Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 120

Wątek: Frekwencja na stadionach żużlowych - przekrój dyskusji

  1. Powrót do góry    #1
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach

    Frekwencja na stadionach żużlowych - przekrój dyskusji

    Ursus napisał:

    w II lidze trzy drużyny, w I lidze 3,5 w porywach do czterech . To w elidze w tym roku ze sześć będzie na starcie ? Może z bundesligi Falubaz Berlin zaprosić coby się rozkład jazdy nie rozp... wróć! nie rozjechał się kole maja ?

    /edit
    Marcin

    Przenoszę posty z wątku klubowego gorzowskiej Stali dotyczące frekwencji na stadionach. Proszę o kontynuowanie tegoż problemu w tym miejscu tudzież innych powiązanych z tym tematem.


    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 18-03-2015 o 21:08

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie marudź, polski żużel ma się wyśmienicie i pieniędzy coraz więcej.

  3. Powrót do góry    #3
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    To rozumiem, że lepiej zamieść problemy pod dywan, dopuścić bankrutów i niewypłacalnych do startów i udawać, że jest super, bo mamy dużo klubów? Pierwszy raz od wielu lat, PZM/GKSŻ działa znakomicie i konsekwentnie, to już jeden z drugim zaczął się mazać.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  4. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    RUSTY (11-03-2015), ins. Sokołowski (10-03-2015), młody_piernik (10-03-2015)

  5. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jak z dzieckiem. Albo tak, albo nie.

    Ja zwyczajnie nie uprawiam propagandy sukcesu. Dla mnie do znakomitości brakuje lat świetlnych. To co ty nazywasz znakomicie, jest upadkiem klubów wynikających z niekonsekwencji w całej poprzedniej dekadzie. Prezesi klubów zawsze byli i nadal będą mniej lub bardziej nieuczciwi, a od tego jest ta twoja znakomita instytucja, żeby nie przymykać oka. To jakby przez lata policja nie robiła akcji typu "dmuchanie", żeby nagle zamknąć tysiąc kierowców naraz, bo się obudzili, że zginęło więcej ludzi niż zwykle.

    A w tej chwili mamy tak, że liga robiona jest pod kilka klubów, a niższe borykają się z setką nawarstwionych problemów. Część żużlowców przestanie jeździć, ale dla ciebie jest to bez znaczenia, bo kto by tam patrzył na średnie pierwszoligowe ogóry.

    Mamy inne pojmowanie dobrobytu i tyle.

  6. Powrót do góry    #5
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że jest idealnie, ale:

    a) to, że liga jest coraz droższa medialnie i stacje płacą za nią kilkukrotnie więcej, to obiektywny fakt, świadczący o tym, że jest coraz lepiej
    b) "wrzody na ciele należy likwidować, dla dobra organizmu - i dla wrzodu dobra" - stąd uwolnienie reszty klubów od koegzystencji z patologicznymi klubami jest kolejnym pozytywnym sygnałem. Jak się odbudują, to wrócą. A jak nie wrócą - widocznie nie było popytu. Np. w Bydgoszczy IMO w tej chwili nie ma popytu na ligowy żużel i albo ktoś ten popyt stworzy, albo egzystencja tego klubu nie ma sensu. W Pile, czy w Krakowie przez kilka/kilkanaście lat nie było żużla, a teraz jest. Za to może nie być np. w Gdańsku. Trudno. Przyjdzie ktoś ogarnięty, to znów będzie.

    "Żużlowcy nie będą mieli gdzie jeździć" - no weź, bo zaraz naprawdę pomyślę, że się popłaczesz, jak czytam takie frazesy.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 10-03-2015 o 10:59
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No to czy powinieneś pisać, że żużel ma się coraz lepiej, skoro zainteresowanie nim upada w trybie geometrycznym w ośrodkach, które dekadę temu rządziły i dzieliły? Bo to co napisałeś teraz, jest prawdą, ale bardzo się kłóci z pozostałymi tezami.

    Co do medialności, kiedyś przeczytałem opinię, jakoby finał 2013 był świetnym wydarzeniem marketingowym, ponieważ o żużlu słyszała wówczas cała Polska, a może nawet nie tylko. To ja mam za przeproszeniem w dupie taką medialność. No ale skoro tego należy oczekiwać, żeby podnieść oglądalność, to proszę bardzo.

    Nie chcę się czepiać twojego wrestlingu, ale powoli zaczynam rozumieć, do czego dążysz. To nie ma być sport i fajne zawody, za to ma być kolorowo i na niby.

  8. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,113
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Centrala w końcu wzięła się za porządki. Jak to zazwyczaj bywa, są pierwsze ofiary i pierwsze płacze. Tam gdzie jest środowisko i kibice żużel będzie, nawet z roczną przerwą, a tam, gdzie jest to ciągnięte na siłę i tak prędzej czy później by to padło na pysk, tyle że z większym smrodem. Pobłażali Włókniarzowi tyle lat i dziś jest wielka kupa. Trzeba w końcu postawić sprawę jasno to się co niektórzy opamiętają.

  9. Powrót do góry    #8
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Dekadę temu Bydgoszcz była na topie, ale Gorzów był na dnie. Normalne. Chyba, że chcesz przyspawać obecny albo ówczesny układ sił na stałe. Ale to chore. Są lata chude i lata tłuste - w każdym ośrodku. I to, że w Bydgoszczy dziś jest kiepsko, to raczej problem Bydgoszczy niż polskiego żużla. Czy kiedy 15 lat temu Manchester City grał w IV lidze, to znaczyło, że angielska piłka umiera?

    Ostatni twój akapit jest tak bzdurny i tak z dupy wzięty, że nawet Mariusz nie byłby do tego zdolny - widać, że ewidentnie nie miałeś już co napisać.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  10. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    A to ciekawe Bo jak czytam, że finał 2013 podwyższa wartość marketingową poprzez wzrost oglądalności, to nie mam wątpliwości. To chyba nie takie trudne?

    Co do pierwszego zdania, owszem. To problemy Bydgoszczy, Gdańska, Wrocławia, Leszna, względnie Torunia i mniej względnie Zielonej Góry, że kibiców na stadion przychodzi dużo mniej, w ekstremalnych przypadkach w okolicy tysiąca.
    Skoro uważasz, że chwilowy wzrost popytu w Gorzowie rekompensuje spore spadki w dziesięciu innych ośrodkach, to gratuluję dobrego samopoczucia

    Za to mamy kontrakt z TV, która pokaże pustawe trybuny.

    Przykład z City jest tak samo idiotyczny jak według ciebie mój wpis o wrestlingu. Czy jak grali w IV lidze, na pozostałe stadiony przychodziły garstki ludzi?

  11. Powrót do góry    #10
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    To jakby przez lata policja nie robiła akcji typu "dmuchanie", żeby nagle zamknąć tysiąc kierowców naraz, bo się obudzili, że zginęło więcej ludzi niż zwykle.
    Rzadko, bo rzadko, ale w tym przypadku z Buszmen się zgodzę. Od tylu lat jest darcie łacha z PZM-ot, że przymyka oko na długi, a jak nagle skończyli przymykać to lament, że się ubija ośrodki. To, że nie szanowano przepisów licencyjnych wcześniej, oznacza że już nigdy nie mają ich szanować? Bzdura.

    Sezon jest przez to rozj**any, ale trudno. Trzeba było się w końcu za to wziąć, aby pokazać innym, że skończyło się przyzwolenie na długi. Jeden sezon trzeba przecierpieć. Poza tym jeśli w Częstochowie, Gdańsku czy Bydgoszczy żużel upadnie po jednym sezonie bez ligi to sory, ale to oznacza że i tak padłby na pysk, a tak to reanimowano trupa. Natomiast jeśli są tam ludzie ogarnięci, to bez problemu po tym roku wystawią znowu drużynę do rozgrywek.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    unimil_to_run (10-03-2015)

  13. Powrót do góry    #11
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta

    Przykład z City jest tak samo idiotyczny jak według ciebie mój wpis o wrestlingu. Czy jak grali w IV lidze, na pozostałe stadiony przychodziły garstki ludzi?
    No a teraz, jak jest lipa w Bydgoszczy, to przychodzi mnie ludzi na pozostałe stadiony? O_O

    W ogóle zacznij mniej zmyślać, a wrzuć więcej merytoryki. Jak dyskutujesz o frekwencji, to podeprzyj to jakimiś konkretnymi danymi. Który sezon, na którym stadionie konkretnie porównujesz. W tej chwili strzelasz ślepakiem i jest to czysty populizm. W niektórych ośrodkach frekwencja spada, w innych rośnie. Inna sprawa, że lepsze 10 tysięcy kibiców za 50 pln, niż 15 tysięcy za 20 pln.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 10-03-2015 o 13:51
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  14. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jaki populizm? Bardziej populistyczne jest wmawianie innym, że wszystko gra, niż że nie gra?

    Po twojemu odbijam piłeczkę, bo czy niby tylko tobie wolno? Uważasz, że żużel idzie do przodu bo telewizja i pieniądze, ja że niekoniecznie, bo w popyt na żużel w dotychczas prężnych ośrodkach ekstraligowych spadł na przestrzeni ostatniej dekady. W jednych wolniej (Zielona Góra), w innych szybciej (Leszno, Toruń - chyba że ~7k u jednych i drugich + 2-4k we Wrocławiu, Gdańsku + podobny marazm w I lidze, o drugiej nie wspominając, uważasz za sytuację zadowalającą, to nie komentuję). I nie zmieni tego twoja mantra o Gorzowie i chwilami może Tarnowie.

  15. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,308
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Co do pierwszego zdania, owszem. To problemy Bydgoszczy, Gdańska, Wrocławia, Leszna, względnie Torunia i mniej względnie Zielonej Góry, że kibiców na stadion przychodzi dużo mniej, w ekstremalnych przypadkach w okolicy tysiąca.
    Tak z czystej ciekawości. W których latach średnia frekwencja ligowa była dużo wyższa niż w 2014? Bo poza 2009 to mi jest ciężko przypomnieć sobie taki sezon w ostatnim piętnastoleciu.

  16. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,966
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/47...na-trybunach/3
    Sobotch ,podeprzyj sie statami.Po co strzelac slepakami.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  17. Powrót do góry    #15
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Jaki populizm? Bardziej populistyczne jest wmawianie innym, że wszystko gra, niż że nie gra?

    Po twojemu odbijam piłeczkę, bo czy niby tylko tobie wolno? Uważasz, że żużel idzie do przodu bo telewizja i pieniądze, ja że niekoniecznie, bo w popyt na żużel w dotychczas prężnych ośrodkach ekstraligowych spadł na przestrzeni ostatniej dekady. W jednych wolniej (Zielona Góra), w innych szybciej (Leszno, Toruń - chyba że ~7k u jednych i drugich + 2-4k we Wrocławiu, Gdańsku + podobny marazm w I lidze, o drugiej nie wspominając, uważasz za sytuację zadowalającą, to nie komentuję). I nie zmieni tego twoja mantra o Gorzowie i chwilami może Tarnowie.
    Napisałem ci - porównaj konkretne miejsce i konkretny sezon. Piszesz, jakby 10-15-20 lat temu frekwencja była wyższa, a to jedynie twoje urojenie. Owszem, w Bydgoszczy była wyższa, ale była niższa w Toruniu, ZG, Gorzowie i wielu innych. A w pierwszej/drugiej lidze stadiony dawniej też nie pękały w szwach - jakbyś nie wiedział. Tylko nie wiem za bardzo, czy ty porównujesz obecną frekwencję do tego co było rok temu, 5 lat temu, 10 lat temu, czy 50 lat temu - bo w żadnym swoim poście nie napisałeś ani jednego konkretu, przytaczając jedynie tylko sobie znane liczby.

    W każdym ośrodku są lepsze i gorsze okresy. Przytaczane Leszno popadło w marazm, po sukcesie z 2010 - kiedy było nasycenie, a w kolejnych latach skład znacznie gorszy i drużyna z mniejszymi możliwościami. Ale już 2014, kiedy pojawił się sukces to znowu wzrost frekwencji i w 2015 niemal pewne jest, że będzie jeszcze lepiej.

    15 lat temu na topie była Bydgoszcz, 20 lat temu Piła, 25 lat temu nawet Lublin. Ale gdzie były wtedy analogicznie Gorzów, czy Tarnów? Normalny bieg historii.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 10-03-2015 o 16:23
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  18. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    MarQes (11-03-2015), STALECZKA (10-03-2015), ins. Sokołowski (11-03-2015), kapitan bomba (11-03-2015), kingpin (10-03-2015), tomkoz (11-03-2015), vicar (11-03-2015)

  19. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Chodzi o coś tak prozaicznego, jak proporcje. W Lesznie jest dobrze, to będą kibice, w Gorzowie to samo. W Zielonej jest dobrze w miarę, a odpływ widać gołym okiem, tyle że z 13k do 8-10. O pozostałych stadionach nie wspomnę.
    Wychodzi na to, że popyt na żużel jest w 2-4 ośrodkach, które mierzą w PO, może jeszcze będzie w Grudziądzu na fali świeżości. W sumie mógłbym się nie czepiać, super sprawa.

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    blacktop (11-03-2015)

  21. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Ktoś kto uważa że frekwencja na meczach żużlowych nie spada z roku na rok to albo coś wciąga albo zna żużel tylko z telewizji.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  22. Powrót do góry    #18
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 11-03-2015 o 14:00
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  23. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,983
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Niestety dane mówią zupełnie coś innego że kibiców przybywa. Jedynie w 1 lidze po 2012 zanotowano w 2013 spadek ale w 2014 wzrost. Także jak się coś pisze to dobrze byłoby to danymi poprzeć


    Średnio jeden mecz ENEA Ekstraligi w sezonie 2012 obejrzało: 7 885 widzów.
    Średnio mecz na trybunach ENEA Ekstraligi w sezonie 2013 obejrzało: 9 068 widzów.
    Średnio mecz na trybunach ENEA Ekstraligi w sezonie 2014 obejrzało: 9 518 widzów.

    Średnio jeden mecz I ligi w sezonie 2012 obejrzało: 4 998 widzów.
    Średnio mecz na trybunach I ligi w sezonie 2013 obejrzało: 3 815 widzów.
    Średnio mecz na trybunach Nice PLŻ w sezonie 2014 obejrzało: 4 242 widzów.

    Średnio jeden mecz II ligi w sezonie 2012 obejrzało: 1 745 widzów.
    Średnio mecz na trybunach II ligi w sezonie 2013 obejrzało: 2 544 widzów.
    Średnio mecz na trybunach PLŻ 2 w sezonie 2014 obejrzało: 2 604 widzów.

  24. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,555
    Kliknij i podziękuj
    1,696
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Że też dopowiem tylko. Może by tak podliczyć średnią oglądalność na stadionach oraz przed TV. A potem te wartości zsumować.

    Nie od dziś wiadomo, że część kibiców zaczęła preferować oglądanie żużla przed TV z kufelkiem piwa. Dzisiaj mamy taką sytuację, ze TV pokazuje duże ilości żużla na żywo. Czemu to robi ? Ponieważ oglądalność tez systematycznie rośnie z roku na rok. Mimo, ze najlepsze imprezy żużlowe są w paśmie kodowanym.

    Uważam, że żużel się całkowicie profesjonalizuje. Po SE ten trend zaczyna powoli wkraczać do I ligi. Opierając się na publicznych danych można stwierdzić, że średnio z roku na rok kibiców przybywa. I mam nadzieję, ze ta tendencja jeszcze jakiś czas potrwa. Są jeszcze ośrodki gdzie potencjał kibicowski nie jest wykorzystany w 100%. Mam tu na myśli Poznań, Łódź czy nawet Warszawę. Życzyłbym sobie aby w Gdańsku i Czewie szybko poukładali sprawy. Tam też jest jeszzcze olbrzymi potencjał kibicowski.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Troche nie do konca ten watek,ale co tam


    Takze jestem zdania ze liczby nie klamia i ma widocznej oznaki upadku zuzla.
    Tegoroczne degradacje, to tylko poklosie wieloletnich patologi i proba wyczyszczenia tego syfu. Mysle ze po takich doswiadczeniach, malo ktory klub bedzie prowadzil hulaszczy tryb podpisywania kontraktow w przyszlosci. Bogatsi beda mieli lepszych zawodnikow, biedniejszi - gorszych. Prawo rynku, bez sztucznych ograniczen. ....a kazdy klub nieche jedzie na miare swoich obecnych mozliwosci finansowych

  26. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    08-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Ja również zgrzeszyłem zaniżając frekwencję na stadionach żużlowych.Ogladając wiejski festyn bez ostatecznego wytrysku w następnym roku na wszelki wypadek wybrałem tv Niech mi to w piekle odpuszczą
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 11-03-2015 o 16:04
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  27. Powrót do góry    #23
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Jedynie w 1 lidze po 2012 zanotowano w 2013 spadek ale w 2014 wzrost.
    Nawet ten przypadek można wytłumaczyć obecnością w 2013 w 1 lidze małego Rawicza.
    Podobny mechanizm może zadziałać również w tym roku w ekstralidze gdzie wiadomo, że Grudziądz pewnego progu nie jest w stanie fizycznie przeskoczyć a na dokładkę po zimowych kaprysach pewnej Pani w Rzeszowie też nie można spodziewać się większych cudów. Ewentualny spadek frekwencji nie będzie oznaczał jednak równi pochyłej a tylko pewne czasowe uwarunkowania.

    Żużel odkuje się na średniej w polskich rundach GP i najprawdopodobniej w utęsknionym w Gorzowie finale IMP
    Ostatnio edytowane przez libky ; 11-03-2015 o 18:10

  28. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Śmiem twierdzić, że tak zrobią że nadal będzie wzrost.
    Nie ważne co się dzieje i jakie są realia,
    ważne jak zostanie to opisane w mediach.
    Takie czasy.
    Bywałem na meczach w Lesznie czy Czewie gdzie były komplety widzów.
    W ostatnich latach tego nie doświadczyłem, ale podobno teraz jest więcej ludzi na stadionach
    Tak podają w mediach w końcu
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  29. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,475
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    W Tarnowie frekwencja tez spikuje w dol.
    Czyli co - mamy juz 3 kluby, ktore z bardzo duzym prawdopodobienstwem beda zanizaly srednia frekwencje?
    Moze Wrocek zaskoczy?

    Bo na pewno Leszno wyskoczy do gory i to mocno.. a Stadion maja bardzo pojemny, wiec w sumie moze nawet wyjdzie na zro?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  30. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Wyniki sportowe mogą zwiększyć frekwencję na krótko. Główną przyczyną wysokiej frekwencji są wychowankowie na dobrym poziomie, szczególnie juniorzy. Oczywiście do tego muszą być w klubie również pieniądze i chociaż przyzwoite wyniki. Jednak myślę, że większość kibiców wybierze środek tabeli swoimi wychowankami wśród których są również zdolni juniorzy, aniżeli mistrzostwo zdobyte armią zaciężną.

  31. Powrót do góry    #27
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    W Tarnowie frekwencja tez spikuje w dol.
    Czyli co - mamy juz 3 kluby, ktore z bardzo duzym prawdopodobienstwem beda zanizaly srednia frekwencje?
    Moze Wrocek zaskoczy?

    Bo na pewno Leszno wyskoczy do gory i to mocno.. a Stadion maja bardzo pojemny, wiec w sumie moze nawet wyjdzie na zro?
    Grudziądz może zaniżać, ale raczej nie względem Gdańska. Frekwencja będzie pewnie podobna. Blacktop pamięta te mecze, które człowiek chce pamiętać, czyli szlagiery i najlepsze widowiska. Ale liga to nie tylko takie mecze, a na słabych meczach i dawniej, w zasadzie w każdym ośrodku, były mniejsze czy większe pustki. Normalne. A jeżeli kiedykolwiek manipulowano frekwencją, to właśnie w latach minionych, gdzie oceniano ją na podstawie szacowań lokalnych dziennikarzy (lokalnych patriotów), "na oko".

    Zresztą, śmieszna dyskusja Jak ktoś polemizuje z faktami, to lepiej się w takie spory nie angażować.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 11-03-2015 o 20:02
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  32. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,113
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Ważnym argumentem za większą rzetelnością dzisiejszych metod podawania frekwencji jest fakt, że po pierwsze na wielu stadionach są kołowrotki i można dokładnie policzyć ilość osób wchodzących oraz fakt, że na coraz mniejszą skalę na stadiony wchodzą za free znajomi pana Gienka, który stoi na bramce, co dawniej było nagminne.

  33. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Hitman

    Dla mnie kołowrotki nie są rozwiązaniem, ponieważ nie raz spotkałem się z sytuacją że nie było kompletu,
    ale w mediach następnego dnia okazywało się że jednak był.
    Kołowrotki swoje, a PR klubowy swoje.
    Oglądamy zawody w telewizji, pustki ale w gazetach czy internecie otarli się o komplet...
    Teraz też jest tak że wchodzą znajomi tylko odbywa się to już oficjalnie. "Na zaproszenie".
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Semen (11-03-2015)

  35. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Wzrost frekwencji to fikcja, która jest potrzebna klubom (ze wzg. na sponsorów i dotacje) oraz TV (ze wzg. na chęć sprzedania "wielkiego sportowego wydarzenia").

    Wielokrotnie w minionych sezonach liczby widzów podawane np. na telebimie na Motoarenie nie miały kompletnego potwierdzenia w tym co było widać na stadionie.
    W relacjach prasowych, radiowych czy internetowych też notorycznie zawyża się liczby widzów na meczach.

    W pojedynczych przypadkach (np. zdobywców DMP) wzrost może być faktyczny.
    W skali całych lig ludzi przychodzi jednak coraz mniej.Te wszystkie zestawienia w portalach można o kant dupy rozbić.
    Wiarygodne byłyby tylko zapisy księgowych o przychodach z biletów.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 11-03-2015 o 21:52
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  36. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (11-03-2015), Falubaz (11-03-2015), blacktop (11-03-2015)

  37. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    To że statystyki są zawyżane to fakt. Tylko nie jest to nowy pomysł bo i w czasach przed erą internetu w lokalnych gazetach, radiach, programach meczowych czy nawet Tygodniku Żużlowym pojawiały się liczby wzięte z kosmosu.. . Jak to teraz zweryfikować? Założyć, że marketingowcy obecnych czasów mocniej puszczają wodzę fantazji niż kiedyś redaktorzy piszący o żużlu. Na podstawie meczów wszystkich lig które kiedyś widzieliśmy(ile meczów danej kolejki widzieliśmy na żywo, często wiele lat temu, wzrok przy szacowaniu zawodny, stadiony często mniejsze) czy może zrobimy akcję i zaczniemy liczyć na starych zdjęciach?

    Stawiając jednoznaczne tezy warto się czymś podeprzeć. Chyba że mówimy odczuciach, te jak najbardziej każdy może mieć swoje.
    Ostatnio edytowane przez libky ; 12-03-2015 o 00:06

  38. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    libky

    Jeśli prześledzisz frekwencję w Pile, Lublinie, Poznaniu, Świętochłowicach to możesz dojść do zaskakujących wniosków.
    Nie wspominam o frekwencji we Wrocławiu, Bydgoszczy, Częstochowie czy Lesznie bo tam zawsze było więcej ludzi.
    No chyba że oceniasz sytuację pod kątem Gorzowa.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  39. Powrót do góry    #33
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    W skali całych lig ludzi przychodzi jednak coraz mniej.Te wszystkie zestawienia w portalach można o kant dupy rozbić.
    Wiarygodne byłyby tylko zapisy księgowych o przychodach z biletów.
    O kant dupy, to w pierwszym rzędzie można rozbić twoją opowiastki tych, którzy dyskutują z faktami i opowiadają legendy, niepokryte żadnymi konkretami, a jedynie własnymi odczuciami/wrażeniami/wykrzywionymi wspomnieniami, że było więcej ludzi.

    Ja, choć jestem od ciebie dużo młodszy, to pamiętam mecze na Broniewskiego 15 lat temu. Owszem, były takie, gdzie między ludzi nie szło szpilki włożyć, ale też była cała masa takich, że nawet pierwszy łuk nie był zapełniony, czyli na meczu było z 2-3 tysiące ludzi. Póki co, obalono konkretnie pseudo tezę, że frekwencja rokrocznie spada i wypadałoby nakryć się uszami i przestać głosić bzdury, żeby zachować odrobinę godności.

    No bo co, w 2014 frekwencje zawyżano, a w 2013 i w 2012 nie?

    https://www.youtube.com/watch?v=E4CPWDiPFlw

    Ale luda się naszło...

    ps. Jak się porówna frekwencję w Tarnowie w latach 2004-2005 do lat, kiedy klub był na dnie II ligi, to też wyjdzie co innego. To odnośnie przykładu pilskiego wobec "teraz" w odniesieniu do tłustych, czerwonych lat.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 00:40
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  40. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=GvNlo4N3e6I Polonia-Tarnów DMP 1987

    https://www.youtube.com/watch?v=sIl1rdHz5Bw Polonia-Stal G DMP 1987

    https://www.youtube.com/watch?v=IZcqAQ0UuSQ Polonia-Start DMO 1987

    Trzy spotkania wybrane losowo. Nie szukałem spotkań derbowych czy ostatniej kolejki
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 12-03-2015 o 00:48
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  41. Powrót do góry    #35
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No to tylko, potwierdza panie "ignorancie", że były mecze różne I tak było, jest i będzie. W zależności od koniunktury w danym ośrodku. Przykładowo, w "złotych" czasach, to z Gdańska jeździło więcej ludzi do Torunia niż teraz chodzi tam na mecze u siebie...

    ps. Trzy losowo wybrane - ha ha ha. Ignorant, wysil się bardziej - wszystkie z tego samego ośrodka, z tego samego roku. Losowość jak ch#j.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 00:51
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  42. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=ykiOvfjbIrs

    https://www.youtube.com/watch?v=op52rZGZEHg
    Piła-Wrocław 1995 sezon zasadniczy czy może 1999 we Wrocławiu z Piłą.
    O czym rozmawiamy???
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 12-03-2015 o 01:08
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  43. Powrót do góry    #37
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=PLIUWmonzjo
    https://www.youtube.com/watch?v=_mGqc0b6NUc

    Cały czas, ignorancie, potwierdzasz moje słowa - zmienność koniunktury, bieg historii.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 01:15
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  44. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Buszmen napisał:
    Póki co, obalono konkretnie pseudo tezę, że frekwencja rokrocznie spada i wypadałoby nakryć się uszami i przestać głosić bzdury, żeby zachować odrobinę godności.
    O Mój Boże Żałuję, że muszę Cię czytać, ale wrzuć mecze Leszna, Wrocławia czy Częstochowy. Z Bydgoszczą, Toruniem czy Zieloną Górą. Nie popisuj się Lublinem czy ostatnimi kolejkami. Nie pisz nic o godności tylko dalej naciągaj kolesi na flaszkę czegokolwiek. Najlepiej niech ci płacą kasę no nie? Śmiech, jaka żenada...
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 12-03-2015 o 01:53
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  45. Powrót do góry    #39
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Buszmen napisał:

    O Mój Boże Żałuję, że muszę Cię czytać, ale wrzućsobie mecze Leszna, Wrocławia czy Częstochowy. Z Bydgoszczą, Toruniem czy Zieloną Górą. Nie popisuj się Lublinem czy ostatnimi kolejkami. Nie pisz nic o godności tylko dalej naciągaj kolesi na flaszkę czegokolwiek. Najlepiej niech ci płacą kasę za zakłady bo u buka chyba nie możesz. Może zrobią ściepęna forum żebyś nie żebrał o kasę.
    Night_Blacktop powrócił
    Popisujesz to się ty, tym że kogoś ignorujesz, choć nie jest to prawdą. Można upaść niżej?

    Widzisz co chcesz widzieć. Lublin ci nie pasuje, a to taki sam przykład jak Piła. Był Nielsen, nie było gdzie włożyć szpilki. Potem były pustki. Tak jak dziś są w Bydgoszczy. I tak jak bywało w Tarnowie, Gorzowie, Rzeszowie gdzie teraz są mniej lub bardziej pełne stadiony. W Cleveland rok temu też były puste hale, a w tym roku kilkukrotnie droższe wejściówki szły jak świeże bułeczki. Potrafisz się wznieść ponad personalne animozje i przyznać się do błędu (teza, ze "rokrocznie" frekwencja spada) ?

    ps. Naucz się języka polskiego i przestań się zwracać z wielkiej litery do kogoś, kogo jednocześnie obrażasz. Bo to niewiele mniej żałosne niż twój "ignor".
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 01:53
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  46. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Buszmen

    Oczywistym jest, że pomijając pionierskie lata, zawsze były mecze na których były komplety i takie na których sektory świeciły pustkami. Z tego też powodu napisałem jak to wygląda całościowo, a wygląda zupełnie inaczej niż to co można przeczytać/zobaczyć w necie czy TV. Jest coraz gorzej, niestety.

    Dyskutować z Tobą nie zmierzam, bo dla kogoś kto częściej siedzi przed telewizorem (czy monitorem) niż bywa na stadionach obraz rzeczywistości będzie zupełnie inny niż dla kogoś kto mecze obserwuje w realu.

    Argumenty w postaci tabel, relacji (najczęściej zgodnych z tym co klub sobie życzy) są śmieszne wobec tego co człowiek widzi naprawdę. Sęk w tym, że trzeba bywać na wielu meczach i na różnych stadionach żeby to zobaczyć.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-03-2015 o 08:26
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  47. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    blacktop (12-03-2015), sobotch (12-03-2015)

  48. Powrót do góry    #41
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,475
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Panowie, ale w kontekscie frekwencji to dyskusja idzie w zla strone z zalozenia. Jedni mowia ze maleje i podaja przyklady malej frekwencji zlat ubieglych, a wskazuja ogromne tlumy sprzed lat nastu, drudzy zas na odwrot.
    Przekrzykujecie sie o wartosci maksymalne i minimalne a takie zawsze beda. Porozmawiajmy o zwyklych meczach, druzyn srednich. Ze srodka tabeli. Nie jakies tam derby, finaly, czy cokolwiek innego, ani tez nie zadne mecze o nic miedzy liderem a spadkowiczem.

    Niby frekwencja rosnie - tak podaja media. Ale przeciez bardzo czesto tutaj czytalismy w watkach chyba wszysktich klubow, ze ludzi bylo na 100% mniej niz podano. odczucia forumowiczow tez nie sa wcale zlym wskaznikiem. Jesli sporo ludzi wypowiada sie ze widza, ze w ich osrodkach frekwencja maleje to cos w tym musi byc, Starego kibica nie oszukasz, widzi jak sie trybuny zapelniaja, widzi, ze nie trzeba juz przychodzic 3 godizny wczensiej itp...

    Wg mnie, a wyciagam wnioski wlasnie z wpisow na forum oraz z wlasnych doswiadczen, frekwencja nieznacznie, ale mogla spasc. Natomiast nie wiem czy mozna mowic o jakims trendzie. Ten sezon tez nie bedzie do konca wymierny, mamy burze w polskim grajdole zuzlowym i niech ktos teraz powie na sto procent, ze frekwencja bedzie wyzsza?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  49. Powrót do góry    #42
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Buszmen

    Oczywistym jest, że pomijając pionierskie lata, zawsze były mecze na których były komplety i takie na których sektory świeciły pustkami. Z tego też powodu napisałem jak to wygląda całościowo, a wygląda zupełnie inaczej niż to co można przeczytać/zobaczyć w necie czy TV. Jest coraz gorzej, niestety.

    Dyskutować z Tobą nie zmierzam, bo dla kogoś kto częściej siedzi przed telewizorem (czy monitorem) niż bywa na stadionach obraz rzeczywistości będzie zupełnie inny niż dla kogoś kto mecze obserwuje w realu.

    Argumenty w postaci tabel, relacji (najczęściej zgodnych z tym co klub sobie życzy) są śmieszne wobec tego co człowiek widzi naprawdę. Sęk w tym, że trzeba bywać na wielu meczach i na różnych stadionach żeby to zobaczyć.
    No OK - to skoro w 2014 były zgodne z tym, co życzył sobie klub, to tak samo przecież w 2013, 2012? Czy nie?
    Napisz konkretnie, gdzie dane są nieprawdziwe. Napisz konkretnie, gdzie w 2014 spadła frekwencja względem 2013 i 2012. Przestań pisać, co ci się wydaje, bo to jedynie subiektywne odczucie. Naprawdę musisz wbijać mi szpilę, żeby wzmocnić siłę swoich argumentów?

    Póki co, to ja widzę tu dwóch hejterów mojej osoby, którzy są w stanie nawet polemizować z faktami, byle tylko być na przekór.

    j_rules:

    Wyjście 3 h przed meczem, to zupełnie inne zagadnienie.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 11:47
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  50. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Dla Ciebie to są fakty, dla ludzi z dystansem są to tzw. fakty medialne (samo określenie już podpowiada na ile są one zgodne z rzeczywistością).

    Wierzysz w to co Ci napiszą, powiedzą w mediach, ja wierzę w to co widzę i porównuję to do tego co widziałem na własne oczy sto lud dwieście razy.

    Nie ma więc sensu dyskutować.


    j-rules, jest jeszcze jeden wskaźnik, o którym nikt tu nie pisał.
    Mam na myśli strukturę wieku widzów na stadionie.
    Tak krótko i bez zgłębiania sie w szczegóły:
    Obecnie na meczach jest coraz mniej dzieciaków i nastolatków, to nie wróży niczego dobrego.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-03-2015 o 13:42
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  51. Powrót do góry    #44
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Mylisz się.

    Po prostu ja się opieram na konkretnych wskaźnikach, a ty pieprzysz trzy po trzy, co ci się wydaje.

    1. Sto lub dwieście razy? Byłeś w tym roku na tylu meczach ligowych, w tylu miejscach? Ciekaw tego jestem niezmiernie.
    2. Jeżeli statystyki były "fałszowane" w 2014, to dlaczego nie były np. w 2012?
    3. W TV jest obraz i można samemu ocenić zapełnienie trybun. Ja tam rokrocznego spadku frekwencji nie widzę, żadne mierniki tego nie pokazują - no ale można sobie coś samemu wymyślić i potem w to wierzyć. Smutne w sumie, ale nie moja broszka.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  52. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Jarro (12-03-2015), kingpin (12-03-2015), młody_piernik (12-03-2015)

  53. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Niestety dane mówią zupełnie coś innego że kibiców przybywa. Jedynie w 1 lidze po 2012 zanotowano w 2013 spadek ale w 2014 wzrost. Także jak się coś pisze to dobrze byłoby to danymi poprzeć


    Średnio jeden mecz ENEA Ekstraligi w sezonie 2012 obejrzało: 7 885 widzów.
    Średnio mecz na trybunach ENEA Ekstraligi w sezonie 2013 obejrzało: 9 068 widzów.
    Średnio mecz na trybunach ENEA Ekstraligi w sezonie 2014 obejrzało: 9 518 widzów.

    Średnio jeden mecz I ligi w sezonie 2012 obejrzało: 4 998 widzów.
    Średnio mecz na trybunach I ligi w sezonie 2013 obejrzało: 3 815 widzów.
    Średnio mecz na trybunach Nice PLŻ w sezonie 2014 obejrzało: 4 242 widzów.

    Średnio jeden mecz II ligi w sezonie 2012 obejrzało: 1 745 widzów.
    Średnio mecz na trybunach II ligi w sezonie 2013 obejrzało: 2 544 widzów.
    Średnio mecz na trybunach PLŻ 2 w sezonie 2014 obejrzało: 2 604 widzów.
    Dziękuję, że wykonałeś tę ciężką pracę za mnie.

    W tym przypadku średnie medialne są wiarygodnym wskaźnikiem stwierdzenia tendencji. Dokładnie tak samo, jak średnie biegowe danego zawodnika
    Pomijam już fakt, że nakręcane były na stadionach, które możemy policzyć na palcach jednej ręki.

    Rozumiem, że do nikogo nie przemówi, że dekadę i dwie temu frekwencja nierzadko przekraczała 10k?
    Fajnie, że od 2 lat notujemy wzrost medialny. Może dojdziemy do fragmentów tego poziomu.

    Semen, nawet nie próbuj. Niczego nie wskórasz.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •