Pokaż wyniki od 1 do 39 z 39

Wątek: zawody, turnieje na Golęcinie w 2015r.

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach

    zawody, turnieje na Golęcinie w 2015r.

    Zakładam nowy wątek dotyczący imprez na Golaju w bieżącym roku.

    Na chwilę obecną wiemy, że półfinał Brązowego Kasku ma się odbyć 10 czerwca i to chyba jest pewne (?)
    Nie wiem czy półfinał DMŚJ zaplanowany na 22 sierpnia został potwierdzony?

    Tzn. wiem, że te zawody nie są na 100% oficjalnie zatwierdzone, bo nie ma jeszcze licencji toru, ale czy jest to tylko jedyna brakująca kropka nad i, czy może są jeszcze jakieś inne powody, dla których te zawody mogą zostać wycofane?
    Chodzi o infrastrukturę. Czy prace idą zgodnie z zaplanowanym tokiem itd.

    Wypowiedź Pana A.Ładzińskiego dla SF z dnia 27 grudnia 2014:
    Do końca marca oddany do użytku ma zostać tor i część prac na stadionie będzie już wówczas zakończona. Myślę, że w kwietniu lub maju zorganizujemy przynajmniej 3-4 inne nieoficjalne imprezy.Zwieńczeniem tego wszystkiego będzie półfinał Brązowego Kasku. Postaramy się przy tej okazji pokazać, że żużel w Poznaniu jest rzeczywiście potrzebny. Liczę, że dopiszą także kibice.

    Widać z wytłuszczonych przeze mnie fragmentów, że nie jest dokładnie tak, jak to było zaplanowane. Doskonale rozumiem trudności, jakie przy takich przedsięwzięciach się pojawiają. Chciałbym raczej wiedzieć czy istnieje jakieś ryzyko, by te imprezy mogły nie dojść do skutku.

    Myślę, że wątek ten będzie chyba dobrym miejscem, aby wypowiedzieć się na temat samych zawodów, które (miejmy nadzieję) dojdą do skutku. Podzielić się opiniami, wrażeniami. Poza tym nie ukrywam, że wyczekuję warkotu motocykli na Golaju z dużą tęsknotą. Przez okres niebytu PSŻ niewiele jeździłem na zawody żużlowe w Polsce. Chyba już nie mam tego zacięcia co onegdaj. Teraz już raczej w kapciach przed TV.

    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 11-05-2015 o 13:23
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Czyżbym wykrakał? Nie miałem pojęcia

    za portalem polskizuzel.pl:
    14 maja 2015 roku o godzinie 12 na stadionie żużlowym POSiR Golęcin przy ulicy Warmińskiej 1 odbędzie się konferencja prasowa, której tematem będzie przyszłość żużla w Poznaniu. Jest to świetna wiadomość dla wszystkich poznańskich miłośników sportu żużlowego. W ostatnim czasie pojawiały się informacje na temat reaktywacji żużla w Poznaniu. Władze klubu wychodzą naprzeciw oczekiwaniom kibiców, i chcą podzielić się informacjami na ten temat. Pierwsze efekty prac w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego projektu Sportowy Golaj już widać, dlatego przyszedł czas na oficjalne informacje. Pierwszym punktem konferencji będzie informacja na temat strategicznych partnerów mających pomagać „Skorpionom” w zarządzaniu zespołem oraz prowadzeniu działań marketingowych. Ponadto zostaną przedstawieni sponsorzy którzy już chcą pomóc w reaktywacji żużla w Poznaniu . Podane zostaną również informacje na temat pierwszych zawodów które mają odbyć się na wyremontowanym golęcińskim stadionie, mowa tu o pięciu imprezach, między innymi półfinał Brązowego Kasku. Na bardziej szczegółowe informacje trzeba jednak zaczekać do dnia konferencji. - See more at: http://www.polskizuzel.pl/to-juz-pew...ca-do-poznania
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #3
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    i juz mamy pare pewnych deklaracji

    http://www.epoznan.pl/sport-news-578..._juz_w_czerwcu
    =WLKP=

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    No to zaczynamy

    PÓŁFINAŁ BRĄZOWEGO KASKU
    10 czerwca godz.16:30

    1. Patryk Fajfer (Start Gniezno)
    2. Daniel Kaczmarek (Wanda Kraków)
    3. Kacper Grzegorczyk (Polonia Piła)
    4. Rafał Karczmarz (Stal Gorzów)
    5. Dawid Wawrzyniak (Start Gniezno)
    6. Dawid Krzyżanowski (Apator Toruń)
    7. Michał Piosicki (Start Gniezno)
    8. Igor Kopeć-Sobczyński (Apator Toruń)
    9. Szymon Grobelski (Orzeł Łódź)
    10. Dominik Kubera (Unia Leszno)
    11. Mikołaj Trępała (Orzeł Łódź)
    12. Bartosz Smektała (Unia Leszno)
    13. Mateusz Rujner (GKM Grudziądz)
    14. Alex Zgardziński (Falubaz Zielona Góra)
    15. Mike Trzensiok (GKM Grudziądz)
    16. Patryk Beśko (Wybrzeże Gdańsk)
    R1. Patryk Wolniewiński (Start Gniezno)
    R2. Patryk Sitarek (Polonia Bydgoszcz)

    Jak widać jest kilka nazwisk ze "światowej" czołówki (Smektała, Zgardziński, Trzensiok, Wawrzyniak, Rujner)

    Na początek to całkiem nieźle, żeby nam się w głowach nie poprzewracało

    Najważniejsze to być i trzymać kciuki, żeby nikomu krzywda się nie stała, a przy odrobinie szczęścia może obejrzymy ciekawe zawody
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #5
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Nie zapominałbym o Kaczmarku (dwa tygodnie temu 14 punktów w drugiej lidze) czy Karczmarzu (zaledwie 16 lat, a w Pile ostatnio dwa razy po 6 punktów na lidze). Do tego wychwalany w Toruniu Igor. Powinno być ciekawie Ja ściągam znajomych. Szkoda tylko, że zawody tak wcześnie. Jasno jest długo, jakby zaczęli zawody o 17ej to też powinni zdążyć.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  6. Powrót do góry    #6
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Jedno mnie zastanawia - Ładziński mówił, że tylko 1000 kibiców może przyjść. Szkoda, możliwe przecież że będzie więcej. Co w takiej sytuacji? Jak oni liczą - mają w kasie tylko 1000 biletów przygotowanych? Zapraszam na to spotkanie kumpli, szkoda by zostali odprawieni z kwitkiem.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,238
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,207 w 1,200 postach
    Przypuszczam, że chodzi o obwarowania, które narzuca ustawa o imprezach masowych lub warunki na jakich obiekt został dopuszczony do użytku.
    Musi , więc tak gadać, żeby ktoś się nie doczepił.

    Mam nadzieję, że uda mi się poustawiać wszystko w robocie i że pogoda będzie łaskawa to jest spora szansa,że wybiorę się na tę imprezę.
    W każdym bądź razie chęci mam.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  8. Powrót do góry    #8
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Też podejrzewam, że to chodzi o imprezę masową. Mam nadzieję, że nieoficjalnie da się to obejść, bo ludzi może być więcej niż kafel
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik Awatar sankt1910
    Dołączył
    05-12-2005
    Postów
    112
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Doszly mnie sluchy, ze ma byc jakis turniej we wrzesniu na ktory chcialbym sie wybrac. Ktos cos wie?

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,674
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Też podejrzewam, że to chodzi o imprezę masową. Mam nadzieję, że nieoficjalnie da się to obejść, bo ludzi może być więcej niż kafel
    Jeśli się nie mylę, impreza masowa o na otwartym stadionie zaczyna się od 1000 osób (impreza tzw. podwyższonego ryzyka od 200). W przypadku sportów halowych jest to 300 osób.

    Dzięki ograniczeniu ilości sprzedawanych wejściówek nie trzeba angażować ochrony, zgłaszać imprezy odpowiednim władzom z wyprzedzeniem itp. Dlatego jeśli gdzieś pada wartość 1000 w kontekście biletów, to można w niemalże stu procentach mówić o redukcjach wydatków (o ile nie chodzi tu o kwestie infrastruktury), choć niestety coś za coś, bo chętnych może faktycznie być więcej. Tylko czy ewentualna nadwyżka widzów pokryłaby większe wydatki organizacyjne...

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez sankt1910 Zobacz posta
    Doszly mnie sluchy, ze ma byc jakis turniej we wrzesniu na ktory chcialbym sie wybrac. Ktos cos wie?
    Tak. 5 września odbędzie się turniej indywidualny. Szczegółów żadnych nie znam.
    Poza tym 15 września odbędą się Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski.

    10.06. półfinał BK
    11.07. Lotto Speedway Cup
    02.08. Lotto Speedway Cup
    30.08. Lotto Speedway Cup
    05.09. turniej Nice
    15.09. MIMW
    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 07-06-2015 o 19:44
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #12
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Lee Zobacz posta
    Jeśli się nie mylę, impreza masowa o na otwartym stadionie zaczyna się od 1000 osób (impreza tzw. podwyższonego ryzyka od 200). W przypadku sportów halowych jest to 300 osób.

    Dzięki ograniczeniu ilości sprzedawanych wejściówek nie trzeba angażować ochrony, zgłaszać imprezy odpowiednim władzom z wyprzedzeniem itp. Dlatego jeśli gdzieś pada wartość 1000 w kontekście biletów, to można w niemalże stu procentach mówić o redukcjach wydatków (o ile nie chodzi tu o kwestie infrastruktury), choć niestety coś za coś, bo chętnych może faktycznie być więcej. Tylko czy ewentualna nadwyżka widzów pokryłaby większe wydatki organizacyjne...
    Ja to wszystko wiem, dlatego tak napisałem... Mam po prostu nadzieję, że jak chętnych będzie więcej, to ktoś np. zapomni zamknąć bramę
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  13. Powrót do góry    #13
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Dla kibiców innych klubów, zainteresowanych postawą ich zawodników wczoraj na Golęcinie:

    Smektała - nie ma co pisać, start i tyle go widzieli, zasłużony komplet
    Kaczmarek - widziałem, że ten zawodnik się ostatnio rozwija i liczyłem na jego dobrą postawę - nie przeliczyłem się. Daniel jeździ bardzo pewnie płynnie, odważnie, nie robi błędów, będą z niego ludzie
    Piosicki - zaskoczenie, wiedziałem kiedyś że ma talent, ale ostatnio wydawało mi się, że jeździ raczej słabo. A wczoraj bardzo fajna, dynamiczna sylwetka, ładne szarże po dużej. Zdecydowanie na plus.
    Zgardziński - zgodnie z przewidywaniami. Jeździł dobrze, lepszy od wielu innych we wczorajszych zawodach, w końcu ma doświadczenie ekstraligowe. Jestem ciekaw jak poradziłby sobie ze Smektałą. Z Kaczmarkiem przegrał dosyć gładko. Niech tylko zrzuci te kilogramy.
    Karczmarz - liczyłem na niego i się nie zawiodłem. Dobra sylwetka, dobre prowadzenie motoru. Bedą z niego ludzie
    Beśko - cichy zabójca. Niby nic specjalnego nie jechał, ale nie robił głupich błędów i co miał przywieźć to przywiózł.
    Krzyżanowski - jako tako, płynna i dobra jazda, ale bez fajerwerków. Nie gubił głupio punktów.
    Wawrzyniak i Fajfer - ciężko mi ich rozróżnić Podobne kewlary, podobna jazda, podobna ilość punktów. Generalnie jak większości pod koniec zawodów spuchły ręce i na łukach to była spacerowa jazda. Fajny atak Fajfera w biegu dodatkowym. Niestety później upadek.
    Danielewicz - jeden z trójki najgorszych zawodników. Jeździ koślawo, na pół gazu, nie umie się dobrze złamać
    Kopeć - największy zawód. Wg mnie był najslabszy. Słabe starty, koślawa jazda, nie potrafił złożyć się w łuku. W biegu z Grzegorczykiem przegrywał o ponad pół prostej, z innymi jeszcze więcej. W porównaniu do rówieśnika Karczmarza to niebo a ziemia.
    Trzensiok - dużo pecha, chyba z trzy defekty. Ciężko więc ocenić.
    Grobelski - pechowy. Sama jazda dobra. Jeździł pewnie, na pełny gaz, nie bał się. Tyle, że jak już wyleciał na dużą to nie potrafił tego wyhamować i robił uślizg. Na tych dwóch upadkach stracił 5 punktów. Ostatni upadek to typowe nieopanowanie motoru po starcie i jazda prosto. A że jechał z pierwszego pola to karambol gwarantowany. Na szczęście nikt mocno nie ucierpiał.
    Grzegorczyk - jeden z trzech (obok Danielewicza i Kopcia) z najsłabszych zawodników. Chociaż łuki starał się pokonywać w miarę poprawnie. Mam wrażenie, że z biegiem zawodów mógłby się rozkręcić.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  14. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Aussie (11-06-2015), Mildura (11-06-2015), Molineux (15-06-2015), jelousabmarinek (11-06-2015), seabiscuit (11-06-2015)

  15. Powrót do góry    #14
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Mam podobne odczucia jak vicar.
    Zawody całkiem fajne, typowa impreza juniorska😃 Było widać różnicę w umiejętnościach zawodników. Przy niektórych można by się nawet zastanowić czy nie powinni jeszcze raz podejść do egzaminu z jazdy...

    pozdr

  16. Powrót do góry    #15
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Aussie Zobacz posta
    Zawody całkiem fajne, typowa impreza juniorska😃
    Dokładnie Fajnie coś takiego czasem pooglądać. Tor się zrobił strasznie dziurawy - na elidze już by dawno mecz przerwali Śmiechawa była w biegu bodaj 13(?) gdy zawodnicy tak się porozjeżdżali że nawet kierownik startu nie wiedział kto jest na którym okrążeniu Danielewiczowi na pewno źle pokazał chorągiewkę. Ja do końca nie jestem pewny czy wszyscy zrobili cztery kółka Z chęcią bym zobaczył ten bieg jeszcze.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  17. Powrót do góry    #16
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Bardzo fajne podsumowanie vicar. Niemal całkowicie się zgadzam. Co do dwóch zawodników mam jednak nieco inne zdanie. Piosicki i Trzensiok.

    Pierwszy z nich. Bardzo piękna sylwetka na motocyklu, ogromna waleczność, dobrze to rokuje (i tu się chyba zgadzamy). Jest jednak coś niepokojącego jak dla mnie. Przerost ambicji nad umiejętnościami. O ile ten zawodnik "ma papiery" by stać się bardzo dobrym żużlowcem o tyle jego umiejętności nie są jeszcze wystarczające. Niestety taki żużlowiec póki co stwarza dużo niebezpieczeństw na torze. Szarżował w taki sposób i w takich miejscach, że nie wiem czy sam Tomasz Gollob by się na to odważył. Wczoraj w Gnieźnie można było zaobserwować ciąg dalszy tego co pokazał na Golęcinie. Ma szanse stać się bardzo dobrym żużlowcem, ale jestem pełen obaw. Nikomu nie życzę źle, ale jeśli będzie nadal tak "ambitnie" podchodził do jazdy, może źle się dla niego to skończyć (i innych też). Przy takiej jeździe ma dużą szansę na zaliczenie poważnego dzwona (jeszcze raz zaznaczam, że absolutnie nikomu tego nie życzę) i ewentualnie wtedy okaże się czy naprawdę jest tak dobry. Każda jego akcja na Golaju sprawiała, że mi ciarki przechodziły. Niby dodawało to uroku zawodom, ale ja osobiście byłem pełen obaw.

    Drugi. Nie uważam, by można było Mike'a uznać za pechowca tych zawodów (oprócz niezawinionego karambolu). Defekty, które mu się przytrafiały były na dalszych pozycjach w starciach z mało wymagającymi rywalami. Jeździł od początku bezbarwnie. Nie wiem jakim kto dysponował sprzętem, ale nie sądzę, by zabrał ze sobą silnik ligowy i być może dlatego męczył się chłopak okrutnie. Jeśli jednak nie ma z czego wybierać... tym gorzej dla niego. Chyba zaczynam rozumieć po tych zawodach dlaczego Sparta Wrocław oddała go do Grudziądza. Jeśli oddają GKMowi 18-19 latka za darmo a pozyskują ze Startu 20-letniego Gałę za ekwiwalent to coś musi być na rzeczy. Raczej przewiduję rychły koniec Trzensioka.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Molineux za jego przydatny post!

    vicar (17-06-2015)

  19. Powrót do góry    #17
    Początkujący
    Dołączył
    18-05-2015
    Postów
    5
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Dokładnie Fajnie coś takiego czasem pooglądać. Tor się zrobił strasznie dziurawy - na elidze już by dawno mecz przerwali Śmiechawa była w biegu bodaj 13(?) gdy zawodnicy tak się porozjeżdżali że nawet kierownik startu nie wiedział kto jest na którym okrążeniu Danielewiczowi na pewno źle pokazał chorągiewkę. Ja do końca nie jestem pewny czy wszyscy zrobili cztery kółka Z chęcią bym zobaczył ten bieg jeszcze.
    Było jak było a ja się cieszę że żużel wrócił do Poznania - pierwsze koty za płoty

  20. Powrót do góry    #18
    Użytkownik Awatar pavel
    Dołączył
    28-08-2007
    Postów
    439
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez andrjulubon Zobacz posta
    Było jak było a ja się cieszę że żużel wrócił do Poznania - pierwsze koty za płoty
    Trochę było tych kotów za płotem, które nie załapały się na bilety. Fajnie, że ruszyło, ale w Poznaniu takie imprezy na 1000 osób, to nieporozumienie. Rozumiem problem stadionowej infrastruktury, ale mimo wszystko... Szkoda mi było tych płaczących 10-latków, że o sobie nie wspomnę (ja nie płakałem, jakby co - jestem dorosły).
    Spidłej to nie fszysko, ale fszysko bez spidłeja, to...

  21. Powrót do góry    #19
    Użytkownik
    Dołączył
    26-02-2006
    Postów
    435
    Kliknij i podziękuj
    179
    Podziękowania: 89 w 61 postach
    Czy 11 lipca nie będzie już ograniczenia do 999 osób?

  22. Powrót do góry    #20
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Podejrzewam, że będzie. Jest to związane z małą liczbą miejsc. Do końca sierpnia ma być już 3000 krzesełek, wtedy można się spodziewać, że limit 1000 widzó nie będzie obowiązywał.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  23. Powrót do góry    #21
    Użytkownik
    Dołączył
    19-06-2009
    Postów
    373
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Cytat Zamieszczone przez pavel Zobacz posta
    Trochę było tych kotów za płotem, które nie załapały się na bilety.
    Są dwie możliwości:
    1) zrobić do tysiąca publiczności,
    2) nie robić wcale.

  24. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    11.07. Lotto Speedway Cup, godz.16:30
    Bilety dostępne w kasie stadionu:
    - 4 lipca (12:00-15:00)
    - 6 lipca (12:00-18:00)
    - 7 lipca (12:00-18:00)
    - 8 lipca (12:00-18:00)
    - 9 lipca (12:00-18:00)
    Ilość miejsc (biletów) ograniczona do 1.000.
    Cena - 20zł
    W dniu zawodów bilety nie będą sprzedawane. Tylko przedsprzedaż.

    Lista zawodników zgłoszonych do turnieju jest następująca:

    Adrian Szewczykowski
    Daniel Pytel
    Piotr Dziadkowiak
    Ondrej Smetana
    Emil Pulczyński
    Maciej Fajfer
    Dawid Wawrzyniak
    AlexZgardziński
    Wojciech Lisiecki
    Łukasz Sówka
    Andreas Lyager
    Mirosław Jabłoński
    Marcin Jędrzejewski
    Ronnie Jamroży
    Kamil Brzozowski
    Tomasz Chrzanowski

    źródło- strona fejsbukowa psż
    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 04-07-2015 o 23:23
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #23
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez blic Zobacz posta
    Są dwie możliwości:
    1) zrobić do tysiąca publiczności,
    2) nie robić wcale.
    ani 1 ani 2, curva co z tymi krzeselkami, montuja juz je?
    =WLKP=

  26. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Tor na lige jak znalazł. Wytrzymuje 15 biegów, co więcej potrzeba?
    Ale jest to ciekawe i pokazuje jak trudne, żeby zrobić dobry tor. Specyfika tego owalu jest taka, a nie inna. Pamiętam dawniejsze czasy Poloneza Poznań i nawet wtedy był ten sam kłopot (z małej litery ). Później w czasach Skorpionów też wejście w drugi łuk od czasu do czasu dawało znać o sobie i zawodnicy, którzy nie potrafili wyciągać wniosków często tam tracili pozycje, bądź zapoznawali się z nawierzchnią. Długa prosta powoduje, że żużlowcy ze sporą prędkością najeżdżają na łuk, tam wyłamują swoje motory i tylne koła "bronują" ten fragment toru. Dziś ta dziura pewnie jest jeszcze większa i sporo pracy jeszcze jest, by pozbyć się tego problemu. Mam jednak wrażenie, że to miejsce na długie lata pozostanie naszą "wizytówką".

    Co do zawodów... może nic nie napiszę, tak będzie lepiej, fajnie że się odbyły
    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 12-07-2015 o 11:42
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #25
    Początkujący
    Dołączył
    11-08-2015
    Postów
    4
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dobrze, że się odbyły

  28. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    13-02-2009
    Postów
    106
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Wiadomo kiedy będzie lista startowa na turniej 30 sierpnia?
    P.S. W ogóle co tu taka cisza?

  29. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Lista startowa na LOTTO SPEEDWAY POZNAŃ CUP.

    1. Piotr Dziatkowiak (Slany,CZE)
    2. Dawid Wawrzyniak (Gniezno)
    3. Ondrej Smetana (Poznań)
    4. Adrian Szewczykowski (Poznań)
    5. Maciej Fajfer (Piła)
    6. Kamil Pulczyński (Lublin)
    7. Emil Pulczyński (Lublin)
    8. Daniel Pytel (Kraków)
    9. Rafał Konopka (Peterborough,GBR)
    10. Marcin Jędrzejewski (Bydgoszcz)
    11. Łukasz Sówka (Gdańsk)
    12. Damian Adamczak (Łódź)
    13. Thomas Venstad (Outrup,DEN)
    14. Oleg Mihailow (Daugavpils,LAT)
    15. Denis Zworgin (Daugavpils,LAT)
    16. Peter Karger (DEN)

    Zachęcam do podzielenia się wrażeniami po zawodach
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    17-06-2008
    Postów
    166
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 48 w 7 postach
    z nr 13. Tobias Vangsted Thomsen, jest błąd

  31. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec Awatar Latosi79
    Dołączył
    19-05-2009
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 41 w 31 postach
    Jeżeli będą robione takie Turnieje z takimi zawodnikami to lepiej sobie odpuścić takie zawody.20 biegów i zero mijanek -rekord.Teraz rozumiem dlaczego ci zawodnicy nie łapią sie do składu swoich drużyn.A wrażenie pozytywne to Krzesełka,fajnie sie siedzi.Duzy plus za to ze krzesełka są montowane do polowy trybun.
    Bjarne Pedersen Racing ! witamy w Łostrowie!Ukryta zawartość Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Mildura
    Dołączył
    03-07-2010
    Postów
    6,848
    Kliknij i podziękuj
    845
    Podziękowania: 840 w 448 postach
    Były dwie mijanki . Ale faktycznie, zawody w takim składzie to lepiej sobie odpuścić, momentami po 40 metrów odstępu między zawodnikami. Szkoda Thomsena, młody Karger może za rok, za dwa. A po co zaproszono tych młodzików z Dauga? Nie lepiej było spróbować z Kuberą, Smektałą, może młodym Gollobem, Nowakiem, Piosickim? Wszyscy oni to poziom zbliżony (o ile nie lepszy) od Kamila Pulczyńskiego. No i Jędrzejewski wycofujący się po 3 seriach z 8 punktami...

    Ale są plusy - mimo upału tor dał radę, w przyszłym sezonie powinno być lepiej, trzeba tylko za wszelką cenę zrobić coś, żeby oprócz krawężnika jeszcze coś chodziło, inaczej lipa będzie. No i całkiem sporo ludzi było mimo upału.
    Zenon Jaskuła - TDF 1993!
    Rafał Majka - Vuelta 2015!!! 3xTDF!!!
    Niemiec - Vuelta 2014!
    28/09/2014 - MICHAŁ KWIATKOWSKI MISTRZEM ŚWIATA!!!! 19/04/2015 - AMSTEL GOLD RACE!!! E3 Harelbeke 25/03/2016!!! Strade Bianche 2014/2017
    18/03/2017 Milan-San Remo!!!

  33. Powrót do góry    #31
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mildura Zobacz posta
    Były dwie mijanki . Ale faktycznie, zawody w takim składzie to lepiej sobie odpuścić, momentami po 40 metrów odstępu między zawodnikami.
    To podejrzewam jest winą nie tylko zawodników ale też toru. Z lepszymi grajkami mogły być odstępy podobne Fakt faktem połowa stawki odstawała, ale trudno. Tor jakoś wytrzymał. Trzymać kciuki aby w przyszłym sezonie była liga, bo głupio było mi znajomych ściągnąć na taki nudny turniej. A liga to jest to co ludzi kręci. Co chwile znajomi się mnie pytali "a w tym biegu komu kibicujemy?"
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  34. Powrót do góry    #32
    Początkujący
    Dołączył
    19-07-2010
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 4 w 4 postach
    Zgodnie z rozkładem na początku wątku w sobote mają być jakieś zawody na Golęcinie. Wiadomo cokolwiek na ten temat ?

  35. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez pi-o-trek Zobacz posta
    Zgodnie z rozkładem na początku wątku w sobote mają być jakieś zawody na Golęcinie. Wiadomo cokolwiek na ten temat ?
    Pierwotny plan uległ zmianom. Odbędą się jeszcze 2 turnieje indywidualne w tym roku:
    15.09. - Młodzieżowe Indiwidualne Mistrzostwa Wielkopolski (wtorek, godz.16:00)
    19.09. - Lotto Poznań Speedway Cup (sobota, godz.16:00)
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Termin odwołanych zawodów MIMW nie jest jeszcze znany.

    Lista startowa kolejnego turnieju Lotto Cup 19.09:

    1. Dawid Wawrzyniak (Start Gniezno)
    2. Adrian Gomólski (Start Gniezno)
    3. Rafał Konopka (Peterborough Panthers)
    4. Daniel Pytel (Wanda Kraków)
    5. Maciej Piaszczyński (Griparna Nyköping)
    6. Marcin Jędrzejewski (Polonia Bydgoszcz)
    7. Damian Adamczak (Orzeł Łódź)
    8. Kamil Pulczyński (KMŻ Motor Lublin)
    9. Steven Mauer (Wolfe Wittstock)
    10. Alexander Edberg (Griparna Nyköping)
    11. Tobiasz Musielak (Unia Leszno)
    12. Adrian Szewczykowski (PSŻ Poznań)
    13. Mathias Schultz (Wolfe Wittstock)
    14. Piotr Dziatkowiak (3ton Slany)
    15. Mariusz Staszewski (Kolejarz Rawicz)
    16. Piotr Świderski (Stal Gorzów)
    R1. Dominik Kubera (Unia Leszno)


    Bilety - cena 20zł.
    Ostatnio edytowane przez Molineux ; 19-09-2015 o 09:58
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  37. Powrót do góry    #35
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    Zaległa runda MIMW odbędzie się 6.10.
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #36
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Właściwie to chciałem napisać małe podsumowanie wtorkowych zawodów. Fajnie jest czasem się przejść na październikowy żużelek, przenikające zimno tworzy unikatowy klimat - ciepła herbatka jest wtedy zbawieniem Sama impreza, jak to ostatnio zawody w Poznaniu, nudnawa. W zawodach była bodaj jedna mijanka. O ile w tego typu zawodach często kolejność ustala się po pierwszym łuku, o tyle we wtorek często ona ustalała się... przed wejściem w pierwszy łuk Różnice na starcie niektórych zawodników były takie duże, że niewiele dało się z tego zrobić. Plus dla sędziego, który zawody przeprowadził super sprawnie, pewnie dlatego że cały dzień było mocno szaro i była obawa czy przed zmrokiem imprezę uda się dojechać do końca. Udało się.

    Fajne przemyślenia pojawiły się na starcie biegu piątego. Pojawiło się na nim czterech Byków. I to nie byle jakich - każdy z nich był faworytem do wygrania imprezy. W Lesznie jest najlepsza szkółka.

    Smektała - dobry, pewny występ. Zawody ustawił wspomniany bieg piąty. Potem chyba trochę spuścił z tonu i dosyć gładko uległ Borowiczowi
    Kaczmarek - jak większość Byków pewnie i przyzwoicie.
    Nowak - zaskoczył mnie swoją dobrą, dojrzałą jazdą. Szkoda, że to się nie przekładało na niezłe punkty w lidze
    Borowicz - zawalił pierwszy bieg, w kolejnych trzech prezentował się wyśmienicie. Dobry prognostyk przed przejściem w wiek seniora
    Kubera - trochę mnie zawiódł, nie taki pewny jak inni koledzy z Leszna
    Nowacki - duże zaskoczenie na plus. Przed imprezą chciałem przyjrzeć się jemu i Lutowiczowi. Myślałem, że Nowacki będzie potrzebował trochę czasu na przerzucenie z mini na duży tor, ale już we wtorek widać było pewność i odwagę
    Karczmarz - bez niespodzianek - solidny
    Pawlak - jakoś przemknął mi przez zawody niezauważony. Co miał przywieźć to przywiózł i nic pondato. W pierwszym swoim biegu wykorzystał słaby start Borowicza
    Wawrzyniak - zawiódł mnie, trochę już jeździ a nic specjalnego nie pokazał
    Hassa - bez fajerwerków
    Lutowicz - tu mnie zawiódł, leszczynianie mówili że to kolejny talent, a tu starty tragedia a na dystansie nic specjalnego. Dużo nauki przed nim
    Winiarski - pięć defektów? Chyba nawet jednego okrążenia nie przejechał. Zastanawiam się czy to naprawdę defekty, czy się po prostu przestraszył
    Krakowiak - pewnie jechał na drugiej pozycji w swoim pierwszym starcie, niestety zanotował niegroźny uślizg na ostatnim łuku. Zdolny do dalszej jazdy, ale niestety z zawodów się wycofał.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 15-10-2015 o 10:07
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    Mildura (15-10-2015)

  40. Powrót do góry    #37
    Użytkownik Awatar Olimp
    Dołączył
    01-11-2005
    Postów
    333
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    =WLKP=

  41. Powrót do góry    #38
    Stały bywalec Awatar Molineux
    Dołączył
    14-02-2008
    Postów
    1,312
    Kliknij i podziękuj
    59
    Podziękowania: 104 w 62 postach
    ZAWODY NA GOLĘCINIE W 2015r.

    półfinał Brązowego Kasku - 10.06.

    1. Bartosz Smektała (Leszno) - 15 (3,3,3,3,3)
    2. Daniel Kaczmarek (Kraków) - 13 (3,2,2,3,3)
    3. Michał Piosicki (Gniezno) - 13 (3,3,3,2,2)
    4. Alex Zgardziński (Zielona Góra) - 11 (3,3,3,t,2)
    5. Rafał Karczmarz (Gorzów) - 11 (2,2,1,3,3)
    6. Patryk Beśko (Gdańsk) - 10 (2,1,3,3,1)
    7. Dawid Krzyżanowski (Toruń) - 9 (2,1,2,2,2)
    8. Dawid Wawrzyniak (Gniezno) - 7+3 (1,3,0,2,1)
    9. Patryk Fajfer (Gniezno) - 7+u (1,2,1,u,3)
    10. Mateusz Danielewicz (Grudziądz) - 5 (u,0,2,1,2)
    11. Igor Kopeć-Sobczyński (Toruń) - 4 (0,0,2,2,d)
    12. Mike Trzensiok (Grudziądz) - 3 (1,1,1,d,-)
    13. Szymon Grobelski (Łódź) - 2 (2,u,w,w,-)
    14. Kacper Grzegorczyk (Piła) - 2 (u,2,w,-,-)

    -------------------------------------------------------------------------------
    I Lotto Poznań Speedway Cup - 11.07.

    1. Daniel Pytel (Kraków) - 12 (3,3,3,3)
    2. Maciej Fajfer (Piła) - 10 (2,2,3,3)
    3. Łukasz Sówka (Gdańsk) - 9 (3,0,3,3)
    4. Marcin Jędrzejewski (Bydgoszcz) - 9 (2,3,1,3)
    5. Alex Zgardziński (Zielona Góra) - 8 (1,2,3,2)
    6. Emil Pulczyński (Lublin) - 7 (3,3,1,d)
    7. Adrian Szewczykowski (Poznań) - 7 (3,2,0,2)
    8. Mirosław Jabłoński (Rzeszów) - 7 (2,3,2,d)
    9. Kamil Brzozowski (Gdańsk) - 7 (2,1,2,2)
    10. Tomasz Chrzanowski (Krosno) - 5 (d,1,2,2)
    11. Wojciech Lisiecki (Rawicz) - 4 (1,2,1,w)
    12. Ondrej Smetana (Poznań) - 5 (1,1,2,1)
    13. Mateusz Burzyński (Zielona Góra) - 3 (1,1,0,1)
    14. Andreas Lyager (Dania) - 2 (d,0,1,1)
    15. Piotr Dziatkowiak (Slany) - 1 (0,0,d,1)
    16. Krystian Białecki (Gniezno) - 0 (u,0,0,w)
    ---------------------------------------------------------------------------

    II Lotto Poznań Speedway Cup - 30.08.

    1. Kamil Pulczyński (Lublin) - 14 (3,3,3,3,2)
    2. Damian Adamczak (Łódź) - 13 (2,2,3,3,3)
    3. Daniel Pytel (Kraków) - 11 (t,3,3,2,3)
    4. Maciej Fajfer (Piła) - 11 (1,3,2,2,3)
    5. Marcin Jędrzejewski (Bydgoszcz) - 8 (3,2,3,-,-)
    6. Rafał Konopka (Peterborough) - 8 (t,1,2,2,3)
    7. Peter Karger (Dania) - 7 (2,0,t,3,2)
    8. Łukasz Sówka (Gdańsk) - 7 (1,3,2,1,-)
    9. Piotr Dziatkowiak (Slany) - 7 (2,2,0,1,2)
    10. Emil Pulczyński (Lublin) - 7 (2,2,1,2,d)
    11. Adrian Szewczykowski (Poznań) - 6 (3,1,0,0,2)
    12. Dawid Wawrzyniak (Gniezno) - 6 (0,1,1,3,1)
    13. Tobias Venstad Thomsen (Outrup) - 5 (3,d,2,w,-)
    14. Ondrej Smetana (Poznań) - 4 (1,0,1,1,1)
    15. Denis Zworgin (Daugavpils) - 3 (0,1,0,1,1)
    16. Oleg Mihailow (Daugavpils) - 2 (1,0,d,0,1)
    17. Marcin Wawrzyniak (Kraków) - 1 (0,0,1,0,0)
    -------------------------------------------------------------------------------

    III Lotto Poznań Speedway Cup - 19.09.

    1. Tobiasz Musielak (Leszno) - 15 (3,3,3,3,3)
    2. Piotr Świderski (Gorzów) - 13 (2,3,2,3,3)
    3. Marcin Jędrzejewski (Bydgoszcz) - 13 (3,3,2,2,3)
    4. Dominik Kubera (Leszno) - 12 (2,2,3,2,3)
    5. Alexander Edberg (Nyköping) - 10 (1,2,2,3,2)
    6. Daniel Pytel (Kraków) - 9 (d,3,3,1,2)
    7. Aaron Summers (Glasgow) - 7 (2,0,1,2,2)
    8. Piotr Dziatkowiak (Slany) - 6 (3,0,1,2,0)
    9. Alex Zgardziński (Zielona Góra) - 6 (3,1,2,d,-)
    10. Damian Adamczak (Łódź) - 6 (0,1,1,3,1)
    11. Rafał Konopka (Peterborough) - 6 (2,2,0,u,2)
    12. Adrian Szewczykowski (Poznań) - 5 (0,1,3,d,1)
    13. Dawid Wawrzyniak (Gniezno) - 5 (1,2,0,1,1)
    14. Maciej Piaszczyński (Nyköping) - 5 (1,1,1,1,1)

    Bieg pamięci Tomasza Wójtowicza
    21. Pytel, Szewczykowski, Edberg, Kubera (t)
    --------------------------------------------------------------------------------
    Młodzieżowe Indywidualne Mistrzostwa Wielkopolski - 13.10.

    1. Bartosz Smektała (Leszno) - 14 (3,3,2,3,3)
    2. Daniel Kaczmarek (Leszno) - 13 (3,1,3,3,3)
    3. Marcin Nowak (Leszno) - 13 (3,2,3,3,2)
    4. Mateusz Borowicz (Ostrów) - 12 (1,3,3,3,2)
    5. Dominik Kubera (Leszno) - 11 (3,0,3,2,3)
    6. Kamil Nowacki (Gorzów) - 10 (2,3,1,2,2)
    7. Rafał Karczmarz (Gorzów) - 10 (2,2,2,1,3)
    8. Arkadiusz Pawlak (Piła) - 9 (2,1,2,2,2)
    9. Dawid Wawrzyniak (Gniezno) - 7 (d,3,1,2,1)
    10. Bartosz Hassa (Gorzów) - 6 (2,0,2,1,1)
    11. Marek Lutowicz (Leszno) - 5 (1,2,0,1,1)
    12. Artur Winiarski (Ostrów) - 0 (d,d,d,d,d)
    13. Norbert Krakowiak (Ostrów) - 0 (u,-,-,-,-)
    Zawsze zwarte i bojowe, Poznańskie Stowarzyszenie Żużlowe
    Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •