Strona 157 z 189 PierwszyPierwszy ... 57107147155156157158159167 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,021 do 7,065 z 8492

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2015 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #7021
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez Pawel_R Zobacz posta
    Ja p... to już jest szczyt.
    http://i.imgur.com/stwe6Iu.png

    O ku**a...ten FAKT juz po tym zdjeciu zabitej 10latki powinni zamknac dozywotnio. Szok co robia te hieny dla kilku groszy.

  2. Powrót do góry    #7022
    Zaawansowany Awatar pakosik
    Dołączył
    19-12-2012
    Postów
    2,816
    Kliknij i podziękuj
    1,511
    Podziękowania: 1,122 w 543 postach
    W sumie patrząc na żużlowców na TT to trochę pajace. W tym samym poście wrzucają życzenia zdrowia, obawy, że cała noc źle spali i zdjęcie na insta czy czymś ze swoją gębą. Szkoda chłopaka, szkoda speedwaya.


    Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka
    ,,Przenajświętszy II-ligowy WŁÓKNIARZ"

  3. Powrót do góry    #7023
    Użytkownik
    Dołączył
    11-01-2006
    Postów
    453
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Pozostaje nam trzymać kciuki za Darcy'ego i życzyć mu szybkiego powrotu do zdrowia.

    Myślę, że nam wszystkim, a w szczególności tym, którzy złorzeczyli Darcy'emu warto przypomnieć to, co pod koniec swojego życia powiedział Bertrand Russell:

    "Miłość jest mądra, nienawiść głupia".

    Pozdrawiam serdecznie.
    Ostatnio edytowane przez huki ; 24-08-2015 o 14:10

  4. Powrót do góry    #7024
    Użytkownik
    Dołączył
    14-11-2014
    Postów
    484
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 76 w 45 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    "Darcy ma być przetransportowany do Austrii do Specjalistycznej Kliniki schorzeń kręgosłupa. We wszystko bardzo zaangażowała sie firma Monster która uruchomiła swoje międzynarodowe kontakty. Na ten moment Ward nie ma czucia w dolnych partiach ciała. "
    jakieś źródło tej informacji?

  5. Powrót do góry    #7025
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Thomaso Zobacz posta
    jakieś źródło tej informacji?
    FB Termosa.
    !Adrian walcz!

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Malin017 za jego przydatny post!

    spitt22 (24-08-2015)

  7. Powrót do góry    #7026
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,995
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,587 w 780 postach
    Wiem ze to moze nie czas na takie dywagacje, ale zastanawia mnie jedno. Jestesmy ponoc czolowa nacja zuzlowa swiata. Powstaja u nas awangardowe, nieznane gdzie indziej innowacje - komisarze torow, cudowne tlumiki po ktorych wraca mistrzowska forma sprzed 5 lat, licencje dla menedzerow, licencje nadzorowane dla niewyplacalnych klubow czy kary za brak regulaminowego podkoszulka lub niestawienie sie przed biegiem w wyznaczonym prostokacie. Wydawac by sie moglo, ze w temacie bezpieczenstwa rowniez powinnismy stanowic top - tym bardziej, ze nigdzie indziej w obiegu nie ma tylu pieniedzy. Jaki jest tymczasem nasz REALNY wklad? Ano taki, ze jeden zuzlowiec ginie na polskim torze z powodu zle skonstruowanej bandy, a po 3 latach z tego samego powodu + braku ochraniacza inny zostaje kaleka. Zdaje sobie sprawe, ze konstrukcja bandy czy obowiazkowe wyposazenie w elementy bezpieczenstwa nie sa tak wazne jak regulaminowy t-shirt, niemniej chetnie poslucham co maja w tej sprawie do powiedzenia panowie Szymanski, Stepniewski i Witkowski.

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Garfield za jego przydatny post!

    mszat (24-08-2015)

  9. Powrót do góry    #7027
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,475
    Kliknij i podziękuj
    676
    Podziękowania: 2,858 w 1,749 postach
    Po prostu dmuchawce uspiły czujność. Wydawałoby się, że nic złego juz nie może się stać ale zapomniano o prostych.
    Znowu pewnie zacznie się dyskusja o poprawie bezpieczeństwa i znowu po tragedii.

  10. Powrót do góry    #7028
    Zaawansowany Awatar savage
    Dołączył
    23-07-2002
    Postów
    1,936
    Kliknij i podziękuj
    250
    Podziękowania: 617 w 247 postach
    Dlatego, moim zdaniem naturalną konsekwencją tego dramatycznego zdarzenia powinna być debata nt. zwiększenia bezpieczeństwa przy takich kolizjach. Padały tu już propozycje nowych konstrukcji band, może pleksi ? Powinni nad tym usiąść osoby, które znają się na tym od strony technicznej, może udałoby się stworzyć bandy z lekkiego, łatwo wymienialnego materiału za którymi ulokowane byłyby dmuchawce ? Np. czegoś na wzór regipsu, lekko wzmocnionego, aby nie było możliwości wbicia się w nie hakiem ?

    Nie wiem na ile jest to realne, wiem natomiast, że ta tragedia powinna za sobą pociągnąć jakieś działania.
    Z twarzy podobny zupełnie do nikogo...


  11. Powrót do góry    #7029
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,098
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Howard - do Austrii chyba...
    Pewnie chodzi o klinike uniwersytecka w Innsbrucku
    Kilka tygodni temu trafila tam austriacka tyczkarka ktora
    na trenigu doznala urazu kregoslupa z uszkodzeniem rdzenia.
    Od pasa w dol jest sparalizowana.
    Po operacji trafila do centrum rehabilitacyjnego w Häring,ktore
    specjalizuje sie w rehabilitacji pacjetow z urazami kregoslupa.
    Nie wiem gdzie trafi Darcy ze szpitala w Zielonej Gorze,mozna sie tylko domyslac,ze najpierw Innsbruck na jakas operacje,potem do centrum rehabilitacji.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 24-08-2015 o 14:57
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  12. Powrót do góry    #7030
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    Po upadku Jarka Hampela jak wsunął się pod dmuchana bandę i uderzył w twardą dechę też się chwilę zastanawiano i nic...

    Czy ktoś z władz lub środowiska podjął kroki zaradcze aby jakoś wymusić przytwierdzenie dmuchanych band do toru? Na przykład wkopywać je głębiej, przypinać jakimiś kotwami, cokolwiek? Czy za jakiś czas inny zawodnik wsunie się pod "dmuchawca" i przywali o twardą bandę ręką, plecami, głową, nogą.

  13. Powrót do góry    #7031
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    https://i1.ujarani.com/v/1/1OPBv2.mp4

    Ten materiał wygląda na taki, ze nie powinni się w niego wbijac kierownicą czy podnóżkiem, a przy uderzeniu mocno by pewnie zamortyzowało.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    savage (24-08-2015)

  15. Powrót do góry    #7032
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Mój pomysł "na szybko" - zwykły dmuchawiec na prostej a przed
    nim 20-30 cm deska przy nawierzchni, która pozwoliła by się odbić
    kołem w podbramkowej sytuacji. Pozostała by kwestia zachaczenia
    kierownicą, ale wydaje mi się, że 90% odbić następuje właśnie kołem...
    Z drugiej strony już przy upadku taka decha też mogła by zrobić krzywdę...
    !Adrian walcz!

  16. Powrót do góry    #7033
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Nie ma nic gorszego jak pomysly na szybko. Dlatego przerazaja mnie pretensje wyzej ze dmuchawce nie sa przytwierdzane do toru kotwami (!!!).

  17. Powrót do góry    #7034
    Stały bywalec Awatar Hrabia
    Dołączył
    10-03-2006
    Postów
    755
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 55 w 31 postach
    Dmuchawce na łukach wystarczy podkopać 20 cm i problem rozwiązany z wpadaniem pod niego

  18. Powrót do góry    #7035
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta
    Nie ma nic gorszego jak pomysly na szybko. Dlatego przerazaja mnie pretensje wyzej ze dmuchawce nie sa przytwierdzane do toru kotwami (!!!).
    Czasami są lepsze, niż nic nie robienie i
    udawanie "Najlepszej Ligi Świata" .
    Poza tym każdą propozycję można testować/
    modyfikować/omawiać.
    !Adrian walcz!

  19. Powrót do góry    #7036
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta
    Nie ma nic gorszego jak pomysly na szybko. Dlatego przerazaja mnie pretensje wyzej ze dmuchawce nie sa przytwierdzane do toru kotwami (!!!).

    Przytwierdzane może nie, ale zrobić te dmuchawce z 30-50 cm wyższe i wyżłobienie w torze od bandy na szerokość dmuchawca na te 30-50 cm i sprawe powinno załatwić.

    Widze ze Hrabia mnie wyprzedził.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 24-08-2015 o 15:27

  20. Powrót do góry    #7037
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Przytwierdzane może nie, ale zrobić te dmuchawce z 50 cm wyższe i wyżłobienie w torze od bandy na szerokość dmuchawca na te 50 cm i sprawe powinno załatwić.
    Zaraz zrodzilby sie lamet ze taki tor trudno ogarniac jak dmuchawce sa zdjete. Ze wczesniej zawodnika tylko "wsysalo" pod bande (czasem z fatalnym skutkiem) a teraz sie od niej odbija jak pileczka (z jeszcze gorszym skutkiem). Itd itp.

    Zawsze znajdzie sie kolejny przypadek przy ktorym najbardziej i najpieczolowiciej przemyslane rozwiazanie okazalo sie byc przyczyna a nie remedium.

    Oczywiscie trzeba cos robic, byle z glowa. Dlatego tak raza mnie te postulowane na szybko kotwy. Testy, testy, testy.

    Szczepionka przeciw prochnicy jest "gotowa" od 25 lat. Tylko w bardzo niewielkim ulamku promila przypadkow powoduje zapalenie otrzewnej. I to jest powod dla ktorego wciaz nad nia pracuja nie dopuszczajac jej do uzytku. A ludziom na calym swiecie zeby sie psuja. Testy, testy, testy.

  21. Powrót do góry    #7038
    Ekspert
    Dołączył
    10-08-2002
    Postów
    4,995
    Kliknij i podziękuj
    527
    Podziękowania: 1,587 w 780 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta
    Nie ma nic gorszego jak pomysly na szybko. Dlatego przerazaja mnie pretensje wyzej ze dmuchawce nie sa przytwierdzane do toru kotwami (!!!).
    Hmm, od czasu kiedy Lee smiertelnie przytarabanil w bande we Wrocku minely ponad trzy lata. Od tego czasu nie zrobiono z tematem band NIC. A w ogole myslenie na ten temat to nie jest nasza brocha. Tak jak pisalem - niech wypowie sie na ten temat Szymanski ze Stepniewskim.

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    Pzdr,
    Garfield

  22. Powrót do góry    #7039
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-09-2005
    Postów
    877
    Kliknij i podziękuj
    25
    Podziękowania: 100 w 60 postach
    "Nieoficjalnie wiemy, że stan zdrowia Australijczyka jest bardzo zły. Po tym, jak wczoraj stwierdzono u niego przerwanie rdzenia kręgowego („został zgilotynowany" - to słowa doktora Zapotocznego), lekarze przewidują, że będzie miał sparaliżowane nogi, a może wystąpić również porażenie rąk."

    Za rzg.pl

  23. Powrót do góry    #7040
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Jeśli rzeczywiście ktokolwiek skandował "koniec kariery, tu ku..o, koniec kariery" to dla mnie to pospolity kawałek g***a, niemający nic wspólnego z człowiekiem.

    Myślałem, że po transparencie "Katarzyna Jancarz" dalej granica zbydlęcenia nie zostanie przekroczona. Myliłem się.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi unimil_to_run za jego przydatny post!

    Nigel (24-08-2015)

  25. Powrót do góry    #7041
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Jest duzo rozwiazan technicznych, ktore moznaby testowac. Np to co testowal Chris Harris po wypadku Lee we Wrocku ( ciekawe czy jeszcze w tym jezdzi ? ). Sa do tego już w produkcji same kaski : https://www.youtube.com/watch?v=jpC7CkY9FBs tylko ze sami zawodnicy raczej niechetnie by się w cos takiego przywdziewali, bo wola jezdzic w pidżamach, jak np swego czasu Kołodziej, byle było wygodniej.
    I z tym, ze nawet jakby zrobić wszystko poza amym torem na około z puchu i poduszek, to ZAWSZE trafi sie jakiś taki nieszczesliwy wypadek, ze cos sie stanie i dyskusja ruszy od nowa.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 24-08-2015 o 15:46

  26. Powrót do góry    #7042
    Użytkownik
    Dołączył
    10-04-2005
    Postów
    228
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 46 w 22 postach
    Cytat Zamieszczone przez Eneasz Zobacz posta
    Po upadku Jarka Hampela jak wsunął się pod dmuchana bandę i uderzył w twardą dechę też się chwilę zastanawiano i nic...

    Czy ktoś z władz lub środowiska podjął kroki zaradcze aby jakoś wymusić przytwierdzenie dmuchanych band do toru? Na przykład wkopywać je głębiej, przypinać jakimiś kotwami, cokolwiek? Czy za jakiś czas inny zawodnik wsunie się pod "dmuchawca" i przywali o twardą bandę ręką, plecami, głową, nogą.

    Ostatnio wspominałem o tym, że dmuchane bandy powinny być montowane poniżej poziomu toru. Pozwoli to zawodnikom uderzać bezpośrednio w dmuchawce, a nie wpadać pod nie w razie upadku.

    Tyle, że w zdarzeniu, które miało miejsce wczoraj, takie rozwiązanie i tak nic by nie pomogło....

  27. Powrót do góry    #7043
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez Garfield Zobacz posta
    Hmm, od czasu kiedy Lee smiertelnie przytarabanil w bande we Wrocku minely ponad trzy lata. Od tego czasu nie zrobiono z tematem band NIC. A w ogole myslenie na ten temat to nie jest nasza brocha. Tak jak pisalem - niech wypowie sie na ten temat Szymanski ze Stepniewskim.

    Wysłane z mojego LG-D320 przy użyciu Tapatalka
    bylem pewny, ze jednak cos zrobiono z tymi bandami na prostej - wlasnie to, ze mialy amortyzowac bardziej niz wtedy, gdy zginal Lee. Pamietam ten wypadek Balinskiego ze sparingu i rzeczywiscie tam sie dosc dobrze odksztalcila
    https://www.youtube.com/watch?v=aKAnTxnaHg8

  28. Powrót do góry    #7044
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Patrzac na ta bande wyglada tak samo jak nasza. Ciekawe....chociaz przed sezonem chyba ja wymieniali całą.

  29. Powrót do góry    #7045
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez shatter Zobacz posta

    Szczepionka przeciw prochnicy jest "gotowa" od 25 lat. Tylko w bardzo niewielkim ulamku promila przypadkow powoduje zapalenie otrzewnej. I to jest powod dla ktorego wciaz nad nia pracuja nie dopuszczajac jej do uzytku. A ludziom na calym swiecie zeby sie psuja. Testy, testy, testy.
    A drugi powód to, jak by straciła na tym cała światowa stomatologia... Ale co do zasady, się zgadzam. Nad tym powinni nieustannie pracować, szukać lepszych rozwiązań. Niestety, pobudka jest zawsze po tragedii
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  30. Powrót do góry    #7046
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Wiedziałem, że to się tak skończy. Pisałem już w czerwcu: "Wprowadzić obowiązkowo dmuchane kombinezony (taki jaki miał Harris). Za dużo tych kontuzji.".
    Państwowa Inspekcja Pracy powinna zamknąć wszystkie stadiony żużlowe w Polsce.

  31. Powrót do góry    #7047
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez cphx Zobacz posta
    bylem pewny, ze jednak cos zrobiono z tymi bandami na prostej - wlasnie to, ze mialy amortyzowac bardziej niz wtedy, gdy zginal Lee. Pamietam ten wypadek Balinskiego ze sparingu i rzeczywiscie tam sie dosc dobrze odksztalcila
    https://www.youtube.com/watch?v=aKAnTxnaHg8

    Balon poleciał wyżej, górna części bandy. Ale ogólnie sam wypadek bardzo podobny, tylko, że Ward niestety szybciej wylądował
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  32. Powrót do góry    #7048
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2012
    Postów
    915
    Kliknij i podziękuj
    287
    Podziękowania: 155 w 67 postach
    Dmuchawce na całej długości toru z zewnątrz. Coś jak bariery w F1, gdzie energia uderzenia powoduje przerwanie ciągłości bariery/bandy i wytracenie jej na zewnątrz.
    barriersfig3-lg.jpg
    Oczywiście zamiast opon, obecnie stosowane bandy. Zamiast kliku desek bandy kruchy i łatwo wymienialny materiał, sklejka być może.

  33. Powrót do góry    #7049
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Jest duzo rozwiazan technicznych, ktore moznaby testowac. Np to co testowal Chris Harris po wypadku Lee we Wrocku ( ciekawe czy jeszcze w tym jezdzi ? ). Sa do tego już w produkcji same kaski : https://www.youtube.com/watch?v=jpC7CkY9FBs tylko ze sami zawodnicy raczej niechetnie by się w cos takiego przywdziewali, bo wola jezdzic w pidżamach, jak np swego czasu Kołodziej, byle było wygodniej.
    I z tym, ze nawet jakby zrobić wszystko poza amym torem na około z puchu i poduszek, to ZAWSZE trafi sie jakiś taki nieszczesliwy wypadek, ze cos sie stanie i dyskusja ruszy od nowa.
    Pewne rzeczy trzeba im po prostu narzucać zapisami regulaminowymi. Niektórzy zawodnicy jeżdżą w tych osłonach na szyję. Pamiętam, że np. Dobrucki z taką startował. Ciekawe czy one coś by pomogły w takiej sytuacji jak upadek Darcyego.

  34. Powrót do góry    #7050
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,745
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,572 w 914 postach
    Każde rozwiązanie ma jakieś wady i w pewnych sytuacjach stwarza więcej zagrożenia niż pożytku. Nawet pasy w samochodzie potrafią czasem zabić. Tu niestety wchodzi w grę statystyka. Na 99% przypadków dmuchawce uratują przed kontuzją, ten raz niestety pogorszą sytuację. Wszystkie rozwiązania wymagają niestety długotrwałych testów i to nie jest niestety takie proste. Głupi przykład z zabezpieczeniem toru przed opadami, niby proste rozwiązanie, przykryć folią a do tej pory się nie udaje tego zrobić. Żużel niestety jest dyscypliną bardzo niszową i nie ma za bardzo kto w to wszystko inwestować. Dlatego ja się nie spodziewam że się cokolwiek zmieni. Co jakiś czas takie rzeczy będą się zdarzały, to taki sport w którym nie da się wszystkiego przewidzieć.

    Mnie interesuje natomiast czy taki ochraniacz jak nosi Jensen tu by cokolwiek pomógł bo może warto wprowadzić obowiązek jego zakładania na zawodach.
    Ostatnio edytowane przez apator_uk ; 24-08-2015 o 16:28
    #GetWellDarky

  35. Powrót do góry    #7051
    Zaawansowany Awatar pakosik
    Dołączył
    19-12-2012
    Postów
    2,816
    Kliknij i podziękuj
    1,511
    Podziękowania: 1,122 w 543 postach
    No właśnie, wydaje się, że system podobny do tego który nosi już cześć zawodników zbliżony do Hansa z F1 w tej konkretnej sytuacji pomoglby bardziej niż najbardziej wymyslna sklejka i dmuchana banda. Rozwiązanie juz jest. Pomysł z łatwo pekajacymi bandami i dmuchancami za Nimi ciekawy, ale to przeprowadzenia chyba tylko w bydgoszczy.

    Poszperalem i stabilizator karku kosztuje tyle co dobry kask, a chroni przed nadmiernym wychyleniem głowy.
    Ostatnio edytowane przez pakosik ; 24-08-2015 o 16:34
    ,,Przenajświętszy II-ligowy WŁÓKNIARZ"

  36. Powrót do góry    #7052
    Użytkownik
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    321
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 20 w 14 postach
    W kwestii Darcy'ego najwazniejsze jest pytanie czy rdzen nie zostal przerwany przed kontaktem z banda.

  37. Powrót do góry    #7053
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,411
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Mam tylko nadzieję, że rdzenia Darka nie załatwił ktoś z medyków na torze(z naderwania na całkowite przerwanie). Pytanie na ile byli świadomi już na torze obrażeń Warda.

  38. Powrót do góry    #7054
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,745
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,572 w 914 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Mam tylko nadzieję, że rdzenia Darka nie załatwił ktoś z medyków na torze(z naderwania na całkowite przerwanie). Pytanie na ile byli świadomi już na torze obrażeń Warda.
    Takie rzeczy się już nie zdarzają. To pierwsza rzecz którą uczą każdego ratownika żeby uważać na kręgosłup.
    #GetWellDarky

  39. Powrót do góry    #7055
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Oba uderzenia są fatalnie wyglądające. To o tor i to o bandę Oglądając to klatka po klatce, mam wrażenie, że początkowo Ward leciał na bok/obojczyk i albo sam zaczął układać się do koziołka (pewnie instynktownie chcąc uniknąć złamania obojczyka), albo tak siła z motocykla go "katapultowała". Nie do oceny, ale znowu widzę, że niewiele brakowało aby spadł po prostu i połamał kości, co by też wyhamowało lot w kierunku bandy...
    Pan Buszmen murem za prezesem Termińskim.

  40. Powrót do góry    #7056
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    Trudno oczekiwac wiekszego zaangazowania w bezpieczenstwo, skoro niedawno motor Woffindena na najnowoczesniejszym zuzlowym stadionie swiata, bez wiekszych problemow wedrowal z wielka predkoscia i nieomal zmasakrowal kobiete na widowni. To kuriozalna nieodpowiedzialnosc w 21 wieku lotow w kosmos.
    Unia Tarnów

  41. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Noflattery za jego przydatny post!

    młody_piernik (24-08-2015)

  42. Powrót do góry    #7057
    Zaawansowany Awatar pakosik
    Dołączył
    19-12-2012
    Postów
    2,816
    Kliknij i podziękuj
    1,511
    Podziękowania: 1,122 w 543 postach
    Zresztą, pokredzie bodaj poruszało. Temat przy tragedii Lee Richardsona temat band u Nas. Banda w Zielonej po takim ************* wygląda na nie wzruszona. Gdzieś kiedyś w wywiadzie mówił o tym Jamrog. Banda nie powinna się oprzeć zawodnikowi, żeby broń boże nie wpadł do Parkingu, tylko złamać się pochłaniając cześć energii. Ta w zielonej równie dobrze mogłaby być z betonu.


    Wysłane z mojego Q5 przy użyciu Tapatalka
    ,,Przenajświętszy II-ligowy WŁÓKNIARZ"

  43. Powrót do góry    #7058
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Ja do teraz się dziwię, że prokuratura się nie zainteresowała naszym klubem i Woffindenem.
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  44. Powrót do góry    #7059
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Pare dni temu napisalem ze juz go lubie.W tej chwili nie wiem czy Wszechmogácy zabiera wszystko co lubie czy w tym miescie mozna miec jedynie pecha.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  45. Powrót do góry    #7060
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Dzisiaj o 19 zbieramy się pod zielonogórskim szpitalem. Kto ma taką możliwość niech przyjdzie i okaże wsparcie dla chłopaka, wspaniałego zawodnika, młodego człowieka, musimy być razem z nim. Przed nim najważniejszy wyścig w życiu i nie pojedzie go sam.

    Wszelkie informacje https://www.facebook.com/events/1118430948186759/

    Darcy jesteśmy z Tobą
    TeamLindgren

  46. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Reptile za jego przydatny post!

    Yozayan (24-08-2015), kapitan bomba (24-08-2015), lego (24-08-2015), zigi1976 (24-08-2015)

  47. Powrót do góry    #7061
    Użytkownik
    Dołączył
    01-12-2011
    Postów
    163
    Kliknij i podziękuj
    74
    Podziękowania: 195 w 51 postach
    Ogromnie szkoda Darcy'ego, to co mu się stało to dramat dla młodego człowieka... Mimo, iż nigdy nie byłem jego wielkim fanem (szczególnie zachowań pozatorowych) to zwyczajnie przykro mi się robi kiedy czytam te fatalne doniesienia o jego zdrowiu. Życzę mu mnóstwo siły w walce jaką teraz toczy.

    Odnośnie dyskusji o bezpieczeństwie to boję się, że skończy się tak jak zawsze.... tylko gadaniem, a na wiosnę ruszy kolejny sezon i wszyscy zapomną i zostanie po staremu. A faktycznie coś z tym należy zrobić bo dmuchane bandy nie rozwiązują w wystarczającym stopniu problemu i trzeba to usprawnić nie mówiąc już o tych nieszczęsnych prostych. Mimo, że większość upadków jest na łukach to jednak najbardziej niebezpieczne są te na prostych.

    Przypomniał mi się artykuł sprzed kilku lat na temat band: http://pokredzie.pl/home/artykuly/31...ie-do-ruszenia

    Czasem proste rozwiązania są najlepsze i takie rozwiązanie jak w King's Lynn może zdałoby egzamin ?

  48. Powrót do góry    #7062
    Super_Ban
    Dołączył
    15-03-2015
    Postów
    137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jack Daniel's Zobacz posta
    Dmuchawce na całej długości toru z zewnątrz. Coś jak bariery w F1, gdzie energia uderzenia powoduje przerwanie ciągłości bariery/bandy i wytracenie jej na zewnątrz.
    http://www.sportsboard.pl/attachment...achmentid=2682
    Oczywiście zamiast opon, obecnie stosowane bandy. Zamiast kliku desek bandy kruchy i łatwo wymienialny materiał, sklejka być może.
    słuchajcie, ulepszenia nic nie dadzą: http://www.sport.pl/moto/1,64997,186...owe-wideo.html


    http://www.sportowefakty.pl/wyscigi-...-letni-niemiec

    żużel, to nie szachy i zawsze, od czasu do czasu, ktoś będzie lądował na wózku albo ginął, niestety..
    Ostatnio edytowane przez Tyron Myrd ; 24-08-2015 o 21:36

  49. Powrót do góry    #7063
    Zaawansowany Awatar pyra
    Dołączył
    08-01-2003
    Postów
    1,808
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 218 w 153 postach
    Cytat Zamieszczone przez Reptile Zobacz posta
    Dzisiaj o 19 zbieramy się pod zielonogórskim szpitalem. Kto ma taką możliwość niech przyjdzie i okaże wsparcie dla chłopaka, wspaniałego zawodnika, młodego człowieka, musimy być razem z nim. Przed nim najważniejszy wyścig w życiu i nie pojedzie go sam.

    Wszelkie informacje https://www.facebook.com/events/1118430948186759/

    Darcy jesteśmy z Tobą
    brawo falubazy i kibice... bede z wami tak duchem niestety cialem moge ... napewno mu to pomoze

    Cytat Zamieszczone przez Tyron Myrd Zobacz posta
    słuchajcie, ulepszenia nic nie dadzą: http://www.sport.pl/moto/1,64997,186...owe-wideo.html

    żużel, to nie szachy i zawsze, od czasu do czasu, ktoś będzie lądował na wózku albo ginął, niestety..
    masz racje to jest motosport.ale tez bez ulepszeni wprowadzaniu jakis nowosci w temacie bezpieczenstwa zawsze spowoduje ze bedzie mnie wypadkow kontuzji itd... zobacz... ile dmuchane bandy poprawily bezpieczenstwo i ile mniej jest grozny kontuzji po takich creshach
    pyra

  50. Powrót do góry    #7064
    Użytkownik Awatar Noflattery
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    376
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 38 w 23 postach
    Tak jest w brutalnym swiecie pieniadza, gdzie bezpieczenstwo i sprawiedliwosc spoleczna istnieje tylko jako rykoszet w transakcjach biznesowych i politycznych, a nie jest celem samym w sobie. Przeciez dmuchane bandy nie byly pod stricte zawodnikow, tylko ktos wyniuchal biznes. Dowodem na takim stan rzeczy sa niebezpieczne tlumiki wprowadzone pare lat temu na gwalt i brak solidarnosci u zawodnikow.
    Gdyby zuzlowcy byli naprawde solidarni, a nie tylko szlochali publicznie nad tragediami to stworzyliby organizacje wspierajaca tych co koncza na wozku,a ktorych nie bylo stac na grube ubezpieczenie. Sami zafundowaliby sobie najlepszy material na bandach i lobbowali by go juz dawno temu zainstalowac.
    Ostatnio edytowane przez Noflattery ; 24-08-2015 o 18:09
    Unia Tarnów

  51. Powrót do góry    #7065
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Pomyślcie nad rachunkiem bankowym na rzecz rehabilitacji Darcy Warda.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •