Strona 56 z 231 PierwszyPierwszy ... 646545556575866106156 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2,476 do 2,520 z 10386

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2016 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #2476
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    O klasie Cieślaka (przy jego różnych machlojach) niech świadczy fakt, że mimo wszystko lepiej mieć go po swojej stronie niż przeciwko sobie.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  2. Powrót do góry    #2477
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Kompletnie nie pojmuję co wyśta się tego Kubickiego uczepili??? Chop jest jak Kazimierz Odnowiciel w porównaniu do innych lansujących się nierobów,ronda pobudował,wszędzie coś robią,Zjednoczenia teraz reformują,stadion wyszedł jak wyszedł ze szparami ale ważne że w ogóle coś zrobił. Za towarzysza Gierka takiego przepychu dobrej nadziei nie było
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  3. Powrót do góry    #2478
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    O klasie Cieślaka (przy jego różnych machlojach) niech świadczy fakt, że mimo wszystko lepiej mieć go po swojej stronie niż przeciwko sobie.

    to samo można napisać o jacku frątczaku.

    przenieśmy się na chwilę oczami wyobraźni z mroźnego listopada 2015 do ciepłego czerwca dwa lata wcześniej...
    mamy dokładnie 30 czerwca 2013r., jesteśmy na smoku, ok. 20.30.
    trybuny rozgrzane, jest lemur666 i wełna z dzieciakami. wszyscy pewni zwycięstwa leszna, które po słabym początku prowadzi 7. biegu.

    3:3
    (...)
    18:18
    22:20
    (...)
    30:24
    a po 12. biegu jest 37:35.

    w 13. wyścigu pod taśmą stają: przemek pawlicki, jarek hampel, grzesiek zengota i krzysiek jabłoński.

    wychodzą ze startu prawie równo. niestety na wyjściu z 1. łuku niebieski i czerwony kask już są z przodu. żółty (hampel) nadal walczy i po chwili łyka czerwonego. biały się już nie liczy. żółty atakuje niebieskiego, próbuje z prawej i z lewej. ale niebieski jest w tym biegu straszliwie szybki. żółty ostatni raz atakuje na 4. okrążeniu, na prostej przed 2. łukiem - jednak nie daje rady. i wtedy popełnia straszliwy błąd (może defekt?), zjeżdża pod bandę, zwalnia - fataaaaaalnie, bo łyka go czerwony. przemek pawlicki, bo on jest czerwonym, wyciąga do tłumu rękę w geście triumfu. tłum szaleje, wełna podrzuca dzieciaki. tylko jacek falubaz pisze w notatkach: OK, plan B wykonany.

    mamy 6. punktów przewagi leszna i możemy robić taktyki w nominowanych.
    dalszy ciąg znamy: 4:2 i 5:1 dla falubazu.
    remis.

    rok później leszno znów się dało tak porobić na własnym torze przez frątczaka. i wygraliśmy, bo w nominowanych było 1:5 i 1:5.
    a ponoć rolnik mądry po szkodzie

  4. Powrót do góry    #2479
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    oj, gablen, lubisz przekręcać sens i wydźwięk czyichś słów.

    o umiejętności liczenia pieniędzy pisałem w kontekście ludzi ze stelmetu, którzy wyłożyli swoją kasę i wejdą do zarządu.
    bocheński za nadzorowanie środków miejskich ma już płacone, jako radny. a członek rady nadzorczej/zarządu z ramienia miasta ma być społeczny. czy kubicki będzie wciskać swoich ludzi do klubu? a czy wcisnął swojego szwagra do koszykarskiego stelmetu (tam też jest oddelegowany z miasta społeczny członek rady nadzorczej)?

    natomiast wydawanie publicznych środków na zawodowy sport to całkiem inny temat - ja też jestem temu przeciwny, o czym pisałem nie raz i nie dwa. w swoim sprzeciwie szedłem nawet dalej, bo ja ani złotówki nie dałbym również na rozbudowę obiektu, który wykorzystywany jest max. 10-12 razy, a przez resztę roku stoi niewykorzystany, no chyba że jest akurat kampania wyborcza i kandydat na senatora może postawić busa ze swoją podobizną przy ruchliwej trasie.

    teraz trochę informacji organizacyjnych.
    pieniądze z miasta idą do klubu dwoma strumieniami. pierwsza kwota, dużo większa, przekazywana jest sportowej spółce falubaz z puli 3 mln na promocję miasta poprzez sport. teoretycznie środki te przeznaczone są na pierwszy zespół, choć nic formalnie nie stałoby na przeszkodzie, gdyby przeznaczyć ich część na szkolenie młodzieży. nie działo się tak z różnych przyczyn, ale przede wszystkim dlatego, że pierwszy zespół był priorytetem, bo tam zawsze brakuje kasy. tak na marginesie, podobnie jest z kasą z gadżetów klubowych, która miała być przeznaczona na szkolenie młodzieży i z takim hasłem rozpoczynała się ich sprzedaż. początkowo dowhan lekceważąco podchodził do tematu, pozwolił chłopakom z klubu działać i zarabiać, ale jak się okazało, że w krótkim czasie udało się uzbierać dużą bańkę, to szybciutko położył na tym ręce.
    ale wracając do środków publicznych... drugi strumień, dużo mniejszy, chyba x 10, to środki przekazywane stowarzyszeniu na szkolenie młodzieży. i to do ich pilnowania zgłosił się bocheński, i to o nich mówił, że były szybciutko przekazywane spółce, jako płatność za silniki i ramy. zabieg księgowy, żeby wydrenować stowarzyszenie z kasy na młodzież.

    podsumowując: nie twierdzę, że środki przekazywane przez miasto pójdą jedynie na szkolenie młodzieży. jeśli klub dalej będzie działać jak działał, to nadal będzie patologicznie jak to opisałem powyżej. jest jednak duża szansa, że nowa ekipa poukłada finanse tak, żeby trafiały tam, dokąd są adresowane. czyli: dotacja na promocję przez sport do pierwszego zespołu, a kasa z gadżetów i dotacja dla stowarzyszenia - do szkółki.

    edit/
    sobotch, jacek jest najlepszym taktykiem w polsce. nie ma drugiego takiego błyskotliwego typa. Ty analizujesz mecze długimi godzinami, rozpisując się o tym czasem na forum długie miesiące po fakcie, a on ma czasem kilkanaście lub kilka sekund na podjęcie decyzji, pod dużą presją, gdzie trzeba robić kilka rzeczy na raz, włącznie z bronieniem się przed pluciem z trybun jak w gorzowie. w końcu on ma dostęp do wszystkich informacji z parkingu - wie, komu się zgrzało sprzędło, a komu głowa, kto da radę jechać, a kto potrzebuje więcej czasu. Ty jesteś mądry przed komputerem i nie bierzesz żadnej odpowiedzialności za to, co piszesz. a on musi być mądry w parkingu, gdy patrzy na niego cała polska, a sobotch tylko czeka na rzekomy błąd, żeby się wpisać z kąśliwym komentarzem, choć nie zna całej sytuacji.

    niestety ale wciąż nie rozumiem, w jaki sposób ludzie Kubickiego mieliby poukładać finanse klubu.
    - czy ich rolą będzie szukanie nowych sponsorów ?
    - będę negocjowali nowe kontrakty z zawodnikami?
    - czy moze w jakiś inny sposób ?

    Kubicki to arogant , który nie raz i nie dwa pokazał gdzie ma Falubaz. jeżeli przelewa publiczne pieniądze na wsparcie naszego klubu, to robi to nie z sympatii do niego, ale ma w tym prywatny interes. chloroform doskonale skomentował jego zachowania i intencje.


    -

    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Jak czytam komentarze odnośnie uzupełnienia składu to myśle, ze ciekawych czasów doczekaliśmy. Znaczna większość postuluje i prosi o jeźdźców młodszych, mniej doświadczonych i tańszych a nie o gwiazdy z GP typu Hankock, AJ itd.

    O czym to świadczy? Znudzili sie chyba juz gwiazdorzy często spisujący sie poniżej oczekiwań adekwatnych do gwiazdorskich gazy. Ludzie chcieliby coś a la Sparta, młody skład który moze zaskoczyć najwyżej na plus. Jak taki Woźniak odpali we Wrocku to jaka tam bedzie radość, tam każdy będzie sie przed meczem zastanawiał co tez on dzis pokaże...
    niestety ale zdania częsci kibiców, nie podzielają ludzie decyzyjni w klubie. od wielu lat brniemy w schemat znanych nazwisk za duże pieniadze, które nic nie gwarantują- co boleśnie obnażyły ostatnie dwa sezony.
    zdaje sie że każdy sezon jedziemy o życie, tzn złoto albo śmierć. zero pomyślunku o długofalowej polityce kadrowej. w ciągu ostanich lat pozbyliśmy sie Zengiego, który już pokazał co jest wart, i MBJ który wg mnie pokaże niebawem jak sie jeździ na żużlu.



    właśnie przykład Sparty jest doskonałym na to w jaki sposób powinien być budowany skład.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  5. Powrót do góry    #2480
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Niestety żeby jechać o te złoto i zapełnić stadion to nie wystarczy przyjąc tylko taktyki Sparty.
    U nich ciśnienia na wynik nie ma, cel mają inny niż jazda o złoto DMP. Zasada wyjdzie to super, nie wyjdzie to tragedii nie bedzie. Byleby nie spaść.

    W ZG kibic przyzwyczajony do jazdy o najwyższe cele, a do tego trzeba niestety wyłożyć troche kasy i potrzebne też nazwiska.
    Nikt w ZG nigdy nie kryje o co chce jechać.

    Sparta ma fajną polityke kadrową, bo buduje ekipy na miare finansowych możliwości, nie uczestniczą w wyścigu szczurów na rynku transferowym, ale to za mało aby walczyć o złoto.
    Ale prawdopodobieństwo, które trzeba założyć przed sezonem , że będą w finale jest niewielkie.
    Oczywiście nie jest to niemożliwe, co pokazał ostatni sezon i w tym sporcie wszystko możliwe.

    Może i my doczekamy momentu kiedy Falubaz bedzie jechał od tak sobie, bez ciśnienia na wynik i wtedy można sobie pozwolić na eksperymenty za składem.

    Oby teraz tylko pilnowali finansów i były budowane składy na miare budżetu, to jest w tej chwili ważniejsze niż kogoś ambicje.

    Bedzie dobrze jak ktoś po sezonie powie, że budżet jest na zero (lub plus) i nie trzeba bedzie drżeć czy klub przetrwa.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  6. Powrót do góry    #2481
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    w przeciwieństwie do Falubazu to właśnie Sparta jechała w minionym sezonie o złoto a nie my. tak więc okazało się , że mniejszym budżetem i większą wyobraźnią można zajechać dalej, niż z większym budżetem bez wyobraźni.

    na szczęscie nie jest już tak że kibic w ZG musi mieć nazwiska i jechać o złoto. zdecydowana większość tych z którymi ja rozmawiam wolałaby wariant wrocławski.ale to są ludzie którzy dużo widzieli i kibicowanie Falubazowi przez długie lata nauczyło ich pokory, więc wiedzą że polityka kadrowo/finansowa ćwiczona przez lata przez Falubaz do droga do nikąd .
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  7. Powrót do góry    #2482
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Pisałem wyżej, że to sport i tu wszystko możliwe.
    Sparta jechała w finale raczej nie ze względu, że miała taką mega mocną ekipe, (były mocniejsze na papierze), a przez szczeście i wykorzystanie problemów w innych ekipach.
    Nic oczywiscie Sparcie nie ujmuje, wyjechali finał i gratulacje. Szczęscie i też potrzebne w tym sporcie.
    Ten sport nie raz pokazał, że faworyt nie zawsze wygrywa. Na pechu jednych, inny korzysta.

    Ale przed sezonem budując ekipe walczącą o złoto, trzeba niestety przyjąć troche inną strategie transferową.
    Sam bym chodził na stadion nawet jakby Falubaz nie jechał o złoto i budował fajny waleczny perspektywiczny skład.
    Ale watpie aby to zapełniało stadion w ZG, niestety większa część kibiców to kibice sukcesu i to oni budują frekwencje.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 29-11-2015 o 18:37
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  8. Powrót do góry    #2483
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,101
    Kliknij i podziękuj
    1,289
    Podziękowania: 2,990 w 1,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    to samo można napisać o jacku frątczaku.

    przenieśmy się na chwilę oczami wyobraźni z mroźnego listopada 2015 do ciepłego czerwca dwa lata wcześniej...
    mamy dokładnie 30 czerwca 2013r., jesteśmy na smoku, ok. 20.30.
    trybuny rozgrzane, jest lemur666 i wełna z dzieciakami. wszyscy pewni zwycięstwa leszna, które po słabym początku prowadzi 7. biegu.

    3:3
    (...)
    18:18
    22:20
    (...)
    30:24
    a po 12. biegu jest 37:35.

    w 13. wyścigu pod taśmą stają: przemek pawlicki, jarek hampel, grzesiek zengota i krzysiek jabłoński.

    wychodzą ze startu prawie równo. niestety na wyjściu z 1. łuku niebieski i czerwony kask już są z przodu. żółty (hampel) nadal walczy i po chwili łyka czerwonego. biały się już nie liczy. żółty atakuje niebieskiego, próbuje z prawej i z lewej. ale niebieski jest w tym biegu straszliwie szybki. żółty ostatni raz atakuje na 4. okrążeniu, na prostej przed 2. łukiem - jednak nie daje rady. i wtedy popełnia straszliwy błąd (może defekt?), zjeżdża pod bandę, zwalnia - fataaaaaalnie, bo łyka go czerwony. przemek pawlicki, bo on jest czerwonym, wyciąga do tłumu rękę w geście triumfu. tłum szaleje, wełna podrzuca dzieciaki. tylko jacek falubaz pisze w notatkach: OK, plan B wykonany.

    mamy 6. punktów przewagi leszna i możemy robić taktyki w nominowanych.
    dalszy ciąg znamy: 4:2 i 5:1 dla falubazu.
    remis.

    rok później leszno znów się dało tak porobić na własnym torze przez frątczaka. i wygraliśmy, bo w nominowanych było 1:5 i 1:5.
    a ponoć rolnik mądry po szkodzie
    Piękna historia. A co najważniejsze prawdziwa, tylko z jednym.........,,ale''

    Tłum szalał, a wełna z brzuchem siedzieli, trzymali się za głowy i zastanawiali się dlaczego ,,Oni'' ( czyt. nasi) się cieszą i machają szalikami. Już przed biegiem to przeczuwaliśmy i zastanawialiśmy się tylko, czy ,,CZERWONY'' jedzie z ,,Nami na 4:2'', czy z resztą stadionu icałym Falubazem na 5:1

    Rok później po tej samej akcji już się ...........tylko śmialiśmy i biliśmy brawo na stojąco przyjezdnym. Autentycznie............

  9. Powrót do góry    #2484
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    w przeciwieństwie do Falubazu to właśnie Sparta jechała w minionym sezonie o złoto a nie my. tak więc okazało się , że mniejszym budżetem i większą wyobraźnią można zajechać dalej, niż z większym budżetem bez wyobraźni.
    Fakt, Sparta jechała o złoto. Ba, niedużo brakowało aby te złoto wyrwała leszczynianom na Smoku. Ale ta sytuacja to bardziej przypadek niż strategia Sparty. Ot po prostu tak się ułożyło.

    na szczęscie nie jest już tak że kibic w ZG musi mieć nazwiska i jechać o złoto. zdecydowana większość tych z którymi ja rozmawiam wolałaby wariant wrocławski.ale to są ludzie którzy dużo widzieli i kibicowanie Falubazowi przez długie lata nauczyło ich pokory, więc wiedzą że polityka kadrowo/finansowa ćwiczona przez lata przez Falubaz do droga do nikąd .
    Tu nie masz racji. Właśnie kibic w ZG musi mieć nazwiska w składzie i jechać o złoto. Tak został rozpieszczony. Zresztą nie tylko kibic, głównie sponsorzy są wymagający w tym zakresie. Rzekłbym, tylko koneser żużla godzi się w ZG na to aby eksperymentować składem kosztem wyniku. Widać, Ty i Twoi znajomi do takich koneserów należycie.

    Wielu nie zastanawia się dlaczego Sparta obrała taką strategię a nie inną. A tu powód jest prozaiczny. Po prostu Sparty (nie tylko ich) nie stać na sklecenie mocniejszej ekipy. Takiej która by, przynajmniej na papierze, mogłaby walczyć o złoto DMP. Nie ma bata, że taka Klocowa z Rusko, mając możliwość sklecenia większego budżetu, nie sięgnęli by po topowych grajków. Zrobiliby to bez dwóch zdań. Bo w sporcie już tak jest, że zawsze walczy się o najwyższe cele.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 29-11-2015 o 19:16
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #2485
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    A tak przy okazji, powiedzcie jak to jest, ze w takiej Dani nie ma w zasadzie szkółek żużlowych przy klubach. A co rusz dostarczają młodych ciekawych zawodników. Na dzisiaj, Larsen, Thomsen czy Michelsen.
    Minizuzel to 50% sukcesu. Druga czesc to wejsc na lewel zawodowego zuzlowca. W dalszym ciagu wiodaca sciezka do spelniena powyzszego celu jest ta wysmiewana liga brytyjska. O tym wszystkim na przykladzie wspomnianego "mlodego" Larsena pisal uzytkownik K2 w programie z tegorocznego meczu ligowego w Rzeszowie z Grudziadzem. Moze wrzuci skana, bo ja nie mam tego programu.

  11. Powrót do góry    #2486
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Wrocławiaków na nic nie stać dlatego mają dwukrotnego już mistrza GP i Drabika który miał wielkie szczęście że Dowhan pozwolił mu się urodzić.
    Bogowie mają wszystko tylko nie da się nic bo poza potencjałem nic im się nie chce.
    Każdego roku te same gadki kretów od propagandy,temat wyczerpany.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  12. Powrót do góry    #2487
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Wrocławiaków na nic nie stać dlatego mają dwukrotnego już mistrza GP i Drabika który miał wielkie szczęście że Dowhan pozwolił mu się urodzić.
    Bogowie mają wszystko tylko nie da się nic bo poza potencjałem nic im się nie chce.
    Każdego roku te same gadki kretów od propagandy,temat wyczerpany.
    no ale chociaż o tyle dobrze, że pokarało ich brakiem stadionu. no bo jakby ten brak kasy i wartościowych zawodników w składzie można było wytłumaczyć , gdyby jeden z meczy finałowych odjechali u siebie na olimpijskim i jeszcze zobyli DMP ?
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  13. Powrót do góry    #2488
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    na szczęscie nie jest już tak że kibic w ZG musi mieć nazwiska i jechać o złoto. zdecydowana większość tych z którymi ja rozmawiam wolałaby wariant wrocławski.ale to są ludzie którzy dużo widzieli i kibicowanie Falubazowi przez długie lata nauczyło ich pokory, więc wiedzą że polityka kadrowo/finansowa ćwiczona przez lata przez Falubaz do droga do nikąd .
    Gablen, ja spotykam się z różnymi opiniami, ale ogólnie mało komu w głowie walka o utrzymanie (tu nie mam na myśli porównania do Sparty). Mam do Ciebie prośbę, mógłbyś rozwinąć co kryje się pod mitycznym pojęciem "wariant wrocławski"? Każdy może sobie zerknąć w historię z ostatnich lat i popatrzeć jak wyglądała Sparta i personalnie i w tabeli. Gdzie byli w jakim kierunku zmiany zrobili, czy wzmacniali się, czy kupowali juniorów itd. Dla mnie takie wskazywanie Sparty jako wzór po jednym wicemistrzu to trochę zbyt duże uproszczenie, tym bardziej w dyskusji czyja wizja ma rację. Sparta miała słaby skład i walczyła o utrzymanie, czego nikomu z kibiców Falubazu nie życzę (takim składem jak miała Sparta). Poszli po rozum do głowy i zaczęli się konsekwentnie wzmacniać. Do tego trafiła im się przemiana Woffindena. No i co by nie mówić kupili juniorów z zewnątrz. Sport ma to do siebie, że nie wszystko jest przewidywalne. Akurat Sparcie się trafiło, mieli też dużo szczęścia. Jestem przekonany, że ci sami ludzie z konkretnym budżetem w kieszeni wykupiliby całą ligę.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 29-11-2015 o 20:17

  14. Powrót do góry    #2489
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Gablen, ja spotykam się z różnymi opiniami, ale ogólnie mało komu w głowie walka o utrzymanie (tu nie mam na myśli porównania do Sparty). Mam do Ciebie prośbę, mógłbyś rozwinąć co kryje się pod mitycznym pojęciem "wariant wrocławski"? Każdy może sobie zerknąć w historię z ostatnich lat i popatrzeć jak wyglądała Sparta i personalnie i w tabeli. Gdzie byli w jakim kierunku zmiany zrobili, czy wzmacniali się, czy kupowali juniorów itd. Dla mnie takie wskazywanie Sparty jako wzór po jednym wicemistrzu to trochę zbyt duże uproszczenie, tym bardziej w dyskusji czyja wizja ma rację. Sparta miała słaby skład i walczyła o utrzymanie, czego nikomu z kibiców Falubazu nie życzę (takim składem jak miała Sparta). Poszli po rozum do głowy i zaczęli się konsekwentnie wzmacniać. Do tego trafiła im się przemiana Woffindena. No i co by nie mówić kupili juniorów z zewnątrz. Sport ma to do siebie, że nie wszystko jest przewidywalne. Akurat Sparcie się trafiło, mieli też dużo szczęścia. Jestem przekonany, że ci sami ludzie z konkretnym budżetem w kieszeni wykupiliby całą ligę.
    bardzo proszę: młodość, ambicja, realne pieniądze. to jest moja odpowiedź na zadane pytanie.

    druga odpowiedź brzmi:
    Protasiewicz
    MBJ
    Dudek
    Zengota
    Walasek
    Zgardziński
    junior z ZG

    zgadzam sie ze Sparta nie była faworytem ligi i mieli sporo szczęścia w nieszczęciu innych , ale z drugiej strony Falubaz z 10 mln otarł sie o baraże o których wspomniałeś.
    nie odbieram nikomu radosci z jazdy w Falubazie samych gwiazd, zawsze i za wszelką cenę, ale to nie moja bajka.

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Gablen, ja spotykam się z różnymi opiniami, ale ogólnie mało komu w głowie walka o utrzymanie (tu nie mam na myśli porównania do Sparty). Mam do Ciebie prośbę, mógłbyś rozwinąć co kryje się pod mitycznym pojęciem "wariant wrocławski"? Każdy może sobie zerknąć w historię z ostatnich lat i popatrzeć jak wyglądała Sparta i personalnie i w tabeli. Gdzie byli w jakim kierunku zmiany zrobili, czy wzmacniali się, czy kupowali juniorów itd. Dla mnie takie wskazywanie Sparty jako wzór po jednym wicemistrzu to trochę zbyt duże uproszczenie, tym bardziej w dyskusji czyja wizja ma rację. Sparta miała słaby skład i walczyła o utrzymanie, czego nikomu z kibiców Falubazu nie życzę (takim składem jak miała Sparta). Poszli po rozum do głowy i zaczęli się konsekwentnie wzmacniać. Do tego trafiła im się przemiana Woffindena. No i co by nie mówić kupili juniorów z zewnątrz. Sport ma to do siebie, że nie wszystko jest przewidywalne. Akurat Sparcie się trafiło, mieli też dużo szczęścia. Jestem przekonany, że ci sami ludzie z konkretnym budżetem w kieszeni wykupiliby całą ligę.
    bardzo proszę: młodość, ambicja, realne pieniądze. to jest moja odpowiedź na zadane pytanie.

    druga odpowiedź brzmi:
    Protasiewicz
    MBJ
    Dudek
    Zengota
    Walasek
    Zgardziński
    junior z ZG

    zgadzam sie ze Sparta nie była faworytem ligi i mieli sporo szczęścia w nieszczęciu innych , ale z drugiej strony Falubaz z 10 mln otarł sie o baraże o których wspomniałeś.
    nie odbieram nikomu radosci z jazdy w Falubazie samych gwiazd, zawsze i za wszelką cenę, ale to nie moja bajka.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  15. Powrót do góry    #2490
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Nie wiem czy to prawda ale na mieście coś gadają że te 10 mln by starczyło na play off gdyby nie masa kontuzji które podobno u Nas były . Jeśli o tym Gablen nie wspomniałeś to znaczy że ktoś bzdury w mieście wygaduje

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ScotFZG za jego przydatny post!

    sfp (29-11-2015)

  17. Powrót do góry    #2491
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Nie wiem czy to prawda ale na mieście coś gadają że te 10 mln by starczyło na play off gdyby nie masa kontuzji które podobno u Nas były . Jeśli o tym Gablen nie wspomniałeś to znaczy że ktoś bzdury w mieście wygaduje
    myślę że gdyby nie kontuzje to zdobylibyśmy nawet złoto. z tym że ja nie o tym, a jedynie o tym że żaden nawet najlepszy skład , i największy budżet niczego nie gwarantuje, o czym sam byłeś uprzejmy napisać.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  18. Powrót do góry    #2492
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    myślę że gdyby nie kontuzje to zdobylibyśmy nawet złoto. z tym że ja nie o tym, a jedynie o tym że żaden nawet najlepszy skład , i największy budżet niczego nie gwarantuje, o czym sam byłeś uprzejmy napisać.
    Oczywiście że się z Tobą zgadzam ale jeśli piszesz ''Falubaz z 10 mln otarł się o baraże '' to wypadało by wspomnieć o tych paru dzwonach

  19. Powrót do góry    #2493
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Sponsorzy dają kase, ale też i wymagają.
    Jak bedziemy jezdzili o środek tabeli lub utrzymanie jestem pewny, że grono sponsorów ubędzie a, ci co zostaną będą łożyli mniej kasy.

    Wtedy można sobie budować ekipe ze spokojem bez ciśnienia, bez nazwisk.
    Kibiców na trybunach też ubędzie i żużel w ZG popadnie w marazm.

    Póki jest kasa na walke o najwyższe cele trzeba się pogodzić, że bedą budowane ekipy mocne, a co za tym idzie bez dobrych nazwisk się nie obędzie.
    Fajnie jest jezdzić swojakami, ale nie zawsze jest to możliwe aby tak było, przy tym walcząc o złoto.

    Fajnie, że teraz nie tylko jedna osoba bedzie budowała skład i nie bedzie trzeba godzić się na zachcianki tylko jednej osoby i drżeć potem o licencje.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  20. Powrót do góry    #2494
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    mógłbyś rozwinąć co kryje się pod mitycznym pojęciem "wariant wrocławski"?
    No jak to "co"? Trzeba zakontraktować tańszych, słabszych żużlowców i czekać aż ci drożsi i lepsi w innych klubach się połamią. I masz finał. Proste, logiczne - i działa

  21. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi MoherPower za jego przydatny post!

    Arm (30-11-2015), kapitan bomba (30-11-2015), młody_piernik (30-11-2015), polewaczka (30-11-2015), sfp (30-11-2015), shelve (30-11-2015), zkns (01-12-2015)

  22. Powrót do góry    #2495
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Minizuzel to 50% sukcesu. Druga czesc to wejsc na lewel zawodowego zuzlowca. W dalszym ciagu wiodaca sciezka do spelniena powyzszego celu jest ta wysmiewana liga brytyjska. O tym wszystkim na przykladzie wspomnianego "mlodego" Larsena pisal uzytkownik K2 w programie z tegorocznego meczu ligowego w Rzeszowie z Grudziadzem. Moze wrzuci skana, bo ja nie mam tego programu.
    Tego 50% tamtego 40% i 2 aspiryny na na noc Nie ma jednej recepty na sukces. Ruska torpeda za duzo angielskiej szlaki nie posmakowal, czy blizej mojego podworka drzewiej Wiechu Jagus. Chlopaki albo otrzaskani od dzieciaka z ciezkim sprzetem rolniczym tudziez ledwie mleko spod nosa wytarli a juz siadali na pelny litraz. Co innego dunska mlodziez chowana stylem NRD. Nie wspominajac o Zabikowej chodowli perel. Tych to tylko do Anglii wyslac hurtem, niech sie wytaplaja w blocie i wytrzepia na muldach. To tak na marginesie skoro juz mamy wprowadzac wzorce centralnie sterowane po calosci
    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 30-11-2015 o 04:59
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  23. Powrót do góry    #2496
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    Ty jesteś mądry przed komputerem i nie bierzesz żadnej odpowiedzialności za to, co piszesz. a on musi być mądry w parkingu, gdy patrzy na niego cała polska, a sobotch tylko czeka na rzekomy błąd, żeby się wpisać z kąśliwym komentarzem, choć nie zna całej sytuacji.

    Ale ty jesteś fajny.
    Jak masz ochotę pojechać kogoś w klubie, robisz to bez owijania w bawełnę.
    Jak komuś innemu nie podobają się inne działania, to już niedobrze. Niczym się nie różnisz od Mariusza zatem.
    Dla mnie mecze w Lesznie to historia. O tym, jak robić 6 punktów straty przed nominowanymi to już kiedyś Gollob uczył w Unii Tarnów, a może i wcześniej.
    Fakt jest bezsporny, że mimo ogólnego pecha w sezonie, do PO i tak można było wejść bez problemu.
    Są to takie same uchybienia, jak cienkie występy naszych bohaterów w poszczególnych meczach.
    I tego mi nie przetłumaczysz.

  24. Powrót do góry    #2497
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,414
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Sponsorzy dają kase, ale też i wymagają.
    Jak bedziemy jezdzili o środek tabeli lub utrzymanie jestem pewny, że grono sponsorów ubędzie a, ci co zostaną będą łożyli mniej kasy.

    Wtedy można sobie budować ekipe ze spokojem bez ciśnienia, bez nazwisk.
    Kibiców na trybunach też ubędzie i żużel w ZG popadnie w marazm.

    Póki jest kasa na walke o najwyższe cele trzeba się pogodzić, że bedą budowane ekipy mocne, a co za tym idzie bez dobrych nazwisk się nie obędzie.
    Fajnie jest jezdzić swojakami, ale nie zawsze jest to możliwe aby tak było, przy tym walcząc o złoto.

    Fajnie, że teraz nie tylko jedna osoba bedzie budowała skład i nie bedzie trzeba godzić się na zachcianki tylko jednej osoby i drżeć potem o licencje.

    celem klubu takiego jak Falubaz, nie jest jedynie przejście procesu licencyjnego po zakończonym sezonie i myślenie co najwyżej o kolejnym. kilkadziesiąt lat dobrej historii, sukcesów sportowych i wyrobionej marki zobowiązują do czegoś innego.
    kibic sukcesu jest mniej wartosciowy, bo zapłaci za bilet tylko jak zobaczy w składzie nazwiska, no a i tak nie gwarantuje tego że będzie dokładał się do budżetu co mecz. oczywiscie tacy są też potrzebni, ale to zwykłe mięso armatnie, które można zastąpić innym kibicem sukcesu.

    dlatego też klub powinien sobie wychowywać wiernych kibiców, którzy będą z nim niezależnie od wyniku sportowego. dobre działania wizerunkowe w szkołach, przedszkolach, czy ostatnio sektor rodzinny to najlepszy kierunek do tego aby trybuny przy W69 były w przyszłości pełne.


    bez dobrych nazwisk. Protasiewicz,Dudek,Walasek to nie są dobre nazwiska? czy trzeba dopisać do nich koniecznie Hampela i Hancocka, żeby można było dopiero mówić o tym że mamy skład ? który inny klub w Polsce będzie miał 5 tzw gwiazd ?

    szacunek do własnej historii i barw klubowych, oraz wychowankowie, są dużo ważniejsi i pewniejsi na dłuższą metę niż te " dobre nazwiska".
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi GABLEN za jego przydatny post!

    alexbart (30-11-2015)

  26. Powrót do góry    #2498
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Ale ty jesteś fajny. (...) Niczym się nie różnisz od Mariusza zatem.

    no to albo jestem fajny, albo taki jak mariusz

    jak chcesz, to możemy się spotkać i sobie to wyjaśnić. rozpoznasz mnie po fryzurze i butli w ręku.

  27. Powrót do góry    #2499
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta


    bez dobrych nazwisk. Protasiewicz,Dudek,Walasek to nie są dobre nazwiska? czy trzeba dopisać do nich koniecznie Hampela i Hancocka, żeby można było dopiero mówić o tym że mamy skład ? który inny klub w Polsce będzie miał 5 tzw gwiazd ?

    szacunek do własnej historii i barw klubowych, oraz wychowankowie, są dużo ważniejsi i pewniejsi na dłuższą metę niż te " dobre nazwiska".
    Gablen ja nie mówie , że trzebva budować dream teamy, ale żeby realnie i świadomie myśleć przed sezonem żeby zbudować paczke do walki o złoto, trzeba niestety troche wyłożyć i bez dobrych nazwisk się nie obejdzie.

    Nazwiska w składzie przyciągają sponsorów i kibiców i teki jest fakt.

    Można też budować słabszy skład i liczyć tylko na szczęscie lub słabość innych ekip.
    Wiem że zdobycie złota ze składem w miare tanim i z pozycji czarnego konia smakuje wyśmienicie, ale to to zdarza się bardzo rzadko.

    Kibic w ZG nie zadowoli się jazdą o środek tabeli, no chybaże skład bedzie zbudowany prawie ze "swojaków" to wtedy kibic też przyjdzie, ale tylko walka o najwyższe cele napedza sponsora i kibica sukcesu, który tłumnie uderza na stadion wtedy jak drużyna wygrywa.

    Może to sie kiedyś zmieni, ale póki Falubaz stać na jazde o najwyższe cele , to powinen to robić.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  28. Powrót do góry    #2500
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Kolego polewaczka

    W poscie pisze o trendzie dunskich zuzlowcow. O trendzie, bo systemu szkolenia nie ma w tym zaściankowym sporcie. Kazdy sobie rzepke skrobie na poziomie family biznes.
    Nijak do tego porównywać Polakow i Rosjan. Polacy maja wlasne bardzo dobre warunki i system rozgrywek, ktorych Dunczycy nie maja i sa skazani na regularne starty w obcych zawodowych ligach. W tym miejscu pozostaje tylko dyskusja czy dodatkowe starty w lidze angielskiej nie przydalyby sie mlodemu Polakowi. Ale to watek na inna dyskusje. Natomiast Rosjanom,(Słowakom, Słowencom) blizej po drodze do Polski niz do Anglii dlatego tutaj w pierwszej kolejnosci chca zakotwiczyc. W Polsce maja mniej problemow administracyjnych i moga liczyc na dobre warunki jak to bylo w przypadku Emila, czy Loktajewa.

    Jesli juz szukac wyjatkow od opisywanego trendu, to mnie na mysl przychodzi Leon Madsen.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 30-11-2015 o 12:02

  29. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Jap (30-11-2015), polewaczka (30-11-2015)

  30. Powrót do góry    #2501
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Nie neguję zalet poznania torów angielskich, jedynie twierdzę, że nie jest to conditio sine qua non, aby zostać klasowym rajderem. Można na to spojrzeć z perspektywy Anglików, dla pełnej wszechstronności i zaistnienia w światowym żużlu muszą(?) posmakować polskich lotnisk, oswoić się z większymi prędkościami i sprzętem na dłuższe tory, nie wspominając o zastrzyku $$$.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  31. Powrót do góry    #2502
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    jedynie twierdzę, że nie jest to conditio sine qua non, aby zostać klasowym rajderem.
    Wybacz, ale nie wiem co to znaczy.


    Można na to spojrzeć z perspektywy Anglików, dla pełnej wszechstronności i zaistnienia w światowym żużlu muszą(?) posmakować polskich lotnisk, oswoić się z większymi prędkościami i sprzętem na dłuższe tory, nie wspominając o zastrzyku $$$.


    Chodzi o to zeby zostac zawodowym zuzlowcem. Zeby nim zostac trzeba jezdzic regularnie i zarabiac. Zeby wejsc na ten lewel ani Polak ani Brytyjczyk nie musza jezdzic w zagranicznej lidze. Natomiast wejscie na poziom international jest niezbedne aby liczyc sie w mistrzostwach swiata. Poziom international wiaze sie z wieloma rzeczami - nie tylko tory - ktore wplywaja na rozwoj zawodnika.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 30-11-2015 o 12:45

  32. Powrót do góry    #2503
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Staram sobie przypomnieć ostatniego Anglika, który osiągnął international level nie startując w polskiej lidze i jakoś nikt mi nie przychodzi do głowy. Natomiast kojarzę paru gości ze wschodu, którzy niespecjalnie byli na kontrakcie na Wyspach, ale dość dobrze sobie radzą w imprezach międzynarodowych.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  33. Powrót do góry    #2504
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    ja wiem do czego ty pijesz. nie patrzysz w ogole na to co pisze tylko jak ten kon z klapkami na oczach pedzisz do jednej mety, czyli do stwierdzenia, ze polska liga goruje nad brytyjska.

    moja teoria jest taka, ze wszystkie zawodowe ligi zuzlowe dobrze sie uzupelniaja. polska jest elitarna i najdrozsza. brytyjska daje szanse na zawodowa kariere dunczykom, szwedom i australijczykom.

    kazda z nich wnosi okreslone wartosci dodane dla swiatowego zuzla i po co tu sie klocic.

    Staram sobie przypomnieć sobie ostatniego Anglika, który osiągnął international level nie startując w polskiej lidze i jakoś nikt mi nie przychodzi do głowy
    Postaraj sie jeszcze przypomniec sobie ostatniego Australijczyka, Amerykanina, Szweda badz Dunczyka, ktory osiagnal international level nie startujac w lidze brytyjskiej.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 30-11-2015 o 13:43

  34. Powrót do góry    #2505
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Po Gablenie od razu widać że chop nie z tego świata.Z większości postkomunistycznych głów niestety tego nie wyciągniesz gdyż to jest beton ciężki do rozkruszenia.Dla nich cały świat to Planeta Małp czyli zaprzeczenie praw istniejących w naturalnym wszechświecie.Każdy kto nie jest przeciwieństwem tych naturalnych praw wie że jak się ma budżet to się buduje wszechświat od podstaw jak dom od fundamentów
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  35. Powrót do góry    #2506
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,448
    Kliknij i podziękuj
    974
    Podziękowania: 1,482 w 958 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    ja wiem do czego ty pijesz. nie patrzysz w ogole na to co pisze tylko jak ten kon z klapkami na oczach pedzisz do jednej mety, czyli do stwierdzenia, ze polska liga goruje nad brytyjska.
    A tak nie jest? Dowodem na to mistrz świata rodem z Anglii, który olał własną ligę. Nie mam klapek tylko patrzę na sprawę obiektywnie, bez kompleksów. Anglicy mają najlepszą ligę futbolu, Amerykanie koszykówki, Polacy żużla - period.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Postaraj sie jeszcze przypomniec sobie ostatniego Australijczyka, Amerykanina, Szweda badz Dunczyka, ktory osiagnal international level nie startujac w lidze brytyjskiej.
    Argument nonsensowny, trochę tak jakby oczekiwać, żeby młodzi Anglosasi zaczynali karierę żużlową w Polsce poza rodzinnym środowiskiem. Dla Australijczyków czy Jankesów to przecież kierunek oczywisty. Madsena sam sobie wymieniłeś. Nie pytam złośliwe o Anglika, tylko zwyczajnie staram sobie przypomnieć takiego gościa.

    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    moja teoria jest taka, ze wszystkie zawodowe ligi zuzlowe dobrze sie uzupelniaja. polska jest elitarna i najdrozsza. brytyjska daje szanse na zawodowa kariere dunczykom, szwedom i australijczykom.

    kazda z nich wnosi okreslone wartosci dodane dla swiatowego zuzla i po co tu sie klocic.
    Tu zgoda, nie mam zamiaru mieć udziału w żużlowej zimnej wojnie, rozpętanej de facto przez paru Angoli i sportowych sutenerów z FIM. Peace.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  36. Powrót do góry    #2507
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    no to albo jestem fajny, albo taki jak mariusz

    jak chcesz, to możemy się spotkać i sobie to wyjaśnić. rozpoznasz mnie po fryzurze i butli w ręku.
    Jak powieje

    Tu muszę nieco zbastować. Oglądałem ten film ze trzy razy i dopóki nie dostanę na piśmie, że spotkamy się przy butli, względnie kuflu, to się nie piszę...

  37. Powrót do góry    #2508
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    A tak nie jest? Dowodem na to mistrz świata rodem z Anglii, który olał własną ligę. Nie mam klapek tylko patrzę na sprawę obiektywnie, bez kompleksów. Anglicy mają najlepszą ligę futbolu, Amerykanie koszykówki, Polacy żużla - period.
    Masz kompleksy. Dlatego w dyskusji o obrazie zuzla wrzucasz wstawki o wojence BSI-OSM. Anglikow rowniez wkurza Polska i dyskredytuja nas kiedy tylko moga. Dlatego wszelkie dyskusje o tych dwoch swiatach beda nacechowane szczegolna wrazliwoscia. Niestety tak ten swiat wyglada. Trudno znaleźć ludzi dla ktorych w dyskusjach o zuzlu najwazniejszy jest zuzel.

    W tych kilku ostatnich wpisach, podkreslam, opisuje i tlumacze problem zostania zawodowym zuzlowcem, a ty mi podajesz przyklad rezygnacji z ligi brytyjskiej mistrza swiata. Piszesz o salonach, a ja o podstawach. Sorry ale nie chcesz albo nie potrafisz tego skumac. Wiec skoro tak to nie zaczepiaj mnie i nie pisz mi prawd objawionych ze Woffinden zrezygnowal z ligi brytyjskiej.

    Argument nonsensowny, trochę tak jakby oczekiwać, żeby młodzi Anglosasi zaczynali karierę żużlową w Polsce poza rodzinnym środowiskiem. Dla Australijczyków czy Jankesów to przecież kierunek oczywisty
    Oczywisty? A niby dlaczego. Swiat sie zmienia. Rafał Konopka to jeden z dowodow na zuzlowe ewoluje. Kilka dni temu wszedłem na swoja była uczelnie. Na korytarzach przeważają kolorowi. Jakis mlody Azjata bądź Afrykanin studiuje w Rzeszowie, a zdolny mlody australijski żużlowiec nie może zaczynac zawodowej kariery w kraju który utrzymuje wszystko i w zasadzie tylko tu ten sport jest traktowany powaznie zamiast w jakiejs wysmiewanej podwórkowej lidze gdzie ścigają się w szczerym polu na pseudostadionie o nic i dla nikogo? Cos tu chyba nie halo.
    Rozwazmy probe sprowadzenia zdolnego Australijczyka badz Amerykanina do Polski. Jestem w stanie zaoferowac mu pokoj z kuchnia, warsztat, podwórze, crossa i pelna lodowke. Jeden motocykl niech mu kupi klub w ramach kontraktu, a drugi na kredyt bedzie splacal u mnie. Pytanie tylko co ja jestem w stanie mu zaoferować w sferze zarabiania i rozwoju czyli częstotliwości jazdy? Ekstraliga odpada. Tu bierze sie tylko uznane firmy. 1 i 2 liga to raptem kilka kolejek. Co on tu bedzie robil od marca do pazdziernika? W Premier League jest ponad 40 spotkan. Dlatego niemal wszyscy tam zaczynaja. Inna para kaloszy, ze 2-3 spotkania na poziomie 5 oczek i out. Bo tu każdy mecz jest o cos: o medale, awans, spadek, baraze, o wszystko, o zlote gacie prezesa, glowe prezesa i jego kolegi burmistrza.

    Tyle stron przewalacie ze zuzlowa geografia sie kurczy, a Polska utrzymuje wszystko i wszystkich. Nasza wolnorynkowa liga ma 25 lat. Ilu Australijczyków badz Amerykanow polscy promotorzy sciagneli do siebie jako pierwsi? Dali im schronienie, uwierzyli w nich i dali im miejsce w skladzie? Niestety tak to wyglada. Bez wzgledu czy masz kompleksy czy nie.

    Zycie to nie forum i inteligentne frazesy tylko codzienna harówka promotorów, ktorzy z pasji do tego sportu użyczają swoje domy i garaże dla mlodych chłopaków, ktorzy marza o milionach w polskiej lidze. Warto o tym pamietac i czasem docenic, a nie tylko wysmiewac.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 30-11-2015 o 19:02

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    vicar (01-12-2015)

  39. Powrót do góry    #2509
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2013
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 78 w 56 postach
    Robi sie ciekawie
    W Falubazie bedą dwie grube ryby....
    Jesli na jutrzejszym spotkaniu klub z Leszna bedzie dalej nieugięty wzgledem Piotra, to wyladuje w ZG a nie żadnym Toruniu.
    Przemek jest juz w SG

  40. Powrót do góry    #2510
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,792
    Kliknij i podziękuj
    4,016
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez vsv Zobacz posta
    Robi sie ciekawie
    W Falubazie bedą dwie grube ryby....
    Jesli na jutrzejszym spotkaniu klub z Leszna bedzie dalej nieugięty wzgledem Piotra, to wyladuje w ZG a nie żadnym Toruniu.
    Przemek jest juz w SG
    A później podacie sobie rękę z Czewa, gratuluję podejścia.

  41. Powrót do góry    #2511
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2013
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 78 w 56 postach
    Duza czesc Leszna ma do dzis traumę z odejsciem Hampela, ale odejscie ikon możecie juz nie przeżyć,swieta moga byc pogrzebowe

  42. Powrót do góry    #2512
    Użytkownik Awatar Filipek
    Dołączył
    18-11-2013
    Postów
    283
    Kliknij i podziękuj
    161
    Podziękowania: 61 w 34 postach
    Wy nam zabierzecie Piotra Pawlickiego za to my wam zabierzemy Jarosława Hampela.

  43. Powrót do góry    #2513
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez Yahooo Zobacz posta
    Wy nam zabierzecie Piotra Pawlickiego za to my wam zabierzemy Jarosława Hampela.
    Jak chcesz to możemy dorzucić jeszcze Walaska

  44. Powrót do góry    #2514
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    A później podacie sobie rękę z Czewa, gratuluję podejścia.
    Z jakiego powodu?

    Ja z Piotrka w Falubazie bym się cieszył, o czym pisałem już kilka razy. Wtedy składem

    Hampel
    Dudek
    Protas
    Pawlicki
    Hancock
    Pieszczek
    Zgardziński

    spokojnie można powalczyć o dobry wynik w PO. Na pozycjach seniorskich praktycznie nie ma słabych punktów w tym zestawieniu.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 30-11-2015 o 19:17

  45. Powrót do góry    #2515
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Z jakiego powodu?

    Ja z Piotrka w Falubazie bym się cieszył, o czym pisałem już kilka razy.
    A mi on nie pasuje w Falubazie. Jeszcze by nam Patryka zepsuł

    vsv skąd masz te info o Pawlickim w Falubazie ? Moje źródła nie przewidują takiej opcji. Za to Grisza w ubiegłym tygodniu trzy razy kontaktował się z naszym klubem. Gościu jest sporo tańszy od Hancocka. Podobno kazali mu czekać, mówili, że jak przeliczą kasę to się odezwą. Jak domniemam to pewnie gadają z Cieślakiem.

    T_zg

    a z Piotrka w Falubazie bym się cieszył, o czym pisałem już kilka razy. Wtedy składem

    Hampel
    Dudek
    Protas
    Pawlicki
    Hancock
    Pieszczek
    Zgardziński

    spokojnie można powalczyć o dobry wynik w PO. Na pozycjach seniorskich praktycznie nie ma słabych punktów w tym zestawieniu.
    Tyle, że trzech grajków jedzie w SGP. A to spory problem. Min. dlatego nie widze PP w Falubazie. Gość będzie chciał pokazać się w SGP, głowa gorąca to i nie raz przeszarżuje jak na Byka przystało.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 30-11-2015 o 19:22
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #2516
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    No to jak tak, to wszystkiego najlepszego, Piotrek, z okazji dzisiejszych urodzin. A jak nie - to cofam, niech Ci Rolniki życzą

  47. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi MoherPower za jego przydatny post!

    t_zg (30-11-2015)

  48. Powrót do góry    #2517
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A mi on nie pasuje w Falubazie. Jeszcze by nam Patryka zepsuł

    vsv skąd masz te info o Pawlickim w Falubazie ?

    No akurat czy tobie pasuje czy nie, to mnie najmniej w sumie interesuje. Mam prawo do własnej wizji składu chyba ? Vsv ma info z piekarni.

  49. Powrót do góry    #2518
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    No akurat czy tobie pasuje czy nie, to mnie najmniej w sumie interesuje. Mam prawo do własnej wizji składu chyba ? Vsv ma info z piekarni.
    Pewnie, że masz prawo. Tak jak każdy z nas. I wcale nie twierdzę, że moja wizja ma Ciebie zainteresować.

    Moher_

    No to jak tak, to wszystkiego najlepszego, Piotrek, z okazji dzisiejszych urodzin. A jak nie - to cofam, niech Ci Rolniki życzą
    Zawsze możesz powiedzieć (jak by co) że życzenia składałeś kapitanowi
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  50. Powrót do góry    #2519
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A mi on nie pasuje w Falubazie. Jeszcze by nam Patryka zepsuł

    vsv skąd masz te info o Pawlickim w Falubazie ? Moje źródła nie przewidują takiej opcji. Za to Grisza w ubiegłym tygodniu trzy razy kontaktował się z naszym klubem. Gościu jest sporo tańszy od Hancocka. Podobno kazali mu czekać, mówili, że jak przeliczą kasę to się odezwą. Jak domniemam to pewnie gadają z Cieślakiem.
    Jeszcze raz powtarzam ,Michelsen ,Lambert,Lindbaeck,Larsen,Thomsen .Tylko takie nazwiska powinny Nas interesować

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ScotFZG za jego przydatny post!

    Kibic_2005 (30-11-2015)

  52. Powrót do góry    #2520
    Zaawansowany
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    2,421
    Kliknij i podziękuj
    266
    Podziękowania: 54 w 43 postach
    Jeśli panowie wydali prawie dwie banki na dzień dobry To pewnie stać ich na Pawlickiego wole jego niż Herbiego Zobaczym
    co nam gwiazdor przyniesie

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •