Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 91 do 106 z 106

Wątek: Grand Prix Słowenii - Krsko (12.09.2015 r.)

  1. Powrót do góry    #91
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-09-2013
    Postów
    1,310
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 232 w 160 postach
    raz byl
    2 raz minimalnie mu braklo przez zloty kask
    3 raz byl w mega formi,prowadzil w GP i wypadek samochodowy kolo Poznania.

    i dwa razy na luzie gdyby sam nie grzebal przy sprzecie miedzy wyscigami.

    upor to nie fantazja

    a konfliktowosc to nie bezkompromisowosc

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kian Zobacz posta
    2 raz minimalnie mu braklo przez zloty kask
    Nie przez Złoty Kask, bo wielce prawdopodobne jest, że i tak by wtedy tego tytułu nie dowiózł. Miał iluzoryczną przewagę nad rozpędzonym Rickardssonem i ta kraksa we Wrocławiu pozwoliła tak naprawdę na dorobienie ideologii wokół tego srebra.

    Cytat Zamieszczone przez Kian Zobacz posta
    3 raz byl w mega formi,prowadzil w GP i wypadek samochodowy kolo Poznania.
    Mówisz o 2000? On nie był wtedy żadnym liderem tylko zajmował 4 miejsce.

    Cytat Zamieszczone przez Kian Zobacz posta
    i dwa razy na luzie gdyby sam nie grzebal przy sprzecie miedzy wyscigami.
    No to tutaj tak jak mówię, można napisać, że by miał na luzie 10 tytułów. I tak nikt tego nie jest w stanie zweryfikować.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    zdzichu328 (12-09-2015)

  4. Powrót do góry    #93
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Legendy widzę żyją swoim życiem...
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #94
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Tony jednak na dystansie nie byl tak super skuteczny on po prostu mial motory z kosmu i odjezdzal ze startu.

    Tony to akurat zły przykład. Gość właśnie dzięki sprzętowi zdominował GP.
    W ogóle z tego Rickardssona to adepta ze szkółki zróbcie. Nie wiem tylko czemu gdy oglądam GP z lat 90-tych, to najbardziej lubię oglądać wyścigi z jego udziałem. Powiedzmy ze jeszcze Lorama, Hamilla i Golloba. Ale w ich wykonaniu wybrane sezony. Loram (97,99), Hamill (95-96), Gollob (97-00), a Tony był równy przez wszystkie sezony. No, najslabszy 96. Osobiście najbardziej go lubie z lat 95 i 99. W 98 był za perfekcyjny. . Na pierwszym miejscu jednak seozn 1995. Uwielbiam te jego determinacje, pasje, wole walki, technikę, gracje i szaleństwo w jednym. Gdy wygrał w Vojens przyznawał publicznie, ze choć jest mistrzem świata, to nie jest najlepszy. Calym sercem chciał udowodnić, ze jest godzien tego tytułu. Za to go bardzo cenię. Wspaniały zawodnik, którego w owym czasie nie doceniałem przez pryzmat słabości do Tomka.
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 12-09-2015 o 23:48

  6. Powrót do góry    #95
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kian
    Jest ok,ale to bardziej styl Grega- idealny sprzet.
    Idealny sprzęt to nie jest element stylu, tylko jeden z warunków wejścia na sam szczyt speedwaya. To czynnik, który sam w sobie, bez wsparcia w postaci wysokich umiejętności, nie da nic.

    Nie widzę podobieństw Tai - Greg. Brytyjczyk jeździ ofensywniej, znacznie bardziej widowiskowo. Nie dostrzegam obecnie w GP ani poza cyklem nikogo, kto bardziej od Woffy'ego zasługiwałby w tym roku na tytuł mistrzowski.

    Cytat Zamieszczone przez Torretoo
    Wiadomo, ze jak by za technike dawali zloto to Tomek by byl chyba jednak na chwile obecna TOP1.
    Tomasz genialnie, niewiarygodnie wręcz panował nad motocyklem, tak jakby stanowili jedność. Potrafił na torze dokonywać niezwykłych rzeczy. Ale na sukces w żużlu składa się ileś tam części składowych, włączając w to m.in. odpowiedni sprzęt, wszechstronność zawodnika (umiejętność dopasowania do danej nawierzchni, umiejętność przeprowadzenia akcji w każdej części toru, dobór śćieżek w zależności od warunków) i psychikę.

    Przypomnij sobie częstą bezradność Golloba na czasowych torach, wieczne "orbitowanie", gdy należało nieraz trzymać się kredy, nerwowość. On sam był swoim największym wrogiem, wbrew powszechnemu przekonaniu o potwornym pechu, spiskach rywali itp.

    Gdyby za samą technikę jazdy przyznawano medale IMŚ, to taki Scott Nicholls miałby ich cały worek, a Nicki Pedersen pewnie ani jednego

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_R
    polski żużel bez boomu na Golloba wegetowałby gdzieś między czeskim a węgierskim.
    Gruba przesada. Na pewno obecność Golloba w światowej czołówce pomogła naszemu żużlowi, ale i bez Tomasza dałby sobie radę. Mieliśmy od dziesięcioleci popularne rozgrywki ligowe, mieliśmy w latach 60. i 70. sukcesy międzynarodowe. Nie byłoby z pewnością mowy o "wegetacji ".
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  7. Powrót do góry    #96
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Oglądam dopiero teraz powtórkę na kanale speedwayworld. Wczoraj zdążyłem na semi i grand final. Muszę przyznać, że Tai jeździ kosmicznie w polu. Akcje z 1/2 wirtuozerskie szczególnie ta na Dziku - kawał straty odrobił i jeszcze ta kropka nad i. Sprzęt wspaniały ale i pewność siebie ogromna co przekłada się na zabawę z rywalami i błyskotliwe rozwiązania. Złoto już pewne.

    Wynik Grina imponujący aczkolwiek w walce o srebro kibicuję Nickiemu, który spuchł wyraźnie w drugiej części sezonu. Jednak przy takiej regularności Herbiego ciężko mu będzie powalczyć jeszcze z jankesem.

    Ciekawie też wygląda na dole walka o top8 - nieco doszlusował Kildemand. Jak zajmie 9 miejsce i będzie się w miarę przyzwoicie spisywał w pozostałych turniejach powinien zgarnąć DK. Pozostaje trzymać kciuki za Janowskiego by zmieścił się w ósemce.

  8. Powrót do góry    #97
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,390
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    Cytat Zamieszczone przez toolowiec Zobacz posta
    Ciekawie też wygląda na dole walka o top8 - nieco doszlusował Kildemand. Jak zajmie 9 miejsce i będzie się w miarę przyzwoicie spisywał w pozostałych turniejach powinien zgarnąć DK. Pozostaje trzymać kciuki za Janowskiego by zmieścił się w ósemce.
    Kildemand jest moim zdaniem faworytem do DK zaraz po Hampelu. Jego średnia punktów na turniej jest bliska 10 punktom, nietrudno zatem obliczyć, że gdyby jechał od początku sezonu walczyłby prawdopodobnie o medal lub TOP5. Jeśli Janowski się utrzyma to spory problem z otrzymaniem DK może mieć MJJ.

  9. Powrót do góry    #98
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Kolejna odsłona nowoczesnego speedwaya przeszła do historii. Niezależnie od konsekwencji, szczerze przyznam się, że nagle szkoda mi było sobotniego wieczoru na dalsze oglądanie emocjonujących wyprzedzeń i zwyczajnie się rozłączyłem gdzieś po ósmym biegu, może chwilę wcześniej. Jeśli rzeczywiście taki jest cel speedway'a, aby na nieskomplikowanych torach decydowały rakiety i względny refleks na starcie, to może od razu zróbmy wyścigi indywidualne - efekt ten sam, tylko zdaje się, że kontuzji jakby mniej. Mistrzem będzie zawodnik z najlepszym czasem, a nie ten, który najszybciej znajdzie się przy krawężniku po wyjściu z pierwszego łuku.

    No i nie widzę, z jakiej racji cykl SGP miałby być bardziej emocjonujący gdy zamiast Charrisa, Kasprzaka i innego Batchelora znajdą się w nim Emil czy inny Vaculik. Przecież nadal będzie tak samo.

    Naprawdę nie mam zielonego pojęcia, do czego prowadzą turnieje poza Polską.

  10. Powrót do góry    #99
    Zaawansowany Awatar toolowiec
    Dołączył
    21-09-2007
    Postów
    2,342
    Kliknij i podziękuj
    116
    Podziękowania: 340 w 239 postach
    Sobotch wyłącz tryb maruda mode Straciłeś kapitalny półfinał z udziałem Taia. Ok, Krsko to nie jest najbardziej widowiskowa runda cyklu ale przecież drzewiej bywały kapitalne rundy na tym torze (2002, 2003, 2008) - wszystko zależy od przygotowania toru... Pełnowartościowy mistrz świata powinien wygrywać na każdej nawierzchnii/geometrii a tak długiego drugiego toru w cyklu nie ma.

    Tony jednak na dystansie nie byl tak super skuteczny on po prostu mial motory z kosmu i odjezdzal ze startu.


    Tony to akurat zły przykład. Gość właśnie dzięki sprzętowi zdominował GP.

    Prośba. Zdejm klapki z oczu i odśwież kilka rund z jego udziałem na youtube chociażby.

  11. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No właśnie w tym jest największy problem. Każdy, kto zna żużel od dłużej niż dwóch-trzech lat, dobrze wie, co się potrafiło dziać wcześniej. Teraz na jeden porządny bieg czekamy całe zawody.
    W domu doskonale wiedzą, że jak jest żużel, to należy go dać obejrzeć. Tylko że ja coraz częściej z własnej woli rezygnuję z tego przywileju, bo wolę poświęcić czas komu innemu. Wtedy nie ziewam
    Ostatnio edytowane przez sobotch ; 13-09-2015 o 13:23

  12. Powrót do góry    #101
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Marudzisz jak baba. Dla przykladu w 2005 roku w Krsko było ciekawiej? Ani troche. W tym sezonie jest najgorsze SGP w historii. Z tym sie zgadzam. Ale nie tworzyłbym teorii na przedziały w żużlu, ze kiedyś to sie ścigali, a dzis sie nic nie dzieje.

    Przed Krsko napisalem w prywatnej rozmowie z tutejszym forumowiczem, ze w tym roku stawka jest mocno spolaryzowana i w ciemno można stawiać wyniki. Dlatego zawody sa nudne. Spytał mnie kto wejdzie do półfinałów to mu odpisałem: Kildemand, Janowski, Woffinden, Zagar, Hancock, Iversen, Holder i ktos jeszcze.

    Pomylic sie w tym roku jest dosc trudno.

    Ale to wszystko okres przejściowy. Raz jest lepiej, a raz gorzej. Jak w przyrodzie. W przyszłym sezonie powinno byc ciekawiej.

  13. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (13-09-2015), sobotch (13-09-2015)

  14. Powrót do góry    #102
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Wiesz, chciałbym w to wierzyć I wiem, że marudzę
    Ale piszemy o czym innym.
    W****ia mnie jedynie ta nowa moda. W tej chwili po większości torów w GP jeździ się jak po jednodniowych.
    I niestety coraz częściej uważam, że Emil też tu nie pomoże.
    Zawodników ofensywnych mamy wystarczająco dużo, żeby oglądać nieco bardziej efektowny żużel.
    A jednak takie wyścigi ciągle są rodzynkami.

  15. Powrót do góry    #103
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,964
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Praga i Krsko to zadna nowosc.
    Tam na 10 GP,9 jest nudnych.
    Faktem jednak jest,ze zmierza to w jakims
    dziwnym kierunku.
    Zamiast szukac wrazen,dodaje sie takie Tampere
    czy Horsens,gdzie czlowiek z nudow moze usnac.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 13-09-2015 o 14:39
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #104
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,307
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Robiłem sobie niedawno takie mini zestawienie najlepszych moim zdaniem biegów w SGP i wcale nie jest prawdą, że kiedyś non stop były super ciekawe zawody, a teraz jest nędza.
    W kwestii obecnego sezonu to wydaje mi się, że wiele osób ciągle patrzy na tegoroczny cykl przez pryzmat tej klapy na Narodowym. Malilla i Gorzów to były fajne rundy. Praga mocno na plus, biorąc pod uwagę jak tam z reguły wyglądają zawody. Do tego przyzwoite Cardiff. Przyznaję, że SGP może i przeżywa lekki kryzys w tym roku, ale tragedii nie ma.

    Cytat Zamieszczone przez toolowiec Zobacz posta
    Ok, Krsko to nie jest najbardziej widowiskowa runda cyklu ale przecież drzewiej bywały kapitalne rundy na tym torze (2002, 2003, 2008) - wszystko zależy od przygotowania toru...
    Dodałbym do tego 2006 - jedna z moich ulubionych rund w Krsko, wydaje mi się, że nawet lepsza niż 2003 i 2008.

  17. Powrót do góry    #105
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    W****ia mnie jedynie ta nowa moda. W tej chwili po większości torów w GP jeździ się jak po jednodniowych
    Bo ja wiem czy nowa moda? Duzo zalezy od poogdy i nawierzchni. Nie wiem dlaczego wczoraj bylo tak grzazko i od piatku byly problemy. Padało? Natomiast od poczatku istnienia GP zeby nie wglebiac sie dalej byly z tym problemy i turniej wyglądały jak wczoraj. Nawierzchnie były kiepskie i preferowały jedna ścieżkę przy kredzie. Z różnych przyczyn. Czesto pogoda krzyżowała. Tak sie zastanowić, to zdecydowanie wiecej jest przypadków turniejów z jedna ścieżką i raczej nudnych zawodów niz festiwal walki na całej szerokości toru. To nie jest domena epoki modern speedway. Taki jest zuzel. Świetne widowiska sa odchyłkiem od normy, a nie odwrotnie. W Polsce psioczą na GP ponieważ mityzm mistrzostw świata i wielkich tuzów w tym sporcie minął ze względu na nasze sukcesy. Kibic w Polsce obecnie ma wrażenie ze w MS jezdza popierdołki, a wcześniej same niezwyciężone herosy. W latach 90. jaki by nudny turniej nie byl, to emocje związane z tym, czy nasz rodzynek skutecznie stawi czoła światu, wystarczająco rozpromieniały kibiców.

  18. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Kolejna odsłona nowoczesnego speedwaya przeszła do historii. Niezależnie od konsekwencji, szczerze przyznam się, że nagle szkoda mi było sobotniego wieczoru na dalsze oglądanie emocjonujących wyprzedzeń i zwyczajnie się rozłączyłem gdzieś po ósmym biegu, może chwilę wcześniej. Jeśli rzeczywiście taki jest cel speedway'a, aby na nieskomplikowanych torach decydowały rakiety i względny refleks na starcie, to może od razu zróbmy wyścigi indywidualne - efekt ten sam, tylko zdaje się, że kontuzji jakby mniej. Mistrzem będzie zawodnik z najlepszym czasem, a nie ten, który najszybciej znajdzie się przy krawężniku po wyjściu z pierwszego łuku.

    No i nie widzę, z jakiej racji cykl SGP miałby być bardziej emocjonujący gdy zamiast Charrisa, Kasprzaka i innego Batchelora znajdą się w nim Emil czy inny Vaculik. Przecież nadal będzie tak samo.

    Naprawdę nie mam zielonego pojęcia, do czego prowadzą turnieje poza Polską.
    Jedyny sposób aby żużel stał się mniej loteryjny to mocniej przyczepny tor.W innym wypadku wszystko się zaciera a o wyniku zazwyczaj decyduje pole startowe i dobrze dopasowana prędkość.Spokojnie gdyby Harris miał dobre kopyto to i on byłby mistrzem świata.Jego niedyspozycja nie leży tylko w grubym zadzie i niekształtnej twarzy mającej wpływ na nieodpowiednie przeloty powietrza.Nie ma sprzętu to wozi ogony,Kasprzak prezentuje poziom ostatniego paralityka a nagle jak z bicza trzasnął potrafił wygrać...pewnie dopasował najsłabszego ze swoich osłów i akurat wyszło.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •