Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 136 do 174 z 174

Wątek: 20/09/2014 - Grand Prix Challenge - Lonigo

  1. Powrót do góry    #136
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Do tego dopingowicz powinien mieć zakaz reprezentowania swego kraju w tego typu zawodach.
    Przecież ma: został on skreślony z kadry narodowej i dostał zakaz startów w reprezentacji przez dwa lata.
    Więcej tutaj: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/46...ieszony-na-rok

  2. Powrót do góry    #137
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Przecież ma: został on skreślony z kadry narodowej i dostał zakaz startów w reprezentacji przez dwa lata.
    Więcej tutaj: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/46...ieszony-na-rok
    Tu idzie o ochlapusa Warda, powinien dostać podobny zakaz.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  3. Powrót do góry    #138
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Wcześniej użyłeś słowa "dopingowicz", a nie "ochlapus", więc myślałem, że piszesz o Dudku.

  4. Powrót do góry    #139
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Ale ten "ochlapus" jakby nie patrzeć to również "dopingowicz" i to jest fakt niepodważalny.

  5. Powrót do góry    #140
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Ale ten "ochlapus" jakby nie patrzeć to również "dopingowicz" i to jest fakt niepodważalny.
    To jest tzw. "gównofakt"

  6. Powrót do góry    #141
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Ale ten "ochlapus" jakby nie patrzeć to również "dopingowicz" i to jest fakt niepodważalny.
    Kwestia do indywidualnej oceny każdego z kibiców. Jakoś nie przypominam sobie, żeby Dannoe w 2000 roku był nazywany dopingowiczem. Oczywiście można się zasłonić absurdalnym przepisem, który alkohol traktuje jako doping również w... strzelectwie, ale jest jeszcze coś takiego jak wyciąganie wniosków w oparciu o własny zdrowy rozsądek. I żeby była jasność - Ward zrobił mega głupotę i powinien ponieść karę, jednak nazywanie go dopingowiczem jest w mojej opinii "lekkim" nadużyciem.

  7. Powrót do góry    #142
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Na podstawie wczorajszego Challenge'u "faktem niepodważalnym" można nazwać to, że Harris jest lepszym żużlowcem od Kildemanda. Tyle samo to warte.

  8. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi markuz za jego przydatny post!

    Buszmen (21-09-2014)

  9. Powrót do góry    #143
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Kwestia do indywidualnej oceny każdego z kibiców. Jakoś nie przypominam sobie, żeby Dannoe w 2000 roku był nazywany dopingowiczem. Oczywiście można się zasłonić absurdalnym przepisem, który alkohol traktuje jako doping również w... strzelectwie, ale jest jeszcze coś takiego jak wyciąganie wniosków w oparciu o własny zdrowy rozsądek. I żeby była jasność - Ward zrobił mega głupotę i powinien ponieść karę, jednak nazywanie go dopingowiczem jest w mojej opinii "lekkim" nadużyciem.
    - Niezależnie od Twojej oceny alkohol w sporcie traktowany jest jako doping
    - Ward został przyłapany na byciu pod jego wpływem, łamiąc tym samym przepisy antydopingowe
    - Ktoś, kto łamie przepisy antydopingowe jest dopingowiczem czy to się komuś podoba czy nie

    Tyle w kwestii formalnej, czyli tej nadrzędnej. Jeżeli jednak tak bardzo nalegasz na to, by kierować się zdrowym rozsądkiem, to bądź w tym konsekwentny. Skoro alkohol wg. Ciebie nie jest dopingiem, bo nie jest stanie wpłynąć na polepszenie wyników u sportowca, to na jakiej zasadzie twierdzisz, że jest nim metyloheksanamina ? Bo groźnie brzmi i nie jest dostępna w osiedlowej biedronce ? Nie zauważyłem by jakikolwiek zawodnik miał pretensje do Patryka o stosowanie dopingu. Pewnie to dlatego, że Ci zawodnicy mają świadomość, że żadne gówno z odżywek nie jest w stanie sprawić, że zawodnik będzie szybszy na torze. Środowisko wspiera Patryka i się z nim solidaryzuje zdając sobie sprawę, że ta całą afera to nie świadome oszustwo, tylko kuriozalna pomyłka. Oczywiście dla Ciebie to nie ma żadnego znaczenia, ważne, że przyłapali zawodnika Falubazu i jest okazja by się wyżyć, nazwać ćpunem, koksiarzem i zmieszać z gównem. Ot, polaczkowatość w pełnej krasie.
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 21-09-2014 o 13:18

  10. Powrót do góry    #144
    Użytkownik
    Dołączył
    02-07-2011
    Postów
    436
    Kliknij i podziękuj
    37
    Podziękowania: 82 w 49 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta


    PS. A jak już mają przyznać DK jakiemuś Polakowi, to rzeczywiście chyba lepiej żeby był to Piotrek Pawlicki. Kandydaturę Zmarzlika traktuję jako kiepski żart. Gdzie poza Gorzowem miałby on niby zdobywać jakieś punkty ? Średnia wyjazdowa na poziomie 1,5 jasno pokazuje ile wart jest ten zawodnik na torach innych niż domowy.
    Nie chce mi się liczyć, ale bez meczów w Tarnowie i Zielonej (gdzie jednak zazwyczaj dobrze jeździł) miałby średnią wyjazdową pewnie w granicach 2.0 czyli lepszą niż większość uczestników tegorocznego GP Myślę, że Bartek dałby radę.

  11. Powrót do góry    #145
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez markuz Zobacz posta
    Na podstawie wczorajszego Challenge'u "faktem niepodważalnym" można nazwać to, że Harris jest lepszym żużlowcem od Kildemanda. Tyle samo to warte.
    A nie był wczoraj lepszy ?

  12. Powrót do góry    #146
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    A nie był wczoraj lepszy ?
    Naprawdę nie zrozumiałeś o co mi chodzi?

  13. Powrót do góry    #147
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Kwestia do indywidualnej oceny każdego z kibiców. Jakoś nie przypominam sobie, żeby Dannoe w 2000 roku był nazywany dopingowiczem. Oczywiście można się zasłonić absurdalnym przepisem, który alkohol traktuje jako doping również w... strzelectwie, ale jest jeszcze coś takiego jak wyciąganie wniosków w oparciu o własny zdrowy rozsądek. I żeby była jasność - Ward zrobił mega głupotę i powinien ponieść karę, jednak nazywanie go dopingowiczem jest w mojej opinii "lekkim" nadużyciem.
    Nie widziałem oburzenia na posty na forum, gdy Dudka nazywano ćpunem , koksiarzem itp. A to też chyba jest "lekkie" nadużycie.

    będzie sadzony z art o dopingu czy to się komuś podoba czy nie.
    Zaraz pewnie zacznie się rozstrząsanie, kto jest większym "dopingowiczem".

    Można też przecież stwiedzić, że ten co ukradł tylko kure nie jest złodziejem, przy tym co okrada banki.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 21-09-2014 o 13:10
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  14. Powrót do góry    #148
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez markuz Zobacz posta
    Naprawdę nie zrozumiałeś o co mi chodzi?
    Zrozumiałem, ale w taki sposób to możemy licytować się bez końca.

  15. Powrót do góry    #149
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Zrozumiałem, ale w taki sposób to możemy licytować się bez końca.
    No więc właśnie. Ward jest dopingowiczem wg. niezbyt mądrych przepisów WADA. Zanim się o tym dowiedziałeś, powiedz szczerze, potraktowałbyś alkohol u żużlowca jako doping...?

  16. Powrót do góry    #150
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez markuz Zobacz posta
    Zanim się o tym dowiedziałeś, powiedz szczerze, potraktowałbyś alkohol u żużlowca jako doping...?
    Nie, nie potraktowałbym. Zresztą skreśliłbym z tej listy wiele innych substancji, które w mojej ocenie znalazły się na niej tylko dlatego, że są szkodliwe, a nie dlatego, że mogą w czymkolwiek pomóc zawodnikowi.

  17. Powrót do góry    #151
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez markuz Zobacz posta
    No więc właśnie. Ward jest dopingowiczem wg. niezbyt mądrych przepisów WADA. Zanim się o tym dowiedziałeś, powiedz szczerze, potraktowałbyś alkohol u żużlowca jako doping...?
    No, rzecz w tym, ze metyloheksanamina do niedawna też nie była na liście zakazanej przez WADA. Podobnie jak alkohol. Też można ją legalnie zażywać poza zawodami. Ma podobne, nikłe, możliwości jak alkohol. Ja tu bym postawił znak równości między metyloheksanaminą a alkoholem. Jedyne czym góruje nad alkoholem to swoją nazwą. Na laikach robi wrażenie, do tego stopnia, że większość uważa jej stosowanie za koksowanie się.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Mariusz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (21-09-2014)

  19. Powrót do góry    #152
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Jeżeli jednak tak bardzo nalegasz na to, by kierować się zdrowym rozsądkiem, to bądź w tym konsekwentny. Skoro alkohol wg. Ciebie nie jest dopingiem, bo nie jest stanie wpłynąć na polepszenie wyników u sportowca, to na jakiej zasadzie twierdzisz, że jest nim metyloheksanamina ? Nie zauważyłem by jakikolwiek zawodnik miał pretensje do Patryka o stosowanie dopingu. Pewnie to dlatego, że Ci zawodnicy mają świadomość, że żadne gówno z odżywek nie jest w stanie sprawić, że zawodnik będzie szybszy na torze. Oczywiście to dla Ciebie nie ma żadnego znaczenia, ważne, że przyłapali zawodnika Falubazu i jest okazja się wyżyć, nazwać koksiarzem i zmieszać z gównem. Ot, polaczkowatość w pełnej krasie.
    To nie ja wymyśliłem, że metyloheksanamina powoduje silne pobudzenie, oraz w połączeniu z innymi substancjami może wywoływać efekt termogeniczny. Fakt, że Dudek jest z Falubazu to mnie akurat gówno obchodzi. Uświadomcie sobie, że reszta żużlowej Polski nie patrzy na ten sport przez pryzmat jednego klubu tak jak robi to większość zielonogórzan. I daruj sobie tę "polaczkowatość". Takie teksty wyglądają groteskowo, zwłaszcza z ust osoby, która regularnie na tym forum stara się wbijać różnego rodzaju szpilki czy też prowokować, niejednokrotnie w dość dziecinny sposób.

    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Nie widziałem oburzenia na posty na forum, gdy Dudka nazywano ćpunem , koksiarzem itp. A to też chyba jest "lekkie" nadużycie.
    Piszesz do mnie czy koło mnie? Ja nigdy nie nazwałem Dudka ćpunem (zresztą, żeby było "śmiesznej", to ćpunem swego czasu dość często nazywany był Ward i to przez jednego z Twoich kumpli po szalu).

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    Buszmen (21-09-2014)

  21. Powrót do góry    #153
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    To nie ja wymyśliłem, że metyloheksanamina powoduje silne pobudzenie, oraz w połączeniu z innymi substancjami może wywoływać efekt termogeniczny. .
    Odpowiem podobnie. To nie ja wymyśliłem, że alkohol w małych dawkach może poprawić precyzję ruchu, zmniejszać skutki niepokoju i niwelować lęki - skądinąd bardzo pożądane efekty w żużlu. Chcesz się dalej licytować ?

    Uświadomcie sobie, że reszta żużlowej Polski nie patrzy na ten sport przez pryzmat jednego klubu tak jak robi to większość zielonogórzan.
    No tak, wystarczy wejść choćby w wątek klubowy toruński, by się o tym przekonać. Układy, spiski, spółdzielnie, cała Polska przeciwko Apatorowi, ale gdzie by tam Was posądzać o lokalny szowinizm
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 21-09-2014 o 13:39

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    dillinger (21-09-2014), shelve (21-09-2014)

  23. Powrót do góry    #154
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Odpowiem podobnie. To nie ja wymyśliłem, że alkohol w małych dawkach może poprawić precyzję ruchu, zmniejszać skutki niepokoju i niwelować lęki - skądinąd bardzo pożądane efekty w żużlu.
    Chętnie się zatem dowiem kto to wymyślił, szczególnie ten pogrubiony fragment ; ]

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    No tak, wystarczy wejść choćby w wątek klubowy toruński, by się o tym przekonać. Układy, spiski, spółdzielnie, cała Polska przeciwko apatorowi, ale gdzie by tam Was posądzać o lokalny szowinizm
    Trzeba było napisać aPATOROWI. To byłoby jeszcze bardziej wymowne panie nieszowinistyczny.

  24. Powrót do góry    #155
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2013
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ja tu bym postawił znak równości między metyloheksanaminą a alkoholem.
    Ty naprawdę uważasz że alkohol to doping..? W jakim stopniu on ma pomóc zawodnikowi? Tym, że opóźni reakcję? Naprawdę jesteś wyjątkiem na tym forum - wszystko co z Falubazu to albo "najlepsze" albo niewinne byleby swoich wrzucić na piedestał ..
    Co do Challenge i samych zawodów, żenada że znowu będzie w cyklu jeździł Harris, on powinien dostać bana na starty w GP.. Doyle i Janowski - ten pierwszy ma sezon życia więc jest ciekaw jak w przyszłym roku będzie jeździł, ale to fajnie że ktoś nowy wskakuje. Janowski hm.. mam nadzieję że do tego czasu urosną mu jaja Wszystko wskazuje na to, że Janowski wypchnie z cyklu Hampela bo jakoś nie wierzę by jeden z dzikusów powędrował do Polski..

  25. Powrót do góry    #156
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez dav Zobacz posta
    Ty naprawdę uważasz że alkohol to doping..? W jakim stopniu on ma pomóc zawodnikowi?
    Nigdy, za młodu [nie wiem ile masz lat] nie miałeś takiego uczucia, że po pewnej, niewielkiej dawce alkoholu stajesz się odważniejszy i na więcej możesz sobie pozwolić?
    A Ward to gówniarz przecież jeszcze.

  26. Powrót do góry    #157
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta


    Piszesz do mnie czy koło mnie? Ja nigdy nie nazwałem Dudka ćpunem (zresztą, żeby było "śmiesznej", to ćpunem swego czasu dość często nazywany był Ward i to przez jednego z Twoich kumpli po szalu).

    Oburzyłes , że nazywa się Warda dopingowiczem. Gość jest sądzony z kodeksu antydopingowego więc to dopingowicz wedle przepisów.
    A to , że komuś się to nie podoba to jego problem.

    Ward przecież był złapany pod wpływem narkotyków, także bliżej Wardowi do ćpuna niż Dudkowi. I można tak w kółko.

    Jeden i drugi jest sądzony z tego samego kodeksu antydopingowego, ale zawsze można się przecież policytować, który to bardziej beeee.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 21-09-2014 o 13:56
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  27. Powrót do góry    #158
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Chętnie się zatem dowiem kto to wymyślił, szczególnie ten pogrubiony fragment ; ]
    Myślę, że nikt sobie tego nie wymyślił, tylko zostało to dokładnie zbadane. Bardziej ufam w opinie ludzi, którzy zajmują się takimi sprawami zawodowo, niż w opinie konsumentów alkoholu, którzy spożywają go jedynie w celach rekreacyjnych.

    W sporcie alkohol (etanol) jest czasem spożywany ze względu na jego potencjalnie pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne, na redukcję napięcia i niepokoju, na wzmocnienie poczucia pewności siebie oraz agresywności. Alkohol jest zakazany podczas zawodów tylko w takich dyscyplinach sportowych jak łucznictwo, strzelanie oraz wyścigi samochodowe. Alkohol jest substancją silnie uzależniającą. U osób stale spożywających alkohol, jego odstawienie może być związane z wystąpieniem szeregu objawów takich jak niepokój, zaburzenia percepcji oraz delirium tremens (obłęd opilczy).
    http://www.doping-prevention.sp.tum....e-effects.html

    Temat uważam za wyczerpany, nie mam zamiaru bawić się w dziecinne licytacje pod tytułem wódka jest lepsza niż amfa i vice versa.

  28. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    dillinger (21-09-2014), shelve (21-09-2014)

  29. Powrót do góry    #159
    Stały bywalec
    Dołączył
    22-07-2006
    Postów
    805
    Kliknij i podziękuj
    30
    Podziękowania: 119 w 71 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    Nigdy, za młodu [nie wiem ile masz lat] nie miałeś takiego uczucia, że po pewnej, niewielkiej dawce alkoholu stajesz się odważniejszy i na więcej możesz sobie pozwolić?
    A Ward to gówniarz przecież jeszcze.
    Hahahah wygrałeś. "Nie wiem, czy będę miał odwagę wjechać między Hancocka a bandę, lepiej strzelę sobie lufę dla kurażu". True story

  30. Powrót do góry    #160
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez markuz Zobacz posta
    Hahahah wygrałeś. "Nie wiem, czy będę miał odwagę wjechać między Hancocka a bandę, lepiej strzelę sobie lufę dla kurażu". True story
    o to go nie posądzam
    ogólnie tylko odpisałem, że alkohol może powodować wzrost pewności siebie itd.
    Zresztą bomba wkleił to co chciałem wyrazić, opisane w bardziej profesjonalny sposób.

  31. Powrót do góry    #161
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Oburzyłes , że nazywa się Warda dopingowiczem. Gość jest sądzony z kodeksu antydopingowego więc to dopingowicz wedle przepisów.
    Gdzie ja się niby oburzyłem? Zdajesz sobie sprawę z definicji słów których używasz?

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    W sporcie alkohol (etanol) jest czasem spożywany ze względu na jego potencjalnie pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne, na redukcję napięcia i niepokoju, na wzmocnienie poczucia pewności siebie oraz agresywności. Alkohol jest zakazany podczas zawodów tylko w takich dyscyplinach sportowych jak łucznictwo, strzelanie oraz wyścigi samochodowe. Alkohol jest substancją silnie uzależniającą. U osób stale spożywających alkohol, jego odstawienie może być związane z wystąpieniem szeregu objawów takich jak niepokój, zaburzenia percepcji oraz delirium tremens (obłęd opilczy).

    http://www.doping-prevention.sp.tum....e-effects.html
    Nie widzę tam nic o poprawie precyzji ruchów.

  32. Powrót do góry    #162
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Gdzie ja się niby oburzyłem? Zdajesz sobie sprawę z definicji słów których używasz?


    Nie widzę tam nic o poprawie precyzji ruchów.
    A masz i o precyzji ruchów, przeciez nie będziemy ci żałować:

    Etanol stosowany w małych dawkach może poprawiać precyzję ruchów jako depresant układu nerwowego. Zmniejsza on uboczne skutki niepokoju, np. tremor mięśni kończyn górnych i poprawia precyzję ruchów, co wykorzystywane jest m.in. w dyscyplinach strzeleckich14. Alkohol jest zabroniony tylko podczas zawodów w takich dyscyplinach, jak: bule, sporty lotnicze, karate, sporty motorowe, kręglarstwo, sporty motorowodne, łucznictwo, sporty samochodowe oraz pięciobój nowoczesny (jeżeli jest strzelectwo). W wymienionych dyscyplinach naruszenie przepisów antydopingowych występuje przy przekroczeniu hematologicznych wartości progowych etanolu – 0,10 g/l10.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  33. Powrót do góry    #163
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez zabovsky Zobacz posta
    Nie widzę tam nic o poprawie precyzji ruchów.
    Etanol stosowany w małych dawkach może poprawiać precyzję ruchów jako depresant układu nerwowego. Zmniejsza on uboczne skutki niepokoju, np. tremor mięśni kończyn górnych i poprawia precyzję ruchów, co wykorzystywane jest m.in. w dyscyplinach strzeleckich. Alkohol jest zabroniony tylko podczas zawodów w takich dyscyplinach, jak: bule, sporty lotnicze, karate, sporty motorowe, kręglarstwo, sporty motorowodne, łucznictwo, sporty samochodowe oraz pięciobój nowoczesny (jeżeli jest strzelectwo).
    Ziemba A., Gawroński W.: Dozwolone środki stosowane we wspomaganiu zdolności wysiłkowych organizmu człowieka. [W: ] Jegier A. (red.). Dozwolone i niedozwolone wspomaganie zdolności wysiłkowych człowieka. PTMS, Łódź 2007


    Dalej będziesz czepiał się szczegółów, byle tylko nie przyznać, że alkohol może mieć właściwości "dopingujące" ?

    Nie no teraz to już na 100 % kończę ten temat, sam nie wiem po co ja Ci cokolwiek udowadniam
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 21-09-2014 o 14:10

  34. Powrót do góry    #164
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2013
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    o to go nie posądzam
    ogólnie tylko odpisałem, że alkohol może powodować wzrost pewności siebie itd.
    Zresztą bomba wkleił to co chciałem wyrazić, opisane w bardziej profesjonalny sposób.
    No dobra to co wtedy z rozproszona uwagą, drobnymi zaburzeniami równowagi i koordynacji, gorszym spostrzeganiem kształtu przedmiotów/osób w oddali, zmniejszeniem zdolności rozpoznawania sytuacji, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości, opóźnienia adaptacji oka.. wymieniać dalej? I ja nie piszę o stanie upojenia alkoholowego

  35. Powrót do góry    #165
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez dav Zobacz posta
    No dobra to co wtedy z rozproszona uwagą, drobnymi zaburzeniami równowagi i koordynacji, gorszym spostrzeganiem kształtu przedmiotów/osób w oddali, zmniejszeniem zdolności rozpoznawania sytuacji, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości, opóźnienia adaptacji oka.. wymieniać dalej? I ja nie piszę o stanie upojenia alkoholowego
    Każdy środek psychoaktywny powoduje mniejsze lub większe zaburzenia percepcji, nie tylko alkohol, stymulanty również. I tak możemy licytować się bez końca, a i tak wiadomo, że jedynym "argumentem" przemawiającym na korzyść alkoholu jest fakt jego powszechnej dostępności i idiotycznej tradycji jego spożywania.

  36. Powrót do góry    #166
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Głównym argumentem jest to, że Ward spożywał alkohol w celach rekreacyjnych, a nie w celach sportowych. O czym wie każdy na tym forum, łącznie z tymi którzy udają, że nie wiedzą.

  37. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    dav (23-09-2014), markuz (21-09-2014)

  38. Powrót do góry    #167
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Głównym argumentem jest to, że Ward spożywał alkohol w celach rekreacyjnych, a nie w celach sportowych. O czym wie każdy na tym forum, łącznie z tymi którzy udają, że nie wiedzą.
    A mi lata w jakich celach on pił. Przepisy zabraniają i nie ma żadnego znaczenia czy chciał się zrelaksować czy odreagować zawód miłosny. Rozumiem, że gdyby Dudek przyznał się, że naćpał się na imprezie, to byłoby to dla Ciebie usprawiedliwienie, a gdyby jeszcze przyznał, że dzień wcześniej rzuciła go dziewczyna, to już w ogóle wnosił byś o jego uniewinnienie ?
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 21-09-2014 o 14:21

  39. Powrót do góry    #168
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,329
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Etanol stosowany w małych dawkach może poprawiać precyzję ruchów jako depresant układu nerwowego. Zmniejsza on uboczne skutki niepokoju, np. tremor mięśni kończyn górnych i poprawia precyzję ruchów, co wykorzystywane jest m.in. w dyscyplinach strzeleckich. Alkohol jest zabroniony tylko podczas zawodów w takich dyscyplinach, jak: bule, sporty lotnicze, karate, sporty motorowe, kręglarstwo, sporty motorowodne, łucznictwo, sporty samochodowe oraz pięciobój nowoczesny (jeżeli jest strzelectwo).
    Słowo przeciwko słowu:
    Niewielka już ilość wypitego alkoholu wpływa często na zachowanie człowieka. Alkohol działa szkodliwie na układ nerwowy. Praktycznie każda jego dawka powoduje obniżenie sprawności funkcjonowania układu nerwowego. Przeprowadzono na ten temat wiele doświadczeń; wyniki ich świadczą o obniżonej wraz z ilością wypitych kieliszków zdolnością osądu, zanikaniu krytycyzmu, zanikaniu precyzyjnego myślenia. Nawet niewielkie dawki alkoholu, które nie wywołują widocznych zmian w zachowaniu się człowieka powodują zaburzenia reakcji wzrokowej, słuchowej, pogarszają też precyzję ruchów. Błędnie się więc sądzi, że alkohol działa na układ nerwowy pobudzająco, działa hamująco zaburzając jego sprawność.
    Na temat metyloheksanaminy nie ma takich rozbieżności. Ale OK, z mojej strony również koniec off-topa.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi zabovsky za jego przydatny post!

    kapitan bomba (21-09-2014)

  41. Powrót do góry    #169
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez dav Zobacz posta
    No dobra to co wtedy z rozproszona uwagą, drobnymi zaburzeniami równowagi i koordynacji, gorszym spostrzeganiem kształtu przedmiotów/osób w oddali, zmniejszeniem zdolności rozpoznawania sytuacji, pogorszenie ostrości widzenia i oceny odległości, opóźnienia adaptacji oka.. wymieniać dalej? I ja nie piszę o stanie upojenia alkoholowego
    jest taka ....płynna granica, inna dla każdego z nas, u którego w/w objawy występować będą po np. Tatrze Mocnej, a u innego po 4 Tatrach Mocnych
    Nie sugeruję tutaj, że Ward 3 godziny przed meczem wychylał 4 piwa dla kurażu, tylko że sam alkohol dawać może pewne 'korzyści'.
    Ward raczej pije, dzień przed, pewnie w celach towarzyskich, a wiadomo jak to jest. Impreza się przedłuży i ciężko jest być na 0 w dniu zawodów.
    Nie podejrzewam go o jakiś alkoholizm, ot może chłopak czuje się samotny, do tego dochodzą koledzy, młody wiek i tyle.
    Pecha ma bo złapano go w zawodach najwyższych rangą, ale może go to czegoś nauczy.

  42. Powrót do góry    #170
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    A mi lata w jakich celach on pił. Przepisy zabraniają i nie ma żadnego znaczenia czy chciał się zrelaksować czy odreagować zawód miłosny. Rozumiem, że gdyby Dudek przyznał się, że naćpał się na imprezie, to byłoby to dla Ciebie usprawiedliwienie, a gdyby jeszcze przyznał, że dzień wcześniej rzuciła go dziewczyna, to już w ogóle wnosił byś o jego uniewinnienie ?
    O ile bym uznał to za prawdopodobne, to w sensie dopingu sensu stricte - tak. Co innego przewinienie w postaci niesportowego zachowania.

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    kapitan bomba (21-09-2014)

  44. Powrót do góry    #171
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,790
    Kliknij i podziękuj
    1,405
    Podziękowania: 1,734 w 1,258 postach
    spółdzielnia Warda widzę dalej działa śmiech na sali.

  45. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    Thomas (21-09-2014)

  46. Powrót do góry    #172
    Stały bywalec Awatar Mariner
    Dołączył
    05-10-2008
    Postów
    956
    Kliknij i podziękuj
    9
    Podziękowania: 155 w 89 postach
    Awans Bombera powoduje smutek i zażenowanie.
    Chyba zstąpił duch Andy Smitha i odnowił harrisowe silniki na Lonigo.
    To samo niesmaczne spekulacje nt stałej dzikiej karty dla Hampela.
    Jeśli utrzyma swą lokatę to będzie to z dużą korzyścią dla dyscypliny.
    Niektórzy chyba zupełnie oszaleli.
    Jak ma pojechać Jarosław żeby dostać kopa w tyłek przy rozdawaniu kart ? Chyba zrobił już wszystko, łącznie z olimpiadą i przegrywaniem z adeptem gorzowskim. Jest najbardziej forowanym gościem po Harrisie.
    Jeśli ktoś go proponuje to ja wysuwam kandydaturę Jimmy Nilsena.
    Też wicemistrz i taki sam typ jeździecki.
    Teraz jest wspaniała szansa na odstrzelenie tej łajzy i zastąpienie kim innym, bo bez przewagi sprzętowej jeździ na miarę swojego "talentu" i może się poczuć trochę jak biedny Chris Harris tylko z mniejszymi umiejętnościami na trasie.
    Nic nie wnosi do cyklu nawet gdy udaje mu się zdobyć medal co jest pochodną głównie marnego poziomu i kontuzji rywali. A odstrzelić takiego leciutkiego gościa z takim sprzętem jaki zwykle miał, z takimi startami z przyczepnego i z czołganymi trójkami jest dziś ciężko, trzeba korzystać gdy są niezbite argumenty !
    Każdy fan speedwaya powinien trzymać kciuki za wypadnięcie Hampela z cyklu Teraz jest dwóch Polaków, awansował właściwie Janowski i się zgadza.
    Nie mam nic przeciwko ani Zmarzlikowi, ani Pawlickiemu ani Dudkowi, ale nie sądzę by któryś z nich był na dziś cyklowi potrzebny.
    Wolałbym żeby dorósł i awansował ktoś ze starej dwójki Protas-Koldi bo to wciąż dużo lepsi jeździecko riderzy.
    Zmarzlik wygrał rundę i nie można tego ignorować, ale on jeździ w Gorzowie a na innych torach wesoło nie będzie. Pawlicki bardziej uniwersalny ale nie podzielam póki co nadziei Buszmena z nim związanych.
    Nie przeszkadza mi też precedensowa afera Dudka, dać mu wielką karę finansową ale niech chłopak jeździ, a już mu zabrali Lonigo.
    To samo Ward. Kiedyś Stefano Dannoe bawił się i pił w najlepsze, dostał jakiś miesiąc czh dwa chyba kary i grzywnę, w ogóle bym nie banował Warda z GP tylko wlepił taką grzywnę żeby ciężko odczuł i dopiero za recydywę out.
    Jeszcze nie daj boże drewniany Krzyś (z całym szacunkiem dla jego postępów i metamorfozy) ustrzeli IMŚ i takie będą opłakane efekty tych wychowawczych porządków fimowskich. Trudno mieć pretensje oczywiscie ze ktos inny wykorzystuje głupotę i pech kolegi jak np Harris.
    Co do Zmarzlika to obawiam się że jego karierze zaproszenie bardziej by zaszkodziło niż pomogło.
    Czas jest na Kildemanda (25), może Jepsena, może w końcu THJ zamieniłby szwedzkie towarzystwo wzajemnej stagnacji.
    Nie wspominam o ruskich złotówach bo to ich wybór.
    Zawsze chciałem zobaczyć Griszę w walce z Wardem w walce o tytuł.
    Razem z Emilem, Dzikiem, Pukiem, Taiem oraz Holderem i Gollobem w ich optymalnych dyspozycjach. Bez kontuzji, opuszczania turniejów itd.
    A co dostaję ? Kasprzaka atakującego jedynkę. Gdyby Rickardsson nie skończył kariery albo Crump się nie połamał w Belle Vue, to dziś by jak Hancock przodowali stawce.
    Na tych którzy aspirują z GPCh szkoda patrzeć, Andersen jeszcze będzie kilka lat się tam łapać jeśli zechce.
    Cała nadzieja w Kildemandzie. Spaprał ale FIM może to naprawić, ma dwa finały jako dzikus i o takiej jeździe większość może pomarzyć.
    Brak stałej dla Darcy'ego będzie ciosem dla żużla, lepiej oglądać gościa bez pomyślunku i wyobraźni w życiu prywatnym na torze niż takich bez pomyślunku i wyobraźni na torze w cyklu GP (Hampel, Batch, Smoli, Ljung..)

  47. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Mariner za jego przydatny post!

    Buszmen (21-09-2014), lemur6666 (22-09-2014)

  48. Powrót do góry    #173
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Już bez takich z Bomberem. Na mój gust ma dużo większe umiejętności czysto żużlowe od Hampela, fighter pierwsza klasa, tylko logistycznie i pod względem dopasowania do torów poza wyspami w drugiej lidze.

    Jak mi Pan piszesz, że lepiej oglądać patologicznych życiowo, za to heroesów na torze - odpowiadam że nie ma sprawy, tylko jest to ukłon głównie w stronę kibica, ponieważ on to sobie obejrzy kilka super zawodów, za to sam zawodnik i tak za dużo sukcesów nie zdobędzie, bo forma życiowa ma spory wpływ na formę sportową, co np. w przypadku Warda widać co po chwila.

    THJ nie umie jeździć na żużlu, w czym sumie się zgadzam z kolegą Buszmenem, bo niby czemu nie? I on ma robić za świeżość, gdy ze swoją zbitą sylwetką będzie miał kontuzję co drugie zawody?

    Zawodnicy typu Kildemand i Jensen są (przynajmniej teoretycznie) jak najbardziej pożądani, ale tak naprawdę ich całościowe przejście całego sezonu w GP na wysokim poziomie jest tak samo pewne jak w przypadku wspomnianego Batchelora. Czyli jeden pies tak naprawdę, tyle że dla oka milej.

    Kołodziej wygląda na żużlowca bez międzynarodowych ambicji, Protasiewicz z kolei raz że za stary, dwa że mentalnie chyba też niezbyt. Jak już o Polakach mowa, to sto razy lepiej pojechać Pawlickim bądź Zmarzlikiem, mimo że ten drugi z Gorzowa. Przynajmniej będzie jakaś ambicja na torze.

    I na koniec, z Hampela czy innego Smolińskiego nie ma się co śmiać, bo o ile umiejętności żużlowe gdzieś na końcu stawki, to przynajmniej profesjonalizm pełną parą, o co u waszych idoli jakby ciężko bardzo.

    Każdy kij ma dwa końce

  49. Powrót do góry    #174
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Kolodzieja w gp nie zobaczymy, to pewne. Musialoby sie cos baaardzo zmienic. A szkoda, bo umiejetnosci ma, mistrzem by nie byl bo jezdzi zbyt fair, ale w topowej formie medal by mogl zrobic.

    Ten chlopak wybral jednak spokoj. Jezdzi u siebie, ma dom rodizne, kase zarabia konkretna, kibice go uwielbiaja. Jest lokalnym herosem. Na nasza lige i tak jeden z najlepszych.
    Czasem osbie wyskoczy do Szwecji jak go ubłagaja no i tyle.

    A jak byl mlodym chlopaczkiem to pamietam ze chwytal sie wszystkiego by jezdzic, mial mega zadziora, nawet niektorzy koledzy z toru mowili o nim ze jezdzi za ostro. Za bardzo sie tym chyba przejal.
    Na wyspach kiedys robil furore w Reading a tamta liga byla wtedy duzo mocniej obsadzona.
    Ale nic na sile. Szacun za to kim jest.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •