Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 91 do 126 z 126

Wątek: 16.04.2015 SGP Finlandii - Tampere

  1. Powrót do góry    #91
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Kibicuję z całego serca "nowym krajom żużlowym" ale nie, nie zgadzam się, 6 turniejów Ole, Polska, Anglia, Dania, Szwecja i jeszcze ze 2 (Daugavpils, Togliatti, Praga, Gorican) i starczy. Ta frekwencja co to było, 3 tys? Ogladałem jednym okien, bo mi obraz wibrował
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  2. Powrót do góry    #92
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,477
    Kliknij i podziękuj
    2,634
    Podziękowania: 3,653 w 2,165 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Krzysiu od bidona nauczył sie jak symulować defekt!
    Maszyna cudownie odżyła w momencie upadku Grega

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    zigi1976 (17-05-2015)

  4. Powrót do góry    #93
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Nie dość że miejsca są tragiczne to jeszcze obsada jak z eliminacji do SEC...

    Skończyć z tym cyrkiem ograniczyć do 8 rund(Toruń , Bydgoszcz , Gorzów , Kopenhaga , Cardiff , Malilla , Praga , Krsko/Dauga)

    No i koniecznie Pawlicki , Zmarzlik , Kildemand , Grisza i Emil do cyklu , w przeciwnym razie czeka ich smutny upadek.


    PS.Dobrze że rusza niedługo SEC , bo na to dziadostwo żal patrzeć tylko win Nickiego troche radości przyniósł.
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  5. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mefitzo za jego przydatny post!

    Bruno Schulz (17-05-2015), Peter Kildemand (16-05-2015), j-rules (17-05-2015)

  6. Powrót do góry    #94
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    8 rund: Anglia, Szwecja, Dania, Polska, Niemcy, Rosja, Australia i wymiennie: Czechy, Słowenia, Łotwa, Chorwacja. Wtedy to uznam za poważny cykl rangi mistrzostw świata.

  7. Powrót do góry    #95
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Rund to akurat mogłoby, a nawet powinno być z 20, tylko żeby były dobre. I żeby cykl był w dobrej obsadzie.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  8. Powrót do góry    #96
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    20 rund to konieczność robienia jeszcze większej liczby zawodów na torach jednodniowych, a nie da się ukryć, że jakość ich wykonania mniej więcej od sezonu 2013 jest coraz gorsza także to nie przejdzie. Natomiast co do obsady cyklu to tu jest ciężko znaleźć złoty środek. Mamy cztery stałe dzikusy, które w tym sezonie powędrowały do Iversena (raczej nikt nie miał zastrzeżeń do tej nominacji), Jepsena Jensena (wybór był pomiędzy nim, a Kildemandem i po prostu postawiono na MJJ), Jonassona (w tym przypadku można mieć już jakieś zastrzeżenia, ale pewnie uznano, że liczba Szwedów musi się zgadzać) i Batchelora (tutaj faktycznie nieporozumienie i było co najmniej kilka lepszych kandydatur). Także z czterech dzikich kart tak naprawdę jedną można było uznać za wyraźny błąd. Reszta stałych uczestników to wypadkowa TOP 8 z poprzedniego sezonu i TOP 3 z GP Challenge. Nie wiem, może powinna się utrzymywać tylko najlepsza szóstka, natomiast miejsca powiedzmy 7-10 powinny jechać w Challengu (reszta obsady GPCh oczywiście z eliminacji), który najlepiej jakby miał formę zawodów dwudniowych, żeby ograniczyć szanse przeciętniaków mających dzień konia. Wtedy z GPCh wchodzi 5/6, a reszta to stałe dzikusy. Nie ma jednak żadnej pewności czy taki wymyślony na poczekaniu system gwarantowałby lepszą obsadę.

  9. Powrót do góry    #97
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Chyba najwyższy czas przypomnieć organizatorom że to są IMŚ a nie zachodnia liga juniorów
    z Zachodniej Ligi Młodzieżowej pamiętam np. dzielną jazdę Janusza Baniaka, z dzisiaj nie zostanie nic.
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Raymond za jego przydatny post!

    kingpin (17-05-2015)

  11. Powrót do góry    #98
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    20 rund to konieczność robienia jeszcze większej liczby zawodów na torach jednodniowych, a nie da się ukryć, że jakość ich wykonania mniej więcej od sezonu 2013 jest coraz gorsza także to nie przejdzie. Natomiast co do obsady cyklu to tu jest ciężko znaleźć złoty środek. Mamy cztery stałe dzikusy, które w tym sezonie powędrowały do Iversena (raczej nikt nie miał zastrzeżeń do tej nominacji), Jepsena Jensena (wybór był pomiędzy nim, a Kildemandem i po prostu postawiono na MJJ), Jonassona (w tym przypadku można mieć już jakieś zastrzeżenia, ale pewnie uznano, że liczba Szwedów musi się zgadzać) i Batchelora (tutaj faktycznie nieporozumienie i było co najmniej kilka lepszych kandydatur). Także z czterech dzikich kart tak naprawdę jedną można było uznać za wyraźny błąd. Reszta stałych uczestników to wypadkowa TOP 8 z poprzedniego sezonu i TOP 3 z GP Challenge. Nie wiem, może powinna się utrzymywać tylko najlepsza szóstka, natomiast miejsca powiedzmy 7-10 powinny jechać w Challengu (reszta obsady GPCh oczywiście z eliminacji), który najlepiej jakby miał formę zawodów dwudniowych, żeby ograniczyć szanse przeciętniaków mających dzień konia. Wtedy z GPCh wchodzi 5/6, a reszta to stałe dzikusy. Nie ma jednak żadnej pewności czy taki wymyślony na poczekaniu system gwarantowałby lepszą obsadę.
    1. Sam pomysł robienia żużla na torach układanych (niekoniecznie jednodniowych) jest dobry.
    2. Faktycznie ostatnio ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale doskonale wiemy, na bazie wielu UDANYCH turniejów, że można to zrobić i wg mnie to wcale nie jest aż tak skomplikowane jak się wydaje. Po prostu czas skończyć z monopolem Olsena, zaryzykować, zatrudnić kogoś innego - myślę, że za mniejsze pieniądze da się zrobić lepsze tory. Sorry, przez 15 lat robienia układanych torów powinien być jakiś postęp, tymczasem nie ma i to znak, że problem leży w osobie wykonawcy.
    3. System to jedno. Obecna sytuacja jest trochę wypadkową zawieszenia Warda. Ale ważniejsze od systemu eliminacji, jest podniesienie nagród dla zawodników. BSI chytrzy, nie zdając sobie sprawy, że przez to mają gorszy produkt.
    4. Wyobraźmy sobie SGP w składzie: Woffinden, Hancock, Pedersen, Hampel, Kasprzak, Iversen, Zagar, Ward, Holder, G. Łaguta, Sajfutdinov, P. Pawlicki, Kildemand, Jensen, Jonsson. Do tego "dobrze" zrobione tory - ja bym wtedy nie narzekał na 20 rund. A jeżeli tory będą ch#jowe i obsada mierna, to będzie to lipa, czy jedne zawody, czy 10. Przy czym, na 10 - jest szansa, że chociaż połowa ciekawych się trafi
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  12. Powrót do góry    #99
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    Procent pokonanych przeciwników z dzisiejszych zawodów:
    Tai Woffinden 80.95%
    Nicki Pedersen 76.19%
    Jason Doyle 61.11%
    Andreas Jonsson 57.14%
    Michael J. Jensen i Krzysztof Kasprzak 55.56%

    Pełna tabela http://www.speedwayexplorer.com/matc...ix-in-tampere/

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi cphx za jego przydatny post!

    kingpin (17-05-2015)

  14. Powrót do góry    #100
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Buszmen napisał:
    pomysł robienia żużla na torach układanych (niekoniecznie jednodniowych) jest dobry
    Nie wiem dlaczego tak uważasz. Robisz tutaj za guru wśród debili, ale jest dokładnie odwrotnie w stosunku do tego co piszesz. Gdyby cykl wyłącznie trafił na tory stałe które są widowiskowe i dobrze przygotowane z natury to nie zastanawialibyśmy się czy zawodnicy przejadą całą rundę zasadniczą czy też tor nie wypaczy wyniku. Przez takie myślenie mamy przypadkowe rozwiązania ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  15. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Mefitzo (17-05-2015), zigi1976 (17-05-2015)

  16. Powrót do góry    #101
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    NICKI PEDERSEN !!! reszta jutro

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Mefitzo (17-05-2015)

  18. Powrót do góry    #102
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Zlikwidować ten żałosny cykl, który chyli się ku upadkowi. Nowy format powinien być taki:

    - 6 zawodów w roku w okresie kwiecień-maj-czerwiec-lipiec-sierpień-wrzesień (co roku w innych miastach) - będą niższe koszty i wyższe nagrody dla uczestników
    - 14 stałych uczestników cyklu (7 najlepszych z poprzedniego sezonu + 7 najlepszych z eliminacji) - nie będzie żadnych machinacji w zakresie ustalania listy uczestników
    - 16 żużlowców w zawodach (14 stałych uczestników + 2 dzikie karty) - będzie więcej możliwości startów dla wyróżniających się w danym sezonie zawodników spoza listy uczestników
    - 1 miejsce - 20 pkt, 2 miejsce - 18 pkt, 3 miejsce - 16 pkt, 4 miejsce - 14 pkt i tak dalej - nie będzie już tej bzdury, że zwycięzca zawodów otrzymuje mniej punktów od konkurentów

  19. Powrót do góry    #103
    Zaawansowany
    Dołączył
    02-11-2012
    Postów
    2,436
    Kliknij i podziękuj
    656
    Podziękowania: 127 w 97 postach
    Wczorajsze SGP pokazało chyba wszystkim polskim kibicom(oprócz dziadów z pzmłotu,gksż)po co organizowane są polskie rundy?Ktoś tą kupę gnoju musi utrzymywać.Brawo Witkowski,Stępniewski,Szymański.Brawo Gollob.To że BSI ma w głębokim poszanowaniu polskich kibiców wiedzieliśmy,to że pzmłoty mają polskich kibiców gdzieś ja się przekonałem po Narodowym.Wczorajsze barachło tylko utwierdza w przekonaniu coś minęło.Dziękuję.

  20. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Stev za jego przydatny post!

    j-rules (17-05-2015), zigi1976 (17-05-2015)

  21. Powrót do góry    #104
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Wczoraj to nawet nie oglądałem bo nie było sensu włączać tego badziewia.Najpierw kompromitatione Warszawa,teraz Tampere a potem Praga.Tam też nie będzie ścigania tylko pogonie kłusaków.Na wyścigach konnych jest ciekawiej bo zawsze można jakąś kasę wygrać
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  22. Powrót do góry    #105
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Sam pomysł robienia żużla na torach układanych (niekoniecznie jednodniowych) jest dobry.
    Tutaj się w zasadzie zgadzamy.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Faktycznie ostatnio ich jakość pozostawia wiele do życzenia, ale doskonale wiemy, na bazie wielu UDANYCH turniejów, że można to zrobić i wg mnie to wcale nie jest aż tak skomplikowane jak się wydaje. Po prostu czas skończyć z monopolem Olsena, zaryzykować, zatrudnić kogoś innego - myślę, że za mniejsze pieniądze da się zrobić lepsze tory. Sorry, przez 15 lat robienia układanych torów powinien być jakiś postęp, tymczasem nie ma i to znak, że problem leży w osobie wykonawcy.
    Tutaj w zasadzie też ; ] Musi się jednak znaleźć jakiś konkurent, a póki co chyba takowego nie ma. I kto wie czy z tym nie będzie największego problemu.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Wyobraźmy sobie SGP w składzie: Woffinden, Hancock, Pedersen, Hampel, Kasprzak, Iversen, Zagar, Ward, Holder, G. Łaguta, Sajfutdinov, P. Pawlicki, Kildemand, Jensen, Jonsson. Do tego "dobrze" zrobione tory - ja bym wtedy nie narzekał na 20 rund.
    No ok, ale tu wracamy do systemu eliminacji. Po Toruniu 2014 w cyklu na przyszły sezon byli już: Hancock, Kasprzak, Pedersen, Woffinden, Zagar, Jonsson, Holder, Hampel, Doyle, Harris i Janowski, więc obsada nie mogła być taka jak wymieniłeś. Poza tym Ward to wiadomo dlaczego nie jeździ i nikt tu nic poradzić nie mógł. Natomiast Grisza - no sorry to jest jeden z moich ulubionych zawodników, ale mógłby wykazać chociaż minimum inicjatywy własnej, aby znaleźć się w tym cyklu. Nie jeździ w eliminacjach, nie jeździ w SWC, w Elitserien póki co robi sobie wczasy na motocyklu. Za co ta stała dzika karta? Za to, że się uśmiechnie i powie w wywiadzie, że jakby dostał propozycję to by ją przyjął? Jakieś zasady powinny obowiązywać, nawet tych ponadprzeciętnie utalentowanych.

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Robi (17-05-2015), mhsol (17-05-2015)

  24. Powrót do góry    #106
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    Pisalem juz o tym w watku warsawskiej padaki, ze kalendarz SGP ulozony tak, ze przez pol sezonu mozemy fajnego sciagania nie widziec.
    Ale to juz mnie malo grzeje. Ogladam z przyzwyczajenia a nie z emocji.. Wczoraj sobie darowalem w polowie mniej wiecej, bo nie dosc, ze masakryczna nuda to jeszcze najlepiej szlo moim "ulubiencom".
    Jak zaczelo rzucac zawodnikami i wchodzili w luk jak paralitycy, lecz mimo to odjechali grzecznie, to sobie przypomnialem jak bardzo tych ***** zawodowcow nie znosze.

    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    To przełącz na GP, wtedy będziemy omawiać te same zawody
    To napisz mi kto jechał jak paralityk do biegu nr 18?
    Jonsson zasuwał aż miło. Iversen się rozkręcił. Zagar słabo, ale wszystko płynnie, czwarty swój start - rakieta. Woffinden rakieta. Nicki i Hancock płynnie i bardzo dobrze. Hampel po swojemu, ale bez problemów z torem. Holder płynnie. Doyle bardzo dobrze. Jensen płynnie i bez problemów. Kasprzak bardzo dobrze. Gdzie Ty widziałeś tych rzekomych paralityków do biegu nr 18?
    A to dobre.. Jak sie pojawi video, to chetnie przeanalizuje bieg po biegu.
    A, zeby nie bylo, w wawce, przez 75% zawodow jechali plynnie (duzo plynniej niz tu) 8 z 12 biegow.......

    Holder plynnie Ivrsen sie rozkrecil..... przeciez oni wchodzili wyprostowanymi motorkami do polowy luku.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Peter Kildemand (17-05-2015)

  26. Powrót do góry    #107
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    SGP to są zawody o tytuł Indywidualnego Mistrza Świata na żużlu. Nie zmienią tego wszelkie podróby typu SEC. Podobne zdanie mam w sprawie SBP.
    Jestem jak najbardziej za mocnym, popularnym i dobrze rozkleklamowanym cyklem GP, w którym występują najlepsi zawodnicy świata, na dobrze przygotowanych torach, w miejscach gdzie takie GP jest wydarzeniem. Podobnie czekam na MŚP z prawdziwego zdarzenia.

    W tym roku obsada jest słaba, ale jest to efekt kilku rzeczy, które się nałożyły i zostały opisane powyżej.
    Za rok SGP może być zdedydowanie mocniejsze, tym samym bardziej atrakcyjne.

    Organizatorzy próbują coś w różnych kierunkach, ale czas dojść do wniosków, że takie GP jak w Tampere nie powinno się odbywać. Mało walki, zero prestiżu.
    Powinni uderzyć w kierunku Niemiec, albo Rosji.
    Można by też na luzie zmniejszyć liczbę eliminacji np. do 10.
    Co do punktacji to obecnie jest ok.

    Pozostaje mieć nadzieję, że gorzej już nie będzie i organizatorzy wyciągną odpowiednie wnioski na sezon 2016.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    A to dobre.. Jak sie pojawi video, to chetnie przeanalizuje bieg po biegu.
    A, zeby nie bylo, w wawce, przez 75% zawodow jechali plynnie (duzo plynniej niz tu) 8 z 12 biegow.......

    Holder plynnie Ivrsen sie rozkrecil..... przeciez oni wchodzili wyprostowanymi motorkami do polowy luku.
    Zatem z niecierpliwością czekam na Twoją wnikliwą analizę i listę paralityków Tylko proszę o konkrety, a nie wyszukiwanie drobnych szczegółów w trakcie jazdy zawodnika, który praktycznie cały bieg jedzie płynnie i na pełnym gazie.
    Dla mnie takie stawianie znaku równości pomiędzy stanem toru w Warszawie, a Tampere to takie typowe lemingowe zachowanie na zasadzie "powiem w towarzystwie coś co wszyscy chcą usłyszeć i przy okazji błysnę"

    Ja Ci pomogę (Analiza do biegu nr 18):

    1. Woffinden - rakieta
    2. Nicki - bardzo dobrze
    3. Jonsson - płynnie, żadnych problemów
    4. Hampel - jak to Hampel, wygra start jedzie (rakieta, zero problemów z torem), przegra start ostatni
    5. Doyle - cały czas płynnie
    6. Kasprzak - 3 pierwsze starty rakieta i bardzo płynna jazda, później cienki
    7. Jensen - brak problemów
    8. Hancock - szybka jazda, brak problemów z torem
    9. Zagar - początkowo słaby, później rakieta. Na pewno tor mu nie przeszkadzał
    10. Batchelor - średnio
    11. Holder - na pewno nie jechał jak paralityk
    12. Harris - trudno ocenić
    13. Iversen - później się rozkręcił


    Pozostaje Lahti, Jonasson i Janowski. Gdzie Ty widziałeś tych paralityków do biegu nr 18? Oceniam stan toru, a nie geometrię i wyjątkowo nudne zawody. Od razu napiszę, że nie bronię tych zawodów, bo mi się nie podobały, ale też bez przesady z tym torem. W Warszawie było dużo gorzej, a i w polskiej lidze nie raz bywało trudniej (Rzeszów, Gorzów, Leszno parę lat temu)

    Pozdro i udanej analizy

  27. Powrót do góry    #108
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Buszmen napisał:

    Nie wiem dlaczego tak uważasz. Robisz tutaj za guru wśród debili, ale jest dokładnie odwrotnie w stosunku do tego co piszesz. Gdyby cykl wyłącznie trafił na tory stałe które są widowiskowe i dobrze przygotowane z natury to nie zastanawialibyśmy się czy zawodnicy przejadą całą rundę zasadniczą czy też tor nie wypaczy wyniku. Przez takie myślenie mamy przypadkowe rozwiązania ale przecież nie o to w tym wszystkim chodzi.
    Mylisz pojęcia. Pomysł jest dobry, złe jest wykonanie (zazwyczaj). Tylko z racji tego, że jest chwilowo problem ze zrobieniem toru jednodniowego, bez sensu się poddawać i uznać, tak prostą rzecz za niewykonalną.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  28. Powrót do góry    #109
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Reasumując, SGP to potencjalnie fajny produkt, ale produkowany przez beznadziejnego wytwórcę.

  29. Powrót do góry    #110
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    1. Woffinden - rakieta
    2. Nicki - bardzo dobrze
    3. Jonsson - płynnie, żadnych problemów
    4. Hampel - jak to Hampel, wygra start jedzie (rakieta, zero problemów z torem), przegra start ostatni
    5. Doyle - cały czas płynnie
    6. Kasprzak - 3 pierwsze starty rakieta i bardzo płynna jazda, później cienki
    7. Jensen - brak problemów
    8. Hancock - szybka jazda, brak problemów z torem
    9. Zagar - początkowo słaby, później rakieta. Na pewno tor mu nie przeszkadzał
    10. Batchelor - średnio
    11. Holder - na pewno nie jechał jak paralityk
    12. Harris - trudno ocenić
    13. Iversen - później się rozkręcił
    Nie no zarabista analiza, szacun.
    Zdajesz sobie sprawe, ze DOKLADNIE tak samo mozna opisac zawodnikow po wawie? Tylko nazwiska pozmieniac.

    Za rok SGP może być zdedydowanie mocniejsze, tym samym bardziej atrakcyjne.

    Slysze to co roku od kilku LADNYCH lat.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  30. Powrót do góry    #111
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    1. Woffinden - rakieta
    2. Nicki - bardzo dobrze
    3. Jonsson - płynnie, żadnych problemów
    4. Hampel - jak to Hampel, wygra start jedzie (rakieta, zero problemów z torem), przegra start ostatni
    5. Doyle - cały czas płynnie
    6. Kasprzak - 3 pierwsze starty rakieta i bardzo płynna jazda, później cienki
    7. Jensen - brak problemów
    8. Hancock - szybka jazda, brak problemów z torem
    9. Zagar - początkowo słaby, później rakieta. Na pewno tor mu nie przeszkadzał
    10. Batchelor - średnio
    11. Holder - na pewno nie jechał jak paralityk
    12. Harris - trudno ocenić
    13. Iversen - później się rozkręcił
    Szczególnie jak się pięknie wy^&#$olił w sposób komiczny. Myślisz, że nie na mokrym torze Mistrz Świata by tak grzmotnął bez powodu? Zawodnicy na 2 łuku nie jeżdzili w ogóle środkiem mimo, że mogli tam wyprzedzić kogoś kto jedzie szerzej a dlaczego? No bo latali z dziury na dziurę. Chłopie zobacz dokładnie te zawody, bo ja zwykle gdy nie mam pewności się nie odzywam ale tutaj mam bo oglądałem całe zawody również z przyzwyczajenia.. . Dlaczego w połowie serii traktory wyjechały? Bo Greg zaprotestował, bo latał po torze w złym tego słowa znaczeniu. Więc tor nie nadawał się do jazdy a riderzy i tak jechali. Nickiemu i Taiowi się nie dziwie w obliczu gdy się gubi w ciągu 7 biegów 4-5 punktów nie można oczekiwać, że powiedzą nie no nie jedziemy Im też się trudno jeżdziło ale punkty robili, bo kolegom jeżdziło się ciężej. Taiowi kibicuje bo to super rider co nie zmienia faktu, że zawodnicy w Warszawie kibiców olali i po wczorajszym turnieju nie ma co do tego wątpliwości. Ale też nie mam pretensji, że np Tai nawet się nie odezwał żeby przerwać skoro w 5 z 7 swoich biegów swoich rywali czesał niczym nowy wertykulator trawę..

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Torretoo za jego przydatny post!

    j-rules (17-05-2015)

  32. Powrót do góry    #112
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Nie no zarabista analiza, szacun.
    Zdajesz sobie sprawe, ze DOKLADNIE tak samo mozna opisac zawodnikow po wawie? Tylko nazwiska pozmieniac.
    Analiza, która ma Ci pomóc i sprowadzić na dobrą drogę Nie zmieniaj tematu tylko pokaż tę listę paralityków, o których pisałeś.
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Slysze to co roku od kilku LADNYCH lat.
    Nie do końca. Nie pamiętam kiedy w GP brakowało tylu zawodników, którzy powinni być podstawą GP (Ward, Kildemand, Rosjanie), a teraz jest ich co najmniej trzech. Za rok przynajmniej dwóch z nich musi trafić do GP, jak trafi trzech to będzie bardzo dobrze. Co do Kildemanda to jego akcje przed sezonem 20914 nie stały tak wysoko jak przed sezonem 2015.
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Szczególnie jak się pięknie wy^&#$olił w sposób komiczny. Myślisz, że nie na mokrym torze Mistrz Świata by tak grzmotnął bez powodu?
    Jak komentujesz to doczytaj do końca. Oceniłem postawę zawodników do biegu nr 18. Stąd się rozpoczęła dyskusja z j-rules już wczoraj. Dla j-rulesa to byli paralitycy.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 17-05-2015 o 12:47

  33. Powrót do góry    #113
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    Chyba napisalem, ze czekam na video?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  34. Powrót do góry    #114
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No tak, ale wczoraj procedura startu działała, a w Warszawie nie działała.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  35. Powrót do góry    #115
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    No, racja. Tasma wiec zdecydowala, ze zawodnicy, mimo to ze zaakceptowali taki a nie inny regulamin wypieli sie na kibicow.

    Czyli mozemy juz to jasno przedstawic? Nie tor w wawie byl zly tylko ta cholerna maszyna startowa?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  36. Powrót do góry    #116
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Nie możemy, bo to nieprawda. Ale brak startów na taśmę niewątpliwie był jednym z powodów, dla których rywalizacja sportowa zmieniła się w farsę i loterię. Dlatego, zgodnie z regulaminem, zaliczono zawody po 12 biegach.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  37. Powrót do góry    #117
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    Zgodne z regulaminem byly tez starty bez tasmy, dlaczego ten temat caly czas pomijasz i olewasz?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  38. Powrót do góry    #118
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No OK - i dlatego je rozegrano. Przecież biegi bez taśmy się odbyły i zostały zatwierdzone. Ale po 12 biegach można było zakończyć zawody, zamiast kontynuować je w tak patologicznej formie i stąd podjęto tę słuszną decyzję. Fakt, że obrady trwały za długo. Daj już spokój z tą Warszawą, ile można to wałkować. Z punktu widzenia sportowej rywalizacji, dobrze że pojechali tam tylko tyle biegów. I z punktu widzenia zawodników, to było logiczne postępowanie. Co innego, gdyby to były zawody o puchar prezesa.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  39. Powrót do góry    #119
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    nie chce juz wracac do tego tematu, dla mnie to jest "logicznie nielogiczne"
    Dalej sie z tym nie zgadzam, i wciaz uwazam, ze tor w wawie nie byl gorszy od tego tutaj (ktory to podobno mial duuuzo czasu by sie ulezec - to tak gwoli dyskusji nad tym, ze Olsen mogl zrobic w wawie tor 3 dni wczesniej i wtedy niby byloby pieknie cud i malina)

    Jednak wole zuzel na torach do tego stworzonych.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  40. Powrót do góry    #120
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Chyba napisalem, ze czekam na video?
    To po co szydzisz z mojej analizy, którą napisałem z głowy? Tak, tak z głowy, bo oceniam coś co oglądałem wczoraj, a nie miesiące temu. I skoro mam wyrobione zdanie, które tutaj prezentuję, to na podstawie tego co widziałem. Oba GP oglądałem ze szczególną uwagą na stan toru i jak zawodnicy sobie z nim radzą.
    Ty za to wiesz, że zawodnicy jeździli jak paralitycy, ale już aby podać przykłady to musisz poczekać na analizę Video.

    W takiej Warszawie to było od razu widać, że przykładowo taki Gollob kaleczy. Wjeżdża bez gazu, gdzieś w połowie łuku łamie maszynę, a jadący za nim Hampel podobnie kaleczy i nie potrafi nawet tego wykorzystać. To było widać od razu. W Tampere nic takiego nie stwierdziłem, przynajmniej w zdecydowanie większej części zawodów. Tor spieprzył się w 5 serii, ale organizatorzy w miarę dobrze to ogarnęli na rundę finałową.

    W sumie roztrząsamy pierdoły, ale śmieszy mnie z lekka automatyczne zrzucanie wszystkiego na stan toru i wrzucanie do jednego worka z Warszawą. Gdyby taki tor jak wczoraj był na jakimś codziennym torze, to mogło być dobre ściganie.
    Weźmy sam trening w przeddzień zawodów. W Warszawie tor nieprzygotowany, w Tampere przygotowany.
    Ale Ty dalej będziesz twierdził, że w Wawie tor nie był gorszy jak wczoraj. Bo tak
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 17-05-2015 o 13:12

  41. Powrót do góry    #121
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    Kuzwa... Gollob kaleczy ostatnio niemal wszedzie gdzie nie ma megabetonu.

    Zworc no uwage jak w luki wczoraj wchodzili zawodnicy, z super szybkim Gregiem na czele - czy to byla sylwetka mistrza sprzed roku? Nie bo wchodzil asekurancko.
    Generalnie (napisze z glowy, bo jak widze to tutaj jest najwazniejszym argumentem) wiekszosc zawodnikow wchodzila w luk w taki sposob, ze jechali do jego polowy ledwo co sie wylamujac, by potem mocno skontrowac.

    Podajesz przyklad Hampela bo nie umial w Wawie wyprzedzic Golloba. No brawo. Pomijasz przyklady gdy sie zawodnocy jednak mijali (THJ z tego co pamietam i to po ladnej walce ramie w ramie - takiej o ktorej mozna sobie bylo wczoraj pomarzyc)


    Zeby nie bylo - nie uwazam ze wawie byl super tor do scigania. Ale jesli juz nawet powiedziec, ze byl gorszy od tego w Tampere to minimalnie.
    I chyba tylko dlatego, ze na tych dlugich prostych zawodnikom mogly lapki odpoczac
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  42. Powrót do góry    #122
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Jak komentujesz to doczytaj do końca. Oceniłem postawę zawodników do biegu nr 18. Stąd się rozpoczęła dyskusja z j-rules już wczoraj. Dla j-rulesa to byli paralitycy.
    Więc do 18 było ok a od 18 zaczęli latać? Uja. Latanie zaczęło się co najmniej od 3 serii a śmiem twierdzić, że od polowy drugiej. Nie twierdze, że tor byl lipny i nie potrafili się zawodnicy złożyć od początku zawodów ale twierdzenie, że aż do 18 biegi wszyscy jeżdzili płynnie jest twierdzeniem na wyrost. Mówisz o Taiu w 1 biegu i tu się zgodze tor np w tym biegu był równy jak stół i Tai bez problemu był rakietom, ale nawet póżniej w jego jeżdzie było widać jak wpada w koleiny może nie składał się wchodzą prostym motorem jak momentami Hancock ale na pewno nie była to płynna jazda.

  43. Powrót do góry    #123
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    Zatem z niecierpliwością czekam na Twoją wnikliwą analizę i listę paralityków Tylko proszę o konkrety, a nie wyszukiwanie drobnych szczegółów w trakcie jazdy zawodnika, który praktycznie cały bieg jedzie płynnie i na pełnym gazie.

    Zdecyduj sie, albo chcesz juz albo konkrety. Jak mawiala moja fizyczka w LO - mowie z glowy czyli z niczego


    https://www.youtube.com/watch?v=yyiUW_HP8RQ
    juz jest jakby ktos chcial sie pokatowac
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  44. Powrót do góry    #124
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Więc do 18 było ok a od 18 zaczęli latać? Uja. Latanie zaczęło się co najmniej od 3 serii a śmiem twierdzić, że od polowy drugiej. Nie twierdze, że tor byl lipny i nie potrafili się zawodnicy złożyć od początku zawodów ale twierdzenie, że aż do 18 biegi wszyscy jeżdzili płynnie jest twierdzeniem na wyrost. Mówisz o Taiu w 1 biegu i tu się zgodze tor np w tym biegu był równy jak stół i Tai bez problemu był rakietom, ale nawet póżniej w jego jeżdzie było widać jak wpada w koleiny może nie składał się wchodzą prostym motorem jak momentami Hancock ale na pewno nie była to płynna jazda.
    Napisałem swoją analizę do biegu nr 18, a to było punktem wyjściowym dyskusji z j-rules. Napisałem co myślę o jeździe każdego z zawodników i ewentualnych problemach z torem. Ty możesz napisać swoją ocenę. Nie twierdzę, że tor był super idealny, ale też nie twierdzę, że tor był zły (np. taki zły jak w Warszawie), a zawodnicy jeździli jak paralitycy (bo to nieprawda). Zawodnicy na torze w Tampere prezentowali się zdecydowanie lepiej od tego co zaprezentowali w Wawie.
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Zdecyduj sie, albo chcesz juz albo konkrety.
    Od początku czekam na konkrety.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 17-05-2015 o 13:30

  45. Powrót do góry    #125
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,746
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Kto twierdzi, że tor w Tampere był w podobnym stanie co ten w Warszawie, to chyba na głowę upadł. Tor w Tampere był na ocenę dostateczną, ten w Warszawie na jedynkę. Fakt, że w Tampere decydował głównie start, ale to wynik geometrii toru oraz nawierzchni. Dobrze prawi SFP, w Tampere można było jechać w zasadzie całą szerokością toru. Fakt, ze zewnętrzna nie niosła i ten co tam się wypuścił to tracił. Fakt, ze pod koniec turnieju tor zaczął się rozchodzić na łukach. Ale porównywać go do Warszawy to głupota.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #126
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,598
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    bieg 14, 17
    11. Holder - na pewno nie jechał jak paralityk
    bieg 16
    8. Hancock - szybka jazda, brak problemów z torem
    +ciamajda Troy.
    Juz w biegu 5 Grin wchodzil w drugi luk jakby nie mial sily.

    bieg 14
    2. Nicki - bardzo dobrze
    biegu 18 nie licze.

    KK ostatnie swoje biegi jechal na hulajnodze? Taki walczak z niego, albo mial pelnego pampersa.


    Co do niektorych sie zgadzam. Tai plynnie bez zajakniecia (raz jednak go wybilo pod sama bande), MJJ plynnie, Zagar plynnie, Doyle i Hampel tez
    Przypominam jednak, ze i wawie jechali oni plynnie.

    w Tampere można było jechać w zasadzie całą szerokością toru. Fakt, ze zewnętrzna nie niosła i ten co tam się wypuścił to tracił.

    szacun
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •