Strona 170 z 189 PierwszyPierwszy ... 70120160168169170171172180 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7,606 do 7,650 z 8492

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2015 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #7606
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    przed nami najdłuższa zima od lat, a czas też ma znaczenie spore znaczenie w kontekście tego jak będą wyglądały nasze trybuny w przyszłym roku. wiele też będzie zależało od klubu, tak aby kibicom chciało sie przychodzić na mecze w sezonie '16, bo bez kibiców nie da się jechać do przodu.
    Kibice są w tym momencie za klubem i będą chcieli przychodzić, także o to się nie martw. Na resztę postaram się odpisać w nabliższym czasie. C.D.N.

    Pozdro

  2. Powrót do góry    #7607
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Tak jak jechałem Bunia po całości i raczej daleki jestem od zabobonów to mogę z całą stanowczością stwierdzić że ten sezon to jakaś klątwa wymierzona prosto w czułe punkty Bunia.Zrobił ten człek taką ekipę że na papierze brakowało tylko Tomasza z lat świetności.Poza Zgardzińskim i Pieszczkiem który i tak jest dużo lepszy od Adamczewskiego ten skład nie miał prawa nie wejść do play off.Jak się Dudek wylizał z tarapatów to na złość Łoktajew się wyeliminował...Walasek dwa razy przydzwonił,jak nie on to coś tam z Jonssonem nie tak,Hampel połamany,jak już było w miarę to znowu Protas przytrybił.No i żeby było mało ostatnia laurka na uwieńczenie sezonu...ostatni mecz,ostatni bieg,ostatnia prosta,ostatni bieg w karierze.Do tego człowiek który nie przez wszystkich był tu mile widziany a do tego na ironie uratował ten zespół przed barażami choć mógł zostać w Toruniu ale nie za bardzo miał ochotę pozbawiać roboty Holdera.To już są czary
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  3. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi RUSTY za jego przydatny post!

    MoherPower (30-08-2015), alexbart (28-08-2015), lego (28-08-2015)

  4. Powrót do góry    #7608
    Stały bywalec Awatar terrax
    Dołączył
    05-11-2008
    Postów
    908
    Kliknij i podziękuj
    166
    Podziękowania: 128 w 67 postach
    Jak widać nieszczęścia nie chodzą tylko parami ale również całymi stadami.
    Mieliście to co my za czasów Karka tylko bardziej skumulowane

  5. Powrót do góry    #7609
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2013
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    160
    Podziękowania: 142 w 71 postach
    coś w kwestii elastyczności band, którą poruszyli koledzy po szalu (Leszno)

    dla przypomnienia upadek Patryka z ub. roku, (33,57sek) gdzie sytuacja niemal identyczna jak z Darcym, z tą różnicą, że nie uderzył najpierw o tor i jednak całymi plecami, ale za to jeszcze wgniótł go motocykl. Elastyczność bandy można sobie dokładnie obejrzeć, jest to materiał dla wszystkich zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa. Śmiem twierdzić, że taki upadek w Zielonej Górze ( i wielu innych torach), byłby znacznie gorszy w skutkach, a gdyby z kolei upadek DW był na tym torze, kto wie, czy nie skończyłby się znacznie mniejszym "urazem" kręgosłupa...

    https://www.youtube.com/watch?v=enwakBSdnGg
    Ostatnio edytowane przez leszczynianin ; 28-08-2015 o 02:03

  6. Powrót do góry    #7610
    Ekspert Awatar Mefitzo
    Dołączył
    27-06-2012
    Postów
    5,795
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 1,328 w 844 postach
    Cytat Zamieszczone przez leszczynianin Zobacz posta
    coś w kwestii elastyczności band, którą poruszyli koledzy po szalu (Leszno)

    dla przypomnienia upadek Patryka z ub. roku, (33,55sek) gdzie sytuacja niemal identyczna jak z Darcym, z tą różnicą, że nie uderzył najpierw o tor i jednak całymi plecami, ale za to jeszcze wgniótł go motocykl. Elastyczność bandy można sobie dokładnie obejrzeć, jest to materiał dla wszystkich zainteresowanych poprawą bezpieczeństwa. Śmiem twierdzić, że taki upadek w Zielonej Górze ( i wielu innych torach), byłby znacznie gorszy w skutkach, a gdyby z kolei upadek DW był na tym torze, kto wie, czy nie skończyłby się znacznie mniejszym "urazem" kręgosłupa...

    https://www.youtube.com/watch?v=enwakBSdnGg
    Dlatego do dziś dziękuje Igielskiemu i Józefowi że się nie ugieli i postawili na swoim! Banda na Smoku jest jedyną w kraju gdzie nie jest wzmacniana betonowymi słupkami , dzięki temu banda może się odchylić nawet do 40 cm co zresztą doskonale widać na filmiku z upadku Duzersa.Jak pamiętasz w sparingu( z częstochową 2013)ta banda uratowała zdrowie Balona.Darcy w ZG niestety wpadł w betonową ścianę :[
    KS UNIA LESZNO
    1949 , 1950 , 1951 , 1952 , 1953 , 1954 , 1979 , 1980 , 1984 , 1987 , 1988 , 1989 , 2007 , 2010 , 2015 , 2017
    KRÓL JEST JEDEN Ukryta zawartość

  7. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mefitzo za jego przydatny post!

    kape (28-08-2015), leszczynianin (28-08-2015)

  8. Powrót do góry    #7611
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,504
    Kliknij i podziękuj
    2,640
    Podziękowania: 3,662 w 2,170 postach
    https://video.fwaw3-1.fna.fbcdn.net/...85&oe=55E02E73

    Szwecja.




    Jak widac kazdy klub ma swoja trybune K.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 28-08-2015 o 10:33

  9. Powrót do góry    #7612
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mefitzo Zobacz posta
    Dlatego do dziś dziękuje Igielskiemu i Józefowi że się nie ugieli i postawili na swoim! Banda na Smoku jest jedyną w kraju gdzie nie jest wzmacniana betonowymi słupkami , dzięki temu banda może się odchylić nawet do 40 cm co zresztą doskonale widać na filmiku z upadku Duzersa.Jak pamiętasz w sparingu( z częstochową 2013)ta banda uratowała zdrowie Balona.Darcy w ZG niestety wpadł w betonową ścianę :[
    Darcyemu to by raczej wiele nie pomogło (Cieślak, który dla mnie jest autorytetem, twierdzi że kręgosłup złamał przy pierwszym uderzeniu o tor, przed czym nie ma obrony), ale chwała za to Józkowi bo faktycznie takie rozwiązanie jest 100 razy lepsze niż to co mamy na innych torach.
    To za brak tych słupków ten dupek komisarz wnioskował o ukaranie was?


    Rozwiązanie stosunkowo proste, tanie i do wprowadzenia na każdym stadionie bez konieczności czynienia dużych nakładów. Tragedia Warda nie może zostać zignorowana. Prawda jest taka, że poprawa bezpieczeństwa żużlowców jest możliwa stosunkowo szybko i niewielkim nakładem środków. Dotychczas brakowało tylko woli i determinacji po stronie żużlowej centrali, aby te sprawy odgórnie uregulować. A to jest absolutnie niezbędne, bo takie rozwiązania trzeba wymusić na wszystkich torach, na których rozgrywane są zawody. To musi być ustandaryzowany pakiet zmian wpisany do regulaminów, które się egzekwuje się na etapie licencjonowania obiektów. Przede wszystkim:
    1) koniec z "betonowymi" bandami. Bandy elastyczne, coś w stylu szwedzkiego wynalazku albo jak te z Leszna.
    2) zmiana sposobu mocowania dmuchawców na łukach, tak aby zawodnik nie wpadał pod niego. Tutaj już jest gotowy projekt inżyniera (chyba z Bydgoszczy) który rozwiązuje ten problem. Nie wydaje mi się, żeby to był jakiś wielki problem czy wydatek.
    3) kołnierze na szyję - tutaj nie wiem czy to bardziej chroni czy stwarza zagrożenie. Pewnie temat do dyskusji ekspertów, ale jeśli nie jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie to pozostawiłbym zawodnikom dowolność.
    4) kamizelki powietrzne, których używał bodaj Harris - nie wiem, nadal je ma? To się sprawdziło ? Nie wydaje mi się, żeby taka kamizelka to był jakiś wielki wydatek, pytanie tylko czy to się sprawdza w praktyce ? Temat do ewentualnego rozważenia, ale jeśli jest tak, że poprawiają znacznie bezpieczeństwo zawodników to należy narzucić obowiązek ich noszenia. Jeśli zostawimy zawodnikom dowolność to na pewno większość tego nie założy.
    5) zmiana przygotowania silników, uczynienie ich bardziej elastycznymi tak jak to było przed erą Rickardssona (o czym napisał w swoim felietonie Cieślak). To pewnie będzie najtrudniejsze do wprowadzenia i zajmie najwięcej czasu, ale też trzeba zacząć czynić kroki w tym kierunku. Tragedia Warda rozeszła się szerokim echem po świecie i to mówiąc cynicznie trzeba wykorzystać. Tylko trzeba robić to teraz a nie za pół roku gdy sprawa już przycichnie.

  10. Powrót do góry    #7613
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-09-2013
    Postów
    1,310
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 232 w 160 postach
    Zacząć należy od ograniczenia prędkości.
    Limit obrotów silnika ala F1 ?
    3/4 seryjnych części w silniku ?

    Tym tropem należy iść.
    Teraz zbyt często widać ze zawodnicy nie panują nas sprzętem i jadą ponad swoje możliwości i umiejętności.

  11. Powrót do góry    #7614
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,460
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Tak jak jechałem Bunia po całości i raczej daleki jestem od zabobonów to mogę z całą stanowczością stwierdzić że ten sezon to jakaś klątwa wymierzona prosto w czułe punkty Bunia.Zrobił ten człek taką ekipę że na papierze brakowało tylko Tomasza z lat świetności.Poza Zgardzińskim i Pieszczkiem który i tak jest dużo lepszy od Adamczewskiego ten skład nie miał prawa nie wejść do play off.Jak się Dudek wylizał z tarapatów to na złość Łoktajew się wyeliminował...Walasek dwa razy przydzwonił,jak nie on to coś tam z Jonssonem nie tak,Hampel połamany,jak już było w miarę to znowu Protas przytrybił.No i żeby było mało ostatnia laurka na uwieńczenie sezonu...ostatni mecz,ostatni bieg,ostatnia prosta,ostatni bieg w karierze.Do tego człowiek który nie przez wszystkich był tu mile widziany a do tego na ironie uratował ten zespół przed barażami choć mógł zostać w Toruniu ale nie za bardzo miał ochotę pozbawiać roboty Holdera.To już są czary

    W tym sezonie właściwie cała liga przejechała RZ bez większych kontuzja, całe "zło speedwaya" skumulowała się na Falubazie Zdecydowanie najgorszy sezon od 1993r.

    Co do band to mądre głowy powinny szukać lepszych rozwiązań na prostych, bo tam są najgroźniejsze wypadki
    Dmuchane bandy na łukach to bardzo dobry pomysł, na prostych nie bardzo, co pokazał upadek Lukasa Drymla.

    Czy ktoś się orientuje co z "kewlarem-airbag" który stosował/testował Boomber?

    Mam ogromny postęp technologiczny tylko trzeba za nim podążać.
    Tylko Falubaz

  12. Powrót do góry    #7615
    Stały bywalec Awatar chloroform
    Dołączył
    06-05-2008
    Postów
    937
    Kliknij i podziękuj
    487
    Podziękowania: 207 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kian Zobacz posta
    Zacząć należy od ograniczenia prędkości.
    Limit obrotów silnika ala F1 ?
    3/4 seryjnych części w silniku ?

    Tym tropem należy iść.
    Teraz zbyt często widać ze zawodnicy nie panują nas sprzętem i jadą ponad swoje możliwości i umiejętności.
    Limit obrotów itp rozwiązania może sprawią że będzie bezpieczniej, ale jest i druga strona medalu. W F1 wiele ograniczeń sprawiło że ten sport stracił mnóstwo uroku, widowiskowości, sam wyścig często przypomina procesję. Zawody żużlowe obecnie bywają przeraźliwie nudne (mam tu na myśli walkę na torze), a ograniczając w ten sposób możliwości zabijemy ten sport. Moim zdaniem lepiej by było pójść w stronę zupełnie nowej konstrukcji silnika proponowanej przez Polskich inżynierów.

  13. Powrót do góry    #7616
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-09-2013
    Postów
    1,310
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 232 w 160 postach
    5-10-15 lat temu jak silniki nie były tak wyzylowane to było nudno?
    Nudy sa od kiedy liczy sie tylko sprzęt - np. KK z ubr i teraz

  14. Powrót do góry    #7617
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,460
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Darcyemu to by raczej wiele nie pomogło (Cieślak, który dla mnie jest autorytetem, twierdzi że kręgosłup złamał przy pierwszym uderzeniu o tor, przed czym nie ma obrony), ale chwała za to Józkowi bo faktycznie takie rozwiązanie jest 100 razy lepsze niż to co mamy na innych torach.
    To za brak tych słupków ten dupek komisarz wnioskował o ukaranie was?




    Rozwiązanie stosunkowo proste, tanie i do wprowadzenia na każdym stadionie bez konieczności czynienia dużych nakładów. Tragedia Warda nie może zostać zignorowana. Prawda jest taka, że poprawa bezpieczeństwa żużlowców jest możliwa stosunkowo szybko i niewielkim nakładem środków. Dotychczas brakowało tylko woli i determinacji po stronie żużlowej centrali, aby te sprawy odgórnie uregulować. A to jest absolutnie niezbędne, bo takie rozwiązania trzeba wymusić na wszystkich torach, na których rozgrywane są zawody. To musi być ustandaryzowany pakiet zmian wpisany do regulaminów, które się egzekwuje się na etapie licencjonowania obiektów. Przede wszystkim:
    1) koniec z "betonowymi" bandami. Bandy elastyczne, coś w stylu szwedzkiego wynalazku albo jak te z Leszna.
    2) zmiana sposobu mocowania dmuchawców na łukach, tak aby zawodnik nie wpadał pod niego. Tutaj już jest gotowy projekt inżyniera (chyba z Bydgoszczy) który rozwiązuje ten problem. Nie wydaje mi się, żeby to był jakiś wielki problem czy wydatek.
    3) kołnierze na szyję - tutaj nie wiem czy to bardziej chroni czy stwarza zagrożenie. Pewnie temat do dyskusji ekspertów, ale jeśli nie jest to w pełni bezpieczne rozwiązanie to pozostawiłbym zawodnikom dowolność.
    4) kamizelki powietrzne, których używał bodaj Harris - nie wiem, nadal je ma? To się sprawdziło ? Nie wydaje mi się, żeby taka kamizelka to był jakiś wielki wydatek, pytanie tylko czy to się sprawdza w praktyce ? Temat do ewentualnego rozważenia, ale jeśli jest tak, że poprawiają znacznie bezpieczeństwo zawodników to należy narzucić obowiązek ich noszenia. Jeśli zostawimy zawodnikom dowolność to na pewno większość tego nie założy.
    5) zmiana przygotowania silników, uczynienie ich bardziej elastycznymi tak jak to było przed erą Rickardssona (o czym napisał w swoim felietonie Cieślak). To pewnie będzie najtrudniejsze do wprowadzenia i zajmie najwięcej czasu, ale też trzeba zacząć czynić kroki w tym kierunku. Tragedia Warda rozeszła się szerokim echem po świecie i to mówiąc cynicznie trzeba wykorzystać. Tylko trzeba robić to teraz a nie za pół roku gdy sprawa już przycichnie.
    Pomysły na pewno dobre, ale to GKSŻ/PZM/FIM powinna zlecić uniwersytetom technicznym opracowanie nowoczesnej technologii związanej z bezpieczeństwem.
    Jeśli koszt miały być duży to wziąć kredyt i wprowadzić "podatek" dla żużlowców np. za każdy zdobyty punkt, w końcu to ich największy interes.
    Tylko Falubaz

  15. Powrót do góry    #7618
    Użytkownik
    Dołączył
    11-01-2006
    Postów
    453
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Elastyczna banda - must have

    dudek.png

    Patryk po tym uderzeniu długo się nie podnosił, ale ostatecznie wstał i wrócił o własnych siłach do parkingu.


    ward.png

    Chyba nie wymaga komentarza.

    Powinni jak najszybciej wymienić te nasze bandy na takie jak w Lesznie. Do końca nie wiemy, czy Darcy bardziej ucierpiał uderzając o tor, czy o bandę. Mi uderzenie o bandę wygląda dużo groźniej niż uderzenie o tor.

    Kolejna rzecz o czym wspomniało już kilka osób, to ograniczenie rozwoju sprzętu. Mój tata, powiedział, że kiedyś na żużlu ścigali się zawodnicy, dzisiaj coraz częściej ścigają się mechanicy.

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi huki za jego przydatny post!

    kapitan bomba (28-08-2015)

  17. Powrót do góry    #7619
    Użytkownik
    Dołączył
    09-06-2013
    Postów
    440
    Kliknij i podziękuj
    160
    Podziękowania: 142 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Pomysły na pewno dobre, ale to GKSŻ/PZM/FIM powinna zlecić uniwersytetom technicznym opracowanie nowoczesnej technologii związanej z bezpieczeństwem.
    Jeśli koszt miały być duży to wziąć kredyt i wprowadzić "podatek" dla żużlowców np. za każdy zdobyty punkt, w końcu to ich największy interes.
    przecież te darmozjady niczego nie wymyślą, nie mówiąc już o jakimś kredycie. Leszno poradziło sobie z tym tematem już dawno, ale zadaniem choćby Ekstraligi Żużlowej na czele z tym tępym tłustym bucem, jest nakładanie innej, nowatorskiej formy podatku

    http://info.ksul.pl/artykul/982

  18. Powrót do góry    #7620
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,460
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 524 w 336 postach
    Cytat Zamieszczone przez leszczynianin Zobacz posta
    przecież te darmozjady niczego nie wymyślą, nie mówiąc już o jakimś kredycie. Leszno poradziło sobie z tym tematem już dawno, ale zadaniem choćby Ekstraligi Żużlowej na czele z tym tępym tłustym bucem, jest nakładanie innej, nowatorskiej formy podatku

    http://info.ksul.pl/artykul/982
    Pamiętam tą sprawę, wtedy Unia dostawała "nagrody" za wszystko.

    Wiem, że z leśnymi dziadkami ciężko jest rozmawiać, ale jednak pewien postęp jest: dmuchane bandy, brak drewnianych band, brak metalowych słupów.

    Trzeba walczyć o kolejne zmian, bo technologia idzie szybko do przodu.
    Żeby było jasne nie ma 100% zabezpieczenia, ale trzeba robić wszystko, aby minimalizować ryzyko.
    Tylko Falubaz

  19. Powrót do góry    #7621
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Czemu jedna z osób ma Rutenkę w avatarze? O co z nim chodzi? To jakieś alter - ego Łoktajewa?
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  20. Powrót do góry    #7622
    Użytkownik
    Dołączył
    06-07-2015
    Postów
    136
    Kliknij i podziękuj
    171
    Podziękowania: 28 w 20 postach

    Bandy

    Mój post nie dotyczy stricte Falubazu, ale pozwoliłem go sobie dodać w tym wątku, ponieważ wywiązała się tutaj dyskusja o bandach. U nas w Toruniu, na Broniewskiego, odkąd ja pamiętam, tzn. końcówka lat 90' mieliśmy bandy z siatki (kojarzę także, że siatka nie była bezpośrednio przymocowana do metalowych bądź betonowych słupków, ale do sprężyn).

    Myślę, że taka konstrukcja bandy pozostała do samego końca stadionu przy ul. Broniewskiego (2008). Czy coś od tamtej pory się zmieniło w regulaminach, że nie można montować takich band? Wydają mi się bezpieczniejsze od band z desek.

    Poszukajcie na youtube meczów Apatora z lat 90' na domowym torze, aby je zobaczyć.
    Ostatnio edytowane przez rafalsky ; 28-08-2015 o 23:54

  21. Powrót do góry    #7623
    Użytkownik Awatar winner89
    Dołączył
    02-03-2003
    Postów
    129
    Kliknij i podziękuj
    31
    Podziękowania: 25 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez rafalsky Zobacz posta
    Mój post nie dotyczy stricte Falubazu, ale pozwoliłem go sobie dodać w tym wątku, ponieważ wywiązała się tutaj dyskusja o bandach. U nas w Toruniu, na Broniewskiego, odkąd ja pamiętam, tzn. końcówka lat 90' mieliśmy bandy z siatki (kojarzę także, że siatka nie była bezpośrednio przymocowana do metalowych bądź betonowych słupków, ale do sprężyn).

    Myślę, że taka konstrukcja bandy pozostała do samego końca stadionu przy ul. Broniewskiego (2008). Czy coś od tamtej pory się zmieniło w regulaminach, że nie można montować takich band? Wydają mi się bezpieczniejsze od band z desek.

    Poszukajcie na youtube meczów Apatora z lat 90' na domowym torze, aby je zobaczyć.

    http://www.pzm.pl/pliki/zg/zuzel/201...8042015_en.pdf

    079.4.2 Safety barriers for Speedway, Long & Grass tracks

    A safety fence must be constructed to prevent damage or injury to a rider, an official, a spectator or any other person.
    A vertical safety fence must surround the track and be of a minimum height of 1.2 m.
    A shock absorbing type of fence is recommended.

    The safety fence can be constructed with wooden planks, board material, plastics, rubber, wire-mesh or other protective approved material. However it must be constructed in order to absorb kinetic energy if a rider crashes into it.
    KS FALUBAZ ZIELONA GÓRA - DRUŻYNOWY MISTRZ POLSKI 2013

  22. Powrót do góry    #7624
    Ekspert
    Dołączył
    19-10-2011
    Postów
    10,490
    Kliknij i podziękuj
    677
    Podziękowania: 2,863 w 1,753 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Czemu jedna z osób ma Rutenkę w avatarze? O co z nim chodzi? To jakieś alter - ego Łoktajewa?
    Żeby na przyszłość nie było wymówek, że nie wie kto to jest.

  23. Powrót do góry    #7625
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez kowjanko Zobacz posta
    Żeby na przyszłość nie było wymówek, że nie wie kto to jest.
    A to, przepraszam bardzo, ma jakieś znaczenie, czy ktoś wie, kto to ten Rutenka?
    Kto to wymyślił?

    A tak w ogóle, to jak patrzę na Twój avatar, to od razu mam ochotę zaśpiewać "Statek Piła tango..."
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  24. Powrót do góry    #7626
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,557
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Profanie! Kwestia Rutenki w tym wątku jest kwestią kluczową!

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi MoherPower za jego przydatny post!

    miles (30-08-2015)

  26. Powrót do góry    #7627
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez MoherPower Zobacz posta
    Profanie! Kwestia Rutenki w tym wątku jest kwestią kluczową!
    A kto tak mówi?
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  27. Powrót do góry    #7628
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,504
    Kliknij i podziękuj
    2,640
    Podziękowania: 3,662 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    A to, przepraszam bardzo, ma jakieś znaczenie, czy ktoś wie, kto to ten Rutenka?

    Znajomosc Rutenki = warunek konieczny do dyskusji o speedway'u na forum żużlowym. Nie wiedziałeś ?

  28. Powrót do góry    #7629
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    A kto tak mówi?
    Ten którego imienia wymieniać nie wolno. Sportsboardowy Lord Voldemord

  29. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    kingpin (30-08-2015), pawel_KST (30-08-2015)

  30. Powrót do góry    #7630
    Ekspert Awatar lego
    Dołączył
    19-07-2004
    Postów
    7,818
    Kliknij i podziękuj
    2,863
    Podziękowania: 2,453 w 1,296 postach
    nowy towar na rynku

    507cent.jpg
    DUMNI PO ZWYCIĘSTWIE, WIERNI PO PORAŻCE

  31. Już 14 użytkowników podziękowało forumowiczowi lego za jego przydatny post!

    Edziol (30-08-2015), Mihalo (31-08-2015), Phenomenon (30-08-2015), PrzemoZG (30-08-2015), RDude (30-08-2015), dockm (30-08-2015), j-rules (30-08-2015), kapitan bomba (31-08-2015), młody_piernik (30-08-2015), pawel_KST (30-08-2015), t_zg (30-08-2015), unimil_to_run (30-08-2015), winner89 (30-08-2015), zkns (01-09-2015)

  32. Powrót do góry    #7631
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Najlepsze są tytułu piosenek i goście na featuringu....

    A ciekawe, czy ten Soleo (autor "Słodko - słodkiej") odpalił jakąś kasę Kasprzakowi za spopularyzowanie jego piosenki. Bo gdyby nie syn marnotrawny leszczyńskiej ziemi to w życiu bym o takiej piosence nie wiedział.
    Ostatnio edytowane przez unimil_to_run ; 30-08-2015 o 13:51
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  33. Powrót do góry    #7632
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    kingpin, Howard, Mariusz, Buszmen, j-rules, sobotch - ignoruję.

    warum?

  34. Powrót do góry    #7633
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    warum?
    Bad Eindruck auf mich.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  35. Powrót do góry    #7634
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    16. Alex Zgardziński (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 1 (1,0,d,0,-)
    17.
    Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra) - 1 (1,u)

    Na naszych juniorów można liczyć. Forma constans. I pomyśleć, że kiedyś Srebrny Kask dla Falubazu potrafił zdobyć taki "wymiatacz" jak Tomek Kruk.

  36. Powrót do góry    #7635
    Stały bywalec Awatar alan1990
    Dołączył
    22-06-2010
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 128 w 83 postach
    Wczoraj w studio przed SGP Daria powiedziała, że kupując koszulkę ze sklepu Falubazu, dla Darcy'ego idzie ok. 27 zł.
    http://www.falubaz.sklep.pl/pl/p/Dar...trong/22983738 tutaj jednak jest napisane, że całość będzie przeznaczona na leczenie Warda. Wie ktoś o co jej chodziło? Mam nadzieje, że się myliła.

  37. Powrót do góry    #7636
    Stały bywalec Awatar WaluS
    Dołączył
    06-04-2008
    Postów
    884
    Kliknij i podziękuj
    80
    Podziękowania: 32 w 26 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    I pomyśleć, że kiedyś Srebrny Kask dla Falubazu potrafił zdobyć taki "wymiatacz" jak Tomek Kruk.
    I to na jakim torze!!!
    Byłem na tych zawodach w Machowej. Oj działo się i przez to szkoda, że zapadający zmrok nie pozwolił rozegrać ostatniej kolejki.
    A halogeny na słupkach skierowane na tor dawały tyle światła, że widać było tylko jakieś poruszające się postacie

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi WaluS za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (30-08-2015)

  39. Powrót do góry    #7637
    Stały bywalec
    Dołączył
    29-05-2010
    Postów
    1,136
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 598 w 303 postach
    Cytat Zamieszczone przez alan1990 Zobacz posta
    Wczoraj w studio przed SGP Daria powiedziała, że kupując koszulkę ze sklepu Falubazu, dla Darcy'ego idzie ok. 27 zł.
    http://www.falubaz.sklep.pl/pl/p/Dar...trong/22983738 tutaj jednak jest napisane, że całość będzie przeznaczona na leczenie Warda. Wie ktoś o co jej chodziło? Mam nadzieje, że się myliła.
    "Całkowity dochód" to nie to samo, co cena. Powiedziałbym, że 23 złote kosztów to sporo. Powiedzmy, że 12-13 miałoby więcej sensu. Ale nie możesz oczekiwać, że na Darcy'ego pójdzie całe 50 zł.

  40. Powrót do góry    #7638
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez alan1990 Zobacz posta
    Mam nadzieje, że się myliła.

    daria wcale nie musiała się pomylić. na stronie sklepu jest podane, że na leczenie warda idzie cały DOCHÓD, a nie przychód ze sprzedaży koszulek. dochód, czyli przychód minus koszty. a na koszty składa się produkcja koszulek, dystrybucja (wysyłka, chyba że to osobno jest kasowane), no i reklama? gdyby daria się nie myliła, oznaczałoby to, że na to wszystko idzie 23 zł.
    dużo, bardzo dużo, o wiele za dużo.

  41. Powrót do góry    #7639
    Ekspert Awatar energo
    Dołączył
    16-01-2006
    Postów
    3,700
    Kliknij i podziękuj
    203
    Podziękowania: 915 w 463 postach
    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    "Całkowity dochód" to nie to samo, co cena. Powiedziałbym, że 23 złote kosztów to sporo. Powiedzmy, że 12-13 miałoby więcej sensu. Ale nie możesz oczekiwać, że na Darcy'ego pójdzie całe 50 zł.
    toruńska koszulka kosztuje 13 pln... komentować nie będę, mam nadzieję że z tymi 27 plnami komuś się coś popieprzyło.
    bez Gwiazdy nie ma jazdy...

  42. Powrót do góry    #7640
    Początkujący
    Dołączył
    25-09-2002
    Postów
    31
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 12 w 5 postach
    Koło mnie w lumpexie ceny od złotówki.

    A tu można sobie wycenić jakbyś chciał sobie zamówić poza moim lumpexem (nie mają strony)
    http://www.reflect.pl/druk_na_odziezy.html

    P.S. Z tych za 13 zł ponoć całe 5 dych idzie na Darka.

  43. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi pajac za jego przydatny post!

    kapitan bomba (31-08-2015), sfp (30-08-2015)

  44. Powrót do góry    #7641
    Super_Ban
    Dołączył
    15-03-2015
    Postów
    137
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 56 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez energo Zobacz posta
    toruńska koszulka kosztuje 13 pln... komentować nie będę, mam nadzieję że z tymi 27 plnami komuś się coś popieprzyło.
    I toruńska jest ładniejsza, bardziej estetyczna. Zielonogórska - odpustowa... i kosztuje 50 zł
    Ostatnio edytowane przez Tyron Myrd ; 30-08-2015 o 21:39

  45. Powrót do góry    #7642
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez WaluS Zobacz posta
    I to na jakim torze!!!
    Byłem na tych zawodach w Machowej. Oj działo się i przez to szkoda, że zapadający zmrok nie pozwolił rozegrać ostatniej kolejki.
    A halogeny na słupkach skierowane na tor dawały tyle światła, że widać było tylko jakieś poruszające się postacie
    No to zapewne wyjaśnia skąd ten sukces. Pamiętam że byliśmy w małym szoku jak Radio Zachód podało wyniki. SyFów i smartfonów nie było więc człowiek czekał na wieści z radia bo wiadomo, że TVP miała żużel głęboko w dupie

  46. Powrót do góry    #7643
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    Tata mi opowiadał, że dzwoniło się do klubu i pytało o wynik
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

  47. Powrót do góry    #7644
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    No to zapewne wyjaśnia skąd ten sukces. Pamiętam że byliśmy w małym szoku jak Radio Zachód podało wyniki. SyFów i smartfonów nie było więc człowiek czekał na wieści z radia bo wiadomo, że TVP miała żużel głęboko w dupie
    To były czasy.Nasluchiwanie wynikow z radia wieczorem.I czekanie na nowy numer Tygodnika żużlowego.

  48. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi spitt22 za jego przydatny post!

    Falubaz (31-08-2015), Nigel (31-08-2015), Phenomenon (30-08-2015), grafi25 (31-08-2015)

  49. Powrót do góry    #7645
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez WaluS Zobacz posta
    I to na jakim torze!!!
    Byłem na tych zawodach w Machowej. Oj działo się i przez to szkoda, że zapadający zmrok nie pozwolił rozegrać ostatniej kolejki.
    A halogeny na słupkach skierowane na tor dawały tyle światła, że widać było tylko jakieś poruszające się postacie
    Stąd pewnie tytuł w jednej z gazet następnego dnia: "Z ciemności wyłonił się Kruk".

  50. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Kibic_2005 za jego przydatny post!

    Drapichrust (31-08-2015), WaluS (30-08-2015)

  51. Powrót do góry    #7646
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Telegazeta - źródło informacji.

  52. Powrót do góry    #7647
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Telegazeta - źródło informacji.
    To później, ja nie miałem wtedy TV z telegazetą No i był jeszcze niezawodny Tygodnik Żużlowy. To jeszcze istnieje w ogóle ?

  53. Powrót do góry    #7648
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    To jeszcze istnieje w ogóle ?

    tak, ja jeszcze mam tv.

  54. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kolarz za jego przydatny post!

    Buka (30-08-2015), ursus (31-08-2015)

  55. Powrót do góry    #7649
    Stały bywalec Awatar alan1990
    Dołączył
    22-06-2010
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 128 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez jelousabmarinek Zobacz posta
    "Całkowity dochód" to nie to samo, co cena. Powiedziałbym, że 23 złote kosztów to sporo. Powiedzmy, że 12-13 miałoby więcej sensu. Ale nie możesz oczekiwać, że na Darcy'ego pójdzie całe 50 zł.
    Rzeczywiście, zagalopowałem się

  56. Powrót do góry    #7650
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    To później, ja nie miałem wtedy TV z telegazetą No i był jeszcze niezawodny Tygodnik Żużlowy. To jeszcze istnieje w ogóle ?
    Możesz kupić w kiosku na Śniadeckich przy Pl. Konstytucji lub na dworcu.

  57. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ursus za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (31-08-2015)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •