Strona 43 z 44 PierwszyPierwszy ... 3341424344 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,891 do 1,935 z 1943

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1891
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    http://espeedway.pl/news,ile_placa_w...u,74135,3.html

    Gollob za 700 "kafli" hahahahaha bo k... nie wyrobie jeśli na prawdę tam podpiszę i nawet dostanie jak to "lider" 120 % to po prostu Polonia jest denna i nie przyjmuje wyjaśnień, że nas nie stać skoro drużyna która ma budżet ok 4 mln jedzie w Ekstralidze kontraktuje takiego mistrza.

  2. Powrót do góry    #1892
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    News z espeedway.pl jest skopiowany od najbardziej poinformowanej osoby w Polskim żużlu - http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...570,1,984.html

    Radziłbym bym się tymi liczbami nie sugerować, bo z prawdą one mają bardzo nie wiele wspólnego.

  3. Powrót do góry    #1893
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez gkm_fan Zobacz posta
    News z espeedway.pl jest skopiowany od najbardziej poinformowanej osoby w Polskim żużlu - http://www.przegladsportowy.pl/zuzel...570,1,984.html

    Radziłbym bym się tymi liczbami nie sugerować, bo z prawdą one mają bardzo nie wiele wspólnego.
    Sporo, jeśli nie większość newsów na espeedway pochodzą z tego właśnie źródła
    No cóż...dziś wybory, więc teoretycznie jutro powinno być dla nas jasne co i jak

    Tutaj natomiast inny człowiek z PS pisze o zawodnikach młodego pokolenia, którzy mogą sporo osiągnąć za niedługi czas i z których kluby mogą mieć sporo pociechy. O dziwo pisze o zawodnikach, z których połowa mniej lub bardziej była przymierzana (przez kibiców) do drużyny. Jest Krcmar, którego swego czasu u nas zlano i ciężko powiedzieć, czy chciałby ponownie wrócić na S2. Jest Thorsell, o którym mówi się, że jest już u nas. Ponadto jest pożądany przez wielu kibiców Bech, oraz wspominany przez kilku z nas Heartel. Można by więc rzec, że kibice Polonii też potrafią dostrzec potencjał w zawodnikach...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Powrót do góry    #1894
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach

  5. Powrót do góry    #1895
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Tja, też mi w oczy się rzuciło. Szkoda, że nie u nas, ale mam nadzieję, że prócz Thorsella będzie jeszcze jeden taki młody zawodnik, z którego może coś fajnego się urodzić. Ale to wciąż tylko nadzieja...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  6. Powrót do góry    #1896
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Mirek Jabłonśki miał rzekomo wybierać między Spartą a Polonią. We Wrocławiu na rezerwie Milik więc...?
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  7. Powrót do góry    #1897
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2014
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 20 postach
    Ustalajcie sobie skład. Jabłońskich i Miśkowiaków. Pajac bruski wygrał a to oznacza że w ciągu czterech lat nasz stadion zarośnie chwastami i bruski go zaora...

  8. Powrót do góry    #1898
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Jak zaczniecie chodzić na stadion bez szukania wymówek to nie będzie miał siły żeby zaorać stadion na który regularnie te 5-7k ludzi chodzi. Jeśli pójdzie w drugą stronę i frekwencja spadnie poniżej 2k to będzie raczej naturalne, że utrzymywanie klubu, który przynosi straty, a kibiców BRAK nie ma sensu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Kurczak (01-12-2014), Solek (04-12-2014), chrzan (05-12-2014), oki (01-12-2014)

  10. Powrót do góry    #1899
    Użytkownik Awatar Kurczak
    Dołączył
    15-09-2013
    Postów
    116
    Kliknij i podziękuj
    14
    Podziękowania: 8 w 6 postach
    Cytat Zamieszczone przez 19(P)20 Zobacz posta
    Ustalajcie sobie skład. Jabłońskich i Miśkowiaków. Pajac bruski wygrał a to oznacza że w ciągu czterech lat nasz stadion zarośnie chwastami i bruski go zaora...
    Sondażowe.

    A prawdziwy kibic zawsze przyjedzie jeśli będzie miał możliwość.
    Co innego Janusze piknikowicze, tutaj mają w czym wybierać, ale zatwardziali sympatycy żużla również się stawią.

    Szkoda, że liczby są jakie są.. a wymówki "bo stadion ruina nic nie widać" to naprawdę żenujące.

    Jakoś potrafię znaleźć miejsce wysoko i wszystko widzę, nikt nie każe siadać na dole.

    Z Polonią na dobre i złe, liczby nie kłamią z tym złym...
    Wysłane z mojego GT-S5660 za pomocą Tapatalk 2
    Pozdrawiam.

  11. Powrót do góry    #1900
    Zaawansowany Awatar realista27
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    2,784
    Kliknij i podziękuj
    19
    Podziękowania: 66 w 48 postach
    Cytat Zamieszczone przez 19(P)20 Zobacz posta
    Ustalajcie sobie skład. Jabłońskich i Miśkowiaków. Pajac bruski wygrał a to oznacza że w ciągu czterech lat nasz stadion zarośnie chwastami i bruski go zaora...
    Wygrał ten,który miał wygrac a nie gość z obietnicami dla wszystkich i Polonii i Zawiszy i emerytów i krwiodawców i mieszkańców Fordonu i Osowej Góry i przewoźników MZK i taksówkarzy i studentów etc....to robił Konstanty i poległ z kretesem....odchodzi z polityki jak zapowiedział a nawet nie pogratulował Bruskiemu tylko zły jest na Bydgoszczan(wynika z wywiadu dla "GW")...
    "Kończ waść wstydu oszczędź" Panie Dombrowicz...na zawsze i wcale nie żal ani smutno z tego powodu.

  12. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi realista27 za jego przydatny post!

    Attyla (01-12-2014)

  13. Powrót do góry    #1901
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    Wiele wskazuje na to, że 21- latka zobaczymy w sezonie 2015 na polskich torach. Zawodnik obecnie dogrywa sprawy swojego nowego kontraktu, jednak nie chce zdradzać nazwy klubu, z którym zwiąże się umową. W kuluarach spekuluje się, że Szwed mógłby wzmocnić szeregi I- ligowej Polonii Bydgoszcz. - Na razie nie podpisałem kontraktu w Polsce. Mam jednak nadzieję, że w ciągu kilku najbliższych tygodni moja sytuacja się wyjaśni i podpiszę umowę z nowym klubem. Nie chciałbym zdradzać, z kim do tej pory rozmawiałem. Mogę jedynie powiedzieć, że jak dotąd mam ważne kontrakty na starty w Szwecji i Anglii- zakończył.

    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/48...dni-powinienem

    Wygląda na to, że jeszcze nie podpisał..

  14. Powrót do góry    #1902
    Użytkownik Awatar Attyla
    Dołączył
    28-05-2013
    Postów
    209
    Kliknij i podziękuj
    24
    Podziękowania: 18 w 16 postach
    Cytat Zamieszczone przez realista27 Zobacz posta
    Wygrał ten,który miał wygrac a nie gość z obietnicami dla wszystkich i Polonii i Zawiszy i emerytów i krwiodawców i mieszkańców Fordonu i Osowej Góry i przewoźników MZK i taksówkarzy i studentów etc....to robił Konstanty i poległ z kretesem....odchodzi z polityki jak zapowiedział a nawet nie pogratulował Bruskiemu tylko zły jest na Bydgoszczan(wynika z wywiadu dla "GW")...
    "Kończ waść wstydu oszczędź" Panie Dombrowicz...na zawsze i wcale nie żal ani smutno z tego powodu.
    Nic dodać nic ująć. Żałosne okazały się zarówno organizacje zawiszaków i niestety polonijne SPP, które poparły z czystej zawiści kandydata BEZNADZIEJNEGO, rzucającego same obietnice BEZ POKRYCIA, w dodatku takiego, który jednym i drugim mocno zalazł za skórę w czasie swoich beznadziejnych kadencji (o jakości jego kampanii nie wspomnę, jaki byłby wstyd gdyby wygrał koleś z hasłem "...mniej dla Torunia"...). Dombrowicz nawet nie potrafił się nawet godnie pożegnać, a jeszcze w wywiadzie powyborczym pocisnął bydgoszczanom

    O ile tamci z Gdańskiej mają problem z Osuchem i dla nich to może Kondom był minimalnie lepszy, to SPP swoją decyzją i głupimi tekstami wręcz zamknęło sobie drogę do rozmowy z Bruskim. Takiej normalnej rozmowy, umówienia się i pogadania, a nie wysyłania kolejnych pism z wykorzystaniem mediów.

    A Bruski to wg wszelkich doniesień, które mi znajomi z ratusza przynoszą jest typ "księgowy". Jak Polonia jest nierentowna i mało popularna, to ją omija. Jak zaczęłoby chodzić regularnie te 4-5 tys. to mielibyśmy remont stadionu. Taka prawda, nie ma co zasłaniać się Bruskim i złą widocznością z łuków - ciała dał ten, kto np. nie kupił karnetu rok temu. To są "grabarze żużla", a nie jeden prezydencik...

  15. Powrót do góry    #1903
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,740
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez Attyla Zobacz posta
    A Bruski to wg wszelkich doniesień, które mi znajomi z ratusza przynoszą jest typ "księgowy". Jak Polonia jest nierentowna i mało popularna, to ją omija. Jak zaczęłoby chodzić regularnie te 4-5 tys. to mielibyśmy remont stadionu. Taka prawda, nie ma co zasłaniać się Bruskim i złą widocznością z łuków - ciała dał ten, kto np. nie kupił karnetu rok temu. To są "grabarze żużla", a nie jeden prezydencik...
    No popatrz, a ja myślałem, że Polonia to od paru lat klub z większościowymi udziałami miasta - prawie 99%,
    i to miasto odpowiada za jego zarządzanie i za fenomenalnie przeprowadzane nabory na prezesów, a jednak nie
    - a tu jednak winni są ci, którzy karnetu nie kupili.
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  16. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    Giani (01-12-2014), jjack (01-12-2014)

  17. Powrót do góry    #1904
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    No popatrz, a ja myślałem, że Polonia to od paru lat klub z większościowymi udziałami miasta - prawie 99%,
    i to miasto odpowiada za jego zarządzanie i za fenomenalnie przeprowadzane nabory na prezesów, a jednak nie
    - a tu jednak winni są ci, którzy karnetu nie kupili.
    A czy kibic klubu powinien patrzyć na to, kto zasiada na prezydenckim fotelu, czy dopingować drużynę z trybun?
    Bruski nie jest może tutaj jakąś fajną osobą i wiadomo, że jego decyzje narobiły niemało bałaganu w Polonii i naokoło. Jednak kibic nie odwraca się od drużyny, bo prezydent nie ten, a na łukach słabo widać. Wymówek szuka się łatwo, ale zebrać się w garść i ruszyć d*pę na stadion to już coraz większej grupie ludzi ciężko.
    Fakt jest taki, że z punktu widzenia klubu żaden z tych kandydatów nie był "dobry". Jednak prezydenta nie wybiera się tylko na podstawie tylko tej jednej sprawy - pisałem o tym wcześniej.
    A jeśli kibice na stadion chodzić będą, a te 5k to ze spokojem ten mecz obejrzy z dobrą widocznością, to może ktoś w ratuszu zobaczy, że Polonia to jest jednak trochę kibiców, a nie tylko pacany z SPP, które robią hałas w mediach i krzyczą głośno z internetu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  18. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Attyla (01-12-2014)

  19. Powrót do góry    #1905
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Także mam pretensje do "kibiców" Polonii, że się odwrócili od klubu w trudnych czasach i nie chodzą na mecze, ale popieram też fakt że nowy stadion należy się nam jak psu buda. Na wszystko są pieniądze tylko nie na remont Polonii. Idąc przykładem piłki nożnej nowy stadion zawsze wzbudzał efekt nowości i budowa nowego obiektu sprzyjała wzrostowi frekwencji. No, ale cóż ludzie tak wybrali. Nie jestem zwolennikiem Dombrowicza ale w porównaniu z hipokrytą Bruskim jest kryształowy. Widocznie społeczeństwo nadal woli popierać człowieka, który sprzedał Bydgoszcz dla partyjnych układów i przez kolejne 4 lata będzie tylko czekać na rozkazy z toruńskiej centrali od Lenza i Całbeckiego co może robić. Kwestię podwyżek i zadłużenia miasta już nawet pomijam, bo to nie miejsce na takie dyskusje.

    Cytat z Pomorskiej:

    "GKM zgłosił się [przyp. do Golloba] kilka dni temu. Wiemy, że rozmowy rozpoczęto z inicjatywy klubu, ale żużlowiec zareagował na zaproszenie bardzo pozytywnie. Na razie beniaminek może zaoferować najbardziej utytułowanemu polskiego żużlowcowi niewiele więcej niż milion złotych za sezon. Rozmowy trwają, a w dwóch źródłach potwierdziliśmy, że porozumienie jest już blisko."

    kabaret... Ciekawe ile nas wyjdzie angaż Miśkowiaka, Thorsella i Kudriaszowa. Podejrzewam że mniej więcej tyle samo ale ze 4 tysiące mniej kibiców na trybunach...
    Ostatnio edytowane przez expert ; 01-12-2014 o 20:06
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  20. Powrót do góry    #1906
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    A czy kibic klubu powinien patrzyć na to, kto zasiada na prezydenckim fotelu, czy dopingować drużynę z trybun?
    Bruski nie jest może tutaj jakąś fajną osobą i wiadomo, że jego decyzje narobiły niemało bałaganu w Polonii i naokoło. Jednak kibic nie odwraca się od drużyny, bo prezydent nie ten, a na łukach słabo widać. Wymówek szuka się łatwo, ale zebrać się w garść i ruszyć d*pę na stadion to już coraz większej grupie ludzi ciężko.
    Fakt jest taki, że z punktu widzenia klubu żaden z tych kandydatów nie był "dobry". Jednak prezydenta nie wybiera się tylko na podstawie tylko tej jednej sprawy - pisałem o tym wcześniej.
    A jeśli kibice na stadion chodzić będą, a te 5k to ze spokojem ten mecz obejrzy z dobrą widocznością, to może ktoś w ratuszu zobaczy, że Polonia to jest jednak trochę kibiców, a nie tylko pacany z SPP, które robią hałas w mediach i krzyczą głośno z internetu.
    a przepraszam kto jest wlascicielem klubu? Kibice?
    kto odpowiada za wybor rady nadzorczej? Kibice?
    kto wybiera, posrednio prezesa klubu? Kibice?
    kto nie sprawowal jakiejkolwiek kontroli podczas prezesowania Wojciechowskiego czy Derezinskiego? Kibice?
    kto doprowadzil do tego, ze w ciagu 10 lat ten produkt stal sie tak malo atrakcyjny? Kibice?

    Rozumiem, ze bydgoski kibic jest delikatnie mowiac "rozpieszczony". Ale za czasow Emila czy Andreasa z ta frekwencja nie bylo tak zle, przynajmniej w porownaniu z innymi osrodkami. Zatem nie demonizujcie tak tego bydgoskiego kibica. Ciekawe gdzie poza Ostrowem, w ktorym innym osrodku moze poza Pila przyszli by kibice na wynalazki pokroju Szczepaniakow?! Poza jednym Wozniakiem, no moze jeszcze Siopek i Houagard, ktory zatrybil w trakcie sezonu to z kim ten kibic ma sie solidaryzowac? Z bezjajecznym Andersenem, emerytowanym Kosciecha? Pytam z czym do ludzi???
    I nie trafia do mnie argument o oszczedzaniu, bo kredyt trzeba splacic, bo tu wracamy do punktu wyjscia... ktos za to odpowiada, prawda?!
    A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze po Gollobie, mielismy "farta" do zawodnikow... najpierw pojawil sie Jonsson, potem mielismy Emila, no juz bardziej swojskiego zagraniczniaka to pewnie sie szybko nie doczekamy... bylo na kim oprzec budowe zespolu, ale nie - namaszczony przez glownego wlascieciela Kanclerz, specjalista od rzeczy niemozliwych, postaral sie o takowa "niemozliwosc"... pozbyl sie Emila, sciagajac w to miejsce 1,5 razy drozszego Grina !!!

    Pamietajmy, ze do kibica trafia produkt, mniej lub bardziej atrakcyjny... ktos odpowiada za ten produkt, ktos go tworzy, kontroluje, promuje... nie mozna zarzucac konsumentowi, ze "gownem" sie nie interesuje!
    Ostatnio edytowane przez Giani ; 01-12-2014 o 21:19

  21. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi Giani za jego przydatny post!

    Jap (02-12-2014), Morciasz (01-12-2014), jjack (01-12-2014), whitered (01-12-2014)

  22. Powrót do góry    #1907
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    noi co fermenciarze, którzy pisali o 2,5 mln Tomka

    nasi nawet się nie pofatygowali, żeby Tomkowi złożyć ofertę, mówiłem już osoba Tomka sprowadziła by sponsorów i kto wie inwestora, który byłby zainteresowany odkupieniem klubu i modernizacja stadionu.
    Nasze nowe armaty Miśkowiak, Thorsell Kudriaszow no od razu chce się jechać 50 km do Bydzi na mecz ...

    Do tego jeszcze Bruski wygrał... ciężkie czasy nastały naprawdę.
    Dokładnie, przebiliśmy wtedy nie pamiętam jaki klub aż o milion złotych za Hancocka, dając mu ok. 2mln złotych.
    Sawarskiego rozłościli poszedł w siną dal i nie mamy dobrego sponsora.
    Ah co to były za czasy jak Jutrzenka była, jeszcze gdzieś się ostał otwieracz od tych batonów Zag, jakoś tak

  23. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi whitered za jego przydatny post!

    jjack (01-12-2014)

  24. Powrót do góry    #1908
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,740
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Giani, dokładnie tak. Zgadzam się prawie ze wszystkim w 100%.
    Nie wiem skąd się biorą ludziska, którzy wierzą w jakąś magiczną moc zawsze wiernych, zawsze chodzących, zawsze karnety
    kupujących, praaaaaawidziwych kibiców w ilościach wielotysięcznych bez względu na sytuację.
    Takich zawsze wiernych jest na ogól nieliczna garstka, i na ogół ci najbardziej wierni wcale nie są tymi, którzy najgłośniej
    drą się w czasie meczów i głośno hałasują o swojej wierności, a nie można ich spotkać na meczach wyjazdowych, czy nawet
    na zawodach młodzieżowych u siebie.
    Tym bardziej, że ludzie muszą czuć, że ich pieniądze idą na klub, a nie na dziwne machinacje bankowe, kredyty i inne cuda
    niewidy.
    Żeby ludzie chodzili musi byś smak widowiska, szansa sukcesu, muszą też być zawodnicy z którymi kibic się identyfikuje
    i odpowiedni duch w klubie i wokół klubu. Bo inaczej nikt nawet za 5 zł nie przyjdzie. Na dziś nie mamy (sic! bo jestem
    z innego miasta) prezesa, który by pociągnął za sobą kibiców i sponsorów, a może co najwyżej liczyć na spady finansowe
    z urzędu miasta, mamy za to taką większość składu, którą stanowią obce chłopaki, którzy może będą, a może za rok ich nie będzie.
    Swój Woźniak został cudem na ten sezon, reszta młodzieży nie wiadomo dlaczego się uwsteczniła, a tak dobrze się tylu
    zapowiadało, zostanie pewno Siopek, też swojak, i ja bym postawił jeszcze na Kostka, który potrafi żyć z kibicami i zrobić
    dla nich show jak ma dobry humor i mu karta podejdzie. A reszta? Z Angolem warto byłoby podpisać kontrakt od razu na dwa
    sezony i jak na 1-ligę zżyć się z nim ile można, poszukać jakiegoś kozaka - Rosjanina, też by od razu był sentyment, może nawet
    wypożyczyć z Torunia Kułakowa - a reszta - w rękach działaczy i tej grupki kibiców, której jeszcze wiele się chce.
    Coś co zostało spieprzone przez lata musi być niestety odbudowywane przez lata, a nastrój wokół żużla i nastrój wyborów
    w Bydgoszczy wskazuje na to, że ludzie wybrali na dziś bezpieczną wegetację i raczej tu nic nagle nie tąpnie. W bydgoskiego
    Sukiennika (ups!), Dowhana, Karkosika, czy Półtorak jakoś na razie nie wierzę...

    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    Ah co to były za czasy jak Jutrzenka była, jeszcze gdzieś się ostał otwieracz od tych batonów Zag, jakoś tak
    Batony nazywały się Alibi
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  25. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Morciasz za jego przydatny post!

    Giani (01-12-2014)

  26. Powrót do góry    #1909
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    a przepraszam kto jest wlascicielem klubu? Kibice?
    kto odpowiada za wybor rady nadzorczej? Kibice?
    kto wybiera, posrednio prezesa klubu? Kibice?
    kto nie sprawowal jakiejkolwiek kontroli podczas prezesowania Wojciechowskiego czy Derezinskiego? Kibice?
    kto doprowadzil do tego, ze w ciagu 10 lat ten produkt stal sie tak malo atrakcyjny? Kibice?

    Rozumiem, ze bydgoski kibic jest delikatnie mowiac "rozpieszczony". Ale za czasow Emila czy Andreasa z ta frekwencja nie bylo tak zle, przynajmniej w porownaniu z innymi osrodkami. Zatem nie demonizujcie tak tego bydgoskiego kibica. Ciekawe gdzie poza Ostrowem, w ktorym innym osrodku moze poza Pila przyszli by kibice na wynalazki pokroju Szczepaniakow?! Poza jednym Wozniakiem, no moze jeszcze Siopek i Houagard, ktory zatrybil w trakcie sezonu to z kim ten kibic ma sie solidaryzowac? Z bezjajecznym Andersenem, emerytowanym Kosciecha? Pytam z czym do ludzi???
    I nie trafia do mnie argument o oszczedzaniu, bo kredyt trzeba splacic, bo tu wracamy do punktu wyjscia... ktos za to odpowiada, prawda?!
    A najgorsze w tym wszystkim jest to, ze po Gollobie, mielismy "farta" do zawodnikow... najpierw pojawil sie Jonsson, potem mielismy Emila, no juz bardziej swojskiego zagraniczniaka to pewnie sie szybko nie doczekamy... bylo na kim oprzec budowe zespolu, ale nie - namaszczony przez glownego wlascieciela Kanclerz, specjalista od rzeczy niemozliwych, postaral sie o takowa "niemozliwosc"... pozbyl sie Emila, sciagajac w to miejsce 1,5 razy drozszego Grina !!!

    Pamietajmy, ze do kibica trafia produkt, mniej lub bardziej atrakcyjny... ktos odpowiada za ten produkt, ktos go tworzy, kontroluje, promuje... nie mozna zarzucac konsumentowi, ze "gownem" sie nie interesuje!
    Ja rozumiem Twoje (i całej reszty) rozgoryczenie, ale zauważ, że ja nie bronię prezydenta (któregokolwiek), nie twierdzę, że nie narobił bałaganu i że jest super.
    Swoją drogą - kto odpowiada za odwołanie Leszka, za którym większość po czasie zatęskniła? Kto odpowiada za odejście Sawarskiego od Polonii? Właśnie kibice. Kto dobił atmosferę i PR wokół Polonii? Kibice - czy to tymi "mądrymi" listami otwartymi w mediach, czy "genialnymi" akcjami okopywania busów niektórym zawodnikom. O tym jakoś zapomniało się, co?
    "Rozpieszczony" to mało powiedziane o bydgoskim kibicu. Sorry, ale kluby z gorszą sytuacją niż nasza, z dużo gorszymi tradycjami niż u nas miały/mają lepszą frekwencję niż my. Takie Gniezno z licencją nadzorowaną, Lublin bez kasy i spadający, Rybnik po hucznych zapowiedziach walczący o utrzymanie... a jednak frekwencja była LEPSZA.
    Nie mamy się z kim identyfikować w drużynie? Swoi juniorzy. Szymek będący liderem drużyny, czy wracający po latach Siopek i dający nawet nieźle radę to za mało? Muszą być torpedy, żeby było się z kim identyfikować, a frekwecja i tak nie powali. W Gorzowie czy ZG chodziły tłumy na I ligę i jakoś to szło....
    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    noi co fermenciarze, którzy pisali o 2,5 mln Tomka

    nasi nawet się nie pofatygowali, żeby Tomkowi złożyć ofertę, mówiłem już osoba Tomka sprowadziła by sponsorów i kto wie inwestora, który byłby zainteresowany odkupieniem klubu i modernizacja stadionu.
    Nasze nowe armaty Miśkowiak, Thorsell Kudriaszow no od razu chce się jechać 50 km do Bydzi na mecz ...

    Do tego jeszcze Bruski wygrał... ciężkie czasy nastały naprawdę.
    Dokładnie, przebiliśmy wtedy nie pamiętam jaki klub aż o milion złotych za Hancocka, dając mu ok. 2mln złotych.
    Sawarskiego rozłościli poszedł w siną dal i nie mamy dobrego sponsora.
    Ah co to były za czasy jak Jutrzenka była, jeszcze gdzieś się ostał otwieracz od tych batonów Zag, jakoś tak
    Jeśli TG pójdzie do GKM za tak "mały" hajs to faktycznie będzie licho. Chociaż z drugiej strony mamy sporo "wrogów" jego powrotu...
    Ja jakoś nie wierzę, że gdyby wygrał KD to byłoby dla klubu lepiej, ale to moje prywatne odczucia - obaj kandydaci jak dla mnie byli siebie warci.

    Cytat Zamieszczone przez Morciasz Zobacz posta
    Giani, dokładnie tak. Zgadzam się prawie ze wszystkim w 100%.
    Nie wiem skąd się biorą ludziska, którzy wierzą w jakąś magiczną moc zawsze wiernych, zawsze chodzących, zawsze karnety
    kupujących, praaaaaawidziwych kibiców w ilościach wielotysięcznych bez względu na sytuację.
    Takich zawsze wiernych jest na ogól nieliczna garstka, i na ogół ci najbardziej wierni wcale nie są tymi, którzy najgłośniej
    drą się w czasie meczów i głośno hałasują o swojej wierności, a nie można ich spotkać na meczach wyjazdowych, czy nawet
    na zawodach młodzieżowych u siebie.
    Tym bardziej, że ludzie muszą czuć, że ich pieniądze idą na klub, a nie na dziwne machinacje bankowe, kredyty i inne cuda
    niewidy.
    Żeby ludzie chodzili musi byś smak widowiska, szansa sukcesu, muszą też być zawodnicy z którymi kibic się identyfikuje
    i odpowiedni duch w klubie i wokół klubu. Bo inaczej nikt nawet za 5 zł nie przyjdzie. Na dziś nie mamy (sic! bo jestem
    z innego miasta) prezesa, który by pociągnął za sobą kibiców i sponsorów, a może co najwyżej liczyć na spady finansowe
    z urzędu miasta, mamy za to taką większość składu, którą stanowią obce chłopaki, którzy może będą, a może za rok ich nie będzie.
    Swój Woźniak został cudem na ten sezon, reszta młodzieży nie wiadomo dlaczego się uwsteczniła, a tak dobrze się tylu
    zapowiadało, zostanie pewno Siopek, też swojak, i ja bym postawił jeszcze na Kostka, który potrafi żyć z kibicami i zrobić
    dla nich show jak ma dobry humor i mu karta podejdzie. A reszta? Z Angolem warto byłoby podpisać kontrakt od razu na dwa
    sezony i jak na 1-ligę zżyć się z nim ile można, poszukać jakiegoś kozaka - Rosjanina, też by od razu był sentyment, może nawet
    wypożyczyć z Torunia Kułakowa - a reszta - w rękach działaczy i tej grupki kibiców, której jeszcze wiele się chce.
    Coś co zostało spieprzone przez lata musi być niestety odbudowywane przez lata, a nastrój wokół żużla i nastrój wyborów
    w Bydgoszczy wskazuje na to, że ludzie wybrali na dziś bezpieczną wegetację i raczej tu nic nagle nie tąpnie. W bydgoskiego
    Sukiennika (ups!), Dowhana, Karkosika, czy Półtorak jakoś na razie nie wierzę...



    Batony nazywały się Alibi
    Jak to nie ma mocy w kibicach? Jak dla mnie 5k na trybunach przemawia dużo bardziej niż 2k. 9k przemówi jeszcze bardziej. Jak to mówią "w kupie siła, kupy nikt nie ruszy".
    Zobaczymy w nadchodzącym sezonie jaka będzie różnica "tych wiernych" kibiców na naszym stadionie, a w zdegradowanej, jadącej juniorami w II lidze Częstochowie.
    Zgadzam się, że widowisko na pewno kibiców przyciągnie. Mecze pełne walki, biegi, których rezultat rozstrzyga się na ostatnim, a nie pierwszym łuku. Również marzę o tym, aby tor był przygotowywany w taki sposób, aby walka dostarczała emocji, były mijanki, kontrataki...
    Swojaków aż tak bardzo nam w drużynie nie brakuje. Szymek to zawodnik, który stał się filarem tej drużyny. Siopek po powrocie skupił na sobie sporo sympatii wśród kibiców.
    Waleczny Hougaard, który na S2 rzadko się myli i jest silnym punktem też jest ciepło przyjmowany, a i jemu wydaje się być u nas dobrze. Bietracki jakoś się zaczął pokazywać i mam nadzieję, że będzie progres w kolejnym roku. Będzie następny junior - osobiście mam nadzieję, że to jednak będzie Rydlewski.
    Oczywiście, że sporo rzeczy się popsuło w klubie w minionych latach. Ale od tego chyba są kibice żeby wspierać tę drużynę... Zwłaszcza kiedy Polkowski jednak zawiał optymizmem w stosunku do swoich poprzedników.
    Im mniej kibiców na trybunach tym bardziej też reprezentatywnie przedstawia się SPP, które pieprzy od rzeczy i do tego mówi o sobie, że jest "głosem kibiców". A ja jakoś im tego prawa nie dawałem, żeby mnie reprezentowali.

    A baton faktycznie nazywał się Zag. Był jednak trochę nieudany - twardy niczym kamień. Po poprawkach zmieniono jego nazwę na Alibi
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  27. Powrót do góry    #1910
    Ekspert Awatar Torretoo
    Dołączył
    11-12-2012
    Postów
    7,044
    Kliknij i podziękuj
    838
    Podziękowania: 1,039 w 716 postach
    http://sport.express.bydgoski.pl/323...je-obiekt.html

    chcieliście remont? No to macie wprowadżmy trochę humoru do tego tematu mimo, że z Polonia jest coraz gorzej Będzie dobrze jakoś się utrzymamy bez względu na to czy lider Miśkowiak przyjdzie czy nie

  28. Powrót do góry    #1911
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Ja rozumiem Twoje (i całej reszty) rozgoryczenie, ale zauważ, że ja nie bronię prezydenta (któregokolwiek), nie twierdzę, że nie narobił bałaganu i że jest super.
    Swoją drogą - kto odpowiada za odwołanie Leszka, za którym większość po czasie zatęskniła? Kto odpowiada za odejście Sawarskiego od Polonii? Właśnie kibice. Kto dobił atmosferę i PR wokół Polonii? Kibice - czy to tymi "mądrymi" listami otwartymi w mediach, czy "genialnymi" akcjami okopywania busów niektórym zawodnikom. O tym jakoś zapomniało się, co?
    "Rozpieszczony" to mało powiedziane o bydgoskim kibicu. Sorry, ale kluby z gorszą sytuacją niż nasza, z dużo gorszymi tradycjami niż u nas miały/mają lepszą frekwencję niż my. Takie Gniezno z licencją nadzorowaną, Lublin bez kasy i spadający, Rybnik po hucznych zapowiedziach walczący o utrzymanie... a jednak frekwencja była LEPSZA.
    Nie mamy się z kim identyfikować w drużynie? Swoi juniorzy. Szymek będący liderem drużyny, czy wracający po latach Siopek i dający nawet nieźle radę to za mało? Muszą być torpedy, żeby było się z kim identyfikować, a frekwecja i tak nie powali. W Gorzowie czy ZG chodziły tłumy na I ligę i jakoś to szło....
    O jakim rozgoryczeniu Ty piszesz w moim przypadku? Bo, nie rozumiem do konca tego wybiegu? Jesli chodzi o wybory prezydenckie, od samego poczatku pisalem, ze wynik jest wiadomy i nie ma wplywu na sytuacje w klubie! Zreszta podkreslam to na kazdym kroku, ze nam jest potrzebny gospodarz z prawdziwego zdarzenia, a nie kolejny pajac sprzedajacy kolejne grunty pod kolejny hipermarket. Nie majacy nawet zalazka wizji, jak poprawic sytuacje w miescie!!! Malo tego jesli juz jestesmy przy polityce... czekam na ten "Wasz" uklad polityczny, ktory to mial nastapic po wyborach... naprawde jestem go bardzo ciekaw!

    Piszesz o odpowiedzialnosci kibicow za odejscie kilku dzialaczy. Co do tematu Leszka, to niech sie lepiej wypowie ktos z Netfansow Natomiast za spakowanie walizek przez Sawarskiego, nie odpowiada Edek, Zenek czy Edziu... nie odpowiadasz Ty czy ja, nie odpowiadaja pikniki, nie odpowiadaja kibice zuzla!!! Wiadomo kto wraz z Kanclerzem stworzyl "front", wiec o czym sie zapomnialo?! O listach otwartych? To ta sama frakcja... chcesz przez pryzmat SPP (czy jak sie tam zwa) oceniac wszystkich kibicow... nie tedy droga! Stanowia neiwielki procent i nie sadze, zeby ktokolwiek bral na powaznie ten twor. A ze Sawarski spakowal zabawki i odcial sie od klubu to zasluga namaszczonego przez miasto Jurka, ktoremu wtorowalo zapatrzone w niego stowarzyszenie. Nie wiem, nie bylem na tym okraglym stole w urzedzie. Ale z tego co mi mowila pewna osoba to wlasnie tam Pan S. powzial taka a nie inna decyzje!
    Kopanie busow... kopales? No wlasnie, ja tez nie, a za na******ch debili nie mam zamiaru odpowiadac, od tego sa specjalne sluzby!

    Brak frekwencji to wynik braku atmosfery wokol klubu, pozytywnej atmosfery. Nie mam sil juz dzis pisac co i jak, ale nie spodziewaj sie frekwencji, jak masz do czynienia z tak marnym produktem. Odbudowac marke, ktora sie niszczylo kilkanascie lat, na to tez potrzeba troche czasu, nawet napisalbym sporo czasu...
    Ostatnio edytowane przez Giani ; 02-12-2014 o 23:36

  29. Powrót do góry    #1912
    Ekspert
    Dołączył
    29-04-2002
    Postów
    7,740
    Kliknij i podziękuj
    899
    Podziękowania: 1,334 w 700 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Jak to nie ma mocy w kibicach? Jak dla mnie 5k na trybunach przemawia dużo bardziej niż 2k. 9k przemówi jeszcze bardziej. Jak to mówią "w kupie siła, kupy nikt nie ruszy".
    Do mnie też to przemawia tj ilość kibiców (czytaj: wielkość elektoratu ). Ale w mojej wypowiedzi odniosłem się do besztania ludzi za to, że nie chodzą.
    A to przypomina mi już parę razy słyszane w życiu tekst różnych producentów, którzy chwalili się, że mają świetny produkt, ale głupi klienci go nie
    kupują. A moim zdaniem w takim razie ten produkt może nie jest taki świetny, albo ludzie o nim nie wiedzą, albo przyjęto złą argumentację, albo
    produkt ten ma złą dystrybucję i nie można go od ręki kupić itd... i te same pytania dotyczą żużla w Bydgoszczy. A ilość wiernych kibiców na dobre
    i na złe można było już oszacować w ostatnich dwóch sezonach - zwłaszcza na początku sezonu 2013.

    Mnie zastanawia to, czy Bruski ma jakikolwiek plan względem Polonii i terenów klubowych - przecież to nie jest jego pierwsza kadencja,
    a kolejna i tu jest jakaś cisza jednak. Ma, czy nie ma?
    Jeżeli nie ma to warto byłoby podpytać dlaczego nie ma i kiedy będzie miał, bo dalsza taka stagnacja to powolne jednak dryfowanie w kierunku niższej ligi
    przy nieustających, choć coraz cichszych głosach typu "a gdyby wrócił Gollob", "a może Tyllinger", "a może uda się namówić do powrotu Kanclerza" itp itd.
    Wypowiedź Bruskiego w czasie debaty telewizyjnej z Dombrowiczem była żenująco słaba i nie dająca żadnych nadziei. Ciekawe, czy prezydent pojawi
    się choć na jednym całym meczu - jednym z pierwszych meczów sezonu - jeżeli się pojawi to będzie to jakiś znak dla paru sponsorów, czy innych działaczy,
    że jednak Polonia coś dla miasta znaczy i że może warto się wokół klubu ze Sportowej zakręcić. A tak...
    Moja wypowiedź jest wyłącznie moją prywatną wypowiedzią i nie jest żadnym oficjalnym stanowiskiem zajmowanym przez jakiekolwiek państwo, stowarzyszenie, agencję, klub, związek, spółkę, fundację, miasto, wieś, gminę, powiat, sołectwo, unię, kościół, sektę, sojusz, pakt, zgromadzenie, partię, kongregację, konsorcjum, biuro, urząd, wydział itp. itd. Nie reprezentuję w mych wypowiedziach nikogo więcej niż tylko swoją własną osobę.

  30. Powrót do góry    #1913
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    O jakim rozgoryczeniu Ty piszesz w moim przypadku? Bo, nie rozumiem do konca tego wybiegu? Jesli chodzi o wybory prezydenckie, od samego poczatku pisalem, ze wynik jest wiadomy i nie ma wplywu na sytuacje w klubie! Zreszta podkreslam to na kazdym kroku, ze nam jest potrzebny gospodarz z prawdziwego zdarzenia, a nie kolejny pajac sprzedajacy kolejne grunty pod kolejny hipermarket. Nie majacy nawet zalazka wizji, jak poprawic sytuacje w miescie!!! Malo tego jesli juz jestesmy przy polityce... czekam na ten "Wasz" uklad polityczny, ktory to mial nastapic po wyborach... naprawde jestem go bardzo ciekaw!

    Piszesz o odpowiedzialnosci kibicow za odejscie kilku dzialaczy. Co do tematu Leszka, to niech sie lepiej wypowie ktos z Netfansow Natomiast za spakowanie walizek przez Sawarskiego, nie odpowiada Edek, Zenek czy Edziu... nie odpowiadasz Ty czy ja, nie odpowiadaja pikniki, nie odpowiadaja kibice zuzla!!! Wiadomo kto wraz z Kanclerzem stworzyl "front", wiec o czym sie zapomnialo?! O listach otwartych? To ta sama frakcja... chcesz przez pryzmat SPP (czy jak sie tam zwa) oceniac wszystkich kibicow... nie tedy droga! Stanowia neiwielki procent i nie sadze, zeby ktokolwiek bral na powaznie ten twor. A ze Sawarski spakowal zabawki i odcial sie od klubu to zasluga namaszczonego przez miasto Jurka, ktoremu wtorowalo zapatrzone w niego stowarzyszenie. Nie wiem, nie bylem na tym okraglym stole w urzedzie. Ale z tego co mi mowila pewna osoba to wlasnie tam Pan S. powzial taka a nie inna decyzje!
    Kopanie busow... kopales? No wlasnie, ja tez nie, a za na******ch debili nie mam zamiaru odpowiadac, od tego sa specjalne sluzby!

    Brak frekwencji to wynik braku atmosfery wokol klubu, pozytywnej atmosfery. Nie mam sil juz dzis pisac co i jak, ale nie spodziewaj sie frekwencji, jak masz do czynienia z tak marnym produktem. Odbudowac marke, ktora sie niszczylo kilkanascie lat, na to tez potrzeba troche czasu, nawet napisalbym sporo czasu...
    Rozgroryczenie wyłapałem ogólnie z Twojej wypowiedzi. W zasadzie powiedziałeś, że winni są wszyscy prócz kibiców, a to czy chodzą na stadion czy nie to nie ma znaczenia.
    Nie czuj się urażony, bo nie o to tu idzie, aby się na siebie gniewać, a jakąś dyskusję prowadzić. Jeśli Cię jednak dotknęło - chylę głowę i przepraszam.
    Jeśli idzie o wybory to się z Tobą zgadzam. Ja po prostu starałem się mówić ogólnie, że prezydenta wybiera się jako zarządcę miasta, a nie tylko pod kątem Polonii. Nie namawiam nikogo do głosowanie na konkretnego kandydata. Miałem jednak nadzieję, że niektórzy spojrzą szerzej na wybory - przez pryzmat potrzeb całego miasta, a nie tylko jednego klubu.
    Taaa.....zapomniałem o NetFansach. Ale oni z SPP są siebie warci. Jedni i drudzy g*wno warci.
    Nie wrzucam wszystkich kibiców do jednego wora. Wiadomo, że Sawarskiego odepchnął od żużla Kanclerz popierany przez SPP. I do Jurka mam o to żal, bo przychodził robiąc szumne zapowiedzi, a potem odchodził zwaśniony z klubem, a i zawodnicy mieli mu za złe jego podejście (m.in. Buczek napomniał, że "tak się nie robi").
    Fakt, te ugrupowania stanowią niewielki procent kibiców, ale że na stadion przychodzi tychże kibiców tak mało to tym większą mają te grupy siłę przebicia. Po prostu nie ma ich kto "zakrzyczeć". Na samym okrągłym stole nie byłem, ale transmisja live się objawiła w necie i.... wyglądało to strasznie. Kanclerz czy SPP nie przyszli tam walczyć o przyszłość Polonii, a robić wyrzuty tym czy owym, naskakując i wytykając. Wcale się Sawarskiemu nie dziwię, bo on jednak trochę dla tej Polonii dobrego robił. Był też osobą, która miała wpływ na pozostawanie Emila w drużynie. No, ale SPP wiedziało lepiej, bo Kanclerz im powiedział i tak się skończyło.
    Busów nie kopałem, ale sorry...jaką to robi "renomę" klubowi? Nie kojarzę innych takich przypadków, żeby kibice po meczu szli okopywać busy zawodników swojej drużyny. Fakt, że zaistnienie takiej sytuacji to amatorszczyzna służb ochrony, ale jednak była w tej grupie część "kibiców".
    Pewnie, że potrzeba czasu, na odbudowanie marki. Ale to się samo z siebie nie stanie. Nie ma widoków na jakiegoś Karkosika czy innego milionera walącego majątkiem na Polonię. Więc to od kibiców zależy co dalej będzie z żużlem w Bydgoszczy. Jeśli ci, którzy sami nazywają się "wiernymi kibicami" mówią równocześnie, że nie pójdą na mecz, bo mamy nie tego prezydenta, czy prezesa co by chcieli, to gdzie tak ich wierność? Niestety, ale to ilością ludzi na trybunach można przekonać sponsorów do inwestowania w reklamę na Polonii. Bo ja nie rozumiem tego - jak ludzie spodziewają się przyjścia wielkiego sponsora czy inwestora, który miałby wywalić załóżmy bańkę rocznie na klub, jeśli na trybunach jest 2500 osób. Komu się to opłaci?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    Sportowa_2 (03-12-2014)

  32. Powrót do góry    #1914
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    Rzadko czytam wątek Polonii, ale postanowiłem napisać kilka słów.
    Przykro się patrzy na miejsce, w którym znajduje się Wasz klub. Kiedy zaczynałem jako chłopiec interesować się żużlem, to Polonia Bydgoszcz to był dla mnie dominator, który regularnie sięgał po medale. Miał w składzie braci Gollobów (których mało gdzie lubiono), Protasiewicza, super obcokrajowców. Każdy się z PB liczył.
    Jednak bycie "potęgą" nie jest czymś raz na zawsze danym. Pewna epoka zamknęła się po odejściu braci Gollobów do Tarnowa, potem odszedł Protasiewicz i nagle pojawił się spadek do E-ligi w 2007 r. Andreas Jonsson wbrew oczekiwaniom nie spełnił pokładanych w nim nadziei.
    Przez ostatnich kilka sezonów Polonia balansowała na granicy między E-ligą, a pierwszą ligą, kilkakrotnie spadając i kilkakrotnie awansując.
    Na przeciwnym biegunie można by postawić ZKŻ Falubaz Zieloną Górę. Gdy zacząłem interesować się żużlem, to był klub balansujący między Ekstraligą a pierwszą liga, a teraz jest to zespół, który regularnie sięga po medale.
    Po co o tym piszę? Żeby uwypuklić, ile znaczy mądre zarządzanie pieniędzmi (bez Dowhana Falubaz nigdy nie byłby tam gdzie jest) i że status potęgi nie jest dany dożywotnio. I też tak sobie romantycznie myślę, że baraże w 2007 r. Polonia - Falubaz miały jednak większy skutek. Po ich wygraniu Falubaz już nigdy poniżej pewnego poziomu nie zjechał, a Polonia już nigdy nie ujrzała żadnego medalu. Za wyjątek można uznać rok 2009, ale i tak wtedy było tylko 4 miejsce.
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  33. Powrót do góry    #1915
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Już niemalże oficjalnie
    http://sport.express.bydgoski.pl/323...w-Polonii.html

    A bilety na C o złotówkę staniały Wszyscy na stadion!!
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  34. Powrót do góry    #1916
    Użytkownik Awatar Solek
    Dołączył
    03-05-2006
    Postów
    108
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    No i powoli klaruje nam się skład. Niech się jeszcze Jacob potwierdzi i będzie przyzwoicie. Taką ekipę chętnie będę oglądał na Sportowej.
    Co do Tomasza Golloba- nie ma co się ekscytować , że w Grudziądzu będzie miał kontrakt na poziomie 700 tys. i że w Bydgoszczy spokojnie mógłby dostać tyle samo. Wydaje mi się, że 700 tys.w GKM nie jest równe 700 tys. w Polonii. Myślę, że Bydgoszczy są jeszcze nierozwiązane sprawy z przeszłości, o których dobrze pamięta Tomasz a nie pamięta Zarząd szeroko pojęty. Tak to już jest, że w życiu normalnego mężczyzny wszystko kręci się wokoło korzenia i kasy .

  35. Powrót do góry    #1917
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    A kto Ci powiedział ze Tomek będzie jeździł za 700 k jak działacze sami mówili że nie mogą zaoferować w tej chwili więcej niż milion więc pewnie 1 milion mają ale dla Tomka pewnie trochę mało
    Ostatnio edytowane przez lewy24bydg ; 04-12-2014 o 20:08

  36. Powrót do góry    #1918
    Użytkownik Awatar Solek
    Dołączył
    03-05-2006
    Postów
    108
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez lewy24bydg Zobacz posta
    A kto Ci powiedział ze Tomek będzie jeździł za 700 k jak działacze sami mówili że nie dadzą więcej niż milion więc 1 melona mają ale dla Tomka pewnie trochę mało
    Nikt mi tego nie powiedział i nie wiem czy w ogóle będzie jeździł gdziekolwiek jeśli nie dostanie swego. Chodzi mi o to, ze Polonia może mu"wisieć" właśnie np. 1 mln (strzelam, wymyślam, wyobrażam sobie). Jeśli dodasz do tego ewentualną kwotę za ten sezon np. 1,2 mln. to razem daje 2,2 mln. I tym wyssanym z doopy szacunkiem mamy Miskowiaka a nie Gollobiaka. Sadze, ze Prezes pamięta czasy kontraktowania Tomka "przed Toruniem" i zdaje sobie sprawę z jego wymagań (kontrakt + to co mu ktoś obiecał gdzieś kiedyś coś a nie dał). Jestem pewien ,ze gdyby nie pewne sprawy niemożliwe do zrealizowania Polkowski zrobiłby wszystko aby Mistrz jeździł w Polonii. Taka jest moja koncepcja tak ja to widzę...

  37. Powrót do góry    #1919
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    Jak już kiedyś pisałem to gdyby chciał u nas jeździć to pewnie by ostatni sezon pojechał za mniejsze pieniądze ale jest jakieś drugie dno tego wszystkiego (obiecana kamienica czy cos tam innego) Nie ma co się zagłębić damy sobie radę bez niego.

    A więc Jednak Misiek u nas , więc sprawdziły sie przypuszczenie zakontraktowania Miśka a więc pewnie niedługo podpiszą Thorsell i Kudriaszow.
    Wie ktoś może czy jeszcze są jakieś rozmowy z Oskarem czy już temat definitywnie zamknięty ?

    Woźniak
    Jędrzejewski
    Hougard
    Thorsell
    Miśkowiak
    Bietracki
    Rydlewski
    rez Kudriaszow

    Nie jest źle u siebie będziemy mocni

  38. Powrót do góry    #1920
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    no nie wiem nie wiem. na papierze to wasz skład z roku na rok słabiej wygląda...

  39. Powrót do góry    #1921
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    no nie wiem nie wiem. na papierze to wasz skład z roku na rok słabiej wygląda...
    Na spokojne utrzymanie wystarczy a może i powalczymy o play-ofy

  40. Powrót do góry    #1922
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Cytat Zamieszczone przez maci78 Zobacz posta
    no nie wiem nie wiem. na papierze to wasz skład z roku na rok słabiej wygląda...
    Słabiej? Pozbycie się bezbarwnych zawodników i ściągnięcie w ich miejsce solidnego Miśkowiaka, czy ambitnego Thorsella? Jak dla mnie mocniej, a przynajmniej tak samo.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  41. Powrót do góry    #1923
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Słabiej? Pozbycie się bezbarwnych zawodników i ściągnięcie w ich miejsce solidnego Miśkowiaka, czy ambitnego Thorsella? Jak dla mnie mocniej, a przynajmniej tak samo.
    Dokładnie. Na Szczepaniaka nie dało się patrzeć, a Hans i Kostek odcinali kupony. Za to mamy Miśka który robi 2,0 na wyjeździe i ambitnego młodego Szweda. Niektórzy marudzą byle marudzić.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  42. Powrót do góry    #1924
    Zaawansowany Awatar unimil_to_run
    Dołączył
    05-04-2014
    Postów
    1,859
    Kliknij i podziękuj
    246
    Podziękowania: 363 w 210 postach
    A Robert "Twarz Modela" Kościecha, to gdzie trafi?
    Bandytą mogę być, nie politykiem.

  43. Powrót do góry    #1925
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Słabiej? Pozbycie się bezbarwnych zawodników i ściągnięcie w ich miejsce solidnego Miśkowiaka, czy ambitnego Thorsella? Jak dla mnie mocniej, a przynajmniej tak samo.
    Ja uważam że takie porównanie do samego siebie nie ma sensu, bo pewnie każda drużyna będzie mogła tak o sobie powiedzieć, że się wzmocniła. Trzeba ocenić swoją siłę na tle innych a tu na dzień dzisiejszy jest średnio. Mamy Miśkowiaka i super, bo to zawodnik na 10pkt, ale później są już same znaki zapytania. Hougaard jest świetny u siebie (10pkt w ciemno), ale musi poprawić wyjazdy. Woźniak - przy całej sympatii dla tego zawodnika - to jest jednak zagadka. Przejście w wiek seniora to jest newralgiczny moment dla każdego żużlowca. Wierzę w Szymona, ale nie można być takim hurraoptymistom, żeby z góry założyć, iż on nadal będzie liderem Polonii. Siopek jak to Siopek, kompletnie nieobliczalny, ale na S2 na pewno swoje zrobi. Pamiętajmy też jednak o luce w juniorce. To nic, ze Woźniak został w drużynie. To jest jednak różnica jechać pod nr 1-5 a 6-7. Mam nadzieję, że nie będziemy taką juniorską latarnią jak Lublin czy Łódź w tym sezonie.

    Żeby nie było, że marudzę, ale trzeźwym okiem trzeba stwierdzić, iż prawdziwa weryfikacja siły Polonii zależy od kolejnych zawodników, którzy do nas dołączą. Widzę, że wy jesteście już pewni Thorssella, a mnie właśnie martwi, że ostatnio równie często zamiast niego we wszelkich spekulacjach pojawia się nazwisko Kościechy. Oby nie było jak przed rokiem, że po zakończeniu sezonu Kostek jest pierwszy "do odstrzału", a jak przychodzi co do czego to on zostaje. Nie wiem czy on ma jakieś papiery na Polkowskiego czy co Dopóki nie ma też oficjalnego potwierdzenia Kudriaszowa to nadal łudzę się, że taki kevlar do nas nie trafi. Na rynku jest jeszcze sporo zawodników, którzy będą musieli teraz mocno zejść z ceny, żeby w Polsce jeździć, więc warto poczekać. Żeby się za chwilę nie okazało, że taki Lublin czy Kraków, którzy na koniec wybiorą skład i tak zmontują mocną ekipę.
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  44. Powrót do góry    #1926
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,020
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    I oceniając siłę na tle innych wypadamy jakoś blado? Mi się wydaje, że nie. Może nie będziemy faworytem do wygrania rozgrywek, ale rok temu byliśmy (podobno) w gronie faworytów i było rozczarowanie.
    Zgadzam się, że Hougaard musi wzmocnić wyjazdy i w ogóle potwierdzić dobrą dyspozycję przy S2, żeby nie było że to rok konia był. Ale ogólnie widzimy go w roli jednego z liderów. Szymek wydaje się, że będzie wśród liderów drużyny, ale fakt, że bycie seniorem to inna sprawa niż bycie silnym juniorem. Dlatego - po raz wtóry powtórzę - żałuję, że nie stawiano w niektórych meczach na jazdę 3 juniorami i Szymkiem w roli seniora.
    Oczywiście, że inaczej na siłę drużyny będziemy patrzeć zależnie od uzupełnienia składu - Kudriaszow to taki wypychacz miejsca, taki Zengota (czysty przykład, bez podtekstów) zupełnie inaczej by wyglądał i zupełnie inne oblicze. Po cichu liczę, że jednak z Mirkiem Jabłońskim się dogadają i kilku zawodników będzie w składzie rotować (mimo wszystko Szymek i Miśkowiak to jednak pewniacy do składu).
    Will see, ale jak wspomaniłem chwilę wcześniej - słabiej nie będzie, a wg mnie lepiej.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  45. Powrót do góry    #1927
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Nie wydaje mi się, że w tym sezonie byliśmy jednym z faworytów ligi. O składzie w ogóle nie ma co rozmawiać bo póki co to jest jeden list intencyjny oraz zawodnicy z tego sezonu.

  46. Powrót do góry    #1928
    Stały bywalec Awatar marekb
    Dołączył
    16-08-2006
    Postów
    597
    Kliknij i podziękuj
    16
    Podziękowania: 20 w 17 postach
    no to mamy warunkową licencję na 2015...

    I LIGA:
    1. Klub Żużlowy Orzeł Łódź - licencja nr 1/I/2015
    2. Speedway Grand Prix of Latvia SK Lokomotive Daugavpils – licencja nr 2/I/2015
    3. Stowarzyszenie Żużlowy Klub Sportowy ROW Rybnik – licencja nr 3/I/2015
    4. Żużlowy Klub Sportowy Polonia Bydgoszcz SA – licencja warunkowa
    5. Żużlowy Klub Sportowy Ostrovia Ostrów Wielkopolski – licencja warunkowa
    6. Start Gniezno SA – licencja nadzorowana (plan naprawczy na lata 2014-2015-2016)

  47. Powrót do góry    #1929
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    ja bym zaklepal jeszcze jednego dobrego grajka i wtedy czekal na oferty od tych co za duzo chccieli i zostali na lodzie, wtedy dograc jeszce ze 3 takich grajkow i tyle, kasa na torze
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  48. Powrót do góry    #1930
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    a może Polkowski tak chce zrobić

  49. Powrót do góry    #1931
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    141
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    http://www.sportowefakty.pl/zuzel/48...-z-transferami

    Rozmowy z zawodnikami prowadzi prezes Polkowski. Ustaliliśmy na razie, że kadra seniorów będzie liczyć ostatecznie sześciu zawodników. Poruszyliśmy także temat wzmocnienia formacji juniorów. Klub pracuje nad tym, by pozyskać jednego młodzieżowca z zewnątrz - wyjaśnił przewodniczący Rady Nadzorczej, Józef Gramza.
    Czy nasi juniorzy są aż tak słabi żeby ściagać kogoś z zewnątrz? Chyba, że chodzi o Oskara, to wtedy za rozsądną kasę i na normalnych warunkach wg mnie mógłby być.

  50. Powrót do góry    #1932
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    Pewnie chodzi o Oskara bo jaki sens byłoby ściągać innego juniora za którego pewnie trzeba było by zapłacić klubowi jakieś pieniądze. Chociaż jak już by mieli jakieś zakusy to tylko junior młody 16 -17 lat i bez kasy za transfer Szkoda że odpuszczono kiedyś temat Krakowiaka bo ma chłopak talent . A z innych młodych to chętnie zobaczyłbym Rafała Karczmarza Oczywiście na pierwszym miejscu widzę Patryka Rydlewskiego i na niego trzeba stawiać

    Ogólnie rzecz mówiąc to widziałbym taki skład

    Woźniak
    Jędrzejewski
    Curyło
    Adamczak
    Miśkowiak
    Hougaard
    Bietracki
    Rydlewski
    O.Gollob
    Jóźwik

  51. Powrót do góry    #1933
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,021
    Kliknij i podziękuj
    1,793
    Podziękowania: 4,900 w 3,221 postach
    Cieślak:


    - Po dojściu Anglika, Ostrovia ma już niemal cały skład. Jeszcze tylko czekamy na Oskara Ajtnera-Golloba.
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  52. Powrót do góry    #1934
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Bedzie Oscar to dobrze, nie bedzie to drugie dobrze tyle w temacie. Z Jozwika juz nic chyba nie bedzie a Mlody Szymon moze byc zbyt mlody zeby zrobic jakies punkty. Gdyby chociaz Bartek byl gwarantem jakis punktow ale nie jest wiec nasza zdobyc juniorska moze oscylowac w granicach 1 pkt na mecz. Dlatego moze rozmawiaja z Oscarem. Pora zalozyc watek 2015. Kto godzien?

  53. Powrót do góry    #1935
    Użytkownik
    Dołączył
    03-05-2008
    Postów
    355
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 18 w 15 postach
    Cytat Zamieszczone przez sparta_mistrz Zobacz posta
    Cieślak:
    No czekają ale jak sie w Bydgoszczy nie dogada

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •