Strona 8 z 26 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 316 do 360 z 1142

Wątek: Unia Tarnów 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #316
    Użytkownik
    Dołączył
    28-10-2013
    Postów
    185
    Kliknij i podziękuj
    42
    Podziękowania: 32 w 25 postach
    Proszę Was....ciszej nad Tym grobem....

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mariozg za jego przydatny post!

    KKN (07-06-2016)

  3. Powrót do góry    #317
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Gadol*


    Czyli lecący z ogromną prędkością motocykl zachaczając nie jest w stanie zerwac dobrze dopasowanego kasku?
    Kolega sprawdzał?

  4. Powrót do góry    #318
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Mnie od razu nachodzi jedna refleksja:

    My - kibice robimy wszystko co możemy, aby w żużlu było bezpieczniej. Inna sprawa, że w 99% przypadków możemy sobie tylko napisać posta. Żużlowcy natomiast wsiadają na niebezpieczne motocykle, jeżdżą po niebezpiecznych torach, jadą w meczach kontuzjowani itd. Sorry, ale ja nie widzę w tym środowisku realnej woli jakiejś zmiany, więc po prostu uważam, że nie ma sensu się nad tym rozwodzić. Czy ktokolwiek poszedł do sędziego podczas meczu w Zielonej Górze z Gorzowem, że na łuku wynosi wszystkich i jest ryzyko, że stanie się tragedia ?! Czy zawodnicy potrafili stanąć ramię w ramię myśląc o swoim zdrowiu i życiu ?! Nie słyszałem. Skoro nie potrafią stanowczo działać w temacie tłumików, w temacie torów, skoro nie myślą wsiadając na (tak jak mówią) niebezpieczny sprzęt, że w domu czeka na nich żona, dzieci, rodzice, że mają życie poza torem, to sorry, ale ja mam teraz nad tym płakać, że gdzieś na świecie ktoś wsiada na motocykl i jedzie po kopie po jaja i ryzykuje życie ? Trochę mnie już obdarło z takich naiwnych uczuć...

    Żeby nie było - uważam, że Jacek ma pełne prawo do refleksji nad tym co się stało, może taki wywiad podziała na niego terapeutycznie. Trzymam kciuki za niego i całą rodzinę, a śmierć młodego przeżyłem jak niewiele podobnych sytuacji w życiu.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  5. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi savage za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (06-06-2016), guard6 (06-06-2016)

  6. Powrót do góry    #319
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariozg Zobacz posta
    Proszę Was....ciszej nad Tym grobem....
    Sorry - idea wydaje się być słuszna, ale jest jedno "ale".
    Jacek, czyli najbliższa rodzina nieodżałowanego Krystiana
    sam w praktyce podnosi dyskusję, czym siłą rzeczy zmusza
    innych - także nas, do polemiki. Póki nie godzi to w niczyje imię
    i nie uraża zmarłego oraz jego rodziny, dlaczego mamy siedzieć
    cicho? Jacek prosi o pamięć o Krystianie - no chyba debatując
    nad tym przypadkiem, siłą rzeczy pamiętamy o młodym Rempale, prawda?
    Drugie "ale" jest niestety takie, że moim zdaniem - jeśli taka wielka tragedia
    się już wydarzyła, musimy zrobić wszystko by takowych w przyszłości
    uniknąć - trzeba trąbić o bezpieczeństwie bo milczenie może spowodować
    tylko więcej takich tragedii. Owszem - rozmawiamy o tej tematyce od lat -
    zazwyczaj od jednej kontuzji/śmierci do drugiej, natomiast ja wierzę że kropla
    drąży skałę a nasz głos przemówi działaczom i zawodnikom do resztek ich rozumów.

    @savage: niestety uważam, że masz sporo racji i obawiam się, że nasze "uszczęśliwianie na siłę"
    tych skupionych tylko na kasie żużlowców może niewiele dać... :/
    Ostatnio edytowane przez Malin017 ; 06-06-2016 o 22:33
    !Adrian walcz!

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    mariotar (06-06-2016)

  8. Powrót do góry    #320
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Owszem - rozmawiamy o tej tematyce od lat -
    zazwyczaj od jednej kontuzji/śmierci do drugiej, natomiast ja wierzę że kropla
    drąży skałę a nasz głos przemówi działaczom i zawodnikom do resztek ich rozumów.

    My - kibice mamy przemawiać dorosłym chłopom "do rozumu" ?!

    Prosimy Was !! Zróbcie coś z tymi niebezpiecznymi motorkami, nie wsiadajcie na nie, bo możecie zginąć !!!, albo może:

    Chłopaki, powiedzcie, że nie pojedziecie dopóki tor nie będzie bezpieczny, bo jeszcze się coś Wam stanie... albo takie na czasie:

    Ej, nie wracaj tak wcześnie, dolecz sobie kontuzje na spokojnie... Nic się nie stanie, jak jeszcze dwa-trzy mecze będziemy osłabieni...

    Zrozumcie - METANOL nie robi nic konkretnego w tym temacie, a My sobie na forum "matkujemy" biednym zawodnikom. Skoro oni nie wykazują żadnej realnej inicjatywy, aby doprowadzić do zmian i wolą ryzykować życie, no to nic mi do tego.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  9. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi savage za jego przydatny post!

    Gadol (07-06-2016), _jaskolka_ (07-06-2016)

  10. Powrót do góry    #321
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    Gadol*


    Czyli lecący z ogromną prędkością motocykl zachaczając nie jest w stanie zerwac dobrze dopasowanego kasku?
    Kolega sprawdzał?
    Jak już chcesz drążyć dalej to nie, nie jest. Nie musiał, sprawdzili żużlowcy. Prędkość na łuku, po starcie nie jest "ogromna", jest niebezpieczna a tu masz uderzenie motocykla w kask/głowę żużlowca z większą siłą:

    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    gustawson (07-06-2016)

  12. Powrót do góry    #322
    Użytkownik
    Dołączył
    20-02-2005
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    Kontuzja została wyleczona już dawno. Już odjechał kilkadziesiąt biegów w Anglii. Mecz w Lesznie. Co to ma do sprawy. Gdybanie i przytaczanie mityczne kontuzji. Rozmawiamy o faktach. Fakty są takie że zdarzył się wypadek. Wypadek który nie był następstwem żadnego błędu wariactwa czy szalonej nieprzemyslanej akcji. Wypadek który skończył by się wstrząsem mózgu gdyby kask był prawidłowo zapiety. Bo wtedy kask prędzej urwie głowę niz spadnie. Pamiętacie jak Zabik dostał w twarz z motocykla Balinskiego? Jest to przykre ale ani Kacper ani Toromistrz ani komisarz ani Jacek Rempała tego kasku nie rozpial czy nie poluzow. Trzeba zrozumieć żal wybaczyc sobie na wzajem i dać spokój zarówno Rempale jak i Worynie.
    ROW Rybnik OLE!

  13. Powrót do góry    #323
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gadol Zobacz posta
    Jak już chcesz drążyć dalej to nie, nie jest. Nie musiał, sprawdzili żużlowcy. Prędkość na łuku, po starcie nie jest "ogromna", jest niebezpieczna a tu masz uderzenie motocykla w kask/głowę żużlowca z większą siłą:
    Co innego dostać a zahaczyć i wyrwać. Na prawdę obejrzyj powtórkę wypadku nakręconą z pierwszego łuku. Kask spada mu po dłuższym kontakcie z motocyklem, nie w samym momencie uderzenia. Nie mam bladego pojęcia w tematyce kasków ale tak to niestety wygląda i takie jest zdanie Jacka w które wierzę. Z resztą chyba powinniśmy poznać przyczyny tego wypadku bo ktoś nad tym podobno pracuje.

  14. Powrót do góry    #324
    Początkujący
    Dołączył
    14-10-2015
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Wypadek który nie był następstwem żadnego błędu wariactwa czy szalonej nieprzemyslanej akcji.
    Woryna nie popełnił żadnego błędu? Pewnie kolega nasłuchał się Golloba, który chciałby mieć w każdym mieście swój mały betonowy Grudziądz. Jak był w sile wieku, to w Bydgoszczy jeździł na kopie po jaja, a jak tylko przybyło siwych włosów, to każdy moment dobry, żeby przedłużyć swoją żywotność. Zabetonujcie mu wszystkie tory, to może jeszcze z 10 lat pojeździ. Oczywiście, że w tym wypadku winny był Woryna, który nie opanował motocykla. Jak oglądaliście pierwszą ligę w tamtym sezonie, to nie powinno nikogo dziwić, że ten as z Rybnika znowu w kogoś wjechał. Koleś po prostu nie dźwiga nazwiska, prawą rączkę na gazie ma tak ciężką, że niczym się skapuje, że trzeba przymknąć manetkę, to już leży z innym na torze. To, że jest młody, nie jest już dla niego żadnym usprawiedliwieniem.
    Ostatnio edytowane przez Lucky13 ; 06-06-2016 o 22:56

  15. Powrót do góry    #325
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,655
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Mam podobne zdanie co savage. Trochę niezręcznie mówić o tym w takim momencie, ale kurde, kiedy zawodnicy wyszli z jakąś inicjatywą poprawy bezpieczeństwa? Ale tak solidarnie i rzeczowo, a nie w postaci np. odmowy jazdy w trakcie meczu, co kończy się wynikiem 75-0 i pośmiewiskiem ligi? Ich to w ogóle coś interesuje? Bo mam wrażenie że ten temat nakręcamy my, kibice, i to między sobą i wychodzą z tego tylko niepotrzebne kłótnie.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Marsh za jego przydatny post!

    savage (06-06-2016)

  17. Powrót do góry    #326
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    Nie mam bladego pojęcia w tematyce kasków
    I tym się różnimy bo z powodu miłości do 2 kółek ja mam pojęcie.

    W 3:35 masz test wyrwania głowy z kasku takim gwałtownym szarpnięciem.


    Ja tam wierzę bardziej laboratoriom fabrycznym i testom jakie muszą przejść dobre kaski na odpowiednie certyfikaty bezpieczeństwa jak zrozpaczonemu ojcu.

    I taka jeszcze mała konkluzja może trochę brutalna. Czy tracąc syna w wypadku, wiedząc, że toczy się śledztwo w tej sprawie przyznasz się, że czegoś mogłeś niedopilnować jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa? Czy będziesz o to obwiniał syna, który właśnie stracił życie? I jeszcze bardziej brutalnie - ubezpieczyciel tylko czeka na przyznanie się do przyczynienia się do wypadku.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  18. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Falubaz (07-06-2016), gustawson (07-06-2016)

  19. Powrót do góry    #327
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    No wszystko spoko tylko po wypadku ktoś zabrał ten kask na którym było widać jakich uszkodzeń doznał po czym chyba można stwierdzić w skutek czego.

  20. Powrót do góry    #328
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,115
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    A ja akurat zgadzam się z większością tego, co Rempała powiedział w tym wywiadzie. I również jestem przeciw rozczulaniu się nad Woryną, w czym pewnie pierwszy i ostatni raz zgodzę się z sobotchem.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  21. Powrót do góry    #329
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,590
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    I tak wszyscy wiemy, ze w kwestiach bezpieczenstwa nic sie nie zmieni.
    Dopuszczanie niedoleczonych zawodnikow bedzie trwalo nadal.
    Za duza kasa/presja
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  22. Powrót do góry    #330
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,692
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    I tak wszyscy wiemy, ze w kwestiach bezpieczenstwa nic sie nie zmieni.
    Dopuszczanie niedoleczonych zawodnikow bedzie trwalo nadal.
    Za duza kasa/presja
    Ale o przywróceniu próby toru dla wszystkich zawodników można by pomyśleć.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  23. Powrót do góry    #331
    Ekspert
    Dołączył
    26-01-2003
    Postów
    13,241
    Kliknij i podziękuj
    1,551
    Podziękowania: 1,193 w 913 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    Ale o przywróceniu próby toru dla wszystkich zawodników można by pomyśleć.
    Dokładnie. Problem organizacyjny żaden .
    Po prostu kilka minut wcześniej trzeba zawodnikom udostępnić tor bo większa ich liczba wjedzie na próbę - więc pewnie każda drużyna przynajmniej na dwie/trzy zmiany,.

    Na pewno ciekawiej dla kibiców przed meczem - można popatrzeć na te przygotowania do meczu ...

    I bezpieczniej - trudniej o zaskoczenie zawodników torem w pierwszych biegach meczu.
    Ostatnio edytowane przez JaacPoz ; 07-06-2016 o 08:05

  24. Powrót do góry    #332
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,265
    Kliknij i podziękuj
    1,020
    Podziękowania: 2,219 w 1,210 postach
    Nie zmieni się nic.
    Takie środowisko.

    Czarny sport to niszowa, lokalna dyscyplina (co raz mniej) sportowa.
    Żużlowcy, działacze, trenerzy (sorry: instruktorzy), mechanicy to w ogromnej większości prości często prymitywni ludzie, którzy poza kasą i popularnością w swoim miasteczku czy powiecie niczego nie widzą.
    Zdarzają się oczywiście wyjątki, ale te potwierdzają regułę.

    Nie chcę odnosić się do śmiertelnego wypadku Krystiana, więc przykład z kompletnie innego aspektu bycia żużlowcem.

    Swego czasu rozmawiałem z facetem z grona tych bardziej rozgarniętych na temat wyjazdu do Argentyny na IMŚJ. Gościa znam sporo, sporo lat, więc był szczery. Rozmowa wygladała mniej więcej tak:

    Człowiek był obruszony, gestykulował oburzony: Jak można nam kazać gnać na drugi kraniec globu, opłacając tylko przeloty i pobyt dwóch osób. No przecież ja chcę zabrać tego, tego i tego. I ja mam do tego dopłacać. Pierdzielę tę Argentynę , po ch... mam tam jechać.

    Stwierdziłem, że dla niego to nie są jakieś straszne koszty, a sam pobyt w Argentynie z tego co wiem jest tańszy niz w Polsce. Dodałem też, że przez tydzien on i jego ekipa(w tym bliscy)może zobaczyć piękny, zupełnie inny kulturowo, przyrodniczo i historycznie, kraj.
    Zapytałem też ile dostaje w polskiej Ekstralidze za 1pkt. i czy wie ile kosztuje bilet do Argentyny.
    Zaczął drapać sie po głowie i zamilkł. Po chwili jednak zmienił temat i zaczął gadać o dopiero co skończonych zawodach.



    Tacy są właśnie ci ludzie, mają klapy na oczach. Wydaje im się , że są gwiazdami, a tak naprawdę idąc "w cywilkach" po większym mieście są już niemal anonimowi, bo żuzel to naprawdę bardzo niszowy sport.

    EDIT: Podobne głosy o tym wyjeździe dochodziły praktycznie od teamów wszystkich polskich zawodników tego cyklu.

    Dla ciekawostki podam przykłady żużlowców z zamożnych europejskich lig , dla których taki wyjazd nie był problemem:
    Guglielmo Franchetti,
    Milen Manew,
    Oleg Biesczastnow,
    Ilia Bondarienko,
    Norbert Magosi,
    Manuel Hauzinger,
    Matej Kus,

    Mattia Carpanese.

    Mariusz Fierlej i Jakub Jamróg też byli w Ameryce Płd...

    Ostatnio edytowane przez Semen ; 07-06-2016 o 08:16
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  25. Powrót do góry    #333
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Ch... z bezpieczeństwem, temat zastępczy, fanaberia. Co prawda w innych niebezpiecznych sportach motorowych (F1/MotoGP) zawodnicy przechodzą testy medyczne/sprawnościowe przed sezonem czy w jego trakcie gdy wracają po jakiejś kontuzji czy nawet poważnym wypadku (np. w F1 test 5 sekund), ale hej, tu chodzi tylko o żużel. Tutaj przecież nie ma tylko hamulców a zabić możesz się po 50 metrach od startu, a jak jeszcze pojedziesz z blokadą to jesteś legendą no i kasa się zgadza, tak że tego, na razie skupmy się na tym, żeby zawodnikom z tyłu nie sypało spod kół, okolicznej faunie nie huczało zbytnio w sąsiedztwie toru, no i estetyka, nie zapominajmy o porządku reklamowym na kombinezonach i prawidłowej postawie przy trzymaniu bidonu w trakcie wywiadu przed tv.

  26. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Roberto za jego przydatny post!

    Gadol (07-06-2016), _jaskolka_ (07-06-2016)

  27. Powrót do góry    #334
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,590
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    No coz Roberto... wlasnie napisales jak wyglada ta cala profesjonalizacja zuzla.
    Kasa za podpis, kasa za reklamy, kasa dla tunera.
    To tyle jesli chodzi o pro.

    Jazda z kontuzja? Goraczka? Jazda po mocnej glebie, gdy nawet w TV widac, ze zawodnik nie wie o co chodzi?


    Z jednej strony macie racje. Skoro ci wariaci przekladaja nade wszystko kase jaka moga zdobyc za punkt, ponad wlasne zdrowie i zycie, to co nam do tego?
    My tylko przylazimy to ogladac.

    Tylko tak cholernie szkoda tych mlodych, mniej doswiadczonych, nastolatkow przeciez jeszcze. Czasami mam wrazenie, ze nie do konca sobie zdaja sprawe w co sie wpakowali.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  28. Powrót do góry    #335
    Użytkownik Awatar guiness
    Dołączył
    05-12-2003
    Postów
    412
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 5 w 4 postach
    Po przeczytaniu tekstu myślę że Jacek ma żal do Kacpra że szczególnie o to że trochę schował głowę w piasek - podejrzewam że wystarczyłby jeden telefon może wizyta w szpitalu kiedy Krystian walczył bo przecież nikt nie ma wątpliwości że był to nieszczęśliwy wypadek a na tragedio złożyło się kilka czynników i Rodzina Rempałów zdaje sobie z tego doskonale sprawę .

    Każdy kto ma dzieci może sobie tylko wyobrazić jak straszne uczucia towarzyszą Jackowi i nie wiem czy kiedykolwiek pogodzi się z tą tragedią która go spotkała.
    Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów
    - Stanisław Lem

  29. Powrót do góry    #336
    Zaawansowany Awatar Yozayan
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    1,964
    Kliknij i podziękuj
    1,422
    Podziękowania: 994 w 502 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta

    Z jednej strony macie racje. Skoro ci wariaci przekladaja nade wszystko kase jaka moga zdobyc za punkt, ponad wlasne zdrowie i zycie, to co nam do tego?
    My tylko przylazimy to ogladac.
    Generalnie się zgadzam tyle, że nie sprowadzałbym tego tylko i wyłącznie do kwestii kasy za punkt. Robienie z żużlowców zimnych i wyrachowanych przedsiębiorców jest tyleż naiwne, co wręcz dziecinne. Ile było przypadków, że zawodnik w złym stanie odpuszczał ligę by jechać w GP albo po prostu jechał w cyklu z niedoleczonymi urazami? Przecież tam w grę nie wchodzi jakaś niebotyczna kasa. Ci goście są po prostu lekko szurnięci, uzależnieni od adrenaliny i często (chorobliwie) ambitni.

    Inna sprawa, że przy tak urazowym sporcie i takiej ilości turniejów rozsądnym byłoby chyba przyjęcie systemu z odrzuceniem w klas. gen. najsłabszego występu - może jeden z drugim w takiej sytuacji dałby sobie spokój i odpoczął trochę dłużej? Z drugiej strony nie mam pojęcia jak ten sam problem rozwiązać w lidze gdzie jest presja włodarzy, kibiców, mediów etc. Tutaj każdy jest mądry po fakcie, a czy podjęto jakieś działania np. wobec Kildemanda i/lub lekarza, który dopuścił go do meczu Unia-KST, w którym z winy swojego stanu zdrowia skasował Igora? Czy ktoś poniósł konsekwencje przygotowania toru w Zielonej Górze w meczu derbowym ze Stalą? Nie i nie poniesie - zawodnicy to jedno ale władze są w tym względzie kompletnie nieudolne. Potrafią odwołać kolejkę, wypisywać kondolencje na twitterze i na tym kończy się ich inwencja.

  30. Powrót do góry    #337
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Wokół Woryny, to szybko się temat nie skończy. Na pewno oliwy do ognia może dodać ten film, który od niedawna zaczął krążyć w internecie: Czy Kacper Woryna kopnął Krystiana po wypadku ?. Zobaczcie sami (koniecznie full screen w HD) i oceńcie. Wygląda na to, że wzorowanie się na Nickim mocno weszło w krew młodemu, a w tej fali hejtu na niego, jest trochę racji.

    Oczywiście, sama kraksa to nie jego wina, przez cały ten okres broniłem Woryny, ale ten film każe mi się mocno zastanowić nad weryfikacją zdania na jego temat.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  31. Powrót do góry    #338
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Jeśli ta kraksa to nie jest wina Woryny który przez pół winkla jechał wyprostowanym motocyklem w Krystiana a potem go na niego puścił, to czyja to jest wina w takim razie??

  32. Powrót do góry    #339
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Źle się wyraziłem - oczywiście wypadek spowodował Kacper, niemniej ciężko będzie go obarczać winą za śmierć Krystiana. Nie zmienia to faktu, że zachowanie po upadku (jeśli kopnięcie było celowe) godne największych gnid czarnego sportu, niestety.
    Ostatnio edytowane przez savage ; 07-06-2016 o 13:16
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  33. Powrót do góry    #340
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,053
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Nie wierzę że chciał go kopnąć celowo. Może też był w szoku po upadku i to jakiś dziwny odruch nim kierował.

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Peter Kildemand za jego przydatny post!

    j-rules (07-06-2016), welna (07-06-2016)

  35. Powrót do góry    #341
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Źle się wyraziłem - oczywiście wypadek spowodował Kacper, niemniej ciężko będzie go obarczać winą za śmierć Krystiana. Nie zmienia to faktu, że zachowanie po upadku godne największych gnid czarnego sportu, niestety.
    Co do nagrania które zamieściłeś to nie wygląda mi to jakoś na specjalnie złośliwe kopnięcie.

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mariotar za jego przydatny post!

    j-rules (07-06-2016)

  37. Powrót do góry    #342
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nazwisko zobowiązuje, nie?

  38. Powrót do góry    #343
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Źle się wyraziłem - oczywiście wypadek spowodował Kacper, niemniej ciężko będzie go obarczać winą za śmierć Krystiana. Nie zmienia to faktu, że zachowanie po upadku godne największych gnid czarnego sportu, niestety.
    Wiesz, tutaj też trzeba być ostrożnym. Interpreujemy, rozbieramy na czynniki, rzeczy na które nawet nie zwrócilibyśmy uwagi.
    Pamiętasz filmy ze Smoleńska w sieci? Czego tam nie było! Niektórzy widzieli to, co chcieli widzieć.
    Mnie ten ruch nogą wyglada na typowy po upadku - czasami w sposób nawet niekontrolowany sprawdzamy czy jesteśmy cali.
    Przynajmniej... chciałbym, żeby tak właśnie było.

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Hulc za jego przydatny post!

    mszat (07-06-2016)

  40. Powrót do góry    #344
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Widziałem wiele, wiele upadków, ale szczerze mówiąc takiego akurat "odruchu", którego koniec ląduje na ciele leżącego rywala, to nie widziałem jeszcze nieumyślnego.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi savage za jego przydatny post!

    sobotch (07-06-2016)

  42. Powrót do góry    #345
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach

    icon9.gif

    Skandaliczne dla mnie i niewytlumaczalne.
    może tyle wystarczy..
    Ostatnio edytowane przez barriofino ; 07-06-2016 o 12:20

  43. Powrót do góry    #346
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    No sorry, ale nie róbcie gównoburzy z powodu
    tego "kopniaka". Niedługo okaże się, że Kacper
    kopniakiem spowodował śmierć Krystiana. Niech tylko
    SyFy to podłapią.
    Ostatnio edytowane przez Malin017 ; 07-06-2016 o 12:29
    !Adrian walcz!

  44. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Buszmen (07-06-2016), Gadol (07-06-2016), Lipa_PL (07-06-2016), Marsh (07-06-2016), Yozayan (07-06-2016)

  45. Powrót do góry    #347
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    No sorry, ale nie róbcie gównoburzy z powodu
    tego "kopniaka". Niedługo okaże się, że Kacper
    kopniakiem spowodował śmierć Krystiana
    . Niech tylko
    SyFy to podłapią.
    K*rwa człowieku serio czasami lepiej nie pisz nic, jak masz płodzić taki bełkot...
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi savage za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (07-06-2016)

  47. Powrót do góry    #348
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie hejtujcie chłopaka za kopanie leżącego, bo się biedny załamie.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    savage (07-06-2016)

  49. Powrót do góry    #349
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    No sorry, ale nie róbcie gównoburzy z powodu
    tego "kopniaka". Niedługo okaże się, że Kacper
    kopniakiem spowodował śmierć Krystiana. Niech tylko
    SyFy to podłapią.
    ale to się powinno chyba piętnowac a nie wciąż tłumaczyć że to nic takiego tamto ze ktoś nie chciał, że nerwy. lepsza taka gównoburza niż efekty kuli śniegowej rosnącego chamstwa w tym sporcie.

  50. Powrót do góry    #350
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    K*rwa człowieku serio czasami lepiej nie pisz nic, jak masz płodzić taki bełkot...
    Kto płodzi bełkot, ten płodzi. Już powyżej
    napisano, że "skandaliczne to i niewytłumaczalne".
    Znajdzie się jeszcze kilku entuzjastów takiej narracji
    i wyrok na Kacpra gotowy.

    Cytat Zamieszczone przez barriofino Zobacz posta
    ale to się powinno chyba piętnowac a nie wciąż tłumaczyć że to nic takiego tamto ze ktoś nie chciał, że nerwy. lepsza taka gównoburza niż efekty kuli śniegowej rosnącego chamstwa w tym sporcie.
    Sorry, ale załóż kask - rozpędź się rowerem
    z górki i przy kilkudziesięciu kilometrach na
    godzinę pierdyknij w cokolwiek - sprawdź, jakie
    będziesz miał odruchy. Już kuźwa jesteśmy ekspertami
    od wszystkiego - od układania toru, poprzez budowę silnika,
    kasku, na ludzkiej fizjologii skończywszy. Dooopy z kanapy nie
    potrafimy podnieść, ale stwierdzić, że kopnięcie było celowe - już
    z całą pewnością tak. Widziałem to co widziałem, ale nie przychodzi
    mi tak łatwo wydawać wyroku w tej sprawie i odsądzać Kacpra od czci
    wiary, patrząc, co siię wydarzyło sekundę wcześniej.
    !Adrian walcz!

  51. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Molineux (07-06-2016), Zboczeniec z lasu (16-06-2016)

  52. Powrót do góry    #351
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Widzisz, dla mnie jest to niezrozumiałe i tyle. Nie widziałem takich odruchów po prostu. Natomiast prześmiewcze pisanie, że "Niedługo okaże się, że Kacper kopniakiem spowodował śmierć Krystiana" jest po prostu głupie i bardzo nie na miejscu. Nikt tutaj tego nie sugeruje. Zwróciłem tylko uwagę na to, co każdy widzi. Jeden uzna to za odruch, inny za celowe kopnięcie. Obraz dla każdego jest ten sam.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  53. Powrót do góry    #352
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,185
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 305 w 211 postach
    Kto przygotował niebezpieczny tor?
    Kto sprawdził czy zawodnik po kontuzji da radę na takim torze jechać?
    Co było nie tak z kaskiem Kacpra, ze spadł w tak łatwy sposób?

    Może i Kacper jest narwany ale robienie z niego kozła ofiarnego mija się z sensem. To jest kopanie leżącego.

  54. Powrót do góry    #353
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,590
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    kompletnie nie czaje o co chodzi z tym kopniakiem. Tak jakby Woryna widzial dokladnie gdzie lezy Krystian i chcial go kopnac? To sugerujecie?
    A pewnie sam nie wiedzial z ktorej storny dmuchawca lezy, a dygniecie nogi to nic zlego - przeciez tez mogl czuc jakis bol.
    Moglo to byc kompletnie nieswiadome itd.

    Nie wiem po cholere, zwlaszcza na tym forum, rozdmuchiwac takie kwaitki rodem z SuperEkspresu.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  55. Już 9 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Frank_Drebin (07-06-2016), Lafan (07-06-2016), Lipa_PL (07-06-2016), Malin017 (07-06-2016), Molineux (07-06-2016), Yozayan (07-06-2016), Zboczeniec z lasu (16-06-2016), mhsol (07-06-2016), mszat (07-06-2016)

  56. Powrót do góry    #354
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Kto płodzi bełkot, ten płodzi. Już powyżej
    napisano, że "skandaliczne to i niewytłumaczalne".
    Znajdzie się jeszcze kilku entuzjastów takiej narracji
    i wyrok na Kacpra gotowy.



    Sorry, ale załóż kask - rozpędź się rowerem
    z górki i przy kilkudziesięciu kilometrach na
    godzinę pierdyknij w cokolwiek - sprawdź, jakie
    będziesz miał odruchy. Już kuźwa jesteśmy ekspertami
    od wszystkiego - od układania toru, poprzez budowę silnika,
    kasku, na ludzkiej fizjologii skończywszy. Dooopy z kanapy nie
    potrafimy podnieść, ale stwierdzić, że kopnięcie było celowe - już
    z całą pewnością tak. Widziałem to co widziałem, ale nie przychodzi
    mi tak łatwo wydawać wyroku w tej sprawie i odsądzać Kacpra od czci
    wiary, patrząc, co siię wydarzyło sekundę wcześniej.
    jak nie jestem gotowy na Downhill to się za to nie biorę.

  57. Powrót do góry    #355
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez barriofino Zobacz posta
    jak nie jestem gotowy na Downhill to się za to nie biorę.
    To wskaż mi jednego - jedynego żużlowca,
    który nigdy nie leżał w I łuku. Wszyscy oni
    nie są gotowi na żużel?
    !Adrian walcz!

  58. Powrót do góry    #356
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,746
    Kliknij i podziękuj
    574
    Podziękowania: 925 w 559 postach
    Luuudzie serio?
    Serio, myślicie że Kacper po upadku celowo kopie Krystiana? Normalnie jak u Macierewicza..
    To był zwykły odruch i tyle..

  59. Powrót do góry    #357
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nikt nie każe wierzyć, że to był odruch czy co tam jeszcze różnego od kopniaka.
    A może on chciał go kopnąć i zwyczajnie to zrobił z racji bliskiej odległości, też niewykluczone.
    Mógłby się chłopak wytłumaczyć ze swojego postępowania zanim się go wybieli bardziej od papieża.
    A nie jak zwykle pisać, że ojoj, bo sobie coś zrobi.
    Woryna na świeżo po wypadku jeździ w różnych zawodach i nie wygląda, żeby mu się coś stało albo żeby się przejął.
    Toteż nie rozumiem, dlaczego ja mam się przejmować za niego na ten przykład.

  60. Powrót do góry    #358
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,491
    Kliknij i podziękuj
    5,783
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No ale to co ma zrobić? Skończyć karierę?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  61. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Lipa_PL (07-06-2016), Malin017 (07-06-2016), Peter Kildemand (07-06-2016), Słoniu (08-06-2016), Yozayan (07-06-2016), Zboczeniec z lasu (16-06-2016), mszat (07-06-2016)

  62. Powrót do góry    #359
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Wokół Woryny, to szybko się temat nie skończy. Na pewno oliwy do ognia może dodać ten film, który od niedawna zaczął krążyć w internecie: Czy Kacper Woryna kopnął Krystiana po wypadku ?. Zobaczcie sami (koniecznie full screen w HD) i oceńcie. Wygląda na to, że wzorowanie się na Nickim mocno weszło w krew młodemu, a w tej fali hejtu na niego, jest trochę racji.

    Oczywiście, sama kraksa to nie jego wina, przez cały ten okres broniłem Woryny, ale ten film każe mi się mocno zastanowić nad weryfikacją zdania na jego temat.

    Pozdrawiam
    Wklej sobie posta z tak zatytułowanym linkiem w cv i ślij do Faktu i SE.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  63. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    Lipa_PL (07-06-2016), herbie13 (07-06-2016), mszat (07-06-2016)

  64. Powrót do góry    #360
    Użytkownik
    Dołączył
    20-02-2005
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    Zaraz będzie że Kacper skakał mu po głowie. Raczej Woryna chciał się oswobodzic i wyciągnąć nogi spod motora. Jedna była zaklinowana i musieli rozcinac motor o kevlar Kacpra by go uwolnić. Stąd też były potrzebne nożyce do metalu których używany służby. Najgorsze dla Was wszystkich jest to że nie ma dobrego nagrania całego zdarzenia tylko moment już jak Kacper jedzie wyprostowanym motorem. Szkoda tylko że cała sytuacja była inna.

    Siedziałem na 30 metrze. Kacper po przegranym starcie został z tyłu i schodził do małej. Wtedy motor dostał przyczepności i wyrwalo go nienaturalnie do przodu. Motor się odprostowal i zablokowała się linka gazu. Było widać jak ciałem Kacper stara się złamać znów motor i położyć go na boku. Z dwa trzy razy próbował go dopiąć ciałem. Nie dało rady i wtedy motor puścił bo wpadł by we wszystkich dalej na nim siedząc. Wszystko trwało jakieś 15 metrów. Sekundy.

    Wiele Kacper upadków spowodował które wynikały z agresywnej jazdy czy nieprzemyslanego ataku. Tym razem był to po prostu pech i wypadek na żużlu. Tylko co z tego. Jak widać suma szczęścia i pecha musi równać się zero
    ROW Rybnik OLE!

Strona 8 z 26 PierwszyPierwszy ... 67891018 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •