Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415
Pokaż wyniki od 631 do 638 z 638

Wątek: Półfinał. KS Toruń - KS Unia Leszno, 6 września 2015 godz. 19.30

  1. Powrót do góry    #631
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Było minęło czas otwierać nowy rewanżowy temat

  2. Powrót do góry    #632
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,431
    Kliknij i podziękuj
    4,462
    Podziękowania: 1,707 w 1,013 postach
    UNSCARED

  3. Powrót do góry    #633
    Ekspert Awatar Frank_Drebin
    Dołączył
    17-03-2003
    Postów
    3,813
    Kliknij i podziękuj
    591
    Podziękowania: 773 w 446 postach
    Cytat Zamieszczone przez leszczynianin Zobacz posta
    Ad.1.Nie miał żadnych szans. Gdyby Piotrek nie postanowił lekko zawężać wyjścia, (co chyba jest naturalne, gdy zawodnik wchodzi szerzej w łuk) mogłoby dojść do jeszcze niebezpieczniejszej sytuacji, bo Rudy zachowałby swoją prędkość i siła odśrodkowa wyrzuciłaby go na zewnętrzną ze zdwojoną mocą (wąskie wejście, duża prędkość twardy, śliski tor) i skutki mogłyby być jeszcze bardziej opłakane, a Piotr mógłby tylko "wybierać" w którą część bandy ma uderzyć.

    Żeby atak miał jakiekolwiek szanse powodzenia (strata kilkudziesięciu metrów na prostej), Piotr musiałby chyba ręczny zaciągnąć.

    Ad.2. Fakt
    Przedstawiasz nam tutaj leszczyńską prawdę, która z prawdą nie ma nic wspólnego. Po pierwszym łuku w Toruniu jeździ się na sto sposobów i tak jak Piter rzadko. Natomiast tak jak Gomólski w latach pobytu Golloba w Toruniu jeździli często i gęsto. Taka jest specyfika tego łuku, że można szybko w niego wjechać przy krawężniku i odrobić momentalnie kilkanaście metrów do kogoś jadącego szeroko. Jakby Pawlicki nie zjeżdżał do krawężnika to spadłby na ostatnie miejsce ( może tylko na chwile) i żadnego katastrofalnego bum by nie było.

    Czy wy tam w Lesznie przygotowaliście jakieś szczególne podziękowania dla drukarza Artura Kuśmierza? Jakiś dyplom, laurki, przyszły medal od Skóry, tysiace lajków na Fejsbuku. Wszakże wam dobra robotę wykonał, lepszą niż Skórnicki.

    czerwona oczywiście niesłuszna. samo wykluczenie również, wszak Gomólski był z przodu. amen.
    I do tego był szybszy. Tak jak Pedersen podcinający Doyla.

    Zastanawia mnie na przypadku Gomólski- Pawlicki jakimi kryteriami kierują sie sędziowie. Czy są jakieś wytyczne czy wolna amerykanka. W tym przypadku dwóch zawodników zjechało sie w jedno miejsce. Zarówno Gomólski jak i Pawlicki zmienili tor jazdy. Z tym że Pawlicki dość znacznie. Większość kibiców zastosowała zasadę "prowadzący dyktuje warunki" ale takiej zasady nie ma i być nie może. Tłumaczenie Kuśmierza wskazuje, że podjął decyzję wg. tej zasady co dyskwalifikuje go jako sędziego. Kacper wjeżdzając w krawężnik nie wiedział jakim torem pojedzie Pawlicki. Nie jest wróżem aby wywróżyć, że będzie zjeżdżał do krawężnika. Przypuszczam, że inny sędzia by podjął inną decyzję np. śp. Roman Cheładze wykluczyłby obu zawodników.

  4. Powrót do góry    #634
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,863
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Podobnie Miedziak Wyprzedził Grega tylko zapomniał go przewrócić


    https://www.youtube.com/watch?v=j288mtXwOpg

  5. Powrót do góry    #635
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2013
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    160
    Podziękowania: 142 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Na Motoarenie wykorzystując znajomość geometrii toru ( i jednocześnie nieznajomość u przeciwnika) można spokojnie odrobić 10-15m straty na samym pierwszym łuku.
    nie wiem jaka tam była odległość, ale spora i nie wystarczająca do skutecznego wyprzedzenia w tych warunkach torowych.


    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Gomólski właśnie tak wszedł w ten łuk ale nie przewidział (bo nie mógł), że Piter pojedzie ten łuk na kwadratowo.
    Nie mógł? a co, pierwszy raz na tor wyjechał, że takiego manewru nie mógł się spodziewać? Proszę Cię... Poza tym nie wiem gdzie ty tu widziałeś, że Piter pokonywał ten łuk kwadratowo

    z resztą mogę się zgodzić

  6. Powrót do góry    #636
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    No stracił 2 pozycje.
    Dopiero na następnym kółku gdy wychodząc z drugiego łuku był tak wolny, że Gomóła połknął go na prostej jak furę z sianem.

    Cytat Zamieszczone przez leszczynianin Zobacz posta
    nie wiem jaka tam była odległość, ale spora i nie wystarczająca do skutecznego wyprzedzenia w tych warunkach torowych.




    Nie mógł? a co, pierwszy raz na tor wyjechał, że takiego manewru nie mógł się spodziewać? Proszę Cię... Poza tym nie wiem gdzie ty tu widziałeś, że Piter pokonywał ten łuk kwadratowo

    z resztą mogę się zgodzić
    Dowodem na kwadratową jazdę w tym łuku jest sam fakt, że pomimo 10-15m straty Gomólskiego w połowie łuku spotkali się i było bum. Piter zbyt mocno wykontrował i mocno wytracił prędkość. Gdyby pojechał płynnie to Kacper nie uderzyłby w niego co nie zmienia faktu, że winny upadku był Gomólski.

    PS. To że mam odmienne zdanie nie jest powodem, żebyś mi tu facepalmy wstawiał

  7. Powrót do góry    #637
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2013
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    160
    Podziękowania: 142 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Dopiero na następnym kółku gdy wychodząc z drugiego łuku był tak wolny, że Gomóła połknął go na prostej jak furę z sianem.
    dobre

    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    PS. To że mam odmienne zdanie nie jest powodem, żebyś mi tu facepalmy wstawiał
    niestety dałeś mi powód

    uważam , że temat należy zakończyć, będą nowe tematy, ciekawsze po meczu w Lesznie

    Cytat Zamieszczone przez koot Zobacz posta
    Podobnie Miedziak Wyprzedził Grega tylko zapomniał go przewrócić


    https://www.youtube.com/watch?v=j288mtXwOpg
    Nie no. Gdzie był Miedziak, a gdzie był Gomólski? I tor chyba jednak bardziej trzymał

    Dobra. Koniec . Basta

  8. Powrót do góry    #638
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez Yozayan Zobacz posta
    Na skutek tego ataku?
    Na skutek porządnego wywiezienia na zewnętrzną. Odnośnie wywiezienia nic nie mam, ale mógłby to robić bez przepychania się nogą.

Strona 15 z 15 PierwszyPierwszy ... 5131415

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •