Strona 12 z 51 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 496 do 540 z 2294

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2015 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #496
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2004
    Postów
    263
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 61 w 42 postach
    Ustaliliśmy już, że winę za sytuację Polonii należy przypisać radzie nadzorczej.
    Ale czym ta rada się zajmuje? Jakie ma obowiązki? Czym się różni od zarządu?
    Ktoś wie?

  2. Powrót do góry    #497
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Jak sama nazwa wskazuje Rada wyłącznie nadzoruje działania Zarządu. W przypadku Polonii to tylko prezes, bo wiceprezesów i dyrektorów tam nie ma (no chyba, że w papierach istnieją jakieś fikcyjne etaty o których nie wiemy )

    Generalnie to w każdej firmie jest to bardzo fajna robota, która polega na patrzeniu innym na ręce . Nie robisz praktycznie nic a kasa z reguły jest nawet większa niż u prezesa (w końcu to twój podwładny), który jednak musi jakieś kwestie ogarniać, chociażby organizacyjno-finansowe. Przewodniczący RN od czasu do czasu powinien przygot. raporty z działalności firmy/klubu, dlatego najlepszą fuchą jest stanowisko "Członka RN". To jest dopiero klawa robota, bo twoją pracą jest uczestniczenie w zebraniach W większych firmach idealny etat dla członków rodzin właścicieli firm.

    Oczywiście w Polonii cała RN to jeden wielki kabaret. Dług co roku się powiększał, a nikt nie zwracał na to uwagi. No sorry Gramza powiadamiał, tylko że nie wie kogo...
    Ostatnio edytowane przez expert ; 14-03-2015 o 14:56
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  3. Powrót do góry    #498
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Tymczasem Woźniak w UK pokazał się całkiem ładnie.
    Oby tak dalej Szymku
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #499
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Oczywiście w Polonii cała RN to jeden wielki kabaret. Dług co roku się powiększał, a nikt nie zwracał na to uwagi. No sorry Gramza powiadamiał, tylko że nie wie kogo...
    To nie do końca tak. Takich raportów nie wysyła się imiennie tylko do odpowiedniej jednostki organizacyjnej w UM (zapomniałem jak ona się nazywa). Dlatego do kogo personalnie te raporty trafiały to Gramza może nie wiedzieć. Na to powinno odpowiedzieć Miasto.

    W każdym razie - kiedy jakieś informacje co dalej? Wybrzeże wskoczy jednak do drugiej ligi, to podejrzewam, że Witkowski będzie chciał nas w 1.-ej zostawić. Byle tylko miasto długi spłaciło.

    Brawo Szymon Pierwszy mecz Leicester i tak wynik Niektórzy się przyczepią, że z numerem 4-tym to banał, bo się jeździ z ogórkami, ale chciałbym przypomnieć, że Anglia to zupełnie inna specyfika i nie każdy od pierwszego pojedynku jest w stanie coś przywozić i ogarnąć o co chodzi na tych torach. Brawo!
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  5. Powrót do góry    #500
    Użytkownik
    Dołączył
    30-12-2006
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 3 w 2 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...e-sie-z-klubem

    Czyli nadal nic nie wiadomo. Nadal musimy czekać, szkoda tylko, że nikt nie wie ile to jeszcze potrwa.

  6. Powrót do góry    #501
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Ja rozumieim że nasza sytuacja jest trudna ale co stoi na przeszkodzie rozgrywać treningi, bo nie rozumiem? Przecież na tor można wyjeżdżać w każdej chwili.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  7. Powrót do góry    #502
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-12-2012
    Postów
    1,688
    Kliknij i podziękuj
    1,137
    Podziękowania: 446 w 298 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    ...W każdym razie - kiedy jakieś informacje co dalej? Wybrzeże wskoczy jednak do drugiej ligi, to podejrzewam, że Witkowski będzie chciał nas w 1.-ej zostawić. Byle tylko miasto długi spłaciło...
    Jeżeli Witkowski może mieszać, a może, to weźmie zdrowy, prywatny Gdańsk do 1-szej, a spuści chorą, zadłużoną, "samorządną", zbankrutowaną Polonię. Ona zresztą sama "chce do trójkąta". Sorki-taki klimat. I tak napinamy muskuły.

  8. Powrót do góry    #503
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    08-11-2006
    Postów
    4,205
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 539 w 357 postach
    Witkowski sam sobie w kolano strzelił waleniem w stół że koniec zadłużania, warunków itp itd. teraz pewnie kombinuje jak wyjść z twarzą.

  9. Powrót do góry    #504
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    http://sport.express.bydgoski.pl/329...a-Polonii.html

    Mało ale zawsze coś, skoro express pisze, że jest światełko to pewnie tak jest. Tylko ku... mnie najbardziej interesuje inwestor a nie gadanie o kasie z ratusza. Bo co z tego, że pojedziemy z nadzorowaną(według tego co wiem to na 99,9% tak jedziemy) w 1 lidze jak właścicielem będzie dalej ten patologiczny właściciel i i tak utopi nas wciągu roku-dwóch. Ale jestem cały czas optymistą, że skoro Leszek otworzył usta na poważnie, Gramza zrezygnował to znak, że na Sportowej idą poważne zmiany oby właśnie również w kwestiach właścicielskich poszły zmiany i Gotowski (bo na niego liczę) przejął klub. Wiem, że Gotowski chciał mocno przejąć klub ale cena go odstraszyła wtedy i miał dwa warunki i tutaj jeden na pewno spełnią bo klub będzie pewnie bez długu a drugi miał być stadion nowy i tutaj pojawia się pytanie. Może nowy właściciel (Gotowski) jakoś "zmusi" miasto do budowy nowego stadionu poprzez umowę ?

  10. Powrót do góry    #505
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Ale o co chodzi z tym artykułem z Expressu? PZM-ot wydał komunikat (jaki? gdzie?), miasto przekazało jakąś kasę (jaką? ile?).
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  11. Powrót do góry    #506
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Ja słyszałem, że do klubu mają wrócić Tillinger z Sawarskim i to są ci potencjalni nowi właściciele klubu Kasą mają mieć od znajomych firm.
    Już kilka dni temu taki komunikat się pojawił w necie:

    Prezesi przejmą Polonię Bydgoszcz?!
    Według informacji, które zebrał portal FanPage Żużel po Bydgosku to grupą inwestorów ma być podmiot zebrany z byłych Prezesów bydgoskiej Polonii. Grupa ma wydelegować odpowiednie grono do zarządzania spółką, a prezesem ma zostać P. Leszek Tillinger. Jednak zostaje pytanie czy wycena spółki zostanie ukończona, przed startem Nice PLŻ.


    ps. Ciekawe czy w tej grupie jest też Deresiński albo Dering
    Ostatnio edytowane przez expert ; 16-03-2015 o 21:40
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  12. Powrót do góry    #507
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Nie wydaje mi się to realne. Tillinger w ostatnim wywiadzie mówił, że nie wróci. Sawarski po zbluzganiu po tym jak włożył w klub sporo własnej kasy też pewnie nie jest chętny drugi raz pchać się w g****.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  13. Powrót do góry    #508
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Poza tym Lesio jedyne chyba co ma to BMW 520, dom w Kruszynie i kantor/lombard na Osowej wspólnie z synem więc ja dziękuje za takiego inwestora Koledzy, kolegami ale już widzę jak jakieś firmy pożyczają mu kilkaset tysięcy zł na takie bagno jakim obecnie jest Polonia

  14. Powrót do góry    #509
    Użytkownik Awatar Kurczak
    Dołączył
    15-09-2013
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Według moich informacji ma nas przejąć PESA na spółkę z mniejszymi panami. Źródło oczywiście pewne jak kolegów wyżej.

  15. Powrót do góry    #510
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,128
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Wasza sytuacja przypomina mi torunska z 2006 roku.
    Sezon zakonczony z dlugami,marna perspektywa,grozba upadku i pospolite ruszenie w srodowisku ktore
    suma sumarum doprowadzilo do przejecia klubu przez Karkosika.
    Ciekawe czy u Was skonczy sie podobnie.
    Moze nie tak bogaty,ale przynajmniej rozgarniety wezmie Wasz klub w swoje rece.
    Na poczatek i to by wystarczylo.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  16. Powrót do góry    #511
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Dokładnie tak jak piszesz. Wszystko jest na dobrej drodze, pomimo, że grupa nabijających się z różnych sponsorów działa.
    Dajmy na wstrzymanie przez jakiś czas.

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kitas za jego przydatny post!

    mentikk (17-03-2015)

  18. Powrót do góry    #512
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2014
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    Jeżeli nowy właściciel ma zarabiać na utrzymanie klubu to musi być też zaczęta modernizacja stadionu. Na początek 1-szy łuk. Gdyby miasto za Zawiszę chciało 3 mln i oferowany by był stadion ruina to Osuch by tego też nie wziął. Ostatnio właśnie. Polonie "próbowali"sprzedać za 3 mln, zadłużoną też na 3 mln i ze zrujnowanym stadionem. Później mówił prezydent że nie ma chętnych. Kto byłby taki głupi i kupił klub na takich warunkach? Klub musi być sprzedany na takich warunkach jak sprzedano Apatora i Zawiszę. Bez długów i zmodernizowanym stadionem. Apropo stadionu to słyszałem o lokalizacji nowego stadionu na Białych Błotach za lotniskiem. Co prawda jestem przywiązany do obecnego stadionu ale...jeżeli miałby to być kompleks np. stadion, boiska dla żużlowców i piłkarzy do tego obok tor kartingowy to byłbym za tym. Wielosekcyjna Polonia odrodziłaby się w innym miejscu i nikt nie narzekałby na hałas. Odległości też za duże by nie były. Miasto blisko i 18-to tys Białe Błota blisko. Niestety na obecnym stadionie po zabraniu terenów Polonii na rzecz UKW ciężko o rozwój klubu. Piłkarze nie mają gdzie grać (jedno boisko na płycie głównej) a żużlowcy przeszkadzają hałasując niby za głośno. Jeżeli będzie konkretna oferta za te tereny np. 70-80 mln to warto się zastanowić czy tak nie byłoby lepiej dla Polonii. Kto będzie chciał i tak na Polonię przyjedzie czy będzie 2 -3 km od centrum czy będzie w centrum. Tym bardziej że nowy stadion to też nowy duży parking a teraz nie ma gdzie nawet samochodu dobrze postawić...

  19. Powrót do góry    #513
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    To wszystko fajnie brzmi, ale pierwszym w kolejności chętnym na te tereny jest UKW, które chce je od miasta za darmo. Więc o żadnych milionach ciężko marzyć, a tym bardziej o 70-80. Zresztą pamiętajmy, że kupujący zapłaci te miliony miastu, a nie klubowi. I to miasto zadecyduje co z nimi zrobić i ile faktycznie przekazać na budowę nowego. Co prawda można fajny stadion postawić za jakieś 30-50 mln, no ale wiadomo...jak u nas buduje się takie "cuda" jak trasa uniwersytecka, to ciężko być optymistą
    Co do przeszkadzającego hałasu wokół stadionu, to ja rozumiem, że to może komuś przeszkadzać, nie ma co psioczyć na tych ludzi.
    Okolica lotniska to chyba najciekawsza lokalizacja, bo tam chyba najmniej pokrzywdzonych (chociaż ekolodzy pewnie wyskoczą ze spłoszonymi żabami), dojechać chyba każdemu będzie w miarę poprawnie, a faktycznie można by to wykorzystać multisekcyjnie
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  20. Powrót do góry    #514
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2014
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    UKW niech sobie da spokój z tymi terenami. Już teraz mają problemy z utrzymaniem basenu bo nie mogą tam sprzedawać biletów. Też myślę że okolice lotniska będą najlepszą lokalizacją dla... nowej, odrodzonej Polonii. Czy to od strony na Inowrocław czy od strony Białych Błót. Taki kompleks ze stadionem, boiskami, torem kartingowym i może halą przekonałby wielu kibiców i ożywiłoby inny obszar miasta. Zobaczmy na Motoarenę. Tam jak budowali stadion było pole a dziś to fajne przedmieście. Taki kompleks budują właśnie na przedmieściach Manchasteru i koszt tego to ok 6 mln funtów (National Speedway Stadium). Korzystać będą z tych obiektów żużlowcy Belle Vue, hokeiści na trawie, koszykarze. Najlepiej zakrywać się że UKW chcę tereny i nic nie robić ani modernizacji ani budowy nowego. Tak im chyba wygodniej...

  21. Powrót do góry    #515
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Narazie skupmy się na wystartowaniu.


    Co do zarzutu, że nie ma gdzie zaparkować. Co jadę i jestem przed meczem 20 minut to nie mam problemu z zaparkowaniem. Nawet wtedy gdy śmigało na Polonię po kilkanaście tysięcy ludzi.
    Drugi zarzut, hałas, ludzie przeprowadzając się do pobliskich bloków wiedzieli, że jest tu stadion żużlowy od kilkudziesięciu lat, więc nie rozumiem. To tak jakby budować się przy lotnisku i narzekać na samoloty.
    Modernizacja stadionu, krok po kroczku. Miejsca jest wystarczająco. Miejsce jest historyczne i wolałbym, żeby tak zostało, żeby potem nie wspominać za każdym razem że na starym stadionie panował lepszy klimat i wogóle a teraz komercja i coś nie pasuje bo tak by było, vide Broniewskiego vs Motoarena

    Mnie dziwi, że władze Polonii nie kontaktują się z zawodnikami, Siopek nie wie nic o problemach, Misiek też, kasy na przygotowanie nie ma.
    Mam nadzieję, że to wszystko jakoś wyjdzie dobrze. Dobrze, że Tyllinger walnął pięścią w stół, chociaż on miał jaja, a nie Polkowski czy inne boidudki.

  22. Powrót do góry    #516
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Mi się dzisiaj udało ustalić, że jedziemy na 100% w 1 lidze. Co do właściciela to nie chce mi znajomy zdradzić nazwiska tych/tego potencjalnego inwestora. Jego rodzina pracuje w ratuszu stąd ma takie a nie inne info. Czy to prawda co do startu w 1 lidze pewnie niebawem się dowiemy. Co do właściciela powiedział mi, że na razie cisza w mediach bo niestety pewnych procedur nie mogą przyspieszyć. Nie zdziwię się jak Polonia w 1 lidze pojedzie a inwestor obejmie Polonie gdzieś w okolicach 1-2 kolejki. Ogólnie na taki scenariusz wygląda poprzez podejście PZM. Myślę, że jak by mieli nas udupić to już by to zrobili to raz a dwa nie zaufali by Polonii z miastem na czele po raz kolejny i nie dopuścili do ligi. Więc skoro dopuszczą nas to tylko pewnie poprzez jakieś gwarancje nowego inwestora. To takie moje wnioski.

  23. Powrót do góry    #517
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    Miejsce jest historyczne i wolałbym, żeby tak zostało, żeby potem nie wspominać za każdym razem że na starym stadionie panował lepszy klimat i wogóle a teraz komercja i coś nie pasuje bo tak by było, vide Broniewskiego vs Motoarena
    Miejsce jest historyczne. Wow. I chodzi na nie te biedne 2 tysiące ludzi. To chyba lepiej mieć na trybunach na stałe 7-8 tys. i niech sobie te 300 osób narzeka, że stare miejsce było "historyczne". Trzymamy się "historycznego" stadionu i gdzie jesteśmy. No w sumie już niedaleko historii.
    Świat się zmienił od lat 80, dziś nie patrzy się przez pryzmat takich rzeczy. Chcemy żużla, to musimy się zgodzić, że to produkt, który trzeba ładnie opakować. Albo pożegnać się z zabawą i jeździć na "nie-historyczną" MotoArenę.
    Sorry, ale ten argument o "historyczności" nie dość, że do mnie nie trafia, to jeszcze mnie irytuje. Niewiele się to różni od tego "a za komuny było lepiej, bo ...." ble ble...
    Nowy stadion natomiast daje możliwości. Więcej kibiców. Nawet tych ciekawskich zobaczenia nowego stadionu. Ładny stadion łatwiej przyciągnie nowych kibiców, również tych młodych i jeszcze młodszych. Przypominam, że dziś liczy się także komfort na stadionie. Drewniana deska i drzazgi w du*ie to już za mało. Kolejna możliwość to oczywiście sponsorzy - chyba nie trudno zrozumieć, że ładniej się prezentują banery na stadionie "funkiel nówka" niż na obecnym klepisku. Kolejny - można zrobić stadion z większą ilością funkcji. Z pomieszczeniami klubowymi i szatniami pod trybunami (biura, siłownia etc.). Nowy parking to też argument. Może i sobie wjeżdżałeś pod sam stadion w jakiś sposób, jednak standardowo kibice rozstawiali auta od PKSu po Leśne i dreptali (mowa o sytuacji gdy na S2 śmigało więcej ludzi - dziś to faktycznie można stanąć na wprost bramy). Ponadto jest szansa na wykorzystanie stadionu do także innych celów niż tylko mecz co 2 tygodnie i treningi. Pomysłów wiele przewinęło się przez forum, więc nie będę ich przywoływał.
    Co do mieszkańców...ja tam im wierze, że niektórym hałas może przeszkadzać. Bo może. Co innego jechać na mecz czy trening, a co innego słuchać tego samego regularnie codziennie. A dodajmy, że miniżużel też trochę tego hałasu regularnie wytwarza.

    Mnie zachowanie klubu w sprawie niekontaktowania się z zawodnikami nie dziwi. Bo jakoś nie wyobrażam sobie, żeby ktoś przed sezonem zadzwonił i powiedział "Słuchaj Misiek, wiem że podpisaliśmy kontrakt i właśnie powinienem Ci przelewać kasę, ale tego teraz nie będzie, bo musimy poczekać na hajs z miasta. Jak będzie kasa, to dostaniesz swoją część. Joł!" Nie mówię, że to jest ok, ale po prostu nie widzę tego w realizacji.

    Cytat Zamieszczone przez Torretoo Zobacz posta
    Mi się dzisiaj udało ustalić, że jedziemy na 100% w 1 lidze. Co do właściciela to nie chce mi znajomy zdradzić nazwiska tych/tego potencjalnego inwestora. Jego rodzina pracuje w ratuszu stąd ma takie a nie inne info. Czy to prawda co do startu w 1 lidze pewnie niebawem się dowiemy. Co do właściciela powiedział mi, że na razie cisza w mediach bo niestety pewnych procedur nie mogą przyspieszyć. Nie zdziwię się jak Polonia w 1 lidze pojedzie a inwestor obejmie Polonie gdzieś w okolicach 1-2 kolejki. Ogólnie na taki scenariusz wygląda poprzez podejście PZM. Myślę, że jak by mieli nas udupić to już by to zrobili to raz a dwa nie zaufali by Polonii z miastem na czele po raz kolejny i nie dopuścili do ligi. Więc skoro dopuszczą nas to tylko pewnie poprzez jakieś gwarancje nowego inwestora. To takie moje wnioski.
    Jakaś to zawsze dobra wiadomość, więc
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  24. Powrót do góry    #518
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2013
    Postów
    50
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Jedziemy dalej z nadzorowana.

  25. Powrót do góry    #519
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,415
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    W Bydgoszczy bez zmiany, leśne dziadki pilnują, żeby Apolonii krzywda się nie stała...

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...ja-nadzorowana

  26. Powrót do góry    #520
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    W Bydgoszczy bez zmiany, leśne dziadki pilnują, żeby Apolonii krzywda się nie stała...

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/50...ja-nadzorowana
    spółce ŻKS Polonia SA została przyznana kwota 1,5 mln zł.
    Ból dupy, że jest kasa na spłatę długów? Zawsze tak jak Wy moglibyśmy chcieć pojechać BTŻ-em i płakać, że nic spłacać nie musimy Sory, ale ludzie z Częstochowy to akurat mają najmniejsze prawo moralne się tu wypowiadać. Ale lecz sobie kompleksy dalej, jeśli to poprawia Ci humor Wiedz, że mam gest!

    A może chodzi o to, że na Polonię miasto jednak dało, a Włókniarz nikogo nie interesował?

    Cytat Zamieszczone przez kitas Zobacz posta
    Dokładnie tak jak piszesz. Wszystko jest na dobrej drodze, pomimo, że grupa nabijających się z różnych sponsorów działa.
    Dajmy na wstrzymanie przez jakiś czas.
    Możesz rozwinąć?

    Co do stadionu. Wiem, że dla niektórych historia to nie jest argument, ale akurat S2 zjada na przystawkę takie kurniki jak w Toruniu czy gdzie indziej. Na tym stadionie już w pionierskich latach polskiego żużla, czyli w latach 30-tych XX wieku ścigali się żużloki. Niewiele stadionów z tamtego okresu jeszcze istnieje! Oczywiście, że wszystko zweryfikuje ekonomia i jak trzeba będzie to się ten wyburzy i postawi nowy gdzie indziej. Wiedzcie tylko, że takiej historii niejeden może pozazdrościć. Co do hałasu - jakoś przez 80 lat nikomu hałas nie przeszkadza, a nagle zaczął. Ciekawe.
    Ostatnio edytowane przez vicar ; 17-03-2015 o 18:33
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  27. Powrót do góry    #521
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    vicar,
    nie ma konsekwencji. Za niedotrzymanie warunkow licencji kazdy powinien byc traktowany tak jak spolka CKM Wlokniarz SA.
    Niezaleznie czy to chodzi o 100 tysiecy czy 10 mln.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ananasek_vel_oman za jego przydatny post!

    dockm (17-03-2015)

  29. Powrót do góry    #522
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,128
    Kliknij i podziękuj
    6,524
    Podziękowania: 8,856 w 4,873 postach
    Historia ludzi nie nakarmisz a nowy obiekt dalby dodatkowego kopa znudzonym kilkuletnim marazmem w klubie.

    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    vicar,
    nie ma konsekwencji. Za niedotrzymanie warunkow licencji kazdy powinien byc traktowany tak jak spolka CKM Wlokniarz SA.
    Niezaleznie czy to chodzi o 100 tysiecy czy 10 mln.
    Sa tak traktowani.
    Otrzymaja licencje nadzorowana,podobnie jak Wlokniarz SA.
    Jesli jej nie wypelnia,skoncza jak Wlokniarz SA.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 17-03-2015 o 18:37
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  30. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    mentikk (17-03-2015), vicar (17-03-2015)

  31. Powrót do góry    #523
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,415
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Ale to jest Polonia, a ona w PZM ma względne baaaardzo szczególne(vide casus zima 2003/04).

  32. Powrót do góry    #524
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,683
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 789 w 447 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Ale to jest Polonia, a ona w PZM ma względne baaaardzo szczególne(vide casus zima 2003/04).
    Spłacacie już swoje długi czy dalej tylko lamentujecie? W Bydgoszczy znaleźli 1,5 miliona (miasto zamknęło budżet o 30 mln lepiej niż zakładano, to mają z czego dawać), a w Częstochowie nie stać radnych na bandę. Tak się kończy jazda po bandzie.
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  33. Powrót do góry    #525
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,415
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Ja tam nie mam żadnych długów, więc nie wiem do czego pijesz Karnety, bilety, gadżety, giętą, browar na koronie kupowałem, więc nie mam sobie nic do zarzucenia, więc jakie długi mam spłacać?

  34. Powrót do góry    #526
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Ale to jest Polonia, a ona w PZM ma względne baaaardzo szczególne(vide casus zima 2003/04).
    To nie chodzi o względy. Wystarczy się nie wypierać własnych długów i je spłacać
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  35. Powrót do góry    #527
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,415
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Gdyby nie to, że jesteście miastem wojewódzkim a co za tym idzie to zawsze jakieś większe "grosze" na Polonię spadną to byście widzieli spłacanie długów jak świnia niebo. Pomijam fakt robienia żużla na siłę w mieście, gdzie przychodzi wiary średnio w liczbie 2500 kibiców.

  36. Powrót do góry    #528
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    "Gdyby..." - czy to nie tak brzmi drugie imię Włókniarza?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  37. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi vicar za jego przydatny post!

    oki (17-03-2015)

  38. Powrót do góry    #529
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Gdyby nie to, że jesteście miastem wojewódzkim a co za tym idzie to zawsze jakieś większe "grosze" na Polonię spadną to byście widzieli spłacanie długów jak świnia niebo. Pomijam fakt robienia żużla na siłę w mieście, gdzie przychodzi wiary średnio w liczbie 2500 kibiców.
    Idź zbieraj 7 mln do swojego wątku. Nasz cyrk nasze małpy.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  39. Powrót do góry    #530
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Docek, dawno nie miałeś powodów żeby sobie potrollować w wątku Polonii? Jak Emila od nas zdobyliście to czułeś się zwycięzcą...jak na tym wyszliście wszyscy widzą.
    Mamy takie super względy w PZM? Wy licencję nadzorowaną mieliście. A, że ani jej nie wypełnialiście w najmniejszym stopniu, ani nikt nawet się nie poczuwał do spłaty długów to cacy. I teraz za Wasze grzechy my mamy nie dostać szansy? Bo co? Bo Włókniarz cacy? Proszę Cię...

    PS. Choćbyśmy mieli frekwencję na poziomie 1k ludzi to zawsze jest to o 1k więcej niż u Was w nadchodzącym sezonie
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  40. Powrót do góry    #531
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Włókniarz się doigrał już miał parę razy spaść do 1 ligi i teraz spadł ale do drugiej lub nawet rok przerwy

    pamiętam jak Cieślak pomagał Czewie z torem jak jechalismy z nimi dwumecz o utrzymanie...

  41. Powrót do góry    #532
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    Spłacacie już swoje długi czy dalej tylko lamentujecie? W Bydgoszczy znaleźli 1,5 miliona (miasto zamknęło budżet o 30 mln lepiej niż zakładano, to mają z czego dawać), a w Częstochowie nie stać radnych na bandę. Tak się kończy jazda po bandzie.
    Fakt jazdy po bandzie przez spolke nie ma zadnego zwiazku z tym, ze miasto jeszcze nie kupilo band. Ale kupi. Spokojnie.

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Docek, dawno nie miałeś powodów żeby sobie potrollować w wątku Polonii? Jak Emila od nas zdobyliście to czułeś się zwycięzcą...jak na tym wyszliście wszyscy widzą.
    Mamy takie super względy w PZM? Wy licencję nadzorowaną mieliście. A, że ani jej nie wypełnialiście w najmniejszym stopniu, ani nikt nawet się nie poczuwał do spłaty długów to cacy. I teraz za Wasze grzechy my mamy nie dostać szansy? Bo co? Bo Włókniarz cacy? Proszę Cię...

    PS. Choćbyśmy mieli frekwencję na poziomie 1k ludzi to zawsze jest to o 1k więcej niż u Was w nadchodzącym sezonie
    Co do PS.
    U nas jesli nie bedzie ligi to beda zawody indywidualne organizowane. Pierwszy w kwietniu memorial.
    I u nas na jednych zawodach indywidualnych moze przyjsc wiecej kibicow niz u was przez caly sezon na lige

    Pozdrawiam
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #533
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2012
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 339 w 160 postach
    Leśne dziadki przypadkiem przed sezonem nie mówiły, że nie bedzie zadnych licencji warunkowych i nadzorowanych? a tu Polonia, Wybrzeże i KMŻ

    No a co do moralności proszę obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=MQJk3-uZS5I od 2:17
    Pozdrówcie Jacka "trzeba było mu złamać drugą noge" Woźniaka.

    Pozdrawiam
    "Jedzie dalej karawan, psy będą szczekać"

  43. Powrót do góry    #534
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Co do PS.
    U nas jesli nie bedzie ligi to beda zawody indywidualne organizowane. Pierwszy w kwietniu memorial.
    I u nas na jednych zawodach indywidualnych moze przyjsc wiecej kibicow niz u was przez caly sezon na lige

    Pozdrawiam
    Oby chodziło ich u Was jak najwięcej, obyście do ligi wrócili i szybko walczyli o awans do I, a potem ELigi. Ja Wam nie życzę źle, wręcz przeciwnie. To Was jakoś poirytował fakt, że Polonia dostała licencję nadzorowaną (fakt otrzymania jej przez Włókniarz rok wcześniej Was nie oburzał) i wpadliście tutaj z złośliwymi komentami (vide dockm). Toteż mi też się czasem złośliwości uruchamiają
    Pozdr!
    Cytat Zamieszczone przez gustawson Zobacz posta
    Leśne dziadki przypadkiem przed sezonem nie mówiły, że nie bedzie zadnych licencji warunkowych i nadzorowanych? a tu Polonia, Wybrzeże i KMŻ

    No a co do moralności proszę obejrzeć https://www.youtube.com/watch?v=MQJk3-uZS5I od 2:17
    Pozdrówcie Jacka "trzeba było mu złamać drugą noge" Woźniaka.

    Pozdrawiam
    Przypominasz jakieś tam pierdy sprzed 5 lat? Ok. Obejrzyj ten filmik dalej i zobacz co Wasz zawodnik mówi od 3:40. Umknęło? "Zrobię mu to samo i jeszcze gorzej". To tyle jeśli idzie o częstochowską moralność. Fajnie się wybiera tylko wycinki,co?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  44. Powrót do góry    #535
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    520
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Częstochowskie trole znudziły się w wątku toruńskim teraz za swoje długi męczą innych. Polonia to też źle zarządzany klub, ale zawsze należności były regulowane.
    Wałek ze stowarzyszeniem nie wyszedł to ściska w dołku?


    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  45. Powrót do góry    #536
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2012
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 339 w 160 postach
    Obejrzyj ten filmik i zobaczysz o co chodzilo Szombierskiemu https://www.youtube.com/watch?v=KyWv9TPMUVM
    Natomiast zachowanie Wozniaka to czyste podjudzanie, juz pomijam fakt ze nie umial odpowiedziec na pytanie

    Kitas.
    Gdzie walek ze stowarzyszniem mial byc?
    I poza tym Bydgoszcz w walkach jest lepsza. Klub upadl, powstal nowy i jezdzil w dalej w ekstralidze. To jest walek, a nie chec startu niezadluzonego stowarzyszenia w lidze.
    Juz pomijam lata gdzie Papa Wladyslaw i Tomasz G. przez lata szwindle krecili
    "Jedzie dalej karawan, psy będą szczekać"

  46. Powrót do góry    #537
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,997
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,588 w 781 postach
    Widzę, że wywiązała się gorąca dyskusja

    Mnie jako kibica Włókniarza licencja dla Polonii nie boli. Życzę jej i jej kibicom wszystkiego dobrego, natomiast patrząc obiektywnie to w ilości i rozmiarach popełnionych wałków Polonia wygrywa bezapelacyjnie i musiałoby upłynąć jeszcze wielu Sukienników i Śleszyńskich, by Włókniarz jej pod tym względem dorównał
    Pzdr,
    Garfield

  47. Powrót do góry    #538
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,077
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,328 w 897 postach
    Cytat Zamieszczone przez gustawson Zobacz posta
    Obejrzyj ten filmik i zobaczysz o co chodzilo Szombierskiemu https://www.youtube.com/watch?v=KyWv9TPMUVM
    Nie zrozumiałeś chyba, to się postaram prościej.
    Nie mówię o przewinieniu Kościechy. Mówię o słowach Szuminy, który wprost twierdzi, że gdyby sędzia nie zrobił wg jego myśli, to z zimną krwią zemściłby się na Kostku. Ale wg Ciebie to jest ok, bo Szumina z Czewy, więc może więcej...
    Nie rozumiem tylko po co wracamy do wątku sprzed 5 lat. Nie rozumiem jeszcze jednej rzeczy i łaskaw bądź mi wyjaśnić - co Ciebie (i NIEKTÓRYCH częstochowskich kolegów) tak boli w licencji dla Polonii? Wyjaśnij logicznie czymś oprócz tego, że to licencja nadzorowana i tym, że my otrzymaliśmy licencję, a Wy nie.
    Przypominam - Polonia się od długów nie odcięła, Wasz klub to właśnie próbował przepchnąć. I mówmy proszę o dziś i winach aktualnych, a nie wypominajmy o błędach sprzed lat, o tym kto ile wałków w historii zrobił, kto jak kombinował. GO!
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  48. Powrót do góry    #539
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Licencja licencją , ale o co właściwie chodzi? Gdzie się podział BTŻ, skąd wziąć pieniądze na spłatę długów i
    w ogóle po co to całe zamieszanie ze strony Bruskiego?
    Na 100 % za rok o tej porze nas już nie będzie nigdzie, Polonia to trup włożony do zamrażarki tylko po
    to aby przesunąć w czasie proces rozkładu.

  49. Powrót do góry    #540
    Zaawansowany
    Dołączył
    20-02-2006
    Postów
    1,754
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 129 w 93 postach
    Nie rozumiem teraz dlaczego był ten cały cyrk? Bo jeśli dobrze rozumiem wszystko zostaje po staremu? Miasto daje 1,5mln o ktore klub prosił, jedziemy w 1 lidze jako ŻKS i zostajemy z kredytem? Czyli jednym słowem za rok znajdziemy się w tym samym miejscu w którym byliśmy jeszcze wczoraj?
    Polonia Bydgoszcz

Strona 12 z 51 PierwszyPierwszy ... 2101112131422 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •