Strona 26 z 29 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,126 do 1,170 z 1264

Wątek: 18/04/2015 - Grand Prix Polski - Warszawa

  1. Powrót do góry    #1126
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No po prostu ja tego nie kupuję. Tej filozofii, że Nicki i Hancock wszystko wszystkim narzucili. Sorry, jeśli taki Iversen, Jonasson, Jensen Hampel czy Harris nie widział problemu z torem, to domagałby się jazdy. Żaden zawodnik nie chciał jechać i to jest fakt.

    Idę w zaparte, bo nie mogę zrozumieć takiego myślenia. Nikt się (jeszcze) nie rozwalił - to OK. Poczekamy na upadek z poważnymi konsekwencjami, wtedy można przerwać. Normalnie Kuusamo 2003 i Morgenstern.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  2. Powrót do góry    #1127
    Użytkownik Awatar Chrostowicz
    Dołączył
    09-09-2011
    Postów
    419
    Kliknij i podziękuj
    52
    Podziękowania: 101 w 58 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No jeżeli tor był w porządku, to dlaczego zawodnicy odmówili startu? Dlaczego nikt się nie wyłamał? Nikt nie protestował? Nikt nie powiedział, że w sumie można było jechać (jak to zazwyczaj ma miejsce przy takich kontrowersjach)? Zrobili to dla kaprysu? Na złość?

    Jak to bywa w wypadkach lotniczych przyczyn, splotów wydarzeń jest kilka, w sobotę na Narodowym było podobnie. A to taśma, tor, sędzia dupa...z dupą na kolanach pod pulpitem, fakt ukończenia 12 wyścigów. I podjęto decyzję, zawodnicy podjęli. Dla wygody. Szkoda tylko, że okazali się zwykłymi tchórzami. I wcale nie chodzi mi, że odmówili startu, tylko styl w jakim to zrobili.

    Chcieli uniknąć tragedii (prawdziwej). No bo co, rozumiem, że mieliśmy czekać na jakiś poważny crash i wtedy SPOKO.
    bez urazy, z ciekawości zapytam: czy betonowy murek za dmuchawcem w który przydzwonił (2013) Holder na torze w Coventry jest już rozebrany ?
    rozumiem, że tak skoro odbywają się normalnie zawody i nikt nie protestuje...łącznie z Holderem...

  3. Powrót do góry    #1128
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    No po prostu ja tego nie kupuję. Tej filozofii, że Nicki i Hancock wszystko wszystkim narzucili. Sorry, jeśli taki Iversen, Jonasson, Jensen Hampel czy Harris nie widział problemu z torem, to domagałby się jazdy. Żaden zawodnik nie chciał jechać i to jest fakt.
    Fakt jest taki, ze to bylo ich wspólne demokratyczne stanowisko wypracowane za zamkniętymi drzwiami, a nie ze żaden z nich nie chciał jechać. Tego po prostu nie wiemy.

    Idę w zaparte, bo nie mogę zrozumieć takiego myślenia. Nikt się (jeszcze) nie rozwalił - to OK. Poczekamy na upadek z poważnymi konsekwencjami, wtedy można przerwać. Normalnie Kuusamo 2003 i Morgenstern.
    to po co w ogole bawimy sie w zuzel? Ide o zakład, ze jeszcze ktos zginie jezdzac na zuzlu badz wyladuje na wozku inwalidzkim. Pytam sie po co i czy warto?

  4. Powrót do góry    #1129
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No jak by nie było ustalone, to nikt się nie wyłamał. I tego się trzymajmy. Skoro nikt się nie wyłamał, to wszyscy byli za taką decyzją.
    Nawet jeżeli nie wszyscy byli jednakowo zmotywowani w kwestii przerwania zawodów, no to musieli co najmniej rozumieć argumenty tej strony, skoro poszli na taką postawę.

    Jeśli chodzi o drugie pytanie, to równie dobrze można by skakać na nartach przy huraganach. Bo przecież "i tak ktoś może zaliczyć upadek". Chodzi o minimalizację ryzyka. O walkę na torze, a nie walkę z torem. Zawodnicy widzieli, że z biegu na bieg jest gorzej i nie chcieli dopuścić do groźnych upadków. Ktoś uzna taką postawę za rozsądną, inny za zbyt zachowawczą. Problem w tym, że sporu nie rozstrzygniemy, bo nie wiemy, co by się stało, gdyby te zawody pojechały do końca. Jakąś decyzję trzeba było podjąć, a w przypadku tego SGP - każda byłaby zła.

    Prawda jest też taka, że kibic ma w dupie, czy zawodnik się połamie, czy nie. No chyba, że reprezentuje jego klub...
    Zrozum, żużel to wyjątkowo niebezpieczny sport, jeśli chodzi o ilość urazów. Każdy z tych zawodników był wielokrotnie składany. Kibicowi wydaje się, że skoro jedzie znów na torze, to wszystko jest OK. Tymczasem często, pomimo zaleczenia, walczą z bólem, niepełną sprawnością. W ostatnich latach było tyle upadków i kontuzji, że rywalizacja często sprowadzała się do przejechania całego roku cało. To nie jest normalne, że w żużlu jest tyle urazów. Dlatego nie dziwię się, że gdzieś ta cierpliwość zawodników się skończyła. Czy byłby lepszy moment na taki protest? Z punktu widzenia kibiców - pewnie tak. Mogliby nie pojechać w Coventry, czy gdzieś. Ale z punktu widzenia zawodników, to w sumie był najlepszy moment.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-04-2015 o 15:28
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  5. Powrót do góry    #1130
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    ...
    to po co w ogole bawimy sie w zuzel? Ide o zakład, ze jeszcze ktos zginie jezdzac na zuzlu badz wyladuje na wozku inwalidzkim. Pytam sie po co i czy warto?
    Mało tego że warto to jest to konieczne. Ten sport bez ryzyka utraty zdrowia lub życia będzie śmieszną pokraką. Przecież zawodnicy bez adreneliny jaką uprawianie żużla im dostarcza, porzucą to to w p***u. Jako chłopak nie dosiada się stalowego rumaka dla kasy, to dochodzi później ale i tak z emocjami na wymianę nie idzie.
    U kibica to samo. Emocje ze ścigania wzmaga realność zagrożenia i jeśli kiedykolwiek zamieni się to w hipotetyczną możliwość, przestaniemy przychodzić na stadiony.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 23-04-2015 o 16:39 Powód: błędy

  6. Powrót do góry    #1131
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Jak dla mnie mogliby jeździć po 2 w wyścigu. System pucharowy.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #1132
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez ckm-ista Zobacz posta
    Mało tego że warto to jest to konieczne. Ten sport bez ryzyka utraty zdrowia lub życia będzie śmieszną pokraką. Przecież zawodnicy bez adreneliny jaką uprawianie żużla im dostarcza, porzucą to to w p***u. Jako chłopak nie dosiada się stalowego rumaka dla kasy, to dochodzi później ale i tak z emocjami na wymianę nie idzie.
    U kibica to samo. Emocje ze ścigania wzmaga realność zagrożenia i jeśli kiedykolwiek zamieni się to w hipoteczną możliwość, przestaniemy przychodzić na stadiony.
    tylko weź pod uwagę fakt, że ryzyko będzie istniało zawsze. zwiększając bezpieczeństwo przesuwasz granicę dalej, i dalej. kiedyś śmierci na torze towarzyszyły betonowe schody, dziś słupki za ogrodzeniem. natomiast zawsze towarzyszył temu ludzki błąd, jego nie wyeliminujesz. jelosubmarinek dosyć dobrze to wcześniej napisał, przywołał F1, jednak i tam potrafi się zdarzyć taki wypadek jak w zeszłym sezonie.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  8. Powrót do góry    #1133
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    We dwóch to już kolejny etap. Najpierw mogliby jeździć w ogóle

  9. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    Gadol (23-04-2015), j-rules (23-04-2015), kingpin (23-04-2015)

  10. Powrót do góry    #1134
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Skoro nikt się nie wyłamał, to wszyscy byli za taką decyzją
    Zacytuje Ciebie: przeczytaj to sto razy, a później walnij głową w mur i jeszcze raz przeczytaj, czy jakoś tak to leciało. Skoro ustawa przeszła w Sejmie, to oznacza, ze wszyscy byli za. Bardzo ciekawa teoria, którą w dodatku nazywasz faktami.

  11. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    Gadol (23-04-2015), t_zg (23-04-2015)

  12. Powrót do góry    #1135
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Jeśli chodzi o drugie pytanie, to równie dobrze można by skakać na nartach przy huraganach. Bo przecież "i tak ktoś może zaliczyć upadek". Chodzi o minimalizację ryzyka. O walkę na torze, a nie walkę z torem. Zawodnicy widzieli, że z biegu na bieg jest gorzej i nie chcieli dopuścić do groźnych upadków. Ktoś uzna taką postawę za rozsądną, inny za zbyt zachowawczą. Problem w tym, że sporu nie rozstrzygniemy, bo nie wiemy, co by się stało, gdyby te zawody pojechały do końca. Jakąś decyzję trzeba było podjąć, a w przypadku tego SGP - każda byłaby zła.
    Twoim zdaniem tor był jedynym powodem protestu zawodników? Przecież oglądasz na tyle dużo żużla że doskonale wiesz, że nawet w dzisiejszych czasach jeździ się na gorszych. Cardiff 2013 - pierwszy przykład z brzegu, i to jeszcze na tych złowrogich zatkanych tłumikach.

    Skoro już odwołujesz się do terminologii skoków, to sobotni tor był jak wiatr 2 m/s.

  13. Powrót do góry    #1136
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    energo, mam wrażenie, że zrozumiałeś mnie na opak.


    PZM zwrócił się również do wyłącznego posiadacza praw komercyjnych do serii Grand Prix, tj. do spółki BSI Speedway Limited, o opinię na temat wykonania Umowy z Lokalnym Organizatorem Speedway Grand Prix, zawartej przez BSI i PZM.
    W tym samym czasie PZMot intensywnie pracuje nad koncepcją usatysfakcjonowania kibiców żużla w Polsce, którzy tłumnie przybyli na Stadion Narodowy i fantastycznie dopingowali najlepszych żużlowców świata.
    całość: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/51...erial-dowodowy

    Skoro PZM sam zauważył, że satysfakcja ze sprzedanej imprezy nie jest tożsama z zaliczeniem zawodów w postaci 12 biegów, to zasadniczo zamyka to ten wątek dyskusji.
    Ostatnio edytowane przez ckm-ista ; 23-04-2015 o 16:48

  14. Powrót do góry    #1137
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    Zacytuje Ciebie: przeczytaj to sto razy, a później walnij głową w mur i jeszcze raz przeczytaj, czy jakoś tak to leciało. Skoro ustawa przeszła w Sejmie, to oznacza, ze wszyscy byli za. Bardzo ciekawa teoria, którą w dodatku nazywasz faktami.
    No nie oznacza. Ale tam masz: a) wyszczególnione, kto jak głosował, b) ci, którzy byli przeciw mówią o tym i argumentują.
    Kto był przeciwko zaliczeniu zawodów?

    Markuz: No to jeśli nie tor, to co? Na złość?
    CKM-ista: No właśnie o to chodzi. PZM powinien sam z siebie w jakiś sposób zrekompensować to kibicom. Zniżki/gifty, cokolwiek. Ale to gest dobrej woli.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-04-2015 o 17:12
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Powrót do góry    #1138
    Zaawansowany Awatar ckm-ista
    Dołączył
    04-07-2005
    Postów
    2,181
    Kliknij i podziękuj
    156
    Podziękowania: 220 w 130 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    ...
    Ale to gest dobrej woli.
    ... lub głos rozsądku, lub przymus od sponsora, albo objaw zwykłej rzetelności kupieckiej.
    Każdy zobaczy sobie co chce. Najważniejsze że jest taka reakcja.

  16. Powrót do góry    #1139
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Markuz: No to jeśli nie tor, to co? Na złość?
    Według mnie wszystko po trochu. Taśma, nieogarnięty sędzia, tor. Przekroczenie dopuszczalnego stężenia amatorki. Generalnie chodzi mi o to, że sam tor nie był AŻ TAK zły.

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi markuz za jego przydatny post!

    kingpin (23-04-2015)

  18. Powrót do góry    #1140
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,096
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Po tym co pisze Ostafinski o przygotowaniu toru i calej otoczce z tym zwiazanej,zastanawiam sie ,czy Olsen chcac przechytrzyc ludzi od Witkowskiego,nie przechytrzyl sam siebie.
    Wyglada na to ,ze strony chcialy sie nawzajem wydymac i wyszedl z tego brzydko pachnacy klocek.

    http://bez-hamulcow.przegladsportowy...lnowal-olsena/

    Mariner,jeszcze jeden kwiatek do ogrodka Olsena.
    20-letniej maszyny startowej juz raczej nie wybronisz.

    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...112,1,985.html
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 23-04-2015 o 18:19
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  19. Powrót do góry    #1141
    Zaawansowany Awatar krisracingteam
    Dołączył
    10-03-2007
    Postów
    1,658
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 68 w 31 postach
    "Samochodowe" zamienić na "motocyklowe" i sławny cytat sławnego człowieka nadal aktualny.
    Są tylko trzy prawdziwe dyscypliny sportowe: wyścigi samochodowe, walki byków i alpinizm, reszta to tylko gry.

    Od 18 kwietnia 2015 sport żużlowy stał się grą.
    Ostatnio edytowane przez krisracingteam ; 23-04-2015 o 19:45

  20. Powrót do góry    #1142
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    można też zmienić byki na koguty i alpinizm na onanizm. jak szaleć to szaleć.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  21. Powrót do góry    #1143
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Ok Buszmen. Możesz Ty mi zwrócić za bilety i dam temu biednemu PZMotowi spokój. Nawet na pamiątkę wyślę Ci bilety - PRIORYTETEM ! ! !

  22. Powrót do góry    #1144
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Najsmutniejsze jest właśnie to, że polscy żużlowcy pokazali, że mają polskich kibiców w dupie.
    Olali 50 tys. ludzi dzięki którym żyją w dobrobycie i ludzi od których zależy czy dalej w ekstralidze kasa będzie płynęła strumieniami. Podcinają gałąź na której siedzą.
    Tor rzeczywiście był do dupy, ale na gorszych jeżdżono lub próbowano jechać. Na Narodowym wyglądało na to, że tak naprawdę to wszyscy ciągnący profity z tego wydarzenia już wcześniej wiedzieli, że tego wieczoru biletonabywcy będą naciągnięci na "zaliczone" zawody.

    Wczoraj miałem w ręku to gówno z którego układano tor w Warszawie. To nie mogło się udać... i Ole oraz reszta bandy wiedzieli, że tego nie da się zrobić.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  23. Powrót do góry    #1145
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Wczoraj miałem w ręku to gówno z którego układano tor w Warszawie. To nie mogło się udać... i Ole oraz reszta bandy wiedzieli, że tego nie da się zrobić.
    eee gowna to sie kijem nawet nie rusza bo smierdzi a Ty wziales to do reki !? luzik

  24. Powrót do góry    #1146
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,494
    Kliknij i podziękuj
    5,786
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robert_Leszno Zobacz posta
    Ok Buszmen. Możesz Ty mi zwrócić za bilety i dam temu biednemu PZMotowi spokój. Nawet na pamiątkę wyślę Ci bilety - PRIORYTETEM ! ! !
    Ale o co ci chodzi? Obejrzałeś zawody i chcesz zwrot?
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  25. Powrót do góry    #1147
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    dlaczego ja nie dostałem zwrotu biletu i kosztow przejazdu i alkoholu wypitego podczas SGP Polski w Toruniu 2012. jestem nie usatysfakcojnowany zawodami bo Nicki Pedersen nie zdobyl tytulu IMS. gdzie moge zglosci wniosek bo zawody byly nudne i wypaczone przez organizatorow.

  26. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Buszmen (23-04-2015)

  27. Powrót do góry    #1148
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-09-2013
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 283 w 146 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    dlaczego ja nie dostałem zwrotu biletu i kosztow przejazdu i alkoholu wypitego podczas SGP Polski w Toruniu 2012. jestem nie usatysfakcojnowany zawodami bo Nicki Pedersen nie zdobyl tytulu IMS. gdzie moge zglosci wniosek bo zawody byly nudne i wypaczone przez organizatorow.
    Robi nie błaznuj tak jak zrobił to Twój wielki idol w sobotę. Może Ty i Buszmen nie widzicie różnicy pomiędzy zawodami nudnymi i wypaczonymi, a totalną błazenadą, która zobaczyło ponad 50 tys. ludzi na żywo. Ale uwierzcie mi na słowo iż jest jednak taka różnica. Chyba większość co była tam, stwierdzi że były to najgorsze zawody na jakich w życiu byli. Ale dla mnie nazwać to zawodami to i tak zbyt dużo powiedziane. Jeszcze bieg jakoś wyglądał ale im dalej w las tym gorzej, cyrk z taśmą, raz startują, za chwile powtarzają, bieg niby zaliczony, ma starować kolejny bieg a tu jednak powtórka wcześniej zaliczonego biegu. Za chwile komunikat że bieg bęzie powtarzany, a tu zmiana że jednak zaliczony. Raz starty spod taśmy za chwile spod światła. Uwierz mi żę chyba każdy z nas tam zgromadzony, chciałby ujrzeć nudne zawody, ale żeby to były zawody a nie błazenada. Mało tego powiem Ci że kupując bilet 1 grudnia nie liczyłem iż te zawody będą miały cholernie wysoki poziom rywalizacji i walki na torze. Wiedząc iż ma być tam tor jednodniowy, spodziewałem się wręcz zawodów typu start, meta, trochę wybojów, i upadków. Niestety organizator którym był PZMot, nie dochował należytej staranności by to minimalnym wymaganiom sprostać. Analogicznie Jeżeli zlecasz kompleksowa budowę domu firmie A i to ona jest generalnym wykonawcą, zatrudni do położenia dachu firmę B, i dach ten zacznie przeciekać to pretensje masz do firmy A jako tej której płaciłeś, czy firmy B z którą formalnie nic cię nie łączy??
    Ostatnio edytowane przez piterma ; 23-04-2015 o 22:38

  28. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi piterma za jego przydatny post!

    Semen (23-04-2015), blacktop (24-04-2015), j-rules (24-04-2015), spitt22 (24-04-2015)

  29. Powrót do góry    #1149
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    ... i jeszcze jedno.

    Kasę zrobiły na tym dziady z W.Brytanii, Danii i Polski.

    Niestety za cały ten syf łatkę przypięto, poniekąd słusznie, Polakom.

    Cytat z czeskiego portalu żużlowego speedwayfakta:

    Jakožto pravidelný návštìvník závodù SGP v Praze a ploché dráhy vùbec jsem neodolal šanci jet se podívat do Varšavy. pøi cenì letenky 2 tis. Kè a cenì vstupenky 300 Kè to ostatnì bylo srovnatelné s návštìvou v Praze. Atmosféra pøed závodem – nádhera, plný stadión, sjelo se tam celé plochodrážní Polsko. K tomu, co se dìlo na dráze, se nemá smysl vyjadøovat. Nefungovalo startovací zaøízení, každá jízda se opakovala, pøedjíždìt se nedalo, èasté pády bez cizího zavinìní. Dokonce se startovalo na zelené svìtlo, protože nedokázali startovací pásku „rozchodit“. Dvanáct jízd trvalo 3 hodiny, lidi pískali zklamáním, do toho byla celkem zima, pøestože stadion mìl zataženou støechu. Do Varšavy už na SGP urèitì nepojedu…
    Tekst jest chyab zrozumiały, w każdym bądź razie, ostatniego zdanie chyba nie trzeba tłumaczyć, a ono wystarczy za całość.

    To jaki to był cios dla żużla w ogóle, a w polskim wydaniu w szczególności jest wręcz niewyobrażalne.
    Oczywiście nikt z ludzi odpowiedzialnych za warszawskie szoł nie zdaje sobie nawet z tego sprawy.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  30. Powrót do góry    #1150
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez piterma Zobacz posta
    Uwierz mi żę chyba każdy z nas tam zgromadzony, chciałby ujrzeć nudne zawody, ale żeby to były zawody a nie błazenada.
    ale ja to rozumiem, Ty nazywasz to błazenada - potocznie kibic i kazdy zdrowo myslacy tak powie, w tym ja, ale w świetle prawa i regulaminów w dalszym ciagu byly to zawody i tego nie mozesz kwestionowac. jakosc tych zawodow byla zenujaco niska ale w dalszym ciagu byly to oficjalne zawody

    biore pierwsze z brzegu. mowisz o komunikatach. ze nie wiadomo bylo czy sa zaliczone biegi czy nie. jakosc komunikacji organizator-kibic byla fatalna, tak zgadzam sie ale koniec koncow w koncu dostales informacje jak dany bieg i zawody sie zakonczyly

    jestem ciekaw czy kibice ktorzy stoja pod skocznia, placa tyle samy co my kibice zuzlowi, koszty ponosza i dostaja, to ze komunikaty ciagle sie opozniaja, wiatr wieje, skoczkowie skacza w odstepach kilkuminutowych, problem jest z najazdem i jakoscia sniegu na zeskoku, ale koniec koncow zawody odbywaja sie tylko po 1 serii i sa zaliczone. nie tego sie spodziewales ale no w koncu zawody sie odbyly.
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 23-04-2015 o 23:11

  31. Powrót do góry    #1151
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    robi napisał:
    jestem ciekaw czy kibice ktorzy stoja pod skocznia, placa tyle samy co my kibice zuzlowi, koszty ponosza i dostaja, to ze komunikaty ciagle sie opozniaja, wiatr wieje, skoczkowie skacza w odstepach kilkuminutowych, problem jest z najazdem i jakoscia sniegu na zeskoku, ale koniec koncow zawody odbywaja sie tylko po 1 serii i sa zaliczone. nie tego sie spodziewales ale no w koncu zawody sie odbyly.
    Byłem ciekaw, kto pierwszy posłuży się tym argumentem. Niestety ale warunki na SN były normalne. Zjawiska meteorologiczne jak i inne czynniki zewnętrzne nie miały wpływu na jakość widowiska. Totalnie głupi argument. Nie było deszczu, wiatru, ani śniegu. Był dach. Nie ma sensu tłumaczyć w ten sposób partaczy, bo można narazić się na śmieszność.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    j-rules (24-04-2015)

  33. Powrót do góry    #1152
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Był dach.
    dlatego deszcz nie przeszkodził w zakonczeniu zawodow zgodnie z regulaminem.

  34. Powrót do góry    #1153
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    W takim razie wszystkie zawody powinny kończyć się po 12 biegach, skoro jest to zgodne z regulaminem. Po co narażać zdrowie zawodników w dwóch "dodatkowych" seriach. Przecież żużel jest wystarczająco niebezpiecznym sportem, a wiadomo że tor zwłaszcza jednodniowy sprawia większe problemy zawodnikom i organizatorom.Dach był profilaktycznie zamknięty aby uniknąć tak głupim insynuacjom jak Twoje
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 23-04-2015 o 23:53
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  35. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    sobotch (24-04-2015)

  36. Powrót do góry    #1154
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    ja chcialbym sie tylko dowiedziec na jakiej podstawie poszly te wnioski o zwrot kosztow. ze zawody sie odbyly czy ze ze malo biegow kibic zobaczyl. jakos nie widzialem prawnego zahaczenia sprawy albo przeoczylem. bo rozne epitety poszly na organziacje ok, ale prawne argumenty? kibic moze sie domagac zwrotu za bilet jesli nie odbylo sie 16 biegow. o to chodzi?

  37. Powrót do góry    #1155
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Przeczytaj regulamin GP przed zawodami. Niestety w języku angielskim. Wiem żeś światowy więc nie powinieneś mieć problemów
    Dziwnie zniknął ale został na facebooku.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  38. Powrót do góry    #1156
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    bo ta argumentacja:

    "Kibice kupili bowiem bilety na wydarzenie, obejmujące - jak powszechnie wiadomo - 23 wyścigi. Przecież gdyby kibice wiedzieli, że obejrzą jedynie 12 wyścigów (w dodatku z upadkami i bez taśmy startowej - co w jakimś sensie miało wpływ na wynik sportowej rywalizacji), to zapewne większość z nich nigdy nie zdecydowałaby się na zakup biletu."

    do mnie nie trafia. bo ja zawsze kupowalem bilet na zawody ktore maja odbyc sie zgodnie z obowiazujacymi regulaminami i zasadami.

    bo ja kupujac bilet na mecz zuzlowy w deszczowa pogode musze byc przygotowany na to ze zawody zakoncza sie po 8 biegach, a zawody beda nudne i nie bedzie przerw miedzy biegami.

    kupujac bilet na zawody na sztucznym torze musze byc przygotowany na to, ze tor po ilus tam biegach bedzie sie rozpadal a w skrajnych przypadkach nie nadawal do jazdy i zawodnicy odmowia startu. ba nawet na stalym torze z roznych przyczyn bo organizator lał wode caly tydzien i sedzia odjechal 8 biegow.

    bede niezadowolony w ch... ale regulamin pozowlil, sedzia dopuscil do zawodow i je dokonczyl zgodnie z przepisami.

    kibicow wydymano zgodnie z przepisami
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 24-04-2015 o 00:08

  39. Powrót do góry    #1157
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    robi napisał:
    kupujac bilet na zawody na sztucznym torze musze byc przygotowany na to, ze tor po ilus tam biegach bedzie sie rozpadal a w skrajnych przypadkach nie nadawal do jazdy i zawodnicy odmowia startu.
    Osobliwe podejście do tematu. Kiedyś BSI na początku swojej działalności w cyklu GP zapowiedziała, że dla nich nie ma znaczenia gdzie zorganizują zawody, bo mogą wszędzie. Ważne, żeby pokazywała je TV i zawody miały wartość sportową dla odbiorców. Zastanawiałem się kiedy to pi#rdolnie. Nie musiałem długo czekać. I nie mówię o Warszawie.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  40. Powrót do góry    #1158
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Przeczytaj regulamin GP przed zawodami. Niestety w języku angielskim. Wiem żeś światowy więc nie powinieneś mieć problemów
    Dziwnie zniknął ale został na facebooku.
    Robiemu musisz dać tłumaczenie na duński

  41. Powrót do góry    #1159
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    norweskiego się uczę.

  42. Powrót do góry    #1160
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Co do zawodników i tego jak się odnoszą do swojego bezpieczeństwa to reguluje to kasa.

    Zatkane i niebezpieczne tłumiki przestały im przeszkadzać gdy ligi je powprowadzały pod naciskiem FIM-u bo w razie strajku źródełko finansowe w postaci tychże oraz GiePe mogłoby się urwać na krótszy bądź dłuższy okres. Strajk i sprzeciw szybko ustąpił przed ekonomią.

    Na GP łatwiej było zaprotestować zawodnikom przeciwko niebezpiecznej nawierzchni bo raz - po 12 biegach zawody są zaliczone, dwa - płacone jest od miejsca a nie za zdobyte punkty. Więc kasa się zgadza. Drobne zmiany miejsca o 1-2 pozycje w kolejnych seriach nie wpłynęłyby bardzo na wysokość zarobku.

    Na zawodach ligowych gdzie każdy bieg jest potencjalnym dochodem już zapewne rozterki byłyby większe.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Gadol za jego przydatny post!

    j-rules (24-04-2015)

  44. Powrót do góry    #1161
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Miało być święto żużla, a zrobiliście pogrzeb. Ole Olsen przywiózł 20-letnią maszynę startową – mówił działacz PZM na posiedzeniu jury zawodów Grand Prix Warszawy.
    http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...112,1,985.html
    Nie wszyscy polscy działacze przyglądali się biernie temu jak Ole Olsen, BSI i sędzia Jim Lawrence rozkładają zawody Grand Prix na Stadionie Narodowym. Andrzej Grodzki na posiedzeniu jury zrobił małą awanturę. Przewodniczący jury Tony Steel i sędzia Lawrence usłyszeli od Grodzkiego co myśli o ich zachowaniu oraz o duńsko-angielskiej organizacji. Miało być święto i promocja żużla, a zrobiliście pogrzeb – mówił Grodzki swoim angielskim kolegom z jury, po czym zwrócił uwagę, że Olsen wykorzystał w zawodach maszynę startową z mechanizmem, który był stosowany, ale 20 lat temu. Teraz bierze się start-maszyny na sprężyny, bo są lepsze – irytował się działacz Polskiego Związku Motorowego. Warto dodać, że kiedy doszło do głosowaniu jury dotyczącego tego czy zawody powinny być kontynuowane to Grodzki jako jedyny zagłosował za tym, żeby dokończono imprezę. Tłumaczył, że stan toru wcale nie jest taki zły, a jedynym problemem jest maszyna startowa. Mówił też, że dla 55 tysięcy kibiców trzeba to dokończyć. Steele i Lawrence byli jednak temu przeciwni i przegłosowali Polaka.

  45. Powrót do góry    #1162
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No jeżeli tor był w porządku, to dlaczego zawodnicy odmówili startu?
    Bo nie sa zawodnikami tylko biznesmenami. A w biznesie trzeba kalkulowac czy się opłaca.

  46. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi shatter za jego przydatny post!

    Falubaz7 (24-04-2015), Gadol (24-04-2015), j-rules (24-04-2015)

  47. Powrót do góry    #1163
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,597
    Kliknij i podziękuj
    7,772
    Podziękowania: 7,359 w 4,337 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/51...ign=newswidget
    Kk przypomina stare, zuzlowe powiedzonko: Nazwiska nie jezdza.
    Trzebaby to chyba jednak rozszerzyc. Nawet nazwiska juz nie jezdza.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  48. Powrót do góry    #1164
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Niezły kabaret. Ciekawe jakie maszyny startowe były w Cardiff i Kopenhadze. Warto to sprawdzić.

    - Maszyna startowa, która była w Warszawie nadaje się do muzeum sportu żużlowego - mówi nam jedna z osób z PZM, która prosi o anonimowość. Na polskich torach tego typu rozwiązanie znajduje się już tylko na torze w Lublinie. Wszędzie indziej maszyny startowe działają w oparciu o sprężyny i to się sprawdza. W Warszawie mieliśmy natomiast archaiczne rozwiązanie z gumowymi elementami, które w pewnym momencie się rozpadły. Owa guma pękła po trzecim wyścigu.

    Źródło: Tygodnik Żużlowy

  49. Powrót do góry    #1165
    Zaawansowany Awatar Raymond
    Dołączył
    05-07-2010
    Postów
    1,940
    Kliknij i podziękuj
    151
    Podziękowania: 201 w 135 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Wczoraj miałem w ręku to gówno z którego układano tor w Warszawie. To nie mogło się udać... i Ole oraz reszta bandy wiedzieli, że tego nie da się zrobić.
    Wieszczysz zatem podobne kompromitacje za rok i dwa?
    zawsze z Unią, wierząc w Unię
    -1938-


  50. Powrót do góry    #1166
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Niekoniecznie, jeśli materiał stosownie wcześniej uzupełnią odpowiednią ilością innego materiału/spoiwa.
    Czy to będzie glinka, cement czy coś innego nie powiem, bo nie jestem ekspertem

    Stwierdzam tylko fakt, w tak krótkim czasie z takiego materiału nie bylo mowy o zrobieniu przyzwoitego toru.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  51. Powrót do góry    #1167
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Niekoniecznie, jeśli materiał stosownie wcześniej uzupełnią odpowiednią ilością innego materiału/spoiwa.
    Czy to będzie glinka, cement czy coś innego nie powiem, bo nie jestem ekspertem

    Stwierdzam tylko fakt, w tak krótkim czasie z takiego materiału nie bylo mowy o zrobieniu przyzwoitego toru.
    lubię Cię, więc proszę- zrób edytkę tego posta.

    w zasadzie pogubiłem się, czego dotyczy spór na wątku? w zasadzie chyba tylko tego, czy kolarze mieli prawo strajkować czy nie. z perspektywy kibica z browarem w ręku przed tv jestem im wdzięczny, bo otoczka i atmosfera do mnie nie dotarła. a w zasadzie zanim dotarła to dojrzałem kabaret i na poważnie tych zawodów przyjmować nie potrafiłem.
    wdzieczny jestem, bo rzygam GP na sztucznych torach od paru lat. z małymi wyjątkami to nie jest ta dyscyplina, którą się jaram w niedzielę. nie jestem też jakimś ortodoksem, jak ktoś będzie potrafił zrobić tor- czemu nie? ale GP na narodowym pokazało jakie jest podejście organizatorów do naszej dyscypliny. krótko mówiąc mają wyebane na widowisko sportowe. dać stadion, skasować za bilety, "okraść" sponsorów i sypnąć 3 taczki gnoju żeby nie było, że tylko o pieniądze chodzi. jeżeli przeciwko temu był protest kibelkowy, to się pod nim podpisuje.
    piszecie że jeżdżono na gorszych, a kolarze to miękkie faje. że nie zależy im na kibicach (kwa chyba 3 raz to samo napisze): mam głębokie, subiektywne, przekonanie, że jeśli Ole ułożył by tor 3 dni wcześniej, orał na nim 24h, i przyszedł spocony przed piątkowym treningiem do zawodników i powiedział: słuchajcie, tor nam nie wyszedł. tragedii nie ma, ale elegancko to nie będzie. brakuje nam czasu, zrobiliśmy co w naszej mocy, ale lepiej nie będzie... to zawody by odjechały dla kibiców do końca. otrzymujemy zaś obraz sfochowanego starszego dziadka, któremu się w zasadzie niewiele chciało. ewidentnie nie kopał do jednej bramki. dlatego nie dziwię się zawodnikom, którzy są w ten sposób traktowani.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  52. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi energo za jego przydatny post!

    Robi (24-04-2015), Yozayan (24-04-2015), tomkoz (24-04-2015)

  53. Powrót do góry    #1168
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    jeżeli przeciwko temu był protest kibelkowy, to się pod nim podpisuje.
    Co przychodzi ci dosc zapewne latwo "z perspektywy kibica z browarem w ręku przed tv".

    Cieplo, krotko i za darmo.

  54. Powrót do góry    #1169
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta
    Co przychodzi ci dosc zapewne latwo "z perspektywy kibica z browarem w ręku przed tv".

    Cieplo, krotko i za darmo.
    no tak, dlatego o tym wspomniałem. pytanie czy mieli jechać dla 50 tys na trybunach, czy przerwać dla milionów przed tv? wiadomo, mieliście bardziej przesrane bo ja mogłem zmienić kanał (chyba nawet to robiłem bo jak dobrze pamiętam obok leciał mecz RMA-Malaga) ale na boga jest jakaś granica.

    ps. nie za darmo.

    edit:
    "wielka władza to wielka odpowiedzialność". wg mnie zawody pokpiono, więc o ile co do samego sensu przerwania mogę przybić piątkę Buszmenowi Robiemu i innym, to w kwestii zwrotu pieniędzy za bilety zdanie mam inne. bo też chyba innej drogi nie ma, żeby się towarzystwo nauczyło odpowiedzialnej postawy przy organizacji. uderzałbym oczywiście do PZM, bo to on był organizatorem. spychologia na Olsena jest słuszna tylko w kwestii wykazania indolencji konkretnej osoby, spodziewam się tylko, że skoro robimy jako organizator outsourcing to w umowach zawieramy różnej maści klauzule albo wymagamy ubezpieczenia od różnych zdarzeń, bądź sami się ubezpieczamy. reasumując niech PZM odda, a z Olsenem i BSI niech buja się sam. inaczej postawa będzie przypominać aferę z subprime- prywatyzujemy zyski, nacjonalizujemy straty.
    Ostatnio edytowane przez energo ; 24-04-2015 o 12:01
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  55. Powrót do góry    #1170
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,788
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta
    Co przychodzi ci dosc zapewne latwo "z perspektywy kibica z browarem w ręku przed tv".

    Cieplo, krotko i za darmo.
    a mi sie wydaje ze niezaslepionego frustracja poza tym abonamnet na C+ czy nSport sam sie nie zaplaci
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 24-04-2015 o 12:11

Strona 26 z 29 PierwszyPierwszy ... 162425262728 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •