Strona 9 z 26 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 405 z 1142

Wątek: Unia Tarnów 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #361
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    Bardziej bym chcial wiedziec jak faktycznie wygladal tor. Bo Jaca potwierdzil to co pare osob juz pisalo.
    Widzialem 1 bieg nagrywany z trybun i tor wygladal ok, rowno, ale co mozna widziec na takim nagraniu? Nic.

    Zeby sie nie okazalo ze zyto ze swoja glinka przylozyl do tego swoje lapy.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  2. Powrót do góry    #362
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    myślałem, że użytkownik savage to ogarnięty i normalny gość, bo zawsze mądrze postował, niestety teraz udowodnił, że jest po prostu głupkiem, ten filmik o niczym nie świadczy, może jedynie o tym, że przez tę tragiczną śmierć ludziom we łbach się miesza
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    Lipa_PL (07-06-2016)

  4. Powrót do góry    #363
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Nikt nie każe wierzyć, że to był odruch czy co tam jeszcze różnego od kopniaka.
    A może on chciał go kopnąć i zwyczajnie to zrobił z racji bliskiej odległości, też niewykluczone.
    Mógłby się chłopak wytłumaczyć ze swojego postępowania zanim się go wybieli bardziej od papieża.
    A nie jak zwykle pisać, że ojoj, bo sobie coś zrobi.
    Woryna na świeżo po wypadku jeździ w różnych zawodach i nie wygląda, żeby mu się coś stało albo żeby się przejął.
    Toteż nie rozumiem, dlaczego ja mam się przejmować za niego na ten przykład.
    Nigdy nie wiesz co człowiekowi w głowie siedzi.
    Jego postępowanie można wytłumaczyć w sposób pozytywny lub negatywny:
    Dlaczego nie przyszedł do szpitala? (bo nie wiedział co powiedzieć rodzicom ś. p. Krystiana i było mu strasznie przykro LUB bo mu nie zależało)
    Dlaczego jeździ na żużlu? (żeby zapomnieć LUB bo ma wszystko gdzieś)
    Dlaczego ruszył nogą? (bo się szarpał pod dmuchawcem LUB bo chciał kopnąć...)

    Kto z nas wie na 100% jak było?

  5. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    Gadol (07-06-2016), Malin017 (07-06-2016), Marsh (07-06-2016), Molineux (07-06-2016), dockm (07-06-2016)

  6. Powrót do góry    #364
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    To wskaż mi jednego - jedynego żużlowca,
    który nigdy nie leżał w I łuku. Wszyscy oni
    nie są gotowi na żużel?
    nie każdy jest gotowy na naszą ekstraligową presję, $ i blask flashy. jest stado takich zawodników, no ale nie ma na to siły.
    jak to kiedyś jakis pan z Warszawy w ulicznej ankiecie zapytany czy ogląda żużel, odpowiedział: "nie, bo to jest sport prowincjonalny".

    prostactwo na szczytach, na torze, na trybunach, na forach (może i moja emocjonalna reakcja tez była prosta),
    wybielanie tlumaczenie wszystkiego wszystkich. zjadamy już własny ogon w tym wszystkim.

  7. Powrót do góry    #365
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Aha, żeby uściślić: użytkownik barriofino za tekst "Skandaliczne dla mnie i niewytlumaczalne." też awansuje na miano głupka. Aż wstyd, że z takimi ludźmi na forum siedzę.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  8. Powrót do góry    #366
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    To nie siedź, nikt nie każe. Kim jesteś, żeby wyzywać za posiadanie własnego zdania? Na pewno nie lepszy od nich.

  9. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    miles (07-06-2016), savage (07-06-2016)

  10. Powrót do góry    #367
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Gadol,

    Może będzie nam dane wspólnie pracować w jednej z wymienionych redakcji, jak tylko wyślesz swoje analizy dot. wypadku Krystiana i zachowania kasku w oparciu o poradę ekspedienta w sklepie i doświadczenia kolegi...

    młody_piernik,

    Wrzuciłem film, który od niedawna krąży w sieci. Czy napisałem gdziekolwiek, że Woryna to k*tas i powinniśmy go piętnować, bo celowo kopnął Krystiana ?! Przyznaję - bliżej mi do opinii, że to celowe kopnięcie, niż odruch sprawdzający czy np. jest czucie w nodze, niemniej daleki jestem od ferowania ostatecznych wyroków. Wydaje mi się, że to tym, którzy kompletnie nie dopuszczają do siebie takiej możliwości (i mają do tego prawo) wyobraźnia zaczęła sięgać zenitu i piszecie tutaj o: "skakaniu po głowie", "spowodowaniu kopniakiem śmierci Krystiana", czy "oskarżeniach godnych SE"...

    Wrzuciłem film, który pokazuje wypadek z innego ujęcia. Co ciekawe (moim zdaniem) rzuca także inne światło na zachowanie kasku, bo tutaj widać, że kask spada w momencie kontaktu z nim kierownicy Woryny (oczywiście moim zdaniem), każdy może to co zobaczył ocenić po swojemu, a jak widać nie wszyscy mówią jednym głosem.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  11. Powrót do góry    #368
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    własnego zdania? kim trzeba być, żeby w tym filmiku widzieć celowe kopnięcia? dla mnie - głupkiem
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    Zboczeniec z lasu (16-06-2016)

  13. Powrót do góry    #369
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Co tydzień prawie w speedway'u dzieją się akcje w których jedni widzą kompletnie coś innego, niż drudzy. Pamiętasz dysputy po chociażby upadku Doyle'a & Pedersen'a ? Obraz ten sam, a zdania różne. Jeżeli dla Ciebie ktoś, kto posiada inne zdanie od Ciebie jest po prostu "głupkiem" to na forum się niestety nie nadajesz, bo sama istota forum dyskusyjnego to konfrontowanie ze sobą różnych opinii na dany temat.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  14. Powrót do góry    #370
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=7Bxu...x=2#t=0.437363

    Oglądając to ujęcie w pełni rozumiem żal Jacka odnośnie umiejętności Kacpra, bo krew człowieka zalewa jak się to ogląda...

  15. Powrót do góry    #371
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    niezłe jaja, jak to się wszystko obróciło do góry nogami... bezpośrednio po wypadku: okażmy wsparcie Kacprowi! to się mogło każdemu każdemu zdarzyć! piękne oświadczenie Jacka o wsparcie dla Woryny!
    a teraz? wyruszamy na krucjatę, gdzie Kacper kopie leżących i za małą żałobę okazuje, a kibice i rodzina w 2016 roku odkrywają, że żużel to nie do końca najbezpieczniejszy sport

    żegnam się z tego wątku i plejady hipokryzji i obłudy
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  16. Powrót do góry    #372
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    niezłe jaja, jak to się wszystko obróciło do góry nogami... bezpośrednio po wypadku: okażmy wsparcie Kacprowi! to się mogło każdemu każdemu zdarzyć! piękne oświadczenie Jacka o wsparcie dla Woryny!
    a teraz? wyruszamy na krucjatę, gdzie Kacper kopie leżących i za małą żałobę okazuje, a kibice i rodzina w 2016 roku odkrywają, że żużel to nie do końca najbezpieczniejszy sport

    żegnam się z tego wątku i plejady hipokryzji i obłudy
    Myślę, że po pierwsze: Jak ktoś tak wybiórczo czyta jakiś temat jak Ty ten, to lepiej, żeby nie wypowiadał się w tak radykalny sposób.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  17. Powrót do góry    #373
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Savage poczytaj o testach kasków i zapięć do nich. I wtedy się wypowiadaj na ten temat. Albo zapytaj jakiekolwiek doświadczonego motocyklisty kiedy ma prawo kask się zsunąć z głowy. Masz też filmiki o tym
    na YT. I masz tam też filmik z parku maszyn z tego feralnego dnia, jak wypowiadał się jeden z mechaników z Tarnowa, że musiał być kask niedopięty.

    Bajki o tym, że z kaskiem było ok są dla śledczych i ubezpieczyciela.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  18. Powrót do góry    #374
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Wrzuciłem film, który od niedawna krąży w sieci. Czy napisałem gdziekolwiek, że Woryna to k*tas i powinniśmy go piętnować, bo celowo kopnął Krystiana ?! Przyznaję - bliżej mi do opinii, że to celowe kopnięcie, niż odruch sprawdzający czy np. jest czucie w nodze, niemniej daleki jestem od ferowania ostatecznych wyroków. Wydaje mi się, że to tym, którzy kompletnie nie dopuszczają do siebie takiej możliwości (i mają do tego prawo) wyobraźnia zaczęła sięgać zenitu i piszecie tutaj o: "skakaniu po głowie", "spowodowaniu kopniakiem śmierci Krystiana", czy "oskarżeniach godnych SE"...

    Pozdrawiam
    Nie, no stwierdzenie:

    Wygląda na to, że wzorowanie się na Nickim mocno weszło w krew młodemu, a w tej fali hejtu na niego, jest trochę racji.
    W ogóle nie jest ferowaniem wyroku.
    Policz może do 10. i weź głęboki oddech.
    Ja rozumiem rozpacz po śmierci Krystiana,
    natomiast w Polsce póki co istnieje domniemanie
    niewinności. Gość po takim crashu wykonał ruch
    nogą, gdzie niektórzy już widzą jakieś iście Pedersenowe
    zagrania. Po takim tekście zarzucasz mi problemy z wyobraźnią?
    Przerysowałem, w którą stronę może pójść ta dyskusja i niestety
    po części się to sprawdza. Ja czekam na wynik śledźstwa Prokuratury,
    bo fala domysłów, potencjalnych przyczyn i chamstwa, jakim wykazał
    się Woryna stale się piętrzy.

    Na koniec trzy słowa:
    Romanek, Kurmański, Dados.
    !Adrian walcz!

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Lipa_PL (07-06-2016)

  20. Powrót do góry    #375
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Prawda jest taka że Kacper miał wiele czasu na odniesienie się do sytuacji bo tak robi każdy po spowodowaniu upadku kolegi. Woryna niestety do dziś nie uraczył nas nawet jednym zdaniem więc nie miejcie pretensji że coraz wiecej ludzi uważa że mu to wszystko zwisa i powiewa co zdecydowanie oznacza że z chłopakiem jest cos nie tak.

  21. Powrót do góry    #376
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    niezłe jaja, jak to się wszystko obróciło do góry nogami... bezpośrednio po wypadku: okażmy wsparcie Kacprowi! to się mogło każdemu każdemu zdarzyć! piękne oświadczenie Jacka o wsparcie dla Woryny!
    a teraz? wyruszamy na krucjatę, gdzie Kacper kopie leżących i za małą żałobę okazuje, a kibice i rodzina w 2016 roku odkrywają, że żużel to nie do końca najbezpieczniejszy sport

    żegnam się z tego wątku i plejady hipokryzji i obłudy
    Piękna narracja. Wspaniale powiązałeś Jacka z oskarżeniami o celowe kopanie Krystiana. Obudowałeś to nic nie znaczącym "my", co nie zmienia faktu manipulacji emocjonalnej jakiej właśnie dokonałeś.

    Od momentu feralnego wypadku nie miałem ochoty udzielać się na forum, ale to co zaczyna się wyrabiać wokół tej tragedii, instynkty jakie dochodzą do głosu u niektórych to jedno wielkie bagno.

    Piękna fasada którą zmywa pierwszy letni deszczyk. I zostają szare brudne mury.

  22. Powrót do góry    #377
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,709
    Kliknij i podziękuj
    147
    Podziękowania: 796 w 453 postach
    Ja pierdzielę, nawet bym nie pomyślał, że on kopnął Krystiana celowo. Ba, mam wrażenie, że nawet nie widział go i nie wiedział co mu blokuje nogę. Zwykły odruch.
    Worynę oglądałem w niedzielę. Myślę, że on jest w stresie dużym. Jedzie asekuracyjnie, nie zbliża się do rywali. Gdy prowadzili jeden bieg 5:1 niemal odpuszczał i po wszystkim spuścił głowę.
    Myślę, że ma spory kłopot z dojściem do siebie po tych wydarzeniach.
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Rif za jego przydatny post!

    mszat (07-06-2016), ndr113 (07-06-2016)

  24. Powrót do góry    #378
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Ja pierdzielę, nawet bym nie pomyślał, że on kopnął Krystiana celowo. Ba, mam wrażenie, że nawet nie widział go i nie wiedział co mu blokuje nogę. Zwykły odruch.
    Worynę oglądałem w niedzielę. Myślę, że on jest w stresie dużym. Jedzie asekuracyjnie, nie zbliża się do rywali. Gdy prowadzili jeden bieg 5:1 niemal odpuszczał i po wszystkim spuścił głowę.
    Myślę, że ma spory kłopot z dojściem do siebie po tych wydarzeniach.
    Więc może powinien wyrzucić to z siebie tak jak zrobił to Jacek i opisać całe zajście ze swojej perspektywy.

  25. Powrót do góry    #379
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Gadol,

    Oglądałem ten film z YT, nie podważam Twojej wiedzy (bo zakładam, że takową posiadasz). Po prostu wiem, że prowadzenie własnego dochodzenia na forum, gdzie jako materiały dowodowe "powołujemy" jedynie testy kasków z YT, własne doświadczenia na motocyklach cywilnych itd. nie może być podstawą do stwierdzenia w 100%, że w tym konkretnym wypadku kask był niedopięty, albo nie miał prawa spaść. Można mieć pewne podejrzenia i nie powiem, że niektóre argumenty do mnie nie trafiają, ale w życiu nie odważyłbym się stwierdzić w takiej sytuacji czegoś na 100% i tyle.

    Malin017,

    Wrzuciłem film wraz z moim odczuciem na forum, które słynie raczej z ponadprzeciętnego poziomu dyskusji na temat sportowe. Nie zamierzam brać udziału w bełkocie w komentarzach na portalach, ani FB. Po prostu - chciałem przeczytać jak widzą to inni użytkownicy akurat tutaj. Mam prawo podzielić się swoim wrażeniem, ale daleko jest mi od wydawania wyroków, bo mam świadomość, że mogę się mylić. Co do słów: "Wygląda na to, że wzorowanie się na Nickim mocno weszło w krew młodemu, a w tej fali hejtu na niego, jest trochę racji."​ - może faktycznie nie wyraziłem się jasno. Chodziło mi o to, że w tej fali komentarzy na temat agresywnego usposobienia Kacpra może być sporo racji. Hejtu na zasadzie obrażania, wyzywania itd. nie toleruję.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  26. Powrót do góry    #380
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    Więc może powinien wyrzucić to z siebie tak jak zrobił to Jacek i opisać całe zajście ze swojej perspektywy.
    Pewnie nie będzie miał wyjścia.

  27. Powrót do góry    #381
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Pewnie nie będzie miał wyjścia.
    Wydaje mi się że to jego obowiązek a nie wyjście.

  28. Powrót do góry    #382
    Stały bywalec
    Dołączył
    27-07-2008
    Postów
    954
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 131 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    myślałem, że użytkownik savage to ogarnięty i normalny gość, bo zawsze mądrze postował, niestety teraz udowodnił, że jest po prostu głupkiem, ten filmik o niczym nie świadczy, może jedynie o tym, że przez tę tragiczną śmierć ludziom we łbach się miesza
    no przyznaje ze nie starcza mi juz rozumu na ten sport. a i internetowego savoir vivre też nie musze przestrzegac bo za stary na to jestem i nie wszystkiemu musze sie podporzadkować Panie Inteligentny btw spływa po mnie wirtualny świat i tak jest mi dobrze.

  29. Powrót do góry    #383
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Nie wiem, bo po prostu wiedzieć nie mogę co siedzi w głowie innych ludzi. Mogę próbować tylko postarać się zrozumieć, albo mogę szukać (doszukiwać się) przyczyn, niejako na siłę, bo jeśli sam podobnego zdarzenia nie przeżyłem, to jakie mam podstawy, by oceniać sytuację w kategorii źle/dobrze?
    Wywiad z Jackiem Rempałą ukazał się na jego prośbę, zatem coś chciał przekazać. Jego odczucia, które przekazał, na obecną chwilę nie da się zweryfikować. Bardzo zaimponował mi tekst, w którym Jacek prosił o wsparcie dla Kacpra Woryny. Przemawiała w tym wielka mądrość i serce. Wtedy jeszcze nic nie było jasne, a jak Jacek mówi, ten apel ukazał się niejako na prośbę kogoś innego, kto poprosił o wsparcie dla Kacpra, który (być może) był w rozsypce.

    W wywiadzie dla SF raczej odczuwam rozpacz, żal, złość człowieka, który doświadczył ogromnej straty. Pierwszy apel wyważony, drugi wywiad emocjonalny. Rzuca mi się na pierwszy plan, brak innej wizji jak "moja własna". Dotyczy to kwestii udziału Woryny w zawodach. Skoro On doświadczył bólu i wydał apel - to w zamian ma się spełniać jego wizja żałoby. Mam pełne zrozumienie.
    Z drugiej strony Kacper Woryna. On nie wydał żadnego apelu, żadnego oświadczenia, nie mam zielonego pojęcia jak się czuje. Być może przeżywa też załamanie, to chłopak niespełna 20-letni, tylko pozornie dorosły, może nie umie wyrazić żalu, który odczuwa. Może najlepszym dla Niego sposobem na wyjście z kryzysu, aby się całkowicie nie załamać, było jak najszybciej wsiąść na motocykl, bo może nie chciał zostawać z myślami o tragedii sam na sam ze sobą. Być może dłuższe "celebrowanie" milczenia, tragedii było dla jego psychiki niebezpiecznym rozwiązaniem.
    Dzisiejszy świat nie rozpieszcza naszej psychiki. Mamy być zawsze silni, mocni, dawać sobie radę i nie możemy się rozczulać, bo to rzekomo oznaka słabości. Żużlowcy dodatkowo są poddawani tej presji silnych i wytrzymałych gladiatorów. Udźwignąć to nie jest łatwo i nie łatwo przeprosić kogoś, kiedy ma się odczucie, że to nie moja wina. Może Kacper chciałby coś powiedzieć, wykrzyczeć, udzielić wywiadu, ale nie potrafi. Ma prawo tą sytuację przeżywać na swój sposób. Mam pełne zrozumienie.

    W moim odczuciu tragiczny w skutkach wypadek, jest splotem nieszczęśliwych zdarzeń. Coś podobnego mogło się zdarzyć wielokrotnie, zdarzyło się jednak tym, a nie innym razem.

    Kacper - trzymaj się.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  30. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi Molineux za jego przydatny post!

    Lipa_PL (07-06-2016), Malin017 (07-06-2016), Yozayan (08-06-2016), Zboczeniec z lasu (16-06-2016), mszat (07-06-2016), ndr113 (07-06-2016), wokie (08-06-2016)

  31. Powrót do góry    #384
    Użytkownik
    Dołączył
    20-02-2005
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No ale to co ma zrobić? Skończyć karierę?

    Zapytać Jacka Rempałe albo najlepiej Sobotcha o zgodę na start.

    Po jakim czasie mógł pojechać w zawodach dwa dni czy tydzień. Może miesiąc. Kiedy byłby dobry czas? Nigdy.

    Im szybciej tym lepiej. Dla niego samego
    ROW Rybnik OLE!

  32. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi igla_ROW za jego przydatny post!

    mszat (07-06-2016), młody_piernik (07-06-2016)

  33. Powrót do góry    #385
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez Molineux Zobacz posta
    Nie wiem, bo po prostu wiedzieć nie mogę co siedzi w głowie innych ludzi. Mogę próbować tylko postarać się zrozumieć, albo mogę szukać (doszukiwać się) przyczyn, niejako na siłę, bo jeśli sam podobnego zdarzenia nie przeżyłem, to jakie mam podstawy, by oceniać sytuację w kategorii źle/dobrze?
    Wywiad z Jackiem Rempałą ukazał się na jego prośbę, zatem coś chciał przekazać. Jego odczucia, które przekazał, na obecną chwilę nie da się zweryfikować. Bardzo zaimponował mi tekst, w którym Jacek prosił o wsparcie dla Kacpra Woryny. Przemawiała w tym wielka mądrość i serce. Wtedy jeszcze nic nie było jasne, a jak Jacek mówi, ten apel ukazał się niejako na prośbę kogoś innego, kto poprosił o wsparcie dla Kacpra, który (być może) był w rozsypce.

    W wywiadzie dla SF raczej odczuwam rozpacz, żal, złość człowieka, który doświadczył ogromnej straty. Pierwszy apel wyważony, drugi wywiad emocjonalny. Rzuca mi się na pierwszy plan, brak innej wizji jak "moja własna". Dotyczy to kwestii udziału Woryny w zawodach. Skoro On doświadczył bólu i wydał apel - to w zamian ma się spełniać jego wizja żałoby. Mam pełne zrozumienie.
    Z drugiej strony Kacper Woryna. On nie wydał żadnego apelu, żadnego oświadczenia, nie mam zielonego pojęcia jak się czuje. Być może przeżywa też załamanie, to chłopak niespełna 20-letni, tylko pozornie dorosły, może nie umie wyrazić żalu, który odczuwa. Może najlepszym dla Niego sposobem na wyjście z kryzysu, aby się całkowicie nie załamać, było jak najszybciej wsiąść na motocykl, bo może nie chciał zostawać z myślami o tragedii sam na sam ze sobą. Być może dłuższe "celebrowanie" milczenia, tragedii było dla jego psychiki niebezpiecznym rozwiązaniem.
    Dzisiejszy świat nie rozpieszcza naszej psychiki. Mamy być zawsze silni, mocni, dawać sobie radę i nie możemy się rozczulać, bo to rzekomo oznaka słabości. Żużlowcy dodatkowo są poddawani tej presji silnych i wytrzymałych gladiatorów. Udźwignąć to nie jest łatwo i nie łatwo przeprosić kogoś, kiedy ma się odczucie, że to nie moja wina. Może Kacper chciałby coś powiedzieć, wykrzyczeć, udzielić wywiadu, ale nie potrafi. Ma prawo tą sytuację przeżywać na swój sposób. Mam pełne zrozumienie.

    W moim odczuciu tragiczny w skutkach wypadek, jest splotem nieszczęśliwych zdarzeń. Coś podobnego mogło się zdarzyć wielokrotnie, zdarzyło się jednak tym, a nie innym razem.

    Kacper - trzymaj się.

    No właśnie tylko jakich nieszczęśliwych zdarzeń powiedz mi. Na razie jedyna wersja jaka znamy i jaka można dostrzec na nagraniach jest taka że Kacper przez pół wirażu jechał wyprostowanym motocyklem w kierunku Krystiana po czym wypuścił go prosto w niego. Jak twierdzi Jacek motocykl zerwał kask Krystiana. To jest jedyna wersja z której wynika że przyczyną było niedoświadczenie i brak umiejętności a nie splot kilku zdarzeń.

  34. Powrót do góry    #386
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,071
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Już nie przesadzajcie z tym hejtowaniem Jacka. A co do Woryny wciąż uważam , że należy mu się wsparcie otoczenia ale on sam mógłby publicznie zabrać głos na ten temat.

  35. Powrót do góry    #387
    Użytkownik
    Dołączył
    20-02-2005
    Postów
    285
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 54 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Pewnie nie będzie miał wyjścia.
    Od tego jest psycholog i sesje z psychologiem a nie dziennikarz wywiad i portal szukający sensacji
    ROW Rybnik OLE!

  36. Powrót do góry    #388
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    No właśnie tylko jakich nieszczęśliwych zdarzeń powiedz mi. Na razie jedyna wersja jaka znamy i jaka można dostrzec na nagraniach jest taka że Kacper przez pół wirażu jechał wyprostowanym motocyklem w kierunku Krystiana po czym wypuścił go prosto w niego. Jak twierdzi Jacek motocykl zerwał kask Krystiana. To jest jedyna wersja z której wynika że przyczyną było niedoświadczenie i brak umiejętności a nie splot kilku zdarzeń.
    Każdy widzi to, co chce zobaczyć prawdopodobnie. Ja widzę to tak:
    1) "przez pół wirażu" - czyli gdzieś przez około sekundę
    2) "po czym wypuścił go prosto w niego" - poderwało mu motocykl, który chwycił przyczepność
    3) "Jak twierdzi Jacek motocykl zerwał kask Krystiana" - to właśnie ten splot nieszczęśliwych zdarzeń
    4) "To jest jedyna wersja" - jak sam zauważasz, jest to wersja, czyli istnieje prawdopodobieństwo innych wersji
    5) "z której wynika że przyczyną było niedoświadczenie i brak umiejętności" - nie twierdzę, że nie, ale co z tym zrobić? Powołać specjalną komisję w żużlu, która przed każdym meczem będzie orzekała w kwestii każdego zawodnika czy jest on odpowiednio doświadczony? Prawo jazdy zdałem wiele, wiele lat temu. Nie miałem żadnego wypadku, ani jednej stłuczki przez 17 lat. 3 lata temu się zagapiłem (moja wina) i wpadłem w Tira. Teoretycznie powinienem nie żyć, mogłem też zabić swoją córkę, ale skończyło się szczęśliwie. Byłem doświadczony czy nie?
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #389
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,071
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    Byłeś ale popełniłeś błąd bo życie to gra błędów.

  38. Powrót do góry    #390
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Pomijając kwestie umiejętności lub ich braku, trzeba powiedzieć sobie jasno, że duże zagrożenie stwarzają niedoświadczeni i często słabi wręcz zawodnicy młodzieżowi. Tutaj rodzi się pytanie: czy jazda dwoma juniorami w składzie to dobre rozwiązanie ? Przecież przynajmniej jeden z nich często jedzie "na siłę", bo musi. Ja nie twierdzę, że Woryna nie ma umiejętności. Na pewno daleko mu kunsztem do najlepszych, ale to naturalne w jego wieku. Zwróćmy uwagę, że w Ekstralidze jeżdżą też inni, którzy czasami wręcz "kaleczą", a na pierwszym łuku, gdzie jeszcze wszyscy jadą w kontakcie posiadanie obok kogoś, kto po prostu nie potrafi wielu rzeczy, jest realnym zagrożeniem w obecnych warunkach sprzętowo - torowych.

    Nie zmienia to jednak faktu, że nawet gdyby Regulamin ograniczał liczbę juniorów do jednego w składzie, to zarówno Krystian, jak i Kacper pojechaliby w tym meczu...


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  39. Powrót do góry    #391
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Ja bym poczekał na wynik śledztwa Prokuratury
    z wylewaniem pomyj na Kacpra. Patrząc na filmik
    każdy widzi co innego, tylko miejcie jaja oskarżając
    kogoś, poprzeć to dowodami. Ktoś widział wypuszczenie
    motocykla w Krystiana - ktoś inny widział w tym samym
    czasie wyrwanie linki zapłonu.
    !Adrian walcz!

  40. Powrót do góry    #392
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Pomijając kwestie umiejętności lub ich braku, trzeba powiedzieć sobie jasno, że duże zagrożenie stwarzają niedoświadczeni i często słabi wręcz zawodnicy młodzieżowi. Tutaj rodzi się pytanie: czy jazda dwoma juniorami w składzie to dobre rozwiązanie ? Przecież przynajmniej jeden z nich często jedzie "na siłę", bo musi. Ja nie twierdzę, że Woryna nie ma umiejętności. Na pewno daleko mu kunsztem do najlepszych, ale to naturalne w jego wieku. Zwróćmy uwagę, że w Ekstralidze jeżdżą też inni, którzy czasami wręcz "kaleczą", a na pierwszym łuku, gdzie jeszcze wszyscy jadą w kontakcie posiadanie obok kogoś, kto po prostu nie potrafi wielu rzeczy, jest realnym zagrożeniem w obecnych warunkach sprzętowo - torowych.

    Nie zmienia to jednak faktu, że nawet gdyby Regulamin ograniczał liczbę juniorów do jednego w składzie, to zarówno Krystian, jak i Kacper pojechaliby w tym meczu...


    Pozdrawiam
    A skąd weźmiesz doświadczonych żużlowców z wysokimi umiejętnościami jeśli wcześniej nie będą rozjeżdżonymi juniorami w lidze?

  41. Powrót do góry    #393
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,071
    Kliknij i podziękuj
    5,739
    Podziękowania: 1,741 w 1,103 postach
    To ty gdzieś tutaj zauważyłeś żeby ktoś napisał '' Woryna zabił Krystiana '' ???? Szanujmy się. Więc o jakich oskarżeniach mówisz ?

  42. Powrót do góry    #394
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    Wydaje mi się że to jego obowiązek a nie wyjście.
    Masz rację. Wydaje Ci się.

    Wysłane z mojego HTC One przy użyciu Tapatalka
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  43. Powrót do góry    #395
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    To ty gdzieś tutaj zauważyłeś żeby ktoś napisał '' Woryna zabił Krystiana '' ???? Szanujmy się. Więc o jakich oskarżeniach mówisz ?
    Nie, ale już chamskie kopnięcie było, prawda?
    !Adrian walcz!

  44. Powrót do góry    #396
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez Molineux Zobacz posta
    2) "po czym wypuścił go prosto w niego" - poderwało mu motocykl, który chwycił przyczepność

    No właśnie skąd wiesz że go poderwało a nie wypuścił go?
    Czy w trakcie tej około sekundy nie dało się położyć motocykla lub odbić i wtedy wypuścić go spod tyłka?

    Chciał bym się tego dowiedzieć, najlepiej od samego sprawcy?

  45. Powrót do góry    #397
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    A skąd weźmiesz doświadczonych żużlowców z wysokimi umiejętnościami jeśli wcześniej nie będą rozjeżdżonymi juniorami w lidze?
    Gdyby jednocześnie młodzi rozjeżdżali się np. w PLŻ w liczbie np. 3 obowiązkowych w meczu, to mieliby gdzie się rozjeżdżać. Popatrz na Drabika, Kaczmarek też dwa sezony jeździł w Wandzie (i to jeździł sporo). Przykładów jest więcej. Nie każdy jest Zmarzlikiem, który w wieku 15 lat już pewnie mógłby z powodzeniem się ścigać w elicie.
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  46. Powrót do góry    #398
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Gdyby jednocześnie młodzi rozjeżdżali się np. w PLŻ w liczbie np. 3 obowiązkowych w meczu, to mieliby gdzie się rozjeżdżać. Popatrz na Drabika, Kaczmarek też dwa sezony jeździł w Wandzie (i to jeździł sporo). Przykładów jest więcej. Nie każdy jest Zmarzlikiem, który w wieku 15 lat już pewnie mógłby z powodzeniem się ścigać w elicie.

    No ale w PLŻ oni będą stwarzać zagrożenie, a tam też ludzie startują....

  47. Powrót do góry    #399
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    Wiedzialem, ze tak bedzie. Kilka dni spokoju, wsparcia, zjednoczenia, potem kilka dni refleksji, żaloby..
    i wracamy do rzezni, oksarzen, wyrokow i piekielka. Analizy z filmow nagranych z trybun, urywkow (niepelnych) z tv

    Po co nam to?
    Savage - niepotrzebnie to tutaj wrzuciles. Zostawmy takie pyskowki dla SF i onetow.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Gadol (07-06-2016), Peter Kildemand (07-06-2016)

  49. Powrót do góry    #400
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Ale zgodzisz się chyba, że dysproporcje umiejętności / sprzętu są nieporównywalnie mniejsze.
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  50. Powrót do góry    #401
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Gdyby jednocześnie młodzi rozjeżdżali się np. w PLŻ w liczbie np. 3 obowiązkowych w meczu, to mieliby gdzie się rozjeżdżać. Popatrz na Drabika, Kaczmarek też dwa sezony jeździł w Wandzie (i to jeździł sporo). Przykładów jest więcej. Nie każdy jest Zmarzlikiem, który w wieku 15 lat już pewnie mógłby z powodzeniem się ścigać w elicie.
    To przy założeniu, ze w PLŻ są same bezpieczne tory i jeżdżą sami zdrowi zawodnicy.
    A tak na serio - nie za bardzo widzę różnicę. Żużel jest żużel nieważne czy Ekstra, Nice czy PLŻ.
    To nie pierwszy i nie ostatni taki wypadek niezależnie od ligi.
    Zawodnicy umierają na boisku również grając w piłkę nożną czy krykieta.
    Wokół tej sprawy jest bardzo dużo emocji i my jako kibice też dajemy się im ponieść.

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ndr113 za jego przydatny post!

    mszat (07-06-2016)

  52. Powrót do góry    #402
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Gdyby jednocześnie młodzi rozjeżdżali się np. w PLŻ w liczbie np. 3 obowiązkowych w meczu, to mieliby gdzie się rozjeżdżać. Popatrz na Drabika, Kaczmarek też dwa sezony jeździł w Wandzie (i to jeździł sporo). Przykładów jest więcej. Nie każdy jest Zmarzlikiem, który w wieku 15 lat już pewnie mógłby z powodzeniem się ścigać w elicie.
    Tiaaa - to taki Protasiewicz też musiał by się
    objeździć w niższej lidze, bo wysłał Milika w bandę.
    Zawsze musimy tu gdzieś przechodzić z jednej skrajności
    w inną skrajność. To była sytuacja, jakich wiele w żużlu.
    Pech lub niedopatrzenie spowodowały, że kask spadł z głowy
    Krystiana - w innym przypadku prawdopodobnie wstał by,
    otrzepał by się i pojechał w powtórce. Zacznijmy od nie wypuszczania
    pół-przytomnych zawoników na tor (Kildemand lub o zgrozo Krystian
    w ubiegłym sezonie).
    !Adrian walcz!

  53. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    Buszmen (07-06-2016), Yozayan (08-06-2016), mariozg (07-06-2016), mszat (07-06-2016), młody_piernik (07-06-2016)

  54. Powrót do góry    #403
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,391 w 4,357 postach
    Cytat Zamieszczone przez mariotar Zobacz posta
    No właśnie skąd wiesz że go poderwało a nie wypuścił go?
    Czy w trakcie tej około sekundy nie dało się położyć motocykla lub odbić i wtedy wypuścić go spod tyłka?

    Chciał bym się tego dowiedzieć, najlepiej od samego sprawcy?
    ??
    Czego sie dokladnie spodziewasz od Woryny? Ze powie: tak moglismy tego uniknac? Ze celowo wypuscil motocykl?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  55. Powrót do góry    #404
    Stały bywalec Awatar mariotar
    Dołączył
    03-06-2016
    Postów
    652
    Kliknij i podziękuj
    124
    Podziękowania: 197 w 120 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Wiedzialem, ze tak bedzie. Kilka dni spokoju, wsparcia, zjednoczenia, potem kilka dni refleksji, żaloby..
    i wracamy do rzezni, oksarzen, wyrokow i piekielka. Analizy z filmow nagranych z trybun, urywkow (niepelnych) z tv

    Po co nam to?
    Savage - niepotrzebnie to tutaj wrzuciles. Zostawmy takie pyskowki dla SF i onetow.

    Powiedz mi, czy Ciebie jako kibica Unii i Krystiana, czyli jak by nie było również osoby poszkodowanej tym całym zdarzeniem, nie denerwuje całkowita Cisza ze strony środowiska Kacpra??
    Wszystko było ok, przypadek, stało się, jest nam przykro, trudno??
    Tak to według ciebie powinno wyglądać?

  56. Powrót do góry    #405
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Zastanówmy się ilu w ostatnich latach młodzieżowców realnie się "rozjeżdża" w elicie, a ilu stanowi takie właśnie słabe zapchajdziury ?!

    Z jednej strony jest Zmarzlik, Dudek, Pawliccy, Przedpełski, Gomólski, Janowski - oni mają lub będą mieli pewne miejsca w składach także jako seniorzy.

    Z drugiej strony jest cała masa zawodników, którzy po 21 roku życia są na marginesie, albo są średniakami w PLŻ. Aby tę grupę wymienić, potrzebowalibyśmy sporo czasu...


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


Strona 9 z 26 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •