Strona 145 z 231 PierwszyPierwszy ... 4595135143144145146147155195 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,481 do 6,525 z 10386

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6481
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Biorę Historie Wawrowa pod uwagę ponieważ koledzy z Gorzowa wytłumaczyli mi, ze to ich kuźnia talentów, ze mają z Wawrowem podpisaną umowę od 15 lat na dostarczanie adeptów. [...]Czyli 15 lat, ponieważ tyle czasu Wawrów dostarcza adeptów Stali Gorzów.
    To wytłuszczone to Ty sam próbujesz sobie wmówić bo pasuje do Twoich narracji w tym temacie. Umowa jest od 2008 roku, wcześniej Stal korzystała z adeptów minitoru bez żadnej regulacji formalnej. Od 2008 roku GUKS Wawrów inaczej, bo we współpracy ze Stalą, prowadzi młodych chłopaków. Czyli obecny model szkoleniowy funkcjonuje w Stali od 8 lat i z takiego czasu go można rozliczać.
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  2. Powrót do góry    #6482
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Arm Zobacz posta
    Mariusz, ja już Cię proszę, przestań już perd......ć głupoty!! ja już nie mogę tego czytać, czy Ty nie widzisz z Oni wszyscy mają rację!!! Nasza szkółka nie istnieje!!
    Czytam tą dyskusję od początku

    I proszę Ciebie przestań już pierd.....ć ,bo nie mogę już tego czytać.

    Jak wpieracie słowa których Mariusz nie wypowiedział a podejrzewam że to brak argumentów
    lup głupota.

    Mistrzu zacytuj gdzie to Mariusz napisał że nasza szkółka jest dobra.

  3. Powrót do góry    #6483
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Mistrzu zacytuj gdzie to Mariusz napisał że nasza szkółka jest dobra.
    Nie chdzi o to czy przyznal, ze jest dobra Wasza szkolka. Chodzi o to, ze nie chce przyznac albo i przyjac do siebie , ze pod tym wzgledem teraz Gorzow bije Zielona Gore i tyle. A Mariusz wyjezdza z tym, ze ludzie chwila sie podniecaja. A chodzi ku#$/ o teraz o to, ze adepci/juniorzy Stali robia mus jablkowy z tych z Zielonej teraz!. I tego Mariusz nie chce przyznac mimo, ze widzi to kazdy nawet chlopaki z ZG wylaczajac takie talenty forumowe jak Ty i Mariusz.

  4. Powrót do góry    #6484
    Użytkownik Awatar windykator
    Dołączył
    27-12-2012
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    35
    Podziękowania: 56 w 36 postach
    Mariusz swego czasu twierdził, że najlepszą szkółkę posiada Toruń, ale w żaden sposób nie potrafił tego uargumentować.
    Teraz pisze, że nikt nie szkoli. Falubaz nie zaniechał szkolenia, bo inni też nie szkolą.
    Taka jego logika... Taka argumentacja pracowników służb mundurowych w tym kraju. Przecież jak taki strażak, załóżmy hipotetycznie o imieniu Mariusz, kradnie paliwo z wozów strażackich, to nie jest to kradzież, bo Robert, Krystyna i inni też to robią.
    Mariusz twierdzi, że miarą skuteczności szkolenia jest liczba zawodników, która zajęła miejsca seniorskie w zespołach ekstraligowych. Co jednak, gdyby szkółka wypuszczała samych *****istych grajków. Zawodników, którzy w wieku 21 lat stają się żywą legendą, by w roku następnym stać się legendą... nieżywą i to na własne życzenie. Zawodnicy tacy mogą być brani pod uwagę, gdy chcemy oceniać szkolenie w klubach żużlowych?

  5. Powrót do góry    #6485
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Nie chdzi o to czy przyznal, ze jest dobra Wasza szkolka. Chodzi o to, ze nie chce przyznac albo i przyjac do siebie , ze pod tym wzgledem teraz Gorzow bije Zielona Gore i tyle. A Mariusz wyjezdza z tym, ze ludzie chwila sie podniecaja. A chodzi ku#$/ o teraz o to, ze adepci/juniorzy Stali robia mus jablkowy z tych z Zielonej teraz!. I tego Mariusz nie chce przyznac mimo, ze widzi to kazdy nawet chlopaki z ZG wylaczajac takie talenty forumowe jak Ty i Mariusz.

    Talenty forumowe to już znam.....więc nie wpieraj rzeczy komuś na siłe tylko zerknij w lusterko.

    W przeciwieństwie do Ciebie i innych talentów czytam ze zrozumieniem.

    I mam swoje zdanie które pokrywa się z tym co kolega pisze
    Nie noszę klapek na oczach i widzę że szkolenia nie ma w żadnym klubie,bo nie można stwierdzić po jednym czy dwóch turniejach że adepci z Gorzowa są tacy super.Ten proces trwa latami i żeby twierdzić takie pierdoły jak Ty trzeba być mega talentem forumowym.

    I o tym musie jabłkowym możemy pogadać dopiero za 5 lat .....zrozumiałeś czy to za trudne.
    Ostatnio edytowane przez okano1 ; 12-06-2016 o 08:49

  6. Powrót do góry    #6486
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Dla Ciebie tez jest widze za trudne,ze za 5 lat to te chlopaki beda seniorami,nikt nie wie w jakim klubie i ze szkolka gorzowska czy leszczynska nie beda miec nic wspolnego.
    Nikt nie moze przewidziec jak potocza sie ich losy,bo to jest zalezne glownie od nich a nie od ludzi ktorzy ucza ich teraz jazdy na zuzlu.
    Za 5 lat moze zdarzyc sie wszystko,nikt tego nie przewidzi.
    Jeden za duzo urosnie,drugi przytyje,trzeci zlapie po jakims dzwonie kabla a czwarty pojdzie w uzywki.
    Szkolke rozliczac trzeba na bierzaca,bo ona ma wplyw na chlopaka tu i teraz.Rozliczac za nauke pokonywania 4 kolek.
    Jak ucza w Gorzowie czy Lesznie a jak w Zielonej Gorze i Toruniu widac wlasnie w zawodach gdzie oni bezposrednio ze soba rywalizuja.
    Dlatego jesli te mlokosy jezdziecko sa w tej chwili lata swietlne przed falubazowymi,idiotyzmem jest pisac,ze obie szkolki
    sa na tym samym poziomie czyli do nieczego.
    To tak jak w szkole.
    Jesli w 2-3 klasie nauczysz sie liczyc,dzielic czy mnozyc duzo lepiej niz rowniesnicy z innych klas a za 5 latach potrzebujesz do tego kalkulatora,nie oznacza,ze miales ujowego nauczyciela a ze cierpisz na jakas chorobe lub stales sie debilem.
    Oczywiscie dlaczego tak sie dzieje ciezko zdiagnozowac.Byc moze maja tam szczescie do wiekszych talentow po prostu.
    Byc moze w Toruniu i Zielonej do jazdy garna sie same beztalencia i wtedy nawet najlepiej dzialajaca szkola nic nie poradzi.
    Tylko od takiej diagnozy sa ludzie ktorzy tam pracuja i powinni po roku nauki juz stwierdzic,czy delikwent sie nadaje czy moze niech pojezdzi sobie hobbystycznie
    za swoje pieniadze.
    Problem jest rowniez z trenerami.Jak slucham Kowalika ktory "wyszkolil" Krzyzanowskiego i ten wedlug Mirka na ma taki sam talent jak Przedpelski,konfrontuje to z jazda Dawida ktora wyglada dosc rozpaczliwie,to mysle sobie
    ,ze mam do czynienia z fantasta a nie trenerem.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-06-2016 o 09:51
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  7. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Dominik (12-06-2016), Słowianka (12-06-2016), mhsol (12-06-2016), t_zg (12-06-2016)

  8. Powrót do góry    #6487
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Coś wam to mówi

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja pindole ale męczybuły z was.
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Ja pindole
    I Słynne " a pokaż (zacytuj) gdzie ja tak napisałem" Mariusza

    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Mistrzu zacytuj gdzie to Mariusz napisał że nasza szkółka jest dobra.

    Ja tam nic nie sugeruje zresztą mało mnie to interesuje. Tutaj to pewnie przypadek ale tak humorystycznie przypomniał mi sie niejaki Falubazzini,który chyba zapomniał się dobrych kilka lat temu przelogować i dziwnym trafem napisał normalny post ze swoimi podkreśleniami i swoim tonem na nicku gorzowskiego śmieszka (nie pamiętam już nicku) ,który to w każdym zdaniu robił z 15 błędów ortograficznych.

  9. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Buszmen (12-06-2016), Yozayan (12-06-2016), mhsol (12-06-2016)

  10. Powrót do góry    #6488
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dla Ciebie tez jest widze za trudne,ze za 5 lat to te chlopaki beda seniorami,nikt nie wie w jakim klubie i ze szkolka gorzowska czy leszczynska nie beda miec nic wspolnego.
    Nikt nie moze przewidziec jak potocza sie ich losy,bo to jest zalezne glownie od nich a nie od ludzi ktorzy ucza ich teraz jazdy na zuzlu.
    Szkolke rozliczac trzeba na bierzaca,bo ona ma wplyw na chlopaka tu i teraz.Rozliczac za nauke pokonywania 4 kolek.Za 5 lat moze zdarzyc sie wszystko,nikt tego nie przewidzi.
    Jak ucza w Gorzowie czy Lesznie a jak w Zielonej Gorze i Toruniu widac wlasnie w zawodach gdzie oni bezposrednio ze soba rywalizuja.
    Dlatego jesli te mlokosy jezdziecko sa w tej chwili lata swietlne przed falubazowymi,idiotyzmem jest pisac,ze obie szkolki
    sa na tym samym poziomie czyli do nieczego.
    To tak jak w szkole.
    Jesli w 2-3 klasie nauczysz sie liczyc,dzielic czy mnozyc duzo lepiej niz rowniesnicy z innych klas a za 5 latach potrzebujesz do tego kalkulatora,nie oznacza,ze miales ujowego nauczyciela a ze cierpisz na jakas chorobe lub stales sie debilem.

    ciekawa teoria

    Tylko mylimy pojęcia czym jest szkolenie, Ty podniecasz się tym co zobaczyłeś w dwóch turniejach ja patrzę przyszłościowo i widzę że kiedyś tacy adepci jak Dobrucki,Jaguś,Bajerski,Ułamek,Protasiewicz,Dado s.Czy cała plejada innych potrafiła przywieść 5 pkt w biegach młodzieżowych jak również walczyć z liderami przeciwnej drużyny.Obecnie czy to Gorzów,Leszno,Zielona Góra czy Toruń tego nie ma za to dostajecie wzwodu po kilku biegach adeptów którzy nie wiadomo czy będą filarami drużyn ekstra ligowych.Obecnie żużel jest sportem komercyjnym,kluby stały się wygodne i zamiast dostarczać sprzęt który gwarantował by podnoszenie umiejętności.Wprowadzono kontrakty zawodowe,więc do klubów zgłaszają się adepci z bogatych rodzin którzy nie koniecznie mają talent.

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Coś wam to mówi





    I Słynne " a pokaż (zacytuj) gdzie ja tak napisałem" Mariusza




    Ja tam nic nie sugeruje zresztą mało mnie to interesuje. Tutaj to pewnie przypadek ale tak humorystycznie przypomniał mi sie niejaki Falubazzini,który chyba zapomniał się dobrych kilka lat temu przelogować i dziwnym trafem napisał normalny post ze swoimi podkreśleniami i swoim tonem na nicku gorzowskiego śmieszka (nie pamiętam już nicku) ,który to w każdym zdaniu robił z 15 błędów ortograficznych.


    teoria spiskowa........ na forum istnieje już bardzo długo,a Tobie brakuje czegoś konkretnego że szukasz coś zastępczego

  11. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi okano1 za jego przydatny post!

    spitt22 (12-06-2016)

  12. Powrót do góry    #6489
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 320 w 175 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    ciekawa teoria

    Tylko mylimy pojęcia czym jest szkolenie (...)
    No właśnie, czym jest szkolenie? Bo tego zdaje się w Twojej wypowiedzi zabrakło. I czy jest jakaś granica, nie wiem, wiekowa, po której zawodnik przestaje być szkolony i szkoli się sam?

  13. Powrót do góry    #6490
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    No właśnie, czym jest szkolenie? Bo tego zdaje się w Twojej wypowiedzi zabrakło. I czy jest jakaś granica, nie wiem, wiekowa, po której zawodnik przestaje być szkolony i szkoli się sam?
    Niczego nie zabrakło w mojej wypowiedzi.....Tylko zadaj sobie sam pytanie czym teraz się podniecasz.

  14. Powrót do góry    #6491
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    ciekawa teoria
    To nie teoria a zwykle fakty na podstawie wynikow uzyskanych w bezposredniej rywalizacji.
    Nie na podstawie dwoch turniejow,bo tych jest wiecej a mowiomy nie tylko o swiezakach ale rowniez
    o Kuberze,Karczmarzu,Potoncu,Krzyzanowskim i innymi ktorzy debiuty maja juz dawno za soba.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  15. Powrót do góry    #6492
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To nie teoria a zwykle fakty na podstawie wynikow uzyskanych w bezposredniej rywalizacji.
    Nie na podstawie dwoch turniejow,bo tych jest wiecej a mowiomy nie tylko o swiezakach ale rowniez
    o Kuberze,Karczmarzu,Potoncu,Krzyzanowskim i innymi ktorzy debiuty maja juz dawno za soba.

    Fakty to stwierdzimy za parę lat gdzie będą Ci zawodnicy

  16. Powrót do góry    #6493
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Coś wam to mówi

    I Słynne " a pokaż (zacytuj) gdzie ja tak napisałem" Mariusza

    Ja tam nic nie sugeruje zresztą mało mnie to interesuje. Tutaj to pewnie przypadek ale tak humorystycznie przypomniał mi sie niejaki Falubazzini,który chyba zapomniał się dobrych kilka lat temu przelogować i dziwnym trafem napisał normalny post ze swoimi podkreśleniami i swoim tonem na nicku gorzowskiego śmieszka (nie pamiętam już nicku) ,który to w każdym zdaniu robił z 15 błędów ortograficznych.
    Miałem podobną obserwację czytając ten temat, nie analizując nawet tej "wtopy"
    I tu już chyba serio nie ma się z czego śmiać, bo to ciężka choroba jest...
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  17. Powrót do góry    #6494
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Fakty to stwierdzimy za parę lat gdzie będą Ci zawodnicy
    Za pare lat to stwierdzimy gdzie sa ci zawodnicy ....za pare lat.
    Teraz stwierdzamy gdzie sa w tej chwili.
    Jesli potrzebujesz paru lat aby stwierdzic jak w 2016 roku jezdza adepci Leszna i Gorzowa na tle adeptow Zielonej Gory to ok.
    Nie wnikam co jest przyczyna.
    To tak jakby czekac 5 lat ze stwierdzeniem jaka byla wczoraj pogoda,no bo w sumie dzis ciezko powiedziec.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-06-2016 o 10:04
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  18. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Słowianka (12-06-2016), okano1 (12-06-2016)

  19. Powrót do góry    #6495
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Tylko mylimy pojęcia czym jest szkolenie, Ty podniecasz się tym co zobaczyłeś w dwóch turniejach ja patrzę przyszłościowo i widzę że kiedyś tacy adepci jak Dobrucki,Jaguś,Bajerski,Ułamek,Protasiewicz,Dado s.Czy cała plejada innych potrafiła przywieść 5 pkt w biegach młodzieżowych jak również walczyć z liderami przeciwnej drużyny.Obecnie czy to Gorzów,Leszno,Zielona Góra czy Toruń tego nie ma za to dostajecie wzwodu po kilku biegach adeptów którzy nie wiadomo czy będą filarami drużyn ekstra ligowych.Obecnie żużel jest sportem komercyjnym,kluby stały się wygodne i zamiast dostarczać sprzęt który gwarantował by podnoszenie umiejętności.Wprowadzono kontrakty zawodowe,więc do klubów zgłaszają się adepci z bogatych rodzin którzy nie koniecznie mają talent.
    Roznica jest taka, ze zarowno Gorzow jak i Leszno maja swoich wychowankow na pozycjach juniorskich a nie zaciag z Rawicza i Gdanska, plus maja swoich wychowankow kim zastapic po przejsciu na wiek seniora, plus odsprzedaja juniorow do innych klubow, gdzie jezdza w pierwszych składach, bo maja tych juniorow nadmiar. Piszesz, ze adepci nie urywaja punktow seniorom. G***o prawda, bo taki Smektała czy Kubera potrafia...co w przypadku Kubery pokazał finał ze Sparta w zeszłym roku. W Gorzowie maja na ta chwile Cyfera i Zmarzlika, wiec nie ma potrzeby wrzucania do składu młodszych zawodników, ale za rok możesz być pewien, ze młodzi gorzowianie się w pierwszym składzie Stali Gorzow pojawia, a nie jakcyś paralitycy z wygnajewa. Młode Łepki ledwo po licencji zajma miejsce Zmarzlika itd i beda się od najmłodszych lat objeżdzali w SE konczac wiek juniora obojetnie czy to dalej cisnac w SE czy Nice PLŻ, a nasi co jedynie beda sobie stali podczas meczow w dresach patrzac na zakupionych średniaków być może marząc sobie pod kopułką, ze fajnie w ZG byłoby przed swoimi kibicami się objeżdzać. A Ty i Mariusz dalej bedziecie twierdzili, ze wszedzie w PL jest tak chu***e szkolenie, stwierdzajac to na podstawie tego co sie dzieje w ZG.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 12-06-2016 o 10:02

  20. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Bruno Schulz (12-06-2016), Dominik (12-06-2016), Falubaz (12-06-2016), kingpin (12-06-2016)

  21. Powrót do góry    #6496
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Fakty to stwierdzimy za parę lat gdzie będą Ci zawodnicy



    Jesteś naprawdę taki ograniczony czy tylko udajesz? Póki co chodzi o tu i teraz i właśnie tu i teraz SG i KSUL daleko z przodu jeśli chodzi o adeptów. Oczywiście nie jest tak, że wszyscy będą jeździć na dobrym poziomie, ale jest duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej 1,2 tak.

  22. Powrót do góry    #6497
    Użytkownik Awatar windykator
    Dołączył
    27-12-2012
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    35
    Podziękowania: 56 w 36 postach
    Mam pytanie do zwolenników weryfikacji wartości zawodników po pięciu latach.
    Jaki wpływ na zakończenie kariery przez Kamila Adamczewskiego miała leszczyńska szkółka?
    Przypomnę, że pod opieką leszczyńskiego sztabu szkoleniowego w wieku lat 18 wykręcił płatny komplet w jednym z meczów ligowych. Miało to miejsce pięć lat temu.

    Edit.
    Dodam, że 5 lat temu Kamil i Tobiasz Musielak reprezentowali podobny poziom. Gdzie są teraz? Jak to się ma do oceniania poziomu szkolenia przez pryzmat kariery seniorskiej?
    Ostatnio edytowane przez windykator ; 12-06-2016 o 10:13

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi windykator za jego przydatny post!

    Aussie (12-06-2016)

  24. Powrót do góry    #6498
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Za pare lat to stwierdzimy gdzie sa ci zawodnicy ....za pare lat.
    Teraz stwierdzamy gdzie sa w tej chwili.
    Jesli potrzebujesz paru lat aby stwierdzic jak w 2016 roku jezdza adepci Leszna i Gorzowa na tle adeptow Zielonej Gory to ok.
    Nie wnikam co jest przyczyna.
    To tak jakby czekac 5 lat ze stwierdzeniem jaka byla wczoraj pogoda,no bo w sumie dzis ciezko powiedziec.
    Brawo Ty

    Tylko ja nie porównuję adeptów z Gorzowa ,Leszna czy Zielonej Góry ja stwierdzam ogólny stan szkolenia,czego Ty i Tobie podobne osoby nie dostrzegają lub udają że tego nie widzą.Ja jedynie stwierdzam że za 5 lat mogę wypowiedzieć się czy dany młodzieżowiec jest tym mega wymiataczem nad którymi podniecacie się teraz.Czy może rodzicom zabraknie funduszy na dalszy ich rozwój lub są beztalenciami mającymi teraz jedynie przewagę w sprzęcie.

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Roznica jest taka, ze zarowno Gorzow jak i Leszno maja swoich wychowankow na pozycjach juniorskich a nie zaciag z Rawicza i Gdanska, plus maja swoich wychowankow kim zastapic po przejsciu na wiek seniora, plus odsprzedaja juniorow do innych klubow, gdzie jezdza w pierwszych składach, bo maja tych juniorow nadmiar. Piszesz, ze adepci nie urywaja punktow seniorom. G***o prawda, bo taki Smektała czy Kubera potrafia...co w przypadku Kubery pokazał finał ze Sparta w zeszłym roku. W Gorzowie maja na ta chwile Cyfera i Zmarzlika, wiec nie ma potrzeby wrzucania do składu młodszych zawodników, ale za rok możesz być pewien, ze młodzi gorzowianie się w pierwszym składzie Stali Gorzow pojawia, a nie jakcyś paralitycy z wygnajewa. Młode Łepki ledwo po licencji zajma miejsce Zmarzlika itd i beda się od najmłodszych lat objeżdzali w SE konczac wiek juniora obojetnie czy to dalej cisnac w SE czy Nice PLŻ, a nasi co jedynie beda sobie stali podczas meczow w dresach patrzac na zakupionych średniaków być może marząc sobie pod kopułką, ze fajnie w ZG byłoby przed swoimi kibicami się objeżdzać. A Ty i Mariusz dalej bedziecie twierdzili, ze wszedzie w PL jest tak chu***e szkolenie, stwierdzajac to na podstawie tego co sie dzieje w ZG.
    Kolega wyrocznia.....z własnymi pomysłami

  25. Powrót do góry    #6499
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Ale tutaj nikt nie pisze o mega wyjadaczach. Wydaje mi sie, ze Ty czy Mariusz patrzycie na pryzmat działającej szkółki żużlowej przez pryzmat tylko i wylacznie zawodnikow z top 10 SE. ZA granicami jest jeszcze mniej dobrych juniorow niż w PL, wszystkie te Bechy Jenseny itd, perełki tak swietnie zapowiadajace się, dzisiaj sa mega średniakami, albo pokonczyli kariery. Wam sie wydaje, ze to jest ogolna bryndza, ale to szkolenie idzie normalnym tokiem, takim jak zawsze ( no może poza ZG ).
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 12-06-2016 o 10:24

  26. Powrót do góry    #6500
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    Jesteś naprawdę taki ograniczony czy tylko udajesz? Póki co chodzi o tu i teraz i właśnie tu i teraz SG i KSUL daleko z przodu jeśli chodzi o adeptów. Oczywiście nie jest tak, że wszyscy będą jeździć na dobrym poziomie, ale jest duże prawdopodobieństwo, że przynajmniej 1,2 tak.
    Co to znaczy tu i teraz....wszak jesteśmy najmocniejszą ligą świata.

  27. Powrót do góry    #6501
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Kolega wyrocznia.....z własnymi pomysłami
    Jaka wyrocznia z pomyslami ? Stwierdzilem fakty jak to wyglada juz od paru od paru lat.

  28. Powrót do góry    #6502
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Ale tutaj nikt nie pisze o mega wyjadaczach. Wydaje mi sie, ze Ty czy Mariusz patrzycie na pryzmat działającej szkółki żużlowej przez pryzmat tylko i wylacznie zawodnikow z top 10 SE. ZA granicami jest jeszcze mniej dobrych juniorow niż w PL, wszystkie te Bechy Jenseny itd, perełki tak swietnie zapowiadajace się, dzisiaj sa mega średniakami, albo pokonczyli kariery. Wam sie wydaje, ze to jest ogolna bryndza, ale to szkolenie idzie normalnym tokiem, takim jak zawsze. I tak jest wszedzie.

    Dwa posty i dwa inne zdania.

    To może wymień tych zawodników Gorzowskich co tak udanie występują w lidze i nie pokończyło karier

    A to wasze stwierdzenie że to są wymiatacze i super talenty

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Jaka wyrocznia z pomyslami ? Stwierdzilem fakty jak to wyglada juz od paru od paru lat.
    Fakty są takie że szkolenia nie ma, jak miało to miejsce kiedyś.Teraz są jedynie bogaci rodzice

  29. Powrót do góry    #6503
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Dla Ciebie tez jest widze za trudne,ze za 5 lat to te chlopaki beda seniorami,nikt nie wie w jakim klubie i ze szkolka gorzowska czy leszczynska nie beda miec nic wspolnego.
    Nikt nie moze przewidziec jak potocza sie ich losy,bo to jest zalezne glownie od nich a nie od ludzi ktorzy ucza ich teraz jazdy na zuzlu.
    Za 5 lat moze zdarzyc sie wszystko,nikt tego nie przewidzi.
    Jeden za duzo urosnie,drugi przytyje,trzeci zlapie po jakims dzwonie kabla a czwarty pojdzie w uzywki.
    Szkolke rozliczac trzeba na bierzaca,bo ona ma wplyw na chlopaka tu i teraz.Rozliczac za nauke pokonywania 4 kolek.
    Co za różnica w jakim klubie bedą seniorami ? Dzisiaj Zengota jeździ w Lesznie, ale w metryce ma wpisane Falubaz. I to szkółka Falubazu może sobie wpisać jako sukces jego wyszkolenie. Podobnie jak swego czasu Cegła w Gorzowie. Mimo, ze chłop jeździł w Gdańsku nie przestał być jednak wychowankiem Gorzowa. I nie ma tutaj znaczenia, ze kontuzja przerwała jego karierę. Takiego zawodnika zaliczamy na plus dla Gorzowa ponieważ jako senior łapał się do składu I drużyny. I nie ważne czy w Gorzowie czy w Gdańsku czy w Gnieźnie. Jeżeli któryś za duzo przytyje czy pójdzie w używki to znaczy, ze szkółka nad nim kiepsko pracowała lub, ze gość nie nadaje się do tego sportu. Więc logicznym jest, ze taki osobnik chluby swojemu klubowi nie przynosi.

    Jak ucza w Gorzowie czy Lesznie a jak w Zielonej Gorze i Toruniu widac wlasnie w zawodach gdzie oni bezposrednio ze soba rywalizuja.
    Dlatego jesli te mlokosy jezdziecko sa w tej chwili lata swietlne przed falubazowymi,idiotyzmem jest pisac,ze obie szkolki sa na tym samym poziomie czyli do nieczego. To tak jak w szkole.
    Jesli w 2-3 klasie nauczysz sie liczyc,dzielic czy mnozyc duzo lepiej niz rowniesnicy z innych klas a za 5 latach potrzebujesz do tego kalkulatora,nie oznacza,ze miales ujowego nauczyciela a ze cierpisz na jakas chorobe lub stales sie debilem.
    Kuźwa, jakie lata świetlne ? Sa po proistu bardziej objeżdżeni. To wynika z faktu, że przez kilak lat szkolili się na minitorach. Za pół roku, za rok, ta różnica może się zatrzeć całkowicie. I co wtedy powiesz za rok ? Że jednak ta szkółka jest lepsza ?

    W poprzednich postach napisałem dość wyraźnie. Że sensem i podstawą szkolenia adeptów jest zasilanie szeregów seniorów. Czyli dorosłej kadry w żużlu. To ma być dopływ świeżej krwi do tego organizmu jakim jest żużel. Inaczej ten organizm umrze.

    A o czym wy tutaj piszecie ? Że kilku gówniarzy objechało na obcym torze, dwóch miejscowych gówniarzy. I to ma być wyznacznik najlepszej szkółki w PL. Notabene w klubie który od x lat nie posiada na pozycji seniora swojego wychowanka. I co z tego, ze dzisiaj w Gorzowie mają tych 5 (albo i 4 ) młodych adeptów. Kiedyś też mieli, i co ? Do seniorki nie dotrwał żaden. I nie dlatego, ze np. popadł w alko, że mu się nei chciało. Po prostu byli za słabi aby łapać się do składów seniorskich. Ponieważ te chore szkółki szkolą byle jak, byle więcej, a wtedy szybko będą mieli materiał na zapchajdziurę na obowiązkową pozycję juniora. Przesortuje się ta piątkę z Gorzowa i 3 wybierze się do formacji juniorskiej I drużyny. Byle zapchać dziurę, byle móc się pochwalić, zę jakiś klub ma swoich na tej pozycji. Bo szkoli i nie musi kupować.

    To ja zapytam, ale skoro szkoli, i to podobno najlepiej w PL, to czemu, rokrocznie, od X lat, kupuje całą piątkę seniorów ?

    Ba, żeby chociaż inne klubu w SE miały z tego szkolenia pożytek. Wtedy mógłbym powiedzieć, że troszkę tej świeżej krwi jednak do żużla trafia.

    No ale skoro ktoś woli się podniecać ta krótką chwilą niezapomnianych wrażeń, jak Karczmarz w ZG zlał Zubczyńskiego. To jego sprawa. Ja dalej twierdzę, ze cały system szkolenia w PL jest do doopy. I nie ma tu lepszych i gorszych. Ponieważ na takim szkoleniu traci cały żużel.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 12-06-2016 o 10:34
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #6504
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    13-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Pozwolę sobie wyrazić swoje zdanie w kwestii szkolenia młodzieży.

    Jeśli trenerzy szkółek (jakichkolwiek) czerpią z podobnej myśli szkoleniowej, to uważam, że nie ma większego znaczenia czy będzie to szkółka klubowa czy inna. Wartość zawodnika należałoby mierzyć jego przydatnością do drużyny ligowej. Jakie ma znaczenie, że dzisiejsi gorzowscy juniorzy dominują nad zielonogórskimi? Moim zdaniem niewielkie. Były tutaj przypominane takie nazwiska jak Hlib czy Kurmański i inne. Ci zawodnicy mieli olbrzymi wkład w drużynę ligową, a jednak ich kariery rozmyły się z różnych przyczyn. Czy tylko i wyłącznie były to wybory dorosłych już ludzi i dlatego w taki a nie inny sposób ich kariery skończyły się? Być może dopiero w wieku 20-paru lat zaczęły wychodzić błędy w ich szkoleniu w młodości.
    W Polsce w wielu dyscyplinach pokutuje (pokutowało?) przekonanie, że jeśli junior odnosi sukcesy za młodu to z pewnością tak też będzie w wieku seniorskim. Bardzo dobrym przykładem są młodzieżowe reprezentacje piłkarskie (U-16, U-17, U-19) z lat 90-tych i początku XXIw. Odnosiły one sukcesy, regularnie awansowały do finałów europejskich i światowych, a nawet zdobywały medale. I co? A no zupełnie nie przełożyło się to na ich późniejsze wyniki w repr. seniorskiej. Pamiętacie IO'92 w Barcelonie? Mieli świat zwojować, a przegrywali eliminacje z leszczami.

    Czy samo wyjeżdżenie setek, tysięcy kółek na na torze młodych chłopaków da efekt?
    To są młodzi chłopcy, których psychika się dopiero kształtuje. Mogą zajmować się nimi najlepsi trenerzy w kwestii taktyki, techniki czy znajomości toru, ale jeśli trener nie będzie dobrym psychologiem to ci zawodnicy szybko mogą swoje kariery zamienić na drobne. Jeśli adepci są z tzw. "dobrych domów", kochających się rodzin, mających jakieś wyższe wartości moralne czy wychowawcze, to taki zawodnik ma wielką szanse osiągnąć sukces (Zmarzlik, Radwańska). Jeśli adeptowi te wartości są obce i nie uzyskał ich w drodze wychowania rodzinnego to ten ciężar musi spoczywać na myśli szkoleniowej. Tutaj jest potrzebny psycholog i autorytet moralny, wychowawczy, ale to rodzi dodatkowe koszty, a wiemy jak jest z tymi kosztami. Kluby pakują głównie pieniądze w wypłaty dla zawodników pierwszej drużyny. Jeśli ten model nie zostanie nigdy zmieniony to jeszcze wiele talentów zostanie zmarnowanych. Na samym talencie, nie popartym ciężką pracą i wsparciem osób bliskich, jeszcze nikt daleko nie zajechał.

    Nie znam tak naprawdę sprawy R.Kurmańskiego. Wielokrotnie jednak po jego śmierci wyczytałem, że miał on duże wsparcie ze strony klubu. Tylko jakie to było wsparcie? Sprzętowe na pewno. Miał też podobno wsparcie dobrych ludzi. Tutaj pojawia mi się pytanie czy to wsparcie dobrych ludzi było profesjonalne czy tylko była to kwestia dodawania otuchy? Jeśli ktoś nie rozumie metod motywacyjnych, psychologicznych, nie zna osobistych problemów człowieka, to może swoim wsparciem bardziej zaszkodzić niż pomóc. Np. takie "dasz radę", "będzie dobrze" jest dla psychiki szkodliwe a nie pomocne i wynika to z niewiedzy, a nie ze złej woli ludzi przychylnych. Taki zawodnik (ktokolwiek) słysząc takie słowa wielokrotnie buduje w swojej psychice przekonanie, że MUSI dać radę, że MUSI być dobrze i gdy trafia się seria porażek wpada negatywne myślenie o sobie samym, w coraz większą dolinę i z czasem nawet do niszczącego przekonania, że "jestem do niczego", z czego coraz trudniej się podnieść.

    Byłem tylko raz w życiu na finale IMŚJ, było to w 1998r w Pile. Pierwsze trzy miejsca zajęli: Dados, Jabłoński, Ferjan. Jakieś wnioski? To może być oczywiście przypadek.

    Tak więc skłaniam się raczej ku temu, że większe efekty (póki co) w szkoleniu przynosi opieka rodziców (ta mentalna, to wsparcie emocjonalne, bo one uczy od najmłodszych lat odpowiedzialności), niż te typowo klubowe czy szkółkowe. Tutaj bliżej mi do opcji Mariusza.
    Jeśli sama myśl szkoleniowa nie zostanie poprawiona, to moim zdaniem nie ma większego znaczenia czy będzie to szkółka w Wawrowie czy klubowa.
    Polska kopana jakieś 10 lat temu poszła po rozum do głowy i drużyny z Ekstraklasy zaczęły tworzyć struktury od podstaw. W żużlu nadal tkwimy w komunie. Ale żużel ma też inną specyfikę i prawdopodobnie nigdy nie będzie taki jak PN. Na Zachodzie ten model szkolenia już dawno jest wypracowany. Przyszłość w żużlu będzie dla takich jak Zmarzlik, Pawlicki, a nie takich jak Dados, Kurmański, Cieślewicz (sorry).
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Molineux za jego przydatny post!

    Mariusz (12-06-2016)

  32. Powrót do góry    #6505
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Na chwile dalem sobie spokoj, ale dluzej sie nie da, jak sie non stop widzi kolejne etapy wtornego analfabetyzmu. To jest wrecz uwlaczajace, ze tam banalne rzeczy trafiaja na tak zaciety opor ze strony mozgu.

    Nie piszemy o tym, co sie stanie za 3 lata, bo nikt tego nie wie. Piszemy natomiast, ze dzis I od dluzszego czasu kupowani przez nas juniorzy sa permanentnie Lani przez wychowankow innych klubow, przez co TERAZ przegrywamy mecze do wygrania a nie za 3-5 lat.

    Dopoki w meczu obowiazkowo jezdzi dwoch polskich juniorow, to szkolki maja znaczenie Teraz a nie za 3-5 lat, gdy regulamin byc moze sie zmieni. Jestesmy najgorsi nawet w kupowaniu, bo naszych leja rowniez tacy zawodnicy jak Gala I Nowak.

    Za Te wasze 3-5 lat Cyfer i inny Kubera beds jezdzic gdzies w Krakowie i pozytku z ich seniorowania w obecnych klubach nie bedzie. Ale tez kolejna generacja szkolkowiczow z Wawrowa i Pawliwic bedzie Lala nastepcow Potonca i innych kupionych cieniasow. A ignoranci nadal beda twierdzic ze szkolki sa biedne i bez znaczenia.

    Naprawde, wtorny analgabetyzm. Az przykro, ze takie rzeczy trzeba ladowac lopata.

  33. Już 8 użytkowników podziękowało forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Aussie (12-06-2016), Bruno Schulz (12-06-2016), Dominik (12-06-2016), Falubaz (12-06-2016), Nigel (12-06-2016), miki1970 (13-06-2016), spitt22 (12-06-2016), t_zg (12-06-2016)

  34. Powrót do góry    #6506
    Użytkownik Awatar windykator
    Dołączył
    27-12-2012
    Postów
    218
    Kliknij i podziękuj
    35
    Podziękowania: 56 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jeżeli któryś za duzo przytyje czy pójdzie w używki to znaczy, ze szkółka nad nim kiepsko pracowała lub, ze gość nie nadaje się do tego sportu. Więc logicznym jest, ze taki osobnik chluby swojemu klubowi nie przynosi.
    Próbujesz napisać, że Falubaz zniszczył karierę Kurmanka, bo on akurat chyba do tego sportu się nadawał?
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    To ja zapytam, ale skoro szkoli, i to podobno najlepiej w PL, to czemu, rokrocznie, od X lat, kupuje całą piątkę seniorów ?

    W przyszłym roku kupią czterech. W tym dwóch z Leszna.

  35. Powrót do góry    #6507
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,802
    Kliknij i podziękuj
    4,018
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Sobotch



    Kubery w to nie mieszaj , który wczoraj na nieznanym sobie niemieckim torze ( nie znam obsady) trzasnął : 3,1,3,2

  36. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Dominik za jego przydatny post!

    sobotch (12-06-2016)

  37. Powrót do góry    #6508
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Molineux

    Jeśli sama myśl szkoleniowa nie zostanie poprawiona, to moim zdaniem nie ma większego znaczenia czy będzie to szkółka w Wawrowie czy klubowa.
    I to jest clou tej naszej całej dyskusji.

    Ma kolega rację, nie ważne czy to będzie Wawrów czy szkółka w Koziej Wólce. Dzisiaj te wszystkie szkółki aktualnie działające, mają w zasadzie tylko jeden cel. Wyszkolić jakoś adeptów aby ci załatali dziury na pozycjach juniorskich. A co będzie potem to jeden ...uj. Bo często już zaraz po zdaniu licencji z adeptami podpisuje się kontrakty zawodowe tak aby kluby miały lżej finansowo. No jeśli tak am być to poostawmy na model szkolenia Kołodzieja. Czyli niech powstaną prywatne szkółki, niech Kołodziej ich skzoli a potem co lepsze rodzynki niech wystawia na licytacje. A wtedy kluby już całkiem nie będą musiały zawracać sobie doopy szkoleniem.

    Sobotch

    Dopoki w meczu obowiązkowo jeździ dwóch polskich juniorow, to szkolki maja znaczenie Teraz a nie za 3-5 lat, gdy regulamin byc moze sie zmieni. Jestesmy najgorsi nawet w kupowaniu, bo naszych leja rowniez tacy zawodnicy jak Gala I Nowak.
    Widzisz nieboraku, w swojej zapalczywości, nawet nie zauważyłeś, że to tylko potwierdza moją tezę, że całe szkolenie w PL leży i kwiczy. Bo te, rzekomo najlepsze szkółki z Leszna i Gorzowa tak "dobrze" szkolą, że nawet nie ma kogo kupić na rynku.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 12-06-2016 o 11:00
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #6509
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jeżeli któryś za duzo przytyje czy pójdzie w używki to znaczy, ze szkółka nad nim kiepsko pracowała

    czyli przyznajesz jednak, że picie wodjakowa, szpryca dudka i trawka loktajewa to efekt pracy zielonogórskiej szkółki.

  39. Powrót do góry    #6510
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    czyli przyznajesz jednak, że picie wodjakowa, szpryca dudka i trawka loktajewa to efekt pracy zielonogórskiej szkółki.
    A ty znowu manipulujesz czyimś tekstem ? Ten fragment tak brzmi w orginale:

    Jeżeli któryś za duzo przytyje czy pójdzie w używki to znaczy, ze szkółka nad nim kiepsko pracowała lub, ze gość nie nadaje się do tego sportu.
    Więc czemu nie zacytowałeś całości ? Miałeś w tym jakiś ukryty interes ?

    Pomijając już fakt, ze praktycznie, żaden z w/w trójki nie jest produktem naszej szkółki.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #6511
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    kolega molineux napisał wartościowy post, ale wydaje się, że popełnia błąd już w założeniu. traktuje temat holistycznie, łącząc szkolenie z techniki jazdy, obycie z torem itd. z wychowaniem młodego człowieka, kształtowaniem jego osobowości, socjalizacją w środowisku.

    człowieczeństwo, bo o nim pisze molineux, jest wypadkową wielu rzeczy, zdarzeń, sytuacji. wpływ na człowieka mają przede wszystkim rodzice, potem grupa rówieśnicza, szkoła, środowisko, z jakim ma styczność.

    szkółka żużlowa to tylko element tej układanki. istotny, ale bardzo niewielki. szkółka ma nauczyć jeździć na torze, a nie wychowywać. może uczyć, pomagać, wymagać, ale nie odpowiada za to, co dany człowiek zrobi ze swoim dorosłym życiem.

    co ma śmierć ferjana (34 lata), dadosa (27) czy rafała (22) do szkółek żużlowych, w których jako małolaty mieli się przede wszystkim nauczyć skręcać w lewo?

  41. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kolarz za jego przydatny post!

    Nigel (12-06-2016), t_zg (12-06-2016)

  42. Powrót do góry    #6512
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    To może wymień tych zawodników Gorzowskich co tak udanie występują w lidze i nie pokończyło karier
    Ale co to ma do rzeczy w kontekscie wyszkolenia zawodnika przez Stal Gorzow ? To tak, jakby winić wykładowców na uniwerkach, ze ludzie po studiach nie pracują w swoim zawodzie i sie w nim nie spełniają.

    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Fakty są takie że szkolenia nie ma, jak miało to miejsce kiedyś.Teraz są jedynie bogaci rodzice
    Ileś stron watku temu ktoś dawał konkretne przykłady jak wygladalo szkolenie kiedyś. Bylo to w odpowiedzi na post Mariusza, ze kiedys kluby mialy po 4-5 juniorow oczekujacych na miejsce w składzie i nie pamietam kto, ale konretnymi przykładami ta teze obalił.


    Kolejna sprawa to porownywanie kiedys - teraz. Kiedys Mercedesy robiły po milion kilometrow, teraz 1/5 z tego nie przejezdza, a nie uwazam ze Mercedes jest kiepskim samochodem.

  43. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    Falubaz (12-06-2016), spitt22 (12-06-2016)

  44. Powrót do góry    #6513
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,708
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 320 w 175 postach
    Cytat Zamieszczone przez Molineux Zobacz posta
    (...)
    Tak więc skłaniam się raczej ku temu, że większe efekty (póki co) w szkoleniu przynosi opieka rodziców (ta mentalna, to wsparcie emocjonalne, bo one uczy od najmłodszych lat odpowiedzialności), niż te typowo klubowe czy szkółkowe. Tutaj bliżej mi do opcji Mariusza.
    Jeśli sama myśl szkoleniowa nie zostanie poprawiona, to moim zdaniem nie ma większego znaczenia czy będzie to szkółka w Wawrowie czy klubowa.
    Polska kopana jakieś 10 lat temu poszła po rozum do głowy i drużyny z Ekstraklasy zaczęły tworzyć struktury od podstaw. W żużlu nadal tkwimy w komunie. Ale żużel ma też inną specyfikę i prawdopodobnie nigdy nie będzie taki jak PN. Na Zachodzie ten model szkolenia już dawno jest wypracowany. Przyszłość w żużlu będzie dla takich jak Zmarzlik, Pawlicki, a nie takich jak Dados, Kurmański, Cieślewicz (sorry).
    W żużlu nie ma miejsca na wszystkich zdolnych adeptów. Dobrych zawodników w drużynie jest 2, max 3. Reszta to średniacy. I nie mówię "średniacy" w sensie słabych umiejętności, tylko ich zdobyczy punktowych, które automatycznie ustawiają ich jakoś w hierarchii. W piłce nożnej można być gwiazdą na całym świecie, a w żużlu co mamy? Ktoś wcześniej podał świetny przykład Adamczewskiego. Mariusz klepie te swoje farmazony w ilościach hurtowych a prosty przykład omija szerokim łukiem. Inny zawodnik - Szymon Woźniak. Dwa zera w Grudziądzu i tydzień później ławka. W barwach Polonii w dwóch meczach pojechałby minimum 10 biegów i zrobił lekko 20+ punktów, będąc przy tym poklepywanym po plecach przez cały sztab szkoleniowy i pokazywany za wzór zawodnika, któremu chciało się pracować i stąd takie wyniki. Dlatego ocena tego wszystkiego pod kątem "zobaczymy co będzie za pięć lat" ma tak mały sens, że aż szkoda sobie tym głowę zawracać. Natomiast samo szkolenie, jako proces zachęcania młodych do interesowania się żużlem, nadzorowania ich pierwszych kroków itd. jest w Gorzowie dużo bardziej widoczny niż w ZG. To truizm. Może to wynikać też z tego, że w Stali jest się na kim wzorować, z kolei w Zielonej póki co największą gwiazdą jest (był) ten z potencjałem. I to dostrzeganym przez zaledwie jedną osobę.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Lee za jego przydatny post!

    t_zg (12-06-2016)

  46. Powrót do góry    #6514
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jeżeli któryś za duzo przytyje czy pójdzie w używki to znaczy, ze szkółka nad nim kiepsko pracowała lub, ze gość nie nadaje się do tego sportu. Więc logicznym jest, ze taki osobnik chluby swojemu klubowi nie przynosi. .
    To jest juz totalna głupota. Jak szkołka, ktora ma za zadanie nauczyc chłopaka jezdzic na motorze ma wpływac na jego wybory i zycie prywatne ? To sa 2 rozne pojecia przeciez.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Kuźwa, jakie lata świetlne ? Sa po proistu bardziej objeżdżeni. To wynika z faktu, że przez kilak lat szkolili się na minitorach. Za pół roku, za rok, ta różnica może się zatrzeć całkowicie. I co wtedy powiesz za rok ? Że jednak ta szkółka jest lepsza ?
    No a z czym to jest zwiazane ? Z lepszym modelem szkolenia. Fakty sa takie, ze zawodnicy zielonogorscy sa starsi od tych młokosów z Gorzowa, wiec na duzym torze powinni byc duzo bardziej objezdzeni, ale nie sa, bo blokuja im miejsce zaciagi z Rawicza czy Gdanska.



    I tez nie rozumiem tego upierania sie akurat na szkolke gorzowska. Mowa jest tez w temacie o Lesznie.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 12-06-2016 o 11:40

  47. Powrót do góry    #6515
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,847
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    T_zg

    Ale co to ma do rzeczy w kontekscie wyszkolenia zawodnika przez Stal Gorzow ? To tak, jakby winić wykładowców na uniwerkach, ze ludzie po studiach nie pracują w swoim zawodzie i sie w nim nie spełniają.
    I tu się własnie bardzo mylisz. Oczywiście, uniwerków nie można winić za to, że ktoś poszedł inną droga życiową. Ale własnie prestiżem danego uniwerku jest jak jego absolwent osiąga w życiu sukcesy. I to właśnie sukcesy życiowe iluś absolwentów, powodują, ze ludzie garną się do takiej placówki.

    Przenosząc to na grunt żużla. Dobry przykłada podam. W latach 70 - tych i bodajże poczatek 80 -tych. Gdzie było najlepsze szkolenie w Polsce jeśli idzie o żużel ? W STali Gorzów własnie. Masakrowali oni dosłownie wszystkich. Jancarz, Plech, Nowak, Woźniak, Towalski, Franczyszyn, Rembas i wielu innych którzy byli w cieniu tych wielkich. To był prawdziwy Uniwersytet żużla własnie. oczywiście do tego sie już nie wróci, nie te czasy. Ale jeśli ktoś nie jest ślepcem to widzi dość wyraźnie, ze w szkoleniu młodego narybku trzeba szybko coś zmienić, zmiany musza pójść systemowe. Ponieważ myslenie w stylu, że szkółki są po to aby dać drużynom materiał do formacji juniorskiej, jest utopijne dla tego sportu.

    To jest juz totalna głupota. Jak szkołka, ktora ma za zadanie nauczyc chłopaka jezdzic na motorze ma wpływac na jego wybory i zycie prywatne ? To sa 2 rozne pojecia przeciez.
    Widzę, ze znasz się na szkoleniu jak ja na kosmosie.

    Własnie, ze szkolenie adepta to nie tylko i wyłącznie uczenie jazdy w lewo na motorze. Szkółka przede wszystkim ma nauczyć go prawidłowego podejścia do tego sportu. Dobry trener w mig wyczuje gościa. I nie będzie go męczyć, jak my Strzelca, tylko porozmawia z gościem, raz, drugi, trzeci. I postara się go tak ukierunkować aby ten zrozumiał od czego zależy jego sukces w tym sporcie. A jeśli uzna, ze to zadanie jest nierealne to wtedy szybko delikwentowi podziękuje. Jak delikwent będzie mial troszkę rozumu w głowie to poslucha takiego trenera. A wtedy sukces mogą odnieść obaj.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 12-06-2016 o 11:56
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #6516
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Mariusz ty piszesz o czyms co bylo 40 lat temu. Ogarnij sie chłopie. To se ne wrati. Od kilkunastu lat wyglada to jak wyglada. Mozesz powiedziec, ze ogolnie do dupy, chociaz ja sie z tym nie zgadzam, ale w tym wszystkim to ZG jest daleko w czarnej du**e za innymi klubami jeśli chodzi o juniorów o czym swiadczy chociażby brak zielonogorskiego zawodnika na pozycji juniorskiej w meczu.

    Te wszystkie Pederseny, Hancocki, Protasy itd poodchodza juz predzej niz pozniej. Z ilości tych małolatów ktoś będzie musiał zapchać dziure po nich. I roznicy tych poziomow nie zauwazysz, bo przykładowo za 15 lat top SE to może być Zmarzlik Dudek Smektała Kubera itd. Z zagranicznych juniorow tez nie widac zadnych perełek na horyzoncie, wiec bedzie rywalizacja na tym samym poziomie. Druzyny z LEszna czy Gorzowa wypuszczaja tylu małolatów potrafiacych się ścigać, ze po prostu ta dziura się zapcha. My mamy juniorow, ktorzy jedyne co moga to ogladac zza płotu chłopaków z Rawicza broniących naszych barw w meczu ligowym. To jest przykre.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 12-06-2016 o 12:00

  49. Powrót do góry    #6517
    Zaawansowany Awatar Jacazg
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    1,539
    Kliknij i podziękuj
    687
    Podziękowania: 325 w 172 postach
    A wy dalej o tej szkolce 😃 ja bym nie dramatyzowal w tej sprawie. Ani Duńczycy ani Astralijczycy, Szwedzi itd jakoś znacznie od ilości wartościowych juniorów nie odbiegają od nas. Wręcz ostanie tytuły IMŚJ świadczą że przewodzimy stawce. Należy pamiętać że Ci zawodnicy kiedyś będą konkurencja dla siebie samych. A wiadomo, że wśród ślepców jednooki jest szefem.
    Jeśli natomiast chodzi o prawdziwy powód do dramatyzowania to JH. K..wa sezon nam położy. Moim zdaniem niedopuszczalne jest to w jaki sposób rozmawia się o tym z kibicami. Co to za wypowiedź że tak naprawdę wszystko się rozstrzygnie w najbliższej przyszłości. Może miesiąc może nie. Może wcale może już za tydzień. K..wa to chyba wypada powiedziec gdzie leży problem. Napie....ala mnie ta noga, chodzi o mięsień lub chodzi o kość. Może się złamać znowu itp itd a nie takie lekceważenie wszystkich ...

    Gesendet von meinem SM-G935F mit Tapatalk
    Falubaz to MAGIA!!!

  50. Powrót do góry    #6518
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Ale co to ma do rzeczy w kontekscie wyszkolenia zawodnika przez Stal Gorzow ? To tak, jakby winić wykładowców na uniwerkach, ze ludzie po studiach nie pracują w swoim zawodzie i sie w nim nie spełniają.



    Ileś stron watku temu ktoś dawał konkretne przykłady jak wygladalo szkolenie kiedyś. Bylo to w odpowiedzi na post Mariusza, ze kiedys kluby mialy po 4-5 juniorow oczekujacych na miejsce w składzie i nie pamietam kto, ale konretnymi przykładami ta teze obalił.


    Kolejna sprawa to porownywanie kiedys - teraz. Kiedys Mercedesy robiły po milion kilometrow, teraz 1/5 z tego nie przejezdza, a nie uwazam ze Mercedes jest kiepskim samochodem.
    Z przyjemnością przeczytał bym tezę obalającą, szkolenia lat poprzednich.Bo dziś by nie było zawodników którzy stanowią jej podstawy.
    Kiedyś pchało się z 40 młodych chłopaków obecnie zgłasza się garstka i to nie koniecznie utalentowana.

    Nazywasz głupotą że klub nie uczy młodych zawodników bycia człowiekiem.To gratuluję bo moim zdaniem nie tylko obowiązkiem klubu jest nauczyć jeżdżenia lecz wychowania sportowego

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi okano1 za jego przydatny post!

    Mariusz (12-06-2016)

  52. Powrót do góry    #6519
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jacazg Zobacz posta
    A wy dalej o tej szkolce �� ja bym nie dramatyzowal w tej sprawie. Ani Duńczycy ani Astralijczycy, Szwedzi itd jakoś znacznie od ilości wartościowych juniorów nie odbiegają od nas. Wręcz ostanie tytuły IMŚJ świadczą że przewodzimy stawce. Należy pamiętać że Ci zawodnicy kiedyś będą konkurencja dla siebie samych. A wiadomo, że wśród ślepców jednooki jest szefem.
    Tutaj jest dokladnie to o czym pisalem wyzej. Tej roznicy za 10 lat nie zauwazysz pomiedzy polskimi a zagranicznymi juniorami w lidze. Tylko ze Leszno czy Gorzow czy Ostrow tych zawodnikow wypusci duzo, my narazie nie wypuszczamy nikogo.I albo to sie zmieni w jakis sposob, to znaczy podejscie w ZG, albo bedziemy non stop kupowali drugi garnitur juniorow z innych klubow, bo oni beda mieli ich nadmiar.

    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Z przyjemnością przeczytał bym tezę obalającą, szkolenia lat poprzednich.Bo dziś by nie było zawodników którzy stanowią jej podstawy.
    Kiedyś pchało się z 40 młodych chłopaków obecnie zgłasza się garstka i to nie koniecznie utalentowana.

    Nazywasz głupotą że klub nie uczy młodych zawodników bycia człowiekiem.To gratuluję bo moim zdaniem nie tylko obowiązkiem klubu jest nauczyć jeżdżenia lecz wychowania sportowego
    To cofnij się do poczatku dyskusji i ja przesledz, to trafisz na ten post z pewnoscia.

    Kiedys pchało się wiecej, bo nie ponosili praktycznie zadnych kosztow. Teraz na starcie gnoi się chętnych wysokimi kosztami, wymogami swojego sprzetu itp.

  53. Powrót do góry    #6520
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Tutaj jest dokladnie to o czym pisalem wyzej. Tej roznicy za 10 lat nie zauwazysz pomiedzy polskimi a zagranicznymi juniorami w lidze. Tylko ze Leszno czy Gorzow czy Ostrow tych zawodnikow wypusci duzo, my narazie nie wypuszczamy nikogo.I albo to sie zmieni w jakis sposob, to znaczy podejscie w ZG, albo bedziemy non stop kupowali drugi garnitur juniorow z innych klubow, bo oni beda mieli ich nadmiar.

    My będziemy kupowali juniorów .....a gdzie kupi Gorzów seniorów

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Tutaj jest dokladnie to o czym pisalem wyzej. Tej roznicy za 10 lat nie zauwazysz pomiedzy polskimi a zagranicznymi juniorami w lidze. Tylko ze Leszno czy Gorzow czy Ostrow tych zawodnikow wypusci duzo, my narazie nie wypuszczamy nikogo.I albo to sie zmieni w jakis sposob, to znaczy podejscie w ZG, albo bedziemy non stop kupowali drugi garnitur juniorow z innych klubow, bo oni beda mieli ich nadmiar.



    To cofnij się do poczatku dyskusji i ja przesledz, to trafisz na ten post z pewnoscia.

    Kiedys pchało się wiecej, bo nie ponosili praktycznie zadnych kosztow. Teraz na starcie gnoi się chętnych wysokimi kosztami, wymogami swojego sprzetu itp.
    Więc trzeba kupować skoro utalentowani nie mają możliwości zaprezentowania się.

    I wykładnią dzisiejszego szkolenia jest kieszeń rodziców ,a nie koniecznie talent

  54. Powrót do góry    #6521
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    My będziemy kupowali juniorów .....a gdzie kupi Gorzów seniorów
    Będziecie kupować juniorów bo wasza szkółka nie funkcjonuje prawidłowo

    I jeszcze napisz co maja seniorzy do szkolenia.Jak Lech Poznan w finale mlodzikow pokona Legie to ma chyba najlepszą akademie w Polsce? Czy moze dopiero za 5 lat sie o tym dowiedza
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 12-06-2016 o 12:21

  55. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    kingpin (12-06-2016)

  56. Powrót do góry    #6522
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,156
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,867 w 4,879 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    T_zg

    Widzę, ze znasz się na szkoleniu jak ja na kosmosie.

    Własnie, ze szkolenie adepta to nie tylko i wyłącznie uczenie jazdy w lewo na motorze. Szkółka przede wszystkim ma nauczyć go prawidłowego podejścia do tego sportu. Dobry trener w mig wyczuje gościa. I nie będzie go męczyć, jak my Strzelca, tylko porozmawia z gościem, raz, drugi, trzeci. I postara się go tak ukierunkować aby ten zrozumiał od czego zależy jego sukces w tym sporcie. A jeśli uzna, ze to zadanie jest nierealne to wtedy szybko delikwentowi podziękuje. Jak delikwent będzie mial troszkę rozumu w głowie to poslucha takiego trenera. A wtedy sukces mogą odnieść obaj.

    O ile za nauke jazdy na zuzlu szkolka odpowiada w 100% o tyle za wychowanie tylko w niewielkim procencie.
    Dlatego rozliczanie trenerow szkolki za zlamane kariery Hliba,Kuczwalskiego,Wojdakowa,Bajerskiego i kilku
    innych teraz czy w przyszlosci to zwykly belkot.

    Dla wszystkich ktorzy sa zdania,ze szkolki wszedzie funkcjonuja na podobnie zenujacym poziomie,
    proponuje stworzyc na papierze druzyny ligowe tylko z obecnych juniorow - wychowankow oraz ocenic ich potencjal w starciu z innymi.
    Zestaw Mariusz taka druzyne dla Torunia,Leszna,Gorzowa,Zielonej Gory i jak chcesz sobie poprawic humor,rowniez dla innych druzyn SE.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 12-06-2016 o 12:20
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  57. Powrót do góry    #6523
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Kłopot swego czasu nauczył chłopaka jezdzic na żużlu. Oskar Lis bodajze się nazywał. Powiedz mi co Kłopot mogl zrobic, skoro gosciowi dalej się nie chciało jezdzic, pomimo tego ze mial pieniadze, dryg do tego sportu i wszystko co potrzebne ? CZy fakt, ze Kłopot nauczył chłopaka jazdy, za to ten się do niej nie kwapił świadczy o Kłopocie, ze ze swojego zadania się nie wywiązał i jest do dupy trenerem ? Wg mnie nie.

  58. Powrót do góry    #6524
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,829
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    O ile za nauke jazdy na zuzlu szkolka odpowiada w 100% o tyle za wychowanie tylko w niewielkim procencie.
    Dlatego rozliczanie trenerow szkolki za zlamane kariery Hliba,Kuczwalskiego,Wojdakowa,Bajerskiego i kilku
    innych to zwykly belkot.

    Dla wszystkich ktorzy sa zdania,ze szkolki wszedzie funkcjonuja na podobnie zenujacym poziomie,
    proponuje stworzyc na papierze druzyny ligowe tylko z obecnych juniorow - wychowankow oraz ocenic ich potencjal w starciu z innymi.
    Zestaw Mariusz taka druzyne dla Torunia,Leszna,Gorzowa,Zielonej Gory i jak chcesz sobie poprawic humor,rowniez dla innych druzyn SE.
    Sory ale bełkot wprowadzasz Ty i osoby z podobnym myśleniem.

    Nikt nie wymaga zastępowania rodziców.Tylko pamiętam czasy że nie tylko zgoda rodziców była wymagana lecz oceny,zachowanie miało to wtedy swoje wartości.Teraz jest tylko biznes a kultura...w du.....e

    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    O ile za nauke jazdy na zuzlu szkolka odpowiada w 100% o tyle za wychowanie tylko w niewielkim procencie.
    Dlatego rozliczanie trenerow szkolki za zlamane kariery Hliba,Kuczwalskiego,Wojdakowa,Bajerskiego i kilku
    innych teraz czy w przyszlosci to zwykly belkot.

    Dla wszystkich ktorzy sa zdania,ze szkolki wszedzie funkcjonuja na podobnie zenujacym poziomie,
    proponuje stworzyc na papierze druzyny ligowe tylko z obecnych juniorow - wychowankow oraz ocenic ich potencjal w starciu z innymi.
    Zestaw Mariusz taka druzyne dla Torunia,Leszna,Gorzowa,Zielonej Gory i jak chcesz sobie poprawic humor,rowniez dla innych druzyn SE.
    A może zrobimy taki zestaw z seniorów szkolenie nie trwa jeden sezon

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Będziecie kupować juniorów bo wasza szkółka nie funkcjonuje prawidłowo

    I jeszcze napisz co maja seniorzy do szkolenia.Jak Lech Poznan w finale mlodzikow pokona Legie to ma chyba najlepszą akademie w Polsce? Czy moze dopiero za 5 lat sie o tym dowiedza
    mieszasz dyscypliny

    Bo to jak z naszą reprezentacją
    Dmuchamy balonik i wychodzi jak zawsze
    Ostatnio edytowane przez okano1 ; 12-06-2016 o 12:33

  59. Powrót do góry    #6525
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Roznica jest taka, ze zarowno Gorzow jak i Leszno maja swoich wychowankow na pozycjach juniorskich a nie zaciag z Rawicza i Gdanska, plus maja swoich wychowankow kim zastapic po przejsciu na wiek seniora, plus odsprzedaja juniorow do innych klubow, gdzie jezdza w pierwszych składach, bo maja tych juniorow nadmiar. Piszesz, ze adepci nie urywaja punktow seniorom. G***o prawda, bo taki Smektała czy Kubera potrafia...co w przypadku Kubery pokazał finał ze Sparta w zeszłym roku. W Gorzowie maja na ta chwile Cyfera i Zmarzlika, wiec nie ma potrzeby wrzucania do składu młodszych zawodników, ale za rok możesz być pewien, ze młodzi gorzowianie się w pierwszym składzie Stali Gorzow pojawia, a nie jakcyś paralitycy z wygnajewa. Młode Łepki ledwo po licencji zajma miejsce Zmarzlika itd i beda się od najmłodszych lat objeżdzali w SE konczac wiek juniora obojetnie czy to dalej cisnac w SE czy Nice PLŻ, a nasi co jedynie beda sobie stali podczas meczow w dresach patrzac na zakupionych średniaków być może marząc sobie pod kopułką, ze fajnie w ZG byłoby przed swoimi kibicami się objeżdzać. A Ty i Mariusz dalej bedziecie twierdzili, ze wszedzie w PL jest tak chu***e szkolenie, stwierdzajac to na podstawie tego co sie dzieje w ZG.
    Brawo t_zg. Trafiłeś w sedno. Teraz jeszcze beton musi to zrozumieć. Pozdrawiam.

  60. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Bruno Schulz za jego przydatny post!

    Dominik (12-06-2016), t_zg (12-06-2016)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •