Strona 6 z 26 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 226 do 270 z 1142

Wątek: Unia Tarnów 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #226
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Głębokie wyrazy współczucia dla tarnowskich kibiców, bliskich Krystiana i innych w żałobie. Żużel dla mnie też się "kończył" po wypadku Darcy'ego, i mimo że teraz mamy do czynienia z o wiele większą tragedią, to nadal tu jestem, tak jak i wy, mam nadzieję, będziecie. O odwołaniu kolejki powininno zadecydować tylko tarnowskie środowisko (a naszym obowiązkiem byłoby dostosowanie się do ich woli bez szemrania), a pierwszą rzeczą jaką zobaczyliśmy były apele Rusieckiego, ogromny nietakt. Muszę przyznać też, że mimo wszystko, gdzieś wewnątrz, śmierć Krystiana stała się dla mnie faktem wraz z porannymi diagnozami po wypadku, gdzie nie zostawiano dużo nadziei. Zostańcie z Bogiem.

    Wysłano z mojego iPhone 6.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  2. Powrót do góry    #227
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Osobiście uważam, że w obliczu takiej tragedii powinny być natychmiast odwołane zawody w każdej z Naszych lig.
    Takie rzeczy powinny działać odgórnie, bez kalkulacji, apeli, nawoływań z należytym szacunkiem dla poszkodowanego oraz całego jego otoczenia.

    Spoczywaj w pokoju.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  3. Już 11 użytkowników podziękowało forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Dominik (29-05-2016), Londi (29-05-2016), Mildura (03-06-2016), Peter Kildemand (29-05-2016), _jaskolka_ (29-05-2016), darsen (30-05-2016), j-rules (29-05-2016), kingpin (29-05-2016), shelve (29-05-2016), Michal87 (29-05-2016), unistka93 (29-05-2016)

  4. Powrót do góry    #228
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,050
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Przerażaja mnie tacy jak ty. Łazisz i wypisujesz swoje katastroficzne opinie. Żużel ma już mnóstwo ofiar na swoim koncie i Krystian jest kolejną. Jeśli jesteś za słaby na to daj sobie z tym sportem spokój. Mogliśmy jutro oddać cześć śp. Krystianowi w całej Polsce w szczególny sposób jednak przez takich jak ty zostało to zaprzespaczone.
    SPIERDAL_AJ

  5. Powrót do góry    #229
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,784
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Ja nadal w szoku.
    Krystian Rempała (ur. 1 kwietnia 1998, zm. 28 maja 2016 w Jastrzębiu-Zdroju)


    Dżem - Zapal świeczkę...
    https://www.youtube.com/watch?v=0gDZc63NIQU

    chociaż na 1 dzień, jutro wyciszcie się.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    _jaskolka_ (29-05-2016)

  7. Powrót do góry    #230
    Stały bywalec Awatar Thomas
    Dołączył
    11-12-2009
    Postów
    1,450
    Kliknij i podziękuj
    362
    Podziękowania: 116 w 75 postach
    Spoczywaj w pokoju Krystian. Brak słów.

  8. Powrót do góry    #231
    Stały bywalec Awatar wiksa12
    Dołączył
    17-08-2003
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Brak słów. Większej tragedii w sporcie żużlowym nie przeżyłem przez moje 25 lat życia.

  9. Powrót do góry    #232
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Cytat Zamieszczone przez Frank_Drebin Zobacz posta
    Przerażaja mnie tacy jak ty. Łazisz i wypisujesz swoje katastroficzne opinie. Żużel ma już mnóstwo ofiar na swoim koncie i Krystian jest kolejną. Jeśli jesteś za słaby na to daj sobie z tym sportem spokój. Mogliśmy jutro oddać cześć śp. Krystianowi w całej Polsce w szczególny sposób jednak przez takich jak ty zostało to zaprzespaczone.
    Nie o to chodzi czy ktoś jest za słaby czy odpowiednio twardy, ale żużel nie jest wart takich ofiar.
    Fakt, było wiele ofiar, przez prawie całą historię nie było dmuchanych band, teraz są i tych najgorszych w skutkach urazów nie jest wcale mniej niż 25 lat temu.
    Nie uważam żeby zostało coś zaprzepaszczone jutro, wiem że Polacy kochają symboliczne gesty za którymi niewiele idzie.
    Tak jak przypomniał mi 'gorzowiak' o meczu Gorzów-ZG, nie o to chodzi że został popełniony błąd, tylko o cyrk który przy okazji śmierci Lee wystąpił wtedy podczas meczu do czasu gdy stwierdzili że "pojadą dla Lee". A dla Lee równie dobrze mogliby pójść na pizzę czy do toy-toya, ale na pewno żenujące było patrzenie na en kabaret a potem symboliczny gest. Tzw środowisko żużlowe tworzą za mali ludzie po prostu. Grupka szowinistów nastawionych wyłącznie na łatwy zarobek.
    Za tymi gestami nic nie idzie, ta śmierć nic nie zmieni, to jest najgorsze, będą kolejne i kolejne gesty i licytację czy trzeba odwołać kolejkę czy pojadą "dla niego". DO tego dojdzie środowisko płaczków z nc+, karanie za wyprzedzanie i jazda tylko na betonie, bo przyglądają się temu od d... strony.
    Takim światełkiem w tunelu są wypowiedzi Golloba np, ale tak samo kiedyś wypowiadał się Briggs jak zamykano tory, przenoszono za lasy i pozbawiano dirtu i nikt go nie słuchał. Fakty są takie że w niegroźnej sytuacji po starcie ginie człowiek. Podobno w najlepszej lidze, na zwyczajnym torze.
    O ile wypadki będą się zdarzać to w najwyższej klasie rozgrywkowej wypadki takiego typu nie powinny mieć miejsca. Jest mnóstwo różnych groźnych sytuacji którym nie da się zapobiec, bo po prostu pech i taki sport, patrz wypadek Hampela w Gnieźnie.
    Pierwsze pod lupę powinny pójść motocykle, ale kto ma się za to zabrać skoro zawodnicy są pochłonięci szałem zarabiania,
    a działacze to kompletny plankton umysłowy zarówno na poziomie krajowym jak i międzynarodowym.
    Żużel jest obecnie gównianą dyscypliną, zwykle bez emocji, o słabym poziomie, w której giną ludzie nawet w zwyczajnych sytuacjach na torze,
    a którą finansują nasze samorządy. Każda kolejna śmierć i kalectwo nie powoduje chęci jej zmieniania, wszyscy zajmują się pierdołami bez znaczenia.

  10. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariner za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (29-05-2016), STALECZKA (29-05-2016), brindel (29-05-2016)

  11. Powrót do góry    #233
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,707
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 386 w 214 postach
    Był taki film, "To nie jest kraj dla starych ludzi"
    Parafrazując, ta niedziela nie jest dniem na żużel. Po prostu.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Daniello za jego przydatny post!

    _jaskolka_ (29-05-2016)

  13. Powrót do góry    #234
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,655
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Już dajcie spokój z tym Rusieckim. Wierzę w to że intencje miał dobre, a zresztą ktokolwiek by nie wyszedł z taką propozycją i tak spotkałby się z falą krytyki, o każdym można by powiedzieć że chce coś "ugrać", mnie to ani ziębi ani grzeje od kogo ta propozycja wyszła. Władze ją zaakceptowały i nam też to pozostaje. Jutro żużel i tak byłby dla mnie obojętny, podejrzewam że dla wielu też, chociaż rozumiem że ktoś może mieć inne zdanie.

    Najgorszy w tym wszystkim jest ten zbieg okoliczności. To że spadł kask to jedno, ale że potem uderzył głową w tor... echhh...
    Ostatnio edytowane przez Marsh ; 29-05-2016 o 03:01
    BKS Polonia Bydgoszcz

  14. Powrót do góry    #235
    Początkujący
    Dołączył
    14-10-2015
    Postów
    10
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Długość paska i strona z której wisi wskazuje na to, że nie został przełożony. Nie zapiął kasku i to wystarczyło, żeby wydarzyła się tragedia.
    Szkoda strasznie, bo całe życie miał przed sobą i perspektywy na dobrą karierę. Spoczywaj w pokoju.
    Ostatnio edytowane przez Lucky13 ; 29-05-2016 o 06:55

  15. Powrót do góry    #236
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,584
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,357 w 4,336 postach
    Odwolana kolejka to gest w strone nasza, kibicow. Czas bysmy mogli na chwile oderwac od tego, przemyslec, spojrzec w prawo.
    Czas na taki swoisty rachunek sumienia.
    Po co robiz zuzel w cieniu tragedii? Przeciez kazdy na stadionie gdzies tam z tylu glowy bedzie mial to co sie stalo.

    Zawodnicy? Kazdy ma inne podejscie. To ze jeden z drugim znalezli inne zawody do objechania o niczym nie swiadczy.
    Sam wielokrotnie jak mnie spotykalo jakies nieszczescie to wolalem sie oddac pracy, by skupic sie na czyms innym
    zeby sie nie katowac negatywnymi myslami. Z roznym skutkiem.. ale nie widze w tym nic zlego.

    Jak czytam, ze Leszno chce cos na tym ugrac to mnie scina z nog. Robicie tutaj co niektorzy zamach na czlowieczenstwo..
    Bo nawet jesli faktycznie chca cos na tym skorzystac, to my juz powinnismy miec to w d...
    Ile ugraja? 2, 3 pkt? Czym to jest? To jest nic nie znaczace g... w skali tego co sie stalo.

    Ten fatalny wczorajszy dzien powinien byc przede wszystkim lekcja dla nas. Lekcja by nie nazywac Protasa panienka,
    Kolodzieja cieniasem, Ulamka leszczem itd.. Oni, w przeciwienstwie do nas wiedza co robia.

    A my? My powinnismy po prostu zawrzec gebe i poswiecic te nedziele dla bliskich, zamiast siedziec na stadionie albo wisiec na forum..
    Co tez czynie.
    Trzymajcie sie.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  16. Już 11 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (29-05-2016), Mildura (03-06-2016), Mileeek (29-05-2016), Peter Kildemand (29-05-2016), Phenomenon (29-05-2016), _jaskolka_ (29-05-2016), kingpin (29-05-2016), lemur6666 (29-05-2016), mhsol (29-05-2016), Michal87 (29-05-2016), windykator (29-05-2016)

  17. Powrót do góry    #237
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-09-2013
    Postów
    1,310
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 232 w 160 postach
    Leszno prosili o odwołanie-źle
    Falubazu poprosiłbym źle -czekają na JHJ
    Wrocław zle- chcą jechać z chorym Protasiewicz

    Itd.

    Każdy źle.

  18. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kian za jego przydatny post!

    Phenomenon (29-05-2016), darsen (30-05-2016)

  19. Powrót do góry    #238
    Super Snajper FTSL Awatar szamot85
    Dołączył
    03-08-2004
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Straszna tragedia. Łzy same cisną się do oczu.Krystian był mi szczególnie bliski gdyż był synem mojego ulubionego żużlowca z dzieciństwa- Jacka. Z zaciekawieniem obserwowałem rozwój jego kariery,i liczyłem ,że zajdzie najdalej z całego klanu.
    Nawet nie próbuje sobie wyobrazić co przeżywa jego rodzina, jedyne co możemy zrobić to pomodlić się za nieśmiertelną duszę Krystiana. Wszyscy którzy wierzą w życie pozagrobowe niech tak uczynią.
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

  20. Powrót do góry    #239
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Odwolana kolejka to gest w strone nasza, kibicow. Czas bysmy mogli na chwile oderwac od tego, przemyslec, spojrzec w prawo.
    Czas na taki swoisty rachunek sumienia.
    Po co robiz zuzel w cieniu tragedii? Przeciez kazdy na stadionie gdzies tam z tylu glowy bedzie mial to co sie stalo.

    Zawodnicy? Kazdy ma inne podejscie. To ze jeden z drugim znalezli inne zawody do objechania o niczym nie swiadczy.
    Sam wielokrotnie jak mnie spotykalo jakies nieszczescie to wolalem sie oddac pracy, by skupic sie na czyms innym
    zeby sie nie katowac negatywnymi myslami. Z roznym skutkiem.. ale nie widze w tym nic zlego.

    Jak czytam, ze Leszno chce cos na tym ugrac to mnie scina z nog. Robicie tutaj co niektorzy zamach na czlowieczenstwo..
    Bo nawet jesli faktycznie chca cos na tym skorzystac, to my juz powinnismy miec to w d...
    Ile ugraja? 2, 3 pkt? Czym to jest? To jest nic nie znaczace g... w skali tego co sie stalo.

    Ten fatalny wczorajszy dzien powinien byc przede wszystkim lekcja dla nas. Lekcja by nie nazywac Protasa panienka,
    Kolodzieja cieniasem, Ulamka leszczem itd.. Oni, w przeciwienstwie do nas wiedza co robia.

    A my? My powinnismy po prostu zawrzec gebe i poswiecic te nedziele dla bliskich, zamiast siedziec na stadionie albo wisiec na forum..
    Co tez czynie.
    Trzymajcie sie.
    To jest charakterystyczne że teraz zacznie się lans kto go bardziej lubiał i wielbił.Zwróć uwagę na meczach jak zawodników wyzywa się od cweli i wytłumacz gdzie ten szacunek i miłość chrześcijańska jest jak oni się ścigają na torze?
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  21. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi RUSTY za jego przydatny post!

    Tepy (29-05-2016), lemur6666 (29-05-2016)

  22. Powrót do góry    #240
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,115
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=bM7kJ08uYpA


    Ja zamiast o Worynę to jednak bardziej martwiłbym się o stan psychiczny Jacka, który teraz pewnie będzie obwiniać się o to, że zgodził się, żeby syn poszedł w jego ślady.
    Btw siostra Krystiana opublikowała na fb "odezwę", z której jasno wynika, że winą za śmierć brata obarcza Worynę ("niedoświadczeni zawodnicy dopuszczani do zawodów z kontuzją").
    Ostatnio edytowane przez sparta_mistrz ; 29-05-2016 o 15:41
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  23. Powrót do góry    #241
    Początkujący
    Dołączył
    03-04-2016
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    "...Nie zrobił żadnego błędu a winna leży po stronie niedoświadczonych zawodników ,którzy dopuszczani są do zawodów kontuzjowani ...."
    Taki jest tekst oryginału, ale czy mamy ją jakoś krytykować za to? Wszyscy wiemy jak wyglądał wypadek.
    To jest jego Siostra, jedna z najbliższych osób jaką człowiek może mieć przez całe życie.
    Nic dziwnego, że będzie obarczała winą wszystko i wszystkich.
    Żal, rozgoryczenie.

    Czasem trzeba wyrzucić z siebie złość. Niezależnie czy wypada, czy też nie.

  24. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mileeek za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (29-05-2016), _jaskolka_ (29-05-2016), shelve (29-05-2016), spitt22 (29-05-2016)

  25. Powrót do góry    #242
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=bM7kJ08uYpA


    Ja zamiast o Worynę to jednak bardziej martwiłbym się o stan psychiczny Jacka, który teraz pewnie będzie obwiniać się o to, że zgodził się, żeby syn poszedł w jego ślady.
    Btw siostra Krystiana opublikowała na fb "odezwę", z której jasno wynika, że winą za śmierć brata obarcza Worynę ("niedoświadczeni zawodnicy dopuszczani do zawodów z kontuzją").
    Niestety Kacpra trzeba odciąć od Internetu i ochronić go
    przed nie zawsze wynikającymi ze złych intencji zarzutami.
    Obwinianie w tym momencie Kacpra, który moim zdaniem
    był "ostatni", jeśli chodzi o zawinienie w tej sytuacji, trzeba
    by było nazwać świństwem, lecz z szacunku dla pogrążonej
    w żałobie rodziny trzeba zrozumieć, że raczej do takich wyroków
    prowokuje rozpacz, której nikomu na Świecie bym nie życzył.
    Według mnie nawet temat zastępczy w postaci spierania się
    o przełożenie/nie przełożenie kolejki ma swoje zalety, gdyż odwraca
    uwagę różnego rodzaju Trolli, które mogły by atakować młodego Worynę.
    Ostatnio edytowane przez Malin017 ; 29-05-2016 o 18:32
    !Adrian walcz!

  26. Powrót do góry    #243
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mileeek Zobacz posta
    "...Nie zrobił żadnego błędu a winna leży po stronie niedoświadczonych zawodników ,którzy dopuszczani są do zawodów kontuzjowani ...."
    Taki jest tekst oryginału, ale czy mamy ją jakoś krytykować za to? Wszyscy wiemy jak wyglądał wypadek.
    To jest jego Siostra, jedna z najbliższych osób jaką człowiek może mieć przez całe życie.
    Nic dziwnego, że będzie obarczała winą wszystko i wszystkich.
    Żal, rozgoryczenie.

    Czasem trzeba wyrzucić z siebie złość. Niezależnie czy wypada, czy też nie.

    Jej akurat wypada. Zresztą wyrwałeś fragment z szerszego kontekstu. To tylko część rzeczy która nie jest taka jak powinna.
    Poza tym ma rację. W pogoni za kasą i presją świętego wyniku starty niedoleczonych żużlowców są od dawna na porządku dzienny.
    Często nawet o tym nie wiem, a czasem chwalą się że jadą na własną prośbę (by pomoc klubowi, jasne heh)
    Zaczęło się od podniecania się spawaniem obojczyków u Simpsona na krótko przed złamaniem, potem jeżdżono z niesprawnymi nogami,
    albo nadgarstkami (które rozsławił dzielny Holta, ale wielu tak jeździło). Może po zwolnieniu lekarskim powinna być jeszcze przymusowa pauza.
    Zwolnienie daje ZZ więc nie byłoby to aż tak omijane. Wpis emocjonalny, trudno się dziwić, jest tam wszystko, akurat Jacek Rempała jest ostatnim który chciałby na Krystianie zarabiać i dobrze że dziewczyna broni rodziny. Jaca mógłby się poświęcić zupełnie tuningowi gdyby nie kariera Krystiana.
    Motocykle są wyżyłowane, niewspółmiernie do umiejętności.
    W każdym biegu juniorskim niemal pachnie gipsem, w ogóle te biegi w takim kształcie w SE nie mają racji bytu, to jest wysyłanie młodych na rzeź.
    Każdy starszy żużlowiec zaczynał na trupach w MDMP i tam się szlifował długo zanim dostał pod tyłek żyletę, to samo zagraniczni, którzy musieli się najpierw dorobić sprzętu, dopóki tej drogi nie przeszli to startowali na trupie kupionym przez rodziców.
    Ja nigdy nie rozumiem podniety komentatorów że jakiś młodziutki gość wiezie za sobą jakiegoś starego wygę typu Nichollsa, Kołodzieja czy Hancocka,
    no wiezie sprzętem i łatwym torem, bo różnica w umiejętnościach i doświadczeniu jest olbrzymia, tylko nie ma czasem jak tego zweryfikować

  27. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariner za jego przydatny post!

    Dominik (29-05-2016), miles (30-05-2016)

  28. Powrót do góry    #244
    Początkujący
    Dołączył
    03-04-2016
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    50
    Podziękowania: 5 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariner Zobacz posta
    Jej akurat wypada. Zresztą wyrwałeś fragment z szerszego kontekstu. To tylko część rzeczy która nie jest taka jak powinna.
    Poza tym ma rację. W pogoni za kasą i presją świętego wyniku starty niedoleczonych żużlowców są od dawna na porządku dzienny.
    Często nawet o tym nie wiem, a czasem chwalą się że jadą na własną prośbę (by pomoc klubowi, jasne heh)
    Zaczęło się od podniecania się spawaniem obojczyków u Simpsona na krótko przed złamaniem, potem jeżdżono z niesprawnymi nogami,
    albo nadgarstkami (które rozsławił dzielny Holta, ale wielu tak jeździło). Może po zwolnieniu lekarskim powinna być jeszcze przymusowa pauza.
    Zwolnienie daje ZZ więc nie byłoby to aż tak omijane. Wpis emocjonalny, trudno się dziwić, jest tam wszystko, akurat Jacek Rempała jest ostatnim który chciałby na Krystianie zarabiać i dobrze że broni rodziny. Jaca mógłby się poświęcić zupełnie tuningowi gdyby nie kariera Krystiana.
    Motocykle są wyżyłowane, niewspółmiernie do umiejętności.
    W każdym biegu juniorskim niemal pachnie gipsem, w ogóle te biegi w takim kształcie w SE nie mają racji bytu, to jest wysyłanie młodych na rzeź.
    Każdy starszy żużlowiec zaczynał na trupach w MDMP i tam się szlifował długo zanim dostał pod tyłek żyletę, to samo zagraniczni, którzy musieli się najpierw dorobić sprzętu, dopóki tej drogi nie przeszli to startowali na trupie kupionym przez rodziców.
    Ja nigdy nie rozumiem podniety komentatorów że jakiś młodziutki gość wiezie za sobą jakiegoś starego wygę typu Nichollsa, Kołodzieja czy Hancocka,
    no wiezie sprzętem i łatwym torem, bo różnica w umiejętnościach i doświadczeniu jest olbrzymia, tylko nie ma czasem jak tego zweryfikować
    Masz rację zgadzam się, ale reszta tekstu była o prywatnych relacjach rodzinnych. Nie chciałem przytaczać całości.

  29. Powrót do góry    #245
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariner Zobacz posta
    Jej akurat wypada. Zresztą wyrwałeś fragment z szerszego kontekstu. To tylko część rzeczy która nie jest taka jak powinna.
    Poza tym ma rację. W pogoni za kasą i presją świętego wyniku starty niedoleczonych żużlowców są od dawna na porządku dzienny.
    Często nawet o tym nie wiem, a czasem chwalą się że jadą na własną prośbę (by pomoc klubowi, jasne heh)
    Zaczęło się od podniecania się spawaniem obojczyków u Simpsona na krótko przed złamaniem, potem jeżdżono z niesprawnymi nogami,
    albo nadgarstkami (które rozsławił dzielny Holta, ale wielu tak jeździło). Może po zwolnieniu lekarskim powinna być jeszcze przymusowa pauza.
    Zwolnienie daje ZZ więc nie byłoby to aż tak omijane. Wpis emocjonalny, trudno się dziwić, jest tam wszystko, akurat Jacek Rempała jest ostatnim który chciałby na Krystianie zarabiać i dobrze że dziewczyna broni rodziny. Jaca mógłby się poświęcić zupełnie tuningowi gdyby nie kariera Krystiana.
    Motocykle są wyżyłowane, niewspółmiernie do umiejętności.
    W każdym biegu juniorskim niemal pachnie gipsem, w ogóle te biegi w takim kształcie w SE nie mają racji bytu, to jest wysyłanie młodych na rzeź.
    Każdy starszy żużlowiec zaczynał na trupach w MDMP i tam się szlifował długo zanim dostał pod tyłek żyletę, to samo zagraniczni, którzy musieli się najpierw dorobić sprzętu, dopóki tej drogi nie przeszli to startowali na trupie kupionym przez rodziców.
    Ja nigdy nie rozumiem podniety komentatorów że jakiś młodziutki gość wiezie za sobą jakiegoś starego wygę typu Nichollsa, Kołodzieja czy Hancocka,
    no wiezie sprzętem i łatwym torem, bo różnica w umiejętnościach i doświadczeniu jest olbrzymia, tylko nie ma czasem jak tego zweryfikować
    Co ciekawe, nie wspomniałeś o naszej - kibiców roli. Presja
    z naszej strony jest zawsze - mało kiedy są głosy - "spokojnie -
    - wylecz się porządnie" . Za presją kibiców idzie presja sponsorów,
    prezesów, itd. Ja w sumie tym niedoleczonym żużlokom się nie dziwię.
    !Adrian walcz!

  30. Powrót do góry    #246
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,050
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Spoczywaj w pokoju Krystek.


  31. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Peter Kildemand za jego przydatny post!

    Falubaz7 (29-05-2016), miles (30-05-2016), shelve (29-05-2016), yahata (30-05-2016)

  32. Powrót do góry    #247
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Krystek, ride in peace.

    Brak słów.

    Jaca, dasz radę.

  33. Powrót do góry    #248
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Co ciekawe, nie wspomniałeś o naszej - kibiców roli. Presja
    z naszej strony jest zawsze - mało kiedy są głosy - "spokojnie -
    - wylecz się porządnie" . Za presją kibiców idzie presja sponsorów,
    prezesów, itd. Ja w sumie tym niedoleczonym żużlokom się nie dziwię.
    Presja kibiców to też fakt. Ale to wszystko jest ze sobą połączone, ludzie czują że porażki, niespełnianie założeń to spadek koniunktury, to w wielu ośrodkach możliwy spadek z ligi i w niektórych tzw "koniec żużla". Sama presja jest czymś mobilizującym, w Polsce to jest jednak rodzaj paniki.
    Widziałem nieraz z bliska jak prezesi i sponsorzy potrafili zawodników "mobilizować", ale mi ich nich szkoda bo sam prowadziłem z nimi rozmowy kontraktowe i znam podejście żużlowca, każdy wierzy siebie w rozmowach, ale nie postawi wiele na swój dobry sezon i odmówi świetnej kasy warunkowanej świetnymi wynikami.
    Nie wspomniałem o presji kibiców, może dlatego że niczyim kibicem nie jestem.
    No może Świętochłowic, bo nie jadą, a liczę na nich, czy Warszawy, albo Darcy Warda, ale on też nie jedzie.
    Chcę tylko normalnych prostych zasad w tym sporcie, porządnego zarządzania, torów do walki i odpowiedniego sprzętu,
    poza tym chciałbym żeby wróciły 3 ligi, żeby młodzieżowcy nie byli wykradani z rodzinnych miast, żeby zlikwidowano KSM itp ograniczenia, bieg juniorski, jokera (to już zrobiono), komisarza toru (nie wiem dlaczego nie może się tym samym zająć sędzia), żeby jeżdżono na trudnych torach także, przede wszystkim żeby obniżono koszty uprawiania tak niszowego sportu. Wiele nie wymagam.
    Nie można ingerować w czyjąś wolność. Poszanowanie zasad fair-play + motocykl bez niespodzianek, który odzieli talent od rzemiosła i beztalencia + tory z luźną nawierzchnią, różnorodnej przyczepności i geometrii. SE zakpiła sobie ze wszystkich i nie uznała awansu Daugavpils żeby przy zielonym stole wsadzić Rybnik którego miejsce jest w PLŻ (nie awansował), efekt działań tej zacnej świty jest taki że Lokomotiv nie zrobił kolejnego kroku w rozwoju, mieli nagranych sponsorów, a w meczu Rybnik - Tarnów zdarzyło się to co się zdarzyło, oczywiście w biegu juniorskim. Karma itp.
    Chciałbym też żeby wyciągano wnioski z tragicznych zdarzeń na torze a tu jedyne co ci wariaci mogą to Pedersen dostanie kartkę za to że kogoś się ośmieli wyprzedzić

  34. Powrót do góry    #249
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Pod koniec jest fotka Krystiana na małym motorku, miał wtedy mniej więcej 6-8 lat - czy ktoś z Tarnowian pamięta jego występ z rówieśnikami na takich właśnie motorkach, w przerwach między biegami jakiejś większej imprezy na tarnowskim torze, jaka to była impreza i kiedy ?

  35. Powrót do góry    #250
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 52 w 28 postach
    Niestety nie pamiętam podczas jakich zawodów to było. Ale pamiętam jego pierwsze jazdy na prawdziwej żużlówce. To było w 2007 roku jeszcze nie dostając do haka Krystian kręcił pierwsze kółka jadać a motorze razem z Jackiem. Oczywiście to on operował gazem i dźwignią sprzęgła. Kojarzę natomiast że kiedy otwierano mini tor ten za pierwszym łukiem (którego już nie ma) to Krystian jeździł tam na pit bike z innymi chłopakami być może przy okazji tej imprezy jeździli pokazowa też na dużym torze.

    EDIT: https://www.youtube.com/watch?v=77Yag9UOXLQ Uchowało się nawet jakieś nagranie z tego otwarcia. O ile dobrze widzę (słaba jakość) to w czerwonym kombinezonie jest Krystian.
    Ostatnio edytowane przez profesor ; 30-05-2016 o 09:58

  36. Powrót do góry    #251
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,050
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach

  37. Powrót do góry    #252
    Zaawansowany Awatar _jaskolka_
    Dołączył
    01-03-2003
    Postów
    2,856
    Kliknij i podziękuj
    447
    Podziękowania: 118 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez Roberto Zobacz posta
    Pod koniec jest fotka Krystiana na małym motorku, miał wtedy mniej więcej 6-8 lat - czy ktoś z Tarnowian pamięta jego występ z rówieśnikami na takich właśnie motorkach, w przerwach między biegami jakiejś większej imprezy na tarnowskim torze, jaka to była impreza i kiedy ?
    Nie pamiętam co to były za zawody, ale na pewno na nich byłam. Jest to także jedno z moich pierwszych wspomnień z małym Krystkiem na stadionie w Tarnowie. Taki widok zapadł mi w pamięci gdy o nim myślę..
    odpowiedź c) - czytam posty Mariusza dla beki

  38. Powrót do góry    #253
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Roberto Zobacz posta
    Pod koniec jest fotka Krystiana na małym motorku, miał wtedy mniej więcej 6-8 lat - czy ktoś z Tarnowian pamięta jego występ z rówieśnikami na takich właśnie motorkach, w przerwach między biegami jakiejś większej imprezy na tarnowskim torze, jaka to była impreza i kiedy ?
    Cytat Zamieszczone przez _jaskolka_ Zobacz posta
    Nie pamiętam co to były za zawody, ale na pewno na nich byłam. Jest to także jedno z moich pierwszych wspomnień z małym Krystkiem na stadionie w Tarnowie. Taki widok zapadł mi w pamięci gdy o nim myślę..
    Ja pamiętam, że w okolicach 2005 roku podczas jednej z dłuższych przerw między biegami puszczono szkrabów na małych motocyklach i w "dorosłych" kaskach, którzy robili prowizoryczne wyścigi po torze, ku wielkiej uciesze zgromadzonych kibiców Niestety, nie jestem w stanie przypomnieć sobie daty ani szczegółów zawodów. Ale na pewno była to: liga albo któryś z finałów IMP.
    I był tam mały Krystian, który wzbudzał naturalne zainteresowanie z racji nazwiska, podobnie jak dekadę wcześniej młodziutki Marcin.

    Może dobrym źródłem w tym temacie byłby Adam Gomółka?
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  39. Powrót do góry    #254
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,584
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,357 w 4,336 postach
    final IMP to raczej nie byl - wszystkie byly w porach wieczornych a ja tych szkrabow pamietam w dzien. Chyba, ze mowimy o dwoch roznych sytuacjach.
    Na 99% byl to mec ligowy, ale kiedy i z kim to nie mam pojecia.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  40. Powrót do góry    #255
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,655
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    A pamiętacie może jak się skończyła sprawa badania przez prokuraturę śmierci Richardsona? Bo chyba też musiało być jakieś śledztwo?
    BKS Polonia Bydgoszcz

  41. Powrót do góry    #256
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Cytat Zamieszczone przez _jaskolka_ Zobacz posta
    Nie pamiętam co to były za zawody, ale na pewno na nich byłam. Jest to także jedno z moich pierwszych wspomnień z małym Krystkiem na stadionie w Tarnowie. Taki widok zapadł mi w pamięci gdy o nim myślę..
    Mnie to zapadło w pamięć tym bardziej, że był to chyba ostatni raz gdy widziałem go bezpośrednio na stadionie a nie w tv. Pamiętam to podobnie jak j-rules, impreza w ciągu dnia, na pewno nie jechał przy światłach. Pytam dlatego, że być może mam to gdzieś w swoim archiwum a od wczoraj przejrzałem na szybko sporo imprez z tamtych lat i nie mogę na to trafić, nawet z archiwum SB nie wynika żebyśmy to komentowali

  42. Powrót do góry    #257
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2003
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez Roberto Zobacz posta
    Mnie to zapadło w pamięć tym bardziej, że był to chyba ostatni raz gdy widziałem go bezpośrednio na stadionie a nie w tv. Pamiętam to podobnie jak j-rules, impreza w ciągu dnia, na pewno nie jechał przy światłach. Pytam dlatego, że być może mam to gdzieś w swoim archiwum a od wczoraj przejrzałem na szybko sporo imprez z tamtych lat i nie mogę na to trafić, nawet z archiwum SB nie wynika żebyśmy to komentowali
    Roberto mogę się mylić, ale z tego co pamiętam był, to chyba Memoriał Szczepana Bukowskiego rozgrywany na koniec sezonu 2008. Wtedy zawody w bardzo młodzieżowej obsadzie, które wygrał Patrick Hougaard, a w przerwach jeździli Piotrek i Przemek Pawliccy. Dodatkowo były wyścigi najmłodszych zawodników na tych małych motorkach i wśród nich był Krystian.
    Ostatnio edytowane przez Gonzi ; 30-05-2016 o 21:57

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gonzi za jego przydatny post!

    Roberto (30-05-2016)

  44. Powrót do góry    #258
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    Cytat Zamieszczone przez Gonzi Zobacz posta
    Roberto mogę się mylić, ale z tego co pamiętam był, to chyba Memoriał Szczepana Bukowskiego rozgrywany na koniec sezonu 2008. Wtedy zawody w bardzo młodzieżowej obsadzie, które wygrał Przemek Pawlicki, a w przerwał jeździł Piotrek Pawlicki i dodatkowo były wyścigi młodych zawodników na tych małych motorkach i wśród nich był Krystian.
    Bingo, wielkie dzięki.
    Byłem przekonany, że było to trochę wcześniej. W wolnej chwili podrzucę całość na YT.


  45. Powrót do góry    #259
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    szacun za taką pamięć

    Wysłano z mojego iPhone 6.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  46. Powrót do góry    #260
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Roberto Zobacz posta
    Byłem przekonany, że było to trochę wcześniej.
    I słusznie. Bo na 100% takie pokazowe wyścigi były również przed 2008 rokiem.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  47. Powrót do góry    #261
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,584
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,357 w 4,336 postach
    A te zawody w 2008 to nie byl czasem Young Guns? To na tym turnieju pamietam Pawlickich, Przemek chyba wygral, a miedzy seriami mlody Piter zasuwal niczym Adams.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (31-05-2016)

  49. Powrót do góry    #262
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2003
    Postów
    258
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    A te zawody w 2008 to nie byl czasem Young Guns? To na tym turnieju pamietam Pawlickich, Przemek chyba wygral, a miedzy seriami mlody Piter zasuwal niczym Adams.
    Tak masz racje. Troszkę pomyliłem obsady tych dwóch imprez, ale teraz zerknąłem do programu . Turniej Young Guns odbył się w czerwcu 2008 i triumfował Przemek, a w turnieju 80-tek Piotrek. Dodatkowo odbył się turniej w którym startowały panie i quady, ale na tych zawodach Krystiana nie było. Pojawiał się w przerwach memoriału Szczepana Bukowskiego, który rozgrywany był wtedy w październiku.

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gonzi za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (31-05-2016)

  51. Powrót do góry    #263
    Ekspert Awatar Roberto
    Dołączył
    21-08-2002
    Postów
    7,400
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 204 w 56 postach
    0m49s, 27m20s, 1h09m11s

    To jest niepojęte, że po 8 latach to dziecko może mieć swój własny memoriał.

    Ostatnio edytowane przez Roberto ; 31-05-2016 o 07:46

  52. Powrót do góry    #264
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Pełni bólu i żalu zawiadamiamy, że dnia 3 czerwca 2016 roku (piątek) o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb Krystiana Rempały. Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w Kościele pod wezwaniem Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Tarnowie Mościcach skąd nastąpi odprowadzenie na Cmentarz w Mościcach.
    Spoczywaj w Pokoju Krystian.
    Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie...

  53. Powrót do góry    #265
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    A pamiętacie może jak się skończyła sprawa badania przez prokuraturę śmierci Richardsona? Bo chyba też musiało być jakieś śledztwo?
    Było, ale zostało zakończone bez postawienia żadnych zarzutów.

  54. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Chaz za jego przydatny post!

    Marsh (31-05-2016)

  55. Powrót do góry    #266
    Użytkownik
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    432
    Kliknij i podziękuj
    5
    Podziękowania: 52 w 28 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    A te zawody w 2008 to nie byl czasem Young Guns? To na tym turnieju pamietam Pawlickich, Przemek chyba wygral, a miedzy seriami mlody Piter zasuwal niczym Adams.
    Ja pamiętam jakiś turniej młodzieżowy pod koniec 2007 roku w którym zwyciężył Vaculik ( to wtedy podpisał pierwszy kontrakt z Unia jako niepełnoletni, który później poszedł do kosza). I w tych zawodach starował m.in. Paweł Zmarzlik a w przerwach między biegami jeździł Bartek Zmarzlik. Z obsady pamiętam jeszcze M. Jepsena Jensena.

  56. Powrót do góry    #267
    Użytkownik Awatar Chaz
    Dołączył
    20-05-2006
    Postów
    493
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 23 w 14 postach
    do usuniecia.

  57. Powrót do góry    #268
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,862
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Jeśli ktoś zechce uczestniczyć w ostatniej drodze Krystiana.....chociaż tak. Od godziny 13.00
    http://www.pomorska.pl/sport/zuzel/p...zywo,10066846/
    Ja nie dam rady.

  58. Powrót do góry    #269
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Jeśli ktoś zechce uczestniczyć w ostatniej drodze Krystiana.....chociaż tak. Od godziny 13.00
    http://www.pomorska.pl/sport/zuzel/p...zywo,10066846/
    Ja nie dam rady.
    Dzieki Penhall ! Mimo wszystko obejrze roniąc łezkę,bedzie ciężko ale chyba dam rade. 3maj sie Chłopaku,walcz na torze na błekitnej szlace !!

  59. Powrót do góry    #270
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,050
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Szacunek dla Golloba, że się pojawił na ostatnim pożegnaniu Krystiana. Mowa pożegnalna Martyny aż zmroziła krew w żyłach. Trzymaj się Krystek gdziekolwiek teraz jesteś.

Strona 6 z 26 PierwszyPierwszy ... 4567816 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •