Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 45 z 109

Wątek: Turniej memoriałowy w Zielonej Górze

  1. Powrót do góry    #1
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach

    Turniej memoriałowy w Zielonej Górze

    Jak wiecie wczoraj na konfereccji został poruszony temat zawodów memoriałowych w naszym mieście.

    Tak nak myślałem najwięcej kontrowersji wywołuje osoba Rafała Kurmańskiego...

    Czy powinien też być zaliczany czy nie ....nei jest tajemnicą że chodzi o ,,formę,, w jaki sposób zginął w porównaniu do reszty chłopaków. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat.

    Czy macie jakieś pomysły na forme zawodów , wszystkie pomysły są mile widziane.

    Im więcej się będzie o tym mówić tym łatwiejsze powinny być rozmowy z władzami a im pewnie ze sponsorami.

    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  2. Powrót do góry    #2
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    O memoriale Kurmanka mówi się już praktycznie od Jego śmierci.
    Podstawowym argumentem "za" jest memoriał Romanka w Rybniku.

    O tym mówimy od niemal dekady, jednak władze Falubazu zdają się być głuche na ten argument. Widać, że nie ma szans na samodzielny turniej, więc może rzeczywiście warto zrobić jeden pamięci wszystkich zmarłych.

    Formę memoriału widzę następująco: zawody indywidualne XX biegowe. Między biegami spiker przywołuje sylwetki poszczególnych zawodników, na telebimie zmontowane filmiki z najlepszych akcji na torze, wywiady etc. Każdy bieg pamięci danego zawodnika - niekoniecznie zmarłego na torze ale również, za tych którzy oddali serce Falubazowi, a nie ma ich już wsród nas. Mogłoby się również znaleźć miejsce dla zawodników, którzy nie są z ZG, a jeździli dla nas typu Rif Saitgarieiew czy Lee Richardsona.

    Turniej mogłby odbyć się w okresie Winobrania - tutaj nie jestem pewien, bo to niby czas zabawy, śpiewów, z drugiej strony jest wtedy w mieście dużo osób, w tym przyjezdni, którzy mogliby podnieść frekwencję. Może właśnie to Winobranie byłoby dobre, żeby nie robić stypy z tych zawodów, tylko odjechać je w pozytywnej atmosferze; te wspomnienia, filmiki też widzę nie jako jakieś świeczki na grobach i żółte liście latające na wietrze, a bardziej humorystycznie, z przymróżeniem oka, wspominać te miłe chwile.

    Wartoby jeszcze pomyśleć nad przeznaczeniem części dochodu z biletów na szczytny cel typu konserwacja grobów zawodników, czy wsparcie niepełnosprawnych byłych żużlowców. Można zrobić biegi sponsorowane. Sponsor za bieg daje np 5000, a zwycięzca może przekazać na którąś z wybranych organizacji - pomysłów jest dużo, na razie rzucam pierzwsze jakie przychodza mi na myśl.
    IN PROTAS I TRUST !!!

  3. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ciesiel za jego przydatny post!

    kapitan bomba (01-01-2014)

  4. Powrót do góry    #3
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Bardzo Dobry pomysł i jestem jak najbardziej ZA. Temat poruszany od wielu lat. Dzisiaj krótko się wypowiem, bo z czasem średnio.

    1. Jeśli Memoriał to tylko i wyłącznie uwzględniający Rafała Kurmańskiego. Może to dziwnie zabrzmi, ale najchętniej pójdę właśnie na Memoriał tego zawodnika.

    2. Forma zawodów. Z lat 80-tych dobrze wspominam międzynarodowe czwórmecze młodzieżowe. Zawody indywidualne są w Polsce trochę oklepane i trzeba by ściągnąć naprawdę mocną paczkę, aby było zainteresowanie.
    Paru naszych żużlowców zginęło tragicznie w młodym wieku. Co mi przychodzi na myśl to:

    a) czwórmecz z młodą międzynarodową obsadą, np. Polska, Dania, Szwecja, Rosja
    b) turniej par. Np. Polska, Falubaz, Szwecja, Dania, Rosja, Australia i ktoś tam

    Wiek zawodników niekoniecznie musi być max 21, może to być np. 23, chodzi bardziej o przegląd utalentowanej młodzieży. Może też być turniej par bez ograniczeń wiekowych.

    c) turniej indywidualny też ok, byleby była fajna obsada. To powinni być ciekawi zawodnicy, widowisko jeżdżący. Nie chciałbym, aby w turnieju połowa zawodników to byli zawodnicy Falubazu.
    Z zawodników Falubazu fajnie by było zobaczyć takich zawodników jak: Protas, Walasek, Hampel - którzy przynajmniej mają coś wspólnego z Kurmankiem.

    Poza tym w zawodach powinni uczestniczyć zawodnicy "którym się chce", "o których jeszcze nie wszystko wiemy", a nie tacy któzy jadą od niechcenia, albo tacy, o których już wszystko wiemy.

    3. Termin? Początek sezonu, Winobranie, koniec roku szkolnego (czyli czerwiec), albo zakończenie sezonu. Ewentualnie Boże Ciało, albo weekend majowy.
    Największą frekwencję przewiduję na Winobranie, albo koniec roku szkolnego.


    4. Dalsze pomysły.
    O imprezie powinno być głośno już przed sezonem. Może jakiś artykuł w GL, GW już teraz na początku roku 2014. Na samo falubaz.com wiele osób nawet nie zagląda.
    Każdy bieg sponsorowany, zwycięzca odbiera nagrodę osobiście, losuje, czy coś w tym stylu. Fajnie swego czasu wyglądało to podczas Pucharu Gazety Lubuskiej.

    To tyle na chwilę obecną.

    Pozdrawiam

  5. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    ciesiel (31-12-2013), thengel (31-12-2013)

  6. Powrót do góry    #4
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Jestem jak najbardziej za Memorialem poswieconym pamieci tragicznie zmarlych zuzlowcow Falubazu. Wszystkich bez wyjatku. Nikt nie ma watpliwosci przeciez, ze okolicznosci smierci Rafala sa rowniez tragiczne, dlatego nalezy mu sie czesc jego pamieci tak samo jak pozostalym zawodnikom, ktorzy oddali zycie na torze. Ja najchetniej zobaczylbym mecz, Falubaz vs Reszta Extraligii i dokladnie po jednym zawodniku z kazdej druzyny E-ligowej w skladzie z zachowaniem regulaminu, czyli 4 Polakow w tym dwoch na juniorce.

    Np.

    Falubaz vs :

    1. T.Woffinden
    2. K. Kasprzak
    3. G.Walasek
    4. F. Lindgren
    5. G.Hancock
    6. P.Przedpelski
    7. P.Pawlicki
    Ostatnio edytowane przez thengel ; 31-12-2013 o 16:19

  7. Powrót do góry    #5
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    To by było coś. Biorąc pod uwagę statystyki z minionego sezonu skład reszty ekstraligi wyglądałby tak:
    1.Niels Kristian Iversen
    2.Tai Woffinden
    3.Nicki Pedersen
    4.Emil Sajfutdinow
    5.Chris Holder
    6.Piotr Pawlicki
    7.Szymon Woźniak

  8. Powrót do góry    #6
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez swistak Zobacz posta
    To by było coś. Biorąc pod uwagę statystyki z minionego sezonu skład reszty ekstraligi wyglądał by tak:
    1.Niels Kristian Iversen
    2.Tai Woffinden
    3.Nicki Pedersen
    4.Emil Sajfutdinow
    5.Chris Holder
    6.Piotr Pawlicki
    7.Szymon Woźniak
    Mozna i tak. Ja jednak wolalbym zachowac zasady regulaminu. Czyli 4 Polakow w skladzie. Natomiast dobor zawodnikow bylby uzgodniony z trenerem ktory mialby poprowadzic ten zespol, np Cieslak czy inny.

  9. Powrót do góry    #7
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Fuck.. Masz rację thengel, nie wiem co mi odbiło i pomyślałem o dwóch Polakach. Zatem wg statystyk wyglądałoby to tak:
    1.Niels Kristian Iversen (Gorzów)
    2.Tai Woffinden (Wrocław)
    3.Nicki Pedersen (Rzeszów)
    4.Janusz Kołodziej (Tarnów)
    5.Rune Holta (Częstochowa)
    6.Piotr Pawlicki (Leszno)
    7.Szymon Woźniak (Bydgoszcz)

  10. Powrót do góry    #8
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez swistak Zobacz posta
    Fuck.. Masz rację thengel, nie wiem co mi odbiło i pomyślałem o dwóch Polakach. Zatem wg statystyk wyglądałoby to tak:
    1.Niels Kristian Iversen (Gorzów)
    2.Tai Woffinden (Wrocław)
    3.Nicki Pedersen (Rzeszów)
    4.Janusz Kołodziej (Tarnów)
    5.Rune Holta (Częstochowa)
    6.Piotr Pawlicki (Leszno)
    7.Szymon Woźniak (Bydgoszcz)
    Tez fajnie z tym, ze Bydgoszcz nie jest w E-lidze a mialby to byc Falubaz vs E-liga lub jak kto woli, DMP vs Reszta E-ligii.

  11. Powrót do góry    #9
    Stały bywalec Awatar Polonez_Truck
    Dołączył
    22-10-2011
    Postów
    529
    Kliknij i podziękuj
    40
    Podziękowania: 100 w 55 postach
    Jestem jak najbardziej za rozegraniem memoriału. Co do tego, czyją pamięć miałby on pielęgnować są oczywiście kontrowersje. Nie można w jednym szeregu stawiać np. Kurmańskiego i Zarzeckiego czy Pawlaka. Jeszcze inną kategorią są wspomniani tutaj Richardson i Saitgariejew. Osobiście byłbym za tym, żeby turniej był poświęcony tylko wychowankom Falubazu, łącznie z Kurmanem. Jakoś nie potrafię sobie wyobrazić, żeby taki turniej nie był poświęcony również Jemu. Lee i Rif mają swoje memoriały - odpowiednio w Rzeszowie i Ostrowie, poza tym oni zginęli broniąc barw innych klubów, nie zabierajm Rzeszowianom i Ostrowianom ich bohaterów.

    Co do formy to przemawia do mnie opcja meczu Falubaz - Ekstraliga/Falubaz - Polska. To że wystąpiłaby drużyna "Falubaz" byłoby moim zdaniem dobrym magnesem dla publiczności. Nie wiem czy jakiś turniej, choćby nie wiem komu poświęcony przyciągnąłby tyle osób co mecz Falubazu. Chociaż wszystko jest oczywiście kwestią marketingu, co pokazali Tarnowianie organizując świetny finał IMP. Termin dla mnie oczywisty - Winobranie. Święto miasta, najwięcej gości, moim zdaniem dobry moment, żeby poświęcić chwilę jego bohaterom.

  12. Powrót do góry    #10
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Jestem jak najbardziej za Memorialem poswieconym pamieci tragicznie zmarlych zuzlowcow Falubazu. Wszystkich bez wyjatku. Nikt nie ma watpliwosci przeciez, ze okolicznosci smierci Rafala sa rowniez tragiczne, dlatego nalezy mu sie czesc jego pamieci tak samo jak pozostalym zawodnikom, ktorzy oddali zycie na torze. Ja najchetniej zobaczylbym mecz, Falubaz vs Reszta Extraligii i dokladnie po jednym zawodniku z kazdej druzyny E-ligowej w skladzie z zachowaniem regulaminu, czyli 4 Polakow w tym dwoch na juniorce.
    Przyznam, że fajny pomysł Plus takich zawodów jest też taki, że zawodnicy gorzej jeżdżący do końca cisną, bo jadą dla drużyny (podobnie rzecz by się miała w przypadku par, lub czwórmeczu). W towarzyskich indywidualnych zawsze wkurzało mnie to, że od pewnego momentu połowa zawodników jechała o pietruchę. Wg mnie w takich zawodach Walasek powinien jeździć po stronie Falubazu W końcu Falubaz vs Reszta Świata

    Wasze zdrowie <piwo> !!!

  13. Powrót do góry    #11
    Użytkownik Awatar mr_theo
    Dołączył
    25-03-2012
    Postów
    230
    Kliknij i podziękuj
    17
    Podziękowania: 40 w 21 postach
    Też bardzo podoba mi się pomysł zorganizowania takiego turnieju.

    Co do osób, których pamięć miałby on honorować, to uważam, że najlepiej byłoby wspomnieć wszystkich wychowanków Falubazu, którzy zginęli tragicznie na torze, a także poza nim - Zarzecki, Pawlak, Kurmański... Myślę, że można by też rozegrać bieg (czy też parę biegów) pamięci "zwyczajnie" zmarłych żużlowców / osób zasłużonych dla klubu, jak np. niedawno zmarły Ludwik Jaskulski. Do tego obowiązkowe parę słów powiedzianych przez spikera przed każdym biegiem nt. danej osoby, może jakiś archiwalny film na telebimie...

    Co do terminu - okolice Winobrania to chyba zdecydowanie najlepszy pomysł.

    Co do obsady i formuły - myślę, że trzeba zbilansować szeroko pojętą "atrakcyjność dla kibica żużla" vs "atrakcyjność dla fana Falubazu" vs "wspominanie zmarłych żużlowców" - przez to ostatnie mam na myśli, że bieg w obsadzie Pedersen, Woffy, NKI, Holder, mimo mocnych nazwisk, jakoś mi nie pasuje. Ja postawiłbym na czwórmecz, gdzie każda drużyna miałaby następujący skład:

    1. lider, wychowanek Falubazu - Protas, Walas, Dudek, ?
    2. lider ze światowej / Polskiej czołówki - Hancock, Woffy, AJ, Emil
    3. młody Falubaz - Zgardziński, Strzelec, Sasza, ?
    4. junior / młody ze światowej / Polskiej czołówki - MBJ, MBJensen, Lebiediew, Piotrek Pawlicki

    Niezależnie od szczegółów, inicjatywa bardzo słuszna. Bardzo bym się cieszył, jeśli taki turniej doszedłby w końcu do skutku

  14. Powrót do góry    #12
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Witam wszystkich w Nowym Roku Pisząc o Kurmanku mialem na myśli to ze może ktoś z rodzin zawodników powiedzieć np.ze nie chce i nie życzy sobie aby ich stawiać razem. Zdanie kibiców generalnie jest jedno , może z malymi wyjątkami ale pewnie wszystkim nie da się do godzić. Nie wiem jak to wygląda od strony prawnej jeżeli rodzina nie wyrazi zgody.
    Temat zostal podniesiony i mam nadzieje ze uda się doprowadzić go pozytywnie do końca. Nie wiem jak wygląda to finansowo ale skoro można zrobić turniej dla Dobruca albo jakiś puchar z Czewa to zrobienie takiej bardzo wyczekiwanej imprezy nie powinno być mega kosztowne.
    Pozytywna sprawa jest to ze po konferencji informacja o pomyśle poszla na wszystkie sportowe portale.
    Zobaczymy jak to się po toczy.
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  15. Powrót do góry    #13
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    mnie też się podoba pomysł thengela: falubaz vs e-liga.
    może uznacie to zbyt odważne, obrazoburcze lub nawet głupie.
    no i nie wiem, co na to sami zawodnicy, więc w razie czego to.. mam noworocznego kaca.

    ale...

    wiele bym dał, żeby zobaczyć ICH znów na torze.
    lub choćby namiastkę.
    gdyby więc nasi zawodnicy mieli na plastronach zamiast swoich nazwiska memoriałowych bohaterów?

  16. Powrót do góry    #14
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Może zamiast nazwisk takie portrety-podobizny.
    Później każdy plastron trasia na aukcje.
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  17. Powrót do góry    #15
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,389
    Kliknij i podziękuj
    2,622
    Podziękowania: 3,622 w 2,146 postach
    Winobranie mysle, ze byloby najlepszym okresem. Fajnie, gdyby turniej "zaczal sie" na samym deptaku. Ryk maszyn, paru zawodnikow w kevlarach, byc moze jakies stoisko z telebimem na ktorym pokazywane bylyby najlepsze akcje z toru jak i ze stadionu, Kiedys chyba przy wiezieniu pamietam ze byla zamknieta ulica przy okazji jakiegos festynu czy pokazow,i mozna bylo przejechac sie na maszynie np z Andrzejem Huszcza. Taki młodzieniaszek, po przejazdzce motorem od razu zaciagnie rodzicow na stadion. Przyciagneloby to na pewno przypadkowych ludzi na zawody. Jezeli miasteczko kibica bedzie usytuwoane przy stadionie na parkingu, wowczas mysle, ze przyciagnie to na stadion jedynie tych, ktorzy mieliby i tak przyjsc.
    Jesli chodzi o sama forme, to mi to obojetnie...nie chcialbym jedynie, by bylo to jak ktos wyzej wspomnial Falubaz vs obojetnie kto. Chodzi mi tutaj raczej o Alexa Zgardzinskiego czy Strzelca, ktorzy mogliby ewentualnie wystepowac w roli rezerwowych. Reszta to i tak super poziom, wiec byloby OK. Chcialoby sie ogladac najlepszych w tym sporcie, ale to sie wiaze z duza pula na wygrane w turnieju (takiemu Łagucie nawet nie chcialo sie "za darmo" reprezentowac swojego kraju na rozgeywkach SWC ...Pedersen tez charytatywnie pewnie nie przyjedzie) , oraz dosyc wysokimi cenami biletow.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 01-01-2014 o 16:46

  18. Powrót do góry    #16
    Użytkownik
    Dołączył
    29-07-2002
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 21 w 6 postach
    A ja bym zadzwonił do naszych kochanych sąsiadów z północy i zaproponowałbym im dwumecz.
    W którąś przedsezonową sobote memoriał Jancarza na Zawarciu a na drugi dzień memoriał naszych chłopaków na wrocławskiej.
    Gdyby zespoły pojechały w pełnych składach to na trybunach byłoby pod komplet, sponsorów też by się paru znalazło i kasa by się zgadzała .
    Pogadałbym z Panią Marszałek aby dała jakiś tam puchar woj. lubuskiego dla lepszego w dwumeczu i wszyscy byliby szczęśliwi.

  19. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi wolne_benice za jego przydatny post!

    kapitan bomba (01-01-2014)

  20. Powrót do góry    #17
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Tak , ale zaraz się zacznia kombinacje z terminami... i wyjdzie zgrzyt
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  21. Powrót do góry    #18
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Forma została już omówiona, zatem dorzucę się jedynie ze zdaniem - dla kogo?

    Moim skromnym zdaniem nie powinniśmy się rozbijać kto zasłużył mniej a kto bardziej, bo jeden na torze, a drugi poza nim. Przyjmijmy ogólnie, że główną przyczyną śmierci Zarzeckiego i Kurmanka jest żużel - pierwszy bezpośrednio, drugi pośrednio, ale to ciągle żużel. Chyba że nadal będziemy na siłę deprecjonować postać Kurmańskiego jako człowieka, który z różnych powodów sobie nie poradził, bo życie go przerosło. Niesprawiedliwe to - ponieważ gdyby Rafał nie był żużlowcem i błyskawicznym bożyszczem całego miasta, być może żyłby nadal będąc np. zwyczajnym mechanikiem. Dlatego dobrze by było się nie rozdrabniać nad definicjami.

    Ciekawym pomysłem jest dodanie do tego postaci, które zapisały się w historii klubu z ZG, ale zginęli gdzie indziej, np. Rif. No ale to już trochę więcej pracy i jeszcze więcej dobrej woli, zatem niekoniecznie musi wyjść.

  22. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sobotch za jego przydatny post!

    romeki (02-01-2014)

  23. Powrót do góry    #19
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Bardziej chyba chodzi o to np z Rifem i Lee aby nie zabierać innym prawa do takiego turnieju.
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  24. Powrót do góry    #20
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Jest sonda , odpowiadamy i udostępniamy

    http://www.falubaz.com/Szlaka/Faluba...-Sonda-kibicow
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  25. Powrót do góry    #21
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    MJa jednak wolalbym zachowac zasady regulaminu. Czyli 4 Polakow w skladzie. Natomiast dobor zawodnikow bylby uzgodniony z trenerem ktory mialby poprowadzic ten zespol, np Cieslak czy inny.
    ANDRZEJ HUSZCZA! Jedyny trener, który w Ekstralidze nie przegrał
    Tylko Falubaz!

  26. Powrót do góry    #22
    Ekspert
    Dołączył
    03-02-2003
    Postów
    3,110
    Kliknij i podziękuj
    660
    Podziękowania: 586 w 316 postach
    Turniej powinien być jak najbardziej jako dowód pamięci o naszych zawodnikach. To nie ulega wątpliwości, trzeba ich uhonorować i pamiętać o nich.

    Nie zgadzam się też aby deprecjonować postać Rafała Kurmańskiego. Nikt nie mówi aby gloryfikować czy popierać sposób jego odejścia z tego świata, ale wspomnieć i docenić samego człowieka i jego czyny na torze oraz zneczenie dla nas kibiców, miasta i klubu.

    Rafał był dobrym człowiekiem, genialnym zawodnikiem, wspaniałym kolegą, bratem, synem etc... Nikogo nie zabił, nie okradał, nie był jednym słowem zbirem i bandytą czy nawet gburem a wprost przeciwnie.

    Zawsze będę pamiętał jego akcje na torze, trud w walce dla Falubazu, radość z Niezatapialnym po niejednym biegu... gdy ściskali się z radości jak ojciec z synem niemalże...

    Był bardzo skromny i sympatyczny a dawał w tych także sportowo trudnych czasach radość i nadzieję kibicom w całym regionie. To jak wybrał odejść od nas to jego sprawa. Czy sam wybrał? Psychologowie różnie mówią o okolicznościach i powodach takich zdarzeń, czy człowiek w ogóle świadomie jest w stanie wybrać taką drogę? Pewnie nie...
    Ale zostawmy to. Ważne jest dziś to, ze byl dobrym czlowiekiem i mamy co wspominac pozytywnie z jego wyczynow na torze.

    Malo tego - przeciez akcja z XIV biegu w Gnieznie urosla do rangi ikony sukcesow tego klubu. Nie ma filmiku pokazujacego sukcesy Falubazu bez tej akcji. A bylo tego wiecej, sam Gollob cos wie na ten temat jak Rafal szarzowal.

    Dlatego popieram idee memorialu! Oczywiscie takze ku pamieci Rafala. I bez roznicowania jakiemu zawodnikowi bardziej, a ktoremu mniej. Wszyscy tak samo byli dla danego pokolenia kibicow wazni w swoim czasie i wszystkich nalezy uhonorowac jednakowo i przyzwoicie.

  27. Już 5 użytkowników podziękowało forumowiczowi Eneasz za jego przydatny post!

    Jawa (12-01-2014), ciesiel (03-01-2014), romeki (03-01-2014), shelve (03-01-2014), thengel (03-01-2014)

  28. Powrót do góry    #23
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Memoriał to z pewnością dobry krok, też jestem zdania aby byłon poświęcony wszystkim którzy zginęli, bez jakiś rozgraniczeń, bo powstaną tylko zgrzyty i podzielone zdania.
    Memoriał to też doskonała okazja aby przybliżyć młodszym pokoleniom kto to był Artur Pawlak, Wiesław Pawlak, Bogdan Spławski i Andrzej Zarzecki i Rafał Kurmański.

    Nawet najczarniejszą historie trzeba pielęgnować, bo najgorsze jest zapomnienie. Rafał był dobrym człowiekiem, który nie poradził sobie w życiu, to nie powód aby go pomijać.
    Fajnie jakby podczas memoriału pojawiły się jakieś gazetki czy broszury, aby każdy mógł otrzymać i poczytać sobie kim byli w/w zawodnicy. Przy okazji dobra lekcja historii tej dyscypliny.

    Oczywiście ,żeby ściagnąć kibiców trzeba by się troche wysilić i zebrać dobrą obsade zawodów, bo to gwarantuje frekwencje.
    Trzeba zrobić dobre wrażenie pierwszym memoriałem , aby każdy potem chętnie na niego szedł.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  29. Powrót do góry    #24
    Ekspert Awatar grafi25
    Dołączył
    19-11-2007
    Postów
    3,415
    Kliknij i podziękuj
    420
    Podziękowania: 515 w 328 postach
    Zdecydowanie w ZG brakuje cyklicznego turniej.
    Ja osobiście jestem za Memoriałem "Pamięci" zmarłych żużlowców Falubazu.
    Fajnie byłoby zrobić taki turniej w czasie Winobrania, ale tu już czas PO i może być trudno z terminami ..

    Ja widziałbym to mniej więcej tak: dobrze obsadzony turniej indywidualny, a każdego roku wspominalibyśmy kilku żużlowców z różnych lat( w końcu historia speedwaya w ZG ma sporo lat).
    Przydałoby się przygotować fajny Program Memoriałowy z pełnymi sylwetkami byłych żużlowców. Żeby kibice chętnie kupowali takie programy warto zrobić promocję np. do programu za 20PLN bilet za 1PLN. Sam bilet bez programu 40PLN

    PS. Bez względu na formułę turniej jest bardzoooo potrzebny ...
    Tylko Falubaz

  30. Powrót do góry    #25
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez grafi25 Zobacz posta
    Zdecydowanie w ZG brakuje cyklicznego turniej.
    Ja osobiście jestem za Memoriałem "Pamięci" zmarłych żużlowców Falubazu.
    Fajnie byłoby zrobić taki turniej w czasie Winobrania, ale tu już czas PO i może być trudno z terminami ..

    Ja widziałbym to mniej więcej tak: dobrze obsadzony turniej indywidualny, a każdego roku wspominalibyśmy kilku żużlowców z różnych lat( w końcu historia speedwaya w ZG ma sporo lat).
    Przydałoby się przygotować fajny Program Memoriałowy z pełnymi sylwetkami byłych żużlowców. Żeby kibice chętnie kupowali takie programy warto zrobić promocję np. do programu za 20PLN bilet za 1PLN. Sam bilet bez programu 40PLN

    PS. Bez względu na formułę turniej jest bardzoooo potrzebny ...
    Ja bym poszedl krok dalej. Moze to dziwnie zabrzmi ale marzy mi sie by tradycja tego turnieju bylo (przed lub po), pojscie na cmentarz i zlozenie holdu na grobach tych zuzlowcow przez te druzyny. Tak by wszyscy mieli pelna swiadomosc tego o co jada. Cmentarz jest niedaleko stadionu i tym, ktorzy maja tam groby mozna by zapalic znicz czy polozyc jakas wiazanke kwiatow. Taki gest niewiele kosztuje, organizacyjnie tez latwe do zrobienia ze wzgledu na bliskosc cmentarza. O ile mnie pamiec nie myli znajduja sie tam groby Wieslawa Pawlaka, Artura Pawlaka, Zarzeckiego i Kurmanskiego.

  31. Powrót do góry    #26
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Andrzej lezy w Pomorsku a Spławski w Studzieńcu
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  32. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi KS_FALUBAZ za jego przydatny post!

    thengel (06-01-2014)

  33. Powrót do góry    #27
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,322
    Kliknij i podziękuj
    524
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez KS_FALUBAZ Zobacz posta
    Andrzej lezy w Pomorsku a Spławski w Studzieńcu
    Dzieki, wlasnie co do Zarzeckiego nie bylem pewien.

  34. Powrót do góry    #28
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Czyli z tych wypowiedzi które już są rozumiem że większośc jest za meczem typu FAlubaz -Reszta ligi.

    Może i faktycznie większe emocję do końca, bo pracują na wynik drużyny.

    Z odwiedzaniem grobów fajny pomysł, ale myslę ze do załatwienia tylko przez naszych zawodników.

    Można sie podzielić np po dwóch zawodników i pojechać pulu ktoś z zarządu.
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  35. Powrót do góry    #29
    Użytkownik Awatar Jawa
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 9 w 7 postach

    Memoriał.

    Nie wiem czy większość jest młodszymi stażem kibicami, ale jest mi bardzo przykro gdy czytam, że Kurmanek popełnił samobójstwo to jest jakiś gorszy i ktoś miałby się czuć urażony tym, że jest stawiany na równi z nim. Być może wielu z was już zapomniało jaki był Rafał. To może trochę przypomnę. Osobiście go nie znałem, ale z mediów wiem, że Rafał zawsze mawiał, że nigdy nie zmieni barw klubowych i do końca kariery będzie jeździć w falubazie - jak powiedział tak zrobił. Był bardzo życzliwy dla kibiców. Miał wiele spotkań w szkołach itp. Wtedy nie było tak jak teraz, że cały stadion był pełny i kolorowy, wtedy była masakryczna presja, co wywiad pytania typu czemu tylko 8 pkt., czemu przegraliście, co się dzieje. Były wyjazdowe mecze Zielona przegrywała do 24, a Rafał robił 12pkt. Za czasów gdy jeździł, każdy dzieciak chciał być taki jak on.

    Co do formy turnieju, to zawody młodzieżowe chyba są najbardziej realne i według mnie najlepsze. Nie trzeba kombinować o ściąganie nazwisk, nie każdy ma czas i ochotę przyjeżdżać do Zielonej, co oczywiście trzeba zrozumieć jest GP, SEC, inne ligi, trzeba wszystko logistycznie zorganizować. Ja osobiście też nie chciałbym, żeby to były zawody w której zwycięstwo byłoby czymś ważnym. Wolałbym coś w formie pikniku. np. żeby Huszcza pojechał w parze z Klaudią Opcja turnieju par, która była wcześniej bardzo mi się podoba.

  36. Powrót do góry    #30
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jawa Zobacz posta
    Były wyjazdowe mecze Zielona przegrywała do 24, a Rafał robił 12pkt.
    Był chociaż jeden taki mecz?
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  37. Powrót do góry    #31
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,679
    Kliknij i podziękuj
    1,311
    Podziękowania: 1,322 w 781 postach
    Cytat Zamieszczone przez Jawa Zobacz posta
    Nie wiem czy większość jest młodszymi stażem kibicami, ale jest mi bardzo przykro gdy czytam, że Kurmanek popełnił samobójstwo to jest jakiś gorszy i ktoś miałby się czuć urażony tym, że jest stawiany na równi z nim. Być może wielu z was już zapomniało jaki był Rafał. To może trochę przypomnę. Osobiście go nie znałem, ale z mediów wiem, że Rafał zawsze mawiał, że nigdy nie zmieni barw klubowych i do końca kariery będzie jeździć w falubazie - jak powiedział tak zrobił. Był bardzo życzliwy dla kibiców. Miał wiele spotkań w szkołach itp. Wtedy nie było tak jak teraz, że cały stadion był pełny i kolorowy, wtedy była masakryczna presja, co wywiad pytania typu czemu tylko 8 pkt., czemu przegraliście, co się dzieje. Były wyjazdowe mecze Zielona przegrywała do 24, a Rafał robił 12pkt. Za czasów gdy jeździł, każdy dzieciak chciał być taki jak on.

    Co do formy turnieju, to zawody młodzieżowe chyba są najbardziej realne i według mnie najlepsze. Nie trzeba kombinować o ściąganie nazwisk, nie każdy ma czas i ochotę przyjeżdżać do Zielonej, co oczywiście trzeba zrozumieć jest GP, SEC, inne ligi, trzeba wszystko logistycznie zorganizować. Ja osobiście też nie chciałbym, żeby to były zawody w której zwycięstwo byłoby czymś ważnym. Wolałbym coś w formie pikniku. np. żeby Huszcza pojechał w parze z Klaudią Opcja turnieju par, która była wcześniej bardzo mi się podoba.
    Niech chociaż zaczną od mini-turnieju np. 3 biegi po konkretnym meczu bliskim danej rocznicy. Tak jak to bywało w latach 90-tych.

  38. Powrót do góry    #32
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Był chociaż jeden taki mecz?
    21 kwietnia 2003. W Częstochowie ówczesny ZKŻ przegrał 60:30. Kurmański zdobył 16 punktów.

  39. Powrót do góry    #33
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,242
    Kliknij i podziękuj
    1,016
    Podziękowania: 2,209 w 1,202 postach
    60-30 to nie 66-24 .
    Trochę inna skala porażki, jakby nie patrzeć. Nie mówiąc o tym ,że to jeden mecz, a nie mecze.
    Kurmański był bardzo dobrym żużlowcem, światełkiem w tunelu przeciętności , która u Was wtedy panowała.
    Z tą mitologizowaniem jego osoby, to jednak trochę niektórzy w ZG przesadzają.

    W temacie memoriału(ów), fajna inicjatywa, godna poparcia.
    W wielu miastach memoriały zakorzenione w tradycji działacze wyrzucili z kalendarza. Szkoda, że niemal we wszystkich ośrodkach odcięto się w ten sposób od tradycji.
    Mam nadzieję, że prezesi zrozumieją, że to jeden z elementów budowania więzi między klubem a kibicami czy ogólnie mówiąc lokalną społecznością.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 12-01-2014 o 13:31
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  40. Powrót do góry    #34
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Kurmanek był wyjątkową osobą i był bardzo lubiany i wiązano z Nim wielkie nadzieje.
    Nie ma tu co rozstrząsać ile gdzie punktów zrobił i tym się tylko kierować, trzeba spojrzeć też ze strony jakim był człowiekiem.
    Jeżeli robić już memoriał, to jemu też powinien być on poświecony. Idea bardzo słuszna, tylko aby miała powodzenie to musi być dobra obsada, a żeby to było to trzeba troche kasy włożyć, aby zawodnicy mieli o co się ścigać i chcieli, a nie testować tylko sprzęt, czy na starych silnikach odjechać.

    Zależy jak klub podejdzie do tematu, bo jeżeli chca tanim kosztem zrobić dobry turniej, to szanse marne. Trzeba uderzyć na początek aby zachęcić zawodników do startów.
    Z czasem może taki Memoriał nabierze prestiżu, choć ciężko się wybić z dobrym produktem teraz nie wkładając sporej kasy.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 12-01-2014 o 13:53
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  41. Powrót do góry    #35
    Użytkownik
    Dołączył
    03-10-2002
    Postów
    276
    Kliknij i podziękuj
    27
    Podziękowania: 29 w 15 postach
    Moim zdaniem jeżeli ma to być memoriał to tylko poświęcony pamięci tych,którzy zginęli na torze w barwach Falubazu.Natomiast do tych,którzy uważają inaczej mam pytanie: Skoro ma być memoriał Rafała Kurmańskiego - człowieka,który zachwycał na torze,ale sam wybrał taką a nie inna drogę,to co z pamięcią o tych byłych zawodnikach naszego klubu,którzy odeszli tego świata śmiercią naturalną?Im nie należy się memoriał?dlaczego?

  42. Powrót do góry    #36
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,895
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,164 w 2,082 postach
    Dlatego może lepiej zrobić poświęcony wszystkim tym bardziej i tym mniej zasłużonym, bez rozgraniczania.
    Np. Memoriał poświecony wszystkim , których już nie ma a walczyli na torze w barwach Falubazu.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  43. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    Jawa (12-01-2014)

  44. Powrót do góry    #37
    Użytkownik Awatar Jawa
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    90
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 9 w 7 postach
    Ja nie mówię, że Rafałowi najbardziej należy się memoriał i powinien być memoriał Kurmanka. Rozumiem że byli jeszcze inni, którzy wiele oddali dla żużla w Zielonej Górze. Pewnie o istnieniu wielu z nich nie mam pojęcia. Więc warto by coś zorganizować, aby przypomnieć tych ludzi. Ci co zgineli na torze to też nie wszyscy. Jest na przykład też wiele osób którzy stracili "tylko" zdrowie. Emerytowani żużlowcy mogliby poopowiadać jak było za ich czasów.
    Ostatnio edytowane przez Jawa ; 12-01-2014 o 15:37

  45. Powrót do góry    #38
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Ostatnio mówi się trochę o pomyśle żużlowej LM. Może zaprosić na przykład mistrza Szwecji i zrobić mecz dwóch mistrzów (jak to kiedyś było z Wolverhampton). Pojedziemy memoriał a przy okazji działacze zobaczą czy taka forma spotkań cieszy się zainteresowaniem kibiców.
    IN PROTAS I TRUST !!!

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ciesiel za jego przydatny post!

    kapitan bomba (12-01-2014)

  47. Powrót do góry    #39
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Jak tak Was czytam, to czasem mam wrażenie, że niektórzy mylą Kurmańskiego z Błażejczakiem...
    Do cholery: KURMAN NIKOGO NIE ZABIŁ!!! Dlaczego niby nie zasługuje ja memoriał???

  48. Powrót do góry    #40
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    siebie zabił.
    i wielu nie może mu tego wybaczyć.

  49. Powrót do góry    #41
    Stały bywalec
    Dołączył
    15-11-2004
    Postów
    622
    Kliknij i podziękuj
    467
    Podziękowania: 185 w 103 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    siebie zabił
    Nie tylko siebie, na pewien czas zabił nadzieję na lepsze czasy Falubazu.

  50. Powrót do góry    #42
    Ekspert
    Dołączył
    12-04-2006
    Postów
    3,553
    Kliknij i podziękuj
    190
    Podziękowania: 469 w 240 postach
    Cytat Zamieszczone przez kolarz Zobacz posta
    siebie zabił.
    i wielu nie może mu tego wybaczyć.
    Pierd.olenie. Każdemu wolno zabić siebie. Nikomu nie wolno zabić innego.
    Drobna różnica między Błażejem a Kurmanem...

  51. Powrót do góry    #43
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    33,963
    Kliknij i podziękuj
    6,503
    Podziękowania: 8,817 w 4,847 postach
    W Rybniku memorial Romanka funkcjonuje calkiem dobrze,nie wiem dlaczego ktos ma opory w sprawie memorialu Kurmanskiego.
    Macie w swojej historii kilku fajnych chlopakow ktorzy odeszli przedwczesnie,z roznych powodow.
    Zamiast memorialu dla tych ktorzy zostawili zycie na torze zrobcie memorial dla zuzlowcow Falubazu ktorych juz nie ma wsrod nas.
    Osobny memorial dla Kurmanka bylby raczej niesprawiedliwy w stosunku do chocby Pawlaka czy Zarzeckiego i odwrotnie.Memorial Zarezckiego i Pawlaka z pominieciem chocby Kurmanka tez jest nieporozumieniem.
    Z ta martyrologia Kurmanskiego czasem troche przesadzacie ale memorial nalezy sie mu tak jak i innym zasluzonym dla Falubazu.
    Ostatnio edytowane przez kingpin ; 20-01-2014 o 17:25
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  52. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    ciesiel (20-01-2014)

  53. Powrót do góry    #44
    Stały bywalec
    Dołączył
    12-05-2006
    Postów
    1,393
    Kliknij i podziękuj
    110
    Podziękowania: 18 w 9 postach
    Cytat Zamieszczone przez MoherPower Zobacz posta
    Do cholery: KURMAN NIKOGO NIE ZABIŁ!!! Dlaczego niby nie zasługuje ja memoriał???
    Pokrętną, ale jednak odpowiedź, dał już parę lat temu Dowhan. I ile byśmy atramentu nie wylali, to dopóki on jest prezesem żadne głosy kibiców w tym temacie niczego nie zmienią. Na głos sumienia także nie liczę.

  54. Powrót do góry    #45
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,319
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Pamiętam te słowa - to było naprawdę dobra kilka lat temu. Na temat Walaska też mówił, że póki on będzie prezesem, to Grzesiu nie będzie tu jeździł.
    Czas wszystko zmienia, już inaczej patrzymy na kwestie Kurmanka niż 8-9 lat temu. Może i Dowhan trochę ochlonął?
    IN PROTAS I TRUST !!!

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •