Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 337

Wątek: Ekstraliga 2015 - typowanie, prognozy, komentarze itp.

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach

    Ekstraliga 2015 - typowanie, prognozy, komentarze itp.

    Stal Gorzów 49,28
    1. Kasprzak 9,24
    2. Sundstroem 5,47
    3. Zagar 7,48
    4. Świderski 5,82
    5. Iversen 8,39
    6. Cyfer 4,66
    7. Zmarzlik 8,22
    rez. Gapiński 4,91
    Unia Leszno 48,65
    1. N.Pedersen 8,28
    2. THJ 6,94
    3. Zengota 6,75
    4. Musielak 7,06
    5. Sajfutdinov 9,12
    6. Pi.Pawlicki 8
    7. Smektała 2,5
    rez. Prz.Pawlicki 6,4
    Unia Tarnów 44,85
    1. Vaculik 9,22
    2. Mroczka 4,9
    3. Madsen 8,41
    4. Bjerre 7,04
    5. Kołodziej 8,96
    6. Koza 3,82
    7. Dąbrowski 2,5
    Falubaz Zielona Góra 47,72
    1. Hampel 8,64
    2. Loktaev 6,39
    3. Protasiewicz 8,32
    4. Walasek 7,13
    5. Jonsson 7,66
    6. Strzelec 4,17
    7. Pieszczek 5,41
    rez. Dudek 8,17
    Apator Toruń 51,46
    1. Holder 7,12
    2. K.Gomólski 6,88
    3. Doyle 6,97
    4. Miedziński 7,09
    5. G.Laguta 10
    6. Fajfer 6,31
    7. Przedpełski 7,09
    rez. Kulakov 5,67
    Sparta Wrocław 42,03
    1. Woffinden 8,82
    2. Milik 5,24
    3. Jepsen Jensen 7,46
    4. Jędrzejak 6,34
    5. Janowski 7,67
    6. Gała 3,45
    7. Drabik 3,05
    Stal Rzeszów 40,52
    1. Larsen 6,86
    2. Jabłoński 4,85
    3. Kildemand 7,29
    4. Lampart 5,08
    5. Hancock 9,28
    6. Czaja 4,66
    7. K.Rempała 2,5
    rez. Sówka/Andersen/Ljung 4,77/5,05/6,13
    GKM Grudziądz 40,45
    1. A.Laguta 8,8
    2. Pavlic 5,29
    3. Buczkowski 6,86
    4. Okoniewski 6,92
    5. Gollob 6,96
    6. Łęgowik 2,5
    7. Nowak 3,12
    rez. Jeleniewski 4,97
    Apator Toruń 51,46
    Stal Gorzów 49,28
    Unia Leszno 48,65
    Falubaz Zielona Góra 47,72
    Unia Tarnów 44,85
    Sparta Wrocław 42,03
    Stal Rzeszów 40,52
    GKM Grudziądz 40,45


    Walasek w Falubazie. Czekamy na Kildemanda w Rzeszowie i mozna sie bawic Falubaz bedzie kombinowal z Saszka na juniorce? Torun ma zawyzona srednia za Lagute.

    Ostatnio edytowane przez Robi ; 22-12-2014 o 16:58

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    W/g mnie na papierze najsilniejsza Unia , w następnej kolejności Stal, Apator, Falubaz i wyrównana pozostała czwórka . Jednak to tylko na papierze i byłbym mocno zdziwiony , gdyby do ply-off w komplecie awansowała czwórka papierowych faworytów bo niespodzianki zawsze były i będą. Podsumowując okres transferowy napiszę tak : jest znacznie lepiej niż początkowo się zapowiadało. A to dlatego , że ogarnęli się w Rzeszowie, Tarnowie i Grudziądzu gdzie w pewnym momencie zanosiło się na dużo słabsze składy niż jest w efekcie.

  3. Powrót do góry    #3
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Pierwsza czwórka : Zielona Góra, Toruń, Gorzów, Leszno. Kolejność przypadkowa.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  4. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,700
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 382 w 213 postach
    Faworytem jest Leszno. Drugim Falubaz.
    Stal i Apator mają solidne składy na pierwszą czwórkę i powinny się w niej znaleźć, przy czym o ile Stal raczej nie powinna sprawić zawodu kibicom, to Apator ma chyba najbardziej nieobliczalną ekipę w lidze. Znaki zapytania należałoby postawić przy całej kadrze seniorskiej. Z drugiej strony, jeżeli wszyscy odpalą, to będą w stanie powalczyć o tytuł, szczególnie przy najlepszej w lidze parze juniorów.
    Z ligi spada Rzeszów, bądź Wrocław.
    GKM mający chyba najlepszy skład w historii klubu może być czarnym koniem. Bez szaleństw medalowych rzecz jasna, ale takim, który może sobie zapewnić utrzymanie w dość solidnym stylu.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,306
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,362 w 1,672 postach
    Faworytem wydaje się ktoś z dwójki Unia Leszno - Falubaz, ze wskazaniem na leszczynian. Skład PO powinny uzupełnić Apator (wreszcie skład, który przynajmniej na papierze nie jawi się jako dream team) oraz Stal Gorzów.

    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    Z ligi spada Rzeszów, bądź Wrocław.
    GKM mający chyba najlepszy skład w historii klubu może być czarnym koniem. Bez szaleństw medalowych rzecz jasna, ale takim, który może sobie zapewnić utrzymanie w dość solidnym stylu.
    GKM ma w chwili obecnej wyraźnie słabszy skład od Sparty.

  6. Powrót do góry    #6
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Przede wszystkim widać bardzo wyraźny podział na dwie czwórki: w pierwszej Unia Leszno, Falubaz, Apator, Stal Gorzów, a w drugiej: Unia Tarnów, Sparta, Stal Rzeszów i GKM Grudziądz. Nie widzę żadnego potencjalnego kandydata na "czarnego konia", a już na pewno nie jest nim GKM.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  7. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Dom Emeryta z ZG ma walczyć o tytuł? Dobre.

  8. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mefitzo za jego przydatny post!

    Nigel (26-12-2014), alexbart (23-12-2014)

  9. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-02-2014
    Postów
    1,745
    Kliknij i podziękuj
    252
    Podziękowania: 827 w 404 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Dom Emeryta z ZG ma walczyć o tytuł? Dobre.
    Nie wiem z czym masz problem bo praktycznie wszyscy w Zielonej są przekonani że nie mamy żadnych szans z leszczyńskimi brylantami,duńskimi kozakami , rosyjską rewią mody, szwedzkim fanatykiem filmów xxx czy zielonogórzaninem który tak naprawdę zawsze marzył być leszczynianinem .A więc uspokój się i odliczaj w spokoju misiące do odebrania złotego medalu .

  10. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi ScotFZG za jego przydatny post!

    kapitan bomba (22-12-2014), lego (22-12-2014), unimil_to_run (22-12-2014)

  11. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Dom Emeryta z ZG ma walczyć o tytuł? Dobre.
    A kogo wy tam macie w tym Lesznie, żeby się z Falubazu pośmiechiwać? Chyba że znów będziecie mogli liczyć na KK.
    Ostatnio edytowane przez unimil_to_run ; 22-12-2014 o 22:00
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi unimil_to_run za jego przydatny post!

    lego (22-12-2014)

  13. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    A kogo wy tam macie w tym Lesznie, żeby się z Falubazu pośmiechiwać? Chyba że znów będziecie mogli liczyć na KK.
    Na wychowanków możemy liczyć zawsze! Dzięki Krzychu , Jarek , Rafał!
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    W nawiązaniu do Ciebie Falubaz będzie walczył z Unią w myśl pewnej piosenki:

    "Daj z siebie wszystko.
    Ziomek cel jest tak blisko.
    Reprezentuj zawsze swe nazwisko.
    Choć za rogiem wciąż czeka Mefisto.
    Zostaw mu pobojowisko. "
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  15. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,519
    Kliknij i podziękuj
    2,524
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    W nawiązaniu do Ciebie Falubaz będzie walczył z Unią w myśl pewnej piosenki:

    "Daj z siebie wszystko.
    Ziomek cel jest tak blisko.
    Reprezentuj zawsze swe nazwisko.
    Choć za rogiem wciąż czeka Mefisto.
    Zostaw mu pobojowisko. "
    Albo darujemy sobie jakiś tani rap i będziemy po prostu chcieli zlać rolników tak, że im ubój prosiaków nie tylko z pracą będzie się kojarzył!
    Czytam sportsboard po pijaku, inaczej się nie da!

  16. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,219
    Kliknij i podziękuj
    6,203
    Podziękowania: 2,002 w 1,233 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Dzięki Krzychu , Jarek , Rafał!
    Zapomniałeś o Grzesiu.

  17. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Dom Emeryta z ZG ma walczyć o tytuł? Dobre.
    A patrząc od tyłu, kto z tej czwórki ma ich wygryzc?

  18. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Unia na papierze nie ma mocniejszego składu niż ZG czy Toruń, więc nie róbcie z nas jakiegoś mega faworyta.

  19. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    1. Leszno
    2. Gorzow
    3. Zielona Gora
    4. Torun
    5. Tarnow
    6. Grudziadz
    7. Wroclaw
    8. Rzeszow

  20. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    to byłaby celowa ewakuacja ze zdegenerowanej i tonącej w długach ligi... nie no, tylko częstochowian stać na taką retorykę
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    j-rules (26-12-2014)

  22. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Dla mnie również Leszno jest trochę przereklamowane. Uważam, że bardzo faworytem do finału i złota jest Toruń, któremu przyjście Laguty wyjdzie dobre pod względem sportowym.. Leszno będzie strasznie mocne przez Emila u siebie. Może dochodzić do pogromów często ale podobna sytuacja może mieć miejsce w Toruniu. Po sezonie mówiłem po cichu, że Jarek się odbuduje pod warunkiem zmiany otoczenie czy moje myśli się sprawdzą ? Zobaczymy już w trakcie sezonu. Zielona Góra mnie trochę nie przekonuje ale jeśli Dudek wróci w dobrej formie to zdobędą medal. Toruń ma duży handicap w postaci Warda który nawet jak wróci na play off to może zrobić kolosalną różnicę.. jak sobie pomyśle o składzie Torunia na mecz na Motoarenie to może być nie zły wpie.. dla każdego. Mistrz Polski bez wzmocnień i również będzie mocny ale jakoś mnie nie przekonuje a do tego duży znak zapytania stawiamy przy Iversenie bo kontuzja jaką jeszcze ma nie jest łatwą do zaleczenia kontuzją. Co do dołu tabeli uważam, że odchodzenie sponsorów i brak takiej chemii jaka była oraz już nie aż taki handicap toru odbije się czkawką w Tarnowie. Myślę również, że dobra atmosfera przez Hancocka spowoduje, że Stal nie spadnie z ligi. Jestem podobnego zdania, że Sparta równiez jakoś szczęśliwie się utrzyma. Baron to dość doświadczony szkoleniowiec już i zawsze ma nosa. Myślę, że Wrocław uratują Ci utalentowani juniorzy a nie Tai..

    Reasumując:

    1. Toruń
    2. Leszno
    3. Zielona Góra
    4. Gorzów
    5. Rzeszów
    6. Wrocław
    7/8 Tarnów/Grudziądz.

    Mimo, że jestem z okolic Bydgoszczy to niech Toruń wygra. To, że Tomek odszedł nie powoduje braku sympatii z mojej strony dla tego klubu . Po odejściu Karkosika wszystko mi się w tym klubie podoba. Począwszy od zarządu, menagera aż do polityki co do wyboru składu (Najbardziej udany transfer to Laguta o czym pisałem wyżej, może i jest to "złotówa" ale złotówki w Toruniu będą się zgadzały więc i punkty się będą zgadzały, chociaż nie wymagam i wymagajcie od niego średniej na poziomie 2,4 w całym sezonie bo mimo wszystko to nie poziom Golloba sprzed lat, Crumpa itd). Wcale nie uważam, że taki Gomólski będzie woził ogony bo w mojej ocenie np w takim Toruniu to jako druga linia nie raz zdobędzie 10 punktów z bonusami.

    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Baron to chyba raczej najbardziej przereklamowany trener.
    Dla jednych przereklamowany dla innych nie. Jeśli przereklamowany to dlaczego Wrocław nie spadł mimo, że miał nie lada okazje nie raz do tego. Czy rok temu czy w tym sezonie skład nie powalał, nie wierze w taką ilość szczęścia. Trenerem może nie jest super ale na pewno potrafi zrobić dobrą atmosferę w drużynie i to widać. Ja np nie wierze, że Janowski jest super zawodnikiem a samym Woffindenem to by się chociażby w tym sezonie nie utrzymali. Może nie robi takiej chemii jak Cieślak ale na pewno ma coś w sobie co powoduje, iż Ci chłopacy co jeżdża u niego potrafią zebrać się i zawalczyć co sprawia że Sparta trzyma się twardo w Ekstralidze. Przereklamowany to jest trener pierwszoligowej Polonii
    Ostatnio edytowane przez Torretoo ; 25-12-2014 o 17:45

  23. Powrót do góry    #19
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Baron to chyba raczej najbardziej przereklamowany trener.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Buszmen (25-12-2014)

  25. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Buszmen,
    Ja w przeciwieństwie do Ciebie sądzę, że Toruń przy braku szczęścia może nawet minąć się z medalami. Skład na papierze bardzo ciekawy, ale Doyle w ogóle nie zna torów ekstraligowych i może zapłacić za to frycowe. Różnie też może na niego wpłynąć SGP. Wystarczy, że spuści nieco z tonu i będzie problem z robieniem 7-8 w meczu. A tego się od niego oczekuje jeśli mają być najwyższe trofea. No i ten nieszczęsny Miedziński. W minionym sezonie dzwon za dzwonem, ale de facto poza ew. psychą mocniej nie ucierpiał. Jeśli zachowa daną tendencję to po prostu rachunek prawdopodobieństwa zadziała i chłopak może stracić po którymś z karamboli kilka miesięcy z jazdy. Holder nie wydaje się być zawodnikiem, który gwarantuje nawet 2,000 na bieg. Faktycznie wielkim plusem może być Łaguta, no i juniorka (szczególnie PP). Ale czy to starczy na tytuł? Ja śmiem wątpić, że ta drużyna w ogóle złapie się do finałów. Leszno i Zielona Góra wyglądają ciekawiej. A jest jeszcze stabilny kadrowo Gorzów z moim zdaniem głównym kandydatem do IMŚ, Kasprzakiem, na czele, rozwijającą się młodzieżą (Cyfer robi duże postępy, a Zmarzły to już jest uznana marka). Jeśli tylko ktoś z dwójki Zagar-Iversen nie zaliczy nieprawdopodobnego dołu to Toruń mają za plecami. Ponownie.

    PS. Wrocław od lat utrzymuje się Wybrzeżem. To nie jest jakaś wielka zasługa Barona. Po prostu nieporadność gdańszczan, którzy 3 (lub 4?) razy wyręczyli w ostatnich latach właśnie Spartę.
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Holder nie wydaje się być zawodnikiem, który gwarantuje nawet 2,000 na bieg.
    W mojej ocenie tutaj się dużo mylisz i Chris może być nawet większym liderem w mojej ocenie niż Laguta. Już końcówka sezonu pokazywała, że facet zaczyna wracać na swoje tory. W końcu zimą się nie będzie leczył tylko szykował do sezonu. W tym kiepskim dla niego sezonie uzyskał średnią 1,78 więc wielce prawdopodobna jest w mojej ocenie średnia 2,00 w przyszłym sezonie. Ja szczególnie w GP pokładam w nim duże nadzieje medalowe. Będąc kibicem z Torunia pokładałbym też nadzieje ligowe. Myślę, że regularnie 10 punktów będzie robił a już na Motoarenie z Lagutą mogą być szaloną parą w 15 biegu. Co do Torunia i medalu a nawet złota to ważną rolę odegra tu sprawa Warda jak chociaż wróci na Play off to w mojej ocenie będzie ten medal a i w ciemno obstawiałbym finał. Co do Jasona to nie skreślałbym go w Ekstralidze on ma duże doświadczenie za są na torach w Anglii które nie przypominają Polskich ale za to uczą bardzo. Miedziński i Gomólski to na pewno mogą odstawać na wyjazdach ale u siebie równie mocni będą. Baaa Miedziński już w końcówce sezonu pokazywał że do formy wraca. A sam mówi, że ostro się przygotowuje do nowego sezonu. Może każdy tak mówi, ale jednak predyspozycje chociaż by do wielkich zdobyczy punktowych w Toruniu to on ma.

  27. Powrót do góry    #22
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Buszmen,
    Ja w przeciwieństwie do Ciebie sądzę, że Toruń przy braku szczęścia może nawet minąć się z medalami. Skład na papierze bardzo ciekawy, ale Doyle w ogóle nie zna torów ekstraligowych i może zapłacić za to frycowe. Różnie też może na niego wpłynąć SGP. Wystarczy, że spuści nieco z tonu i będzie problem z robieniem 7-8 w meczu. A tego się od niego oczekuje jeśli mają być najwyższe trofea. No i ten nieszczęsny Miedziński. W minionym sezonie dzwon za dzwonem, ale de facto poza ew. psychą mocniej nie ucierpiał. Jeśli zachowa daną tendencję to po prostu rachunek prawdopodobieństwa zadziała i chłopak może stracić po którymś z karamboli kilka miesięcy z jazdy. Holder nie wydaje się być zawodnikiem, który gwarantuje nawet 2,000 na bieg. Faktycznie wielkim plusem może być Łaguta, no i juniorka (szczególnie PP). Ale czy to starczy na tytuł? Ja śmiem wątpić, że ta drużyna w ogóle złapie się do finałów. Leszno i Zielona Góra wyglądają ciekawiej. A jest jeszcze stabilny kadrowo Gorzów z moim zdaniem głównym kandydatem do IMŚ, Kasprzakiem, na czele, rozwijającą się młodzieżą (Cyfer robi duże postępy, a Zmarzły to już jest uznana marka). Jeśli tylko ktoś z dwójki Zagar-Iversen nie zaliczy nieprawdopodobnego dołu to Toruń mają za plecami. Ponownie.

    PS. Wrocław od lat utrzymuje się Wybrzeżem. To nie jest jakaś wielka zasługa Barona. Po prostu nieporadność gdańszczan, którzy 3 (lub 4?) razy wyręczyli w ostatnich latach właśnie Spartę.
    Ja coś pisałem, że Toruń zrobi tytuł? Z Wardem - może o to zawalczyć, ale na pewno nie jest faworytem do mistrzostwa, to chyba jasne. Zobaczymy, czy, kiedy i w jakiej formie wróci Darcy. Rozminąć z medalami? Może być 4 msc, to nie będzie jakieś kuriozum. Ale z PO się nie rozminie. Dużo zależy też od Przedpełskiego, czy zrobi krok wprzód czy nie.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 25-12-2014 o 18:57

  28. Powrót do góry    #23
    Użytkownik Awatar The Warrior
    Dołączył
    28-11-2014
    Postów
    53
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Gollobowi klaskalem bez wzgledu na barwy ktore reprezentowal.
    Ze szczeniackich uprzedzen wyroslem jak przestalem byc szczeniakiem.To jak widac jeszcze przed toba.
    Doskonale widać po wpisach jak wyrosles ....matkosci. Sparta mistrz to juz w ogóle dno i metr mulu. Buszmen ma swój specyficzny Swiat wiedza często nie poparta odpowiednimi argumentami. Zdrowych po świętach KST Torun

  29. Powrót do góry    #24
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cytat Zamieszczone przez The Warrior Zobacz posta
    Doskonale widać po wpisach jak wyrosles ....matkosci. Sparta mistrz to juz w ogóle dno i metr mulu. Buszmen ma swój specyficzny Swiat wiedza często nie poparta odpowiednimi argumentami. Zdrowych po świętach KST Torun
    że tak zacytuję klasyka..."Kim ty jesteś, pajacu?"
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  30. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    że tak zacytuję klasyka..."Kim ty jesteś, pajacu?"
    Właśnie o takim burackim zachowaniu napisał "pajacu"...

    A jak już się bierzesz za cytowane Polskich komedii to Rób to chociaż poprawnie.

  31. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar Peter Kildemand
    Dołączył
    03-06-2013
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    5,735
    Podziękowania: 1,738 w 1,101 postach
    1.Leszno
    2.Zielona Góra
    3.Toruń
    4.Wrocław
    5.Gorzów
    6.Grudziądz
    7.Tarnów
    8.Rzeszów

    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    no i co z tego masz ze go "nakrywa"? osobista satysfakcje? bedzie nakrywac Nickiego. Ward skonczy kariere z moze jednym medalem ale bedziesz mial satysfakcje ze go "nakryl". to juz ustalilismy tylko co dalej? bo ja pozniej widze tylko wielki kanion... bo jak narazie to ten wielki IMS z tego roku (tylko ze go wykluczyli) to daleko w lesie gdzie go KOza na dystansie robi.

    Robi ile ty masz lat ? współczuję choremu fanatyzmowi. Ale kiedyś przejdzie i tobie a wtedy zaczniesz dostrzegać rzeczy oczywiste pozbawione rózowo duńskich okularów.

    Ward ma 23 lata tak ? zostało mu jakieś około dwadzieścia lat jazdy na żużlu. Żużlowo potrafi wszystko. Mentalnie przestał już być dzieckiem i ta sytuacja z zawieszeniem to najlepsza rzecz jaka mogła mu się przytrafić.

    I piszesz że Ward zostanie z jednym medalem ? On tych medali zdobędzie naście w IMŚ o ile zdrowie mu pozwoli bo taki talent rodzi się dla danej dyscypliny raz na pięćdziesiąt lat.

  32. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Cytat Zamieszczone przez Peter Kildemand Zobacz posta
    Robi ile ty masz lat ? współczuję choremu fanatyzmowi. Ale kiedyś przejdzie i tobie a wtedy zaczniesz dostrzegać rzeczy oczywiste pozbawione rózowo duńskich okularów.
    hmm widocznie lubie sie nabijac fanatyzm to byl w latach 2007-2008 ale jesli ktos robil takie wyniki to nie dziwne. jakie oczywiste? to ze Ward lepiej jezdzi na zuzlu od Pedersena? przeciez to ja wiem. lepiej panuje nad motocyklem? przeciez to ja wiem. ze jest niewyparzonym szczeniakeim? to tez...
    I piszesz że Ward zostanie z jednym medalem ? On tych medali zdobędzie naście w IMŚ o ile zdrowie mu pozwoli
    mowie jakby zostal z jednym medalem, bo gdyby tak bylo to co mu z tego nakrywania wszystkich jak nic nie osignal jakby...
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ciebie nie bede cytowal bezwstydniku bo Ty i Nicki to jak Mariusz i Falubaz
    no ale bedziecie cytowac jak po kolei beda sie ppotwierdzac moje slowa
    Ostatnio edytowane przez Robi ; 26-12-2014 o 14:45

  33. Powrót do góry    #28
    Początkujący
    Dołączył
    28-12-2014
    Postów
    2
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    A ja bym chcial taki transfer ale z powrotem do telewizji Anita Mazur, nawet ktos fanpage jej zalozyl na fejsbuku

  34. Powrót do góry    #29
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Nie wiem na jakiej podstawie twierdzicie, że Falubaz i Leszno są takie mocne? Poniżej zrobiłem prostą analizę na podstawie zeszłorocznych średnich z której wynika, że zdecydowanie mocniejszy jest Toruń i Gorzów. Zresztą moje wyliczenia potwierdza post Robiego - pierwszy w tym wątku. Tam też Toruń jest przed Gorzowem. A dopiero potem Leszno i Falubaz.

    Niektórzy zapominają, że Toruń ma dwóch ciekawych juniorów, Gorzów w sumie też, choć Cyfer prezentował się w tym roku w lidze slabiej niż Fajfer, ale ciągle pozostają mu dwa lata startów.

    Moja analiza to na pewno pewne uproszczenie, ale nawet taka uproszczona analiza pokazuje, że wskazywanie, że Leszno, czy Falubaz wszystkim odjadą to jest nieporozumienie. W tym roku nie ma żadnych dream teamów i każdy z czołowej czwórki może zrobić złoto. Moja analiza nie miała na celu pokazania, że Toruń, czy Gorzów są faworytami. Miała raczej uświadomić niektórym, którzy tak wierzą w Leszno, czy ZG, że liczby nie potwierdzają przewagi Leszna czy Falubazu.

    Jak powstała analiza - otóż na podstawie zeszłorocznej średniej uporządkowałem zawodników czterech czołowych drużyn. Nie dzieliłem ich na juniorów i seniorów, tylko wszystkich wrzuciłem do jednego kotła. Następnie biorąc pod uwagę średnie z poprzedniego sezonu posortowałem liderów od najmocniejszego do najsłabszego. Następnie drugiego zawodnika w każdej drużynie posortowałem od najlepszego do najsłabszego i tak do siódmego zawodnika. Najlepszemu liderowi przyznawałem 3 pkt., drugiemu w klasyfikacji liderów 2 pkt., a najsłabszemu liderowi 0 pkt. To samo z drugimi zawodnikami.

    Mimo, że G. Łaguta nie został sklasyfikowany, to jednak odjechał pięć meczów, więc przyjąłem jego średnią z tych pięciu meczów. Natomiast średnią Doyla wziąłem z ligi szwedzkiej - 1,769. Uważam, że to i tak dość dużo, bowiem przykładowo Okoniewski, który w I lidze miał podobną średnią do Doyla w zeszłym roku w Ekstralidze wykręcił 1,6.

    Wiadomo, że analiza zawiera uproszczenia - bowiem przykładowo taki Smektała pewnie poprawi swoją średnią. Ale równie dobrze to samo można napisać o Fajferze, Przedpełskim, Pieszczku, czy Cyferze - skoro są młodzi, to pewnie każdy powinien poprawić średnią? Moja analiza nie bierze tego pod uwagę, bowiem musiałbym kierować się prywatnymi sympatiami, czy antypatiami. Kierując się wiekiem musiałbym odejmować również punkty za wiek najstarszym zawodnikom. Nie robiłem tego, uznałem bowiem, że klasę zawodnika potwierdza jego średnia z ostatniego sezonu.

    Opcja z Wardem i Dudkiem

    Liderzy:
    1. Łaguta (Toruń) 2. KK (Gorzów) 3. Emil (Leszno) 4. Hampel (ZG)

    Zawodnicy z drugą średnią:

    1. Ward (Toruń) 2. PUK (Gorzów) 3. Protas (ZG) 4. Pedersen (Leszno)

    Zawodnicy z trzecią średnią:

    1. Zmarzlik (Gorzów) 2. Dudek (ZG) 3. Piotr Pawlicki (Leszno) 4. Holder (Toruń)

    Zawodnicy z czwartą średnią:

    1. Jonson (ZG) 2. Zagar (Gorzów) 3. Miedziński (Toruń) 4. Musielak (Leszno)

    Zawodnicy z piątą średnią:

    1. Walasek (ZG) 2. Przedpełski (Toruń) 3. THJ (Leszno) 4. Świder

    Zawodnicy z szóstą średnią:

    1. Gomólski (Toruń) 2. Zengota (Leszno) 3. Sunstroem (Gorzów) 4. Pieszczek (ZG)

    Zawodnicy z siódmą średnią:

    1. Fajfer (Toruń) 2. Cyfer (Gorzów) 3. Strzelec (ZG) 4. Smektała (Leszno)


    Toruń 3+3+0+1+2+3+3 = 15 pkt.
    Gorzów 2+2+3+2+0+1+2 = 12 pkt.
    Leszno 1+0+1+0+1+2+0 = 5 pkt.
    ZG 0+1+2+3+3+0+1 = 10 pkt.



    Bez Warda i Dudka

    Liderzy:
    1. Łaguta (Toruń) 2. KK (Gorzów) 3. Emil (Leszno) 4. Hampel (ZG)

    Zawodnicy z drugą średnią:

    1. PUK (Gorzów) 2. Protas (ZG) 3. Pedersen (Leszno) 4. Holder (Toruń)

    Zawodnicy z trzecią średnią:

    1. Zmarzlik (Gorzów) 2. Piotr Pawlicki (Leszno) 3. Jonson (ZG) 4. Miedziński (Toruń)

    Zawodnicy z czwartą średnią:

    1. Zagar (Gorzów) 2. Walasek (ZG) 3. Przedpełski (Toruń) 4. Musielak (Leszno)

    Zawodnicy z piątą średnią:

    1. Doyle (Toruń) 2. THJ (Leszno) 3. Loktajew (ZG) 4. Świder (Gorzów)

    Zawodnicy z szóstą średnią:

    1. Gomólski (Toruń) 2. Zengota (Leszno) 3. Sunstroem (Gorzów) 4. Pieszczek (ZG)

    Zawodnicy z siódmą średnią:

    1. Fajfer (Toruń) 2. Cyfer (Gorzów) 3. Strzelec (ZG) 4. Smektała (Leszno)

    Toruń 3+0+0+1+3+3+3 = 13 pkt.
    Gorzów 2+3+3+3+0+1+2 = 14 pkt.
    Leszno 1+1+2+0+2+2+0 = 8 pkt.
    ZG 0+2+1+2+1+0+1 = 7 pkt.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 28-12-2014 o 18:17

  35. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    1. Wrocław - będzie DMP, ale stadion po remoncie nie będzie spełniał wymogów ekstraligowych, więc degradacja do PLŻ2
    2. Leszno - inne kluby będą jeździć juniorami, Unii nie starczy na punktówki, brak porozumienia z zawodnikami, więc degradacja do PLŻ2
    3. Toruń - brąz, bez długów, ale nowy właściciel stwierdzi, że klub żużlowy to nie to samo co grupa brokerska i odejdzie, brak budżetu na ekstraligę, degradacja do PLŻ
    4. Zielona Góra - wszystko cacy
    5. Gorzów - wirtualny budżet wyjdzie na jaw, zabraknie pieniędzy na spłatę kredytu, nowe władze w mieście nie podżyrują następnego, bankructwo, degradacja do PLŻ
    6. Tarnów - Grupa Azoty coraz bardziej sfrustrowana stagnacją prezesa Sadego w kwestii pozyskiwania sponsorów, wycofuje się po tym sezonie, brak pieniędzy na ekstraligę, degradacja do PLŻ
    7. Grudziądz
    8. Rzeszów - spadek do PLŻ
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  36. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi młody_piernik za jego przydatny post!

    Jack Daniel's (05-03-2015), Morciasz (05-03-2015), kapitan bomba (05-03-2015), kingpin (17-03-2015), lemur6666 (28-03-2015)

  37. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,643
    Kliknij i podziękuj
    138
    Podziękowania: 778 w 438 postach
    Cytat Zamieszczone przez młody_piernik Zobacz posta
    7rdziej sfrustrowana stagnacją prezesa Sadego w kwestii pozyskiwania sponsorów, wycofuje się po tym sezonie, brak pieniędzy na ekstraligę, degradacja do PLŻ
    4. Zielona Góra - wszystko cacy
    7. Grudziądz
    Idąc dalej tym tokiem rozumowania, to Grudziądz będzie mógł odjechać finał 2016 w Toruniu, na ulubionym torze TG, gdzie blisko będzie kibicom z całego województwa
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  38. Powrót do góry    #32
    Początkujący
    Dołączył
    17-03-2015
    Postów
    12
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    1.Leszno
    2.Gorzów
    3.Toruń
    4.Zielona Góra
    5.Grudziądz
    6.Tarnów
    7.Rzeszów
    8.Wrocław

    Gorzów i Leszno mają specyficzne tory co przy bardzo mocnych ekipach daje im przewagę nad Toruniem czy Falubazem Pozdro i do sezonu

  39. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar lemur6666
    Dołączył
    20-11-2010
    Postów
    7,398
    Kliknij i podziękuj
    4,434
    Podziękowania: 1,703 w 1,010 postach
    Coś niecoś już wiadomo. A zatem.

    1. Zielona Góra
    2. Gorzów (ach co to będzie za finał)
    3. Leszno
    4. Grudziądz
    5. Toruń
    6. Tarnów
    7. Rzeszów
    8. Wrocław

    Zakładam, że Ward wróci do Torunia, ale wróci bez formy.
    UNSCARED

  40. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    1.KS Torun
    2.Unia Leszno
    3.Falubaz
    4.Stal Gorzow
    5.Unia Tarnow
    6.Sparta
    7.GKM
    8.Stal Rzeszow

    Zakladam,ze Ward wroci do Torunia i na play-off bedzie juz w formie.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 02-04-2015 o 08:35
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    lemur6666 (28-03-2015)

  42. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,387
    Kliknij i podziękuj
    1,809
    Podziękowania: 861 w 526 postach
    1.Leszno
    2.Toruń
    3.Wrocław
    4.Zielona Góra

  43. Powrót do góry    #36
    Użytkownik
    Dołączył
    20-04-2015
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 38 w 21 postach
    1.Leszno.
    2.Wrocław.
    3.Gorzów.
    4.Tarnów.

  44. Powrót do góry    #37
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Róbcie symulacje z pokredzie.pl i kilka zdań, kto jakie wyniki założył - wtedy to wygląda bardziej spójnie i można widzieć co i dlaczego
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    rafalsky (08-07-2015)

  46. Powrót do góry    #38
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Mi wyszlo z tego symulatora

    1.Leszno
    2.Wroclaw
    3.Torun
    4.Gorzow


  47. Powrót do góry    #39
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    Leszno,Torun,Wroclaw,Tarnow
    Oczywiscie sa watpliwosci,ale tak mi wyszlo.

    zKCOr.jpg
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 09-07-2015 o 17:17
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  48. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,681
    Kliknij i podziękuj
    202
    Podziękowania: 908 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Połfinały

    LESZNO - WROCŁAW

    TORUŃ - TARNÓW

    w finale rewanż za 2008
    Czyli, kontynuując tradycje ostatnich lat, mistrzem będzie Torun /Tarnów.
    Nieźle.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  49. Powrót do góry    #41
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    A co byście powiedzieli na takie rozstrzygnięcie?

    Falubaz w tej symulacji oczywiście -1, czyli 5 miejsce.

    Nie ukrywam, że mocno licze, że Falubaz postraszy Stal w derbach i uda im się to wygrać. Wtedy dla Stali mecz z Wrocławiem będzie o życie w ekstralidze
    W tym meczu co prawda raczej Wrocław nie ma za dużych szans, ale na pewno ciśnienie by się w Gorzowie mocno podniosło.

    Zobaczymy jakim składem Falubaz pojedzie do Gorzowa, ale to dla ZG jedyna szansa na PO, więc na pewno nie poddadzą się bez walki.

  50. Powrót do góry    #42
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    249
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Ciekawa analiza. Nie wierzę jednak w dwie porażki Gorzowa u siebie. Zagar+Iversen+Zmarzlik+1/2 Kasprzaka to nadal sporo, a nie wierzyłbym w atomową jazdę Jensena, Milika, czy Jędrzejaka na Jancarzu, a to oni mogą zrobić różnicę na miarę wygranej Sparty.

    Moim zdaniem pewne są cztery rzeczy na dziś dzień:

    - GKM leci do PLŻ 1,
    - Gorzów nie wystąpi w Play Off,
    - Rzeszów nie wystąpi w Play Off,
    - Leszno wystąpi w Play Off,

    Już pierwszy podpunkt podkreśla mój brak wiary w powyższe dywagacje
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  51. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    o ile Falubaz dzieki pomocy supermyszki moze wygrac jakims cudem derby to Gorzow na 100% wygra z Wroclawiem. takze bye bye Grudziadz.*

    *oczywiscie jesli Gorzowa nie dopadnie jakis kataklizm kontuzji.

  52. Powrót do góry    #44
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    A co byście powiedzieli na takie rozstrzygnięcie?
    http://symulator.pokredzie.pl/img/w3eKy.jpg
    Falubaz w tej symulacji oczywiście -1, czyli 5 miejsce.
    Ze chyba przed zatypowaniem korzystałeś z tej uzywki co Saszka Gorzów wygra mecze u siebie. Być może jakimś cudem bonusy pouciekają conajwyżej.

  53. Powrót do góry    #45
    Użytkownik Awatar marsac
    Dołączył
    25-03-2015
    Postów
    96
    Kliknij i podziękuj
    63
    Podziękowania: 6 w 4 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    A co byście powiedzieli na takie rozstrzygnięcie?

    Falubaz w tej symulacji oczywiście -1, czyli 5 miejsce.

    Nie ukrywam, że mocno licze, że Falubaz postraszy Stal w derbach i uda im się to wygrać. Wtedy dla Stali mecz z Wrocławiem będzie o życie w ekstralidze
    W tym meczu co prawda raczej Wrocław nie ma za dużych szans, ale na pewno ciśnienie by się w Gorzowie mocno podniosło.

    Zobaczymy jakim składem Falubaz pojedzie do Gorzowa, ale to dla ZG jedyna szansa na PO, więc na pewno nie poddadzą się bez walki.
    Mnie podoba się scenariusz z dużym ściskiem na poz. 3-6.
    Falubaz (-1) czyli spadek na 6.


    wdvx6.jpg
    Ostatnio edytowane przez marsac ; 28-07-2015 o 14:59

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •