Pokaż wyniki od 1 do 45 z 109

Wątek: Turniej memoriałowy w Zielonej Górze

Mieszany widok

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach

    Turniej memoriałowy w Zielonej Górze

    Jak wiecie wczoraj na konfereccji został poruszony temat zawodów memoriałowych w naszym mieście.

    Tak nak myślałem najwięcej kontrowersji wywołuje osoba Rafała Kurmańskiego...

    Czy powinien też być zaliczany czy nie ....nei jest tajemnicą że chodzi o ,,formę,, w jaki sposób zginął w porównaniu do reszty chłopaków. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

    Czy macie jakieś pomysły na forme zawodów , wszystkie pomysły są mile widziane.

    Im więcej się będzie o tym mówić tym łatwiejsze powinny być rozmowy z władzami a im pewnie ze sponsorami.

    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    O memoriale Kurmanka mówi się już praktycznie od Jego śmierci.
    Podstawowym argumentem "za" jest memoriał Romanka w Rybniku.

    O tym mówimy od niemal dekady, jednak władze Falubazu zdają się być głuche na ten argument. Widać, że nie ma szans na samodzielny turniej, więc może rzeczywiście warto zrobić jeden pamięci wszystkich zmarłych.

    Formę memoriału widzę następująco: zawody indywidualne XX biegowe. Między biegami spiker przywołuje sylwetki poszczególnych zawodników, na telebimie zmontowane filmiki z najlepszych akcji na torze, wywiady etc. Każdy bieg pamięci danego zawodnika - niekoniecznie zmarłego na torze ale również, za tych którzy oddali serce Falubazowi, a nie ma ich już wsród nas. Mogłoby się również znaleźć miejsce dla zawodników, którzy nie są z ZG, a jeździli dla nas typu Rif Saitgarieiew czy Lee Richardsona.

    Turniej mogłby odbyć się w okresie Winobrania - tutaj nie jestem pewien, bo to niby czas zabawy, śpiewów, z drugiej strony jest wtedy w mieście dużo osób, w tym przyjezdni, którzy mogliby podnieść frekwencję. Może właśnie to Winobranie byłoby dobre, żeby nie robić stypy z tych zawodów, tylko odjechać je w pozytywnej atmosferze; te wspomnienia, filmiki też widzę nie jako jakieś świeczki na grobach i żółte liście latające na wietrze, a bardziej humorystycznie, z przymróżeniem oka, wspominać te miłe chwile.

    Wartoby jeszcze pomyśleć nad przeznaczeniem części dochodu z biletów na szczytny cel typu konserwacja grobów zawodników, czy wsparcie niepełnosprawnych byłych żużlowców. Można zrobić biegi sponsorowane. Sponsor za bieg daje np 5000, a zwycięzca może przekazać na którąś z wybranych organizacji - pomysłów jest dużo, na razie rzucam pierzwsze jakie przychodza mi na myśl.
    IN PROTAS I TRUST !!!

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ciesiel za jego przydatny post!

    kapitan bomba (01-01-2014)

  4. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Bardzo Dobry pomysł i jestem jak najbardziej ZA. Temat poruszany od wielu lat. Dzisiaj krótko się wypowiem, bo z czasem średnio.

    1. Jeśli Memoriał to tylko i wyłącznie uwzględniający Rafała Kurmańskiego. Może to dziwnie zabrzmi, ale najchętniej pójdę właśnie na Memoriał tego zawodnika.

    2. Forma zawodów. Z lat 80-tych dobrze wspominam międzynarodowe czwórmecze młodzieżowe. Zawody indywidualne są w Polsce trochę oklepane i trzeba by ściągnąć naprawdę mocną paczkę, aby było zainteresowanie.
    Paru naszych żużlowców zginęło tragicznie w młodym wieku. Co mi przychodzi na myśl to:

    a) czwórmecz z młodą międzynarodową obsadą, np. Polska, Dania, Szwecja, Rosja
    b) turniej par. Np. Polska, Falubaz, Szwecja, Dania, Rosja, Australia i ktoś tam

    Wiek zawodników niekoniecznie musi być max 21, może to być np. 23, chodzi bardziej o przegląd utalentowanej młodzieży. Może też być turniej par bez ograniczeń wiekowych.

    c) turniej indywidualny też ok, byleby była fajna obsada. To powinni być ciekawi zawodnicy, widowisko jeżdżący. Nie chciałbym, aby w turnieju połowa zawodników to byli zawodnicy Falubazu.
    Z zawodników Falubazu fajnie by było zobaczyć takich zawodników jak: Protas, Walasek, Hampel - którzy przynajmniej mają coś wspólnego z Kurmankiem.

    Poza tym w zawodach powinni uczestniczyć zawodnicy "którym się chce", "o których jeszcze nie wszystko wiemy", a nie tacy któzy jadą od niechcenia, albo tacy, o których już wszystko wiemy.

    3. Termin? Początek sezonu, Winobranie, koniec roku szkolnego (czyli czerwiec), albo zakończenie sezonu. Ewentualnie Boże Ciało, albo weekend majowy.
    Największą frekwencję przewiduję na Winobranie, albo koniec roku szkolnego.


    4. Dalsze pomysły.
    O imprezie powinno być głośno już przed sezonem. Może jakiś artykuł w GL, GW już teraz na początku roku 2014. Na samo falubaz.com wiele osób nawet nie zagląda.
    Każdy bieg sponsorowany, zwycięzca odbiera nagrodę osobiście, losuje, czy coś w tym stylu. Fajnie swego czasu wyglądało to podczas Pucharu Gazety Lubuskiej.

    To tyle na chwilę obecną.

    Pozdrawiam

  5. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    ciesiel (31-12-2013), thengel (31-12-2013)

  6. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Jestem jak najbardziej za Memorialem poswieconym pamieci tragicznie zmarlych zuzlowcow Falubazu. Wszystkich bez wyjatku. Nikt nie ma watpliwosci przeciez, ze okolicznosci smierci Rafala sa rowniez tragiczne, dlatego nalezy mu sie czesc jego pamieci tak samo jak pozostalym zawodnikom, ktorzy oddali zycie na torze. Ja najchetniej zobaczylbym mecz, Falubaz vs Reszta Extraligii i dokladnie po jednym zawodniku z kazdej druzyny E-ligowej w skladzie z zachowaniem regulaminu, czyli 4 Polakow w tym dwoch na juniorce.

    Np.

    Falubaz vs :

    1. T.Woffinden
    2. K. Kasprzak
    3. G.Walasek
    4. F. Lindgren
    5. G.Hancock
    6. P.Przedpelski
    7. P.Pawlicki
    Ostatnio edytowane przez thengel ; 31-12-2013 o 16:19

  7. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    To by było coś. Biorąc pod uwagę statystyki z minionego sezonu skład reszty ekstraligi wyglądałby tak:
    1.Niels Kristian Iversen
    2.Tai Woffinden
    3.Nicki Pedersen
    4.Emil Sajfutdinow
    5.Chris Holder
    6.Piotr Pawlicki
    7.Szymon Woźniak

  8. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez swistak Zobacz posta
    To by było coś. Biorąc pod uwagę statystyki z minionego sezonu skład reszty ekstraligi wyglądał by tak:
    1.Niels Kristian Iversen
    2.Tai Woffinden
    3.Nicki Pedersen
    4.Emil Sajfutdinow
    5.Chris Holder
    6.Piotr Pawlicki
    7.Szymon Woźniak
    Mozna i tak. Ja jednak wolalbym zachowac zasady regulaminu. Czyli 4 Polakow w skladzie. Natomiast dobor zawodnikow bylby uzgodniony z trenerem ktory mialby poprowadzic ten zespol, np Cieslak czy inny.

  9. Powrót do góry    #7
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Jestem jak najbardziej za Memorialem poswieconym pamieci tragicznie zmarlych zuzlowcow Falubazu. Wszystkich bez wyjatku. Nikt nie ma watpliwosci przeciez, ze okolicznosci smierci Rafala sa rowniez tragiczne, dlatego nalezy mu sie czesc jego pamieci tak samo jak pozostalym zawodnikom, ktorzy oddali zycie na torze. Ja najchetniej zobaczylbym mecz, Falubaz vs Reszta Extraligii i dokladnie po jednym zawodniku z kazdej druzyny E-ligowej w skladzie z zachowaniem regulaminu, czyli 4 Polakow w tym dwoch na juniorce.
    Przyznam, że fajny pomysł Plus takich zawodów jest też taki, że zawodnicy gorzej jeżdżący do końca cisną, bo jadą dla drużyny (podobnie rzecz by się miała w przypadku par, lub czwórmeczu). W towarzyskich indywidualnych zawsze wkurzało mnie to, że od pewnego momentu połowa zawodników jechała o pietruchę. Wg mnie w takich zawodach Walasek powinien jeździć po stronie Falubazu W końcu Falubaz vs Reszta Świata

    Wasze zdrowie <piwo> !!!

  10. Powrót do góry    #8
    Użytkownik Awatar mr_theo
    Dołączył
    25-03-2012
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 40 w 21 postach
    Też bardzo podoba mi się pomysł zorganizowania takiego turnieju.

    Co do osób, których pamięć miałby on honorować, to uważam, że najlepiej byłoby wspomnieć wszystkich wychowanków Falubazu, którzy zginęli tragicznie na torze, a także poza nim - Zarzecki, Pawlak, Kurmański... Myślę, że można by też rozegrać bieg (czy też parę biegów) pamięci "zwyczajnie" zmarłych żużlowców / osób zasłużonych dla klubu, jak np. niedawno zmarły Ludwik Jaskulski. Do tego obowiązkowe parę słów powiedzianych przez spikera przed każdym biegiem nt. danej osoby, może jakiś archiwalny film na telebimie...

    Co do terminu - okolice Winobrania to chyba zdecydowanie najlepszy pomysł.

    Co do obsady i formuły - myślę, że trzeba zbilansować szeroko pojętą "atrakcyjność dla kibica żużla" vs "atrakcyjność dla fana Falubazu" vs "wspominanie zmarłych żużlowców" - przez to ostatnie mam na myśli, że bieg w obsadzie Pedersen, Woffy, NKI, Holder, mimo mocnych nazwisk, jakoś mi nie pasuje. Ja postawiłbym na czwórmecz, gdzie każda drużyna miałaby następujący skład:

    1. lider, wychowanek Falubazu - Protas, Walas, Dudek, ?
    2. lider ze światowej / Polskiej czołówki - Hancock, Woffy, AJ, Emil
    3. młody Falubaz - Zgardziński, Strzelec, Sasza, ?
    4. junior / młody ze światowej / Polskiej czołówki - MBJ, MBJensen, Lebiediew, Piotrek Pawlicki

    Niezależnie od szczegółów, inicjatywa bardzo słuszna. Bardzo bym się cieszył, jeśli taki turniej doszedłby w końcu do skutku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •