Strona 90 z 253 PierwszyPierwszy ... 40808889909192100140190 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4,006 do 4,050 z 11379

Wątek: FALUBAZ Zielona Góra 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #4006
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Malkontenci zobaczą w tym krok do przodu i zaczną się czepiać dwa razy mniej, jeśli to dla kogo istotne

  2. Powrót do góry    #4007
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Póki co to Ty próbujesz pouczać, samemu bładząc.



    Oczywiście z formalnego punktu widzenia, dotacja sportów zawodowych nie jest tutaj możliwa. Możliwa jest tylko "promocja poprzez sport". Ale to już dotacją nie jest. To, że Ty widzisz w tym tzw. "ukrytą dotację" to nie ma żadnego znaczenia. Promocja poprzez sport to nic innego jak reklama miasta poprzez wyniki klubów sportowych, reprezentujących dane miasto. Reasumując, miasto wykupuje sobie reklamę w klubach sportowych, te mając zastrzyk gotówki od miasta mogą wzmocnić swoje składy. A to z kolei pozwala uzyskiwać lepsze wyniki, zdobywać medale.

    Podobnie sytuacja ma się z podmiotami prywatnymi. Klub łapie sponsora, dostaje kasę w zamian za reklamę, ta kasa pozwala na wzmocnienie składu i osiąganie lepszych wyników. Czyli mechanizm identyczny.

    Bo pytanie brzmi, czemu np. samorządy mogły wykupywac reklamę np. w TV a nie mogły wykupywać reklam w np. klubach sportowych ? Teraz mogą to robić. Dotować, zawodowych klubów sportowych, nie mogą. Prawo im tego zabrania.
    Mariusz, zanim ponownie zabierzesz glos radze Ci sie zapoznac z linkiem, ktory wkleil tu kapitan-bomba. Specjalnie dla Ciebie wyszukalem odpowiedni fragment.
    "(...)zmiany UregUlowań prawnych wprowadzonych Ustawą o sporcie z dnia 25 czerwca 2010 roku umożliwiają miastom wspieranie dzia-łalności sportowej poprzez bezpośrednie dotacje celowe17.

    17 Dziennik ustaw, http://www.lex.pl/du-akt/-/akt/dz-u-10-127-857, 01.03.2012 r."

    A oto odpowiedni artykul z Dziennika Ustaw.

    Art. 28.1.Klub sportowy, działający na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, niedziałający w celu osiągnięcia zysku, może otrzymywać dotację celową z budżetu tej jednostki, z zastosowaniem przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. Nr 157, poz. 1240 oraz z 2010 r. Nr 28, poz. 146, Nr 96, poz. 620 i Nr 123, poz. 835) w zakresie udzielania dotacji celowych dla podmiotów niezaliczanych do sektora finansów publicznych i niedziałających w celu osiągnięcia zysku.
    2.Dotacja, o której mowa w ust. 1, ma służyć realizacji celu publicznego, o którym mowa w art. 27 ust. 2, i może być przeznaczona w szczególności na:
    1)realizację programów szkolenia sportowego,
    2)zakup sprzętu sportowego,
    3)pokrycie kosztów organizowania zawodów sportowych lub uczestnictwa w tych zawodach,
    4)pokrycie kosztów korzystania z obiektów sportowych dla celów szkolenia sportowego,
    5)sfinansowanie stypendiów sportowych i wynagrodzenia kadry szkoleniowej
    -jeżeli wpłynie to na poprawę warunków uprawiania sportu przez członków klubu sportowego, który otrzyma dotację, lub zwiększy dostępność społeczności lokalnej do działalności sportowej prowadzonej przez ten klub.


    Jak znam Ciebie, to publicznie nie przyznasz mi racji, pomimo tego ze czarno na bialym ja Ci teraz wykladam. Zalezy mi tylko na tym bys nie pisal tu tych swoich glupot.
    Ostatnio edytowane przez thengel ; 12-04-2014 o 12:05

  3. Powrót do góry    #4008
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Krzesełka umyte, postęp jest. Ciekawe co malkontenci wezmą sobie teraz na cel.
    Oby przed każdym meczem je myli.

    http://www.sport.zgora.pl/zuzel/krze...te,d32856.html
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    ...

    Bruno

    Przestań chłopie się rozdrabniać, jasne, że sprzątali i siepę, sprzątali butelki, puszki, śmieci. Ale abyś pewne rzeczy zrozumiał lepiej to proponuje eksperyment. W niedzielę mamy turniej. Weź 10 kumpli, zgłoś się do klubu, powiedz, ze celem eksperymentu w 10 posprzątacie wszystkie krzesełka i śmiecie. Każdy z was weźmie wiaderko z wodą i kawał szmaty. Zaczniecie od 9.00 to może do meczu zdążycie. Wyjdzie jakieś 1.5 tys krzesełek na łeb. A my przyjdziemy na mecz i ocenimy waszą pracę. A wy nam odpowiecie czemu więcej nie podejmiecie się tego zadania. Wtedy, może w końcu, pewne kwestie zrozumiesz lepiej.
    Zobacz geniuszu jak się spisałeś

  4. Powrót do góry    #4009
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    całość tutaj: https://repozytorium.amu.edu.pl/jspu...15/1/smura.pdf

    Jednak Thengel miał rację. Mariusz przegrałeś
    Kapitan, nie sądziłem, ze Ty odwalisz taka popeline. Czytać trzeba do końca, a nie po łebkach bo wyszła Ci dosłownie kaszana

    wspieranie sportU i promocja miasta
    zmiany UregUlowań prawnych wprowadzonych Ustawą o sporcie
    z dnia 25 czerwca 2010 roku umożliwiają miastom wspieranie działalności
    sportowej poprzez bezpośrednie dotacje celowe. Takie rozwiązanie
    pozytywnie wpływa na tworzenie warunków sprzyjających
    rozwojowi wzajemnych powiązań jednostek administracyjnych i różnych
    podmiotów i wydarzeń sportowych. Najważniejszą zmianą jest
    wprowadzenie przepisem art. 61. powyższej ustawy i art. 10. ust. 3
    Ustawy o gospodarce komunalnej, które stanowią, iż ograniczenia
    dotyczące tworzenia spółek prawa handlowego i przystąpienia przez
    gminę do takich spółek nie mają zastosowania do posiadania przez
    gminę akcji lub udziałów spółek zajmujących się prowadzeniem klubu
    sportowego18. Wpływa to na bezpośrednie zaangażowanie się miast
    w promocję klubów sportowych, które mają je reklamować podczas
    rozgrywek. Dla wielu klubów jest to jedyne źródło finansowe
    Wytłuszcony fragment to ten który Ty opusciłeś. A jest on zasadniczy jeśli chodzi o nasz spór. Bo mówi on o tym, ze w 2010 roku nastapiły zmiany które umożliwiły dotacje celową w sporcie zawodowym. Ale tylko wtedy kiedy samorząd posiada akcje bądź udziały danego klubu. I tutaj najlepszym przykładem, na nasyzm podwórku jest Bydzia. Tam miasto posiada udzialy Polonii. A co za tym idzie, tam miasto może dotować klub. U nas miasto nie posiada żadnych udziałów klubu, a co za tym idzie, u nas miasto nie może bezpośrednio dotować klubu. Dlatego co roku odbywa sie to poprzez promocję. Zarówno w przypadku Falubazu jak i Zastalu.

    Thengel

    Oczywiscie, ze ja mam racje. To nie ulegalo zadnym watpliwosciom od poczatku. Kto zna Mariusza ten wie, ze on "gowno" wie.
    Jak wyżej, jeszcze dużo musisz się uczyć
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #4010
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Jak wyżej, jeszcze dużo musisz się uczyć
    Gosciu, zapoznaj sie najpierw z Dziennikiem Ustaw na ktorej podstawie napisano ten artykul a potem zabieraj glos. Robisz z siebie wiekszego debila niz myslalem ze jestes.
    Odsylam do mojego poprzedniego posta dla ulatwienia. Nie musisz przepraszac, po prostu juz zamilcz nie piszac glupot. Serio jestes niereformowalny.

  6. Powrót do góry    #4011
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Gosciu, zapoznaj sie najpierw z Dziennikiem Ustaw na ktorej podstawie napisano ten artykul a potem zabieraj glos. Robisz z siebie wiekszego debila niz myslalem ze jestes.
    Trzymaj chłopie ciśnienie i przede wszystkim nie ubliżaj. Jak nie umiesz dyskutować to się za to nie bierz. Ile Ty masz w ogóle lat ?

    I teraz pytanie zasadnicze w tym sporze. Skoro samorządy mogą dotować sport zawodowy to czemu w ZG tego miasto nie robi ? Po co w takim razie robi te cyrki z tą promocją poprzez sport ? Przecież dużo łatwiej miastu byłoby dać dotacje. choćby dlatego, że wydatkowanie takiej dotacji mogliby w każdej chwili skontrolować.

    Jak znam Ciebie, to publicznie nie przyznasz mi racji, pomimo tego ze czarno na bialym ja Ci teraz wykladam. Zalezy mi tylko na tym bys nie pisal tu tych swoich glupot.
    Dlaczego miałbym przyznać Tobie rację skoro uważam, że jej nie masz ?

    A Ty w ogóle wiesz co mi teraz wyłożyłeś ? Przecież te przepisy nie odnoszą się do zawodowego sportu. Tam jest mowa o stowarzyszeniach.

    Art. 28.1.Klub sportowy, działający na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, niedziałający w celu osiągnięcia zysku, może otrzymywać dotację celową z budżetu tej jednostki,
    Poczytaj teraz czy SSA "działa w celu osiągnięcia zysku".

    A teraz czekam na przeprosiny z Twojej strony.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 12-04-2014 o 12:22
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  7. Powrót do góry    #4012
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Trzymaj chłopie ciśnienie i przede wszystkim nie ubliżaj. Jak nie umiesz dyskutować to się za to nie bierz. Ile Ty masz w ogóle lat ?

    I teraz pytanie zasadnicze w tym sporze. Skoro samorządy mogą dotować sport zawodowy to czemu w ZG tego miasto nie robi ? Po co w takim razie robi te cyrki z tą promocją poprzez sport ? Przecież dużo łatwiej miastu byłoby dać dotacje. choćby dlatego, że wydatkowanie takiej dotacji mogliby w każdej chwili skontrolować.
    Tak czy siak jest to dotacja. Wyzej masz czarno na bialym. Ja nie ublizam. Ja nazywam rzeczy po imieniu. Naczytales sie jakis artykulow ale nie potrafisz samodzielnie myslec i wyciagac wnioskow. Udowodnilem Ci wlasnie za pomoca Dziennika Ustaw (niepodwazalny argument) ze jest to DOTACJA, a Ty dalej bredzisz cos innego. Dlatego dla mnie jestes debilem. Z mojej strony EoT.

  8. Powrót do góry    #4013
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Udowodnilem Ci wlasnie za pomoca Dziennika Ustaw (niepodwazalny argument) ze jest to DOTACJA, a Ty dalej bredzisz cos innego. Dlatego dla mnie jestes debilem. Z mojej strony EoT.
    He, he. Tobie się wydaje, że udowodniłeś. Przepis który zacytowałeś, nie ma zastosowania do SSA. Przepis który podałeś potwierdza tylko moja tezę. Ogarnij się chłopie, i nie ubliżaj. Po raz kolejny Ciebie o to proszę.

    Oczywiście jak Ciebie znam, to zaraz się zapadniesz pod ziemię.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 12-04-2014 o 12:35
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #4014
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Nie ważne czy to się nazywa dotacja, haracz czy jałmużna.
    Najważniejsze że Loktajev jest w składzie.

    Trochę brakuje dziś niedzielnego rosołu przed sobotnim meczem.

  10. Powrót do góry    #4015
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Mariusz, debil to za lagodne okreslenie dla Ciebie.
    Póki co tylko ubliżasz. Rozumiem, ze to są Twoje ostateczne argumenty ? A podobno myślisz logicznie i umiesz dobierać odp. argumenty ? Przynajmniej tak się przedstawiałeś. Więc ustosunkuj się do tego co sam zacytowałeś :

    Art. 28.1.Klub sportowy, działający na obszarze danej jednostki samorządu terytorialnego, niedziałający w celu osiągnięcia zysku, może otrzymywać dotację celową z budżetu tej jednostki,
    Jeśli nie potrafisz, uznam, że poległeś z kretesem.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  11. Powrót do góry    #4016
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Dofinansowanie powinno być oceniane w roku kalendarzowym, bo tak też jest krojony budżet.
    2013:
    Falubaz - 1mln
    Zastal 1,5 mln

    2014
    Falubaz - 0,75
    Zastal - 0,75
    Jak na razie

    Przy okazji dzięki za rozkręcenie i organizację memoriału, szkoda tylko, ze tak mało kibiców przyszło.
    A dlaczego rok a nie sezon ?
    Cała zabawa kręci sie w sezonie a nie roku
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  12. Powrót do góry    #4017
    Ekspert
    Dołączył
    04-07-2003
    Postów
    23,189
    Kliknij i podziękuj
    1,794
    Podziękowania: 4,928 w 3,240 postach
    Mariusz, skończ już z tym pisaniem: "jak CIEBIE znam", "powiem TOBIE", "dziwię się TOBIE", "po raz kolejny CIEBIE o to proszę" bo aż oczy bolą. Miłości na bogato się za dużo naoglądałeś?
    Powszechnie używa się skróconych form - "jak Cię znam", "powiem Ci", "dziwię Ci się", "po raz kolejny Cię o to proszę".

    Dawno już zwróciłem na to uwagę ale dzisiaj nie wytrzymałem.

  13. Powrót do góry    #4018
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Póki co tylko ubliżasz. Rozumiem, ze to są Twoje ostateczne argumenty ? A podobno myślisz logicznie i umiesz dobierać odp. argumenty ? Przynajmniej tak się przedstawiałeś. Więc ustosunkuj się do tego co sam zacytowałeś :



    Jeśli nie potrafisz, uznam, że poległeś z kretesem.
    Jestes debilem. Dotacja ta nie jest dotacja celowa czyli bezposrednia ale jest to dalej dotacja. Ja ******** dlaczego Ty masz problem z logicznym mysleniem? No debil.

  14. Powrót do góry    #4019
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Jestes debilem. Dotacja ta nie jest dotacja celowa czyli bezposrednia ale jest to dalej dotacja. Ja ******** dlaczego Ty masz problem z logicznym mysleniem? No debil.
    No i teraz to mnie przekonałeś. Publicznie przyznaje Ci rację. Wobec takich argumentów poległem. Intelektualnie położyłeś mnie na łopatki.

    sparta_mistrz

    Mariusz, skończ już z tym pisaniem: "jak CIEBIE znam", "powiem TOBIE", "dziwię się TOBIE", "po raz kolejny CIEBIE o to proszę" bo aż oczy bolą. Miłości na bogato się za dużo naoglądałeś?
    Powszechnie używa się skróconych form - "jak Cię znam", "powiem Ci", "dziwię Ci się", "po raz kolejny Cię o to proszę".

    Dawno już zwróciłem na to uwagę ale dzisiaj nie wytrzymałem.
    Hmm, no nie każdy jest idealny. Musisz do tego przywyknąc
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  15. Powrót do góry    #4020
    Ekspert Awatar sobotch
    Dołączył
    06-07-2009
    Postów
    16,325
    Kliknij i podziękuj
    2,369
    Podziękowania: 3,281 w 1,946 postach
    Jak mówią, prawda leży tam gdzie leży i zawsze się obroni

  16. Powrót do góry    #4021
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Cytat Zamieszczone przez KS_FALUBAZ Zobacz posta
    A dlaczego rok a nie sezon ?
    Cała zabawa kręci sie w sezonie a nie roku
    tu masz rację. Miasto przyznając pieniądzie wskazuje sezon na który te pieniądze są przeznaczone.
    Tylko nie jestem pewien czy 1 mln który Zastal dostał w lutym 2013 nie był na dokończenie sezonu 2012/2013.
    Kolejna dotacje dostali w połowie 2013 roku bo brakowało im na start w Eurolidze. i to jest na pewno kasa na obecny sezon 2013/2014.

    Zresztą za różowo u nich z kasą nie jest i zapewne w czasie przyznawania licencji na nowy sezon zgłoszą się po koleją kasę do Janusza.
    Ostatnio edytowane przez MrSelfDestruct ; 12-04-2014 o 13:30

  17. Powrót do góry    #4022
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    No i teraz to mnie przekonałeś. Publicznie przyznaje Ci rację. Wobec takich argumentów poległem. Intelektualnie położyłeś mnie na łopatki.
    Jak zawsze.

  18. Powrót do góry    #4023
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez KS_FALUBAZ Zobacz posta
    A dlaczego rok a nie sezon ?
    Cała zabawa kręci sie w sezonie a nie roku
    Chociażby z tego względu, że miasto przeznacza różne środki w różnych latach.
    Rok temu po 1mln, w tym 750tysięcy. Do tego trzeba dorzucić 500tysięcy extra dla Zastalu.
    Ok, można przyjąć, że rozliczamy sezon, ale wtedy w skali roku te kwoty często będą się nie zgadzały.

  19. Powrót do góry    #4024
    Początkujący
    Dołączył
    12-06-2013
    Postów
    21
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    te Mariusz,

    u moich dziadków jest taka sąsiadka, pani Basia, jak przychodzi w odwiedziny, to od razu wychodzę, laska potrafi 3 godziny (bez przesady) siedzieć i gadać i nikomu nie dać dojść do słowa. Kiedyś musiałem nawet wyjść z urodzin babci, bo tak jej nie znoszę. Z żoną raz rozmawiałem, i mówię: `wiesz, jakbym miał żyć z tą Basią, to bym ją normalnie lał po ryju`.... ty chyba taka nasza (moja) Basia jesteś

    pozdrawiam twardzieli co tutaj z Naszą Basią tyle piszą

    Falubaz - Unia 53-37

  20. Powrót do góry    #4025
    Użytkownik
    Dołączył
    30-07-2008
    Postów
    393
    Kliknij i podziękuj
    0
    Podziękował 2 razy w 1 poście
    bardzo dobrze , że ktoś w końcu utarł nosa Falubazowi. Należało się im. Niech jeszcze klub pokaże na co idzie kasa z miasta. Jakie zarobki mają pracownicy klubu to dużo ludzi otworzy oczy.

    Pogonić po meczu od razu Strzelca. Nie chce na niego wiecej patrzeć jak się meczy z juniorem gości, którzy pierwszy raz jedzie na tym torze.

  21. Powrót do góry    #4026
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez zuzelfan Zobacz posta
    bardzo dobrze , że ktoś w końcu utarł nosa Falubazowi. Należało się im. Niech jeszcze klub pokaże na co idzie kasa z miasta. Jakie zarobki mają pracownicy klubu to dużo ludzi otworzy oczy.

    Pogonić po meczu od razu Strzelca. Nie chce na niego wiecej patrzeć jak się meczy z juniorem gości, którzy pierwszy raz jedzie na tym torze.
    Pogonic to by trzeba bylo Dobruckiego. Przygotowanie toru + bledna decyzja z odsunieciem AJ.

  22. Powrót do góry    #4027
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2013
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 78 w 56 postach
    Przecież powszechnie wiadomo ze Dobrucki to tylko figurant.To jaki jest tor, kto ma jechać, decyduje Jacek F.Tak samo było tez za Pietrka Ż
    .

  23. Powrót do góry    #4028
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    A nie Protas czasem?

    Zawody nudne jak wizyta u teściowej. Nie może być tak, że goście przyjeżdżają, widzą tor, ustawiają motocykle i po puszczeniu sprzęgła są pół motocykla przed naszymi.

    Do kibiców: znowu się popisaliście z tym "Ku..y pokonamy!".
    Ostatnio edytowane przez Bruno Schulz ; 12-04-2014 o 18:42

  24. Powrót do góry    #4029
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Podsumuję mecz tutaj, bo w wątku meczowym mój komentarz mógłby zaginąć wśród setek postów różnej maci oszołomów

    1. Tor

    Najważniejsza kwestia, która w głównej mierze zaważyła na losach dzisiejszego spotkania. Dzisiejszy tor przygotowany był tragicznie, ewidentnie przeciwko gościom, co zemściło się na Naszej drużynie. Tor był grząski, mocno wilgotny i bardzo przyczepny - taka mała namiastka tego, co swego czasu przygotowywał Żyto. Wyprzedzanie na tym torze było po prostu niemożliwe. Do połowy zawodów odjechanie od krawężnika skutkowało zakopaniem się i utratą prędkości. Później tor trochę przesechł i pozwalał na jazdę po szerokiej, jednak było już trochę za późno. Moim zdaniem o porażce zadecydowały pierwsze biegi. Na koniec warto odnotować bardzo znamienny fakt - polewaczka po raz pierwszy na tor wyjechała dopiero po 13 biegu. To mówi samo za siebie. Wstyd.

    2. Brak w składzie AJ


    Nie komentowałem tej decyzji wcześniej, bo uważałem, że dopiero spotkanie pokaże czy Dobrucki miał rację. Okazało się, że ta decyzja kosztowała Nas dzisiaj co najmniej 2 punkty, a kto wie czy nawet nie udział w Play-Off. Postawienie na Jabola przy takiej kopie jaka była dzisiaj to totalna porażka Dobruckiego. Każdy średnio rozgarnięty kibic wie, że Krzychu na takim torze nie istnieje, za to AJ czuje się wyśmienicie. Jak dla mnie kompletnie niezrozumiałe posunięcie, czekam na komentarz Dobruckiego.

    3. Juniorzy

    W tym temacie spuszczę zasłonę milczenia. Każdy wie co myśleć na ten temat.

    4. Postawa PePe i Dudka


    Tutaj pomimo słabych wyników moja ocena nie będzie jednoznaczna. Było widać, że obaj dzisiaj byli bardzo szybcy i tutaj wracamy do tematu toru. Co z tego, że największe walczaki Falubazu byli szybcy, skoro tor był przygotowany tak, że wyprzedzanie na dystansie było niemal niemożliwe. O wyniku biegu w 90 % decydował dzisiaj start, a w tym elemencie Tarnowianie byli dzisiaj po prostu lepsi. I to zdecydowanie lepsi.

    5. Postawa Tarnowian

    Na koniec trzeba uczciwie oddać, że Unia dzisiaj była piekielnie mocna. Moim zdaniem będzie to jeden z faworytów tegorocznych rozgrywek. Właściwie brak w tej drużynie słabego ogniwa, aż strach pomyśleć co by było, gdyby dzisiaj w miejsce Kozy jechał Borowicz. Janek Kołodziej - klasa sama w sobie, gościu nie siedział miesiąc na motocyklu, a dzisiaj jechał jak u siebie. Vaculik - moim zdaniem będzie bardzo mocnym punktem tej drużyny, widać, że ma dobry sprzęt, jest szybki i nie popełnia błędów.

    6. Słonecznik

    Ochrona rekwirowała dzisiaj słonecznik i była w tym względzie bezlitosna. Pod murkiem leżało co najmniej kilkadziesiąt zatrzymanych paczek siepy. Smutny widok

    7. Nagłośnienie

    Znowu popsuła się bateryjka w mikrofonie Kawickiego.

    8. Doping

    Na sam koniec poruszę temat dzisiejszego dopingu. Rozumiem, że nowy gniazdowy musiał się dzisiaj "wykazać" i zyskać w oczach gawiedzi z trybuny K, jednak wyzywanie gości od kur...w było przegięciem pały.
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 12-04-2014 o 19:01

  25. Powrót do góry    #4030
    Zaawansowany
    Dołączył
    09-09-2012
    Postów
    2,731
    Kliknij i podziękuj
    1,206
    Podziękowania: 332 w 245 postach
    Ja powiem tylko tyle...nie tylko AJ ma problemy ze startem, ale wszyscy nasi zawodnicy. Ja wiem nie od dzisiaj ze nasi nie maja atutu swojego toru i nie ważne jak się go przygotuje. Zaryzykuje stwierdzenie ze jedyny rok w którym mielismy atut swojego toru to rok cieslakowy. Nasi wiedza jak jechać ale co z tego jak nic tego nie widać. Patryk kiedyś powiedział ze On woli jechać mecz na wyjeździe niż u Siebie cos w tym jest pozdro

    P.S Pojedziemy do Czewy i wygramy jestem pewien dlatego ze nasi umieja jezdzic na wyjazdach gdzie tor jest do walki. Podobnie było w Tarnowie Cieslak wiedzac ze mamy zespol walczakow na trasie to skutecznie wybil nas tym ze w Tarnowie tor jest tylko start i dostajemy regularnie tam w dupe. Dzisiaj ze startami tez bieda była okrutna ,ameryki nie odkryje.

  26. Powrót do góry    #4031
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,760
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,577 w 919 postach
    Po prostu Rafał zapomniał powiedzieć juniorom że już mogą wygrywać. Co nie Mariusz?

    Powtórzę tu pytanie z wątku meczowego. Jak oceniacie postawę Hampela w 14 biegu? Rozumiem ze tak samo jak Golloba w Best Pairs gdy nie poczekał na Dudka?

    Sent from my Nexus 4 using Tapatalk
    #GetWellDarky

  27. Powrót do góry    #4032
    Zaawansowany
    Dołączył
    27-03-2004
    Postów
    2,646
    Kliknij i podziękuj
    43
    Podziękowania: 175 w 129 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Jestes debilem. Dotacja ta nie jest dotacja celowa czyli bezposrednia ale jest to dalej dotacja. Ja ******** dlaczego Ty masz problem z logicznym mysleniem? No debil.
    Falubaz i Zastal dostają dotacje celowe z budżetu miasta.
    Paragraf 2360 - dotacje celowe z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, udzielone w trybie art. 221 ustawy, na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom prowadzącym działalność pożytku publicznego

  28. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Ostatni za jego przydatny post!

    kapitan bomba (12-04-2014)

  29. Powrót do góry    #4033
    Stały bywalec Awatar Bruno Schulz
    Dołączył
    12-05-2012
    Postów
    1,365
    Kliknij i podziękuj
    786
    Podziękowania: 466 w 249 postach
    No właśnie. Co na to wszystko Mariusz? Chłopak ma zawsze wieści z samego centrum dowodzenia

    A tak na poważnie: czy wczorajszy trening odbył się na takiej samej nawierzchni jak widzieliśmy w lidze? Żaden z zawodników nie zwrócił uwagi typu "jest za twardo" albo "więcej wody". Przecież nawierzchnia ma być dla nich, a nie odwrotnie. Skoro Sasza był lepszy niż Jonsson, to rozumiem, że AJ był również słabszy od Jabola.

  30. Powrót do góry    #4034
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Taki liść na początek sezonu może i się przyda. Teraz słabych ekip praktycznie nie ma i niech ktoś w końcu powie zawodnikom, że na tym torze liczy się przede wszystkim start, bo jakoś od paru sezonów jakby o tym zapomniano.

    Pierwsze koty za płoty. Tak jak niektórzy pisali ja jestem spokojniejszy jak sa mecze wyjazdowe niż mecze u siebie. To już standard, że sa męczarnie obojętnie z kim by nie jechać.

    Oby jutro sypnęło niespodziankami ,żeby to Ci prześmiewcy się troche uciszyli, którzy to już skreślają kogoś po jednym meczu.

    Trenować , trenować - Falubaz musi panować
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  31. Powrót do góry    #4035
    Stały bywalec Awatar tomkoz
    Dołączył
    30-07-2009
    Postów
    547
    Kliknij i podziękuj
    142
    Podziękowania: 45 w 33 postach
    Mariusz napiszę, że kierownictwo dało Waszym zawodnikiem wytyczne by przegrać z Tarnowem, bo ta porażka (wg niektórych) jest na niekorzyć Torunia.

  32. Powrót do góry    #4036
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Nie wiem po co klub płacił za nagłośnienie, nic nie słyszałem na górze K (a krzesełko musiałem sam wyczyścić bo było jak zawsze ***********).

    Dobrze że skład biegu był na telebimie.

  33. Powrót do góry    #4037
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Na Dobry początek proszę o komentarz na temat frekwencji tych wszystkich kibiców, którzy na tym forum zacierali ręce, że na Zastal przychodzi mało osób
    Dzisiejsza frekwencja to katastrofa, ale źle się dzieje już od dwóch, trzech lat.

    Zgoda buduje, niezgoda ruinuje Panowie.

  34. Powrót do góry    #4038
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Ostatni Zobacz posta
    Falubaz i Zastal dostają dotacje celowe z budżetu miasta.
    Paragraf 2360 - dotacje celowe z budżetu jednostki samorządu terytorialnego, udzielone w trybie art. 221 ustawy, na finansowanie lub dofinansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom prowadzącym działalność pożytku publicznego
    No widzisz. Czyli wyszlo na moje ze Mariusz to debil. Jednak jest to dotacja celowa. Wiedzialem ze dotacja nie wiedzialem czy celowa czy nie. Dziekuje. To tyle w tym temacie.

    Co do meczu. My tradycyjnie sezon zaczynamy slabo i rozpedzamy sie by w PO byc w pelni formy. Nie moze byc jednak, ze goscie ktorzy zaliczyli mniej treningow od nas, pierwszy raz na naszym torze i robia na starcie z nami co chca a na trasie nie da sie z nimi walczyc bo tor na to nie pozwala. Ktos albo przegial z nawierzchnia albo nie potrafi jej przygotowac. Generalnie temat toru co sezon to u nas porazka. Pod tym wzgledem jestesmy daaaleko w tyle za innymi ekipami.

  35. Powrót do góry    #4039
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Na Dobry początek proszę o komentarz na temat frekwencji tych wszystkich kibiców, którzy na tym forum zacierali ręce, że na Zastal przychodzi mało osób .
    Dylemat przed wyborami, na kogo glosowac.

  36. Powrót do góry    #4040
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Dylemat przed wyborami, na kogo glosowac.
    Moze to forma protestu. Nie ma Dowhana na stolku Prezesa, nie ma kibicow.

  37. Powrót do góry    #4041
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,516
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Jestem bardziej skłonny postawic teze, ze to sprzeciw wobec zakazu słonecznika na stadionie.Łupałem w domu z przyjemnoscia

  38. Powrót do góry    #4042
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Dobrucki po meczu powinien pogratulować ładnie Cieślakowi za wygrany mecz i umówić się z nim teraz na korepetycje z przygotowania toru na W69, żeby był atutem Falubazu.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  39. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (12-04-2014), Michausz (13-04-2014)

  40. Powrót do góry    #4043
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Dobrucki po meczu powinien pogratulować ładnie Cieślakowi za wygrany mecz i umówić się z nim teraz na korepetycje z przygotowania toru na W69, żeby był atutem Falubazu.
    Raczej, Dobrucki po meczu powinien sie podac do dymisji a na jego miejsce powinnismy zatrudnic prawdziwego trenera.

  41. Powrót do góry    #4044
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-05-2008
    Postów
    1,189
    Kliknij i podziękuj
    21
    Podziękowania: 229 w 153 postach
    Zakaz jedzenia slonecznika Proponuje jeszcze wprowadzic zakaz picia napojow a co za tym idzie zakaz sikania w czasie meczu (nie pija to nie musza sikac).

  42. Powrót do góry    #4045
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Raczej, Dobrucki po meczu powinien sie podac do dymisji a na jego miejsce powinnismy zatrudnic prawdziwego trenera.
    Prawdziwi trenerzy wyginąli jak dinozaury. Główny problem Falubazu to brak atutu własnego toru. Żeby Protas biegu nie wygrał na W69?
    Można mieć walczaków w składzie, tylko trzeba odpowiednio zrobić tor ,żeby te walczaki mogli dogonić uciekającą "ofiare".
    A zazwyczaj jak nasi przegrywają starty, to potem się motają na trasie i nie da się odbić pozycji.

    Jezeli tor jest ewidentnie startowy, to do kur ... nastawiać się na start, klapki na oczy i rura do mety.
    Nie moze być tak ,że o wygranym biegu decuje start, a nasi zawodnicy nastawieni sa na dystans.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  43. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi shelve za jego przydatny post!

    Michausz (13-04-2014), kapitan bomba (12-04-2014)

  44. Powrót do góry    #4046
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez shelve Zobacz posta
    Prawdziwi trenerzy wyginąli jak dinozaury. Główny problem Falubazu to brak atutu własnego toru. Żeby Protas biegu nie wygrał na W69?
    Można mieć walczaków w składzie, tylko trzeba odpowiednio zrobić tor ,żeby te walczaki mogli dogonić uciekającą "ofiare".
    A zazwyczaj jak nasi przegrywają starty, to potem się motają na trasie i nie da się odbić pozycji.

    Jezeli tor jest ewidentnie startowy, to do kur ... nastawiać się na start, klapki na oczy i rura do mety.
    Nie moze być tak ,że o wygranym biegu decuje start, a nasi zawodnicy nastawieni sa na dystans.
    Ale ten temat to nie nowosc u nas w ZG. Od kilku sezonow jest to samo. Malo walki, start - pierwszy luk i wypelniamy program. Oczywiscie bylo kilka meczow z innym scenariuszem ale to kropla w morzu potrzeb kibica. Dla mnie to jest ewidentnie zaniedbanie sztabu szkoleniowego i zadna pogoda nie moze tu byc wymowka. W poprzednich sezonach nie mogli trenowac u siebie tyle ile trzeba lub w cale i na inaugaracje nie przegrywalismy u siebie. Teraz po tylu treningach, sparingach porazka ktora moze nam sie odbic czkawka pozniej.

  45. Powrót do góry    #4047
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,851
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Raczej, Dobrucki po meczu powinien sie podac do dymisji a na jego miejsce powinnismy zatrudnic prawdziwego trenera.
    Odnoszę wrażenie, ze niektórzy tylko czekali na porażkę Falubazu tylko po to aby móc dokopać Dobruckiemu.

    Jakim to trzeba być ignorantem aby po pierwszej przegranej w sezonie, żądać dymisji trenera. No ale tak to jest jak jajko chce udowodnić, że mądrzejsze jest od kury
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  46. Powrót do góry    #4048
    Ekspert Awatar shelve
    Dołączył
    08-08-2008
    Postów
    14,915
    Kliknij i podziękuj
    1,906
    Podziękowania: 3,165 w 2,083 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Ale ten temat to nie nowosc u nas w ZG. Od kilku sezonow jest to samo. Malo walki, start - pierwszy luk i wypelniamy program. Oczywiscie bylo kilka meczow z innym scenariuszem ale to kropla w morzu potrzeb kibica. Dla mnie to jest ewidentnie zaniedbanie sztabu szkoleniowego i zadna pogoda nie moze tu byc wymowka. W poprzednich sezonach nie mogli trenowac u siebie tyle ile trzeba lub w cale i na inaugaracje nie przegrywalismy u siebie. Teraz po tylu treningach, sparingach porazka ktora moze nam sie odbic czkawka pozniej.

    Nie ma co rwać włosów, pogoda miała wpływ na przygotowanie toru i to jest fakt. Komisarz siedział od wczoraj i było zagrożenie opadami.
    Przypominam ,ze od tego sezonu jest specjalna troska o tory, nawet równania toru nieplanowe np po 2 biegu będą skutkowały karami.

    Pewnie Dobrucki też był lekko "osr...ny" ,żeby czasem nie było jakiś problemów z torem. Co nie usprawiedliwia postawy zawodników.
    Trzeba złapać całe towarzystwo za gardła i uświadomić sobie ,że w tym sezonie nie bedzie tak łatwo wejść do PO.
    Proszę pamiętać, że wyrażone przeze mnie zdanie obowiązuje tylko w dniu dzisiejszym i nie może być użyte przeciwko mnie w następnych dniach.

  47. Powrót do góry    #4049
    Użytkownik
    Dołączył
    18-09-2013
    Postów
    455
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 78 w 56 postach
    Cytat Zamieszczone przez thengel Zobacz posta
    Raczej, Dobrucki po meczu powinien sie podac do dymisji a na jego miejsce powinnismy zatrudnic prawdziwego trenera.
    Z odsunięciem A.J Dobrucki nie miał nic wspólnego, po prostu musiał to zaakceptować i tyle.
    Zorientowani wiedza o co poszło, na pewno nie o piątkowy trening i brak sprzętu.

    Kolesiostwo coraz bardziej zacieśnia sie.

  48. Powrót do góry    #4050
    Ekspert Awatar thengel
    Dołączył
    23-05-2003
    Postów
    4,323
    Kliknij i podziękuj
    525
    Podziękowania: 939 w 479 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Odnoszę wrażenie, ze niektórzy tylko czekali na porażkę Falubazu tylko po to aby móc dokopać Dobruckiemu.

    Jakim to trzeba być ignorantem aby po pierwszej przegranej w sezonie, żądać dymisji trenera. No ale tak to jest jak jajko chce udowodnić, że mądrzejsze jest od kury
    Ja tego trenera bym juz zwolnil przed sezonem dawno temu. Dla mnie on nie spelnia swojej roli. Dzisiejszy mecz tylko obnazyl to co wiem od dawna, ze Dobrucki jest naszym najslabszym ogniwem (no moze obok juniorow).

    Cytat Zamieszczone przez vsv Zobacz posta
    Z odsunięciem A.J Dobrucki nie miał nic wspólnego, po prostu musiał to zaakceptować i tyle.
    Zorientowani wiedza o co poszło, na pewno nie o piątkowy trening i brak sprzętu.

    Kolesiostwo coraz bardziej zacieśnia sie.
    Czyli jest on tylko marionetka z programem w reku?

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •