Strona 26 z 44 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,126 do 1,170 z 1943

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #1126
    Zaawansowany Awatar inzynier
    Dołączył
    21-11-2002
    Postów
    1,899
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 90 w 75 postach
    Pytanie tylko teoretyczne - ile zapłacić musiałby potencjalny chętny na wyrwanie z Polonii Szymona Woźniaka, mam na myśli sezon 2015 ma się rozumieć.
    Marco Simoncelli (1987-01-20 * 2011-10-23) Ukryta zawartość

  2. Powrót do góry    #1127
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Sprobujcie Jamroga wyrwac - w porzadku chlopak, zero gwiazdorzenia, a swoje robi.
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  3. Powrót do góry    #1128
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Całkiem niezła opcja z Kubą. Widziałem go kilka razy i podobała mi się jego ambitna postawa na torze. Osiągając wyniki podobne do tych jakie wozi Hans zdecydowanie wolałbym młodego Jamroga, który powinien być też chyba tańszy. Oczywiście opcji transferowych jest wiele i przewijały się ich tutaj rozmaite propozycje.
    Tak jak pisze expert Bech wydaje się być opcją na spore wzmocnienie i wcale bym nie pogardził takim zawodnikiem w składzie. Sam pewnie wolałby ELigę, ale jak przemyśli to może do słusznego wniosku, iż lepiej jechać cały sezon w lidze niżej niż w najsilniejszej odjechać 3 mecze dojdzie sam Aczkolwiek pewnie nie tylko my mielibyśmy chrapkę na jego postać.
    Warto się przyjrzeć chyba składom zespołów, które awansują/spadną bo w nich zapewne najwięcej przemeblowań będzie. Rzeszów finał już sobie praktycznie zapewnił. Do awansu też zdają się być faworytem i warto popatrzeć kto ze składu do ELigi nie zostanie pociągnięty - gdyby pozbyli się Ljunga to warto się nim zainteresować. Kuciapa czy Miesiąc jakoś mnie nie przekonują, a Nicholls i Larsen pewnie będą pierwsi, którzy dostaną propozycję podpisania nowych kontraktów. W przypadku Grudziądza to - mimo, że życzę im awansu - nie widzę jakoś specjalnie ciekawych zawodników. Poza Okoniem oczywiście, który chyba drugą młodość przeżywa, ale raczej przy awansie chcieliby go zatrzymać. No, chyba że sam Rafał wolałby zostać w I lidze
    Co do Orła - Doyle i Mads też pewnie dostaną dobre propozycje pozostania. Opcją jest więc wspomniany Kuba Jamróg. Antona jakoś po raz kolejny nie widzę w naszym składzie.
    Co do spadkowiczów z I ligi - w Lublinie najciekawszym do wyszarpania zawodnikiem jest Miśkowiak, ale pewnie też będzie szerokie grono zainteresowanych, może i z ELigi. Ale to faktycznie wzmocnienie. Poza tym ciężko powiedzieć - zarówno Watt i Lampart mogą jechać świetnie jak i tragicznie.
    Z walczącego o utrzymanie ROWu najciekawszy byłby wspominany wieloktrotnie Milik.
    Z IIligowców najbardziej interesujący w mojej opinii zawodnicy to Porsing, Berntzon i Krcmar. Chociaż Karol Baran też powinien sobie w I ligowych warunkach poradzić.
    Lekko offtopowo przy okazji II ligi to zaskakujące było, że tak silna Ostrovia dosyć solidnie przegrała z Piłą pierwszy półfinał i ta silna ekipa może być pozbawiona walki o awans do I ligi. Koniec Offtopa
    Są jeszcze do przejrzenia kluby ELigowe. Spadkowe Wybrzeże ma skład, który na warunki I ligi jest nawet bardzo silny. Madsen, Lindgren, THJ wsparci Mroczką i Gafurowem. Chociaż z tego zestawu najbardziej interesujący jest wg mnie THJ. Madsen i Lindgren zapewne i tak na I ligę nawet nie spojrzą, a do tego za drodzy mi się wydają. THJ to na I ligę powinien być solidny lider, ale tu idzie zarówno o jego chęci jazdy w niższej klasie jak i cenę za usługi. Gafurow jakoś mnie nigdy nie przekonywał, a Mroczka...sam nie wiem jak na niego spojrzeć
    Jest jeszcze walczący o utrzymanie Włókniarz, chociaż z ich składu przenieść na I ligę można by jedynie chyba Mirka Jabłońskiego, ale ten też mnie nie przekonuje do siebie zbytnio. Słaby sezon miał Artur Czaja, który w minionych latach imponował mi pracowitością i postępami, aczkolwiek on jeszcze rok będzie juniorem, więc temat chyba sam się zamyka
    To takie moje spojrzenie na zespoły będące na granicach międzyligowych Żeby to zrobić bardziej przejrzyste taka oto lista potencjalnych nazwisk do wyciągnięcia z owych klubów uwzględniając realność szans na ich pozyskanie - z II ligi uwzględniłem tylko tych wg mnie ciekawych zawodników nie oceniając poszczególnych zespołów pod kątem awansu, ponieważ uważam, że stać nas chyba na pozyskanie zawodników z niższych lig
    Ljung, Jamróg, Miśkowiak, Milik, Porsing, Bernzton, Krcmar, Baran, THJ, Mirek Jabłoński.
    Lista chyba nie taka zła i można z niej coś wybrać - wg mnie zwłaszcza młode chłopaki, czyli Milik, Porsing, Bernzton i Krcmar to ciekawe postacie ze sporym potencjałem i warto któregoś z nich byłoby mieć.

    W wolnej chwili postaram się popatrzeć na poszczególne kluby ELigowe przez pryzmat tego, którzy z zawodników mogą być do wzięcia, gdyż może zabraknąć dla nich miejsca w ELidze.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  4. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    never_mind (16-09-2014)

  5. Powrót do góry    #1129
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Mentikk tylko my caly czas nie wiemy na czym stoimy... a dowiemy sie pewnie kolo lutego

  6. Powrót do góry    #1130
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Jestem pełen nadziei, że skoro zmian prezesa się nie przewiduje, a co za tym idzie nie będzie 3-miesięcznego bezprezesia to jednak znacznie szybciej dowiemy się na czym stoimy (albo chociaż w samym klubie to ogarną i RN też w końcu czegoś się dowie) toteż liczę, że jakieś podsumowania już są w toku i do końca miesiąca powinni wiedzieć co i jak. Zresztą nie ma się co czarować - przedłużać umowy już trzeba. A co do nowych zawodników - kluby z pewnością i tak już nieoficjalnie działają w celu dogadania się z zawodnikami. Czy można więc liczyć, że chociaż raz nie zostaniemy z ręką w nocniku? Chciałbym
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  7. Powrót do góry    #1131
    Użytkownik Awatar Solek
    Dołączył
    03-05-2006
    Postów
    108
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Brawo Szymon!!! Gratki za Mistrza i tak trzymaj!

  8. Powrót do góry    #1132
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Kogo można zdobyć z czeluści ELigi, bo może dla niego zabraknąć miejsca w dotychczasowych klubach?
    Wydaje się, że w Tarnowie może być ciężko o miejsce Krzysiowi Buczkowskiemu. Wiek juniora kończy Kacper Gomólski i między nimi byłaby rywalizacja o miejsce w składzie, a ma wrażenie że Marek nieco bardziej sympatią pała do tego młodszego. Chociaż mało prawdopodobne wydaje mi się, by Krzysiek chciał do I ligi znów iść i powinien znaleźć sobie miejsce. Seniora szukać będą w Toruniu, na pewno może się okazać ciekawym nabytkiem dla beniaminka/ów ELigi. A kto wie, czy i dla Sparty nie wydałby się dobrą opcją. Niemniej wydaje mi się, że z Tarnowa może odejść.
    Jeśli idzie o Stal Gorzów to na wylocie może być...Sundstroem i/lub Gapiński. Raczej nie widzę zbyt wielu chętnych na nich w ELidze, zwłaszcza po przeciętnych (łagodnie to ujmując) występach w tym sezonie. Czy warto się nimi zainteresować? Może...
    Co się będzie działo w Falubazie? Na pewno będą się chcieli wzmocnić, zwłaszcza że mogą stracić ze składu Dudka na cały sezon. Raczej Krzysiek Jabłoński uznania na kolejny sezon u Dobruckiego nie znajdzie, gdyż jest po prostu za słaby na ten poziom rozgrywek zwłaszcza biorąc pod uwagę ambicję medalową Falubazu. Oczywiście jest też MBJ, który - jak już wiele osób nadmieniło - powinien być jednym z głównych kandydatów na liście wzmocnień dla Polonii. Nie wiadomo też jakie są w ZG plany wobec Saszy Loktajewa, ale chyba jakoś specjalnie zawiedzeni nim nie są i swoje punkty wozi.
    Unia Leszno też trochę zagadkowa. Pewnie będą chcieli utrzymać Bjerrego, bo nie jeździ najgorzej. Nicki ma ważny kontrakt. Zostaną też raczej Pawliccy. Zmiana barw przez Balińskiego wydaje się dla mnie niemożliwa. Czy miejsce utrzyma Zengota, czy jednak będą chcieli się jakoś na tej pozycji leszczynianie wzmocnić? Trudno powiedzieć. Grzegorz był "przymierzany" do Polonii kilkakrotnie w minionych latach. Na pewno byłby silnym punktem na I ligę. On jednak chce zostać w Unii (chociaż wątpię czy na rezerwie), a jeśli nie to chyba woli ELigę. Jest Michelsen, któremu też można się przyjrzeć jako kolejnemu z młodych, ambitnych z potencjałem na przyszłość. Wiek juniora kończy natomiast Tobiasz Musielak. A czy znajdzie on miejsce w składzie seniorskim? Jeśli nie, to myślę że również interesujący z niego zawodnik.
    Omawianie Torunia wygląda tak, że...hmmm...na wylocie jest w zasadzie tylko Gollob, na którego kasy tak czy siak nie ma w naszym klubie. I pomimo chęci wielu ludzi w Bydgoszczy co do jego powrotu tematu w zasadzie nie ma. Są natomiast na rezerwie Kułakow i Fricke. Ten pierwszy pokazał, że nawet w ELidze jest w stanie jakoś tam pojechać i powalczyć, mimo że wielu okazji nie miał.
    Niemały zgryz jest przy Sparcie. Tutaj póki co jest tak cicho, że nie wiadomo co dalej. Na pewno priorytetowo chcieliby utrzymać Woffindena i Janowskiego. Pierwszy może być jednak kuszony choćby przez Rzeszów lepszą kasą. Maciek mógłby też się w wiele miejsc wpasować. Jędrzejak pewnie zostanie, bo gdzie mu lepiej będzie? Tam go cenią, a on swoje robi. Jak dla mnie to mogą chcieć pozbyć się Pavlica i to jest opcja, którą warto rozpatrzeć.
    I to chyba tyle - Włókniarz i Wybrzeże omawiałem wcześniej.
    Dla podsumowania wylistowanie tych nazwisk:
    Buczkowski, Gapiński, Sundstroem, Mikkel Bech, Michelsen, Zengota(?),Musielak, Kułakow, Fricke, Pavlic.
    O kogo z nich warto powalczyć, postarać się? To już do prywatnej oceny
    Ostatnio edytowane przez mentikk ; 16-09-2014 o 11:37
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  9. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi mentikk za jego przydatny post!

    never_mind (16-09-2014)

  10. Powrót do góry    #1133
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Trzeba powalczyć o któregoś z Duńczyków: Bech, Michelsen, Porsing, Busk Jakobsen czy chociaż Jonas Andersen. Może do tego Fricke bądź Jack Holder? A może Ruskie - Czałow, Kułakow, Borodulin, Biełousow? Czesi Milik, Krcmar? To jest grono żużloków wartych zainteresowania.

    Wczoraj oglądałem BEL i Hanse był cieniutki... Nie wiem jak może jego przyszłość wyglądać w Polonii.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  11. Powrót do góry    #1134
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    11,030
    Kliknij i podziękuj
    2,031
    Podziękowania: 1,503 w 997 postach
    Moim zdaniem Polonia powinna się rozglądnać za jakąs utalentowaną młodzieża. W drugiej lidze jest taki pan jak Eduard Krcmar. Gość jest poukładany sprzętowo,prowadzony przez Brhela. Jestem pewny że w 1 lidze by sobie poradził. Buczkowskiemu zawsze było bliżej Grudziądza. Trzeba pamiętać że Wożniak też będzie chciał podwyżke wchodząc w wiek seniora.

  12. Powrót do góry    #1135
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Lubię Szymona Woźniaka, ale nie sądzę aby został w Polonii. Z całym szacunkiem, ale jazda takiego utalentowanego zawodnika w klubie bez perspektyw jest marnowaniem kariery. Dlatego życzę Szymonowi jak najlepiej i jazdy w klubie , który ma wysokie cele sportowe i daję szerokie możliwości rozwoju.

  13. Powrót do góry    #1136
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Co do Szymona to uważam, że dla niego lepiej będzie zostać. Niech ten pierwszy sezon jako senior przejeździ w Bydgoszczy na luzie. Będzie jeździł jako lider, a presji i ciśnienia wielkiego nie będzie. Jeśli będzie miał dobry sezon to w ELidze sobie miejsce znajdzie. Natomiast teraz idąc do ELigi w pierwszym seniorskim roku może sobie zrobić krzywdę. Będzie przecież tym uzupełniającym. Nie będzie miał juniorskiego biegu przecierającego ścieżkę przed innymi biegami. Ten jeden rok w I lidze krzywdy mu nie zrobi. Osobiście żałuję, że Szymon przynajmniej w części spotkań nie jeździł z pozycji seniora. To już jest dobry zawodnik, ale wg mnie to i tak jazda z innej perspektywy i coś by Szymkowi dała więcej.
    vicar ja też jakoś nie jestem zbyt wielkim fanem Hansa i wcale by mi smutno nie było, gdyby mu podziękowano. Dla mnie "faworytami" są Porsing, Krcmar, MBJ i Milik. Jednego z nich wypadałoby mieć w składzie. A nawet i dwóch. Skład byłby gotowy - zakładając pozostanie Szymka, Siopka i Hougaarda. Kostkowi też bym podziękował. Zresztą Toruń szuka kogoś w miejsce TG, a Robert by chyba pasował na tą wymianę.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #1137
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Trzeba powalczyć o któregoś z Duńczyków: Bech, Michelsen, Porsing, Busk Jakobsen czy chociaż Jonas Andersen. Może do tego Fricke bądź Jack Holder? A może Ruskie - Czałow, Kułakow, Borodulin, Biełousow? Czesi Milik, Krcmar? To jest grono żużloków wartych zainteresowania.
    Proponuje wytluscic ten tekst, moze ktorys z tych Oszolomow czyta to forum, maja gotowca na talerzu. Ewentualnie moze ktos ma mozliwosc, niech podrzuci to do klubu, ale za potwierdzeniem odbioru, co by nie mysleli, ze to kolejne wezwanie do splaty zobowiazan!!!

  15. Powrót do góry    #1138
    Zaawansowany Awatar ndr113
    Dołączył
    26-04-2012
    Postów
    2,200
    Kliknij i podziękuj
    106
    Podziękowania: 308 w 213 postach
    A propos zawodników Unii Leszno - myślę, że z trójki Baliński, Zengota, Musielak największe szanse na zmianę barw klubowych ma ten pierwszy a najmniejsze Musielak. Zwłaszcza jeśli menedżerem będzie Skóra.
    Poza tym warto zakontraktować w Polonii z trzech mało znanych i obiecujących juniorów, bez gwarancji startów. Może jeden odpali. Niestety konkretnych nazwisk nie jestem w stanie podać, gdyż są oni zbyt mało znani.
    Pewniacy to Szymon, Bartek, Siopek, Hougaard, drugi junior. Więc zostaje jeszcze dwóch/trzech do obsadzenia.
    Mimo wszystko Kościecha pewnie zostanie. Takie mam przeczucie.

  16. Powrót do góry    #1139
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Na koniec sezonu odpalił Lasse i notował bardzo dobre występy za granicą. I nie przełożyło się to absolutnie na nic, ponieważ ani razu nie został zaproszony do udziału w jeździe. Jeździł bezbarwny Szczepaniak. Grondal został młodzieżowym mistrzem kraju jeśli dobrze pamiętam i też nic to nie zmieniło. Najpierw musi się zmienić podejście w klubie do tych zawodników, bo póki co wygląda to tak, że oczekiwany jest "drugi Emil" albo "dziękujemy, nie spełniłeś oczekiwań i nie pojeździsz".
    W ELidze potrafili zaryzykować i jakieś tam szanse dostawali - Kułakow, MBJ, Michelsen... a w I lidze jakoś nie można było.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  17. Powrót do góry    #1140
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Fakt, najbardziej szkoda, że za bezbarwnego Szczepaniaka więcej szans nie dostał Lasse (jechał tylko na dwóch wyjazdach, może tor na S2 by mu przypasował?) czy chociaż raz Grondal (chyba wice został, ale głowy nie dam ).
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  18. Powrót do góry    #1141
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    W sumie jakie medal Emil zdobył to nie wiem, ale na podium był. Wykłócać się nie będę, bo ani to aż tak ważne, ani nie mam pewności, bo z głowy wyciągam info. Niemniej fakt jest taki, że u nas owi młodzi szans nie dostają, żeby przekonać do siebie trenera czy kibiców. Lepiej stawiać na sprawdzonego bezbarwnego zawodnika (czyli mamy pewność, że 8 pkt nie przekroczy, a jak zrobi 3 to już sukces) niż zaryzykować z kimś, kto po kilku jazdach może zdobywać tych punktów nieco więcej.
    Szkoda, bo w ten sposób ciężko nam będzie wynaleźć fajnych zawodników. Bo jak oni się okażą fajni gdzie indziej to już ciężko ich będzie przekonać do jazdy w Polonii.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #1142
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Witam, według mnie skupić się należy na budowaniu składu wokół wychowanków. Szymon, Siopek(walczy jak mało kto o punkty, dobrze przejechał ten sezon), Bietracki, Jóźwik, Hougaard( dobrze jedzie w parze z Szymonem), T.Gollob(?) kolejki po niego raczej nie ma, walka z Polonią o awans do E-ligi i 2016 walka w E-lidze z Polonią o jak najlepszy wynik i koniec kariery, to by był dobry pomysł dla Tomka, zainteresowałbym się młodym Gollobem. Krcmar, Kułakow, z tego co pamiętam mieli w ostatnich latach kontrakty warszawskie, wystąpili w przedsezonowych sparingach na klubowym sprzęcie, który był w tragicznym stanie. Miśkowiak, solidny senior, parę razy już miał wylądować w Polonii, zawsze wolał zostać w I lidze, więc jest szansa wyrwania go po tym jak Lublin spadł do II ligi.
    Szymon
    Hougaard
    Miśkowiak
    Siopek
    T.Gollob
    Bietracki
    Jóźwik/O.Gollob

    Skład marzenie dla mnie. Walka o awans na pewno, do tego niedrogi skład! Albo walka o ekstraligę w sezonie 2015 albo Polonia wegetuje w I lidze, z frekwencją na poziomie 3 tys.

    Pozdrawiam

  20. Powrót do góry    #1143
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Brzmi/wygląda atrakcyjnie, ale za drogi. Miśkowiak mało raczej nie kosztuje, a jest pewniakiem solidnych punktów na I ligę. TG w Bydgoszczy to za duży wydatek, a Tomek pewnie znów zawoła zaległej kasy. Mało realne. Sam Miśkowiak i jeden z wymienianych wcześniej młodych zagraniczniaków...to już realne.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #1144
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Ktoś wie dokładnie jak wygląda sytuacja finansowa klubu?
    Polkowski nie udziela wywiadu, kibic powinien wiedzieć co się dzieje w klubie, jakie są plany.

    Serce się kraja jak się widzi swój klub w takiej kiepskiej sytuacji, pamiętam zdobycie DMP, komplety ludzi na stadionie, na derbach pamiętam jak było tylu ludzi że na 2 rzędzie od dołu siedziałem. Tor do walki a nie jazda gęsiego. Eh piękne czasy
    Ostatnio edytowane przez whitered ; 16-09-2014 o 19:31

  22. Powrót do góry    #1145
    Użytkownik Awatar Crosand
    Dołączył
    27-05-2009
    Postów
    110
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 4 w 3 postach

    icon16.gif Skład 2015

    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Kogo można zdobyć z czeluści ELigi, bo może dla niego zabraknąć miejsca w dotychczasowych klubach?
    Wydaje się, że w Tarnowie może być ciężko o miejsce Krzysiowi Buczkowskiemu. Wiek juniora kończy Kacper Gomólski i między nimi byłaby rywalizacja o miejsce w składzie, a ma wrażenie że Marek nieco bardziej sympatią pała do tego młodszego. Chociaż mało prawdopodobne wydaje mi się, by Krzysiek chciał do I ligi znów iść i powinien znaleźć sobie miejsce. Seniora szukać będą w Toruniu, na pewno może się okazać ciekawym nabytkiem dla beniaminka/ów ELigi. A kto wie, czy i dla Sparty nie wydałby się dobrą opcją. Niemniej wydaje mi się, że z Tarnowa może odejść.
    Jeśli idzie o Stal Gorzów to na wylocie może być...Sundstroem i/lub Gapiński. Raczej nie widzę zbyt wielu chętnych na nich w ELidze, zwłaszcza po przeciętnych (łagodnie to ujmując) występach w tym sezonie. Czy warto się nimi zainteresować? Może...
    Co się będzie działo w Falubazie? Na pewno będą się chcieli wzmocnić, zwłaszcza że mogą stracić ze składu Dudka na cały sezon. Raczej Krzysiek Jabłoński uznania na kolejny sezon u Dobruckiego nie znajdzie, gdyż jest po prostu za słaby na ten poziom rozgrywek zwłaszcza biorąc pod uwagę ambicję medalową Falubazu. Oczywiście jest też MBJ, który - jak już wiele osób nadmieniło - powinien być jednym z głównych kandydatów na liście wzmocnień dla Polonii. Nie wiadomo też jakie są w ZG plany wobec Saszy Loktajewa, ale chyba jakoś specjalnie zawiedzeni nim nie są i swoje punkty wozi.
    Unia Leszno też trochę zagadkowa. Pewnie będą chcieli utrzymać Bjerrego, bo nie jeździ najgorzej. Nicki ma ważny kontrakt. Zostaną też raczej Pawliccy. Zmiana barw przez Balińskiego wydaje się dla mnie niemożliwa. Czy miejsce utrzyma Zengota, czy jednak będą chcieli się jakoś na tej pozycji leszczynianie wzmocnić? Trudno powiedzieć. Grzegorz był "przymierzany" do Polonii kilkakrotnie w minionych latach. Na pewno byłby silnym punktem na I ligę. On jednak chce zostać w Unii (chociaż wątpię czy na rezerwie), a jeśli nie to chyba woli ELigę. Jest Michelsen, któremu też można się przyjrzeć jako kolejnemu z młodych, ambitnych z potencjałem na przyszłość. Wiek juniora kończy natomiast Tobiasz Musielak. A czy znajdzie on miejsce w składzie seniorskim? Jeśli nie, to myślę że również interesujący z niego zawodnik.
    Omawianie Torunia wygląda tak, że...hmmm...na wylocie jest w zasadzie tylko Gollob, na którego kasy tak czy siak nie ma w naszym klubie. I pomimo chęci wielu ludzi w Bydgoszczy co do jego powrotu tematu w zasadzie nie ma. Są natomiast na rezerwie Kułakow i Fricke. Ten pierwszy pokazał, że nawet w ELidze jest w stanie jakoś tam pojechać i powalczyć, mimo że wielu okazji nie miał.
    Niemały zgryz jest przy Sparcie. Tutaj póki co jest tak cicho, że nie wiadomo co dalej. Na pewno priorytetowo chcieliby utrzymać Woffindena i Janowskiego. Pierwszy może być jednak kuszony choćby przez Rzeszów lepszą kasą. Maciek mógłby też się w wiele miejsc wpasować. Jędrzejak pewnie zostanie, bo gdzie mu lepiej będzie? Tam go cenią, a on swoje robi. Jak dla mnie to mogą chcieć pozbyć się Pavlica i to jest opcja, którą warto rozpatrzeć.
    I to chyba tyle - Włókniarz i Wybrzeże omawiałem wcześniej.
    Dla podsumowania wylistowanie tych nazwisk:
    Buczkowski, Gapiński, Sundstroem, Mikkel Bech, Michelsen, Zengota(?),Musielak, Kułakow, Fricke, Pavlic.
    O kogo z nich warto powalczyć, postarać się? To już do prywatnej oceny
    Rozpisałeś się kolego...Tak w skrócie to Buczkowski sobie dobrze radzi w Ekstralidze więc na pewno zostanie tam na dłużej. Gapa już u nas był i ja go nie chcę. Stać nas na Mikkela Becha? Ciężko powiedzieć. Bóg wie ile mamy kasy i na co nas będzie stać. Może zamiast się wzmacniać będziemy jeszcze słabsi niż w tym roku? Tak jak Jacek Woźniak powiedział. Jeżeli Szymon u nas zostanie,to będzie dobrze. Jak odejdzie,to nie mamy składu. Nie lubię Zengoty,ale w 1 lidze byłby dobrym grajkiem. Musielak będzie raczej walczył o skład w Lesznie. Pavlic jak najbardziej pasuje do nas i jestem za! Powiem więcej. Marzę o Tomku,ale wiem,że to nie realne. O to mój skład:

    1. Woźniak
    2. Siopek
    3. Pavlic
    4. Kościecha
    5. Troy Batchelor
    6. Bietracki
    7. O. Gollob

  23. Powrót do góry    #1146
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Crosand Zobacz posta
    Rozpisałeś się kolego...Tak w skrócie to Buczkowski sobie dobrze radzi w Ekstralidze więc na pewno zostanie tam na dłużej. Gapa już u nas był i ja go nie chcę. Stać nas na Mikkela Becha? Ciężko powiedzieć. Bóg wie ile mamy kasy i na co nas będzie stać. Może zamiast się wzmacniać będziemy jeszcze słabsi niż w tym roku? Tak jak Jacek Woźniak powiedział. Jeżeli Szymon u nas zostanie,to będzie dobrze. Jak odejdzie,to nie mamy składu. Nie lubię Zengoty,ale w 1 lidze byłby dobrym grajkiem. Musielak będzie raczej walczył o skład w Lesznie. Pavlic jak najbardziej pasuje do nas i jestem za! Powiem więcej. Marzę o Tomku,ale wiem,że to nie realne. O to mój skład:

    1. Woźniak
    2. Siopek
    3. Pavlic
    4. Kościecha
    5. Troy Batchelor
    6. Bietracki
    7. O. Gollob

    Pavlic - typowy średniak, strasznie w kratkę, Kościecha - sympatyczny gość,kontuzjogenny, jeździ w kratkę i wolałbym skład bardziej "bydgoski", znam wielu, którzy nie chcą chodzić na mecze bo jeździ w Polonii krzyżak... Troy - jak to australijczyk potrafi pojechać raz dobrze, potem zawalić mecz. Potrzeba zawodników, którzy będą się identyfikować z klubem, tworzyć i dbać o dobrą atmosferę.

  24. Powrót do góry    #1147
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Jeśli idzie o Batcha to do koncepcji z jednej strony pasuje, z drugiej może przygwiazdorzyć o kasę po kilku dobrych występach w SGP.
    Pavlic to typowy średniak, ale na realia I ligi powinien jeździć nieźle. Co do MBJ to myślę, że spokojnie nas by było stać. Przecież Falubaz nie kontraktowałby na ławkę drogiego zawodnika - to raz, a dwa że on sam był chętny do jazdy w I lidze w obecnym sezonie i to ponoć właśnie u nas, z tym że w ZG nie wyrazili zgody na wypożyczenie.
    Słabsi mamy być? Póki co jedynym wartościowym zawodnikiem jest u nas Woźniak - z ważnym kontraktem. A więc jego ewentualna strata to i tak hajs dla klubu. Patti to nie jest drogi zawodnik. Siopek też nie. Przy odejściu Hansa mamy w jego miejsce kasę do zagospodarowania przeznaczoną na jego kontrakt. Nasi juniorzy to też żadne asy, więc koszty wielkie za ich kontrakty nie są. Ciężko by chyba było nam zbudować słabszy skład niż mamy obecnie.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  25. Powrót do góry    #1148
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    tylko my wciaz mozemy gdybac... na dzien dzisiejszy nie wymagam od klubu dokladnych wyliczen co i jak. Chcialbym uslyszectylko cos w ten desen: stac nas na zbudowanie druzyny na podobnym poziomie, jak w minionym sezonie albo: niestety, musimy sie liczyc z tym, ze w przyszlym roku bedziemy mieli jeszcze mniej kasiory do rozdysponowania...

    a propos bajdurzenia, osobiscie wolalbym kilku mlodych wilczkow (wymienieni przez Vicara) w miejsce tych wszystkich Troy'ow czy Pavlicow. Problem tez stanowi podejscie do kwestii regulaminowych, to znaczy czy ryzykujemy jazde dwoma, polskimi seniorami (Szymon i Marcin) wowczas mamy do dyspozycji az trzy miejsca dla mlodych, zagranicznych wilczkow albo jednak pozostawiamy Roberta badz szukamy innych Miskowiakow, Swiderskich, Zengotow czy Jamrogow, ale wowczas mamy zabezpieczenie na wypadek kontuzji!
    Jeszcze sprawa Gapinskiego, ktos tu juz tu o nim wspomnial. Pamietajmy jednak, z jakich powodow odchodzil. Gdyby nie Gapa, to pewnie jeszcze kilka tygodni ludzilibysmy sie, ze jestesmy krezusami!!! Dla mnie zreszta pilski zaciag jest swietnym rozwiazaniem i optuje za nim corocznie, tylko wlodarze klubu, cos sie na braci uparli, a sklad: Szymon, Marcin, Gapa, Okon i Miskowiak plus juniorzy to byla by bajka... awans teoretycznie bardzo prawdopodobny

    EDIT: Whitered, ale ten pilski sklad to calkowita abstrakcja... zaden z tej trojki, w mym odczuciu, nie jest przez nas do wyjecia!
    Ostatnio edytowane przez Giani ; 16-09-2014 o 21:59

  26. Powrót do góry    #1149
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    tylko my wciaz mozemy gdybac... na dzien dzisiejszy nie wymagam od klubu dokladnych wyliczen co i jak. Chcialbym uslyszectylko cos w ten desen: stac nas na zbudowanie druzyny na podobnym poziomie, jak w minionym sezonie albo: niestety, musimy sie liczyc z tym, ze w przyszlym roku bedziemy mieli jeszcze mniej kasiory do rozdysponowania...

    a propos bajdurzenia, osobiscie wolalbym kilku mlodych wilczkow (wymienieni przez Vicara) w miejsce tych wszystkich Troy'ow czy Pavlicow. Problem tez stanowi podejscie do kwestii regulaminowych, to znaczy czy ryzykujemy jazde dwoma, polskimi seniorami (Szymon i Marcin) wowczas mamy do dyspozycji az trzy miejsca dla mlodych, zagranicznych wilczkow albo jednak pozostawiamy Roberta badz szukamy innych Miskowiakow, Swiderskich, Zengotow czy Jamrogow, ale wowczas mamy zabezpieczenie na wypadek kontuzji!
    Jeszcze sprawa Gapinskiego, ktos tu juz tu o nim wspomnial. Pamietajmy jednak, z jakich powodow odchodzil. Gdyby nie Gapa, to pewnie jeszcze kilka tygodni ludzilibysmy sie, ze jestesmy krezusami!!! Dla mnie zreszta pilski zaciag jest swietnym rozwiazaniem i optuje za nim corocznie, tylko wlodarze klubu, cos sie na braci uparli, a sklad: Szymon, Marcin, Gapa, Okon i Miskowiak plus juniorzy to byla by bajka... awans teoretycznie bardzo prawdopodobny
    Proszę tylko nie Gapa... jeden z najczęściej kontuzjowanych zawodników jak nie najczęstszy, Okoń nie ma szans, pójdzie do E-ligi, zresztą u nas już był i nie zachwycał, kto wie w następnym sezonie jak mu pójdzie, zakładam że będzie robił po 8-9 punktów, przeważnie po dobrym sezonie zawodnik cieniuje, chyba, że jest Protasem, Gollobem lub Kasprzakiem.

  27. Powrót do góry    #1150
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2013
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    Skład marzenie dla mnie. Walka o awans na pewno, do tego niedrogi skład! Albo walka o ekstraligę w sezonie 2015 albo Polonia wegetuje w I lidze, z frekwencją na poziomie 3 tys.
    Taaa skład niedrogi..? Sam Gollob będzie chciał połowę obecnego budżetu Polonii.. tak więc marzenie ściętej głowy + zaległą kasę.. nierealne

  28. Powrót do góry    #1151
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez dav Zobacz posta
    Taaa skład niedrogi..? Sam Gollob będzie chciał połowę obecnego budżetu Polonii.. tak więc marzenie ściętej głowy + zaległą kasę.. nierealne
    Wystarczy pozwolić odkupić klub i całkiem realny skład. A druga opcja jak Bruskiemu zależy na reelekcji to funduje Tomka.
    W końcu obiecał...

    Kulczyk jest bydgoszczaninem, pogadać z nim nie zaszkodzi.
    sieć hurtowni motoryzacyjnych z centralą pod Bydgoszczą... Jak prezes nie umie zarządzać klubem to tak jest, że tylko marazm i więcej daje miasto kasy niż udaje się znaleźć. Grudziądz ma większy budżet...

  29. Powrót do góry    #1152
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,189
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Pavlica to 99% kibiców z Wrocławia oddałoby Wam za darmo gdyby mogli decydować (i jeszcze dopłaciło), niestety jego ojciec robi interesy z Betardem i będziemy skazani oglądać go kaleczącego jazdę kolejny sezon.

    Za to z Batchelora w I lidze mielibyście mega lidera. A on najprawdopodobniej będzie do wzięcia i szczerze mówiąc w ekstralidze nie widzę za bardzo klubów gotowych go zatrudnić (może poza Marmą).
    "(...)Celem PZM i EŻ jest upadek sportu żużlowego w Rosji, całkowity(...) więc zawieszenie potrwa minimum 10-15 lat. W zamian rozwijany będzie żużel na Ukrainie (...)"
    "
    Zapomnimy ruskim wszystko, nawet Katyń, a każdy polski klub żużlowy będzie musiał wystawić przynajmniej dwóch ruskich w składzie może być?"

  30. Powrót do góry    #1153
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Teraz to trochę przesadziłeś.. Pozwolić odkupić klub? Komu? Od 10 lat nie ma chętnych na klub. Nagle w tej chwili się ktoś nowy zjawił kto kupi?
    Tomek do Bydgoszczy nie wróci jeśli nie dostanie zwrotu starej kasy, o którą dopomina się przy każdej okazji kiedy miałby wrócić. Można przestać marzyć. Zresztą wybory za pasem, a rynek transferowy później startuje. Więc co by Bruski nie naobiecywał w tej chwili to i tak nie zdąży.

    Kulczyk jest bydgoszczaninem i...? Tak mi się zdaje, że jednym z powodów tego, że jest najbogatszym Polakiem jest to, iż inwestuje tam gdzie zarobi. Na Polonii nie zarobi, więc po co marnować hajs? Taką ma perspektywę.
    O co chodzi z siecią hurtowni to nie wiem więc się nie wypowiem.
    Prezes czy zarządza źle czy dobrze ciężko ocenić, bo nie mamy jeszcze raportu ze stanu w klubie. Na pewno pan Polkowski na szkodę nie działa. A że marazm...skoro ostatnio rok w rok zmieniał się prezes to stabilności być nie mogło. Nie ma co zganiać więc na obecnego prezesa. RN to już inna rozmowa.

    Nie rzucaj proszę takimi sloganami, bo powiedzieć "sprzedamy klub, sprowadzimy Golloba" może każdy kandydat na prezydenta. Dodałbyś "postawić nowy stadion" i byłby pełen zestaw obietnic przedwyborczych.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  31. Powrót do góry    #1154
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Teraz to trochę przesadziłeś.. Pozwolić odkupić klub? Komu? Od 10 lat nie ma chętnych na klub. Nagle w tej chwili się ktoś nowy zjawił kto kupi?
    Tomek do Bydgoszczy nie wróci jeśli nie dostanie zwrotu starej kasy, o którą dopomina się przy każdej okazji kiedy miałby wrócić. Można przestać marzyć. Zresztą wybory za pasem, a rynek transferowy później startuje. Więc co by Bruski nie naobiecywał w tej chwili to i tak nie zdąży.

    Kulczyk jest bydgoszczaninem i...? Tak mi się zdaje, że jednym z powodów tego, że jest najbogatszym Polakiem jest to, iż inwestuje tam gdzie zarobi. Na Polonii nie zarobi, więc po co marnować hajs? Taką ma perspektywę.
    O co chodzi z siecią hurtowni to nie wiem więc się nie wypowiem.
    Prezes czy zarządza źle czy dobrze ciężko ocenić, bo nie mamy jeszcze raportu ze stanu w klubie. Na pewno pan Polkowski na szkodę nie działa. A że marazm...skoro ostatnio rok w rok zmieniał się prezes to stabilności być nie mogło. Nie ma co zganiać więc na obecnego prezesa. RN to już inna rozmowa.

    Nie rzucaj proszę takimi sloganami, bo powiedzieć "sprzedamy klub, sprowadzimy Golloba" może każdy kandydat na prezydenta. Dodałbyś "postawić nowy stadion" i byłby pełen zestaw obietnic przedwyborczych.
    100% pewności że nie było chętnych kupić Polonię?

    Narzekali na Bodzia, trzeba było nie pajacować, byłby Emil i wyniki.

    Pierwsze słyszę o dopominaniu się starej kasy Tomka, było gdzieś powiedziane parę lat temu, że mógłby się zrzec tej kasy, tylko nikt poważny nie rozmawiał z nim na temat startów.
    Dobry prezes poruszający się w bydgoskim biznesie bez problemu znalazłby sponsora który pokryłby transfer Tomka.

  32. Powrót do góry    #1155
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2002
    Postów
    1,663
    Kliknij i podziękuj
    360
    Podziękowania: 51 w 36 postach
    Hmm, tak się zastanawiam nad T.Gollobem. W Toruniu go nie chcą co potwierdził sam Gajewski. Pytanie w takim razie jaka drużyna ekstraligowa będzie nim zainteresowana ? Może Rzeszów, który już jedną nogą awansował. Czy nie warto zacząć z nim rozmawiać, dla klubu z marketingowego punktu widzenia byłby to strzał w dziesiątkę. Sponsorzy na pokrycie kontraktu mogliby się znaleźć, a żądania na pewno muszą być znacznie obniżone. Ja wiem , że Gollob może odcinać kupony od swojej pięknej kariery, ale z drugiej strony powrót do swojego klubu w potrzebie na pewno nie byłby żadną ujmą.

  33. Powrót do góry    #1156
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    100% pewności że nie było chętnych kupić Polonię?
    smrod, ktory narasta, od 10 lat, wokol tego klubu, skutecznie rozpedzil wszelkiej masci zainteresowanych, pomijajac juz aspekty ekonomiczne w kraju

    Narzekali na Bodzia, trzeba było nie pajacować, byłby Emil i wyniki.
    tu sie zgodze, choc mysle, ze Sawarski cwanie z sytuacji skorzystal, co by sie definitywnie z tonacego okretu wyekspediowac

    Pierwsze słyszę o dopominaniu się starej kasy Tomka, było gdzieś powiedziane parę lat temu, że mógłby się zrzec tej kasy, tylko nikt poważny nie rozmawiał z nim na temat startów.
    to nie tak, ten temat zaleglej kasy, to bylby niezly metarial na rozdzial w ksiazce Tomasza. Zawsze jacys dobrze nam zyczacy, temat Tomkowi odswiezaja, a to kasa, jak nie do reki to w formie terenow, a ze sie Roman przeliczyl i "jabluszko" go zdetronizowalo, to caly misterny plan w pi*du tylko co my temu winni?! A ze poczawszy od Sapalskiego urzad piastuja nieudaczniki to jestesmy w miejscu, w ktorym jestesmy i sami jestesmy sobie temu winni Choc tak jak napisalem wczesniej, jakies mizerne to usprawiedliwienie, ze ciezko nie wybrac nieudacznika sposrod grupy darmozjadow!

    Cytat Zamieszczone przez Mihalo Zobacz posta
    Hmm, tak się zastanawiam nad T.Gollobem. W Toruniu go nie chcą co potwierdził sam Gajewski. Pytanie w takim razie jaka drużyna ekstraligowa będzie nim zainteresowana ?
    mysle, ze i w ekstralidze znajdzie sie kilka chetnych, nie wspominajac o tym, ze kilka klubow z pierwszej ligi spokojnie moglo by zaoferowac wieksze pieniadze od nas
    Ostatnio edytowane przez Giani ; 16-09-2014 o 23:49

  34. Powrót do góry    #1157
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    100% pewności że nie było chętnych kupić Polonię?
    A ktoś klub kupił? Bo ja słyszałem różne zapowiedzi, że ktoś klub kupi, ale nie teraz tylko za rok czy dwa. A jak się właściciel nie zmieniał tak się nie zmieniał.
    Narzekali na Bodzia, trzeba było nie pajacować, byłby Emil i wyniki.
    Tutaj sam ubolewam nad wynikiem działań stowarzyszeń dla "dobra" Polonii.

    Pierwsze słyszę o dopominaniu się starej kasy Tomka, było gdzieś powiedziane parę lat temu, że mógłby się zrzec tej kasy, tylko nikt poważny nie rozmawiał z nim na temat startów.
    Temat wraca za każdym razem kiedy składana jest mu propozycja powrotu do Bydgoszczy. Czemu tym razem miałoby być inaczej? Jedynie kompletny brak ofert musiałby go spotkać w co jakoś nie wierzę.
    Dobry prezes poruszający się w bydgoskim biznesie bez problemu znalazłby sponsora który pokryłby transfer Tomka
    Znasz takiego? Mamy Polkowskiego, który wg mnie spisuje się ... powiedzmy poprawnie. Do oceny przyjdzie czas. Ale w ostatnich iluś latach mieliśmy prezesów jakich mieliśmy i wyszło z tego co wyszło. Skupianie się na mrzonkach powrotu Golloba nie poprawi sytuacji klubu, bo jest to bardzo mało realne do zrealizowania.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  35. Powrót do góry    #1158
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,659
    Kliknij i podziękuj
    280
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Bech Jensen to mógłby być strzał w 10. W Zielonej ma średnie notowania, ale w I lidze powinien kosić. Ktoś tu wspomniał Grondala, powiem Wam że przez cały sezon zapomniałem że mamy go w ogóle w składzie. A szkoda, można by było raz czy dwa puścić go za Szczepaniaka. Moglibyśmy w końcu obdarzać większym zaufaniem zagraniczną młodzież, Kułakow w Toruniu był w tym roku wartościowym zmiennikiem.

    A może Gollob trafi do Grudziądza? To byłby hicior!
    BKS Polonia Bydgoszcz

  36. Powrót do góry    #1159
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Fajnie, że toczy tu się w końcu jakaś dyskusja Tylko, że większość już się powtarza.

    Po 1. Ja osobiście wolę młodych wilczków, jak już wymieniłem, niż zawodników którzy będą odcina kupony typu Okoń, Pavlic (drewno bez polotu), Gapa czy inne. Batchelor nie będzie tani (już mu wybaczono bandycki atak na Hancocka?), a w sumie niczego nie gwarantuje.

    Po 2. TG byłby gwarantem powrotu wielu kibiców. Z drugiej strony nie oszukujmy się - pewnie zjadłby z 3/4 budżetu. Poza tym jak chcemy zacząć budować nową Polonię to nie można wiecznie żyć na mrzonkach o Tomku.

    Po 3. Również uważam, że wygonienie Sawarskiego to była jedna z gorszych rzeczy jakie stowarzyszenie kibiców zrobiło (już nie pamiętam czy PBNF, czy kto inny), ale to mówiłem już od początku.

    Po 4. Trzeba niestety czekać na info z klubu, jak wyglądają finanse. Czy będzie można ciut zaszaleć ze składem, czy nadal zaciskanie pasa.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  37. Powrót do góry    #1160
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,683
    Kliknij i podziękuj
    7,796
    Podziękowania: 7,390 w 4,356 postach
    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    smrod, ktory narasta, od 10 lat, wokol tego klubu, skutecznie rozpedzil wszelkiej masci zainteresowanych, pomijajac juz aspekty ekonomiczne w kraju



    tu sie zgodze, choc mysle, ze Sawarski cwanie z sytuacji skorzystal, co by sie definitywnie z tonacego okretu wyekspediowac



    to nie tak, ten temat zaleglej kasy, to bylby niezly metarial na rozdzial w ksiazce Tomasza. Zawsze jacys dobrze nam zyczacy, temat Tomkowi odswiezaja, a to kasa, jak nie do reki to w formie terenow, a ze sie Roman przeliczyl i "jabluszko" go zdetronizowalo, to caly misterny plan w pi*du tylko co my temu winni?! A ze poczawszy od Sapalskiego urzad piastuja nieudaczniki to jestesmy w miejscu, w ktorym jestesmy i sami jestesmy sobie temu winni Choc tak jak napisalem wczesniej, jakies mizerne to usprawiedliwienie, ze ciezko nie wybrac nieudacznika sposrod grupy darmozjadow!



    mysle, ze i w ekstralidze znajdzie sie kilka chetnych, nie wspominajac o tym, ze kilka klubow z pierwszej ligi spokojnie moglo by zaoferowac wieksze pieniadze od nas
    Tylko, ze jesli zaoferuja mu duze pieniadze to chyba nie przed sezonem za nazwisko tylko za punkty zdobyte na torze? A na ktorym pierwszoligowym torze TG zdobedzie najwiecej punktow?
    Nigdy nie lekceważ Stali Gorzów, bo zgwałcą twoją ekipę w ostatnich trzech biegach.

  38. Powrót do góry    #1161
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Na każdym Tomek może być łakomym kąskiem dla bieniaminka/ów ELigi i nie sądzę, aby ciągnęło go do I ligi. Chyba, że na prawdę ktoś mu zaoferuje zarobki za punkt jak w ELidze, ale takich krezusów to chyba nie będzie w tej klasie rozgrywkowej
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  39. Powrót do góry    #1162
    Użytkownik
    Dołączył
    16-09-2014
    Postów
    208
    Kliknij i podziękuj
    6
    Podziękowania: 15 w 11 postach
    Wszystko zależy od tłumików i samego zainteresowanego. Niby wszyscy wiedzą kiedy karierę skończy Tomek... teraz, za rok, może za dwa?
    Rzeszów na pewno będzie chciał Golloba, tylko czy Tomek będzie chciał tam występować, logistycznie Rzeszów kiepsko się prezentuje. Rybnik(?), pan Ślak próbuje odrodzić rybnicki klub. Nie widzę innego klubu na horyzoncie, który by pasował do koncepcji z Tomkiem.
    Mimo, że nie startuje już 10 lat, nadal piszemy o nim ciekawe zjawisko

    Marzyłbym, żeby być prezesem naszego klubu. Może kiedyś przyjdzie taki dzień. Obawiać nie musiałbym się niczego. Żadnej odpowiedzialności finansowej nie ponosi prezes Polonii. To jak wyglądają obecnie sektory, łuki bez krzesełek i tańsze bilety, prosta w krzesełkach i droższe bilety - to był mój pomysł, który podałem byłemu marketingowcowi i Bruskiemu wysłane mailowo. Może ktoś miał taką samą wizję jak ja. Współpraca z miastami, miasteczkami, zakładami pracy. Jeśli bydgoszczan nie stać na kupienie biletów, to należy zainteresować sie ościenną ludnością, Inowrocław, Pakość, Solec Kujawski, Nakło nad Notecią, Szubin, Łabiszyn. Promocja klubu w mediach. Duże pole do popisu. Ceny biletów również, wprowadzić jak najszybciej ulgi dla uczniów, studentów, kobiet. Wyjście na mecz całą rodziną to koszt ok.100zł, żużel jest nazywany sportem rodzinnym, skąd wytrzasnąć 200zł w miesiącu, do tego na paliwo drugie tyle, jeśli ktoś nie jest z Bydgoszczy? Zrobili za 5zł mecz z Rybnikiem, który wiadomo było że wygramy i przyszło 4 tys. ludzi, to o czymś świadczy.

    Bydgoszcz jest na końcu rankingu jeśli chodzi o przychód na 1 mieszkańca. Władze nadal nie rozumieją, że warto zmniejszyć cenę biletów, by przychodziło o wiele więcej ludzi, wtedy sponsorzy znajdują się szybko, bo wolą wejść w sponsoring gdzie ich reklamy widzi 12 tys. a nie 3 tys. widzów. Poprzedni prezesi albo byli sterowani przez innych albo ślepo sądzili, że jak zmniejszą cenę biletu to będą w plecy i nie podniesie to frekwencji.

    Ministerstwo Sportu dawało dofinansowanie w 50% o ile się nie mylę na modernizację stadionu. Remont zacząć od przybliżenia łuków. Ten stadion trzeba jak najszybciej modernizować, bo czasy kiedy kibicowi odpowiadało przychodzenie z kocykiem i położeniem go na ławkę już minęło. Przychodzi się oglądać widowisko, ale czas się zmieniają, idziemy do przodu a tu metalowe ławki.

  40. Powrót do góry    #1163
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Gollob pisze na swoim blogu, że w kwestii nowego klubu trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ciekawe, ale Tomek to zbyt poważny gość, żeby nie wiedział na czym stoi. Myślę, że on od dłuższego czasu zna swój nowy klub - i tak jak pisałem to na tym forum kilka tygodni temu - będzie to Rzeszów (no chyba, że jakimś cudem nie weszliby do e-ligi, ale to mało realne, bo przy problemach Włókniarza prawdopodobny jest awans dwóch klubów z I ligi).

    Oczywiście możemy teoretyzować. Z pewnością obecna chwila jest definitywnie ostatnią szansą na powrót Golloba do Bydgoszczy. Myślę, że Tomek spokojnie pojeździ jeszcze 2 lata. Wprowadziłby nas do e-ligi a później godnie zakończył swoją przebogatą karierę. Prawda jest taka, że dla wielu bydgoszczan Golloba nadal jest magnesem. Jestem przekonany, że przynajmniej na I mecz Tomasza w Polonii przyszłoby z 8 tysięcy ludzi, chociażby po to, aby po raz pierwszy zobaczyć Golloba w klubowym biało-czerwonym kevlarze. Nie wiem jak tendencja frekwencja rozwijałaby się dalej, ale sądzę że poniżej 5.000 by nie spadła, co już byłoby wartością dla poważnych rozmów o przebudowie obiektu. Generalnie przy przyjściu Tomasza reszta transferów byłaby mi już obojętna, ale przykładowe zestawienie:
    1.Woźniak
    2.Siopek
    3.Hougaard
    4.Krcmar/Bech/Milik/Berntzton/Rasmus Jensen/Porshing ...
    5.T.Gollob
    6.O.Gollob
    7.Bietracki/Rydlewski
    to byłaby petarda! Praktycznie skład na lata, bo po skończeniu kariery przez Tomka, mógłby przyjść Sajfutdinow i wózek jechałby dalej
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  41. Powrót do góry    #1164
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Co do Golloba - parę lat temu sam mówił, że jego jazda w Rzeszowie jest możliwa i widzi taką opcję. Więc ten kierunek jest bardzo prawdopodobny. Gdzie indziej mógłby pójść? Jeśli awansują dwie drużyny to drugi z beniaminków - Grudziądz/Łódź też mogą czynić starania. Z klubów, które teraz są w ELidze to jedynym kierunkiem, gdzie wzmocnienie Gollobem ma sens to Wrocław, ale Sparta raczej taką kasą nie operuje, żeby pozyskać Golloba utrzymując jednocześnie w składzie Woffiego i Janowskiego.
    Tomek sam się wypowiedział, że z Torunia odchodzi więc widać czeka na oferty. Zobaczymy jakie będzie zainteresowanie wokół jego osoby

    Zapewne podobnie powiedzieli sobie wszyscy poprzedni prezesi - nie ma się czego obawiać, a odpowiedzialności nie ma w zasadzie żadnej. Robić nie było trzeba wiele, bo większość budżetu stanowiła dotacja z miasta.
    Pomysły, które - jak mówisz - były Twoje wielokrotnie pojawiały się na forum czy w innych komentarzach na portalach. Czy ktoś oprócz Ciebie przekazał je komuś z miasta nie wiem, ale chwała Ci za taką inicjatywę. Plan modernizacji wydaje się całkiem oczywisty - póki jesteśmy w I lidze można śmiało zajmować się łukami. Wyłączenie jednego, potem drugiego łuku z części rozgrywek nie zaboli nikogo, bo kibice którzy przychodzą bez problemu się na stadionie zmieszczą.
    Też jestem zdania, że lepiej mieć dokładnie taki sam zysk przy tańszych biletach i większej ilości kibiców niż przy niewielu kibicach i droższych biletach. Zobaczymy, jaka będzie polityka cenowa na kolejny sezon.
    Poprzedni prezesi dostawali stanowisko w zasadzie z kapelusza i ich zadaniem było po prostu przesiedzenie tego roku na stołku, co często kończyło się tym, że nie dość że nie pomagał, to potrafił przepijać klubową kasę...

    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Gollob pisze na swoim blogu, że w kwestii nowego klubu trzeba się uzbroić w cierpliwość. Ciekawe, ale Tomek to zbyt poważny gość, żeby nie wiedział na czym stoi. Myślę, że on od dłuższego czasu zna swój nowy klub - i tak jak pisałem to na tym forum kilka tygodni temu - będzie to Rzeszów (no chyba, że jakimś cudem nie weszliby do e-ligi, ale to mało realne, bo przy problemach Włókniarza prawdopodobny jest awans dwóch klubów z I ligi).

    Oczywiście możemy teoretyzować. Z pewnością obecna chwila jest definitywnie ostatnią szansą na powrót Golloba do Bydgoszczy. Myślę, że Tomek spokojnie pojeździ jeszcze 2 lata. Wprowadziłby nas do e-ligi a później godnie zakończył swoją przebogatą karierę. Prawda jest taka, że dla wielu bydgoszczan Golloba nadal jest magnesem. Jestem przekonany, że przynajmniej na I mecz Tomasza w Polonii przyszłoby z 8 tysięcy ludzi, chociażby po to, aby po raz pierwszy zobaczyć Golloba w klubowym biało-czerwonym kevlarze. Nie wiem jak tendencja frekwencja rozwijałaby się dalej, ale sądzę że poniżej 5.000 by nie spadła, co już byłoby wartością dla poważnych rozmów o przebudowie obiektu. Generalnie przy przyjściu Tomasza reszta transferów byłaby mi już obojętna, ale przykładowe zestawienie:
    1.Woźniak
    2.Siopek
    3.Hougaard
    4.Krcmar/Bech/Milik/Berntzton/Rasmus Jensen/Porshing ...
    5.T.Gollob
    6.O.Gollob
    7.Bietracki/Rydlewski
    to byłaby petarda! Praktycznie skład na lata, bo po skończeniu kariery przez Tomka, mógłby przyjść Sajfutdinow i wózek jechałby dalej
    Dużo marzysz Powrót Golloba, powrót Emila Jeszcze AJ i Protas wrócą i mamy mega skład uzupełniony Woźniakiem
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  42. Powrót do góry    #1165
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Co do Golloba - Gdzie indziej mógłby pójść?
    do swego "przyjaciela" Slaka

    Dużo marzysz Powrót Golloba, powrót Emila Jeszcze AJ i Protas wrócą i mamy mega skład uzupełniony Woźniakiem
    moze i chlopak sie rozmarzyl, ale tlum bylby jak na GP w 98
    Ostatnio edytowane przez Giani ; 17-09-2014 o 13:21

  43. Powrót do góry    #1166
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,083
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,329 w 898 postach
    Tłumom nie miałbym nic przeciwko Ale to też marzenia na dzień dzisiejszy.
    Gollob u Ślaka w Rybniku? Hmmm.... w 2016 chcą reaktywować żużel w Poznaniu, to może tam?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  44. Powrót do góry    #1167
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Co roku odżywają marzenia o Gollobie. Mam nadzieję, że Tomek szybko podpisze gdzieś kontrakt i skończy się bujanie w obłokach
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  45. Powrót do góry    #1168
    Stały bywalec
    Dołączył
    13-08-2011
    Postów
    1,497
    Kliknij i podziękuj
    2,167
    Podziękowania: 305 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Co roku odżywają marzenia o Gollobie. Mam nadzieję, że Tomek szybko podpisze gdzieś kontrakt i skończy się bujanie w obłokach
    Co roku to może i nie (w ubiegłym roku np. chyba nie było tego tematu), ale z bujaniem w obłokach się zgadzam. Wystarczy przypomnieć: "jeździłem w Polonii 16 lat i wystarczy" i to już niektórym marzycielom myślę, że pozwoli zejść trochę na ziemię. Moim marzeniem (niestety raczej pewnie niespełnionym) pozostanie Mikkel Bech. Szymek za Szczepaniaka, Bech za Kościechę/Andersena i byłoby super.

  46. Powrót do góry    #1169
    Zaawansowany Awatar kitas
    Dołączył
    02-07-2009
    Postów
    1,828
    Kliknij i podziękuj
    523
    Podziękowania: 171 w 128 postach
    Tomek pewnie pochłonął by 3/4 budżetu. Nie ma sensu pchać się w coś takiego. Sentymenty na bok.

    Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

  47. Powrót do góry    #1170
    Użytkownik
    Dołączył
    09-09-2014
    Postów
    111
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 30 w 20 postach

    icon12.gif

    Cytat Zamieszczone przez whitered Zobacz posta
    Ktoś wie dokładnie jak wygląda sytuacja finansowa klubu?
    Polkowski nie udziela wywiadu, kibic powinien wiedzieć co się dzieje w klubie, jakie są plany.

    Serce się kraja jak się widzi swój klub w takiej kiepskiej sytuacji, pamiętam zdobycie DMP, komplety ludzi na stadionie, na derbach pamiętam jak było tylu ludzi że na 2 rzędzie od dołu siedziałem. Tor do walki a nie jazda gęsiego. Eh piękne czasy
    Teraz siedząc na drugim rzędzie od dołu nie widzialbys nawet kasków zawodnikow Odbudowę klubu trzeba zacząć właśnie od modernizacji naszego stadionu. Po pierwsze dlatego ze jest to wizytówka klubu i obecny stan odpycha. Załóżmy ze klub "z montuje" fajny skład który powalczy o najwyższe miejsca. Na pierwszy mecz przyszloby z 7-8tys. Gdy polowa z nich będzie narzekać na warunki to na stadion juz nie wróci. Może na ewentualny mecz finałowy. Trzeba stworzyć takie warunki żeby kibic został nawet mimo slabszych meczow i namówił innych do przyjścia mówiąc ze: teraz to się fajnie ogląda zawody na Polonii. Trzeba iść śladami co najmniej Gorzowa bo o Motoarenie morzemy pomarzyc. Stadion musi być miejscem przyjaznym, przyciągającym, na którym milo spedza się czas, gdzie można wygodnie zając miejsce pod dachem żeby nie być "zgnojonym" przez ulewe jak było w tym sezonie np. na GP czy meczu z Gnieznem w tym roku gdzie ludzie uciekali ze stadionu mimo iz zawody nadal trwały! Więcej kibiców to więcej kasy w klubie a więcej kasy to lepszy skład i...większa frekwencja. Gadanie ze kiedyś ludzie chodzili mimo takiego stadionu jak teraz jest bez sensu. Kiedyś ludzie jeździli "maluchami", chodzili do "samu" i do kina "Pomorzanin" To były fajne czasy ale się zmieniły i dziś jezdzimy lepszymi furami a na "malucha" nikt juz nie spojrzy, chodzimy do Galerii z rodziną a do "samu" rzadko. Jeżeli chodzi o kino to odwiedzamy "multiplexy". Wiec trzymanie się obecnego archaicznego juz obiektu ciągnie nasz klub na dno i taka jest prawda. Nie wierze ze miasta nie stać na etapowa (nawet 4 letnia) modernizacje tak legendarnego w Bydgoszczy obiektu. Stać jest na stadiony lekkoatletyczne, na hale rozgrzewkowe a Polonia jest ciągle pomijana. Moim zdaniem to celowe działanie mające na celu zniszczenie klubu przez władze miasta na czele z prezydentem kłamcą który żużla nienawidzi. Obym się mylił...

Strona 26 z 44 PierwszyPierwszy ... 16242526272836 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •