Pokaż wyniki od 1 do 13 z 13

Wątek: Potrzebuje waszej pomocy

  1. Powrót do góry    #1
    Początkujący
    Dołączył
    10-10-2015
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Potrzebuje waszej pomocy

    Witam.
    Mam do was prośbę.Na studiach wylosowałem temat referatu:Zachowania uczestników wydarzeń sportowych:Żużel.Przyznam szczerze, że jest to jeden z nielicznych sportów, którym się nie interesuje.W związku z tym zwracam się do was o pomoc.Potrzebuje materiałów ( krótkich filmików, zdjęć ), które pokazują emocje zarówno pozytywne jaki i negatywne zawodników,trenerów,komentatorów,kibiców, sędziów itp.
    I jeszcze takie pytańko jak uważacie dlaczego polske stadiony na żużlu są bardziej zapełnione niż na piłce nożnej ?
    Z góry dziękuje za pomoc.


  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,435
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Twój kłopot jest taki, że nie masz pojęcia a sezon się skończył. A Oglądając mecz w TV nie wyrobisz sobie opinii.

    Różnica między kopaną a żużlem :
    1. rozłożenie napięcia w trakcie zawodów. W żużlu tuż przed startem emocje sięgają zenitu. Po starcie euforia lub cisza w zależności od wyniku. Potem sporadyczne emocje w zależności od tego czy jest walka czy nie, rosnące w miarę tego jak zbliżamy się do końca zawodów. W piłce wiadomo jest inaczej.
    2. Kibole. Dużo mniejsza skala zjawiska, mimo braku monitoringu , na żużel przychodzi się całą rodziną, bo jest bezpieczniej.

    Na bonus anegdota z dzieciństwa. Za młodu mieszkałem 500 m od stadionu. Po reakcji publiczności po starcie oraz reakcji trybun po zakończeniu biegu można było uzupełniać program i specjalnie nie pomylić się w wyniku końcowym.
    UNSCARED

  4. Powrót do góry    #4
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Michalbvb Zobacz posta
    Witam.
    Mam do was prośbę.Na studiach wylosowałem temat referatu:Zachowania uczestników wydarzeń sportowych:Żużel.
    Na jakich studiach w jakim mieście taki temat?

    Temat rzeka. Multum filmików możnaby Ci wkleić z pozytywnych i negatywnych reakcji.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  5. Powrót do góry    #5
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2014
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    57
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    Najlepsze przykłady pierwsze z brzegu - czasy Golloba w Toruniu i Warda w ZG - filmików i różnych opinii na tym forum, forach klubowych i facebookach mnóstwo. Świetnie okazujące emocje wydarzenia, dzielące kibiców jeden drużyny.

    Żużel nie jest twoim ulubionym sportem - to zacznie. Szybko złapiesz i zostaniesz.

    Czemu stadiony pękają w szwach. Ze względu na emocje, barwne oprawy. W większości ośrodki które gromadzą mnóstwo kibiców to miasta w których oprócz speedway-a na wysokim poziomie nie ma nic, albo inne sportu są na poziomie okręgowym.

  6. Powrót do góry    #6
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Szczerze polecam filmy na tej stronie: https://www.youtube.com/user/falubazCOM/videos. Szczególnie te, których nazwa zaczyna się od FalubazTV, a więc relacje z meczów w Zielonej Górze. Masz w nich wszystko: reakcje zawodników i sztabu trenerskiego "od kuchni", jak i ujęcia kibiców bez żadnego "pozowania". Gdybyś chciał dodatkowo poczytać o tym, co oglądasz, to komplet relacji z tegorocznej ligi znajdziesz tutaj: http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/pge...liga/kalendarz. Powodzenia!

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Polecam to:

    https://www.youtube.com/watch?v=BFwOY-daUeI

    Ten raptem 14-minutowy fragment transmisji jednego z meczów mówi wiele nt. mentalności osób, które tworzą dyscyplinę zwaną żużlem w Polsce.

    Generalnie jeśli interesuje Cię jak wygląda polski speedway, to lepszego streszczenia nigdzie nie znajdziesz.
    Pzdr,
    Garfield

  8. Powrót do góry    #8
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2014
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    57
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    Najlepszym streszczeniem emocji jest speedway na żywo Siadasz w młynie, z piknikami, na sektorze rodzinnym oraz ugadujesz się z jakimś klubem, prosisz o przepustkę i podglądasz to co dzieje się w parkingu. Wiele ciekawych rzeczy wypatrzysz pod monopolem, barem przed meczem

  9. Powrót do góry    #9
    Początkujący
    Dołączył
    10-10-2015
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Na jakich studiach w jakim mieście taki temat?

    Temat rzeka. Multum filmików możnaby Ci wkleić z pozytywnych i negatywnych reakcji.
    AWF Wrocław

    Dzięki wszystkim za pomoc i jeszcze jedna mała prośba.Potrzebne mi zachowanie fair play jednego żużlowca względem drugiego.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,964
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 1,583 w 777 postach
    Cytat Zamieszczone przez Michalbvb Zobacz posta
    AWF Wrocław

    Dzięki wszystkim za pomoc i jeszcze jedna mała prośba.Potrzebne mi zachowanie fair play jednego żużlowca względem drugiego.
    Proponuje wpisac: Sebastian Ulamek.

    Prawdziwy ferplej. Jak ktos chce go wyprzedzic to zawsze pozwoli

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez Michalbvb Zobacz posta
    Potrzebne mi zachowanie fair play jednego żużlowca względem drugiego.
    Znalezienie czegoś, co by pasowało do Twojej prośby, okazało się trudniejsze niż bym chciał...

    Tu masz przypadek bardzo fajnego zachowania zawodnika faulującego względem faulowanego: https://www.youtube.com/watch?v=0F5jEqpC_VIZ (nikomu nic się nie stało, sprawca wypadku został niesprawiedliwie ukarany czerwoną kartką).

  12. Powrót do góry    #12
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=ogE5zCwPD_A

    Ponad 122 tys obejrzeń. Hmmm... szacuneczek dla chlopakow z Gorzowa. Ja operuje na poziomie stu. Chcialbym kiedys im dorownac.

    Apropo postawy fair play.

    http://rlach.republika.pl/inne/cup/plo_1995_3.htm

    w finale doszlo do zderzenia pomiedzy Jagusiem i Dobruckim. Jagus upadl i sedzia go wykluczyl za przerwanie wyscigu. Dobrucki zglosil do sedziego uwage, ze jego zdaniemon byl winien upadku Jagusia. sedzia zmienil decyzje i wykluczyl Dobruckiego za spowodowanie upadku. Za ten gest Dobrucki zostal wyrozniony specjalna nagroda za postawe fair-play w plebiscycie Przegladu Sportowego za... 1996 rok.

    Bodaj jeszcze Robert Flis szczerze i wylewnie podkreslal w kilku sytuacjach, ze to nie w ferworze walki doszlo do kraksy, lecz on jest winien i skosil rywala.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 16-10-2015 o 16:27

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    lemur6666 (20-10-2015)

  14. Powrót do góry    #13
    Początkujący Awatar SpeedwayJacket
    Dołączył
    31-01-2016
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    jak efekt pracy?

    Twórco tematu i jak poszła Tobie ta praca?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •