Pokaż wyniki od 1 do 45 z 120

Wątek: Frekwencja na stadionach żużlowych - przekrój dyskusji

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Administrator Awatar Marcin
    Dołączył
    08-11-2002
    Postów
    2,697
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 123 w 72 postach

    Frekwencja na stadionach żużlowych - przekrój dyskusji

    Ursus napisał:

    w II lidze trzy drużyny, w I lidze 3,5 w porywach do czterech . To w elidze w tym roku ze sześć będzie na starcie ? Może z bundesligi Falubaz Berlin zaprosić coby się rozkład jazdy nie rozp... wróć! nie rozjechał się kole maja ?

    /edit
    Marcin

    Przenoszę posty z wątku klubowego gorzowskiej Stali dotyczące frekwencji na stadionach. Proszę o kontynuowanie tegoż problemu w tym miejscu tudzież innych powiązanych z tym tematem.


    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 18-03-2015 o 20:08

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Nie marudź, polski żużel ma się wyśmienicie i pieniędzy coraz więcej.

  3. Powrót do góry    #3
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    To rozumiem, że lepiej zamieść problemy pod dywan, dopuścić bankrutów i niewypłacalnych do startów i udawać, że jest super, bo mamy dużo klubów? Pierwszy raz od wielu lat, PZM/GKSŻ działa znakomicie i konsekwentnie, to już jeden z drugim zaczął się mazać.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  4. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    RUSTY (10-03-2015), ins. Sokołowski (10-03-2015), młody_piernik (10-03-2015)

  5. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jak z dzieckiem. Albo tak, albo nie.

    Ja zwyczajnie nie uprawiam propagandy sukcesu. Dla mnie do znakomitości brakuje lat świetlnych. To co ty nazywasz znakomicie, jest upadkiem klubów wynikających z niekonsekwencji w całej poprzedniej dekadzie. Prezesi klubów zawsze byli i nadal będą mniej lub bardziej nieuczciwi, a od tego jest ta twoja znakomita instytucja, żeby nie przymykać oka. To jakby przez lata policja nie robiła akcji typu "dmuchanie", żeby nagle zamknąć tysiąc kierowców naraz, bo się obudzili, że zginęło więcej ludzi niż zwykle.

    A w tej chwili mamy tak, że liga robiona jest pod kilka klubów, a niższe borykają się z setką nawarstwionych problemów. Część żużlowców przestanie jeździć, ale dla ciebie jest to bez znaczenia, bo kto by tam patrzył na średnie pierwszoligowe ogóry.

    Mamy inne pojmowanie dobrobytu i tyle.

  6. Powrót do góry    #5
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie twierdzę i nigdy nie twierdziłem, że jest idealnie, ale:

    a) to, że liga jest coraz droższa medialnie i stacje płacą za nią kilkukrotnie więcej, to obiektywny fakt, świadczący o tym, że jest coraz lepiej
    b) "wrzody na ciele należy likwidować, dla dobra organizmu - i dla wrzodu dobra" - stąd uwolnienie reszty klubów od koegzystencji z patologicznymi klubami jest kolejnym pozytywnym sygnałem. Jak się odbudują, to wrócą. A jak nie wrócą - widocznie nie było popytu. Np. w Bydgoszczy IMO w tej chwili nie ma popytu na ligowy żużel i albo ktoś ten popyt stworzy, albo egzystencja tego klubu nie ma sensu. W Pile, czy w Krakowie przez kilka/kilkanaście lat nie było żużla, a teraz jest. Za to może nie być np. w Gdańsku. Trudno. Przyjdzie ktoś ogarnięty, to znów będzie.

    "Żużlowcy nie będą mieli gdzie jeździć" - no weź, bo zaraz naprawdę pomyślę, że się popłaczesz, jak czytam takie frazesy.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 10-03-2015 o 09:59
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  7. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    No to czy powinieneś pisać, że żużel ma się coraz lepiej, skoro zainteresowanie nim upada w trybie geometrycznym w ośrodkach, które dekadę temu rządziły i dzieliły? Bo to co napisałeś teraz, jest prawdą, ale bardzo się kłóci z pozostałymi tezami.

    Co do medialności, kiedyś przeczytałem opinię, jakoby finał 2013 był świetnym wydarzeniem marketingowym, ponieważ o żużlu słyszała wówczas cała Polska, a może nawet nie tylko. To ja mam za przeproszeniem w dupie taką medialność. No ale skoro tego należy oczekiwać, żeby podnieść oglądalność, to proszę bardzo.

    Nie chcę się czepiać twojego wrestlingu, ale powoli zaczynam rozumieć, do czego dążysz. To nie ma być sport i fajne zawody, za to ma być kolorowo i na niby.

  8. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Centrala w końcu wzięła się za porządki. Jak to zazwyczaj bywa, są pierwsze ofiary i pierwsze płacze. Tam gdzie jest środowisko i kibice żużel będzie, nawet z roczną przerwą, a tam, gdzie jest to ciągnięte na siłę i tak prędzej czy później by to padło na pysk, tyle że z większym smrodem. Pobłażali Włókniarzowi tyle lat i dziś jest wielka kupa. Trzeba w końcu postawić sprawę jasno to się co niektórzy opamiętają.

  9. Powrót do góry    #8
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    To jakby przez lata policja nie robiła akcji typu "dmuchanie", żeby nagle zamknąć tysiąc kierowców naraz, bo się obudzili, że zginęło więcej ludzi niż zwykle.
    Rzadko, bo rzadko, ale w tym przypadku z Buszmen się zgodzę. Od tylu lat jest darcie łacha z PZM-ot, że przymyka oko na długi, a jak nagle skończyli przymykać to lament, że się ubija ośrodki. To, że nie szanowano przepisów licencyjnych wcześniej, oznacza że już nigdy nie mają ich szanować? Bzdura.

    Sezon jest przez to rozj**any, ale trudno. Trzeba było się w końcu za to wziąć, aby pokazać innym, że skończyło się przyzwolenie na długi. Jeden sezon trzeba przecierpieć. Poza tym jeśli w Częstochowie, Gdańsku czy Bydgoszczy żużel upadnie po jednym sezonie bez ligi to sory, ale to oznacza że i tak padłby na pysk, a tak to reanimowano trupa. Natomiast jeśli są tam ludzie ogarnięci, to bez problemu po tym roku wystawią znowu drużynę do rozgrywek.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  10. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    unimil_to_run (10-03-2015)

  11. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=GvNlo4N3e6I Polonia-Tarnów DMP 1987

    https://www.youtube.com/watch?v=sIl1rdHz5Bw Polonia-Stal G DMP 1987

    https://www.youtube.com/watch?v=IZcqAQ0UuSQ Polonia-Start DMO 1987

    Trzy spotkania wybrane losowo. Nie szukałem spotkań derbowych czy ostatniej kolejki
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 11-03-2015 o 23:48
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  12. Powrót do góry    #10
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    No to tylko, potwierdza panie "ignorancie", że były mecze różne I tak było, jest i będzie. W zależności od koniunktury w danym ośrodku. Przykładowo, w "złotych" czasach, to z Gdańska jeździło więcej ludzi do Torunia niż teraz chodzi tam na mecze u siebie...

    ps. Trzy losowo wybrane - ha ha ha. Ignorant, wysil się bardziej - wszystkie z tego samego ośrodka, z tego samego roku. Losowość jak ch#j.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 11-03-2015 o 23:51
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  13. Powrót do góry    #11
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=ykiOvfjbIrs

    https://www.youtube.com/watch?v=op52rZGZEHg
    Piła-Wrocław 1995 sezon zasadniczy czy może 1999 we Wrocławiu z Piłą.
    O czym rozmawiamy???
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 12-03-2015 o 00:08
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  14. Powrót do góry    #12
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    https://www.youtube.com/watch?v=PLIUWmonzjo
    https://www.youtube.com/watch?v=_mGqc0b6NUc

    Cały czas, ignorancie, potwierdzasz moje słowa - zmienność koniunktury, bieg historii.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 00:15
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  15. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Buszmen napisał:
    Póki co, obalono konkretnie pseudo tezę, że frekwencja rokrocznie spada i wypadałoby nakryć się uszami i przestać głosić bzdury, żeby zachować odrobinę godności.
    O Mój Boże Żałuję, że muszę Cię czytać, ale wrzuć mecze Leszna, Wrocławia czy Częstochowy. Z Bydgoszczą, Toruniem czy Zieloną Górą. Nie popisuj się Lublinem czy ostatnimi kolejkami. Nie pisz nic o godności tylko dalej naciągaj kolesi na flaszkę czegokolwiek. Najlepiej niech ci płacą kasę no nie? Śmiech, jaka żenada...
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 12-03-2015 o 00:53
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  16. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Buszmen

    Oczywistym jest, że pomijając pionierskie lata, zawsze były mecze na których były komplety i takie na których sektory świeciły pustkami. Z tego też powodu napisałem jak to wygląda całościowo, a wygląda zupełnie inaczej niż to co można przeczytać/zobaczyć w necie czy TV. Jest coraz gorzej, niestety.

    Dyskutować z Tobą nie zmierzam, bo dla kogoś kto częściej siedzi przed telewizorem (czy monitorem) niż bywa na stadionach obraz rzeczywistości będzie zupełnie inny niż dla kogoś kto mecze obserwuje w realu.

    Argumenty w postaci tabel, relacji (najczęściej zgodnych z tym co klub sobie życzy) są śmieszne wobec tego co człowiek widzi naprawdę. Sęk w tym, że trzeba bywać na wielu meczach i na różnych stadionach żeby to zobaczyć.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-03-2015 o 07:26
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  17. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    blacktop (12-03-2015), sobotch (12-03-2015)

  18. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Panowie, ale w kontekscie frekwencji to dyskusja idzie w zla strone z zalozenia. Jedni mowia ze maleje i podaja przyklady malej frekwencji zlat ubieglych, a wskazuja ogromne tlumy sprzed lat nastu, drudzy zas na odwrot.
    Przekrzykujecie sie o wartosci maksymalne i minimalne a takie zawsze beda. Porozmawiajmy o zwyklych meczach, druzyn srednich. Ze srodka tabeli. Nie jakies tam derby, finaly, czy cokolwiek innego, ani tez nie zadne mecze o nic miedzy liderem a spadkowiczem.

    Niby frekwencja rosnie - tak podaja media. Ale przeciez bardzo czesto tutaj czytalismy w watkach chyba wszysktich klubow, ze ludzi bylo na 100% mniej niz podano. odczucia forumowiczow tez nie sa wcale zlym wskaznikiem. Jesli sporo ludzi wypowiada sie ze widza, ze w ich osrodkach frekwencja maleje to cos w tym musi byc, Starego kibica nie oszukasz, widzi jak sie trybuny zapelniaja, widzi, ze nie trzeba juz przychodzic 3 godizny wczensiej itp...

    Wg mnie, a wyciagam wnioski wlasnie z wpisow na forum oraz z wlasnych doswiadczen, frekwencja nieznacznie, ale mogla spasc. Natomiast nie wiem czy mozna mowic o jakims trendzie. Ten sezon tez nie bedzie do konca wymierny, mamy burze w polskim grajdole zuzlowym i niech ktos teraz powie na sto procent, ze frekwencja bedzie wyzsza?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  19. Powrót do góry    #16
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Buszmen

    Oczywistym jest, że pomijając pionierskie lata, zawsze były mecze na których były komplety i takie na których sektory świeciły pustkami. Z tego też powodu napisałem jak to wygląda całościowo, a wygląda zupełnie inaczej niż to co można przeczytać/zobaczyć w necie czy TV. Jest coraz gorzej, niestety.

    Dyskutować z Tobą nie zmierzam, bo dla kogoś kto częściej siedzi przed telewizorem (czy monitorem) niż bywa na stadionach obraz rzeczywistości będzie zupełnie inny niż dla kogoś kto mecze obserwuje w realu.

    Argumenty w postaci tabel, relacji (najczęściej zgodnych z tym co klub sobie życzy) są śmieszne wobec tego co człowiek widzi naprawdę. Sęk w tym, że trzeba bywać na wielu meczach i na różnych stadionach żeby to zobaczyć.
    No OK - to skoro w 2014 były zgodne z tym, co życzył sobie klub, to tak samo przecież w 2013, 2012? Czy nie?
    Napisz konkretnie, gdzie dane są nieprawdziwe. Napisz konkretnie, gdzie w 2014 spadła frekwencja względem 2013 i 2012. Przestań pisać, co ci się wydaje, bo to jedynie subiektywne odczucie. Naprawdę musisz wbijać mi szpilę, żeby wzmocnić siłę swoich argumentów?

    Póki co, to ja widzę tu dwóch hejterów mojej osoby, którzy są w stanie nawet polemizować z faktami, byle tylko być na przekór.

    j_rules:

    Wyjście 3 h przed meczem, to zupełnie inne zagadnienie.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 10:47
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  20. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Dla Ciebie to są fakty, dla ludzi z dystansem są to tzw. fakty medialne (samo określenie już podpowiada na ile są one zgodne z rzeczywistością).

    Wierzysz w to co Ci napiszą, powiedzą w mediach, ja wierzę w to co widzę i porównuję to do tego co widziałem na własne oczy sto lud dwieście razy.

    Nie ma więc sensu dyskutować.


    j-rules, jest jeszcze jeden wskaźnik, o którym nikt tu nie pisał.
    Mam na myśli strukturę wieku widzów na stadionie.
    Tak krótko i bez zgłębiania sie w szczegóły:
    Obecnie na meczach jest coraz mniej dzieciaków i nastolatków, to nie wróży niczego dobrego.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-03-2015 o 12:42
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  21. Powrót do góry    #18
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Mylisz się.

    Po prostu ja się opieram na konkretnych wskaźnikach, a ty pieprzysz trzy po trzy, co ci się wydaje.

    1. Sto lub dwieście razy? Byłeś w tym roku na tylu meczach ligowych, w tylu miejscach? Ciekaw tego jestem niezmiernie.
    2. Jeżeli statystyki były "fałszowane" w 2014, to dlaczego nie były np. w 2012?
    3. W TV jest obraz i można samemu ocenić zapełnienie trybun. Ja tam rokrocznego spadku frekwencji nie widzę, żadne mierniki tego nie pokazują - no ale można sobie coś samemu wymyślić i potem w to wierzyć. Smutne w sumie, ale nie moja broszka.
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  22. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Jarro (12-03-2015), kingpin (12-03-2015), młody_piernik (12-03-2015)

  23. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,271
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Mylisz się.

    Po prostu ja się opieram na konkretnych wskaźnikach, a ty pieprzysz trzy po trzy, co ci się wydaje.
    Nie co mi się wydaje, tylko to co widziałem na własne oczy.

    Reszty posta nawet szkoda komentować, ale co mi tam:

    1)Rozmawiamy o spadku na przestrzeni sezonów,czyli o kilku, kilkunastu latach, więc o tym piszę.
    Sto lub dwieście napisałem w tym przypadku bardzo mocno zaniżając, ale w sumie to nieistotne.

    2)Nie porównuję 2012 i 2014, bo piszę o tendencji spadkowej, a jak można w ogóle omawiać jakąś tendencję posługując się tak krótkim okresem.

    3)W TV pokazuje się najczęściej spotkania topowe w danej kolejce.
    Dodatkowo nie pokazuje się wszystkich sektorów, co sam juz kiedyś stwierdziłeś.

    4) Wskaźniki brzmi poważnie, kupa śmiechu, policzone na danych z kapelusza wpisanych w relacje przez gości, którzy często nie mają większego pojęcia o tym co piszą.

    Sobotch ,kiedyś napisałem, że nie dotrzymałem słowa, że nie będę pisał na forum, z istotnych dla mnie powodów. Jednym z nich jest walka z zakłamywaniem (świadomym lub wynikającym z ignorancji) żużlowej rzeczywistości. To właśnie, bez satysfakcji, ale robię...

    Kolegom z Gorzowa zaś, bo to ich wątek, gratuluję najlepszej frekwencji.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-03-2015 o 16:04
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  24. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Niestety dane mówią zupełnie coś innego że kibiców przybywa. Jedynie w 1 lidze po 2012 zanotowano w 2013 spadek ale w 2014 wzrost. Także jak się coś pisze to dobrze byłoby to danymi poprzeć


    Średnio jeden mecz ENEA Ekstraligi w sezonie 2012 obejrzało: 7 885 widzów.
    Średnio mecz na trybunach ENEA Ekstraligi w sezonie 2013 obejrzało: 9 068 widzów.
    Średnio mecz na trybunach ENEA Ekstraligi w sezonie 2014 obejrzało: 9 518 widzów.

    Średnio jeden mecz I ligi w sezonie 2012 obejrzało: 4 998 widzów.
    Średnio mecz na trybunach I ligi w sezonie 2013 obejrzało: 3 815 widzów.
    Średnio mecz na trybunach Nice PLŻ w sezonie 2014 obejrzało: 4 242 widzów.

    Średnio jeden mecz II ligi w sezonie 2012 obejrzało: 1 745 widzów.
    Średnio mecz na trybunach II ligi w sezonie 2013 obejrzało: 2 544 widzów.
    Średnio mecz na trybunach PLŻ 2 w sezonie 2014 obejrzało: 2 604 widzów.
    Dziękuję, że wykonałeś tę ciężką pracę za mnie.

    W tym przypadku średnie medialne są wiarygodnym wskaźnikiem stwierdzenia tendencji. Dokładnie tak samo, jak średnie biegowe danego zawodnika
    Pomijam już fakt, że nakręcane były na stadionach, które możemy policzyć na palcach jednej ręki.

    Rozumiem, że do nikogo nie przemówi, że dekadę i dwie temu frekwencja nierzadko przekraczała 10k?
    Fajnie, że od 2 lat notujemy wzrost medialny. Może dojdziemy do fragmentów tego poziomu.

    Semen, nawet nie próbuj. Niczego nie wskórasz.

  25. Powrót do góry    #21
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,517
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    1. Stwierdzono, że frekwencja spada rokrocznie. Wyjaśnię ci znaczenie tych słów, bo chyba są zbyt trudne - oznacza to, że wg niektórych z każdym sezonem na stadionach jest mniej ludzi niż w roku poprzednim.
    2. Dekadę i dwie temu frekwencja przekraczała 10 tysięcy (na wybranych meczach). A teraz niby nie przekracza? Poza tym, cały czas nie podajesz konkretnych mierników tej frekwencji, a jedynie opierasz się na swoich wspomnieniach, ułożonych w dużej mierze zafałszowany obraz.
    3. Tak nakręcanych, jasne. A niby 10-15 lat temu nie były nakręcane i wszędzie chodziła jednakowa liczba ludzi.
    4. Porównanie średniej frekwencji do średnich biegowych zawodników jest po prostu intelektualnym dnem.

    ps. Przez kilka dni dyskusji nie wniosłeś do niej żadnego konkretu, poza stwierdzeniem "tak, bo tak". Pytałem o konkretny stadion, rok, liczby. Chciałbym to zestawić z aktualną i ówczesną sytuacją w danym ośrodku.

    ps2. Nic o wrestlingu?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 12-03-2015 o 15:13
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  26. Powrót do góry    #22
    Początkujący
    Dołączył
    10-03-2017
    Postów
    13
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    żużel nie przepadnie, póki będzie miał wiernych kibiców, nawet po porażkach.

  27. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    W Tarnowie kazdy powiedziałby ze Kołodziej w latach 04-05 był lepszy niz 06-07, co jest zupelna nieprawda. Tylko dlatego ze natrzaskal kilka medali mistrzostw polski i wygrał IMP-a w Tarnowie, a tymczasem w Elitserien był nieporadny jak dziecko we mgle, co osobiście widzialem na zywo. I to sa takie dyskusje.
    Pytales kazdego w Tarnowie, dziennikarzyno?
    Taka dyskusja.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  28. Powrót do góry    #24
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Buszmen - szkoda klawiatury. Kiedyś było więcej ludzi i basta. To nic, że teraz mamy dane medialne, i tak są przekręcone. Bardziej wymierne jest to co się komu wydaje. O wiele, i to jest argument! Bo kiedyś to frekwencji nie przekręcano, zwłaszcza jak dawali, że ilość widzów na spotkaniu to było 150% pojemności stadionu.

    Mógłbym napisać argumenty. Słabiej jest w Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku. Lepiej w Tarnowie, Gorzowie czy Ostrowie (Rybniku?). I tyle, ale te argumenty padały. Ale potem zaraz były zbijane "nie, bo w moim odczuciu jest gorzej". Wkleja się linki ze spotkań czołowych ekip danego sezonu jako dowód, że drzewiej było lepiej. Jak Buszmen wkleja linki do spotkań innych drużyn z podobnego okresu z pustkami to cisza jak makiem zasiał.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  29. Powrót do góry    #25
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Bo kiedyś to frekwencji nie przekręcano, zwłaszcza jak dawali, że ilość widzów na spotkaniu to było 150% pojemności stadionu.
    Pamietam ciekawe dane frekwencji z derbow Pomorza w TZ z 92. Otóz w Toruniu Zaborski podał, ze było 20 tys, a Błazejewski w Bydgoszczy 25 tys.

    https://www.youtube.com/watch?v=1yZjHDRMeAo

    W TZ korespondent - chyba Czekanski - napisał,ze było 15 tys.

    W tym układzie podobnych przypadków faktycznie można stwierdzić ze kiedys na żużel chodziło więcej kibiców.

  30. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,337
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez drozd Zobacz posta
    https://www.youtube.com/watch?v=1yZjHDRMeAo

    W TZ korespondent - chyba Czekanski - napisał,ze było 15 tys.
    Nie on jedyny, bowiem po dwunastym biegu pada info o 15, a może nawet 20 tysiącach kibiców ; d
    Tak na marginesie. Per w ostatnim wyścigu - coś pięknego ; ]

  31. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    vicar napisał:
    Mógłbym napisać argumenty. Słabiej jest w Bydgoszczy, Wrocławiu, Gdańsku. Lepiej w Tarnowie, Gorzowie czy Ostrowie (Rybniku?).
    Byłem kilkanaście razy w Tarnowie, Rybniku i kilka razy w Ostrowie. Oczywiście frekwencja w tych miastach to prawdziwa sinusoida, ale nigdy bym nawet nie pomyślał, że obecnie jest tam lepiej z frekwencją. Proponuję aby ktoś napisał w jakim mieście poza Toruniem i Gorzowem jest tendencja wzrostowa, konkretnie na temat osoba z danego ośrodka bo twoje wynurzenia vicar są co najmniej wątpliwe. (vide Bydgoszcz)
    Sobotch i j-rules dość sceptycznie wypowiadali się o swoich ośrodkach, ale Ty wiesz lepiej. Dawniej mecze drużyn na Śląsku były rozgrywane na Stadionie Śląskim w Chorzowie, bo było "dość " spore zainteresowanie. Z tym Rybnikiem to pojechałeś.
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 17-03-2015 o 00:16
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  32. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,805
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    telewizja HD, mnogosc transmisji, VOD, jeszcze jak dojdzie cos w stylu NBA League Pass gdzie mozna sledzic caly mecz kazdy ruch zawodnika to nie dziwota ze mniej ludzi bedzie to taka wstawka ode mnie do dyskusji ktora prowadza inni.

  33. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    drozd napisał:
    W Leznie jest zdecydowany plus
    W ostatnich latach działacze z Leszna otwarcie narzekają na spadek frekwencji.
    Po sezonach z GP i walką o najwyższe trofea nastąpił przesyt, którego nie zmienił nieoczekiwany sukces w ostatnim sezonie.
    Ostatnie P-O mogły nieco zamazać ten obraz ale tendencja spadkowa była widoczna.

    Co do Częstochowy to po przebudowie stadionu komplety były może kilka razy na przestrzeni kilkunastu lat.
    (mimo że pojemność została zmniejszona o kilka tysięcy)
    Tutaj też działacze ubolewali nad spadkiem frekwencji nazywając kibiców telewizyjno-kanapowych czy jakoś tak.
    Jak walczyli o utrzymanie to był już frekwencyjny dramat także znak równości jest dość zabawny.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  34. Powrót do góry    #30
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    To było dokładne porównanie 1995 roku z 2014.

    Tak można rozmawiać w nieskończoność. Wiadoma sprawa, ze wszystko w zyciu sie zmienia,a co dopiero frekwencja na widowiskach sportowych. Raz jest mniejsza, a raz wieksza. Nie ma co sie spierac o szczegóły, bo nikt dokladnie tego nie przeanalizuje. Mozna w miare ocenic ogól i moim zdaniem te dwa punkty w czasie wiele sie od siebie nie roznia.

    ostatnich latach działacze z Leszna otwarcie narzekają na spadek frekwencji.
    Klasyczny przypadek manipulacji, bo:

    W Lesznie w 2005 roku mogla byc srednia 8 tys.

    W 2010 12 tys

    w 2014 10 tys

    Obecnie beda mówic, że w ostatnich latach zmalała, co i tak oznacza, ze jest lepsza niz przed tłustymi latami.

    Prosze się nie czepiac o liczby w Lesznie. Miały sluzyc za przyklad, choc ma wrazenie bez głębszego zastanowienia, ze wiele od prawdy nie odbiegam (tendencja podanych liczb)
    Ostatnio edytowane przez drozd ; 18-03-2015 o 23:55

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •