Strona 9 z 189 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 361 do 405 z 8492

Wątek: Falubaz Zielona Góra 2015 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #361
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Tylko, że ja oceniam stan na koniec 2014, piszę o pierwszym składzie ekipy walczącej o medale i nic nie wypowiadam się o tym, aby przykręcić kurek na szkolenie.
    Pełna zgoda, nasi juniorzy są słabi, a ze Strzelca najprawdopodobniej nic już nie będzie. Tylko nie wiem skąd ta wiara w Pieszczka, który trochę jednak kosztuje, a zwrot z tej inwestycji jest wyjątkowo niepewny. Klubowe pieniążki nie należą do mnie, więc nie mogę obruszać się na zarządzających Falubazem za wydawanie ich na Pieszczka, nawet jeśli moim zdaniem jest to wydatek nieuzasadniony. Mogę natomiast krytykować osoby odpowiedzialne za transfery w klubie za sprowadzanie do drużyny kolejnego juniora, który żadnym asem nie jest, ale przy obecnej słabości formacji juniorskiej jest w stanie blokować miejsce w drużynie naszym wychowankom.
    Jeszcze niedawno wielu z nas cieszyło się z powierzenia Janasowi funkcji szkoleniowca juniorów, bo wierzymy w poprawę wyników młodzieżowców , zarówno tych z licencjami jak i adeptów. Pamiętajmy jednak, że motywacja Janasa i jego podopiecznych nie wzrośnie, gdy będą widzieć politykę klubu polegającą na sprowadzaniu juniorów z innych ośrodków. W dodatku co najwyżej przeciętniaków. Kupowanie juniorów to trochę wstyd dla każdego klubu, choć moje niezadowolenie pewnie było by mniejsze, gdyby rozpatrywano sprowadzenie juniora z najwyższej półki, gwarantującego wyniki porównywalne do osiągnięć Pawlickiego czy Zmarzlika. Takich na rynku jednak nie ma. Są średniacy, których talenty mogą oczywiście eksplodować, ale w przypadku Pieszczka nic na to nie wskazuje, mamy natomiast pewność wzbogacenia drużyny o kłótliwy i nie stroniący od awantur team zawodniczy.
    Ponadto przyszły sezon najprawdopodobniej będzie jeszcze bardziej ułomny od tegorocznego, więc zbrojenie się w takiej sytuacji moim zdaniem mija się z celem. Medal (szczególnie inny niż złoty) w ułomnej lidze też będzie trochę ułomy, więc może przejedźmy ten sezon tak, aby sprawić kibicom trochę radości z widowiskowej jazdy na torze do walki i aby kibice po każdym meczu byli pewni, że nasi zawodnicy dali z siebie wszystko. Z Pieszczkiem czy bez niego nasze szanse na złoto są w zasadzie takie same.

  2. Powrót do góry    #362
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Pieszczek może odpalić, dotychczas nie miał stabilizacji finansowej, przy pewnym zapleczu może być jeszcze w top 5 juniorów.

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Phenomenon za jego przydatny post!

    dillinger (28-11-2014)

  4. Powrót do góry    #363
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    A JUŻ TAK CAŁKIEM SERIO to ten Walasek nie jest wart żeby sobie w ogóle nim głowę zawracać,to jest zawodnik któremu jazda na żużlu sprawia przyjemność tylko jak jest cena,nie ma kasy nie jadę,ambicji też już nie ma bo nawet widać jego podejście do imprez międzynarodowych czy krajowych.
    10 razy lepiej z korzyścią dla wszystkich wzieliby takiego Kildemanda - chłop dużo młodszy,parcie na sukces,ambitny,ze dwa razy tańszy i nawet na tą Częstochowę obraził się na końcu.Z drużyną powinien się utożsamiać i jeśli różowy nie będzie tego wykorzystywał to na pewno z tego zawodnika byłby konkretny pożytek.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Za PS:



    Welna, przyjacielu, twierdziłeś, że Walas już jest od 2 tyg. w Falubazie. Nie wierzyłeś, jak twierdziłem, ze jeszcze nie jest. Jeszcze się okaże, ze Grzesiu razem z Gollobem wyląduje w Ostrowie i tam za 1.5 tys za pkt będą raczyć kibiców swoją nienaganną jazdą Jak pisałem, że Walas wyśmiał ZMorę za jego propozycję kontraktu w Stali to większość tutaj była bardzo oburzona. Dzisiejsze słowa Władka na SF chyba rozwiewają już te wątpliwości.

    A tak swoją drogą, to w kasie Falubazu musza być spore braki (jak to tutaj twierdzą zawzięcie niektórzy) skoro senator chce robić zakupy tylko za 2 bańki. Choć w jednym z senatorem się nie zgodzę. Odpuścił bym sobie Pieszczka. Nie jest warty tej kasy.
    Mariusz słowa Władka tylko potwierdzają jakim jest hipokrytą do kwadratu.Walas to dla niego pijożerca ale Tomuś miszcz świata to mu będzie jaskółkę robił za wieczorek zapoznawczy w leśniczówce.Taki ten Tomuś jest Stalowy i Władziu kasałkę wyczepię z własnego rozporka choć jak podajesz wcale jej nie ma
    Ostatnio edytowane przez RUSTY ; 19-11-2014 o 20:56
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  5. Powrót do góry    #364
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Pieszczek może odpalić, dotychczas nie miał stabilizacji finansowej, przy pewnym zapleczu może być jeszcze w top 5 juniorów.
    Tyle że tak jak napisał Sobotch, jak zawsze będziemy sprowadzać kogoś z zewnątrz to nigdy nie dochowamy się solidnego juniora. Jeśli Sasza dostanie obywatelstwo to mamy duet Sasza-Pieszczek i żaden nasz wychowanek nie ma co marzyć o startach na juniorce. Inna sprawa że ekipa w składzie:
    1.Hampel
    2.Protas
    3.Dudek
    4.Kildemand
    5.AJ
    6.Pieszczek
    7.Sasza

    to zdecydowanie jest ekipa z potencjałem na majstra. Ale jak tego majstra nie zrobi, to będzie jeszcze większy syf niż po sezonie 2014. Ryzyko ogromne. Nie wiem czy warto je podejmować.

  6. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    Nigel (19-11-2014)

  7. Powrót do góry    #365
    Użytkownik
    Dołączył
    19-10-2012
    Postów
    135
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 18 w 10 postach
    słaby skład, powinniśmy kupować mistrzów świata a nie jakichś jeździcuw z 3 ligi

    1. Hampel
    2. Golob
    3. Henckok
    4. Holder
    5. Jonson
    6. Lokatjew
    7. Piszczek

    i rezerwa Protasiewicz

    i bendzie mistrzostwo

  8. Powrót do góry    #366
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Sobotch, dwa krótkie pytanie na dobry początek:

    1. Czy jeśli Sasza dostanie obywatelstwo to wg Ciebie powinien startować na juniorce w obecnej sytuacji kadrowej? Tak/Nie. Jeśli "Nie" to proszę o podanie powodu.
    2. Gdyby istniał przepis o tym, że jeden junior może być obcokrajowcem to czy Sasza powinien startować jako junior? Tak/Nie. Jeśli "Nie" to proszę o podanie powodu.
    Ciekawe

    Więc tak:

    1. Być może wyda Ci się, że to się będzie kłócić z tym, co napisałem wcześniej ale tak - uważam, że Sasza mógłby sobie pojeździć jako junior, ponieważ osobiście traktuję go niejako jak wychowanka i w żaden sposób nie wiąże się to z korzystaniem z armii zaciężnej. Co jak kiedyś z Wodjakovem.

    2. Właściwie ta sama odpowiedź jak powyżej. Jest to nasz narybek i nie wiąże się z kupowaniem na siłę. Tyle że nie jest to przymus.

    I nie rozróżniam tu, czy młody jest wychowankiem klubu, czy np. swojego taty

  9. Powrót do góry    #367
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez CarlitosFalubaz Zobacz posta
    Tyle że tak jak napisał Sobotch, jak zawsze będziemy sprowadzać kogoś z zewnątrz to nigdy nie dochowamy się solidnego juniora. Jeśli Sasza dostanie obywatelstwo to mamy duet Sasza-Pieszczek i żaden nasz wychowanek nie ma co marzyć o startach na juniorce. Inna sprawa że ekipa w składzie:
    1.Hampel
    2.Protas
    3.Dudek
    4.Kildemand
    5.AJ
    6.Pieszczek
    7.Sasza

    to zdecydowanie jest ekipa z potencjałem na majstra. Ale jak tego majstra nie zrobi, to będzie jeszcze większy syf niż po sezonie 2014. Ryzyko ogromne. Nie wiem czy warto je podejmować.
    Carlitos, ryzyko jest zawsze jaki ten skład by nie był. Jeżeli jest na to kasa to trzeba budować mocny skład, który to gwarantuje walke o najwyższe cele.
    Jeżeli tej kasy brakuje to trzeba się skupić na odjechaniu sezonu bez wielkiego ciśnienia i zbudować składzik, który by gwarantował odrobine emocji.

    Z tego co się słyszy, to jakaś tam kasa jest na wydanie.
    Wszystko zależy czym będzie się kierował "kierownik".
    Jeżeli chce walki o najwyższe cele to raczej tego Pieszczka sprowadzi, jeżeli miałby być to sezon na spokojne przejechanie to nie powinno się zawracać głowy Pieszczkami, tylko jechać swoimi.

    Do tego wkomponować walczaka Kildemanda, co by troche wiatru na trybunach porobił i jedziemy.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 20-11-2014 o 14:30
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  10. Powrót do góry    #368
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Carlitos, ryzyko jest zawsze jaki ten skład by nie był. Jeżeli jest na to kasa to trzeba budować mocny skład, który to gwarantuje walke o najwyższe cele.
    Jeżeli tej kasy brakuje to trzeba się skupić na odjechaniu sezonu bez wielkiego ciśnienia i zbudować składzik, który by gwarantował odrobine emocji.

    Z tego co się słyszy, to jakaś tam kasa jest na wydanie.
    Wszystko zależy czym będzie się kierował "kierownik", jeżeli chce walki o najwyższe cele to raczej tego Pieszczka sprowadzi, jeżeli miałby być to sezon na spokojne przejechanie to nie powinno się zawracać głowy Pieszczkami, tylko jechać swoimi.

    Do tego wkomponować walczaka Kildemanda, co by troche wiatry na trybunach porobił i jedziemy.
    Już niedługo się wszystko wyjaśni. Konczy się powoli czas Walasowi. Już niedługo usłyszymy komunikat, ze albo Walas u nas podpisuje albo zrywamy z nim negocjacje.

    Osobiście uważam, ze Walas jednak podpisze. Te warunki które mu zaproponował we wrześniu senator są na ten moment dla niego korzystniejsze. No chyba, ze zaraz obudzi się ktoś w Rzeszowie czy Tarnowie i przebije ofertę. Następni w kolejce czekają Kildemnd i MJJ. Ale co ciekawe, podobno dziadzia Hancock przysłał ciekawą ofertę. Jest gotów śmigać z mycha na plastronie bez żadnej kasy za podpis. Co prawda stawkę za pkt. miałby najwyższą w drużynie ale ryzyko byłoby najmniejsze
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #369
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Ciekawe czy jak Walasek podpiszę to zostanie kapitanem bo to ten co zagrał na nosie Zmorzę przecież,być może podpiszę a może nie a może jednak...hulaj hop ciciuruciu
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi RUSTY za jego przydatny post!

    spitt22 (20-11-2014)

  13. Powrót do góry    #370
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Już niedługo się wszystko wyjaśni. Konczy się powoli czas Walasowi. Już niedługo usłyszymy komunikat, ze albo Walas u nas podpisuje albo zrywamy z nim negocjacje.

    Osobiście uważam, ze Walas jednak podpisze. Te warunki które mu zaproponował we wrześniu senator są na ten moment dla niego korzystniejsze. No chyba, ze zaraz obudzi się ktoś w Rzeszowie czy Tarnowie i przebije ofertę. Następni w kolejce czekają Kildemnd i MJJ. Ale co ciekawe, podobno dziadzia Hancock przysłał ciekawą ofertę. Jest gotów śmigać z mycha na plastronie bez żadnej kasy za podpis. Co prawda stawkę za pkt. miałby najwyższą w drużynie ale ryzyko byłoby najmniejsze
    Jeżeli by takie coś podpisał , że kasa leży głównie na torze to byłoby najlepiej.
    W sumie dla dobra wszystkich byłoby najlepsze takie podpisywanie kontraktów, gdzie kase podnosi się z toru.

    Kontrakty motywacyjne sa o wiele bardziej korzystne dla klubów i zawodnik tym samym też bardziej musi postarać się o kaske leżącą na owalu.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  14. Powrót do góry    #371
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Ciekawe jakby taki Prezes podszedł do sprawy, jak Hampel, Pedersen czy np. Hancock proponują, że nie chcą żadnej kasy tylko 10 tyś.za punkt?

  15. Powrót do góry    #372
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Ciekawe czy jak Walasek podpiszę to zostanie kapitanem bo to ten co zagrał na nosie Zmorzę przecież,być może podpiszę a może nie a może jednak...hulaj hop ciciuruciu
    Rusty, przestań fantazjować. Nikt nie zagrał Zmorze na nosie. Zmora od początku nie był w stanie zapłacić tego co chce Walas. Liczył pewnie, ze Walas coś tam odpuści. przeliczył sie i tyle. Nie ma też podstaw aby Walas kapitanował w Falubazie w sytuacji jak podpisze u nas. Z prostego powodu, my już mamy kapitana a on się nigdzie nie wybiera.

    Phenomen

    Ciekawe jakby taki Prezes podszedł do sprawy, jak Hampel, Pedersen czy np. Hancock proponują, że nie chcą żadnej kasy tylko 10 tyś.za punkt?
    Akurat z tymi zawodnikami poszedłbym na taki układ. Przy 200 pkt mieliby po 2 mln. Ale ryzyko ewentualnej kontuzji byłoby po stronie zawodników.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #373
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Mariusz, a planujesz jakieś obchody na forum swojego posta numer 15.000?
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  17. Powrót do góry    #374
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Mariusz, a planujesz jakieś obchody na forum swojego posta numer 15.000?
    A czemuż miałbym to robić ? Zwisa mi licznik, według mnie może ich nie być. Wprowadzają czasami, zbyt wiele zamieszania do dyskusji.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #375
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,253
    Kliknij i podziękuj
    6,230
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Nawet tortu nie będzie ?

  19. Powrót do góry    #376
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A czemuż miałbym to robić ? Zwisa mi licznik, według mnie może ich nie być. Wprowadzają czasami, zbyt wiele zamieszania do dyskusji.
    Jeśli dobrze zrozumiałem, to zmieniasz kolego Mariusz strategię na forum. Z dotychczasowego stawiania na ilość, przerzucisz się na jakość.
    Zdecydowanie pochwalam.

  20. Powrót do góry    #377
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez Kibic_2005 Zobacz posta
    Jeśli dobrze zrozumiałem, to zmieniasz kolego Mariusz strategię na forum. Z dotychczasowego stawiania na ilość, przerzucisz się na jakość.
    Zdecydowanie pochwalam.
    Hmm, nie nie mam żadnej strategii. Ot, pisze co uważam, dyskutuję. Chyba od tego jest forum

    Kapitan_

    Nawet tortu nie będzie ?
    No, no. Nie podskakuj. A ty jakieś pączki chociaż stawiałeś, jak wyklikałeś 2000 post ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  21. Powrót do góry    #378
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    mariusz, czy ja odniosłem tylko takie wrażenie, czy ty faktycznie się wstydzisz tej dużej ilości wpisów?

  22. Powrót do góry    #379
    Stały bywalec Awatar apatorzgred
    Dołączył
    14-07-2005
    Postów
    742
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 10 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Mariusz, a planujesz jakieś obchody na forum swojego posta numer 15.000?
    Haha, o to samo chciałem zapytać Było nie było Mariusz z Kingpinem (pozdro dla Ciebie) to leadery tego dennego momentami forum. ale co tam wielu narzeka a i tak czyta/pisze. pzdr
    Najlepsi Z Najlepszych.......................... Tylko Apator DMP 1986

  23. Powrót do góry    #380
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach

    Falubaz Zielona Góra 2015 - wątek klubowy

    Ja już nie piszę i nawet nie czytam




    O cholera


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    IN PROTAS I TRUST !!!

  24. Powrót do góry    #381
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    mariusz, czy ja odniosłem tylko takie wrażenie, czy ty faktycznie się wstydzisz tej dużej ilości wpisów?
    No, faktycznie coś w tym jest, że tylko Ty odniosłeś takie wrażenie. Za dużo bujasz w obłokach Kolarz
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  25. Powrót do góry    #382
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,584
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,357 w 4,336 postach
    Akurat z tymi zawodnikami poszedłbym na taki układ. Przy 200 pkt mieliby po 2 mln. Ale ryzyko ewentualnej kontuzji byłoby po stronie zawodników.
    Bardzo ryzykowne wg mnie. Jest duza szansa, ze zawodnik nic nie zainwestuje w siebie i zrobi 120pkt i zgarnie banke na czysto za "nic"
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  26. Powrót do góry    #383
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Bardzo ryzykowne wg mnie. Jest duza szansa, ze zawodnik nic nie zainwestuje w siebie i zrobi 120pkt i zgarnie banke na czysto za "nic"
    Jak to za nic ? W tym układzie zgarnie bańkę za 120 pkt.

    Weźmy przykład Nickiego Pedersena. Ostatnio kolega Dariusz podawał, ze Nicki spuścił z tonu i zamiast 1 mln na przygotowanie do sezonu skasuje 800 tys. Pomijam już fakt, czy wierzyć w to czy nie. Ale załóżmy, że to prawda. I teraz w razie jego poważniejszej kontuzji na początku sezonu, klub jest w plecy 800 tys. I tu można napisać, że "za nic".
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  27. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    Jacazg (21-11-2014), kapitan bomba (21-11-2014), sobotch (21-11-2014)

  28. Powrót do góry    #384
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Słusznie. Do tego zawsze można (a wręcz należałoby) zastosować odpowiednie zapisy pt. 10 tys. za punkt w przypadku dobicia do zażyczonej granicy. Tu tylko pojawia się malutki kłopocik - o tym, czy te 200 punktów zostanie zdobyte, dowiemy się na koniec sezonu i dopiero wówczas zawodnik rzeczywiście powinien być rozliczany wg 10k/punkt. Czyli że trzeba przyjąć jakąś kwotę bazową w trakcie sezonu do regularnych wypłat i doprowadzić do tego, żeby obie strony były z takiego rozwiązania zadowolone.

  29. Powrót do góry    #385
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Na TVN właśnie podali że Mariusz wygrał wybory,zaraz za nim Donatan i Cleo.Wie ktoś o co tu chodzi? :
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  30. Powrót do góry    #386
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Na TVN właśnie podali że Mariusz wygrał wybory,zaraz za nim Donatan i Cleo.Wie ktoś o co tu chodzi? :
    Mariusz jest w PSL??

  31. Powrót do góry    #387
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,080
    Kliknij i podziękuj
    6,517
    Podziękowania: 8,846 w 4,865 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak to za nic ? W tym układzie zgarnie bańkę za 120 pkt.

    Weźmy przykład Nickiego Pedersena. Ostatnio kolega Dariusz podawał, ze Nicki spuścił z tonu i zamiast 1 mln na przygotowanie do sezonu skasuje 800 tys. Pomijam już fakt, czy wierzyć w to czy nie. Ale załóżmy, że to prawda. I teraz w razie jego poważniejszej kontuzji na początku sezonu, klub jest w plecy 800 tys. I tu można napisać, że "za nic".
    Kluby zabezpieczaja sie na taka okolicznosc.
    Karol musial oddawac pieniadze Wybrzezu jak jeszcze przed rozpoczeciem sezonu w Polsce rozwali sie w Anglii.
    Jednak placenie minimalnej kwoty na przygotowanie lub nawet tylko za punkty jest zawsze dla klubu bezpieczniejsze.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  32. Powrót do góry    #388
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,113
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 587 w 317 postach
    A moze BOLL pomoglby sprowadzic Vaculika do Zielonej?

    To chlopak, ktory ma jeszcze najwieksze sukcesy przed soba i stac go na wygrywanie z Kasprzakiem, Pawlickimi, Iversenem, Kolodziejem etc.

    Na pewno nie warto brac juniorow z zewnatrz bo jak pisze m. in. Carlitos wtedy nie dochowamy sie nigdy swoich. Zgardzinski cos tam rokuje, wiec stawiac na niego.

    Na moje oko to powinnismy brac pod uwage nastepujacych zawodnikow:

    Walasek
    Vaculik
    Zengota
    Kildemand
    MJJ

  33. Powrót do góry    #389
    Zaawansowany Awatar Rif
    Dołączył
    10-04-2003
    Postów
    2,661
    Kliknij i podziękuj
    139
    Podziękowania: 785 w 444 postach
    Cytat Zamieszczone przez MrSelfDestruct Zobacz posta
    Mariusz jest w PSL??
    A to nie jest tak, że każdy strażak jest z klucza w PSL?
    "Częstochowskie lwy nigdy nie spłacają swoich długów".

  34. Powrót do góry    #390
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez Rif Zobacz posta
    A to nie jest tak, że każdy strażak jest z klucza w PSL?
    Absolutnie nie. Do PSL należą tylko niektórzy ochotnicy.

    Każdy strażak z klucza, to należy do PPPP.

    Ciekaw jestem, czy nie strażacy, wiedzą o jaką partię tutaj chodzi

    Za SF:

    SPAR Falubaz podobno potrzebuje nowego zawodnika. Masz tu wielu fanów, którzy chętnie widzieliby cię pewnie w Zielonej Górze.



    - Ach, to jest wspaniały klub, który mile wspominam. Nie miałbym przeszkód i zawsze mogę rozpocząć rozmowy odnośnie mojego powrotu.
    Dziadzia Hancock uśmiecha się do senatora
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 21-11-2014 o 14:46
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  35. Powrót do góry    #391
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Podobały mu się złotówki to się uśmiecha.

    A piwo to każdy pija, nie myśl sobie

  36. Powrót do góry    #392
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez MrSelfDestruct Zobacz posta
    Mariusz jest w PSL??
    To nie on jest w PSL tylko oni w nim...uśmiechają się czasami do niego
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  37. Powrót do góry    #393
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Podobały mu się złotówki to się uśmiecha.

    A piwo to każdy pija, nie myśl sobie
    No niby tak, ale nie każdy jest strażakiem

    Rusty

    To nie on jest w PSL tylko oni w nim...uśmiechają się czasami do niego
    Rusty, ludzie notorycznie mylą OSP z PSP. PSL ma spore powiązania, ale z OSP. Pawlak jest nawet ich prezesem. Ale do PSP to on i jego koledzy nic nie mają.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 21-11-2014 o 15:18
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #394
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta

    Dziadzia Hancock uśmiecha się do senatora
    Dziadzia to już zbytnio wyjścia nie ma, to usmiecha się do wszystkich.

    Ciekawe na kogo Roberto postawi. Walas, Kildemand, Herbie, Pieszczek - raczej tylko te kandydatury wchodzą w gre.

    Myśle że Pieszczka RD jednak zawinie i do tego ktoś z dwójki Walas/Kildemand. W ostecznośći Herbi jakby któryś z tej dwójki postanowił jednak zbyt mocno pogrymasić $$$.

    Brałbym jednak Kildemanda do składu. Jednak z tej trójki zdecydowanie najtańszy, perspektywiczny i najlepszy walczak, jeżeli idzie o widowisko.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 21-11-2014 o 18:42
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  39. Powrót do góry    #395
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,010
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,502 w 996 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Każdy strażak z klucza, to należy do PPPP.
    Twoja to na pewno Partia Peanów Pochwalnych Prezesa

  40. Powrót do góry    #396
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Polska Partia Przyjaciół Piwa?

    Sam najbardziej lubiłem Chrześcijańską Unię Jedności.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  41. Powrót do góry    #397
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Dziadzia to już zbytnio wyjścia nie ma, to usmiecha się do wszystkich.

    Ciekawe na kogo Roberto postawi. Walas, Kildemand, Herbie, Pieszczek - raczej tylko te kandydatury wchodzą w gre.

    Myśle że Pieszczka RD jednak zawinie i do tego ktoś z dwójki Walas/Kildemand. W ostecznośći Herbi jakby któryś z tej dwójki postanowił jednak zbyt mocno pogrymasić $$$.

    Brałbym jednak Kildemanda do składu. Jednak z tej trójki zdecydowanie najtańszy, perspektywiczny i najlepszy walczak, jeżeli idzie o widowisko.
    Czyli Grzesia oddajemy do Tarnowa lub Wrocka ? Kildemand, fakt, najlepszy walczak. Ale najbardziej narażony na kontuzje. Właśnie poprzez ofensywny styl jazdy.

    Będa jaja jak Tarnów czy Wrocek zmontują mocne, ciekawe ekipy z niechcianych zawodników.

    Jak by co to w Tarnowie może wyjść skład:

    1. Bjerre
    2. Zengi
    3. Vacul
    4. Walas
    5. Kołdi
    6. junior
    7. junior

    A we Wrocku:

    1. Janowski
    2. Pavlic
    3. Woffinden
    4. Ogór
    5. Hancock
    6. Gała
    7. Trzensiok

    I niech mi ktoś powie, ze te ekipy nie mogłyby zdobyć medalu

    No i gdzie tu miejsce dla mistrza Golloba ? Czyżby Gollob był skazany an Cieślaka i I ligę ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 21-11-2014 o 19:10
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  42. Powrót do góry    #398
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Czyli Grzesia oddajemy do Tarnowa lub Wrocka ? Kildemand, fakt, najlepszy walczak. Ale najbardziej narażony na kontuzje. Właśnie poprzez ofensywny styl jazdy.

    Będa jaja jak Tarnów czy Wrocek zmontują mocne, ciekawe ekipy z niechcianych zawodników.
    Nic nie oddajemy, bo jeszcze nikogo nie mamy.

    Tutaj nie idzie tylko o punkty, tutaj potrzebny jest ktoś kto wzbudzi troche więcej emocji sportowych na trybunach.
    Zdecydowanie Kildemand mógłby być tym kimś, gośćiu słynie z ofensywnej jazdy, a że kontuzje? One dotyczą wszystkich.

    Mamy już "nudnego" na trasie Hampela. Przydałby się ktoś dla równowagi i tutaj widze Pajączka, który mógłby w ZG zakotwiczyć na dłużej.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  43. Powrót do góry    #399
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,253
    Kliknij i podziękuj
    6,230
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Nic nie oddajemy, bo jeszcze nikogo nie mamy.

    Tutaj nie idzie tylko o punkty, tutaj potrzebny jest ktoś kto wzbudzi troche więcej emocji sportowych na trybunach.
    Zdecydowanie Kildemand mógłby być tym kimś, gośćiu słynie z ofensywnej jazdy, a że kontuzje? One dotyczą wszystkich.

    Mamy już "nudnego" na trasie Hampela. Przydałby się ktoś dla równowagi i tutaj widze Pajączka, który mógłby w ZG zakotwiczyć na dłużej.
    Kildemand w parze z Jonssonem, to byłoby coś pięknego

  44. Powrót do góry    #400
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Kildemand w parze z Jonssonem, to byłoby coś pięknego
    Może nawet lepiej osobno, zawsze to jeden bieg więcej z walczakiem.
    Pomieszać startowca z ofensorem i jazda.

    Startowiec ma uciekać do przodu i wygrywać biegi a ofensor przedzierać się do przodu i wydzierać pkt przeciwnikom na trasie.
    Mają być punkty i ma być show. I wszyscy zadowoleni.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 21-11-2014 o 20:30
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  45. Powrót do góry    #401
    Stały bywalec Awatar alexbart
    Dołączył
    11-02-2005
    Postów
    1,358
    Kliknij i podziękuj
    502
    Podziękowania: 121 w 57 postach
    Kupowanie juniorów to trochę wstyd dla każdego klubu...

    To zdanie, nieco zmodyfikowane, powinno wisiec nad lozkiem kazdego prezesa Falubazu, kto by nim nie byl. Zdanie powinno brzmiec: Kupowanie juniorów to najwiekszy z mozliwych wstyd dla każdego klubu...

    Falubaz odnosil najwieksze sukcesy, kiedy byl najmlodsza ekipa w lidze. Nie skupujmy emerytow, na litosc boska. Nie idzmy ta droga. Tak wiec mimo mojej obsesyjnej zielonogorskosci ''nie'' dla Walaska i ''nie'' dla Hancocka. Zdecydowane ''nie'' dla Pieszczka. Ewentualnie Dun. I szkolmy. Ale dobrze. Fachowo. Za dwa-trzy lata spojrzymy inaczej...
    Toen was geluk nog heel gewoon: http://myweb.tiscali.co.uk/speedway2/wtc90.htm

  46. Powrót do góry    #402
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez alexbart Zobacz posta
    Kupowanie juniorów to trochę wstyd dla każdego klubu...

    To zdanie, nieco zmodyfikowane, powinno wisiec nad lozkiem kazdego prezesa Falubazu, kto by nim nie byl. Zdanie powinno brzmiec: Kupowanie juniorów to najwiekszy z mozliwych wstyd dla każdego klubu...

    Falubaz odnosil najwieksze sukcesy, kiedy byl najmlodsza ekipa w lidze. Nie skupujmy emerytow, na litosc boska. Nie idzmy ta droga. Tak wiec mimo mojej obsesyjnej zielonogorskosci ''nie'' dla Walaska i ''nie'' dla Hancocka. Zdecydowane ''nie'' dla Pieszczka. Ewentualnie Dun. I szkolmy. Ale dobrze. Fachowo. Za dwa-trzy lata spojrzymy inaczej...
    Kluby nie szkolą zawodników! Robią to rodzice (najczęściej ojcowie).

    pozdr

    Wysłane z Tapatalk

  47. Powrót do góry    #403
    Użytkownik
    Dołączył
    05-10-2014
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    57
    Podziękowania: 7 w 5 postach
    ostatnim WYSZKOLONYM ! żużlokiem był Rafał Kurmański - od tamtej pory posucha

  48. Powrót do góry    #404
    Zaawansowany
    Dołączył
    24-10-2005
    Postów
    2,312
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 804 w 358 postach
    Poproszę o dyskusję na temat szkółek w tym wątku i tylko tym wątku. Czas, start.

  49. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi There_is_no_spoon za jego przydatny post!

    Aussie (21-11-2014)

  50. Powrót do góry    #405
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,722
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,364 w 3,149 postach
    Cytat Zamieszczone przez alexbart Zobacz posta
    Kupowanie juniorów to trochę wstyd dla każdego klubu...

    To zdanie, nieco zmodyfikowane, powinno wisiec nad lozkiem kazdego prezesa Falubazu, kto by nim nie byl. Zdanie powinno brzmiec: Kupowanie juniorów to najwiekszy z mozliwych wstyd dla każdego klubu...

    Falubaz odnosil najwieksze sukcesy, kiedy byl najmlodsza ekipa w lidze. Nie skupujmy emerytow, na litosc boska. Nie idzmy ta droga. Tak wiec mimo mojej obsesyjnej zielonogorskosci ''nie'' dla Walaska i ''nie'' dla Hancocka. Zdecydowane ''nie'' dla Pieszczka. Ewentualnie Dun. I szkolmy. Ale dobrze. Fachowo. Za dwa-trzy lata spojrzymy inaczej...
    Mówisz o latach 80-tych ?

    Odnośnie szkolenia. Obawiam się, że tamte czasy już nie wrócą. Napisze z pamięci, w okresie ostatnich 10 lat, przewinęło się przez szkółkę ze 100 - 120 adeptów. Z czego ok 25 -30 zrobiło licencje. Z tych co zdali licencje, na dzisiaj są jeszcze Zengi, Strzelec, Zgardziński, Potoniec i kilka mniej znanych nazwisk. Razem będzie ich z 8. Licząc ś.p Kurmanka to przez te 10 lat mieliśmy jednego super zawodnika, jednego średniaka (Zengi) i dalej to co zostało. Oczywistym jest, ze Patryka nie liczę jako adepta naszej szkółki. W adekwatnym okresie początku lat 90 -tych sytuacja wyglądała jakże odmiennie. Pepe, Walas, Zarzecki, Artur Pawlak i wielu innych.

    Czy wtedy szkółka lepiej szkoliła ? Nie sądzę, może i była jakaś tam różnica ale podstawowa kwestia to narybek. W tamtych czasach byle łepek trzymał w piwnicy jakiegoś Rometa, jakąś WSK, jakąś Javkę itp. sprzęt. Ci z okolicznych wiosek to masowo ujeżdżali po okolicznych lasach swoje Fumy. I to był pierwszy, dość selektywny, etap szkolenia dobrego żużloka. Bo taki delikwent, po kilku dzwonach, albo wyleczył się z motoryzacji na dobre albo wstawał, otrzepywał się, prostował koła, i śmigał dalej. A jak nadszedł czas to szli z kumplami zapisać się do szkółki. I to jest podstawowa różnica w ówczesnym szkoleniu porównując je z dzisiejszym. I te czasy już nie wrócą.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 22-11-2014 o 14:13
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Strona 9 z 189 PierwszyPierwszy ... 78910111959109 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •