Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 496 do 530 z 530

Wątek: SGP Łotwy - Daugavpils 17.08.2014

  1. Powrót do góry    #496
    Super Typer Hop - Bęc Awatar Franz
    Dołączył
    01-12-2005
    Postów
    1,623
    Kliknij i podziękuj
    55
    Podziękowania: 331 w 152 postach
    Cytat Zamieszczone przez Robi Zobacz posta
    Franz - slowo klucz "prohibited". czyli zakazane, zabronione. pozniej wzmianka o tym jak badac (oddech/krew) a pozniej ze powyzej jakies ilosci (0,1 g/l) traktowane jest to jako doping
    Wygląda na to, że masz rację. Zwracam honor i biję się w pierś.

    Swoją drogą ciekawi mnie, jakie implikacje niesie ze sobą ten zapis. Bo ów zakaz (Alkohol (etanol) jest zabroniony tylko podczas zawodów, w sportach wymienionych poniżej.(...)Sporty motorowe (FIM)) jest odgórnym zakazem WADA, a nie FIM. Wynikałoby z tego wszystkiego, że alkohol powyżej poziomu 0,10 g/l jest traktowany jako doping, a powyżej 0,00 do 0,10 g/l jako substancja zabroniona. Czyli mimo wszystko jakakolwiek ilość alkoholu we krwi stanowi pogwałcenie zakazów WADA?
    1952 1953 1954 1955 1956 1957 1958 1963 1967 1968 1993 1994 1995 1999 2001 2002 2004 2006 2007 2015

    ...this is Sparta!

  2. Powrót do góry    #497
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Franz Zobacz posta
    Wygląda na to, że masz rację. Zwracam honor i biję się w pierś.

    Swoją drogą ciekawi mnie, jakie implikacje niesie ze sobą ten zapis. Bo ów zakaz (Alkohol (etanol) jest zabroniony tylko podczas zawodów, w sportach wymienionych poniżej.(...)Sporty motorowe (FIM)) jest odgórnym zakazem WADA, a nie FIM. Wynikałoby z tego wszystkiego, że alkohol powyżej poziomu 0,10 g/l jest traktowany jako doping, a powyżej 0,00 do 0,10 g/l jako substancja zabroniona. Czyli mimo wszystko jakakolwiek ilość alkoholu we krwi stanowi pogwałcenie zakazów WADA?
    Coś się zakręciłeś. Nie "jakakolwiek" ale ta od 0,10 promila wzwyż. Stanowi naruszenie przepisów WADA.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  3. Powrót do góry    #498
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Napisałeś już donos?

  4. Powrót do góry    #499
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Napisałeś już donos?
    Nie no, skądże znowu. Póki co muszę poczekać na jakieś oficjalne dane w temacie pomiaru promili u Warda. Bazując na tych Kryjoma można się ośmieszyć. Pomyślę nad tym jak takowe się ukażą. O ile w ogóle się ukażą
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #500
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Czyli zbierasz materiały? Sorry, że tak pytam, ale mam wrażenie, że to w tej chwili twoje główne życiowe pragnienie, aby Ward dostał karę za "doping". Za bardzo bym na to nie liczył (co innego kara od FIM, która na pewno go nie minie - pytanie tylko w jakiej wysokości), ale skoro lubisz rozczarowania

  6. Powrót do góry    #501
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Czyli zbierasz materiały? Sorry, że tak pytam, ale mam wrażenie, że to w tej chwili twoje główne życiowe pragnienie, aby Ward dostał karę za "doping". Za bardzo bym na to nie liczył (co innego kara od FIM, która na pewno go nie minie - pytanie tylko w jakiej wysokości), ale skoro lubisz rozczarowania
    Tak, tak. Spać po nocach nie mogę, tak mnie ten temat wciągnął. Zgrzytam po nocach zębami, aby tylko temu Wardowi odp. dowalili.

    A tak na serio. Jedyne co mnie zainteresowało to ten wynik podany przez Kryjoma oraz sam mechanizm postępowania. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w te 0.01 promila. W jakim celu zatem Kryjom ściemnia ? W rzeczywistości w tyłku mam czy Warda ukarają i jaką karą. Prawda jest taka, że Unibax 2014 to już historia. Ta drużyna już nie zaszkodzi żadnej z tegorocznej PO. Sam mechanizm działania marynarek mnie tutaj interesuje. Co zrobią z Wardem, co zrobią z Patrykiem ? O ile pewne jest, ze taka WADA dobierze się do tyłka Patryka o tyle nie wiem jak zareagują na przypadek Warda. Naturalnie w sytuacji kiedy wynik okaże się co najmniej na poziomie 0.10 promila. Jeżeli będzie mniejszy to WADA tutaj interesować się nie będzie. Przypadki Patryka i Warda, niby podobne a jednak troszkę inne. Ward dał ciała w zawodach międzynarodowych. I karać go będzie FIM. Patryk dał ciała w zawodach krajowych i karać go będzie (chyba) PZM. I tu jest dla mnie zagwozdka, które marynarki okażą się bardziej okrutne ?

    Obu zawodnikom życzę jak najmniejszego wymiaru kar. Obaj wykazali się albo niedbalstwem albo głupotą. Ale obaj maja jeszcze dużo do udowodnienia.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #502
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cieszę się, że po kilku dniach doszedłeś do wniosku, że to są jednak inne przypadki (i to nie ze względu na FIM i PZM).

  8. Powrót do góry    #503
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Cieszę się, że po kilku dniach doszedłeś do wniosku, że to są jednak inne przypadki (i to nie ze względu na FIM i PZM).
    Przecież pisałem Ci już kiedyś, że definitywnie nie wiem jak sprawy się potoczą. Osobiście, widząc zapisy w kodeksie antydopingowym WADA, uważam, że Ward również podpadł WADA o ile przekroczył dozwoloną normę promili. Są to jednak moje interpretacje. I ręki nie dam sobie uciąć, że tak właśnie jest. Sam się właśnie zastanawiam, która sprawa jest cięższego gatunku. Czy nieświadome (załóżmy) stosowanie stymulantów przez Patryka, czy może świadome spożywanie alkoholu przez Warda. Majgorszy scenariusz to taki kiedy u Warda ilość promili będzie podpadał pod WADA. A wtedy (z tego co mówił Smorawiński) taka WADA potraktuje sprawę zero jedynkowo. I nie wnikając w szczegóły, przyczyny itp. kwestie, dowali młodzieńcom, po 18 miesięcy zawieszenia. To będzie tragedia dopiero.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #504
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Ok, tyle że picie alkoholu jest tak powszechne, że Ward przed WADA (nie mylić z FIM) może się łatwo wytłumaczyć tym, że ma problemy osobiste (zwłaszcza, że serio chyba coś jest na rzeczy) i zapił, co oczywiście nie jest godne sportowca, ale trudno, aby ktokolwiek na poważnie uwierzył, że chciał on się w ten sposób sportowo wspomagać. Niemniej, od FIM jak najbardziej może go spotkać ban na 8 miesięcy - ale to już zależy od wielu czynników.

    W przypadku Patryka - udowodnienie tego, że "wspomaganie" nie było związane z chęcią poprawy wyników sportowych będzie znacznie trudniejsze. Miejmy nadzieję, że (jeżeli tak jest w istocie), uda mu się udowodnić, że wziął to nieświadomie, ale to też niestety jest bardzo trudne.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-08-2014 o 01:11

  10. Powrót do góry    #505
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Ok, tyle że picie alkoholu jest tak powszechne, że Ward przed WADA (nie mylić z FIM) może się łatwo wytłumaczyć tym, że ma problemy osobiste (zwłaszcza, że serio chyba coś jest na rzeczy) i zapił, co oczywiście nie jest godne sportowca, ale trudno, aby ktokolwiek na poważnie uwierzył, że chciał on się w ten sposób sportowo wspomagać. Niemniej, od FIM jak najbardziej może go spotkać ban na 8 miesięcy - ale to już zależy od wielu czynników.

    W przypadku Patryka - udowodnienie tego, że "wspomaganie" nie było związane z chęcią poprawy wyników sportowych będzie znacznie trudniejsze. Miejmy nadzieję, że (jeżeli tak jest w istocie), uda mu się udowodnić, że wziął to nieświadomie, ale to też niestety jest bardzo trudne.
    Takie spontaniczne picie z uwagi na problemy będzie tak samo traktowane jak wciagniecie kreski z tegoż samego powodu.

    Bardzo słabe tłumaczenie i do tego jeszcze gorsze bo potwierdza świadomość zazywajacego co do konsekwencji.
    Taki piłkarz był, Adrian mutu. Zazywal koke. Sprawdźcie sobie jakie miał konsekwencje

  11. Powrót do góry    #506
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    Porownywac koke z alkoholem, to trzeba byc pod wplywem jednej z tych rzeczy..

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi j-rules za jego przydatny post!

    Malin017 (22-08-2014)

  13. Powrót do góry    #507
    Ekspert Awatar Robi
    Dołączył
    05-11-2006
    Postów
    18,701
    Kliknij i podziękuj
    1,403
    Podziękowania: 1,732 w 1,256 postach
    Koke gra w Atletico Madryt.

  14. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Robi za jego przydatny post!

    lemur6666 (22-08-2014)

  15. Powrót do góry    #508
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Porownywac koke z alkoholem, to trzeba byc pod wplywem jednej z tych rzeczy..
    Najwidoczniej w WADA wszyscy sa caly czas pod wplywem jednego albo drugiego.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #509
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Takie spontaniczne picie z uwagi na problemy będzie tak samo traktowane jak wciagniecie kreski z tegoż samego powodu.

    Bardzo słabe tłumaczenie i do tego jeszcze gorsze bo potwierdza świadomość zazywajacego co do konsekwencji.
    Taki piłkarz był, Adrian mutu. Zazywal koke. Sprawdźcie sobie jakie miał konsekwencje
    Zawiesiła go WADA czy dostał karę od finansową od FIFA? Poza tym, to był jednak inny przypadek. Merson też zażywał kokainę, a jedyną karę, którą otrzymał było skierowanie na leczenie No fakt - sam się przyznał, jeszcze inna sytuacja. Darcy w zawodach nie pojechał, jego wyczyn był skandaliczny, ale trudno przypuszczać aby ktokolwiek ścigał to jako "doping".
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-08-2014 o 13:04

  17. Powrót do góry    #510
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Zawiesiła go WADA czy dostał karę od finansową od FIFA? Poza tym, to był jednak inny przypadek. Merson też zażywał kokainę, a jedyną karę, którą otrzymał było skierowanie na leczenie No fakt - sam się przyznał, jeszcze inna sytuacja. Darcy w zawodach nie pojechał, jego wyczyn był skandaliczny, ale trudno przypuszczać aby ktokolwiek ścigał to jako "doping".
    Problem w tym, ze w takiej pilce noznej nawet jeden glebszy powoduje spadek wydolnosci, koordynacji itd. Chociaz po takim Romario tego nie bylo widac, ale to osobny przypadek.
    W przypadku zuzla nieduze stezenie alkoholu dodaje odwagi, pozwala przeprowadzic akcje, ktorych by sie zawodnik nie podjal w przypadku jazdy bez banii, wiec jest realnym dopingiem.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ananasek_vel_oman za jego przydatny post!

    Robi (21-08-2014)

  19. Powrót do góry    #511
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    No na pewno - mówisz to jako wieloletni praktyk. Wiem, ze chciałbyś w to wierzyć, ale trochę szacunku do własnego intelektu (tylko do kogo ja to piszę...).

  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Malin017 (22-08-2014)

  21. Powrót do góry    #512
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No na pewno - mówisz to jako wieloletni praktyk. Wiem, ze chciałbyś w to wierzyć, ale trochę szacunku do własnego intelektu (tylko do kogo ja to piszę...).
    Moze praktyk nie, moze wieloletni nie, ale jako malzonek osoby, ktora siedzi w branzy, wiec wiem co mowie.
    Alkohol w malych dawkach moze byc dopingiem i tego w zaden sposob nie zaprzeczysz chocbys nie wiem co tutaj jeszcze napisal i jak bardzo probowal mnie obrazac (i tak w denny sposob, no ale jaki rozmowca takie argumenty).
    Gdyby nie byl srodkiem dopingujacym nie bylby na liscie WADA.

    Niektorzy tutaj robili z siebie totalnych debili twierdzac ze Ward mial 0,01 promila Teraz jakos pozapominaliscie o tym a wyszliscie na kompletnych kretynow nie majacych najmniejszego pojecia o "drugiej stronie" picia alkoholu
    Moze i wiedze macie od strony praktycznej, ale na pewno nie tej naukowej, ktorej wnioski zawarte sa w roznych regulaminach.

    Jeszcze bym twoja frustracje rozumial gdyby unibeks mial realna szanse na cokolwiek w tym roku, ale macie juz pozamiatane i to czy Ward dostanie kare czy nie nie ma zadnego znaczenia dla beksow.
    A Ward... coz, swiadomie wzial butelke/kieliszek to i kare powinien miec adekwatna do poziomu wykrytego, ktorego nadal nie znamy.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #513
    Ekspert Awatar mhsol
    Dołączył
    30-04-2009
    Postów
    3,592
    Kliknij i podziękuj
    2,083
    Podziękowania: 684 w 384 postach
    Niektorzy tutaj robili z siebie totalnych debili
    Oj tak...., niektórzy od początku tego sezonu nawet.

  23. Powrót do góry    #514
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Moze praktyk nie, moze wieloletni nie, ale jako malzonek osoby, ktora siedzi w branzy, wiec wiem co mowie.
    No jak tak to przepraszam. Niekwestionowany autorytet.

    Alkohol w malych dawkach moze byc dopingiem i tego w zaden sposob nie zaprzeczysz chocbys nie wiem co tutaj jeszcze napisal i jak bardzo probowal mnie obrazac (i tak w denny sposob, no ale jaki rozmowca takie argumenty).
    Gdyby nie byl srodkiem dopingujacym nie bylby na liscie WADA.
    Czyli uważasz, że Ward pił alkohol, żeby zwiększyć swoje szanse w Rydze? Tak czy nie? Czy też może zapił z głupoty, bo nie potrafił sobie poradzić z problemem, który go spotkał?

    Teraz jakos pozapominaliscie o tym a wyszliscie na kompletnych kretynow nie majacych najmniejszego pojecia o "drugiej stronie" picia alkoholu
    Moze i wiedze macie od strony praktycznej, ale na pewno nie tej naukowej, ktorej wnioski zawarte sa w roznych regulaminach.
    Nikt tu nic nie twierdził. Jedynie przekazywano informacje zaczerpnięte w innym źródle. Natomiast chętnie się dowiem o tej "drugiej stronie" picia alkoholu? Możesz szerzej? Na poważnie twierdzisz, że ktoś może w ten sposób poprawić wyniki sportowe? Nie mam pytań.

    Jeszcze bym twoja frustracje rozumial gdyby unibeks mial realna szanse na cokolwiek w tym roku, ale macie juz pozamiatane i to czy Ward dostanie kare czy nie nie ma zadnego znaczenia dla beksow.
    A Ward... coz, swiadomie wzial butelke/kieliszek to i kare powinien miec adekwatna do poziomu wykrytego, ktorego nadal nie znamy.
    Nie wszyscy oceniają rzeczywistość przez pryzmat lokalnego klubiku. Mało tego, ja twierdzę, że Ward zasłużył na karę. Kwestionuję jednak pojęcie faktycznego dopingu w tym przypadku i nie wierzę, że dostanie karę od WADA (nie mylić z karą w ogóle).

    Zawieszenie go nie ominie - za niesportowe zachowanie (picie alkoholu).

    ps. W Łucznictwie też alkohol jest zapewne wysoce wskazany - w końcu jest zakazany przez Wada.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-08-2014 o 17:57

  24. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    mhsol (21-08-2014)

  25. Powrót do góry    #515
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,724
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 1,567 w 910 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    ps. W Łucznictwie też alkohol jest zapewne wysoce wskazany - w końcu jest zakazany przez Wada.
    No jak jak się napije porządnie to widzę podwójnie a przecież wiadomo że łatwiej trafić w dwie tarcze niż jedną

  26. Powrót do góry    #516
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Buszmen

    W Łucznictwie też alkohol jest zapewne wysoce wskazany - w końcu jest zakazany przez Wada.
    Zdziwiłbyś się jak stosunkowo niewielka dawka spożytego alkoholu, może przyczynić się do lepszych wyników w tym sporcie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  27. Powrót do góry    #517
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Możesz to jakoś udokumentować? Bo póki co, to dziwi mnie, że ludzie głoszą takie bzdury.

  28. Powrót do góry    #518
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Możesz to jakoś udokumentować? Bo póki co, to dziwi mnie, że ludzie głoszą takie bzdury.
    No cóż, bardzo zaawansowani zawodnicy to jak sobie nie chlapną to im tak rączki latają że w żadną tarczę nie trafią. Aczkolwiek Mario miał chyba coś innego na myśli

  29. Powrót do góry    #519
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Możesz to jakoś udokumentować? Bo póki co, to dziwi mnie, że ludzie głoszą takie bzdury.
    Prosze bardzo:

    W sporcie alkohol (etanol) jest czasem spożywany ze względu na jego potencjalnie pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne, na redukcję napięcia i niepokoju, na wzmocnienie poczucia pewności siebie oraz agresywności. Alkohol jest zakazany podczas zawodów tylko w takich dyscyplinach sportowych jak łucznictwo, strzelanie oraz wyścigi samochodowe. Alkohol jest substancją silnie uzależniającą.
    Etanol stosowany w małych dawkach może poprawiać precyzję ruchów jako depresant układu nerwowego. Zmniejsza on uboczne skutki niepokoju, np. tremor mięśni kończyn górnych i poprawia precyzję ruchów, co wykorzystywane jest m.in. w dyscyplinach strzeleckich
    I to mają być bzdury ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #520
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    No jak tak to przepraszam. Niekwestionowany autorytet.
    Rybka mnie co ty o mnie sadzisz

    Czyli uważasz, że Ward pił alkohol, żeby zwiększyć swoje szanse w Rydze? Tak czy nie? Czy też może zapił z głupoty, bo nie potrafił sobie poradzić z problemem, który go spotkał?
    Chyba sie nie rozumiemy.
    Nie jest istotne co ja uwazam, ale jak sytuacja wyglada w dokumentach i przepisach. Moja, twoja, zdziska spod sklepu czy kogokolwiek innego opinia jest tutaj bez znaczenia.

    Nikt tu nic nie twierdził. Jedynie przekazywano informacje zaczerpnięte w innym źródle. Natomiast chętnie się dowiem o tej "drugiej stronie" picia alkoholu? Możesz szerzej? Na poważnie twierdzisz, że ktoś może w ten sposób poprawić wyniki sportowe? Nie mam pytań.
    Nie musisz. Udokumentowano juz dosc dobrze wiele przypadkow gdzie zawodnik pod wplywem osiagnal wyniki zyciowe. To ze nie chcesz dopuscic tego do swiadomosci z uwagi na waskie spojrzenie na rzeczywistosc czy inne uposledzenie to juz nie moj problem.

    W Łucznictwie też alkohol jest zapewne wysoce wskazany - w końcu jest zakazany przez Wada.
    Jesli komus sie reka trzesie a po wypiciu jednego glebszego przestaje to nie jest to dopingiem?
    Mariusz juz bardzo ladnie dal cytaty. Ja nie mam czasu szukac w bibliotece zony powaznych opracowan tego problemu, ale kazdy kto chce to stosowne publikacje znajdzie.

    Konczac wyraze swoja opinie - zaznaczam to mocno zeby byla jasnosc gdzie jest opinia a gdzie ocena sytuacji, bo niektorzy maja problem z rozroznieniem tego.
    Mam nadzieje, ze Ward dostanie 6 miesieczne zawieszenie tak aby mogl przystapic do nowego sezonu. Teraz juz niech sobie odpocznie, ureguluje swoje prywatne sprawy, moze pojdzie na jakas terapie i od nowego sezonu wroci bez obecnych problemow.

    I taka jeszcze refleksja.
    Gdyby sie okazalo, ze faktycznie przekroczyl o 0,01 lub nawet 0,1 promila dopuszczalna dawke to bedzie to dowod na to, ze zazywal w celu osiagniecia korzysci a nie dlatego ze skul sie, bo mu sie laska w UK puscila czy cos innego.
    Ostatnio edytowane przez ananasek_vel_oman ; 21-08-2014 o 21:01
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  31. Powrót do góry    #521
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta

    Chyba sie nie rozumiemy.
    Nie jest istotne co ja uwazam, ale jak sytuacja wyglada w dokumentach i przepisach. Moja, twoja, zdziska spod sklepu czy kogokolwiek innego opinia jest tutaj bez znaczenia.
    Ma znaczenie, bo chyba wszyscy kibice wiedzą, że Ward po prostu lubi sobie poużywać, a alkohol to zwykła stosowana powszechnie używka. Trudno zatem ten przypadek na poważnie rozpatrywać w kategoriach dopingu. To jest na zasadzie - dajcie mi człowieka, znajdzie się paragraf.

    Nie musisz. Udokumentowano juz dosc dobrze wiele przypadkow gdzie zawodnik pod wplywem osiagnal wyniki zyciowe. To ze nie chcesz dopuscic tego do swiadomosci z uwagi na waskie spojrzenie na rzeczywistosc czy inne uposledzenie to juz nie moj problem.
    To ja bym poprosił konkretny przykład.

    Konczac wyraze swoja opinie - zaznaczam to mocno zeby byla jasnosc gdzie jest opinia a gdzie ocena sytuacji, bo niektorzy maja problem z rozroznieniem tego.
    Mam nadzieje, ze Ward dostanie 6 miesieczne zawieszenie tak aby mogl przystapic do nowego sezonu. Teraz juz niech sobie odpocznie, ureguluje swoje prywatne sprawy, moze pojdzie na jakas terapie i od nowego sezonu wroci bez obecnych problemow.
    Zasadności kary nikt nie kwestionuje. Natomiast zwyczajnie śmieszne jest postulowanie przyklepania go za doping.

    I taka jeszcze refleksja.
    Gdyby sie okazalo, ze faktycznie przekroczyl o 0,01 lub nawet 0,1 promila dopuszczalna dawke to bedzie to dowod na to, ze zazywal w celu osiagniecia korzysci a nie dlatego ze skul sie, bo mu sie laska w UK puscila czy cos innego.
    1. Uhm, niezbyt dowód. Tak to sobie Darcy skalkulował. Sprytnie. Pewnie jakoś po 12 biegu ukradkiem musiał poprawić drugim kieliszkiem, bo tamto już wyparowało...
    2. Po raz kolejny pokazujesz wielką klasę trywializując sobie z czyichś problemów (mimo że ich nie znasz i błądzisz). Oczywiście, jakie by to problemy - to w żaden sposób nie tłumaczy zachowania Warda, które było skrajnie nieprofesjonalne. Niemniej to co ty robisz, jest zwyczajnie obrzydliwe.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-08-2014 o 21:17

  32. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    Malin017 (22-08-2014), pawel_KST (21-08-2014)

  33. Powrót do góry    #522
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,558
    Kliknij i podziękuj
    1,697
    Podziękowania: 4,349 w 3,137 postach
    Buszmen

    Ma znaczenie, bo chyba wszyscy kibice wiedzą, że Ward po prostu lubi sobie poużywać, a alkohol to zwykła stosowana powszechnie używka. Trudno zatem ten przypadek na poważnie rozpatrywać w kategoriach dopingu. To jest na zasadzie - dajcie mi człowieka, znajdzie się paragraf.
    Błędna teza. Porównując to np. do Patryka, to wychodzi na to, ze gdyby Patryk poszedł na imprezę i wciągnął jakiś dopalacz z zakazaną substancją, tylko po to aby sobie poużywać, to w Twoich oczach trudno by to było rozpatrywac w kategoriach dopingu ? No przecież w środowisku młodzieżowym, byłaby to tylko stosowana powszechnie używka. Trudno się z tym zgodzić.

    Albo inaczej, niech Patryk powie, ze nie stosował tej substancji w celach dopingowych. Stosował ją tylko po to aby zrzucić parę kilogramów, tak aby spodobać się swojej dziewczynie. No przecież wiele osób tak robi.

    Widzę Buszmen, ze do Ciebie nie dociera fakt, iż alkohol w dawce od 0.1 promila, w żużlu jest też uznawany jako środek dopingujący. Niezależnie od tego, jakimi motywami kierował się zawodnik, który go spożył.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  34. Powrót do góry    #523
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Buszmen



    Błędna teza. Porównując to np. do Patryka, to wychodzi na to, ze gdyby Patryk poszedł na imprezę i wciągnął jakiś dopalacz z zakazaną substancją, tylko po to aby sobie poużywać, to w Twoich oczach trudno by to było rozpatrywac w kategoriach dopingu ? No przecież w środowisku młodzieżowym, byłaby to tylko stosowana powszechnie używka. Trudno się z tym zgodzić.

    Albo inaczej, niech Patryk powie, ze nie stosował tej substancji w celach dopingowych. Stosował ją tylko po to aby zrzucić parę kilogramów, tak aby spodobać się swojej dziewczynie. No przecież wiele osób tak robi.

    Widzę Buszmen, ze do Ciebie nie dociera fakt, iż alkohol w dawce od 0.1 promila, w żużlu jest też uznawany jako środek dopingujący. Niezależnie od tego, jakimi motywami kierował się zawodnik, który go spożył.
    Dokładnie. Jak Dylewicza z ówczesnego Prokomu Trefla Sopot (ówczesna nazwa) złapali na amfetaminie, to nie dostał sanek od WADA - bo tak to właśnie tłumaczył. Tyle, że tak w istocie było. Odchudzanie się (nielegalnymi środkami) to forma wspomagania sportowego. Za to z kolei beknął np. Vassilev w skokach.

    Nie, Mariusz - to do ciebie nie dociera, że alkohol choć jest na liście zabronionych środków, nie musi być uznany jako doping (sensu stricte), ponieważ jest to najzwyklejsza w świecie używka. Myślę, że Darcy na swoją "obronę" ma wielu świadków, którzy potwierdzą w jakich okolicznościach, kiedy i czemu pił - gdyby w ogóle zaczęło się jakiekolwiek postępowanie WADA (w co mocno wątpię).

  35. Powrót do góry    #524
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Brak mi słów na tego gościa.
    Co jest obrzydliwe od wymagania od.kolesia który kosi iles set tysięcy euro za sezon aby był trzeźwy???? W domyśle nie wspomagał się zakazanych środkami w sposób swiadomy????
    Nie wiem jak ty zarabiasz na życie, ale ja np. prowadzę własną firmę i moje prywatne sprawy, ewentualne problemy nie interesują moich kontrahentów. Ward tez jest czyimś kontrahentem (klubów i kibiców) i nikogo jego problemy nie powinny interesować ani tym bardziej rzutowac na jego postawę. A rzutuje.
    A druga sprawa to dlaczego ma go spotkać kara niższa niż np kierowcę autobusu którego złapali po jednym piwie? W czym przeciętny człowiek jest gorszy ze taki darcy ma być traktowany w sposób wyjątkowy i próbuje się go wybielac? Tym bardziej ze istnieje realne ryzyko ze takim dzialaniem mógł uzyskiwać przewagę nad konkurencją.
    ty tego nie.zrozumiesz bo jesteś ograniczony do jednej mantry i kropka.

  36. Powrót do góry    #525
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,480
    Kliknij i podziękuj
    7,731
    Podziękowania: 7,330 w 4,314 postach
    w wieku 22 lat tez prowadziles firme?

  37. Powrót do góry    #526
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Obrzydliwe jest takie pogardliwe podejście do problemów osobistych zawodnika (zwłaszcza, że ich nie znasz) i pisanie, że "dupa mu się puściła w UK czy co tam". Klasa na poziomie twojego guru, AS. To jest obrzydliwe.

    Miałeś podać konkretne przykłady, w których zawodnicy osiągali życiowe wyniki pod wpływem alkoholu. Czekam. Nikt Warda nie wybiela. Kwestionuję jedynie absurdalne tezy, że alkohol mógł mu w czymkolwiek pomóc.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 21-08-2014 o 23:56

  38. Powrót do góry    #527
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    w wieku 22 lat tez prowadziles firme?
    Jesli Ward nie jest w wieku 22 lat gotowy do zarabiania kilkuset tysiecy euro rocznie to nie powinien po prostu startowac.

    Kwestionuję jedynie absurdalne tezy, że alkohol mógł mu w czymkolwiek pomóc.
    To nie jest teza tylko fakt, a ze masz problemy z pogodzeniem sie z rzeczywistoscia... coz.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  39. Powrót do góry    #528
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Obrzydliwe jest takie pogardliwe podejście do problemów osobistych zawodnika (zwłaszcza, że ich nie znasz) i pisanie, że "dupa mu się puściła w UK czy co tam". Klasa na poziomie twojego guru, AS. To jest obrzydliwe.

    Miałeś podać konkretne przykłady, w których zawodnicy osiągali życiowe wyniki pod wpływem alkoholu. Czekam. Nikt Warda nie wybiela. Kwestionuję jedynie absurdalne tezy, że alkohol mógł mu w czymkolwiek pomóc.
    Czy alkohol mu pomagał to nie wiem chociaż teoretycznie było to możliwe. Tak czy siak uważam, że w przypadku alkoholu to WADA czy kto tam go ukarze, powinna mieć możliwość zamiast idiotycznych zawieszeń zastosowania innego środka karnego - obowiązkowa terapia ze specjalistą leczenia uzależnień w ośrodku wskazanym przez WADA + taka specjalna bransoletka wykrywająca alkohol we organizmie. W Anglii już takie bajery zakładają skazanym za przestępstwa wywołane pod wpływem alkoholu. Przydałoby się takie coś Wardowi. I dopiero jak się nie zastosuje, albo złamie zakazy to zawieszenie. Temu idiocie po prostu trzeba terapeuty a nie zawieszeń.
    Ostatnio edytowane przez CarlitosFalubaz ; 22-08-2014 o 13:42

  40. Powrót do góry    #529
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,462
    Kliknij i podziękuj
    5,763
    Podziękowania: 5,643 w 3,225 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    Jesli Ward nie jest w wieku 22 lat gotowy do zarabiania kilkuset tysiecy euro rocznie to nie powinien po prostu startowac.

    To nie jest teza tylko fakt, a ze masz problemy z pogodzeniem sie z rzeczywistoscia... coz.
    A co tu jest trudnego do pogodzenia? Nie wiem w jaki sposób miałoby mnie to dotykać, żebym nie mógł się pogodzić. Tyle, że to jest po prostu bzdura. Czekam na przykłady.

  41. Powrót do góry    #530
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    A co tu jest trudnego do pogodzenia? Nie wiem w jaki sposób miałoby mnie to dotykać, żebym nie mógł się pogodzić. Tyle, że to jest po prostu bzdura. Czekam na przykłady.
    No małżonek powinien dysponować opasłymi tomami takich przykładów .
    !Adrian walcz!

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •