Strona 1 z 44 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 1948

Wątek: Półfinał PO: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów 14.09

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach

    Półfinał PO: Falubaz Zielona Góra - Stal Gorzów 14.09

    Pierwszy mecz derbowy o finał Ekstraligi. Falubaz bez Dudka, ale zapewne z dzieckiem red bulla. Stal bez Iversena, ale z zetzetką. Patrząc na ostatnie wyniki faworytem dwumeczu jest Gorzów. W pierwszym meczu osobiście widzę niewielkie zwycięstwo gospodarzy. Brak Iversena nie musi być aż tak dużym osłabieniem, bo po 6 razy pojadą Zagar, Kasprzak i Zmarzlik, a jeśli nawet ZG odjedzie na 6 punktów to od razu pójdą taktyki za Sundstroema i Świderskiego więc mało prawdopodobne wydaje się wysokie zwycięstwo gospodarzy.

    Zapraszam do dyskusji.

    TeamLindgren

  2. Powrót do góry    #2
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Hmm, czy Dudka nie będzie ? To się dopiero okaże. Jeśli go faktycznie nie będzie to sznase Falubazu na przejście Stali spadają rzecz jasna. Ale nie jest tak, że są żadne.

    Faktycznie, w ZG mecz może zakończyć się minimalną wygrana gospodarzy. KK, Zagar i Zmarzlik pojada min. po 6 razy, niektórzy może i po 7. I to spowoduje, że będziemy któregoś z nich widzieć w niemal każdym biegu. Licze jednak na to, że ci zawodnicy nie będą trzaskali samych kompletów. I wynik się ułoży gdzieś na poziomie 50-40, 52-38. Każda większa przewaga Falubazu spowoduje rozwolnienie Palucha w rewanżu. A to wiąże się juz bezpośrednio z ilością wilczych jam na Jancarzu. Mimo wszystkich przeciwności losu wierzę, ze Falubaz przejdzie Stal w dwumeczu. I w finale utrze nosa wąsaczom z Tarnowa
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Drewniany Zagar i Zmarzlik może i nie, ale Kasprzak koło 18 się zakręci z palcem w tyłku, chyba że kolejny mecz życia odjedzie Pepe, no ale widać u niego braki pewności w jeździe, w przeciwieństwie do bezczelnego blondyna. Ale nawet tleniony nie zaszkodzi, gdy tylko zneutralizuje się wspomnianych Zagara i Piszczałkę, wtedy 10 punktów zaliczki jak najbardziej możliwe.

    Oczywiście najwięcej w tym meczu zależy od przygotowania toru przez osobę, która decyduje w tym temacie. Trochę się tego boję.

  4. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Zmarzlik zlapal ostatnio takiego powera, zwlaszcza po GP, ze jakos wydaje mi sie pewniakiem. Predzej Zagar popusci...

    I w finale utrze nosa wąsaczom z Tarnowa
    Mario, daj spokoj. Nie mamy tylu juniorow, zeby ich wcisnac do skladu
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  5. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Nigel (09-09-2014), _jaskolka_ (08-09-2014), kingpin (08-09-2014), miles (09-09-2014)

  6. Powrót do góry    #5
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,138
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,915 w 3,232 postach
    Mam nadzieję, że Dobrucki wystawi Strzelca - już ostrzę sobie zęby na jego pojedynki ze Zmarzlikiem. Dwóch zawodników o porównywalnym, mistrzowskim potencjale. Dwie młode nadzieje polskiego żużla.
    Ostatnio edytowane przez sparta_mistrz ; 08-09-2014 o 14:56
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  7. Już 10 użytkowników podziękowało forumowiczowi sparta_mistrz za jego przydatny post!

    Bruno Schulz (10-09-2014), GumoL (08-09-2014), Nigel (09-09-2014), Przemek (08-09-2014), Spox (09-09-2014), _jaskolka_ (08-09-2014), apatorzgred (10-09-2014), grabarz (14-09-2014), kasia_gw (08-09-2014), miles (09-09-2014)

  8. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar Przemek
    Dołączył
    28-07-2002
    Postów
    3,672
    Kliknij i podziękuj
    115
    Podziękowania: 567 w 306 postach
    Faworytem dwumeczu jest oczywiście Falubaz, który dysponuje piątką mocnych seniorów. Gorzów przy tym wygląda blado, ledwie dwóch seniorów na poziomie (Kasprzak i Zagar) + ZZ-tka. Świderski i Sundstroem będą mieli problem, aby nawiązać walkę z juniorami, bo raczej z seniorami nie powalczą. Do tego dochodzi presja i czy 19-letni Zmarzlik będzie w stanie sprostać zadaniu, że w głównej mierze, to od niego wynik będzie zależał? Wcześniej mógł jeździć na luzie, bo mial za partnera - Nielsa, a teraz sytuacja uległa zmianie. Równiez taktyka nie jest mocną stroną Palucha i nie wiadomo jak sobie poradzi z wystawieniem składu, odpowiednim puszczaniu ZZ-tek i rezerw taktycznych. Przez sezonem celem Stali byławans do czwórki i ten cel udało się zrealizować. Dlatego możemy jechać w półfinale bez żadnej presji i każdy inny wynik niż 4 miejsce na koniec bedzie sukcesem. Tym bardziej, że do decydującej bitwy przystąpimy bez lidera Iversena, a także Gapińskiego, który moglby 2-3 oczka dorzucić. Falubaz absencje Dudka czesciowo będzie mógł załatać Jensenem, a Stali ZZ-tka niewiele pomoże (maks 6 pkt) i puste miejsce w 14 wyścigu. Szanse na chwilę obecną przedstawiają się wg mnie Falubaz 70 % - Stal 30 %. W tej rywalizacji szyki może wszystkim pokrzyżować pogoda. Z tego co widze na prognozach to w piatek i sobotę ma padać, wiec komisarz bedzie kazał robic twardy tor, a także możliwość treningu (deszcz + sobotnie Grand Prix) będzie ograniczona.

  9. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,760
    Kliknij i podziękuj
    574
    Podziękowania: 926 w 560 postach
    Każdy Inny wynik niz wygrana w dwumeczu Dla Stali bedzie dla Mnie niespodzianka.
    Falubaz juniorow nie ma zadnych,Adamczewski nawet w 1 lidze nie mogl wczoraj pokonac rywala.
    Hampel jedzie piach,Jonsson bezbarwny,nawet Łoktajew ostatnio niemrawo.Za duzo by sie musialo zmienic.
    Stal przeciwnie,w coraz wyzszej formie.
    Mysle ze nawet kwestia toru w Gorzowie za duzo nie zmieni.Na wczorajszym torze Falubaz i tak by nie zrobił 40 pkt.

  10. Powrót do góry    #8
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Po tym, co czytałem w temacie Unia - Falubaz uroczyście ogłaszam: Mariusz - nie czytam.

    Co do meczu, to nie wiem, skąd się wzięło przekonanie, że Stal bez problemów wygra mecz. Mam nieco inne zdanie na ten temat. Co prawda Falubazy zbłaźniły się nieco, nie potrafiąc wygrać w Tarnowie, jak tamci jechali na serio z 2,5 zawodnika, ale co do Stali...
    Pewniakami dla mnie są jedynie KK i Zmarzlik. Zagar może na w69 zrobić 0 ale równie dobrze komplet. Linusa nie widzę zupełnie, Świderski jest niewiele lepszy. Pytanie, ile na ZZ ugra Stal.
    Myślę, że dobrym posunięciebym byłoby dać po 5 wyścigów Cyferowi i 6 Zmarzlikowi (jak nie 7) - w sensie, że wystawić do składu z nr 4 Łukasza Kaczmarka, który byłby zmieniany po dwa razy przez każdego z juniorów z Gorzowa.

  11. Powrót do góry    #9
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Myślę, że dobrym posunięciebym byłoby dać po 5 wyścigów Cyferowi i 6 Zmarzlikowi (jak nie 7) - w sensie, że wystawić do składu z nr 4 Łukasza Kaczmarka, który byłby zmieniany po dwa razy przez każdego z juniorów z Gorzowa.
    No i po co Gorzów miałby się osłabiać ? To nie lepiej już dać Linusa do składu i nawet jak będzie jechał piach zmieniać go juniorami ? To co Ty proponujesz to świadome osłabianie się.

    Przemek nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że Falubaz jest faworytem tego dwumeczu. Ostatnie wyniki sugerują, że Gorzów nieźle czuje się w ZG, a w drugą stronę to różnie z tym bywało. Dudka nie ma, Rutenka mocno spuścił z tonu, Protasiewicz też jedzie słabiej, Hampel wiadomo, AJ kolejny słaby sezon. Jeśli MBJ nie wypali i nie okaże się przynajmniej solidną drugą linią to naprawdę cienko widzę ZG. Co do Gorzowa: ZZ za Iversena może być osłabieniem, ale nie musi. Kwestia tego jak pojadą inni zawodnicy i w jakim stopniu zastąpią Duńczyka. Zastępstwo to zawsze jest spora niewiadoma. Co do Gapińskiego nie żartuj sobie.. co to za osłabienie ? On i Linus to ten sam poziom i raczej nie ma znaczenia kto z nich pojedzie.
    TeamLindgren

  12. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    O czym tu gadka, jeżeli Staluchna przegra ten półfinał z tak jadącym Falubazem, to bedzie to kolejny raz dowód, że magia nadal działa.

    Stal ma ZZ, i prawie na każdej pozycji jezdzącego obecnie lepiej zawodnika niż w Falubazie.

    Faworytem dwumeczu jest Stal i żadne zaklinanie rzeczywistości tu nie pomoże.
    Do tego szykują się deszczowe dni przed meczem i moze być lipa z treningami i komisarz weżmie w łapy tor, jest GP i dwójka tam jezdzących nie potrenuje nawet.

    Jeśli Falubaz jakimś cudem wypracuje ponad 10 pkt przewagi przed rewanżem, to można wtedy mieć optymistycvzne wizje.
    Gdy róznica nie wyniesie nawet 10 pkt przewagi, to tylko cud sprawi, że Falubaz awansuje do finału.

    Ale, zeby nie było , że brak wiary czy coś : Łatwo nie bedzie, bo nigdy nie było, lecz nie z takich opresji się wychodziło.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 08-09-2014 o 16:06
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    alexbart (08-09-2014)

  14. Powrót do góry    #11
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    1. Kasprzak
    2. Świderski
    3. Zagar
    4. Kaczmarek
    5. ZZ-Iversen
    6. Cyfer
    7. Zmarzlik

    Nie wierzę w Linusa zbytnio i to co pisze być może jest ryzykowne, ale bez niego Stal zaoszczędzi kasie za "travel" plus od razu będzie jasne dla Adriana, że jedzie 5 razy. Jestem pewien, że gdy będzie miał tego świadomość przed meczem, to parę punktów dorzuci i jakiegoś tam pokrakę typu Strzelec, Zgardziński, Adamczewski ze dwa razy pokona.
    Linus pojedzie raz, zrobi 0, będzie zmieniany i nikt wtedy nie wpadnie na to, by dać więcej szans Cyferowi.

  15. Powrót do góry    #12
    Ekspert Awatar Reptile
    Dołączył
    23-01-2007
    Postów
    3,260
    Kliknij i podziękuj
    114
    Podziękowania: 605 w 318 postach
    Te pokraki jak o nich piszesz mimo wszystko jadą u siebie. W pierwszym meczu jakoś Cyfer nie specjalnie sobie z nimi radził. Nie zapominaj, że mecz jest w ZG, a nie w Gorzowie. Druga sprawa Linus > Kaczmarek. Więc pytam kolejny raz jaka jest logika wystawiania słabszego gościa zamiast lepszego ? I co to za problem zeby Cyfer ew. przy wyrównanym meczu zastępował Sundstroema ? Zupełnie niezrozumiała sprawa tak samo jako Skórnicki wystawiający po 15 Smektałę i odbierający w ten sposób dodatkowy start Balińskiemu/Michelsenowi.
    TeamLindgren

  16. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Reptile za jego przydatny post!

    Spox (09-09-2014)

  17. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Dużo zależy od Hampela. Jak pojedzie padakę, a wiele na to wskazuje, możemy przegrać oba mecze. Ale jak zdarzy się cud i Jarek przypomni sobie jak się jeździ na żużlu to może chociaż u siebie wygramy...

  18. Powrót do góry    #14
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Linus powinien jechac. Przypadkiem moze wygrac jakis bieg a takie niepsodziewane punkty w dwumeczu sa bardzo cenne.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  19. Powrót do góry    #15
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Nie chcę robić tu z Cyfera jakiegoś demona toru. Jednak chłopak złapał wiatr w żagle, od czasu ostatniego meczu w Zielonej Górze chłopak zrobił progres, ma pod tyłkiem sprzęt Iversena, to od razu lepsza jazda jest. Może wygrać z juniorami, a może przegrać. Jednak wierzę, że gdyby jechał pięć razy to nie byłoby (0,0,0,d,0), ale (1,0,0,1*,1)czyli całkiem przyzwoicie.
    Sundstrom to zawodnik jednego toru i jeśli na nim robi (0,2,0,2) jak wczoraj z ogórkami, to na co liczyć w Zielonej Górze ze świetnym rywalem, na jego terenie ? W poprzednich derbach (i to w Gorzowie) męczył się z Adamczewskim. Nie wierzę w jakąś jego metamorfozę i nie wiem, z kim miałby wygrać w pierwszym biegu, aby nie zostać zmieniony.

    A po sezonie Gapa i Linus out.

  20. Powrót do góry    #16
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Sundstroem w składzie to żadna strata bo i tak pewnie pojedzie raz,góra dwa razy a Cyfer jeśli coś pokażę może wchodzić za niego...taktyki też prawdopodobnie będą,Gapiński daj spokój Kaziu - szczupaki i potężne sumy teraz mają okres żerów.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  21. Powrót do góry    #17
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Pepe, no ale widać u niego braki pewności w jeździe,

    żadne braki,
    PePe w wywiadzie powiedział, że dokucza mu jakaś dolegliwość, ale nie chciał zdradzać co to.

  22. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "Przemek nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz, że Falubaz jest faworytem tego dwumeczu. Ostatnie wyniki sugerują, że Gorzów nieźle czuje się w ZG, a w drugą stronę to różnie z tym bywało. Dudka nie ma, Rutenka mocno spuścił z tonu, Protasiewicz też jedzie słabiej, Hampel wiadomo, AJ kolejny słaby sezon. Jeśli MBJ nie wypali i nie okaże się przynajmniej solidną drugą linią to naprawdę cienko widzę ZG. Co do Gorzowa: ZZ za Iversena może być osłabieniem, ale nie musi. Kwestia tego jak pojadą inni zawodnicy i w jakim stopniu zastąpią Duńczyka. Zastępstwo to zawsze jest spora niewiadoma. Co do Gapińskiego nie żartuj sobie.. co to za osłabienie ? On i Linus to ten sam poziom i raczej nie ma znaczenia kto z nich pojedzie"

    Racja.
    Jeśli ktokolwiek poczyta sobie poniższą opinię za napinkę , lekceważenie rywala itd. - to ok.

    Ale na dziś Falubaz nie ma żadnych szans ze Stalą w 1/2. Nawet bez Iversena . Dużym zaskoczeniem byłaby dla mnie wygrana zielonych w pierwszym meczu u siebie . W tej drużynie JH, AJ, PP, AŁ są wyraźnie słabsi niż na początku sezonu. Hampel - lider drużyny - to po prostu dramat .
    W tydzień czy dwa nie da się tego zmienić.

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ursus za jego przydatny post!

    alexbart (08-09-2014)

  24. Powrót do góry    #19
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    kolejny rok,
    kolejne derby,
    a gorzowiacy już przed meczem widzą siebie w roli zwycięzców.
    Ja tam, choć pewien wygrania dwumeczu nie jestem, wiem że na starcie szanse rozkładają się 50:50.
    Takie podejście sprawi że uniknę bólu tyłka po spadku z wysokiego konia.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi dillinger za jego przydatny post!

    Falubaz (08-09-2014)

  26. Powrót do góry    #20
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,138
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,915 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    Pepe, no ale widać u niego braki pewności w jeździe,

    żadne braki,
    PePe w wywiadzie powiedział, że dokucza mu jakaś dolegliwość, ale nie chciał zdradzać co to.

    No PePe to od zawsze ma taką dolegliwość, że po prostu nie jest w stanie się przyznać do słabszej formy w danym momencie.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  27. Powrót do góry    #21
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    aha

    myślałem, że PePe już ma tyle lat, że za mały jest na takie głupie gierki

  28. Powrót do góry    #22
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,438
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 518 w 331 postach
    Derby to derby ... wszystko się może zdarzyć ... jednak na dziś dla mnie faworytem jest Stal tak na 75%, choć patrząc na nazwiska wydaje się to nie uzasadnione, ale nazwiska nie zawsze jadą.
    Co do pierwszego meczu to kluczowa dla Falubazu będzie postawa juniorów i Jarka, dla Stali kluczowa będzie postawa Zagara ...

    Na koniec mam nadzieję na fajną walkę bez kontuzji

    Ps. Plan minimum dla Falubazu, aby myśleć realnie o rewanżu to 50pkt
    Ostatnio edytowane przez grafi25 ; 08-09-2014 o 19:55
    Tylko Falubaz

  29. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    50 punktów być po prostu musi. Seniorzy seniorami, do tego dochodzi przymus zneutralizowania Cyfera przez naszych cudownych potencjałów. Bo nie mam wątpliwości, że w rewanżu Zmarzlk z Cyferem zrobią z nich taką samą sieczkę jak wczoraj z wrocławianami.

  30. Powrót do góry    #24
    Zaawansowany Awatar libky
    Dołączył
    13-12-2005
    Postów
    1,551
    Kliknij i podziękuj
    268
    Podziękowania: 343 w 187 postach
    Pobawiłem się nieco w symulacje i na miejscu Palucha wystawił bym w Zielonej taki skład:
    1 N.K. Iversen(Z/Z)
    2 M. Zagar
    3 K. Kasprzak
    4 P. Swiderski
    5 L. Sundstroem
    6 A. Cyfer
    7 B. Zmarzlik

    co przy niezmienionym składzie Falubazu z meczu z Tarnowem

    9 Hampel
    10 Łoktajew
    11 Andreas Jonsson
    12 Mikkel Bech
    13 Piotr Protasiewicz
    14 Kamil Adamczewski
    15 Alex Zgardzinski

    dało by nam taki układ:

    1.
    Iversen(ZZ Kasprzak)

    Hampel
    Zagar
    Łoktajew

    2.
    Zgardzinski
    Cyfer
    Adamczewski
    B.Zmarzlik

    3.
    Jonsson
    Kasprzak
    Bech
    Swiderski

    4.
    Sundstroem
    Zgardzinski
    Zmarzlik
    Protasiewicz

    1 seria: Teoretycznie mocne wejście w mecz może dać nieco luzu a u rywali pewien niepokój. Linus w swoim pierwszym biegu dostaje szansę na punkty których na 99% w innym układzie nie da rady zrobić. W biegu 5 jedzie ponownie Bartek ale przez równanie silnik da radę ostygnąć bo w to, że fizycznie da rade nie mam wątpliwości, Podobny układ miał w poprzednim meczu. Efekt?(3,3,3)

    5.
    Mikkel Bech
    Iversen(ZZ Zmarzlik)

    Jonsson
    Zagar

    6.
    Kasprzak
    Piotr Protasiewicz
    Swiderski
    Adamczewski

    7.
    Hampel
    Sundstroem(RZ Zmarzlik)
    Łoktajew
    Cyfer

    Seria2. Zestawienie Linusa z Juniorem musiało spowodować, że raz trafi do pary z Cyferkiem. Słabo to wygląda więc to doskonały czas na rezerwę zwykłą Bartka. Jedyną możliwą jeśli chcemy zobaczyć go jeszcze w nominowanych.

    8.
    Protasiewicz
    Zagar
    Alex Zgardzinski
    Iversen(ZZ Świderski?)

    9.
    Swiderski
    Łoktajew
    Kasprzak
    Hampel

    10.
    Zmarzlik
    Jonsson
    Sundstroem
    Bech

    Seria 3. Teoretycznie najsłabszy do ZZ powinien być planowany do biegu z zielonogórskim juniorem(8). Daje to większe prawdopodobieństwo urwania kolejnego punku. Nie wiem czy będzie to Cyfer, Linus czy Świderski. W przypadku Piotra będziemy mieli niestety bieg po biegu bez przerwy na równanie.
    Linus musi jechać w 10 chyba, że będzie możliwość R/T lub Cyfer dalej będzie cudaczył.

    11.
    Łoktajew
    Zagar
    Protasiewicz
    Kasprzak

    12.
    Cyfer
    Adamczewski
    Iversen(ZZ Zagar)
    Andreas Jonsson

    13.
    Bech
    Swiderski
    Hampel
    Sundstroem

    Seria 4 to mocne wejście w 11, realny remis w 12 i problem w 13. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli w tej fazie meczu nie będzie możliwości stosowania RT oznaczać to będzie, że plan jest realizowany. Nawet odskoczenie Falubazu w tym momencie na +6, może dać nam jeszcze szansę na rezerwę taktyczną w biegu 14.

    14.
    Zmarzlik
    Świderski/Linus/ Cyfer
    15.
    Kasprzak
    Zagar

    Takie zestawienie ma oczywiście swoje minusy ale przy ZZ i oparciu mocy drużyny o mocnego juniora ciężko jest o równomierny rozkład jazdy wszystkich zawodników. W tym przypadku bieg po biegu ma tylko Bartek(jednak po równaniu, więc dłuższa przerwa) oraz Świder (jeśli będzie najlepiej się spisywał wśród drugiej linii). Dodatkowo w pierwszej fazie meczu ograniczamy występ Linusa do spotkania z zielonogórskim juniorem a największe natężenie jego startów mamy w biegach 10-13 gdzie być może potrzebne już będą rezerwy taktyczne.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez libky ; 08-09-2014 o 20:27

  31. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi libky za jego przydatny post!

    Nigel (09-09-2014), alexbart (08-09-2014), j-rules (09-09-2014), kapitan bomba (08-09-2014), tomkoz (09-09-2014)

  32. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Dla Falubazu idealnie byłoby mocno zacząć, tak aby szybko poszły taktyki ze strony gorzowskiej.
    Bo taktyki + obowiązkowe starty ZZ-ki = zbyt duże zamieszanie i błędy Palucha w stylu np. 3 startów jednego zawodnika pod rząd

  33. Powrót do góry    #26
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    kolejny rok,
    kolejne derby,
    a gorzowiacy już przed meczem widzą siebie w roli zwycięzców.
    hehe.
    najbardziej zapamiętałem rok 2010, ćwierćfinał, 17 punktów golloba w 1. meczu u nas wygranym tylko 4. punktami i orła latającego po naszym parkinu "mamy ich, k.wa, mamy ich".
    a za tydzień rozpacz, koniec świata i wyznania miłosne skywalkera w kierunku falubazu.

  34. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kolarz za jego przydatny post!

    dillinger (08-09-2014), zigi1976 (12-09-2014)

  35. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    18-11-2007
    Postów
    3,438
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 518 w 331 postach
    Cytat Zamieszczone przez libky Zobacz posta
    Pobawiłem się nieco w symulacje i na miejscu Palucha wystawił bym w Zielonej taki skład: ... ble ble
    Libky Twój plan jest dobry, ale ma jeden słaby punkt u nas pod 15 będzie Klaudia.
    W drugim biegu Zmarzlikowi postawi sprzęt, a później jak mu opadnie sprzęt to już się nie poniesie Cyfer z wrażenia spuści ... powietrze na bandzie i zostanie z niego falak także w drugim biegu mamy 5:0

    Później Paluch założy reszcie zawodników klapki na oczy
    Tylko Falubaz

  36. Powrót do góry    #28
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    Dla Falubazu idealnie byłoby mocno zacząć, tak aby szybko poszły taktyki ze strony gorzowskiej.
    Bo taktyki + obowiązkowe starty ZZ-ki = zbyt duże zamieszanie i błędy Palucha w stylu np. 3 startów jednego zawodnika pod rząd
    Jak wiadomo to sa derby, to jest WOJNA i wszelkie przedmeczowe symulacje przeważnie biorą w łeb.
    Tu się nie da niczego przewidzieć, ale pospekulować oczywiście można.
    Stal ma kim jechać, a przy tak niskim atucie toru jaki ma Falubaz, to nawet Świder jak wyskoczy dobrze ze staru moze dowieżć trójeczke.
    Szykuje się ciężka przeprawa, ale miejmy nadzieje, że oba widowiska bedą przednie.

    Paluch niech nie świruje z torem i nie robi go przeciwko Falubazowi, tylko pod swoich, bo ostatnio jakoś dało rade zrobić dobry tor i widowisko na tym zyskało.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  37. Powrót do góry    #29
    Stały bywalec Awatar alexbart
    Dołączył
    11-02-2005
    Postów
    1,358
    Kliknij i podziękuj
    502
    Podziękowania: 121 w 57 postach
    Falubaz gladko przegra oba spotkania. Wyzej ch... sie po prostu nie da przeskoczyc. Nadzieja umiera ostatnia, ale trudno mi realnie patrzac uwierzyc w jakas nagla odmiane. Kwestia awansu do finalu rozstrzygnie sie juz w pierwszym meczu.
    Toen was geluk nog heel gewoon: http://myweb.tiscali.co.uk/speedway2/wtc90.htm

  38. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez alexbart Zobacz posta
    Falubaz gladko przegra oba spotkania. Wyzej ch... sie po prostu nie da przeskoczyc. Nadzieja umiera ostatnia, ale trudno mi realnie patrzac uwierzyc w jakas nagla odmiane. Kwestia awansu do finalu rozstrzygnie sie juz w pierwszym meczu.
    Falubaz wygra dwumecz ze Stalą. O szczegóły nie pytaj. Nie zdradzę
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #31
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Co do dwumeczu Stal - Falubaz w 2010 r. to trzeba być prawdziwym frajerem, by nie odrobić na własnym torze czterech punktów.
    A wg Władka winny był (jak zwykle) Gapiński. Zagarowi też się oberwało.

  40. Powrót do góry    #32
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Każdy coś wtedy zawalił, ale ta dwójka najbardziej. Zagar przetrenował i zrobił sprzęt na przyczepny zamiast na beton , Gapiński w przeddzień pociskał bodajże w jakimś challengu i się zmęczył biedak, Ruud po dwóch biegach oddał motóry Gollobowi i się skończyło. Przywieźliśmy w tym meczu całe trzy zerówki, do tego niesłuszne wykluczenie Hancocka, na szczęście bez konsekwencji

  41. Powrót do góry    #33
    Stały bywalec Awatar Hitman
    Dołączył
    13-03-2009
    Postów
    1,114
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 351 w 177 postach
    Wieść gminna niesie, że pewien Niemiec ma wskoczyć do składu na derby. O tym nie chcesz Mariusz powiedzieć ?

  42. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Wieść gminna niesie, że pewien Niemiec ma wskoczyć do składu na derby. O tym nie chcesz Mariusz powiedzieć ?
    Hmm, no też gdzieś słyszałem, ze chcecie go zakontraktować. Szczegółów jednak nie znam
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  43. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez Hitman Zobacz posta
    Wieść gminna niesie, że pewien Niemiec ma wskoczyć do składu na derby. O tym nie chcesz Mariusz powiedzieć ?

    Za Gape ?

  44. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    "Każdy coś wtedy zawalił, ale ta dwójka najbardziej. Zagar przetrenował i zrobił sprzęt na przyczepny zamiast na beton..."

    Zawalił wtedy tylko jeden człowiek : Czesio . Cały sezon drużyna jechała na przyczepnym torze. Na rewanż Czesio postanowił zrobić niespodziankę torową. I zrobił. Swoim zawodnikom.

  45. Powrót do góry    #37
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    "Każdy coś wtedy zawalił, ale ta dwójka najbardziej. Zagar przetrenował i zrobił sprzęt na przyczepny zamiast na beton..."

    Zawalił wtedy tylko jeden człowiek : Czesio . Cały sezon drużyna jechała na przyczepnym torze. Na rewanż Czesio postanowił zrobić niespodziankę torową. I zrobił. Swoim zawodnikom.
    CZyżby to był wskazówka dla Palucha w kwestii, jaki tor ma przygotować na Falubaz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #38
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    a to były TE derby gdzie Czesio przed meczem w ZG latał ze szprychą ?

  47. Powrót do góry    #39
    Stały bywalec Awatar Agent_Cooper
    Dołączył
    26-03-2007
    Postów
    1,405
    Kliknij i podziękuj
    41
    Podziękowania: 245 w 141 postach
    Patrzac na koncowke rundy zasadniczej, nie mialbym problemu ze wskazanie faworyta obu meczow w postaci Stali.

    Ale jak historia nieraz pokazywala.......Faluzbaz w pojedynkach PO, a tym bardziej ze Stalam dostaje +20% skill - czyli dobrze tu wszystkim znany "efekt magii"

    50:40 pozwoli realnie myslec na obrone przewagi na Paluchowisku do ostatniego zywego zwwodnika

  48. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Agent_Cooper za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (09-09-2014)

  49. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,913
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Cytat Zamieszczone przez dillinger Zobacz posta
    a to były TE derby gdzie Czesio przed meczem w ZG latał ze szprychą ?
    Czesio w 2011r. wbijał swoją słynną szpile, wtedy też miał obserwatorów na przystadionowych drzewach.

    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  50. Powrót do góry    #41
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,138
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,915 w 3,232 postach
    Dla mnie faworytem dwumeczu - mimo kompromitacji w Tarnowie - jest Falubaz. PO to czas doświadczonych zawodników, a tych znacznie więcej mają w składzie zielonogórzanie. W Stali poza Kasprzakiem reszta jest mega chimeryczna (na czele z Zagarem), a Świderski (od połowy RZ) i Sundstroem to potężne dziury w składzie, które będą mieć problemy z wygrywaniem w ZG nawet z zielonogórskimi juniorami. Typuję powtórkę z 2010 - stosunkowo niskie zwycięstwo Falubazu u siebie i skuteczna obrona wyniku na wyjeździe.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  51. Powrót do góry    #42
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Libky,

    Pomysł Twój bardzo dobry na zestawienie numerów startowych . Zważywszy na fakt, że to Stal najpierw wysyła skład - taka niespodzianka mocno zdziwiłaby zielonych.

    Ale u Palucha takie zagranie nie przejdzie.

  52. Powrót do góry    #43
    Użytkownik
    Dołączył
    11-05-2009
    Postów
    322
    Kliknij i podziękuj
    11
    Podziękowania: 51 w 28 postach
    Serce mówi Falubaz, ale głowa Stal. Z taką jazdą jak ostatnio to nie mamy żadnych szans w dwumeczu. W Zielonej Górze 47(48)-43(42). W Gorzowie 56:34.

  53. Powrót do góry    #44
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    Dziś ostatni dzień promocyjnych cen biletów na Derby:
    http://www.falubaz.com/Szlaka/Faluba...OMOCYJNYCH-CEN

    Pamiętacie play-offy 2010? Wtedy też skazywani byliśmy na porażkę ze Stalą, ale...
    http://www.falubaz.com/Szlaka/Faluba...iercfinal-2010
    Tylko Falubaz!

  54. Powrót do góry    #45
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Stal ma jednak jeden bardzo powazny argument do wygrania dwumeczu.
    Najwieksza ich moca jest... slabosc Falubazu.
    Jednak jezeli Falubaz zepnie sie i pojedzie tak jak ich na to stac to moze byc roznie.

    Faworytem jednak i to zdecydowanym dla mnie jest Stal.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

Strona 1 z 44 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •