Strona 14 z 26 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 586 do 630 z 1142

Wątek: Unia Tarnów 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #586
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez DonKamillo Zobacz posta
    Dokładnie, jest śledztwo i będzie (oby wkrótce) werdykt. To w takim razie może środowisko Tarnowskie z rodziną Rempały na czele przestanie najeżdżać na Kacpra i poczeka na ustalenia z prokuratury?
    Kacper był winny wypadku i został z powtórki wykluczony. Ale śmierci winien byl brak kasku na głowie. I trzeba ustalić czemu go na tej głowie nie było.
    Środowisko tarnowskie ? Ja nie widzę, poza ludźmi na FB, jakiejś nagonki w mediach. Widzę za to dziennikarzy z Rybnika oraz samego Prezesa, którzy broniąc Kacpra oskarżają jednocześnie Krystiana o niezapięty kask. Nie mówiąc, że zachowanie Waszej drużyny także pozostawiało sporo do życzenia, m.in. trening zorganizowany w dniu pogrzebu, podczas gdy większość zawodników w PL mogła spokojnie wybrać się na uroczystości. Dziwi mnie również brak jakiejkolwiek reakcji Woryny, który mógłby nawet jakiemuś papudze dać do napisania jakikolwiek, nawet lakoniczny tekst - oświadczenie. Zamiast tego młody wrzuca sobie uśmiechnięte foteczki z gierki na Orliku z dawnym oficerem SB... Żeby nie było - nie mam nic przeciwko temu, że gra, że jeździ i trenuje, ale skończmy z tą obłudą, jakoby Kacper tak to przeżywał, że nie może nawet wydać oświadczenia, a rodzina musi go pilnować, żeby czegoś sobie nie zrobił, bo to akurat brzmi wręcz groteskowo...


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  2. Powrót do góry    #587
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Nie ma takiej mozliwosci bo tak powiedzial pan sprzedawca w sklepie, co potwierdzilo kilku forumowych motocyklistow-hobbystow.
    Masz wypowiedź jeszcze jednego hobbysty:

    Rafał Sumowski: Tragedia Krystiana Rempały wstrząsnęła żużlowym światem i tradycyjnie wywołała dyskusję na temat bezpieczeństwa na torze. Co pana zdaniem było przyczyną wypadku?

    Grzegorz Dzikowski: Oglądałem ten wyścig kilkukrotnie w zwolnionym tempie. Dla mnie to był po prostu mały błąd techniczny Kacpra Woryny, ale cała tragedia wynika z tego, że z głowy Krystiana spadł kask. Nie powinno się zrzucać odpowiedzialności za tragedię na Worynę. Owszem, startował on z dopiero co zaleczoną kontuzją, ale lekarze medycyny sportowej wiedzą, że żużlowcy to nie normalni śmiertelnicy i mają większe możliwości niż przeciętny człowiek. Zawodnicy zresztą sami czują, czy są w pełni sił, czy nie. Nikt nie chce ryzykować zdrowiem i życiem.

    Czy można było uniknąć kolejnej śmierci na torze?

    Według mojej wiedzy obecne zabezpieczenia sprawiają, że prędzej zawodnikowi urwie głowę niż zawiedzie kask. Szczególnie, jeśli mówimy o powszechnie używanym obecnie zapięciu na dwie obrączki. Nie wierzę, bo wiem, że zawodnik tej klasy, co Krystian, miał w kasku zapięcia na nity. Co było jednak właściwą przyczyną tragedii? Tego nie wiemy.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  3. Powrót do góry    #588
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Jesli kask byl niezapiety to co ma Woryna przeżywać? Popelnil blad, ktorych wiele na zuzlowych torach , ale gdyby kask byl na glowie Śp. Krystiana w momencie uderzenia o tor to nic by sie nie stalo. Przeciez podobnych wypadkow na 1 łuku było wiecej w przeszlosci i jakos kask nikomu nie spadl.

  4. Powrót do góry    #589
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Co do Martyny - nie znam jej, ale piosenki to ona nagrywała już od dawna, teraz tylko podkłada je pod filmiki z Krystianem. Nie rozumiem natomiast stwierdzenia, że Jacek ma prawo do przeżywania żalu, ale ona nie bardzo ?!
    Że co? A niby kto tak twierdzi? Czym innym jest jednak przeżywanie żalu, a czym innym publiczna fala jadu i oskarżeń połączona z nawoływaniami do ostracyzmu.

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kingpin (23-06-2016)

  6. Powrót do góry    #590
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Że co? A niby kto tak twierdzi? Czym innym jest jednak przeżywanie żalu, a czym innym publiczna fala jadu i oskarżeń połączona z nawoływaniami do ostracyzmu.
    Moja wypowiedź odnosiła się do posta użytkownika - Patryk2, a dokładniej do tego fragmentu:

    O ile oświadczenia Jacka nie będę komentował, ponieważ ma prawo do ogromnego żalu o tyle zachowanie tej smarkuli Martyny przekracza ludzkie granice, nagrywanie piosenek, usuwanie niewygodnych komentarzy, kpina, obawiam się, że dziewczyna na śmierci brata chce odegrać pierwszoplanową gwiazdkę - żenada.

    Co do wpisu Martyny - czytałem i uważam, że w wielu momentach daje się ponieść tej całej histerii internetowej i nagonce na Worynę. Ma jednak prawo pisać, jako Martyna Rempała i tyle. Nawet jak pisze głupoty, to pamiętajmy, że to młoda dziewczyna, która przeżywa dramat, a nie wyrachowany Prezes klubu - różnica ogromna.


    Pozdrawiam

    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Jesli kask byl niezapiety to co ma Woryna przeżywać? Popelnil blad, ktorych wiele na zuzlowych torach , ale gdyby kask byl na glowie Śp. Krystiana w momencie uderzenia o tor to nic by sie nie stalo. Przeciez podobnych wypadkow na 1 łuku było wiecej w przeszlosci i jakos kask nikomu nie spadl.

    Nie ma co przeżywać, masz rację. W końcu to nie jego wina. K*rwa widać, że niektórzy tutaj napiszą byle co, aby tylko napisać.

    Jakbyś nieumyślnie spowodował czyjś uraz, to nie przeżywałbyś ? Obyś się nigdy nie przekonał.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  7. Powrót do góry    #591
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Co do wpisu Martyny - czytałem i uważam, że w wielu momentach daje się ponieść tej całej histerii internetowej i nagonce na Worynę. Ma jednak prawo pisać, jako Martyna Rempała i tyle. Nawet jak pisze głupoty, to pamiętajmy, że to młoda dziewczyna, która przeżywa dramat, a nie wyrachowany Prezes klubu - różnica ogromna.
    Czyli tak jak pisałem wcześniej - usprawiedliwiamy bo trauma. Szkoda tylko, że mało kto widzi, że w każdym kolejnym takim wpisie czy oświadczeniu rodzina Rempałów posuwa się coraz dalej. I mam tylko nadzieję, że ten rzekomy ostry wywiad Jacka dla Faktu okaże się nieprawdą, bo to raczej ostatnia rzecz jaka w chwili obecnej jest potrzebna.

  8. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Gadol (22-06-2016), młody_piernik (23-06-2016)

  9. Powrót do góry    #592
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Czyli tak jak pisałem wcześniej - usprawiedliwiamy bo trauma. Szkoda tylko, że mało kto widzi, że w każdym kolejnym takim wpisie czy oświadczeniu rodzina Rempałów posuwa się coraz dalej. I mam tylko nadzieję, że ten rzekomy ostry wywiad Jacka dla Faktu okaże się nieprawdą, bo to raczej ostatnia rzecz jaka w chwili obecnej jest potrzebna.
    Żyjemy w XXI wieku i każdy na swoim prywatnym koncie na FB może pisać co chce. Ludzie śledzą każdy ruch w sieci Martyny i stąd jest to nagłaśniane, ale jest ogromna różnica pomiędzy wpisami na prywatnym koncie FB, a wywiadem lub też wypowiedzą w żużlowych mediach (tak jak zrobił to JR i Mrozek). Mnie wpisy Martyny niekoniecznie się podobają, ale tak jak pisałem - takie mamy czasy, że każdy w sieci może się wypowiedzieć jak chce.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  10. Powrót do góry    #593
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2016
    Postów
    139
    Kliknij i podziękuj
    176
    Podziękowania: 137 w 50 postach
    Savage nie wydaje Ci sie ,że wystarczająco nawet za wszystkich klacha i klepie młoda Rempałowa i tata Jacek ?
    I jeszcze mało Ci tego ,uważasz ,że to OK wiec brakuje Ci jeszcze komentarzy Woryny... To dopiero byłaby bomba.
    Napisz w kilku podpunktach co powinien robić i mówić Kacper w tych ostatnich dniach i powiedz kiedy powinien sie przestać tak zachowywać i tak mówic jak zasugerujesz...

    Z dnia na dzień rośnie coraz wieksze napiecie na lini Tarnów-Rybnik .Równiez dzieki Tobie.
    Ja np. mam dośc nazywania Rybniczan ,kombinatorami ,mordercami ,przekretaczami ,bezdusznikami i wieloma innymi przymiotnikami.Włossie jeży.
    A zawody dopiero sie zbliżają.

    Odpowiedz prosze prosze w kilku podpunktach na to jedno pytanie.

  11. Powrót do góry    #594
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Nie ma co przeżywać, masz rację. W końcu to nie jego wina. K*rwa widać, że niektórzy tutaj napiszą byle co, aby tylko napisać.

    Jakbyś nieumyślnie spowodował czyjś uraz, to nie przeżywałbyś ? Obyś się nigdy nie przekonał.

    Pozdrawiam
    Nie rozumiem, Woryna spowodowal wypadek. Wypadek, ktory jesli kask bylby zapiety na pewno nie byl by smiertelny.
    A jesli kask byl zapiety to problem moze miec producent kasku.

  12. Powrót do góry    #595
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Żyjemy w XXI wieku i każdy na swoim prywatnym koncie na FB może pisać co chce. Ludzie śledzą każdy ruch w sieci Martyny i stąd jest to nagłaśniane, ale jest ogromna różnica pomiędzy wpisami na prywatnym koncie FB, a wywiadem lub też wypowiedzą w żużlowych mediach (tak jak zrobił to JR i Mrozek). Mnie wpisy Martyny niekoniecznie się podobają, ale tak jak pisałem - takie mamy czasy, że każdy w sieci może się wypowiedzieć jak chce.
    W necie każdy bez żadnych ograniczeń może sobie pisać co chce? Mam to stwierdzenie traktować jako żart dla rozluźnienia atmosfery?

  13. Powrót do góry    #596
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    Jesli kask byl niezapiety to co ma Woryna przeżywać? Popelnil blad, ktorych wiele na zuzlowych torach , ale gdyby kask byl na glowie Śp. Krystiana w momencie uderzenia o tor to nic by sie nie stalo. Przeciez podobnych wypadkow na 1 łuku było wiecej w przeszlosci i jakos kask nikomu nie spadl.
    Szczerze to interesuję się żużlem 20 lat, widziałem setki zawodów i bardzo rzadko (teraz w ogóle sobie nie przypominam) widziałem wypuszczenie przez zawodnika wyprostowanego motocykla w drugiego zawodnika na pierwszym łuku. Więc trochę cię poniosło
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  14. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (22-06-2016), savage (22-06-2016)

  15. Powrót do góry    #597
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez Zboczeniec z lasu Zobacz posta
    Savage nie wydaje Ci sie ,że wystarczająco nawet za wszystkich klacha i klepie młoda Rempałowa i tata Jacek ?
    I jeszcze mało Ci tego ,uważasz ,że to OK wiec brakuje Ci jeszcze komentarzy Woryny... To dopiero byłaby bomba.
    Napisz w kilku podpunktach co powinien robić i mówić Kacper w tych ostatnich dniach i powiedz kiedy powinien sie przestać tak zachowywać i tak mówic jak zasugerujesz...
    Nie mam pojęcia co powinien napisać / powiedzieć Woryna. O to powinieneś zapytać rodziny Rempałów, która ewidentnie ma z tym problem. Może wystarczyło, aby napisał #KrystianTrzymajSię, albo cokolwiek - nie mam pojęcia. Mnie on nie musi przepraszać, ani pocieszać. Widzę tylko jedno - to nie jest tak, jak twierdził Mrozek, że Kacper jest wrakiem, że trzeba go pilnować, bo nie wiadomo co zrobi, że strasznie to przeżywa - i od razu prostuję: nie mam zamiaru nikogo pouczać jak w takiej sytuacji ma żyć po tragedii... Rozumiem tylko trochę Jacka, którego Mrozek prosi o wsparcie dla Woryny, który niby jest taki załamany, a w dniu pogrzebu Kacper jeździ na treningu, a parę tygodni potem wraca do aktywności online ze zdjęciami z gierki na Orliku. Zapewne Rempałowie liczyli, że przerwie milczenie w social mediach, nawet jakimś lakonicznym wpisem w stylu: Łączę się w bólu z rodziną Rempałów, ale trzeba żyć dalej - nie wiem, cokolwiek. Staram się odczytać co Jacek chciał przekazać między wierszami w swoim wywiadzie dla SF.PL

    Z dnia na dzień rośnie coraz wieksze napiecie na lini Tarnów-Rybnik .Równiez dzieki Tobie.
    Ja np. mam dośc nazywania Rybniczan ,kombinatorami ,mordercami ,przekretaczami ,bezdusznikami i wieloma innymi przymiotnikami.Włossie jeży.
    Również dzięki mnie ?! Zauważ, że po długiej ciszy w temacie, odezwałem się dopiero po wypowiedzi Mrozka (możesz sobie to prześledzić w temacie), a do używania w/w epitetów jest mi daleko. Szczerze mówiąc - nie poczuwam się do winy przy rosnącym napięciu.


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  16. Powrót do góry    #598
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Odnośnie zapięcia kasków, tutaj widać to bardzo dokładnie jak ono funkcjonuje, na przykładzie Karpova.

    3:10

    https://www.youtube.com/watch?v=Hb_m5Au11jQ
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  17. Powrót do góry    #599
    Użytkownik
    Dołączył
    17-04-2016
    Postów
    139
    Kliknij i podziękuj
    176
    Podziękowania: 137 w 50 postach
    No włąsnie ,nie wiesz ,nie masz pojecia ale powinien... :/

    Wiesz co by było gdyby cos powiedział ?
    Kazde jego zdanie czy zachowanie byłoby interpretowane na dziesiatki sposobów i bylibysmy świadkami jeszcze wiekszej jatki.
    Daruje sobie ten sąd ostateczny.

  18. Powrót do góry    #600
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Ja tam widzę najzwyklejsze nawoływanie do linczu. Deklaracje typu "nie odpuścimy póki winni nie zostaną ukarani", albo "w pamięci kibiców Woryna na zawsze zostanie zapamiętany jako sprawca śmiertelnego wypadku Krystiana" najdobitniej na to wskazują. Czyli musi być tak jak my to widzimy, bo inaczej "zło znów zatryumfuje". Spoko, wszystko można usprawiedliwiać traumą (to znaczy nie wszystko, ale jak czytam niektórych to mam wątpliwości), ale w mojej opinii to przestaje być normalne.
    Nie odpuscimy do poki winni nie zostana ukarani - winny ewentualnego niedopiecia/niedopasowania kasku juz sie ukaral nieodwracalnie i najciezej.
    ale jesli Rempalowie uwazaja, ze byli w tym wszystkim inni wspolwinni to maja prawo sie domagac konsekwencji, albo chociaz ujawnienia prawdy, bo Krystian juz swojej wersji nie przedstawi.

    w pamieci kibicow Woryna na zawsze zostanie zapamietany jako sprawca smiertelnego wypadku Krystiana - no sprawca byl, wiec nie wiem gdzie tu ciezki orzech? Moze nie kazdy go od razu za to obciazy, ale byl winny upadku, czyli cegielke do tego dolozyl.

    Mozesz tam widziec co chcesz, ale to sa zupelnie naturalne i niezmanipulowane stwierdzenia. Jedyna manipulacja w tym wszystkim to ta twoja.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  19. Powrót do góry    #601
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Zasugerowałem wyraźnie, że z wypowiedzi Rempałów wynika, że czegoś takiego oczekiwali. Napisałem wyraźnie wcześniej, że mnie Woryna przepraszać nie musi.

    Pozdro
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  20. Powrót do góry    #602
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Mozesz tam widziec co chcesz, ale to sa zupelnie naturalne i niezmanipulowane stwierdzenia. Jedyna manipulacja w tym wszystkim to ta twoja.
    No tak, przecież ja zawsze manipuluję. Obsesja...

  21. Powrót do góry    #603
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Czyli musi być tak jak my to widzimy, bo inaczej "zło znów zatryumfuje". Spoko, wszystko można usprawiedliwiać traumą (to znaczy nie wszystko, ale jak czytam niektórych to mam wątpliwości), ale w mojej opinii to przestaje być normalne.



    Dla mnie to manipulacja. No, ale może mam do czynienia z biegłym psychologiem. Wtedy zwracam honor.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  22. Powrót do góry    #604
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Po raz kolejny chcą nas oszukać i zło pewnie znów zwycięży... Ludzie nie wierzcie we wszystko co podają wam w mediach.My doskonale wiemy jak z tym jest co jest prawdą a co bajką byście ją kupili ....Jest tyle rzeczy ,które chciałabym poruszać (...)
    ... i dalej zaczyna się jazda w jednym kierunku. To nie są moje słowa. No ale ten cytat jest pewnie kolejną manipulacją.

  23. Powrót do góry    #605
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    1). Ale dowodów na to nie ma i pewnie już nigdy nie będzie.
    Bezpośrednich nie, co najwyżej pośrednie:

    Co Jacek Rempała wie na pewno? Że jego syn miał zapięty kask. A tu w dniu feralnego meczu aż huczało w parku maszyn, że ten kask był niedopięty. Być może pod wpływem emocji Jacek Rempała nie chce przyjąć czegoś do wiadomości, być może byłoby to zbyt bolesne… Krystian Rempała korzystał z kasków firmy Arai. Jednej z najlepszych i najdroższych na rynku. Posiadają one wszelkie możliwe homologacje.

    Jacek Rempała mówi, że kaski mają różne zapinki, że w niektórych kaskach pasek zwisa. Zadałem sobie trud i przejrzałem galerie z tegorocznych występów Krystiana. Kask Arai, ciemno-niebieski kolor, grafika z elementami różu/fioletu na górze. I na żadnym zdjęciu, z różnych ujęć, z tegorocznych występów pasek nie zwisa… Znalazłem nawet zdjęcie z zawodów z Gdańska, gdzie widać czerwony bolec po lewej stronie szyi Krystiana. To oznaka, że kask jest zapięty, bo w taki sposób działa zapinka w kaskach Arai, że przekłada się pasek z jednej strony na drugą i zaciska specjalnym bolcem. Z rozmachu obejrzałem jeszcze zdjęcia z 2015 roku. Krystian w barwach Stali Rzeszów, kask firmy Arai, pomarańczowo-żółty. Na każdym zdjęciu zapięty, na żadnym nie wisi żaden pasek, na niektórych ujęciach widać nawet czerwony bolec. Znowu po lewej stronie kasku, a nie w okolicach klatki piersiowej.

    Pasek zwisa tylko na zdjęciach z Rybnika, z czerwonym bolcem w okolicach klatki piersiowej. Nawet jeśli był to tylko plastikowy element, jak twierdzi Jacek Rempała, którego większość żużlowców nie zapina, skoro nie wpływa on na bezpieczeństwo, to dlaczego na pozostałych zdjęciach jest on u Krystiana zapięty?

    https://lukaszkuczera.wordpress.com/2016/06/07/w-obronie-kacpra-woryny-cz-2/
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  24. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Buszmen (23-06-2016), Malin017 (23-06-2016), Zboczeniec z lasu (23-06-2016), młody_piernik (23-06-2016)

  25. Powrót do góry    #606
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,018
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Daje to wiele do myślenia. Fakt.

  26. Powrót do góry    #607
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Ech, smutno mi się robi, bo z jednej strony dochodzi do linczu, a z drugiej sporo osób jest w żałobie i głupio im coś wytykać... Pytanie brzmi: gdzie tkwi granica, do której rozpacz usprawiedliwia ślepotę, głupotę i upartość?
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  27. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    Gadol (23-06-2016), kingpin (23-06-2016)

  28. Powrót do góry    #608
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta

    [/COLOR]Co do wpisu Martyny - czytałem i uważam, że w wielu momentach daje się ponieść tej całej histerii internetowej i nagonce na Worynę. Ma jednak prawo pisać, jako Martyna Rempała i tyle. Nawet jak pisze głupoty, to pamiętajmy, że to młoda dziewczyna, która przeżywa dramat, a nie wyrachowany Prezes klubu - różnica ogromna.
    Dramat mozna przezywac na wiele sposobow,akurat ona wybrala najgorszy.
    Nie chce jej oceniac zbyt surowo,bo moze faktycznie jest normalna,fajna dziewczyna tyle,ze nie bardzo sobie z ta tragedia radzi.
    Pasowaloby jednak aby sie nieco wyciszyla,przynajmniej do zakonczenia sledztwa prokuratorskiego,bo moze sie faktycznie okazac,ze
    glowna przyczyna tego,ze skutki karambolu byly tak tragiczne ,byla lekkomyslnosc samego Krystiana.
    Sama hejtuje dalsza rodzine,dzialaczy z Rybnika a za chwile ona moze byc hejtowana.
    Wielu ludziom moze sie nie podobac jej zachowanie i odbierac jako lansowanie wlasnej osoby.
    Rodzice powinni jej na chwile odciac internet.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 23-06-2016 o 07:26
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  29. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Mildura (24-06-2016), Sajgon (23-06-2016), sobotch (23-06-2016)

  30. Powrót do góry    #609
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Jak dla mnie debata o kasku Krystiana jest, w przybliżeniu, na poziomie rozważań o winie rowerzystki bez kasku potrąconej przez pijanego kierowcę.

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Roberto za jego przydatny post!

    miles (23-06-2016)

  32. Powrót do góry    #610
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Roberto Zobacz posta
    Jak dla mnie debata o kasku Krystiana jest, w przybliżeniu, na poziomie rozważań o winie rowerzystki bez kasku potrąconej przez pijanego kierowcę.
    Kask rowerowy akurat w wypadku samochodowym nie pomoże jak dopasowany i zapięty kask motocyklowy w analogicznej sytuacji. Nie ten poziom ochrony.

    W sumie Krystian mógł do tego biegu takowy założyć jak niedopięty/niedopasowany motocyklowy.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  33. Powrót do góry    #611
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Kask rowerowy akurat w wypadku samochodowym nie pomoże jak dopasowany i zapięty kask motocyklowy w analogicznej sytuacji. Nie ten poziom ochrony.

  34. Powrót do góry    #612
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    681
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 87 w 46 postach
    Zanim zaczniecie opluwać Worynę zadajcie sobie pytanie. Co jest odstępstwem od normy w sporcie żużlowym - to że jedni zawodnicy wjeżdżają w drugich, zwłaszcza na pierwszym łuku, czy to że upadającemu żużlowcowi spada kask z głowy.
    Argumenty z ruchu drogowego są bez sensu i obrazują ignorancję wypowiadających się. Jakoś nie słyszałem, żeby wcześniej apelowano o karanie sprawców przerwania biegu mandatami.
    Woryna jest sprawcą przerwania biegu wedle przepisów sportu żużlowego, a nie sprawcą spowodowania śmierci według KK - to dwa zupełnie różne pojęcia. Nie może być winny śmierci w sporcie gdzie normą są upadki i kontuzje i zawodnicy startując w nim godzą się i są świadomi ewentualnych skutki tych kontuzji. Wypadek w tej sytuacji polegał nie na uderzeniu Woryny w Rempałę, tylko na tym, że upadającemu Rempale spadł kask.

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sputnick za jego przydatny post!

    mszat (23-06-2016)

  36. Powrót do góry    #613
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Jak to określił Gollob: To jest właśnie najgorsze, że zarówno Woryna jak i Rempała nie popełnili błędu, a stało się to co się stało. Słyszę jak się mówi, że Krystianowi spadł kask, ale to przecież było tylko następstwo uderzenia. Przyczyna była inna. Nie osądzam winy Woryny, mówię tylko że debatowanie o ostatnim ogniwie łańcucha wydarzeń jest słabe.

  37. Powrót do góry    #614
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez sputnick Zobacz posta
    Wypadek w tej sytuacji polegał nie na uderzeniu Woryny w Rempałę, tylko na tym, że upadającemu Rempale spadł kask.
    Zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałeś i pomyśl logicznie, a nie pod wpływem złych emocji.

    Wiele lat temu mój nauczyciel miał takie powiedzenie "Nie ma skutku bez przyczyny".
    Skutek, to wypadek dwóch zawodników na pierwszym wirażu po starcie do drugiego biegu.
    Przyczyna tego wypadku to, uderzenie motorem zawodnika X w zawodnika Y, czy też nie zapięty kask zawodnika Y?

    A co by się stało, gdyby zawodnik X nie uderzył w zawodnika Y, a zawodnik Y miał nie dopięty kask, czy skutek byłby taki sam, jak w przytoczonej wyżej sytuacji?

    Przeraża mnie poziom dyskusji w tym wątku na temat tego nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego następstwem był zgon młodego zawodnika, gdzie wielu mieni się wielkimi ekspertami we wszystkich dziedzinach związanych z tą niebezpieczną dyscypliną sportową, jaką jest żużel.

  38. Powrót do góry    #615
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    681
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 87 w 46 postach
    Cytat Zamieszczone przez WaluS Zobacz posta
    Zastanów się jeszcze raz nad tym co napisałeś i pomyśl logicznie, a nie pod wpływem złych emocji.

    Wiele lat temu mój nauczyciel miał takie powiedzenie "Nie ma skutku bez przyczyny".
    Skutek, to wypadek dwóch zawodników na pierwszym wirażu po starcie do drugiego biegu.
    Przyczyna tego wypadku to, uderzenie motorem zawodnika X w zawodnika Y, czy też nie zapięty kask zawodnika Y?

    A co by się stało, gdyby zawodnik X nie uderzył w zawodnika Y, a zawodnik Y miał nie dopięty kask, czy skutek byłby taki sam, jak w przytoczonej wyżej sytuacji?

    Przeraża mnie poziom dyskusji w tym wątku na temat tego nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego następstwem był zgon młodego zawodnika, gdzie wielu mieni się wielkimi ekspertami we wszystkich dziedzinach związanych z tą niebezpieczną dyscypliną sportową, jaką jest żużel.
    No moim zdaniem piszę logicznie i wcale nie zaprzeczam, że przyczyną było uderzenie a skutkiem upadek. Piszę tylko że taka przyczyna nie jest niczym niezwykłym w sporcie żużlowym więc trudno określać ją mianem "wypadku" bo wypadek z definicji to coś nadzwyczajnego, co nie powinno się zdarzyć w normalnych okolicznościach, a w sporcie żużlowym upadki, zwłaszcza na pierwszym łuku są czymś normalnym i puki nie ma kontuzji czymś nie budzącym większych emocji. A to że wskutek upadków następują kontuzje to już kwestia losowa, na którą zawodnicy nie mają większego wpływu, więc stąd moim zdaniem "wypadkiem" jest wystąpienie kontuzji na skutek upadku, a nie sam upadek. W tym przypadku wypadkiem było spadnięcie kasku co w normalnych okolicznościach się nie zdarza (sądząc po ilości tego typu przypadków w historii) I żeby było jasne nie wchodzę w kwestie dla czego kask spadł.

    Nie możemy żyć w hipokryzji i uznawać, że wypadki gdzie wszyscy wstają i jadą powtórkę są Ok, a wypadki gdzie ktoś jest kontuzjowany albo co gorsze umiera to wypadki, gdzie ktoś kogoś zabił i jest be.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sputnick za jego przydatny post!

    mszat (23-06-2016)

  40. Powrót do góry    #616
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,097
    Kliknij i podziękuj
    1,280
    Podziękowania: 2,980 w 1,152 postach
    Życie już stracił jeden młody człowiek.
    Przeraża mnie, że teraz dorabiana jest ideologia, że ktoś tego młodego człowieka zamordował!
    Bo inaczej tego nazwać nie można
    Siostra Krystiana pisze kompletne bzdury, oskarża a zarazem od razu osądza drugiego młodego człowieka!
    Wypadek jakich setki w tym sporcie
    Wiedziała Ona, rodzice, sam Krystian, jakim sportem jest żużel i jakie niesie niebezpieczeństwo
    Pisanie teraz o Worynie, jako winnym śmierci jest totalnym kretynizmem.
    I nie ma tu żadnego usprawiedliwienia.
    Żadna żałoba, żaden smutek, żadna pustka
    W tej chwili to nic innego jak chęć ,,ukrzyżowania'' Kacpra

    Smutne jest to co dzieje się wokół tej tragedii.....
    Jednak niestety potwierdza po raz kolejny jakim jesteśmy narodem i jakimi jesteśmy ludźmi........
    Ostatnio edytowane przez welna ; 23-06-2016 o 11:56

  41. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    Edziol (23-06-2016), Gadol (23-06-2016), Mildura (24-06-2016), Słowianka (23-06-2016), młody_piernik (23-06-2016), shelve (23-06-2016), t_zg (23-06-2016)

  42. Powrót do góry    #617
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,477
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Mnie dalej rozwalaja eksperckie stwierdzenia, z calym szacunkiem, o tym, ze kask zapiety nie ma prawa spasc. Bo spadlby razem z glowa.
    Gdzie to prawo zapisano? Czy producenci kasków dają na to gwarancję 100%?
    Czy było to testowane w każdy możliwy sposob? Bo znamy kilka przypadkow z zuzla gdzie ten kask z glowy spadal - fakt po uderzeniu - jednak nie razem z glowa. Czy nie ma mozliwosci i kazdy z was jest w stanie 100% wykluczyc, ze np zapiecie kasku nie zostalo uszkodzone w skutek wjechania Woryny w Rempale? Bo ja jestem pewien, ze producent kasku nie badal tego w taki sposob jak to sie wydarzylo na torze. Czyli gwarancji na to dac nie mogl.

    A druga sprawa. Stwierdzono, ze w prawidlowo zapietym kasku z tym mocowaniem moze zwisac pasek - to jest fakt.
    Stwierdzono rowniez po zdjeciach, ze na innych zawodach Krystian jezdzil i zaden pasek nie zwisal - no i co z tego?
    Byc moze wtedy za kazdym razem dopinal ta koncowke by nie wisiala a teraz tego nie zrobil. Ale stwierdzono, ze tak tez mozna jezdzic i kask jest wtedy prawidlowo zapiety.

    Winnym upadku jest Kacper i to nie ulega najmniejszej watpliwosci. I teraz trzeba ustalic dwie - moze nawet trzy najwazniejsze sprawy.
    Dlaczego Kacper na swoim torze tak dziwnie pojechal i spowodowal upadek (nalezaloby zbadac przygotowanie toru oraz stan jego ręki - zadziwiajaco cicho w tym temacie) a osobno zbadac czemu ten kask Krystianowi spadl.

    Wczoraj na SF pojawil sie artykul, gdzie podsumowano po łebkach tę sprawę i stwierdzono, że na ten moment nie ma żadnych dowodów na to, że kask byl niezapięty. Prokuratura pewnie teraz już tego nie bedzie w stanie wybadac, ale zadziwiająco łatwo tutaj niektórym przychodzi rzucanie stwierdzen, że musiał być niezapięty bo inaczej by nie spadł.
    Jak wam to sprawdzal sprzedawca w sklepie to oczywiscie, ze bedzie to tak sprawdzal by ten kask nie spadl. A jak wam to sprawdza kolega juz w terenie to oczywiscie nie robi tego w taki sposob by wam glowe urwac i sprawic bol. Sorry, ja tego nie kupuje - w zadnej branzy nie ma czegos takiego ze jak cos sie nie ma prawa stac to sie nie stanie - przeciwnie, cos sie dzieje, czasami nawet po raz pierwszy i zaczyna to rewolucje.

    PS. kingpin sorry, ale podenerwowales mnie czescia swojej wypowiedzi. Wierze, ze zle nie chciales, ale:
    Dramat mozna przezywac na wiele sposobow,akurat ona wybrala najgorszy.
    Nie chce jej oceniac zbyt surowo,bo moze faktycznie jest normalna,fajna dziewczyna tyle,ze nie bardzo sobie z ta tragedia radzi.

    Wlasnie oceniasz ja zbyt surowo. Co znaczy wybrala najgorszy sposob? Nie spala w nocy by analizowac jakies wybory? Strategie?
    Jakis plan dzialania, ataku, obrony?
    Po pierwsze w takich sprawach nie wolno napisac, ze ktos cokolwiek wybral - to sa najciezsze ludzkie EMOCJE, te ktore wywracaja swiat do gory nogami i tam nikt nic nie wybiera - wszystko sie robi instynktownie. Tylko Psychopata moglby tu probowac cos ugrac dla siebie - czyli o to ja chcesz podejrzewac?
    Po drugie, nawet wazniejsze. Kobiety sa znacznie bardziej emocjonalne i przezywaja wszystko 10 razy mocniej. Jesli ktos jest wrazliwym facetem i bardzo mocno go poruszyla smierc Krystiana to niech sobie wyobrazi co musi czuc dziewczyna, jego siostra. To moglo ja zdruzgotac, zdewastowac.
    Na serio bardzo radze albo sie nie wypowiadac na jej temat, albo robic to z glowa, ostroznie. Dajcie czas.
    Nad ta trumna jeszcze dlugo bedzie glosno, ale moze najlepiej bedzie jesli nie bedziemy dolewac oliwy do ognia. Zeby nie bylo, zaczne pierwszy i juz wiecej sie na ten temat nie wypowiem.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  43. Powrót do góry    #618
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    681
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 87 w 46 postach
    Wystarczy wziąć ten konkretny kask, bo przecież nie wyparował i sprawdzić:
    - po pierwsze czy zapięcie zostało uszkodzone,
    - pod drugie z której strony wisiałby pasek gdyby kask był zapięty, a z której wisiałby gdyby kask był nie zapięty, bo siłą rzeczy takie rozróżnienie musi wystąpić.

    Poza tym, jeśli stwierdzą, że tor był źle przygotowany, to nie oznacza, że stwierdza, że to było przyczyną wypadku bo nikt nie jest w stanie udowodnić takiego związku.
    Poza tym, jeśli stwierdzą, że Woryna nie był w pełni sprawny, to nie będzie znaczyło, że winny jest on tylko lekarz, który dopuścił go do zawodów, bo zawodnik może mieć subiektywne odczucie, że jest z nim dobrze. Zatem tak nie stwierdza, bo stwierdzić to musiałby inny lekarza a jak wiadomo kruk krukowi... (albo jest jeszcze mocniejsza wersja tego powiedzenia).
    Ostatnio edytowane przez sputnick ; 23-06-2016 o 12:42

  44. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sputnick za jego przydatny post!

    mszat (23-06-2016)

  45. Powrót do góry    #619
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Odnoszę osobliwe wrażenie, że aby bylo głośno to chce przede wszystkim rodzina. Skoro dają powód do dyskusji to niech się liczą z konsekwencjami. Jak się rzuca oskarżenia to jednak trzeba się liczyć z obroną a jak jest to robione poprzez różne media to ja nie widzę powodów by siedzieć cicho.

    Inna sprawa, to ścieżka prześmiewców wszelakich, mianowicie czy Woryna już przeprosił??

  46. Powrót do góry    #620
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2013
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 78 w 56 postach
    Nie ma żadnych podstaw aby ją bronic.Kretynka wypisuje takie bzdury ze nie miesci to sie w glowie.
    Gdzie sa rodzice ze pozwalaja jej na taka jazde?,moze oni tez tak uważają, czego dowodem jest brak reakcji.
    Zreszta to co wypisuja ludzie z Tarnowa w kierunku Woryny przechodzi ludzkie pojecie.
    Coraz mniej mi zal Rempalów...

  47. Powrót do góry    #621
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,391
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,623 w 2,147 postach
    Cytat Zamieszczone przez vsv Zobacz posta
    Nie ma żadnych podstaw aby ją bronic.Kretynka wypisuje takie bzdury ze nie miesci to sie w glowie.
    Gdzie sa rodzice ze pozwalaja jej na taka jazde?,moze oni tez tak uważają, czego dowodem jest brak reakcji.
    Zreszta to co wypisuja ludzie z Tarnowa w kierunku Woryny przechodzi ludzkie pojecie.
    Coraz mniej mi zal Rempalów...

    "Zdecydowałam się wraz z mamą napisać jednak tą notkę ,w której poruszymy kilka myślę,
    że istotnych kwestii "

  48. Powrót do góry    #622
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-04-2008
    Postów
    681
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 87 w 46 postach
    Na zdjęciu z pierwszego łuku po starcie pasek wisi z prawej strony. Na zdjęciu w trakcie upadku na którym widać wnętrze kasku widać, że spinka jest z lewej "na krótko" zatem gdyby zapięty pasek wystawał (zapięty na spinki bez zatrzasku), wystawałby z lewej, To że pasek po starcie wystaje z prawej oznaczać może tylko jedno. Ponadto ten pasek nie wygląda na tak długi, że mógłby wystawać po zapięciu aż tak bardzo (na spinki bez zatrzasku).

  49. Powrót do góry    #623
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2013
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 78 w 56 postach
    Bez wzgledu na to czy gówniara pisze sama czy z mamusia, swiadomie odwracają uwagę od meritum,sugerowanie, oskarżanie w mniejszym badz wiekszym stopniu wszystkich dookoła, tylko nie to ze byl niezapięty kask.

  50. Powrót do góry    #624
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Co się stało z wrzuconym tu przed momentem zdjęciem?

    ps. Można to znaleźć na SE.pl i chyba wszystkie wątpliwości to rozwiewa
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-06-2016 o 14:22
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  51. Powrót do góry    #625
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Ja napiszę w ten sposób: gdyby kask spadł w wyniku wadliwego zapięcia to już dawno rodzina Rempałów robiłaby awanturę na cały żużlowy świat o wadliwą produkcję ów kasku. Obecnie mamy shitstorm w każdą stronę(Woryna, ROW, tor, komisarz, motocykle) byle tylko odwrócić uwagę od clue sprawy czyli kasku, bo nie wierzę, że nie został wnikliwie obejrzany przez ludzi obecnych wtedy w parku maszyn ze strony tarnowskiej. Ale w razie czego będzie zmowa milczenia co by zmarłego żużlowca o coś nie oskarżać...

  52. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi dockm za jego przydatny post!

    Gadol (23-06-2016), Sajgon (23-06-2016)

  53. Powrót do góry    #626
    Stały bywalec
    Dołączył
    05-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Zanim sie znowu zdecyduje cos napisac publicznie, polecalbym zapoznac sie z interpunkcją jezyka polskiego, skladnia jezyka polskiego, poprawnym wstawianiem spacji a samego posta pisac pod nadzorem psychiatry.

  54. Powrót do góry    #627
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    clue sprawy niech zbadają odpowiednie organy. Fora internetowe i komentarze pod newsami to słabe miejsca na ferowanie jakichkolwiek wyroków. Ja rozumiem, że internet daje nam możliwość bycia ekspertami w każdej sprawie i często sięgamy po nią, nie myśląc, że możemy komuś wyrządzić krzywdę, ale litości... Zaraz będzie orzeczenie prokuratury, które z pewnością będzie szeroko komentowane. Odnośmy się do potwierdzonych faktów, a nie domysłów. Odpowiednie osoby zapewne wiedza, jakie czynniki powinny być zbadane.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  55. Powrót do góry    #628
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    zginął człowiek, prokuratura w takim wypadku wchodzi i bada. nie dziwcie się pewnym rzeczom.

  56. Powrót do góry    #629
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cytat Zamieszczone przez vsv Zobacz posta
    Bez wzgledu na to czy gówniara pisze sama czy z mamusia, swiadomie odwracają uwagę od meritum,sugerowanie, oskarżanie w mniejszym badz wiekszym stopniu wszystkich dookoła, tylko nie to ze byl niezapięty kask.
    Grzeczniej prymitywie, nie piszesz o swojej rodzinie. Ps jak tam Hampel, dalej trenuje az iskry leca?
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  57. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (23-06-2016), j-rules (23-06-2016), miles (23-06-2016)

  58. Powrót do góry    #630
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,811
    Kliknij i podziękuj
    510
    Podziękowania: 166 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Co się stało z wrzuconym tu przed momentem zdjęciem?

    ps. Można to znaleźć na SE.pl i chyba wszystkie wątpliwości to rozwiewa
    Jakiś link?

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Strona 14 z 26 PierwszyPierwszy ... 4121314151624 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •