Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 46 do 90 z 598

Wątek: Finał EE: KS Unia Leszno - KS Stal Gorzów Wlkp. [Smoczyk, 28.09 - 19:00]

  1. Powrót do góry    #46
    Super Typer Grand Prix Awatar Scroll
    Dołączył
    01-04-2004
    Postów
    3,633
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 802 w 340 postach
    Cytat Zamieszczone przez seabiscuit Zobacz posta
    Z lektury postów w wątku widać, że kibice obydwu stron asekurują się, stawiając przeciwnika w roli faworyta. Jak dla mnie, szanse są 50/50. "Byki" wydają się być bardziej wyrównaną drużyną, ale nie wiadomo czy Bjerre pojedzie (a jeśli tak, to w jakiej będzie formie) w niedzielę, oraz czy występ Przemka w Tarnowie nie był tylko jednorazowym wyskokiem. W Stali strata Iversena jest niepowetowana, ale za to Kasprzak w obecnej formie jest ogromnym atutem. Spodziewam się, że pojedzie 7 razy, podobnie jak Zmarzlik, który raczej dobrze czuje się na Smoku. Oby Paluch ogarnął to taktycznie i wykorzystał w pełni możliwości jakie daje ZZ.
    wkoncu maja w zaborowie jeden silnik ktory "jedzie" i sie nim wymieniaja. Moze ciagna zapalki przed meczem i tym razem wygral Przemek, a Piotr na osiolku zdobyl tym razem 3pkt

  2. Powrót do góry    #47
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    Unia Leszno
    1.55 - 1.75
    Stal Gorzów
    2.35 - 2.00

    mniej wiecej w takich przedzialach kursy u bukow. Leszno ma przewage pierwszym meczem u siebie, wiec jezeli chca mistrza to musza zaczac od mocnego uderzenia u siebie.

  3. Powrót do góry    #48
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2009
    Postów
    1,311
    Kliknij i podziękuj
    291
    Podziękowania: 181 w 137 postach
    To że moim życzeniem była by wygrana Unii 20 pkt, nie znaczy że tak będzie. 12 a nawet 14 pkt przewagi bardzo ciężko będzie w Gorzowie obronić. Rozsądek mówi 50:40 a chęci 55:35.
    "Łatwiej jest oszukać ludzi, niż przekonać ich, że zostali oszukani” Mark Twain

  4. Powrót do góry    #49
    Użytkownik Awatar PiotrHa
    Dołączył
    19-09-2011
    Postów
    66
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 17 w 10 postach
    Stal wcale nie jest bez szans - i do wyniku dwumeczu nie podchodzę z takim hurra optymizmem. 40 punktów w Lesznie nie będzie żadnym zaskoczeniem, bo przy ZZ dwaj - trzej zawodnicy Stali mogą w sumie sami zrobić grubo ponad 30. Natomiast rewanż w Gorzowie może pójść po naszej myśli tylko wtedy, jeśli tor będzie przyczepny - a nie twardy, jak to się w Gorzowie praktykuje od jakiegoś czasu. Naszym sprzymierzeńcem może być pogoda, ale to wszystko jest gdybanie. Zagadką jest dyspozycja Kenia po powrocie na tor - raczej już dziś możemy założyć, że może nie będzie jechał "na wstecznym" ale na 100% możliwości też nie. Jego punkty to wielka niewiadoma - tak samo jak to który z braci dostanie ten jedyny dobry motor

    O zwycięstwo w Lesznie jestem raczej spokojny - w rewanżu może się zdarzyć wszystko, ale na swoim torze Stal będzie bardzo trudna do ugryzienia.

  5. Powrót do góry    #50
    Użytkownik
    Dołączył
    04-08-2003
    Postów
    235
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 23 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez unimil_to_run Zobacz posta
    Tak czy siak złoty medal dla każdej z tych drużyn to dar od losu:
    - Tarnów wymiatający całą rundę zasadniczą pojedzie jedynie o brąz, bo zawalił dwumecz z UL
    - Toruń z punktami ujemnymi - za burtą od dawna
    - tragiczna forma Falubazu (jak na ich możliwości).- też jedynie pojedzie o brąz

    Kłaniam się.
    Nie zgodzę się z Tobą
    Leszno było poprostu lepsze i jest w finale jak najbardziej zasłużenie

  6. Powrót do góry    #51
    Użytkownik
    Dołączył
    22-12-2002
    Postów
    88
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 18 w 6 postach
    Jeśli Leszno ma zdobyć tytuł muszą pojechać tak by nie pozwolić jednemu z trójki ich podstawowej zdobyć więcej niż 7 pkt. Inaczej ta trójka nie może pojechać w Lesznie tak by zapisać im więcej niż łącznie 33 pkt. Nie zapominajmy o świderskim - on też potrafi pojechać na smoku. Jestem zdania że wynik w Lesznie będzie oscylował w granicach wyniku z meczu półfinałowego, a taką przewagę wbrew większości z was Leszno jest wstanie obronić. Nie liczmy na to że zdemolujemy Gorzów.
    Jednak znając Byki zafundują nam niemały horror - przyprawią nam niemały ból głowy po pierwszym meczu, po którym Gorzów będzie już paradował w złotych medalach a drugi mecz odmieni to widowisko i zwyczajnie mecz byki wygrają i zdejmą z Gorzowskich dumnych szyi medale...,a wielu z naszych kibiców skieruje na oddziały kardiologiczne.
    Ale co by nie było i tak w tym roku można powiedzieć że ligę wygraliśmy niezależnie od wyniku z dwumeczu finałowego, dla przypomnienia zespół który cytując "znawców" ma jednego w składzie dobrego żużlowca ....Skórę

  7. Powrót do góry    #52
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2004
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez fiolo Zobacz posta
    Nie zgodzę się z Tobą
    Leszno było poprostu lepsze i jest w finale jak najbardziej zasłużenie
    Leszno było lepsze w półfinale playoff, ale czy zasłużenie jest w finale rozgrywek calego sezonu 2014? Przeciwnicy playoff (do których się zaliczam) powiedzą, że nie. Możesz się nie zgadzać, ale taka jest obiektywna prawda - udział Leszna w finale to dar od losu i to podwójny:

    1. Kara -8 pkt dla Torunia
    2. Trafienie w półfinale na Tarnów, który akurat wtedy miał największe problemy kadrowo-pogodowe

    W finale jestem za Lesznem (bo nas pokonali) ale też właśnie dlatego, żeby kolejny raz system wyłaniania DMP wykazał swoją słabość.
    Co do meczu - żeby mieć czego bronić w rewanżu, Byki muszą ujechać przynajmniej 52-38. Ale łatwo nie będzie. Gorzów z ZZ za Iversena niewiele traci na jego nieobecności. Ale jeżeli Świder, Sundstroem i Zmarzlik pojadą jak w ZG to szanse na dobrą zaliczkę są spore.
    Ostatnio edytowane przez wigg ; 26-09-2014 o 12:29

  8. Powrót do góry    #53
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Coś mi się wydaje, że Leszno może zgarnąć tytuł, choć kibicuję Stali. W Gorzowie jednak Zagar nie grzeszy formą, Zmarzlikowi trafiają się wpadki, a Linus i Świder nie są jakimś gwarantem oczek. W Lesznie wydaje się natomiast, że wszyscy są w gazie.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  9. Powrót do góry    #54
    Stały bywalec
    Dołączył
    28-05-2006
    Postów
    1,451
    Kliknij i podziękuj
    182
    Podziękowania: 119 w 80 postach
    Cytat Zamieszczone przez wigg Zobacz posta
    Leszno było lepsze w półfinale playoff, ale czy zasłużenie jest w finale rozgrywek calego sezonu 2014? Przeciwnicy playoff (do których się zaliczam) powiedzą, że nie. Możesz się nie zgadzać, ale taka jest obiektywna prawda - udział Leszna w finale to dar od losu i to podwójny:

    1. Kara -8 pkt dla Torunia
    2. Trafienie w półfinale na Tarnów, który akurat wtedy miał największe problemy kadrowo-pogodowe

    W finale jestem za Lesznem (bo nas pokonali) ale też właśnie dlatego, żeby kolejny raz system wyłaniania DMP wykazał swoją słabość. W pierwszym meczu 52-38 dla Byków.
    Ale Leszno w rundzie zasadniczej też miało swoje problemy z kontuzjami. We Wrocławiu jechaliśmy bez Bierre 45:45, w Lesznie z Falubazem, bez Bierre, porażka 43-47, z Gorzowem bez Pedersena i Pawlickiego 45:45. (Także w Czestochowie i dwumeczu z Tarnowem byliśmy osłabieni, ale tam wygraliśmy) Podliczając, na kontuzjach straciliśmy 5 pkt meczowych . Dodaj te punkty do tych co mamy i wyszłoby zupełnie inaczej i nie było by głupiego gadania, że Tarnów miał pecha w play off , a Leszno na fuksie tam jedzie.

    PS W przeciągu całego sezonu mieliśmy wiecej kontuzji niż Tarnów, to nie podlega chyba dyskusji, więc darujcie sobie to biadolenie
    Ostatnio edytowane przez Donpedini ; 26-09-2014 o 12:41

  10. Powrót do góry    #55
    Zaawansowany Awatar istanbul
    Dołączył
    26-03-2006
    Postów
    1,568
    Kliknij i podziękuj
    999
    Podziękowania: 398 w 250 postach
    Nie ma co biadolić. W kwietniu kibice z Tarnowa brali w ciemno awans do PO a brąz to już w ogóle. Chłopaki zrobili 200% normy i tego nikt im nie odbierze i nie zapomni.
    Trzeba jechać dalej i resztkami sił zdobyć brąz.
    Gdyby nie weszło Leszno do PO , to zrobiłby to Toruń i wobec naszych problemów w decydującej fazie też śmiem twierdzić, że w pierwszym meczu na MA mielibyśmy już wszystko pozamiatane.

    Sorry za offtop

  11. Powrót do góry    #56
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 3,000 w 1,158 postach
    Jutrzejszy ZK ................odwołany

  12. Powrót do góry    #57
    Stały bywalec Awatar elgato
    Dołączył
    21-09-2014
    Postów
    1,254
    Kliknij i podziękuj
    512
    Podziękowania: 695 w 349 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    Jutrzejszy ZK ................odwołany
    Informacja pewna?
    Pogoda, czy nie chcieli rozdawać kart przed finałem?
    pozdrawiam z Leszna

  13. Powrót do góry    #58
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,108
    Kliknij i podziękuj
    1,294
    Podziękowania: 3,000 w 1,158 postach
    Cytat Zamieszczone przez elgato Zobacz posta
    Informacja pewna?
    Pogoda, czy nie chcieli rozdawać kart przed finałem?
    pozdrawiam z Leszna


    Śniegu co prawda jeszcze nie ma, ale wiem co piszę

    zresztą:

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/47...wiczu-odwolany


    ps. byłem szybszy od SF o całe 40 minut Widać, że informator po ,,wpadce z Walaskiem'', mocno się przejął
    Ostatnio edytowane przez welna ; 26-09-2014 o 14:22

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi welna za jego przydatny post!

    elgato (26-09-2014)

  15. Powrót do góry    #59
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Te wszystkie brednie o tym kto zasłużył, a kto nie są pozbawione sensu. Na starcie ligi wszyscy wiedzą, że o medalach decydują play-offy. A to czy wchodzi się do nich jako dominator rundy zasadniczej, czy w ostatniej chwili z czwartego miejsca nie ma znaczenia. Wszyscy znają zasady gry i trzeba tak szykować powera, żeby trafić w szczyt formy na rundę finałową. Kontuzje w tym sporcie były, są i będą i to nie jest wina rywali, że ktoś jedzie osłabiony.

  16. Już 9 użytkowników podziękowało forumowiczowi Hitman za jego przydatny post!

    Arkadius (26-09-2014), DAREK009 (27-09-2014), GoTrEk (26-09-2014), Havel (26-09-2014), Kibic_2005 (26-09-2014), Marsh (26-09-2014), Steady_Eddy (26-09-2014), sobotch (26-09-2014), welna (26-09-2014)

  17. Powrót do góry    #60
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Wydaje się, że ten finał będzie inny niż wszystkiego poprzednie. Zazwyczaj te mecze były bardzo wyrównane, tj. przynajmniej w jednym z meczów obie drużyny jechały na styku zdobywając po czterdzieści kilka punktów. To będzie finał własnego toru. Kto bardziej zmiażdży (nie tylko pokona) u siebie przeciwnika ten zgarnie złoto. Od początku sezonu liczyłem na mistrzostwo Stali. Tyle lat się starają i skutek raczej mizerny. To złoto byłoby zwieńczeniem pewnego okresu, który rozpoczął Komarnicki wiele lat temu, jeszcze na zapleczu najwyższej klasy rozgrywkowej. Szkoda, że już bez Golloba, ale za to z Kasprzakiem, który wydaje się być na dzień dzisiejszym naturalnym następcą zresztą swojego guru żużlowego - już nie Pana Tomasza, tylko Tomka. Plany jednak może pokrzyżować kontuzja Iversena, którą to lukę nawet ZZ nie jest w stanie do końca pokryć (szczególnie na wyjazdach, gdzie Zmarzlik potrafi być cieniem samego siebie). Szkoda że Duna zabraknie w tym dwumeczu...
    A więc Unia? To byłaby przede wszystkim cudowna sprawa dla całego polskiego żużla, przebijająca o milion nawet tak fantastyczną historię jak tegoroczne boje Orła w 1.lidze. Drużyna, której tak naprawdę zazdrości cała Polska. Drużyna zbudowana na swoich chłopakach, którzy ściągają na stadiony kolegów z podwórka, ze szkoły czy remizy. Ta swojskość to rzecz, którą żużel zatracił w ostatnich latach i Leszno może to przywrócić ponownie - wbić w ziemię drogowskaz uświadamiający, że to jest właśnie ta droga.
    To będzie bez wątpienia wspaniały finał, a ja mam ten komfort, że niezależnie od tego kto wygra to i tak się będę cieszył. Jeśli jednak musiałbym obstawiać to mimo wszystko Gorzów, z nominowanymi decydującymi o złocie. Z bohaterskim Kasprzakiem. W mojej ocenie najlepszym dziś żużlowcem na świecie (po Gollobie rzecz jasna).
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 26-09-2014 o 15:26
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  18. Już 7 użytkowników podziękowało forumowiczowi MaciekGKS za jego przydatny post!

    GoTrEk (26-09-2014), Kuba_88 (26-09-2014), Martines (26-09-2014), Mildura (26-09-2014), greggor (26-09-2014), macropus (26-09-2014), welna (26-09-2014)

  19. Powrót do góry    #61
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Z bohaterskim Kasprzakiem. W mojej ocenie najlepszym dziś żużlowcem na świecie (po Gollobie rzecz jasna).
    Normalnie brzuch mnie rozbolał, wychodzę z roboty w doskonałym humorze

  20. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (26-09-2014), lemur6666 (27-09-2014)

  21. Powrót do góry    #62
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,116
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Mnie najbardziej cieszy, że mamy w finale porządny klasyk z długą brodą

    Każda z drużyn wynikiem który osiągnęła w tym roku jest zadowolona. Będzie coś ekstra, to super, a jak nie wyjdzie, to też nie będzie rozpaczy.

    Na dziś stawiam 70% Unia, 30% Stal. Jak się nie damy rozbić w pył w Lesznie, to jest szansa, że na naszej nawierzchni coś tam się uda odrobić. Wynik w granicach 38-40 punktów daje nadzieję. Ja będzie mniej, to w Gorzowie przy równiej Leszczyńskiej drużynie nie udźwigniemy tematu.

  22. Powrót do góry    #63
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Z całego serca kbicuje Lesznu. Już nie mogę się doczekać miny Kasprzaka jak zespół który "wpuścił" do PO odbiera mu złoty medal

  23. Już 3 użytkowników podziękowało forumowiczowi apator_uk za jego przydatny post!

    PolkaGalopka (26-09-2014), sobotch (26-09-2014), sparta_mistrz (26-09-2014)

  24. Powrót do góry    #64
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Normalnie brzuch mnie rozbolał, wychodzę z roboty w doskonałym humorze
    Dzisiaj jak człowiek nie da emotikonki to już wszystko tak serio serio?
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk
    Z całego serca kbicuje Lesznu. Już nie mogę się doczekać miny Kasprzaka jak zespół który "wpuścił" do PO odbiera mu złoty medal
    Skąd mógł wiedzieć, że Ward zachleje pałę i zostanie zdyskwalifikowany do końca sezonu? Dobrze zrobił tak czy siak. Z Tarnowem (w pełnym składzie) czy Toruniem (w momencie wyrzucania ich z PO) i tak byłoby o wiele trudniej.
    Ostatnio edytowane przez MaciekGKS ; 26-09-2014 o 15:26
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi MaciekGKS za jego przydatny post!

    sobotch (26-09-2014)

  26. Powrót do góry    #65
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    Normalnie brzuch mnie rozbolał, wychodzę z roboty w doskonałym humorze
    Twój szef wolałby nie wiedzieć, że się czyta forum w pracy.

  27. Powrót do góry    #66
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Cytat Zamieszczone przez MaciekGKS Zobacz posta
    Skąd mógł wiedzieć, że Ward zachleje pałę i zostanie zdyskwalifikowany do końca sezonu? Dobrze zrobił tak czy siak. Z Tarnowem (w pełnym składzie) czy Toruniem (w momencie wyrzucania ich z PO) i tak byłoby o wiele trudniej.
    Racja, ale zawsze to jakaś satysfakcja

  28. Powrót do góry    #67
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-09-2005
    Postów
    648
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 94 w 70 postach
    Cytat Zamieszczone przez PiotrHa Zobacz posta
    Stal wcale nie jest bez szans - i do wyniku dwumeczu nie podchodzę z takim hurra optymizmem. 40 punktów w Lesznie nie będzie żadnym zaskoczeniem, bo przy ZZ dwaj - trzej zawodnicy Stali mogą w sumie sami zrobić grubo ponad 30. Natomiast rewanż w Gorzowie może pójść po naszej myśli tylko wtedy, jeśli tor będzie przyczepny - a nie twardy, jak to się w Gorzowie praktykuje od jakiegoś czasu. Naszym sprzymierzeńcem może być pogoda, ale to wszystko jest gdybanie. Zagadką jest dyspozycja Kenia po powrocie na tor - raczej już dziś możemy założyć, że może nie będzie jechał "na wstecznym" ale na 100% możliwości też nie. Jego punkty to wielka niewiadoma - tak samo jak to który z braci dostanie ten jedyny dobry motor


    O zwycięstwo w Lesznie jestem raczej spokojny - w rewanżu może się zdarzyć wszystko, ale na swoim torze Stal będzie bardzo trudna do ugryzienia.
    Słusznie prawisz. Jak większość, też uważam, że Leszno jest faworytem, ale ... Ja się opieram na jednym: w tym sezonie zostaliście rozbici w Gorzowie i z trudem wywalczyliście remis u siebie. Aktualnemu hurra optymizmowi fanów Unii trochę się dziwię. Owszem, teraz jesteście w gazie, nie ma Iversena (dobrze napisałeś, że przy dobrych ZZ nie musi to być jakoś strasznie odczuwalne), ale lekką przesadą wydaje mi się prorokowanie rozjechania Stali w Lesznie. A musicie to zrobić, bo myślę że wasi rajderzy specjalnie nie pohasają sobie w rewanżu w Gorzowie. Nasi (Stal) mogą podejść do finału na luzie. Mam wrażenie, że osiągnięcie finału w dużym stopniu zadowala i gorzowskich kibiców, i działaczy. A takie podejście do meczu może dać fajne rezultaty.

  29. Powrót do góry    #68
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Stal, Stal i jeszcze raz Stal.

    Rozumiem, że system play off ma swoje uroki w wielu dyscyplinach sportu (koszykówka, siatkówka) ale nie dotyczy to żużla. Dlatego też uważam, że finał powinna wygrać ta drużyna, która znacznie lepiej spisywała się w rundzie zasadniczej.
    Szkoda jest mi bardzo Tarnowa a w finale będę trzymał kciuki za Gorzów.

    Nie neguję słuszności kary dla Apatora, jednak byłoby to bardzo dziwne gdyby DMP została tak naprawdę 5-ta siła rundy zasadniczej.

  30. Powrót do góry    #69
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez WojtekF Zobacz posta
    Stal, Stal i jeszcze raz Stal.

    Rozumiem, że system play off ma swoje uroki w wielu dyscyplinach sportu (koszykówka, siatkówka) ale nie dotyczy to żużla. Dlatego też uważam, że finał powinna wygrać ta drużyna, która znacznie lepiej spisywała się w rundzie zasadniczej.
    Szkoda jest mi bardzo Tarnowa a w finale będę trzymał kciuki za Gorzów.

    Nie neguję słuszności kary dla Apatora, jednak byłoby to bardzo dziwne gdyby DMP została tak naprawdę 5-ta siła rundy zasadniczej.
    I dlatego, w razie ew. złota dla Unii, proponuję tytuły Moralnych DMP2014 przyznać pierwszej, drugiej, trzeciej i czwartej sile sezonu 2014

    Wysłane z Tapatalk

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Aussie za jego przydatny post!

    Hulc (26-09-2014)

  32. Powrót do góry    #70
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,872
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Cytat Zamieszczone przez WojtekF Zobacz posta
    Stal, Stal i jeszcze raz Stal.

    Rozumiem, że system play off ma swoje uroki w wielu dyscyplinach sportu (koszykówka, siatkówka) ale nie dotyczy to żużla. Dlatego też uważam, że finał powinna wygrać ta drużyna, która znacznie lepiej spisywała się w rundzie zasadniczej.
    Szkoda jest mi bardzo Tarnowa a w finale będę trzymał kciuki za Gorzów.

    Nie neguję słuszności kary dla Apatora, jednak byłoby to bardzo dziwne gdyby DMP została tak naprawdę 5-ta siła rundy zasadniczej.

    Uważać możesz co chcesz. Tylko wytłumacz mi dlaczego najlepsza ekipa RZ nie może wygrać złota w PO ? Bo zupełnie nie rozumiem. A skoro już nie może wygrać tego PO to by znaczyło, że już nie jest najlepsza. Owszem, była w pewnym okresie czasu. Ale czas rozgrywek sie jeszcze nie skończył, parę trzeba trzymac do końca. Więc dlaczego ta najlepsza ekipa RZ nie może wygrać PO ?

    Z góry zaznaczam, że żadne kontuzje w tym wypadku do mnie nie przemawiają. Kontuzje trzeba wkalkulowywac w ten sport, trzeba równiez wiedzieć, ze nie tylko zwycięzca RZ miał kontuzjowanych zawodników.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #71
    Zaawansowany
    Dołączył
    05-04-2005
    Postów
    1,557
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Uważać możesz co chcesz. Tylko wytłumacz mi dlaczego najlepsza ekipa RZ nie może wygrać złota w PO ? Bo zupełnie nie rozumiem. A skoro już nie może wygrać tego PO to by znaczyło, że już nie jest najlepsza. Owszem, była w pewnym okresie czasu. Ale czas rozgrywek sie jeszcze nie skończył, parę trzeba trzymac do końca. Więc dlaczego ta najlepsza ekipa RZ nie może wygrać PO ?

    Z góry zaznaczam, że żadne kontuzje w tym wypadku do mnie nie przemawiają. Kontuzje trzeba wkalkulowywac w ten sport, trzeba równiez wiedzieć, ze nie tylko zwycięzca RZ miał kontuzjowanych zawodników.

    Istnieją zasadnicze różnice pomiędzy żużlem a dyscyplinami, w których system play off sprawdza się (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna).

    Po pierwsze
    Kontuzja w koszykówce, siatkówce czy piłce ręcznej (na parkiecie przebywa tyle zawodników ile jest w całym składzie drużyny żużlowej) nie jest takim dużym problemem jak kontuzja w żużlu. Decyduje o tym szerokość rotacji meczowej.

    Po drugie
    Żużel nie jest sportem zespołowym w przeciwieństwie do wyżej wymienionych dyscyplin. Dlatego też umiejętność gry zespołowej jest w stanie zneutralizować braki kadrowe w meczu koszykarskim czy siatkarskim.

    Po trzecie
    Nie słyszałem o czymś takim jak preparacja parkietu. Pojęcie preparowania toru jest tak mgliste, że ciężko znaleźć konsensus między dwoma kibicami. Nawet, gdybyśmy usunęli z naszego słownika pojęcie "preparowania toru" i tak mamy sytuację różnych warunków na dwóch różnych nawierzchniach. W praktyce mistrzem może zostać ten co najlepiej dopasowuje się do swojej nawierzchni a na każdym neutralnym torze przegrałby z połową ligi. Gdyby finały TBL w 2014 powtórzono np. w hali w Olsztynie, Turów wygrałby z Zastalem 4-2.

  34. Powrót do góry    #72
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Cytat Zamieszczone przez wigg Zobacz posta
    Leszno było lepsze w półfinale playoff, ale czy zasłużenie jest w finale rozgrywek calego sezonu 2014? Przeciwnicy playoff (do których się zaliczam) powiedzą, że nie. Możesz się nie zgadzać, ale taka jest obiektywna prawda - udział Leszna w finale to dar od losu i to podwójny:

    1. Kara -8 pkt dla Torunia
    2. Trafienie w półfinale na Tarnów, który akurat wtedy miał największe problemy kadrowo-pogodowe

    W finale jestem za Lesznem (bo nas pokonali) ale też właśnie dlatego, żeby kolejny raz system wyłaniania DMP wykazał swoją słabość.
    Co do meczu - żeby mieć czego bronić w rewanżu, Byki muszą ujechać przynajmniej 52-38. Ale łatwo nie będzie. Gorzów z ZZ za Iversena niewiele traci na jego nieobecności. Ale jeżeli Świder, Sundstroem i Zmarzlik pojadą jak w ZG to szanse na dobrą zaliczkę są spore.
    Ujemne punkty Torunia to z pewnością nie jest dar od losu.

  35. Powrót do góry    #73
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2004
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Donpedini Zobacz posta
    Ale Leszno w rundzie zasadniczej też miało swoje problemy z kontuzjami. We Wrocławiu jechaliśmy bez Bierre 45:45, w Lesznie z Falubazem, bez Bierre, porażka 43-47, z Gorzowem bez Pedersena i Pawlickiego 45:45. (Także w Czestochowie i dwumeczu z Tarnowem byliśmy osłabieni, ale tam wygraliśmy) Podliczając, na kontuzjach straciliśmy 5 pkt meczowych . Dodaj te punkty do tych co mamy i wyszłoby zupełnie inaczej i nie było by głupiego gadania, że Tarnów miał pecha w play off , a Leszno na fuksie tam jedzie.

    PS W przeciągu całego sezonu mieliśmy wiecej kontuzji niż Tarnów, to nie podlega chyba dyskusji, więc darujcie sobie to biadolenie
    Czytaj że zrozumieniem. Skoro policzyłeś 5 pkt stracone przez Leszno na kontuzjach to ja dodam Toruniowi 2 (kontuzja Emila w Gdańsku) i dodając 8 mają o 1 więcej od Was . Po drugie - kontuzji u Was było więcej ale były rozłożone w czasie a u nas się skumulowały w dwumeczu z Wami.

    P.S. To nie biadolenie tylko obiektywne fakty. Nie odpadliście jeszcze jako zwycięzca RZ to tego nie znacie. Ale powodzenia w finale.
    Ostatnio edytowane przez wigg ; 27-09-2014 o 00:25

  36. Powrót do góry    #74
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    4pkt przewagi oraz 5 to w sumie 9, czyli trochę więcej niż 8.

    Kontuzje w Tarnowie: Vaculik, Buczek, Hancock, Kołodziej.
    Kontuzje w Lesznie: Bjerre, Pawlicki, Michelsen, Pawlicki, Pedersen.
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 27-09-2014 o 05:17

  37. Powrót do góry    #75
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,872
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,378 w 3,160 postach
    Cytat Zamieszczone przez WojtekF Zobacz posta
    Istnieją zasadnicze różnice pomiędzy żużlem a dyscyplinami, w których system play off sprawdza się (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna).

    Po pierwsze
    Kontuzja w koszykówce, siatkówce czy piłce ręcznej (na parkiecie przebywa tyle zawodników ile jest w całym składzie drużyny żużlowej) nie jest takim dużym problemem jak kontuzja w żużlu. Decyduje o tym szerokość rotacji meczowej.
    No tak, ale przecież kontuzje w żużlu, równie dobrze mogły spowodować, że taka Unia Tarnów nie wygrała by RZ. A załapałaby się ledwo co do PO. A potem wygrałaby PO bo wrócili by kontuzjowani zawodnicy. I co, wtedy byś powiedział, ze Unia Tarnów na mistrza nie zasługuje ? Bo np. RZ wygrało Leszno ? Które miąło wiecej szczęścia podczas RZ w kwestii kontuzji ?
    Po drugie
    Żużel nie jest sportem zespołowym w przeciwieństwie do wyżej wymienionych dyscyplin. Dlatego też umiejętność gry zespołowej jest w stanie zneutralizować braki kadrowe w meczu koszykarskim czy siatkarskim.
    Bzdura. W żużlu również masz odp. narzedzia jakimi są ZZ, RT, RZ itd.

    Po trzecie
    Nie słyszałem o czymś takim jak preparacja parkietu. Pojęcie preparowania toru jest tak mgliste, że ciężko znaleźć konsensus między dwoma kibicami. Nawet, gdybyśmy usunęli z naszego słownika pojęcie "preparowania toru" i tak mamy sytuację różnych warunków na dwóch różnych nawierzchniach. W praktyce mistrzem może zostać ten co najlepiej dopasowuje się do swojej nawierzchni a na każdym neutralnym torze przegrałby z połową ligi. Gdyby finały TBL w 2014 powtórzono np. w hali w Olsztynie, Turów wygrałby z Zastalem 4-2.

    Ale my tu nie rozkminiamy tematu "preparacja torów" tylko dlaczego wygrany RZ powinien zostać mistrzem. Jak byś nie miał PO to w/w argument z preparacją torów również by obowiązywał. Czyż nie ? To po co ten temat poruszasz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #76
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2006
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 61 w 35 postach
    Cytat Zamieszczone przez Donpedini Zobacz posta
    ... Dodaj te punkty do tych co mamy i wyszłoby zupełnie inaczej i nie było by głupiego gadania, że Tarnów miał pecha w play off , a Leszno na fuksie tam jedzie.

    PS W przeciągu całego sezonu mieliśmy wiecej kontuzji niż Tarnów, to nie podlega chyba dyskusji, więc darujcie sobie to biadolenie

    To nie jest głupie gadanie tylko fakty Co innego mieć kontuzje w ciągu sezonu gdzie ewentualne punkty można odrobić a co innego mieć kontuzje 3/4 składu w decydujących meczach półfinałowych gdzie nie ma już czasu aby ewentualne straty nadrobić. Tarnów jechał z wami mając 3/4 składu w rozsypce. Cały sezon nikt nie był w stanie wygrać z jaskółkami (wyjątek Toruń) jadącymi w pełnym składzie i to jest niepodważalny fakt dopiero kontuzje pomogły bykom wyeliminować przeciwnika. Tarnów w tym sezonie zgarnął wszystkie bonusy więc niech to będzie wyznacznikiem tego gdzie była reszta ligi

  39. Powrót do góry    #77
    Zaawansowany Awatar Robert_Leszno
    Dołączył
    01-05-2008
    Postów
    2,105
    Kliknij i podziękuj
    422
    Podziękowania: 586 w 344 postach
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    4pkt przewagi oraz 5 to w sumie 9, czyli trochę więcej niż 8.
    mało tego wyprzedzilibyśmy Falubaz i Stal...

  40. Powrót do góry    #78
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    TAK. U Unia jechała 7 sprawnych na 100. W meczach z Tarnowem w Unii było 4 podstawowych zawodników z kontuzją lub świeżo po. Tak samo jak w Tarnowie, więc nie róbcie z nich takich bidulek, bo to już zaczyna być żałosne.

  41. Powrót do góry    #79
    Stały bywalec
    Dołączył
    10-04-2006
    Postów
    788
    Kliknij i podziękuj
    32
    Podziękowania: 61 w 35 postach
    Zawodnicy po kontuzji a zawodnicy z niezaleczoną kontuzją to lekka różnica nie sądzisz? Jak widać dalej tego nie dostrzegasz tak samo jak i nie ma różnicy w odwołaniu ZK i odwołaniu pierwszego meczu półfinałowego w Tarnowie o który tak ostro toczyliście spory Jak widać punkt widzenia zależy wyłącznie od tego po której stronie sporu jest nasza drużyna.

  42. Powrót do góry    #80
    Użytkownik
    Dołączył
    22-06-2004
    Postów
    236
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Cytat Zamieszczone przez Phenomenon Zobacz posta
    Kontuzje w Tarnowie: Vaculik, Buczek, Hancock, Kołodziej.
    Kontuzje w Lesznie: Bjerre, Pawlicki, Michelsen, Pawlicki, Pedersen.
    W którym meczu jechaliście jednym zdrowym seniorem, jednym kontuzjowanym i dwoma tuż po wyleczeniu?

  43. Powrót do góry    #81
    Ekspert Awatar Phenomenon
    Dołączył
    01-06-2004
    Postów
    5,295
    Kliknij i podziękuj
    851
    Podziękowania: 819 w 474 postach
    Ojej...wyliczanki. W żadnym tak jak i Wy.

    Ale ok. Pierwszy mecz: brak Bjerre, Michelsen złamane żebra, Piotrek pęknięty nadgarstek, Przemek świeżo po obojczyku. Pedersena bark pomijam.

    I już więcej nie dyskutuję.
    Ostatnio edytowane przez Phenomenon ; 26-09-2014 o 22:59

  44. Powrót do góry    #82
    Zbanowany
    Dołączył
    13-04-2014
    Postów
    99
    Kliknij i podziękuj
    48
    Podziękowania: 9 w 7 postach
    Michelsen się nie liczy. Toż to jeden z największych leszczy na e- ligowych torach już od dwóch sezonów.

  45. Powrót do góry    #83
    Ekspert Awatar MaciekGKS
    Dołączył
    06-10-2002
    Postów
    6,184
    Kliknij i podziękuj
    295
    Podziękowania: 284 w 178 postach
    Cytat Zamieszczone przez WojtekF Zobacz posta
    Po trzecie
    Nie słyszałem o czymś takim jak preparacja parkietu. Pojęcie preparowania toru jest tak mgliste, że ciężko znaleźć konsensus między dwoma kibicami. Nawet, gdybyśmy usunęli z naszego słownika pojęcie "preparowania toru" i tak mamy sytuację różnych warunków na dwóch różnych nawierzchniach. W praktyce mistrzem może zostać ten co najlepiej dopasowuje się do swojej nawierzchni a na każdym neutralnym torze przegrałby z połową ligi. Gdyby finały TBL w 2014 powtórzono np. w hali w Olsztynie, Turów wygrałby z Zastalem 4-2.
    Z tymi parkietami to nie do końca się zgodzę. Zresztą nawet w grach zespołowych, o których pisałeś atut własnego boiska/parkietu to jest wciąż duży handicap. Drużyny sportowe z reguły odnoszą lepsze wyniki na swoim terenie niż na wyjazdach. Zupełnie losowo rzuciłem okiem na zeszły sezon Tauron Basket Ligi z uwzględnieniem Rundy Zasadniczej.
    Kazda z druzyna grała po 11 meczów u siebie i na wyjeździe.
    Bilans meczów u siebie (razem 132):
    80 zwycięstw i 4 zwycięstwa po dogrywce - 63,6%
    43 porażki i 5 porażek po dogrywce - 36,4%

    Bilens meczów na wyjeździe (razem 132):
    43 zwycięstwa i 5 zwycięstw po dogrywce - 36,4%
    80 porażek i 4 porażki po dogrywce - 63,6%

    Dla porównania runda zasadnicza w Enea Ekstralidze w bieżącym sezonie.
    Bilans meczów u siebie (razem 56):
    35 zwycięstw - 62,5%
    3 remisów - 7,1%
    18 porażek - 32,1%

    Bilans meczów na wyjeździe (razem 56):
    18 zwycięstw - 32,1%
    3 remisów - 7,1%
    35 porażek - 62,5%

    Widać więc, że atut własnego toru oraz atut własnego parkietu jest praktycznie taki sam. Pytanie: jak to możliwe skoro parkietu/boiska nie da się spreparować, a tor żużlowy już tak?
    "Socjaliści dzielą się na dwie kate gorie: dobrych i żywych".Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #84
    Ekspert Awatar muuu
    Dołączył
    13-11-2001
    Postów
    11,713
    Kliknij i podziękuj
    2,094
    Podziękowania: 1,002 w 492 postach
    Cytat Zamieszczone przez WojtekF Zobacz posta
    Istnieją zasadnicze różnice pomiędzy żużlem a dyscyplinami, w których system play off sprawdza się (koszykówka, siatkówka, piłka ręczna).

    Po pierwsze
    Kontuzja w koszykówce, siatkówce czy piłce ręcznej (na parkiecie przebywa tyle zawodników ile jest w całym składzie drużyny żużlowej) nie jest takim dużym problemem jak kontuzja w żużlu. Decyduje o tym szerokość rotacji meczowej.

    Po drugie
    Żużel nie jest sportem zespołowym w przeciwieństwie do wyżej wymienionych dyscyplin. Dlatego też umiejętność gry zespołowej jest w stanie zneutralizować braki kadrowe w meczu koszykarskim czy siatkarskim.

    Po trzecie
    Nie słyszałem o czymś takim jak preparacja parkietu. Pojęcie preparowania toru jest tak mgliste, że ciężko znaleźć konsensus między dwoma kibicami. Nawet, gdybyśmy usunęli z naszego słownika pojęcie "preparowania toru" i tak mamy sytuację różnych warunków na dwóch różnych nawierzchniach. W praktyce mistrzem może zostać ten co najlepiej dopasowuje się do swojej nawierzchni a na każdym neutralnym torze przegrałby z połową ligi. Gdyby finały TBL w 2014 powtórzono np. w hali w Olsztynie, Turów wygrałby z Zastalem 4-2.
    ad 1. To można cały sezon rotować zawodników w składach meczowych by było ich na PO rozjedzonych 8.
    ad 2. Odpowiedziałeś sobie w 3. Można jechać zespołowo, mając tor pod siebie. (albo przeciw sobie - zespół może sobie pomagać i tor rozgryzać razem)
    ad 3. Mistrzem zostaje ten, kto jest najlepszy w każdych warunkach.
    "Na ręce patrzy mi nie tylko Patrycja, ale tysiące kibiców." Michał Świącik na Sportowefakty.pl, 25.01.2017

  47. Powrót do góry    #85
    Zaawansowany
    Dołączył
    10-05-2002
    Postów
    2,071
    Kliknij i podziękuj
    302
    Podziękowania: 86 w 61 postach
    Zgadzam się z wczorajszą wypowiedzią MaćkaGKS z 14,30. Bedą pogromy. Oczywiście kibicuję Unii, ale jak Stal wygra to nie będę darł szat. Żal mi było ich permanetnych kontuzji w/przed play-off'ach. My, wraz z Toruniem dołączyliśmy do tria inwalidów.

  48. Powrót do góry    #86
    Użytkownik
    Dołączył
    05-01-2006
    Postów
    164
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 14 w 9 postach
    I dzisiaj jeszcze te GP... oby KK, Nicki i Kenneth pojechali bez upadkow

  49. Powrót do góry    #87
    Stały bywalec Awatar alan1990
    Dołączył
    22-06-2010
    Postów
    536
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 128 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez mm_leszno Zobacz posta
    I dzisiaj jeszcze te GP... oby KK, Nicki i Kenneth pojechali bez upadkow
    No i Matej.

  50. Powrót do góry    #88
    Użytkownik
    Dołączył
    22-07-2003
    Postów
    407
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 32 w 19 postach
    Witam ten final moze przejsc do historii pod kazdym wzgledem. Ale ten co mnie najbardziej cieszy to, ze w niedziele od rana na kasach moze pojawic sie karta a na niej BRAK BILETOW NA MECZ FINALOWY. Zainteresowanie jest ogromne wiec radze tym co nie maja jeszcze biletow isc juz dzis.

  51. Powrót do góry    #89
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,195
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,930 w 3,242 postach
    Cytat Zamieszczone przez mm_leszno Zobacz posta
    I dzisiaj jeszcze te GP... oby KK, Nicki i Kenneth pojechali bez upadkow
    Zażądajcie odwołania.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  52. Powrót do góry    #90
    Zaawansowany Awatar Hulc
    Dołączył
    03-04-2010
    Postów
    2,163
    Kliknij i podziękuj
    428
    Podziękowania: 911 w 383 postach
    E, chyba bez odwołania się obejdzie.
    Mina Kenia po treningu zwyczajna, sylwetka na torze typowa, da radę.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/zd...le#photo-start

    Finał fajny - obie drużyny, zwłaszcza zaś ich kibice - sam awans do niego traktują w kategoriach sukcesu, czyli tak, jak powinno traktować się go zawsze.
    Raczej odpada więc cały asortyment metod i środków pozatorowych, " za wszelką cenę" i " my wam pokażemy! ", tego wszystkiego co zraża do tej dyscypliny.
    Pozostaje skupić się tylko na tym, co najważniejsze - fajnym ściganiu, i niech wygra lepszy.

Strona 2 z 14 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •