Strona 193 z 253 PierwszyPierwszy ... 93143183191192193194195203243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8,641 do 8,685 z 11379

Wątek: FALUBAZ Zielona Góra 2014 - wątek klubowy

  1. Powrót do góry    #8641
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Leczyc, jesli jest taka potrzeba, to powinien chciec sie on sam, nikt za niego sie nie wyleczy.
    Tak jak mowie, teraz niech go zawiesza, ale na niech bedzie te 6 miesiecy. Powinien to odczuc.
    Kolejna taka wtopa - dozywotni ban i nie ma sie co piescic. Tu przepisy musza byc twarde, to moze za 10 lat jakis inny, megautalentowany mlokos nie spierdzieli sobie kariery
    Ale w jaki sposób on spierdziela karierę? Jak będzie chciał to będzie chlał, tak abyś nie zauważył i na zawody będzie zawsze trzeźwy. Stać z alkomatem przed spotkaniem i to wszystko. Piłeś nie jedziesz. Zupełnie inny powody niż branie doping.

  2. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi sfp za jego przydatny post!

    Buszmen (02-09-2014)

  3. Powrót do góry    #8642
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    No, jeszcze sobie nie spierdzielil.
    Skoro lubi imprezowac to czemu sie nie bada alkomatem na biezaco?

  4. Powrót do góry    #8643
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Mariusz masz gdzieś źródło tych rewelacji?
    Tak, Kodeks antydopingowy FIM. Tam znajdziesz interesujący Ciebie fragment. Potwierdza to również Ostafiński na stronie PS.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  5. Powrót do góry    #8644
    Ekspert Awatar Gadol
    Dołączył
    06-11-2012
    Postów
    5,850
    Kliknij i podziękuj
    3,228
    Podziękowania: 2,308 w 1,237 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Mariusz masz gdzieś źródło tych rewelacji?
    Sądzę, że z zalinkowanego artykułu z PS:

    Stężenie 0,10 grama na litr jest traktowane w przepisach, jako wartość graniczna. Ward tą wartość przekroczył, a to oznacza, że młody zawodnik może zostać zdyskwalifikowany na 2 lata. Tylko taką sankcję przewidziano w przepisach światowej federacji za stosowanie dopingu. Pośrednich kar nie ma.
    Moja jazda mogła wyglądać dużo lepiej, gdyby nie presja ze strony pseudokibiców, bo nie będę ukrywał, ale taka była. Oczywiście są prawdziwi kibice, ale niestety ta grupa pseudokibiców wygrywała z moją głową. (B.Świącik)
    Każdy dostał po dwa nowe motocykle z silnikami od Fleminga Gravesena, na bieżąco remontowanymi. (B.Świącik)

  6. Powrót do góry    #8645
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Pytałem o WADA a nie o FIM. Ostafiński - OK

    W różnych sportach zawodnicy otrzymują różne kary, kilkumiesięczne - są odwołania, kary skracane, więc nie sądzę, aby faktycznie było tak, że tylko 2 lata i koniec. Poza tym zapewne można zawiesić stosowanie kary.

    Poza tym, przecież temu motocykliście FIM wlepił mniejszą karę (dopiero WADA to zwiększyła później), więc jak to ma się do rewelacji Dariusza?

    http://sport.wp.pl/kat,1715,title,Ci...?ticaid=113605

    2 lata to dostają kolarze za twardy doping, gdzie wiadomo jak bardzo UCI musi to tępić. Nie wiem, być może jestem naiwny i się mylę, ale nie wierzę, że są przepisy, przy których nie ma procesu, wyjaśnień i istnieje jedyny wymiar kar. W takim razie czemu jej jeszcze nie wymierzono?
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 02-09-2014 o 21:22

  7. Powrót do góry    #8646
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    No, jeszcze sobie nie spierdzielil.
    Skoro lubi imprezowac to czemu sie nie bada alkomatem na biezaco?
    Nie wiem, bo gówniarz, bo głupi? Badanie alkomatem przed zawodami zamknęłoby temat. Piłeś nie jedziesz. A Ja bym widział gościa na GP w Gorzowie. A tu widzę stawiają znak równości pomiędzy nachlaniem się, a braniem dopingu. Czasami jadę autem i dmucham w alkomat, bo jest akcja "trzeźwy poranek", lub "trzeźwy wieczór" Bardzo edukująca akcja Nie można tak na speedwayu? Nie da się zbadać wszystkich kierowców, ale da się zbadać zawodników przed meczem i to też będzie straszak.

  8. Powrót do góry    #8647
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Pytałem o WADA a nie o FIM. Ostafiński - OK

    W różnych sportach zawodnicy otrzymują różne kary, kilkumiesięczne - są odwołania, kary skracane, więc nie sądzę, aby faktycznie było tak, że tylko 2 lata i koniec. Poza tym zapewne można zawiesić stosowanie kary.
    A po co Ci WADA ? Przecież go sądzi FIM nie WADA. Więc robi to według swojego przepisu. WADA jedyne co może to zakwestionować wysokość kary. Choć w jego przypadku będzie to zbyteczne.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  9. Powrót do góry    #8648
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    A po co Ci WADA ? Przecież go sądzi FIM nie WADA. Więc robi to według swojego przepisu. WADA jedyne co może to zakwestionować wysokość kary. Choć w jego przypadku będzie to zbyteczne.
    Napisałeś o WADA to pytam o WADA.

    Cytat Zamieszczone przez Mariusz Zobacz posta
    Nie mogą na 6 miesięcy. Jedyna kara jaką przewidują na tą okoliczność przepisy WADA to 2 lata.
    I ponawiam pytanie. Jak to możliwe, że ten gość z Moto2 dostał od FIM 6 miesięcy?

  10. Powrót do góry    #8649
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Pytałem o WADA a nie o FIM. Ostafiński - OK

    W różnych sportach zawodnicy otrzymują różne kary, kilkumiesięczne - są odwołania, kary skracane, więc nie sądzę, aby faktycznie było tak, że tylko 2 lata i koniec. Poza tym zapewne można zawiesić stosowanie kary.

    Poza tym, przecież temu motocykliście FIM wlepił mniejszą karę (dopiero WADA to zwiększyła później), więc jak to ma się do rewelacji Dariusza?

    http://sport.wp.pl/kat,1715,title,Ci...?ticaid=113605

    2 lata to dostają kolarze za twardy doping, gdzie wiadomo jak bardzo UCI musi to tępić. Nie wiem, być może jestem naiwny i się mylę, ale nie wierzę, że są przepisy, przy których nie ma procesu, wyjaśnień i istnieje jedyny wymiar kar. W takim razie czemu jej jeszcze nie wymierzono?
    Jakkolwiek byś nie zakłamywał rzeczywistości, to przepisy są tutaj jednoznaczne. Pierwsze świadome naruszenie przepisów antydopingowych - 2 lata dyskwalifikacji. W przypadku Dudka sprawa ma się trochę lepiej, jemu grozi ostrzeżenie, nagana lub maksymalnie roczna dyskwalifikacja. Cóż za niesprawiedliwość, przecież wszyscy piją jak jest im smutno, prawda ?

  11. Powrót do góry    #8650
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Napisałeś o WADA to pytam o WADA.
    Fakt, mój błąd. WADA przewiduje maksymalnie 2 lata za pierwsze złapanie. Czy tam oni mają widełki to tego nie sprawdzałem.

    I ponawiam pytanie. Jak to możliwe, że ten gość z Moto2 dostał od FIM 6 miesięcy?
    Ano możliwe. Bo gość nie miał w sobie alkoholu a te same gówno co Patryk. A za to przepisy przewidują karę finansową plus zawieszenie od 6 miesięcy do 2 lat.
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  12. Powrót do góry    #8651
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Nie wiem, bo gówniarz, bo głupi? Badanie alkomatem przed zawodami zamknęłoby temat. Piłeś nie jedziesz. A Ja bym widział gościa na GP w Gorzowie. A tu widzę stawiają znak równości pomiędzy nachlaniem się, a braniem dopingu. Czasami jadę autem i dmucham w alkomat, bo jest akcja "trzeźwy poranek", lub "trzeźwy wieczór" Bardzo edukująca akcja Nie można tak na speedwayu? Nie da się zbadać wszystkich kierowców, ale da się zbadać zawodników przed meczem i to też będzie straszak.
    Ale ja nigdzie nie porownuja chlania do dopingu, tego realnego.
    Lecz alkohol i imprezowanie moze spierdzielic kariere, prawda?

    Darek jest pro, dzieciaki sie w niego zapatruja wiec niech nie bedzie mlody i glupi, skoro dobra kase na tym zarabia.
    Uchlac sie KAZDY potrafi. Jesli do tej pory nie wpadl na to ze alkomat prywatnie moze byc bardzo pomocny przy jego stylu zycia (?) to znaczy, ze jest faktycznie glupi, a glupota ma najwiekszy wplyw na spierdzielenie kariery.

    A co do tych akcji co piszesz, to najczesciej jest to akcja "złap rowerzyste"

  13. Powrót do góry    #8652
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    W takim razie czemu nie ma jeszcze wyroku, skoro sprawa jest jednoznaczna? I dlaczego West nie dostał 2 lat?
    Będzie proces to zobaczymy. Darcy pił alkohol świadomie, ale może dowieść, że nie robił tego w celach sportowych.

    Nawiasem mówiąc, jak nie znasz osobistych problemów Warda, to sobie z nich nie kpij, bo to wyjątkowo nikczemne.


    Ano możliwe. Bo gość nie miał w sobie alkoholu a te same gówno co Patryk. A za to przepisy przewidują karę finansową plus zawieszenie od 6 miesięcy do 2 lat.
    Przed chwilą pisaliście i cytowaliście, że jakiekolwiek naruszenie kodeksu antydopingowego = 2 lata. Przypominam.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 02-09-2014 o 21:33

  14. Powrót do góry    #8653
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Widocznie jestem nikczemnikiem

  15. Powrót do góry    #8654
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No jesteś. Skoro czyjeś problemy stanowią dla ciebie źródło radości, to podchodzi to pod osobowość psychopaty.

  16. Powrót do góry    #8655
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Nawiasem mówiąc, jak nie znasz osobistych problemów Warda, to sobie z nich nie kpij, bo to wyjątkowo nikczemne.
    Sorry ale co kogo obchodza problemy osobiste? I nikt sobie z tego jaj nie robi, czy nie podważa że je miał, ale Jeżeli chce sie nachlac, to niech odwoła występ w zawodach. Nikt go kijem chyba nie zapędził pod stadion? Pieniadze na alkomat chyba ma, skoro mu płacili w Toruniu.

    Wg mnie nie powinien dostać 2 lat tak jak i Dudek, jednak jeżeli lubi chłopak poimprezowac, lub zatopić głęboko smutki, to na nastepny dzien wypada sie zbadac. U mnie w domu na stanie zawsze jest pare alkomatów jednorazówek.
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 02-09-2014 o 21:40

  17. Powrót do góry    #8656
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    W takim razie czemu nie ma jeszcze wyroku, skoro sprawa jest jednoznaczna? I dlaczego West nie dostał 2 lat?
    Będzie proces to zobaczymy. Darcy pił alkohol świadomie, ale może dowieść, że nie robił tego w celach sportowych.

    Nawiasem mówiąc, jak nie znasz osobistych problemów Warda, to sobie z nich nie kpij, bo to wyjątkowo nikczemne.




    Przed chwilą pisaliście i cytowaliście, że jakiekolwiek naruszenie kodeksu antydopingowego = 2 lata. Przypominam.
    Tu masz co grozi Patrykowi

    Według przepisów, Patrykowi Dudkowi grożą następujące kary:
    - kara pieniężna od 5000 zł do 50000zł oraz zawieszenie na okres od 6 miesięcy,
    - dyskwalifikacja oraz utrata licencji zawodnika na okres od 6 miesięcy do 2 lat
    - kary i sankcje z kodeksu antydopingowego
    Niedozwolony środek, który wykryto w organizmie żużlowca, metyloheksanamina.

    FIM chce dobrać sie Wardowi do tyłka na podstawie kodeksu antydopingowego. A tam podobno (ja nie sprawdzałem) za alkohol powyżej 0.10 promila jest jedna kara, 2 lata zawieszenia.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 02-09-2014 o 21:43
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  18. Powrót do góry    #8657
    Stały bywalec Awatar KLAUS_RAUS
    Dołączył
    04-04-2009
    Postów
    1,287
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 321 w 157 postach
    Na Łotwie można jeździć do 0,5 promila
    wiec powinni chłopakowi odpuścić


  19. Powrót do góry    #8658
    Ekspert Awatar Falubaz
    Dołączył
    11-12-2001
    Postów
    3,520
    Kliknij i podziękuj
    2,529
    Podziękowania: 1,747 w 765 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Sorry ale co kogo obchodza problemy osobiste? I nikt sobie z tego jaj nie robi, czy nie podważa że je miał, ale Jeżeli chce sie nachlac, to niech odwoła występ w zawodach. Nikt go kijem chyba nie zapędził pod stadion? Pieniadze na alkomat chyba ma, skoro mu płacili w Toruniu.

    Wg mnie nie powinien dostać 2 lat tak jak i Dudek, jednak jeżeli lubi chłopak poimprezowac, lub zatopić głęboko smutki, to na nastepny dzien wypada sie zbadac. U mnie w domu na stanie zawsze jest pare alkomatów jednorazówek.
    +1
    Kurde, ważne zawody, wiem że dałem w palnik i wiem, że często mnie kontrolują, to on kurde idzie jak wiracha pewny siebie. Dobry alkomat to 150pln, budzi się, zbiera się do wyjścia i wie, że czas pod stadion to pierwsze co powinien zrobić to dmuchnąć, sam dla siebie, w ten pieprzony alkomat. Wychodzi ponad to żre, biega interwałem w pełnym odzianiu do ostatniej chwili i znowu sprawdza. Jak nie pokazuje promili to idzie pod stadion, a jak pokazuje to info, że ma sraczkę i nie wie czy na zawody zdąży i sra kamieniami tak długo aż alkomat wyzeruje. Generalnie to za tę akcje on powinien dostać po pysku od kumpla/mechanika/trenera czy ojca (żyje?), a nie zawieszenie na dwa lata. Dureń po prostu, ale to już udowodnił lata temu.

  20. Powrót do góry    #8659
    Ekspert Awatar kapitan bomba
    Dołączył
    05-11-2012
    Postów
    6,257
    Kliknij i podziękuj
    6,235
    Podziękowania: 2,005 w 1,236 postach
    Cytat Zamieszczone przez KLAUS_RAUS Zobacz posta
    Na Łotwie można jeździć do 0,5 promila
    wiec powinni chłopakowi odpuścić

    Ale rudy miał chyba ponad 0,5

  21. Powrót do góry    #8660
    Ekspert Awatar apator_uk
    Dołączył
    26-07-2009
    Postów
    5,745
    Kliknij i podziękuj
    1,715
    Podziękowania: 1,572 w 914 postach
    Muszę Cię Mariusz zmartwić:

    10.4 Elimination or Reduction of the Period of Ineligibility

    Substance was not intended to enhance the Rider’s sport performance or mask
    the use of a performance-*enhancing substance, the period of Ineligibility found in
    Article 10.2 shall be replaced with the following:
    First violation: At a minimum, a reprimand and no period of Ineligibility from
    future events
    , and at a maximum, two (2) years of Ineligibility.
    Kodeks anty-dopingowy FIM
    Ostatnio edytowane przez apator_uk ; 02-09-2014 o 22:12

  22. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi apator_uk za jego przydatny post!

    Buszmen (02-09-2014), kingpin (03-09-2014)

  23. Powrót do góry    #8661
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    z tym 0,2 Warda i dwa lata kary to jakieś żarty?
    W latach 80-ych mało kto tyle NIE miał. A i w 90-ych pan Sławek nieraz pewnie mecz odjeżdżał po dobrej whiskey.

    Nie porównujmy dopingu do alkoholu. Ten drugi bardziej przeszkadza niż pomaga. Co prawda może i jest człowiek nieco odważniejszy, ale co z refleksem, koordynacją ruchową itp. itd. Ward nie pił po to, żeby mieć lepsze wyniki w sporcie to oczywiste. Po prostu jest głupi i tyle.

    Podobnie rzecz ma się z Dudkiem - dla mnie w całej dyskusji ważne jest to w jaki sposób dany środek może wpłynąć na wynik sportowy. Powinien to być istotny czynnik przy orzekaniu kary. Czy Patryk uzyskał jakąś korzyść z tego tytułu? Jaki miała ona wpływ na osiągane wyniki? Czy bez tego środka Jego wyniki byłby gorszy? Żużel to nie lekkoatletyka czy kolarstwo, gdzie rezultaty są wyśrubowane i absolutnie nie możemy mierzyć tego jedną miarą.

    Kara więc musi być adekwatna do winy - uważam że zarówno w przypadku Warda i Dudka 2 lata to stanowczo za dużo. W mojej ocenie kara powinna być w obu wypadkach bardziej ostrzeżeniem na przyszłość i dla innych niż dyskwalifikująca. 2 lata jest w stanie zabić karierę. Myślę, że pół roku + odczuwalna kasa na cele społeczne są adekwatne do przewinienia
    IN PROTAS I TRUST !!!

  24. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi ciesiel za jego przydatny post!

    kingpin (03-09-2014), ptaptak (03-09-2014)

  25. Powrót do góry    #8662
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez apator_uk Zobacz posta
    Muszę Cię Mariusz zmartwić:



    Kodeks anty-dopingowy FIM
    To i o to właśnie chodzi, a nie jakieś rewelacje Dariusza, który nabija liczbę odsłon. Sorry, dla Dudka kodeks antydopingowy przewiduje widełki, a dla Warda 2 lata i żadnej innej opcji ? I jedno i drugie cytujesz z portali, a nie ze źródła.
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 02-09-2014 o 22:02

  26. Powrót do góry    #8663
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    W latach 80-ych mało kto tyle NIE miał. A i w 90-ych pan Sławek nieraz pewnie mecz odjeżdżał po dobrej whiskey.
    Wyobrażasz sobie, że powoduje śmiertelny wypadek i we krwi wykrywają procenty? Poszedłby siedzieć i to nie na 2 lata. W latach 80-tych połowa kierowców na drogach po godzinie 20tej była pod wpływem. Chciałbyś spowrotem takie czasy, gdzie większość jezdzi na podwojnym gazie autami z tymi osiagami co teraz?
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 02-09-2014 o 22:04

  27. Powrót do góry    #8664
    Ekspert Awatar sfp
    Dołączył
    10-10-2004
    Postów
    4,976
    Kliknij i podziękuj
    414
    Podziękowania: 1,500 w 745 postach
    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ale ja nigdzie nie porownuja chlania do dopingu, tego realnego.
    Lecz alkohol i imprezowanie moze spierdzielic kariere, prawda?
    Pisałem odpowiedź do Ciebie, ale moja przegladarka straciła cierpliwość i skasowała wszystko Nie ma to jak Notatnik A więc krótko: Alkohol może spierdzielić karierę, ale u alkoholika, a nie imprezowicza. Zwłaszcza w speedwayu. Ward imprezuje od lat i jedzie cały czas super speedway.
    Kary są zupełnie z d... wzięte.

    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Wyobrażasz sobie, że powoduje śmiertelny wypadek i we krwi wykrywają procenty? Poszedłby siedzieć i to nie na 2 lata. W latach 80-tych połowa kierowców na drogach po godzinie 20tej była pod wpływem. Chciałbyś spowrotem takie czasy, gdzie większość jezdzi na podwojnym gazie autami z tymi osiagami co teraz?
    Zasdnicza róznica jest taka, że Ward nie wyjechał na tor. I nie został złapany podczas jazdy. Po drugie, to co pisałem wcześniej zrobić badania przed meczem i nie ma tematu.
    Ostatnio edytowane przez sfp ; 02-09-2014 o 22:05

  28. Powrót do góry    #8665
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Mario teraz pisze smsa do Ostafa ze "****ka" co mu tu za farmazony do publikacji na forum podsyla

  29. Powrót do góry    #8666
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Cytat Zamieszczone przez t_zg Zobacz posta
    Wyobrażasz sobie, że powoduje śmiertelny wypadek i we krwi wykrywają procenty? Poszedłby siedzieć i to nie na 2 lata.
    Przed SGP losują 3 zawodników, przed ligami często w ogóle nie ma kontroli. Po zawodach - na alkohol wcale. A patrząc na jazdę Smoły w Auckland... To spokojnie można by go wsadzić do paki, tym bardziej jeżeli zrobił to na trzeźwo. Ale nie o tym - generalnie mylisz pojęcia.

  30. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    polewaczka (02-09-2014)

  31. Powrót do góry    #8667
    Ekspert Awatar j-rules
    Dołączył
    27-04-2008
    Postów
    24,617
    Kliknij i podziękuj
    7,776
    Podziękowania: 7,369 w 4,343 postach
    Cytat Zamieszczone przez sfp Zobacz posta
    Pisałem odpowiedź do Ciebie, ale moja przegladarka straciła cierpliwość i skasowała wszystko Nie ma to jak Notatnik A więc krótko: Alkohol może spierdzielić karierę, ale u alkoholika, a nie imprezowicza. Zwłaszcza w speedwayu. Ward imprezuje od lat i jedzie cały czas super speedway.
    Kary są zupełnie z d... wzięte.
    Malo to sportowcow przez imprezy roztrownilo kariery? Rowniez w zuzlu.
    Alkoholik to dla mnie jest juz poza definicja sportowca.
    Ward imprezuje od lat, jedzie caly czas super speedway, co nie znaczy ze za 2-3 lata dalszych imprez sie super forma nie skonczy.

  32. Powrót do góry    #8668
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    Przed SGP losują 3 zawodników, przed ligami często w ogóle nie ma kontroli. Po zawodach - na alkohol wcale. A patrząc na jazdę Smoły w Auckland... To spokojnie można by go wsadzić do paki, tym bardziej jeżeli zrobił to na trzeźwo. Ale nie o tym - generalnie mylisz pojęcia.
    No ale o czym to świadczy? Pomysł SFP jest dobry, zeby testować wszystkich, a jak nie to niech testuja sie sami. Gdyby naprawde spowodował wypadek i miałby tyle we krwi co miał a ktoś by zginął mogłoby skończyć się nieciekawie. Co do jazdy Smoły...gdyby spowodował taki wypadek będąc trzeźwy...taki sport niestety, nie był pod wpływem.

    Cytat Zamieszczone przez j-rules Zobacz posta
    Ward imprezuje od lat, jedzie caly czas super speedway, co nie znaczy ze za 2-3 lata dalszych imprez sie super forma nie skonczy.
    Tym bardziej powinien zaopatrzyć się w alkomat. Głupek i tyle. Co tu dużo gadać.

  33. Powrót do góry    #8669
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    No tego, że Ward (czy jakikolwiek inny zawodnik, bo sorry - nikt tu chyba nie jest naiwny, że to jakiś precedens, że zawodnikowi nie wywietrzały do końca procenty) powinien sam się badać alkomatem nikt raczej nie kwestionuje. Nikt nie kwestionuje też tego, że powinna go spotkać kara. Kwestionować można natomiast, że był to doping sensu stricte, bo chyba każdy wie, że nie był. I kwestionować można stwierdzenia, że co by nie wyszło w postępowaniu i się nie wydarzyło, to nie ma innej kary niż 2 lata...
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 02-09-2014 o 22:12

  34. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Buszmen za jego przydatny post!

    ciesiel (02-09-2014)

  35. Powrót do góry    #8670
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez Buszmen Zobacz posta
    No tego, że Ward (czy jakikolwiek inny zawodnik, bo sorry - nikt tu chyba nie jest naiwny, że to jakiś precedens, że zawodnikowi nie wywietrzały do końca procenty) powinien sam się badać alkomatem nikt raczej nie kwestionuje. Nikt nie kwestionuje też tego, że powinna go spotkać kara. Kwestionować można natomiast, że był to doping sensu stricte, bo chyba każdy wie, że nie był. I kwestionować można stwierdzenia, że co by nie wyszło w postępowaniu i się nie wydarzyło, to nie ma innej kary niż 2 lata...
    No OK. Ja tez jestem za tym, żeby nie było 2 lat kary i jak pisałem po południu w watku torunskim dla mnie to zaden doping zarowno u Dudka jak i Warda. Ale kare jakąś powinni ponieść obydwoje, żeby czegoś się nauczyli z tej lekcji.

  36. Powrót do góry    #8671
    Mistrz FTSL 2020 Awatar Buszmen
    Dołączył
    09-12-2002
    Postów
    21,497
    Kliknij i podziękuj
    5,788
    Podziękowania: 5,651 w 3,231 postach
    Ja bym jednak te przypadki rozróżnił, przy czym jeżeli Dudek dowiedzie, że faktycznie wziął to nieświadomie, to kara oczywiście nie powinna być tak wysoka (kilka miesięcy max).
    Ostatnio edytowane przez Buszmen ; 02-09-2014 o 22:16

  37. Powrót do góry    #8672
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Spowodowanie kraksy po alkoholu a alk jako środek dopingujacy to dwie rożne kwestie. W tej dyskusji rozmawiamy o tym drugim. Czy alk poprawił wyniki Warda?

    ps. T_zg często poprawiasz pisownię innych użytkowników; zważ wiec, by nie używać zwrotu "oboje" w odniesieniu do dwóch mężczyzn - a zdarzyło Ci sie to wielokrotnie


    Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
    IN PROTAS I TRUST !!!

  38. Powrót do góry    #8673
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    ps. T_zg często poprawiasz pisownię innych użytkowników; zważ wiec, by nie używać zwrotu "oboje" w odniesieniu do dwóch mężczyzn - a zdarzyło Ci sie to wielokrotnie
    Czesto ? Wczoraj mi sie zdarzyło, a zazwyczaj mam to gdzies ale OK dzieki

  39. Powrót do góry    #8674
    Ekspert Awatar kolarz
    Dołączył
    25-07-2002
    Postów
    6,402
    Kliknij i podziękuj
    1
    Podziękowania: 3,117 w 1,492 postach
    ja bym dudka uniewinnił, a warda zawiesił na dwa lata. nie potrafię tego szerzej uzasadnić, ale czuję, że tak byłoby OK.

  40. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi kolarz za jego przydatny post!

    kingpin (03-09-2014)

  41. Powrót do góry    #8675
    Stały bywalec Awatar KS_FALUBAZ
    Dołączył
    18-04-2007
    Postów
    1,381
    Kliknij i podziękuj
    8
    Podziękowania: 65 w 43 postach
    Mariusz


    Mi chodzi że wg mojej wiedzy nie ma odwolania nie od PZM a od tego europejskiego wynalazku.
    JESTEŚMY ZAWSZE TAM GDZIE NASZ FALUBAZ GRA...

  42. Powrót do góry    #8676
    Ekspert Awatar kingpin
    Dołączył
    02-03-2002
    Postów
    34,098
    Kliknij i podziękuj
    6,518
    Podziękowania: 8,847 w 4,866 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta

    Nie porównujmy dopingu do alkoholu. Ten drugi bardziej przeszkadza niż pomaga. Co prawda może i jest człowiek nieco odważniejszy, ale co z refleksem, koordynacją ruchową itp. itd. Ward nie pił po to, żeby mieć lepsze wyniki w sporcie to oczywiste. Po prostu jest głupi i tyle.
    Niekoniecznie.Te 0,2 Warda to raczej byl kac a nie strzelenie sobie sety na odwage a na kacu to raczej niczego sie nie chce,wszystko boli i w ogole dzien do dup.y.
    "Z Leninem żyj,
    z Leninem śpij,
    z Leninem zbieraj kwiatki...
    życzenia to od Matki"



    Autor zastrzega sobie prawo do zmiany poglądów bez podania przyczyny.

  43. Powrót do góry    #8677
    Zaawansowany Awatar ciesiel
    Dołączył
    10-10-2005
    Postów
    2,320
    Kliknij i podziękuj
    145
    Podziękowania: 281 w 145 postach
    Cytat Zamieszczone przez kingpin Zobacz posta
    Niekoniecznie.Te 0,2 Warda to raczej byl kac a nie strzelenie sobie sety na odwage a na kacu to raczej niczego sie nie chce,wszystko boli i w ogole dzien do dup.y.
    Tym bardziej jest to czynnik działający na jego korzyść.
    Kiedyś żeby uprawiać żużel trzeba było mieć prawo jazdy. Za zawartość alkoholu we krwi dostałby mandat, zabraliby mu prawo jazdy na pół roku i po krzyku.
    Gdzie tu doping?
    IN PROTAS I TRUST !!!

  44. Powrót do góry    #8678
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez ciesiel Zobacz posta
    Tym bardziej jest to czynnik działający na jego korzyść.
    Kiedyś żeby uprawiać żużel trzeba było mieć prawo jazdy. Za zawartość alkoholu we krwi dostałby mandat, zabraliby mu prawo jazdy na pół roku i po krzyku.
    Gdzie tu doping?
    Ano tu:

    Etanol stosowany w małych dawkach może poprawiać precyzję ruchów jako depresant układu nerwowego. Zmniejsza on uboczne skutki niepokoju, np. tremor mięśni kończyn górnych i poprawia precyzję ruchów, co wykorzystywane jest m.in. w dyscyplinach strzeleckich14. Alkohol jest zabroniony tylko podczas zawodów w takich dyscyplinach, jak: bule, sporty lotnicze, karate, sporty motorowe, kręglarstwo, sporty motorowodne, łucznictwo, sporty samochodowe oraz pięciobój nowoczesny (jeżeli jest strzelectwo). W wymienionych dyscyplinach naruszenie przepisów antydopingowych występuje przy przekroczeniu hematologicznych wartości progowych etanolu – 0,10 g/l10.
    KS_Falubaz

    Mariusz


    Mi chodzi że wg mojej wiedzy nie ma odwolania nie od PZM a od tego europejskiego wynalazku
    .

    Chodzi Ci o FIM ? Jak najbardziej jest. Wczoraj czytałem ich przepisy. Jest tam napisane, że odwołanie przysługuje.
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-09-2014 o 11:18
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  45. Powrót do góry    #8679
    Ekspert Awatar ursus
    Dołączył
    28-05-2009
    Postów
    3,712
    Kliknij i podziękuj
    311
    Podziękowania: 692 w 385 postach
    Jeśli na forum zaglądają nasi byli żużlowcy z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych to płaczą ze śmiechu z groźby dwuletniej dyskwalifikacji dla Warda . Wielokrotnie stawali do zawodów na ostrej bańce a opowiadał mi to kiedyś były żużlok gorzowski . I absolutnie tego nie popieram, bo to skrajna nieodpowiedzialność. Ale tak bywało. I to często .
    Reasumując : Wardowi i Dudkowi dać pół roku zawieszenia , przywalić grubą karę finansową i kazać jeździć z dzieciakami w osiedlowych zawodach rowerowych przez rok.

  46. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi ursus za jego przydatny post!

    CarlitosFalubaz (03-09-2014)

  47. Powrót do góry    #8680
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,101
    Kliknij i podziękuj
    1,287
    Podziękowania: 2,990 w 1,155 postach
    ..........ale za co Wy chcecie tego Warda zawieszać i karać???

    Koleś wypił, jak każdy zresztą, ostało mu się trochę tego we krwi i sam siebie ,,wykluczył'' z walki o kolejne punkty w GP.

    Poza tym jestem absolutnie przekonany, że Ward nawet z 0,2 we krwi jest bezpieczniejszy i pewniejszy na torze, aniżeli Miedziak i Balon razem do ,,kupy'' wzięci!

    Ewentualnie można mu nałożyć jakąś karę finansową, że jako uczestnik tak ,,elitarnego'' cyklu stawia tego typu zawodu w złym świetle. Nic więcej!

    Porównywanie sprawy ,,wczorajszego'' Warda, z ,,koksującym'' się Dudkiem to spore nadużycie!!! I nie ma tu żadnego znaczenia czy Patryk wiedział, czy też nie wiedział co brał.

  48. Powrót do góry    #8681
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    ,,koksującym'' się Dudkiem

    Troche jakbym słyszał swoją matulę w czasach liceum, gdzie na widok odzywki białkowej wpadała w szał, że mam odstawić te sterydy. Jakie to koksowanie się ? Zejdz na ziemie człowieku. Wczoraj ktoś mi napisał, że czemu Dudek zamiast DMAA nie pił dużo kawy skoro jest dozwolona a DMAA zabronione w czasie zawodów. Jakiś żużlowiec z tego co wczoraj czytałem również został z zawodów odstawiony ( nie pamietam czy rownież zawieszony ) za zbyt duże stężenie kofeiny w organizmie. Byłem już w życiu pod "wpływem" metyloheksaminy i pod wpływem alkoholu. Uwierz, że alkohol czuć, metyloheksamine jeszcze w jakiejś śladowej ilości jak wykryli u Dudka niebardzo. Czy jak wypijesz jakis Pluszzzzz koncentracja, to jestes po tym jakoś bardziej skupiony? Czujesz cokolwiek ? Albo L-karnityne ? Czy masz po niej halucynacje ? Masakra...
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 03-09-2014 o 14:05

  49. Już 2 użytkowników podziękowało forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    kapitan bomba (03-09-2014), zigi1976 (03-09-2014)

  50. Powrót do góry    #8682
    Stały bywalec
    Dołączył
    25-11-2003
    Postów
    570
    Kliknij i podziękuj
    148
    Podziękowania: 230 w 125 postach
    Cytat Zamieszczone przez ursus Zobacz posta
    Jeśli na forum zaglądają nasi byli żużlowcy z lat 60-tych, 70-tych i 80-tych to płaczą ze śmiechu z groźby dwuletniej dyskwalifikacji dla Warda . Wielokrotnie stawali do zawodów na ostrej bańce a opowiadał mi to kiedyś były żużlok gorzowski . I absolutnie tego nie popieram, bo to skrajna nieodpowiedzialność. Ale tak bywało. I to często .
    Reasumując : Wardowi i Dudkowi dać pół roku zawieszenia , przywalić grubą karę finansową i kazać jeździć z dzieciakami w osiedlowych zawodach rowerowych przez rok.
    Pewnie tak samo ryczą, jak np. byli UB-ecy, którzy czytają o karach dla policjantów, za przekroczenie uprawnień, dajmy na to w czasie przesłuchania podejrzanego. Czasy się zmieniły i co ważne regulamin też się zmienił. Podciągnięto alkohol pod doping i choćbyś Ty, czy dawni żużlowcy jeżdżący na bani zaśmiali się na śmierć to nic z tym nie zrobisz. Trzeba to wziąć na klatę i tyle.

  51. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi Świstak za jego przydatny post!

    kapitan bomba (03-09-2014)

  52. Powrót do góry    #8683
    Ekspert Awatar welna
    Dołączył
    22-10-2003
    Postów
    4,101
    Kliknij i podziękuj
    1,287
    Podziękowania: 2,990 w 1,155 postach
    t_zg spójrz na cudzysłów przy koksującym........ I odstaw te ,,odżywki" boś mocno ,,zagotowany"

  53. Powrót do góry    #8684
    Ekspert Awatar Mariusz
    Dołączył
    07-10-2002
    Postów
    55,749
    Kliknij i podziękuj
    1,704
    Podziękowania: 4,365 w 3,150 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    ..........ale za co Wy chcecie tego Warda zawieszać i karać???

    Koleś wypił, jak każdy zresztą, ostało mu się trochę tego we krwi i sam siebie ,,wykluczył'' z walki o kolejne punkty w GP.

    Poza tym jestem absolutnie przekonany, że Ward nawet z 0,2 we krwi jest bezpieczniejszy i pewniejszy na torze, aniżeli Miedziak i Balon razem do ,,kupy'' wzięci!

    Ewentualnie można mu nałożyć jakąś karę finansową, że jako uczestnik tak ,,elitarnego'' cyklu stawia tego typu zawodu w złym świetle. Nic więcej!

    Porównywanie sprawy ,,wczorajszego'' Warda, z ,,koksującym'' się Dudkiem to spore nadużycie!!! I nie ma tu żadnego znaczenia czy Patryk wiedział, czy też nie wiedział co brał.
    Po pierwsze, nie my chcemy karać Warda zawieszeniem tylko FIM. Po drugie, nie ma żadnego znaczenia, ze Ward nawet po 0.2 promila jeździ bezpieczniej niż Miedziak czy Balon. To nieistotne. Po trzecie, karę finansową już dostał. Po czwarte, ma bardzo duże znaczenie czy Patryk przyjął zakazany środek świadomie czy nieświadomie. Tak stanowią zapisy kodeksu antydopingowego. Niezależnie czy Ci się to podoba czy nie podoba. Pomijam już fakt, że nie masz pojęcia co to jest "koksować się" a to oznacza, ze nie powinieneś używać tych sformułowań.

    Są już bilety w sprzedaży na mecz półfinałowy z Gorzowem w ZG w dniu 14 września. Jestem mocno zdziwiony. Bo co będzie jak my wygramy we Wrocku i zajmiemy 2 miejsce po RZ ? Wtedy przecież pierwszy mecz powinien odbyć się 14 września ale w Gorzowie. O co tu chodzi ?
    Ostatnio edytowane przez Mariusz ; 03-09-2014 o 14:44
    Ukryta zawartość
    Bez cenzury: Ukryta zawartość
    FALUBAZ DMP 1981/1982/1985/1991/2009/2011/2013 Ukryta zawartość

  54. Powrót do góry    #8685
    Ekspert Awatar t_zg
    Dołączył
    13-11-2007
    Postów
    17,478
    Kliknij i podziękuj
    2,635
    Podziękowania: 3,656 w 2,166 postach
    Cytat Zamieszczone przez welna Zobacz posta
    t_zg spójrz na cudzysłów przy koksującym........ I odstaw te ,,odżywki" boś mocno ,,zagotowany"
    To dlaczego piszesz, ze stawianie tych spraw na rowni to naduzycie, skoro nie masz pojecia nawet jak działa ten środek w rzeczywistości ?
    Ostatnio edytowane przez t_zg ; 03-09-2014 o 14:47

  55. Następujący użytkownik podziękował forumowiczowi t_zg za jego przydatny post!

    kapitan bomba (03-09-2014)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •