Strona 194 z 253 PierwszyPierwszy ... 94144184192193194195196204244 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,686 do 8,730 z 11379

Wątek: FALUBAZ Zielona Góra 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #8686
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Ano tu:

    Etanol stosowany w małych dawkach może poprawiać precyzję ruchów jako depresant układu nerwowego. Zmniejsza on uboczne skutki niepokoju, np. tremor mięśni kończyn górnych i poprawia precyzję ruchów, co wykorzystywane jest m.in. w dyscyplinach strzeleckich14. Alkohol jest zabroniony tylko podczas zawodów w takich dyscyplinach, jak: bule, sporty lotnicze, karate, sporty motorowe, kręglarstwo, sporty motorowodne, łucznictwo, sporty samochodowe oraz pięciobój nowoczesny (jeżeli jest strzelectwo). W wymienionych dyscyplinach naruszenie przepisów antydopingowych występuje przy przekroczeniu hematologicznych wartości progowych etanolu – 0,10 g/l10.
    Fiu fiu; Mariusz stosuję tę odżywkę od dobrych kilku lat i nigdy bym nie powiedział, że ma ona takie właściwości

    Przekładając to co zacytowałeś z polskiego na nasze to można określić starym porzekadłem:
    "dobry chirurg to i na trzeźwo zoperuje"
    Ward chyba jednak nie jest jeszcze na tym etapie, żeby musiał rano walić klina, coby się ręce nie trzęsły, czy jest?
    IN PROTAS I TRUST !!!

  2. Powrót do góry    #8687
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Fiu fiu; Mariusz stosuję tę odżywkę od dobrych kilku lat i nigdy bym nie powiedział, że ma ona takie właściwości

    Przekładając to co zacytowałeś z polskiego na nasze to można określić starym porzekadłem:
    "dobry chirurg to i na trzeźwo zoperuje"
    Ward chyba jednak nie jest jeszcze na tym etapie, żeby musiał rano walić klina, coby się ręce nie trzęsły, czy jest?
    Może i nie, ale jak masz mieć o nietypowej porannej porze zawody, a łeb kwadratowy po wczorajszym piciu, to aż się prosi żeby walnąć klina. Tak pewnie zrobił i wpadł, bo nie wierzę, żeby mu tyle alkoholu zostało we krwi w południe dnia następnego.

  3. Powrót do góry    #8688
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    To, że w Polsce panuje idiotyczna tradycja odurzania się czymkolwiek co ma procenty nie stanowi nawet najmniejszego usprawiedliwienia dla jazdy po pijaku. Przecież to jakiś totalny absurd co niektórzy tutaj wypisują. Ciekawe czy w tak samo łagodnym tonie wypowiadalibyście się gdyby naje*any kierowca potrącił na ulicy Wam kogoś z rodziny. Alkohol czy to się komuś podoba czy nie jest znacznie groźniejszą dla zdrowia i społeczeństwa substancją niż ta cała metoloheksanamina, którą wykryto u Patryka, a to, że jest legalny i ogólnie dostępny w sklepach niczego nie zmienia. Heroina też kiedyś stałą na półkach w aptekach. Wpływ alkoholu na poprawę wyników jest taki sam jak wpływ metyloheksanaminy - czyli żaden, więc porównanie obu tych przypadków jest jak najbardziej na miejscu, ale żeby to zrozumieć trzeba na chwilę odrzucić kulturowe uprzedzenia i spojrzeć na sprawę obiektywnie, a nie na zasadzie - sam pije, więc nie widzę problemu.
    Ostatnio edytowane przez kapitan bomba ; 03-09-2014 o 15:35

  4. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    Mariusz (03-09-2014), t_zg (03-09-2014), unimil_to_run (04-09-2014), zigi1976 (03-09-2014)

  5. Powrót do góry    #8689
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Fiu fiu; Mariusz stosuję tę odżywkę od dobrych kilku lat i nigdy bym nie powiedział, że ma ona takie właściwości

    Przekładając to co zacytowałeś z polskiego na nasze to można określić starym porzekadłem:
    "dobry chirurg to i na trzeźwo zoperuje"
    Ward chyba jednak nie jest jeszcze na tym etapie, żeby musiał rano walić klina, coby się ręce nie trzęsły, czy jest?
    Nie ważne czy Ward jest na tym etapie czy nie jest. Kodeks Antydopingowy definiuje to jako doping. I czy mi (Ci) się to podoba czy nie ale tak własnie jest. I z tego powodu własnie taki Ward ma teraz problemy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  6. Powrót do góry    #8690
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Pijak pod wpływem alkoholu zazwyczaj jest tak wystraszony że gdyby mógł to jechałby 20 km/h aby tylko go kto nie namierzył,czasem wybije sobie zęby,czasem kogoś uszkodzi,najczęściej siebie,własne auto i okoliczne znaki.
    Człowiek pod wpływem różnych środków pobudzających popularnie nazywanych narkotykami robi różne rzeczy takie których na pozór nie widać...wjeżdża w tłum,dzieli kogoś nożem a potem idzie umyć zęby po czym dopiero na drugi dzień zastanawia się co zrobił. Pytanie co jest większym złem choć jedno i drugie nie jest dobre? Alkohol u Warda na pewno nie był pity aby poprawić sobie wyniki;jest nieodpowiedzialnym typkiem więc chlał i dobrze się bawiąc z dziewczynkami zapomniał że tu jutro trza jechać zawody....metyloshit u Dudka był brany w konkretnym celu bo na pewno nie po to aby sobie poprawić nadciśnienie.
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  7. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi RUSTY za jego przydatny post!

    Spox (03-09-2014)

  8. Powrót do góry    #8691
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Pijak pod wpływem alkoholu zazwyczaj jest tak wystraszony że gdyby mógł to jechałby 20 km/h aby tylko go kto nie namierzył,czasem wybije sobie zęby,czasem kogoś uszkodzi,najczęściej siebie,własne auto i okoliczne znaki.
    Człowiek pod wpływem różnych środków pobudzających popularnie nazywanych narkotykami robi różne rzeczy takie których na pozór nie widać...wjeżdża w tłum,dzieli kogoś nożem a potem idzie umyć zęby po czym dopiero na drugi dzień zastanawia się co zrobił. Pytanie co jest większym złem choć jedno i drugie nie jest dobre? Alkohol u Warda na pewno nie był pity aby poprawić sobie wyniki;jest nieodpowiedzialnym typkiem więc chlał i dobrze się bawiąc z dziewczynkami zapomniał że tu jutro trza jechać zawody....metyloshit u Dudka był brany w konkretnym celu bo na pewno nie po to aby sobie poprawić nadciśnienie.
    Rusty, znowu pierd....lisz trzy po trzy jak potłuczony. Zbyt wiele razy byłem przy wypadkach z udziałem pijanych kierowców aby nie wiedzieć jak szybko potrafią jeździć. I druga kwestia, czy Ty razem z Patrykiem zażywałeś ten metyloshit, że wiesz, iż był on brany świadomie ? Czy znowu tylko Ci sie wydaje ? I to jest powodem tych bzdur które wypisujesz ?
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #8692
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Człowiek pod wpływem różnych środków pobudzających popularnie nazywanych narkotykami robi różne rzeczy takie których na pozór nie widać...wjeżdża w tłum,dzieli kogoś nożem a potem idzie umyć zęby po czym dopiero na drugi dzień zastanawia się co zrobił.
    Chyba jak się nawącha kleju Swoją drogą ciekawe gdzie usłyszałeś tę historię, domyślam się, że pewnie gdzieś w telewizji, ale czy w telewizji powiedzieli kiedykolwiek coś pozytywnego na temat narkotyków ? Linia propagandowa na dzień dzisiejszy jest taka, że narkotyki to zło, a alkohol to dobro narodowe, a czytając takie posty jak Twój widzę, że propaganda działa poprawnie

    1.png

  10. Powrót do góry    #8693
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Rusty, znowu pierd....lisz trzy po trzy jak potłuczony. Zbyt wiele razy byłem przy wypadkach z udziałem pijanych kierowców aby nie wiedzieć jak szybko potrafią jeździć. I druga kwestia, czy Ty razem z Patrykiem zażywałeś ten metyloshit, że wiesz, iż był on brany świadomie ? Czy znowu tylko Ci sie wydaje ? I to jest powodem tych bzdur które wypisujesz ?
    Mi się nic nie wydaje tylko jestem tego pewien że nikt nie pije alkoholu aby sobie pomagać w sprawności a z używkami jest zupełnie odwrotnie.Założę się że nie pytałeś tych pijanych kierowców dlaczego jechali tak szybko...większość debili których ja spotkałem wcale nie była pijana
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  11. Powrót do góry    #8694
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Mi się nic nie wydaje tylko jestem tego pewien że nikt nie pije alkoholu aby sobie pomagać w sprawności a z używkami jest zupełnie odwrotnie.Założę się że nie pytałeś tych pijanych kierowców dlaczego jechali tak szybko...większość debili których ja spotkałem wcale nie była pijana
    No nie pytałem, nie maiłem okazji. Zdecydowaną większość z nich pakowaliśmy do plastikowych worków. Jakoś żaden z nich nie chciał się tłumaczyć

    Naturalnie, ze sporo trzeźwych kierowców znacznie przekracza prędkość. Tu nie ma reguły.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #8695
    Ekspert Awatar CarlitosFalubaz
    Dołączył
    13-08-2010
    Postów
    23,723
    Kliknij i podziękuj
    3,386
    Podziękowania: 5,648 w 3,372 postach
    Panowie patrzcie jak nasi rozrabiają u Ruskich


  13. Już 4 użytkowników podziękowało forumowiczowi CarlitosFalubaz za jego przydatny post!

    kapitan bomba (03-09-2014), ptaptak (03-09-2014), t_zg (03-09-2014), zigi1976 (03-09-2014)

  14. Powrót do góry    #8696
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Widzialem to dzisiaj z 5 razy, za kazdym razem lalem

  15. Powrót do góry    #8697
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach

    FALUBAZ Zielona Góra 2014 - wątek klubowy

    Kapitanie i Mariuszu czytajcie prosze ze zrozumieniem! Pisze w łagodnym tonie nie o wypadkach pod wpływem, a o pomyśle dwuletniej dyskwalifikacji za 0,2.
    Carilitos piszesz, ze 0,2 w południe nazajutrz jest niemożliwe. Tak wlasnie wpada najwiecej kierowców. Policja łapie mniej pijanych niż tych co zabawili u szwagra na grilu przespali sie 5 godzin wzięli prysznic zjedli jajecznicę i myślą ze jest ok.

    Ps. Kapitanie z tymi aptekami to nie pomyliłeś heroiny z amfetamina?
    Ps2. Mariusz - twierdzisz, ze jest przepis traktujący alk jaki środek dopingowy i ja Ci wierze. Jednocześnie nie zabrania mi zaliczyć tego do grona absurdów. Jeszcze raz powiem - jaka korzyść w jakiejkolwiek dyscyplinie daje kac?


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    IN PROTAS I TRUST !!!

  16. Powrót do góry    #8698
    Super_Ban
    Dołączył
    17-04-2007
    Postów
    2,025
    Kliknij i podziękuj
    219
    Podziękowania: 490 w 254 postach
    Jak czytam Mariusza to się zastanawiam ile on ma promili.

    Bez wątpliwości przekracza normę WADA.
    Tylko ile razy?

  17. Powrót do góry    #8699
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Chyba jak się nawącha kleju Swoją drogą ciekawe gdzie usłyszałeś tę historię, domyślam się, że pewnie gdzieś w telewizji, ale czy w telewizji powiedzieli kiedykolwiek coś pozytywnego na temat narkotyków ? Linia propagandowa na dzień dzisiejszy jest taka, że narkotyki to zło, a alkohol to dobro narodowe, a czytając takie posty jak Twój widzę, że propaganda działa poprawnie
    No właśnie wydaję mi się że jest zupełnie odwrotnie...propaganda zwala wszystko na pijusów tymczasem najwięcej wypadków powodują szmaciarze którzy na pozór wyglądają normalnie bo się nie zataczają,potem szmaciarz dostaje 12 lat a wychodzi po czterech.
    Pijak nie wali w tłum i nie zabija dziewięć osób bo akurat Ci ludzie go denerwują,nie jedzie 200 km/h sądząc że może więcej,nie wyprzedza na trzeciego bo wydaje mu się że zdąży choć nie zdąży,nie zachowuje się jak człowiek bez braku kontroli do nienaturalnych zachowań ludzkich.
    Większość pijaków przyłapanych na kontrolach to Zdzisławy pokroju Pana Kawickiego...w sobotę pochlałem...w niedzielę jestem trzeżwy a po łapance okazuję się że wóda jednak trzyma.
    Niektórzy jadą jeszcze po imprezie w sobotę gdyż do domu tylko parę kilometrów więc może się uda.
    Najbardziej wyrachowane pijusy wsiadają po wypiciu do upadłego bo już nie wiedzą co czynią kończąc jazdę po przejechaniu kilkudziesięciu metrów.Znałem takich ze świata tak zawanego show businessu którzy próbowali dwa razy po pierwszym kontakcie z niebieskimi...Imunitet
    Istnieją jeszcze pijusy na rowerach ale tacy to bardziej ryzykują własne życie,czasem wjadą w radiowóz,karani są bezwzględnie
    Ostatnio edytowane przez Marcin ; 04-09-2014 o 01:03
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  18. Powrót do góry    #8700
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Pijak nie wali w tłum i nie zabija dziewięć osób bo akurat Ci ludzie go denerwują,nie jedzie 200 km/h sądząc że może więcej,nie wyprzedza na trzeciego bo wydaje mu się że zdąży choć nie zdąży,nie zachowuje się jak człowiek bez braku kontroli do nienaturalnych zachowań ludzkich.
    Gość który w Kamieniu Pomorskim wjechał w ludzi idących chodnikiem, był pijany i miał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Takich przypadków jest znacznie więcej. Więc proponowałbym nie uogólniać.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  19. Powrót do góry    #8701
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Ps. Kapitanie z tymi aptekami to nie pomyliłeś heroiny z amfetamina?
    Amfetamina swoją drogą, ale dużo wcześniej, zanim jeszcze wymyślono amfetaminę, w aptekach można było kupić heroinę. Miała ona postać syropu i sprzedawana była jako lek na kaszel. Jako ciekawostkę dodam, że w pewnym sensie dostępna ona jest w aptekach po dziś dzień, tyle, że pod postacią kodeiny (również lek na kaszel), która w wątrobie ulega biotransformacji do czystej morfiny. Amfetamina zresztą też tak na prawdę nie znikła z półek aptecznych. Można ją dzisiaj nabyć pod postacią metylofenidatu - obecnie najskuteczniejszego leku na....ADHD


  20. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    unimil_to_run (04-09-2014)

  21. Powrót do góry    #8702
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Kapitanie i Mariuszu czytajcie prosze ze zrozumieniem! Pisze w łagodnym tonie nie o wypadkach pod wpływem, a o pomyśle dwuletniej dyskwalifikacji za 0,2.
    Carilitos piszesz, ze 0,2 w południe nazajutrz jest niemożliwe. Tak wlasnie wpada najwiecej kierowców. Policja łapie mniej pijanych niż tych co zabawili u szwagra na grilu przespali sie 5 godzin wzięli prysznic zjedli jajecznicę i myślą ze jest ok.

    Ps. Kapitanie z tymi aptekami to nie pomyliłeś heroiny z amfetamina?
    Ps2. Mariusz - twierdzisz, ze jest przepis traktujący alk jaki środek dopingowy i ja Ci wierze. Jednocześnie nie zabrania mi zaliczyć tego do grona absurdów. Jeszcze raz powiem - jaka korzyść w jakiejkolwiek dyscyplinie daje kac?
    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    No to tutaj jesteśmy zgodni. Również uważam, że ten zapis o bezwzględnej, dwu letniej dyskwalifikacji, to absurd. Naturalnie, kac na pewno nie pomaga wygrać żadnych zawodów sportowych. Wręcz przeszkadza. Jednak jestem skłonny uwierzyć, że 50 - 100 gram alkoholu, na krótko przed zawodami, może pomóc zawodnikom w osiągnięciu lepszego wyniku w kilku dyscyplinach.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  22. Powrót do góry    #8703
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    Pijak nie wali w tłum i nie zabija dziewięć osób bo akurat Ci ludzie go denerwują,nie jedzie 200 km/h sądząc że może więcej,nie wyprzedza na trzeciego bo wydaje mu się że zdąży choć nie zdąży,nie zachowuje się jak człowiek bez braku kontroli do nienaturalnych zachowań ludzkich.
    Ło matko, Ty już chyba całkiem straciłeś kontakt z rzeczywistością. Pijani kierowcy nie istnieją, statystyki wypadków śmiertelnych to propaganda, a za wszystkim stoi banda zakamuflowanych ćpunów, zapewne syjonistów

  23. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kapitan bomba za jego przydatny post!

    zigi1976 (03-09-2014), Świstak (03-09-2014)

  24. Powrót do góry    #8704
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    I tu Mariusz dochodzimy do sedna. Czy WADA trzyma sie kurczowo litery, czy bierze tez pod uwagę okoliczności (dyscyplinę sportowa, częstotliwość występowania danego przypadku, wpływ danego środka na wynik sportowy). Mam na myśli zarówno Dudla jak i Warda. Nie wiem jak działa ten metashit ale przyjalbym miedzy innymi taka linie obrony. To nie jest przetaczanie krwi czy inne tricki jednoznacznie wskazujące celowe działanie. Kaliber jest zupełnie inny i uważam, ze krzywdzące jest zarówno dla Dudka jak i Warda jest stawianie ich w jednym szeregu z Armatrongiem czy Lewisem


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    IN PROTAS I TRUST !!!

  25. Powrót do góry    #8705
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    I tu Mariusz dochodzimy do sedna. Czy WADA trzyma sie kurczowo litery, czy bierze tez pod uwagę okoliczności (dyscyplinę sportowa, częstotliwość występowania danego przypadku, wpływ danego środka na wynik sportowy). Mam na myśli zarówno Dudla jak i Warda. Nie wiem jak działa ten metashit ale przyjalbym miedzy innymi taka linie obrony. To nie jest przetaczanie krwi czy inne tricki jednoznacznie wskazujące celowe działanie. Kaliber jest zupełnie inny i uważam, ze krzywdzące jest zarówno dla Dudka jak i Warda jest stawianie ich w jednym szeregu z Armatrongiem czy Lewisem


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    Z tego co zdążyłem się orientować to sama WADA bardzo rzadko prowadzi sądy nad zawodnikami. Z reguły sprawy prowadzą macierzyste, europejskie lub światowe federacje danych dyscyplin sportowych, naturalnie WADA jest informowana o sprawie. Natomiast z przepisów Kodeksu Antydopingowego ewidentnie wynika, że są brane pod uwagę te wszystkie okoliczności. Jednak z założenia przypisuje się, każdemu przyłapanemu zawodnikowi, świadome dopingowanie. A co za tym idzie, kara jest maksymalna. Dopiero wyjaśnienia zawodnika, ewentualne dowody w sprawie, mogą sprawić, że czyn staje się nieświadomy, nieumyślny, lub nie ma na celu osiągania lepszych wyników sportowych. Wtedy dany sąd dyscyplinarny albo przyjmuje te argumenty albo i nie. Co ma wpływ na wysokość kary bądź uniewinnienie.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  26. Powrót do góry    #8706
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Z tego co zdążyłem się orientować to sama WADA bardzo rzadko prowadzi sądy nad zawodnikami. Z reguły sprawy prowadzą macierzyste, europejskie lub światowe federacje danych dyscyplin sportowych. Natomiast z przepisów Kodeksu Antydopingowego ewidentnie wynika, że są brane pod uwagę te wszystkie okoliczności. Jednak z założenia przypisuje się, każdemu przyłapanemu zawodnikowi, świadome dopingowanie. A co za tym idzie, kara jest maksymalna. Dopiero wyjaśnienia zawodnika, ewentualne dowody w sprawie, mogą sprawić, że czyn staje się nieświadomy, nieumyślny, lub nie ma na celu osiągania lepszych wyników sportowych. Wtedy dany sąd dyscyplinarny albo przyjmuje te argumenty albo i nie. Co ma wpływ na wysokość kary bądź uniewinnienie.
    Jak kara będzie za mała to z całą pewnością koledzy romana poproszą o interpretację WADA.

  27. Powrót do góry    #8707
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Jak kara będzie za mała to z całą pewnością koledzy romana poproszą o interpretację WADA.
    Eee, chyba nie. Będą się obawiali aby senator nie zadenuncjował Warda

    Natomiast obawiam się jakiejś zbiorowej histerii w przypadku gdyby Patryka uniewinnili. Wtedy będzie się działo, tym bardziej jak by to nastąpiło przed PO.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  28. Powrót do góry    #8708
    Ekspert Awatar zigi1976
    Dołączył
    02-09-2007
    Postów
    5,715
    Kliknij i podziękuj
    1,386
    Podziękowania: 410 w 265 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Eee, chyba nie. Będą się obawiali aby senator nie zadenuncjował Warda

    Natomiast obawiam się jakiejś zbiorowej histerii w przypadku gdyby Patryka uniewinnili. Wtedy będzie się działo, tym bardziej jak by to nastąpiło przed PO.
    Gdyby tak się stało to parlament musiałby powołać specjalną komisję - oczywiście na jej czela sam Antoni

  29. Powrót do góry    #8709
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez zigi1976 Zobacz posta
    Gdyby tak się stało to parlament musiałby powołać specjalną komisję - oczywiście na jej czela sam Antoni
    Nie zgadzam się na Antoniego. Bardziej właściwy byłby PaczPan
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  30. Powrót do góry    #8710
    Ekspert Awatar RUSTY
    Dołączył
    07-04-2004
    Postów
    5,266
    Kliknij i podziękuj
    99
    Podziękowania: 367 w 259 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Gość który w Kamieniu Pomorskim wjechał w ludzi idących chodnikiem, był pijany i miał ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Takich przypadków jest znacznie więcej. Więc proponowałbym nie uogólniać.
    On nie był tylko pijany Mariusz,on nie był tylko pijany...w niektórych bardziej cywilizowanych krajach można chlać do ok. 0,5 promila bo wypicie nawet dwóch piw jeszcze nie oznacza kompletnej utraty świadomości.Ba...istnieją kraje w których nikt nie zabiera Ci wolności,możesz chlać do woli ale jak spowodujesz wypadek to nie ma zmiłuj.To działa bo każdy wiedząc jakie będą konsekwencje po prostu tego nie robi a jeśli robi to ma przerypane.U nas działa to jak taka aborcja wsteczna czyli zatrzymanie przestępcy przed dokonaniem przestępstwa,wmontować w autach alkomaty aby wybić delikwentowi głupoty z głowy.Kiedy rzeczywiście dojdzie do zbrodni kara nie jest adekwatna do popełnionego czynu.Po prostu takie mam zdanie w tym temacie.

    Cytat Zamieszczone przez kapitan bomba Zobacz posta
    Ło matko, Ty już chyba całkiem straciłeś kontakt z rzeczywistością. Pijani kierowcy nie istnieją, statystyki wypadków śmiertelnych to propaganda, a za wszystkim stoi banda zakamuflowanych ćpunów, zapewne syjonistów
    Jeśli ma to jakiś związek z Syjonistami to niech swoje prawa wolnej amerykanki uskuteczniają w Syjonie.Tu jest Polska,kraj praworządny dla tych którzy czują się Polakami a nie tych którzy ich udają i nienawidzą.W tym przypadku jestem totalnym nacjonalistą
    Nie wiedziałem że w Polsce takie cuda,po zawodówce Prezydentem być się uda lecz nie teraz czas Sądy zaczynać bo najważniejsze jest serce Jelcyna

  31. Powrót do góry    #8711
    Ekspert Awatar Dominik
    Dołączył
    31-03-2014
    Postów
    9,803
    Kliknij i podziękuj
    4,019
    Podziękowania: 1,611 w 1,047 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Eee, chyiba nie. Będą się obawiali aby senator nie zadenuncjował Warda

    Natomiast obawiam się jakiejś zbiorowej histerii w przypadku gdyby Patryka uniewinnili. Wtedy będzie się działo, tym bardziej jak by to nastąpiło przed PO.
    No wlasnie Mariusz strasznie nakrecasz się na uniewinnienie Dudka ( czego oczywiście życzę) naginasz fakty niesamowicie i tu wkrada się mój niepokój a propo twojej osoby mianowicie jak będzie reakcja twoja w momencie do walenia 18 miesięcy zawieszenia dla Duzersa........spasuj chlopie bo się wykonczysz

  32. Powrót do góry    #8712
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,416
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    za falubaz.com :

    13 września na torze w Vojens rozegrana zostanie Nordycka Grand Prix. Udział w niej weźmie aż trzech zawodników Falubazu Zielona Góra.

    Do stałych uczestników Jarka Hampela i Andreasa Jonssona dołączył dziś Mikkel Bech. Duńczyk zastąpi w zawodach swojego rodaka, kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena. Będzie to jego debiut w cyklu Grand Prix.




    wiadomo dlaczego w miejsce Iversena nie jedzie Jabłoński, tylko słabo spisyjący się w pozostałych ligach Duńczyk ?
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  33. Powrót do góry    #8713
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez RUSTY Zobacz posta
    wmontować w autach alkomaty aby wybić delikwentowi głupoty z głowy.
    Takie rozwiązanie jest już stosowane w niektorych samochodach dostawczych. Miedzy innymi Polacy ( plus kierowcy zza wschodniej granicy ) obchodzą to bardzo łatwo wożąc nadmuchane powietrzem balony. Po zakrapianym postoju przed odpaleniem pojazdu balonik do alkomatu i uruchamiają silnik.

  34. Powrót do góry    #8714
    Zaawansowany
    Dołączył
    07-10-2001
    Postów
    2,472
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 20 w 15 postach
    Pierwokup dla karnetowiczów do niedzieli. Od dziś sprzedaż biletów na półfinał w punktach stacjonarnych

    http://www.falubaz.com/Szlaka/Faluba...w-do-niedzieli
    Tylko Falubaz!

  35. Powrót do góry    #8715
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez Byczek NZUL Zobacz posta
    No wlasnie Mariusz strasznie nakrecasz się na uniewinnienie Dudka ( czego oczywiście życzę) naginasz fakty niesamowicie i tu wkrada się mój niepokój a propo twojej osoby mianowicie jak będzie reakcja twoja w momencie do walenia 18 miesięcy zawieszenia dla Duzersa........spasuj chlopie bo się wykonczysz
    Gdzie ? Pokaż mi choć jeden fakt nagięty przeze mnie w sprawie Patryka ? Jak będzie moja reakcja ? Pewnie skomentuje to na swój sposób. Nie sądzę jednak aby zachwiało to mój stan emocjonalny. Zatem całkiem zbyteczne są Twoje obawy.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  36. Powrót do góry    #8716
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,271
    Kliknij i podziękuj
    6,245
    Podziękowania: 2,010 w 1,240 postach
    Panowie, ktoś planuje zamach na Mariusza, trzeba mu pomóc !

    http://www.sportsboard.pl/showthread...IETA?p=1627580

  37. Powrót do góry    #8717
    Stały bywalec
    Dołączył
    23-11-2012
    Postów
    794
    Kliknij i podziękuj
    60
    Podziękowania: 306 w 169 postach
    Temu co ten zamach planuje, oczywiście

  38. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi scooby zg za jego przydatny post!

    Jacazg (04-09-2014)

  39. Powrót do góry    #8718
    Zaawansowany Awatar Jacazg
    Dołączył
    31-08-2002
    Postów
    1,539
    Kliknij i podziękuj
    687
    Podziękowania: 325 w 172 postach
    Mariusz mu zaraz wejdzie do watku i sie rozkreci dyskusja
    Falubaz to MAGIA!!!

  40. Powrót do góry    #8719
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Wiadomo na kiedy przełożono Finał Elitarnej Ligi Mistrzów Speedwaya?
    Coś czuję, że temat może rozejść się po kościach. Poszło mało biletów, teraz Play-offy a za chwilę powiedzą, że wrzesień zimny, nie ma dogodnych terminów, ludzie z Brazyli odwołali rezerwacje i śmiercią naturalną temat umrze.

    Byłoby szkoda, bo (i teraz piszę bez cienia ironii) zawody zapowiadały się ciekawie. Gdyby tylko klub nie był tak pazerny, to mogłaby to być naprawdę fajna impreza. A tak kolejny raz Zielona Góra pokazuje, że nie jest w stanie zrobić średniej rangi zawodów. Szkoda
    IN PROTAS I TRUST !!!

  41. Powrót do góry    #8720
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,517
    Kliknij i podziękuj
    2,645
    Podziękowania: 3,664 w 2,171 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Wiadomo na kiedy przełożono Finał Elitarnej Ligi Mistrzów Speedwaya?
    Coś czuję, że temat może rozejść się po kościach. Poszło mało biletów, teraz Play-offy a za chwilę powiedzą, że wrzesień zimny, nie ma dogodnych terminów, ludzie z Brazyli odwołali rezerwacje i śmiercią naturalną temat umrze.

    Byłoby szkoda, bo (i teraz piszę bez cienia ironii) zawody zapowiadały się ciekawie. Gdyby tylko klub nie był tak pazerny, to mogłaby to być naprawdę fajna impreza. A tak kolejny raz Zielona Góra pokazuje, że nie jest w stanie zrobić średniej rangi zawodów. Szkoda

    18 pazdziernika z tego co mowili, czyli w tym terminie to wiadomo jak z pogoda. Cos czuje, ze ta mega prestizowa impreza raz, ze nie bedzie miala kontynuacji w przyszlym roku, to w ogole sie nie odbedzie. A nawet jakby przelozyli na poczatek 2015 to jaki sens robic lige mistrzow z Mistrzami krajów z przed 2 sezonow ?

  42. Powrót do góry    #8721
    Początkujący
    Dołączył
    04-09-2014
    Postów
    23
    Kliknij i podziękuj
    2
    Podziękowano 1 raz w 1 poście
    Hej Falubaziaki Pisze tutaj, bo liczę na Wasze dobre serca Może przyłączycie się do licytacji na rzecz osoby chorej na raka. http://allegro.pl/program-zuzlowy-i4557238286.html Pozdrawiam Wierzę w niewinność Patryka!

  43. Powrót do góry    #8722
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    W zeszłym sezonie koszykarskim dwóch zawodników Turowa Zgorzelec zostało nagranych jak przyjmują niedozwolone infuzje dożylne. O wszystkim została poinformowana ta sama komisja antydopingowa, władze PLK i również WADA. Spodziewano się długich zawieszeń, kar (jeden z graczy gra w kadrze reprezentacji Polski), a nie dostali nawet upomnienia, bo trudno podobno udowodnić ile tego płynu przyjęli i co to właściwie był za płyn. Co ciekawe sprawa toczyła się również przed samymi play offami. Tak więc również w przypadku Dudka żaden wyrok mnie nie zdziwi...

  44. Powrót do góry    #8723
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,521
    Kliknij i podziękuj
    2,532
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez wookie1982 Zobacz posta
    W zeszłym sezonie koszykarskim dwóch zawodników Turowa Zgorzelec zostało nagranych jak przyjmują niedozwolone infuzje dożylne. O wszystkim została poinformowana ta sama komisja antydopingowa, władze PLK i również WADA. Spodziewano się długich zawieszeń, kar (jeden z graczy gra w kadrze reprezentacji Polski), a nie dostali nawet upomnienia, bo trudno podobno udowodnić ile tego płynu przyjęli i co to właściwie był za płyn. Co ciekawe sprawa toczyła się również przed samymi play offami. Tak więc również w przypadku Dudka żaden wyrok mnie nie zdziwi...
    To trochę inaczej było, rozchodziło się o to, że dożylnie w takich warunkach sportowiec mógł przyjmować max 50ml preparatu/leku/czegokolwiek. W żaden sposób nie dało się udowodnić, że to doping, a jedynie chodziło o ilość. Z tego się też zawodnicy wykpili, bo, mimo że pojemniki były znacznie większe niż 50ml to nie można było udowodnić, że to wszystko przyjął jeden zawodnik na raz. Tutaj mamy czarno na białym co przyjął Dudek, więc postępowanie może być zupełnie inne.

  45. Powrót do góry    #8724
    Stały bywalec
    Dołączył
    04-01-2010
    Postów
    709
    Kliknij i podziękuj
    98
    Podziękowania: 83 w 55 postach
    Cytat Zamieszczone przez GABLEN Zobacz posta
    za falubaz.com :

    13 września na torze w Vojens rozegrana zostanie Nordycka Grand Prix. Udział w niej weźmie aż trzech zawodników Falubazu Zielona Góra.

    Do stałych uczestników Jarka Hampela i Andreasa Jonssona dołączył dziś Mikkel Bech. Duńczyk zastąpi w zawodach swojego rodaka, kontuzjowanego Nielsa Kristiana Iversena. Będzie to jego debiut w cyklu Grand Prix.




    wiadomo dlaczego w miejsce Iversena nie jedzie Jabłoński, tylko słabo spisyjący się w pozostałych ligach Duńczyk ?
    chyba obawiano sie, ze ze zlamana reka moze nie pojechac na poziomie GP. a tak w ogole to Bech debiutowal w GP w 2011 w Kopenhadze.

  46. Powrót do góry    #8725
    Ekspert Awatar wookie1982
    Dołączył
    18-09-2004
    Postów
    3,607
    Kliknij i podziękuj
    12
    Podziękowania: 169 w 97 postach
    Cytat Zamieszczone przez falubaz Zobacz posta
    To trochę inaczej było, rozchodziło się o to, że dożylnie w takich warunkach sportowiec mógł przyjmować max 50ml preparatu/leku/czegokolwiek. W żaden sposób nie dało się udowodnić, że to doping, a jedynie chodziło o ilość. Z tego się też zawodnicy wykpili, bo, mimo że pojemniki były znacznie większe niż 50ml to nie można było udowodnić, że to wszystko przyjął jeden zawodnik na raz. Tutaj mamy czarno na białym co przyjął Dudek, więc postępowanie może być zupełnie inne.
    Falubaz, wszystko się zgadza. Tyle, że wyrok to jedno, a wszyscy widzieli na filmikach co innego i jaka była prawda nietrudno się domyślić. O warunkach w jakich profesjonalni wydawałoby się gracze i klub to robili lepiej w ogóle nie wspominać. I oczywiście, że sprawa Dudka jest inna. Nie miałbym jednak nic przeciwko, gdyby jej zakończenie było podobne...

  47. Powrót do góry    #8726
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Co tu tak cicho ? Czy wszystkim odechciało się żużla ?

    Jutro pewnie naszych Falubazów zaleje. Poloniści rzucili rękawice http://www.sportowefakty.pl/zuzel/46...cket-challenge
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  48. Powrót do góry    #8727
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,158
    Kliknij i podziękuj
    6,531
    Podziękowania: 8,868 w 4,880 postach
    Cicho ,bo Bunio z Kopernikiem zajeci sa szukaniem winnego sytuacji w ktorej to nie Falubaz nominowal pierwszy.
    Porazka PR na calej linii.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  49. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi kingpin za jego przydatny post!

    GoTrEk (05-09-2014), j-rules (05-09-2014)

  50. Powrót do góry    #8728
    Ekspert Awatar GABLEN
    Dołączył
    23-06-2002
    Postów
    7,416
    Kliknij i podziękuj
    18
    Podziękowania: 1,417 w 896 postach
    Cytat Zamieszczone przez cphx Zobacz posta
    chyba obawiano sie, ze ze zlamana reka moze nie pojechac na poziomie GP. a tak w ogole to Bech debiutowal w GP w 2011 w Kopenhadze.
    obawy zupełnie bezpodstawne, wiadomo że Jabłoński nawet bez ręki pojedzie lepiej niż Duńczyk - co zostało wielokrotnie udowodnione na treningach.

    poza tym jednak za tydzień MB zadebiutuje w GP, w 2011 jeździł MBJ - ale to w sumie bez różnicy , obydwaj są beznadziejni
    UNA PALOMA BLANKA NIKT NIE POKONA KURMANKA !!!

    Tylko małe szwindle muszą być strzeżone.Wielkie trzymane są w sekrecie dzięki niedowierzaniu opinii publicznej.

  51. Powrót do góry    #8729
    Ekspert Awatar dillinger
    Dołączył
    13-09-2009
    Postów
    6,686
    Kliknij i podziękuj
    1,312
    Podziękowania: 1,325 w 782 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Co tu tak cicho ? Czy wszystkim odechciało się żużla ?

    Jutro pewnie naszych Falubazów zaleje. Poloniści rzucili rękawice http://www.sportowefakty.pl/zuzel/46...cket-challenge
    dobrze że nie nominowano Gdańska i Częstochowy

  52. Powrót do góry    #8730
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,858
    Kliknij i podziękuj
    1,710
    Podziękowania: 4,375 w 3,159 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Cicho ,bo Bunio z Kopernikiem zajeci sa szukaniem winnego sytuacji w ktorej to nie Falubaz nominowal pierwszy.
    Porazka PR na calej linii.
    Nie prawda. Bunio potrafi przekłuć każdą porażkę w sukces. Zobaczysz, jeszcze coś wymyśli. Ja tam wierzę w niego
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •