Strona 5 z 59 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 2643

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #181
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Wg mnie Szymek odszedl we wlasciwym momencie, nie kombinowal i mataczyl, nie targowal sie z nowym wlascicielem. Wiedzial co go czeka w Polonii i ze to kompletnie inny kierunek niz jego cele osobiste. Do tego kontrowersyjny wlasciciel po ktorym moze sie spodziewac wszystkiego. Ja jako pracownik tez bym sie zdecydowal na inna prace niz pod nadzorem Wladka. Ja postapil bym tak samo i zrobilbym to w tym samym momencie. Czekal na wynik przetargu a jak sie dowiedzial to podjal najlepsza dla niego decyzje. Moglby sciemniac przez nastepny miesiac, negocjowac i tak czy tak by odszedl tyle ze wtedy bylby oskarzany o to ze zlotowa itd. Teraz Wladek go tak czy tak oskarzyl a kibice wiedzac, ze nie negocjowal niczego przyjeli to ze zrozumieniem. wg mnie oferta Sparty lezla na stole od konca sezonu a byc moze nawet wczesnie i szymek tylko zakceptowal to co daja dlatego to nie trwalo dlugo.

    Szymon ma i bedzie mial u mnie szacunek i tak pozostanie.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  2. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    never_mind (17-11-2015), vicar (17-11-2015)

  3. Powrót do góry    #182
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Ale pozą tą "kłótnią" z Woźniakiem to klub jest budowany na solidnych fundamentach

  4. Powrót do góry    #183
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Na solidnych fundamentach budowane sa kluby ktore maja kilku bogatych wlascicieli do tego maja solidna grupe sponsorow a do tego sensowny, doswiadczony w biznesie zarzad. My mamy kompletnie cos przeciwnego opartym na jednym daroczyncy ktorym jest miasto. Jedna nowa ustawa o zakazie tego typu sponsoringu/promocji przez sport I klub lezy I kwiczy bo nawet zebranie miliona na przetwanie sezonu w 2 lidze okazaloby sie problemem nie do przeszkoczenia. I to sa solidne podstawy ?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  5. Powrót do góry    #184
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,821
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 169 w 126 postach
    Sarkazm, ironia to była raczej

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  6. Powrót do góry    #185
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Na solidnych fundamentach budowane sa kluby ktore maja kilku bogatych wlascicieli do tego maja solidna grupe sponsorow a do tego sensowny, doswiadczony w biznesie zarzad.
    No to są takie kluby jak Falubaz Zielona Góra, CKM Włókniarz Częstochowa

    Ja pisałem zupełnie serio.

    Władek bierze się od podstaw za szkolenie, nie będzie podpisywał kosmicznych kontraktów z zawodnikami w sportowym wieku przedemerytalnym Żeby tylko kibice pozostali wierni przez te kilka lat pracy u podstaw to w następnej dekadzie może być naprawdę super żużel Bydgoszczy

    Bo widać kibice jak mówią, żeby właśnie taki scenariusz chcieli to tak mówią, a naprawdę to chcą, żeby milioner kupił klub i sypnął kasę na Hancocka i Pedersena

    Mi się ten eksperyment z W. Gollobem osobiście podoba i będę mu kibicował.

  7. Powrót do góry    #186
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Z tego co ja kojarze to ani Wlokniarz ani Falubaz nie ma bogatych wlascicieli. Falubaz ma grono dobrych sponsorow ale klbu przecholwal z ambicjami. Wlokniarz mial niby sponsora ale to raczej pozion naszych skladow wegla. Przekret I tyle. Pisalem bardziej o Uni Leszno czy Toruniu. Droga zycia z dotacj ratuszowych nigdzie nie dojdziemy bo laska panska na pstrym .....
    Oszczedzac kazdy z nas potrafi a tu nie chodzi o oszczednosc tylko o zarabianie a jesli to sie uda to o rozsadne wydawanie. Mozna by taniej niz Wladek to robi bo taki Rawicz placi po 300 -400 zl za punkt I tez ktos tam startuje ale wynikiem tego jest wycofanie klubu z rozgrywek bo zajmuja ostatnie miejsca w lidze wygrywajac jdden mecz na sezon. Klubu nie ma dla kogo prowadzic jesli nie ma sie celu sportowego.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  8. Powrót do góry    #187
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Władek ma już 100% udziałów, gdyż odkupił te nie całe 2% od BTŻ-u.
    http://sport.express.bydgoski.pl/344...olonia-SA.html

    Podoba mi się podejście co do kolejnego zawodnika. Nic na siłę. Jeszcze chwilka i zaczną się promocje

    Trwają też rozmowy z potencjalnymi sponsorami. Ciekawe kto je prowadzi Władek czy może Kanclerz pomaga poproszony przez Papę

    Podejrzewam, że nie będzie źle z nowym właścicielem. Za dwa lata jak Tomek skończy śmigać(ostatni sezon u nas?) pewnie zaangażuje się mocno w pomoc
    Ostatnio edytowane przez Kartas ; 17-11-2015 o 15:25

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Kartas za jego przydatny post!

    rafalsky (17-11-2015)

  10. Powrót do góry    #188
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach
    Więcej wiary we Władysława Golloba! Jak Polonia będzie miała kibiców z takim podejściem to faktycznie można obawiać się o przyszłość klubu..

  11. Powrót do góry    #189
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    Władek bierze się od podstaw za szkolenie,
    Szkoleniem dalej zajmuje się BTŻ.

    nie będzie podpisywał kosmicznych kontraktów z zawodnikami w sportowym wieku przedemerytalnym
    Właściwie tu jest racja. Przyda się odświeżenie składy bez Kościechy czy Miśka, tu się zgodzimy. Tylko fajnie jakby można było zastąpić ich zawodnikami, dla których zdobycie 4 punktów w meczu nie jest szczytem marzeń. Mam nadzieję, że pod koniec okresu transferowego będą promocję i uda się ściągnąć jakiegoś Becha, Tungate'a, Thomsena czy innego Lahtiego.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  12. Powrót do góry    #190
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Szkoleniem dalej zajmuje się BTŻ.
    Po wykupieniu akcji BTŻ nadal to pozostaje bez zmian w kwestii szkolenia młodzieży? A czy nie jest to tak, że BTŻ szkoli do momentu uzyskania licencji, a potem już ŻKS? Jeśli tak, to tym 15-16letnim chłopakom nadal potrzeba szkolenia.
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Właściwie tu jest racja. Przyda się odświeżenie składy bez Kościechy czy Miśka, tu się zgodzimy. Tylko fajnie jakby można było zastąpić ich zawodnikami, dla których zdobycie 4 punktów w meczu nie jest szczytem marzeń. Mam nadzieję, że pod koniec okresu transferowego będą promocję i uda się ściągnąć jakiegoś Becha, Tungate'a, Thomsena czy innego Lahtiego.
    Może będzie jakaś promocja 2 w cenie 3
    Ostatnio edytowane przez mentikk ; 18-11-2015 o 18:51
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  13. Powrót do góry    #191
    Początkujący Awatar BRUNO
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jaka placa,taka praca.
    Moze Kosciecha mial sprzedac swoj dom w Lubiczu,zeby inwestowac w fury i zadowolic takich delikwentow jak ty?
    Wladek jezdzac z Oskarem po calej Polsce dwa czy trzy lata temu pokazal jaki ma stosunek do Polonii i pieniedzy.
    Teraz mowi,ze one nie sa najwazniejsze.Zapomnial tylko dodac,ze dla innych nie powinny byc najwazniejsze.
    Jak mozna stac murem za takim obludnikiem?
    A może powinien zainwestować trochę w siebie i sprzęt???? Dom ok ale za 0,5 mln. w pierwszej lidze i średnia 1,8 z bólem uważasz, że dobrze przepracował sezon martwy dla żużlowca???
    Robert zbyt lajtowo podchodzi do swojego zawodu a latek nie ubywa, wręcz odwrotnie.
    Przy takiej zdobyczy pkt. jaką wykręcił w sezonie 2015 jego kontrakt max to 350 tys. - bo tak udowadnia na torze.
    Lubię Kostka ale bycie miłym nie wystarczy trzeba jeszcze profesjonalnie traktować klub w którym pracuje i starać się bo jak start przegra to nawet z tyłu powącha dym 16-letniego początkującego żużlowca.

  14. Powrót do góry    #192
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,098
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Kostek nigdy nie byl wirtuozem.
    Nikt nie lubi inwestowac za swoje,tym bardziej jak
    sie ma rodzine,jest w wieku Kostka i na sukcesy juz sie nie nastawia.
    Pamietaj ,ze ja krytykuje otoczke ktora tworzy Wladek a nie sam
    sposob budowania druzyny.
    Mnie nie dziwi brak Kosciechy czy Miskowiaka w jego planach.
    Tylko ,ze mozna pozegnac sie z wieksza klasa a tej Wladkowi zawsze brakowalo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Jap (20-11-2015), Yozayan (20-11-2015), atomenda (19-11-2015), never_mind (19-11-2015)

  16. Powrót do góry    #193
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Władek chce szybko załatwić temat licencji, oraz spłacić dług w przeciągu roku - żródło

    Plan ambitny i prawdę mówiąc bardzo optymistyczny. Cóż - trzymam kciuki. Znaczy to tyle, że po pierwsze jego skuteczność będzie niesamowita, po drugie to kolejne lata będą z czystym przychodem pieniędzy z miasta (plus to co zorganizuje Władek) a po trzecie mnóstwo ludzi będzie musiało uderzyć się w pierś za jazdę po Władku

    Oczywiście wszystko przy założeniu, że się uda. To nam zweryfikuje rzeczywistość. Ja tam jednak trzymam kciuki za powodzenie tego planu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #194
    Użytkownik Awatar TRN
    Dołączył
    09-04-2010
    Postów
    79
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 15 w 12 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Władek chce szybko załatwić temat licencji, oraz spłacić dług w przeciągu roku - żródło

    Plan ambitny i prawdę mówiąc bardzo optymistyczny. Cóż - trzymam kciuki. Znaczy to tyle, że po pierwsze jego skuteczność będzie niesamowita, po drugie to kolejne lata będą z czystym przychodem pieniędzy z miasta (plus to co zorganizuje Władek) a po trzecie mnóstwo ludzi będzie musiało uderzyć się w pierś za jazdę po Władku

    Oczywiście wszystko przy założeniu, że się uda. To nam zweryfikuje rzeczywistość. Ja tam jednak trzymam kciuki za powodzenie tego planu.
    A nie jest tak że dotacja jest na bieżące wydatki a nie spłatę zobowiązań? Plan Papy przy założeniu połączenia I i II ligi genialny. Przy dobrych wiatrach do ekstraligi wrocicie szybciej niż na kredytach

    Wysłano z BlackBerry Passport

  18. Powrót do góry    #195
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Władek chce szybko załatwić temat licencji, oraz spłacić dług w przeciągu roku - żródło
    Władek mówi, że chce klub wyprowadzić na prostą, a nie spłacić długi Cokolwiek to oznacza.

    Plan ambitny i prawdę mówiąc bardzo optymistyczny. Cóż - trzymam kciuki. Znaczy to tyle, że po pierwsze jego skuteczność będzie niesamowita, po drugie to kolejne lata będą z czystym przychodem pieniędzy z miasta
    Martwi mnie jeden fragment:
    "Niewątpliwie zadłużenie wobec zawodników zostanie spłacone. Mamy w stosunku do nich około 500 tysięcy złotych zadłużenia. Na to mamy jednak pokrycie w środkach, które lada moment uzyskamy z puli miasta."

    To oznacza, że Władek w dalszym ciągu opiera się jedynie o kapitał z miasta...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  19. Powrót do góry    #196
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Przecież to wcale tego nie oznacza?
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  20. Powrót do góry    #197
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez TRN Zobacz posta
    A nie jest tak że dotacja jest na bieżące wydatki a nie spłatę zobowiązań? Plan Papy przy założeniu połączenia I i II ligi genialny. Przy dobrych wiatrach do ekstraligi wrocicie szybciej niż na kredytach

    Wysłano z BlackBerry Passport
    A czy wydatki na tegoroczne wypłaty zawodników to nie są zobowiązania bieżące? Mogę oczywiście źle rozumieć, ale ta to odbieram. Bo nie wierzę, że Władek potrzebuje 500k na bieżące wydatki, czyli rachunki za prąd czy wodę, kiedy już jest po sezonie.
    Długi to pokłosie sezonów poprzednich.

    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Władek mówi, że chce klub wyprowadzić na prostą, a nie spłacić długi Cokolwiek to oznacza.
    Na całkowitą prostą Oczywiście można na upartego interpretować to jakkolwiek, ale z reguły najprostsze wyjaśnienie jest z reguły najbardziej adekwatne do zagadnienia.

    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Martwi mnie jeden fragment:
    "Niewątpliwie zadłużenie wobec zawodników zostanie spłacone. Mamy w stosunku do nich około 500 tysięcy złotych zadłużenia. Na to mamy jednak pokrycie w środkach, które lada moment uzyskamy z puli miasta."

    To oznacza, że Władek w dalszym ciągu opiera się jedynie o kapitał z miasta...
    Fakt, ciężko jednak przyciągnąć sponsorów do klubu na ostatnie 1,5 miesiąca roku. Bardziej chyba należy wymagać sponsorów na kolejne sezony niż te, które są zakończone.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #198
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Czytam wyżej, że Kostek niby jeździł za 0,5 mln. To musi być jakiś żart. Do tego Miśkowiak, Woźniak, Hougaard, Kudriaszow, Siopek + juniorzy i to wszystko za ok 2 mln na skład?
    Podejrzewam, że więcej jak 300.000-3500.000 zł nie zarobił(jakoś super nie punktował a na przygotowanie do sezonu jak dostał to jakieś niewielkie pieniądze i też je tu wliczyłem).

    Co do teraźniejszości i planu Władysława na spłatę długów w ciągu roku, sam nie wiem jak patrzeć. To chyba nie jest możliwe. Jednak być może jest coś o czym kibice jeszcze nie wiedzą? No ale 4,5 mln nawet w przypadku ściągnięcia sponsorów to wyczyn nierealny. Musiałby być budżet na poziomie klubu ekstraligowego bo trzeba też wliczyć skład na sezon 2016 i wydatki organizacyjne, czyli łącznie z długiem ok. 6.5 mln

  22. Powrót do góry    #199
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Z czego 3 bańki da miasto, więc de facto wychodzi z 3,5 mln jako zorganizowania budżetu.
    Nie będzie to oczywiście proste. Więcej nawet - wygląda to na trudne zadanie. Ale z drugiej strony nawet jeśli plan nie zadziała w 100%, ale i tak długu zostanie spłacone więcej niż zakładaliśmy jeszcze wczoraj to i tak będzie nieźle.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #200
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez TRN Zobacz posta
    A nie jest tak że dotacja jest na bieżące wydatki a nie spłatę zobowiązań?
    dokladnie tak. 500 tys. uruchomione przez miasto tej jesieni nie moze Wladek przeznaczyc na splate zobowiazan wobec zawodnikow! Zreszta podkreslal to Bruski na konferencji. Natomiast pierwsza transza z puli 8 mln moze byc uruchomiona dopiero po Nowym Roku. Ale znajac Wladzia i wiedze nabyta w zakladzie slusarskim, na pewno juz cos obczail Zatem byli zawodnicy bydgoskiego klubu moga spac spokojnie!

  24. Powrót do góry    #201
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2007
    Postów
    68
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Z tego co mi sie ostatnio o uszy obilo to Patrick wybral oferte Wandy Kraków.

  25. Powrót do góry    #202
    Ekspert
    Dołączył
    29-10-2006
    Postów
    3,221
    Kliknij i podziękuj
    77
    Podziękowania: 490 w 319 postach
    Szkoda by było. Jednak myślę, że jeszcze ktoś ciekawy, podobny poziomem do Patricka trafi na S2.
    Może warto zainteresować się Bjarne Pedersenem? Tzn, on sam by musiał przesłać do klubu ofertę aby Władek chciał podjąć rozmowy
    Trzeba czekać jednak do ogłoszenia jak to z tymi ligami będzie, bo gdy jednak połączą to pewnie ściągniemy tylko jakiegoś młokosa z zagranicy. Gdyby zostało po staremu to pewnie ktoś jeszcze konkretny po promocji dojdzie

  26. Powrót do góry    #203
    Użytkownik
    Dołączył
    20-10-2012
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez ____Demon Zobacz posta
    Z tego co mi sie ostatnio o uszy obilo to Patrick wybral oferte Wandy Kraków.
    Może otwiera firmę budowlaną

  27. Powrót do góry    #204
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Póki co Wandę Kraków wybrał najlepszy zawodnik SGP - Chris Harris. Na I ligę pewnie będzie niezłym grajkiem, jednak ja wolę naszego Siopka czy Andrieja niż tego nudnego "odbiorę rywalom 2 punkty" Bombera.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    never_mind (24-11-2015)

  29. Powrót do góry    #205
    Użytkownik
    Dołączył
    30-12-2006
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/561...lko-na-jezdzie

    Skoro nowemu właścicielowi zależy na zbudowaniu młodego i ambitnego składu (czytaj taniego) to może warto dać szanse temu chłopakowi? Niech pośmiga na treningach i jak będzie lepszy od któregoś z podstawowych zawodników to wskoczy do składu. Nie zapowiada się najgorzej a ma dopiero 17 lat.

  30. Powrót do góry    #206
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    Co tu taka cisza . Władek oficjalnie podał skompletowany skład w którym jak się można było spodziewać brakuje Patricka i zapewne będzie brakować - spokojnie znajdzie sobie miejsce w 1 lidze w takich zespołach jak Kraków , Gdańsk , Łódz - szkoda no ale widać że sporo brakowało do kompromisu na linii Władek - Patrick.
    Jak już wcześnie Władek mówił Oskar będzie jechać na pozycji seniora , a więc posiadamy 4 seniorów co przy kontuzji jednego z nich robi się jeszcze bardziej nie wesoło. Zastanawiałem się jeszcze co do koncepcji Władka młody który nie myśli tylko o kasie a będzie chciał coś udowodnić ? Mam takiego jednego chyba . To Jurica Pavlic. Ostatnio jest w dołku ale jeździć na pewno potrafi. Myślę że jakoś drogi nie jest tym bardziej że rodzica Pavlica do biednych nie należy . Myślę że przy regularnej jeździe maiłby szansę zostać liderem zespołu za kasę mniejszą od Hougarda. No ale Jurica musiałby sie najpierw sam skontaktować z Władkiem

  31. Powrót do góry    #207
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,821
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 169 w 126 postach
    Lewy wszystko elegancko, jednak mam wrażenie, że Władek jak szuka zawodników to muszą spełniać kilka kryteriów:

    - nie może być lepszy niż OAG,
    - musi zgodzić się na jazdę za głodowe stawki ( bo oszczędzamy), dobrze by było gdyby dokładał do interesu,
    - nawet jeśli okazałoby się, że jest lepszy od najlepszego OAG to nie może rościć pretensji do jazdy w meczu.

  32. Powrót do góry    #208
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez kitas Zobacz posta
    Lewy wszystko elegancko, jednak mam wrażenie, że Władek jak szuka zawodników to muszą spełniać kilka kryteriów:

    - nie może być lepszy niż OAG,
    - musi zgodzić się na jazdę za głodowe stawki ( bo oszczędzamy), dobrze by było gdyby dokładał do interesu,
    - nawet jeśli okazałoby się, że jest lepszy od najlepszego OAG to nie może rościć pretensji do jazdy w meczu.
    No tak źle to chyba nie jest Można jeszcze spróbować z Korneliusenem może odpali jak w 2014

  33. Powrót do góry    #209
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez lewy24bydg Zobacz posta
    No tak źle to chyba nie jest Można jeszcze spróbować z Korneliusenem może odpali jak w 2014
    Za stary na nasz mlody team spirit

  34. Powrót do góry    #210
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Akurat Jura to drewno i to przebrzmiałe. Nie raz w tym wątku pojawiały się lepsze kandydatury.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  35. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    never_mind (28-11-2015), wespe (28-11-2015)

  36. Powrót do góry    #211
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2006
    Postów
    1,539
    Kliknij i podziękuj
    84
    Podziękowania: 568 w 444 postach
    Kluczową sprawą jest to, czy dojdzie do połączenia I i II ligi. Jeżeli tak się stanie to nie ma żadnego problemu. Jeżeli nie to nie ma co się oszukiwać, że jesteśmy "murowanym" kandydatem do spadku. I tu się pojawia główne zagrożenie, czyli cofnięcie finansowania ze strony miasta. Co zresztą było by oczywiste. Sam nie wyobrażam sobie sytuacji w której drugoligowy zespół dostaje milionowe wsparcie. Kolejną ważną kwestią jest to, żeby Papa nie zakładał żadnych wpływów z biletów. Nie czarujmy się, pójdziemy na każdy mecz naszej drużyny, ale ilu nas będzie 400-500? Zwłaszcza po np. serii 6 porażek z rzędu. Dla mnie najważniejsze jest żeby Polonia nie upadła.

  37. Powrót do góry    #212
    Użytkownik
    Dołączył
    26-07-2005
    Postów
    122
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Jak nie połączą lig to mamy szanse na przebicie wyczynu Startu z tego sezonu.

  38. Powrót do góry    #213
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Że niby nie zdobędziemy żadnego punktu? Trochę to czarna wizja.
    Pamiętajmy, że nadal nie wiadomo jak będzie wyglądał skład I ligi. Jeśli z ELigi odpadnie Rzeszów to Grudziądz idzie w górę. W I lidze nadal niepewny jest udział Startu. W opcji złej odpadają z jazdy 2 drużyny... Nawet jeśli ta luka zostanie wypełniona drużynami II ligowymi to nie będzie to poziom ELigi.
    Osobiście liczę na połączenie lig, chociaż nie z tego subiektywnego powodu ew. spadku Polonii, a po prostu z logicznego braku sensu rozdzielania 10-12 drużyn na 2 poziomy rozgrywkowe.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  39. Powrót do góry    #214
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    10 zespolow w ekstalipie I 10-12 w 1 lidze tak powinno byc od dawna. Startupy jak Poznan I Czewa, Opole powinny trafiac do 2 ligi stworzonej z zespolow zaczynajacych od zera a takze takich z problemami finansowymi jak Gniezno, Lublin czy innych z licencjami warunkowymi. Do tego dolozycz ze 4 zespoly juniorski np Polnoc, Poludnie w zaleznosci iluchetnych kluby by wystawily. Problemy zostalyby rozwiazane, kluby by nie znikaly z mapy, juniorzy grzejacy lawe mogliby sprobowax sil w tej 2 lidze. Tanio I tyle.
    Taki zuzlowy czysciec dla jednych, mozliwosc udowodnienia ze druzyna jest gotowa do jazy w profesjonalnej 1 lidze dla innych oraz szansa dla niechcianych juniorow lub tez dla tych slabszych zawodnikow ktorzy chca kontynuowac kariery na tym poziomie sportowym.
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 29-11-2015 o 10:29
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  40. Powrót do góry    #215
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Zgadzam się z tą pierwszą częścią. W ELidze powinno być 10 (wg mnie nawet 12 drużyn), a reszta w I lidze. Jednak osobna liga dla "nowych" drużyn, czy finansowo padniętych to trochę błędne koło. Byłaby to liga dla 3-4 drużyn, które kisiłyby się w tym dołku. Ani na to kibiców, ani sponsorów się znaleźć nie da.
    No i już wiadomo, że Ostrów na krawędzi, a jeszcze nie wiadomo co z Rzeszowem (więc dla I ligi z Grudziądzem) i Gnieznem. Może się zaraz okazać, że połączenie lig będzie koniecznością, aby nie było sytuacji, że mamy w I lidze ledwie 5 drużyn.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  41. Powrót do góry    #216
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Nie chodzi o tworzenie dodatkowej ligi dla 3 - 4 zespolow a o dolaczenie tych 3 - 4 zespolow do 2 ligi. Czyli na dzien dzisiejszy 8 w Ekstralidze. 8 w 1 lidze i do tego druga liga, do ktorej zakwalifikowano by wszystkich z problemami finansowymi. W tym momencie Lublin, Rzeszow, Rawicz, Ostrow, Poznan, Opole, Gniezno nie sa pewne bytu w zadnej lidze. Taka liga bylalby reka GKSZ wyciagnieta to tych wszystkich, ktorzy chca przetrwac na zuzlowej mapie Polski ale maja swoje problemy na dzien dzisiejszy i potrzebuja czasu na ich rozwiazanie. Szkoda byloby te wszytskie stadiony zamknac bo odbudowac od zera wcale nie jest tak latwo.

    Co do wielkosci ligi powino byc 10- 12 i reszta klase nizej ale GKSZ ma inne wizje i na razie tak pozostanie. Jesli te wszystkie kluby nie wystartuja to oczywistym bedzie polaczenie lig 1 i 2. Wtedy te kilka bankrutujacych osrodkow na pewno nie pojedzie bo nie stac ich zeby przygotowac budzet na 1 lige. Druga mozna odjechac placac po 300 zl za punkt tak jak to robi np. Krosno.

    Ekstra: 8 - Leszno, Wroclaw, Torun, Zielona, Tarnow, Gorzow, Rybnik, Grudziadz
    1 liga: 8 - Bydgoszcz, Lodz, Loko, Krakow, Gdansk, Pila, Gniezno, ???
    2 liga: Krosno, Czestochowa, Ostrow, Lublin, Rzeszow, ? Opole, ? Poznan, ? Rawicz

    Na razie deklaracje o nie wystawianiu zespolu w rozgrywkach sa w Ostrowie, Rawiczu, Opolu, Poznaniu ale do lutego moze sie tu sporo pozmieniac. Gdyby 2 liga byla super tania to moze ktores z tych osrodkow jednak by wystartowaly.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  42. Powrót do góry    #217
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,898
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    1 liga: 8 - Bydgoszcz, Lodz, Loko, Krakow, Gdansk, Pila, Gniezno, ???
    Ja tam z matmy słaby byłem ale tu chyba naliczyłem dobrze i wyliczam siedem, a nie osiem jak napisałeś...
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #218
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Chęć jazdy w I lidze wyraża Czewa. Czy to jest ok, czy też nie jest - każdy sam niech oceni.
    Jeśli (przy założeniu pozytywnego uwzględnienia przebudowy struktur ligowych) ELiga ma mieć 10 zespołów, I liga też tyle, to dla II ligi zostaje ile drużyn? 4? To średni sens takich rozgrywek jest. Robienie takiej ligi nie przyciągnie ani kibiców, ani sponsorów. Z czego te kluby mają odżyć, jeśli trafią tam z problemami finansowymi?

    Co do samych rozgrywek - chyba taka Piła czy Gniezno poza naszym zasięgiem nie będzie, a ewentualny kolejny uczestnik rozgrywek także, więc to wieszczenie spadku i przegrania wszystkiego jak leci było może trochę na wyrost i jednak jest o co jechać?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  44. Powrót do góry    #219
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    10 zespolow w ekstalipie I 10-12 w 1 lidze tak powinno byc od dawna. Startupy jak Poznan I Czewa, Opole powinny trafiac do 2 ligi stworzonej z zespolow zaczynajacych od zera a takze takich z problemami finansowymi jak Gniezno, Lublin czy innych z licencjami warunkowymi.
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    Nie chodzi o tworzenie dodatkowej ligi dla 3 - 4 zespolow a o dolaczenie tych 3 - 4 zespolow do 2 ligi. Czyli na dzien dzisiejszy 8 w Ekstralidze. 8 w 1 lidze i do tego druga liga, do ktorej zakwalifikowano by wszystkich z problemami finansowymi. W tym momencie Lublin, Rzeszow, Rawicz, Ostrow, Poznan, Opole, Gniezno nie sa pewne bytu w zadnej lidze.
    Widzę, że tu z matmą wszyscy są na bakier. 8 w Ekstra, 8 w 1, pozostale 7 w drugiej to daje 23 kluby, a przecież w tej chwili chyba nawet 18 nie jest pewnych, więc skąd ta reszta?

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Zgadzam się z tą pierwszą częścią. W ELidze powinno być 10 (wg mnie nawet 12 drużyn), a reszta w I lidze. Jednak osobna liga dla "nowych" drużyn, czy finansowo padniętych to trochę błędne koło. Byłaby to liga dla 3-4 drużyn, które kisiłyby się w tym dołku. Ani na to kibiców, ani sponsorów się znaleźć nie da.No i już wiadomo, że Ostrów na krawędzi, a jeszcze nie wiadomo co z Rzeszowem (więc dla I ligi z Grudziądzem) i Gnieznem. Może się zaraz okazać, że połączenie lig będzie koniecznością, aby nie było sytuacji, że mamy w I lidze ledwie 5 drużyn.
    Pełna zgoda. 10 ekip w Elipie da klubom oddech finansowy. Pozostałe drużyny w pierwszej lidze, bo nie ma tego sensu dzielić na dwa kadłubki. Liga dla 3-4 drużyn nikogo nie cieszy.

    Co do samych rozgrywek - chyba taka Piła czy Gniezno poza naszym zasięgiem nie będzie, a ewentualny kolejny uczestnik rozgrywek także, więc to wieszczenie spadku i przegrania wszystkiego jak leci było może trochę na wyrost i jednak jest o co jechać?
    Gniezno też miało w teorii Pedersena, Kościucha czy Thorsella a wyszło jak wyszło...
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Powrót do góry    #220
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Gniezno też miało w teorii Pedersena, Kościucha czy Thorsella a wyszło jak wyszło...
    Agree. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że drużyn w grupie spadkowej będzie kilka - my, Gniezno (o ile pojedzie), Piła, Gdańsk i może jeszcze jedna ekipa dokoptowana. Wydaje mi się, że będzie się z kim bić w dole tabeli i nie jesteśmy tak od razu skazani na pożarcie. A jeśli - zgodnie z zapowiedzią - nasi zawodnicy będą dobrze dosprzętowieni to może całkiem fajna jazda z tego będzie.
    Chciałbym w końcu zobaczyć naszych juniorów na dobrym sprzęcie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  46. Powrót do góry    #221
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Agree. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że drużyn w grupie spadkowej będzie kilka - my, Gniezno (o ile pojedzie), Piła, Gdańsk i może jeszcze jedna ekipa dokoptowana. Wydaje mi się, że będzie się z kim bić w dole tabeli i nie jesteśmy tak od razu skazani na pożarcie. A jeśli - zgodnie z zapowiedzią - nasi zawodnicy będą dobrze dosprzętowieni to może całkiem fajna jazda z tego będzie.
    Chciałbym w końcu zobaczyć naszych juniorów na dobrym sprzęcie.
    No z Gnieznem myślę możemy powalczyć. Naprawdę też bym chciał, aby to co zostało oszczędzone na kontraktach poszło w sprzęt. Z chęcią bym zobaczył naszych na wypasionym sprzęcie - to połączone z ambicją praktycznie każdego jeźdźca u nas powinno dać jakieś wyniki.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  47. Powrót do góry    #222
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez inzynier Zobacz posta
    Ja tam z matmy słaby byłem ale tu chyba naliczyłem dobrze i wyliczam siedem, a nie osiem jak napisałeś...
    Kolego inzynier jak z matmy jestes slaby to z polskiego chyba tez bo znak zapytania ma tez swoje znaczenie a w tym poscie oznacza ze jest tam miejsce na jeszcze jeden zespol, ktorego nazwy nie bylem w stanie wskazac bo nie wiedzialem ktory z drugoligowcow bylby chetny.

    @Vicar - w tym momencie to nie wiemy ile druzyn wogole jest "zywych" i chetnych do startu, trupow w szafach pelno i czy bedzie 18 czy 15 to sie okaze, piszac o 23 wymienilem wszystkie te ktore jakos tam funkcjonuja, zostawilem Swietochlowice bo to chyba za daleka przyszlosc.

    Co do wielkosci ligi to chyba wszyscy zdaja sobie sprawe ze ekstarlipa pozostanie w 2016 8 zespolowa a co do reszty pewnie bedzie tak jak bylo czyli kadlubowa 2 liga i 7-8 zespolowa 1 liga. Taka rzeczywistosc i tyle w temacie.
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 01-12-2015 o 10:03
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  48. Powrót do góry    #223
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    275
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    Strasznie słabo się porobiło. Wciąga się na siłę do wyższych lig słabe zespoły. Znowu będą po dwie grupy w każdej lidze, mocarze z kasą i słąbiaki co w połowie sezonu nie będą wypłacalni. Taki podział będzie miał konsekwencje dla wszystkich bo oglądalność na trybunach będzie słaba. Na pewno my jesteśmy tego świetnym przykładem. Po za takimi ludźmi jak większość z nas nikomu nie będzie się chciało przychodzić i oglądać kolejny mecz w plecy. Co do naszej ligi to w złym przypadku będzie 6 zespołów. I co wtedy ? Moim zdaniem pełne 2 kolejki mecz-rewanż bo inaczej 5 meczy i gasimy światło na pół roku.
    To co może się nie udać
    Nie uda się na pewno

  49. Powrót do góry    #224
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,821
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 169 w 126 postach
    Grudziądz pojedzie w ekstra, do I ligii wrzucą Włókniarz.
    Ostrovia nie pojedzie... Ciekawe kto za nich.

  50. Powrót do góry    #225
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,070
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    No właśnie (przynajmniej w mojej opinii) jeśli drużyn w lidze będzie więcej (nie ma znaczenia teraz czy I liga czy ELiga) to poziomy między zespołami się nieco rozłożą, wyrównają. Nie będzie walki o życie za wszelką cenę, bo jak nie wejdę do PO to mogę spaść. Poza tym przy większej ilości drużyn nie trzeba budować składu z samych gwiazd,można mieć w drużynie kilku "średniaków", a więc może być nawet taniej sezon przejechać niż obecnie.

    Cytat Zamieszczone przez kitas Zobacz posta
    Grudziądz pojedzie w ekstra, do I ligii wrzucą Włókniarz.
    Ostrovia nie pojedzie... Ciekawe kto za nich.
    Czy pojedzie Włókniarz jeszcze nie wiadomo. Póki co to oni tylko zgłosili chęć.
    Jeśli z I ligi znika (a tak najprawdopodobniej będzie) Grudziądz i Ostrów to mamy skład: Polonia, Loko, Orzeł, Wanda, Gniezno, Gdańsk.
    Ok, to jest 6 drużyn. Pierwsza w kolejności chyba jednak Piła. Więc w sumie ta Czewa czemu by szkodziła? Chyba, że będą inni chętni, to powinni (wg mnie) brani pod uwagę przed Włókniarzem. Ale to już można dywagować, czy to jest fair, jeśli bez żadnej jazdy w lidze daje się "awans" nowopowstałemu klubowi, nie biorąc pod uwagę klubu z II ligi, który nie skończył sezonu z minusem, czy może raczej właśnie taki nowopowstały nie ma żadnych minusów, spełnia wymogi formalno - infrastrukturalno - finansowe i jest wiarygodnym partnerem.
    Jak mówiłem - nie mnie to oceniać, pewnie ktoś w (nowym) GKSŻ spojrzy na to obiektywnym okiem (a przynajmniej mam taką nadzieję).

    Swoją drogą - Ostrovia rozumiem w ogóle wycofuje się z ligi, tak? A Stal Rz.? Oni się wycofają czy zaczną od II ligi? Bo zaraz może się okazać, że w II lidze będą 3 zespoły, a to już będzie kpina, żeby taką ligę robić zamiast jednak pomyśleć nad połączeniem z I ligą.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

Strona 5 z 59 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •