Strona 39 z 51 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,711 do 1,755 z 2294

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2015 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1711
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Skąd masz te informacje? Masz jakieś potwierdzone źródło?
    Potwierdzone źródło nie wiem czy to jest, ale jednak osoba znająca AJ'a. Poszło info o tym, że AJ jest chętny to żem zapytał. Dowiedziałem się tyle co napisałem - informacje bardziej szczegółowe nie były do "publikacji" więc tyle tylko dostałem.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  2. Powrót do góry    #1712
    Użytkownik
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    A ja jestem na 100% pewien ze ktos podal na jakimś forum tylko nie pamiętam jakim ze jonsson jest zainteresowany przejeciem klubu z 2 tygodnie wczesniej niż bylo info z ratusza, bo pamiętam ze jeszcze z kumplem z tego sie smialem jako mega niewiarygodna informacja, wiec jakies przecieki faktycznie ktos ma.

  3. Powrót do góry    #1713
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,829
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Przecieki są zawsze.
    Pewne jest to, że 30.09 jest rozmowa z ostatnim zainteresowanym zakupem klubu w ratuszu.
    Tą osobą jest Adrenalina. Pewnie do tego czasu nic nowego się nie dowiemy.

  4. Powrót do góry    #1714
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,813
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 69 w 51 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Potwierdzone źródło nie wiem czy to jest, ale jednak osoba znająca AJ'a. Poszło info o tym, że AJ jest chętny to żem zapytał. Dowiedziałem się tyle co napisałem - informacje bardziej szczegółowe nie były do "publikacji" więc tyle tylko dostałem.
    No to masz złe informacje i całkowicie nieprawdziwe bo: rozmowa Jonssona z osobami wydelegowanymi przez prezydenta dopiero się odbędzie w najbliższy poniedziałek 28.IX.2015 w bydgoskim ratuszu co potwierdził Wiktor Jakubowski z Zespołu ds. Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta- w "Gazecie Wyborczej".
    Więc nie wiem skąd masz informacje o rzekomo najlepszej ofercie Jonssona?Dotychczas rozmawiali W.Gollob i działacze z BTŻ.

    Tutaj potwierdzenie:
    http://www.bydgoszcz.sport.pl/sport-...ml#indeks_news

  5. Powrót do góry    #1715
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    No to masz złe informacje i całkowicie nieprawdziwe bo: rozmowa Jonssona z osobami wydelegowanymi przez prezydenta dopiero się odbędzie w najbliższy poniedziałek 28.IX.2015 w bydgoskim ratuszu co potwierdził Wiktor Jakubowski z Zespołu ds. Nadzoru Właścicielskiego Urzędu Miasta- w "Gazecie Wyborczej".
    Więc nie wiem skąd masz informacje o rzekomo najlepszej ofercie Jonssona?Dotychczas rozmawiali W.Gollob i działacze z BTŻ.

    Tutaj potwierdzenie:
    http://www.bydgoszcz.sport.pl/sport-...ml#indeks_news

    Nie wiem jak doszedłeś do wniosku, że rozmawiałem z kimś z ratusza. Jak wspomniałem - rozmawiałem z kolegą z otoczenia AJ'a. Mówię co się dowiedziałem od kolegi. Ty oceniasz, że jest to informacja zła i nieprawdziwa...skąd wiesz? Jakie oferty przedstawili BTŻ i BTS? Znasz je? Która jest lepsza?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  6. Powrót do góry    #1716
    Zaawansowany
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    1,789
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 34 w 15 postach
    [QUOTE=vicar;1713820]Ja wiem tyle co pisałem wyżej - jeszcze dwa tygodnie temu nikt nie wiedział, że Jonsson jest chętny, a dziś już wszyscy wiedzą wszystko ze szczegółami [/QUOTE

    kto nie wiedzial ten nie wiedzial ☺

  7. Powrót do góry    #1717
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2007
    Postów
    68
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Z moich informacji wynika że 1 spotkanie juz sie odbylo(Jonsson ze swoja ekipa vs Bruski)nie ma co ukrywac że Jonsson to Jedyna opcja na lepsze jutro a teraz jest wszystko weryfikowane przez mecenasow i inne osoby ktore weryfikuja calą sprawe odnosnie spólki itp.
    Wladek i BTŻ to jazda do nikad za kase miasta i start od 2 ligi bo oba podmioty nie maja siana na zadluzenie i starty nawet w 1 lidze.Mam nadzieje ze ostatnie spotkanie w raruszu AJ bedzie jedynie przyklepaniem sprawy gdyz innej mozliwosci poprostu nie widze.

    Osoby ktore "cos" wiedza to wiedza dla siebie i nie zawsze (chcą lub moga )sie tym pochwalic publicznie.Jesli ktos sobie tego nie zyczy to trudno sie wypowiadac.Można jedynie to napisac a czy tak sie stanie czas pokazei nikomu tego nie trzeba w zaden sposob udowadniac.

    Troszke cierpliwosci i wszystko bedzie wiadomo...karta jest po stronie prezydenta bo to zdecyduje i ponosi odpowiedzialnosc komu nasz klub sprzeda.Oby tylko nie bylo tak jak z tymi podstawionymi prezesami....3majcie kciuki (P)ozdro

  8. Powrót do góry    #1718
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    A nie wiem czy Wam umknęła jedna rzecz. Chętnych do zakupu było czterech. Po przejrzeniu papierów klubowych oferty złożyła trójka. To znaczy, że jeden kandydat złapał się za głowę i uciekł z krzykiem
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  9. Powrót do góry    #1719
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    A nie wiem czy Wam umknęła jedna rzecz. Chętnych do zakupu było czterech. Po przejrzeniu papierów klubowych oferty złożyła trójka. To znaczy, że jeden kandydat złapał się za głowę i uciekł z krzykiem
    Niech zostaną Ci, których główną motywacją
    nie miało by być ubicie dealu pod siebie.
    Oczywistym jest, że nikt tego nie podejmie się
    z czystej miłości do Polonii, ale niech będzie to
    podmiot, który nie jest "gołodupcem" i w zamian
    może zaoferować przynajmniej zdrowe funkcjonowanie
    klubu.
    !Adrian walcz!

  10. Powrót do góry    #1720
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Oficjalne spotkanie Jonssona z Bruskim jest w poniedziałek, ale nie udawajmy, że nie było już wcześniej jakiś rozmów. Poza tym ta sprawa nie toczy się od wczoraj, już jakiś tydzień przed publikacją oferentów na klub z Ratusza jakiś koleś podał na SF, że Polonię chce kupić Jonsson, tyle że go wtedy większość wyśmiała
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  11. Powrót do góry    #1721
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Pytanie do wszystkich zorientowanych: Jaki jest Wasz poziom zadowolenia, na chwilę obecną, w skali od 1 do 10?
    I nie pytam o plany na weekend...

  12. Powrót do góry    #1722
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    jak juz slusznie Vicar zauwazyl, wiekszosc z nas jeszcze kilkanascie dni temu nie miala pojecia o planach "grupy Jonssonowej" a juz upatrujemy w nim, jedynego, slusznego "zbawiciela"... ja bym proponowal troche ochlonac!

    Mnie szczerze nie robi czy to bedzie: Jonsson, Wladek czy BTZ... pragne tyko by nastapila "normalnosc". Aby ten klub wreszcie zaczal funkcjonowac na normalnych, zdrowych zasadach i aby udalo sie stworzyc podwaliny dla silnej, ekstraligowej druzyny!

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Giani za jego przydatny post!

    Torretoo (25-09-2015)

  14. Powrót do góry    #1723
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    jak juz slusznie Vicar zauwazyl, wiekszosc z nas jeszcze kilkanascie dni temu nie miala pojecia o planach "grupy Jonssonowej" a juz upatrujemy w nim, jedynego, slusznego "zbawiciela"... ja bym proponowal troche ochlonac!

    Mnie szczerze nie robi czy to bedzie: Jonsson, Wladek czy BTZ... pragne tyko by nastapila "normalnosc". Aby ten klub wreszcie zaczal funkcjonowac na normalnych, zdrowych zasadach i aby udalo sie stworzyc podwaliny dla silnej, ekstraligowej druzyny!
    Wszyscy pragniemy normalności. I właśnie w AJ'u upatruje się największą szansę na normalność. BTŻ nie daje nawet specjalnych nadziei na zmiany. Wystarczy spojrzeć na ich ofertę w pierwszym podejściu do kupna. Dalej będą bez pomysłu i będą wyciągali ręce do miasta, bo zawsze będzie za mało.

    Władek wydaje się opcją ok. Wg mnie na pewno lepszą niż jest to obecnie, czy było w latach minionych. Jakie wsparcie z zewnątrz przyniesie? Ciężko powiedzieć. Nie wiadomo co on w ofercie ma. Wiadomo, że chce stawiać na wychowanków, więc to jakiś plus. Bardzo prawdopodobne byłoby przyjście Oskara, może jakąś fuszkę wziąłby Jaca. TG to raczej trudny temat. Chociaż po tym, jak się przedłuża jego podpisanie w Grudziądzu kontraktu można pomyśleć, że czeka na rozwój wydarzeń w sprawie kupna klubu przez ojca. Chociaż gdzieś tam kiedyś padła plota, że Władek ma najniższe notowania w ratuszu i raczej jest na przegranej pozycji.

    AJ i jego grupa wsparcia. Tutaj wg mnie jest podejście czysto biznesowe przykryte hasłem "I love Bydgoszcz" naszego byłego kapitana. Pewnie jego sympatia do Polonii, mieszkanie i biznes w Bydgoszcz miały wpływ na to, że chcą kupić właśnie nasz klub. Niemniej zapewne będzie to miało przynosić korzyść kupcowi, chociaż niekoniecznie chodzi o czysty zysk finansowy z działalności klubu. Raczej stawiałbym na budowanie dobrego PR wokół jakiejś marki czy firmy poprzez wyprowadzenie klubu z zapaści, ustabilizowanie jego pozycji i sytuacji. A pamiętajmy, że do tej inwestycji przez kilka lat będzie się też dorzucać miasto.

    To są moje własne opinie i przemyślenia - nie pochodzą z żadnego "źródła". Takie mam spojrzenie na temat. Osobiście jestem za opcją AJ + plecy, ale jeśli padnie na Władka to też nie będzie to wg mnie najgorszy scenariusz. Byle tylko nie BTŻ, bo ich podejście ostatnie mnie rozczarowało i spowodowało, że nie wiążę z nimi żadnych nadziei na poprawę sytuacji.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  15. Powrót do góry    #1724
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2007
    Postów
    68
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Mnie szczerze nie robi czy to bedzie: Jonsson, Wladek czy BTZ... pragne tyko by nastapila "normalnosc". Aby ten klub wreszcie zaczal funkcjonowac na normalnych, zdrowych zasadach i aby udalo sie stworzyc podwaliny dla silnej, ekstraligowej druzyny![/QUOTE


    A mnie szczerze to robi rożnice i to wielka kolego."Normalnosc" moze tez byc w 2 lidze....ale co dalej?Marazm taki jak teraz byl w 1 lidze i fuks z awansem (nie chcianym zreszta )do fazy play off.Albo walka o cele albo konczymy zabawe w żużel bo nie przyciagniemy w 2 lidze ani ludzi ani sponsorow w osobach Wladka lub Polkowskiego i spolki z BTŻ a to raczej nie jest normalnosc tylko stagnacja wiec dla mnie to duza roznica.Podwaliny mozna zbudowac tylko poprzez produkt ktory mozna dobrze sprzedac(nazwisko,nazwiska żużlowe)zawodnikow ktore bede znane i lubiane utożsamiane z klubem.Wtedy jest wzrost osob na trybunach oraz przyciaganie sponsorow do klubu.


    Oczywiscie że zawsze znajdzie sie ktos lub cos co nie bedzie pasowalo w zarzadzaniu AJ klubem(jesli ten oczywiscie wygra).To normlane bo kazdy widzi swoje i wie najlepiej z wszystkich tu "znafcow"i "poinformowanych 100 %"

    Podejrzewam że nawet jak by ktos to inny kupil z sianem to tez by byly lamenty czemu kupiono zawodnika X czy Y,dlaczego nie robiony jest tor taki czy inny czy tez dlaczego trenerem jest ta czy inna osoba.Nie dogodzisz!

  16. Powrót do góry    #1725
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    jak juz slusznie Vicar zauwazyl, wiekszosc z nas jeszcze kilkanascie dni temu nie miala pojecia o planach "grupy Jonssonowej" a juz upatrujemy w nim, jedynego, slusznego "zbawiciela"... ja bym proponowal troche ochlonac!

    Mnie szczerze nie robi czy to bedzie: Jonsson, Wladek czy BTZ... pragne tyko by nastapila "normalnosc". Aby ten klub wreszcie zaczal funkcjonowac na normalnych, zdrowych zasadach i aby udalo sie stworzyc podwaliny dla silnej, ekstraligowej druzyny!
    Jeśli piszesz „normalność” - w przypadku klubu żużlowego – to do głowy przychodzi mi w sumie tylko Unia Leszno i Betard Wrocław. I nie dla tego, że są w tym sezonie mistrzami. Za tym klubem stoją działacze, którzy potrafią z sobą współpracować, ten sport jest dla nich pasją, chcą wygrywać i nie popełniają większych błędów w zarządzaniu.
    Zobacz na pozostałe kluby: Falubaz i Toruń to polityka, Gorzów to długi takie same jak u nas, Tarnów – totalnie uzależniony od Azotów, Rzeszów – brak stabilizacji, GKM i Rybnik – uzależnienie od miasta (jak u nas).

    Najlepiej dla nas jakby BTŻ i AJowie zaczęli z sobą w Polonii współpracować. Ja nie wiem czy AJowie to najlepsza dla Polonii opcja, bo nie wiem kto to i co za firma za tym stoi. Na pewno nikt nam niczego za darmo nie da. Sam AJ to za mało, bo jego zaskórniaki szybko by się w Polonii skończyły.

  17. Powrót do góry    #1726
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta

    Mnie szczerze nie robi czy to bedzie: Jonsson, Wladek czy BTZ... pragne tyko by nastapila "normalnosc". Aby ten klub wreszcie zaczal funkcjonowac na normalnych, zdrowych zasadach i aby udalo sie stworzyc podwaliny dla silnej, ekstraligowej druzyny!
    Hmm BTŻ to jest gwarancja dalszego marazmu, plan biznesowy oparty wyłącznie na dotacjach
    z miastach i na głoszeniu komunikatów, że nie ma pieniędzy. Giani z całym szacunkiem , ale
    tylko nie oni.

  18. Powrót do góry    #1727
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    405
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Cytat Zamieszczone przez ndr113 Zobacz posta
    Najlepiej dla nas jakby BTŻ i AJowie zaczęli z sobą w Polonii współpracować. Ja nie wiem czy AJowie to najlepsza dla Polonii opcja, bo nie wiem kto to i co za firma za tym stoi. Na pewno nikt nam niczego za darmo nie da. Sam AJ to za mało, bo jego zaskórniaki szybko by się w Polonii skończyły.
    Właśnie tak! Szczególnie, że Polkowski przez ostatnie 2 lata zatrzymał odpływ kibiców z trybun. Nie jest rekinem biznesu i z pieniążkami krucho, ale potrafi zaoszczędzić na kosztach i budować przyjazną atmosferę.

  19. Powrót do góry    #1728
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Ja nie miałbym nawet nic przeciwko, gdyby to Polkowski był dalej prezesem. Określenie "nie jest rekinem biznesu" pasuje mi do niego w 100%, ale faktycznie, wydaje się że ustabilizował liczbę kibiców dzięki zrozumieniu że w obecnej sytuacji MUSZĄ być tanie bilety, bo inaczej w ogóle nikt by nie przychodził.

    Natomiast co do właścicieli to jestem za AJ. Gollob zrobiłby z klubu prywatny folwark, BTŻ to dalszy marazm.
    BKS Polonia Bydgoszcz

  20. Powrót do góry    #1729
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-05-2005
    Postów
    989
    Kliknij i podziękuj
    405
    Podziękowania: 84 w 62 postach
    Dodałbym jeszcze: przeniesienie sektora B na przeciwległą prostą, aktywność na fb, obcięcie wysokiego płotu, szybka i skuteczna reakcja na kolejki przy kasach, zatrzymanie Szymona, tanie kiełbaski i piwko, możliwość przybicia piątki/rozmowy z trenerem/zawodnikami po każdym meczu, aktywność Gryfusia (ważne dla dalekiej przyszłości Polonii).
    Chociaż rola prezesa wydaje się moim zdaniem zbyt duża dla Polkowskiego. Lepiej gdyby został jakimś dyrektorem.

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rogal1979 za jego przydatny post!

    vicar (29-09-2015)

  22. Powrót do góry    #1730
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2007
    Postów
    68
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Jesli AJ kupi to Polkowski napewno w Poloni prezesem nie zostanie.Ta rola jest dla kogos z wieksza charyzma....podobnie zreszta jak stanowisko trenera...nie mozemy miec 2 cieplych kluch na tak waznych stanowiskach...z calym szacunkiem dla szwagrow.

  23. Powrót do góry    #1731
    Początkujący Awatar BRUNO
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 6 postach
    Jest Poniedziałek wie ktoś coś jak poszły rozmowy na linii AJ - McBruski ?????

  24. Powrót do góry    #1732
    Użytkownik
    Dołączył
    04-01-2007
    Postów
    68
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Wedlug mojej wiedzy owe spotkanie odbedzie sie w srode...

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ____Demon za jego przydatny post!

    BRUNO (28-09-2015)

  26. Powrót do góry    #1733
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,829
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Takie samo info co demon mam. Pisałem o tym wcześniej.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  27. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kitas za jego przydatny post!

    BRUNO (28-09-2015)

  28. Powrót do góry    #1734
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    http://espeedway.pl/news,wladyslaw_g...,79243,12.html

    3 spotkania? dużo.. już zaczyna się wykorzystać Tomka przy Władku w kontekście Polonii

    Jonsson to Folksam Pension oraz kontenery ze Szwecji

    BTŻ już pewnie odpadł bo cisza jak makiem zasiał.. Sam nie wiem co będzie lepsze.. Władek w ciągu 2 lat chce wyczyścić 5 baniek! Teraz pytanie na ile to realne i w jakim czasie będzie chciał to zrobić Jonsson. Na prawdę dla osoby która chce ratować u nas żużel jeśli obie opcje nie mają drugiego dna to czeka tego kogoś ciężka decyzja.

  29. Powrót do góry    #1735
    Użytkownik
    Dołączył
    12-09-2005
    Postów
    213
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Dawno nic nie pisałem, ale forum przeglądam regularnie. Jeżeli przejęcie klubu przez AJ oznacza np. jakieś inwestycje na terenie Bydgoszczy to sprawa jest jasna i oczywista. Pan Władysław nie jest w stanie czegoś takiego zapewnić, a z przytoczonego materiału na e-speedway wynika, że chce umiejętnie dzielić środki z miasta przede wszystkim i podnieść kapitał zakładowy. Tylko dowcip polega na tym, że na srebrne, złote czy inne akcje muszą być chętni. Pytanie, czy rozeznał krąg potencjalnych nabywców, czy po prostu poczytał sobie trochę w k.s.h. spółkach akcyjnych i próbuje zrobić dobre wrażenie. Jak dla mnie Pan Władysława nie jest żadną alternatywą dla AJ. Nie sądzę żeby wniósł cokolwiek i ciekawe czy nadal ma swój warsztat, który będzie wystawiał faktury na klub jak to już praktykowana w przeszłości i co mu się czkawką odbiło ...

    A jeżeli ma do Polonii albo Bydgoszczy wejść Folksam to ja bardzo proszę. Ubezpieczają co drugie mieszkanie i co piąty samochód w Szwecji więc wyglądają na poważnego ubezpieczyciela. Zwłaszcza z przychodem na poziomie 30 miliardów koron (2010) i portfelem aktywów o wartości 280 miliardów koron (1 SEK = ok. 45-50 groszy). Niech tu inwestują, tak samo jak ów zagadkowy producent kontenerów. Jeżeli to ma być transakcja wiązana i przejęcie klubu ma być dodatkiem do większej inwestycji to brać i się cieszyć.

    Hmm i już muszę prostować. Folksam, który sprawdzałem to inny Folksam (najprawdopodobniej) niż ten, który jest sponsorem AJ. Wygląda jednak na to, że oba działają w branży ubezpieczeniowo - inwestycyjnej. Być może istnieje jakieś powiązanie kapitałowe bądź personalne pomiędzy nimi ale nie udało mi się tego wytropić. Niemniej jednak poza tym nadal podtrzymuję to co pisałem o ewentualnych inwestycjach, transakcjach wiązanych itp.
    http://www.folksam.se; http://www.folksamlopension.se

    Ostatnio edytowane przez bart_z_bydzi ; 29-09-2015 o 21:12
    Proch, M. Ziarnik, K. Ziarnik, Rutecki, Bizoń, Bukiej, Głowacki, Maroszek, Gabrych, Dołomisiewicz, Wolski - taka była moja pierwsza Polonia

  30. Powrót do góry    #1736
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Ach, to z tymi kontenerami chodzi o jakąś firmę produkcyjną? A ja myślałem że to jakaś przenośnia, że AJ przyjedzie do klubu z kontenerami wypełnionymi euro
    BKS Polonia Bydgoszcz

  31. Powrót do góry    #1737
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Ostatecznej decyzji można spodziewać się w połowie października - mówi Marta Stachowiak, rzecznik prezydenta.

    No to jeszcze trzeba nam poczekać z 1,5 tyg albo i więcej. Pewnie decyzja zapadnie między 12 a 16 pażdziernika(w tym tygodniu). Strach się bać decyzji..

  32. Powrót do góry    #1738
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Czyli pewnie leczenie Tomka G. potrwa jeszcze z minimum 2 tygodnie. Dopiero potem podejmie decyzje czy zostaje w Grudziądzu
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  33. Powrót do góry    #1739
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Czyli pewnie leczenie Tomka G. potrwa jeszcze z minimum 2 tygodnie. Dopiero potem podejmie decyzje czy zostaje w Grudziądzu
    Tomek to dla mnie temat nie realny obojętnie kto przejmie Polonie. Jonsson kasę sponsor na Tomka by pewnie dał pytanie czy sam właściciel by chciał Tomka a nie młodych plus on jako lider.. A Władek? Co może Tomkowi zaoferować? na pewno nie przyzwoite pieniądze. Chyba, że Gotowski czy jakiś Sawarski by Tomka objął indywidualnie na poziomie 600-800 tyś.

    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    a po co nam Tomek? to ma byc przyszlosc czy moze lepij kase na Tomka podzielic na sprzet dla 3 mlodych i w nich inwestowac. Tomek ani nie jest juz jakims mega zawodnikiem co pokazalo kilka poprzednich sezonow. A z tego powodu nie jest juz jakims super magnesem dla sponsorow. Skorka nie warta wyprawki i tyle. Ladowac to mozna kase w zawodnikow jak Emil, Szymon czy nawet Kurdiaszow jesli naprawde pojawil by sie nadmiar gotowki. swoja droga AJ cos wspominal o sciagnieciu drugiego zawodnika ze soba. Wiadomo o kogo chodzi?
    1. Właśnie po to, żeby ściągnąć sponsorów. Jego ojciec właśnie liczy, że dzięki nazwisku ściągnie do klubu sponsorów
    2. Zapytaj kolegów gdzie Tomek obecnie jeżdzi jaką wartość dodatnią wniósł jego transfer do tego klubu i to tyle.

    Jonsson myślę, że byłby za dobry dla Polonii stąd wygra Władek Pierwszą weryfikacje jego działań przeprowadzimy w 2017 roku.. zobaczymy czy będziemy na "zero".
    Ostatnio edytowane przez Torretoo ; 30-09-2015 o 11:40

  34. Powrót do góry    #1740
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    a po co nam Tomek? to ma byc przyszlosc czy moze lepij kase na Tomka podzielic na sprzet dla 3 mlodych i w nich inwestowac. Tomek ani nie jest juz jakims mega zawodnikiem co pokazalo kilka poprzednich sezonow. A z tego powodu nie jest juz jakims super magnesem dla sponsorow. Skorka nie warta wyprawki i tyle. Ladowac to mozna kase w zawodnikow jak Emil, Szymon czy nawet Kurdiaszow jesli naprawde pojawil by sie nadmiar gotowki. swoja droga AJ cos wspominal o sciagnieciu drugiego zawodnika ze soba. Wiadomo o kogo chodzi?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  35. Powrót do góry    #1741
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Władek chce dostawać przez 2 lata po 3 miliony z miasta a potem już tylko 1mln. Żeby nie było czasem tak, że on po tych 2 latach zwinie interes i zostaniemy nawet bez dotacji z miasta
    Opcja z Jonssonem moim zdaniem znacznie lepsza. Przyjdą nowi ludzie z zewnątrz i wszystko zaczynamy od nowa, bez żadnych starych układów. No i przynajmniej jest gwarancja, że będziemy mieć lidera w postaci Jonssona, bo kupno klubu przez Władka to nie jest jednak 100% przyjście Tomka, choć nie ulega wątpliwości, że kwestia Grudziądza została jednak zawieszona.

    Myślę, że AJ mógłby też wyłapywać młodych zawodników z zagranicy, o co często tu apelujemy. W końcu to on znalazł kiedyś Sajfutdinowa.

    Poza tym wydaje mi się, że skoro zagraniczni inwestorzy chcą już inwestować w polski klub, to gdzieś tam na horyzoncie jest w miarę szybki powrót Polonii do Ekstraligi. U Władka musu na e-ligę nie ma.
    Ostatnio edytowane przez expert ; 30-09-2015 o 12:59
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  36. Powrót do góry    #1742
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    10-12-2012
    Postów
    7,045
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta

    Poza tym wydaje mi się, że skoro zagraniczni inwestorzy chcą już inwestować w polski klub, to gdzieś tam na horyzoncie jest w miarę szybki powrót Polonii do Ekstraligi. U Władka musu na e-ligę nie ma.
    Zdecydowanie, są kluby w Ekstralidze z długami i spłacają kredyty, medale zbierają. Myślę, że 2016 rok byłby rokiem na finał 1 ligi a w 2017 walczyliby z "grabarzem" o Ekstraligę

    Mnie trochę zaszokowały nieoficjalne informacje..

    BTŻ na razie też oficjalnie nie zdradza swojej wizji na prowadzenie klubu. Mówi się jednak, że działania Towarzystwa wspiera kilku znanych biznesmenów, m.in.: Bogdan Sawarski, Marek Gotowski, Piotr Graban i Jacek Fifielski

    Jest to na pewno czwórka która by spokojnie odbudowała Polonie. Gotowski jako firma, Prosiaczek, Corimp to są potężne firmy które zaplecze finansowe by zbudowały + mali sponsorzy i jechać można. Nie wiem co Graban teraz robi, ale pewnie też jakaś firma w której ma udziały sponsorowała by żużel w Bydgoszczy. Może Harley-Davidson ? : ]

  37. Powrót do góry    #1743
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    W żadne szersze powiązania BTŻ z powyższą czwórką nie wierzę. Polkowski od 2 lat prowadzi Polonię a jakoś zaangażowanie Gotowskiego w klub się nie zwiększyło. Po prostu Polkowski ich zna i stara się na ich tle robić jakąś kampanię, że niby ma jakieś zaplecze.W rzeczywistości byłoby jednak tak, że co roku prosiłby ratusz o zwiększenie dotacji na Polonię, czyli krótko mówiąc utrzymanie stanu obecnego.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  38. Powrót do góry    #1744
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Też mi się wydaje to dziwne Gdyby Ci biznesmeni chcieli z powrotem wejść w Polonię to zrobiliby to już teraz. Nie wiem czemu tak jesteście za opcją Władka - zwykły krzykacz, który wykończył trzy kluby i kupę kasy z nich wyciągnął. Jedyną sensowną, a do tego bardzo dobra opcją jest Jonsson.

    Czuje jednak w kościach, że w październiku będzie komunikat "Niestety żaden z oferentów nie spełnił wymaganych warunków i nie był w stanie zagwarantować płynności i odbudowy klubu". I gasimy światło.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #1745
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,886
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,665 w 993 postach
    Cytat Zamieszczone przez atomenda Zobacz posta
    swoja droga AJ cos wspominal o sciagnieciu drugiego zawodnika ze soba. Wiadomo o kogo chodzi?
    Czyżby jego kumpel Hans Andersen ?

  40. Powrót do góry    #1746
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,829
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Jeszcze trochę poczekamy. Coś czuję, że do 10 października zapadnie cisza.

  41. Powrót do góry    #1747
    Początkujący Awatar BRUNO
    Dołączył
    23-09-2007
    Postów
    38
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 11 w 6 postach
    Władziu chce 6 baniek z miasta i spłacić dług w dwa lata. Fiu Fiu co za plan po prostu magia myślenia hihihi.
    A po dwóch minionych latach co zrobi????
    Rozłoży ręce ( jak nie umrze oczywiście bo wiek to on już ma - nie złośliwie) i powie melon z miasta to za mało żeby jeździć w 1 lidze.
    Proszę was pomyślcie - Jonsson to ktoś kto "siedzi" w biznesie nie jeden rok a i śmigać potrafi na jawce
    On jako zawodnik na bydgoskim torze będzie robił cuda a o zapleczu które za nim stoi jest ogromne!!!!
    Golloby jakoś bez sentymentu od 2003 roku byli dla Polonii.
    Tomasz dziękuję Stali że go " wychowała"
    Władziu jeszcze w czerwcu na klub psioczył.
    Jaca obojętny.
    Szukają miejskich pieniędzy i tyle - kosztem Miasta Żużla Bydgoszcz.
    Nie chcę w ogóle o nich słuchać i ich mizernych planach z publicznych pieniędzy, bo chcę profesjonalnego żużla w Bydgoszczy!!!
    Żużel w Bydgoszczy potrzebuje własnego kapitału - Jonsson
    Golloby nic nie zmienią będą biegać do ratysza jak teraz Polkowski i cała reszta - przy nich Polonia będzie zależna od polityki a to mi strasznie się nie podoba!!!
    Gollobom mówię NIE!!!

  42. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi BRUNO za jego przydatny post!

    Mihalo (02-10-2015), atomenda (02-10-2015), never_mind (01-10-2015), vicar (02-10-2015)

  43. Powrót do góry    #1748
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Dodam jeszcze , że jeżdżący właściciel klubu to na prawdę
    doskonały chwyt marketingowy. Jonsson dla mnie to powiew
    świeżości i możliwość wyplątania się klubu ze starych układów.
    Liczę na to ,że oferta Jonssona jest poważna i nie będzie
    utrącona w ratuszu.

  44. Powrót do góry    #1749
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Oferta Jonssona z pewnością jest poważna. Ma za sobą pewne firmy. Nie jest to więc zwykła zachcianka, a normalne podejście biznesowe.
    Co do tego jeżdżącego właściciela to raczej bym się tak nie nastawiał. AJ raczej nie będzie się zajmował prowadzeniem klubu, organizowaniem budżetu, podpisywaniem kontraktów etc. Jeśli AJ faktycznie przejmie klub, to na miejscu prezesa z pewnością zasiądzie ktoś zupełnie inny, kto będzie miał nim zarządzać. Jednak sam fakt przyjścia AJ'a do Polonii to już mega plus. Z pewnością wpłynęłoby to na pozostanie Szymka, a już sam ten duet powinien gwarantować sporą siłę uderzeniową. Nie wiadomo kto byłby tym domyślnym zawodnikiem, którego AJ miałby ze sobą ściągnąć - tu można się jedynie domyślać (chyba, że ktoś ma jakieś info, to chętnie się dowiem ). Czas ostatecznych decyzji jest coraz bliżej, pozostaje nam trwać w cierpliwości.
    I liczyć, że faktycznie uda się AJ'owi przejąć klub.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #1750
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,829
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Spora szansa na przejęcie przez AJ jest.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  46. Powrót do góry    #1751
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,175
    Kliknij i podziękuj
    6,532
    Podziękowania: 8,870 w 4,882 postach
    Jakies przecieki co do przejecia klubu drodzy sasiedzi?
    Wrobleki cwierkaja,ze jednak Wladek.
    Oby sie nie spelnilo.
    Jednak jesli byloby cos na rzeczy,juz teraz skladam kondolencje.
    Moze na wyrost i chcialbym sie mylic,ale gosc kojarzy mi sie raczej
    z rozpierducha a nie budowaniem.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  47. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    Mihalo (05-10-2015), atomenda (04-10-2015)

  48. Powrót do góry    #1752
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,829
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Już było, że Jonsson ma 100%, teraz Władek. Zapewne za kilka dni będzie BTZ. Poczekajmy Tyle lat już czekamy to tydzień nic nie zmieni.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  49. Powrót do góry    #1753
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Jakies przecieki co do przejecia klubu drodzy sasiedzi?
    Wrobleki cwierkaja,ze jednak Wladek.
    Oby sie nie spelnilo.
    Jednak jesli byloby cos na rzeczy,juz teraz skladam kondolencje.
    Moze na wyrost i chcialbym sie mylic,ale gosc kojarzy mi sie raczej
    z rozpierducha a nie budowaniem.
    Info o Wladku wypuścił Ostaf, który wie póki co tyle co nic. Po prostu Władek spotkał się z władzami miasta 3krotnie, AJ póki co raz. Na tym zapewne oparł swoją informację. Jaki obecnie status - nie wiadomo. JEŚLI Władek odkupi klub to ciekawe co zaoferował miastu poza innym rozłożeniem dofinansowania. Finansowo AJa nie przebije, musiałby zatem zainteresować prezydenta czymś innym.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  50. Powrót do góry    #1754
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,829
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Każdy próbuje zainteresować czymś innym prezydenta.

  51. Powrót do góry    #1755
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,095
    Kliknij i podziękuj
    569
    Podziękowania: 1,335 w 902 postach
    Ciekaw jestem czym. U AJ'a można podejrzewać, że firmy go wspierające liczą na jakieś wsparcie w biznesie - czy to podatkowe (strefa ekonomiczna?) czy też ułatwienie w zdobyciu gruntu, czy może jakieś przetargi etc? - więc pytanie jak to się ma do oferty za klub.
    Wg mnie najciekawiej by było, gdyby klub wykupił AJ z ekipą, ale gdyby Władek zarządzał tym bałaganem jako menadżer to nie byłoby chyba tak źle. Gość ma twardą rękę, więc nie było rozpierduchy, a wiedzę o żużlu ma, więc to też na jego korzyść. Ale jak wiadomo - Władek chce mieć wszystko dla siebie i na swoich warunkach.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

Strona 39 z 51 PierwszyPierwszy ... 29373839404149 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •