Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910
Pokaż wyniki od 406 do 429 z 429

Wątek: X kolejka, Toruń - Zielona Góra. 28 czerwca, godz. 19.30

  1. Powrót do góry    #406
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,464
    Kliknij i podziękuj
    2,633
    Podziękowania: 3,642 w 2,160 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie wydaje mi się aby sytuacja z biegu 14 była nieregulaminową. Już by o tym trąbiły media. Gajewski też nie ułomek i regulaminy zna doskonale. A w ogóle to jeśli można w biegach 1 -13 zastąpić zawodnika kontuzjowanego (niedopuszczonego przez lekarza do zawodów) RZ lub RT, mimo, ze zawodnik jest w szpitalu (nieobecny w parkingu) to czemu nie można by tego robić w biegu 14 ?
    Ja nie pisze o sytuacji konkretnie z tego meczu tylko ogolnie. Jezeli sedzia puszcza jakiegos ostrego bubla, a w koncu on jest zeby regulaminu przestrzegac na spotkaniu, to on powinien ponosic konsekwencje a nie druzyna.

  2. Powrót do góry    #407
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Gajes nie jest poprostu takim chloptasiem, jak Fratczaki, Koperniki i Dowhany, którzy swego czasu zgłaszali sędziemu zbyt wczesne wyprowadzenie motocykli z parku maszyn... Wiesz Mariusz - taka spora różnica w klasie człowieka

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mhsol za jego przydatny post!

    kingpin (29-06-2015)

  4. Powrót do góry    #408
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,731
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Ja nie pisze o sytuacji konkretnie z tego meczu tylko ogolnie. Jezeli sedzia puszcza jakiegos ostrego bubla, a w koncu on jest zeby regulaminu przestrzegac na spotkaniu, to on powinien ponosic konsekwencje a nie druzyna.

    Fratczak mówił przed chwilą w TV, że konsultował ten manewr z sędzią zawodów. I sędzia potwierdził, ze taka sytuacja jest możliwa, ponoć miał już takie sytuacje.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #409
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Taaaaaak. W meczu z wlokniarzem tez sędzia zalecił "puste pole"

  6. Powrót do góry    #410
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/52...avpils-relacja

    Była już w tym sezonie taka sytuacja po skasowaniu 2 seniorów Orła i żadnej weryfikacji wyniku nie było.

    Cytat Zamieszczone przez mhsol Zobacz posta
    Taaaaaak. W meczu z wlokniarzem tez sędzia zalecił "puste pole"
    Dokładniej przewodniczący jury, bodajże Demski.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  7. Powrót do góry    #411
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    PLZ vs Ekstraliga

  8. Powrót do góry    #412
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Fratczak mówił przed chwilą w TV, że konsultował ten manewr z sędzią zawodów. I sędzia potwierdził, ze taka sytuacja jest możliwa, ponoć miał już takie sytuacje.
    Fratczak tez stwierdzil, ze nie ma zadnych podstaw do weryfikacji wyniku. Jak wiemy w przypadku treningu Patryka Dudka, tez twierdzil, ze nie ma zadnych podstaw do tego by Patryk nie mogl juz zaczac trening, a jak faktycznie bylo chyba przypominac nie musze. Ja jednak poczekam na oficjalne zatwierdzenie wyniku mecz niz uwierzenie na slowo Fratczakowi.

  9. Powrót do góry    #413
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez mhsol Zobacz posta
    PLZ vs Ekstraliga
    Przepisy są te same.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  10. Powrót do góry    #414
    Stały bywalec
    Dołączył
    11-09-2013
    Postów
    615
    Kliknij i podziękuj
    119
    Podziękowania: 75 w 48 postach
    Nic to, mniejmy nadzieję że wynik zostanie i sport wygra

    a nasze leśne ludki wezmą się porządnie za swoją pracę, odrobią zadania domowe i w końcy nauczą się regulaminu

    czy to aż takie trudne za taką kasę? przecież nie zarabiają najniższej krajowej

  11. Powrót do góry    #415
    Użytkownik Awatar Anrutek
    Dołączył
    31-10-2002
    Postów
    227
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 25 w 12 postach
    Po cienkim meczu dwie sprawy zasługują na uwagę.
    1. Gratki dla Falubazów ( idealne prowadzenie taktyczne meczu i ten Protas z Pieszczkiem ),
    2. Uprzejmie jadący Miedziński ( przynajmniej dwa razy mógł zablokować ostro atak rywala a ten zostawiał mu bramę do jazdy ) , jak nie on.

  12. Powrót do góry    #416
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/53...ign=newswidget

    Wszystko wskazuje jednak na to, że sędzia Tomasz Proszowski, który prowadził mecz na toruńskiej Motoarenie, nie popełnił błędu i właściwie zinterpretował wydarzenia. - Mam świadomość, że ta kwestia może budzić wątpliwości wśród kibiców. Ja ich jednak nie miałem nawet przez moment i wiedziałem, że wszystko jest zgodne z przepisami, ponieważ znałem wykładnie regulaminu, która dotyczy właśnie tego przypadku. Inna sprawa, że to kolejny przykład, który pokazuje zawiłość przepisów w sporcie żużlowym - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl menedżer gospodarzy Jacek Gajewski.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  13. Powrót do góry    #417
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    SF rozwiewa watpliwosci, Gajewski tez potwierdza ze zgloszenie bylo regulaminowe wiec wszystko chyba ok.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/53...hac-za-walaska

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi thengel za jego przydatny post!

    mhsol (28-06-2015)

  15. Powrót do góry    #418
    Użytkownik
    Dołączył
    14-08-2007
    Postów
    231
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 63 w 34 postach
    Wszystko chyba już wyjaśnił artykuł na SF. Teoretycznie nawet Hampela można zgłosić do biegu 14., ale nie można za niego stosować żadnej rezerwy. Wynika to z tego, że ZZ-etka jak i rezerwa zwykła za zawodnika zastępowanego jest dozwolona tylko do 13. biegu.
    WŁÓKNIARZ FOREVER

  16. Powrót do góry    #419
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,423
    Kliknij i podziękuj
    4,449
    Podziękowania: 1,706 w 1,012 postach
    Falubaz wygrał ? Chyba tak bo Frątczak zachwycony. A może oddech stalówki tak na niego działa

    Toruń będzie miał ciężką przeprawę z Lesznem.
    UNSCARED

  17. Powrót do góry    #420
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,731
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Falubaz wygrał ? Chyba tak bo Frątczak zachwycony. A może oddech stalówki tak na niego działa

    Toruń będzie miał ciężką przeprawę z Lesznem.
    Wygrał całego bonusa

    A ten właśnie bonus, może (w aktualnej sytuacji Falubazu) zdecydować o być albo nie być w PO
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #421
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Cytat Zamieszczone przez lemur6666 Zobacz posta
    Falubaz wygrał ? Chyba tak bo Frątczak zachwycony. A może oddech stalówki tak na niego działa

    Toruń będzie miał ciężką przeprawę z Lesznem.
    Bzdury! Toruń miał cięŻko ponieważ Frątczak To matematyk , a Skórnicki maturę z matmy ma dopiero za rok!

    Graty Falubazy za wyszarpanie tego bonusa i zróbcie wszystko aby owalnego nie oglądać w PO!
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  19. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mefitzo za jego przydatny post!

    Falubaz7 (28-06-2015), Tofik92 (29-06-2015)

  20. Powrót do góry    #422
    Ekspert Awatar Howard
    Dołączył
    29-04-2003
    Postów
    3,480
    Kliknij i podziękuj
    927
    Podziękowania: 578 w 312 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    ale nie uciekniecie ?
    ja mogę mówić tylko za siebie i obiecuję, że pozostanę do końca, a Ty?

  21. Powrót do góry    #423
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Nie da się ukryć, że jakikolwiek punkt w Toruniu jest ponadprogramowy. Osobiście dla mnie ten bonus smakuje prawie jak zwycięstwo. Właściwie potwierdziło się to co pisałem w klubowym wątku tydzień temu, że mecz w Toruniu jest do wygrania i tak było w istocie. Zmiany za Walaska dały następujące punkty: 2, 1, 1, 3. Czyli 7. Moim zdaniem Walas pojechałby lepiej, a druga sprawa jest taka, że wtedy ewentualne taktyki i Pieszczek zmienialiby pewnie Loktajeva, który nie pojechałby 6 razy, ale już po drugim starcie byłby zmieniony. No, ale to gdybologia. Trzeba się cieszyć z tego co jest. Pojawiły się tutaj zarzuty do Frątczaka o prowadzenie taktyczne meczu, których przyznam, że nie rozumiem. W odwodzie był tylko Zgardziński, ale to że wygrał wyścig młodzieżowy i to przy wydatnej pomocy Pieszczka, który praktycznie stawał w poprzek toru żeby nie wyprzedzili go juniorzy gospodarzy to nie znaczy, że Aleks zapunktowałby w dalszej części meczu. I tak o to za Walaska mieliśmy: w 5 wyścigu z taktycznej Protasiewicza - decyzja słuszna, bo Protas w pierwszej serii zaprezentował się najlepiej z falubazowych seniorów. W 8 wyścigu z taktycznej jedzie Jonsson - też dobrze, Protasiewicz już wykorzystany, Pieszczka trzymali na później. W 11 wyścigu Pieszczek za Loktajeva - bardzo dobra decyzja. Sasza od początku jechał padakę, a Pieszczek miał w odwodzie jeszcze trzy starty więc i tak załapałby się na nominowane. W 12 Loktajev za Walaska - tutaj mógł jechać tylko Sasza albo Zgardziński. Można polemizować czy tutaj decyzja była słuszna chociaż ja i tak postawiłbym właśnie na Loktajeva. Czy Zgardziński pokonałby w tym wyścigu Fajfera ? Wcale nie jestem tego taki pewien, zwłaszcza że miał 8 wyścigów przerwy. Frątczak pewnie cały czas liczył na przebudzenie Loktajeva, bo nie da się ukryć, że nawet słaby Loktajev jest większym zagrożeniem niż Zgardziński. W 14 wyścigu to Sasza poszedł ostro na łokcie z Łagutą i umożliwił odjechanie do przodu Pieszczkowi. Już to widzę jak Zgarda idzie na łokcie z Griszą. Żeby nie było ja nic Zgardzińskiemu nie zarzucam, bo swoje zadanie wykonał, ale rozumiem kierownictwo, które maksymalnie puszczało Jonssona i Loktajeva, bo w obliczu braku Hampela i kontuzji Walaska nie mieli innego wyjścia (nie było komu jechać). Krótko mówiąc dla mnie osobiście taktycznie mecz poprowadzony bardzo dobrze.

    O zawodnikach nie ma co pisać, bo wszystko było widać na torze. Protasiewicz na początku taki sobie, ale druga część meczu to już inny level jazdy. Pieszczek zaskakująco dobry występ. Tu też muszę pochwalić Frątczaka, że wprowadzał zmiany w taki sposób by jak najczęściej umożliwiać Krystianowi starty z A i B co dla takiego startowca ma bardzo duże znaczenie. Ogólnie Pieszczek mógł też tych punktów zdobyć jeszcze więcej gdyby nie bezsensowny upadek na prowadzeniu czy przeszkadzający mu w jednym biegu Protasiewicz, ale i tak jest dobrze i pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jednorazowy wyskok, a jakieś większe przebudzenie, bo wystarczy sobie wyobrazić jak ten mecz by się skończył gdyby Pieszczek pojechał to co zwykle. Nadal słabo wygląda dla mnie Jonsson. Okej miał jeden fajny bieg z Łagutą, w 15 też szybko wjechał na trzecie miejsce i pilnował bonusa, ale to ciągle nie to. Tutaj musiał jechać tyle razy ze względu na oczywistą sytuację kadrową, ale odnoszę wrażenie że większość punktów Szwed wyszarpał swoim doświadczeniem i umiejętnościami, bo na torze nadal był dość wolny. Loktajev niestety tragedia - wolny jak mucha w smole, źle obierał ścieżki. Tym bardziej jest to dziwne, bo o ile Lokti zawsze był wyjazdowym przeciętniakiem tak akurat w Toruniu wypadał zawsze bardzo dobrze.

    W Toruniu podobał mi się Miedziński, chociaż kilka razy pojechał jak nie on i zostawiał miejsce pod bandą szybszym przeciwnikom gdzie dawny Miedziak pakowałby rywali w bandę. Swoje zrobił też Doyle, który zawalił tylko ostatni bieg, a tak był niezwykle szybki na trasie. Nie wiem co dzieje się z Griszą. Punktowo niby źle nie jest, ale dla mnie to już nie jest ten sam zawodnik co kiedyś. Obecnie zrobił się z niego jakiś taki drewniany startowiec.
    Ostatnio edytowane przez Reptile ; 29-06-2015 o 11:58
    TeamLindgren

  22. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Reptile za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (29-06-2015), Kibic_2005 (29-06-2015), Mariusz (29-06-2015), sobotch (29-06-2015)

  23. Powrót do góry    #424
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,685
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez Howard Zobacz posta
    ja mogę mówić tylko za siebie i obiecuję, że pozostanę do końca, a Ty?
    jeżeli tylko będę w tym czasie w kraju to oczywiście że będę;
    ale póki co trzeba te PO sobie zapewnić

  24. Powrót do góry    #425
    Ekspert Awatar koot
    Dołączył
    07-10-2006
    Postów
    3,862
    Kliknij i podziękuj
    285
    Podziękowania: 758 w 496 postach
    Od wczoraj kibicuję BKS-owi

  25. Powrót do góry    #426
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,759
    Kliknij i podziękuj
    901
    Podziękowania: 1,336 w 702 postach
    A propos BKSu. Ten wczorajszy mecz przypominał mi niestety nasz mecz swego czasu
    w Bydgoszczy, gdzie totalnie osłabieni obroniliśmy bonusa, bo Ryan Sullivan
    wykręcił dla nas 21 pkt. (3,3,3,3,6,3). Ile wtedy radości człek miał z tamtej porażki,
    ale ze zwycięskiego bonusa. Teraz znaleźliśmy się na przeciwnym biegunie.
    Boli zwłaszcza to, że z przewagi 12 pkt. zrobiło się 3. Gdyby od początku było
    na styku... a tak to musi to bardzo niepokoić. Przegraliśmy bonusa przede
    wszystkim z Pepe i z... Pieszczkiem... no i przez niezliczoną ilość własnych
    błędów.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  26. Powrót do góry    #427
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    A propos BKSu. Ten wczorajszy mecz przypominał mi niestety nasz mecz swego czasu
    w Bydgoszczy, gdzie totalnie osłabieni obroniliśmy bonusa, bo Ryan Sullivan
    wykręcił dla nas 21 pkt. (3,3,3,3,6,3). Ile wtedy radości człek miał z tamtej porażki,
    ale ze zwycięskiego bonusa. Teraz znaleźliśmy się na przeciwnym biegunie.
    Boli zwłaszcza to, że z przewagi 12 pkt. zrobiło się 3. Gdyby od początku było
    na styku... a tak to musi to bardzo niepokoić. Przegraliśmy bonusa przede
    wszystkim z Pepe i z... Pieszczkiem... no i przez niezliczoną ilość własnych
    błędów.
    Tamten mecz w Bydgoszczy, to była pierwsza rzecz,
    która przyszła mi na myśl po wyjściu ze stadionu. Teraz
    wiem, jak wtedy mogli czuć się bydgoszczanie (chociaż oni
    chyba jednak się cieszyli). W niedzielę rzed meczem cholernie się go
    bałem, podczas gdy ten "prowadzący" stwierdził coś w stylu,
    że w sumie bonus już jest nasz - konkretnie się zagotowałem.
    Przecież to jest sport - skąd ten gość sie urwał do cholery?
    Gratulacje dla Falubazu a konkretnie dla Krychy i Protasa - zawsze
    jakiś zawodnik drużyny przeciwnej musi pojechac mecz życia właśnie
    z nami. Dwóch zawodników zdobyło 67% punktów drużyny i to przy
    dużym ich pechu (upadek przy 1:5). U nas brakuje lidera na tej nawierzchni,
    który był by w stanie odbierac punkty Protasom, Pająkom i Hankock'om.
    Poza wszystkim Oskar musi być OUT - im szybciej, tym lepiej.
    !Adrian walcz!

  27. Powrót do góry    #428
    Początkujący
    Dołączył
    09-03-2014
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co z tego,że bonus skoro można to było wygrać za 3 punkty.Frątczak taki wygadany a nie potrafi Loktaeva opierdzielić ,żeby trzymał kredę.Poza tym jazda parą w Sparze nie istnieje.Protas niby 18 punktów,ale mnie wkurzył jak juniorów wywoził,zresztą nie pierwszy i nie ostatni raz.

  28. Powrót do góry    #429
    Początkujący
    Dołączył
    13-07-2015
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    popieram

    Popieram wypowiedź .... nic dodać nic ująć

Strona 10 z 10 PierwszyPierwszy ... 8910

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •