Strona 73 z 231 PierwszyPierwszy ... 2363717273747583123173 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3,241 do 3,285 z 10386

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #3241
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2012
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 306 w 169 postach
    Widziałem, dla mnie obaj zawodnicy jedynie swojego toru. Larsen w lepszym klubie dla mnie na średnią ok 1,8 na swoim torze i 1.2 wyjazd, Karpov 1,6/dom 1,0/wyjazd. Pytanie jaka jest różnica w cenie.

    A Strzelec to ma jeszcze ważny kontrakt? Jak tak to wszystko się zgadza mamy 6 seniorów już teraz
    Ostatnio edytowane przez scooby zg ; 17-12-2015 o 21:34

  2. Powrót do góry    #3242
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    W moim monopolowym mówili tylko tyle że Karpow obiecał bardzo szybko zgasić uśmiech wszystkim tym którzy rechoczą z tego transferu
    Najpierw dopingowicz, potem alkoholik, następnie zielarz, a teraz jeden po pysku będzie strzelał My to mamy pakę
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  3. Powrót do góry    #3243
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    Najpierw dopingowicz, potem alkoholik, następnie zielarz, a teraz jeden po pysku będzie strzelał My to mamy pakę
    Do Dudka dołączył Niedzwiedz i Karp, mały zwierzyniec nam sie kroi.
    Szkoda, że jakiegoś pająka nie ma w Falubazie.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 17-12-2015 o 23:00
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  4. Powrót do góry    #3244
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,800
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Do Dudka dołączył Niedzwiedz i Karp, mały zwierzyniec nam sie kroi.
    Szkoda, że jakiegoś pająka nie ma w Falubazie.


    Może Lampart? zdaje się wolny zawodnik

  5. Powrót do góry    #3245
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Może Lampart? zdaje się wolny zawodnik
    Taa. Najlepiej z Sówką w pakiecie i Baranem na czele.

    Trzeba by naczelnika Shreka zapytać, czy by się nadali.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  6. Powrót do góry    #3246
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    937
    Kliknij i podziękuj
    487
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    Mając wybór miedzy Larsenem i Karpovem i wybrać Karpova bo to niemal to samo co Larsen, ale taniej, to tylko pozorna oszczędność, płacenie komuś za wyniki (takie prognozy mi wyszły na podstawie obliczeń opartych na dotychczasowych wynikach i wróżbach z fusów itp) typu: (0,1,0,-); (0,0,-,-); (1,d,-,0,) (t,0,1,-) to wyrzucanie pieniędzy w błoto. Nie oszukujmy się gdyby w Karpovie była chociaż połowa potencjału jaki niektórzy w nim widzą to ktoś wcześniej spróbowałby i zakontraktował go w ekstralidze.

  7. Powrót do góry    #3247
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Koza tez szuka etatu. Rozwazcie to, na waszym torze byl lepszy od Walaska.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  8. Powrót do góry    #3248
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,828
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Jeszcze niedawno była możliwość że Falubazu w tym roku nie będzie

    A teraz wszystkie panienki z tego forum płaczą nad składem

    Który jest naprawdę dobry a kto ma rację zweryfikuje tor

  9. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi okano1 za jego przydatny post!

    AdamZG (18-12-2015), kapitan bomba (18-12-2015)

  10. Powrót do góry    #3249
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,825
    Kliknij i podziękuj
    2,864
    Podziękowania: 2,455 w 1,298 postach
    The Drunken One nawet z Karpova wyciśnie punkty
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    wespe (18-12-2015)

  12. Powrót do góry    #3250
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,434
    Kliknij i podziękuj
    4,463
    Podziękowania: 1,708 w 1,014 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    My to mamy pakę
    a my bekę (z was) po sezonie
    UNSCARED

  13. Powrót do góry    #3251
    Stały bywalec Awatar Goros
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    590
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 143 w 74 postach
    A ja uważam, że jak decydujemy się na oszczędności, kontraktujemy zawodników pokroju Karpova i liczymy na jego rozwój pod okiem Cieślaka, to nie powinnismy się decydować na transfer Larsena. Bo to co zaoszczędzimy na Ukraińcu to wydamy na Kenniego. Ten zawodnik nas nie zbawi, a majac w odwodzie Sasze to naprawde szkoda kasy na przeciętniaka z Danii. Mi szkoda Piotra bo to był mój nr 1 na liście życzeń, młody, waleczny. Dla niego wybór Falubazu też byłby najlepszy, bo blisko Leszna i nie byłby chłopak ciągle w rozjazdach.

    Żadnych Larsenów...

  14. Powrót do góry    #3252
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    a my bekę (z was) po sezonie
    No póki co to my mamy z was. Jak tam serial pod tytułem Pawlicki&wqrwiony Józef ? Kiedy kolejny odcinek ?

  15. Powrót do góry    #3253
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,800
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No póki co to my mamy z was. Jak tam serial pod tytułem Pawlicki&wqrwiony Józef ? Kiedy kolejny odcinek ?


    Nie słyszałeś, przygotowuje się do sezonu a co?

  16. Powrót do góry    #3254
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Nie słyszałeś, przygotowuje się do sezonu a co?
    Józef zaczął ćwiczyć ?

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Torretoo (18-12-2015)

  18. Powrót do góry    #3255
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    skoro nie chcesz ciągnąć dalej tematu , to ja też nie mam specjalnej potrzeby żeby spierać się o definicje. tak czy inaczej skręt w lewo akceptuję jedynie w żużlu.
    Przykro czytać słowa płynące spod klawiatury zaciekłego liberała.
    Kto inny będzie chciał, żeby tak samo łatwo mieli ludzie startujący na crossie.
    Lekkoatleci, żeby klub kupił oszczepy i zrobił porządną bieżnię.
    A ja kiedyś chciałem łatwego dostępu do studiów, bo niby czemu oni mają mieć łatwiej chcąc zarabiać mięśniami niż ja głową.
    I tak dalej.

    Prawdziwy liberalizm, taki, którego oczekujecie Ty i np. Eneasz, nie toleruje odchyłów, bo każdy jeden rodzi następny.
    Ale samemu łatwo stworzyć furtkę dla siebie. To właśnie taka prywatna sprawiedliwość.

    Co do Karpova, każdy jest pewien, że w pewnym momencie zastąpi go Sasza. A niby skąd ta pewność, że on wróci? Czy sam zechce, czy jednak nie pożegnali się na dobre?
    Ja tego taki pewien nie jestem. I na tej podstawie uważam Karpova za typową zapchajdziurę. To już Gapiński ze Świderskim prezentują dużo większą wartość dla klubu z ekstraligi.

  19. Powrót do góry    #3256
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Przykro czytać słowa płynące spod klawiatury zaciekłego liberała.
    Kto inny będzie chciał, żeby tak samo łatwo mieli ludzie startujący na crossie.
    Lekkoatleci, żeby klub kupił oszczepy i zrobił porządną bieżnię.
    A ja kiedyś chciałem łatwego dostępu do studiów, bo niby czemu oni mają mieć łatwiej chcąc zarabiać mięśniami niż ja głową.
    I tak dalej.

    Prawdziwy liberalizm, taki, którego oczekujecie Ty i np. Eneasz, nie toleruje odchyłów, bo każdy jeden rodzi następny.
    Ale samemu łatwo stworzyć furtkę dla siebie. To właśnie taka prywatna sprawiedliwość.

    Co do Karpova, każdy jest pewien, że w pewnym momencie zastąpi go Sasza. A niby skąd ta pewność, że on wróci? Czy sam zechce, czy jednak nie pożegnali się na dobre?
    Ja tego taki pewien nie jestem. I na tej podstawie uważam Karpova za typową zapchajdziurę. To już Gapiński ze Świderskim prezentują dużo większą wartość dla klubu z ekstraligi.

    a wiec raz jeszcze. wielokrotnie pisałem o tym ,że jestem przeciwny jakimkolwiek dotacjom dla Falubazu z miejskiej kasy, bo są to pieniądze podatników z których większość zapewne ma w dup.e żużel, i woleliby na ten sport sie nie składać.
    a więc jeżeli odrzucimy finansowanie z przymusowych danin , to zostaje kilkanaście tysięcy mniejszych lub większych sponsorów, którzy dobrowolnie płacąc np za bilety tworzą budżet klubu, i w związku z tym mają jakieś oczekiwania względem tego klubu.
    jedni są szczęśliwi za to ze płacą Hampelowi 2 mln za sezon ( obojętnie jak i czy w ogóle jeździ), inni są szczęśliwi z tego że mogą zasponsorować wybitnemu polskiemu aktorowi Tomaszowi Karolakowi bilet na zawody i darmową wyżerkę , ale jest też niereformowalna grupa kibiców która życzyłaby sobie aby część ich pieniędzy była przeznaczona na szkolenie młodzieży. powtórzę :część ich prywatnych, dobrowolnie wydawanych na ten cel pieniędzy. i właśnie tak wygląda mój liberalizm . nie każdy musi sie z tą definicją zgadzać, ale w sumie nie ma to większego znaczenia.

    dzisiaj po raz kolejny można byłoby napisać że gdyby u nas funkcjonowało szkolenie młodzieży , to nie byłoby potrzeby podpisywania kontraktów z takimi zawodnikami jak Karpow czy Niedźwiedź. są kibice który to rozumieją, ale dla większości to jest za trudne.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi GABLEN za jego przydatny post!

    ins. Sokołowski (18-12-2015)

  21. Powrót do góry    #3257
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Tu się rodzi pytanie, czy taniej jest zainstalować Karpova, czy wyszkolić zawodnika, który byłby występował za niego. A szkolenie jest wieloletnie i nigdy nie wiesz, kiedy taki gówniarz ucieknie (zgadzamy się, że jeden klub przez całą karierę nie sprzyja). Patrząc przez ten pryzmat, klub może udowodnić, że bardziej się opłaca wolnorynkowo zatrudnić zapchajdziurę, niż wyszkolić zawodnika, który będzie od tej zapchajdziury lepszy. Bo szkółkowicze to jednak w większości Strzelce, w mniejszości Dudki, czy nawet Cyfery.

    Mogę na przykład założyć, że Cieślak większy potencjał widzi w Niedźwiedziu niż w Zgardzińskim, stąd transfer. W końcu nasz obecny skład w podobnym stopniu umożliwi awans do PO, jak i przegranie z Grudziądzem w barażach, mimo że akurat w teraz podoba mi się dużo bardziej, niż na sezon 2015. Dlatego trzeba go kombinować na miarę budżetu.

    Jesteś w stanie stwierdzić, czy Zgardziński, czy nawet wcześniej Strzelec, jeździliby ogólnie lepiej, gdyby nakłady na szkolenie były nieco większe? Z ciekawości pytam.

  22. Powrót do góry    #3258
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Taa. Najlepiej z Sówką w pakiecie i Baranem na czele.

    Trzeba by naczelnika Shreka zapytać, czy by się nadali.
    ciekawe kto pierwszy skusił by się na parówkę

  23. Powrót do góry    #3259
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Tu się rodzi pytanie, czy taniej jest zainstalować Karpova, czy wyszkolić zawodnika, który byłby występował za niego.
    W prostym równaniu pt. czy wychowanek jest tańszy od najemnika pewnie niekoniecznie. Natomiast gdy za wychowankiem postawi się tłumy kibiców, jak kiedyś u nas za Kurmankiem, potem Zengotą(mniej) i Dudkiem(niewiele mniej), w Gorzowie za Zmarzlikiem, Toruniu za Przedpelskim itd. itp. to wyjdzie, że dobry wychowanek stanowi spore profity dla klubu, jakości kibicowania i dla samych kibiców. Mistrzostwa, vip'y i haj life, jak widać po nas, się nudzi. Mi osobiście nigdy się nie znudzi obserwowanie lokalnego młokosa, który ma przebłyski i śledzenie jego rozwoju. Tak więc; tak - z finansowego, nawet wolnościowego spojrzenia opłaca się zainwestować w sezonie powiedzmy 500k pln by szukać kogoś z talentem. To też jest element biznesu i nieodłączne ryzyko nietrafienia inwestycji!
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  24. Powrót do góry    #3260
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Tu się rodzi pytanie, czy taniej jest zainstalować Karpova, czy wyszkolić zawodnika, który byłby występował za niego. A szkolenie jest wieloletnie i nigdy nie wiesz, kiedy taki gówniarz ucieknie (zgadzamy się, że jeden klub przez całą karierę nie sprzyja). Patrząc przez ten pryzmat, klub może udowodnić, że bardziej się opłaca wolnorynkowo zatrudnić zapchajdziurę, niż wyszkolić zawodnika, który będzie od tej zapchajdziury lepszy. Bo szkółkowicze to jednak w większości Strzelce, w mniejszości Dudki, czy nawet Cyfery.

    Mogę na przykład założyć, że Cieślak większy potencjał widzi w Niedźwiedziu niż w Zgardzińskim, stąd transfer. W końcu nasz obecny skład w podobnym stopniu umożliwi awans do PO, jak i przegranie z Grudziądzem w barażach, mimo że akurat w teraz podoba mi się dużo bardziej, niż na sezon 2015. Dlatego trzeba go kombinować na miarę budżetu.

    Jesteś w stanie stwierdzić, czy Zgardziński, czy nawet wcześniej Strzelec, jeździliby ogólnie lepiej, gdyby nakłady na szkolenie były nieco większe? Z ciekawości pytam.
    nie nie jestem, bo nie mam wiedzy na temat tego jakie to były nakłady, oraz o ile większe musiały by być aby ci zawodnicy osiągali lepsze wyniki. a przede wszystkim czy akurat w tych dwóch przypadkach to jest kwestia pieniędzy, czy też braku talentu, odpowiednich trenerów, czy też zaangażowania samych zawodników itp. ja się zupełnie na tym nie znam.

    trudno dyskutować z decyzjami Marka Cieślaka, ale sam fakt ze zakontraktowano u nas dwóch tak egzotycznych zawodników to chyba dowód na to, że z ilością i jakością dostępnych na rynku zawodników nie jest chyba najlepiej.
    te dwa nazwiska bardziej pasują do czasów - gdy walczyliśmy o przyzwoity wynik na wyjeździe w Krośnie, lub Opolu , a lokalni sponsorzy nagradzali naszych zawodników kabiną prysznicową z brodzikiem, lub deską do prasowania z opcią bezpośredniego podłączenia żelazka - a nie do czasów gdzie mówi sie o budżecie w wysokości 10 mln.
    i oczywiście nie mam na myśli tego , że powinniśmy zatrudniać same gwiazdy ,ale to żę naprawdę nie ma z czego wybierać.

    tak więc na tą chwilę pozostaje trzymać kciuki za to ,że Niedźwiedź nie tylko wywalczy sobie pewne miejsce na juniorce, ale przede wszystkim razem z Karpowem bedą regularnie startowali w biegu 15 w PO.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  25. Powrót do góry    #3261
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    a wiec raz jeszcze. wielokrotnie pisałem o tym ,że jestem przeciwny jakimkolwiek dotacjom dla Falubazu z miejskiej kasy, bo są to pieniądze podatników z których większość zapewne ma w dup.e żużel, i woleliby na ten sport sie nie składać.
    Uważam te twierdzenie za fałszywe. Rozumiałbym je gdyby wszystkie pieniądze podatników szły do Falubazu. Ale tak nie jest. Idzie zaledwie jakieś 0,2 % zakładając, że cały budżet miasta to pieniądze podatników. Więc tutaj musiałbyś udowodnić, że liczba zwolenników tej dotacji jest mniejsza niże te 0,2 %. Ja pokuszę się o stwierdzenie, że jeśliby mierzyć to procentowo i miałoby to być wykładnikiem wysokości dotacji to miasto by musiało jeszce sporo tutaj dołożyć

    dzisiaj po raz kolejny można byłoby napisać że gdyby u nas funkcjonowało szkolenie młodzieży , to nie byłoby potrzeby podpisywania kontraktów z takimi zawodnikami jak Karpow czy Niedźwiedź. są kibice który to rozumieją, ale dla większości to jest za trudne.
    A tutaj niepotrzebnie silisz się na takiego który jako jeden z nielicznych rozumieją co to jest szkolenie młodzieży. Przy czym zakłamujesz rzeczywistość. Bowiem szkolenie w klubie jest, postępuje. Fakt, że można się czepiać, iż efekty są mierne. Ale tych kilku chłopaków, któzy co roku w zasadzie, zdają licencje, świadczy o tym, ze szkolenie ma miejsce.

    I tak dla kontrastu, na temat szkolenia, wczoraj słuchałem w RZG wywiadu z jakimś szkoleniowcem od kosza. Tam to dopiero jest dramat. Facet twierdził, ze jeszcze 6 -7 lat temu, każda ekipa ekstraligowa w kosza wystawiała drużyne młodzieżową. W druzynach tych grali sami swojacy. Czyliw ZG zielonogórzanie. Dzisiaj zaniechano tego ze względu na brak chętnych. Po prostu nie ma narybku. Gość twierdzi, że popularność koszykówki spadła niemal do zera. Efektem tego jest np. brak wychowanków w Stelmecie. A jaką drogę ma do przebycia adept koszykówki a adept żużla i jakimi finansami musi dysponować ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #3262
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    a przede wszystkim czy akurat w tych dwóch przypadkach to jest kwestia pieniędzy, czy też braku talentu, odpowiednich trenerów, czy też zaangażowania samych zawodników
    No widzisz. Zatem jak w szkółce są chętni ale ich talent nie przekracza Twojego, to niezależnie od tego, ile by w nich kapusty wpakować, skończy się miernie. To jedno.
    Nie wiem, ile masz lat, ale spodziewam się okolic trzech dyszek jak u mnie - zatem masz świadomość, że jak my byliśmy gówniarzami mogącymi aspirować do szkółki, to i szkolenie było inne i podejście gówniarzerii również.
    My zapieprzaliśmy po podwórkach, kopaliśmy piłkę, jak ktoś miał simsona to już w ogóle się działo. Teraz tego nie ma i zanim znajdziesz w szkółce prawdziwego pracusia pokroju choćby Zengoty, to dużo wody w Odrze upłynie.
    A że taki Strzelec przejawiał oprócz żużla całe mnóstwo innych mniej sportowych zainteresowań, to się potem nie ma co dziwić. I tym bardziej nie można pisać, że szkolenie kuleje.

    A na koniec spójrz na klub. Ma być przeznaczone x na szkolenie wg różnych obiecywań. W pierwszym roku jest, przychodzi do klubu iluś młodych, 95% się nie nadaje, ale za nim do tego dojdziemy to sporo rzeczy zniszczą a nowe trzeba kupić dla kolejnych 95%. To nie piłka nożna, że jak się podrze jedne gacie to tragedii nikt nie zrobi. Przecież w klubie wiedzą, kto się zgłasza i jak rokuje i na tej podstawie oceniają przydatność szkółki jako takiej. Przynajmniej ja wierzę, że tak jest, a nie że olewają temat z definicji, bo się nikomu nie chce bywać popołudniami w parkingu z kilkoma chętnymi.

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    kapitan bomba (18-12-2015)

  28. Powrót do góry    #3263
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    No widzisz. Zatem jak w szkółce są chętni ale ich talent nie przekracza Twojego, to niezależnie od tego, ile by w nich kapusty wpakować, skończy się miernie. To jedno.
    Nie wiem, ile masz lat, ale spodziewam się okolic trzech dyszek jak u mnie - zatem masz świadomość, że jak my byliśmy gówniarzami mogącymi aspirować do szkółki, to i szkolenie było inne i podejście gówniarzerii również.
    My zapieprzaliśmy po podwórkach, kopaliśmy piłkę, jak ktoś miał simsona to już w ogóle się działo. Teraz tego nie ma i zanim znajdziesz w szkółce prawdziwego pracusia pokroju choćby Zengoty, to dużo wody w Odrze upłynie.
    A że taki Strzelec przejawiał oprócz żużla całe mnóstwo innych mniej sportowych zainteresowań, to się potem nie ma co dziwić. I tym bardziej nie można pisać, że szkolenie kuleje.

    A na koniec spójrz na klub. Ma być przeznaczone x na szkolenie wg różnych obiecywań. W pierwszym roku jest, przychodzi do klubu iluś młodych, 95% się nie nadaje, ale za nim do tego dojdziemy to sporo rzeczy zniszczą a nowe trzeba kupić dla kolejnych 95%. To nie piłka nożna, że jak się podrze jedne gacie to tragedii nikt nie zrobi. Przecież w klubie wiedzą, kto się zgłasza i jak rokuje i na tej podstawie oceniają przydatność szkółki jako takiej. Przynajmniej ja wierzę, że tak jest, a nie że olewają temat z definicji, bo się nikomu nie chce bywać popołudniami w parkingu z kilkoma chętnymi.

    no dobrze ale o czym teraz jest ta rozmowa , bo nie za bardzo chyba rozumiem? o tym , że nie da sie regularnie szkolić sensownych zawodników, bo teraz są dzieci gorszego sortu, czy w ogóle lepiej zaniechać szkolenia bo akurat w ZG ze względu na globalne ocieplenie nie tylko wymarły pandy, ale również naturalny gen żużlowca?
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  29. Powrót do góry    #3264
    Stały bywalec
    Dołączył
    06-07-2011
    Postów
    1,209
    Kliknij i podziękuj
    65
    Podziękowania: 407 w 224 postach
    Mimo wszystko brakuje w tym składzie jeszcze jednego zawodnika. Ciężko brać pod uwagę Loktajeva, który wróci w połowie sezonu, a jego forma będzie dużą niewiadomą. Póki co wychodzi, że Karpov będzie miał pewne miejsce w składzie, a przydałby się jakiś bat na niego. Już nie wspominam o tym, że jak ktoś złapie kontuzje to jesteśmy w ciemnej dupie, bo jedynym rezerwowym jest Niedźwiedź.

  30. Powrót do góry    #3265
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    no dobrze ale o czym teraz jest ta rozmowa
    O tym, że w pewnych warunkach jest niepotrzebna i kapustobiorcza, a przy spojrzeniu ze strony adeptów, prosocjalna

  31. Powrót do góry    #3266
    Początkujący
    Dołączył
    12-12-2015
    Postów
    8
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Falubaz Zobacz posta
    W prostym równaniu pt. czy wychowanek jest tańszy od najemnika pewnie niekoniecznie. Natomiast gdy za wychowankiem postawi się tłumy kibiców, jak kiedyś u nas za Kurmankiem, potem Zengotą(mniej) i Dudkiem(niewiele mniej), w Gorzowie za Zmarzlikiem, Toruniu za Przedpelskim itd. itp. to wyjdzie, że dobry wychowanek stanowi spore profity dla klubu, jakości kibicowania i dla samych kibiców. Mistrzostwa, vip'y i haj life, jak widać po nas, się nudzi. Mi osobiście nigdy się nie znudzi obserwowanie lokalnego młokosa, który ma przebłyski i śledzenie jego rozwoju. Tak więc; tak - z finansowego, nawet wolnościowego spojrzenia opłaca się zainwestować w sezonie powiedzmy 500k pln by szukać kogoś z talentem. To też jest element biznesu i nieodłączne ryzyko nietrafienia inwestycji!
    100 % racji. Pewnych rzeczy nie da się przeliczyć stricte na pieniądze. Dzisiejsze składy to po prostu pracownicy, którzy zjeżdżają się w określonym miejscu i określonym czasie, a następnie siadają do busa i jadą w kolejne miejsca, gdzie spotykają to jeszcze inną zgraję, ale taki jest dzisiejszy świat sportu zawodowego.
    Obserwowanie lokalnego młokosa, śledzenie jego rozwoju, a do tego spotykanie go na co dzień w mieście jest przecież bezcenne, a określenie NASZ smakuje dwukrotnie lepiej. Poza tym wystarczy spojrzeć jak postrzega się w swoim mieście Zmarzlika, Przedpełskiego, Pawlickich(wcześniej), Dudka, Protasiewicza, Janowskiego czy Kołodzieja...
    Pozdrawiam

  32. Powrót do góry    #3267
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,415
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    O tym, że w pewnych warunkach jest niepotrzebna i kapustobiorcza, a przy spojrzeniu ze strony adeptów, prosocjalna
    prosocjalny to jest ewentualnie kontrakt z Hampelem, który twierdzi że należy mu się kasa za to że nie jeździł

    w takim razie nie szkolmy.podobno na wiosnę w Lidlu ma być "tydzień żużlowy" a w ofercie młodzi żużlowcy.niedrogo, i dobrej jakości jak wszystko w Lidlu. pewna inwestycja bez ryzyka, żeby czasami nie trzeba było się zbytnio wysilać przy prowadzeniu klubu.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  33. Powrót do góry    #3268
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    prosocjalny to jest ewentualnie kontrakt z Hampelem, który twierdzi że należy mu się kasa za to że nie jeździł

    w takim razie nie szkolmy.podobno na wiosnę w Lidlu ma być "tydzień żużlowy" a w ofercie młodzi żużlowcy.niedrogo, i dobrej jakości jak wszystko w Lidlu. pewna inwestycja bez ryzyka, żeby czasami nie trzeba było się zbytnio wysilać przy prowadzeniu klubu.
    A Ty wciąz zero - jedynkowo. Szkolmy, ale nie popadajmy przy tym w paranoje. Wielu kibiców kojarzy jakość szkolenia tylko ze sporymi nakładami na szkółkę. Myślą, że wtedy co rok, dwa, wyhodujemy jakiegoś Kurmanka lub nawet Zengotę. A to nie tak działa. Zobacz jaką kasę na szkółkę wywali w Toruniu na przestrzeni ostatnich 5- 7 lat. Zobacz ilu tam wyprodukowali adeptów. A największym owocem ich zbiorów byli bracia Pulczyńscy. Gdzie oni teraz są ? A najlepszym jest fakt, że taki Przedpełski trafił do ścigania przez przypadek. Zapychał motorki bratu i kiedyś Ząbik dostał olśnienia i wsadził go na motor.

    Tutaj nie ma prostej reguły. Jak uczy doświadczenie, w jednym klubie można przepuścić przez sito ze 100 adeptów i po kilku latach nie mieć żadnego zawodnika. W innym klubie przepuszczą przez sito 10 adeptów i po 2 -3 latach mają ze 3 zawodników na jakimś poziomie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (18-12-2015), sobotch (18-12-2015), zigi1976 (20-12-2015), zkns (19-12-2015)

  35. Powrót do góry    #3269
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Uważam, że Mariusz wyczerpał temat w miarę rozsądnie.
    Dla mnie też nie ma tylko zero i jeden, co próbujesz mi Gablenie udowodnić.

  36. Powrót do góry    #3270
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,682
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Wg mnie wcale nie wyczerpal, bo nalezy miec wiedze ile tej kasy szkolka pochlonela, na co zostala ta kasa konkretnie przeznaczona i kto odpowiada za to, ze mlodych zdolnych brak. A jesli nawet nie zdolnych to chociaz pracowitych.

    Skoro ma istniec cos takiego jak szkolka, to z zalozenia musza w niej pracowac ludzie, ktorzy potrafia sciagnac do siebie mlodziez, zachecic, zmotywowac i czyms utrzymac. Bo jak nie to wychodzi wlasnie taki kurs na licencje ż. Po prostu chyba ma znaczenie kto przez to sito przepuszcza.

    A teraz bedzie jeszcze trudniej, bo kontrakty podpisuje sie z najwiekszymi gwiazdami duzo nizsze niz sie przyzwyczailismy. Fortunami wiec mlodziezy nie przyciagniemy. Tu raczej chodzi mi o ogolny trend a nie stricte Falubaz.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Falubaz (18-12-2015)

  38. Powrót do góry    #3271
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Wg mnie wcale nie wyczerpal, bo nalezy miec wiedze ile tej kasy szkolka pochlonela, na co zostala ta kasa konkretnie przeznaczona i kto odpowiada za to, ze mlodych zdolnych brak. A jesli nawet nie zdolnych to chociaz pracowitych.
    Załozmy przez chwilę, że masz tą wiedzę. I co dalej ? Jakie wnioski z tego da się wyciągnąć ? Żadne, które pozwoliłyby ustalić przyczynę braku talentów. Bo chyba nie powesz, że np. 100 - 200 tys. wydane więcej na szkółkę, spowodowałoby lepszą jakość przyszłych mistrzów lub ich większą ilość.

    A pytanie "kto za to odpowiada, że młodych zdolnych brak" jest kuriozalne. Bo chyba nie chcesz powiedzieć, iż za te braki odpowiada ktoś personalnie w klubach ?

    Skoro ma istniec cos takiego jak szkolka, to z zalozenia musza w niej pracowac ludzie, ktorzy potrafia sciagnac do siebie mlodziez, zachecic, zmotywowac i czyms utrzymac. Bo jak nie to wychodzi wlasnie taki kurs na licencje ż. Po prostu chyba ma znaczenie kto przez to sito przepuszcza.
    Hmm, wydaje mi się, ze takie nazwiska jak Huszcza, Kłopot, Ząbik, Kołodziej, Jankowski itd. są jak najbardziej na miejscu do wykonania takiego zadania. Znasz lepszych ?

    A teraz bedzie jeszcze trudniej, bo kontrakty podpisuje sie z najwiekszymi gwiazdami duzo nizsze niz sie przyzwyczailismy. Fortunami wiec mlodziezy nie przyciagniemy. Tu raczej chodzi mi o ogolny trend a nie stricte Falubaz.
    Owszem, kasa ma spore znaczenie. Dlatego między innymi jestem za tym aby sztucznie nie ograniczać budżetów klubów.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #3272
    Stały bywalec Awatar alan1990
    Dołączył
    22-06-2010
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 128 w 83 postach

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi alan1990 za jego przydatny post!

    zigi1976 (20-12-2015)

  41. Powrót do góry    #3273
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    No i jest Larsen.
    No i dobrze, że tak się stało. Powalczy o skład z Karpovem.
    Jazda bez rezerwy przy niepewnych juniorach to spore ryzyko.
    Brawa za te ruchy kadrowe. Paczka jest fajna i co chyba najważniejsze, na miare budżetu. (oby)


    https://www.facebook.com/FalubazZiel...29468/?theater
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 18-12-2015 o 20:16
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  42. Powrót do góry    #3274
    Ekspert Awatar Ali_G
    Dołączył
    21-07-2005
    Postów
    3,001
    Kliknij i podziękuj
    959
    Podziękowania: 600 w 398 postach
    Mariusz

    Pozwole sobie wtrącić swoje trzy grosze...
    Tak się składa, że znam Wasze podwórko i te kwoty, które podajesz znacząco mogą wpłynąć na rozwój zawodnika, który potrzebuje skompletować motocykl...wiesz, jak to u Was wygląda? Taki młody, jeśli nawiąże kontakt z jakims lokalnym warsztatem mechanicznym często nieodpłatnie uzyskuje tam pomoc (w naprawie, regeneracji części), ale to i tak mało. Na pytanie o klub i pomoc w dosprzetowieniu tylko się uśmiecha... Coś więcej dodać? Także nie mów mi, ze takie pieniadze nie pomogą w rozwoju mlodego zawodnika, a to bezpośrednio wiąże sie z zainteresowaniem tym sportem w ZG.

  43. Powrót do góry    #3275
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,838
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ali_G Zobacz posta
    Mariusz

    Pozwole sobie wtrącić swoje trzy grosze...
    Tak się składa, że znam Wasze podwórko i te kwoty, które podajesz znacząco mogą wpłynąć na rozwój zawodnika, który potrzebuje skompletować motocykl...wiesz, jak to u Was wygląda? Taki młody, jeśli nawiąże kontakt z jakims lokalnym warsztatem mechanicznym często nieodpłatnie uzyskuje tam pomoc (w naprawie, regeneracji części), ale to i tak mało. Na pytanie o klub i pomoc w dosprzetowieniu tylko się uśmiecha... Coś więcej dodać? Także nie mów mi, ze takie pieniadze nie pomogą w rozwoju mlodego zawodnika, a to bezpośrednio wiąże sie z zainteresowaniem tym sportem w ZG.
    Pozwól, że ogólnie podsumuje. Nie na tym etapie kariery. To o czym piszesz jest ważne ale dopiero po uzyskaniu licencji zawodniczej. Zanim do tego dojdzie to jakieś 80 % adeptów odpada.

    No to mamy i Larsena, a jeszcze wczoraj mówiłem, ze to nie koniec wzmocnień seniorskich u nas. To mnie Kolarz prostował

    A DO zwiastuje jeszcze :

    Zielonogórzanie po zakontraktowaniu trzech stranieri mają sześciu seniorów. Nie można jednak wykluczyć, że pojawi się jeszcze jedna nowa twarz. Ciągle jest możliwe zakontraktowanie Piotra Pawlickiego. Kilka dni temu klub oferował mu umowę na poziomie 1,3 miliona złotych przy 200 punktach. Żużlowiec nie skorzystał. Drugi raz tak dobrej propozycji nie dostanie. Może się jednak okazać, że Pawlicki będzie skazany na Falubaz, bo na razie droga powrotu do Fogo Unii Leszno jest zamknięta, a innych ofert jakoś nie widać.
    Mam nadzieję, ze kontrakt Larsena zamyka już rozmowy z Pawlickim.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 18-12-2015 o 21:38
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #3276
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    niby tak niby nie... sytuacja dynamiczna mariusz
    pyra

  45. Powrót do góry    #3277
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Nie będzie go u nas. Obstawiam ze jak go nie przygarniecie to pójdzie do Ruski.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  46. Powrót do góry    #3278
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Nie będzie go u nas. Obstawiam ze jak go nie przygarniecie to pójdzie do Ruski.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
    jak nie u was kto wiem moze u ruski .. ale na moje nie mal napewno nie w ul . tak ze macie sie o co bic
    pyra

  47. Powrót do góry    #3279
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez pyra Zobacz posta
    niby tak niby nie... sytuacja dynamiczna mariusz
    Chyba u Was . U Nas wszystko już poukładane i żadnych nowych zawodników nie będzie , info 100% monopolowy .Jedynym Naszym problemem to kevlar który ma przynosić szczęście

  48. Powrót do góry    #3280
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Chyba u Was . U Nas wszystko już poukładane i żadnych nowych zawodników nie będzie , info 100% monopolowy .Jedynym Naszym problemem to kevlar który ma przynosić szczęście

    monopolowy... tu nie dyskutuje hehe... no to pole sie zaweza do ruska i row... chyba wole row .. bo piter u nich w skladzie gwarantuje duze frekwecje u nas na smoku.. a bez niego w rybniku to raczej kiszka bedzie na smoku... a kevlary ? byle nie zielony? jakis pechowy wlokniarz wy... raczej widze rozwypasuje do koszuli
    Ostatnio edytowane przez pyra ; 18-12-2015 o 22:03
    pyra

  49. Powrót do góry    #3281
    Stały bywalec Awatar STRZELBA POWER
    Dołączył
    17-10-2015
    Postów
    1,004
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 406 w 226 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Chyba u Was . U Nas wszystko już poukładane i żadnych nowych zawodników nie będzie , info 100% monopolowy .Jedynym Naszym problemem to kevlar który ma przynosić szczęście
    ScotFZG tak się martwiłeś co Unia powie Musielakowi po zakontraktowaniu Pawlickiego. A wiesz może co Falubaz powie dwójce zawodników którzy usiądą na ławce? Od lipca w FZG: Hampel, Dudek, Protasiewicz, Doyle, Larsen, Karpow, Loktajew - 7 seniorów..... cytując ciebie "sory taki mamy klimat" ? Czy coś innego usłyszą?


    ps; przepraszam ale nie mogłem się powstrzymać

  50. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi STRZELBA POWER za jego przydatny post!

    ScotFZG (18-12-2015)

  51. Powrót do góry    #3282
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Odnośnie kevlarów to w monopolowym i kuluarach mowi się, że nowy projekt kevlarów pani EM zakłada wycięte plecy.

  52. Powrót do góry    #3283
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Odnośnie kevlarów to w monopolowym i kuluarach mowi się, że nowy projekt kevlarów pani EM zakłada wycięte plecy.

    kurcze rozowy z wycietymi plecami . o moze byc nie regulaminowe
    pyra

  53. Powrót do góry    #3284
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Z uwagi na to że piszę tutaj po raz 1000 to przesłanie do narodu jest oczywiste TYLKO FALUBAZ

  54. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi ScotFZG za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (18-12-2015), kapitan bomba (18-12-2015), młody_piernik (19-12-2015), zigi1976 (20-12-2015), zkns (19-12-2015)

  55. Powrót do góry    #3285
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    graty od pyry
    pyra

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •