Strona 44 z 126 PierwszyPierwszy ... 3442434445465494 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,936 do 1,980 z 5644

Wątek: Włókniarz Częstochowa 2015 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1936
    Użytkownik
    Dołączył
    31-12-2013
    Postów
    138
    Kliknij i podziękuj
    196
    Podziękowania: 29 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez Włókniarz na wieki Zobacz posta
    Świącik własnymi ustami dmucha bandy,których nie ma :-P
    Szkoda ,że Ci się nie udało skasować konta i musimy dalej czytać twoje wymyślne historie wzięte z dup....
    Lew

  2. Powrót do góry    #1937
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,428
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 784 w 329 postach
    Cytat Zamieszczone przez sirqaz Zobacz posta
    Od 5 lat sponsorujesz stowarzyszenie i tak nie ładnie mówisz o prezesie?
    A Ty jesteś od nastu lat POLAKIEM i tak NIEŁADNIE posługujesz się ojczystym językiem?



    Bez spiny.
    "Przypominam Ci Grisza ze cały czas czekam żebyś mi oddał moje pieniądze!!! 7'660€‼"
    Błażej Kępka

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi artem za jego przydatny post!

    sirqaz (01-03-2015)

  4. Powrót do góry    #1938
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Chociaz nie wiem jak tam w Czewie, u was w sumie najwieksze obroty zawsze w niedziele
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 02-03-2015 o 22:28
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  5. Powrót do góry    #1939
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Chociaz nie wiem jak tam w Czewie, u was w sumie najwieksze obroty zawsze w niedziele
    U nas to 15 sierpnia a to nie zawsze w niedziele. Nie trafiles

  6. Powrót do góry    #1940
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    j-rules napisał:
    Chociaz nie wiem jak tam w Czewie, u was w sumie najwieksze obroty zawsze w niedziele
    Z jednej strony nie wiesz jak tam w Czewie, ale w sumie masz zawsze najwięcej do powiedzenia co u Nas.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  7. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    ananasek_vel_oman (03-03-2015), muuu (02-03-2015)

  8. Powrót do góry    #1941
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,705
    Kliknij i podziękuj
    2,089
    Podziękowania: 1,001 w 491 postach
    A swoją drogą co tam u nas?
    Bo cisza nastała, a podobno coś miało się po weekendzie wyjajczyć co z licencją.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  9. Powrót do góry    #1942
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez muuu Zobacz posta
    A swoją drogą co tam u nas?
    Bo cisza nastała, a podobno coś miało się po weekendzie wyjajczyć co z licencją.
    Nikt sie niczym nie chwali wiec zapewne status quo.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  10. Powrót do góry    #1943
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Kazdy zdroworozsadkowy czlowiek wie ze na 99,99999% nie pojedziemy i licencji nie bedzie. Ja to juz bym myslal o 2016 i zaczal robic wszystko zeby jak najlepiej sie przygotowac. W sumie wczoraj czy przedwczoraj uslyszalem taki tekst, ze brak licencji jest dla nas zbawieniem. Unikniemy organizacyjnej kompromitacji. Cos w tym chyba jest

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  11. Powrót do góry    #1944
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Cytat Zamieszczone przez ROLAND Zobacz posta
    Kazdy zdroworozsadkowy czlowiek wie ze na 99,99999% nie pojedziemy i licencji nie bedzie. Ja to juz bym myslal o 2016 i zaczal robic wszystko zeby jak najlepiej sie przygotowac. W sumie wczoraj czy przedwczoraj uslyszalem taki tekst, ze brak licencji jest dla nas zbawieniem. Unikniemy organizacyjnej kompromitacji. Cos w tym chyba jest

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Kurcze, a ja jednak caly czas wierze, ze wystartujemy. Z drugiej strony wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazuja, ze optymizm z zeszlego tygodnia byl troche na wyrost. Tak jakby wszyscy polozyli juz na to lache. Gdansk tez puszcza sygnaly, ze ma juz dosc. Jesli wierzyc doniesieniom, to ciekawa role odgrywa w tym pan Stachyra. Wychodzi na to, ze niedawne marzenie prezesa coraz bardziej zaczyna przypominac koszmar
    Pzdr,
    Garfield

  12. Powrót do góry    #1945
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Mowilem dziesiatki razy. Nie dla Stachyry. Stachyra strzelil nam samoboja, a sobie jeszcze wiekszego. Taki inteligentny z niego facet. Malo tego, zachowanie Stachyry odbilo sie tez na postepowaniu PZM. Nie dosc, ze gosc kondycje ma na poziomie 0, sprzetowo 0, finansowo na minusie to jeszcze sam nasral w swoje gniazdo. Pogratulowac tylko.

    Grzegorz Dzikowski w prywatnych rozmowach podkresla, ze jest zmeczony ta sytuacja i wywieszaja prawdopodobnie biala flage.

  13. Powrót do góry    #1946
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Nie dziwie się. Też w weekend stwierdziłem żeby dać sobie spokój. Chociaż marynarki i tak sobie poradzą. Bydgoszcz przeniosą do 2plz do tego wystawia PZM poznań team i pojadą po 6 w obu ligach.
    Za miesiąc sezon a tu nie wiadomo zupełnie nic. Organizacyjnie to faktycznie może być klapa.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...ign=newswidget

    http://ckmwlokniarz.com.pl/news.php?readmore=1302

    Polecam lekture obu linkow.
    Zatem walka o PLZ2 zostala zakonczona. Niestety porazka, bo nie sadze zeby walasek sie zgodzil. Przeciez on i tak dostal wieksza czesc swojego kontraktu, wiec jest gotow poswiecic te "pare" (dla niego) zlotych aby postawic na swoim.
    Niech i tak bedzie. W tym roku bedziemy miec tylko Lige Juniorow, MDMP (?) plus zawody towarzyskie.

    Mnie natomiast bardzo nie podoba sie podejscie Swiacika do calej sprawy.
    Przesledzcie sobie jego nastawienie/wypowiedzi na przestrzeni grudzien - teraz.
    Od pewniaka, ze licencja jest, przez iscie w zaparte ze nic nie bedzie placic, po straszenie sadem PZM, potem sie wycofanie z tego straszenia (po kiego?!) a w miedzyczasie podjecie rozmow z zawodnikami krajowymi co do sposobu rekompensaty.

    Totalnie zawalone od poczatku do konca.
    Do tego doszlo jeszcze gadanie o wizycie u ministra z ktorej nie dosc ze nic nie wyszlo, to mial tam dzialac Szewinski, a dzialal tak ze nawet jednego pierdniecia w mediach na ten temat nie da sie znalezc.
    Kontrol mogla byc przeprowadzona w trybie ekspresowym i co? Mijaja prawie 2 tygodnie od pojawienia sie tematu i cisza.
    Milczeniem jest zlotem i chyba powinien to prezes zrozumiec, ze lepiej nie mowic o rzeczach, ktore nie sa realne.

    Mamy rok w plecy. O tym czy bylo to pewne czy nie wiedzialy osoby, ktore z PZM rozmawialy i znaly porozumienie z grudnia (do konca go nie znamy).
    Wycofanie sie z grozby rozpoczecia procesu przeciw PZM, kwestionowania zgodnosci prawnej zapisu przez ktory zostalo stowarzyszenie pozbawione szansy startu w PLZ2 to byl moim zdaniem najwiekszy blad.
    Dopoki marynarki mialy nad soba widmo problemow prawnych to zwroccie uwage ze szanse byly 50/50. Kiedy Swiacik powiedzial, ze nie bedzie dochodzil praw na drodze sadowej w zasadzie po paru dniach szanse stopnialy.

    Niestety, ale potwierdza sie opinia, ktora tutaj byla przedstawiona, ze Swiacik nie nadaje sie na prezesa. To czlowiek zbyt honorowy i chcacy grac zbyt fair. A niestety, ale z betonem nie ma co grac fair tylko trzeba uzywac mlota pneumatycznego jako argumentu, inaczej nic sie nie osiagnie.

    Odosnie drogi sadowej. Zwroccie uwage jak skuteczni byli zawodnicy kiedy ich prawnicy wyjasnili panu Szmidtowi czy jak mu tam jakiego rodzaju pozwy sa szykowane przeciwko PZM i spolce Ekstraliga. Podzialalo? Mniejsza z tym, ze teraz nie dostana nic. Oni byli przekonani, ze PZM doprowadzi do ugody, ze kluby sie ugna pod presja PZM i widmem braku rozgrywek.

    I jeszcze jedna konsekwencja odpuszczenia drogi sadowej.
    Jaka jest gwarancja, ze w trakcie sezonu marynarki, pod podobnym naciskiem zawodnikow, nie stwierdza, ze w sumie to Gdansk i Czestochowa uniknely splaty zawodnikow i nie wydluzy okresu w ktorym trzeba przejac dlugi innego klubu (nie pisze poprzednika bo u nas to po prostu klub pozniejszy rownolegle funkcjonujacy) np przez 10 lat?

    I co wtedy zrobi stowarzyszenie?

    Niestety, ale poddalismy sie na calej linii.
    Jesli ktos tam zdecydowal ze nie splacamy to trzeba bylo isc do konca z calymi konsekwencjami tej decyzji po bandzie nie myslac o rykoszetach, ktore pozniej beda trafialy w klub (problemy z administracyjnymi sprawami z PZM chocby).
    Bo byla inna droga tego wszystkiego - przejecie spolki przez stowarzyszenie i byc moze miasto. Przeprowadzenie postepowania upadlosciowego z ukladem i w momencie gdy wiadomo jakie roczne zobowiazania z tego tytulu sa wprowadzenie akcji do sprzedazy otwartej (cos o czym wspomnial PSUJ).
    Z calym szacunkiem, ale skoro w Rybniku potrafi miasto dac 2,5 mln!!, a w zeszlym roku bodaj 2 mln to nie wierze ze miasto nie byloby w stanie bedac udzialowcem spolki wykladac kwoty, ktora zaspokojala by roczne zobowiazania spolki z tytulu ukladu z wierzycielami.
    Przeciez Swiacik jest z SLD, to SLD dalo Rakowowi w tym roku 1,5 mln zlotych. Nie potrafilby przekonac swoich pobratymcow?!
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 03-03-2015 o 12:15
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  14. Powrót do góry    #1947
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach

  15. Powrót do góry    #1948
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Tak swoja droga.

    Jaki przepis mowi, ze po odczekaniu roku klub moze zglosic druzyne do rozgrywek bez wzgledu na zadluzenie, stadion, etc.?
    Pzdr,
    Garfield

  16. Powrót do góry    #1949
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,410
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Ananasek, żadnej ligi juniorów nie będzie bo nie startujemy w ekstralidze.

  17. Powrót do góry    #1950
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Ananasek, żadnej ligi juniorów nie będzie bo nie startujemy w ekstralidze.
    Racja, jakos sila rozpedu mam w glowie, ze my to Eliga i wszystkie inne z tym zwiazane rozgrywki
    Z drugiej strony moze byc tez tak, ze jakies zawody Ligi Juniorow odbeda sie u nas.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #1951
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,012
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Generalnie to wielka szkoda że nie będzie klubu z Częstochowy w żadnej lidze. Szczerze mówiąc licze że jednak coś się zmieni bo to nie jest strata tylko dla kibiców z Częstochowy ale z całej Polski. Poszkodowane są tez kluby w drugiej lidze ale jak widać PZM nie chce wziąść odpowiedzialności na swoje barki. Jeszcze niedawno Pawliccy byli wypożyczeni do Piły a w rozgrywkach młodzieżowych startowali w barwach WTS Warszawa wiec najlepsza opcja byloby wypozyczyć juniorów ale w rozgrywkach juniorskich niech startuja pod egida stowarzyszenia (jeśli to możliwe). No i turnieje może jakies imprezy miedzynarodowe a rok szybko zleci... Powodzenia

  19. Powrót do góry    #1952
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Poszkodowane są tez kluby w drugiej lidze ale jak widać PZM nie chce wziąść odpowiedzialności na swoje barki.
    Ale spółka może braŚĆ tą odpowiedzialność.

  20. Powrót do góry    #1953
    Użytkownik
    Dołączył
    07-01-2015
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    187
    Podziękowania: 209 w 96 postach
    Cytat Zamieszczone przez ROLAND Zobacz posta
    Kazdy zdroworozsadkowy czlowiek wie ze na 99,99999% nie pojedziemy i licencji nie bedzie. Ja to juz bym myslal o 2016 i zaczal robic wszystko zeby jak najlepiej sie przygotowac. W sumie wczoraj czy przedwczoraj uslyszalem taki tekst, ze brak licencji jest dla nas zbawieniem. Unikniemy organizacyjnej kompromitacji. Cos w tym chyba jest

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Tylko z kim tu działać. Niestety ale Świącik i świta nie gwarantują nic pozytywnego. Myślę że Ci którzy wierzyli w Michasia obudzą się z letargu. Na tą chwilę jedyną osobą która powinna zostać we władzach Stowarzyszenia to Borys całą resztę należy gnać. Oni nic nie zrobili by drużyna w sezonie 2015 wystartowała. Kiedy ja mówiłem że trzeba było powołać SMS i wówczas marynarki jeszcze by dołożyły do interesu. Niestety chłopcy pokpili sprawę. Ja jednak dzięki fantazji( https://www.youtube.com/watch?v=Fy8RTBvB0cg ) dość często mijałem się z rozsądkiem dlatego wierzę że jednak.... Szkoda tylko że Michaś nie skorzystał ze szkiełka może wówczas byłby w stanie ogarniać rzeczywistość.

  21. Powrót do góry    #1954
    Użytkownik
    Dołączył
    24-10-2013
    Postów
    144
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 26 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    .....
    Mnie natomiast bardzo nie podoba sie podejscie Swiacika do calej sprawy.
    Przesledzcie sobie jego nastawienie/wypowiedzi na przestrzeni grudzien - teraz.....
    Od pewniaka, ze licencja jest, przez iscie w zaparte ze nic nie bedzie placic, po straszenie sadem PZM, potem sie wycofanie z tego straszenia (po kiego?!) a w miedzyczasie podjecie rozmow z zawodnikami krajowymi co do sposobu rekompensaty.
    Totalnie zawalone od poczatku do konca.
    Do tego doszlo jeszcze gadanie o wizycie u ministra z ktorej nie dosc ze nic nie wyszlo, to mial tam dzialac Szewinski, a dzialal tak ze nawet jednego pierdniecia w mediach na ten temat nie da sie znalezc.
    Kontrol mogla byc przeprowadzona w trybie ekspresowym i co? Mijaja prawie 2 tygodnie od pojawienia sie tematu i cisza.
    Milczeniem jest zlotem i chyba powinien to prezes zrozumiec, ze lepiej nie mowic o rzeczach, ktore nie sa realne.
    Mamy rok w plecy. O tym czy bylo to pewne czy nie wiedzialy osoby, ktore z PZM rozmawialy i znaly porozumienie z grudnia (do konca go nie znamy).
    Wycofanie sie z grozby rozpoczecia procesu przeciw PZM, kwestionowania zgodnosci prawnej zapisu przez ktory zostalo stowarzyszenie pozbawione szansy startu w PLZ2 to byl moim zdaniem najwiekszy blad.
    Dopoki marynarki mialy nad soba widmo problemow prawnych to zwroccie uwage ze szanse byly 50/50. Kiedy Swiacik powiedzial, ze nie bedzie dochodzil praw na drodze sadowej w zasadzie po paru dniach szanse stopnialy.
    Niestety, ale potwierdza sie opinia, ktora tutaj byla przedstawiona, ze Swiacik nie nadaje sie na prezesa. To czlowiek zbyt honorowy i chcacy grac zbyt fair. A niestety, ale z betonem nie ma co grac fair tylko trzeba uzywac mlota pneumatycznego jako argumentu, inaczej nic sie nie osiagnie.
    .....
    Drogi Panie Ananasku,
    zainspirowany powyższym detalem w całym Pańskim szalenie ciekawym liście pozwolę sobie przedstawić swoją tezę.A brzmi ona tak:
    Michał Świącik przyjął "zablokowanie" Włókniarza w rozgrywkach II ligii w sezonie '2015 jako... Zrządzenie Niebios... z dużą ulgą!!!
    Pisze Pan o metamorfozie jego zachowania... Bardzo cenna uwaga... Gratuluję Spostrzegawczości!!
    Bardzo szybko pan Michał zorientował się, że Klub mimo usilnych działań nie ma zaplecza finansowego a co za tym idzie każdego innego na bezpieczne przejechanie sezonu'2015....
    Taak, Problemy zaczełyby się jeszcze przed pierwszym meczem a co działoby się z każdym następnym dniem?? Stach pomyśleć...Wbrew deklaracjom i uśpieniu sprawa band, regeneracji nawierzchni, organizowania kasy na wypłatę punktowego, kilometrówki itp... Zero pomocy z miasta, zero pomocy od tzw. sponsorów, choć pan Michał wciąż powtarzał, że Sponsorzy są!! (teraz, już po walce, uważam, że przyszedł czas aby Klub otwarcie poinformował kibiców, a najlepiej aby zrobili to ci sponsorzy jak i w jakim stopniu byli gotowi do współpracy...).
    Dalej uważam też, że jesteście wprowdzani w błąd nt. klarownej sytuacji (sponsorskiej, finansowej) w sezonie 2016 (uważam, że tę sprawę rozjaśniły by wypowiedzi sponsorskie poruszane przeze mnie dwie linie wyżej...).
    Co do zawodów (jakichkolwiek!!) w roku 2015 to mam dwie wersje:
    pesymistyczna: żadnych zawodów nie będzie bo wszystko rozegra się o bandy i tor - po prostu nie będzie zgody odpowiednich czynników na "homologację toru w 2015";
    optymistyczna: dobrze, że posłuchała mnie Krystyna i jak dobrze pójdzie (oczywiście po stronie Sparty bo o nieporadnosći naszego magistratu i zrębów Klubu nie wspominam..) to... od czerwca powinny być tutaj ("na Włókniarzu") regularne treningi Sparty, sprawa play-off (wejścia do nich Wrocławian) to sprawa bardzo daleka... W tym przypadku Sparta będzie miała swoje bandy zdemontowane ze swego toru a i granulatu jakiegoś pewnie dosypie na nasz tor aby ułatwić sobie życie.. );
    dzieki za przeczytanie!
    ralf vel analityk alias maly_eryk
    (ten temat szerzej chcę poruszyć na swoim blogu już niebawem..)

  22. Powrót do góry    #1955
    Ekspert
    Dołączył
    03-01-2004
    Postów
    3,311
    Kliknij i podziękuj
    382
    Podziękowania: 1,336 w 552 postach
    Szczerze mówiąc jak tak rozpaczam nad nasza sytuacja to nasuwa mi się jeden wniosek. Kto na tym jest najbardziej stratny? Kibice? Otóż my, kibice jesteśmy na tym stratni najmniej. Cały ubiegły sezon płaciłem za bilety swoje i zony, chodziłem jak głupi na mecze chociaż byłem robiony w ch*** przez całe środowisko, przez pazernych, zakłamanych działaczy, przez beton zarzadzający tym cyrkiem, przez wyczynowców analfabetów zakochanych w mamonie. Ja bede stratny? Ja zyskam ponad 100 zł miesięcznie, na dobra kolacje, na kino dwa razy, na prezent dla zony i tysiąc innych pierdół. Stratny będzie cały ten twór zwany czarnym sportem, bo zawodnicy sraja we własne gniazda, bo góra doprowadzi do śmierci ten sport. Co daje zamknięcie ośrodka żużlowego? Likwidacje miejsc pracy. Za kilka lat zostanie kilka klubów i tylko najlepsi znajda w nich miejsce. I co ja na tym stracę? Nic. Rozrywkę. A oni stracą prace, a do czego więcej się nadają? Niech dalej wojują, niech PZMłot dalej gra przeciwko klubom a za pare lat żużel będziemy oglądać na youtubie i wspominać piękne czasy. Dzisiaj upada Gdańsk, Częstochowa i Opole, bo łatwiej zabrać licencje niż znaleźć rozwiazanie problemu. Bo zamykając klub problem rozwiązuje się sam. Szkoda tylko ze w najgorszy możliwy sposób, najłatwiejszy i wg. zakłutych łbów jedyny najlepszy. 3 ośrodki mniej to 30 miejsc pracy mniej. To 30 zawodnikow w tym sezonu bez największego zrodla dochodu. Ale na przestrzeni kilku lat to kilkudziesięciu zawodników bez kasy. Życzę nam normalności, odrodzenia tych klubów ale patrząc na działania dyletantów z centrali mam poważne obawy czy te kluby bedą miały sile i możliwość powrotu na scenę. Póki co zeszły z niej pokonane, bo nikt nie chciał wyciągnąć do nich ręki z pomocą, bo łatwiej było zakopać umierającego niż leczyć. Smutne i bolesne...




    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi veronek za jego przydatny post!

    Garfield (03-03-2015), ananasek_vel_oman (03-03-2015)

  24. Powrót do góry    #1956
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Veronek: tracac ulubiona (albo jedna z ulubionych) rozrywke jednak cos tracisz. Nie jest to wartosc materialna, lecz mimo wszystko wartosc.

    Jest tylko jedna grupa ludzi, ktora nawet w obliczu totalnej destrukcji zuzla nie ucierpi. Maja oni swoje stoleczki i kolo ch.. lata im, czy druzyn w lidze bedzie 20, 15 czy 5. Jedyne co musi sie zgadzac to posadka. A wizerunek dyscypliny? 50 tys. ludzi na GP w Wawie wystarczy, by przekonac opinie publiczna jak swietlana przyszlosc czeka polski speedway pod ich skrzydlami.
    Pzdr,
    Garfield

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Garfield za jego przydatny post!

    jazzmanik (03-03-2015)

  26. Powrót do góry    #1957
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,388
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,416 w 895 postach
    od wielu lat na torze w ligowych ściga sie 4 zawodników , podczas 4 kółek mając na to 15 biegów. atrakcji i emocji w tym czasie nie przybyło (wręcz przeciwnie, coraz trudniej o nie), a z roku na rok koszty utrzymania drużyny ligowej są coraz większe.

    coraz mniej zawodników, obrabia wszystkie ligi europejskie i resztę zawodów, za to każdy z nich potrzebuje coraz większą ilość mechaników,pomagierów,trenerów,mentorów,psycho logów i dietetyków tak żeby móc w sezonie zapierdal.ać 5 zawodów w tygodniu. do tego jeszcze muszą mieć sporo szczęścia ,tak żeby akurat ich nie wyznaczyli do oddania moczu...
    stąd później biorą się finansowe problemy klubów, bo żeby móc w ogóle zlepić jakakolwiek drużynę w elidze trzeba mieć co najmniej 5 baniek, a drugie tyle po to żeby sezon nie zakończył się na początku sierpnia.

    Czewa,Gdańsk, Opole a następna w kolejce Polonia, która straszy że bez dotacji miasta nie wystartuje w ogóle.

    eligowi kibice nie zobaczą w przyszłym sezonie ścigania na najlepszym torze w kraju, i tak naprawdę niewielu w tym widzi problem. to jest zupełnie nienormalna sytuacja.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  27. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi GABLEN za jego przydatny post!

    Michał Kamiński (04-03-2015), ananasek_vel_oman (03-03-2015), sobotch (04-03-2015)

  28. Powrót do góry    #1958
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    veronek napisał:
    Szczerze mówiąc jak tak rozpaczam nad nasza sytuacja to nasuwa mi się jeden wniosek. Kto na tym jest najbardziej stratny? Kibice? Otóż my, kibice jesteśmy na tym stratni najmniej.
    Jest dokładnie odwrotnie. Najbardziej poszkodowani są kibice, Ci najbardziej zaangażowani. Oczywiście są plusy takiej sytuacji bo trzeba oczyścić tą stajnię Augiasza. Drugą grupą, może bardziej nawet poszkodowaną są Nasi juniorzy. Ci przyszli i ci obecni. Akurat tutaj władze żużla strzeliły sobie centralnie w kolano. Uważam, że można było pozostawić żużel w Częstochowie np. bez możliwości transferów z zewnątrz. Jedynie możliwość startu wychowanków i tych wypożyczonych również. Ustalić mecze w soboty i jedziemy. Nikt o tym nie pomyślał? Zostało kilka dni, może ktoś to poczyta jeśli nikt na to nie wpadł. Nawet z opcją braku możliwości awansu.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  29. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi blacktop za jego przydatny post!

    Michał Kamiński (04-03-2015), P.S.U.J. (03-03-2015), Petroniusz (04-03-2015), muuu (03-03-2015), szyba213 (03-03-2015)

  30. Powrót do góry    #1959
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    veronek napisał:

    Jest dokładnie odwrotnie. Najbardziej poszkodowani są kibice, Ci najbardziej zaangażowani. Oczywiście są plusy takiej sytuacji bo trzeba oczyścić tą stajnię Augiasza. Drugą grupą, może bardziej nawet poszkodowaną są Nasi juniorzy. Ci przyszli i ci obecni. Akurat tutaj władze żużla strzeliły sobie centralnie w kolano. Uważam, że można było pozostawić żużel w Częstochowie np. bez możliwości transferów z zewnątrz. Jedynie możliwość startu wychowanków i tych wypożyczonych również. Ustalić mecze w soboty i jedziemy. Nikt o tym nie pomyślał? Zostało kilka dni, może ktoś to poczyta jeśli nikt na to nie wpadł. Nawet z opcją braku możliwości awansu.
    Władze żużla srają w portki przed prawnikami żużlowców, którym Włókniarz wisi kasę. Ze obawy o własną d... odebrały licencję nam i Gdańskowi, i z tegoż samego powodu, tzn. strachu o swoje cztery litery wymyślają różne cuda w stylu zapchajdziury o nazwie PZM Poznań. Twoje postulaty może są i słuszne, niestety słuszność w starciu z absurdem podszytym panicznym strachem o to, co dla rasowego działacza jest najcenniejsze (czytaj: posadkę) jest z góry skazana na fiasko.
    Pzdr,
    Garfield

  31. Powrót do góry    #1960
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Skoro Sparta może jeździć na torze w Częstochowie to może analogicznie startować na nim jeśli nie SCKM to Szkoła Mistrzostwa Sportowego Częstochowa.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  32. Powrót do góry    #1961
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    Skoro Sparta może jeździć na torze w Częstochowie to może analogicznie startować na nim jeśli nie SCKM to Szkoła Mistrzostwa Sportowego Częstochowa.
    Oczywiście, gościnnie może także jeździć na nim Włókniarz Częstochowa Victoria Machowa lub Włókniarz Częstochowa Żaki Taczanów, nominalnie zgłoszone do startów na torze w Zielonej Górze

    No ale niestety o tym trzeba było pomyśleć wcześniej.
    Pzdr,
    Garfield

  33. Powrót do góry    #1962
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Jeśli prześledzimy kiedy były dokoptowane drużyny w najniższej klasie rozgrywkowej to odnoszę wrażenie, że żadne terminy tam nie obowiązują i władze mogą uruchomić w każdej chwili proces licencyjny dla takiej drużyny. Oczywiście mogę się mylić, ale z doniesień prasowych z wcześniejszych lat tak to wyglądało.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  34. Powrót do góry    #1963
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,428
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 784 w 329 postach
    Mam nadzieję, że żużel w Częstochowie po roku przerwy będzie "robił" ktoś bardziej ogarniający temat niż Świącik
    "Przypominam Ci Grisza ze cały czas czekam żebyś mi oddał moje pieniądze!!! 7'660€‼"
    Błażej Kępka

  35. Powrót do góry    #1964
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    od wielu lat na torze w ligowych ściga sie 4 zawodników , podczas 4 kółek mając na to 15 biegów. atrakcji i emocji w tym czasie nie przybyło (wręcz przeciwnie, coraz trudniej o nie), a z roku na rok koszty utrzymania drużyny ligowej są coraz większe.

    coraz mniej zawodników, obrabia wszystkie ligi europejskie i resztę zawodów, za to każdy z nich potrzebuje coraz większą ilość mechaników,pomagierów,trenerów,mentorów,psycho logów i dietetyków tak żeby móc w sezonie zapierdal.ać 5 zawodów w tygodniu. do tego jeszcze muszą mieć sporo szczęścia ,tak żeby akurat ich nie wyznaczyli do oddania moczu...
    stąd później biorą się finansowe problemy klubów, bo żeby móc w ogóle zlepić jakakolwiek drużynę w elidze trzeba mieć co najmniej 5 baniek, a drugie tyle po to żeby sezon nie zakończył się na początku sierpnia.

    Czewa,Gdańsk, Opole a następna w kolejce Polonia, która straszy że bez dotacji miasta nie wystartuje w ogóle.

    eligowi kibice nie zobaczą w przyszłym sezonie ścigania na najlepszym torze w kraju, i tak naprawdę niewielu w tym widzi problem. to jest zupełnie nienormalna sytuacja.
    Wytłumacz to wszystkim twierdzącym, że polski żużel ma się w całkowitym porządku, bo pieniędzy w nim jest coraz więcej, z roku na rok

  36. Powrót do góry    #1965
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    Cytat Zamieszczone przez artem Zobacz posta
    Mam nadzieję, że żużel w Częstochowie po roku przerwy będzie "robił" ktoś bardziej ogarniający temat niż Świącik
    Problem w tym, ze nie ma nikogo chetnego. Niby Trabski i Latacz cos na ten temat mowili ale jak sie dowiedzieli, ze to trzeba ogarnac lige jako jedyny zuzle w Czewie (chetni byli jak spolka jezdzila) to szybko sie wycofali.

    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Wytłumacz to wszystkim twierdzącym, że polski żużel ma się w całkowitym porządku, bo pieniędzy w nim jest coraz więcej, z roku na rok
    No bo jest coraz wiecej ale do oddania

    Dla mnie to zapoczatkowal ten bajzel Karwan. 60 spotkan bez porazki. Crump, Rickardsson, itd...Pokazal, ze mozna miec najlepszych zawodnikow (inna bajka ze zlota nie zdobyli). Ale dalej ten pomysl pociagneli inni, w tym Maslanka. Hancock, Pedersen itd... Zaczelo sie przesciganie kto da wiecej. Jak sie skonczylo to chyba nie trzeba mowic. Niedlugo inne osrodki beda padac i wcale mnie to nie cieszy. Bo zuzel jest w odwrocie. Do tego panowie, ktorzy mysla o kij wie czym. Rury zamkniete, teraz znow powrot do przelotowych i inne regulaminowe gowna. Nie ma spojnosci, jednolitosci nawet w przepisach i dzialaniu wladz zuzlowych wiec o czym mowimy w ogole.
    Ostatnio edytowane przez ROLAND ; 04-03-2015 o 09:56

  37. Powrót do góry    #1966
    Stały bywalec Awatar Bronek12
    Dołączył
    04-04-2014
    Postów
    793
    Kliknij i podziękuj
    53
    Podziękowania: 219 w 121 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Wytłumacz to wszystkim twierdzącym, że polski żużel ma się w całkowitym porządku, bo pieniędzy w nim jest coraz więcej, z roku na rok
    Szczególnie w Toruniu, Tarnowie i Rzeszowie to widać

  38. Powrót do góry    #1967
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Cytat Zamieszczone przez ROLAND
    Problem w tym, ze nie ma nikogo chetnego. Niby Trabski i Latacz cos na ten temat mowili ale jak sie dowiedzieli, ze to trzeba ogarnac lige jako jedyny zuzle w Czewie (chetni byli jak spolka jezdzila) to szybko sie wycofali.
    Najbardziej zainteresowani liga w Czestochowie sa kibice. Nalezy powolac spolke, ktorej udzialowcami beda oni, miasto i stowarzyszenie. Nastepnie spolka powinna zatrudnic prezesa oraz dyrektora sportowego. Zadaniem pierwszego bedzie administrowanie klubem i stadionem, drugiego zas budowa druzyny i sztabu szkoleniowego. Oboje powinni byc rozliczani prowizyjnie, z wynikow finansowych oraz sportowych. Jest rok czasu, by to wszystko poukladac. A po roku nie zadna 2. liga tylko od razu dzika karta do 1. PLZ lub Ekstra.

    EDIT: a, i wprowadzic pelna jawnosc finansowa. Jesli chcemy w polskim zuzlu rewolucji to najprostszy sposob jest wlasnie taki.
    Pzdr,
    Garfield

  39. Powrót do góry    #1968
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Najbardziej zainteresowani liga w Czestochowie sa kibice. Nalezy powolac spolke, ktorej udzialowcami beda oni, miasto i stowarzyszenie. Nastepnie spolka powinna zatrudnic prezesa oraz dyrektora sportowego. Zadaniem pierwszego bedzie administrowanie klubem i stadionem, drugiego zas budowa druzyny i sztabu szkoleniowego. Oboje powinni byc rozliczani prowizyjnie, z wynikow finansowych oraz sportowych. Jest rok czasu, by to wszystko poukladac. A po roku nie zadna 2. liga tylko od razu dzika karta do 1. PLZ lub Ekstra.

    EDIT: a, i wprowadzic pelna jawnosc finansowa. Jesli chcemy w polskim zuzlu rewolucji to najprostszy sposob jest wlasnie taki.
    Sorry, ale jak chcesz zatrudniac prowizyjnie to "zlapiesz" tylko odpad typu mazgaj czy nieuk prawnik.
    Taka jest rzeczywistosc, ze na prawde solidni menedzerowie to maja znakomite pensje w ciekawych firmach itd.

    Poza tym na ten moment nie widac checi ze strony miasta zeby ono jakkolwiek chcialo pomoc zuzlowi w Czestochowie.
    Patrzac na inne miasta to jestesmy nawet nie w polowie stawki ale gdzies pod koniec jesli chodzi o wsparcie miasta dla zuzla.

    Idea generalnie sluszna, ale ja bym wylaczyl z tego miasto. Juz jakis czas temu pisalem zeby przeksztalcic stowarzyszenie na cos w rodzaju Socios. W Barcelonie sie to swietnie sprawdza tylko u nas jest pewne zagrozenie - ze ktos wprowadzi ogromna liczbe "slupow" zeby taka spolke kontrolowac niekoniecznie w dobrzej wierze. To bylby problem, ktory musialby byc jakos rozwiazany.
    Takim sposobem moze byc dowolnosc dolaczenia do "socios, ale z prawem glosu dopiero po 5 latach. Ale to dopiero juz po powolaniu spolki i zamknieciu pierwotnej sprzedazy akcji.
    Podobnie jak PSUJ uwazam, ze zuzel moze na siebie zarabiac. Zwroccie uwage, ze spolka Ekstraliga stworzyla tylko pozory profesjonalizmu, bo kto w tym siedzi glebiej wie jak jest, a tylko dzieki temu zgarnela dwa lukratywne kontrakty.
    Kasa do zuzla idzie, ale tam gdzie choc sa pozory profesjonalizmu. U nas nigdy tego nie bylo.

    Dorzuce kamyczek do dyskusji z innej strony.
    Dlaczego moim zdaniem powinno sie taka spolke budowac tylko na bazie stowarzyszenia a nie rowniez miasta?
    Jak ogolnie wiadomo hala sportowa zajmuje sie spolka miejska powolana do tego celu. Ostatnio raport NIK zmiazdzyl i sposob dzialania tej spolki ale rowniez i co chyba najwazniejse takze przetarg dzieki ktoremu ta spolka zostala zarzadca hali. Stwierdzono tam wprost ze przetarg byl ustawiony pod ta spolke.
    To oznacza,ze w najblizszym czasie dojdzie do nowego przetargu, ktory bedzie bardzo pilnie obserwowany.
    Kontrol nie kwestionowala 2,8 mln zlotych, ktore otrzymuje spolka a jedynie to, ze z uwagi na opieszalosc miasta przez 11 miesiecy miasto nie moglo odplatnie wynajmowac hali oraz pozniej to, ze sama splka niespecjalnie garnela sie do zarabiania na hali. Malo bylo aktywnosci, a takze sama spolka zafalszowala dane dotyczace faktycznego "uzycia" hali przez mieszkancow oraz ilosc imprez masowych.

    Do czego zmierzam. Bedzie nowy przetarg. Warunkiem na pewno bedzie doswiadczenie w administrowaniu obiektow sportowych. Stowarzyszenie przez wiele lat administrowalo stadionem, prowadzilo dzialalnosc gospodarcza, administrowala gielda itd. Jako forma prawna ma ogromne doswiadczenie w tym zakresie. Poza tym jest bardzo prawdpodobne ze do czasu ogloszenia nowego przetargu na hale juz bedzie mialo stowarzyszenie stadion w zarzadzaniu.
    Biorac pod uwage bliskosc obu obiektow - sasiedztwo - to stowarzyszenie byloby jednym z naturalnych wyborow.
    Tak sie sklada, ze znam osobe, ktore jest pracownikiem spolki i 2,8 mln to kwota ogromna. Da sie hala administrowac za nieco ponad polowe tej kwoty, biorac pod uwage odpowiednie wysilki skupiajace sie na pozyskiwaniu imprez i wynajmowaniu hali.

    Tak powolana spolka, oparta o powiedzmy (jesli by sie udalo) 1000 maniakow, ktorzy za prawo glosu i decydowania o losach klubu placiliby 1000 zl rocznie, co tworzyloby 1 mln pieniedzy budzetu, oparta o naturalne wplywy z administrowania hala niech juz bedzie tez ten 1 mln, gieldy ktora wedlug roznych szacunku to od 800 tysiecy do 1,2 mln, wiec spolka oparta na takich filarach mialaby baaaaardzo komfortowe warunki dzialania bo tylko na pewnych stalych i raczej niezmiennych wplywach mialaby 3 mln zlotych do dyspozycji.
    W tym roku Ekstraliga przekaze klubom 1,4 mln. I tak przez 3 lata. To juz mamy 4,4 mln. Bilety? Niech bedzie 7tr spotkan po 8000 sprzedanych biletow za 30 zl to jest 1,7 mln plus gastronomia i inne duperele to powiedzmy ze dzien meczowy przez sezon 2 mln zlotych. Razem 6,4 mln.
    Nie ma wplywow z promocji miasta (zakladam, ze nie byloby takowych pieniedzy) od sponsorow, sponsora tytularnego, reklamodawcow itd.

    Oczywiscie... nikt chyba nie wierzy, ze Swiacik strzeli gola swoim pobratymcom i zrobi psikusa i zglosi stowarzyszenie do przetargu Wiec banka wypada, ale wciaz pozostaje 5,4 mln plus inne wplywy.

    Niech nikt nie mowi ze sie nie da w Czestochowie stworzyc silnego zespolu i ze nie ma pieniedzy. Analityk - to ze Twoja frma nie chce wspierac zuzla, to nie znaczy juz ze nie ma gdzie tych pieniedzy pozyskac.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  40. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi ananasek_vel_oman za jego przydatny post!

    P.S.U.J. (04-03-2015), Petroniusz (04-03-2015)

  41. Powrót do góry    #1969
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Dlaczego spolka z udzialem miasta? Po pierwsze - miasto ma stadion, po drugie - jako udzialowiec nie mogloby wiecej migac sie przed jej dofinansowaniem, i po trzecie - spolka z udzialem jednostki samorzadowej jest chyba bardziej wiarygodna niz ta zlozona tylko ze stowarzyszenia i indywidualnych akcjonariuszy, nie sadzisz?

    Pomysl z hala dobry, choc jesli ma ona w ten sposob pracowac to raczej dla AZSu. Stadion niech zarabia na Wlokniarz, hala - na AZS. Tak powinno to wygladac w idealnym swiecie.

    Ogolnie zmierzamy ku temu samemu - podstawy do finansowania czestochowskich klubow sa. Problemy, w jakich sie taplaja to tylko i wylacznie wina ludzi. Bo to ze sie da nie ulega zadnej watpliwosci.
    Pzdr,
    Garfield

  42. Powrót do góry    #1970
    Użytkownik
    Dołączył
    07-01-2015
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    187
    Podziękowania: 209 w 96 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Dlaczego spolka z udzialem miasta? Po pierwsze - miasto ma stadion, po drugie - jako udzialowiec nie mogloby wiecej migac sie przed jej dofinansowaniem, i po trzecie - spolka z udzialem jednostki samorzadowej jest chyba bardziej wiarygodna niz ta zlozona tylko ze stowarzyszenia i indywidualnych akcjonariuszy, nie sadzisz?

    Pomysl z hala dobry, choc jesli ma ona w ten sposob pracowac to raczej dla AZSu. Stadion niech zarabia na Wlokniarz, hala - na AZS. Tak powinno to wygladac w idealnym swiecie.

    Ogolnie zmierzamy ku temu samemu - podstawy do finansowania czestochowskich klubow sa. Problemy, w jakich sie taplaja to tylko i wylacznie wina ludzi. Bo to ze sie da nie ulega zadnej watpliwosci.
    Miasto na tak w spółce, ale pod warunkiem że po 2-3 latach będą zobligowani sprzedać swoje udziału na wolnym rynku. Oczywiście miasto wnosi do spółki jako udział stadion i grunty dookoła. Powiedzmy że na parkingu przed stadionem mógłby wówczas powstać jakiś market np. Wafelka który w przeszłości wspierał Włókniarz. Na Zawodziu jak i Dąbiu nie ma takich tworów. Dochody z tego punktu mogłyby iść pół na pół CKM - Wafelek. Miasto odzyskałoby jakieś pieniądze ze sprzedaży swoich udziałów. Oczywiście idea zaczerpnięta z Dumy Katalonii to obecnie najlepsze rozwiązanie tylko żeby iść tą drogą trzeba mieć coś więcej niż marzenia.

  43. Powrót do góry    #1971
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Dlaczego spolka z udzialem miasta? Po pierwsze - miasto ma stadion, po drugie - jako udzialowiec nie mogloby wiecej migac sie przed jej dofinansowaniem, i po trzecie - spolka z udzialem jednostki samorzadowej jest chyba bardziej wiarygodna niz ta zlozona tylko ze stowarzyszenia i indywidualnych akcjonariuszy, nie sadzisz?

    Pomysl z hala dobry, choc jesli ma ona w ten sposob pracowac to raczej dla AZSu. Stadion niech zarabia na Wlokniarz, hala - na AZS. Tak powinno to wygladac w idealnym swiecie.

    Ogolnie zmierzamy ku temu samemu - podstawy do finansowania czestochowskich klubow sa. Problemy, w jakich sie taplaja to tylko i wylacznie wina ludzi. Bo to ze sie da nie ulega zadnej watpliwosci.
    Tylko ze musi byc wola polityczna do takiego dzialania a ja takiej woli politycznej nie widze. Predzej miasto weszloby w spolke z Rakowem niz Wlokniarzem.
    Tak to niestety dzisiaj wyglada.

    Ale zgadzam sie, ze z udzialem miasta spolka zupelnie inaczej by wygladala.

    Cytat Zamieszczone przez P.S.U.J. Zobacz posta
    Miasto na tak w spółce, ale pod warunkiem że po 2-3 latach będą zobligowani sprzedać swoje udziału na wolnym rynku. Oczywiście miasto wnosi do spółki jako udział stadion i grunty dookoła. Powiedzmy że na parkingu przed stadionem mógłby wówczas powstać jakiś market np. Wafelka który w przeszłości wspierał Włókniarz. Na Zawodziu jak i Dąbiu nie ma takich tworów. Dochody z tego punktu mogłyby iść pół na pół CKM - Wafelek. Miasto odzyskałoby jakieś pieniądze ze sprzedaży swoich udziałów. Oczywiście idea zaczerpnięta z Dumy Katalonii to obecnie najlepsze rozwiązanie tylko żeby iść tą drogą trzeba mieć coś więcej niż marzenia.
    Tak, to optymalne rozwiazanie o ktorym kiedys chyba rozmawialismy, ale to co napisalem wyzej - brak woli miasta do takiego dzialania.

    Poza tym zaraz pojawi sie zastrzezenie, ze przeciez stadion jest wart kolo 30 mln i miasto nie moze zostawic tego w majatku spolki bo straty etc.
    Niby zasadne byloby takie rozumowanie ale mozna ten problem rozwiazac.

    Chyba wszyscy sie zgodzimy ze stadion sluzy i ma sluzyc przede wszystkim sportu zuzlowemu oraz mieszkancom miasta zainteresowanym tym sportem.
    Gdyby miasto bralo udzial przy powolywaniu spolki zlozonej z Miasta-Stowarzyszenia-Kibicow mozna zastosowac proste zapisy - brak mozliwosci posiadania wiecej niz 25% udzialow przez jedna osobe/firme.
    Chodzi o to aby nie przejal ktos spolki w celu tylko i wylacznie wykorzystania/sprzedania stadionu w przyszlosci.
    Zapis o tym, ze 51% udzialow musi nalezec do kibicow bylby nieco kulawy bo wyobrazam sobie sytuacje w naszym chorym swiecie, w ktorej ktos skupia 49% proc i podstawia slupow aby zdobyc wiekszosc.
    Poza tym taki zapis o 25% zapewnia nam, ze nie przykulaja sie kolejni pseudo wlasciciele ktorzy beda potem rozkladac klub na lopatki. Jesli znajda sie bogaci sponsorzy to prosze bardzo - 25% akcji klubu plus miejsce w nazwie, reklamy na stadionie to wszystko jest do waszej dyspozycji, ale wladza w klubie jest wladza wiekszosci udzialowcow i nic wam do tego.

    Dam sobie ree odciac, ze profesjonalne firmy, duze holdingi, bylyby zainteresowane wspolpraca z takim klubem, bo to highproof dzisiejszych czasow. Przede wszystkim klubem gdzie nie liczy sie jak na zbawienie na ich pieniadze, ale traktuje jako partnera biznesowego wiekszego przedswieziecia, w ktorym sa oni czescia skladowa, a nie czescia niezbedna do samoistnienia.

    Garfield,
    jeszcze odnosnie hali.
    Byc moze i powinno to tak dzialac na rzecz AZS ale spolka AZS nie ma doswiadczenia wiec przegrywa w przedbiegach, poza tym bliskosc obu obiektow, a co za tym idzie mozliwosc organizacji imprezy na obu obiektach jednoczesnie zapewnia tylko i wylacznie jeden organ zarzadzajacy.
    Poza tym skoro obiekty sa w bliskim sasiedztwie i bylby jeden organ zarzadzajacy spadaja koszty utrzymania obu obiektow. Bo jedna ekipa zarzadzajaca, jedna ekipa sprzatajaca itd, jedna umowa na dostarczanie pradu/gazu/innych mediow co daje mozliwosc negocjacji stawek a wiec obnizania kosztow. To wreszcie mozliwosc W KONCU myslenia o zagospodarowaniu terenu stadionu.
    To co pisze PSUJ - zaproszenie prywatnych przedsiebiorcow do wspoldzialania, zaoferowani im czegos na czym sami zarobia ale bedzie to tez z pozytkiem dla samego klubu i mieszkancow.

    Kiedys juz dawno pisalem, ze stadion jest idealnym miejscem do stworzenia centrum sportowego. Sa spore tereny ktore mozna zagospodarowac na kryty basen, boiska do siatkowki, koszykowki, tenisa. Hotel z odnowa biologiczna z prawdziwego zdarzenia, wykonac renowacje boiska na plycie stadionu. Dokonczyc chocby w okrojonej czesci remont stadionu budujac hotel i zaplecze wczesniej wspomniane w postaci odnowy biologicznej.
    To dawaloby mozliwosc, ze stadion zylby dniem codziennym. Mozna zapraszac kluby na mini zgrupowania, mozna oferowac taki obiekty majacy praktycznie wszystko do uprawiania sportu roznorakiego, budowania kondycji, roznym sportowca.
    I na tym mozna tez zarabiac, w sensie klub, partnerzy, a jednoczesnie bedzie to z korzyscia dla przecietnego mieszkanca Czestochowy ktory mialby dodatkowe miejsca na rekreacje.
    Ktos z Was tutaj plywa? Wiecie jak uboga jest oferta plywalni krytych? Probowaliscie wynajac hale czy orlika? Wiecie jak ciasne sa terminy? To nie jest mrzonka, tylko realia. Ale to musi byc ktos z wizja i przelozeniem politycznym.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  44. Powrót do góry    #1972
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,806
    Kliknij i podziękuj
    2,859
    Podziękowania: 2,447 w 1,292 postach
    Cytat Zamieszczone przez ROLAND Zobacz posta
    Dla mnie to zapoczatkowal ten bajzel Karwan. 60 spotkan bez porazki. Crump, Rickardsson, itd...Pokazal, ze mozna miec najlepszych zawodnikow (inna bajka ze zlota nie zdobyli). Ale dalej ten pomysl pociagneli inni, w tym Maslanka. Hancock, Pedersen itd... Zaczelo sie przesciganie kto da wiecej. Jak sie skonczylo to chyba nie trzeba mowic.
    ty czytasz, co plodzisz? Nastepny winny waszej zapasci (oczywiscie spoza Czestochowy. A nawet z Torunia.)? Nie widzisz roznicy miedzy Karwanem, ktory kontraktowal i placil, a Maslanka, ktory bil piane i pograzal klub (tak, jjak i jego nastepcy)?

    To moze Morawski tez jest winny?
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  45. Powrót do góry    #1973
    Zaawansowany Awatar ROLAND
    Dołączył
    21-02-2003
    Postów
    2,954
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 771 w 363 postach
    P.s. o Maslance wspomnialem bo podlapal ten trend. Nikomu rozumnemu nie trzeba tlumaczyc ze Maslanka zadluzal klub. Ale ty tego nie kumasz tobie to trzeba napisac wielkimi literami i podac na tacy.

    Naucz sie czytac miedzy wierszami... chyba ze to za trudne dla ciebie. I nigdzie nie napisalem ze Karwan to przyczyna upadku Wlokniarza. Tylko tyle ze on zapoczatkowal ten trend, placenia wielkich pieniedzy za zawodnikow z wysokiej polki. Reszta to podlapala. Inna inszosc ze Karwan placil a inni nie. Ale to treba czasem ruszyc dynka i miedzy wierszami pokumac.

    Moderatorze z torunia... zalosny jestes,,,

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez ROLAND ; 04-03-2015 o 13:06

  46. Powrót do góry    #1974
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez ROLAND Zobacz posta

    P.s. o Maslance wspomnialem bo podlapal ten trend. Nikomu rozumnemu nie trzeba tlumaczyc ze Maslanka zadluzal klub. Ale ty tego nie kumasz tobie to trzeba napisac wielkimi literami i podac na tacy.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
    Eeee maslanka to nie potrafil odmowic tym co dawali kase. Nie potrafil powiedziec "panowie, to nie jest sluszne, idzmy inna droga" bo sie bal ze zabiora kase i pojda.
    Cos podobne bylo tej zimy, ze sponsorzy mowili, ze na samych juniorow kasy nie dadza, ze musi byc walka o cos wiecej i stad rozne nazwiska u nas.

    Ale to wlasnie wynika ze slabosci podstaw klubu. Ze 50 czy 100 tysiecy dawane przez roznych sponsorow sie ugieto.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  47. Powrót do góry    #1975
    Użytkownik
    Dołączył
    07-01-2015
    Postów
    294
    Kliknij i podziękuj
    187
    Podziękowania: 209 w 96 postach
    Mam wrażenie że tego typu tłumaczenie tych osób może wskazywać na ich nieudolność.
    Ale z innej bajki nasza firma miała propozycje dla Świącika przedstawiłem mu 3 warianty współpracy. Niestety okazało się to zbyt trudne i chłopaczki nie podjęli dalszych rozmów. Ja natomiast robię swoje właśnie jestem po rozmowie z kolejnym sponsorem Włókniarza, który naszą inicjatywą jest zainteresowany. Świadczy to o tym że można, mało tego moja wizja promocji tego przedsięwzięcia jest jak najbardziej realna ostatnio znalazłem w branżowym portalu informacje o żużlu. Niestety my sobie możemy pisać rozmawiać a te ciasne łebki i tak nic nie robią. Czy Pan Profesor z PCz to się tu udziela czy tylko czyta o czym tu się rozmawia.

  48. Powrót do góry    #1976
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    ty czytasz, co plodzisz? Nastepny winny waszej zapasci (oczywiscie spoza Czestochowy. A nawet z Torunia.)? Nie widzisz roznicy miedzy Karwanem, ktory kontraktowal i placil, a Maslanka, ktory bil piane i pograzal klub (tak, jjak i jego nastepcy)?

    To moze Morawski tez jest winny?
    Oj jak zwykle wszystko co złe w polskim zużlu zapoczątkował Toruń .
    Przywyknij do tego, ze wielu częstochowian na tym forum ma toruński kompleks i przy każdej nadarzającej się okazji będzie piana na ustach, bo Toruń to, bo Toruń tamto...
    !Adrian walcz!

  49. Powrót do góry    #1977
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,388
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,416 w 895 postach
    [QUOTE= To moze Morawski tez jest winny?[/QUOTE]

    pan Zbyszek to miał polot jak Karwan z Maślanką razem wzięci. już w '92 roku wpadł na pomysł, żeby znieść ograniczenia dotyczące liczby obcokrajowców występujących w meczu w jednej drużynie- wtedy było chyba dwóch.

    całe szczęście że ten pomysł potraktowano jako zwykły dowcip , bo dzięki temu jeszcze kilka klubów w Polsce isnieje.


    Garfield:
    Dlaczego spolka z udzialem miasta? Po pierwsze - miasto ma stadion, po drugie - jako udzialowiec nie mogloby wiecej migac sie przed jej dofinansowaniem, i po trzecie - spolka z udzialem jednostki samorzadowej jest chyba bardziej wiarygodna niz ta zlozona tylko ze stowarzyszenia i indywidualnych akcjonariuszy, nie sadzisz?

    im dalej klub trzyma się od pieniędzy rządu, samorządu czyli tzw pieniędzy publicznych tym większa szansa że będzie normalnie funkcjonował bez pompowania corocznych budżetów bez pokrycia.
    normalne/zdrowe finansowanie to takie które powinno odbywać się z pieniędzy kibiców i prywatnych sponsorów.

    jeżeli klubów nie będzie stać na zapłacenie zawodnikowi 2 mln za sezon, to tym samym nie będzie zawodników za 2 mln za sezon, to bardzo prosta zasada.
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  50. Powrót do góry    #1978
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    Dlaczego spolka z udzialem miasta? Po pierwsze - miasto ma stadion, po drugie - jako udzialowiec nie mogloby wiecej migac sie przed jej dofinansowaniem, i po trzecie - spolka z udzialem jednostki samorzadowej jest chyba bardziej wiarygodna niz ta zlozona tylko ze stowarzyszenia i indywidualnych akcjonariuszy, nie sadzisz?

    im dalej klub trzyma się od pieniędzy rządu, samorządu czyli tzw pieniędzy publicznych tym większa szansa że będzie normalnie funkcjonował bez pompowania corocznych budżetów bez pokrycia.
    normalne/zdrowe finansowanie to takie które powinno odbywać się z pieniędzy kibiców i prywatnych sponsorów.

    jeżeli klubów nie będzie stać na zapłacenie zawodnikowi 2 mln za sezon, to tym samym nie będzie zawodników za 2 mln za sezon, to bardzo prosta zasada.
    W pelni sie zgadzam. W normalnym srodowisku powinno tak wlasnie byc. Niestety srodowisko nie jest normalne, a jak mowi przyslowie - jesli wlazles miedzy wrony, musisz krakac tak jak one. Poza tym nikt nie mowi, ze kasa od miasta ma isc na kontrakty dla zagranicznych zawodowcow. Miasto oplaca koszty stadionu i sprzet dla juniorow, z ktorego klub rozlicza sie na podstawie faktur (+ cos ekstra na promocje poprzez sport, choc oczywiscie w rozsadnych granicach). Reszta - Hancocki, Pederseny, Emile - pozostaje, tak jak mowisz, w gestii kibicow i sponsorow. Innymi slowy: dajemy wam wedke, ale pod warunkiem ze bedziemy caly czas jej wspolwlascicielem, poniewaz boimy sie, zebyscie jej przez przypadek nie rozpierdo#ili. Prosty, zdrowy uklad.

    PS. W NBA miasta tez placa klubom $$$.
    Ostatnio edytowane przez Garfield ; 04-03-2015 o 14:47
    Pzdr,
    Garfield

  51. Powrót do góry    #1979
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,694
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 909 w 461 postach
    Cytat Zamieszczone przez lego Zobacz posta
    ty czytasz, co plodzisz? Nastepny winny waszej zapasci (oczywiscie spoza Czestochowy. A nawet z Torunia.)? Nie widzisz roznicy miedzy Karwanem, ktory kontraktowal i placil, a Maslanka, ktory bil piane i pograzal klub (tak, jjak i jego nastepcy)?

    To moze Morawski tez jest winny?
    wiesz może gdzie jest najbliższy salon Lamborghini? Ktoś tam w Polsce sobie już kupił, nazwisko nieważne, ustalę jak ogłoszę upadłość konsumencką.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  52. Powrót do góry    #1980
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,992
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,586 w 779 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...ign=newswidget

    Ha, pomysł który przedstawiałem tu niedawno temu zaczyna nabierać kształtów

    Niech jeszcze tylko Sparta zakontraktuje innych naszych żużloków i nie ma wyjścia - z braku miejsc w składzie musi wystawić drugą drużynę
    Pzdr,
    Garfield

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •