Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 225 z 315

Wątek: Extraliga 2014 - Typowanie, prognozy, komentarze itp.

  1. Powrót do góry    #181
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Haha no faktycznie 0,033 to prawdziwa przepaść. 4 pkt w 3 startach to średnia 1,333. Czyli mam z tego zrozumieć, że Strzelec Twoim zdaniem może spokojnie robić 4-5 punktów, a Czaja już nie? Wszak średnia 1,7 to nasza chora imaginacja By zdobyć 5 punktów wystarczy wygrać bieg juniorski, pokonać juniora rywali w kolejnym starcie i do tego dorzucić jeszcze jakiś punkcik na rywalu. Serio, to aż takie niemożliwe w przypadku Artura Czaji? Jednego z naskuteczniejszych zawodników Włókniarza w Play-Off?

  2. Powrót do góry    #182
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Haha no faktycznie 0,033 to prawdziwa przepaść. 4 pkt w 3 startach to średnia 1,333. Czyli mam z tego zrozumieć, że Strzelec Twoim zdaniem może spokojnie robić 4-5 punktów, a Czaja już nie? Wszak średnia 1,7 to nasza chora imaginacja By zdobyć 5 punktów wystarczy wygrać bieg juniorski, pokonać juniora rywali w kolejnym starcie i do tego dorzucić jeszcze jakiś punkcik na rywalu. Serio, to aż takie niemożliwe w przypadku Artura Czaji? Jednego z naskuteczniejszych zawodników Włókniarza w Play-Off?
    0,33 a nie 0,033. A to juz robi różnice. To mniej wiecej taka roznica, jak miedzy Hampelem a Dudkiem (około 0,4) czy Gollobem( 0,36 ). I znowu naciagasz fakty, bo nie napisalem, ze to przepasc, ale wg wiekszosci tutaj w tym watku ( moge powklejac pare cytatow ), blizej takiej rożnicy do przepaści, niż do żadnej rożnicy.

  3. Powrót do góry    #183
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Człowieku, nie przeinaczej rzeczywistości odniosłem się do różnicy pomiędzy wyśmiewanym 1,7 Czaji, a 1,667, które Twoim zdaniem spokojnie może zdobywać Strzelec. Gdzie tutaj 0,333? :O

  4. Powrót do góry    #184
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Człowieku, nie przeinaczej rzeczywistości odniosłem się do różnicy pomiędzy wyśmiewanym 1,7 Czaji, a 1,667, które Twoim zdaniem spokojnie może zdobywać Strzelec. Gdzie tutaj 0,333? :O
    Gdybym napisal " Niech Strzelec robi 5pkt/3biegi " wtedy ok...przyznalbym ci racje i roznica bylaby zadna. ja natomiast napisalem 4-5 pkt, co oznacza ze 5 robi przy wyskoku formy, czy jak to nazwać, lub 4 na co go stać, co juz robi znaczna rożnice w srednich biegowych.

    To tak, jak przy podawaniu przez niektorych tego, na co stac np Emila. "10-13 pkt w kazdym meczu", widzialem gdzies w watku torunskim taki cytat, ale nei chce mi sie grzebać pomiedzy stronami. Przy 10 pkt srednia Emila wyniosłaby 2.0, przy 13 2,6...roznica kolosalna, nieprawdaż ? i zazwyczaj jest tak, ze Zawodnik znajduje sie gdzies bliżej środka, czyli powiedzmy to 2,3 ( co w jego przypadku to i tak duzo jak na rokowania tego kogoś, kto wpisal 10-13 pkt co mecz ).
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 23-12-2013 o 11:34

  5. Powrót do góry    #185
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Ja tylko staram się coś pokazać: Skoro stawiasz Czaję wyżej od Strzelca, który Twoim zdaniem jest w stanie spokojnie robić 4 pkt w 3 startach(śr. 1,333), to dlaczego Czaja nie może robić 5 pkt w 3 startach(śr. 1,667 - co jest niemal wynikiem o którym mówią częstochowscy forumowicze)?

  6. Powrót do góry    #186
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Strzelec może faktycznie zrobi 4-5 pkt tyle, że u siebie. W Gorzowie czy Częstochowie zrobi 1 punkt na Zgardzinskim. I tak jak mówi Mariusz zanotuje progres ze średniej 0,95/bieg na średnia 1,11/bieg. Na wiecej bym nie liczył. Czaja to jednak inna półka co pokazał w PO i stac go na średnia miedzy 1,5-1,7 nawet w 8 zespołowej elidze. To gość, który robi dużo pkt na wyjazdach.

    Śr wyjazdowa

    Artur Czaja 1,34
    Adam Strzelec 0,42

  7. Powrót do góry    #187
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    Ja tylko staram się coś pokazać: Skoro stawiasz Czaję wyżej od Strzelca, który Twoim zdaniem jest w stanie spokojnie robić 4 pkt w 3 startach(śr. 1,333), to dlaczego Czaja nie może robić 5 pkt w 3 startach(śr. 1,667 - co jest niemal wynikiem o którym mówią częstochowscy forumowicze)?
    Bo wg mnie nie jest o tyle wyżej, żeby robil co mecz 5/3. I moge sie o to założyć, już wyżej gdzieś pisałem. Jakies 1,5 max zarowno w przypadku Strzelca jak i Czai.

    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Strzelec może faktycznie zrobi 4-5 pkt tyle, że u siebie. W Gorzowie czy Częstochowie zrobi 1 punkt na Zgardzinskim. I tak jak mówi Mariusz zanotuje progres ze średniej 0,95/bieg na średnia 1,11/bieg. Na wiecej bym nie liczył. Czaja to jednak inna półka co pokazał w PO i stac go na średnia miedzy 1,5-1,7 nawet w 8 zespołowej elidze. To gość, który robi dużo pkt na wyjazdach.

    Śr wyjazdowa

    Artur Czaja 1,34
    Adam Strzelec 0,42
    W Czewie to akurat Strzelec dobrze jeździł. Czy to na młodzieżówkach, czy chociażby w zeszłym sezonie w lidze. Zreszta...To jest typowianie o druzynach, a nie juniorach, wiec koncze dyskusje. Ja swoje typy juz na pierwszej stronie przedstawiłem. Merry Kristmas.

  8. Powrót do góry    #188
    Ekspert Awatar dockm
    Dołączył
    07-05-2005
    Postów
    5,416
    Kliknij i podziękuj
    1,810
    Podziękowania: 862 w 527 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Bo wg mnie nie jest o tyle wyżej, żeby robil co mecz 5/3. I moge sie o to założyć, już wyżej gdzieś pisałem. Jakies 1,5 max zarowno w przypadku Strzelca jak i Czai.



    W Czewie to akurat Strzelec dobrze jeździł. Czy to na młodzieżówkach, czy chociażby w zeszłym sezonie w lidze. Zreszta...To jest typowianie o druzynach, a nie juniorach, wiec koncze dyskusje. Ja swoje typy juz na pierwszej stronie przedstawiłem. Merry Kristmas.
    No to się zdecyduj gościu albo jest lepszy od Strzelca i może robić 5/3 albo jest na poziomie Strzelca i może robić 4/3. Bo póki co się motasz w argumentach nie potrafiąc wybrnąć. A sorry wybrnąłeś zamykając wątek po wyczerpaniu tematu przez spitta22

  9. Powrót do góry    #189
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez dockm Zobacz posta
    No to się zdecyduj gościu albo jest lepszy od Strzelca i może robić 5/3 albo jest na poziomie Strzelca i może robić 4/3. Bo póki co się motasz w argumentach nie potrafiąc wybrnąć. A sorry wybrnąłeś zamykając wątek po wyczerpaniu tematu przez spitta22
    Dobrze. Wytlumacze Ci to łopatologicznie. Przyjmijmy ze jest 10 meczow w całym sezonie, żeby było krócej!
    Strzelec 4,4,4,5,4,4,5,4,4,4
    Czaja 4,5,4,4,5,5,4,4,4,5
    Czaja>Strzelec i wcale co mecz nie musi robic 5/3.

    Przy takiej punktacji Czai jaka podalem, wychodzi mu około 1,43 na bieg

    Daj nawet 2 piatki wiecej Czai ( 5,5,5,4,5,5,4,4,4,5 )...daje mu to +- 1,52

    P.S. wiadomo, że w przekroju całego sezony będa mecze po 6 lub 7 pkt / 3, jak i te po 1 lub 2 pkt /3 .
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 23-12-2013 o 12:05

  10. Powrót do góry    #190
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2009
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 27 w 16 postach
    Ktoś wcześniej napisał, że mamy lepszą juniorkę jedynie od Wrocka i też tak to widzę. Co prawda wśród juniorów wahania formy są zdecydowanie większe, ale oceniając siłę na podstawie sezonu 2013 i wcześniejszych to widzę to tak:

    1. Leszno
    2. Gorzów
    3. Toruń
    4/5. Czewa i Gdańsk (Pieszczek i Czaja to solidni juniorzy, ale zobaczymy kto będzie miał lepsze uzupełnienie pary juniorskiej)
    6. Tarnów
    7. Falubaz
    8. Wrocek

    Może przyjdzie mi odszczekać to co zaraz napiszę o karierze Strzelca i Adamczewskiego, ale ich obecność w klubie ma już chyba tylko jeden cel: aby tacy zawodnicy jak Zgardziński czy Potoniec mieli z kim powalczyć o miejsce w składzie. Swego czasu podobną drogę przeszedł Zengi. Wtedy na pozycji juniorskiej mogli jeździć obcokrajowcy i nie było podziału startów juniorskich po 3. Grześ najpierw walczył o miejsce w składzie z takimi zawodnikami jak Kling, Klindt czy Wolbert, a później udowodnił, że to on powinien jechać 5 biegów, a nie np. Wolbert. Wydaje mi się, że dziś taką rolę dla młodych mogą pełnić Adamczewski i Strzelec. Kiedyś obecność zagranicznych juniorów pomogła Zengiemu, to może Kamil i Adam pozwolą więcej wycisnąć z naszych "młodych wilków".

  11. Powrót do góry    #191
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Adamczewski to raczej tylko blokuje miejsce np Zgardzińskiemu. Pojechał sezon padaczke na maksa, a mimo to w składzie prawie zawsze był.
    Jeżeli to funkcjonuje na zasadzie lepszy jedzie to fajnie, ale co do tego to też mam watpliwości. Raczej Rafał faworyzował Adamczewskiego kosztem Zgardzińskiego.

    Na papierze Adamczewski i Strzelec wyglądają kiepsko, ale jednego i drugiego stać na lepszą jazde.
    Jeden i drugi sa w takim wieku juniorskim ,że albo zaczną przeć do przodu, albo czeka ich los seniora w 2 lidze.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  12. Powrót do góry    #192
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Z juniorami to nigdy nie wiadomo czego się po nich spodziewać.
    Dużo tu można było poczytać o juniorach rodem z Czewy i z ZG.

    Uważam, że od co najmniej dwóch lat Czaja jest bardzo niedocenianym juniorem, a przecież notuje stały progres. Jeździ bardzo dojrzale i według mnie jego punkty mogą dać kibicom Włókniarza wiele radości.
    Ciekaw jestem młodego Drabika, a także postawy Huberta Łęgowika, który ma zadatki na fajnego rajdera.

    Strzelec z kolei jak to w Zielonej często z młodymi chłopakami na juniorskiej pozycji #3 bywało został potraktowany jako piąte koło u wozu. W CKM zrobił krok do przodu i w moim odczuciu ma szansę być w 2014 najlepszym krajowym juniorem Falubazu.
    Alex z kolei niewiele mógł sobie w młodzieżówkach pojeździć, bo najczęściej nie miał na czym. W dwóch juniorskich finałach 2013 wycofywał się z zawodów , bo po problemach z motocyklem, nie miał na co się przesiąść. Znowu sytuacja trzeciego juniora w klubie dała o sobie znać. Ciekawe czy Dobrucki postawi na niego czy na Adamczewskiego, któremu zmiana środowiska nie wyszła na dobre.
    Ostatnio edytowane przez Semen ; 23-12-2013 o 13:04
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Semen za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (23-12-2013)

  14. Powrót do góry    #193
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Semen Zobacz posta
    Strzelec z kolei jak to w Zielonej często z młodymi chłopakami na juniorskiej pozycji #3 bywało został potraktowany jako piąte koło u wozu.
    Możesz podać nazwiska tych piątych kół u wozu w Falubazie?
    To jak nazwać Unibax który ma w klubie 14-15 juniorów a bierze najemników?!
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  15. Powrót do góry    #194
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,817
    Kliknij i podziękuj
    1,709
    Podziękowania: 4,371 w 3,155 postach
    Semen

    Strzelec z kolei jak to w Zielonej często z młodymi chłopakami na juniorskiej pozycji #3 bywało był traktowany jako piąte koło u wozu. W CKM zrobił krok do przodu i w moim odczuciu ma szansę być w 2014 najlepszym krajowym juniorem Falubazu.
    Alex z kolei niewiele mógł sobie w młodzieżówkach pojeździć, bo najczęściej nie miał na czym. W dwóch juniorskich finałach 2013 wycofywał się z zawodów , bo po problemach z motocyklem, nie miał na co się przesiąść. Znowu sytuacja trzeciego juniora w klubie dała o sobie znać. Ciekawe czy Dobrucki postawi na niego czy na Adamczewskiego, któremu zmiana środowiska nie wyszła na dobre.
    Nareszcie ktoś napisał coś sensownego na temat juniorów. Zgadzam się z kolegą w zupełności. Aby zakończyć temat juniorów w SE dodam tylko, że Zmarzlik, P.Pawlicki i Musielak to juniorzy którzy wydają się być (na dzisiaj) o poziom wyżej od całej reszty. Co wcale nie znaczy, ze w sezonie 2014 któryś z nich nie zaliczy padaki. Cała reszta pozostałych juniorów to jedna półka. Gdzie każdy może wygrać/przegrać z każdym na każdym torze. I drapanie sie tutaj o jakieś 0,5 ze średniej to śmiech na sali. Owszem, postawa juniorów w każdej z ekip będzie miała znaczenie na wyniki meczów. Jednak to znaczenie będzie dużo mniejsze niż w sezonach w których obowiązywał KSM. Dzisiaj w ekipach które będa się biły o 1/4 nie będzie już luk w postaci JD, Hlib, Brzozowski itp. Nie bardzo wiem kogo miałby zastępować taki junior w Falubazie czy Toruniu. Troszkę inaczej to wygląda w Lesznie czy Gorzowie gdzie taki Zmarzlik czy Pawlicki jest w stanie pojechać za słabiej spisującego się seniora. No ale żeby to nastąpiło to najpierw taki senior musi przywieźć ze dwie śliwki. Ponadto w sezonie bez KSM juniorom będzie ciężej zdobywać punkty na seniorach. Choćby z tego względu, że plastronów już nie będzie. Tak czy inaczej, rola juniorów będzie mniejsza. Bardziej liczyc się będą liderzy. Ekipa która będzie miała ze czterech równo punktujących (10 - 12 pkt.) seniorów będzie wygrywała mecze. I tu najbliżej tego ideału jest chyba Unibax. Mając piątkę seniorów o takim potencjale to moga pozwolić sobie co mecz na słabszy występ jednego z nich. Bo pozostali ta różnicę zniwelują. To w teorii, jak to będzie wyglądało w praktyce to się okaże.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  16. Powrót do góry    #195
    Zaawansowany Awatar Aussie
    Dołączył
    07-07-2003
    Postów
    2,571
    Kliknij i podziękuj
    1,346
    Podziękowania: 433 w 242 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nareszcie ktoś napisał coś sensownego na temat juniorów. Zgadzam się z kolegą w zupełności. Aby zakończyć temat juniorów w SE dodam tylko, że Zmarzlik, P.Pawlicki i Musielak to juniorzy którzy wydają się być (na dzisiaj) o poziom wyżej od całej reszty. Co wcale nie znaczy, ze w sezonie 2014 któryś z nich nie zaliczy padaki. Cała reszta pozostałych juniorów to jedna półka. Gdzie każdy może wygrać/przegrać z każdym na każdym torze. I drapanie sie tutaj o jakieś 0,5 ze średniej to śmiech na sali. Owszem, postawa juniorów w każdej z ekip będzie miała znaczenie na wyniki meczów. Jednak to znaczenie będzie dużo mniejsze niż w sezonach w których obowiązywał KSM. Dzisiaj w ekipach które będa się biły o 1/4 nie będzie już luk w postaci JD, Hlib, Brzozowski itp. Nie bardzo wiem kogo miałby zastępować taki junior w Falubazie czy Toruniu. Troszkę inaczej to wygląda w Lesznie czy Gorzowie gdzie taki Zmarzlik czy Pawlicki jest w stanie pojechać za słabiej spisującego się seniora. No ale żeby to nastąpiło to najpierw taki senior musi przywieźć ze dwie śliwki. Ponadto w sezonie bez KSM juniorom będzie ciężej zdobywać punkty na seniorach. Choćby z tego względu, że plastronów już nie będzie. Tak czy inaczej, rola juniorów będzie mniejsza. Bardziej liczyc się będą liderzy. Ekipa która będzie miała ze czterech równo punktujących (10 - 12 pkt.) seniorów będzie wygrywała mecze. I tu najbliżej tego ideału jest chyba Unibax. Mając piątkę seniorów o takim potencjale to moga pozwolić sobie co mecz na słabszy występ jednego z nich. Bo pozostali ta różnicę zniwelują. To w teorii, jak to będzie wyglądało w praktyce to się okaże.
    Wg mnie, jeśli piszesz, że na dzisiaj, to Ci trzej zawodnicy są poziom wyżej od całej reszty... A nie, że wydaje się. Wydawać się to się może patrząc na przyszły sezon, a nie na dzisiaj...

    Ale pewnie źle Cię zrozumiałem...


    pozdr

  17. Powrót do góry    #196
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2009
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 27 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Adamczewski to raczej tylko blokuje miejsce np Zgardzińskiemu. Pojechał sezon padaczke na maksa, a mimo to w składzie prawie zawsze był.
    Jeżeli to funkcjonuje na zasadzie lepszy jedzie to fajnie, ale co do tego to też mam watpliwości. Raczej Rafał faworyzował Adamczewskiego kosztem Zgardzińskiego.

    Na papierze Adamczewski i Strzelec wyglądają kiepsko, ale jednego i drugiego stać na lepszą jazde.
    Jeden i drugi sa w takim wieku juniorskim ,że albo zaczną przeć do przodu, albo czeka ich los seniora w 2 lidze.
    Patrząc przez pryzmat sezonu 2013 to nie mamy juniora, który może rywalizować z Pawlickim, Musielakiem, Zmarzlikiem, Przedpełskim i chyba długo by jeszcze wymieniać.
    Dlatego chyba wszyscy kibice Falubazu widzieliby w składzie Zgardzińskiego, a niektórzy nawet Loktajeva na pozycji juniora. Mamy świadomość, że Adamczewski i Strzelec nie zrobią kariery na miarę Protasa, Walaska, a nawet Zengoty. Śmiem twierdzić, że nie zrobią nawet na miarę Stojanowskiego.
    Jak widzimy właśnie po Adamczewskim, pewne miejsce w składzie nie daje rozwoju. Strzelec idąc do Częstochowy również kierował się pewnym miejscem w składzie (a i tak czasami przegrywał walkę z Łęgownikiem). Miało mu to zapewnić lepszy rozwój. Jeśli Zgardziński ma również jeździć tylko do 21 wieku, a potem na trybuny to chyba nie ma o co bić piany. Jeśli jednak ma zaistnieć w żużlu na poważnie, to chyba lepiej, że trener faworyzuje Adamczewskiego. Powiedzmy, że jest to teraz próba jego charakteru, ambicji i woli walki o swoje.

  18. Powrót do góry    #197
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Niestety tu sie mylisz. To nie wina Strzelby. Gdyby niektorzy w Waszej druzynie nie kładli sie na torze, myśle że medal byłby Wasz.



    Pyknął bożyszcze wiekszości polskich kibiców żużlowych - Bidona. Nie widze powodow, dla ktorych nie miałby tego powtorzyc w przyszłym sezonie.



    Jemu chodziło o średnią 1,7 w biegach juniorskich Tak domniemam...bo jesli chodzi o wszystkie biegi, to naprawde kyrieelejson ze komus takie pomysły do głowy przychodzą.
    W PO Czaja mial srednia 2.0
    Jakies pytania jeszcze?
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #198
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Fredie Zobacz posta
    Patrząc przez pryzmat sezonu 2013 to nie mamy juniora, który może rywalizować z Pawlickim, Musielakiem, Zmarzlikiem, Przedpełskim i chyba długo by jeszcze wymieniać.
    Dlatego chyba wszyscy kibice Falubazu widzieliby w składzie Zgardzińskiego, a niektórzy nawet Loktajeva na pozycji juniora. Mamy świadomość, że Adamczewski i Strzelec nie zrobią kariery na miarę Protasa, Walaska, a nawet Zengoty. Śmiem twierdzić, że nie zrobią nawet na miarę Stojanowskiego.
    Jak widzimy właśnie po Adamczewskim, pewne miejsce w składzie nie daje rozwoju. Strzelec idąc do Częstochowy również kierował się pewnym miejscem w składzie (a i tak czasami przegrywał walkę z Łęgownikiem). Miało mu to zapewnić lepszy rozwój. Jeśli Zgardziński ma również jeździć tylko do 21 wieku, a potem na trybuny to chyba nie ma o co bić piany. Jeśli jednak ma zaistnieć w żużlu na poważnie, to chyba lepiej, że trener faworyzuje Adamczewskiego. Powiedzmy, że jest to teraz próba jego charakteru, ambicji i woli walki o swoje.
    Gdyby chociaż ten Adamczewski coś jechał to rozumiem, ale faworyzować najemnika zamiast swego lokalnego chłopaka, który chyba gorzej niż KA by nie jechał ?
    Dla mnie to chore i takich praktyk nie popieram. Niech włożą w Zgardzińskiego troche kasy na sprzęt zamiast wkładać w Adamczewskiego, który nic nie jedzie.
    Za rok, dwa Zgardziński zniknie ze sceny, z powodu braku funduszy, albo RD sprowadzi kolejnego najemnika do klubu i znowu nie bedzie miejsca dla swego

    Próba charakteru Zgardzinskiego?
    Moim zdaniem trzeba by młodemu dać dobry sprzęt i puszczać w lidze, a nie trzymać w parkingu i ma się przyglądać jak kolega kupiony za sporą kasę, wozi ogony.
    Takie patrzenie jak ktoś inny jezdzi i kaleczy może tylko chłopaka bardziej przystopować i zdołować. Bo niby z jakiej paki tamten jezdzi a ja nie?!

    Ktoś może patrzeć na to wszystko z innej strony, jego sprawa. Ja bym wolał oglądać swojego juniora, który jechałby raczej nie gorzej niż Adamczewski w 2013 roku.
    Ostatnio edytowane przez shelve ; 23-12-2013 o 14:12
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  20. Powrót do góry    #199
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Gdyby chociaż ten Adamczewski coś jechał to rozumiem, ale faworyzować najemnika zamiast swego lokalnego chłopaka, który chyba gorzej niż KA by nie jechał ?
    Dla mnie to chore i takich praktyk nie popieram. Niech włożą w Zgardzińskiego troche kasy na sprzęt zamiast wkładać w Adamczewskiego, który nic nie jedzie.
    Polecam lekturę kolegi po szalu:
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jeśli Ty nie widzisz potencjału u Adamczewskiego to znaczy, ze Ty nie umiesz tego czegoś dostrzec w ogóle. Twierdzę, że jeśli Kamilowi uda się pookładać różne swoje sprawy to gość może lać wszystkich juniorów w lidze.

  21. Powrót do góry    #200
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    TZG:
    0,33 a nie 0,033. A to juz robi różnice. To mniej wiecej taka roznica, jak miedzy Hampelem a Dudkiem (około 0,4) czy Gollobem( 0,36 ).
    No nie do końca. Bo czym innym jest różnica w średniej na poziomie 0,3 między zawodnikami, którzy jadą 5-7 razy w meczu, a czym innym między tymi, którzy jadą 3-4. Ogólnie średnia to żaden wyznacznik, bo jest w przeróżne sposoby manipulowana. Laik patrzy na średnie, aby coś porównać, ale nie każdy musi się tym posiłkować bo wystarczy obserwacja i rozkład na czynniki pierwsze każdego meczu i biegu.

    Coś o średnich: Można zrobić 1' jadąc daleko za pierwszą dwójką i ogrywając jednego kelnera, a zrobić 2 punkty cisnąć cały bieg na trasie lidera przeciwnika. Do średniej jest to samo. Także to żadne porównanie. Jeszcze przy tak małej próbie jak w 2014, to w ogóle jeden mecz może wypaczyć średnią i zniekształcić jej obraz. Np. Czaja kontuzjowany na meczu z Gdańskiem u siebie, podczas gdy Strzelec nabija sobie w nim 3,2',1,2' (14 bieg). Przykład w odniesieniu do tych zawodników, ale to działa wobec wszystkich. Czasem junior przy słabym wyniku jest wstawiany do 15, bo ktoś rzuca rękawice. Czasem zmienia seniora, bo są kontuzje, jedzie z RT na wyjeździe za drugiego juniora, jedzie ZZ. A czasem jedzie juniorski, jedzie drugi start gdzie spotyka się ze swoim liderem, liderem przeciwnika i juniorem przeciwnika. No i np. lider rywala wjeżdża w taśmę/defektuje, a wtedy juniorowi temu wystarcza pokonanie lidera rywala i ma 3 do średniej za ten bieg. To jest tyle zmiennych, że średnia bez rozłożenia występów na czynniki pierwsze jest jedynie ciekawostką, absolutnie niewymierną.

    Mariusz:
    Cała reszta pozostałych juniorów to jedna półka.
    Czyli Przedpełski to jedna półka co np. Zgardziński. Kacper Gomólski to jedna półka co Dolny? Czaja to ta sama półka co Koza?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-12-2013 o 14:16

  22. Powrót do góry    #201
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez ananasek_vel_oman Zobacz posta
    W PO Czaja mial srednia 2.0
    Jakies pytania jeszcze?
    A Jonas Davidsson po pierwszej rundzie powyzej 2.0. Ba..swego czasu za JD moglismy stosowac ZZ bo byl jednym z 3 najlepiej punktujacym.co z tego? Uwazasz ze byl super w przekroju sezonu?

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No nie do końca. Bo czym innym jest różnica w średniej na poziomie 0,3 między zawodnikami, którzy jadą 5-7 razy w meczu, a czym innym między tymi, którzy jadą 3-4. Ogólnie średnia to żaden wyznacznik, bo jest w przeróżne sposoby manipulowana. Laik patrzy na średnie, aby coś porównać, ale nie każdy musi się tym posiłkować bo wystarczy obserwacja i rozkład na czynniki pierwsze każdego meczu i biegu.
    Trzeba by lugena o skutecznosc poprosic. Tylko jak to zrobic gdy nie odjechali rownej ilosci spotkan lub jechali w tym samym meczu, gdzie np jeden lub drugi mial np na wstepie dogodniejszy uklad pol startowych ( o czym tez duzo z Was mowi w kontekscie tego, ze ma duze znaczenie ). Pewnie Czaja stoi wyzej niz Strzelec, ale ciekawr jaka jest roznica.
    Edit : plus te wszystkie czynniki ktpre dales w swojej wypowiedzi. Ciezko ich porownac.

  23. Powrót do góry    #202
    Ekspert Awatar herbie13
    Dołączył
    18-07-2011
    Postów
    4,765
    Kliknij i podziękuj
    575
    Podziękowania: 926 w 560 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    A Jonas Davidsson po pierwszej rundzie powyzej 2.0. Ba..swego czasu za JD moglismy stosowac ZZ bo byl jednym z 3 najlepiej punktujacym.co z tego? Uwazasz ze byl super w przekroju sezonu?
    Tylko ze Jonas wykrecił ta srednia w meczu z najslabsza druzyna 2013 roku,
    Artur w meczach z druzynami z top 4 ligi(nie liczac Falubazu) ,widzisz roznice?

  24. Powrót do góry    #203
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    A Jonas Davidsson po pierwszej rundzie powyzej 2.0. Ba..swego czasu za JD moglismy stosowac ZZ bo byl jednym z 3 najlepiej punktujacym.co z tego? Uwazasz ze byl super w przekroju sezonu?



    Trzeba by lugena o skutecznosc poprosic. Tylko jak to zrobic gdy nie odjechali rownej ilosci spotkan lub jechali w tym samym meczu, gdzie np jeden lub drugi mial np na wstepie dogodniejszy uklad pol startowych ( o czym tez duzo z Was mowi w kontekscie tego, ze ma duze znaczenie ). Pewnie Czaja stoi wyzej niz Strzelec, ale ciekawr jaka jest roznica.
    Edit : plus te wszystkie czynniki ktpre dales w swojej wypowiedzi. Ciezko ich porownac.
    Mecz po meczu, bieg po biegu Akurat w tym przypadku IMO porównanie za 2013 jest banalne. Strzelec odjechał tak naprawdę jeden super mecz z Unibaxem w RZ. Czaja pojechał kapitalne PO. No ale ogólnie, już w oderwaniu od tych zawodników miernik za pomocą średnich jest słaby: zawsze mniej lub bardziej zniekształcone. Skuteczność dużo lepsza, choć też nie doskonała.

  25. Powrót do góry    #204
    Ekspert Awatar ananasek_vel_oman
    Dołączył
    09-03-2003
    Postów
    10,839
    Kliknij i podziękuj
    1,265
    Podziękowania: 715 w 436 postach
    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    Tylko ze Jonas wykrecił ta srednia w meczu z najslabsza druzyna 2013 roku,
    Artur w meczach z druzynami z top 4 ligi(nie liczac Falubazu) ,widzisz roznice?
    Nie widzi, daj spokoj Herbie.
    Ciemnocie nie nalozysz do glowy.
    Tutaj byc moze pojawi sie niebawem ciekawy print screen Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #205
    Ekspert Awatar zabovsky
    Dołączył
    19-02-2011
    Postów
    7,332
    Kliknij i podziękuj
    71
    Podziękowania: 3,363 w 1,673 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Mariusz:

    Czyli Przedpełski to jedna półka co np. Zgardziński. Kacper Gomólski to jedna półka co Dolny? Czaja to ta sama półka co Koza?
    Wątpię, aby Mariusz odpowiedział. Gość hurtowo produkuje bzdury, a w sytuacji gdy ktoś rozłoży jego pożałowania godną argumentację na łopatki, to albo znika na jakiś czas z forum, albo udaje, że nie widzi postów adwersarza. Wyjątkowo marny przeciwnik w dyskusji.

  27. Powrót do góry    #206
    Użytkownik
    Dołączył
    06-01-2009
    Postów
    170
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 27 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Gdyby chociaż ten Adamczewski coś jechał to rozumiem, ale faworyzować najemnika zamiast swego lokalnego chłopaka, który chyba gorzej niż KA by nie jechał ?
    Dla mnie to chore i takich praktyk nie popieram. Niech włożą w Zgardzińskiego troche kasy na sprzęt zamiast wkładać w Adamczewskiego, który nic nie jedzie.
    Za rok, dwa Zgardziński zniknie ze sceny, z powodu braku funduszy, albo RD sprowadzi kolejnego najemnika do klubu i znowu nie bedzie miejsca dla swego

    Próba charakteru Zgardzinskiego?
    Moim zdaniem trzeba by młodemu dać dobry sprzęt i puszczać w lidze, a nie trzymać w parkingu i ma się przyglądać jak kolega kupiony za sporą kasę, wozi ogony.
    Takie patrzenie jak ktoś inny jezdzi i kaleczy może tylko chłopaka bardziej przystopować i zdołować. Bo niby z jakiej paki tamten jezdzi a ja nie?!

    Ktoś może patrzeć na to wszystko z innej strony, jego sprawa. Ja bym wolał oglądać swojego juniora, który jechałby raczej nie gorzej niż Adamczewski w 2013 roku.
    Tylko gdzie Zgardziński zajdzie tą drogą? Do 21 lat pewne miejsce w składzie Falubazu i zdobycz na poziomie 1-2 pkt na mecz, a później koniec kariery (ewentualnie gdzieś na jeden sezon w 2 lidze się załapie i przeciągnie zakończenie kariery o rok).
    Na dobry sprzęt uważam też trzeba sobie zasłużyć, nawet będąc na kontrakcie amatorskim. Będąc w parkingu na każdym treningu można zaobserwować poziom zaangażowania. Tutaj nie pozostaje nam nic innego jak mieć pełne zaufanie do sztabu szkoleniowego.
    Ta moda na Falubaz jaka obecnie przybrała ogromny wymiar sprawia chyba, że do szkółki trafiają młodzi chłopcy tylko po to, aby „być w drużynie”. Brakuje takich, którzy chcieliby na żużlu „zarobić na chleb”.

  28. Powrót do góry    #207
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez herbie13 Zobacz posta
    Tylko ze Jonas wykrecił ta srednia w meczu z najslabsza druzyna 2013 roku,
    Artur w meczach z druzynami z top 4 ligi(nie liczac Falubazu) ,widzisz roznice?
    Jesli chodzi o ZZ to nie bierze sie sredniej z jednego spotkania, wiec to ze byl jednym z 3 najlepiej punktujacych zawodnikow Falubazu nie wzielo sie tylko ze spotkania z Gnieznem ( zreszta nawet nie pamietam czy ta ZZ byla w zeszlym sezonie czy 2 sezony temu, w kazdym badz razie tez potrafil wyskoczyc a uwazam go za najgorszego zuzlowca jakie widzialy moje oczy na zywo ). Czaja, jesli chodzi o PO, miał dzien konia na swoim torze w meczu z Toruniem i stad sie wziela jego srednia. Mnie interesuje caly sezon, w przyszłym sezonie Czewa może nie dostać się do PO i co wtedy bedzie z 2.0 sredniej Czai w PO 2013 ?

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Mecz po meczu, bieg po biegu Akurat w tym przypadku IMO porównanie za 2013 jest banalne. Strzelec odjechał tak naprawdę jeden super mecz z Unibaxem w RZ. Czaja pojechał kapitalne PO. No ale ogólnie, już w oderwaniu od tych zawodników miernik za pomocą średnich jest słaby: zawsze mniej lub bardziej zniekształcone. Skuteczność dużo lepsza, choć też nie doskonała.
    Artur Czaja - 4+1 (3,1*,0,0) ( w Tarnowie...pierwszy bieg zdefektował Gomólski, 1 na Borowiczu )
    Artur Czaja - 11 (3,d,1,3,1,1,2) ( pierwszy bieg juniorski wygrany, pozniej 1 na Strzelcu, 3 Janowski i Hougaard ( o ile Janowski na +, to poziom Hougaarda kazdy zna ), 1 na Vaculiku ( w najgorszym chyba jego sezonie ), 1 na Mazurze, i 2 na wykluczonym Gomólskim ).
    Artur Czaja - 6 (w,2,3,0,1) - ( wykluczenie ( moim zdaniem niesłuszne), 2 na Brzozowskim i wykluczonym Emilu, 3pkt na Wardzie ( duzy plus na MA ) i Sullivan ( z forma juniora ze szkółki ) )
    No i dzien konia na swoim torze z Toruniem.

    Uważasz ze to taki kapitalny wystep w PO ?

    Cytat Zamieszczone przez Fredie Zobacz posta
    Tylko gdzie Zgardziński zajdzie tą drogą? Do 21 lat pewne miejsce w składzie Falubazu i zdobycz na poziomie 1-2 pkt na mecz, a później koniec kariery (ewentualnie gdzieś na jeden sezon w 2 lidze się załapie i przeciągnie zakończenie kariery o rok).
    Na dobry sprzęt uważam też trzeba sobie zasłużyć, nawet będąc na kontrakcie amatorskim. Będąc w parkingu na każdym treningu można zaobserwować poziom zaangażowania. Tutaj nie pozostaje nam nic innego jak mieć pełne zaufanie do sztabu szkoleniowego.
    Ta moda na Falubaz jaka obecnie przybrała ogromny wymiar sprawia chyba, że do szkółki trafiają młodzi chłopcy tylko po to, aby „być w drużynie”. Brakuje takich, którzy chcieliby na żużlu „zarobić na chleb”.
    Nie wiem czy to prawda, ale podobno Aleks ma bogatego tatusia.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 23-12-2013 o 14:47

  29. Powrót do góry    #208
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez Fredie Zobacz posta
    Tylko gdzie Zgardziński zajdzie tą drogą? Do 21 lat pewne miejsce w składzie Falubazu i zdobycz na poziomie 1-2 pkt na mecz, a później koniec kariery (ewentualnie gdzieś na jeden sezon w 2 lidze się załapie i przeciągnie zakończenie kariery o rok).
    Na dobry sprzęt uważam też trzeba sobie zasłużyć, nawet będąc na kontrakcie amatorskim. Będąc w parkingu na każdym treningu można zaobserwować poziom zaangażowania. Tutaj nie pozostaje nam nic innego jak mieć pełne zaufanie do sztabu szkoleniowego.
    Ta moda na Falubaz jaka obecnie przybrała ogromny wymiar sprawia chyba, że do szkółki trafiają młodzi chłopcy tylko po to, aby „być w drużynie”. Brakuje takich, którzy chcieliby na żużlu „zarobić na chleb”.
    Talenty nie rodzą się często i nie raz przychodzi kryzys w tym względzie.
    Nie mnie oceniać czym się kieruje sztab szkoleniowy, ale jeżeli Zgardziński wygląda marnie przy Adamczewskim, to szanse marne ,ze z niego talenciak.
    Jezeli Adamczewski np na treningach zjadał Zgardzińskiego sportowo, to by po częsci usprawiedliwiało trnera,że był wystawiany.
    Jeżeli jest już takie ciśnienie na wynik, to jak kupować to konkretnego juniora, który coś gwarantuje. Może tak myślano, nie wiem.
    Mam wrażenie ,że przejechano się na Adamczewskim, bo zapowiadał się jak przychodził, że może solidnie punktować.
    Rzeczywistość okazała się brutalna, może i Adamczewski potencjał ma, ale w tym wypadku na potencjale się skończyło.

    Trzeba poczekać, co przyniesie kolejny sezon, jak seniorzy będą solidnie punktowali, to i juniorzy będą mogli troche pozawodzić.
    Trzeba być dobrej myśli, bo co innego nam pozostało.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  30. Powrót do góry    #209
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Żeby tylko Strzelec nie zanotował takiego "progresu" jak w tym roku.

    Rok 2012

    56.Adam Strzelec 1,071
    57.Artur Czaja 1,049

    Rok 2013

    47. Artur Czaja 1,47
    NS. Adam Strzelec 0,9

    widać na ten moment który zawodnik dużo lepiej sie rozwija.

    A Mariusz cały sezon mówił jak to Adamczewski sie rozjedzie i będzie z niego pożytek. Jak było każdy wie.

  31. Powrót do góry    #210
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Uważasz ze to taki kapitalny wystep w PO ?
    Dokładnie. Kapitalny. Jak na jego klasę sportową, znacznie powyżej oczekiwań. 4 mecze, żadnego nie położył. Trochę pomyliłeś bo te 11 to zdobył w Tarnowie, a nie w Częstochowie. A to jednak duża wartość. Na tak trudnym terenie 11 oczek juniora, jeszcze do tego skasował go Gomólski, co pewnie odbiło się na gorszej jeździe w rewanżu. Gdyby przyłożyć te wyniki do MJJ to nie byłoby to nic nadzwyczajnego, ale w przypadku Czaji jak najbardziej można mówić o kapitalnej dyspozycji w najważniejszych i najtrudniejszych meczach sezonu.

    I jeszcze jedno: co to znaczy, poziom Hougaarda każdy zna? W Panthers też znają, gdzie był zawodnikiem sezonu? W Danii gdzie odjechał super sezon? To, że w Polsce nie miał okazji się wykazać i dotąd nie zabłysnął, nie czyni z niego całkowitego ogóra. A na betonowisku tarnowskim pokonanie doskonale spasowanych miejscowych to nie jest taka łatwa sprawa.
    Vaculik miał gorszy sezon niż 2012, ale poza tym to chyba i tak najlepszy w karierze, choć niekoniecznie w lidze (na wyjazdach). Gomólski został wykluczony, bo Czaja go wiózł.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-12-2013 o 15:03

  32. Powrót do góry    #211
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    t_zg napisał:
    Uważasz ze to taki kapitalny wystep w PO ?
    Tak, to był kapitalny występ w PO.
    Niestety, ale jeśli ktoś twierdzi inaczej jest ignorantem.
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

  33. Powrót do góry    #212
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Żeby tylko Strzelec nie zanotował takiego "progresu" jak w tym roku.

    Rok 2012

    56.Adam Strzelec 1,071
    57.Artur Czaja 1,049

    Rok 2013

    47. Artur Czaja 1,47
    NS. Adam Strzelec 0,9

    widać na ten moment który zawodnik dużo lepiej sie rozwija.

    A Mariusz cały sezon mówił jak to Adamczewski sie rozjedzie i będzie z niego pożytek. Jak było każdy wie.

    Wlasnie chcialem o tym napisac. Strzelca oddalismy z powodu zbyt duzego KSM. Nie wiem jak potoczylby sie zeszly sezon, gdyby został w Falubazie i mial "pewne" miejsce w składzie tak jak w 2012r. Jazda na wiekszym luzie itd. Teraz to tylko Gdybanie, dlatego przyszły sezon pokaze, co tak naprawde jeden i drugi sa warci. Przypomne, ze w 2012 Strzelec lał Czaje zarowno w ZG jak i Czestochowie.

    Cytat Zamieszczone przez blacktop Zobacz posta
    t_zg napisał:

    Tak, to był kapitalny występ w PO.
    Niestety, ale jeśli ktoś twierdzi inaczej jest ignorantem.
    W takim razie jestem ignorantem. Kapitalne wystepy to mogl miec np Dudek z pozycji juniora. Pokonanie 2 o wiele lepszych zawodnikow w formie ( bo reszta miala chyba najgorsze sezony od x lat Sullivan, Vacul ) lub Brzozowskiego lub Borowicza to nie jest wyczyn wg mnie.

    No wlasnie Buszmen piszesz, jak na jego klase sportowa. To o to idzie cala dyskusja, ze nie jest to jakis niewiadomo jaki wymiatacz na pozycji juniorskiej, a wy caly czas z uporem staracie sie wmowic, ze bedzie kozakiem w przyszłym sezonie ( bo dla mnie srednia 1,7 jak na juniora to jest kozak ). Ja nie twierdze, ze bedzie nim tez Strzelec, ale poziom wg mnei jest zblizony ze wskazaniem na Czaje jako tego lepszego. Jezeli braknie wam argumentow, to zawezacie swoje argumenty do coraz mniejszego obszaru w ktorym mozna cos wyciagnac. Zaraz bedziecie argumentowac, ze jest super tym, ze wygral w pojedynczym biegu i mial srednia 3.0 . no bez jaj.


    Dodam tylko, ze w przyszłym sezonie bedzie trudniej o wysoka srednia z uwagi na brak plastronow, Davidssona itp.

    Statystyki Statystykami, ale musialby jezdzic na poziomie Przedpełskiego 2013 ( 1,75 ) zeby uzyskać taką średnią. A już z Brzozowskim ścigać się nie bedzie.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 23-12-2013 o 15:10

  34. Powrót do góry    #213
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,429
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 784 w 329 postach
    W Częstochowie jakby prezentował się dobrze, to też miałby miejsce w składzie, a że na treningach przegrywał z Łęgowikiem i Malczewskim przez pół sezonu to chyba świadczy tylko o tym, że jechał po prostu słabo. Ale w sumie to tylko pewnie dlatego jechał słabo bo płakał po tym, jak to go Falubaz potraktował jak piąte koło u wozu

    t_zg róznica jest taka, że po sezonie 2012 był sezon 2013 a w nim Czaja zanotował spory progres, a Strzelec regres wyników

  35. Powrót do góry    #214
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    W czym Vaculik z 2013 był słabszy niż Vaculik 2011? I jeżeli był taki słaby, to jakim cudem jego bilans z PO w Tarnowie z Dudkiem wyniósł 2-1?
    Poza tym, inna jest skala kapitalnego występu Dudka, który już w 2012 jechał na światowym poziomie, a inna skala kapitalnego meczu Czaji - to jest chyba oczywiste. No chyba, że Ty oczekujesz meczu na komplet, aby go pochwalić.

    Gomólski na swoim torze, zwłaszcza w końcówce sezonu - dostarczycielem punktów też nie był.

  36. Powrót do góry    #215
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez artem Zobacz posta
    W Częstochowie jakby prezentował się dobrze, to też miałby miejsce w składzie, a że na treningach przegrywał z Łęgowikiem i Malczewskim przez pół sezonu to chyba świadczy tylko o tym, że jechał po prostu słabo. Ale w sumie to tylko pewnie dlatego jechał słabo bo płakał po tym, jak to go Falubaz potraktował jak piąte koło u wozu

    t_zg róznica jest taka, że po sezonie 2012 był sezon 2013 a w nim Czaja zanotował spory progres, a Strzelec regres wyników
    Gdybym caly czas martwił się o wypłate, też nie miałbym chęci się starać. Jakie stwierdzenie, taka riposta. Skad mam wiedziec, jak byl traktowany w Czewie, na jakim sprzecie jezdzil itd? Nie mam pojecia, dlatego uważam, ze przyszły sezon dopiero pokaze co i jak...Strzelec na swoim i Czaja na swoim terenie.

    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    W czym Vaculik z 2013 był słabszy niż Vaculik 2011? I jeżeli był taki słaby, to jakim cudem jego bilans z PO w Tarnowie z Dudkiem wyniósł 2-1?
    Poza tym, inna jest skala kapitalnego występu Dudka, który już w 2012 jechał na światowym poziomie, a inna skala kapitalnego meczu Czaji - to jest chyba oczywiste. No chyba, że Ty oczekujesz meczu na komplet, aby go pochwalić.

    Gomólski na swoim torze, zwłaszcza w końcówce sezonu - dostarczycielem punktów też nie był.

    Uważasz, ze zeszły sezon Vaculika był dobry? O Gomólskim nie wspomniałem a o Borowiczu bodajże. Czemu znowu zawężasz swoje argumenty tylko do PO ?

    W ogole do czego to doszlo, zebym caly dzien w pracy spedzil na dyskusji o Strzelcu. Dobrze, ze zaraz koniec...

    Cytat Zamieszczone przez artem Zobacz posta
    W Częstochowie jakby prezentował się dobrze, to też miałby miejsce w składzie, a że na treningach przegrywał z Łęgowikiem i Malczewskim przez pół sezonu to chyba świadczy tylko o tym, że jechał po prostu słabo. Ale w sumie to tylko pewnie dlatego jechał słabo bo płakał po tym, jak to go Falubaz potraktował jak piąte koło u wozu

    t_zg róznica jest taka, że po sezonie 2012 był sezon 2013 a w nim Czaja zanotował spory progres, a Strzelec regres wyników
    W ZG Aleks na treningach tez czesto spisywal sie dobrze a i tak byl faworyzowany Adamczewski. Zaden argument. Wola trenera

  37. Powrót do góry    #216
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,745
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,572 w 914 postach
    Czaja nieźle się zapowiada i miał naprawdę udaną końcówke sezonu ale nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie w przyszłym sezonie. W przypadku juniorów to zawsze wróżenie z fusów, równie dobrze "wystrzelić" może Strzelec. Ja nie mam wątpliwości że wśród juniorów rządził i dzielił będzie Pieszczek.
    Ostatnio edytowane przez apator_uk ; 23-12-2013 o 15:19

  38. Powrót do góry    #217
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,515
    Kliknij i podziękuj
    5,800
    Podziękowania: 5,652 w 3,232 postach
    Nie był tragiczny. Vaculik miał życiowy sezon 2012. 2013 miał nieco szarpany, na pewno nie jest z niego zadowolony - ale przynajmniej na Mościcach na pewno nie był kelnerem. Potrafił wygrać tam z każdym. Gdyby tak nie było, UT nie notowałaby takich wyników u siebie. Generalnie sezon na jego standardowym poziomie (wyłączając 2013). Niepotrzebnie umniejszasz Czaji i niepotrzebnie wplątujesz mnie we wcześniejsze dyskusje. Ja napisałem tylko, że PO było kapitalne i to dobrze świadczy o Czaji, bo tam też liczy się psychika. Pokazał coś, czego ja osobiście się po nim nie spodziewałem. To, że jeździł lepiej od Strzelca to widać gołym okiem i nie potrzeba porównywać średnich, czegokolwiek. Dyskusja bezprzedmiotowa IMO. Owszem to nie jest różnica jak między np. Zmarzlikiem a Sówką, ale jest. Do tego, to co już bodaj Blacktop napisał. Czaja jest pro. Będzie brał ligi zagraniczne itp. Strzelec póki co jest amatorem.

    A co będzie w 2014, to nie wiem. Podzielam Twoje zdanie odnośnie średniej 1.70, bo też uważam to za abstrakcję (taką samą jak 1,50 Strzelca). Aczkolwiek jak już wspomniałem, czysta średnia to żaden wyznacznik.

    Ocena jazdy Czaji w PO 2013 jako kapitalnej, a robienie z niego wymiatacza, czy wróżenie mu średniej na poziomie 1,7 to są dwie różne kwestie i nie łącz ich
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 23-12-2013 o 15:22

  39. Powrót do góry    #218
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,914
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Czaja nieźle się zapowiada i miał naprawdę udaną końcówke sezonu ale nikt nie jest w stanie przewidzieć jak będzie w przyszłym sezonie. W przypadku juniorów to zawsze wróżenie z fusów, równie dobrze "wystrzelić" może Strzelec. Ja nie mam wątpliwości że wśród juniorów rządził i dzielił będzie Pieszczek.
    U juniorów ciężko o w miare stabilną forme, i może być jakieś spore miłe zaskoczenie sezonu, jak i klapa w wykonaniu dobrze zapowiadającego się któregoś juniora.
    Sporo też zależy, kto trafi ze sprzętem, bo juniorzy nie mogą sobie pozwolić na kosmiczne wydatki na sprzęt.

    Juniorzy to najbardziej nieprzewidywalni zawodnicy i wiadmo ,ze te całe dywagacje mogą wziąć w łeb. Mało który junior ma jakąś ugruntowaną pozycje.
    wielki talent ma niewielu, pozostali mogą im jedynie dorównać lepszym sprzętem, lub lepszym spasowaniem w poszczególnych meczach.

    niech młodzi prą do przodu, nieważne z jakiego osrodka, fajnie jak polski junior robi krok do przodu. Trzeba nam młodych gniewnych, aby potem w lidze oklaskiwać swoich polskich zawodników.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    apator_uk (23-12-2013)

  41. Powrót do góry    #219
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Gdybym caly czas martwił się o wypłate, też nie miałbym chęci się starać. Jakie stwierdzenie, taka riposta. Skad mam wiedziec, jak byl traktowany w Czewie, na jakim sprzecie jezdzil itd? Nie mam pojecia, dlatego uważam, ze przyszły sezon dopiero pokaze co i jak...Strzelec na swoim i Czaja na swoim terenie.
    Co Ty gadasz przecież lepiej mu w Czewie płacili jak u was wiec czemu miałby sie nie starać?

    http://www.youtube.com/watch?v=3NUIlL73Kio

    Polecam od 1:40

  42. Powrót do góry    #220
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,508
    Kliknij i podziękuj
    2,642
    Podziękowania: 3,663 w 2,170 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Co Ty gadasz przecież lepiej mu w Czewie płacili jak u was wiec czemu miałby sie nie starać?

    http://www.youtube.com/watch?v=3NUIlL73Kio

    Polecam od 1:40
    Nie chodziło mi o wysokość wynagrodzenia.

  43. Powrót do góry    #221
    Stały bywalec
    Dołączył
    09-06-2011
    Postów
    1,429
    Kliknij i podziękuj
    530
    Podziękowania: 784 w 329 postach
    No to udowodnij, że kiedykolwiek były zaległości względem Strzelca

    A co do Pieszczka, to co on pokazał dotychczas? Dla mnie jeszcze nic wielkiego nie pokazał, a talentem go okrzyknęli niesamowitym. Dla mnie jest przereklamowany.

  44. Powrót do góry    #222
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Niesamowity to moze przesada, ale to bardzo dobry junior, krajowa czołówka w tej kategorii wiekowej.
    Dwukrotnie zdobył BK, złoto DMEJ, srebro MDMP, brąz MMPPK, został także drugim wicemistrzem Polski juniorów. Występy młodzieżowe to nie wszystko, jako siedemnastolatek bardzo dobrze jeździł w Ekstralidze w 2012, tylko kontrowersyjne (łagodnie mówiąc) wykluczenie w meczu o utrzymanie sprawiło, że nie stał się wtedy bohaterem Wybrzeża. W tym sezonie w I lidze, o ile dobrze pamiętam przekroczył średnią biegopunktową(z bonusami) 2,00.
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  45. Powrót do góry    #223
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,025
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Zgadzam sie. Pieszczek to chyba jeden z niewielu wartościowych zawodników Wybrzeża. Fajnie pojechał w tarnowskim IMP. Moim zdaniem potencjał na śr 1,4+ w elidze

  46. Powrót do góry    #224
    Ekspert Awatar Semen
    Dołączył
    28-11-2005
    Postów
    7,270
    Kliknij i podziękuj
    1,021
    Podziękowania: 2,222 w 1,213 postach
    Ciekawe zestawienie przewidywanych składów, zamieścił na portalu NiceSport redaktor Konrad Trokowski

    http://nicesport.pl/zuzel/161262/dru...-w-swietle-ksm

    Mnie rzuciło się w oczy, że sumy osiągnięć czwórki zawodników z najlepszymi średnimi w Unibaksie i Falubazie są niemal identyczne.
    Wynoszą one odpowiednio 34.92 i 34,89. Ciekawe...
    23.01.1945-23.01.2024 Minęło 79 lat bolszewickiej okupacji Włocławka.

  47. Powrót do góry    #225
    Ekspert Awatar blacktop
    Dołączył
    01-05-2002
    Postów
    15,698
    Kliknij i podziękuj
    1,036
    Podziękowania: 1,101 w 777 postach
    Fajne zestawienie ale nie uwzględnia np. Kildemanda
    i Sasza liczony jako polski junior
    Ostatnio edytowane przez blacktop ; 23-12-2013 o 19:50
    "Muszę powoli się żegnać. Dziękuję wszystkim za uwagę i życzę udanych wakacji. Miarą Naszych sukcesów jest liczba Naszych wrogów. Do zobaczenia na Twitterze i Instagramie."

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •