Strona 144 z 231 PierwszyPierwszy ... 4494134142143144145146154194 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6,436 do 6,480 z 10386

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #6436
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,518
    Kliknij i podziękuj
    2,646
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Teraz zuzel na drugim planie. Pilka na pierwszym. Nawet zeby sie zjednoczyc z naszymi ustawilem sobie okolicznosciowy awatar. Ale dla kibicow zuzla...nie ma sie co martwic. To tylko 3 mecze i znow wrocimy do dyskusji o zuzlu

  2. Powrót do góry    #6437
    Zaawansowany Awatar Nigel
    Dołączył
    11-12-2007
    Postów
    2,724
    Kliknij i podziękuj
    2,019
    Podziękowania: 783 w 480 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Przecież tam tylko pisze to, że podpisali dodatkowo jakąś umowę o finansowaniu uposażeniu trenera i obsługi toru. A Wawrwów dalej będzie przekazywał adeptów do Stali. Więc nie wiem co ty tam widzisz takiego co zaprzeczałoby informacji ze speedwaywawrów.pl ?
    Współpraca ze Stalą największym sukcesem sezonu - rozmowa z Mirosławem Parysem, prezesem GUKS Speedway Wawrów

    - Na początku sezonu podpisaliśmy umowę o współpracy ze Stalą Gorzów. Nie ukrywam, że traktujemy to jako nasz największy sukces w sezonie. My zadeklarowaliśmy nieodpłatne przekazywanie zawodników do dalszego szkolenia na dużym torze, w zamian klub opłacał nam uposażenie trenera i obsługi toru, jak również pokrył koszty zabezpieczenia medycznego i ubezpieczenia. W naszej ocenie obie strony wywiązały się z umowy i mam nadzieję na dalszą współpracę i integrację naszych maluchów z dużym żużlem.

    Pozostawię ten cytat bez komentarza. To też warto przeczytać:
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/451...ziej-gorzowska
    Każda prawda przechodzi przez trzy etapy: najpierw jest wyśmiewana, potem zaprzeczana, a na końcu uważana za oczywistą. A.Schopenhauer
    Ceterum censeo Lex et Iustitia esse delendarum
    Конфедерация! Иди на хуй!

  3. Powrót do góry    #6438
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    ty wybierasz dudka, który się szprycował, żeby oszukać, jak wybieram chłopaków z orłem na piersiach.
    tak chcesz rozmawiać?
    Bez komentarza
    Życzę fajnych meczów , tytułu dla Polski i odp....enia się od Falubazu

  4. Powrót do góry    #6439
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez Nigel Zobacz posta
    Współpraca ze Stalą największym sukcesem sezonu - rozmowa z Mirosławem Parysem, prezesem GUKS Speedway Wawrów

    - Na początku sezonu podpisaliśmy umowę o współpracy ze Stalą Gorzów. Nie ukrywam, że traktujemy to jako nasz największy sukces w sezonie. My zadeklarowaliśmy nieodpłatne przekazywanie zawodników do dalszego szkoleniahttp://cdncache-a.akamaihd.net/items...rrow-10x10.png na dużym torze, w zamian klub opłacał nam uposażenie trenera i obsługi toru, jak również pokrył koszty zabezpieczenia medycznego i ubezpieczenia. W naszej ocenie obie strony wywiązały się z umowy i mam nadzieję na dalszą współpracę i integrację naszych maluchów z dużym żużlem.

    Pozostawię ten cytat bez komentarza. To też warto przeczytać:
    http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/451...ziej-gorzowska
    Ale do czego zmierzasz, bo już teraz nie rozumiem Ciebie ? Chcesz mi udowodnić, ze dopiero od 2008 roku Wawrów wam dostarczał zawodników ? Ja to rozumiem inaczej, że od 2008 roku, znowelizowali tą umowę na skutek czego Wawrów dostawal kasę ze Stali na obsługe meczów i angaż trenera. Jeśli by tak nie było to jakim cudem Cegła byłby w Stali ? Ponadto na www.speedwaywawrow.pl masz w historii jasno napisane, że :

    Od 15 lat zawodnicy Klubu "Speedway Wawrów", zgodnie z zawartą między klubami umową, zasilają szeregi Klubu Stal Gorzów.
    Czyli co ? Kłamią ? Nie sądzę, po prostu przed 2008 rokiem Wawrów tyrał za free a Stal zbierała śmietankę. W 2008 roku uregulowali tą kwestię odpowiednią umową. Tak ja to widze.

    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Bez komentarza
    Życzę fajnych meczów , tytułu dla Polski i odp....enia się od Falubazu
    Coś mi się zdaje, ze póki duch Dowhana bezie buszował przy W69 to marne są szanse na to
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #6440
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2012
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 306 w 169 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Jestem kibicem Falubazu , speedwaya i .... mnie obchodzi to co jest niszowe a co globalne .Ty wybierasz pajacowanie Krychowiaka na treningu , gdzie upada tylko po to aby media pokazały to jako wydarzenie dnia , ja wybieram Protasa który łamie obojczyk by chwile pózniej zapi...ać dla Falubazu
    To że Ty, ja czy Mariusz wybierzemy żużel to jedno, ale drugie to to że 90% pikników wybierze finał ME. A w związku z tym będą puchy na trybunach i debet w budżecie. Nasz feler jest taki że teraz się podenerwujesz a potem i tak tego 3 wybierzesz się na mecz razem z tymi których 10 by nie było.

  6. Powrót do góry    #6441
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta


    Coś mi się zdaje, ze póki duch Dowhana bezie buszował przy W69 to marne są szanse na to
    Jak moze byc duch skoro facet dalej siedzi w klubie czy oficjalnie, nie oficjalnie to nie ma znaczena. Nadal ma wiele do powiedzenia. Wiec duch zywy? Gosc nie dawno wywiadu dla NC+ udzielal live z W69 wiec nie zly z nigo duch.

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Torretoo za jego przydatny post!

    krystyn (11-06-2016)

  8. Powrót do góry    #6442
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez scooby zg Zobacz posta
    To że Ty, ja czy Mariusz wybierzemy żużel to jedno, ale drugie to to że 90% pikników wybierze finał ME. A w związku z tym będą puchy na trybunach i debet w budżecie. Nasz feler jest taki że teraz się podenerwujesz a potem i tak tego 3 wybierzesz się na mecz razem z tymi których 10 by nie było.
    Ale tu nie tylko o ta kolejke idzie. Przecież oni spier..dolili kilka imprez za jednym, razem. 1 lipca IMP, 2 lipca Dudek jedzie w Lonigo a 3 lipca ma być w Tarnowie ? Czyli co, na IMP w Lesznie nie będzie Zmarzlika i Dudka ponieważ 1 lipca mają obowiązkowy trening w Lonigo. A po kwalifikacjach do SGP wieczorem 2 lipca szybko musza naginac na swoje mecze ligowe. Nieporozumienie totalne przecież. A co jak kwalifikacje w Lonigo przełożą na niedzielę bo będzie padać ? Wtedy z automatu 2 mecze wypadną.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #6443
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2012
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 306 w 169 postach
    Znając geniuszy w marynarkach to pewnie nie zauważyli że jakieś zawody w Lonigo są 2 lipca, a tego że dodatkowo trening jest dzień wcześniej to już bankowo nie wyłapali. Jak się zorientują to wtedy finał IMP jeszcze przeniosą. A przejazd Lonigo-Tarnów to nic nowego, po GP we Włoszech nie raz i nie dwa była liga i zawodnicy dawali radę.

  10. Powrót do góry    #6444
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez scooby zg Zobacz posta
    To że Ty, ja czy Mariusz wybierzemy żużel to jedno, ale drugie to to że 90% pikników wybierze finał ME. A w związku z tym będą puchy na trybunach i debet w budżecie. Nasz feler jest taki że teraz się podenerwujesz a potem i tak tego 3 wybierzesz się na mecz razem z tymi których 10 by nie było.
    Cofnij się dwa lata do tyłu i się dowiesz że w jednym dniu był żużel i finał w Brazylii .Jeśli na 10 zaplanowano finał , który i tak będzie wieczorem to co przeszkadza aby speedway odbył się o 16 - 17 ?. Masz rację że 3 i tak będę w Tarnowie ale problem jest w tym że człowiek miał zaplanowany 3 dniowy wypad po Małopolsce a tak trzeba coś kręcić na nowo

  11. Powrót do góry    #6445
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2012
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 306 w 169 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Cofnij się dwa lata do tyłu i się dowiesz że w jednym dniu był żużel i finał w Brazylii .Jeśli na 10 zaplanowano finał , który i tak będzie wieczorem to co przeszkadza aby speedway odbył się o 16 - 17 ?.
    I frekwencja na stadionach nie była rewelacyjna. A co szkodzi żeby żużel był o 16-17. Odpowiedź jest prosta TV. Chcąc pokazać dwa mecze pierwszy musiałby się odbyć o 14, a w TV będą kręcić nosem bo widz nie przyzwyczajony do ekstraligi o tej porze, oglądalność do d..y bo środek dnia latem, nie mówiąc już o tym że i ludzie na stadionach niezadowoleni bo pewnie będzie plus 30 a tu trzeba siedzieć na stadionie. Oba wyjścia miały wady, wybrano moim zdaniem mniejsze zło.

  12. Powrót do góry    #6446
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Masz rację że 3 i tak będę w Tarnowie ale problem jest w tym że człowiek miał zaplanowany 3 dniowy wypad po Małopolsce a tak trzeba coś kręcić na nowo

    napisz e-maila do uefa, ze masz już wykupione wczasy w tarnowie. może przełożą finał?

  13. Powrót do góry    #6447
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Stety niestety, ale żużel nie jest najważniejszym sportem na świecie. Przy układaniu terminarza trzeba brać pod uwagę różne okoliczności. EURO/MŚ, zwłaszcza finały/mecze Polaków są takimi okolicznościami. Oczywiście możemy udawać że tak nie jest i cieszyć się że 10 lipca w ogóle ktoś by przyszedł na stadion, ale czy o to chodzi? No ale to trzeba myśleć przed, a nie po fakcie, bo takie zmienianie terminarza po paru dniach bo nagle ktoś odkrył że jest finał piłkarskich mistrzostw Europy jest robieniem z kibiców idiotów.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  14. Powrót do góry    #6448
    Stały bywalec Awatar KLAUS_RAUS
    Dołączył
    04-04-2009
    Postów
    1,287
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 321 w 157 postach
    Niestety w ostatnich czasach można odnieść wrażenie, że panowie od ligi dość swobodnie bawią się przestawianiem terminarza i chyba ich to excytuje

  15. Powrót do góry    #6449
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Odnośnie szkolenia to już gdzieś to pisałem - kilkanaście lat temu zazdrościłem Falubazowi szkolenia. Przyjeżdżaliście do Gorzowa i laliście naszych juniorów. Mieliście wielu juniorów równocześnie, którzy robili z naszymi co chcieli. Zwykle jeden nasz zawodnik, typowy lider był w stanie walczyć i wygrywać z Waszymi zawodnikami. Reszta bardziej walczyła z torem niż z rywalami. Zastanawiałem się co jest nie tak, że Falubaz ma zawodników młodzieżowych na niezłym lub dobrym poziomie, a Gorzów nie?

    Efekty szkolenia nie przychodzą od razu. Czasami potrzeba kilku, kilkunastu lat, aby dostrzec owoce szkolenia. Dzięki dobrej pracy z młodzieżą Falubaz miał przez wiele lat pewną ciągłość - był Protasiewicz, Walasek, Kurmański, Zengota, Dudek, a pomiędzy nimi mniejsze talenty i mniejsze sukcesy. Jednak przez te ostatnie kilkanaście lat Falubaz był wzorem pracy z młodzieżą, która nawet jeśli nie przebijała się potem w dorosłym żużlu, to w wieku młodzieżowym rządziła na polskich torach. Obecna sytuacja w Falubazie to pokłosie decyzji podjętych w Waszym klubie przed kilku laty. Dziwię się temu, bo wychowankowie w składzie, to esencja żużla ligowego. Falubaz chyba w ostatnich latach zbyt mocno skupił się na wyniku, a zbyt mało na wychowankach. Mieliście kilka lat sukcesów i medali w lidze, ale teraz płacicie cenę za to, że nie inwestowano w młodzież. Pieniądze, które szły na Karolaka i innych VIPów trzeba było inwestować w młodzież.

    Ile frajdy sprawia, kiedy młokos po licencji robi bardziej doświadczonych rywali na ich torze. Może z piątki młodych gorzowian w przyszłości tylko jeden, maksymalnie dwóch okaże się solidnymi ligowcami. Oczywiście to nic pewnego, ale przynajmniej mamy nadzieję.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 11-06-2016 o 00:58

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi yarek3 za jego przydatny post!

    Słowianka (11-06-2016)

  17. Powrót do góry    #6450
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Jestem kibicem Falubazu , speedwaya i .... mnie obchodzi to co jest niszowe a co globalne .Ty wybierasz pajacowanie Krychowiaka na treningu , gdzie upada tylko po to aby media pokazały to jako wydarzenie dnia , ja wybieram Protasa który łamie obojczyk by chwile pózniej zapi...ać dla Falubazu
    Ale po co kazać kibicom wybierać skoro można umożliwić obejrzenie i tego i tego? Mecze o godzinie 17 byłby ok, ale Kolarz ma rację, że ustalanie meczów pokrywających się z finałem Ojro to błąd SE i od samego początku głupota.
    Ostatnio geniusze od kosza ustalili mecz Zastalu w tym czasie kiedy był finał Ligi Mistrzów. Na szczęście Zastal lał od początku Rosę i można było spokojnie skupić się na piłce.
    Co do samego EM to to dla mnie to święto sportu, a wielu piłkarzy jest mentalnie tak nastawionych jak Protas, który wyjeżdża półtora tygodnia po kontuzji, aby walczyć dla swojego miasta.
    Zgodzę się, że polskie media często przedstawiają piłkę na zasadzie "jaki żel dzisiaj nałożył na włosy Krychowiak" nakręcając przy tym próżność zawodników. Pewnie niektórzy nasi kopacze analizują ile lajków dostaną więcej na fejsie z okazji EM Śmieszą też tymczasowi fani polskiej repry, którzy na codzień nie wiedzą co to jest Liga Mistrzów
    Wystarczy jednak, że obejrzę wczorajszą grę Rumunii i już jestem z powrotem na sportowym święcie. Zaraz ogarniam swoje prywatne sprawy, a później będę oglądał jak kopacze Albanii, Szwajcarii, Walii, Słowacji będą zapi...ć na 200%, aby pisać sportową historię swojego kraju.
    Głęboko współczuję wszystkim, którzy tego nie "czują" Znam wielu fanów speedwaya, którzy w okresie piłkarskich MŚ i ME są w innym świecie.

    P.S. Sorry za OT

  18. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    guard6 (14-06-2016), spitt22 (11-06-2016)

  19. Powrót do góry    #6451
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez yarek3 Zobacz posta
    Odnośnie szkolenia to już gdzieś to pisałem - kilkanaście lat temu zazdrościłem Falubazowi szkolenia. Przyjeżdżaliście do Gorzowa i laliście naszych juniorów. Mieliście wielu juniorów równocześnie, którzy robili z naszymi co chcieli. Zwykle jeden nasz zawodnik, typowy lider był w stanie walczyć i wygrywać z Waszymi zawodnikami. Reszta bardziej walczyła z torem niż z rywalami. Zastanawiałem się co jest nie tak, że Falubaz ma zawodników młodzieżowych na niezłym lub dobrym poziomie, a Gorzów nie?

    Efekty szkolenia nie przychodzą od razu. Czasami potrzeba kilku, kilkunastu lat, aby dostrzec owoce szkolenia. Dzięki dobrej pracy z młodzieżą Falubaz miał przez wiele lat pewną ciągłość - był Protasiewicz, Walasek, Kurmański, Zengota, Dudek, a pomiędzy nimi mniejsze talenty i mniejsze sukcesy. Jednak przez te ostatnie kilkanaście lat Falubaz był wzorem pracy z młodzieżą, która nawet jeśli nie przebijała się potem w dorosłym żużlu, to w wieku młodzieżowym rządziła na polskich torach. Obecna sytuacja w Falubazie to pokłosie decyzji podjętych w Waszym klubie przed kilku laty. Dziwię się temu, bo wychowankowie w składzie, to esencja żużla ligowego. Falubaz chyba w ostatnich latach zbyt mocno skupił się na wyniku, a zbyt mało na wychowankach. Mieliście kilka lat sukcesów i medali w lidze, ale teraz płacicie cenę za to, że nie inwestowano w młodzież. Pieniądze, które szły na Karolaka i innych VIPów trzeba było inwestować w młodzież.

    Ile frajdy sprawia, kiedy młokos po licencji robi bardziej doświadczonych rywali na ich torze. Może z piątki młodych gorzowian w przyszłości tylko jeden, maksymalnie dwóch okaże się solidnymi ligowcami. Oczywiście to nic pewnego, ale przynajmniej mamy nadzieję.
    Nic podobnego, nie zgodze się z ta tezą. Może i tak by było jeśli by szkolenie w innych klubach szło pełna para a w Falubazie byłby przestój. To by wtedy mogło znaczyć, ze brak inwestycji nastąpił. Ale przestój mamy wszędzie. Mówisz brak inwestycji, to popatrz sobie jaką kasę w ostatnich latach włożył Toruń w szkolenie młodzieży ? Tam chyba z 20 uzyskało licencję. I co to dało ? A potem okazało się, ze obok szkółki wyskoczył Przedpesłki. Najlepszy przyklad masz na swoim podwórku, w okresie 15 - 18 lat Wawrów dał wam materiał na ponad 40 adeptów. Wszyscy zdali licencje. Ilu z nich się ostało w żużlu ? Z tej czwórki adeptów co to dzisiaj macie, nie wiem czy za chwile nie zostanie jeden, może dwóch. Ale jeśli któryś z nich nie błyśnie w wieku juniora to spakuje manatki zaraz po.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  20. Powrót do góry    #6452
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Mariusz - nie wiem czemu bierzesz cała historię Wawrowa i ostatnie 15 lat Falubazu. Dyskusja mówiła o tym, że teraz juniorzy Stali leją juniorów Falubazu, więc teraz szkolenie w Gorzowie jest lepsze niż w ZG. Przecież wiadomo, że w okresie gdy w Gorzowie była bryndza i się pałętali po pierwszej lidze to wtedy szkolenia nie było... Tak trudno przyznać, że na teraz szkolenie w Gorzowie jest lepsze niż w ZG? Pewnie znowu zaczniesz coś gadać o podniecaniu się chwilą. Bo kuźwa jak podniecasz się wygraną ZG we Wrocławiu (Poznaniu) to to podniecanie się chwilą pewnie nie jest... Tak, w tej chwili juniorzy Stali leją Falubazów.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    spitt22 (11-06-2016)

  22. Powrót do góry    #6453
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Mariusz - nie wiem czemu bierzesz cała historię Wawrowa i ostatnie 15 lat Falubazu. Dyskusja mówiła o tym, że teraz juniorzy Stali leją juniorów Falubazu, więc teraz szkolenie w Gorzowie jest lepsze niż w ZG. Przecież wiadomo, że w okresie gdy w Gorzowie była bryndza i się pałętali po pierwszej lidze to wtedy szkolenia nie było... Tak trudno przyznać, że na teraz szkolenie w Gorzowie jest lepsze niż w ZG? Pewnie znowu zaczniesz coś gadać o podniecaniu się chwilą. Bo kuźwa jak podniecasz się wygraną ZG we Wrocławiu (Poznaniu) to to podniecanie się chwilą pewnie nie jest... Tak, w tej chwili juniorzy Stali leją Falubazów.
    No to jeszcze powiedz mi, co to jest za okres "na teraz" ? Czyli jak to rozumieć ? Ten sezon, Ten rok ? Ten tydzień ? Tamten dzień ? Dwa lata ? Pięć lat ?

    Biorę Historie Wawrowa pod uwagę ponieważ koledzy z Gorzowa wytłumaczyli mi, ze to ich kuźnia talentów, ze mają z Wawrowem podpisaną umowę od 15 lat na dostarczanie adeptów. Tym samym porównujemy dwa modele szkolenia (jakie by ono nie było) ten gorzowski model oparty na Wawrowie i ten zielonogórski oparty na klasycznej klubowej szkółce. Aby nie mieszać to uznaliśmy, ze to co wypuści Wawrów i Stal Gorzów to jedno i to samo. Czyli, ze to ich myśl szkoleniowa. Krótko mówiąc, każdy kto zdał licencję w barwach Stali jest wychowankiem Stali i to samo w ZG. I tu oceniliśmy pewien okres. Czyli 15 lat, ponieważ tyle czasu Wawrów dostarcza adeptów Stali Gorzów.

    I dlaczego twierdzisz, ze I ligowa Stal nie szkoliła zawodników? Przecież Wawrów im dostarczył Hliba, Głuchego, Szewczykowskiego, Rajkowskiego, Cyrana itd. Przecież ich szkolili.

    Tak, podniecam się wygraną chwilowo wygraną ZG ze Spartą, ale to nie powoduje, ze zaraz po wygranym meczu ogłaszam, że Falubaz to DMP.

    I na koniec, jak chcesz oceniać szkolenie w klubach ? Chyba normalnym jest, ze musisz wziąć pod uwagę jakiś okres czasu i przeanalizować co się urodziło w danych szkółkach. I jakie korzyści ma z tego tytułu dany klub aktualnie. Więc za jaki okres chciałbyś oceniać obie szkółki ? Tylko nie mów, że za ten sezon

    Tak, w tej chwili juniorzy Stali leją Falubazów.
    Ale tu pełna zgoda. Nikt temu przecież nie zaprzecza. Tyle, że ten fakt nie powoduje jeszcze, ze szkółka Stali jest dużo wyżej niż szkółka Falubazu. W mojej opinii obie szkółki (w zasadzie wszystkie krajowe szkółki) oferują bardzo niski poziom szkolenia. Jednym słowem, bryndza jest wszędzie.

    Ale co najważniejsze. Nie ma żadnych dowodów na to, ze model gorzowski, oparty na Wawrowie i minizużlu, sprawdza się lepiej niż model ZG oparty na klubowej szkółce. Powiedzial bym po owocach ich poznacie. A to nam mówi, ze jest jeden grzyb. To taki mały prztyczek dla zwolenników szkolenia adeptów żużla przez minitory.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 11-06-2016 o 11:52
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  23. Powrót do góry    #6454
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nic podobnego, nie zgodze się z ta tezą. Może i tak by było jeśli by szkolenie w innych klubach szło pełna para a w Falubazie byłby przestój. To by wtedy mogło znaczyć, ze brak inwestycji nastąpił. Ale przestój mamy wszędzie. Mówisz brak inwestycji, to popatrz sobie jaką kasę w ostatnich latach włożył Toruń w szkolenie młodzieży ? Tam chyba z 20 uzyskało licencję. I co to dało ? .
    Zgadzać się z tezą nie musisz bo fakty mówią same za siebie.Dowhan olał szkolenie koncentrując się tylko na wyniku 1 zespołu.Jeszcze kilka lat temu mówiło się nawet w ZG o kasie rzędu 600 tysiecy na szkolenie m.in z gadżetów Dowhan to zabrał i ktoś tutaj z Zg pisał jakiś czas temu że niektórzy szkółkowicze nie maja na czym jeżdzić,pozniej wszedł jakiś podział rokujący nie rokujący.Fakty mówią za siebie Adamczewski,Pieszczek,Niedzwiedz,Burzynski czy pomysł z Loktajewem to pomysły aby łatać dziury w szkoleniu.Niestety tylko dorażne.

  24. Powrót do góry    #6455
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nic podobnego, nie zgodze się z ta tezą. Może i tak by było jeśli by szkolenie w innych klubach szło pełna para a w Falubazie byłby przestój. To by wtedy mogło znaczyć, ze brak inwestycji nastąpił. Ale przestój mamy wszędzie. Mówisz brak inwestycji, to popatrz sobie jaką kasę w ostatnich latach włożył Toruń w szkolenie młodzieży ? Tam chyba z 20 uzyskało licencję. I co to dało ? A potem okazało się, ze obok szkółki wyskoczył Przedpesłki. Najlepszy przyklad masz na swoim podwórku, w okresie 15 - 18 lat Wawrów dał wam materiał na ponad 40 adeptów. Wszyscy zdali licencje. Ilu z nich się ostało w żużlu ? Z tej czwórki adeptów co to dzisiaj macie, nie wiem czy za chwile nie zostanie jeden, może dwóch. Ale jeśli któryś z nich nie błyśnie w wieku juniora to spakuje manatki zaraz po.
    To, że z 40 czy 20 adeptów nie został żaden, albo tylko jeden jest po części związane z tym, że w polskim żużlu trzyma się niestety za długo chłopaków totalnie bez talentu. Często to wina trenerów, którzy wolą postawić na objeżdżonego chłopaka bez specjalnego talentu, niż utalentowanego młokosa. Przecież widząc pierwszy raz Przedpełskiego na torze, kiedy bodajże w swoim pierwszy biegu ligowym minął na dystansie Kołodzieja można było stwierdzić, że to talent. Nie wiem, czemu nie wiedziano tego w Toruniu przez tyle czasu, bo przecież Przedpełski dość późno debiutował (częściowo przez to, że późno zajął się żużlem).

    Nie wiem także co powodowało, że trener Stali Gorzów namiętnie stawiał na Simona Gustafssona, zamiast dać szanse Pawłowi Zmarzlikowi, który talentem ewidentnie był i potrafił fajnie walczyć na dystansie. Może to nie był talent na miarę brata, ale skoro u siebie na torze umiał wygrywać z najlepszymi bodajże w pierwszym sezonie startów, to już o czymś świadczy. Tylko, że Paweł dostał szanse w lidze w wieku 19 lat, a Bartek w wieku lat 16. Kto wie, czy dzisiaj nie mielibyśmy braterskiego duetu, gdyby nie uporczywe wstawianie totalnie zawodzącego Simona.

    Trenerzy niestety boją się o swoje stołki, dlatego wolą postawić na objeżdżonego, doświadczonego startowca z dobrym sprzętem bez wielkiego talentu, aniżeli postawić na nieopierzonego, utalentowanego młokosa. Przecież nie trzeba być trenerem, żeby wychwycić talent. Widząc pierwszy raz młodego Kołodzieja od razu byłem pewien, że to talent.

    Unia Leszno też stawiała na Sławka Musielaka, mimo, że prawie od początku dużo lepiej rokował młodszy brat Tobiasz, był jednak mniej doświadczony i objeżdżony.

    Jeśli do kariery młodzieżowca dokładają się rodzice, tak jak w Wawrowie, to klub nie może tutaj robić przeszkód, ale w przypadku gdy to klub płaci, powinna być szybka selekcja już na starcie, bowiem naprawdę bardzo szybko widać, czy ktoś rokuje, czy nie.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 11-06-2016 o 11:53

  25. Powrót do góry    #6456
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Zgadzać się z tezą nie musisz bo fakty mówią same za siebie.Dowhan olał szkolenie koncentrując się tylko na wyniku 1 zespołu.Jeszcze kilka lat temu mówiło się nawet w ZG o kasie rzędu 600 tysiecy na szkolenie m.in z gadżetów Dowhan to zabrał i ktoś tutaj z Zg pisał jakiś czas temu że niektórzy szkółkowicze nie maja na czym jeżdzić,pozniej wszedł jakiś podział rokujący nie rokujący.Fakty mówią za siebie Adamczewski,Pieszczek,Niedzwiedz,Burzynski czy pomysł z Loktajewem to pomysły aby łatać dziury w szkoleniu.Niestety tylko dorażne.
    To teraz sprawdź sobie ilu adeptów zdało licencję za Dowhana. I skończ pierd...olić frazesy.

    Powiadasz latanie dziur w szkoleniu ? Bzdura kompletna, tak bys mógł pisać jeśliby nie było żadnych adeptow. Adepci ciągle jacyś byli. Inna kwestia, ze poziom sportowy prezentowali niski. I stad nazwiska o jakich wspominasz. Ale to są dwie różne kwestie które trzeba umieć rozróżnić.

    Gdzie leży problem tak naprawdę. Anow tym, ze w swoim czasie stowarzyszenie ZKŻ co roku wywalała od 200 do nawet 600 tys, na szkolenie adeptów. I w zasadzie kompletnie nie przynosiło to efektów. No w zasadzie wyszkolili Zengotę i w pewnym okresie czasu musieli z chłopaka zrezygnować.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 11-06-2016 o 12:02
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #6457
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    w swoim czasie stowarzyszenie ZKŻ co roku wywalała od 200 do nawet 600 tys, na szkolenie adeptów.

    buahahahaaha

  27. Powrót do góry    #6458
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No to jeszcze powiedz mi, co to jest za okres "na teraz" ? Czyli jak to rozumieć ? Ten sezon, Ten rok ? Ten tydzień ? Tamten dzień ? Dwa lata ? Pięć lat ?
    Teraz to teraz W tej chwili juniorzy z Gorzowa są lepsi niż z ZG.

    Biorę Historie Wawrowa pod uwagę ponieważ koledzy z Gorzowa wytłumaczyli mi, ze to ich kuźnia talentów, ze mają z Wawrowem podpisaną umowę od 15 lat na dostarczanie adeptów. Tym samym porównujemy dwa modele szkolenia (jakie by ono nie było) ten gorzowski model oparty na Wawrowie i ten zielonogórski oparty na klasycznej klubowej szkółce. Aby nie mieszać to uznaliśmy, ze to co wypuści Wawrów i Stal Gorzów to jedno i to samo. Czyli, ze to ich myśl szkoleniowa. Krótko mówiąc, każdy kto zdał licencję w barwach Stali jest wychowankiem Stali i to samo w ZG. I tu oceniliśmy pewien okres. Czyli 15 lat, ponieważ tyle czasu Wawrów dostarcza adeptów Stali Gorzów.

    I dlaczego twierdzisz, ze I ligowa Stal nie szkoliła zawodników? Przecież Wawrów im dostarczył Hliba, Głuchego, Szewczykowskiego, Rajkowskiego, Cyrana itd. Przecież ich szkolili.
    Tu właśnie pisaliśmy wiele razy. Juniorów wypuścili dobrych. Hlib, Głuchy, Szewczykowski, Rajkowski, Kowalczyk regularnie punktowali w różnych ligach. I za to jest odpowiedzialna szkółka. To że w wieku 20,21 i 22 nie pokierowali odpowiednio swoją karierą to już ani Wawrowa, ani Stali wina. Wawrów i Stal ligowego rzemiosła nauczyli ich dobrze. Nie będą nad nimi jednak stali z batem nad głową.

    Tak, podniecam się wygraną chwilowo wygraną ZG ze Spartą, ale to nie powoduje, ze zaraz po wygranym meczu ogłaszam, że Falubaz to DMP.
    Nie, ale ogłaszasz że w danym momencie Falubaz jest lepszy

    I na koniec, jak chcesz oceniać szkolenie w klubach ? Chyba normalnym jest, ze musisz wziąć pod uwagę jakiś okres czasu i przeanalizować co się urodziło w danych szkółkach. I jakie korzyści ma z tego tytułu dany klub aktualnie. Więc za jaki okres chciałbyś oceniać obie szkółki ? Tylko nie mów, że za ten sezon
    Tak jak przez szkółki przewija się sporo zawodnikach, tak samo przewija się sporo trenerów, prezesów i mechaników. Okres 15-tu lat może zahaczyć o wiele władz i podejść. My oceniamy konkretną szkółkę, pod konkretnymi władzami. Jeśli goście, ktorzy 2 miesiące temu zdali egzamin na licencję zdobywają w zawodach młodzieżowych dwucyfrówki, to chyba można zaryzykować twierdzenie, że szkółka która ich wypuściła zrobiła dobrą robotę. Zwłaszcza w porównaniu do innej. Jak porównywać? Nie wszystko jest mierzalne. Wystarczy zdrowa logika i sprawiedliwy osąd. Możesz porównać medalami, średnimi w lidze, tytułami seniorskimi. Ale czasem wystarczy zdrowy osąd, żeby widzieć że juniorzy z ZG kaleczą a z Gorzowa - wymiatają.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  28. Powrót do góry    #6459
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Szkółka Falubazu od lat prężnie działa, tylko tych diamentów do oszlifowania brak. Same beztalencia i papudroki się trafiają.
    Trzeba czekać na lepszy sort.

    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  29. Powrót do góry    #6460
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    No i całe wasze produkowanie poszło na marne, ponieważ Mariusz znowu miał rację. Potoniec wygrywa swoj bieg w Rawiczu pokonujac między innymi Łęgowika, to o jakiej wy nie umiejętności przejazdu 4 okrażęn przez wychowanków/a Falubazu mówicie, skoro potrafil to uczynic i nawet bieg wygrac !?

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Torretoo za jego przydatny post!

    Dominik (11-06-2016)

  31. Powrót do góry    #6461
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2012
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    723
    Podziękowania: 105 w 65 postach
    Ja się zastanawiam, co podkusiło Rawiczan do wystawienia drugiego naszego wychowanka pod nr 10

  32. Powrót do góry    #6462
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez PrzemoZG Zobacz posta
    Ja się zastanawiam, co podkusiło Rawiczan do wystawienia drugiego naszego wychowanka pod nr 10
    Zobaczyli że Szczotka, Czerniawski i Studziński zrobili ostatnio dwucyfrówki, a potem poczytali Mariusza, że szkółka zielonogórska i gorzowska są na tym samym poziomie, więc wzięli Potońca i Kibałę
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  33. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Dominik (11-06-2016), Nigel (12-06-2016), PrzemoZG (11-06-2016), krystyn (11-06-2016), młody_piernik (11-06-2016)

  34. Powrót do góry    #6463
    Stały bywalec
    Dołączył
    02-05-2012
    Postów
    829
    Kliknij i podziękuj
    723
    Podziękowania: 105 w 65 postach
    Ambitny chłopak z tego Kibały, licencje ma od kilku lat, w młodzieżówkach praktycznie nie startuje, częściej go było widać na zawodach w Czechach niż u nas...

  35. Powrót do góry    #6464
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Teraz to teraz W tej chwili juniorzy z Gorzowa są lepsi niż z ZG.


    Tu właśnie pisaliśmy wiele razy. Juniorów wypuścili dobrych. Hlib, Głuchy, Szewczykowski, Rajkowski, Kowalczyk regularnie punktowali w różnych ligach. I za to jest odpowiedzialna szkółka. To że w wieku 20,21 i 22 nie pokierowali odpowiednio swoją karierą to już ani Wawrowa, ani Stali wina. Wawrów i Stal ligowego rzemiosła nauczyli ich dobrze. Nie będą nad nimi jednak stali z batem nad głową.


    Nie, ale ogłaszasz że w danym momencie Falubaz jest lepszy


    Tak jak przez szkółki przewija się sporo zawodnikach, tak samo przewija się sporo trenerów, prezesów i mechaników. Okres 15-tu lat może zahaczyć o wiele władz i podejść. My oceniamy konkretną szkółkę, pod konkretnymi władzami. Jeśli goście, ktorzy 2 miesiące temu zdali egzamin na licencję zdobywają w zawodach młodzieżowych dwucyfrówki, to chyba można zaryzykować twierdzenie, że szkółka która ich wypuściła zrobiła dobrą robotę. Zwłaszcza w porównaniu do innej. Jak porównywać? Nie wszystko jest mierzalne. Wystarczy zdrowa logika i sprawiedliwy osąd. Możesz porównać medalami, średnimi w lidze, tytułami seniorskimi. Ale czasem wystarczy zdrowy osąd, żeby widzieć że juniorzy z ZG kaleczą a z Gorzowa - wymiatają.
    Ja pindole ale męczybuły z was.

    Powiem inaczej. Dalczego uważam, ze całe szkolenie leży i kwiczy w PL a co za tym idzie, we wszystkich szkółkach jest dosłownie bryndza.

    Jaka jest w ogóle idea szkolenia ? No chyba po to kluby szkolą aby w przyszłości móc zasilać szeregi swoich I drużyn. Czy się może mylę ?

    I teraz, prosze o nazwiska wychowanków którzy wyszli z tych rzekomo najlepszych szkółek i dzisiaj zasilają I skład swoich drużyn. I nie musza to być jakieś "Rickardsony czy Crumpy. Może to być solidna druga linia. Okres dowolny proszę, może to być ostatnie 5 lat, 10 lat, 15 lat. I kogo mamy ? Nazwiska proszę. Mi się nie chce szukać czy liczyć tego wszystkiego. Ale jak ktoś zrobi taki ranking to będziecie mieli szkółkę która jest najlepsza w PL. A z góry można powiedzieć, ze to będzie najlepsza szkółka spośród najgorszych. Ponieważ jakichś oszałamiających wyników nie przewiduje.

    No Vicar, Nigel i Hitman, do roboty chłopaki.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #6465
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja pindole ale męczybuły z was.

    Powiem inaczej. Dalczego uważam, ze całe szkolenie leży i kwiczy w PL a co za tym idzie, we wszystkich szkółkach jest dosłownie bryndza.
    Poczytaj komentarze po MDMW w Zielonej gorze na FB Falubazu i Stali Gorzow zobaczysz gdzie jest bryndza a gdzie nie.Jak chcesz to sobie uwazaj ze szkolenie lezy w Falubazie ale Gorzowa czy Leszna w to nie mieszaj bo ja uważam że to aktualnie dwie najlepsze szkółki w Polsce.No karwa znalazł sie inteligent,trzeba Paluchowi czy Jankowskiemu powiedzieć że to co robią to jest dramat i niech sobie dają spokoj.Jak widać na tym forum nikt nie ma takiego zdania jak Ty.Specjalnie to robisz denerwując ludzi takimi herezjami????

  37. Powrót do góry    #6466
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,826
    Kliknij i podziękuj
    4,021
    Podziękowania: 1,616 w 1,050 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja pindole ale męczybuły z was.

    Powiem inaczej. Dalczego uważam, ze całe szkolenie leży i kwiczy w PL a co za tym idzie, we wszystkich szkółkach jest dosłownie bryndza.

    Jaka jest w ogóle idea szkolenia ? No chyba po to kluby szkolą aby w przyszłości móc zasilać szeregi swoich I drużyn. Czy się może mylę ?

    I teraz, prosze o nazwiska wychowanków którzy wyszli z tych rzekomo najlepszych szkółek i dzisiaj zasilają I skład swoich drużyn. I nie musza to być jakieś "Rickardsony czy Crumpy. Może to być solidna druga linia. Okres dowolny proszę, może to być ostatnie 5 lat, 10 lat, 15 lat. I kogo mamy ? Nazwiska proszę. Mi się nie chce szukać czy liczyć tego wszystkiego. Ale jak ktoś zrobi taki ranking to będziecie mieli szkółkę która jest najlepsza w PL. A z góry można powiedzieć, ze to będzie najlepsza szkółka spośród najgorszych. Ponieważ jakichś oszałamiających wyników nie przewiduje.

    No Vicar, Nigel i Hitman, do roboty chłopaki.





    Leszno 4 wychowanków w składzie , dwóch w SG, jeden u was , następny w Grudziądzu coś jeszcze ?

  38. Powrót do góry    #6467
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Mariusz, problem w tym że zmieniasz temat dyskusji. Zaczęło się od tego, że gorzowska szkółka obecnie jest lepsza od zielonogórskiej, a ty udajesz że dyskutujemy o ogólnym poziomie szkółek przez ostatnie 15 lat. Tylko po to, by nie przyznać racji.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #6468
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Gdy w latach 2008 -2013 , Falubaz zdobywał medale w DMP , w tym samym czasie gorzowski klub był gdzieś .... wie gdzie .Gorzowianie uparcie nam wpajali , co z tego że te medale jak i tak Stal ma tych tytułów milion więcej i nie ważne że ostatni jakoś na początku lat 80 .Jak się okazuje dzisiaj liczy się tu i teraz a to co było 15 lat temu , kogo to obchodzi .Żeby nie było to w tej chwili młodzież gorzowska zap....la aż miło i jakimś żartem jest porównywanie ich z młodzieżą zielonogórską

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ScotFZG za jego przydatny post!

    spitt22 (11-06-2016)

  41. Powrót do góry    #6469
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Mariusz, problem w tym że zmieniasz temat dyskusji. Zaczęło się od tego, że gorzowska szkółka obecnie jest lepsza od zielonogórskiej, a ty udajesz że dyskutujemy o ogólnym poziomie szkółek przez ostatnie 15 lat. Tylko po to, by nie przyznać racji.
    Ty tak twierdzisz. Ja twierdze, że wszystkie szkółki to jedna wielka bryndza. One, w aktualnej formie, nie mają racji bytu ponieważ nie zapewniają dopływu kadry na pozycje seniorskie I drużyn. Juniorzy jadą z urzędu i to jest mało znaczący wykładnik.

    Byczek

    Leszno 4 wychowanków w składzie , dwóch w SG, jeden u was , następny w Grudziądzu coś jeszcze ?
    Nie posraj się. Piszę o zasilaniu składu I drużyn na pozycjach seniorskich. W tym sęk, że juniorzy jadą z urzędu ponieważ jest wymóg regulaminowy. I przestań kozaczyć, ustalenia były takie, że musi być zdana licencja w barwach danego klubu. Wtedy jest wychowanek. I widzę, ze sobie odp. okres czasu każdy dobiera jak chce. A wtedy to psu na budę. Ustalcie najpierw za jaki okres to oceniamy. Bo zaraz jak wyjadę z Walasem czy Protasem to zaraz będzie zgrzyt zębów. Jkai okres wam trzeba, 5 lat, 10, 15 ?Proponuje nie przekraczaj magicznej bariery 2000 roku. Bo jak ruszymy z tematem głębiej to nas faktycznie Gorzów zatopi Jancarzami, Nowakami, Towalskimi, Rembasami, Plechami, Franczysyznami, Wożniakmi itd.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #6470
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Ustalcie najpierw za jaki okres to oceniamy. Bo zaraz jak wyjadę z Walasem czy Protasem to zaraz będzie zgrzyt zębów. Jkai okres wam trzeba, 5 lat, 10, 15 ?Proponuje nie przekraczaj magicznej bariery 2000 roku. Bo jak ruszymy z tematem głębiej to nas faktycznie Gorzów zatopi Jancarzami, Nowakami, Towalskimi, Rembasami, Plechami, Franczysyznami, Wożniakmi itd.
    2015-2016 w góre czyli aktualne szkółki i wyniki osiąpgane przez tych zawodników w Lidze juniorów,mdmw,mdmp,brazowym kasku,srebrnym kasku,MIMP,IMSJ i ogolnie w rozgrykach juniorskich między juniorami z poszczególnych miast.
    Ostatnio edytowane przez spitt22 ; 11-06-2016 o 19:40

  43. Powrót do góry    #6471
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Poczytaj komentarze po MDMW w Zielonej gorze na FB Falubazu i Stali Gorzow zobaczysz gdzie jest bryndza a gdzie nie.Jak chcesz to sobie uwazaj ze szkolenie lezy w Falubazie ale Gorzowa czy Leszna w to nie mieszaj bo ja uważam że to aktualnie dwie najlepsze szkółki w Polsce.No karwa znalazł sie inteligent,trzeba Paluchowi czy Jankowskiemu powiedzieć że to co robią to jest dramat i niech sobie dają spokoj.Jak widać na tym forum nikt nie ma takiego zdania jak Ty.Specjalnie to robisz denerwując ludzi takimi herezjami????
    Ja pindole

    To teraz komentarzena FB są wykładnią tego co dzieje się w szkoleniu.

    Mariusz ma rację bryndza jest wszędzie ale do tego trzeba użyć...... tego co nosi się na szyi.

    Nastąpiło to kilka lat temu i ciągnie się do dnia dzisiejszego nie licząc wyjątków.
    Bo niby kogo te super szkółki z Leszna i Gorzowa wypuściły na żużlowe tory przeciętniaków którzy z wiekiem seniora kończą karierę lub tułają się po niższych ligach.

    Owszem jest to dramat i myślę że Paluch i Jankowski o tym wiedzą
    Po drugie co ten Gorzów wymiatał wygrał jedne czy drugie zawody co o niczym nie świadczy.O talentach ich możemy porozmawiać za 4-5 lat i wtedy zobaczymy gdzie są ci wymiatacze

    Krystian wygrał przecież w Krośnie półfinał Indywidualnych Mistrzostw Polski to znaczy że jest wymiataczem
    Ostatnio edytowane przez okano1 ; 11-06-2016 o 20:14

  44. Powrót do góry    #6472
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta


    Po drugie co ten Gorzów wymiatał wygrał jedne czy drugie zawody co o niczym nie świadczy.O talentach ich możemy porozmawiać za 4-5 lat i wtedy zobaczymy gdzie są ci wymiatacze
    No własnie świadczą o tym kto aktualnie najlepiej szkoli (czytaj Leszno,Gorzów).A za 5 lat będziemy rozmawiać kto wtedy będzie miał dobre wyniki i dobre szkolenie.

  45. Powrót do góry    #6473
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    No własnie świadczą o tym kto aktualnie najlepiej szkoli (czytaj Leszno,Gorzów).A za 5 lat będziemy rozmawiać kto wtedy będzie miał dobre wyniki i dobre szkolenie.

    Ale głupawka.

    Sory to nie o Tobie

    Ale zrozumiałem że jedne zawody świadczą o szkoleniu,a za 5 lat o tych wymiataczach zapomnisz i będziesz podniecał się następnymi

  46. Powrót do góry    #6474
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Cytat Zamieszczone przez okano1 Zobacz posta
    Ale głupawka.

    Sory to nie o Tobie

    Ale zrozumiałem że jedne zawody świadczą o szkoleniu,a za 5 lat o tych wymiataczach zapomnisz i będziesz podniecał się następnymi
    Jakie jedne? W tym roku była już ich masa ale to trzeba się żużlem interesować.

  47. Powrót do góry    #6475
    Ekspert Awatar okano1
    Dołączył
    19-08-2002
    Postów
    5,830
    Kliknij i podziękuj
    274
    Podziękowania: 407 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Jakie jedne? W tym roku była już ich masa ale to trzeba się żużlem interesować.
    ile to jest masa

  48. Powrót do góry    #6476
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    2015-2016 w góre czyli aktualne szkółki i wyniki osiąpgane przez tych zawodników w Lidze juniorów,mdmw,mdmp,brazowym kasku,srebrnym kasku,MIMP,IMSJ i ogolnie w rozgrykach juniorskich między juniorami z poszczególnych miast.
    No to musimy się spotkać i kontynuować tą dyskusję za te 5 lat. Bo wtedy dopiero ci którymi dzisiaj się tak podniecasz, będą kończyli wiek juniora, wchodząc w wiek seniora. I wtedy dopiero będziesz widział ilu z nich (czy w ogóle) zasili twoją drużynę na miejscach seniorskich. I odpuść sobie te wyliczenia z medalami z różnych zawodow młodzieżowych. Raz jeszcze powtarzam, sens szkolenia jest tylko wtedy jak dany wychowanek, przechodząc etap szkolenia w klubie, zasili skład I drużyny na pozycji seniora. Nawet niech to będzie obca drużyna. Sam któryś z gorzowian tutaj zauważył, że medale w zwodach młodzieżowych w sumie za wiele nie znaczą, Zmarzlik np. wiele zawodów tego typu odpuszcza.

    P.s

    Ale pamiętaj, że np. Bartka już liczyć nie będziesz mógł. Bo on przecież licencję uzyskał przed rokiem 2015
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  49. Powrót do góry    #6477
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    Bzdura.Sens szkolenia jest wtedy gdy juniorzy wybijają się na tle juniorów z innych miast i gdy następuje zmiana pokoleniowa a więc Zmarzlika i Cyfera zastąpią inni juniorzy ze szkółki i nie trzeba się posiłkować zakupami. Wtedy widać że wszystko trybi prawidłowo

  50. Powrót do góry    #6478
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,888
    Kliknij i podziękuj
    1,713
    Podziękowania: 4,380 w 3,162 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Bzdura.Sens szkolenia jest wtedy gdy juniorzy wybijają się na tle juniorów z innych miast i gdy następuje zmiana pokoleniowa a więc Zmarzlika i Cyfera zastąpią inni juniorzy ze szkółki i nie trzeba się posiłkować zakupami. Wtedy widać że wszystko trybi prawidłowo
    A Zmarzlik i Cyfer pójdą na emeryturę zadowoleni, ze mają następców ?

    Coś ci jednak nie zatrybiło. Z tego wychodzi, ze Ty chcesz szkolić adeptów tylko po to aby ci zastępowali innych juniorów. A kto zastąpi seniorów ? Gdzie ta twoja zmiana pokoleniowa ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  51. Powrót do góry    #6479
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,043
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,505 w 999 postach
    No to chyba oczywiste, że wiecznie juniorami nie będą? Koniec tego tematu z mojej strony

    Lepiej Mario napisz jak tam Hampel pisałeś że silniki odebrane i miał już trenować w tym tygodniu

  52. Powrót do góry    #6480
    Użytkownik Awatar Arm
    Dołączył
    12-05-2013
    Postów
    361
    Kliknij i podziękuj
    273
    Podziękowania: 85 w 48 postach
    Mariusz, ja już Cię proszę, przestań już perd......ć głupoty!! ja już nie mogę tego czytać, czy Ty nie widzisz z Oni wszyscy mają rację!!! Nasza szkółka nie istnieje!!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •