Strona 28 z 231 PierwszyPierwszy ... 1826272829303878128 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,216 do 1,260 z 10386

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1216
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Takie moje luźne przemyślenia, z neutralnego punktu widzenia...:
    1. Falubaz jako klub jest mi w zasadzie obojętny. Gdyby go zabrakło... cóż, Częstochowy też zabrakło, a życie toczy się dalej. Jak nie Falubaz to kto inny będzie zdobywał medale. Jedyne co niepokoi - jakby nie patrzeć, przez ostatnie lata ZG natrzaskała trochę złotych medali. Jeśli okazałoby się, że jeden z najlepszych klubów ostatnich lat budowany był w oparciu o wirtualne pieniądze i że jest tylko kolosem na glinianych nogach, to... słabo to świadczy o dyscyplinie.

    2. Uważam że możliwy jest scenariusz "częstochowski", tzn. jeszcze jedno wielkie zainwestowanie w skład. Ściągnięcie np. Łaguty. Ale jeśli znowu się nie uda,to wtedy dopiero powtórzy się scenariusz z Czewy. Czyli stałoby się to za rok. No ale tak nie musi być. Trzeba oddać, że Falubaz miał w tym roku ogromnego pecha.

    Zaznaczam że to moje luźne przemyślenia, żeby nikt mnie nie zwyzywał od bzdurzących pajaców.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  2. Powrót do góry    #1217
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Takie moje luźne przemyślenia, z neutralnego punktu widzenia...:
    1. Falubaz jako klub jest mi w zasadzie obojętny. Gdyby go zabrakło... cóż, Częstochowy też zabrakło, a życie toczy się dalej. Jak nie Falubaz to kto inny będzie zdobywał medale. Jedyne co niepokoi - jakby nie patrzeć, przez ostatnie lata ZG natrzaskała trochę złotych medali. Jeśli okazałoby się, że jeden z najlepszych klubów ostatnich lat budowany był w oparciu o wirtualne pieniądze i że jest tylko kolosem na glinianych nogach, to... słabo to świadczy o dyscyplinie.

    2. Uważam że możliwy jest scenariusz "częstochowski", tzn. jeszcze jedno wielkie zainwestowanie w skład. Ściągnięcie np. Łaguty. Ale jeśli znowu się nie uda,to wtedy dopiero powtórzy się scenariusz z Czewy. Czyli stałoby się to za rok. No ale tak nie musi być. Trzeba oddać, że Falubaz miał w tym roku ogromnego pecha.

    Zaznaczam że to moje luźne przemyślenia, żeby nikt mnie nie zwyzywał od bzdurzących pajaców.
    spoko spoko i tak cie nazwie predzej czy pozniej ten pajac wizjoner forumowy
    pyra

  3. Powrót do góry    #1218
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez Marsh Zobacz posta
    Takie moje luźne przemyślenia, z neutralnego punktu widzenia...:
    1. Falubaz jako klub jest mi w zasadzie obojętny. Gdyby go zabrakło... cóż, Częstochowy też zabrakło, a życie toczy się dalej. Jak nie Falubaz to kto inny będzie zdobywał medale. Jedyne co niepokoi - jakby nie patrzeć, przez ostatnie lata ZG natrzaskała trochę złotych medali. Jeśli okazałoby się, że jeden z najlepszych klubów ostatnich lat budowany był w oparciu o wirtualne pieniądze i że jest tylko kolosem na glinianych nogach, to... słabo to świadczy o dyscyplinie.

    2. Uważam że możliwy jest scenariusz "częstochowski", tzn. jeszcze jedno wielkie zainwestowanie w skład. Ściągnięcie np. Łaguty. Ale jeśli znowu się nie uda,to wtedy dopiero powtórzy się scenariusz z Czewy. Czyli stałoby się to za rok. No ale tak nie musi być. Trzeba oddać, że Falubaz miał w tym roku ogromnego pecha.

    Zaznaczam że to moje luźne przemyślenia, żeby nikt mnie nie zwyzywał od bzdurzących pajaców.
    A trzeba jeszcze dodać oszustwa związane z dopingiem które

    Nie mogę edytować więc kontynuuje.
    Falubaz ma dużo syfu za uszami nie tylko z powodu długów ale również dopingowych.
    W klubach jak i centrali wiele się mówiło o tym że to nie tylko Dudek może mieć pozytywne testy.
    Mało kto wie ale w Warszawie musieli się stawiać również inni zawodnicy Falubazu w celu tłumaczenia.
    Potem kolejna wtopa związana z Saszka
    Ale w jego przypadku było to tylko kwestią czasu bo już raz by pauzował, ale przez wojenki wschodnie jakieś zamieszanie z dokumentami wynikło i sprawa ucichła.
    Oj za dużo jak na jeden klub tego wszystkiego.
    Zaraz pewnie odezwa się różne postacie forumowe że Terrax gada od rzeczy ale wszystko co piszę jest faktem wierzycie mi lub nie a że ponad połowa bałaganu nigdy nie ujrzy światła dziennego no cóż trudno
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 04-11-2015 o 07:51

  4. Powrót do góry    #1219
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,166
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Kingpin, jak Ty lubisz mnie przyszpliać. Tylko racz chłopaku zauważyć, że ja mordy nie darłem jak Dowhan z kumplami (jakieś 5 lat temu, oraz dizisiaj) chciał kupić Falubaz. Inni darli, ba, niektózy twierdizli nawet, że to zarypiasty interes. Gdzie dzisiaj oni są ?
    Skad ten poglad,chlopaku?
    To nie ja Cie lubie przyszpilac,tylko z sympatii do Ciebie spelniam twe zyczenia.
    Chciales znalezc tych cwaniaczkow?No.
    Pomoglem?
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  5. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Falubaz (04-11-2015)

  6. Powrót do góry    #1220
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez terrax Zobacz posta
    A trzeba jeszcze dodać oszustwa związane z dopingiem które

    Nie mogę edytować więc kontynuuje.
    Falubaz ma dużo syfu za uszami nie tylko z powodu długów ale również dopingowych.
    W klubach jak i centrali wiele się mówiło o tym że to nie tylko Dudek może mieć pozytywne testy.
    Mało kto wie ale w Warszawie musieli się stawiać również inni zawodnicy Falubazu w celu tłumaczenia.
    Potem kolejna wtopa związana z Saszka
    Ale w jego przypadku było to tylko kwestią czasu bo już raz by pauzował, ale przez wojenki wschodnie jakieś zamieszanie z dokumentami wynikło i sprawa ucichła.
    Oj za dużo jak na jeden klub tego wszystkiego.
    Zaraz pewnie odezwa się różne postacie forumowe że Terrax gada od rzeczy ale wszystko co piszę jest faktem wierzycie mi lub nie a że ponad połowa bałaganu nigdy nie ujrzy światła dziennego no cóż trudno
    Fakt jest taki, ze Dudek na dopingu robil gorsze wyniki niz bez dopingu. Taki to doping puknij sie w czolo terrax

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    terrax (04-11-2015)

  8. Powrót do góry    #1221
    Początkujący Awatar rob6
    Dołączył
    04-11-2015
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    nie takie problemy miał Falubaz i wychodził obronną ręką,teraz też damy rade

  9. Powrót do góry    #1222
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Rozumiem, że klub może mieć problemy finansowe. Standard w dzisiejszych czasach.
    Rozumiem chęć osiągnięcia wyniku nawet za wszelką cenę, jeśli istnieje spore prawdopodobieństwo, że wynik ten pozwoli w sporym stopniu wyjść na prostą.
    Rozumiem sportowe przypadki typu doping, kontuzje i wszystko to, co zabija końcowy wynik.
    I w zasadzie godzę się z tym.

    Ni cholery nie rozumiem za to ciągłego lawirowania, żeby tylko pokazać klub i wszystkie osoby z nim związane w nieskazitelnym świetle.
    Do czego ma to prowadzić, skoro osoby te i tak nie muszą się przed kibicami tłumaczyć, i tak zrobią co uznają za słuszne.
    Więc po co to robić w co drugim poście? I jeszcze ustawiać kibiców do pionu.
    To chyba jakaś choroba czy cóś.

  10. Powrót do góry    #1223
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Fakt jest taki, ze Dudek na dopingu robil gorsze wyniki niz bez dopingu. Taki to doping puknij sie w czolo terrax

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
    Sam się puknij to może zauważysz że zmiana sprzętową a w zasadzie tkumnikowa poprzewracała troszkę umiejętności niektórych zawodników.
    Dla jednych in plus dla innych in minus a doping był brany z pełną świadomością niestety w Falubazie tylko Dudek padł kozłem ofiarnym

  11. Powrót do góry    #1224
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    [QUOTE=sobotch;1722003
    cholery nie rozumiem za to ciągłego lawirowania, żeby tylko pokazać klub i wszystkie osoby z nim związane w nieskazitelnym świetle.
    Do czego ma to prowadzić, skoro osoby te i tak nie muszą się przed kibicami tłumaczyć, i tak zrobią co uznają za słuszne.
    Więc po co to robić w co drugim poście? I jeszcze ustawiać kibiców do pionu.
    To chyba jakaś choroba czy cóś.[/QUOTE]
    jak nie rozumiesz. tak sie dzieje gdzie za lejce pociaga osoba z polityki . na dodatek jesli jakis syf zaczyna wychodzic na swiatlo dzeinne tuz przed wyborami.. to jest proste
    pyra

  12. Powrót do góry    #1225
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,522
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,748 w 766 postach
    Cytat Zamieszczone przez terrax Zobacz posta
    Sam się puknij to może zauważysz że zmiana sprzętową a w zasadzie tkumnikowa poprzewracała troszkę umiejętności niektórych zawodników.
    Dla jednych in plus dla innych in minus a doping był brany z pełną świadomością niestety w Falubazie tylko Dudek padł kozłem ofiarnym
    Cały Toruń się szprycował, zawodnicy palili heroinę i wstrzykiwali sobie haszysz, a ty lubisz w tyłek. Niestety tylko Dudek padł ofiarą tej toruńskiej zmowy.
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  13. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Falubaz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (04-11-2015), shelve (04-11-2015), t_zg (04-11-2015)

  14. Powrót do góry    #1226
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez terrax Zobacz posta
    Sam się puknij to może zauważysz że zmiana sprzętową a w zasadzie tkumnikowa poprzewracała troszkę umiejętności niektórych zawodników.
    Dla jednych in plus dla innych in minus a doping był brany z pełną świadomością niestety w Falubazie tylko Dudek padł kozłem ofiarnym
    A w Toruniu kozłem ofiarnym został niejaki terrax
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #1227
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Kołem ofiarnym to będziecie jak się kaska nie uzbiera
    Z drugiej strony wasz obsesyjny brak obiektywizmu mnie zadziwia, oznacza to że żużel w ZG musi być i tego chce bo coraz mniej tych emocji na torze jest ostatnio.
    A mecze z Wami to zawsze high level
    Ostatnio edytowane przez terrax ; 04-11-2015 o 11:28

  16. Powrót do góry    #1228
    Początkujący Awatar rob6
    Dołączył
    04-11-2015
    Postów
    14
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    padnie żużel w Zg to padnie, trudno

  17. Powrót do góry    #1229
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Ale byłaby szkoda kurde nie mamy już Bydgoszczy nie ma czewy na tę chwilę zostaliście ZG i UL żeby jakas spina i emocje były

  18. Powrót do góry    #1230
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kibic_2005 Zobacz posta
    Witkowski przy udziale Ekstraliga S.A. stworzył ten regulamin i musi teraz zdecydować, czy literalnie przestrzegać jego zapisów, czy też jak to poprzednio bywało aprobować fikcję. Trudna decyzja przed szefostwem PZM-ot. Mnie osobiście wydaje się, że uzdrowienie finansów w żużlu jest niezbędne, nawet kosztem kadłubowej ligi przez rok czy dwa. Przeciwnego zdania będą oczywiście zawodnicy i ich ojcowie.
    Jak już tak bardzo mają oczyszczać lige, to niech udupiają każdego, kto nie spełni jakichkolwiek wymogów.
    Nie może być tak, że jednego udupią a reszta się prześliznie.

    Jak oczyszczić, to raz konkretnie, aby w przyszłości każdy podchodził do wymogów jak do pacierza.
    Jak wymogi spełni tylko 4 zespoły, to jechać czterema i pokazać wszystkim iz nie ma, że boli.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  19. Powrót do góry    #1231
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez terrax Zobacz posta
    A mecze z Wami to zawsze high level

    ale w tym roku jeździliśmy tylko na haju, bo zabrakło kasy na level...

  20. Powrót do góry    #1232
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez terrax Zobacz posta
    Kołem ofiarnym to będziecie jak się kaska nie uzbiera
    Z drugiej strony wasz obsesyjny brak obiektywizmu mnie zadziwia, oznacza to że żużel w ZG musi być i tego chce bo coraz mniej tych emocji na torze jest ostatnio.
    A mecze z Wami to zawsze high level
    Co ty nam o obiektywizmie gadasz ? Tak lubisz po nas jeździć boś tak świetnie poinformowany to powinieneś wiedzieć kto jeszcze i z jakich klubów używał tej samej odżywki co Dudek. Więc daruj sobie tutaj puszczanie bąków.

  21. Powrót do góry    #1233
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,416
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Tak naprawdę to nie wiem .Jestem starym kibolem który za tym klubem przejechał w .... km i przeraża mnie to że mogę iść na przymusowy urlop bo komuś się zera po...ały .Pewnie dlatego mam różne myśli i kolana z dnia na dzień coraz bardziej się uginają

    nie to żebym zdjęcie Dowhana w portfelu nosił, ale mimo wszystko jestem przekonany o tym że facet coś pozytywnego dla kubu wykombinuje, i będziesz musiał niestety jeszcze trochę za Falubazem pojeździć.

    mamy listopad, więc tematy księgowe które musiały się z końcem października zamknąć na plusie pewnie już zostały wyprostowane, inaczej pewnie byłoby już o tym głośno.
    nie słyszałem ostatnio aby jakiś nasz zawodnik skarżył się na głos o zaległościach finansowych wiec, to chyba też nie jest najgorzej.


    być może tym samym jedynym zmartwieniem pozostanie fakt, że jeszcze nic pozytywnego nie ogłoszono w temacie zmian w szkółce.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  22. Powrót do góry    #1234
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Przecież w całym tym zamieszaniu oczywistym jest , iż długi spłaci Bunio z prywatnego mieszka.
    Płacze teraz w mediach , bo szuka łosi , którzy dorzucą się do spłaty zawodników. Nie znajdzie jednak takich , bo każdy z potencjalnych wybawców pokaże Buńkowi fucka i powie : " wal się , narobiłeś długów , to sam se je spłacaj. Jak już spłacisz i będziesz ewentualnie szukał partnerów do zakupu spółki , wtedy zadzwoń".

    No i właśnie w takich oto okolicznościach pojedziecie sobie w lidze . Niech Bunio modli się tylko o to, aby ktoś wziął Hampela lub ten znacznie zjechał z kontraktu. W przypadku ważnego kontraktu jest mianowicie tak, że jesli strony nie porozumieją się co do aneksu finansowego na nowy sezon z automatu ważny jest kontrakt finansowy obowiązujący w zakończonym sezonie.
    A jak dowie się o tym buniowa świnka-skarbonka to zacznie kwiczeć już przed wigilią.

  23. Powrót do góry    #1235
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,042
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    nie słyszałem ostatnio aby jakiś nasz zawodnik skarżył się na głos o zaległościach finansowych wiec, to chyba też nie jest najgorzej
    .
    A widziałeś ostatnimi czasami żeby jakikolwiek zawodnik skarżył się na zaległości ? Conajwyzej robią to zawodnicy którzy już nie są w klubie X i o tym wspominają.I to jest największy błąd speedwaya że PZM pod przykrywką oczerniania dyscypliny toleruje nakładanie kar na zawodników za wspominanie o zaległościach.

  24. Powrót do góry    #1236
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Hmm, za PS:

    Kenneth Bjerre zgłosił się do Falubazu

    Duńczyk nie chce dłużej jeździć w Unii Tarnów, bo marzą mu się starty w klubie z ambicjami. Dlatego zadzwonił do działaczy Falubazu.
    Ciekawe czemu Krasnal ucieka z Tarnowa ? Czyżby Sadego nie było stać i na Krasnala ?

    Ursus

    Niech Bunio modli się tylko o to, aby ktoś wziął Hampela lub ten znacznie zjechał z kontraktu. W przypadku ważnego kontraktu jest mianowicie tak, że jesli strony nie porozumieją się co do aneksu finansowego na nowy sezon z automatu ważny jest kontrakt finansowy obowiązujący w zakończonym sezonie.
    No przecież nasi Jarkowi proponuja te same warunki z urzędu. JH ma kontrakt na starych zasadach, po nowych zasadach takich pieniądzy by nigdzie nie dostał. Dlatego nie pali się do odejścia. Bo kto mu da większą stawkę ? Ponadto gdzie teraz, na szybkiego, znajdzie nowych sponsorów na SGP ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 04-11-2015 o 15:03
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #1237
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Też mi się zdaje że jeśli tylko dostaniemy licencję to JH zostanie na starych warunkach.

  26. Powrót do góry    #1238
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Jasne, Dowhan sobie tak o zaplaci 2 miliony, bo to ze ktos ma, to znaczy na pewno ze chetnie da . Z pewnoscia po to pobieral 30 tys. miesiecznie, zeby teraz oddac o wiele wiecej z wlasnej woli.

  27. Powrót do góry    #1239
    Początkujący
    Dołączył
    24-09-2015
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    A Falubaz ma dług który kontroluje Bunio

    Realia jednak są takie same. I jedna i druga ekipa jest zadłużona. Wytykanie komuś, ze kontraktuje zawodnika, samemu bedąc zadłużonym na większą kwotę, jest chyba nietaktem. Czyż nie ?
    Rożnica jes zasadnicza:

    Falubaz ma dlug wymagalny na 30 XI , Stal rozbity na 4 najbliższe lata
    Do licencji: Falubaz musi go splacić za 25 dni, Stal moze go sobie przesuwac, rolowac itd. ( w ramach porozumienia z UM i bankiem)

    Cytat Zamieszczone przez Kibic_2005 Zobacz posta
    Linkowany powyżej artykuł GL zawiera nieprecyzyjne wypowiedzi. Przejrzałem przed momentem regulamin przyznawania licencji i doszukałem się tam obligatoryjnych wymogów dla klubów składających wniosek o przyznanie licencji. Pierwszy z koniecznych warunków to zapewnienie przez klub utrzymania dodatniego majątku netto na koniec sezonu, co winno być potwierdzone skróconym bilansem na dzień 31 października. Jak wiemy z doniesień prasowych warunku tego nie spełniają co najmniej trzy kluby ekstraligowe, w tym Falubaz. Jeżeli PZM-ot będzie przestrzegał stworzonego przez siebie regulaminu, w lidze wystartuje maksymalnie 5 zespołów.
    Drugim koniecznym warunkiem jest uregulowanie przez kluby do dnia 30 listopada wszystkich zobowiązań wynikających z umów zarówno z bieżącego roku, jak i z lat poprzednich. Bardzo logiczny zapis, ale spełnienie tego wymogu niczego nie gwarantuje bez rozmycia warunku pierwszego, stąd być może obawy potencjalnych sponsorów czy nabywców akcji.
    Odniosłem wrażenie, że wymieniony wyżej regulamin jest dość rygorystyczny także w kwestii infrastruktury sportowej, co może skutkować odmową licencji dla kolejnego klubu.
    Witkowski przy udziale Ekstraliga S.A. stworzył ten regulamin i musi teraz zdecydować, czy literalnie przestrzegać jego zapisów, czy też jak to poprzednio bywało aprobować fikcję. Trudna decyzja przed szefostwem PZM-ot. Mnie osobiście wydaje się, że uzdrowienie finansów w żużlu jest niezbędne, nawet kosztem kadłubowej ligi przez rok czy dwa. Przeciwnego zdania będą oczywiście zawodnicy i ich ojcowie.
    I to może być problemem w tym roku.

    Doszedl wymóg z dodatnim kapitalem i może sie okazac ze mamy lige 5 drużynową, czy taki produkt kupi TV?

    To wyglada troche jak probe leczenia choroby poprzez odcinanie poszczegolnych chorych części ciała - po pewnym czasie pacjentowi zostanie tylko kadłub. Zdrowy bedzie ale co to za zycie...

    BTW: Ciekawe w jaki sposob w pierwszych dniach listopada EZ zna juz dane bilansowe klubów na 31 X? Pewnie sami wizjonerzy tam siedza

  28. Powrót do góry    #1240
    Użytkownik
    Dołączył
    25-05-2015
    Postów
    212
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 20 w 18 postach
    żużlowcy razem z prezesami sami doprowadzają ta lige na dno. Tylko zdrowy rozsadek jeden i drugiej strony może uratować ten sport. Gwiazdy pokroju Hankoka, Nikiego, Wofindena powinny zarabiać max 1 mln zł. Zawodnicy Polscy typu Protas, Kołodziej itd 700tys .Reszta maksymalnie 500tys za sezon.

  29. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi morgenik za jego przydatny post!

    t_zg (04-11-2015)

  30. Powrót do góry    #1241
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Alaryk Zobacz posta
    Rożnica jes zasadnicza:

    Falubaz ma dlug wymagalny na 30 XI , Stal rozbity na 4 najbliższe lata
    Do licencji: Falubaz musi go splacić za 25 dni, Stal moze go sobie przesuwac, rolowac itd. ( w ramach porozumienia z UM i bankiem)
    Aleryk, nie tnij głupa. Dobrze wiesz, że komisji to nie obchodzi w ogóle.

    Tu nie chodzi o porozumienie Stali z Miastem czy bankiem. Kogo one obchodzi ? Już jakiś czas temu, Witkowski grzmiał, że Stal licencji również nie powinna dostać. Pewnie chodziło o ten dodatni kapitał spółki.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #1242
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez morgenik Zobacz posta
    żużlowcy razem z prezesami sami doprowadzają ta lige na dno. Tylko zdrowy rozsadek jeden i drugiej strony może uratować ten sport. Gwiazdy pokroju Hankoka, Nikiego, Wofindena powinny zarabiać max 1 mln zł. Zawodnicy Polscy typu Protas, Kołodziej itd 700tys .Reszta maksymalnie 500tys za sezon.
    Ok, wszystko fajnie. Tylko niech to wolny rynek reguluje ile kto zarabia, a nie jakieś sztuczne obostrzenia.

    Jeszcze sezopn, dwa i tak się właśnie stanie. To już jak widać ostatki takich manewrów gdzie ktoś obiecuje sporą kase, której potem nie można wyegzekwować.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  32. Powrót do góry    #1243
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez morgenik Zobacz posta
    żużlowcy razem z prezesami sami doprowadzają ta lige na dno. Tylko zdrowy rozsadek jeden i drugiej strony może uratować ten sport. Gwiazdy pokroju Hankoka, Nikiego, Wofindena powinny zarabiać max 1 mln zł. Zawodnicy Polscy typu Protas, Kołodziej itd 700tys .Reszta maksymalnie 500tys za sezon.
    A dziwisz się zawodnikom ? Wykonują jeden z najniebezpieczniejszych zawodów na świecie. Jeden błąd i kończy się śmiercią albo kalectwem. Oni wiedzą, że w każdej chwili całe ich życie może zostać przekreślone. Chcą zarobić jak najwięcej i ja ich doskonale rozumiem.
    Niestety nie mamy takiej kasy w tym sporcie żeby zawodnicy mogli zarabiać proporcjonalnie do ryzyka jakie ponoszą.
    Swoją drogą kwoty które podałeś już niewiele odbiegają od tego co się realnie oferuje w kontraktach. Czasy umów na 2 bańki i lepiej minęły i nie wrócą. Żużel kurczy się za szybko.

  33. Powrót do góry    #1244
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Wykonują jeden z najniebezpieczniejszych zawodów na świecie.

    Z tym najniebezpieczniejszym zawodem to bym nie przesadzał.

    Co ma ten gość powiedziec ? Też ma żądać 2 mln zł rocznie ? Poczytaj ile osob umiera rocznie w Azji przy zbieraniu herbaty. Nawet chyba w Kronopolu jest większa śmiertelność niż na stadionach żużlowych. Takich zawodów są setki.




    A co do kwot to masz racje. Jak taki Bjerre za sezon woła minimalnie więcej jak Pieszczek w Falubazie, to o czymś to świadczy. A różnica pomiedzy zawodnikami wiadomo jaka.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 04-11-2015 o 16:49

  34. Powrót do góry    #1245
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,392 w 4,358 postach
    ten gosc od wezy moze sobie zadac ile chce. Pytanie jest kto ile mu da.

    A rozgraniczanie ze np Nicki ma zarobic max 1 mln ale Protas, z taka sama przydatnoscia dla druzyny juz tylko 700tys to smiech na sali i teorie z czerwonej ksiazeczki.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  35. Powrót do góry    #1246
    Początkujący
    Dołączył
    24-09-2015
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Aleryk, nie tnij głupa. Dobrze wiesz, że komisji to nie obchodzi w ogóle.

    Tu nie chodzi o porozumienie Stali z Miastem czy bankiem. Kogo one obchodzi ? Już jakiś czas temu, Witkowski grzmiał, że Stal licencji również nie powinna dostać. Pewnie chodziło o ten dodatni kapitał spółki.
    Nie wiem czym sobie zasluzylem na wyzwiska (pewnie "niesprawieliwym" porównaniem FZG do SG), ale u Ciebie to standard...

    Przeczytaj uważnie poprzedniego maila i zrozumiesz roznice tak jak 99% forumowiczów.

    W procesie licencyjnym nie ma punktu pt "zyczenia Witkowskiego", tylko konkretne warunki, a czy SG i FZG je spełniaja czy nie to sie pewnie okaze niedlugo. Posiadanie dlugu w banku nie jest przeszkodą do licencji, ale zadluzenie u zawodników jak najbardziej.

  36. Powrót do góry    #1247
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Alaryk Zobacz posta
    Nie wiem czym sobie zasluzylem na wyzwiska (pewnie "niesprawieliwym" porównaniem FZG do SG), ale u Ciebie to standard...

    Przeczytaj uważnie poprzedniego maila i zrozumiesz roznice tak jak 99% forumowiczów.

    W procesie licencyjnym nie ma punktu pt "zyczenia Witkowskiego", tylko konkretne warunki, a czy SG i FZG je spełniaja czy nie to sie pewnie okaze niedlugo. Posiadanie dlugu w banku nie jest przeszkodą do licencji, ale zadluzenie u zawodników jak najbardziej.
    No i twierdzisz, że posiadanie długu w banku nie ma żadnego wpływu na kapitał spółki ? Który to bezpośrednio rzutuje na mieć lub nie mieć licencję. Ty jednak tniesz głupa.

    Za GW, fragment wypowiedzi Witkowskiego:

    Teraz to zmartwienie numer jeden zarówno dla mnie jak i dla Stali Gorzów. Dzisiaj nie jest problemem GP w tym mieście, ale kondycja finansowa Stali. Najtrudniejsza ze wszystkich klubów w ekstraklasie. To już nie jest żadna tajemnica. Przeprowadziliśmy audyt."
    Z tego co widzę to nie jest "życzenie Witkowskiego". Ale jego wiedza oparta o audyt. Inaczej nie odważyłby się publicznie wypowiadać takich słów.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 04-11-2015 o 17:16
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #1248
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    ten gosc od wezy moze sobie zadac ile chce. Pytanie jest kto ile mu da.

    A rozgraniczanie ze np Nicki ma zarobic max 1 mln ale Protas, z taka sama przydatnoscia dla druzyny juz tylko 700tys to smiech na sali i teorie z czerwonej ksiazeczki.
    No o to chodzi ze w speedwayu to jest zle, ze ile sobie zuzlowcy zazadaja, tyle glupi prezesi placa nie tylko za uslugi dla swojego klubu ( sponsorowanie sgp ) i popadaja w dlugi. Ja ta wyzej odebralem jako opinia ze takie kwoty powinny byc zarabiane a nie jako propozycje wprowadzenia takich kwot regulaminowo

    Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

  38. Powrót do góry    #1249
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,699
    Kliknij i podziękuj
    7,800
    Podziękowania: 7,392 w 4,358 postach
    ideowo sie z tym nie zgpdze nigdy i przyklady, analogie moglbym tutaj mnozyc na peczki. Ale moze lepiej nie.
    W skrocie:
    Jak ktos jest frajer i da zawodnikowi banke za podpis i calkiem sporo za punkty, no to co chcesz poradzic? nie nadaje sie gosc do zarzadzania.
    Jak ktos ma leb na karku da za podpis mniej, ale duzo za punkty na torze - tu sie chyba zgodzimy ze to znacznie mniejsza patologia i jesli zaownik chce sobie SGP finansowac z polskiej ligi to musi najpierw w niej pozapier... na bardzo wysokim poziomie.

    Dalej nie kumam takiego podejscia, ze Nicki 1mln, Protas 700 i tak powinno byc.
    Smiem twierdzic, ze dla zuzla bedzie lepej jak Nicki i Protas zaorbia po 3 mln. Tylko niech ktos im to kase wyplaci, niech sie komus ta kasa zwroci, niech TV to pokaze jak najwiekszej ilosci ludkow, niech kibice wypychaja stadiony.
    Inaczej mowiac, niech biznes sie kreci. ale nie bedzie sie krecil jak zrobimy niskie budzety.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  39. Powrót do góry    #1250
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Hmm, odnosze wrażenie, że kwestia nagłośnienia medialnego, problemów Falubazu, jest mocno na rękę innym klubom w SE. Dziwnie to jakoś wygląda dla obserwatora z boku. Z rzekomo z bankrutującego Falubazu nie uciekł jeszcze żaden zawodnik. Przynajmniej żaden nie zgłasza, póki co, takich zamiarów. Natomiast z Tarnowa zawinął się już Vaculik, Bjerre chce iść jego śladami. Z Rzeszowa katapultował się Ljung, głośno mówi się o odejściu Hancocka. I nic nie słychac aby na ich miejsce miał przyjść ktoś konkretny. Jeszcze jakby (odpukać) u nas mialo dojść do kataklizmu, to tych bezrobotnych zawodników sporo byłoby na rynku.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  40. Powrót do góry    #1251
    Początkujący
    Dołączył
    24-09-2015
    Postów
    17
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No i twierdzisz, że posiadanie długu w banku nie ma żadnego wpływu na kapitał spółki ? Który to bezpośrednio rzutuje na mieć lub nie mieć licencję. Ty jednak tniesz głupa.

    Za GW, fragment wypowiedzi Witkowskiego:



    Z tego co widzę to nie jest "życzenie Witkowskiego". Ale jego wiedza oparta o audyt. Inaczej nie odważyłby się publicznie wypowiadać takich słów.

    Nie ja tak twierdze ale tak jest. Kapitał zmienia sie o doplaty akcjonariuszy, oraz o zysk lub strate. Widze ze brak wiedzy kompensujesz obrazaniem. Niepotrzebnie. Po to tu rozmawiamy aby wymienic sie opiniami i wiedza a nie obrazac.

    Liczy sie proces licencyjny, na jego potrzeby EZ przeprowadza audyt sprawdzajacy czy kluby zaplacily wszystko zawodnikom, pozatym jak kazda SA klubu musza zrobic audyt finansowy do zatwierdzenia przez Walne. Jezeli w trakcie roku obrachunkowego klub ma ujemny kapitał to nie ma znaczenia. Wazne jest spelnienie wymogow licencyjnych na koniec listopada. Sytacja w lutym, maju, czy lipcu nie ma znaczenia.
    Dlatego sytuacja Gorzowa przed procesem licencyjnym wg biezacych doniesien wyglada lepiej niz Falubazu. A jak bedzie to zobaczymy

    Wg mnie biorac pod uwage ze nie tylko Falubaz ma problem z kapitalem , RD moze grac pod zlagodzenie, lub wyeliminowanie tego zapisu z procesu licencyjnego. Inaczej 5 druzynowa liga sie nie sprzeda.
    Wtedy wystrczy 2 Mln pozyczki i zawodnicy splaceni, a licencja otrzymana.

  41. Powrót do góry    #1252
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    falubaz nie powinien dostać licencji. i kropka. żadnej taryfy ulgowej dla patologii. dodatkowo: jeśli liga pojedzie 7 zespołami i zespoły te poniosą straty (nieodjechane mecze, brak kasy z TV), za to również powinien zapłacić właśnie falubaz jako ofiara własnej niefrasobliwej polityki finansowej, na której traci cała liga.

  42. Powrót do góry    #1253
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Hmm, odnosze wrażenie, że kwestia nagłośnienia medialnego, problemów Falubazu, jest mocno na rękę innym klubom w SE. Dziwnie to jakoś wygląda dla obserwatora z boku. Z rzekomo z bankrutującego Falubazu nie uciekł jeszcze żaden zawodnik. Przynajmniej żaden nie zgłasza, póki co, takich zamiarów. Natomiast z Tarnowa zawinął się już Vaculik, Bjerre chce iść jego śladami. Z Rzeszowa katapultował się Ljung, głośno mówi się o odejściu Hancocka. I nic nie słychac aby na ich miejsce miał przyjść ktoś konkretny. Jeszcze jakby (odpukać) u nas mialo dojść do kataklizmu, to tych bezrobotnych zawodników sporo byłoby na rynku.
    Do tego GKM zbudował mocną pake (aż zamocną na 1 lige) Przypadek?!

    Niektóre te sezony ogórkowe były strasznie nudne, a w tym może się jeszcze sporo nawyrabiać.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  43. Powrót do góry    #1254
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Alaryk Zobacz posta
    Nie ja tak twierdze ale tak jest. Kapitał zmienia sie o doplaty akcjonariuszy, oraz o zysk lub strate. Widze ze brak wiedzy kompensujesz obrazaniem. Niepotrzebnie. Po to tu rozmawiamy aby wymienic sie opiniami i wiedza a nie obrazac.

    Liczy sie proces licencyjny, na jego potrzeby EZ przeprowadza audyt sprawdzajacy czy kluby zaplacily wszystko zawodnikom, pozatym jak kazda SA klubu musza zrobic audyt finansowy do zatwierdzenia przez Walne. Jezeli w trakcie roku obrachunkowego klub ma ujemny kapitał to nie ma znaczenia. Wazne jest spelnienie wymogow licencyjnych na koniec listopada. Sytacja w lutym, maju, czy lipcu nie ma znaczenia.
    Dlatego sytuacja Gorzowa przed procesem licencyjnym wg biezacych doniesien wyglada lepiej niz Falubazu. A jak bedzie to zobaczymy

    Wg mnie biorac pod uwage ze nie tylko Falubaz ma problem z kapitalem , RD moze grac pod zlagodzenie, lub wyeliminowanie tego zapisu z procesu licencyjnego. Inaczej 5 druzynowa liga sie nie sprzeda.
    Wtedy wystrczy 2 Mln pozyczki i zawodnicy splaceni, a licencja otrzymana.
    Co Ty mi tu kuźwa pieprzysz z tym obrażaniem, już któryś raz z kolei. Twierdzę po raz kolejny, że tniesz głupa. A to żadne obrażanie. Nie odnosisz się merytorycznie do słów Witkowskiego. On to twierdził, 5 września tego roku, ze Stal ma najgorszą sytuację finansową ze wszystkich klubów SE. Twierdził to na podstawie audytu. A nie swojego widzimisię. A Ty tutaj próbujesz mi wmówić, że ktoś zwiększył kapitał Stali ? Na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Jesli się nie mylę to kapitał założycielski SSA Stal Gorzów to 500 tys. Publicznie wiadomo, ze kredyt opiewał w sumie na 3.5 mln. Jedną ratę już spłacili. Więc jest coś koło 3 mln kredytu. Więc chcesz nam wmówić, że ktoś po cichu podniósł kapitał Stali o 2.5 mln ? Lub, ze Stal wypracowała takie zyski w kilka miesięcy ? Tak aby mieć dodatni kapitał spółki ? Kto jest akcjonariuszem SSA ? Chyba stowarzyszenie. I co, stowarzyszenie dopłaciło do interesu tak aby kapitał był dodatni ? Ogarnij się chłopie. Przecież sam w to nie wierzysz.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 04-11-2015 o 18:32
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #1255
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Alaryk Zobacz posta
    Wg mnie biorac pod uwage ze nie tylko Falubaz ma problem z kapitalem , RD moze grac pod zlagodzenie, lub wyeliminowanie tego zapisu z procesu licencyjnego. Inaczej 5 druzynowa liga sie nie sprzeda.
    Wtedy wystrczy 2 Mln pozyczki i zawodnicy splaceni, a licencja otrzymana.
    Też mi się wydaje że to idzie w tym kierunku. Ciekawe czy ktokolwiek w ekstralipie analizował sytuację z lat ubiegłych wprowadzając ten wymóg licencyjny.
    Jeśli zaczną "uzdrawiać" ligę likwidując 3 ośrodki żużlowe to jest prawie pewne, że telewizja im kontrakt rozwiąże. 5 drużynowa ekstraliga to jakaś kpina. W zeszłym roku nie zgodzili się na 7 ekip a co dopiero 5. Jak rozumiem odejście od tego wymogu licencyjnego będzie wymagało jednomyślności. No ciekawe czy ktoś postawi weto. Szczerze to wątpię w to, bo np. brak Gorzowa i ZG to też wymierne straty dla Leszna.

  45. Powrót do góry    #1256
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    falubaz nie powinien dostać licencji. i kropka. żadnej taryfy ulgowej dla patologii. dodatkowo: jeśli liga pojedzie 7 zespołami i zespoły te poniosą straty (nieodjechane mecze, brak kasy z TV), za to również powinien zapłacić właśnie falubaz jako ofiara własnej niefrasobliwej polityki finansowej, na której traci cała liga.
    Kolarz pozwól, że to komisja licencyjna zaceduje kto powinien mieć licencje a kto nie.

    Myśle, że jakby tak bardzo restrykcyjnie podeszli do wszystkiego, to ze trzy klubu nie powinny dostać licencji.

    Jest jeszcze prawie miesiąc czasu i wiele może się zdarzyć.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 04-11-2015 o 18:46
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  46. Powrót do góry    #1257
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,042
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Co Ty mi tu kuźwa pieprzysz z tym obrażaniem, już któryś raz z kolei. Twierdzę po raz kolejny, że tniesz głupa. A to żadne obrażanie. Nie odnosisz się merytorycznie do słów Witkowskiego. On to twierdził, 5 września tego roku, ze Stal ma najgorszą sytuację finansową ze wszystkich klubów SE. Twierdził to na podstawie audytu. A nie swojego widzimisię. A Ty tutaj próbujesz mi wmówić, że ktoś zwiększył kapitał Stali ? Na jakiej podstawie tak twierdzisz ? Jesli się nie mylę to kapitał założycielski SSA Stal Gorzów to 500 tys. Publicznie wiadomo, ze kredyt opiewał w sumie na 3.5 mln. Jedną ratę już spłacili. Więc jest coś koło 3 mln kredytu. Więc chcesz nam wmówić, że ktoś po cichu podniósł kapitał Stali o 2.5 mln ? Lub, ze Stal wypracowała takie zyski w kilka miesięcy ? Tak aby mieć dodatni kapitał spółki ? Kto jest akcjonariuszem SSA ? Chyba stowarzyszenie. I co, stowarzyszenie dopłaciło do interesu tak aby kapitał był dodatni ? Ogarnij się chłopie. Przecież sam w to nie wierzysz.
    Gorzowski klub już drugi rok z rzędu wychodzi na plus

    http://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/5...nie-zalega-bsi

  47. Powrót do góry    #1258
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,886
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Gorzowski klub już drugi rok z rzędu wychodzi na plus

    http://m.sportowefakty.wp.pl/zuzel/5...nie-zalega-bsi
    Ale o czym Ty prawisz ? To, że Stal spłaca kredyt w terminie to tego nikt nie neguje. Z 3.5 mln kredytu spłaciła ratę ok 700 tys. Ale to jeszcze nie stanowi, że ma dodatni kapitał. A o tym przecież prawimy. Przecież do spłacenia została kwota blisko 3 mln. która obciąża kapitał. Czyż nie ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #1259
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,042
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale o czym Ty prawisz ? To, że Stal spłaca kredyt w terminie to tego nikt nie neguje. Z 3.5 mln kredytu spłaciła ratę ok 700 tys. Ale to jeszcze nie stanowi, że ma dodatni kapitał. A o tym przecież prawimy. Przecież do spłacenia została kwota blisko 3 mln. która obciąża kapitał. Czyż nie ?
    Prawie o tym że w 2014 i w 2015 roku klub wydał mniej pieniedzy niz zarobił w rocznym budzecie.W związku z czym troche grosza zaoszczedzil.Witkowski chyba sugeruje sie tym kredytem i 4 ratami po 700 tys.To fakt sytuacja jest najgorsza bo na papierze 2,8 mln do splacenia ale biorac pod uwage ze nie trzeba spłacac tego do konca miesiaca jak Falubaz ponad 2 mln i ze klub wypracowuje rocznie zysk (nawet w 2015 z rata) to sytuacja Stali Gorzów jest stabilna żeby nie powiedzieć dobra.

  49. Powrót do góry    #1260
    Użytkownik
    Dołączył
    04-05-2002
    Postów
    274
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 28 w 24 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ale o czym Ty prawisz ? To, że Stal spłaca kredyt w terminie to tego nikt nie neguje. Z 3.5 mln kredytu spłaciła ratę ok 700 tys. Ale to jeszcze nie stanowi, że ma dodatni kapitał. A o tym przecież prawimy. Przecież do spłacenia została kwota blisko 3 mln. która obciąża kapitał. Czyż nie ?
    Otóż nie! Ale nie chce mi się tego tłumaczyć. Alarykowi może się będzie chciało bo widzę,że on akurat zna się na księgowości i spółkach.
    Sullivan

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •