Strona 22 z 44 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 946 do 990 z 1943

Wątek: Polonia Bydgoszcz 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #946
    Ekspert
    Dołączył
    25-08-2003
    Postów
    10,982
    Kliknij i podziękuj
    2,030
    Podziękowania: 1,496 w 991 postach
    Porsing w przypadku awansu Ostrovii czy Milik w przypadku utrzymania Rybnika raczej poza waszym zasiegiem. Po prostu obaj zostana tam gdzie są. Myśle że takim dość ciekawym zawodnikiem na 1 lige może być Jacob Thorsell

  2. Powrót do góry    #947
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Milik w tym Rybniku nie taki pewny, bo tam jakieś tarcia były. O Porsinga też powalczyć warto. Jeśli się nie da to trudno, ale jakoś nie widzę powodu, by później pluć sobie w brodę.
    Thorsell...nie wiem co o nim myśleć. Berntzon jednak mi się na torze podobał i widać w nim potencjał. Krcmar też wygląda ciekawie, ale on obok Milika mogą być w I lidze dość łakomymi kąskami.
    Miśkowiak to fajnie brzmi i wyniki też raczej gwarantuje, ale pewnie koszt też mały nie jest. Na niewiele gorszym poziomie za mniejszą kasę i ku większej uciesze publiczności może się pokazywać Adamczak. Przez ostatnie lata mnóstwo było ględzenia o tym, że w drużynie powinno być więcej wychowanków. Jest ku temu okazja.
    Z innej strony - są też zawodnicy z ELigi, których może dałoby się przekonać do jazdy w I lidze - dla przykładu Pavlic czy Sundstroem. Kusi mnie stwierdzenie o THJ, ale on sobie miejsce w ELidze znaleźć powinien chociaż już raczej jako zawodnik 2 linii a nie lider zespołu jak w Gdańsku (chociaż w I lidze byłby liderem zespołu).
    Powinniśmy też w najbliższym czasie zobaczyć w ELigowej akcji MBJ, chociaż z musu raczej w Falubazie się pojawi.
    Nasuwa mi się jednak jedno główne i najważniejsze pytanie na myśl - jak Polonia stoi z finansami? To wszak w głównym stopniu będzie ważyło na transferach na kolejny sezon. Patrząc na frekwencję to te PO też nie do końca nam potrzebna do szczęścia (bo nawet z GKM ta frekwencja by nic nie pomogła - teraz też szału przecież nie było z kibicami).
    Ciekawe ile klub zarobił na SGP i SWC?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  3. Powrót do góry    #948
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Cytat Zamieszczone przez vicar Zobacz posta
    Dajmy spokój z dziadkami typu Jabłoński, Suchecki czy Baliński
    ???

    Ja protestuję. U schyłku (zdawałoby się) sportowej kariery, zawodnik Jabłoński Krzysztof trafił do najlepszego klubu na świecie (co udowodniono w reklamach) i trzaska u siebie całkiem niezłe punkty. Lepsze niż niegdyś słynny Rune Holta

  4. Powrót do góry    #949
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Cytat Zamieszczone przez sobotch Zobacz posta
    ???

    Ja protestuję. U schyłku (zdawałoby się) sportowej kariery, zawodnik Jabłoński Krzysztof trafił do najlepszego klubu na świecie (co udowodniono w reklamach) i trzaska u siebie całkiem niezłe punkty. Lepsze niż niegdyś słynny Rune Holta
    Oraz trzaska sobie co poniektóre kości...zdrówka życzę.
    Ostatnio edytowane przez Malin017 ; 19-08-2014 o 10:32
    !Adrian walcz!

  5. Powrót do góry    #950
    Zaawansowany Awatar zeta
    Dołączył
    05-07-2003
    Postów
    1,946
    Kliknij i podziękuj
    36
    Podziękowania: 89 w 45 postach
    Panowie, my możemy sobie wymyślać składy a będzie jak zawsze. Czyli zostanie ten skład co jest. Jedynie może Hansa i Szczepaniaka wymienią na kogoś pokroju właśnie Gapińskiego, Ułamka, Miśkowiaka czy Jabłońskiego. Niestety.

    Pewnie, że chciałoby się pozyskać zdolnych, młodych i już dobrze zasuwających zagraniczniaków. No ale pytanie, kiedy my takiego sprowadziliśmy? Bo przyznam szczerze, że nie pamiętam. No można by tu zaliczyć wypożyczenie Loktajewa ale on w sumie trafił do nas "z przydziału" bo nikt inny w elidze go nie chciał. Ja już dawna się pogodziłem, że nikogo wartościowego, przyszłościowego nie pozyskamy, bo zawsze nas ktoś ubiegnie albo po prostu nasi działacze nawet nie spróbują. Wciąż mam podejrzenie, że bariera językowa robi swoje. Tli się we mnie więc nadzieja, że może chociaż ten Vacek Milik No ale to tylko w przypadku spadku ROW-u.

    Ja tylko mam nadzieję, że działacze mocno wzmocnią seniorkę, bo koniec jazdy Woźniaka spod numerów 6-7 to olbrzymie osłabienie i bez odpowiednich wzmocnień to będzie nam ciężko się utrzymać. Taki Jonasson byłby kapitalny. Raz, że gwarantuje spore punkty, to jeszcze jeździ efektownie. Na naszym torze da się ścigać, co pokazuje DPŚ czy GP. Ale musi mieć kto się ścigać. Jak jazdą będą nas uraczały Kościechy czy Szczepaniaki to nikt na ten stadion chodzić nie będzie ...

  6. Powrót do góry    #951
    Zaawansowany
    Dołączył
    14-09-2013
    Postów
    2,653
    Kliknij i podziękuj
    277
    Podziękowania: 369 w 261 postach
    Właściwie to dobrze by było ściągnąć jeszcze jakiegoś juniora. W I lidze dobry junior to ogromny handicap, a jeśli naszym liderem tej formacji w przyszłym roku ma być Bietracki, to hmm... W Lesznie spory narybek, można spróbować kogoś wypożyczyć.

    Chyba napiszę mejla do klubu i przedstawię w nim swoją wizję składu. Próbował ktoś kiedyś zrobić coś takiego?
    BKS Polonia Bydgoszcz

  7. Powrót do góry    #952
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Próbuj Marsh, w ryja nikt Ci nie da a co do juniorów z innych klubów to nie widzę sensu. U nas kilku chłopaków jest i niech jeżdżą nasi. Byle nie Jóźwik bo to już za późno. Kupić się nie da bo odstępne spore. I w sumie dobrze. Jedynie widzę opcję młodego Golloba ale tutaj wiele spraw wchodzi.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  8. Powrót do góry    #953
    Stały bywalec Awatar Giani
    Dołączył
    10-10-2003
    Postów
    1,216
    Kliknij i podziękuj
    194
    Podziękowania: 108 w 63 postach
    ach tam zaraz wiele...

    Oskar na juniorke,
    Tomek na seniorke,
    Jacek na trenera,
    bo gdzies go wcisnac trzeba,
    Leszek na menadzera,
    Wladek na prezesa...


  9. Powrót do góry    #954
    Stały bywalec Awatar expert
    Dołączył
    03-12-2012
    Postów
    515
    Kliknij i podziękuj
    13
    Podziękowania: 48 w 38 postach
    Trzeba zrobić wszystko żeby sprowadzić Oskara Golloba, bo para Bietracki-Jóźwik nie wygląda optymistycznie. A za jakieś 2 lata postawić regularnie na Patryka Rydlewskiego. Widziałem go na treningu i trzeba przyznać że to ogromny talent!

    Cytat Zamieszczone przez Giani Zobacz posta
    ach tam zaraz wiele...

    Oskar na juniorke,
    Tomek na seniorke,
    Jacek na trenera,
    bo gdzies go wcisnac trzeba,
    Leszek na menadzera,


    Biorę w ciemno
    Polonia Bydgoszcz - DMP 1955, 1971, 1992, 1997, 1998, 2000, 2002...

  10. Powrót do góry    #955
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Cytat Zamieszczone przez expert Zobacz posta
    Trzeba zrobić wszystko żeby sprowadzić Oskara Golloba, bo para Bietracki-Jóźwik nie wygląda optymistycznie. A za jakieś 2 lata postawić regularnie na Patryka Rydlewskiego. Widziałem go na treningu i trzeba przyznać że to ogromny talent!
    No to jak talent, to po co czekać? Aż będzie miał 20 lat i będzie za późno? Niech śmiga od razu z Bietrackim.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  11. Powrót do góry    #956
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Jedna z nadziei na poprawę stanu rzeczy związanych z Polonią odpada - Jasiakiewicz nie będzie startował na prezydenta miasta, a do sejmiku wojewódzkiego.
    Trochę z przymrużeniem oka to piszę, bo poleganie na prezydencie miasta w celu całkowitego ratowania klubu to wg mnie nie jest dobra droga. Jasne - prezydent winien stworzyć warunki odpowiednie dla rozwoju sportu w mieście i go wspomagać, ale czy ma całkowicie przejąć na siebie odpowiedzialność za poczynania klubu? Raczej nie...

    Zgadzam się z vicarem jeśli młody pokazuje coś dobrego swoją postawą to po co czekać 2 lata? Jóźwik już za stary jest żeby pchać w jego rozwój (chociaż niekoniecznie to tylko jego wina tutaj) i warto inwestować w tych, którzy mają coś do zaprezentowania i mogą się przy tym rozwijać. Za 2 lata ten chłopak może już być solidnym juniorem, a nie ligowym debiutantem od wożenia ogonów...
    Ostatnio edytowane przez mentikk ; 19-08-2014 o 09:53
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  12. Powrót do góry    #957
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2013
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Nie rozumiem te przedwczesne skreślanie Joźwika, nie dość że chłopak jest swój to skreślać go tylko dlatego że w przyszłym roku będzie miał aż 21 lat..? Jędrzejewski też jako junior nie szalał zbyt wysoko, a jednak w ostatnim roku potrafi regularnie zdobywać punkty. Jeśli Rydlewski to taki talent to niech to udowodni na torze. Problemem Karola jest tylko to, że w Polonii było zawsze dwóch klasowych juniorów(Woźniak, Curyło), ale teraz trzeba mu dać szansę.. a może akurat wystrzeli.. A tym bardziej ściąganie kogoś z poza klubu kompletnie mija się z celem, bo nawet w przyszłym roku Polonia nie będzie chciała awansować do e-ligi, więc warto objeżdżać swoich wychowanków. Temat Gollobów jest już zamknięty na amen

  13. Powrót do góry    #958
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Bo Karol na tym etapie (w tym wieku) nie jest w stanie rywalizować skutecznie na poziomie I ligi. Wstawiając go do podstawowego składu na jeden rok będziemy mieli tylko stracony rok dla innego juniora (vide Rydlewski), który będąc w wieku Karola może już być znacznie lepszym zawodnikiem. Jędrzejewski rozjeździł się na torach II ligi jako senior. I nic nie stoi na przeszkodzie żeby Karol poszedł tą samą drogą. Wręcz przeciwnie - jako junior w II lidze powinien mieć znacznie więcej możliwości do jazdy i zdobywania punktów.
    Temat których Gollobów jest zamknięty, bo? Pamiętajmy, że Oskar nie jest synem Tomka, a Jacka. A Jacek nie miał spin z klubem, do którego zresztą jeszcze kilka lat temu na chwilę wrócił. Problem leży w papie Gollobie. Ale nic na siłę - mamy swoich juniorów do wykorzystania i na nich się skupmy.
    Osobiście po cichu się zastanawiam czy nie można by było puścić naszej drużyny na Rybnik z 3 juniorami?
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  14. Powrót do góry    #959
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2013
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    No to ciekawą teorię ułożyłeś - nie bierz do składu lepszych tylko młodszych.. To ciekawe Przykładów jest dziesiątki że podczas jednego roku dany zawodnik zrobił taki postęp że nikt się tego nie spodziewał. Na tą chwilę pewniejszy wydaje się Karol, ale nikt nie skreśla Rydlewskiego, jeśli będzie lepszy to on pojedzie.
    Ostatnio edytowane przez dav ; 19-08-2014 o 18:55

  15. Powrót do góry    #960
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Karol przez cały sezon nie był w stanie pojawić się w składzie, a Bietracki przecież mega asem nie jest. Jeśli mamy na przestrzeni sezonu rozdrabniać się nad różnicą 20 pkt między "doświadczonym" Jóźwikiem, a nieopierzonym Rydlewskim z potencjałem to dla mnie wybór jest oczywisty - biorę tego, który może nam wiele dobrego przynieść w dalszej perspektywie niż znikomą korzyść w danej chwili.
    Podaj mi chociaż kilka przykładów, gdzie zawodnik "lamił" przez całą juniorkę i eksplodował w ostatnim roku startów w tej formacji skoro widzisz takich przykładów dziesiątki.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  16. Powrót do góry    #961
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    - zadnego zaciagu juniorskiego z zewnatrz bo to zaden sens, kasy na to nie ma tak czy tak a nasi dalej beda siedziec na lawie w takim wypadku
    - klub przy podpisywaniu umow tam gdzie placi za przygotowanie do sezonu to taki zawodnik po sezonie powinien byc zobowiazany zwrocic zakupione przed sezonem motocykle/silniki, skoro za cos placimy to po sezonie klubowi sie to nalezy zwrot tego sprzetu, klub mialby ekstra kilka sztuk motocykli dla szkolki kazdego roku

    - wazne zeby po tym sezonie szybko uregulowac kase zawodnikom zeby w srodowisku nie rozeszla sie znow fama ze klub nie placi bo wtedy ciezko kogos pozyskac

    - trzeba szukac preasa z wizja bo pan Andrzej oddany klubowi ale potrzebujemy kogos innego zeby szarpnal klub do przodu, tchnal nowe pomysly i je realizowal
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  17. Powrót do góry    #962
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2013
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Podaj mi chociaż kilka przykładów, gdzie zawodnik "lamił" przez całą juniorkę i eksplodował w ostatnim roku startów w tej formacji skoro widzisz takich przykładów dziesiątki.
    Daleko nie trzeba szukać choćby Adamczak..

  18. Powrót do góry    #963
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Trafiłeś tutaj, przyznaję. Chociaż Damian nie był takim świeżakiem jak Jóźwik. Stawiano go zwykle na tym samym poziomie co Mikołaja Curyłę, o którym mówiono że jakiś talent i zdolności ma. A i doświadczenia z toru Damian nieco liznąć zdążył. Karol natomiast jest daleki od tego poziomu.
    Zresztą bądźmy szczerzy - Karol nawet przy jeździe w drużynie w kolejnym sezonie po przejściu w seniora i tak miejsca miał już nie będzie. Znajdując sobie natomiast miejsce w jakimś II ligowej ekipie może tam zostać na 2-3 lata żeby się rozwijać i potem ponownie atakować I ligę. Zostając w Polonii zrobi sobie krzywdę - wyniki i tak będą raczej niespecjalnie szałowe, po przejściu w seniora miejsca i tak nie znajdzie, a po słabym sezonie 2015 ciężko mu będzie znaleźć chętnych nawet w II lidze. Przechodząc tam teraz ma szanse się gdzieś zahaczyć na dłużej. W przeciwnym razie obawiam się, że jego kariera potoczy się jak u zawodników takich jak Malak, Ryczek, Patynek czy Stanisławski. O każdym mówiono, że papiery na jazdę ma, a skończyło się wiadomo jak.

    atomenda nie koniecznie widzę opcję zwrotu silników/motocykli po sezonie. Nie dość, że to odepchnie chętnych do jazdy w drużynie, to taki sprzęt będzie pewnie zajechany do granic możliwości i jedyny z niego zysk to będzie oddanie na skup złomu.
    Co do prezesury pana Polkowskiego. Poczekałbym z oceną jego pracy do zakończenia sezonu. Dla mnie brak awansu do PO porażką nie jest, a jeśli finanse idą do przodu to raczej znaczy, że coś tam jednak się dzieje przynajmniej poprawnego. Poza tym nie samego prezesa trzeba nowego, a stworzyć wokół niego odpowiedni sztab.
    Co do zaciągu juniorów oraz uregulowania finansów zgadzam się w pełni. Nie słyszałem co prawda o żadnych zaległościach wobec zawodników więc chyba tragedii żadnej nie ma.
    Warto natomiast pomyśleć o strategii przyciągania kibiców na stadion. Widać, że frekwencja u nas kuleje i ciężko się spodziewać cudu. Fajny skład może to poprawić. Oczywiście jakimś zastrzykiem chęci u kibiców z pewnością byłaby poprawa komfortu oglądania - remont/podniesienie trybun na łukach. Nadal wg nie brakuje telebimu, który pokazywałby zarówno powtórki biegów jak i wydarzenia z parkingu. To już trochę większy zabieg, ale na pewno wzbudzający ciekawość u kibica (a i pomocny dla sędziego). Pomysłów może być jeszcze wiele, każdy też jakieś pewnie ma.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  19. Powrót do góry    #964
    Użytkownik
    Dołączył
    15-12-2013
    Postów
    94
    Kliknij i podziękuj
    7
    Podziękowania: 10 w 8 postach
    Jakby stawiano na równi Curyło to by jeździł w meczach ligowych - typowo był tym 3 juniorem. Idąc Twoim tokiem myślenie równie dobrze możemy wypożyczyć na rok Rydlewskiego do II ligi i niech się tam jeździ przed sezon.

    Prawda jest taka, że niewiele się zmieni w Polonii jeśli będzie ten sam stadion, czy te same kierownictwo.. Idą wybory - kiełbasa wyborcza będzie, naobiecują a skończy się jak zawsze..

  20. Powrót do góry    #965
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    W ten sposób to się możemy spierać bez końca. Każdy będzie miał swoją rację, której będzie się wolał trzymać. Ja po prostu uważam, że dla Karola już nieco za późno. Nie jego wina, bo trafił akurat w taki czas kiedy byli lepsi juniorzy od niego i nie miał szans się pokazać. Z drugiej - Bietracki to nie taka gwiazda w końcu, więc o czymś to świadczy, że był od niego słabszy. Osobiście wolałbym żeby ładować w tych, z których większe prawdopodobieństwo coś w zamian wyciągnąć. Decyzję i tak podejmie trener
    Stadion - jak pisałem wcześniej należy zacząć od poprawy warunków na łukach. Tam praktycznie nic nie widać jak się siądzie niżej niż w 3 rzędzie. W I lidze frekwencji mega i tak nie będzie, więc można śmiało się tym zająć. Oczywiście jak znajdą się środki
    Kiełbasa wyborcza będzie zawsze na wszystkie możliwe strony. Akurat obiecankami odnośnie Polonii czy innego konkretnego klubu sportowego nie ma sensu się kierować, bo to trochę głupota przyjmować takie kryterium wybierając prezydenta miasta...
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  21. Powrót do góry    #966
    Zaawansowany Awatar Drapichrust
    Dołączył
    07-01-2006
    Postów
    1,535
    Kliknij i podziękuj
    365
    Podziękowania: 325 w 208 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Stawiano go zwykle na tym samym poziomie co Mikołaja Curyłę, o którym mówiono że jakiś talent i zdolności ma.
    Widziałem Adamczaka na zawodach juniorskich w Grudziądzu parokrotnie. To był cienias jakich mało, nie było co go porównywać do zdecydowanie lepszych i młodszych Wożniaka i Curyło. To jest dobitny przykład zawodnika, który długo się uczył i się nauczył, bo jest teraz dobrym żużlowcem. Mimo, iż jestem tylko kibicem, to nie godzę się ze zdaniem trenerów, że albo się ma talent albo nie. Damian najwidoczniej ciężką pracą wypracował to co nie wychodziło mu niemalże przez cały wiek juniora.
    Ścierkę mnie zabrał, moje narzędzie pracy!

  22. Powrót do góry    #967
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Były też zawody, w których Damian prezentował się lepiej niż Mikołaj. Problemem było jego zachowanie i charakter - bardziej skupiał się na wygłupach niż poważnym podejściu do żużla. Zabawy ciągnikiem w parkingu przeważyły szalę. Wydaje się, że dopiero po zmianie klubu przejrzał na oczy i zaczął poważnie na wszystko patrzeć. I wtedy też zaczął regularnie jeździć na określonym poziomie. Dlatego też chętnie widziałbym Damiana ponownie w Polonii nawet kosztem takich "gwiazd" jak Miśkowiak czy nie daj boże Ułamek.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  23. Powrót do góry    #968
    Zaawansowany Awatar Lee
    Dołączył
    07-05-2004
    Postów
    1,676
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 316 w 172 postach
    dokładnie tak, w Łodzi stał się najlepszym juniorem ligi, choć kadłubowej, lecz mimo to był bardzo pewnym punktem zespołu no i zdecydowanym pewniakiem na bieg juniorski

  24. Powrót do góry    #969
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    atomenda nie koniecznie widzę opcję zwrotu silników/motocykli po sezonie. Nie dość, że to odepchnie chętnych do jazdy w drużynie, to taki sprzęt będzie pewnie zajechany do granic możliwości i jedyny z niego zysk to będzie oddanie na skup złomu.
    Co do prezesury pana Polkowskiego. Poczekałbym z oceną jego pracy do zakończenia sezonu. Dla mnie brak awansu do PO porażką nie jest, a jeśli finanse idą do przodu to raczej znaczy, że coś tam jednak się dzieje przynajmniej poprawnego. Poza tym nie samego prezesa trzeba nowego, a stworzyć wokół niego odpowiedni sztab.
    Co do zaciągu juniorów oraz uregulowania finansów zgadzam się w pełni. Nie słyszałem co prawda o żadnych zaległościach wobec zawodników więc chyba tragedii żadnej nie ma.
    Warto natomiast pomyśleć o strategii przyciągania kibiców na stadion. Widać, że frekwencja u nas kuleje i ciężko się spodziewać cudu. Fajny skład może to poprawić. Oczywiście jakimś zastrzykiem chęci u kibiców z pewnością byłaby poprawa komfortu oglądania - remont/podniesienie trybun na łukach. Nadal wg nie brakuje telebimu, który pokazywałby zarówno powtórki biegów jak i wydarzenia z parkingu. To już trochę większy zabieg, ale na pewno wzbudzający ciekawość u kibica (a i pomocny dla sędziego). Pomysłów może być jeszcze wiele, każdy też jakieś pewnie ma.
    Widze tu sprzecznosc skoro po sezonie ten sprzet to zlom to czemu ma zawodnikom na nim zalezec i czemu ten zlom ktory maja zdac ma odstraszyc ich przed zwiazaniem sie z Polonia. Albo zlom i nie ma wartosci albo tez ma wartosc i zawodnicy nie chca go oddac.
    Co do kierownictwa to nie twierdze ze robi cos zle, poprostu nie pogarsza sytacji i gospodaruje tym co ma tnac wszystkie niepotrzebne koszty ale czy to jest rozwiazanie? Czy tkwienie w tym marazmie to rozwiazanie na przyszlosc dla tego klubu? Nie. Dla mnie nie bycie w PO to oszczednosci bo wyniku z tego i tak zadnego nie bedzie a koszty beda.
    Co do prezesa to on powinien miec wizje w ktora strone klub ma podazac, ktorymi drogami i do tego powinien dobrac sobie ludzi i zagwarantowac kase na to zeby bylo z czego ten zespol oplacac, jednoczesnie kontrolujac ich poczynania i to czy osiagaja postawione przed nimi cele. Calosc musi dzialac jak dobrze naoliwione trybiki no ale zeby tak bylo to trzeba dobrze posmarowac i dogladac.

    Co do kielbasy wyborczej to nie spodziewam sie nawet za duzo obiecanek bo wiadomo ze miasta nie stac teraz na budowe stadionu a kazda taka obiecanka spowoduje usmiech politowania wsrod potencjanych wyborcow. Przynajmniej u mnie tak bedzie. jesli ktos cale zycie nie kiwnal palcem zeby polepszyc byt tego klubu a mial takowe mozliwosci to czemu nagle mialby to zrobic?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  25. Powrót do góry    #970
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Co do sprzeczności...możesz za tą samą kasę kupić 2 silniki i stale je remontować i zajechać do granic możliwości, albo kupić 5 i oszczędnie nimi gospodarować. A skoro masz je po sezonie oddać to lepiej kupić 2, bo i tak z nich na przyszłość korzystać nie będziesz.
    Zbyt częste zmiany kierownictwa w klubie też nie sprzyjają poprawie sytuacji. Nie mamy w Polonii grama stabilizacji. Pan Polkowski nawet jeśli popełnia błędy to działań na szkodę klubu nie prowadzi. Dajmy mu więc trochę więcej czasu niż tym, którzy zrobili to bagno, z którego On to teraz wygrzebuje.

    Co do PO...wygląda to jakby Orzeł bardzo nie chciał awansować do czwórki. Lipny skład awizowany do Grudziądza (aczkolwiek tu się może jeszcze zmienić) może sugerować porażkę z utratą bonusa, a jak przegrają u siebie z Marmą to też nikt wiele nie powie, bo to w sumie dopuszczalne.

    Tylko czy nam to PO do szczęścia potrzebne? Większe koszty niż przychód z takiego widowiska, więc nie koniecznie jest sens się tam pchać... Jak będzie to trudno - spotkań odpuszczać jednak nie ma co. Chociaż przy słabej postawie Hansa i Szczepaniaka dałbym szansę Lasse - coś tam za granicą śmiga.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  26. Powrót do góry    #971
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Co do motocykli to bede opstawal przy swoim, szkolka nie ma na czy smigac to gdy klub placi za zakup nowych jako "przygotowanie do sezonu" to po sezonie powinny one zostac w klubie i to w stanie takim ze nadawalby sie dla szkoli. W Rybniku mozna wiec u nas tez mozna. W Ekstarlipie to inna bajka ale narazie sie tam nie wybieramy, zreszta gwiazdy z EE maja po tyle motocykli ze po sezonie spokojnie by znalezli te ktore moga przekazac na szkolke bo tak zapis w kontrakcie.

    z sierpnia 2013 roku
    "Prezesi polskich klubów wypłacają zawodnikom ogromne kwoty na przygotowania do sezonu. W jego trakcie, tysiące złotych za każdy punkt. W zamian zwykle nie dostają gwarancji przyzwoitej postawy. A można inaczej. Czyli, jak to się robi w Rybniku.

    - Nikt nie da ci tyle, ile Rybnik może obiecać - taki mit krążył o naszym klubie. Ale my go obalamy i chyba dobrze nam to wychodzi - zapewnia Krzysztof Mrozek, prezes ROW Rybnik. I opowiada, jak poukładano w klubie relacje z zawodnikami i jakie są tego efekty.

    Na motocykle czy na nowe auto?
    - Kwoty na przygotowanie do sezonu? To dziwny wymysł i zupełnie nielogiczny - śmieje się. - Proszę sobie wyobrazić, że pracodawca daje pani sto tysięcy złotych, tylko po to, żeby pani pojawiała się w pracy. Przecież to głupota. A w polskich klubach funkcjonuje od lat, z tą różnicą, że kwoty są zwykle dużo wyższe. Tylko w Rybniku zawodnicy zarabiają swoje pieniądze na torze. Tak zdecydowaliśmy, bo znamy to środowisko. Prawdziwych żużlowców - profesjonalistów jest zaledwie kilku. Im mógłbym dać pieniądze przed sezonem, bo wiem, że wydaliby je na silniki i inny sprzęt. U zdecydowanej większości to funkcjonuje jednak inaczej. Z pieniędzy otrzymanych od klubu bierze się na auto, meble czy nową lodówkę. A potem zawodnik przychodzi w środku sezonu i mówi: nie mam na czym jechać - dodaje Krzysztof Mrozek.

    Dlatego rybnicki klub zatrudnia zawodników na zasadach, jakie panują w wielu przedsiębiorstwach. - Zawodnik przyjeżdża na mecz z bagażem podręcznym, bo niczego więcej nie potrzebuje - obrazuje szef ROW-u. - Na miejscu czekają na niego klubowe motocykle, kupione, serwisowane i przygotowane przez nas. I żeby było jasne, nie są to motocykle byle jakie. Ostatnio, za zgodą klubu, Lewis Bridger i Ilja Czałow korzystali z nich podczas zawodów Drużynowego Pucharu Świata. Nasi żużlowcy jeżdżą na tych motocyklach w lidze, zarabiają zależnie od swojej postawy na torze i wracają. Nie są im potrzebne sztaby mechaników, menedżerów i doradców, czyli rozbudowane teamy, jakie widzimy nawet u juniorów.

    Dość się najedli wstydu
    Czy władzom rybnickiego klubu trudno było przekonać zawodników, że warto iść na taki układ? - Od siedmiu lat przygotowuję turniej pamięci Łukasza Romanka, właśnie na takich zasadach. Żużlowiec dostaje konkretną propozycję startów i albo ją akceptuje, albo nie. I teraz żużlowcy sami się do nas zgłaszają, a my często musimy odmawiać. W klubie wprowadziliśmy to samo. Tu nikt nikogo do niczego nie zmusza. Jeśli warunki nie odpowiadają, żegnamy się.
    http://www.pomorska.pl/apps/pbcs.dll...EL01/130829728
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 20-08-2014 o 21:23
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  27. Powrót do góry    #972
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Na papierze wygląda to super. Ale w rzeczywistości...hmm...moim zdaniem (i chciałbym się mylić) ciężko będzie dobrego (nawet młodego ambitnego, który dopiero zaczyna) przekonać do jazdy w klubie bez kasy na przygotowanie jeśli takową dostanie w innym przy zbliżonych warunkach punktowych.
    Minus takiego rozwiązania to wg mnie fakt, że zawodnicy nie przygotowują motocykli pod siebie. Ze swoim zespołem, tunerem mogą tam co nieco inaczej przystosować aniżeli sprzęt klubowy ściągany z regału.
    Rozwiązanie wydaje się mi jednak ciekawe, aczkolwiek trudne do wdrożenia. Jednak optowałbym o rozliczanie zawodników z wykorzystania kasy na przygotowanie. Nawet przez przedstawienie faktur, które udowodnią zakup sprzętu niezbędnego na dany sezon zawodnikowi w okresie jakimś niedługim po jej otrzymaniu.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  28. Powrót do góry    #973
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Przyklad Rybnika jest skrajny w jedna strone bo jak piszesz i jak pokazalo zycie motocykle przygotowane przez klub nie zawsze sluza tak jak powinny bo nie sa przystosowane pod konkretnego zawodnika ( przyklad Harrisa i Bridgera ktorzy narzekali na te motocykle). Najlepszym rozwiazaniem bylby kompromis czyli klub placi za przygotowanie ( zakup x jednostek dla danego zawodnika), te jednoski zawodnicy ze swoimi tunerami dostosowuja pod siebie ale na koniec sezonu te jednostki, sprawne i po serwisie wracaja do klubu i trafiaja do szkolki. Wiedzac to zawodnik tych samych jednostek nie moglby tluc po wszystkich ligach i turniejach towarzyskich od Holandii po Rosje bo nie nadawalyby sie juz do zadnego serwisu tylko na zlom. Patrzac na ten sezon to nasi zawodnicy odjechali w lidze:

    Szymon - 60 biegow
    Patrick - 43
    Hans - 56
    Robert - 42
    Mateusz - 46
    Siopek - 43
    Bartek - 34

    Zostaly dwa spotkania w tym seznonie wiec mozna dodac po 8 - 10 biegow kazdemu czyli srednio gdzies 55 biegow zawoddnik odjezdza w sezonie na klubowym sprzecie, do tego dochodza treningi. Dzielac to na ilosc jednostek na ktore zawodnik dostaje kase przed sezonem to nie jest chyba jakas kosmiczna liczba biegow na kazdy motocykl.

    Pora ukrucic pewne sprawy i jak ktos chce jezdzic w inych ligach/turniejach to ok ale zakup sobie osobny sprzet na to.

    Koniec koncow prosto pogdybac a rzeczywistosc pewnie okazuje sie odmienna a teoria moze miec niewiele wspolnego z praktyka. Trzeba poprostu znalezc kompromis tak zeby klub nie byl stratny na zawodnikach, szczegolnie na tych ktorzy co roku laduja w innym klubie.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  29. Powrót do góry    #974
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Zgadzam się z Tobą. Rozwiązanie w teorii wygląda bardzo fajnie.
    Kolejne rozważania to - czy jeśli zawodnik przedłuża kontrakt z klubem to dostaje kasę na nowe motocykle? Czy jeśli tak to czy stary sprzęt i tak trafia do szkółki? Często zawodnicy wszak mają jakieś tam konkretne silniki pochowane, w konkretnym celu.
    Zawodnicy krajowi to chyba mniejszy problem, bo oni ten sprzęt mogą dostosować bardziej będąc częściej na miejscu, czy też mając na stałe swój team tutaj. Zagraniczni to już trochę gorzej, bo raczej nie wszyscy oni mieszkają w Polsce w wolne dni.

    Zgadzam się, że trzeba ukrócić pewne sprawy. Aczkolwiek musiałoby to działać systemowo. Przykład Rybnika może i fajny, ale skoro mając w składzie Bridgera czy Harrisa liderem zespołu i tak jest nieopierzony jeszcze Woryna to widać, że to nie do końca się sprawdza. Kacper wszak pewnie przy tym sprzęcie ma możliwość posiedzieć znacznie więcej na miejscu...

    Przede wszystkim nie ma sensu kontraktować gasnących gwiazd, które ani wyniku, ani emocji, ani frekwencji nie zapewniają. Poświęcając nieco (czyli te kolejne 2 sezony w I lidze nawet olewając awanse do PO) możemy zbudować na prawdę fajny zespół z Szymkiem jako jednym z trzonów drużyny. Jeśli mamy wydać wielkiego X na zawodnika pokroju Miśkowiak czy Ułamek to te same pieniądze zapewnią dobre warunki 2 zawodnikom, którzy mają jeszcze się o co ścigać plus doposażenie któregoś z juniorów.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  30. Powrót do góry    #975
    Użytkownik Awatar Solek
    Dołączył
    03-05-2006
    Postów
    108
    Kliknij i podziękuj
    4
    Podziękowania: 12 w 7 postach
    Cytat Zamieszczone przez spitt22 Zobacz posta
    Myśle że takim dość ciekawym zawodnikiem na 1 lige może być Jacob Thorsell
    Prawda. Obserwuję Dżejkoba od jakiegoś czasu i myślę, że dobry byłby z niego herbatnik . Ciekawe czy dałby radę na naszym torze...

  31. Powrót do góry    #976
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Cytat Zamieszczone przez mentikk Zobacz posta
    Zgadzam się z Tobą. Rozwiązanie w teorii wygląda bardzo fajnie.
    Kolejne rozważania to - czy jeśli zawodnik przedłuża kontrakt z klubem to dostaje kasę na nowe motocykle? Czy jeśli tak to czy stary sprzęt i tak trafia do szkółki? Często zawodnicy wszak mają jakieś tam konkretne silniki pochowane, w konkretnym celu.
    Zawodnicy krajowi to chyba mniejszy problem, bo oni ten sprzęt mogą dostosować bardziej będąc częściej na miejscu, czy też mając na stałe swój team tutaj. Zagraniczni to już trochę gorzej, bo raczej nie wszyscy oni mieszkają w Polsce w wolne dni.

    Zgadzam się, że trzeba ukrócić pewne sprawy. Aczkolwiek musiałoby to działać systemowo. Przykład Rybnika może i fajny, ale skoro mając w składzie Bridgera czy Harrisa liderem zespołu i tak jest nieopierzony jeszcze Woryna to widać, że to nie do końca się sprawdza. Kacper wszak pewnie przy tym sprzęcie ma możliwość posiedzieć znacznie więcej na miejscu...

    Przede wszystkim nie ma sensu kontraktować gasnących gwiazd, które ani wyniku, ani emocji, ani frekwencji nie zapewniają. Poświęcając nieco (czyli te kolejne 2 sezony w I lidze nawet olewając awanse do PO) możemy zbudować na prawdę fajny zespół z Szymkiem jako jednym z trzonów drużyny. Jeśli mamy wydać wielkiego X na zawodnika pokroju Miśkowiak czy Ułamek to te same pieniądze zapewnią dobre warunki 2 zawodnikom, którzy mają jeszcze się o co ścigać plus doposażenie któregoś z juniorów.
    Jesli zawodnik przedluza kontrakt to dostaje na nowe fury bo chyba dwa sezony na tym samym sprzecie to nie da rady zeby jezdzic na odpowiednim poziomie. Co roku nowinki itd a dla szkolki to nie ma to znaczenia. Jak jeden z silnikow jest naprawde rakieta i ktos chce go zostawic z jakiegos powodu to niech odda jakis inny porzadny ze swojej staini jesli klub sie na to zgodzi. Co do zagranicznych zawodnikow oczywiscie niech ten sprzet sobie serwisuja gdzie tam chca, nie musza siedziec w Bydgoszczy i grzebac bo nie o to chodzi. Na koniec sezonu ma go oddac w zadowalajacym sprawnym technicznie stanie.

    Co do Harrisa to gdziekolwiek on nie jezdzil na swoim sprzecie to nic nie jechal dlatego wyladowal w Rybniku. Pozostalo po nim tylko nazwisko i plecy w BSI. Skoro nieopierzony Woryna daje rade na tym sprzecie to reszta tez moze gdyby tylko bardziej sie postarala a ze im nie zalezy to.... Bridger to pamietam ze chial raz nawet pozyczyc sprzet rybnicki zeby jechac w jakis eliminacjach gdzies tam bo tak mu ten sprzet przypasowal. Ogolnie angole maja PL w glebokim powazaniu i nigdy tu wynikow nie beda robic bo sa za ciency zeby cos tutaj osiagnac ( Tai to wyjatek od reguly tylko).

    Rozwiazaniem idealnym byloby sprzet wlasnoscia klubu i do zwrotu ale z opcja serwisowania gdzie kto chce tylko bez mozliwosci jazdy na tych jednostkach w innych ligach/turniejach. Nie wiem czy jest to praktycznie wykonalne ale wydaje sie uczciwe przynajmniej jak na warunki 1 i 2 ligi polskiej.
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  32. Powrót do góry    #977
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2013
    Postów
    50
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    A moim skromnym zdaniem to był fajny zespól:
    Wożniak, Berntzon, Milik, Krcmar, Siopek,Bartek, Oskar A.G
    Młodzi żużlowcy na dorobku, ambitni i na nasze warunki finansowe chyba w sam raz.
    Na DPŚ i na GP Łotwy chodziły ploty że Buczek i AJ mają na sportową wrócić.
    Ale moim zdaniem skład powyżej był by na nasze warunki optymalny i na pewno wiele emocji i radości nam by dostarczył.

  33. Powrót do góry    #978
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Moze i fajny sklad ale Oskar to chyba temat zamkniety na teraz, a z reszty gwarancje punktow moze dac jedynie Szymon, reszta moze byc objawieniem ale tez kazego moga przerosnac oczekiwania. Warto sprobowac bo dalsze ogladanie Hansow i Denisow to nudne jak flaki z olejem. AJ do czego nam on ?, za darmo nie bedzie jezdzil a jednego emeryta Koscieche juz mamy. Potrzeba nam fajterow pokroju Emila a nie emerytow. Buczek to "bydgoski" chlop i powinien byc liderm wraz z Szymonem.
    Ostatnio edytowane przez atomenda ; 21-08-2014 o 23:40
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  34. Powrót do góry    #979
    Zaawansowany Awatar gkm_fan
    Dołączył
    12-04-2007
    Postów
    1,978
    Kliknij i podziękuj
    136
    Podziękowania: 570 w 314 postach
    Spokojnie z tym Buczkiem
    GKM też ma do swojego wychowanka plany. Krzysiek mając do wybory pierwszoligowy GKM i pierwszoligową Polonie jestem przekonany, że wybierze klub ze swojego miasta. Co innego gdy któraś z tych drużyn będzie w ekstralidze, wtedy wybór jest jeszcze prostszy.

  35. Powrót do góry    #980
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Decyzję Buczka póki co zna sam Buczek. Ewentualną. Sądzę, że woli jednak zostać w ELidze. Ale przyznaję, że Krzysiek jakoś miałby szanse na frekwencję wpłynąć. Zawsze był darzony sympatią przez bydgoskich kibiców.

    atomenda to rozwiązanie mimo wszystko musiałoby wejść jakoś systemowo w rozgrywki I/II ligi, bo w przeciwnym razie kończy się tym, że jako liderów zatrudnia się Harrisów i jemu podobnych. Niemniej sama idea ma swoje plusy.

    jericho skład w zasadzie fajny. Banda młodych chłopaków, która może na podwórku I ligi zaprezentować się bardzo fajnie. Jeśli mnie nie zwodzi pamięć to musimy mieć min. 4 Polaków w składzie (dobrze pamiętam?) a w takim razie jeszcze jeden jest potrzebny, żeby nie mieć problemów z tytułu niemożności wystawienia zawodnika. Wg mnie Adamczak jest w sam raz, a w całej tej grupie wprowadzić wystarczy walkę o skład czy rotację na innych zasadach i jedziemy do przodu.
    Niemniej skomponowanie takie składu może nie należeć do łatwych bo i tak będą na rynku popularni, to jeszcze jest to wymiana połowy składu. Ale gdyby się udało dwóch z tej trójki młodziaków ściągnąć to uznałbym to za duży sukces.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  36. Powrót do góry    #981
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    Rozwiazania systemowe jesli chodzi o jakiekolwiek sprawy finansowe nigdy nie wypali. Kazdy martwi sie o swoje I dopasowuje to do swoich potrzeb. Juz jeden regulamin finansowy mielismy I nie dzialal wiec kazdy sobie rzepke skrobie. Pomartwmy sie o bydgoska szkolke a inni niech martwia sie o swoje jesli je prowadza.

  37. Powrót do góry    #982
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Problemem jest to, że te wszelkie rozwiązania finansowe istnieją dla picu. Regulamin finansowy był, ale nikt nie sprawdzał czy jest przestrzegany. Teraz nie ma znaczenia jak klub stoi z kasą, bo dostaje licencje nadzorowane. Problem jest nie tylko po stronie klubów, ale i organów zarządzających, które nie potrafią, bądź nie chcą odegrać swojej roli w takim stopniu jak jest to założone regulaminowo i zostawiają sobie takie właśnie furtki, żeby nie było trzeba nic robić.
    Ciekaw jestem ile by trzeba przyoszczędzić na transferach, żeby każdemu juniorowi kupić przynajmniej po jednym motocyklu/silniku dobrze przygotowanym - u jakiegoś w miarę poprawnego tunera.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  38. Powrót do góry    #983
    Trener Awatar vicar
    Dołączył
    09-11-2001
    Postów
    8,669
    Kliknij i podziękuj
    1,050
    Podziękowania: 1,856 w 1,010 postach
    Jonsson i Buczek brzmi jak drenaż kasy klubowej. Trzeba tworzyć nowych idoli, a nie sprowadzać starych. Milik, Czałow, Krcmar, Thorsell, Jakobsen, Hansen, Porsing... Lista jest długa.
    Ukryta zawartość - po prostu speedway!

  39. Powrót do góry    #984
    Ekspert Awatar mentikk
    Dołączył
    19-01-2007
    Postów
    9,017
    Kliknij i podziękuj
    568
    Podziękowania: 1,320 w 889 postach
    Zgadzam się i nie zgadzam. AJ to nie na nasze możliwości i nie ma się co czarować, że pojedzie za pół darmo. Krzysiek jednak nie wydaje się aż takim obciążeniem a do tego to zawodnik, który wniósłby doświadczenie do drużyny. Kibice bardzo go lubią i się z nim utożsamiają. Kibicują mu we wszelkich rozgrywkach i w jakim by klubie nie startował. To o czymś jednak świadczy. A owi młodzi zawodnicy...cóż...nie powiedziane, że po roku znikną bo dostaną parę złotych więcej za punkt w innym klubie. Na dwoje babka wróżyła
    Lista jednak jest długa, możliwości wiele. Kombinacji składu na dzień dzisiejszy możemy stworzyć pewnie około 10 i to mówiąc o takich składach realnych, a nie mrzonkach z Emilem na czele. Z jednej strony cieszy to, że jest taki wybór i urodzaj, z drugiej pokazuje, że działacze i trener mają o czym myśleć i co robić tworząc koncepcje na kolejny sezon.
    Weryfikacja oczywiście będzie pod koniec sezonu kiedy będzie wiadomo kto jest do wzięcia, a kto swoje kontrakty przedłuży w obecnych klubach.
    Rycerz bez blizny to k**as, nie rycerz!

  40. Powrót do góry    #985
    Ekspert Awatar Malin017
    Dołączył
    30-09-2005
    Postów
    9,172
    Kliknij i podziękuj
    1,363
    Podziękowania: 2,032 w 1,232 postach
    Dzieje się coś dzisiaj przy Sportowej? Tak motury słychać - trening to czy zawody jakieś?
    !Adrian walcz!

  41. Powrót do góry    #986
    Stały bywalec
    Dołączył
    14-05-2005
    Postów
    983
    Kliknij i podziękuj
    395
    Podziękowania: 83 w 61 postach
    Cytat Zamieszczone przez Malin017 Zobacz posta
    Dzieje się coś dzisiaj przy Sportowej? Tak motury słychać - trening to czy zawody jakieś?
    https://www.facebook.com/PoloniaBydg...01709316537832
    z kalendarza wynika, że był trening szkółki

  42. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi rogal1979 za jego przydatny post!

    Malin017 (26-08-2014)

  43. Powrót do góry    #987
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2013
    Postów
    50
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    Myślałem, że te wszystkie opinie kibiców Polonii o Bruskim są przesadzone ale dzisiaj miałem okazje się przekonać że ten koleś ma w poważaniu żużel i Polonie. A do tego jest ignorantem, bucem i partyjnym aparatczykiem. I pomyśleć że ja na tego typa głosowałem...Gramza zadanie prawie wykonane!

  44. Powrót do góry    #988
    Zaawansowany Awatar atomenda
    Dołączył
    05-10-2007
    Postów
    1,803
    Kliknij i podziękuj
    61
    Podziękowania: 105 w 83 postach
    rozwiniesz?
    Facebook: Bydgoskie Gryfy

  45. Powrót do góry    #989
    Użytkownik
    Dołączył
    07-11-2013
    Postów
    50
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękowania: 3 w 3 postach
    a co tu rozwijać jaka jest sytuacja w Polonii i w Bydgoszczy to każdy widzi. Gość jest wiernym żołnierzem swojej partii i wykonuje rozkazy nie bacząc na Bydgoszcz...a w jakich okolicznościach miałem okazje poznać pana prezydenta tego nie mogę napisać i żeby też było jasne nikt na tym spotkaniu nie miał powyżej 0,10 promila.
    Ostatnio edytowane przez jericho ; 28-08-2014 o 23:31

  46. Powrót do góry    #990
    Ekspert Awatar maci78
    Dołączył
    09-11-2006
    Postów
    4,199
    Kliknij i podziękuj
    85
    Podziękowania: 537 w 356 postach
    Cytat Zamieszczone przez jericho Zobacz posta
    a co tu rozwijać jaka jest sytuacja w Polonii i w Bydgoszczy to każdy widzi. Gość jest wiernym żołnierzem swojej partii i wykonuje rozkazy nie bacząc na Bydgoszcz...a w jakich okolicznościach miałem okazje poznać pana prezydenta tego nie mogę napisać i żeby też było jasne nikt na tym spotkaniu nie miał powyżej 0,10 promila.

    to nie może być obiektywna ocena... poniżej 0,1 to się nie liczy

Strona 22 z 44 PierwszyPierwszy ... 12202122232432 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •