Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 496 do 540 z 718

Wątek: GKM Grudziądz 2015 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #496
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Swoją drogą, czy to naprawdę ważne czy papier, który podpisał Madsen nazywa się "Listy intencyjny" czy "Deklaracja podpisania kontraktu"? Jeśli jest na piśmie, że deklaruje podpisanie kontraktu to powinien ten kontrakt podpisać, jeśli tego nie zrobi powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Za sjp.pl
    ► deklarować
    1. wyrazić, wyrażać gotowość do czegoś, przyrzec, przyrzekać pomoc, zobowiązać się, zobowiązywać się do czegoś;
    2. oficjalnie podać, podawać do wiadomości, ogłosić, ogłaszać coś
    Jednak definicji jest tyle, że zacznie się piękna walka prawników

  2. Powrót do góry    #497
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    W prawie nie liczy się nazwa dokumentu, ale jego treść. Zgodnie z art. 65 kc przy interpretacji umów należy brać pod uwagę zgodny zamiar stron i cel umowy, aniżeli opierać się na jej dosłownym brzmieniu.
    Nie wiem, czy listu intencyjnego nie można by określić mianem umowy przedwstępnej. Wtedy wchodzą w grę sankcję bodaj z art. 391 k.c.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  3. Powrót do góry    #498
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Cytat Zamieszczone przez Świstak Zobacz posta
    Swoją drogą, czy to naprawdę ważne czy papier, który podpisał Madsen nazywa się "Listy intencyjny" czy "Deklaracja podpisania kontraktu"? Jeśli jest na piśmie, że deklaruje podpisanie kontraktu to powinien ten kontrakt podpisać, jeśli tego nie zrobi powinien być pociągnięty do odpowiedzialności. Za sjp.pl

    Jednak definicji jest tyle, że zacznie się piękna walka prawników
    Dobre.

    Rozumiem próby zaprzęgania zdrowego rozsądku do interpretacji casusu Madsena, ale nie tędy droga.

    Prawnicy mają w głębokim poważaniu co stanowią słowniki języka polskiego i czy zwrot był na piśmie, czy działanie było etyczne i czy wystąpiły inne bzdety. Oni wyznają tylko obowiązujące przepisy. List intencyjny nie spełnia pewnych wymogów formalnych i kropka: moim zdaniem strona grudziądzka jest tutaj skazana na porażkę, pod względem prawnym Dun ma zbyt silne argumenty, żeby GKM mógł cokolwiek senswonego z tym zdziałać.
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  4. Powrót do góry    #499
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Ale czy na pewno o to chodzi? Fatalne zachowanie.

  5. Powrót do góry    #500
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    - jesli nie "wroci" do Grudziadza to zostanie zawieszony w udziale w rozgrywkach ligowych w Polsce w sezonie 2015 (ew. zostanie w ogole zawieszony w lidze w zwiazku z faktem, ze podpisal dwie umowy na ten sam sezon: z Grudziadzem list intencyjny, z Tarnowem umowe finalna),
    - zaplaci odszkodowanie GKM-owi.
    Jakies oparcie w regulaminach ? Czy to tylko takie "a-ja-chcialbym-by..."

    Zreszta nie byloby problemu. W odpowiedzi zawiesiloby sie Artka a odszkodowanie pokryla by kasa od niego.

    Ja tam do Madsena nic nie mam (opierajac sie na tym co zrobil dla Unii). Jak bedzie po sezonie? Kto tam moze wiedziec ...

    A ocene zachowania pozwole sobie zostawic do momentu gdy wypowie sie nie tylko GKM ale i sam Madsen.

  6. Powrót do góry    #501
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez Sorel Zobacz posta
    Dobre.

    Rozumiem próby zaprzęgania zdrowego rozsądku do interpretacji casusu Madsena, ale nie tędy droga.

    Prawnicy mają w głębokim poważaniu co stanowią słowniki języka polskiego i czy zwrot był na piśmie, czy działanie było etyczne i czy wystąpiły inne bzdety. Oni wyznają tylko obowiązujące przepisy. List intencyjny nie spełnia pewnych wymogów formalnych i kropka: moim zdaniem strona grudziądzka jest tutaj skazana na porażkę, pod względem prawnym Dun ma zbyt silne argumenty, żeby GKM mógł cokolwiek senswonego z tym zdziałać.
    i dokladnie tak jest. Mozecie jeszcze analizowac kazde slowo kilka razy/papier nic warty.

    Tak apropo: Ostanio trabilo sie duzo o niewyplacalnych klubach. Moze jednak warto spojrzec rowniez pod tym samym katem na zawodnikow. To ten sam zawodnik ktory nie tylko w Gdansku ale rowniez wczesniej wywijal rozne humory. Aczkolwiek w Gdansku doprowadzil klub do spadku. Chyba dal slowo Zdunkowi ze przyjedzie.
    Ostatnio edytowane przez gksiak ; 19-12-2014 o 17:07

  7. Powrót do góry    #502
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-03-2003
    Postów
    635
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 38 w 20 postach
    Cytat Zamieszczone przez ScotFZG Zobacz posta
    Udowodnisz to że GKM chciał temu bucowi obniżyć kontrakt czy tak sobie tu wpadłeś popłakać ?
    Póki, co to widzę, że Ty masz ciśnienie, dlatego wyluzuj a później możemy pogadać. Poza tym chyba kpisz, że podam Ci źródło takiej informacji?


    Płakać nie zamierzam nie mam powodów. Z Artiomem była bardzo podobna sytuacja choć on nic nie podpisał w Tarnowie. Umowę jednak zaakceptował i dał słowo, że po powrocie z wakacji kontrakt osobiście podpisze. Grudziądz jednak zrobił, co zrobił i Artioma nie ma w Tarnowie. W żaden sposób nie pochwalam takich sytuacji ale jedna i druga strona dała sobie po razie…. choć nie! Zaczęło się od pana Bjerre i tak oto przeciąganie zawodników miedzy Grudziądzem a Tarnowem rozpoczęło się na dobre. Dziś mamy finalizację i efekty tych „negocjacji”.

  8. Powrót do góry    #503
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Madsen zachował się jak zwykły "nielojalny kmiot"

    Oby takie praktyki odbijały się potem na takich ludkach, które to za nic sobie mają podpisane przez siebie papiery.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  9. Powrót do góry    #504
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-09-2011
    Postów
    1,002
    Kliknij i podziękuj
    227
    Podziękowania: 237 w 124 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Madsen zachował się jak zwykły "nielojalny kmiot"
    Na pewno już nie będzie nigdy uwzględniany w składzie GKM-u, coś jak MJJ w Lesznie.
    Pytanie jak długo będzie trwała ich przygoda w Ekstalidze.

  10. Powrót do góry    #505
    Użytkownik
    Dołączył
    27-11-2012
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    Madsen to "kmiot", "pajac", " sprzedawczyk" a Łaguta jest cacy, świetne rozumowanie. Pięknie wygląda ten liść w strone GKMu, który za 50 tysi przebił Łagute, pamiętajcie zło zawsze wraca

  11. Powrót do góry    #506
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2006
    Postów
    1,707
    Kliknij i podziękuj
    64
    Podziękowania: 386 w 214 postach
    O ile mi wiadomo Łaguta niczego nie podpisał. Madsen tak. I to jest ta różnica.
    Dwa - dlaczego przebijanie ofert definiujesz jako "zło"?

  12. Powrót do góry    #507
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,705
    Kliknij i podziękuj
    2,089
    Podziękowania: 1,001 w 491 postach
    Cytat Zamieszczone przez Daniello Zobacz posta
    O ile mi wiadomo Łaguta niczego nie podpisał. Madsen tak. I to jest ta różnica.
    Umowa słowna to też umowa w świetle prawa - więc nie musiał podpisywać

    I lepszy Artem niż Leon, więc spokojnie GKM.
    Będzie Wam łatwiej dopiąć budżet, jak i też będziecie mieć równorzędnego konkurenta w Ekstralidze w drodze do nieotrzymania licencji na sezon 2016.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  13. Powrót do góry    #508
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,095
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    To teraz juz mozna oficjalnie powitac GKM w najEpszej lidze swiata.
    Welcome to the jungle.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  14. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (19-12-2014), j-rules (20-12-2014), kleczes_GKM (19-12-2014), sobotch (19-12-2014)

  15. Powrót do góry    #509
    Użytkownik
    Dołączył
    27-11-2012
    Postów
    52
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 5 w 5 postach
    A madsen podpisał kontrakt? Łaguta dał słowo, że będzie jeździł w Tarnowie na określonych warunkach. Mówił o tym jego menedzer, potwierdził to również zawodnik, a co zrobił każdy wie.Ta sama obietnica tylko inaczej skonstruowana. Na tych przykładach widać, że pewnym można być tylko podpisu pod kontraktem. Co do przebijania ofert to taki fragment:
    "Cała ta sytuacja pokazuje też, skąd biorą się długi polskich klubów. Jeśli jeden zabiera drugiemu zawodnika i się licytuje, to później cierpią na tym budżety - powiedział w rozmowie z portalem SportoweFakty.pl Arkadiusz Tuszkowski."
    Zalatuje hipokryzją na kilometr, dlatego to zło wróciło w postaci odbicia Madsena.

  16. Powrót do góry    #510
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    480
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Ciekawe po której stronie znajdzie się to mistyczne zło krążące pomiędzy Grudziądzem, a Tarnowem kiedy przyjdzie pojechać mecz tym drużynom. Może warto zastanowić się nad wynajęciem egzorcysty, co by nas przed tym nieuchronnym złem obronił?

  17. Powrót do góry    #511
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    To teraz juz mozna oficjalnie powitac GKM w najEpszej lidze swiata.
    Welcome to the jungle.
    GKM doskonale wiedział jakie są warunki gry co zresztą pokazał w sytuacji z A.Lagutą. Trochę więc spóźnione to przywitanie ; ]

  18. Powrót do góry    #512
    Ekspert Awatar gksiak
    Dołączył
    22-04-2003
    Postów
    3,416
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 122 w 60 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    GKM doskonale wiedział jakie są warunki gry co zresztą pokazał w sytuacji z A.Lagutą. Trochę więc spóźnione to przywitanie ; ]
    chcialem wlasnie to samo napisac.

    Oni juz znaja reguly - patrz slowa Prezesa. Tarnow zly my nie bo to dwie inne sprawy.

    Rowniez wiemy dlaczego kluby bankrutuja (pierwsza czesc wypowiedz). Oczywiscie Artiom przeszedl bo zobaczyl piekne zdjecie Grudzadza na facebooku czy twiterze u Madsena.

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi gksiak za jego przydatny post!

    miles (20-12-2014)

  20. Powrót do góry    #513
    Ekspert Awatar Penhall
    Dołączył
    29-05-2013
    Postów
    6,866
    Kliknij i podziękuj
    1,061
    Podziękowania: 1,659 w 989 postach
    Kiedy ja dogaduje sie z człowiekiem nawet słownie a ten patrzy mi w oczy podając rękę w geście porozumienia po czym dogaduje sie gdzieś indziej, to jest on dla mnie od tej pory NIKIM.
    O podpisanej umówie nie wspomnę.

  21. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Penhall za jego przydatny post!

    Falubaz7 (19-12-2014)

  22. Powrót do góry    #514
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Kiedy ja dogaduje sie z człowiekiem nawet słownie a ten patrzy mi w oczy podając rękę w geście porozumienia po czym dogaduje sie gdzieś indziej, to jest on dla mnie od tej pory NIKIM.
    O podpisanej umówie nie wspomnę.
    ...trzykrotnym mistrzem świata?
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  23. Powrót do góry    #515
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez marass Zobacz posta
    Na pewno już nie będzie nigdy uwzględniany w składzie GKM-u, coś jak MJJ w Lesznie.
    Pytanie jak długo będzie trwała ich przygoda w Ekstalidze.
    Prezesi powinni w przyszłośći dopilnować, aby tacy jak Madsen musieli sobie potem szukać zarobku na chleb w innych dużo mniej zarobkowych, zagranicznych ligach.
    Szybko by spokornieli i wzieli sobie do serca, że nie robi się takich numerów swoim chlebodawcom.

    Instrumenty do tego mają, tylko czy w tym środowisku może kiedyś zapanować jednomyślność, aby takiemu jak Madsen pokazać środkowy paluszek?!
    Znając życie to jeden czy drugi go pogoni, a trzeci by zrobić tym dwóm na złość podpisze z takim kontrakt.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  24. Powrót do góry    #516
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Nie takie numery obcokrajowców przechodziły bez większego echa...
    Dla mnie hitem była rywalizacja Crump - Sullivan w 2103 r. w kategorii "Kto w gorszym stylu zakończy karierę w Polsce".
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  25. Powrót do góry    #517
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2006
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 61 w 35 postach
    Trochę dziwi mnie ta nagonka kibiców z Grudziądza na Madsena bo co ma powiedzieć Marta Półtorak która wyłożyła swoje prywatne pieniądze na kontrakt Okoniewskiego który w końcu zdobywał punkty dla konkurencji? Czy Okoniewskiego w Grudziądzu traktujecie za ten numer z równą "sympatią" jak Madsena?

  26. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kriskro za jego przydatny post!

    Grzeniek (19-12-2014), Jap (22-01-2015), j-rules (20-12-2014), tamasek (19-12-2014)

  27. Powrót do góry    #518
    Ekspert
    Dołączył
    01-04-2002
    Postów
    4,011
    Kliknij i podziękuj
    26
    Podziękowania: 191 w 99 postach
    "Jak GKM ukraść komuś zawodnika to dobrze, a jeśli GKM'owi ktoś ukraść zawodnika to być źle?"


  28. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mruczek za jego przydatny post!

    gustawson (20-12-2014), miles (20-12-2014), tamasek (19-12-2014)

  29. Powrót do góry    #519
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,538
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Boże ale ludzie są poje..ni, widać na tym forum. W imię pseudomiłości do klubu, są zaślepieni do granic możliwości. Najpierw częstochowianie, teraz tarnowianie. A co do Madsena, to kolega przypomniał, że ten koleś w 2006r. odmówił przyjazdu na mecz GKM-u, bo wybrał sobie obejrzeć jakieś duńskie GP.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Drapichrust za jego przydatny post!

    kleczes_GKM (19-12-2014)

  31. Powrót do góry    #520
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cytat Zamieszczone przez Penhall Zobacz posta
    Kiedy ja dogaduje sie z człowiekiem nawet słownie a ten patrzy mi w oczy podając rękę w geście porozumienia po czym dogaduje sie gdzieś indziej, to jest on dla mnie od tej pory NIKIM.
    Fakt. Tez uważam, że Artiom zachował się nieładnie.

    No ale niech jezdzi gdzie mu wygodniej.

  32. Powrót do góry    #521
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,268
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,220 w 1,211 postach
    Kolejny raz kibice dwóch klubów opluwają się wzajemnie , działacze skaczą sobie do gardeł, zawodnicy windują kontrakty bez zastanowienia nad tym dokąd to prowadzi i czy w ogóle zobaczą te "większe pieniądze".

    Do tej eskalacji złych zachowań doszło na skutek kolejnego bubla zainspirowanego przez centralę z jej bossem A.Witkowskim na czele. Na jakiej podstawie tak sądzę? Na podstawie takich działań jak:

    1) Bezmyślne wyrzucenie w trakcie rozgrywek z lig CKM-u i GKS-u, co spowodowało zamieszanie co do barażów ich sensowności i składu.
    2) Zamiecenie pod dywan skandalu związanego z finałem w Ostrowie. Co miało znaczenie dla składu I ligi i obsady planowanych barażów.
    3) Spóźnione decyzje co do liczebności lig, której w przypadku I ligi w zasadzie dalej nie możemy być pewni.
    4) Zamieszanie związane z zaproszeniami do wyższych klas rozgrywkowych.
    5) Przesunięcie daty początkowej okresu(okienka) transferowego. To kompletnie nieprzemyślane posunięcie spowodowało wysyp listów intencyjnych, które mogą przysporzyć klubom i GKSŻ problemów. Komu przeszkadzałoby, gdyby kontrakty można było podpisywać powiedzmy przykładowo z cztery tygodnie wcześniej?

    ... ale może o to chodzi warszafce? W myśl zasady "Dziel i rządź".
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  33. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    miles (20-12-2014), pakosik (20-12-2014), tomkoz (20-12-2014)

  34. Powrót do góry    #522
    Stały bywalec Awatar MICHCIO13
    Dołączył
    24-12-2005
    Postów
    1,204
    Kliknij i podziękuj
    49
    Podziękowania: 112 w 61 postach
    Drodzy GKMu koniec z "romantycznym" wyobrażeniem żużla, właśnie zderzyliście się z ekstraligową rzeczywistością.

  35. Powrót do góry    #523
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    z niczym się nie zderzyliśmy , swego czasu miśkowiak wywinął nam podobny numer latając z ustalonym kontraktem po innych klubach i Gdańsk wtedy obiecał mu więcej. Jak się to skończyło wszyscy wiemy

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/48...a-glosem-serca
    Prawie monitor zapłułem

  36. Powrót do góry    #524
    Użytkownik Awatar Walk
    Dołączył
    30-08-2002
    Postów
    234
    Kliknij i podziękuj
    15
    Podziękowania: 22 w 9 postach
    Kibice w Grudziądzu już są spokojni od momentu, gdy się dowiedzieli, że Leon Madsen poszedł za głosem serca ...
    MiICHCIO13 jeszcze niejedno zderzenie zapewne czeka ten klub z EE "welcome to the jungle" Taka kolej rzeczy ... życie Tylu się jednak o GKM troszczy, że jestem zupełnie spokojny
    To będzie bodajże jedyny zespół w EE jak i chyba w całej lidze, który będzie polskojęzyczny "Kempes" nie będzie potrzebował tłumacza
    A przyszły rok pokaże wszystko na torze Święta idą !! ... te Wielkanocne Leoś spędzi również w Grudziądzu Duńczyk zrobił sobie jajeczka a GKM mu zafunduje ... #lanyponiedziałek ... fajnie kalendarz się ułożył To tak dla rozluźnienia
    Niech się chłopu powodzi
    z Gdza pzdr. Walk

  37. Powrót do góry    #525
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Ten Madsen jest naprawdę niepoważny:
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/48...a-glosem-serca

    Chyba powinno być w tytule: "Poszedłem za głosem portfela" W nic innego specjalnie nie wierzę.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  38. Powrót do góry    #526
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    Poki co nikt tu sie nie opluwa (przynajmniej kibice na forum)
    Ciezko nie zauwazyc podobienstw obu zachowan (Artem i Leon) wiec nie ma co sie zbytnio podniecac. Podebralismy se po jednym, dobra gra wstepna przed inauguracja - prezesi wiedza jak przyciagnac ludzi na stadion

    A tak powaznie. Ani Artem ani Leon to nie sa zawodnicy, ktorym byl zaufal po tym okresie transferowym. Obydwu panom nie sposob cokolwiek zarzucic od strony prawnej, formalnej. Gdyby wazne byly jakies listy intencyjne, to jaki sens mialby KONTRAKT?
    Jednak rozegrali to obaj bardzo nieciekawie, z czego na glupszego wyszedl Leon, patrzac na jego wpisy, fotki i cuda wianki. Artem nie byl na tyle "bezczelny"

    Koledzy z Grudziadza - nie warto dla tych dwoch zlotow klocic sie juz na starcie i zaprzysiegac rozlew krwi do konca swych dni, na serio. Za rok obiecaja cos komu innemu a wyladuja jeszcze gdzies indziej (no, MAdsen za dwa lata podobno )
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  39. Powrót do góry    #527
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Was naprawdę kręci takie podbieranie sobie zawodników? Bo jak dla mnie to jest żenujące i Madsen podpisując ten list intencyjny, a teraz podpisując kontrakt w Tarnowie. Jest po prostu oszustem. I nawet się cieszę, że taki zawodnik nie będzie w Grudziądzu startował. Jeszcze bardziej nie mogę się doczekać 6.04, dwóch zawodników z Tarnowa będzie przywitanych po "królewsku".

    I na pewno nie stawiałbym też znaku równości Łaguta = Madsen. Bo to nie są takie same przypadki. Łaguta nic z Tarnowem nie podpisał, jeśli rzeczywiście dał słowo, że podpisze kontrakt w Tarnowie, a tego nie dotrzymał to jest niesłowny, ale jednak podpis > słowo.

  40. Powrót do góry    #528
    Stały bywalec
    Dołączył
    03-01-2012
    Postów
    781
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 339 w 160 postach
    ale jednak podpis > słowo
    Nie jest tak, co już zostało wspomniane.

    Prawda jest taka, że Grudziądz podebrał Łagute. Tarnów podebrał Madsena. 1:1 remis. Nie wiem czemu tak GKM sie burzy jak chwile przed robił to samo.
    "Jedzie dalej karawan, psy będą szczekać"

  41. Powrót do góry    #529
    Użytkownik Awatar kleczes_GKM
    Dołączył
    31-08-2003
    Postów
    220
    Kliknij i podziękuj
    480
    Podziękowania: 102 w 42 postach
    Dziwne, że szanowny Leon nie wspomina o tej rzekomej obniżce kontraktu. W takiej sytuacji odbiór jego osoby i dość niecodziennej zmiany klubu byłby zupełnie inny. Przecież większość ludzi - wg swojego mniemania - niesłusznie o coś oskarżona chce się bronić, a on jedynie wspomina, że "kibice się kiedyś dowiedzą". Nie bał się zmienić klubu w takich okolicznościach, a nie chce powiedzieć o obniżce? Gorszego zdania o nim w klubie z Grudziądza i tak już mieć nie będą.

    Ogólnie to fajna ta jego historia, cieszył się na starty Grudziądzu, ale zgłosił się Tarnów, więc po prostu NIE MIAŁ WYJŚCIA, musiał się zgodzić. Co za kabaretowa postać.

  42. Powrót do góry    #530
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Jeśli wierzyć słowom forumowiczów, że Artiom potwierdził coś w Tarnowie, to obaj zawodnicy (Leon i Artiom) patrząc od strony etycznej są siebie warci. Co więcej - Artiom jest nawet sprytniejszy, skoro tak ściemniał działaczy Tarnowa, że nawet nie chcieli podpisywać listu intencyjnego.

    Leon musi się więc jeszcze sporo nauczyć jak kombinować, żeby kibice wierzyli, że nie chodzi o pieniądze. Faktem jest jednak również to, że skoro Leon złożył podpis pod listem intencyjnym, to jest to dokument zobowiązujący go do czegoś. To nie jest tak, że kontrakt jest obowiązujący, a list intencyjny nie - jeśli działacze GKM będą mieli dobrego prawnika, to mogą Leonowi tak uprzykrzyć życie, że odniechce się mu kombinowania do końca kariery.

    Skoro nawet podpis na zwykłej kartce papieru może posłużyć do zrobienia na tej kartce weksla in blanco i żądania w sądzie dużych pieniędzy od podpisującego, to co dopiero podpis pod listem intencyjnym. To są konkretne straty GKMu i GKM może to spokojnie w sądzie wygrać.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 20-12-2014 o 11:39

  43. Powrót do góry    #531
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,595
    Kliknij i podziękuj
    7,771
    Podziękowania: 7,358 w 4,336 postach
    yarek3 - jesli rzeczywiscie jest tak jak piszesz, to ja problemu nie widze. Niech ciagna Madsena do odpowiedzialnosci, bedzie przykladem na przyszlosc jesli przegra.
    Tylko ja uwazam, ze list intencyjny jest o d.. wytrzec i nie znaczy nic.
    Wg mnie sprawa Laguty i Madsena jest niemal idetyko. Jeden podpisal nic nie znaczacy papier, a drugi zapewnial w rozmowach, ze podpisze, rowniez w wywiadach podkreslajac, ze Tarnow ma pierwszenstwo itd bla bla bla.

    gkm_fan - ale, ze kogo kreci to podbieranie zawodnikow? To jest (nie)stety norma w Elidze, czyli lidze pelnej prezesow bucow. U was ci dzialacze nie lepsi hipokryci, bo teraz placza o podbijaniu stawek i wyscigu zbrojen a chwilke wczensiej podkupili Lagute.
    Zwykla jungla, jak to kingpin ujal. Im szybciej sie przyzwyczaicie tym lepiej dla waszego zdrowia
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  44. Powrót do góry    #532
    Ekspert Awatar KrisKiller
    Dołączył
    20-03-2003
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    517
    Podziękowania: 949 w 512 postach
    Jezu - niektorzy sa jak dzieci.

    "LIST INTENCYJNY
    Jest to rodzaj dokumentu handlowego, w którym partnerzy handlowi określają ogólne ramy współpracy (intencje) na przyszłość lub podsumowują stan swoich dotychczasowych negocjacji dotyczących przyszłej umowy.
    Treść listu
    List intencyjny może być sformułowany w sposób bardzo ogólny, informujący adresata jedynie o zamiarze współpracy w przyszłości, np. poprzez zawarcie konkretnej umowy. W liście takim zazwyczaj chodzi o wysondowanie stanowiska adresata, czy przystałby na taką współpracę, czemu powinien on dać wyraz w odpowiedzi na list.
    RADZIMY
    Niekiedy treść pisemnych uzgodnień poczynionych przez partnerów handlowych przed zawarciem przyszłej umowy może wskazywać, że strony w rzeczywistości miały zamiar zawarcia umowy przedwstępnej, a nie podpisania listu intencyjnego. Aby uniknąć takiej sytuacji, należy w treści listu unikać sformułowań wskazujących na stanowczą decyzję co do zawarcia kontraktu przyrzeczonego oraz termin, w którym ma on być zawarty.
    Jeśli list intencyjny podsumowuje stan dotychczasowych uzgodnień (negocjacji) dotyczących przyszłej umowy, nadawca listu zazwyczaj umieszcza w treści listu podpisane przez siebie gotowe sformułowania kontraktu, do których odbiorca powinien się ustosunkować. Na znak akceptacji konkretnej klauzuli kontraktu odbiorca wpisuje np. „akceptuję”, „zgadzam się” lub „potwierdzam”, natomiast w zamiarze ich odrzucenia opatruje je sformułowaniami „nie akceptuję”, „nie zgadzam się”, „nie potwierdzam”. Jednocześnie odbiorca listu oznacza datę. Następnie przekazuje nadawcy kopię wysłanego przez niego listu wraz ze swoim stanowiskiem dotyczącym postanowień przyszłej umowy i w ten sposób obaj partnerzy negocjacji są w posiadaniu podpisanych przez siebie jednakowych pism. Zasadniczo list intencyjny nie ma charakteru wiążącego strony, ponieważ jedynie przygotowuje do zawarcia wiążącej umowy. Jednak w niektórych przypadkach naruszenie postanowień listu intencyjnego, np. przez prowadzenie równoległych negocjacji z konkurencją w tej samej sprawie, może prowadzić do odpowiedzialności w ramach „negatywnego” naruszenia interesu umowy. Stronie przeciwnej może być wówczas przyznane odszkodowanie, które obejmie tylko zwrot poniesionych nakładów (np. koszty ekspertyz, delegacji, obsługi prawnej), nie zaś zwrot utraconych korzyści. Ponadto negocjujące strony mogą same postanowić w treści listu intencyjnego, że poczynione ustalenia są wiążące i ich naruszenie pociąga za sobą konieczność zapłaty odszkodowania."

    I kropka. Madsen nie zaplaci ani grosza, chyba ze w tym liscie intencyjnym zawarto stosowny punkt.

  45. Powrót do góry    #533
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Chyba będziemy świadkami takich zachowań coraz częściej, niestety. Słowo (wszystko jedno - na papierze, czy w rozmowie) przestaje mieć znaczenie, bo potaniał honor. Wszelkie deklaracje zrównują się powoli ze niezobowiązującą gadką. Przy czym nie jest tak, że wyłącznie zawodnicy to ci źli, a kluby zawsze są cacy. Moim zdaniem, gdyby nie wielokrotne próby - brzydko rzecz ujmując - wydymania żużlowców bez mydła przez wielu spośród naszych zacnych prezesów, być może nie dochodziłoby do sytuacji a la Madsen. Bo co robią nagminnie klubowi włodarze? Tu małe renegocjacje, tam jakaś obniżka kontraktu, jakąś karę się zasadzi, wypłaci ułamek zaległości i jedziemy dalej. W razie alarmu powołamy nową strukturę, odetniemy się od przeszłości (tej złej, oczywiście, bo już dorobek medalowy i tzw. tradycja to co innego) i przy okazji od długów, i z czystym sumieniem kontynuujemy zabawę. I w ten sposób niszczy się wszelkie zaufanie na linii pracownik - pracodawca. Riderzy też mają, rzecz jasna, swoje za uszami - coś obiecują, niekoniecznie samemu wierząc w te obietnice, czasem sobie odpuszczą, a wszystko po to, by jak najlepiej się ustawić i ponosić jednocześnie jak najmniejszą odpowiedzialność. I tak nam trwa w najlepsze ten chocholi taniec wzajemnych deklaracji, demonstracyjnych obietnic ("do końca kariery w klubie X", "od zawsze najbardziej chciałem jeździć w mieście Y") i patrzenia sobie na ręce bez krzty zaufania.
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  46. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi Franz za jego przydatny post!

    Jap (22-01-2015), apator_uk (20-12-2014), młody_piernik (20-12-2014)

  47. Powrót do góry    #534
    Użytkownik
    Dołączył
    17-07-2004
    Postów
    314
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 106 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez KrisKiller Zobacz posta
    Jezu - niektorzy sa jak dzieci.

    "LIST INTENCYJNY
    Jest to rodzaj dokumentu handlowego, w którym partnerzy handlowi określają ogólne ramy współpracy (intencje) na przyszłość lub podsumowują stan swoich dotychczasowych negocjacji dotyczących przyszłej umowy.
    Treść listu.......

    I kropka. Madsen nie zaplaci ani grosza, chyba ze w tym liscie intencyjnym zawarto stosowny punkt.
    Chyba nie widziałeś, co podpisał Madsen, skoro cytujesz tylko suchą regułkę? Otóż list intencyjny zaczyna się od stwierdzenia: "Niniejszym deklaruję, że w dniach ...... podpiszę kontrakt z klubem ....."

    Sam przytoczyłeś definicję listu intencyjnego, więc odpowiedz sobie na pytanie, czy dokument podpisany przez Madsena ma takie cechy? Bo wg mnie zdecydowanie nie. To jest zwykła dość szczegółowa umowa, którą nazwano listem intencyjnym tylko dlatego, że umowy podpisać nie można było.

    Napisałem, że dobry prawnik mógłby Madsena załatwić, bowiem uważam, że ten dokument podpisany przez Madsena co prawda nazywał się listem intencyjnym z nazwy, ale w rzeczywistości to zwykłe zobowiązanie, czy też umowa przedwstępna do podpisania uwowy właściwej. I uważam, ze dobry prawnik potrafiłby udowodnić, że to co podpisały strony, to nie zamiar, że z jakimś prawdopodobieństwem dojdzie do podpisania umowy, tylko po prostu zwykła umowa przedwstępna.

    Co z tego, że nazwa jest "List intencyjny", skoro to jest zwykła deklaracja, że strony podpiszą umowę? Więc jeśli uznać, że ten dokument jest zwykłą umową przedwstępną, to po prostu nie można w tym samym czasie podpisać drugiej umowy, bez skutecznego odstąpienia od pierwszej umowy. Naprawdę GKM ma spory wachlarz możliwości.

    Jeśliby sąd uznał tą deklarację podpisaną przez Madsena za umowę przedwstępną, to GKM może żądać odszkodowania. A co się stanie, jeśli GKM spadnie i obwini za spadek Madsena? Będzie chciał udowodnić, że z powodu braku tego zawodnika nastąpił spadek i GKM poniósł z tego powodu spore straty (słaba frekwencja z powodu słabych wyników)? Naprawdę spory wachlarz możliwości. Pomijając zresztą kwestie finansowe - takie postępowanie przed sądem może odbić się na psychice i formie zawodnika.
    Ostatnio edytowane przez yarek3 ; 20-12-2014 o 23:20

  48. Powrót do góry    #535
    Zaawansowany
    Dołączył
    04-06-2004
    Postów
    1,585
    Kliknij i podziękuj
    23
    Podziękowania: 143 w 64 postach
    Cały twoj wywod sprowadza sie do tego ze wiekszy klopot bylby dla GKM niz dla Madsena jako ze klub zadnych umow zawierac w tym czasie nie mogl. Pozostaje miec nadzieje ze potencjalny prawnik bedzie bardziej ogarniety i do glowy mu nie przyjdzie udowaniac ze GKM zlamal prawo

    Idac zreszta dalej tym tokiem rozumowania to wlasciwie jedyna strona do ukaranie bylby GKM. Umowa taka bowiem nie bylaby prawnie wiazaca (zawarta z naruszeniem przepisow) wiec jej naruszenie nie skutkowaloby zadnymi sankcjami.

    To juz zreszta broszka ewentualnych przepychanek poza torem. Niespecjalnie mnie juz zajmujacych.
    Ostatnio edytowane przez shatter ; 20-12-2014 o 23:36

  49. Powrót do góry    #536
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL93/141229798
    A więc nieoficjalnie sezon w Grudziądzu zacznie się 14 marca meczem sparingowym ze Stalą Gorzów. Niektórzy zastanawiają się jaki sens jest jechać z Gorzowem w sparingu , skoro Stal przyjeżdża do Grudziądza po punkty już w 3 kolejce? Miejmy jednak nadzieję , że nie będzie to miało wpływu na mecz ligowy. Pozostaje pytanie czy pogoda pozwoli na tak wczesny wyjazd na tor. Niby mamy "globalne ocieplenie" ale w 2013 zima trwała do 10 kwietnia i nie odbyły się przez to 2 pierwsze kolejki ligowe

  50. Powrót do góry    #537
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,095
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Patologia rodzi patologie.Gdyby nie patologiczne przepisy o sezonie transferowym Madsen dawno mialby podpisany kontrakt w Grudziadzu.Kluby jak i zawodnicy powinni miec prawo podpsywania kontraktu dzien po wygasnieciu starego i kropka.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  51. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    j-rules (29-12-2014), lego (01-01-2015)

  52. Powrót do góry    #538
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez KC Zobacz posta
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL93/141229798
    Niektórzy zastanawiają się jaki sens jest jechać z Gorzowem w sparingu , skoro Stal przyjeżdża do Grudziądza po punkty już w 3 kolejce?
    A co to ma do rzeczy?
    Trzecia kolejka, miesiąc później i 50 ulew w międzyczasie...

  53. Powrót do góry    #539
    Ekspert
    Dołączył
    19-07-2007
    Postów
    3,312
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 407 w 296 postach
    Napisałem "niektórzy" , ja tak nie uważam . 14 marca to możemy równie dobrze na zamarzniętym torze jechać

  54. Powrót do góry    #540
    Stały bywalec Awatar młody_piernik
    Dołączył
    03-10-2014
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    1,602
    Podziękowania: 388 w 222 postach
    co tu tak cicho? na syfach podają, że bez postępów w sprawie saszki, czyżby zmyłka?
    "Gratulacje dla pana Gajewskiego,gratulacje dla zawodników" - Stev, 2016

    "A Pan Buszmen wymyśla i wymyśla. Liczy, krytykuje, opowiada jak to sam by za wszystkie osoby wystąpił." - Przemysław Termiński, 2016

Strona 12 z 16 PierwszyPierwszy ... 21011121314 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •