Strona 24 z 44 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,036 do 1,080 z 1943

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1036
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Kiełbacha Bloki stoją od zawsze i nikomu nie przeszkadzało, wątpie by nagle się wszyscy mieszkańcy tam zmienili

    Niezła forma Hougaarda w Danii, nawet Jóźwik się załapał na jakieś spotkanie Niech się chłopak stara, w przyszłym sezonie powalczy o skład z Rydlewskim (obstawiam, że Bietracki to pewniak). Fajna też polonijna akcja z Ice Bucket Challenge (ktoś może wszystkich młodych zidentyfikować?).

    Z kibicami jest jak jest. Trzeba po prostu jakoś przetrwać trudny okres. Może władze klubu coś wymyślą.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  2. Powrót do góry    #1037
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Może taniej wyjdzie przeniesienie bloków niż stadionu?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  3. Powrót do góry    #1038
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Najtaniej jest obiecać wszystko naraz - to nic kosztuje, a nuż wybiorą?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  4. Powrót do góry    #1039
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Norma. We Wrocku właśnie obiecali darmowe MPK
    Zresztą co te obietnice w kierunku Polonii zmienią? Kibiców jest tak mało, że nie będzie to miało wpływu na wyniki. A przecież nie każdy kibic będzie w wyborach w pierwszej kolejności brał pod uwagę obietnice dotyczące klubu, bo może rozwój miasta będzie ważniejszy...
    Ja osobiście uważam, że czekanie na cud ze strony miasta nie ma sensu i bardziej powinniśmy oczekiwać działań z samego klubu, a nie czekać na łaskę prezydenta.

    Analizował ktoś sytuację w tabeli przy ewentualnym anulowaniu punktów Okoniewkiego? Ponoć jest to bardzo prawdopodobne. Jak by się wówczas mogła ułożyć tabela?
    Mi tam na tych PO nie zależy, pytam z czystej ciekawości. Zresztą dla nas to zmienia jedynie bonusa, bo odejmująć pkt Okonia z meczu w Grudziądzu i tak tam przegraliśmy.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  5. Powrót do góry    #1040
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Jak odejmą punkty Okoniewskiego to aby Polonia była w PO musi wygrać oczywiście z Rybnikiem, Grudziądz musi wygrać w Gnieźnie za 3 oraz Lublin musi pokonać Lokomotiv. Wtedy mamy 4 miejsce, ale i tak to mało realny scenariusz.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  6. Powrót do góry    #1041
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    PO to pewnie wydatek 100 - 200 tys pewnie a co za roznica czy 3 czy 6 miejsce w tabeli ? Sezon I tak kompromitacja w szczegolnosci Hansa, Szczepaniaka ... jedynie na wyroznienie zasluguje Szymon I Siopek. Patric z jego wyjazdami tez lipa.
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 05-09-2014 o 12:02

  7. Powrót do góry    #1042
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    O kompromitacji odnośnie całego sezonu bym nie mówił. O bajce oczywiście też nie. Jaki mamy skład każdy widzi. Nie byliśmy żadnym faworytem. Sezon mieliśmy spokojnie przejechał i chyba to się uda, ponieważ porażki z Rybnikiem się nie spodziewam. Rozgrywki zapewne skończymy na miejscu 5, co wydaje mi się, że odzwierciedla siłę naszej drużyny. Pewnie, że każdy z chłopaków mógł dołożyć od siebie nieco więcej. Mam tu na myśli w szczególności dwóch najstarszych zawodników, ale jak to ma zwykle miejsce w przypadku Polonii z ostatnich sezonów - po prostu się nie udało. Odjechaliśmy sezon oszczędnościowy, przynajmniej miał mieć takie założenie, więc mam nadzieję, że finanse zmierzają w dobrym kierunku, choć przypuszczam, że w cały czas są w stanie opłakanym. Może za rok uda się skleić drużynę, która powalczy nieco bardziej. Play-offy w świetle aktualnej frekwencji przy Sportowej to wręcz działanie na szkodę klubu.
    C'mon You Gunners!

  8. Powrót do góry    #1043
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Całościowo o kompromitacji bym nie mówił.
    Po pierwsze nie uznałbym Hougaarda jako kompromitacji - chłopak został wzięty na uzupełnienie składu i miał o miejsce walczyć. A w przekroju całego sezonu jest naszym najlepszym seniorem z śr/bieg blisko granicy 2 pkt. Wyjazdy były słabe, ale u siebie nadrabiał z nawiązką jednak. I tak po prawdzie to jedyny jasny punkt w składzie poza Woźniakiem. Siopek też bez szału niemniej ogląda się go przyjemnie, bo chociaż walczy. Wyniku jednak nie oszukasz.
    Hans i Kościecha zdecydowanie poniżej oczekiwań i....wg mnie obok Szczepana ta dwójka jest do odstzału.

    PO są nam zbędne i wręcz ze szkodą dla klubu, a te 2 mecze (1 u siebie) też nie zmienią przecież obrazu drużyny.
    Teraz to czas na podsumowanie sezonu i opracowanie koncepcji na rok kolejny.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Powrót do góry    #1044
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Analizował ktoś sytuację w tabeli przy ewentualnym anulowaniu punktów Okoniewkiego? Ponoć jest to bardzo prawdopodobne. Jak by się wówczas mogła ułożyć tabela?
    Mi tam na tych PO nie zależy, pytam z czystej ciekawości. Zresztą dla nas to zmienia jedynie bonusa, bo odejmująć pkt Okonia z meczu w Grudziądzu i tak tam przegraliśmy.
    Nie wiem skąd masz takie informacje, ale możliwość odjęcia punktów Okoniewskiego jest bliska zeru.

  10. Powrót do góry    #1045
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Zależy gdzie posłuchasz. Wg jednych niemal pewne, wg innych kompletnie niemożliwe. Ja osobiście nie mam w tym interesu, a GKMowi absolutnie nie żałuję ani nie zazdroszczę jazdy w PO. Jeśli jest w stanie awansować do ELigi (i tego chcą) to tym bardziej tego życzę i kibicuję. Pytałem tylko z zaciekawienia
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  11. Powrót do góry    #1046
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Jak na razie to najwięcej w tym temacie ma do powiedzenia grubas z Łodzi, nie wiem jaki on ma w tym interes. W klubie w Grudziądzu nic sobie z tego nie robią bo są pewni swego i wiedzą, że nie ma takiej opcji, żeby te punkty odjęto.
    Ale przyjmując już czysto teoretycznie, to wtedy GKM zamiast 20 ma tylko 9 punktów i ląduje na ostatnim miejscu.

  12. Powrót do góry    #1047
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Kojarzycie Waldemara Koteckiego? To właściciel firmy Polwell, dobrodziej koszykarskiego Artego (dla mnie jedyny naprawdę dobrze poukładany klub w naszym mieście). Nie tylko sam sponsoruje, ale jeszcze wkręca w to innych, jest byłym koszykarzem. Że też w "żużlowym mieście" nie ma takiego "żużlowego Koteckiego", ech... mówiliśmy już o tym nie raz

    W wywiadzie mówi trochę o kulisach pozyskiwania sponsorów. Taka też prawda, że jak się znajdzie jeden, lubiany w środowisku, to może przyjdą inni. Aż dziwne, że na Trybunie Głównej na S2 zawsze było kilku VIPów i na nic się to nie przełożyło... Co ciekawe Kotecki nie mówi źle o ratuszu, chociaż przyznaje, że nie dostali kasy na grę w europejskich pucharach. Ale zobaczcie co mówi o Astorii, którą w jakimś sensie można porównać do Polonii...

    Red.: Tak pan przekonuje bogatych bydgoszczan? Że zamiast pieniędzy na swoje przyjemności bądź z myślą o wnukach, można je wydać na zawodową koszykówkę?
    W. Kotecki: Potrzeby trzeba realizować równomiernie. Można dbać o oszczędności, swoje potrzeby i część budżetu firmy wydać na marketing sportowy. Tylko to przyniesie satysfakcję z realizowanych celów i radość z sukcesu, czy żal przy porażkach. Mamy takich sponsorów. Nie tylko sami dają pieniądze, ale sami szukają kolejnych.

    Red.: Wydał pan pieniądze, żeby kupić nazwę nowej hali. W Artego Arena będą występować koszykarki Artego i koszykarze Astorii Bydgoszcz. Został pan także sponsorem strategicznym tej drużyny.
    W. Kotecki: Zasadniczą rolę odgrywa ratusz. My tylko zapraszamy sponsorów i to nam się udaje. A co do Astorii, na razie chcę się przyglądać, jak daje sobie radę. Klub jest w niełatwej sytuacji. Chcę zobaczyć, czy mają szansę na rozwój. Decyzję będziemy podejmować z roku na rok.
    Czyli może faktycznie syf w Polonii odstrasza sponsorów? Skoro taki pasjonat i dobrodziej koszykówki ostrożnie i z rezerwą podchodzi do klubu, w którym sam grał? Różnica jest oczywista, Astoria jest w rękach miasta, Artego (Basket25) to od początku "prywatne" przedsięwzięcie. Dziwię się tylko, że widząc co się dzieje nie znajduje się nikt, żeby Polonię kupić, bo w odróżnieniu od klubu z Królowej jadwigi miasto dało taką możliwość.

    Niestety o żużlu mówi tak...
    Red.: Koszykówkę zdystansowała siatkówka, popularniejsza jest nawet liga piłki ręcznej.
    W. Kotecki: To pochodna wyników reprezentacji. Teraz zarówno koszykarze, jak i koszykarki, wystąpią na EuroBaskecie. Cieszę się, że piłka ręczna się rozwija. Inaczej patrzę na żużel. Zna pan kogoś, kto dla przyjemności uprawia ten sport? A przecież chodzi o to, żeby jak najwięcej dzieci garnęło się do sportu.
    I ma chyba rację, bo to też jeden z problemów, chociaż raczej objaw niż przyczyna. Chodzę na S2 od lat. Wciąż te same twarze, a o młodych to już w ogóle można zapomnieć.
    Ostatnio edytowane przez Attyla ; 05-09-2014 o 13:57

  13. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Attyla za jego przydatny post!

    Morciasz (06-09-2014)

  14. Powrót do góry    #1048
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Jak dla mnie przegrane do 30 kilku punktow to kompromitacje, mozna przegrywac z klasa ale odejmujac puntkt juniora to sorry ale 25 punktow zdobytych przez piatke seniorow to jest kompromitacja. Tak wygladal ten sezon wg mohej opini. Gdyby nie Szymon to bylibysmy w 2 lidze lub ewentualnie barazach.

  15. Powrót do góry    #1049
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Gdybyśmy przegrywali do 44 pkt, to mielibyśmy więcej bonusów i pewnie PO. Które nie mają dla nas sensu.
    Fakt, było kilka takich spotkań i te można uznać za kompromitację drużyny. Ale nie można mówić, że cały sezon był taki. Bo można by też powiedzieć, że mecze w Rybniku czy Lublinie powinniśmy wygrać... nieważne.
    Szymon - cóż, przed sezonem zakładane było, że Szymek będzie jednym z liderów w tej drużynie. Nie zakładano jednak, że będzie jedynym stałym silnym punktem, który nie zawodzi, ani że bardziej doświadczeni seniorzy (Hans i Kościecha) będą o tyle od niego słabsi.
    Mówienie, że "gdyby nie Szymon" jest równoznaczne z tym, że "gdyby nie Woryna to pewnie RKM by spadł" albo "gdyby nie Zmarzlik to Stali nie byłoby w PO ELigi". Wiedzieliśmy, że mamy Szymona, który ma jakąś rolę spełnić i ileś punktów zdobywać. Zresztą chyba ogólnie zakładano, że ma on być zawodnikiem wokół którego tą drużynę będzie się budować i ma być jej głównym punktem w najbliższych latach.
    Też bym sobie życzył, żeby Polonia wyglądała bardziej...nie wiem czy słowo "pozytywnie" jest odpowiednie, ale aby to była drużyna bardziej waleczna. Dlatego liczę na zastąpienie określonej trójki zawodników przez 2 młodych ambitnych chłopaków...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  16. Powrót do góry    #1050
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Gdybysmy przegrywali na wyjazdach do 44 znaczyloby ze kibic moze odczuc jakies emocje zwiazane z meczem a tak po 5 -7 wyscigach mozna bylo wylaczyc transmisje I nic sie nie tracilo. Bezplciowa jazda byle odjechac. Gdybysmy nie starania Szymona I czasem Siopka to nasze wyjazdy wygladalyby jak postawa Gniezna w Rybniku. Mozemy gdybac ja mam dosc ogladania zawodnikow jezdzacych jak pi.zdy. Potrzebna jakas analiza czemu nie ma kibicow to macie odpowiedz powyzej. Bylismy ciency to chodzilo sie na Emila bo bylo wiadomo ze walczy. Sport to "sprzedawanie wspomnien" a u nas po meczach nie ma czego wspominac a raczej sie stara zapomniec.

  17. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi atomenda za jego przydatny post!

    Attyla (05-09-2014)

  18. Powrót do góry    #1051
    Zaawansowany Awatar Budyn
    Dołączył
    09-05-2005
    Postów
    1,949
    Kliknij i podziękuj
    10
    Podziękowania: 30 w 17 postach
    Gdyby ktoś nie wiedział - na facebooku Polonii zamieszczono kupon do pobrania. Po jego okazaniu w klubowej kasie, bilet wstępu na spotkanie z Rybnikiem będzie wynosić wyłącznie 5 złotych. Promocja dotyczy sektora C. Żużel za piątaka. Grzechem byłoby nie skorzystać.
    C'mon You Gunners!

  19. Powrót do góry    #1052
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    No i sezon się skończył. Do P-O zabrakło nam jednego punktu. Czyli np. straconego bonusu na Dauga. Mi trochę jest żal tej pierwszej czwórki, bo awans i tak nam nie groził (Rzeszów za silny dla nas) a bardzo byłbym ciekawy frekwencji na półfinale. No, ale o tym się już nie przekonamy. Dzisiaj było lepiej niż przez cały sezon. Może to zasługa biletów w promocji? Pewnie tak. Pozytywną wiadomością jest też to, że dziś na SF ukazała się wypowiedź Polkowskiego wg której po sezonie zmniejszymy nieco zadłużenie. I w ogóle patrząc na problemy takiej Częstochowy, gdzie chyba sami już nie wiedzą ile są w plecy, to nasze 1,3 mln o których mówi Polkowski wcale nie wygląda tak źle, heh.

    No nic, trzeba się będzie przejechać do Grudziądza żeby przedłużyć sobie sezon
    BKS Polonia Bydgoszcz

  20. Powrót do góry    #1053
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Frekwencja byłaby podobna do tej, jaka się średnio przez cały sezon przewijała, czyli ok 3-3,5k ludzi (o ile pogoda ok).
    Sezon się skończył więc wynik sportowy można już sobie podsumowywać. Chociaż ciężko dodać coś nowego, bo ten jeden mecz niewiele zmienia. Zgadzam się, że na wyjazdach drużyna była bezbarwna. Co z tym można zrobić? Ciężko powiedzieć, bo raczej rewolucji wielkiej w składzie nie będzie, więc ciężko spodziewać się nagłej poprawy w tej materii. Chyba, że na prawdę zmieniono by Kościechę na Miśkowiaka, ale na ile to jest możliwe i w planach to nie wiadomo.
    Informacja, że dług jest zmniejszany ucieszyła. Mogło być lepiej, gdyby nie klapa z SGP i SWC, ale tutaj nie trudno się domyślić, że cena podziałała odpychająco i kibice nie przybyli.

    Teraz można się pointeresować PO w I lidze, które są o tyle ciekawe, że zdarzyć może się wiele i chyba wszystkie drużyny poza Startem mają jakiś powód, żeby o ten awans powalczyć...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #1054
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Sezon skończony, no chyba że odejmą punkty Okonia i cały misterny plan zarządu pójdzie w p..., bo jednak w PO być może będziemy
    Szkoda straconego bonusu na Łotwie, bo sportowo czwórka była w naszym zasięgu. Cieszy redukcja długu, ale też patrzmy jaki mieliśmy skład. Gdyby przy takich zawodnikach dług się zwiększył, to już nie wiem kogo by trzeba zakontraktować za rok Poczekajmy jeszcze na szczegółowe analizy, żeby się nie okazało, że zaoszczędziliśmy tylko kilka tysięcy.

    Podsumowując:
    Siopek - Wielki Szacun! Przed sezonem wielu narzekało, że przychodzi gość, który nie błyszczał w II lidze a tu proszę. Wystarczy ambicja, wola walki, dużo treningów, przywiązanie do klubu i mamy kapitalny sezon. Myślę, że Siopek zarobił w tym sezonie więcej niż przewidywał, więc kto wie, może za rok będzie jeszcze lepiej przygotowany
    Woźniak - wiadomo lider i świetny sezon
    Hougaard - bardzo pozytywnie na S2, ale mizerne wyjazdy. Zostawiłbym go, ale tylko jeśli nie znajdziemy kogoś lepszego.
    Andersen - kilka kompromitujących biegów, ale całościowo jakoś bardziej pewniejszy od Patricka, szczególnie na wyjazdach. Raczej rozważałbym jego pozostanie.
    Kościecha- wczoraj chciał chyba pojechać o nowy kontrakt, ale myślę że czas się pożegnać. Wolałbym Miśkowiaka na jego miejsce.
    Szczepaniak - zaczął nieźle, ale dalej już kompletna klapa. Widocznie sprzętu starczyło tylko na kilka tygodni. W 2015 nie brałbym go nawet na rezerwę
    Bietracki - pierwszy pełen sezon. U siebie tragedii nie było, ale musi poprawić wyjazdy. Myślę, że w przyszłym roku będzie dużo lepiej.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  22. Powrót do góry    #1055
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Gdyby udało nam się wymienić Kościechę na Miśkowiaka to byłoby solidne wzmocnienie. Odnosisz się do Hansa, że jest pewniejszy niż Patrick. Ja bym jednak wolał zostawić tego młodszego - przy odpowiedniej ilości pracy jest w stanie poprawić swoją dyspozycję na wyjazdach. Hans jednak jechał wg mnie poniżej oczekiwań - co mnie zaskoczyło, bo bardziej z jego jazdy byłem zaskoczony w poprzednim sezonie w ELidze, gdzie radził sobie poprawnie. Na warunki I ligowe obniżył loty zbyt mocno. W jego miejsce zawodnik pokroju Milika by pasował. Ktoś wcześniej pisał o sprwadzeniu Lebiedievsa. Myślę, że to będzie poza naszymi możliwościami - ELiga się o niego pewnie upomni. Równie dobrze można się postarać o Bogdanovsa. Zastanawia mnie też Pavlic, bo nie jestem pewien czy o kontrakt w ELidze będzie mu tak łatwo...
    Opcji jest sporo, ale ważne żeby którąś z tych opcji wygrać. Jednak wszystko na realnych zasadach - nie ma sensu się zabijać żeby kogoś na siłę ściągać.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #1056
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Wyjazdy to totalna porażka, a nie bezbarwność. Każdy może mieć słabszy dzień, ale nasi liderzy niemal regularnie dawali się objeżdżać zawodnikom dużo mniej znanym. Rozmiary tych porażek tylko pokazują skalę słabości. Można przegrać, jasne, ale byliśmy zbyt często praktycznie powalani na kolana już w połowie zawodów.

    O składzie nie ma co gdybać, ale kluczowe powinno być jak dla mnie zatrzymanie Szymka. Także Siopek powinien koniecznie zostać. Dwóch wychowanków na poziomie, ekstra sprawa Co do innych, jak dla mnie Andersen mógłby dalej jeździć u nas. Hougaard powinien być za rok lepszy, bo bardziej doświadczony. Jak dla mnie mógłby zostać, bo przynajmniej na S2 gwarantuje pewien poziom, żeby tylko wyjazdy poprawił.

    Jeżeli chodzi o zmiany w składzie to moim skromnym zdaniem na pierwszy ogień idą Andersson, Szczepan i Kościecha. Pierwszy z nich nie okazał się profesjonalistą, drugi jeździ bardzo słabo, a u Roberta - z całym szacunkiem - jakoś nie widzę już ambicji i woli walki na torze.

    No i cóż, za rok chyba też pojedziemy o 5 miejsce, bo o awansie znów nie ma co myśleć Dobrze, że chociaż pojedziemy (ciekawy jestem jak finanse Polonii w tym sezonie, boję się, że przy klapie frekwencyjnej SGP i małej ilości kibiców na lidze znów są długi... a Bruski tylko na to czeka).

  24. Powrót do góry    #1057
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Fajnie, że na koniec przyszło trochę ludków, szkoda że ja nie mogłem być. Co do ocen - już zimą byłem za Siopkiem, a niektórzy oskarżali mnie o zbytnie faworyzowanie jego Do tego niech zostanie Woźniak. W składzie meczowym musi być dwójka seniorów, więc łącznie trzech powinniśmy mieć. Kościecha jako walczący o skład powinien zostać. Do odstrzału Szczepaniak i Andersson. Hans? Zawiódł, jak się uda kogoś lepszego ściagnąć to fajnie (Milik, Czałow, Fricke), jak nie to chyba będzie musiał zostać. Hougaard niech zostanie - chociaż u siebie dobrze jedzie, a myślę że ma ambicje poprawić wyjazdy. Po prostu dawno nie jeździł w Polsce regularnie.

    Grondal ze srebrem MIM Danii! Może warto w niego bardziej zainwestować?
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  25. Powrót do góry    #1058
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Sam Szymon chce zostać, więc to już tylko kwestia dogadania. Kończy wiek juniora więc to powinno być ułatwienie dla Polonii. Bo nie wiem czy opłaca mu się przechodzić do klubu z drugiego końca kraju, gdzie raczej więcej nie zarobi.
    Grondal niby taki talent, a ani razu go nie zaproszono na mecz. Lasse, który ostatnio regularnie notował dobre występy w ligach zagranicznych też nie jeździł. Raz za razem pozwalano Szczepaniakowi udowadniać, że rozczarowuje. Szkoda, bo kolejny raz przez klub przewijają się zawodnicy, którzy mogą się rozwinąć, a się z nich nie korzysta. Na kolejny sezon znów będziemy mieli następne nazwiska rezerwowe, które mają "papiery na jazdę i spory potencjał" i nie wiadomo czy w ogóle się ich w Bydgoszczy fizycznie zobaczy...
    Co do Siopka...swego czasu wątpiłem w jego dobrą jazdę. A jednak pokazał mi, że potrafi w I lidze powalczyć. Liderem pewnie nigdy nie będzie, ale na warunki I-ligowe poprawnie uzupełnia skład. A na takim poziomie punktowym to lepiej on niż Szczepaniak. Zawsze to swojak
    Zgodnie twierdzimy tutaj w większości, że pewniakami do pozostania w składzie powinni być Szymek, Patrick i Siopek. Mamy więc 2 seniorskie miejsca do obsadzenia i w zasadzie multum propozycji - pozostawienie jednego z dwójki Kościecha/Andersen, Miśkowiak, Lebiediew, Bogdanow, Milik, Fricke, MBJ, Michelsen, Porsing, Berntzon, Thorsell. Gdzieś tam widniały przebąkiwania, że niby AJ ma być do nas wypożyczony, ale to chyba za drogi interes dla naszego portfela (chociaż pewnie trochę kibiców by się ucieszyło).
    Kwestia juniorów też otwarta, bo jako że Bartek powinien być pewny miejsca tak nadal nie wiadomo kto drugi - Jóźwik czy Rydlewski? Czy może Oskar G. (tutaj też zdania podzielone)?
    Ciekawe też którzy zawodnicy z ELigi mogą stracić zatrudnienie w owych rozgrywkach... Wiadomo, że drużyna awansująca będzie się wzmacniać i z tego tytułu będą pewne rotacje i ci, którzy nie znajdowali uznania w oczach dotychczasowych pracodawców mają swoją szansę. Plus zawodnicy spadkowicza/ów mogą się przemieszczać. Ale co niektórzy mogą się przenieść do I ligi. Wszystko powinno się krystalizować w najbliższych tygodniach, chociaż pewnie większość już robi jakieś podchody (i kluby i zawodnicy) i nieoficjalnie "badają teren" (bo przecież rozmów kontraktowych jeszcze nie prowadzą ).
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  26. Powrót do góry    #1059
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    1.Woźniak
    2.Andersen
    3.Miśkowiak
    4.Jędrzejewski
    5.T.Jonasson
    6.Bietracki
    7.O.Gollob/Rydlewski
    rez. Bech/Krcmar
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  27. Powrót do góry    #1060
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Skład fajny. Ale czy nie za drogi? Miśkowiak i THJ to jednak nieco zwiększone wydatki w porónaniu do Kościechy i Szczepaniaka... Ogólnie wygląda to na solidny skład, który mógłby powalczyć o finał I ligi. Ten Andersen jednak dla mnie wygląda .... no nie wiem... zwłaszcza chyba w takim zestawieniu postawiłbym na jednego z tych, których wpisałeś na rezerwie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #1061
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Skład droższy od obecnego, ale takie zestawienie gwarantuje na pewno lepsze wyniki, co przełożyłoby się na frekwencję. Tak w ogóle Jonasson kręci się co sezon koło stawki milion złotych za sezon. Gwarantuje w I lidze bardzo dobre wyniki, więc też nie można powiedzieć, że jest jakoś strasznie drogi.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  29. Powrót do góry    #1062
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Warto przemyśleć politykę cenową biletów. Sukces przy meczu z Rybnikiem nie może pójść na marne.
    Ze składem szaleć nie będziemy bo jeszcze finanse są pod kreską.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  30. Powrót do góry    #1063
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Wydaje mi się, że para Miśkowiak-THJ w kontekście wydatków jest spora. Każdy z nich jest droższy niż Kościecha czy Szczepaniak, więc w obu punktach koszty rośnie. Czy przełoży się to na frekwencję? Pewnie tak, bo to skład, który na wyjazdach też może powalczyć na każdym już torze. Czy nas stać na takie zestawienie to już by musiał zdecydować oczywiście zarząd, bo tam najlepiej wiedzą ile pieniędzy jest i ile można wydać. Teraz tak zerknąłem, że w tym składzie nie ma Hougaarda, a chyba wolałbym jego niż Andersena.
    Gdyby jednak do klubu przyszedł jeden z tej dwójki Miśkowiak-THJ to już można uznać za sukces transferowy, bo przecież Polonia obecnie na rynku żużlowym nie jest jakąś specjalnie do siebie przekonującą marką. I to może być cała rewolucja w składzie, gdy jeden z tej pary zastąpi w składzie kogoś z dwójki Kościecha-Hans.
    I to chyba też by było jednak coś, bo nie ma się co chyba nastawiać na wielkie przemeblowanie, a powoli i systematycznie ten skład nieco wzmacniać. No chyba, że przyjdzie jakiś milioner i sprowadzi skład z kosmosu

    edit: czy przy promocji frekwencja była znacząco większa?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #1064
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    THJ podobno ciezki w kontaktach a i tez czesto szarzuje ponad miare i konczy sie kontuzjami a lawki rezerwowej nie bedziemy mieli, tani nie bedzie tez a po przygodzie w Gdanasku ostroznie bedzie wybieral klub, proponowalbym Bachow, Michelsenow ... posiedzieli rok lub dwa na lawce w Ekstralipie wiec chyba przejrza na oczy ze lepiej jezdzic klase nizej i punktowac niz siedziec dale w EE
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 08-09-2014 o 17:00
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  32. Powrót do góry    #1065
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    wbrew pozorom, z ta wymiana tez trzeba byc ostroznym... wymienimy 2-3 ogniwa na zawodnikow pokroju: Miskowiak, THJ czy Doyle (abstrahuje) i mamy problem, bo bedziemy walczyc o awans

    I tu pojawia sie dysonans... z jednej strony "trzeba" tworzyc sklad z walczakow (chcemy wzmacniac seniorke, poprzez wyrzucenie ogniw, ktore sie nie sprawdzily) i "grozi" nam awans, z drugiej strony mamy przeczekac w "spokoju", w tej 1 lidze...

    ... moim zdaniem nie nalezy sie obawiac awansu, tylko tworzyc sklad perspektywiczny, z zawodnikow, ktorzy chca cos jeszcze osiagnac, a jak sie przy tym uda "przypadkowo" awansowac to pod zadnym pozorem sie nie zarzynac finansowo, nawet niech to bedzie ekipa pierwszoligowa, ale zlozona z walczakow, a noz widelec cos wiecej uda sie osiagnac niz 8 miejsce

  33. Powrót do góry    #1066
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Ja też uważam, że nie możemy się bać awansu. Komunikat "Nie chcemy Ekstraligi" nie wpływa dobrze na frekwencję i sponsorów. Przecież nawet jak uda się awansować, to nikt nam nie każe od razu kontraktować Pedersena czy Woffindena. Ekstraliga to zawsze większy prestiż.Poza tym wzorem piłki tv zaczyna płacić klubom coraz większe pieniądze, już teraz nc+ daje 200.000zł za reklamę na kevlarze drużyny.
    Ostatnio edytowane przez expert ; 08-09-2014 o 19:57
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  34. Powrót do góry    #1067
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Expert ma rację dodatkowo zawodnicy czują niezły komfort wiedząc, że i tak o nic nie jedziemy. Byle się utrzymać reszta nieważne.

  35. Powrót do góry    #1068
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Jesli mamy miec zawodnikow ktorzy chca cos w zuzlu jeszcze osiagnac to musielibysmy sie pozbyc wszystkich z wyjatkiem Szymona, w takiej sytuacji nie ma miejsca na Kostka, Hansa i Szczepaniaka bo oni raczej juz niczego nie osiagna.

    Co do reszty skladu to proaktycznie tracimy cala moc jak mielismy na juniorvce i seniorzy musza to odrobic dlatego wzmacniajac sie zachowamy ta sama sile bo w jednym miejscu nam ubywa a w drugim zyskujemy.

    Szymon, Siopek jedynie ta dwojke chcialbym ogladac z tegorcznego skladu, Patrick od lat probuje i niestety w PL nic nie osiaga, Hans i Kostek to odcinanie kuponow, ile da rade zarobic ale bez ambicji o cokolwiek wiecej. Reszty naszych nie trzeba komentowac. Nadeszla pora wietrzenia bo zaduch sie zrobil i brakuje swiezosci np takiej jaka wnosil mlody Emil.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  36. Powrót do góry    #1069
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    osobiscie Patricka bym pozostawil, natomiast zgadzam sie co do Hansa, Roberta i Mateusza, ale wowczas trzeba sie rozgladac za polskim seniorem: Miskowiak, Swiderski czy chocby Lampart (ale ten bedzie mial daleko do domu). Ale prawda jest taka, ze poki nie dowiemy sie czy zawodnicy maja placone, wogole jak stoimy z finansami to bedzie to tylko nasz koncert zyczen...

  37. Powrót do góry    #1070
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,899
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Przypomni ktoś mi kto miał decydujące zdanie, jeśli chodzi o wysokość cen biletów na DPŚ w Bdg ?
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  38. Powrót do góry    #1071
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    Może warto spróbować z Karolem Ząbikiem??? Przed kontuzjami był rakieta. No i powinien być tani.

  39. Powrót do góry    #1072
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2013
    Postów
    50
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Gramza, Bruski ?!

    Cytat Zamieszczone przez FATaMORGANa Zobacz posta
    Może warto spróbować z Karolem Ząbikiem??? Przed kontuzjami był rakieta. No i powinien być tani.
    Ale żartowniś z Ciebie
    31°51′N 35°28′E

  40. Powrót do góry    #1073
    Użytkownik Awatar FATaMORGANa
    Dołączył
    05-07-2013
    Postów
    278
    Kliknij i podziękuj
    69
    Podziękowania: 50 w 33 postach
    Czytałem o większych żartach w tym wątku, typu powrót AJ, Tomka czy kontraktowanie innych na których nas nie stać.
    Ząbik nie byłby gorszy od Szczepaniaka, Anderssona. Gdyby jeździł regularnie miałby lepsze wyniki niż Kościecha. Może być tym szóstym jak w tym roku Siopek, on też miał sobie nie radzić w I lidze, a jest drugim, po Szymku zawodniku, który ma zostać na następny sezon. Marcin, zapracował na to, więc może i dać szansę Karolowi.
    #mistrzjestjeden
    #zdrowiaTomasz

  41. Powrót do góry    #1074
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Ja też uważam, że nie możemy się bać awansu. Komunikat "Nie chcemy Ekstraligi" nie wpływa dobrze na frekwencję i sponsorów. Przecież nawet jak uda się awansować, to nikt nam nie każe od razu kontraktować Pedersena czy Woffindena. Ekstraliga to zawsze większy prestiż.Poza tym wzorem piłki tv zaczyna płacić klubom coraz większe pieniądze, już teraz nc+ daje 200.000zł za reklamę na kevlarze drużyny.
    Trochę sobie pozwolę się nie zgodzić. Wywalczywszy awans koszty na pewno wzrosną. Nawet zostawiając 100% niezmienionego składu zawodnicy zawołają więcej. Bo poziom wyższy, bo sprzęt trzeba kupić lepszy.... A mając skład beż porządnego lidera/liderów i tak frekwencja będzie taka jak na I ligę. Klub na tym straci, a drużyna na wyjazdach będzie dostawać w trąbkę do 30. U siebie wygramy z 2-3 mecze i będziemy walczyć, żeby nie spaść z automatu a być w barażu. Na to kibice przyjdą? Nie sądzę.

    Co do Ząbika...sam nie wiem. Z jednej strony lepiej on niż Szczepaniak, bo chociażby to, że kibiców z Torunia kilku mogłoby przyjechać na mecz pooglądać Karola. Z drugiej strony...boli mnie ciągłe zbieranie niechcianych w Apatorze ludków - Krzyżaniaki, Chrzanowskie, Kościechy... Mam trochę rozdarte zdanie w tym temacie.
    Dobrze, że Bajerski się nie reaktywuje
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  42. Powrót do góry    #1075
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Żadnych krzyżaków w Polonii! Kostek był spoko, bo przez tyle lat już "zbydgoszczał"
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  43. Powrót do góry    #1076
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez FATaMORGANa Zobacz posta
    Czytałem o większych żartach w tym wątku, typu powrót AJ, Tomka czy kontraktowanie innych na których nas nie stać.
    Ząbik nie byłby gorszy od Szczepaniaka, Anderssona. Gdyby jeździł regularnie miałby lepsze wyniki niż Kościecha. Może być tym szóstym jak w tym roku Siopek, on też miał sobie nie radzić w I lidze, a jest drugim, po Szymku zawodniku, który ma zostać na następny sezon. Marcin, zapracował na to, więc może i dać szansę Karolowi.
    Nie wiem, czy Karol poradził by sobie na wymagających torach I-ligowych - on przecież na betonowej Motoarenie czasami wyglądał tak, jakby faktycznie coś było z jego błędnikiem...Życzę mu jak najlepiej, ale pełnego sezonu ligowego bez dzwona to IMO on nie odjedzie.
    !Adrian walcz!

  44. Powrót do góry    #1077
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    My potrzebujemy zawodnikow ktorzy zdobywaja punkty a nie je oddaja, takich co oddaja to mamy nadmiar wiec po co nam Zabik I wiara w jego zmarywychwstanie torowe.

  45. Powrót do góry    #1078
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Trochę sobie pozwolę się nie zgodzić. Wywalczywszy awans koszty na pewno wzrosną. Nawet zostawiając 100% niezmienionego składu zawodnicy zawołają więcej. Bo poziom wyższy, bo sprzęt trzeba kupić lepszy.... A mając skład beż porządnego lidera/liderów i tak frekwencja będzie taka jak na I ligę. Klub na tym straci, a drużyna na wyjazdach będzie dostawać w trąbkę do 30. U siebie wygramy z 2-3 mecze i będziemy walczyć, żeby nie spaść z automatu a być w barażu. Na to kibice przyjdą? Nie sądzę.
    a ja sie wtrace i tez pozwole sie nie zgodzic... teraz tez niewiele brakuje bysmy dostawali w trabke do 30 ! Frekwencja na pewno nie bedzie nizsza a uwazam, ze wprost przeciwnie - zwiekszy sie, oczywiscie przy odpowiednim doborze zawodnikow i cen za bilety! Koszty wzrosna? Ale tylko te o ktorych piszesz, czyli wymagania zawodnikow! Ale to tez idzie madrze rozwiazac! Poza tym ekstraklapa to nie pierwsza liga, a i fundusze z TV zdecydownie wieksze! Podkreslam to po raz kolejny - NIE BOJMY SIE AWANSOWAC, tylko jesli awansujemy to budujmy czy modernizujmy druzyne z glowa! Pamietacie Fijalkowskiego, Smitha, Robackiego i dwoch Krzyzakow... mozna bylo?! Oczywiscie szczescie tez jest potrzebne Ale mam nadzieje, ze limit pecha w ostanim dzisiecioleciu juz wyczerpalismy!

    Mnie interesuje tylko jedno czy zawodnicy sa splacani... bo jesli nie, to wogole nie ma o czym pisac i rozmawiac... ja tylko chcialbym posiasc te wiedze !

  46. Powrót do góry    #1079
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,091
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,332 w 900 postach
    Spoko luz, wszystko fajnie. Pamiętajmy jednak dlaczego nie zależało nam na awansie do ELigi. Otóż idzie o wyprostowanie klubu finansowo. Jeśli w ciągu kolejnego sezonu będzie w stanie wyjść z długów na zero to ja całym sobą poprę ten awans. Ale teraz to jest trochę nie na miejscu. W końcu byliśmy w tej ELidze i właśnie tam te długi się nam namnożyły pomimo całego tego potencjału, o którym piszecie. Ok - skład z 2004 zaskoczył, ale liczenie na cud to też nie jest dobra droga. Na takowy wierzono w tym roku i w Gdańsku i w Częstochowie, a w poprzednim w Gnieźnie i w sumie u nas. Wyszło jak widać.
    Mi zależy na długotrwałym awansie do ELigi, abyśmy tam zagrzali stałe miejsce i włączali się w zdrową walkę o medale, a nie awansowali po to, żeby ze składem marzeń - Woźniak, Hougaard, Siopek, Miśkowiak, THJ spaść z wielkim hukiem. Przecież ten skład takie właśnie gwarancje nam zapewnia. To jest silny skład na I ligę, nie Extra.
    Czy na prawdę 1 rok więcej w I lidze będzie taki trudny do zniesienia?
    Piszesz, że teraz niewiele brakuje do bęcków do 30. Okej. Dlatego proponuję wzmacnianie drużyny SYSTEMATYCZNE. Nie mając kasy jaką rzuca Karkosik nie możemy sobie wyszaleć nagle składu, który wygra wszystko.
    Może gadam bez sensu, to mnie upomnijcie
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  47. Powrót do góry    #1080
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Jak na razie to mamy raty kredytu do splacania przez najblizsze 4 lata I dotacje przyznana na najblizsze dwa. Co bedzie za dwa lata skoro sponsorow brak? Najpier trzeba splacic do zera a potem myslec dale. W 2020 mamy 100 lecie I to byc moze realny termin na powrot do EE. Marzeniem byloby zloto I nowy stadion na ta rocznice ale realia sprowadzaja nas do parteru.

Strona 24 z 44 PierwszyPierwszy ... 14222324252634 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •