Ankieta: Kto wygra u mężczyzn

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 125

Wątek: Roland Garros 2014

  1. Powrót do góry    #1
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach

    Roland Garros 2014

    No to zaczynamy drugi wielkoszlemowy turniej w tym roku , nakortach ziemnych we Francji. Roland Garros 2014. Po raz kolejny Rafa czyli 9,czy może ktoś nowy wygra RG.
    Zapraszam do dyskusji J

    Drabinka mężczyźni:
    http://www.rolandgarros.com/en_FR/sc.../ms/index.html

    Ciekawa, z kilkoma ciekawymi spotkaniami w pierwszych rd.

    Polacy ? Co tu dużo pisać
    Kubot – odpada w 1 rd
    Przysieżny - ten sam los
    Janowicz – to co ostatnio prezentuje, to szanse z tym zawodnikiem z Dominikanydaje na 50/50 . Jerzy nie wygrał od 13lutego , na różnych nawierzchniach. Jego tendencja niestety jest spadkowa , doobrony z zeszłego roku – 3 rd.

    Drabinka kobiety:

    http://www.rolandgarros.com/en_FR/sc.../ws/index.html


    Radwańska rozstawiona z nr 3, zobaczymy co pokaże, w swojej drabince do QF makilka trudnych rywalek , której ją pokonywały w ew. SF rywalem będzie Serena,Sharapova czyli dwie zmory Radwańskiej. Stawiam na QF maks SF, tytuł jest pozazasięgiem.
    Z pozostałych Polek :
    Piter – out 1 rd
    U. Radwańska – 2 rd będzie sporym sukcesem.


    Jakie są wasze przemyślenia ?


  2. Powrót do góry    #2
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Dzień Dobry.
    Wygra Djoković, no chyba, że Federer wygra z Djokoviciem to wygra Nadal, a jak nie Nadal to może Federer. Jeśli nie Federer to z pewnością wygra ktoś inny.
    Nie dziękujcie za taką precyzyjną prognozę.
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  3. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    A propos prognoz, to podobno wieczorem w Szczecinie ma padać, co jest przecież normalnym zjawiskiem przed każdym z ostatnich paru weekendów. Co się zaś tyczy turnieju, to Nadala jakoś nie widzę w finale, skoro na błocie w Rzymie o mało nie wyleciał z Merym, to co dopiero mówić o Paryżu. Jeszcze na dodatek dość szybko ma Almagro i więcej niż solidnego w tym sezonie Ferrera. Ewentualna porażka z którymś z nich nie będzie jakąś megasensacją, może z Almagro trochę większą. Forma Rybaka jednak daje pewne nadzieje na rychłą wtopę . Stan The Man... no cóż, gdyby nie te nieszczęsne plecy, to do półfinału by dofrunął szybciutko, a tak to nawet GGL może się okazać przeszkodą nie do przejścia. Jeśli jednak wieści o rychłym szwajcarskim zgonie są przedwczesne, to i tak do ćwierćfinału nie ma godnych siebie rywali. Fognini ostatnio więcej pyskuje niż gra, Monfilsa nie widziałem od późnego prekambru, a Gasquet też ma jakieś problemy. Murka optymalny Stasiek powinien pyknąć, no ale wiadoma rzecz - zdrowie zdecyduje.

    Jeżeli Padre nie przyjechał tylko z sentymentu, to aż do meczu z Gulbisem powinien mieć spacerek, wszystko co ponad to będzie już dobrym wynikiem. Fajnie by było, gdyby Berdyś poleciał z Bautistą Agutem, byłoby przynajmniej ciekawie . Ciekawi mnie forma Isnera, jak odpali, to może zajechać nawet do ćwierćfinału z yyyy no tym... Federerem oczywiście . Egzotyki z Dominkany to pewnie nikt na oczy nie widział, ale Jerzy ostatnio stał się ekspertem w tworzeniu sobie trudności tam, gdzie nikt inny nie zdołałby ich wykreować, więc kto wie . Inny ćwierćfinał niż Djoko - Kei, będzie dla mnie sporą niespodzianką. Mam nadzieję, że Japończyk już się wykurował i pogoni trochę kota Serbowi, choć niedawno życzyłem Abrze, aby za wyjątkiem meczów ze Szwajcarami Nowak odnosił same sukcesy .

    U Pań to ja nic nie wiem, Radwa jak przejdzie Cornet i Suarez-Navarro to powinna dojechać do półfinału, który będzie kresem jej możliwości, no chyba że panie SW i MS postanowią wcześniej odpaść. Z dolnej połówki widzi mi się Ania w finale, ale nie jestem pewien czy to aby na pewno tylko ze względów tenisowych, choć trzeba przyznać, że prezentuje ostatnio znakomity tenis i to pominąwszy standardy WTA.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  4. Powrót do góry    #4
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Teraz jednak zmieniam zdanie. Tylko Janowicz!!!
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  5. Powrót do góry    #5
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Będzie pierwszym zwycięzcą, który w całym turnieju zrobi ponad 500 niewymuszonych błędów
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  6. Powrót do góry    #6
    Użytkownik Awatar spooky
    Dołączył
    30-10-2004
    Postów
    186
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ale i tak trzeba przyznać, że zachowywał się na korcie w miarę spokojnie. Chyba seria meczów bez wygranej trochę go przygnębiła. Ale widać, że forma z Moskwy powoli wraca, przede wszystkim świetnie zagrywał drop shoty, chyba tylko jeden nie przyniósł punktu. To jednak chyba za mało, żeby coś ugrać na RG, z Nieminenem może jeszcze się udać, ale później będzie problem. Jak zwykle szkoda Przysiężnego, który ładnie walczył (zwłaszcza wyciągnięcie od 1:5 w tie-breaku pierwszego seta), ale ostatecznie zabrakło argumentów.
    Poza tym fajny występ Kasi Piter, ale to już inna historia

  7. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec Awatar Sorel
    Dołączył
    22-04-2005
    Postów
    1,366
    Kliknij i podziękuj
    38
    Podziękowania: 356 w 141 postach
    Kreowany przez niektórych na ulepszoną wersję Ferrera Kei Nishikori zdążył już w drugim dniu turnieju odpaść po 0:3 z Kliżanem. Jak na światowy #9 to dość licho.

    Liczę na niespodzianki w II rundzie.

    W całym turnieju moim faworytem jest Didżej Oković. Gdyby tylko kamerzyści nie pokazywali tak nieznośnie często w TV rumianej blond buzi w jego boksie to oglądanie meczów Serba byłoby zupełnie miłe.

    Ale cóż zrobić... Telewizje przyzwyczaiły nas, że matki, żony i kochanki na trybunach są ważniejsze w meczu tenisowym niż jakieś tam przebijanie na korcie...
    Publikováno poèítaèe vyrobené v Èínì. Staèí klepnout na klávesnici vyrobené na Tchaj-wanu. Nahráno kabel vyroben kurva ví kde.

  8. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Kei po prostu nie był dysponowany. Od połowy trzeciego seta z Nadalem w Madrycie jego właściwie nie ma. Natomiast to co wyprawia Stan to jakaś totalna katastrofa.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  9. Powrót do góry    #9
    Użytkownik Awatar fff
    Dołączył
    27-07-2002
    Postów
    273
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Niech zgadne Juan, zaznaczyles w ankiecie stasia...nalezy pamietac, ze G.G.Lopez to nie byle jaki blotniak o ile dobrze pamietam wygral w tym roku turniej na cegle i w meczu z Djokovicem w Monte Carlo w pierwszym secie zagral kapitalnie( tyle tylko ze Novak mial problem z nadgarstkiem )...a Wawrinka cos tam marudzil w Rzymie, ze go plecy bola wiec moze tutaj tkwi taki a nie inny wynik Szwajcara. Jutro dokonczenie 1 rundy a od srody, jezeli aura bedzie laskawa zaczynamy 2 runde, mam nadzieje, ze Janowicz wygra z Nieminenem, chociaz byli juz w tym roku tacy zo wygrywali z dwoma Polakami w jednym turnieju przypomina mi sie Llodra ale nie jestem pewien...sory za bledy ale pisze z tabletu...

  10. Powrót do góry    #10
    Zaawansowany
    Dołączył
    01-09-2002
    Postów
    1,734
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Szans Jerzego z Nieminenem nie widzę. To już prędzej Korwin rozwali europarlament 4 posłami a swoją drogą to po tylu latach głosowania na UPR doczekałam się
    Marta A, JamesB, Abra, Juan,Grek.
    Zadzierając z nami, znajdujesz się na styku sławetnego "pięciokąta". Styk, jak to styk - zawsze może kopnąć.

  11. Powrót do góry    #11
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Znakomita prognoza dla "Stana de Mana" Juanie
    No ale żeby do zera oddać ostatniego seta to już wstyd.
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  12. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Niefortunnie Juanie w pierwszym poście opisywałeś szanse Nishikoriego i Wawrinki. Obaj po części przegrali z niewyleczonymi kontuzjami, chociaż mieli solidnych rywali. Japończyk czasem gra tak jak Janowicz, czyli najpierw kilka wzlotów, a później solidny upadek. Od Wawrinki jednak oczekuje się znacznie więcej, a tymczasem nie sama porażka, lecz jej styl jest tu zatrważający. G.Garcia-Lopez to niezły gracz, ale przegrać ostatnie sety 2:6, 0:6? Wydawało się, że Stan (już nie Stanislas) po Monte Carlo będzie miał potrzebną mu pewność siebie i wiarę w kolejne sukcesy. W Rzymie doszła kontuzja, a wczoraj totalny marazm. Przegrupowanie sił przed Wimbledonem potrzebne od zaraz.

    O Polakach dwa słowa... Paradoksalnie Kubot i Przysiężny zagrali lepiej niż się spodziewałem, ale i tak skończyło się jak zwykle. Dobrze, że chociaż Janowicz przerwał serię. Akurat uważam, że weterana Nieminena zmęczonego pięciosetówką z Michałem powinien jeszcze pokonać, ale w takiej formie to odpadnie już z pierwszym rozstawionym, czyli z Tsongą.

    Miło byłoby zobaczyć go w 1/8 finału z Djokovicem, ale marzenia trzeba chyba odłożyć na bok. Jerzy wciąż nie może odnaleźć właściwego rytmu, chociaż serwis powoli wraca. Oczywiście z każdym wygranym meczem i z każdym rozegranym setem to wszystko powinno powrócić.

    Piter przegrała mimo dobrego wrażenia i ładnego uśmiechu. Ula jak przejdzie rundę to będzie sukces, a nasza "Isia" przy tej drabince ma duże szanse na półfinał. Więcej raczej nie. Chyba, że będzie jakiś kataklizm w postaci Sereny i Marii za burtą turnieju, ale szanse na to, że obie panie wylecą przed półfinałem (same trafiają na siebie w ćwierćfinale) to jakieś 1%.
    Ostatnio edytowane przez Grek ; 27-05-2014 o 13:40
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  13. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Prognoza odnośnie Staśka nie przewidywała takiej kupy jaką grał wczoraj, nie wyglądał jednak przy tym na specjalnie zdruzgotanego. Być może jednak plecy dokuczają, bo jakoś trudno mi zaakceptować fakt, że wygrywa się w takim stylu MC, a potem robi 60 niewymuszonych błędów z grajkiem pokroju GGL. No fakt, że Giziermo sroce spod ogona nie wyskoczył i jakieś problemy były do przewidzenia, no ale set do zera..... ? Janowicz ma szanse z Nieminenem tylko wtedy, kiedy zamiast 67 UE zrobi - powiedzmy - 40 i połowę podwójnych z pierwszej rundy. Wtedy Jarkko powinien przegrać.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  14. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Czasami mam wrażenie, że Janowicz przy drugim serwisie w ogóle nie kontroluje piłki. Zamyka oczy, uderza na siłę i modli się, że może wejdzie. A często nie wchodzi. Co prawda i tak troszkę więcej posyła asów niż ostatnio, ale ogólnie ma olbrzymi problem z tak dużą liczbą podwójnych błędów. Tak się nie da grać.

    O i następny "młody gniewny" Dimitrow szykuje się do wylotu. Już 0:2 w setach z Karlovicem...
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  15. Powrót do góry    #15
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Grek Zobacz posta
    O i następny "młody gniewny" Dimitrow szykuje się do wylotu. Już 0:2 w setach z Karlovicem...
    Cóż, fanom Federera pozostał już tylko jeden Federer do kibicowania, ale przynajmniej jest to oryginał
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  16. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Stanislas co ty zrobiłes !

    Dzisiaj Bułgarski Federer przegrał…
    Ostatnio szło mu na ziemi naprawdę świetnie jak na niego. Wydawało się ,że porzucił zabawowy tryb życia na rzec ciężkiego treningu i kariery ( na jaką go stać) a tutaj taki zonk. Kolejny zmarnowany turniej i tak w kółko ,a lata lecą.

    Murray dzisiaj odpada z Golubevem

  17. Powrót do góry    #17
    Super Typer Grand Prix Awatar cokus1
    Dołączył
    13-10-2005
    Postów
    2,657
    Kliknij i podziękuj
    135
    Podziękowania: 47 w 30 postach
    Dziwne, że na meczu Keys - Errani jest tak mało. Chyba przez Włoszke, bo Medison oglądam się całkiem przyjemnie. Szkoda tylko, że aż tyle błędów popełnia. No ale coś za coś.
    Chociaż od połowy 3 seta nie było już czego oglądać
    Ostatnio edytowane przez cokus1 ; 27-05-2014 o 21:34

  18. Powrót do góry    #18
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Mafia z Majorki już działa!!!
    Almagro zmuszony do wycofania się z turnieju!!!
    David Ferrer w rozmowie z "Paryską Gazetą Codzienną" mówi, że w nocy nękają go telefony. Ktoś dyszy do słuchawki z typowym dla Majorki akcentem!!!
    VAMOS RAFA!!!

    Dzisiaj Jerzy w 4 setach.
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  19. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Dla kilku weteranów to już mógł być niestety ostatni lub jeden z ostatnich turniejów Rolanda Garrosa. W pierwszej rundzie odpadł Lleyton Hewitt, tradycyjnie skreczował Tommy Haas, pożegnanie z tenisem zapowiada już Michael Llodra, a o braku chęci do treningów wspomniał Nikołaj Dawidienko. Poza tym są jeszcze Robby Ginepri, Paul-Henri Mathieu, Nicolas Mahut, Julien Benneteau, Filippo Volandri...

    Z grających 30+ to poza wciąż świetnym Rogerem Federerem i Davidem Ferrerem, niezły poziom nadal prezentują Tommy Robredo, Radek Stepanek, Ivo Karlovic, Michaił Jużny, Jarkko Nieminen, Jurgen Melzer, Philipp Kohlschreiber i Dmitrij Tursunow.

    Ciekawie się zapowiada mecz Nadala z Dominicem Thiemem w drugiej rundzie (nieprawdaż Kris?). Co ciekawe w tegorocznym paryskim turnieju sił próbowali synowie dawnych wielkich gwiazd. Syn Andresa Gomeza (mistrza Roland Garros z 1990 roku) - Emilio przepadł w eliminacjach, a syn Miloslava Mecira Sr (finalisty US Open 1986 i Australian Open 1989, mistrza olimpijskiego z Seulu 1988) - Miloslav Jr. awansował do głównej drabinki, ale przegrał swój pierwszy mecz.
    Ostatnio edytowane przez Grek ; 28-05-2014 o 12:03
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  20. Powrót do góry    #20
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Thiem? Jednoręczny bekhend? To ten, co ostatnio z Wawrinką wygrał (kurczę, kto z nim ostatnio nie wygrał...). Życzyłbym sobie, aby gryzł ziemię i urwał seta. Niech będzie choć ciekawie.
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  21. Powrót do góry    #21
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-04-2004
    Postów
    691
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Pierwsza runda z mojej perspektywy bez większych emocji. No bo ileż emocji może wywołać kolejny krecz Haasa? Zresztą w ogóle byłam zdziwiona, że wystartował w turnieju po swoim ostatnim finałowym kreczu, ale widać wielki szlem nieodparcie przyciąga nawet przeciążonych kontuzjami weteranów
    Porażki innych wymienionych przez Was faworytów też specjalnie mną nie wstrząsnęły. Wczoraj wieczorem omówiłam zagadnienie szerzej ale mnie wylogowało i zeżarło wpis, więc moje nieudolne analizy niech pozostaną w wirtualnym niebycie

    Monty, Janowicz w czterech setach wygrywa czy przegrywa? A na poważnie to dobrze, że Jurkowi udało się przejść pierwszy mecz. On może sprawia wrażenie nadmiernie pewnego siebie ale tak naprawdę jego gra w kolejnych meczach jest bardzo zależna od poczucia pewności siebie. Niektórzy każdy mecz zaczynają z czystą kartą i dłubią swoje od pierwszych gemów ale Polak do nich nie należy. Na Nieminena przydałyby mu się ze 3 wygrane mecze w świadomości ale może Jerzyk włączy turbodoładowanie i dojedzie na tym jednym zwycięstwie?
    Tenis zaczyna się po trzydziestce Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #22
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Abra Zobacz posta
    Monty, Janowicz w czterech setach wygrywa czy przegrywa?
    No właśnie tego nie jestem do końca pewien. Myślę, że po meczu będziemy wiedzieć na ten temat więcej
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  23. Powrót do góry    #23
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Na Li poza turniejem, Serena poza turniejem... Jeszcze tylko Szarapowa niech poleci i Radwańska ma tytuł w kieszeni

    Wiem Monty co o tym myślisz, ale może jednak chociaż raz uda się coś osiągnąć dzięki szczęśliwej drabince
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  24. Powrót do góry    #24
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    Cytat Zamieszczone przez Grek Zobacz posta
    Na Li poza turniejem, Serena poza turniejem... Jeszcze tylko Szarapowa niech poleci i Radwańska ma tytuł w kieszeni
    Ekhm...
    Prędzej już uwierzę w zwycięstwo Janowicza
    Tenisistek, które są w stanie będąc w formie wygrać z Radwańską jest ze 2 tuziny, więc jakoś ciężko mi to ujrzeć oczami duszy.
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  25. Powrót do góry    #25
    Stały bywalec Awatar antystenezz
    Dołączył
    30-06-2004
    Postów
    751
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 10 w 3 postach
    na kortach nuda, na forum to samo; dobrze, że udało się wczoraj załapać na mecz Errani, która ostatecznie wyserwowała mecz z Keys; bez niej turniej nie byłby już tym samym;

    dziś Federer ze Schwarzonegerem prezentował jakaś taką zdziadziałą wersję swojego tenisa, no ale jemu to już wszystko wypada (dwa strzały, czwórka dzieciaków w układzie 2/2; a jeszcze jakiś czas temu głośno prawiłem, że może mieć nawet i 20 tytułów wielkoszlemowych, ale syna nie ma; no i masz babo...); to nawet lepiej z tym tenisem, bo jeszcze jakimś nieszczęśliwym trafem mógłby zrobić krzywdę Djokovicowi w półfinale, a tego żaden szanujący się federasta z pewnością nie oczekuje; co oczywiście nie przeszkodziło mi oddać swojego głosu na Szwajcara (te 10% to moje!), no w ramach, powiedzmy, symbolicznego wsparcia spraw przegranych;

    głupi Jurek niech walczy, stawką pojedynek z Tsongą na centralnym;
    Ostatnio edytowane przez antystenezz ; 28-05-2014 o 18:26

  26. Powrót do góry    #26
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Co tam Serena, u niej już pomału widać mete kariery.

    Myśle,że teraz Amerykanie będa w niej upatrywać następczynie Sereny
    Wlaśnie ogrywa Franuską nadzieje Cornet..
    Taylor+Townsend+Wimbledon+Tennis+Championships+8FzMu8Yhm5fl.jpg


    Jurek wygrywa 2-0 a gra jakoś dziwnie, tak jakby przeżywał męczarnie straszne. Obecnie 3 set i zapewne trzeba pograć trochę dłużej niż 3-0.

  27. Powrót do góry    #27
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Dzisiaj całkiem dobry mecz Janowicza, chociaż dał się za dużo razy przełamać. Mimo wszystko widać już, że powoli forma zaczyna wracać. Wrócił serwis i pewność uderzeń, a i zachowanie było do przyjęcia. Pojedynek z Tsongą zapewne na centralnym szykuje się arcyciekawie. Polak będzie miał publiczność przeciwko siebie i rutynowanego rywala, ale już go przecież kiedyś pokonał, a poza tym... on właśnie lubi takie okoliczności

    Nie chcę zapeszać, ale Radwańska też wydaje się być solidna i co najmniej półfinał nie jest już marzeniem ściętej głowy.
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  28. Powrót do góry    #28
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Największym problem u Radwańskiej jest kondycja. Dokładnie chodzi o jej styl ,który wymaga niemal tytanowej kondycji. To nie nowość , że Radwańska gra świetnie pierwsze 4 rd ,a potem zaczynają się schody. Poza tym podobnie jest na turniejach niższej rangi jak szlem. Gdzie dochodzi regularnie do SF i finału by potem nie dać rady.

    Przykład z ostatniego WS - Australii- Fantastyczny mecz z Azarenką, gdzie nie tylko ją pokonała, ale przełamała pewną niemoc.

    I co na drugi dzień wtopa z Cibulkovą z którą do czasu meczu w Australi miała w h2h 4-1.
    Problem będzie się pogłębiał bo grono rywalek ,które coraz mocniej grają się powiększa ,a co za tym idzie biegania jeszcze więcej.
    Dlatego mogą się zdarzyć takie przypadki , że na etapie QF,SF przegra z rywalką która będzie niżej notowana.
    To jak dla mnie kluczowy problem dlaczego Radwańska nie zdobyła chodź 1 tytułu w wielkim szlemie.

  29. Powrót do góry    #29
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    No przecież mówiłem, że jak Jerzy zrobi mniej niż 40 niewymuszonych, to przejdzie przez Jarko niczym Tuhaj-bej przez polskie zagony pod Korsuniem. Mniej pajacowania, mniej płotów, awantur z sędziami i od razu efekt jest konkretny. Teraz ograniczyć liczbę podwójnych i sam Padre Rogero zatrzęsie portkami
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  30. Powrót do góry    #30
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-05-2005
    Postów
    533
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Juan Zobacz posta
    No przecież mówiłem, że jak Jerzy zrobi mniej niż 40 niewymuszonych, to przejdzie przez Jarko niczym Tuhaj-bej przez polskie zagony pod Korsuniem. Mniej pajacowania, mniej płotów, awantur z sędziami i od razu efekt jest konkretny. Teraz ograniczyć liczbę podwójnych i sam Padre Rogero zatrzęsie portkami
    Jednak bekhend jest troche niepokojacy - czasem jakby mial problem z pozycjonowaniem przy tym uderzeniu . Serwis i forhend wrocily . Mam dziwne przeczucie, ze Thiem moze jutro pyknac Nadala, w koncu kazda seria kiedys sie konczy .

    Dla przypomnienia na co stac Dominika:
    https://www.youtube.com/watch?v=etAhDkib3Gc

    A turniej panow wygra niestety Djokovic - w koncu musi zdazyc z karierowym Wielkim Szlemem przed narodzinami potomka .

  31. Powrót do góry    #31
    Stały bywalec
    Dołączył
    26-04-2004
    Postów
    691
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    No tak, cóż to byłby za Wielki Szlem bez porażki turniejowej jedynki w drugiej rundzie!
    Oczywiście zaskakuje nie tylko przegrana Sereny ale jej rozmiar. Nie oglądałam tego meczu i nawet gdy komentator na drugim kanale ES wspomniał, że Williams przegrała pierwszego seta a w drugim przegrywa 0-2 i szykuje się niespodzianka, to pomyślałam, że chyba jeszcze za wcześnie o tym przesądzać. Ale jak w końcu zerknęłam sama na to, co się tam dzieje, to zrozumiałam, skąd ten sensacyjny ton. Momentami Amerykanka wyglądała jak ktoś, komu przewiązano oczy i kazano uderzać w meksykańską pińate Niezapomniany widok.

    Całe szczęście, że nasz Atlas uniósł brzemię swoich niewymuszonych błędów i wygrał w całkiem niezłym stylu. I dobrze, że jego kolejny mecz będzie na większym korcie. Bo muszę przyznać, że trzymanie piłek Jerzyka wzrokiem w granicach kortu przy takim obrazie z kamery, jaki ma kort nr 7, było wyczerpujące
    Tenis zaczyna się po trzydziestce Ukryta zawartość

  32. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec Awatar monty_burns
    Dołączył
    25-01-2006
    Postów
    944
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach
    To typujemy po raz kolejny skoro poprzednim razem wyszło tak dobrze
    Janowicz w czterech!!!
    Duży i dobry zawsze pokona małego i złego.

  33. Powrót do góry    #33
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Thiem jak ugra okolo 12gemów i więcej lub seta to bedzie można powiedzieć że to jego wielki sukces. Nadal grający na 30% pokonuje go gładko w 3 setach. Do tego Nadal ma nadzwyczaj łatwa drabinkę do samego finału. Ferrer i Murray na RG są zagrożeniem zerowym.

  34. Powrót do góry    #34
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Mówienie, że Thiem pokona Nadala jest grubą przesadą, ale seta może urwać. W każdym razie mecz zapowiada się ciekawie
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  35. Powrót do góry    #35
    Ekspert Awatar Juan
    Dołączył
    22-08-2002
    Postów
    4,279
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowania: 2 w 2 postach
    Mówienie, że Garbine Muguruza pokona Serenę Williams jest grubą przesadą.... ale zaraz, zaraz
    Lepsza przyjaźń jednego człowieka rozumnego niż wszystkich głupców.
    --Demokryt--

  36. Powrót do góry    #36
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Tak, ale Nadal to jest Nadal, zwłaszcza w swoim ukochanym turnieju Jak na razie niespodzianki nie widać.
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  37. Powrót do góry    #37
    Zaawansowany Awatar Roggi
    Dołączył
    26-08-2004
    Postów
    2,252
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Zanim ktoś mnie uprzedzi to chciałem napisać, że wsiadam na bandwagon Thiema. Bez dwóch zdań przyszły król męskiego tenisa.

  38. Powrót do góry    #38
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Ja tam bym się wstrzymał z tym wróżeniem mu kariery.
    Mimo wszystko najlepsi w jego wieku , potrafili już zdobywać szlemy lub walczyć w dalszych rd.
    Na tym poziomie powinien spokojnie wygrać jakiś turniej, a mimo wszystko. Owszem postępy robi ,ale brakuje mu jeszcze bardzo wiele i co najważniejsze ,żeby go kontuzje omijały. Narazi zgodnie z planem Nadal gładko, za chwile odrobi stratę i wygra w trzecim secie do 3 lub 4

  39. Powrót do góry    #39
    Początkujący
    Dołączył
    29-05-2014
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Tylko, że obecny poziom tenisa jest trochę wywyższony (chyba już do granic możliwości) i dość trudno przedostać się do tej najściślejszej czołówki. Może jak Nadal czy Djoković powiedzą sobie dość.

  40. Powrót do góry    #40
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Czy ja wiem?
    Skoro to ma być wielki zawodnik, to już na tym etapie powinien prezentować się lepiej. Pojedyncze wymiany niczego nie zmienią , można grac cale życie pięknie a nie wygrać nigdy nic ( jest kilka takich przypadków)w tenisie trzeba zdobywać pkt. gemy i sety to jest klucz, piękna gra czasami tego nie daje. Owszem widać ogromny potencjał, ale on ugrał zaledwie 7 gemów ! to porażająca statystyka. Grali około 2 h , a on już przed upływem 2 h mocno dyszał. Przed nim sporo pracy najbliższe miesiące będą dla niego kluczowe, czy się wybije czy będzie tylko kimś z papierami, zdolnym, talentem itd. Itd.

  41. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    I stało się tak jak zawsze. Otwarta droga do finału, więc trzeba oczywiście przerżnąć. Rywalka grała solidnie, to prawda, ale Radwańska w najważniejszych momentach błędy i pasywność...
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  42. Powrót do góry    #42
    Początkujący
    Dołączył
    29-05-2014
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Cytat Zamieszczone przez Grek Zobacz posta
    I stało się tak jak zawsze. Otwarta droga do finału, więc trzeba oczywiście przerżnąć. Rywalka grała solidnie, to prawda, ale Radwańska w najważniejszych momentach błędy i pasywność...

    Myślę, że i tak w zbyt dobrych słowach oceniłeś grę Radwańskiej. Dla mnie to była katastrofa. Po raz kolejny pokazała, że nigdy nie uda jej się dojść do tego najwyższego TOPU i tam pozostać.

  43. Powrót do góry    #43
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-08-2002
    Postów
    1,207
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Z taką mową ciała i podejściem zwłaszcza wtedy gdy "nie idzie" - to jest najgorsze u niej...
    Ukryta zawartość - mój blog o tenisie Ukryta zawartość Zapraszam serdecznie.

  44. Powrót do góry    #44
    Użytkownik
    Dołączył
    26-04-2007
    Postów
    261
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    No cóż , dla jednych są pisane Wielkiem Szlemy dla innych nie.
    Radwańska miała już wiele różnych kombinacji w których zdobycie tytułów zależało praktycznie tylko od niej i zawsze czegoś brakowało.

  45. Powrót do góry    #45
    Początkujący
    Dołączył
    29-05-2014
    Postów
    7
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 0 w 0 postach
    Jeśli nie jest w stanie regularnie pokazywać się w Wielkim Szlemie, to jednym finałem do annałów tenisa na pewno nie przejdzie. Właśnie te turnieje pokazują prawdziwą klasę zawodników.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •