Strona 138 z 162 PierwszyPierwszy ... 3888128136137138139140148 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,166 do 6,210 z 7266

Wątek: Apator Toruń 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6166
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Ciesz się, że na drozda nie trafiłeś
    Czuje sie dotknięty.

    polewaczka -ty jak zwykle musisz wypisywać jakieś uprzedzenia do ligi brytyjskiej, bo jeżysz sie na sama mysl, ze ktos moze myśleć o niej w sposób wartościowy. Zrozum - i tobie podobni - ze to jedyne rozgrywki ktore w światowym żużlu gwarantują kilkadziesiąt startów w sezonie. Gdyby było jeszcze z 5 takich lig, to bym napisał, ze niech idzie do rozgrywek X, Y, Z, ale niestety, tak rozbudowana jest tylko jedna.

    W normalnym zyciu jak i niedoli żużlowego zawodowca na problemy jest tylko jedno antidotum - ciężka praca. Ale wy będziecie dumać skąd ta forma u Zengoty. Wróżka z nieba przyleciała i zaklęciem zamieniła go w pięknego łabędzia.
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  2. Powrót do góry    #6167
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    polewaczka -ty jak zwykle musisz wypisywać jakieś uprzedzenia do ligi brytyjskiej,
    Możesz mi wierzyć na słowo, przeżyłem swoją fascynację ligą angielską, lata osiemdziesiąte, profesor z Oxfordu, to były czasy... eh, pamiętam jak na turniej pożegnalny Janka Ząbika przyjachało paru chłopaków stamtąd, zawody były jakby z innej bajki, ale dziś? Naprawdę sądziłem, że sobie żarty stroisz, ale jest chyba z Tobą gorzej niż myślałem.

    U nas masz też masę imprez. Niedawno Kostek narzekał, że młodym nawarstwiło się tyle imprez, że aż nie mógł się doliczyć dwóch zawodników w składzie. Kaski Srebrne, Brązowe, ligi młodzieżowe. Podobnie w innych klubach nie ma komu jechać. I tu jest pies pogrzebany, nie w jakiejś mitycznej specyfice torów angielskich. Częstotliwość startów zależy od zasobności portfela, podziel sobie wszystko przez kurs funta, choćby nie wiem ile szycht w Biedrze wzięli, ile jeszcze musi się wyrównać, aby dzieciaki nad Wisłą było stać na ten sport. Zobacz takiego Oskara Bobera, chłopak dostał porządny sprzęt, jaka metamorfoza i to bez jazdy w Anglii.

    I sobie możemy wyciągać przykłady, dlaczego Sówce Anglia na wiele się zdała, albo skąd taki dołek u Zagara? Już Ci kiedyś napisałem jednym pasuje Anglia, inni jeżdżą w Danii, Szwecji, Rosji, a dla Ciebie nie ma zawodnika bez przeczołgania po angielskich wybiegach dla psów i zajęcy. Miedziaka nie przygarnie żadna stadnina nad Tamizą, zostaje już mu tylko zdać sprzęt i upchać jakiegoś Morrisa, Batcha czy innego pijaczka stamtąd do składu.

    I tak jeszcze coś dodam, bo jest prosty sposób rozwiazania "problemów" zawodników typu Miedziak, czy Zengota i to bez rozprasowania ligi na setkę kolejek i odgrzewania w kółko tej samej zupy. Były niegdyś w Polsce seniorskie rozgrywki parowe, kilka rund Złotego Kasku z drabinką eliminacyjną, cieszące się popularnością memoriały, Kryterium Asów, można wymieniać. I padło wszystko, bo "kibicom" nie chce się na to chodzić, wolą chyba lampić się w streamy i tabelkowe relacje internetowe z jakichś komicznych lig gdzie zawodnicy przebierają kevlary cześciej niż skarpetki. Zostały sztucznie podgrzewane derby i wojenki jednego zaścianka z drugim.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 18-08-2016 o 17:29
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  3. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Howard (19-08-2016), kingpin (18-08-2016)

  4. Powrót do góry    #6168
    Zaawansowany Awatar Oracle
    Dołączył
    02-09-2012
    Postów
    1,839
    Kliknij i podziękuj
    444
    Podziękowania: 616 w 318 postach
    Z tego co pamiętam Miedziak dał sobie spokój z UK ze względu na gówniane warunki torowe po tym jak się tam połamał. Według mnie całkiem rozsądnie w jego przypadku.
    P.S. Holder i Ward swego czasu też rozważali taką opcję.

  5. Powrót do góry    #6169
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Kosciecha mowi, ze jest teraz duzo imprez? To ciekawe, bo wg mnie jest mniej niz kiedyś i wcale nie tak ogromna ich liczba. Mówi tak, bo mu sie nie chce jeździć na te imprezy. Niestety to juz celebryta. Nie dla niego praca u podstaw. Ok, młodzież w Polsce nie ma zle, tyle ze Miedziński to senior.

    Nie ma sensu licytować sie na nazwiska. ogólnie zasada jest taka, ze jak komus zalezy, to zrobi użytek z szans i narzędzi do rozwoju kariery. Obibok zmarnuje wszystkie szanse oraz okazje i tak jest w przypadku Sówki. Inni po prostu sa slabi i żadna liga tego nie zmieni. bo to nie rozgrywki zmieniają człowieka tylko on sam. liga jest tylko narzędziem. To tak jakbyś mi udostępnił najlepszy klub fitness, a ja przychodziłbym raz do roku i bys stwierdził, ze wyposazenie jest do niczego. Mylisz pojęcia. zreszta nie tylko ty. w polskiej żużlowej prasie od lat czytam wywody ekspertów o micie ligi brytyjskiej bo nie nauczyla lepiej jeździć Staszewskiego, Bajerskiego, Labedzkiego,Fliegerta, Śwista itd. Gdyby miala wszystkich uczynić mistrzami, to co sezon mielibyśmy kilkudziesięciu tuzow.

    Zagar? Dobry przyklad na zilustrowanie wagi BEL w swiecie żużlowym. bez mozliwosci regularnych startów w lidze brytyjskiej w życiu nie zostałby zawodowcem i o jednego przedstawiciela żużlowej peryferii miałbyś mniej.

    Nie kazdy musi przechodzić droge BEL, ale owszem jestem sympatykiem tych rozgrywek i tej szkoly. Nie wiem czy ty jestes w stanie zrozumieć ile dają regularne starty zagranica. tu nie chodzi wyłącznie o aspekt samej jazdy i zawodów, ale dojrzewania, pokonywania ciągłych trudności, nauki jezyka, zdolności interpersonalnych, łapaniu szerszych horyzontów, dystansu do swojej małej ojczyzny, odpowiedzialności i rygoru pracy.

    spędziłem mnóstwo godzin, dni i tygodni w podrozy z zuzla na zuzel dlatego wiem i rozumiem jak to rozwija człowieka w porównano z kims kto cale zycie siedzi na tylku w rodzimej wsi.

    Twierdzisz, ze Przedpelski do BEL,a nie stary Miedziński. tu nie chodzi by te rozgrywki nauczyły go jeździć, ale wprowadziły go w rytm jazdy, pewności siebie, luzu i automatyzmu. dlatego tony Rickardsson co sezon po 30stce w okresie marzec-maj jeździł w BEL.

    jesteś w stanie sobie wyobrazić jak trudno miałby swiat żużlowy bez brytyjskich rozgrywek? skurczyłby sie do jednej Polski. Powinieneś na msze dawać w intencji o zapał brytyjskich promotorów aby dalej chcialo im sie ciągnąc ten wozek i produkować nowych australijczykow, amerykanów, szwedów, dunczykow, a czasem słowencow azeby polski kibic po niedzielnym rosole mogl ubrać czapke z daszkiem, a pozostałe żużlowe akcesoria do reklamowki z biedronki, następnie wsiąść w miejski autobus, wygodnie zasiąść na miejscowej motoarenie i nasycić swe zuzlowe fantazje zwinnym obcokrajowcem w najlepszej lidze swiata w ktorej najlepsi zawodnicy zarabiają najlepsze pieniądze. po czym oddac sie refleksyjnej zadumie: wychowaliśmy w tych 5 meczach za nasze grube złotówki wspaniałego i młodego 20-letniego zawodnika, bo kupilismy mu najlepszy motor i zrobiliśmy mu korekty aby poszedł w dobra stronę, a to 90% sukcesu w żużlu. Najlepszy zuzel, najlepsza liga, najlepsza szkoła. O tak. Jesteśmy najlepsi.

    Mozesz pisac, ze ze mna gorzej itd. to tylko słowa, tymczasem fakty utwierdzają mnie w przekonaniu, ze mam racje.

    Ciekaw jestem tylko jednego. Gdyby nie BEL, to gdzież miałby kontynuować swoja zawodowa karierę w tym sezonie aktualny mistrz świata? Tradycyjnie - jak trwoga to do BEL.

    Nie jestem wyznawca tej ligi, ale uświadamiam jej znaczenie dla całego środowiska.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 18-08-2016 o 18:12
    14.08.2014: "Zmarzlik obecnie najlepiej jezdzi na trasie z polskich zuzlowcow."

  6. Powrót do góry    #6170
    Stały bywalec
    Dołączył
    17-02-2015
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    20
    Podziękowania: 174 w 88 postach
    A to ciekawostką.KS i GKM się najwyraźniej dogadaly i nawet w przypadku odwołania SEC mecz w niedzielę się odbędzie, tyle że bez udziału Vacula i Antona (chyba że odwołany będzie również turniej DMSJ).

  7. Powrót do góry    #6171
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    jesteś w stanie sobie wyobrazić jak trudno miałby swiat żużlowy bez brytyjskich rozgrywek? skurczyłby sie do jednej Polski. Powinieneś na msze dawać w intencji o zapał brytyjskich promotorów aby dalej chcialo im sie ciągnąc ten wozek
    Do swojego pocztu świętych promotorów z Wysp dodaj jeszcze BSPA rzucające nawet swoim grajkom kłody pod nogi. Doprawdy zapłakałbym się bez nich, jak swego czasu fani NHL i NBA bez igrzysk olimpijskich. Warto byłoby zapytać w siedzibie BSI/IMG, kto ciągnie im wózek zwany żużlem, albo we Władywostoku, jakby znów musieli wynaleźć koło na nowo bez tych prometeuszy z Lądka Zdrój. Znów byśmy musieli wrócić do maszyn przystosowanych.

    Generalnie ciekawa teoria, pokazująca że atlasy geograficzne z lat kiedy Katowice oznaczano jak Stalinogród wciąż jeszcze bywają w użyciu. Doprawdy ja nikomu nie bronię fascynacji ligą tą czy tamtą, i rozumiem że u Ciebie troska o samopoczucie angielskich włodarzy jest bliższa niż kondycja żużla nad Wisła lub w innych krajach, ale ja ze swej strony nie będę płakał nad upadłym imperium, które na własne życzenie zamienia się w skansen i kolonię karną, do ktorego pies z kulawą nogą nie chce już zaglądać.

    Są nowe kierunki rozwoju, wystarczy u nas pozbyć się kompleksów i przede wszystkim paru pajaców przyspawanych do stołków i możemy mieć taką ligę mistrzów o jakiej się Szekspirowi nie śniło. Europa się jeszcze bez Anglii nie zawaliła to i bez ich rozgrywek żużel przeżyje.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Ciekaw jestem tylko jednego. Gdyby nie BEL, to gdzież miałby kontynuować swoja zawodowa karierę w tym sezonie aktualny mistrz świata? Tradycyjnie - jak trwoga to do BEL.
    Np. mógłby w sobotę jechać w SEC, gdyby tylko nie dostał bana od jaśnie poświęcających się dla światowego żużla angielskich działaczy.
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 18-08-2016 o 19:17
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    Howard (19-08-2016)

  9. Powrót do góry    #6172
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,703
    Kliknij i podziękuj
    7,802
    Podziękowania: 7,394 w 4,358 postach
    Jednoczesnie Vaculik nie zostal wynalezony w BEL, przeciwnie, dzieki naszym "promotorom" z drugiej ligi wybil sie wyzej. Czy nie jest profesjonalista?
    Nie potrzebowal regularnych startow w UK by byc gdzie jest, a nie oszukujmy sie - jest znacznie wyzej niz wiekszosc.


    Polska to najlepszy zuzel? Byc moze. Dla mnie tak, z roznych powodow. Najlepsza szkola? Kto tak napisal drozd? Bo chyba cie fantazja troche poniosla.
    Chociaz w sumie zalezy. Bo piszesz np o rygorze pracy, o odpowiedzialnosci. No, przy naszej ligowej presji mozna to uznac chyba jako niezla szkole zycia - nie ma miejsca na zabawe, jesli chce sie cos osiagnac.
    W BEL promotorom "chce sie" a nasi prezesi.. musza. To tez jest roznica w podejsciu.

    Ty na podstawie faktow jestes pewien. Ja tam wyznaje, ze posiadanie watpliwosci jest cecha ludzi inteligentnych
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  10. Powrót do góry    #6173
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,887
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Cytat Zamieszczone przez Słoniu Zobacz posta
    A to ciekawostką.KS i GKM się najwyraźniej dogadaly i nawet w przypadku odwołania SEC mecz w niedzielę się odbędzie, tyle że bez udziału Vacula i Antona (chyba że odwołany będzie również turniej DMSJ).
    wtedy za Antona pojedzie Ljung a za Wacule Mroczka lub Koscielski. A moze Chleb Czugunow(czy tam Fajzulin).

  11. Powrót do góry    #6174
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Jednoczesnie Vaculik nie zostal wynalezony w BEL, przeciwnie, dzieki naszym "promotorom" z drugiej ligi wybil sie wyzej. Czy nie jest profesjonalista?
    Nie jest, podobnie jak Lagutowie. Generalnie jako nowy podpunkt FIM od nowego roku należy odbierać wszystkim licencje Ż w wypadku nie zaliczenia obowiązkowych 50 meczy w BEL. Znając koneksje tamtejszych działaczy w FIM i upodobanie naszego wodza do żarcia kawioru w pozycji tyłkiem do toru nie powinno być problemu i dzięki temu ocalimy żużel dla talentów z Zimbabwe.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  12. Powrót do góry    #6175
    Zaawansowany
    Dołączył
    25-08-2002
    Postów
    1,513
    Kliknij i podziękuj
    484
    Podziękowania: 411 w 224 postach
    Macie Panowie wiedzę co w sprawie swojej kariery sportowej robi zawodnik Mroczka Artur?

    Naiwnie sądziłem, że logicznym byłoby żeby szukał zajęcia w Anglii, Danii czy Szwecji a przeglądając (pobieżnie przyznaję) wyniki z lig obcych nigdzie wyżej wymienionego nie widzę.

    Mnie jest go nawet trochę szkoda, bo on jakieś punkty w Anglii swego czasu robił i miał moim zdaniem zadatki na całkiem nienajgorszego ligowca.

    Bardzo dobrze, że sie kluby dogadały w sprawie meczu. Wejściówka dla gości nieco zbyt wysoka.
    "Everyone has a plan until they get punched in the face" M.Tyson


  13. Powrót do góry    #6176
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie ma co umniejszać Anglii. Bez wystepow w tej lidze zawodnicy raczej nie doszliby do poziomu prezentowanego obecnie. Jak przerzucacie sie nazwiskami, to ja tez wtrącę swoje trzy grosze, bo póki co zrobilo sie troche niesprawiedliwie. Z zawodnikow jeżdżących obecnie:







    1) kim byłby dzis ims gdyby go nie wychowaly wolwerhamptony i inne?



    2) gdzie byłby zaciąg ogolnotorunskich Australijczyków? Holder zrobilby ims a Ward byłby Wardem bez Poole?



    3) cala reszta młodzieży uznawana za przyszłość różnych nacji rodzi sie zuzlowo tam a nie u nas



    4) padlo nazwisko drewnianego Zagara - gdyby nie bel to jego drewnowatosc bylaby na poziomie orzecha a nie dzisiejszego dębu



    5) gdzie byliby Janowski, Zmarzlik, nawet Zengota i paru innych, gdyby nie starty tamze?

    6) o Gollobie i jego wypowiedziach nt. Startów w Ipswich przez szacunek nie wspomnę. Co prawda dawno temu, ale on jeden wie, ile mu to dalo w przyszlosci.




    A teraz o tych, co nie jeżdżą:



    1) o Dudku polowa forum pisze, ze jak pojedzie do Anglii, to stanie sie zawodnikiem kompletnym



    2) czy tego samego nie można napisać o Vaculiku, który tez ciągle niespelniony?



    3) nie zniżajmy sie do poziomu przytaczania ruskich jako tych, ktorym nie brakuje, ponieważ im do szczęścia potrzebne są jedynie dziengi i zaden z nich nie będzie idiotycznych wiz zalatwial



    4) Miedziński póki jezdzil, byl zawodnikiem wybijajacym sie; jesli ma traumę po urazach tam odniesionych, no to przykro mi, ale pozostaje nieszczęśliwym wyjątkiem.





    O czymś zapomniałem? Praktycznie każdy zawodnik, który liznal BEL, jest zawodnikiem lpszym, a juz na pewno kazdy Polak.
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 18-08-2016 o 21:46

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    vicar (18-08-2016)

  15. Powrót do góry    #6177
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    wtedy za Antona pojedzie Ljung a za Wacule Mroczka lub Koscielski. A moze Chleb Czugunow(czy tam Fajzulin).
    Ljung tez startuje w SEC.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #6178
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Np. mógłby w sobotę jechać w SEC, gdyby tylko nie dostał bana od jaśnie poświęcających się dla światowego żużla angielskich działaczy.
    Przestań bredzić. Promotorzy angielscy robią żużel za swoje pieniądze, nie dostają kasy z miast. I jeszcze na tym zarabiają ! Mimo całej sportowej wyższości, organizacja żużla w Polsce, wbrew pozorom ma jeszcze wiele do nadrobienia... A Anglii dzień meczowy daje zyski.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 18-08-2016 o 21:57
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #6179
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ja mogę tylko poprzeć Sobotcha i od siebie podkreślić jeszcze wagę BEL w przypadku Australijczyków. Bez Anglii by ich nie było - wszystkich.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  18. Powrót do góry    #6180
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    to ja dla rozluźnienia i z innej beczki zapytam:
    jeżeli, dajmy na to, ekantor wygra z Tarnowem 63:27 a zardzewiała w Rybniku 44:46, to z kim pojedziemy w półfinale? bo nie wiem komu gąbki do baków wrzucić...
    0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 1*, 2*, 0, 0, 0,

  19. Powrót do góry    #6181
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Przestań bredzić. Promotorzy angielscy robią żużel za swoje pieniądze, nie dostają kasy z miast. I jeszcze na tym zarabiają ! Mimo całej sportowej wyższości, organizacja żużla w Polsce, wbrew pozorom ma jeszcze wiele do nadrobienia... A Anglii dzień meczowy daje zyski.
    Następny z krzaków wyleciał i pyskuje nie na temat. Woffinden musiał sporo utopić w tym roku w tej deficytowej organizacji, aż bidula musi teraz łapać dodatkowy etat u siebie. Logiczne.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  20. Powrót do góry    #6182
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Najpierw wyjaśnij może szerzej o tych banach? Kto, kiedy i za co dostał. Bo to bardzo ciekawe jest.
    A Tai aktualnie wraca na Wyspy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  21. Powrót do góry    #6183
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,894
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 4,381 w 3,163 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    to ja dla rozluźnienia i z innej beczki zapytam:
    jeżeli, dajmy na to, ekantor wygra z Tarnowem 63:27 a zardzewiała w Rybniku 44:46, to z kim pojedziemy w półfinale? bo nie wiem komu gąbki do baków wrzucić...
    Z Falubazem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #6184
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z Falubazem.
    energo, ale te gąbki na wszelki wypadek wrzuć Gorzowiakom

  23. Powrót do góry    #6185
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Najpierw wyjaśnij może szerzej o tych banach? Kto, kiedy i za co dostał. Bo to bardzo ciekawe jest.
    Zaiste ciekawe, żadnego Anglikach w SEC, nawet w eliminacjach. Przypadek, czy tylko kiepska organizacja i miasta muszą dopłacać, inaczej niż w wolnorynkowym SGP? Dobranoc.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  24. Powrót do góry    #6186
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,703
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    energo, ale te gąbki na wszelki wypadek wrzuć Gorzowiakom
    Spoko.
    A czy mógłbym prosić o uzasadnienie? Co decyduje o miejscu w tabeli w takim przypadku?
    0, 0, 0, 1, 0, 0, 1, 1*, 2*, 0, 0, 0,

  25. Powrót do góry    #6187
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Zaiste ciekawe, żadnego Anglikach w SEC, nawet w eliminacjach. Przypadek, czy tylko kiepska organizacja i miasta muszą dopłacać, inaczej niż w wolnorynkowym SGP? Dobranoc.
    Pytałem o bany, a nie o to ilu Anglików jeździ w SEC. Tai jeździł.
    Natomiast przede wszystkim mylisz pojęcia, bo to że BSPA ma swoje za uszami i niekoniecznie jej działalność jest pozytywna, to nijak się ma do jakości ligi, tego czy jest ona uniwersytetem i czy tego kto tam jeździ. Bo nie wiem czy to taka liga ogórków. Równie dobrze w KST jeżdżą Miedziak i Gomólski, to też nazwiesz polską ligę ligą ogórków? Z punktu widzenia Anglików tak by można na to patrzeć. Bo dla nich taki Miedziak, to jak dla ciebie Sedgmen, czy Morris. Nie wiem już o co ci chodzi, czy tylko o zdyskredytowanie Anglików (jakieś kompleksy?), czy o SEC, czy jeszcze o coś innego? Ale generalnie, cała ta gadanina, to jest jeden wielki bełkot. To, czy warto jeździć na Wyspach, czy nie warto, to już decyzja samych zawodników. Dla wielu, jak widać warto. Wielu chciałoby jeździć, ale z różnych przyczyn nie może. Nie każdy jest w stanie dostać angaż na Wyspach. Polacy jadą teraz w tak nielicznej grupie nie dlatego, że nie chcą, a zwyczajnie to ICH tam nie chcą. I taka jest prawda.

    Nie wiem z czego sobie kpisz, to tylko pokazuje, jak nikłą masz wiedzę. Taka jest prawda, że żużel w Polsce jest oparty w dużej mierze na miejskiej kasie. A w Anglii to jest prywatny, zarobkowy biznes. Tam nikt nie narzeka, że za dużo meczów. Bo zwyczajnie dzień meczowy, to zarobek. Sam żużel jest mniej popularny przez co potencjał profitu jest mniejszy. Do zasad samej ligi też można się przyczepić (KSM, double upperzy, goście, liga rozstrzelona na cały tydzień bez regularnych kolejek). To wszystko obniża jej prestiż. Ale sama struktura, sama podstawa jest znacznie zdrowsza niż ta w Polsce. Bo tam promotor odpowiada za zobowiązania swoim własnym majątkiem. Słyszałeś przez ostatnie 15 lat, żeby angielski klub zalegał komuś pieniądze?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 19-08-2016 o 00:16
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  26. Powrót do góry    #6188
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    Na pewnym etapie kariery Liga angielska jest bardzo pomocna.
    Potem mozna sie bez niej obejsc,ewentualnie wystapic tam w
    kilkunastu meczach na poczatku sezonu aby wejsc odpowiednio w rytm jazdy.

    Miedzinski ma malo jazdy, prawda,ale to razczej wynik kontuzji niz zaniedbania.
    Liga angielska w tym roku nie byla realna.
    Zanajac jego nastawienie do wyspiarskiego scigania,nawet jak bedzie zdrowy jak ryba ( fizycznie)
    juz tam nie wroci.
    Polska,Szwecja,turnieje indywidualne,roznego rodzaju eliminacje,kilka spotkan w lidze czeskiej,niemieckiej
    i tez mozna zyc.

    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    Spoko.
    A czy mógłbym prosić o uzasadnienie? Co decyduje o miejscu w tabeli w takim przypadku?
    Najpierw bonus a gdy go nie ma,male punkty z RZ.
    Chyba.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  27. Powrót do góry    #6189
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Pytałem o bany, a nie o to ilu Anglików jeździ w SEC.
    To jest ten szlaban czy go nie ma, czy też dziwnym trafem po groźbach ze strony BSPA w 2013 pod adresem Nichollsa wszystkim pozostałym się odechciało? Panowie już dawno żużlowy tort podzielili między siebie, a Ty znów wyskakujesz z tematem za bandę dzieląc włos na czworo - skoro tak źle w tej Polsce z wypłatami, jakim cudem wszyscy najlepsi strannieri co roku tu wracają, a niekoniecznie do Anglii gdzie mają złoto na rączkę po meczu i łatwiej trzymać formę?

    Co do kompleksów, chyba widać z przebiegu dyskusji komu raz dali w dzieciństwie polizać szklane paciorki przez szybę i od tego czasu wciąż się moczy na widok motorów z kierownicą po prawej stronie.

    Wracając do sedna sprawy Miedziak ma jeszcze w tym roku sporo nietuzinkowych trajktorii na MA do odkrycia i salt do przećwiczenia, niech się najpierw wykuruje, a dopiero potem rusza na podbój Świata. Co innego Tajski, liga polska mu się w niedzielę najprawdopodobniej skończy, więc gdzie ma wracać - do Australii polować na białe niedźwiedzie?
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 19-08-2016 o 09:06
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  28. Powrót do góry    #6190
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Poruszyłeś bardzo intrygujący temat, też się nad tym zastanawiam.

    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    to ja dla rozluźnienia i z innej beczki zapytam:
    jeżeli, dajmy na to, ekantor wygra z Tarnowem 63:27 a zardzewiała w Rybniku 44:46, to z kim pojedziemy w półfinale? bo nie wiem komu gąbki do baków wrzucić...
    Art.704.

    W przypadku równych sum punktów meczowych dwóch lub więcej drużyn, o kolejności w tabeli decydują zdobyte punkty meczowe wyłącznie w meczach między tymi drużynami, prezentowane technicznie w oddzielnej tabeli pomocniczej.
    Przy równości punktów meczowych ustalonych w tabeli pomocniczej, o kolejności rozstrzygają zdobyte punkty biegowe w meczach pomiędzy drużynami z równymi sumami punktów meczowych. Jeżeli w tym przypadku zachodzi równość punktów meczowych i biegowych, o wyższej pozycji w tabeli decyduje suma punktów biegowych ze wszystkich meczów.
    Policzyłem te małe punkty i wychodzi na to, że w tej chwili Stal ma ich 638, a Falubaz 621.
    Gdyby padły podane przez Ciebie wyniki, czyli zielonogórzanie wygraliby 63-27, a gorzowianie 46-44 to obie drużyny miałyby po 684 małe punkty. Co wtedy?
    Ten fragment regulaminu nie daje satysfakcjonującej odpowiedzi.

    Nie wiem czy istnieją dodatkowe zapisy w innych dokumentach (np. postanowieniach na sezon 2016), ale jeśli nie, to władze ekstraligi powinny jak najszybciej ogłosić co zrobią w przypadku takiej równości.

    EDIT: Tak sobie myślę, że jeśli nie ma takiego kryterium to na przyszłość można by coś wymyślić, np. promując fair play ustalić, ze lepsza jest drużyna, która ma mniej kartek lub wykluczeń za spowodowanie upadku lub niebezpieczną jazdę. Oczywiście tak sobie tylko gdybam...
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 19-08-2016 o 08:50
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  29. Powrót do góry    #6191
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    To jest ten szlaban czy go nie ma, czy też dziwnym trafem po groźbach ze strony BSPA w 2013 pod adresem Nichollsa wszystkim pozostałym się odechciało? Panowie już dawno żużlowy tort podzielili między siebie, a Ty znów wyskakujesz z tematem za bandę dzieląc włos na czworo - skoro tak źle w tej Polsce z wypłatami, jakim cudem wszyscy najlepsi strannieri co roku tu wracają, a niekoniecznie do Anglii gdzie mają złoto na rączkę po meczu i łatwiej trzymać formę?

    Co do kompleksów, chyba widać z przebiegu dyskusji komu raz dali w dzieciństwie polizać szklane paciorki przez szybę i od tego czasu wciąż się moczy na widok motorów z kierownicą po prawej stronie.
    1. No Kasprzak pojechał w SEC i żadnego bana nie dostał, wbrew temu co pisały SportoweMity.pl.
    2. Pewnie dlatego, że w Polsce mają najwyższe zarobki.
    3. Nie ja tutaj emanuje zwierzęcą nienawiścią w stronę któregokolwiek środowiska. A o tobie można to zdecydowanie powiedzieć. Coś ci Anglicy zrobili. Nie wiem, jakaś upokarzająca praca na saksach? Zgaduję tylko.

    A Miedziak niech sobie robi co chce. Wątpię, żeby w Anglii ktokolwiek go wziął. Od tego zacznijmy. Póki co to skończył sezon w Szwecji i raczej do udanych go nie zaliczy. Do odpadnięcia Masarny przysłużył się bardzo, oj bardzo.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  30. Powrót do góry    #6192
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta

    Miedzinski ma malo jazdy, prawda,ale to razczej wynik kontuzji niz zaniedbania.
    Liga angielska w tym roku nie byla realna.
    Zanajac jego nastawienie do wyspiarskiego scigania,nawet jak bedzie zdrowy jak ryba ( fizycznie)
    juz tam nie wroci.
    Polska,Szwecja,turnieje indywidualne,roznego rodzaju eliminacje,kilka spotkan w lidze czeskiej,niemieckiej
    i tez mozna zyc.
    kingpin

    to i tak macie się z czego cieszyć, ponieważ macie zawodnika ambitnego.
    Nie to co tarnowianie, oni niestety nie mają powodów do zadowolenia, ponieważ mają nie ambitnego Kołodziej - teoria vide Mariusz

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Torretoo za jego przydatny post!

    kingpin (19-08-2016)

  32. Powrót do góry    #6193
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    .

    A Miedziak niech sobie robi co chce. Wątpię, żeby w Anglii ktokolwiek go wziął. Od tego zacznijmy. Póki co to skończył sezon w Szwecji i raczej do udanych go nie zaliczy. Do odpadnięcia Masarny przysłużył się bardzo, oj bardzo.
    A co?Zakontraktowali go jako lidera?

    Jest teoria,szczególnie utrwalana w toruńskim wątku,ze glupota jest pozbywanie sie zawodnika z potencjałem ale mającego slaby sezon.Dlatego frajerstwem bedzie pozbycie sie Holdera i Miedziaka po tym sezonie.
    Jak Miedziak przejezdzi cala zimę na krosie,to klękajcie narody.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Torretoo (19-08-2016)

  34. Powrót do góry    #6194
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie jako lidera, ale jako punktującego zawodnika. A w meczach gdy on jechał, cały trud sezonu się posypał, zaś sam Adrian prezentował się skandalicznie. Uwierzyli mu, a mogli wstawić Madsena/Lamberta/Pieszczka. Generalnie zaliczył chyba komplet upadków i wykluczeń w przeliczeniu na mecz.

    A co do Holdera, to on niestety ma "udany" sezon. I to jest właśnie najgorsze.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #6195
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,449
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Wątpię, żeby w Anglii ktokolwiek go wziął.
    Brali Świderskiego, wzięliby Miedziaka z pocałowaniem ręki. Na upartego mógłby się bawić w żużel ze Stachyrą ligę niżej, w końcu liczy się ilość, a nie jakość.

    Z Anglikami żadnych doświadczeń zawodowych nie mam, prywatne skromne, ale same pozytywne. Cenię sobie wielce czysty angielski akcent i kulturę klas wyższych. Jako kibic żużla natomiast nie akceptuję żałosnych poczynań tamtejszej organizacji. Potrafię ich żal zrozumieć, spadek z piedestału boli, robią co dyktuje im własny interes i kolonialna mentalność, a mój uśmiech politowania budzą jedynie ich panegiryści, na jakich można czasem natrafić na tym forum.

    W żaden sposób nie porównałbym tego do Twojego uprzedzenia w stosunku do Adriana, które wylewasz tu całymi wiadrami od dłuższego czasu.

    Zresztą o czym tu gadać, znowu przemilczasz niewygodne fakty, a wyciągasz ni z gruchy i ni pietruchy jakiegoś Kasprzaka byle tylko dalej bić pianę. Co mu niby może BSPA zrobić? Pewnie się pociął ze śmiechu jak usłyszał o karze. Szkoda czasu, naprawdę.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  36. Powrót do góry    #6196
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nie jako lidera, ale jako punktującego zawodnika. A w meczach gdy on jechał, cały trud sezonu się posypał, zaś sam Adrian prezentował się skandalicznie. Uwierzyli mu, a mogli wstawić Madsena/Lamberta/Pieszczka. Generalnie zaliczył chyba komplet upadków i wykluczeń w przeliczeniu na mecz.

    A co do Holdera, to on niestety ma "udany" sezon. I to jest właśnie najgorsze.
    Przeciez wstawiali Madsena i Lamberta.
    Szalu nie bylo.
    Madsen mial chyba tylko jeden czy dwa mecze bardzo dobre,reszta na poziomie Miedziaka.
    Lambert tez niczym nie zachwycil.
    Tak naprawde to Miedziak wybitnie popsul im chyba "tylko" 3 mecze.Reszte jechal,powiedzialbym, na swoim tegorocznym poziomie.
    Upadki i wykl.? Niestety.To juz od kilku lat znak firmowy Adriana.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-08-2016 o 15:13
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  37. Powrót do góry    #6197
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Jakie niewygodne fakty? Póki co to ty przemilczasz. Nie odniosłeś się ani zdaniem do tego, co pisałem o strukturze właścicielskiej klubów na Wyspach i jak bardzo przewyższa to polskie kluby, które bez pomocy miast (w większości) nie istnieją. Być może dlatego tam płacą mniej i dlatego mają gorszy lineup. Ja wiele rzeczy też nie akceptuję. Przede wszystkim KSM. Ale to nie powód aby odzierać tamtejszy żużel z jakiejkolwiek wartości. Liga nie jest na tak niskim poziomie, jak próbujesz to niektórym wmówić (pewnie nawet jej nie oglądasz...). A objeżdżenie na trudnych torach jeszcze nikomu nie zaszkodziło. Oczywiście - da się bez, co pokazują przykłady wielu zawodników. Choć nie wiemy, czy taki Łaguta, Dudek albo Emil nie jechaliby jeszcze lepiej po pełnym sezonie na Wyspach. Moim zdaniem raczej tak. Chociaż nie każdy ma tak odporny organizm by znosić wiele startów.


    Do Adriana nic nie mam. Stwierdziłem jedynie fakt, że zawalił sezon Masarnie (choć gdyby nie fixiarze Hancocki, to i tak by starczyło na PO). Oraz drugi fakt, że był blisko 100% skuteczności w statystyce w/mecz. Chcesz wprowadzać cenzurę i pewnych rzeczy tu pisać nie można? Tobie natomiast warto gardzić Morrisami i innymi?

    Nie podoba ci się żużel na Wyspach, to go po prostu nie oglądaj/nie śledź. Ale pogardzać trzecią ligą świata, która niewiele odbiega poziomem od PL i SWE, to jednak niepoważne. Krytykuj konkretne rzeczy, a nie żużel na Wyspach z zasady. Wtedy może będzie cię można traktować poważnie. Wbrew pozorom, prędzej padnie żużel w PL niż w Anglii.

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Przeciez wstawiali Madsena i Lamberta.
    Szalu nie bylo.
    Madsen mial chyba tylko jeden mecz wybitny,reszta na poziomie Miedziaka.
    Lambert tez niczym nie zachwycil.
    No jakoś dziwnym zbiegiem okoliczności drużyna jechała swojego maxa, kiedy Adrian miał "kontuzję". Potem faktyczna kontuzja Kylmaekorpiego wszystko pomieszała. Wrócił Miedziak, sezon poszedł się pi#rdolić. Wiadomo, przy znacznym udziale Hancocka i Pitera.
    Występy w Malilla (bezpośredni rywal) i u siebie z Rospiggarną przybiły gwoźdź do trumny. Pomijam już to, że gość kasował nawet swoich.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 19-08-2016 o 15:11
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  38. Powrót do góry    #6198
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    To po co stawiali znowu na Miedzaka?
    Mogli do konca walkowac Lamberta czy Madsena.
    Pewnie by na tym lepiej wyszli.
    Sami sa sobie winni,bo Miedziak po dobrym poczatku w Polsce,potem nigdzie nie jechal dobrze.
    Czy Ty majac do swojej dyspozycji tych trzech,powolywalbys tego najslabszego?
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 19-08-2016 o 15:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  39. Powrót do góry    #6199
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No tak. Pewnie, że mogli i to jest oczywisty błąd. Też jestem tego zdania. Ale wierzyli w niego naiwnie. Czy to coś zmienia w kwestii tego, że Miedziak zawalił sezon Masarnie koncertowo? Jak go odstawili, to było już za późno (nie byłoby gdyby nie Hancocki...).
    A w KST np. jak zamienili na jeden mecz Miedziaka i Gomólskiego numerami 12/10, to Gomólski pojechał swój najlepszy mecz przy średnim Adrianie. Potem ustawienie wróciło do klasycznego. Ciekawi mnie to dlaczego.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 19-08-2016 o 15:21
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    kingpin (19-08-2016)

  41. Powrót do góry    #6200
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,703
    Kliknij i podziękuj
    7,802
    Podziękowania: 7,394 w 4,358 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Nie ma co umniejszać Anglii. Bez wystepow w tej lidze zawodnicy raczej nie doszliby do poziomu prezentowanego obecnie. Jak przerzucacie sie nazwiskami, to ja tez wtrącę swoje trzy grosze, bo póki co zrobilo sie troche niesprawiedliwie. Z zawodnikow jeżdżących obecnie:







    1) kim byłby dzis ims gdyby go nie wychowaly wolwerhamptony i inne?



    2) gdzie byłby zaciąg ogolnotorunskich Australijczyków? Holder zrobilby ims a Ward byłby Wardem bez Poole?



    3) cala reszta młodzieży uznawana za przyszłość różnych nacji rodzi sie zuzlowo tam a nie u nas



    4) padlo nazwisko drewnianego Zagara - gdyby nie bel to jego drewnowatosc bylaby na poziomie orzecha a nie dzisiejszego dębu
    utarło sie, ze drewnowatosc to wada zuzlowca. A przeciez niekoniecznie tak jest. Zreszta ciezko to potraktowac jak argument, o czym za chwile


    5) gdzie byliby Janowski, Zmarzlik, nawet Zengota i paru innych, gdyby nie starty tamze?
    Nie wiem i ty tez nie wiesz. Mozna odbic pileczke: Gdzie sa zawodnicy z wysp, ktorzy tam jezdza (i nigdzie indziej)

    6) o Gollobie i jego wypowiedziach nt. Startów w Ipswich przez szacunek nie wspomnę. Co prawda dawno temu, ale on jeden wie, ile mu to dalo w przyszlosci.




    A teraz o tych, co nie jeżdżą:



    1) o Dudku polowa forum pisze, ze jak pojedzie do Anglii, to stanie sie zawodnikiem kompletnym
    Zgadza sie, sam tak twierdze. Kwestii tego, ze UK moze nauczyc zuzla nie neguje. Mimo to ze Dudek tam nie jezdzi jest zawodnikiem z gornej polki, prawda?


    2) czy tego samego nie można napisać o Vaculiku, który tez ciągle niespelniony?
    Aha.. to w takim razie co maja powiedziec Iverseny, Lindgreny itp - ktorzy mlocili w tej BEL - czy oni sa wg ciebie spelnieni?


    3) nie zniżajmy sie do poziomu przytaczania ruskich jako tych, ktorym nie brakuje, ponieważ im do szczęścia potrzebne są jedynie dziengi i zaden z nich nie będzie idiotycznych wiz zalatwial
    Wolne zarty. Kazdy z zawodnikow, gdziekolwiek nie jezdzi,robi to dla pieniedzy. A przyklad BEL podobno jest tu idealny, w koncu tam promotorzy zarabiaja, czyli biznes sie kreci.

    4) Miedziński póki jezdzil, byl zawodnikiem wybijajacym sie; jesli ma traumę po urazach tam odniesionych, no to przykro mi, ale pozostaje nieszczęśliwym wyjątkiem.
    Nie wiem czy Miedziak zrezygnowal z powodu traumy czy po prostu mu sie nie chce. Ale nie on jeden zrezygnowal. Wiecej zrezygnowalo niz kontynuuje przygode z BEL.



    O czymś zapomniałem? Praktycznie każdy zawodnik, który liznal BEL, jest zawodnikiem lpszym, a juz na pewno kazdy Polak.
    Podsumowanie brzmi banalnie. Jedz do Anglii - bedziesz lepszy.
    Chyba jednak zuzel jest bardziej skomplikowany.. w koncu kazdy - albo prawie kazdy - chce byc mistrzem swiata wiec kazdy powinien zasuwac w UK az nim zostanie.

    Dla mnie liga jak kazda inna, chociaz mocno amatorska. Nie jestem fanem, ale tez nie hejtuje jej. Zwyczajnie sie nie dziwie, ze zawodnicy maja z nia nie po drodze.
    Swoja droga, jesli promotorzy potrafia na niej zarobic to dziwne jest, ze nie daza do rozwoju by zarabiac znacznie wiecej. Ciekawym opinii ekspertow dlaczego tak jest - w koncu zdrowa podbudowa jest
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  42. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Adasko68 (19-08-2016), Howard (19-08-2016), kingpin (19-08-2016)

  43. Powrót do góry    #6201
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A w KST np. jak zamienili na jeden mecz Miedziaka i Gomólskiego numerami 12/10, to Gomólski pojechał swój najlepszy mecz przy średnim Adrianie. Potem ustawienie wróciło do klasycznego. Ciekawi mnie to dlaczego.

    Pewnie przeciwnik slaby.
    Miedzial z 10 przegral tylko 2 x z Woffindenem,o ile sie nie myle.
    Wiec wstydu raczej nie bylo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Powrót do góry    #6202
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No nie wiem czy WTS z Drabikiem jest taki słaby. Moim zdaniem to był najlepszy mecz KST w sezonie (u siebie). I najlepszy mecz Gomólskiego. Więc nie rozumiem, czemu nie dostał więcej szans z premiującego nr 12.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  45. Powrót do góry    #6203
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,178
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,873 w 4,882 postach
    Moze Vacul nie chcial jezdzic z Miedzinem,choc nie przypominam sobie aby w tym meczu sobie na torze przeszkadzali.

    WTS z Drabolem nie jest slaby,ale na MA rozegrali najslabszy mecz w sezonie.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Powrót do góry    #6204
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,519
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No to Vacul na 11 i za jednym razem koniec premiowania Holdera
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  47. Powrót do góry    #6205
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Kwestii tego, ze UK moze nauczyc zuzla nie neguje. Mimo to ze Dudek tam nie jezdzi jest zawodnikiem z gornej polki, prawda?
    Wiesz, dla mnie to stwierdzenie wyczerpuje temat, każde inne zagadnienie można roztrząsać długo i może rzeczywiście nie warto Anglia nie musi być dla porządnego zawodnika tematem permanentnym, większości wystarczą dwa-trzy sezony żeby nabyć możliwych szlifów.

    Co do samego Dudka, podniósłby tam swoje możliwości w ofensywie, które teraz ciągle są na dość niskim poziomie. A w kwestii pieniądzów, nie dziw się, że nie ma kokosów, mimo że są zyski jako takie. Gdyby kluby w Anglii miały dotacje, znalazły by się i kokosy. U nas z kolei dotacja jest po to, żeby klub nie zbankrutował, choć i tak paru się nie udało tego uniknąć. To chyba powinno Cię usatysfakcjonować

  48. Powrót do góry    #6206
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,703
    Kliknij i podziękuj
    7,802
    Podziękowania: 7,394 w 4,358 postach
    Po czesci usatyfkacjonowal. Tzn napisales cos co wie w sumie kazdy, ale jednak nikt brytolom nie broni znajdowac wielu sponsorow i podnosic rangle zuzla (zamiast tego ja obnizaja idiotycznymi regulaminami).
    Zreszta.... ja sie tam na dotacjach w innych krajach nie znam
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  49. Powrót do góry    #6207
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Tylko co masz na myśli pisząc o podnoszeniu rangi żużla? Skoro w Anglii składy są jakie są i promotorzy wychodzą na tym do przodu, to im nie zależy aby zbyt dużo topowych zawodników ściągać, bo musieliby ponieść większe koszta na kontrakty
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  50. Powrót do góry    #6208
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,703
    Kliknij i podziękuj
    7,802
    Podziękowania: 7,394 w 4,358 postach
    Ale moze im zalezy zeby zarabiac na tym wiecej? Czy twierdzisz, ze nie ma szans i nie da sie?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  51. Powrót do góry    #6209
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Nie wiem, może obliczyli że kontrakty większej ilości gwiazd byłyby wyższe niż ewentualne dodatkowe przychody

    Nadal nie rozumiem do końca o co pytasz. Czemu czego nie robią angielscy promotorzy? Może sponsorów pozyskują na tyle na ile mogą.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  52. Powrót do góry    #6210
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    EDIT: Tak sobie myślę, że jeśli nie ma takiego kryterium to na przyszłość można by coś wymyślić, np. promując fair play ustalić, ze lepsza jest drużyna, która ma mniej kartek lub wykluczeń za spowodowanie upadku lub niebezpieczną jazdę. Oczywiście tak sobie tylko gdybam...
    Wedlug mnie powinno decydowac miejsce z poprzedniego sezonu w takim wypadku.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •