niego jednorazową skarbonkę, a potem szukał kolejnych młodziaków, którym można spieprzyć możliwość rozwijania swojej kariery.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  10. Powrót do góry    #2440
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    moim zdaniem tematu juniorów nie ma co drążyć, nie znamy szczegółów. Władkowi mam troszkę do zarzucenia po tym sezonie, ale w kwestii juniorów nie zabieram głosu! Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o jedno... Zabrakło z pewnością dobrej woli z obu stron, a dla nas lepiej jakby temat ucichł, wystarczająco złego PR wokół klubu!

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Giani za jego przydatny post!

    rogal1979 (15-09-2016)

  12. Powrót do góry    #2441
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    404
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Dotrwali? Proszę Cię. Jak ktoś strzela fochy i już ma pragnienia i żądania zanim jeszcze zaczęła się kariera, a treningi to w zasadzie nie są dla niego istotne to raczej świadczy o tym, że ten menadżer nie koniecznie obrał tę drogę, którą młody zawodnik powinien podążać. Ja wiem, że taki młody chłopak może jeszcze nie myśleć strategicznie i przyszłościowo i chciałby wszystko tu i teraz od ręki, ale po to ma tego menadżera, żeby ten go pokierował, a nie tylko zrobił sobie z niego jednorazową skarbonkę, a potem szukał kolejnych młodziaków, którym można spieprzyć możliwość rozwijania swojej kariery.
    Nie mówię, że menadżer jest dobry, że obrał dobrą drogę. Ba, droga którą obrał prowadzi do samozagłady.
    Pokazuję jakie są "opcje rozwoju" pod rządami Papy.
    Jeśli rokujesz ponadprzeciętnie, to kończysz prędzej czy później. Rydlewski odpadł w przedbiegach, Stalkowski nieco później. Tyle.

  13. Powrót do góry    #2442
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Wydaje się, że Władek chce powalczyć o dodatkową pomoc z miasta. Tak mi się wydaje z poniższego fragmentu. Oby coś wypaliło, chociaż te 0,5 mln do każdej z corocznych dotacji więcej. Dla nas to zawsze coś a tak na prawdę to miasto nie pomaga a spłaca swoje długi które pozwoliło robić poprzednim władzom przy korycie klubu. To jest chore. Taka sytuacja w takim Rybniku gdzie też głównie kasa na żużel idzie z miast by była nie do pomyślenia i zaraz by ta cała szajka została wy****** na zbity pysk a u nas rozwalali kasę na lewo i prawo a pewnie ta cała rada nadzorcza jeszcze w kieszenie sobie upchała i jeszcze 2 osoby z niej wyciągają łapy po zaległą kasę. Zero honoru im to łapska po łokcie trzeba uciąć

    Przejąłem klub ze świadomością tego, z czym to się wiąże. Na cztery lata dostałem 8 milionów złotych. Po potrąceniu VAT-u to jakieś 6 milionów do dyspozycji. Z tego, do spłacenia było 4,5 miliona długu! Chcę przedstawić ten problem Komisji Sportu i władzom miasta. Choć pan prezydent ma argument mówiąc, że wiedziałem na co się piszę i ja się z tym zgadzam. Chciałbym jednak, by opinia publiczna była zaznajomiona z tym, jak to w rzeczywistości wygląda.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    FATaMORGANa (15-09-2016)

  15. Powrót do góry    #2443
    Użytkownik
    Dołączył
    03-03-2006
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    no w przyszłym sezonie to raczej żaden zespół z I ligi na silnych gości z juniorskich pozycji to nie ma co liczyć.

    ogólnie może być ciekawy sezon na juniorce. takie "czyszczenie magazynów" może dobrze zrobić. nie jeden chłopak będzie miał okazję odpalić i pewnie tak się stanie.
    w przyszłym sezonie nie będzie już opcji "gościa"....

    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    90% zespołu zostaje czyli wiadomo jak będzie wyglądać okienko transferowe. Dojdzie Jagła i być może Kevin Fajfer, który jechał już u nas w MDMP. Biegi juniorskie to będzie jakaś maskara, oby chociaż 1:5 je przegrywać a nie 0:5.
    Ale może się okazać że te nowe 10% będzie dosyć ciekawe ponoć chęć startów wyraża Loktajev a i Hougard dopytywał się o możliwość powrotu, ponoć strasznie wtopił na tej wandzie. Władek może i ma jęzor niewyparzony, kokosów nie płaci, ale na terminy wypłat nikt nie narzeka, to co mieli w umowach mają uczciwie popłacone.

  16. Powrót do góry    #2444
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Patrick to by było to ale czy ta punktówka go nie odstraszy Chociaż lepiej mniej a pewne, chociaż zawsze się znajdzie ktoś kto podrzuci więcej a Papa nie będzie się licytował i robił wyjątków pewnie dla nikogo. Sasza tu raczej byłbym na nie. Wrócił do żużla po długiej przerwie kompletnie nieprzygotowany moim zdaniem. Tak jakby mu było wszystko jedno. Chociaż jakby mu się chciało i podszedł poważnie do sprawy to stać go na dobre punkty.
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 15-09-2016 o 22:51

  17. Powrót do góry    #2445
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    póki nie poznamy kształtu rozgrywek, to wszystko jest palcem po wodzie pisane

  18. Powrót do góry    #2446
    Użytkownik
    Dołączył
    03-03-2006
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Patrick to by było to ale czy ta punktówka go nie odstraszy Chociaż lepiej mniej a pewne, chociaż zawsze się znajdzie ktoś kto podrzuci więcej a Papa nie będzie się licytował i robił wyjątków pewnie dla nikogo. Sasza tu raczej byłbym na nie. Wrócił do żużla po długiej przerwie kompletnie nieprzygotowany moim zdaniem. Tak jakby mu było wszystko jedno. Chociaż jakby mu się chciało i podszedł poważnie do sprawy to stać go na dobre punkty.
    Patrick w zeszłym sezonie był bliski przedłużenia umowy z Władkiem także raczej wie co mu Władek może zaoferować. Zapewne póki co bada sytuacje i wszystko zależy od tego skąd i jakie oferty otrzyma, aczkolwiek to jak się sparzył w tym roku na wandzie chyba mu dało do myślenia.
    Z takich ciekawostek to słyszałem że ponoć Tomek troszkę zaszokował włodarzy GKM żądając podwyżki i póki co raczej nie zanosi się na przedłużenie z nim umowy, ciekaw jestem jak to się rozwinie.

  19. Powrót do góry    #2447
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Może jest to próba wyszarpania czegoś jeszcze. Tomek wie, że zawsze może przyjść do Władka.
    Sasza był już przymierzany do składu na ten rok. W okienku miał zasilić Polonię. Falubaz jednak miał ciśnienie i się przeprosili.
    Nie spodziewam się wielkich zmian w składzie bo zwyczajnie nie ma za co. Kasa pusta, a nowych sponsorów nie widać.
    W połowie sezonu słyszałem wieści, że jest kilku chętnych wejść w sponsoring, ale czekają czy Gollob będzie spłacał długi.
    Oby się to sprawdziło i ktoś podarował trochę grosza.


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kitas ; 16-09-2016 o 08:23

  20. Powrót do góry    #2448
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kartas Zobacz posta
    Dla nas to zawsze coś a tak na prawdę to miasto nie pomaga a spłaca swoje długi które pozwoliło robić poprzednim władzom przy korycie klubu.
    Skończmy wszyscy z żądaniowym myśleniem. Skoro jest 5mln długu, a miasto daje 8mln dotacji, to oznacza że spłaca swoje długi + daje coś na górkę. Tu nadal się wszystkim wydaje, że miasto ma spłacić długi i jeszcze pokryć 100% budżetu na nowy sezon. I to klubu, w którym nie ma już żadnych udziałów! Guzik prawda - budżet na drużynę zapewnić ma już prezes! Tak jak w każdym innym normalnym klubie.

    Cytat Zamieszczone przez DamianR Zobacz posta
    Ale może się okazać że te nowe 10% będzie dosyć ciekawe ponoć chęć startów wyraża Loktajev a i Hougard dopytywał się o możliwość powrotu, ponoć strasznie wtopił na tej wandzie. Władek może i ma jęzor niewyparzony, kokosów nie płaci, ale na terminy wypłat nikt nie narzeka, to co mieli w umowach mają uczciwie popłacone.
    Łoktajew niet - wrócił po przerwie jak po wakacjach. Z niego już nic nie będzie. Natomiast Patrick może chce, ale wątpie by za takie ochłapy jakie dostanie od Władka.

    Widzę, że Jagła będzie miał zaraz 18 lat - ktoś wie czemu tak późno przystępował do licencji? A jak wygląda jego postawa na torze?
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 16-09-2016 o 10:19
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Bartucha (17-09-2016)

  22. Powrót do góry    #2449
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Widzę, że Jagła będzie miał zaraz 18 lat - ktoś wie czemu tak późno przystępował do licencji? A jak wygląda jego postawa na torze?
    To jego drugie podejście, bo przy pierwszym oblał
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  23. Powrót do góry    #2450
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Zdawać można od 15-ego roku życia, więc i tak coś mało.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  24. Powrót do góry    #2451
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Wczoraj dywagowałem tu o tym ale nie myślałem, że tak szybko się to sprawdzi
    http://www.bydgoszcz.sport.pl/sport-...ml#indeks_news

  25. Powrót do góry    #2452
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    jezusiczku jaka demencja. wziął klub, dostał dotację i po roku chce kasy. do tego to gadanie o juniorach.

    panie bosze widzisz i nie grzmisz.


    rusz dziadu tyłek po sponsorów a nie mówisz że 2k to mało, przez to p..dolenie nawet tych za 2k nie będziesz miał.

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi maci78 za jego przydatny post!

    spitt22 (16-09-2016)

  27. Powrót do góry    #2453
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Na sprawę można spojrzeć na 2 sposoby:

    a) Władek mówi, że ciężko o sponsorów, no ale jakoś w innych klubach nie ma z tym problemu. Gollob wychodzi z założenia, że nie będzie się nikogo o nic prosić, a rynek jest taki, że trzeba jeździć po firmach i pytać o każdą złotówkę. Polonia sukcesów nie ma, więc sponsorzy sami do klubu nie przyjdą. Strach pomyśleć co będzie z drużyną, jeśli wejdziemy w wariant najniższej dotacji...

    b) Dla Bruskiego otwiera się szansa, której chyba sam się nie spodziewał. Jakby rzucił dodatkowy milion to mógłby spełnić swoją słynną obietnicę i sprowadzić Tomasza. Jestem pewien, że takie podpisanie kontraktu z Tomkiem to byłby wielki event w Ratuszu, a Bruski ubiłby na tym spory kapitał polityczny
    Ostatnio edytowane przez expert ; 16-09-2016 o 18:37
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  28. Powrót do góry    #2454
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Czytałem wywiad z Zychem i nawet Krosno ma około 80 firm które dają sianko. Wiadomo, że nie są to duże kwoty, ale można bazować też na małych firmach które coś dorzucą. Lepsze to niż gadanie Władka , że i tak nie będzie sponsorów bo czasy się zmieniły itp. Takiemu Krosnu pewnie miasto niewiele daje jeśli w ogóle coś rzucają a potrafią sklecić budżet koło 1 mln.

  29. Powrót do góry    #2455
    Ekspert Awatar wolf666
    Dołączył
    21-04-2002
    Postów
    12,381
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 38 w 32 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Na sprawę można spojrzeć na 2 sposoby:

    a) Władek mówi, że ciężko o sponsorów, no ale jakoś w innych klubach nie ma z tym problemu. Gollob wychodzi z założenia, że nie będzie się nikogo o nic prosić, a rynek jest taki, że trzeba jeździć po firmach i pytać o każdą złotówkę. Polonia sukcesów nie ma, więc sponsorzy sami do klubu nie przyjdą. Strach pomyśleć co będzie z drużyną, jeśli wejdziemy w wariant najniższej dotacji...

    b) Dla Bruskiego otwiera się szansa, której chyba sam się nie spodziewał. Jakby rzucił dodatkowy milion to mógłby spełnić swoją słynną obietnicę i sprowadzić Tomasza. Jestem pewien, że takie podpisanie kontraktu z Tomkiem to byłby wielki event w Ratuszu, a Bruski ubiłby na tym spory kapitał polityczny
    Władek to człowiek niepoukładany umysłowo, z którym nikt nie ubije jakiegokolwiek interesu.
    Pod pretekstem spłaty długów przygotowuje sobie pozycję jedynowładcy w klubie i ma w tym jakiś dziwny upór.
    Wiecznie pijany Jaca jako szkoleniowiec również nie gwarantuje sukcesów, trudno się dziwić, że w tym sezonie kryzys na trybunach tylko się powiększył.

  30. Powrót do góry    #2456
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Kuźwa jak co roku... Koniec sezonu to myk do ratusza po kasę.
    Zmiany miały być. Czy każdy przedsiębiorca może iść do prezydenta po dotację? Zakładam firmę i pod koniec roku pójdę do prezydenta, że nie mam za co ludziom płacić i chcę pół miliona.
    Prosty pomysł na biznes.

    Panie Władysławie gdzie są Ci sponsorzy których Pan miał ściągnąć?!

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kitas za jego przydatny post!

    krystyn (18-09-2016)

  32. Powrót do góry    #2457
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-04-2005
    Postów
    670
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 200 w 115 postach
    Poza tym znika instytucja "gościa" i kluby ekstraligowe mające kilku juniorów same będą zabiegać o ich wypożyczenie np. do I ligi. Tak że o przyszłość sportową juniorów jestem spokojny.

    Uuuuu Pan Władysław będzie się 'najeżał' na inne zespoły wypożyczając juniorów? Przecież to takie małomiasteczkowe zachowanie. To się nie godzi Panie Władysławie. Przecież taki Kubera nic nie gwarantuje...

    Siedzieć razem z wnukiem i synem w zaciszu klubowych gabinetów, odświeżając stronkę banku z kontem klubowym, czekając na przelew z UM. Ot ciężka praca w klubie żużlowym wg Władka. Co on pospłacał? To wszystko UM spłacił, bo pozyskanych przez niego środków to tam zapewne było tyle co kot napłakał.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Bartucha za jego przydatny post!

    krystyn (18-09-2016)

  34. Powrót do góry    #2458
    Użytkownik
    Dołączył
    03-03-2006
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 7 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez kitas Zobacz posta
    Kuźwa jak co roku... Koniec sezonu to myk do ratusza po kasę.
    (...)
    Nie chcę bronić Władka, ale skoro okazało się że kupił Polonię ze sporo większym długiem niż to było oficjalnie przedstawione w ofercie sprzedaży, to go rozumiem. Tym bardziej że długów tych narobili ludzie Bruskiego.
    Zakładam oczywiście że to co Władek mówi o spłaconych długach to prawda.

    Cytat Zamieszczone przez Bartucha Zobacz posta
    Uuuuu Pan Władysław będzie się 'najeżał' na inne zespoły wypożyczając juniorów? Przecież to takie małomiasteczkowe zachowanie. To się nie godzi Panie Władysławie. Przecież taki Kubera nic nie gwarantuje...
    Tylko że co innego wziąć "gościa" na 2-3 mecze, a co innego wypożyczyć go na cały sezon....

  35. Powrót do góry    #2459
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Co ważne wszyscy zawodnicy, z którymi podpisaliśmy umowy przed sezonem, mieli stałe miejsce w składzie.
    Zaiste wspaniały układ

    Oskar [Ajtner-Gollob - przyp. red.] był na podobnym poziomie jak Wiktor Kułakow
    Pomijając, że Kułakow nie miał biegów młodzieżowych

    I to jest kłopot. Wyjścia są takie, że albo będziemy się czołgać na dole tabeli, albo miasto nam pomoże. (...) Stawką jest bydgoski żużel. Trzeba zadać sobie pytanie, czy chcemy go położyć? Bez pomocy miasta on nie przetrwa.
    Ha ha Czyli szantaż. Jakoś żyje w Krośnie czy innych miastach bez tak dużego wsparcia miejskiego...

    Czasy, kiedy wskazywane przez władze firmy pomagały klubom, już minęły.
    Ale to jest zaskoczenie dla Władka, czy wylewanie żali? "Myślałem, że miasto nam przyniesie sponsorów. A tu się okazuje, że będę musiał ich zaleźć sam - takiego wała! Szantażem pójdę po dotację".

    Ogólnie dramat. Jak bym na miejscu miasta nic nie dał. 5mln długu = miasto daje 8. 3 są więc na plus przez 4 lata. Inne kluby tyle nie dostają.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  36. Powrót do góry    #2460
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Cytat Zamieszczone przez DamianR Zobacz posta
    Nie chcę bronić Władka, ale skoro okazało się że kupił Polonię ze sporo większym długiem niż to było oficjalnie przedstawione w ofercie sprzedaży, to go rozumiem. Tym bardziej że długów tych narobili ludzie Bruskiego.
    Zakładam oczywiście że to co Władek mówi o spłaconych długach to prawda.



    Tylko że co innego wziąć "gościa" na 2-3 mecze, a co innego wypożyczyć go na cały sezon....
    Przed składaniem ofert chętni mogli zapoznać się ze stanem finansów klubu. O trupach w szafie było wiadomo prędzej. Jak trwały negocjacje już słyszałem o długach dodatkowych...

    Nie jest tak, że przy okazji zakupu oferent musiał przedstawić gwarancję od sponsorów?


    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez kitas ; 17-09-2016 o 17:24

  37. Powrót do góry    #2461
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    2,167
    Podziękowania: 305 w 208 postach
    I w tych okolicznościach po raz kolejny ciśnie się na usta stwierdzenie Bruskiego, kiedy sprzedawał klub Władkowi, że ten jako jedyny dawał gwarancje sponsorskie.

    Wałek i oszust z tego pseudoprezydenta, ale to chyba dla nikogo nie jest zaskoczeniem.

  38. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi never_mind za jego przydatny post!

    Giani (17-09-2016), krystyn (18-09-2016)

  39. Powrót do góry    #2462
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    http://metropoliabydgoska.pl/gollob-...wykrzyknikiem/

    No to mamy jasnosc i chyba najslabszych juniorow w calej lidze w 2017 r.

    Wladek koncz wstydu oszczed !
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    never_mind (19-09-2016)

  41. Powrót do góry    #2463
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    2,167
    Podziękowania: 305 w 208 postach
    Kod:
    Klubowi nie udało się pozyskać sponsorów z zewnątrz? Jest jakieś zainteresowanie firm?
    Żadne. Na taki sponsoring, o którym marzyło się przed laty, który utrzymywałby klub na dobrym poziomie, nie można już liczyć. Podobnie jest z kibicami. Kiedyś stadion Polonii pękał w szwach, a dzisiaj 2,5 tysiąca widzów to dobry wynik.
    Mocno nieparlamentarne słowa cisną się na usta. To już chyba jest jasne, że za rządów Władka żadnych sponsorów w klubie nie będzie.
    I on jeszcze śmie zgłaszać jakieś uwagi w kwestii kibiców. Prz takiej ogólnej degrengoladzie o której pisałem wcześniej i powszechnie znanych cenach biletów, w przyszłym roku nawet te 2,5 tysiąca będzie jego marzeniem.

    Z Oskarem, Kudriaszowem, Kułakowem, Patrickiem (?) i w miarę rozsądnym juniorem (Stalkowski) byłby cień szansy na walkę o utrzymanie. Więc jak widać, nawet w tak trudnej sytuacji nie trzeba wiele. Niestety nawet i to jest zbyt wiele. Czeka nas powtórka ze Startu Gniezno AD'2015. Oby tylko z innym finałem niż u nich.

  42. Powrót do góry    #2464
    Użytkownik
    Dołączył
    11-03-2014
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Ogólnie dramat. Jak bym na miejscu miasta nic nie dał. 5mln długu = miasto daje 8. 3 są więc na plus przez 4 lata. Inne kluby tyle nie dostają.

    To. Prawda jest taka, że miasto w tej chwili łoży niemałe pieniądze na rozrywkę dla raptem 2000 ludzi. I choć jestem kibicem to mnie to wkurza bo jest jednak wiele lepszych sposobów na spożytkowanie tej kasy. Jestem w stanie zrozumieć bunt ludzi, którzy nie są fanami żużla.

    To co mamy w tej chwili to jest powolne dogorywanie żużla w naszym mieście i nawet dotacje z miasta tego nie zmienią. Władkowi brakuje kibiców sukcesu bo to ich jest najwięcej i to oni przynoszą największą kasę na stadion. A co ma niby takiego kibica przyciągnąć na mecz? Cena biletu jak na ekstraligę? Obdrapane stare ławki i tragiczna widoczność? Na pewno nie wynik sportowy bo tego nie ma. Odnośnie W. Golloba to przez chwilę się łudziłem, że faktycznie może znalazł jakiś sposób na wyjście z tego bagna. Te ostatnie wywiady pozbawiły mnie złudzeń. Pan Gollob reprezentuje typowy beton w kwestii sponsorów i podejścia do zawodników, a jak dorzucimy do tego nieukrywane faworyzowanie wnuka to mam obraz Polonii jako prywatnego folwarku Gollobów. Smutne to.

    Potrzeba nam drugiego Karkosika

  43. Powrót do góry    #2465
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    To, że Władek jest słabym marketingowcem i jego wyobrażenie odnośnie sponsorów sięga lat 90 było wiadome. Teraz zauważa, że ludzie mają inne zajawki niż siedzenie na stadionie i ogladanie 2 ligi. Władek chyba żył w przekonaniu, że jak przejmie klub to czas się cofnie. Podobnie w tym sezonie myślał Jacek, który jechał w meczach i niestety wyniku nie zrobił. Drugą sprawą jest problem zaufania sponsorów do Poloni. Ciężko jest wkładać pieniądze w coś co przez ostatnie 10 lat prało miejską kasę i jeszcze robiło długi. W każdym sezonie ogromna dotacja i zwiększenie długu. Może zdobędzi kilku małych sponsorów jak potwierdzą się jego wyniki finansowe za ten sezon

    30 września Otwarte Mistrzostwa Bydgoszcz na żużlu https://www.facebook.com/events/1396067643740971/

    .... i jest nowy sponsor

  44. Powrót do góry    #2466
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Ten człowiek nie jest normalny. Gada bzdury o najtańszych biletach, ale co on porównuje? Chyba jest różnica między Ekstraligą a I ligą, nie mówiąc już o wartości sportowej drużyny i komforcie oglądania spotkań. Zero jakiegokolwiek pomysłu na marketing. Obecnie na stadion przychodzi 1500 osób co przy biletach za 25 zł daje 37500zł zysku. Przy cenach 15zł (odpowiedni stosunek do siły sportowej Polonii i walki o utrzymanie w I lidze) uważam, że jesteśmy w stanie wyciągnąć 4000 kibiców, co daje zysk 60 tysięcy złotych na mecz.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  45. Powrót do góry    #2467
    Użytkownik Awatar Solek
    Dołączył
    03-05-2006
    Postów
    108
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Obecnie na stadion przychodzi 1500 osób co przy biletach za 25 zł daje 37500zł zysku. Przy cenach 15zł (odpowiedni stosunek do siły sportowej Polonii i walki o utrzymanie w I lidze) uważam, że jesteśmy w stanie wyciągnąć 4000 kibiców, co daje zysk 60 tysięcy złotych na mecz.
    Dobrze prawisz. Niestety Pan Władysław wydaje się być człowiekiem upartym i może nie zmienić swojego zdania co do cen bo "Przecież 15 złotych za bilet ulgowy, który uprawnia do wejścia również kobiety to jest śmiesznie niska kwota". Dla jednego wysoka a dla innego niska. Panie Władysławie, czas spojrzeć przez pryzmat inny niż swój.
    Trzeba zastosować prostą matematykę bo te 4000 vs. 1500 dają jednak utrzymanie klubowi i nie jest to tak jak się powiedziało na początku sezonu : "Taniej żużla nie da się robić. Wpływy z wejściówek to i tak tylko 10 procent całego budżetu"

    Pozdrawiam

  46. Powrót do góry    #2468
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,154
    Kliknij i podziękuj
    6,529
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Gdzie sa sponsorzy ktorych obiecal Wladek radzie miasta jak wazyly sie losy tego kto przejmie Polonie?
    Pytal ktos?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Powrót do góry    #2469
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Gdzie sa sponsorzy ktorych obiecal Wladek radzie miasta jak wazyly sie losy tego kto przejmie Polonie?
    Pytal ktos?
    Jeszcze sie sami nie zglosili do klubu.Wladek czeka pod telefonem

  48. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    kingpin (19-09-2016), młody_piernik (19-09-2016), never_mind (19-09-2016)

  49. Powrót do góry    #2470
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Drzwi klubu są otwarte. Jak ktoś chce to może poprosić o bycie sponsorem. Ten klub już przeszedł swoje. Nie potrzebujemy niczyjej łaski. Rozrzutność poprzednich właścicieli spowodowała obecny stan Poloni. Zapraszam serdecznie z poważnymi ofertami.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    vicar (20-09-2016)

  51. Powrót do góry    #2471
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Gdzie sa sponsorzy ktorych obiecal Wladek radzie miasta jak wazyly sie losy tego kto przejmie Polonie?
    Pytal ktos?
    Nikt nie pytał, bo ci dziennikarze robią te wywiady wedle kierunku wytyczonego przez Władka. Nie potrafią zadać niewygodnych prezesowi pytań, na które czytelnicy chcieliby uzyskać odpowiedź. I o to mam do nich żal. Proste dane - "z iloma firmami się Pan spotkał, ile wystosował zaproszeń do współpracy sponsorskiej?" Może nie spotkał się z nikim i czeka na mannę z nieba, a może potencjalni sponsorzy nie chcą patrzeć na jego gębę i odmawiają spotkania.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  52. Powrót do góry    #2472
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Mam żal do Tomka... ojciec, który powinien sobie siedzieć w wygodnym fotelu lub na trybunie głównej i obserwować jako widz poczynania Polonii ... obejmuje fotel właściciela Polonii - on ma 79 lat, czy gdziekolwiek indziej jest tak wiekowy właściciel/prezes? To jest ewenement

    Psioczycie na niego, przecież on nie będzie myślał jak przeciętny współczesny człowiek. Ma tyle lat co ma i nigdy nie będzie miał wizji jak 30-40 latek.

    Co do dziennikarzy to prawda - dlaczego nikt nie zada pytań co dalej z klubem, co dalej z reklamą klubu, o co się bijemy w przyszłym sezonie, co może zaoferować potencjalnym sponsorom, dlaczego nie sprowadził syna do klubu (TG)?

    Pytań jest wiele.

    Tomek powinien ruszyć tyłek i pomóc ojcu prowadzić klub(nie wymagam finansowej pomocy, ale merytorycznej) a nie gadać tylko o byciu lepszym niż w tym sezonie oraz jeździe w każdym klubie tylko jakoś zapominając o 16 latach w Polonii.

    Na miejscu WG zrobiłbym ciche spotkanie z Bruskim, udział z TG i Kanclerzem.
    Bruski znajduje sponsora lub daje z kasy 1,5 mln dla TG, ogłasza wszędzie głośny powrót wychowanka do klubu oraz to, że spełnił swoją obietnicę przedwyborczą.
    Tomek przychodzi nakręca się fajnie reklama klubu. Wzrasta zainteresowanie klubem ze strony kibiców, sponsorów i być może polityków.
    Tomek przyciąga dodatkowych sponsorów, którzy wyłożyli by 500tys. - 1 mln na klub.
    Budżet byłby skrojony na playoffy

    Bilety na tym samym poziomie co teraz.
    Frekwencja na poziomie 6 tys. jest osiągalna
    WG nie dokładałby 25tys zł na organizację meczu, może nawet by wychodził na plus.


    Ale to trzeba chcieć, a nie robić skład jak na II ligę i pierdzielić kocopoły, że jest źle i w najbliższej przyszłości nie ma szans na wzmocnienia.

  53. Powrót do góry    #2473
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    fajnie sobie pomarzyć ale TG ewidentnie na razie nie chce być kojarzony z resztą klanu.

    on woli sobie pojeździć na crossie czy innej wyścigówce a nie męczyć się w prowadzenie klubu.

    może jak mu przejdzie za 10 lat to się pobawi we właściciela klubu.

  54. Powrót do góry    #2474
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,081
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    TG by klubu nie prowadził, to trzeba jasno zrozumieć. Pewnie robiłby to jego menago Gaszyński. TG mógłby pojeździć jeszcze jako zawodnik te kilka zawodów w sezonie. Na I ligę byłby złotą strzałą. A że nie ma innych lig, czy zawodów indywidualnych to śmiało może się bawić w motocross czy rajdy w wolnym czasie.
    Oczywiście to tylko potencjalne gdybanie, bo to sam Tomek musiałby chcieć do Polonii przyjść.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  55. Powrót do góry    #2475
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Hahaha Władek wywalił 20zł za Mistrzostwa Bydgoszczy Fajny pomysł na imprezę, ale jak zwykle popełniony gdzieś błąd, który spowoduje, że na stadion przyjdzie kilkadziesiąt osób.

    W zawodach oprócz aktualnych Polonistów pojadą też W.Terasenko i K.Fajfer.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

Strona 55 z 59 PierwszyPierwszy ... 5455354555657 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •