Pokaż wyniki od 1 do 21 z 21

Wątek: Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,438
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,477 w 954 postach

    Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi

    Dziś prawie wszystkie oczy kibiców żużla są zwrócone na Bydgoszcz. Prawie, bo ja do fanów cyrku Mr. Bellamy'ego się nie zaliczam i pewnie jeszcze kilku sceptyków SGP by się znalazło na tym forum. Nieco zatem prowokacyjnie pozwolę sobie otworzyć wątek dla nowej imprezy - mam nadzieję, że rozwojowej i cyklicznej - IMM Ekstraligi.

    Na razie pojawiła się na ten temat lakoniczna notka: http://www.sportowefakty.pl/zuzel/43...igi-w-tarnowie

    Jak Wam podoba się ten projekt? Mi bardzo. Mógłbym nawet nieskromnie powiedzieć, że o takiej idei pisałem już na tym forum i nie tylko w mojej głowie pojawił się taki koncept. Panowie prezesi z kraju nad Wisłą poszli chyba w końcu po rozum do głowy i być może zasięgają opinii tu i ówdzie . Najwyższa pora powstać z klęczek i przestać być tylko bankomatem dla firm pokroju IMG/BSI. Jest co prawda jeszcze SEC, ale w mojej skromnej opinii nie ma szans zagrozić SGP. Raz - razi trochę wtórnością; dwa - nie ma dużych szans w starciu z betonem FIM, trzy - ma też oponentów na naszym podwórku z uwagi na proweniencję firmy One Sport. W przypadku IMM Ekstraligi mamy chyba do czynienia ze wspólną inicjatywą klubów (prezesów) naszej najwyższej klasy rozgrywkowej. Mamy prawo chyba również dodać - najlepszej na świecie. Domyśłam się, że bez względu na organizatora zysk z imprezy zasili również budżety pozostałych klubów. Ze sponsorami nie powinno być problemów, łatwiej znaleźć firmę na jedną imprezę, niż chętnego do utrzymywania całego klubu. Kto oglądał zeszłoroczny finał IMP w Tarnowie o widowiskowość zawodów może być spokojny. W następnych latach będą zapewne inne miasta.

    Prawda jest taka, że wszyscy liczący się w tym sporcie jeżdżą i zbierają kokosy w kraju kolonialnym nad Wisłą. Oczywiście, ktoś tu mógłby wytknąć casus Smolinskiego, ale poczekajmy z peanami na jego cześć - zobaczymy, jak sobie poradzi bez przełącznika zapłonu na krótszych torach i czy reszta uczestników pozwoli mu iść dalej do celu po trupach. Żeby nie było: cieszę się, że Martin rozruszał skostniałe towarzystwo SGP. Nie mam do niego sympatii jedynie za wystawienie do wiatru ubogiego, acz zacnego klubu z Podkarpacia. Widocznie go na taki gest stać. Cała reszta grajków marzących o najwyższych laury w tym sporcie przez lata nauczyła się szanować polskich pracodawców.

    Co do formuły. Przy podziale na ośmiu krajowych i zagranicznych można również prowadzić klasyfikację Polska - Reszta Świata, lub nawet par klubowych. Opcji jest sporo. Podoba mi się również zapis: udział zawodników obowiązkowy. Ciekawe co na to BSPI, Bellamy i spółka? Będą mieli teraz dużo twardzy orzech do zgryzienia, bo FIM chyba nie będzie się mieszać w krajowe rozgrywki. Zresztą panowie z Genewy razem z swoim wasalami z PZMot udowodnili dobitnie, że rozwój żużla mają głęboko w czterech literach. Pozostaje im już chyba tylko wprowadzić silniki elektryczne od nowego sezonu. Czas wziąć sprawy w swoje ręce. Jak dla mnie bombowy pomysł i dobry kierunek na pokazanie tym wszystkim pijawkom środkowego palca (kto tu komu jest potrzebny?).

    Ostatnio edytowane przez polewaczka ; 26-04-2014 o 12:31
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  2. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi polewaczka za jego przydatny post!

    ADASTAL (26-04-2014), apatorzgred (09-06-2014)

  3. Powrót do góry    #2
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,115
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,910 w 3,230 postach
    Podejrzewam, że będzie to mieć rangę Złotego Kasku w najgorszych latach tego turnieju a zawodnicy będą dobijać sprzęt albo testować motocykle.

  4. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,409
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Podejrzewam, że będzie to mieć rangę Złotego Kasku w najgorszych latach tego turnieju a zawodnicy będą dobijać sprzęt albo testować motocykle.
    Nie sądzę. Wystarczy, że taki turniej będzie miał stawki nagród z SEC i od razu zobaczysz, że będzie im zależeć.

  5. Powrót do góry    #4
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Trzeba stworzyć nową światową organizację żużlową. I trzeba budować nowe kluby żużlowe w Polsce i na świecie. To jest przyszłość żużla.

  6. Powrót do góry    #5
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Fajnie byłoby, gdyby wreszcie zawodnicy przestali odstawiać cyrk i zaczęli powaznie traktować zawody rangi IMP. Największym olewatorem tych zawodów jest Tomasz Gollob, który od czterech sezonów nie raczył w finale pojechać, mając w nosie własnych kibiców i sponsorów. A skoro Tomuś może, to tym bardziej Miedziński, Baliński czy Dudek (przykładowo pisząc, rzecz jasna).
    Złoty Kask to już w ogóle parodia do kwadratu, a kto wie, czy aby nie są to z założenia bardziej prestiżowe zawody od IMP, gdyż tam jadą najlepsi w ligach, a nie ci, co przebrnęli eliminacje.

    Żeby Polską ligę szanowali na świecie my musimy sami się szanować. Nie da się tego osiągnąć m.in. bez poważnego traktowania powyższych imprez.

    A pomysł autora tematu jak najbardziej popieram.

  7. Powrót do góry    #6
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    Jak Wam podoba się ten projekt? Mi bardzo.
    Podoba Ci się stary brytyjski odgrzewany kotlet? Wprost nie do wiary.

    BTW Do tego pomysłu nawiązywano od co najmniej 20 lat. Jesli ma wypalić, to tylko w formule jednego turnieju. Żadnych cyklów, bo za chwile w Brązowym Kasku będą cykle (choć może, to akurat byłoby pożyteczne. )

  8. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,742
    Kliknij i podziękuj
    1,714
    Podziękowania: 1,571 w 913 postach
    Problemem w tym wszystkim jest fakt że każde kolejne tego typu zawody osłabiają rangę tych innych. Sezon jest krótki, slotów na różnego rodzaju zawody coraz mniej, zawodnicy też mają ograniczone możliwości logistyczne. Za chwilę okaże się że kilku kolejnych zawodników zrezygnuje z GP bo gdzieś indziej mogą zarobić więcej.

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
    #GetWellDarky

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi apator_uk za jego przydatny post!

    lemur6666 (28-04-2014)

  10. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar polewaczka
    Dołączył
    10-07-2010
    Postów
    5,438
    Kliknij i podziękuj
    973
    Podziękowania: 1,477 w 954 postach
    Na początek mogą zrezygnować z jazdy w kilku ligach równocześnie, a problemy logistyczne przestaną być problemem.
    Sport jest nieprzewidywalny. (Przemysław Termiński, 22.06.2019)

  11. Powrót do góry    #9
    Zaawansowany
    Dołączył
    28-02-2003
    Postów
    2,606
    Kliknij i podziękuj
    51
    Podziękowania: 313 w 179 postach
    A przecież GP to taki sam prywatny biznes, jak reszta przez Ciebie wymienionych.
    A ja utrzymuje, ze nie jest?

    Delikatna różnica, że interes Bellamy'ego i spółki jest nastawiony tylko i wyłącznie na zysk - wyciśnięcie z tej żużlowej cytryny ostatnich soków, zanim ją będzie można wyrzucić do kosza.
    Tez sie z tym zgadzam.
    W wynalazku Demskiego widzę korzyści nie tylko dla jego samego.
    Byc moze takie by byly. Ja na tym etapie wiedzy nie potrafię tak tego ocenić.

    wyrażam sprzeciw działalności kliki spod znaku FIM/IMG/BSI/BSPA uprawiającej żużel niczym Orwellowski folwark, w którym barany z nad Wisły głosu mieć nie mają, tylko ustawić się w kolejce do strzyżenia.
    Tez wyrażam sprzeciw aby jedna firma decydowała o losach żużla i tez uważam, ze Witkowski powinien sie bardziej stawiać. ale to akurat nie wina ukladu, ze mamy hamulcowego.

    . Jestem za uczciwą rywalizacją, tak w sporcie, jak i w biznesie.
    Dalej mowimy tym samym jezykiem.,

    Jeśli dla kogoś te wszystkie monopolistyczne praktyki są ok (w końcu cały czas jeżdżą ślizgiem w lewo) - sorry, mamy inny klimat Ja patrzę z szerszej perspektywy.
    Dalej mowimy tym samym jezykiem.


    Do tego jednak potrzebna byłaby jedność polskiego środowiska,
    To jest niemożliwe. O wspólnym froncie pisze i mowie jak chyba każdy, tylko nic z tego nie wynika. O wspólnym froncie poludniowej Polski tez pisze, ale te barany wola sie ze sobą tłuc i naśmiewać mam na myśli Tarnów, Rzeszów, Lublin , Krosno, Rybnik, Kraków.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi drozd za jego przydatny post!

    polewaczka (29-04-2014)

  13. Powrót do góry    #10
    Stały bywalec Awatar apatorzgred
    Dołączył
    14-07-2005
    Postów
    742
    Kliknij i podziękuj
    204
    Podziękowania: 10 w 10 postach
    Cytat Zamieszczone przez polewaczka Zobacz posta
    Na początek mogą zrezygnować z jazdy w kilku ligach równocześnie, a problemy logistyczne przestaną być problemem.
    Chłopie w jakich Ty czasach żyjesz? Kariera żużlowca trwa około 20 lat albo i mniej. Z paroma wyjątkami są to ludzie bez należytego wykształcenia. Przy odrobinie szczęścia mogą co najwyżej zostać trenerami (vide Dobrucki, Ząbik czy też Jankowski). Nie każdy zostanie Gollobem przedsiębiorcą. Ci najlepsi jazdą w Anglii, Szwecji czy też Danii, zarabiają na swoją emeryturę. Praktycznie żaden z nich nie ma szans na udział w reklamach czy też innych promocjach. Nie zapominajmy też o kontuzjach. Do dziś mam w oczach obraz Błaszaka który na toruńskim stadionie sprzedawał żużlowe gadżety siedząc na wózku inwalidzkim. Dlaczego? Bo jego klub zapomniał o nim w chwili tragedii.

    Co do meritum sprawy. Jestem za. Dobry sponsor tytularny i zawody co rok w innym mieście.

    pzdr
    Najlepsi Z Najlepszych.......................... Tylko Apator DMP 1986

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •