Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1142

Wątek: Unia Tarnów 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Vacek Koldi wiadomo, priorytety. Madsen juz jest. Mysle, ze Mroczka tez bedzie, bo nie ma co na sile zmieniac - mial przyzwoity sezon, lepszy niz wielu (w tym ja) sie spodziewano.

    Pytanie co z Bjerre. Ogolnie spisal sie w trakcie sezonu niezle. Ale to jeden z tych nad ktorych zmiana ja bym sie zastanowil. Lepszy juz nie bedzie, a ewentualna jego dominacja polagalaby na wygranych startach i uciekaniu. Fakt, doswiadczony chlop i umie jechac plynnie.... ale walki w blizszym kontakcie zdecydowanie unika i zadnego geniuszu na torze nie pokaze.
    Jesli bylaby opcja wymiany to oczywiscie za kogos kto tez przywozilby punkty - Kildemand? PK jest gwarantem emocji a takze walki na kazdym torze, ponizej pewnego pulapu punktowego tez nie zejdzie. Moze Holder? W Toruniu sie jakby przejadl a u nas z reguly tor mu sluzyl..

    No i sprawa juniora.... drugiego takiego sezonu chyba nie przejedziemy. Rolnik jest jakas nadzieja na >przynajmniej< pokonywanie juniorow na podobnym poziomie, ale Madej mnie wcale nie przekonuje. Jego szybki motor na MA byl jak na niego ZA szybki. Nie wiem czy jest sens na chlopaka stawiac... no ale jak nie bedzie nikogo?

    Sciagnecie Rempaly wydawaloby sie optymalne. Ma wsparcie sprzetowe z gornej polki, no i nazwisko, z ktorym jakas smykalka do zuzla sie wiaze.
    Ma rewelacyjnie obcykane lotnisko na Z3 i to jest niewatpliwy atut. Ale... traktowac go jak typowego najemnika. Niestety niezbyt on tarnowski, a w zasadzie wcale.
    Osobiscie wolalbym sciagnac Woryne.... ale czy nas w ogole stac na takie zabawy?
    Z "gowniarzy rokujacych" obok Rolnika jest jeszcze gdzies temat naszego mlodego wyspiarza Borczucha. Chlopak przynajmniej smiga na wyspach z bardzo dobrym skutkiem we wszelkiej masci "turniejach dla gowniarzy" wiec szkole speedwaya ma wpajana od malego.. No ale to melodia przyszlosci..

    Kwestii finansowych na razie nie poruszam, ale patrzac na postawe dunow prze caly sezon i optymizm oraz usmiech od ucha do ucha Leona to poki co jestem spokojny.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  3. Powrót do góry    #3
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Mimo że nie jest gwarantem zdobyczy wielu punktów w spotkaniach ekstraligowych, to z Mroczką zarząd powinien w miarę szybko porozmawiać i podpisać kontrakt.
    Nie ma na naszym rynku zawodników polskich, z których można by wybierać, jeżeli chce się za podobny budżet jak w obecnym sezonie, zbudować skład zapewniający nam pewny byt i walkę o Play Offy.
    Pawliccy w pakiecie - nie stać nas na nich, Buczkowski podpisał w Grudziądzu, Gollob z całym szacunkiem do tego zawodnika w ekstralidze nie zabłyszczy, KK odpada.

    Kto zostaje?
    Hampel, Dudek, Musielak, Holta, Gapiński?
    O ile dwaj pierwsi są gwarantem punktów, lecz cena pewnie odstrasza. Natomiast pozostali wcale nie są na wyższym poziomie od Artura Mroczki.
    Atutem Artura jest fakt, że świetnie wkomponował się w zespół, a mając kasę na bieżąco, jest w stanie zainwestować w lepszy sprzęt i rozwijać się, bo nie zalicza się do starych "trepów".

    No i fakt, że musimy jednego juniora gwarantującego przyzwoite punkty zakontraktować, to szastać kasą na drogich zawodników nie możemy.
    A więc prezesie do dzieła!

  4. Powrót do góry    #4
    Początkujący
    Dołączył
    04-12-2010
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowano 1 raz w 1 poście

    Unia Tarnów 2016 - wątek klubowy

    j-rules napisał;


    Sciagnecie Rempaly wydawaloby sie optymalne. Ma wsparcie sprzetowe z gornej polki, no i nazwisko, z ktorym jakas smykalka do zuzla sie wiaze.
    Ma rewelacyjnie obcykane lotnisko na Z3 i to jest niewatpliwy atut. Ale... traktowac go jak typowego najemnika. Niestety niezbyt on tarnowski, a w zasadzie wcale.
    Osobiscie wolalbym sciagnac Woryne.... ale czy nas w ogole stac na takie zabawy?
    Z "gowniarzy rokujacych" obok Rolnika jest jeszcze gdzies temat naszego mlodego wyspiarza Borczucha. Chlopak przynajmniej smiga na wyspach z bardzo dobrym skutkiem we wszelkiej masci "turniejach dla gowniarzy" wiec szkole speedwaya ma wpajana od malego.. No ale to melodia przyszłości


    Ok,Rempała to może nie jest tarnowski, ale jest on praktycznie klepnięty(widzi mi się jego sponsora Spaw Mar).Jest większe prawdopodobieństwo że Krystian zostanie w Unii niż Woryna, ilu było już takich najemników?(Janowski, Gomólski ,Borowicz.) Borczuch to wielka niewiadoma,nie miał jeszcze dużego dzwona, a jeździć w Angli o nie to samo co w Polsce. Pogłoski odnośnie Hampela są prawdziwe,ale życzy sobie1,6mln,a na o nas nie stać.Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez guma001 ; 09-10-2015 o 22:31

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    No to musimy sprowadzic dyskusje do kwestii finansowych i stanu finansowego klubu po sezonie oraz sytuacji wyjsciowej na nowy sezon.
    Mnie Hampel srednio grzeje, ale jesli mialby przyjsc np jako twarz GA i mielic punkty no to ok.
    Rempala mnie tez nie grzeje, ale na pewno wiekszosc juniorow bedzie wciagal nosem, procz Przedpelskiego, Drabika..
    Woryna to byl taki zyczeniowy temat, zwykla gadanina. W Rzeszy sa zaciachy finansowe wiec Rempala wyladuje u nas, przeciez to najlepsze miejsce z punktu widzenia zarobkowego.

    Jestem ciekawy jak ocenia sezon przedstawiciele GA jesli okaze sie ze Sademu sie udalo..
    Wygladac bedzie na to, ze to co ustalili sie spelnilo, wiec ciezko bedzie GA uargumentowac jakies wieksze ciecia w budzecie.
    Szkolki zuzlowe dzialaja pelna para wiec wspolpraca z zuzlem z kazdej storny prezentuje sie dobrze.

    Sady ma wiec troche czasu na znalezienie jakiegos sponsora ktory by rzucil wieksza sumke.
    Ale mi tam osobiscie nie teskno za budowaniem drogiego skladu, ktory zostanie rozlozny przez kontuzje. Jedzmy tym co mamy plus junior i powinnismy sie utrzymac a moze i cos wiecej?

    Pamietajmy ze mamy mloda druzyne. KAzdego z chlopakow stac na progres.

    Co do Borczucha... ja wiem ze UK sie nie przeklada na nasza lige i w ogole mnie to w temacie tego chlopaka nie interesuje. Ja go nawet na oczy nie widzialem wiec teoretyzuje. Natomiast UK jest szkola zuzla, szkola nawierzchni, szkola trudnych wirazow. Dzieki temu kiedys chlopak pojedzie na jakies baronowisko i sie nie zesra tylko pojedzie bo to nie bedzie dla niego nic niesamowitego.
    Nasi juniorzy skzola sie wciaz na mega betoni wiec betoniarzami zostana juz na zawsze.. I to mnie boli. Czy Drabik wyskoczyl z forma na mega betonie?
    Czy juniorka z Leszna cwiczy na mega betonie? Podobnie w Gorzowie, tez slychac ze maja kilku utalentowanych szkolkowiczow a tam jakis mega beton ostatnimi czasy nie wystepowal (procz kilku meczow w tym sezonie po przyjsciu Chomskiego)
    Z drugiej storny ktora szkolka zuzlowa w miescie gdzie funkcjonuje twardy beton wypuszcza jakichs rokujacych juniorow?
    Tarnow, Torun, Grudziadz, ZG... No wlasnie. Chyba nie tedy droga
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  6. Powrót do góry    #6
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Dzieki temu kiedys chlopak pojedzie na jakies baronowisko i sie nie zesra tylko pojedzie bo to nie bedzie dla niego nic niesamowitego.
    Pozwól, że powiem w Mariuszowym stylu: błądzisz
    To niesławne "baronowisko" jest dość twardą i suchą nawierzchnią z przyczepnym pasem przy krawężniku. Ani charakterystyka toru ani jego geometria nijak nie przypomina obiektów z Wysp, więc brytyjska nauka Borczucha na Olimpijskim tak łatwo nie zaprocentuje

    Ale ogólnie wyspiarski żużel z pewnością wciąż wiele wnosi w ukształtowanie zawodnika (najlepszy przykład z ostatnich lat to Janowski). Problem w tym, iż chyba korzystniejsze dla Borczucha byłoby rozpoczęcie w Polsce, a Wyspy dopiero jako następny krok. Odwrotna kolejność może sprawić, że się chłopak pogubi totalnie na naszych "lotniskach", przy presji ze strony kibiców i działaczy.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  7. Powrót do góry    #7
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Borczuch to z pewnością ciekawy chłopak, ale w polskich realiach to jest wielka niewiadoma. Na pewno im szybciej spróbuje w Polsce, tym lepiej dla niego. Ja osobiście nie mam wobec jego osoby wielkich oczekiwań, bo takich chłopaków jest mnóstwo. Porównać go nie można na razie nie tyle do Drabika, ale nawet do Rolnickiego .

    Na ten moment trzeba trzymać kciuki za "dopięcie" sprawy Rempały, choć w obliczu kryzysu w Rzeszowie nie jest to aż takie wyzwanie, jak mogłoby się wydawać. Kolejna sprawa - negocjacje z liderami: ptaszki ćwierkają, że idą one nieźle, więc może się okazać, że już w listopadzie będziemy mieli domknięty skład


    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Cytat Zamieszczone przez Franz Zobacz posta
    Pozwól, że powiem w Mariuszowym stylu: błądzisz
    To niesławne "baronowisko" jest dość twardą i suchą nawierzchnią z przyczepnym pasem przy krawężniku. Ani charakterystyka toru ani jego geometria nijak nie przypomina obiektów z Wysp, więc brytyjska nauka Borczucha na Olimpijskim tak łatwo nie zaprocentuje

    Ale ogólnie wyspiarski żużel z pewnością wciąż wiele wnosi w ukształtowanie zawodnika (najlepszy przykład z ostatnich lat to Janowski). Problem w tym, iż chyba korzystniejsze dla Borczucha byłoby rozpoczęcie w Polsce, a Wyspy dopiero jako następny krok. Odwrotna kolejność może sprawić, że się chłopak pogubi totalnie na naszych "lotniskach", przy presji ze strony kibiców i działaczy.
    baronowiska uzylem jako skrotu myslowego, nie musisz od razu mnie sprowadzac do parteru Myslalem, ze przekaz jest jasny i klarowny.

    Co do Borczucha. W zadnym wypadku nie robie z niego megatalentu. Malo tego, ogladajac kilka filmikow z jego udzialem to nie widze tam nic ponad poprawna jazde. Ale...
    Cos tam w tych nic nie znaczacych (ogolnie rzecz ujmujac) turniejach z rowiesnikami jezdzi. I wygrywa. Juz pal szesc, ze zwygrywa. JEZDZI.
    Mi sie wydaje, ze on mogl juz zaliczyc wiecej tych turniejkow i jazd niz taki np Madej przez cala kariere I o to mi chodzi. Ma kontakt z roznymi nawierzchniami, geometriami itd.
    Czy przesiadka na ansze lotniska bedzie dla niego ewentualnie bolesna? Moze tak moze nie. Ja tam nie wierze w jakas niewiarygodna niemoznosc przestawienia sie. Jak ma na tyle talentu to sobie poradzi. Nie generalizowalbym.

    Natomiast uwazam, ze lepiej z czysto zuzlowego punktu widzenia, by jezdzil tam w roznych warunkach niz tylko trenowal w Tarnowie na betoniku i nic z niego by nie wyroslo...

    Bardzo jestem ciekaw jak sie jego kariera potoczy, staram sie sledzic i dopytuje tu i tam, ale ciezko sie cos dowiedziec Natomiast nie napalam sie.
    Bardziej sie napalam na efektu szkolek w perspektywie kilku lat

    Cytat Zamieszczone przez savage Zobacz posta
    Borczuch to z pewnością ciekawy chłopak, ale w polskich realiach to jest wielka niewiadoma. Na pewno im szybciej spróbuje w Polsce, tym lepiej dla niego. Ja osobiście nie mam wobec jego osoby wielkich oczekiwań, bo takich chłopaków jest mnóstwo. Porównać go nie można na razie nie tyle do Drabika, ale nawet do Rolnickiego .

    Na ten moment trzeba trzymać kciuki za "dopięcie" sprawy Rempały, choć w obliczu kryzysu w Rzeszowie nie jest to aż takie wyzwanie, jak mogłoby się wydawać. Kolejna sprawa - negocjacje z liderami: ptaszki ćwierkają, że idą one nieźle, więc może się okazać, że już w listopadzie będziemy mieli domknięty skład


    Pozdrawiam
    Obys byl jasnowidzem.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  9. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Dobra, to co robimy?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  10. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Może zamknijcie wątek i otwórzcie nowy.
    UNSCARED

  11. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Ale na ktory rok?

    edit:
    Takiego wała lemur! nie ma Vaculika, nie ma drugiej strony!
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  12. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    2017.

    PS. Dawaj J-RULES zaraz druga strona
    UNSCARED

  13. Powrót do góry    #13
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Mnie odejście Vaculika ani trochę nie dziwi. Zjazd po równi pochyłej rozpoczął się jesienią ub. roku, ze składu w sezonie 2014 pozostał już tylko Kołodziej, a przecież niewykluczone, że i on odejdzie. Medalowa pozycja w sezonie 2015 to był dar od losu, pochodna stabilnej jazdy Vaculika i Kołodzieja, kilku nadspodziewanych podskoków Bjerrego oraz problemów rywali.

    Po sezonie 2014 wcale nie dziwię się marketingowcom z Grupy Azoty, że nie chcą inwestować milionów w drogich gwiazdorów. Ja bym też nie był w ich sytuacji zbyt szczodry.

    Problemem numer 1 w Tarnowie są niezmiennie władze klubu. Nie będzie normalności w klubie jeśli decydenci nie będą mieć zdrowego podejścia do sprawy. Szkoda mi tylko tych kibiców, którzy głęboko przeżywają zawirowania w klubie. Niektórzy wręcz "modlą się" o określone rozstrzygnięcia personalne...
    Naprawdę nie ma sensu traktować jazdy w Ekstralidze za cel nadrzędny. Tym bardziej, że w Tarnowie status drużyny ekstraligowej to od pewnego czasu jest przysłowiowe szminkowanie trupa.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  14. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sorel Zobacz posta
    Mnie odejście Vaculika ani trochę nie dziwi. Zjazd po równi pochyłej rozpoczął się jesienią ub. roku
    Mi się wydaje, że wam od tego ciągłego oglądania 'Okurzawy' na Mościcach odjęło w ogóle rozumienie żużla....
    UNSCARED

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Mi się wydaje, że wam od tego ciągłego oglądania 'Okurzawy' na Mościcach odjęło w ogóle rozumienie żużla....
    Źle Ci się wydaje, obserwujemy sobie cyrki w klubie trzeźwym okiem. Tylko kibiców w tym wszystkim szkoda najbardziej.

    Aha, "w Mościcach", nie "na Mościcach".
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  16. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    635
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 38 w 20 postach
    Brakuje w klubie tak i w mieście normalnych ludzi. Niestety Sady praktycznie na każdym szczeblu chce pokazać, że to on jest najważniejszy stąd jego olewający stosunek do zawodników nie mówiąc już o kibicach. Każdy wierzył w pozostanie Vacula i Kołodzieja. Po dzisiejszych rewelacjach widać, co się zaczyna dziać w klubie. To, że wczoraj Koldi ustalił warunki o niczym nie świadczy. Już raz to przerabialiśmy, kiedy to praktycznie samotny Kołodziej miał bronić bytu w lidze Jaskółek. Jak się skończyło wiemy. Teraz jest podobnie i czuje że na to Janek się po prostu nie zgodzi. Chodzą słuchy, że jutro kolejny sądny dzień i spotkanie Panów Sady vs. Kołodziej. Janusz dostał ciśnienia wobec dzisiejszych rewelacji.

    Za Martina innych armat nie będzie, więc skład typu: Kołodziej, Mroczka, Madsen, Jensen/Bjerre, Lindbaeck/Jonsson, K.Rempała, Rolnicki to na tą chwilę coś rewelacyjnego. Tak to jest jak w klubie Rada Nadzorcza i stołek Prezesa jest nie do ruszenia.

  17. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar STRZELBA POWER
    Dołączył
    17-10-2015
    Postów
    988
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 405 w 225 postach
    No dobra ale czy ktoś zna szczegóły tej sprawy? Bo jeśli kasy będzie mniej i Sady miał dwie opcje:
    A) zostawiać Vaculika mimo wszystko, za każdą ceną i za rok być tam gdzie Gdańsk
    B) olać Vaculika i za rok szykować się do eligi
    i wybrał opcję B to uważam że slusznie zrobił. Jazda ponad kredyt oznaczałaby kłopoty na koniec sezonu i byłby jeszcze większy hejt w stronę Sadego niż jest teraz. Mroczka, Madsen, Bjerre powinni zostać. Klucz to dogadać się z Kołodziejem. I mamy taki skład:
    1.
    2.Mroczka
    3.Madsen
    4.Bjerre
    5.Kołodziej
    6.Rolnicki
    7.Madej

    I powiedzmy sobie szczerze że bez juniorów Tarnów wiele nie ugra, bo wtedy trzeba mieć dorych grajków pod numerami 1-5 no a np. taki Król Artur to już na wstępie duża dziura. W tym sezonie Unii się udało ale mieli też sporo szczęścia. Wykorzystali ogromne problemy Falubazu, nie dość że cały sezon z kontuzjami to jeszcze podczas meczu FZG-Tarnów wypadł Protasiewicz. Chociażby tam zwycięstwo Falubazu mogło wiele zmienić, bo już np. Toruń w ostatniej kolejce nie mógł sobie tak olewająco do meczu podejść.

    Z Vaculikiem czy bez Sady wie że raczej znaczącej roli nie odegrają więc nie ma co jechać ponad kreskę. Raczej skupią się na wygrywaniu u siebie, pewnie powalczą w Grudziądzu na betonie i być może w Toruniu jeśli Gajewski znów będzie chciał zaskoczyć Tarnó betonem.

    Żal kibiców w Tarnowie jest duży ale nie ma ludzi niezastąpionych, nie będzie Vaculika to będzie ktoś inny. Jonsson, Kildemand, G.Laguta, Hancock, MJJ, Lindback. Skład taki to nie jest skład na PO, ale utrzymać sięspokojnie utrzymają bo tylko plaga kontuzji może spowodować żeby Unii stało się coś złego.

    PS: czyżby Władek jak zapowiadał wyciągnął swoje macki?

  18. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Pytanie zasadnicze to dlaczego kasy bedzie mniej i czemu nikt przez caly rok nie naru**ał sponsorow aby tej kasy jednak bylo wiecej niz mniej
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  19. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Niech no ktoś z Tarnowa napisze, jak to rzeczywiście z tym Sadym jest.
    Rok temu czytałem jego gadki w stylu Dworakowskiego (budżet 3 bańki czy cóś), a przecież Dworakowski jest noszony w Lesznie na rękach i jeszcze się tam prześcigają w wytrząsaniu jego popielniczek.
    Teraz na początku sezonu transferowego tenże Sady na dzień dobry rzuca hasło, które w moim rozumieniu ma trzymać zawodników krótko. Nie kupuję gadki o obniżaniu stawek, ale też rozumiem zasadniczą obronę przed ewentualnymi wyskokami Bjerre bądź nawet Vaculika. W końcu, w naszym ogólnym rozumieniu, to nie prezes ma być przyparty do muru przez zawodników, tylko na odwrót - skoro już tyle klepiemy o tym, że zawodnicy zarabiają horrendalnie dużo.

    Tyle że ja do Tarnowa mam daleko i ewentualnie to co wiem, to z syfów i innego espidłeja. Niech ktoś opowie bliżej, bo to w sumie ciekawe.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Mówi się do Tarnowa przyjdzie mlody Rempala.Jesli się tak stanie i dojdzie jakiś solidny grajek to wcale tak zle być nie musi.Czas znależć nowego Vaculika.Może Lindbeack,Michelsen.

  21. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Niepotrzebnie się w Tarnowie denerwujecie.
    Przecież Artur Mroczka ponownie pokaże wszystkim, że jest zawodnikiem z Ekstraligi z wieloma złotymi medalami na koncie.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez STRZELBA POWER Zobacz posta
    Żal kibiców w Tarnowie jest duży ale nie ma ludzi niezastąpionych, nie będzie Vaculika to będzie ktoś inny.
    Nie zrozumiałeś istoty problemu. Być może zasugerowałeś się wypowiedziami niektórych kibiców, dla których priorytetem jest zestawienie nazwisk w kadrze klubu i którzy rozdzierają szaty po odejściu Vaculika.
    Po Vaculiku nie ma co płakać - już dwa lata temu to pisałem (kiedy Słowak interesował się jazdą w Częstochowie). W ostatnich sezonach z Tarnowa było takich "odejść" na pęczki: odchodził Janowski, Buczkowski, Łaguta, Gomólski - wszyscy byli wartościowymi zawodnikami. Z późniejszymi powrotami odchodzili: Madsen, Hancock. Odszedł Cieślak, który miał swój wkład w sukcesy. Moje zdanie jest takie, że nie ma zawodników niezastąpionych. Kibice często uważają, że zatrzymanie zawodnika X to "być albo nie być". Nawet Kołodziej, wbrew mniemaniu niektórych tarnowskich kibiców, nie jest niezastąpiony.
    Ale współczesny żużel to biznes. Głupotą jest oczekiwać od władz samorządowych dofinansowań sekcji żużlowej w celu zaspokojenia kaprysów jakiegoś milionera, żeby raczył się 7 czy 9 razy w sezonie łaskawie zjawić w parkingu przy Zbylitowskiej.

    Cytat Zamieszczone przez STRZELBA POWER Zobacz posta
    Jonsson, Kildemand, G.Laguta, Hancock, MJJ, Lindback. Skład taki to nie jest skład na PO, ale utrzymać sięspokojnie utrzymają bo tylko plaga kontuzji może spowodować żeby Unii stało się coś złego.
    Tylko po co? Żeby wywalczyć utrzymanie w ekstralidze? Są dużo ważniejsze problemy do rozwiązania, o tym poniżej.

    Zakontraktowanie zawodnika o mentalności Hancocka to byłaby najgorsza rzecz jaką może zrobić klub w obecnej sytuacji. GA wyciągnęła należyte wnioski po wybrykach tego pana rok temu i naprawdę nie warto na własne życzenie wbijać sobie gwoździa do trumny.


    Główne problemy do rozwiązania na ten moment to rewitalizacja tej sekcji. Żeby były jakieś nadzieje na odrodzenie w przyszłości.

    1. Sponsorzy.
    Właściwie ich brak. To jest niepojęte aby najbardziej utytułowany klub żużlowy w ostatnich 4 latach w Polsce prezentował zarządzanie budżetem na poziomie osiedlowego spożywczaka. Wymówki można sobie wynajdywać jeśli nie ma sukcesów sportowych, w Tarnowie tych sukcesów w ostatnich latach było bardzo dużo.
    Kto jest za to odpowiedzialny - każdy może sam sobie odpowiedzieć.

    2. Klub jako SSA.
    Niezrozumiałe jest ciągłe oczekiwanie na dofinansowania z miasta. Sportowa SA z takim potencjałem marketingowym jak Unia powinna być w stanie utrzymać się samodzielnie na przynajmniej zadowalającym poziomie. Powinna być rentowna.
    Roszczeniowość i nieporadność biznesowa na poziomie zastraszającym, bo TYLKO zastrzyk funduszy od bardzo dużego zewnętrznego sponsora jest w stanie wykreować coś ciekawego w tym klubie.

    3. Stadion.
    Ruina. Rafineria Trzebinia w latach 2004-2005 pomogła odnowić stadion (głownie dzięki temu jeszcze się ten obiekt jako-tako trzyma). Obecnie sytuacja wygląda tak, że jak stadion się rozpadnie to nikt nie wybuduje nowego. Samorządu na to nie stać, finansowanie takich pomysłów przez miasto byłoby zresztą w obecnej sytuacji draństwem wobec jego mieszkańców.

    4. Polityka.
    Nie pochwalam zbijania kapitału politycznego na żużlu, choć w niektórych ośrodkach (Zielona Góra, Toruń, Gorzów) działa to jako norma. Ostatnie lata pokazały coś ważnego: mieliśmy żużlowego przedstawiciela w Sejmie (tak to umownie nazwę), który miał wszystko podane na tacy by stać się mężem opatrznościowym klubu. Nie zrobił praktycznie nic, a teraz sam na własne życzenie przepadł.


    Od dawna twierdzę: klub potrzebuje stabilizacji. Nie igrzysk za wszelką cenę - mimo, że przeciętny kibic pewnie będzie oceniał klub po nazwiskach zawodników w składzie i po numerze lokaty w końcowej tabeli.

    PS.
    W lipcu/sierpniu zastanawiałem się głośno tutaj na forum po co Unii Tarnów play-offy. W końcu awans do play-offów się udał, kibice byli przeszczęśliwi. OK, ekstra medal w kolekcji klubu. Miło.
    Przyznam jednak, że przekroczyło moje wyobrażenia to, co nastapiło dalej. Teraz po sezonie prezes mówi, że "nie mamy pieniędzy, bo nadspodziewanie awansowaliśmy do playoffów".
    To jest jeden z najlepszych żużlowych bareizmów ostatnich lat.
    Ostatnio edytowane przez Sorel ; 30-10-2015 o 14:12
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Sorel za jego przydatny post!

    Grzeniek (30-10-2015), guma001 (30-10-2015)

  24. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    Kołodziej , Krystian Rempała, Madsen i Rolnicki = pewni. I Pavlic prawdopodobnie też.

  25. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Pavlic.... za jakie grzechy?
    Spadek
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  26. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Nie wierzę, że istnieją jeszcze Prezesi, którzy dają się nabrać na umiejętności Nutrii. Gdyby mógł on jeszcze startować jako Polak w lidze,to może jeszcze miałoby to jakiś sens, a tak...
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  27. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi unimil_to_run za jego przydatny post!

    Grzeniek (03-11-2015), j-rules (03-11-2015)

  28. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Nie wierzę, że istnieją jeszcze Prezesi, którzy dają się nabrać na umiejętności Nutrii. Gdyby mógł on jeszcze startować jako Polak w lidze,to może jeszcze miałoby to jakiś sens, a tak...
    Może nie o umiejętnośći tu idzie, a o kase.
    Jura w tej chwili to taki grajek, że chyba by nawet pojechał w e-lidze aby mu tylko koszty sprzętowe się zwróciły.

    Chyba nawet kluby 1-ligowe o niego nie zabiegają.

    Szukają oszczędnośći, więc to taka "darmowa" zapchajdziura jak znalazł.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  29. Powrót do góry    #27
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Kiedyś kibice gorzowskiej Stali chcieli Pavlicia, bo "tak ładnie na Jancarzu jeździł"- miał chyba jakiś silnik przygotowany specjalnie na ten tor.
    W takim razie w 2014 r. ten magiczny silnik się zatarł, bo 100% UL przywiózł chyba wtedy w meczu 1,0,2,1, z czego "2" po błędzie pary Zagar - Cyfer. A i w tym roku pojechał w GW jeszcze okazalej (0,0).

    "Jeśli do Twojego klubu może przyjść Jurica Pavlić, to wiedz, że coś się dzieje"
    Ostatnio edytowane przez unimil_to_run ; 03-11-2015 o 18:21
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi unimil_to_run za jego przydatny post!

    lemur6666 (03-11-2015)

  31. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,399
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Smutno mi na wieść o Vaculiku. 6 lat. To w dzisiejszym żużlu sporo.
    UNSCARED

  32. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    nie ma sie co smucic. Zmieni sie wladza w Tarnowie to moze wroci. Za piekne 6 lat mu bardzo dziekuje i bede mu kibicowal. Przezyl tu kilka bardzo slabych zarzadow i w koncu nie wytrzymal - nic dziwnego.
    Masz racje lemur, ze 6 lat to rzadkosc. Ale co to zmienia? Na dobra sprawe nic. Nie bronie Sadego, bo to d..nie negocjator, ale widocznie Martin sam chcial isc sprawdzic sie gdzie indziej.
    Pewnie byla mozliwosc go jeszczena rok uwiazac, ale i tak za rok pisalibysmy to samo tylko cyfra by sie zmienila na 7.

    Gdziekolwiek nie trafi to bedzie mocnym punktem druzyny. Szkoda tylko, ze drewnoteam sie rozwala, bo Vacek juz bardzo bardzo kojarzyl sie z Tarnowem i byla to postac budzaca duzy respekt pod tasma - ot taki straszak na inne maszynki do mielenia punktow.

    A Vaculika jestem pewien ze trybuny przywitaja na meczu tak, ze od razu zechce wrocic - jak Madsena kiedys
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  33. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    guma001 (03-11-2015)

  34. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Czy dobrze mi się wydaje, że Vaculik był drugim (po Holderze) obcokrajowcem z najdłuższym stażem w polskim klubie?
    BKS Polonia Bydgoszcz

  35. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sorel Zobacz posta
    Moje zdanie jest takie, że nie ma zawodników niezastąpionych. Kibice często uważają, że zatrzymanie zawodnika X to "być albo nie być". Nawet Kołodziej, wbrew mniemaniu niektórych tarnowskich kibiców, nie jest niezastąpiony.
    Ale współczesny żużel to biznes. Głupotą jest oczekiwać od władz samorządowych dofinansowań sekcji żużlowej w celu zaspokojenia kaprysów jakiegoś milionera, żeby raczył się 7 czy 9 razy w sezonie łaskawie zjawić w parkingu przy Zbylitowskiej.

    Tylko po co? Żeby wywalczyć utrzymanie w ekstralidze? Są dużo ważniejsze problemy do rozwiązania, o tym poniżej.

    Zakontraktowanie zawodnika o mentalności Hancocka to byłaby najgorsza rzecz jaką może zrobić klub w obecnej sytuacji. GA wyciągnęła należyte wnioski po wybrykach tego pana rok temu i naprawdę nie warto na własne życzenie wbijać sobie gwoździa do trumny.
    1. Sponsorzy.
    Właściwie ich brak. To jest niepojęte aby najbardziej utytułowany klub żużlowy w ostatnich 4 latach w Polsce prezentował zarządzanie budżetem na poziomie osiedlowego spożywczaka. Wymówki można sobie wynajdywać jeśli nie ma sukcesów sportowych, w Tarnowie tych sukcesów w ostatnich latach było bardzo dużo.
    Kto jest za to odpowiedzialny - każdy może sam sobie odpowiedzieć.
    2. Klub jako SSA.
    Niezrozumiałe jest ciągłe oczekiwanie na dofinansowania z miasta. Sportowa SA z takim potencjałem marketingowym jak Unia powinna być w stanie utrzymać się samodzielnie na przynajmniej zadowalającym poziomie. Powinna być rentowna.
    Roszczeniowość i nieporadność biznesowa na poziomie zastraszającym, bo TYLKO zastrzyk funduszy od bardzo dużego zewnętrznego sponsora jest w stanie wykreować coś ciekawego w tym klubie....
    4. Polityka.
    Nie pochwalam zbijania kapitału politycznego na żużlu, choć w niektórych ośrodkach (Zielona Góra, Toruń, Gorzów) działa to jako norma. Ostatnie lata pokazały coś ważnego: mieliśmy żużlowego przedstawiciela w Sejmie (tak to umownie nazwę), który miał wszystko podane na tacy by stać się mężem opatrznościowym klubu. Nie zrobił praktycznie nic, a teraz sam na własne życzenie przepadł.

    Od dawna twierdzę: klub potrzebuje stabilizacji. Nie igrzysk za wszelką cenę - mimo, że przeciętny kibic pewnie będzie oceniał klub po nazwiskach zawodników w składzie i po numerze lokaty w końcowej tabeli.

    PS.
    W lipcu/sierpniu zastanawiałem się głośno tutaj na forum po co Unii Tarnów play-offy. W końcu awans do play-offów się udał, kibice byli przeszczęśliwi. OK, ekstra medal w kolekcji klubu. Miło.
    Przyznam jednak, że przekroczyło moje wyobrażenia to, co nastapiło dalej. Teraz po sezonie prezes mówi, że "nie mamy pieniędzy, bo nadspodziewanie awansowaliśmy do playoffów".
    To jest jeden z najlepszych żużlowych bareizmów ostatnich lat.
    Podkreśliłem cytat o pośle. Burzy Cię pompowanie miejskich i państwowych pieniędzy w zawodowców-milionerów. Wiem, wiem. A jednak czuć żal, że takie miasta jak Grudziądz, Gorzów, Rybnik, Bydgoszcz szastają publiczną forsą. Może by ten poseł do Azotów dorzucił choć Orlen. Tak to jest w naszym kraju. Są równiejsi. Kasa jedzie na torze.
    Celnie zdumiał Cię cytat z prezesa (pogrubiłem).

    Spróbuj pomnożyć ilość zdobytych punktów przez klub. Ponad 900x śr. 5000 zł.Z pewnością przekracza to kwotę 4.5 mln. zł. Gro punktów zdobywają liderzy finansowi.
    Do tego dodaj minimum kosztów osobowych i rzeczowych klubu-1,5 mln. zł. Nic mniej. To już 6 mln. Poprzestanę na tym
    Teraz wpływy bezpośrednie. Znasz statystykę ilości kibiców. Śr. cenę biletów. Uwzględnij, ze tylko połowa meczów daje ten przychód.Kibice płacą około 1,5-1,7 mln. zł.
    A gdzie koszty szkółki, opłat Eligi, transferowych. Dodaj koszty travel zawodników, koszt podpisu pod umową, koszt aneksu finansowego, premię za PO, medal itd, itd.
    To nie ma szans się zbilansować.
    Jedyna pozycja-koszty zawodnicze jest do cięcia. A to następna bajka. I ten Bareja

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Jap za jego przydatny post!

    lemur6666 (06-11-2015)

  37. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Podkreśliłem cytat o pośle. Burzy Cię pompowanie miejskich i państwowych pieniędzy w zawodowców-milionerów. Wiem, wiem. A jednak czuć żal, że takie miasta jak Grudziądz, Gorzów, Rybnik, Bydgoszcz szastają publiczną forsą. Może by ten poseł do Azotów dorzucił choć Orlen. Tak to jest w naszym kraju. Są równiejsi. Kasa jedzie na torze.
    Celnie zdumiał Cię cytat z prezesa (pogrubiłem).

    Spróbuj pomnożyć ilość zdobytych punktów przez klub. Ponad 900x śr. 5000 zł.Z pewnością przekracza to kwotę 4.5 mln. zł. Gro punktów zdobywają liderzy finansowi.
    Do tego dodaj minimum kosztów osobowych i rzeczowych klubu-1,5 mln. zł. Nic mniej. To już 6 mln. Poprzestanę na tym
    Teraz wpływy bezpośrednie. Znasz statystykę ilości kibiców. Śr. cenę biletów. Uwzględnij, ze tylko połowa meczów daje ten przychód.Kibice płacą około 1,5-1,7 mln. zł.
    A gdzie koszty szkółki, opłat Eligi, transferowych. Dodaj koszty travel zawodników, koszt podpisu pod umową, koszt aneksu finansowego, premię za PO, medal itd, itd.
    To nie ma szans się zbilansować.
    Jedyna pozycja-koszty zawodnicze jest do cięcia. A to następna bajka. I ten Bareja
    Wcale nie oczekiwałem od tarnowskiego posła aby udzielał protekcji klubowi i aby za pomocą swoich prywatnych kontaktów przyciągał do Tarnowa spółki skarbu państwa. Wystarczyło by wykorzystał (lub spróbował wykorzystać) swoją wysoką pozycję społeczną do przekonania potencjalnych sponsorów o biznesowych korzyściach sponsoringu klubu. Nie musiał to być Orlen, wystarczyło kilka mniejszych prywatnych firm.
    Tak się da, to jest pewne. Tylko trzeba mieć sporo zapału i wewnętrzną motywację (ale taką motywację, która się objawia nie tylko dwa miesiące przed wyborami).

    Ja nie zazdroszczę innym miastom szastania publicznymi pieniędzmi na żużel. Powiem więcej: współczuję takich włodarzy, bo inwestowanie dużych środków budżetowych w profesjonalny żużel to jest ich jawne przejadanie. Wsparcie szkółki żużlowej - tak, inwestycje w miejski stadion - tak. Miejska kampania reklamowa czy wspólne przedsięwzięcia marketingowe - w porządku. Ale dotowanie profesjonalnego sportu to NIE jest broszka samorządowców.

    Jeśli władze klubu nie potrafią skonstruować budżetu na miarę możliwości to niech obniżą swoje ambicje i oczekiwania. Niech przemyślą, czy nie lepiej ligę niżej, ale ze zbilansowanym budżetem.

    Za dużo jest tego przysłowiowego "zastaw się a postaw się". Ja (wbrew niektórym kibicom) wcale nie uważam, że wyniki mojego ulubionego klubu to najważniejsza część mojego życia i że stoją one ponad wszystkim innym. Nie przy tak rozdętej komercjalizacji tego sportu.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  38. Już 6 użytkowników podziękowało forumowiczowi Sorel za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (04-11-2015), Grzeniek (04-11-2015), Kibic_2005 (05-11-2015), _jaskolka_ (05-11-2015), guma001 (05-11-2015), j-rules (04-11-2015)

  39. Powrót do góry    #33
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sorel Zobacz posta
    Wcale nie oczekiwałem od tarnowskiego posła aby udzielał protekcji klubowi i aby za pomocą swoich prywatnych kontaktów przyciągał do Tarnowa spółki skarbu państwa. Wystarczyło by wykorzystał (lub spróbował wykorzystać) swoją wysoką pozycję społeczną do przekonania potencjalnych sponsorów o biznesowych korzyściach sponsoringu klubu. Nie musiał to być Orlen, wystarczyło kilka mniejszych prywatnych firm.
    Tak się da, to jest pewne. Tylko trzeba mieć sporo zapału i wewnętrzną motywację (ale taką motywację, która się objawia nie tylko dwa miesiące przed wyborami)....
    Esencją demokracji jest wybór. Poseł jest posłem RP. Nie Ziemi Tarnowskiej
    Zgadzam się z pozostałością.
    Nie wolno posłowi RP w tym garncu mieszać ! Nie może-"wykorzystał (lub spróbował wykorzystać) swoją wysoką pozycję społeczną do przekonania potencjalnych sponsorów o biznesowych korzyściach sponsoringu klubu."
    To zbrodnia! To skrajny przykład korupcji. Ma przekonać o korzyściach. Poseł.
    Powiedz, że się przejęzyczyłeś.

  40. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Nie badz taki surowy w osadach,Jap.
    Kazdy posel dziala tez w na korzysc swojego wojewodztwa,czy to sie komus podoba czy nie.
    I to jest uwazam normalne.Zreszta wybieraja go w glownej mierze "tubylcy",o wyborze senatora nawet nie wspomne.
    "Namawianie" prywatnego sektora do inwestowania w sport,nawet ten lokalny to nie zbrodnia.To wrecz obowiazek.
    Korzysci? Co w tym zlego? Tym bardziej ,ze te korzysci to po prostu mozliwosc reklamy a nie jakies dzialania korupcyjne.
    Korzystaja na tym rowniez zwykli ludzie.Im wiecej prywatnych pieniedzy w klubie tym mniej zebrania o dofinansowanie z miejskiego budzetu, lepszy sklad,lepsze wyniki,wiecej
    ludzi na stadonie,wieksza reklama dla miasta,.Same korzysci.
    Co innego jakis deal z miastem,choc to tez jest na porzadku dziennym i niekoniecznie musi miec znamiona korupcyjne a w sumie zyskuje spolecznosc.
    Alstal wygral przetarg i zbudowal MA.Jednym z warunkow w przetargu na budowe stadionu,byl sponsoring sportu w Toruniu.Skorzystalo kilka klubow,w tym Apator.
    Co w tym zlego?Alstal zarobil,miasto ma sie czym pochwalic,kluby skorzystaly.
    Po prostu firma ktora zarobila na inwestycji ,czesc zysku zostawila w miescie.
    Podobnie bylo w Gorzowie i pewnie innych miastach gdzie inwestowano w infrastrukture.
    Nie bojmy sie takich rzeczy.
    Najwazniesze aby przetarg byl uczciwy a im wiecej dla miasta korzysci z takiego przetargu,tym lepiej.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  41. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    120
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Esencją demokracji jest wybór. Poseł jest posłem RP. Nie Ziemi Tarnowskiej
    Zgadzam się z pozostałością.
    Nie wolno posłowi RP w tym garncu mieszać ! Nie może-"wykorzystał (lub spróbował wykorzystać) swoją wysoką pozycję społeczną do przekonania potencjalnych sponsorów o biznesowych korzyściach sponsoringu klubu."
    To zbrodnia! To skrajny przykład korupcji. Ma przekonać o korzyściach. Poseł.
    Powiedz, że się przejęzyczyłeś.
    Z tym wykorzystaniem wpływów to każdy wie jak jest. Wszystko pod siebie mam tylko 4 lata . I ewidentnym przykładem jest nasz były poseł żelowany lobelcik (zresztą tatuś w Radzie Miejskiej jest również mało aktywny (a z miasta wyjdzie zapewne z parę tysia) . Już więcej Grodzka się udzielała w sejmie niż nasi Wardzałowie razem wzięci. Z haseł "Skuteczny dla regionu" Grad tez się popisał. I ta takich przykładów to można mnożyć

  42. Powrót do góry    #36
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Kingpin-
    1.W sprawach na styku-funkcjonariusz publiczny-biznes MUSIMY być zasadniczy. Mało mamy korupcji w tych sytuacjach? Na sztandarach wszystkich partii jest walka z tą plagą. Korupcja potrafi zamordować gospodarkę całych krajów. Mordowała rozwój wielu miast.
    2.Poseł oczywiście działa też na swoim terenie. Tu ma wyborców. Nie jest naganne, gdy w porozumieniu z miastem namawia inwestora, wskazuje zalety, działa wręcz marketingowo. Obiecuje n.p likwidację zasiłków dla trwale bezrobotnych, doprowadzenie linii tramwajowej do terenu, ostatecznie obniżenie podatku od nieruchomości (oczywiście, to z wyłączeniem zagr. sieci handlu). Tu się zgodzimy.
    Nie wiem co ukryłeś za słowem "namawianie". Od tego jest marketing w klubie. Jednak podając warunkowanie w przetargu na roboty budowlane wydatkowanie pieniędzy poza podmiotem przetargu, to przestępstwo. Sponsoring sportu jako warunek wygrania przetargu. To zgroza. To natychmiastowa korupcja. To miasto do sponsorowania sportu potrzebuje firmy budowlanej ??? To przecież miasto, poprzez firmę zapłaci za ten "sponsoring". Nie zadałeś sobie pytania po co taka konstrukcja? Rozumiem powiedzenie o koszuli bliższej ciału. Jak forsa na żużlowy klub, to "co w tym złego?". Mówimy-Rusek to stan umysłu. A my ?
    Dla zgrai hejterów Amber Gold to afera Rządu RP. Oczywiście Rząd pośrednio odpowiada za wszystko-za wypadki na drogach, za kolejki do lekarzy, za naukę w szkołach. Tam jak się okazało oszust naciągnął w większości (kwotowo) ludzi, którzy oszukiwali na podatkach. Teraz, na dokładkę Izby Skarbowe dołożyły im nowe "wymiary". A w SkOK-ach , to prawdziwa mafia finansowała zgraję dziennikarzy, całe pisma pijarowskie, całe kadry partyjne prawe i sprawiedliwe. Za to zapłaci naród perfidnie skołowany. Setki milionów więcej, niż w oscylatorze. I będzie mówił o złodziejskich odsetkach od kredytów w bankach.
    To "załatwienie" przez kacyków "Jastrzębskiego Węgla", " Atomu Trefl", PGE, Energa, czy miejscowych Azotów, to czysta korupcja. Powiesz mi, ze całkowicie politycznie utrzymywany przez nas za setki milionów rak górniczy przypadkiem inwestuje w zawodową siatkówkę? Powiesz, że elektrownia atomowa w snach zapobiega otyłości młodzieży? Państwowa Rafineria na tym terenie pokazała zaradność kacyków w Tarnowie,dobro sportowej tężyzny społeczeństwa miasta, czy pospolite złodziejstwo?
    Dla porządku, zgody dobrym przykładem jest pomoc polityków w walce z Urzędami Skarbowymi A. Skórnickiemu i całemu żużlowi. To było dobre, niezbędne. Wspomogło słusznie żużlowców finansowo. A więc i żużel.

  43. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Gdzie ja napisalem,ze to jest warunek wygrania przetargu?
    Przetarg wygrywa ten ktory da najnizsza cene w stosunku do wymaganej
    jakosci ( tak przynajmniej powinno byc ).
    Miejskie przetargi wiaza sie jednak z dodatkowa opcja i to zadna korupcja.
    Np.Plaza przejmujac teren po dawnym stadionie Apatora, zobowiazala
    do przebudowy infrastruktury drogowej w okolicy nowo powstalej galerii handlowej.
    To tylko przyklad dodatkowego dealu zwiazanego z wykupem od miasta tych terenow.

    Pewnie,ze to sa w sumie pieniadze podatnika.
    Ale gdyby nie sponsorowanie klubow,przebudowa infrastruktury
    drogowej czy jakis inni deal,miasto nie wydaloby mniej pieniedzy ani tez
    nie uzyskalo by ich wiecej.To jest dodaktowy bonus dla miasta
    ktory go nic nie kosztuje.
    Alstal nie zbudowalby taniej MA gdyby nie sponsorowal miejskich klubow przez te dwa-trzy lata.
    Plaza nie zaplacilaby miastu wiecej za teren po stadionie gdyby nie przebudowali okolicznych
    drog.
    To sa najnormalniejsze dodatki przy kazdym duzym przetargu.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 05-11-2015 o 17:47
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  44. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Gdzie ja napisalem,ze to jest warunek wygrania przetargu?(...)

    ...Alstal wygral przetarg i zbudowal MA.Jednym z warunkow w przetargu na budowe stadionu,byl sponsoring sportu w Toruniu.Skorzystalo kilka klubow,w tym Apator.
    ...Alstal nie zbudowalby taniej MA gdyby nie sponsorowal miejskich klubow przez te dwa-trzy lata.
    Nie przebijesz w demagogi mistrzów forum.
    Do tego wiesz, że jak firma musiała, jak piszesz sponsorować kluby przez 2-3 lata, to nie było by taniej. Cuda panie, cuda nad Wisłą.
    Czy nie przypomina to GP w polskich miastach? Klub sprzeda bilety, zgarnie kasę. Miasto tylko zapłaci za event. Jest interes? Można?
    Żużel jeszcze dycha w Polsce dzięki publicznym pieniądzom. I dobrze. Tylko bez hipokryzji proponuję. Pozdrawiam.

  45. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,965
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Fakt,zle sie wyrazilem,przepraszam.
    Pewnie nie jest to zaden warunek w przetargu a dodatkowy bonus ktory jest
    negocjowany juz po rozstrzygniecu.
    Nie uprawiam jednak zadnej demagogii,bo nie napisalem,ze jest to warunek wygrania przetargu jak sugerowales.


    Wracajac jednak do tematu watku.
    Jak dzis poszedlem po bulki,piekarz mowil cos
    o powrocie do Tarnowa jednego takiego
    zawodnika ktory wtedy jedzil fajnie,nadal jezdzi fajnie,ale
    Wam zdazyl kiedys podpasc.
    Prawda to czy falsz?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    guma001 (06-11-2015)

  47. Powrót do góry    #40
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Coś tam sójka u mnie w karmniku też z rana skrzeczała o tym zawodniku, ale...
    No właśnie wszystko rozchodzi się o to "ale" i o tym pewnie zadecyduje "główny atakujący" w tarnowskim żużlu
    Osobiście mam wątpliwości, czy dojdzie do tego transferu, no ale...

  48. Powrót do góry    #41
    Początkujący
    Dołączył
    04-12-2010
    Postów
    37
    Kliknij i podziękuj
    78
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Witamy dziadka w Tarnowie, znowu.....pozostaje kwestia Bjerre....pozdawiam.

    Kingpin prawda, prawda,witamy dziadka w Tarnowie, znowu.....pozostaje kwestia Bjerre....pozdawiam.
    Ostatnio edytowane przez guma001 ; 06-11-2015 o 23:38

  49. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,474
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,329 w 4,313 postach
    Ja tam w to nie wierze.
    Jeszcze przez prawie miesiac nic nie mozna podpisywac, wiec Hancock moze byc dogadany w kazdym klubie a pozniej sobie wybierze to co mu pasuje.

    I to sie tyczy kazdego grajka
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  50. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jap Zobacz posta
    Esencją demokracji jest wybór. Poseł jest posłem RP. Nie Ziemi Tarnowskiej
    Zgadzam się z pozostałością.
    Nie wolno posłowi RP w tym garncu mieszać ! Nie może-"wykorzystał (lub spróbował wykorzystać) swoją wysoką pozycję społeczną do przekonania potencjalnych sponsorów o biznesowych korzyściach sponsoringu klubu."
    To zbrodnia! To skrajny przykład korupcji. Ma przekonać o korzyściach. Poseł.
    Powiedz, że się przejęzyczyłeś.
    Nie, nie przejęzyczyłem się.

    Również uważam, że poseł powinien działać przede wszystkim dla dobra ogółu (tj. kraju), nie powinien przedkładać interesu własnego regionu ponad wszystko.

    Jednak mocno rozpędziłeś się z tą korupcją. Od wspomnianego przeze mnie wykorzystywania własnej pozycji w celu wsparcia klubu do (cytuję) "skrajnego przykładu korupcji" jest bardzo daleka droga. Nie wiem dlaczego wiążesz jedno z drugim.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  51. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-12-2012
    Postów
    1,683
    Kliknij i podziękuj
    1,121
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sorel Zobacz posta
    Nie, nie przejęzyczyłem się.

    Również uważam, że poseł powinien działać przede wszystkim dla dobra ogółu (tj. kraju), nie powinien przedkładać interesu własnego regionu ponad wszystko.

    Jednak mocno rozpędziłeś się z tą korupcją. Od wspomnianego przeze mnie wykorzystywania własnej pozycji w celu wsparcia klubu do (cytuję) "skrajnego przykładu korupcji" jest bardzo daleka droga. Nie wiem dlaczego wiążesz jedno z drugim.
    Wiążę dlatego, że patrzę na żużel bez partykularyzmów od wielu lat.

    "wykorzystał (lub spróbował wykorzystać) swoją wysoką pozycję społeczną do przekonania potencjalnych sponsorów o biznesowych korzyściach sponsoringu klubu."

    I ten ogląd rzeczywistości jest kierunkiem zgubnym. Nie masz na myśli potrzeby, aby wysoka pozycja społeczna była niezbędna do przekonania " Pralni Orzeł Bielik " do sponsorowania biegu 3-ciego, a " Hurtowni Opon LUX " biegu 7-mego.
    Tu idzie o grube ryby. O firmy państwowe. Co ma do reklamowania monopol dotowanego producenta nawozów, monopol PGNiG, Tauron, PGE? Oni sponsorują za publiczne pieniądze naprawdę miejscowego posła. Wizerunek " dobrodzieja " w oczach miejscowych. Potem idzie się dalej. Naciska na władze miejskie, aby monopolistyczny Zakład Komunikacji Miejskiej, dostawca ciepła, wody, odbiorca ścieków, odpadów komunalnych i.t.p. przelewał pieniądze na konta zawodników. To wzajemne zapętlenie " wysokiej pozycji społecznej" i pieniędzy społecznych jest jak trąd. Takie budowanie klubów-zamków na piasku, łasce polityków prowadzi do zagłady klubów, nie polityków. Niestety. Tak to widzę.

    Tylko i aż dlatego wiążę jedno z drugim.
    Nam musi zależeć na n.p. firmach Romana K, p. M. Półtorak. Ci niestety odchodzą Musimy raczej iść wzorem p. Skrzydlewskiego, p. Dworakowskiego. Racjonalnego, liberalnego, prywatnego, rzetelnego właściciela. A te same żużlowe asy pojadą za połowę stawki sprzed kilku lat. Wtedy i asiory przestaną tylko wołać-daj na ekipę, daj na SGP, daj, daj...Myślę, że innej drogi nie ma.

  52. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Ale dysputa nt. posła . Przecież Azoty, jeszcze jako lokalna Firma wspierały żużel i za rządów SLD i za rządów AWS, PiS i PO. Ba ! Poseł jeszcze śmigał na motorku, jak pieniądze z Zakładów szły na żużlowców. Jeżeli ktoś uważa, że to ów poseł cokolwiek w temacie sponsorów załatwił, to bardzo mocno przecenia jego możliwości. To zwykły, szeregowy poseł - maszynka do głosowania, a nie jakiś lokalny baron.

    Pozdrawiam
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  53. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi savage za jego przydatny post!

    guma001 (09-11-2015)

Strona 1 z 26 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •